Új privát üzeneted érkezett!

lovaszkata!
nem lehet, hogy amikor a törpéd csak ilyen pár kortyokat iszik, akkor nem éhes, csak szomjas? és egy órával később meg már kell a kaja... nem próbáltad még itatni?

mazsan!
nekünk sem nagyon marad meg a manó hason... a dr.nő szerint csak lusta. viszont tegnap rájöttem, hogy ha játék a hasonfekvés, akkor nem szenved, még talán élvezi is!
a lényeg, hogy nem hasra fektetem, hanem a hátára, és megbeszéljük, hogy akkor most meghintáztatjuk a lábikát, és amikor elég nagy a lendület, anya megtolja a popót is... és így átgurulunk hasra, és ez nagyon tetszik neki, és percekig is tartja a fejecskéjét szépen könyökölve, pedig ha mindjárt hasra rakom le, hiába teszem a helyére a kezecskéit, ő hátra csapja és csak szenved... visszafelé ugyanígy görgetem :)

sikongatás:
elég gyakran előfordul, hogy akkorát sikít, hogy megijed tőle... olyan aranyos :)
mai új produkció, hogy a békás hűtőmágnesnek mesél... de komolyan ott lehetne vele állni fél órát is a frigó előtt, mert ő csak mondaná, csak mondaná... :D

hadedit!
ha szopiztok, egyáltalán nem kell megjönnie, főleg nem a gyógyszer mellett. nekem még 2 nap van az első levélből, hála az égnek eddig nem volt semmi mellékhatás, 2-3 napig volt valami minimális barna maszat, de ennyi.

zsanimanó!
bejött a káposzta? ;)
most legutóbb nekem is volt mellé lázam is... a pirossággal meg az a baj, hogy hiába tudja az ember, hogy fejni kellene... de hát az is fáj, ha a póló hozzáér... vagy ha az ember megemeli a karját...
azért örülök, hogy lassan rendbe jössz... nekem kb most 1-2 napja van az, hogy már egyáltalán nem érzem a csomót sem... szóval van remény ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


ja, zsanimanó!
a káposztát, ha összetörted, próbáld meg, hogy kicsi vizet raksz rá és megmikrózod. aztán így kerüljön a cicire melegen, rá pedig a pelus.
piszok büdös leszel tőle, de hatásosabb, mint simán csak a megklopfolt levél.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


sziasztok!
Csak gyors jelentek, mert most voltunk a védőnőnél, kerek 6kg a kis drágám! :)
Hiába na ízlik neki a tejci! :)


Puszi majd jövök ha tudok!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 

 
 

Bogi!
Azta,micsoda nagy baba Szabina!!!Niki 5,5 kiló :wink: Pedig holnap 3 hónapos!

Edit!
Nekem megjött gyógyszer mellett,úgy h szoptatok,azóta 2 szer volt pecsételés is,így abbahagytam...nem kell ez nekem h folyton pecsételgetek.
Szóval ha vkinek kell 2 levél azálea szóljon!!Odaadom,mert csak itt áll!

Szokták a forgást úgy is gyakorolni,h egy textilpelusra teszitek a babát,és azzal segítetek neki átfordulni.Azt is élvezik :)

annus11
 
 


lovászkata
hát nekem nincs ilyen konyhagyakorlatom és bár kertesházban lakunk nálunk nincs konyhakert csak kutyák amik mellett fű se nő :lol: szőlő van a nagynénémnél de azon kívűl semmi...majd a piacon megnézzük mit lehet venni ami boztonságos...

mellgyulladás hááát ahogy mesélitek ez borzasztó lehet!
de mit tudna tenni a sebész?

Kép
menion
Budapest
 
 


voltam dokinál
tegnap telefonon lediktáltam mi minden kell mert ő kérte ha recept kel azt előre mondjam....
erre ma várni is kellet a betegek közt pláne bárányhimisek is voltak és ott elöttem kezdték megírni a mindent :twisted:
basszus csaj nekünk 3 recept és 2 beutaló kellett tesómnak meg vagy 5-6recept már nem is tudom....
ezért kár a telefonra pénzt kiadnom ha úgyis elöttem bénáznak vele...

Kép
menion
Budapest
 
 


menion: a sirasnak indulo elnyujtott hang nalunk is van. :) Nagyon tudja mondani a banatat igy. Ezt en reklamacionak fogom fel. Ezt csinalja pl ha almos, vagy kenyelmetlen neki a helyzet, vagy kezd ehes lenni. :D
Van valahol magyar bolt a varosban. Ott meg nem voltunk. Egy nemet boltban mar talaltam Pirosaranyat, Gulyaskremet meg Pick szalamit. :lol: Ezeket is kincseknek tekintjuk...:D
Otthon milyen idokozonkent kell oltasra menni? Csak mert nezem a vonalzodat, hogy vajon melyik van most... :roll:

lovaszkata jobbulast a kis Balazsnak!

hadedid: Panka is ezt csinalja hason aktiv idoszakban (mert amugy hason alvos baba). Hatra rakja a kezecskejet es nem tetszik neki a helyzet, nem akarja tartani magat. Lusta a kicsike, mert ha nem faradt, akkor csinalom vele azt a gyakorlatot, hogy osszecsavart torolkozore fektetem ugy hogy a mellkasa alatt legyen (raktam errol fotot gmailre), akkor szepen tartja a fejet. Itt azt javasoltak nekunk, hogy minden pelusozas utan csinaljuk ezt vele 10 percig. Meg volt megegy, hogy keresztbe fektesd a terdedre, hogy logjon a keze. (igy meg bufizni is jokat tudnak :) )De ha nem vagy nyugodt ezugyben kerdezz meg egy szakembert, az a biztos.

Kiprobaltam azt is, amit Julcsi irt es Annus pelenkas atfordulasat is, tenyleg elvezi... :lol: Fogom is csinalni vele minden nap.

bogi: szep meret. :)

Lanyok az lehet, hogy teljesen megkavarta Pankat az oltas?Tegnapelott voltunk es meg mindig nyugos, sokat igenyli, hogy kezben legyen tobbet keri a cicit is, es gyorsabban elfarad. :( Az oltas helye mar nem faj neki szerintem. Amugy mosolyog, dumal meg jatszik is csak megsem olyan mint elotte.
A masik, hogy nem mulik a nunirol a pelenkakiutes sajna. Nem lett rosszabb sem mondjuk. De mar tokre idegesit. Annyit mondott a nover, hogy cinkes popsikenoccsel kell kenegetni, hat azt csinalom... :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

Most ne röhögjetek ki nagyon :oops: 8) Bazsi nem akar szopizni mert nézelődik, engem néz, dumál hozzám, erre berágtam és letakartam a szemét, de az nem tetszett neki.
Tudjátok hol tudtam szoptatni? A k..va sötét Wc be bementem, az a legkisebb legsötétebb helyiség itthon, és ott szopizott egy keveset! :roll: :shock:
Őrület hogy ennyire nem érdekli a szopizás, de a cumisüvegből se akar enni :(

Menion..ehhez nem kell konyhagyakorlat, nem vadpörköltet fog kérni a lányod csak egy kis párolt zöldséget leturmixolva :lol:

Bogi..gratulálok, mi is ekkorák vagyunk! :D

Mazsan..sajnálom! :? Mi is csütörtökön megyünk oltásra ha addig elmúlik a nátha.
Balázs is nyűgös, a kajálást leszámítva is ingerlékeny, lehet hogy a közelgő hideg frontot érzik! :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Mi is 6 kg-osak vagyunk. Norbika már kézbe veszi a csörgős szárnyú pillangóját és percekig is tartja. Imádja a teknősét ami kacag, csörög, csipog, ha a fejét kihúzzuk, akkor meg berreg a hasa. Régió játékboltban lehet kapni nagyon jó áron! 2700 volt ráírva és csak 1975ft-ot fizettünk érte. Gügyög és állandóan dumál, na meg a kezét is annyira imádja állandóan nézi és azt szopogatja. Nektek melyik kezét kapja be? Nálunk leginkább a jobb a menő.
Puszik!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Sziasztok!

Én is itt, olvastalak benneteket, csak...

Lovaszkata: nevettem a WC-n :lol: (bocsi), kis trükkösek ezek a srácok. Barni ugyanezt csinálja. A nem evés miatt ne aggódj, nálunk a múlt hét volt ilyen, aztán mostanra megjött az étvágya. Egyébként meg szép nagy baba! Jobbulást a kis betegnek.

Edit: kapja be a védőnő!!!! nem tudom miért kell paráztatni az embert. Hidd el Doroti is csinálni fog mindent, amikor neki eljött az ideje.

Mazsan: szerintem nem oltás kérdés, inkább valamilyen fejlődés van éppen folyamatban. Én azt vettem észre, hogy amikor változik egy kicsit a gyerek pár napig, utána hirtelen produkál valamit, amit addig nem és visszatér minden az eredeti kerékvágásba.

Annus: Barni is 5,5 kg körül van, de én már nem mérem. Tulajdonképpen a legkisebb súlyát 3 hónapos korára megduplázta, innentől nem érdekes. A szolnoki talihoz jó szórakozást nektek! Iza dumáján jót röhögtem főleg a kávés sztorin. :lol:

Julcsi: örülök, hogy a mellgyuszi megoldódott, ügyes kisfiad van, hogy segített.

Bogi: kitartást! Szabina igazán szép nagy baba.

Menion: én is tervezek majd főzőcskézni, de az üvegeset sem fogom megvetni. Azok biztosan ellenőrzött körülmények készülnek, Mo-n meg azt is eladják bionak, ami szinte már szintetikus :twisted: ráadásul méreg drágán.

Brumika: köszi kérdésed jól vagyunk, csak kissé nyügisen. Ha elfáradt a nagy játékban, vagy beszélgetésben akkor utána csak kézben sétálva, majd már úgy sem jó. Egyszerűen mindent látni akar.

Kedden voltunk oltáson. 5,4 kg volt és 60 cm. Ismételten befeszített, így most mehetünk az ortopédiára. Eddig nem látott semmit a dokinéni a csípőjén, de most nem tudta rendesen megvizsgálni és mivel nem szimmetrikusak a redői a combiján, ami lehet jele a csípő problémának inkább menjünk el. Remélem nem most derül ki, hogy terpesz pelus kell - most már jár keze lába, most már igazán zavarná.

Cedis: Barni nincs lemaradva, sőt a tornától nagyon szépen változott a feszesség. Hason magasan tarja a fejét nézelődik, már nyitogatja az ujjait is. Minden nap foglalkozom vele. Nyúl már a tárgyakért, tegnap óta meg is fogja és pár másodpercig meg is tartja.
Sokat dumál, sikongat, mosolyog, nézi a keztét rágja az öklét, nyáladzik.

http://www.facebook.com/henrietta.szv
ezen a címen vannak fenn videók Barni fürdik, és Barni duma címekkel.

Puszi, további jó hétvégét!

cicóka
 
 


Sziasztok!

lovaszkata: hat en is jot mosolyogtam a WC-s szopin... :lol: A szemletakarast en is kiprobaltam...nem jott be. :lol: Nem semmik a kicsikek, nehez tuljarni az eszukon. :)
De hogy a kis Balazst ennyire nem erdekli a kajcsi most. Ez hihetetlen. Majd megjon az etvagya! Amugy meg szepen fejlodik, gyonyoru baba. :D

cicoka: irto cuki Barni a videokon. Ahogy a kadban izeg-mozog... :lol: Zabalnivalo! Ha mar igy meglestelek benneteket be is jeloltelek facebookon. :)
Nem szimmetrikusak a redok a combin...ez jelenthet csipoproblemat? :roll: Ha eddig nem latta a doki, akkor csak tan nem most derul ki...
Drukkolok, hogy ne legyen semmi gond!
Lehet igazad van es nem az oltastol van a valtozas nalunk. Mara mar kicsit jobb a helyzet szerencsere. Nyugisabb Panka es sokkal jobb a kedve is. :lol:

Tegnap kaptunk csomagot Magyarorszagrol. :D Nagyon jo volt bontogatni. Igaz Panka kapott ajandekokat a nagyszuloktol, de akkor is... :lol: Mondjuk a mesekonyvnek mi jobban orultunk a ferjemmel valoszinuleg mint Panka... :D

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

mazsan: Nagyon szépen tartja a fejét Panka.

Cicóka: Nem tudom emlékszel-e rá, de Réka 4 hete hordja a terpeszbetétet. Az ortopéd orvosnál készült uh szerint II/a a csipője a bal 85 a jobb 80 fokot tudott (90 ugye a tökéletes) azt mondta kicsit kötött a jobb csípője, rá két hétre a Gyerek klinikán I/a lett, ami tökéletes. Mondjuk szerintem két hét alatt javulhatott is mert sokat tornáztattam.
A mi gyerekorvosunk kérte az ortopédiai vizsgálatot és a kutacs-has-csípő uh-ot is 6 hetes kor körül.
A betét csak az elején zavarta most már nem.

lovaszkata: Nagyon ötletes vagy, már mindent bevetettél ami lehetséges, hogy Bazsit evésre bírd.

zsanimanó: Gratulálok a szép súlyhoz.

Mellétáplálással kapcsolatban: Nem tudom mikor kezdjem. Van aki azt mondja 4 hónaposan, más azt, hogy 6 hónaposan. Félek ha elkezdem nem lesz elég tejem, mert nem fog annyit szopizni.

Cicóka: Nem tudom megnézni a videót :cry:

Kép
eper74
 
 


Lovászkata.
én azt ajánéom hogy amikor csak tudod kináld meg bazsit a melleddel, ne hagyd sírni, hanem már hamarabb kerüljön mellre.
Ha meg annyira nem akar enni akkor fejd le a tejet, akár napi 8- szor is hogy legyen sokszor ingerelve a melled.
ihen vannak olyan babákakik nehezebben etethetők, és persze nem lehet a nagyobbat mindig lepasszolni!
ha esetleg beválik a félhomály és félig ébredéses helyzet akkor próbáld szoptatni így!
a több tejcsi pedig akkor termelődik jobban ha sokat van mellen a a Bazsi, de ez hatékony is, ha nincs más akkor próbálkozz a fejéssel!ekkor is anyatejet kap. esetleg ha ráálnál a fejésre, nem lenne több tejcsi?
A tápszerrel kapcsolatban nem szabad újra melegíteni, amit nem evett meg azt majdenm azt modanám hogy, lehet kiboratani, ha sokat áll a levegőn, de következő etetésre nemajánlatos felhasználni, Nagyon figyelni kell a tápszerkészítés szabályaira, ahogy le van írva, mert nem csapódik ki rendesen a fehérje, és ezáltal máshogy emésztik. csak óvatosan! :)
jobbulást nektek!
fantacska
Debrecen
 
 


a norm székletről:
általában az anytejes babáknak aranysárga kenőcsös, de ha anya sok gyógynövényes dolgot eszik, akkor lehet töld, vagy a cukrot nehezebben emésztik ez is okozhat zöldesebb- sárgás székletet!
általában a tápszeres babáknak zöldesebb jellegű a SZÉKLETE.
a nagyon sötét zöld széklet, az nem túl jó, esetleg valami kis baci okozhatta, de ilyenkor egy kis bélflóravédő sokat segít, ha hasfájás is van, akkor pedig ez is okozhatja a problémát!
fantacska
Debrecen
 
 


hadedit
gondolom a fogamzásgátlót szeded folyamatosan, lehet olyan hogy pecsételő vérzés, vagy rendszertelen vérzés, de nem szokott általában minden hónapban vérzés lenni, hisz ezért szeded folyamatosan, és nincs szünet, hogy a hormon szint ne ugrándozzon.
ne aggódj, de ha félsz hogy baj lenne, esetleg csináltass egy UH-ot.
Minden jót!
fantacska
Debrecen
 
 


mellgyulladás!

én úgy gondolom hogy egy melgyulladással nem elsőnek a sebészhez kell menni, nem ezt kellene a védőnőnek ajánlani.
ha több napig lázas állapot van, akkor esetleg szükség lehet amtibiotikumra(melyet a nőgyógyász v. háziorovs is felír), de midenképpen ki kell űríteni a mellett, és a gyulladást megszüntetni, és szoptatás nagyon fontos, mert a bab tud a legtöbbet segíteni és a jó szoptatási pozíció. ha a csomók nem tünnek el egyáltalán akkor ajánlatos hogy lássa orvos! És a védőnő valószínű hogy nem tudta hogy egy szoptatási szaktanácsadó milyen sokat segíthetne ilyenkor :(
ha kérdésetek van írjatok, nyugodtan!
remélem már jobb a helyzet midenkinél!
fantacska
Debrecen
 
 


Zsanimanó
a mellfájdalomra lehet hideg borogatást, tenni nyugodtan hogy enyhüljön a fajdalom, hideg és meleg felváltva!
fantacska
Debrecen
 
 


Mazsan!
a mozgásfejlődés elég összetett a gyerekeknél!
ha van hason a pici az nagyon jó, mert így teljesen más izmokat kezd megdolgoztatni és ingerelni. általában a babák többsége ha ölben van akkor jól tartja fejét, de hason fekve a kis testsúlya is ott van.
az ökölbeszorításnál cska annyir érdemes figyelni hogy most már kezdi szépen kiengedni a kicsi ujjait, nem erős marokfagás van.

sajnos sok baba nem szeret hason lenni, de később minden mozgás hasról indul. a julcsi által ajánlott forgatás is jó, így is ingerlődik. érdemes akár hason fekve a kis talpára rányomni, hogy kússzon előre, meg szokták még ajánlani hogy megfogni a babát a kis combjánál és szinte ül a tenyereden és egy kicsit kitartani( a felnőtt testével hasával ne legyen megtámasztva a bab háta), hogy a levegőben legyen, és úgy ingerelni, de ezt csak szigorúan ágy fellett, mert ha nem tartrja magát eldől, a fej a lényeg hogy tartsa. remélem érthetően leírtam, ha nem szólj :)
fantacska
Debrecen
 
 


hát a szép hozzátáplálás!
én azt javaslom hogy ha lehet akkor 6 hónapos kortól és ne előtte, az biztos hogy a szoptatást befolyásolja a túl gyors hozzátáplálás?
de erről biztos sokat fogunk még beszélni! :)
fantacska
Debrecen
 
 


Orsi!
minden elismerésem a tiétek, hogy bogi ilyen ügyesen szopizott, és szopizik! :)
biztos nem lehet könnyű!
Minden jót nektek!
fantacska
Debrecen
 
 


melgyulladáshoz plusszba!
a gyakori szopizás a kritikus mellből, előtte meleg, utána jég a kritikus helyre15 percre, illetve a baba alsóajka a gyulladás felé helyezkedjen el.
ha a tejcsi nem ürül ki, hanem a bennmaradó mennyiség kering tovább, a folyamatosan áramló tejcsatorna hálózatban.
ha szükséges lássa orvos midenféleképpen,
fantacska
Debrecen
 
 


Eper: bocsi közben én is rájöttem, hogy a Facebook nem mindenkinek lesz jó, úgyhogy youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=gdQEGF_eTK0

Mazsan: vissza is igazoltam :lol: és meg is kuksiztalak benneteket
Nekem is kála volt az esküvői csokrom :lol: :lol:

cicóka
 
 


mazsan
hát mi most a 3 hósat kéne hogy kapjuk mert a 2 hós elcsúszott apa betegsége miatt mert akkor félő volt hogy a gyerekben is bujkál é akkor nem akartunk ráoltani...de nem lett beteg viszont így a többi oltás is csúszik és most még a doki miatt is tovább lett halasztva :roll:
igen meg tudja ennyire kavarni az oltás!azért az oltásra elég aktív reakció zajlik le bennük amit nem látunk de jól le tudja őket gyengíteni
sajnálom a pöttyöket!nem tudom mit kéne csinálnod...

lovászkata
ez a wc-s sztory jó volt :lol: ügyesen kitaláltad hogy cselezd ki :lol: ha másképp nem akkor így de lényeg hogy szopizik még ha keveset is!
gondolj arra az én kicsim még ennyit se szopizik :(
a főzés sose egyszerű dolog! ha nem adok hozzá ízesítőt akkor elég vacak tud lenni némelyik zöldség....

zsanimanó
nálunk amelyiket csak be tudja tuszkolni az arcába :lol: nincs preferált oldal....most nagyon erősen tuszkolja...néha alig tudom elvenni olyan erővel görcsösen szorítja magához

cicóka
hát remélem hogy nem károsak ezek a bébiételek mert azért szeretnék velük operálni de az egyszerű csak egy gyümi vagy zöldség párolás és turmixolás persze nem haladja meg a tudományomat...
de ha mondjuk pl.brokkolit akarnék adni neki akkor vízben megpárolom magában és azt ledarálom?mert az úgy nem túl jó ízű csak ha teszek hozzá ételízesítőt...azt meg biztos nem akarok adni a gyereknek hisz tele van sóval meg mindenféle izével :(

Kép
menion
Budapest
 
 


cicóka
júúúúúúúúj de édike! nagyon cuki! mond csak a kádnak olyan a formája hogy nem tud eldőlni lesüllyedni a gyerek?próbáltam nézni de nem látom jól...
biztos mi is szeretnénk így a fürdést ha ez lenne nekünk is :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 


most próbáljuk mi is a videjókat a gépre tenni mert nekünk is ilyen szépeket mond a mi lányunk :D
csak nem nagyon sikerül...még bénázunk egy ideig :(

Kép
menion
Budapest
 
 


Menion: igen, van belső kiképzése a kádnak, olyan mintha székben ülne. Lehet külön is kapni, amit sima kádba lehet rakni. mondjuk az ilyen kád k... drága, mi is kölcsön kaptuk.
nem kell a babáknak sózni semmit, ők még nem ismerik ezeket az ízeket, így nem is hiányzik majd nekik, szóval vízben párolsz és turmixolsz és slussz

hihetelen, hogy Anna baba már 4 hónapos :!: :wink:

cicóka
 
 


hát gépre már fel tudtuk biggyeszteni a videókat de nem lehet ide mellékelni :cry:

igen hamar elment az idő :? nem is tudom örüljek vagy ne...

most azt csinálja hogy az öklét eszi 1000el és fürdik a nyálában :roll: ruhát kell cserélni....hihetetlen...ennyi nyál nincs is egy ekkora gyerekben :shock:

hát akkor majd nem sózok...de nem lesz jó ízű a kaja...akkor a bébiételek mitől finomak?ha nem tesznek bele semmi ízfokozót meg ilyeneket ahogy mondják :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

A mai napunk nagyon nyűgös,nagyon görcsöl a pocija, szerintem a hülye össze-vissza evések miatt is, igazából most másfél óránként eszik Balázs, nem képes 60-80 ml-nél többet enni egyszerre. :? :(
Egyszer szopik(de csak olyan 50 és 80 között) aztán semmit nem fogad el, majd elalvás elött kap tápszert, és még a mellemet is kínálom, plusz már minden nyekkenésre mellre teszem.
Olyan káosz van most a hasfájás miatt hogy azt se tudom már néha hogy mi baja, éhes, vagy fáradt vagy a hasa fáj?? :roll: :oops:
Ráadásul elég náthás, mindíg szívom az orrát, hogy tudjon szopni meg jól aludni. :(
Fantacska...köszi a választ! :) Próbálok fejni, de bevallom úgy fáj a mellem hogy ma csak 3x fejtem, és volt hogy le se fejtem mert ma Norbi is nyűgös volt, nem volt nyugtom.Most azt csináltam hogy még ébredés elött óvatosan kivettem az ágyból, mellre tettem, szopott is jó lassan, félkómásan, de legalább szopott.a másik mellemnél már felébredt és azonnal el is engedte. :roll: ...
A mérleget visszavittem, így csak az előző napok alapján sajthető hogy mennyit eszi Balázs, de tuti nincs meg a napi normál adagja.
Szóval akkor nem lehet hűtőbe tenni a megmaradt tápszer és újra melegíteni? :shock: :(
Pedig tegnap és ma délelött is így adtam neki, mert sose tudom eltalaálni hogy mennyit fog megenni??? :?
Bazsi zöldet kakil, de elég hígat! Lehet akkor hogy a tápszer miatt, az a baj hogy újramelegített tápit kapott??? :oops: :(
húúú, akkor ez a tápi dolog nagyon nagy pazarlás! :(

Megyek, tusolni...aztán Bazsit ébresztenem kell, mert keveet evett fürdés után.
jó éjt!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

eper: Én is gondolkoztam rajta, hogy mikor kellene elkezdenem a hozzátáplálást, de arra jutottam, hogy tudok szoptatni és van még tej is elég addig felesleges mellette bármit is adni. Így is szerencsésnek érzem magam, hogy minden rendben a szoptatással. :) Ráadásul ez a legegyszerűbb és legjobb etetés. :D De ez csak az én saját véleményem. :)

fantacska: köszönöm szépen a tanácsokat, hasznosítani is fogom. :) Az erősítő gyakorlatokat napi szinten végezzük is. Élvezi is a kicsike. :D

cicoka: imádom a kálát. :lol:

menion: Hihetetlen hogy már 4 hónapos... :shock: :D Elképzelhető, hogy nem fog tetszeni Anna babának a brokkoli...de akkor valószínűleg sóval sem. :lol: A bébiételek sem mindig tetszenek a babáknak. Párszor biztosan be fognak teríteni minket a kajával... :lol: Próbálkozni kell mindenfélével. Mókás etetések lesznek. :lol:
Próbáljátok ki a youtube-ot. Regisztrálás után nem bonyolult a videófeltöltés.

lovaszkata: nem múlik már az a fránya hasfájás sem nálatok? Borzasztó sokat szenvedtek... :( Kitartás!

Nálunk eljött az az idő, hogy mindent látni akarunk. Ez viszont abban nyilvánul meg, hogy sokat kell cipelni a kis seggét Pankának. :roll: Egyszerűen ha letesszük vízszintesbe ébren, akkor sírás lesz belőle. :roll: Szeret üldögélni és nézelődni, de az még nem az ő gerincének való, hogy sokáig így legyen, nem? :? Újabban tiszta boldog, ha ülésbe húzom...boldogan nézelődik jobbra balra. Dehát ezt is csak pár percig lehet...

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


jó reggelt!

mazsan!
tudom, hogy az emberek (védőnők, szoptatási tanácsadók) haja égnek áll tőle, de én 1 hét múlva elkezdem a hozzátáplálást.
igazából megoldást remélek a kaka-gondra is... a másik meg az, hogy mire jön a nyár meg a gyümölcsök, nem biztos, hogy jó lenne, ha akkor kezdenénk fél kiskanalanként kóstolgatni mindent.

(unokahugim január végi baba, első évben amikor nyaralni mentek, úgy tolta nővérem a balatonparton, hogy a gyerek 2 kézzel fogta a meghámozott barackot és úgy nyammogott vele, mintha rágókát kóstolgatna :D)

menion!
általában, ha a baba szeret valamit, akkor utána az ismerős ízzel keverve elfogad új dolgokat.
én ezért fogom almával kezdeni, mert az édes, és utána a krumpliba/akármibe keverve hamarabb elfogadja majd azt.

csajok!
tegnap este azt hittem, berosálok :lol:
a fiam 19kor evett, de mivel 20kor van fürdés, utána kapott újra cicit (csak hogy tudja, mi a rend :))
na, nem nagyon kellett neki, inkább csak jáccás volt :) nagyokat vigyorgott... aztán meg vagy 20 percig (mikor már a kiságyba is leraktam büfi és peluscsere után) úgy sikongatott meg kiabált meg magyarázott, hogy meg is dumáltuk, ha akkor most ő mondta anyának az esti mesét :D
(na persze azért utána olvastam neki egy kicsit, ő közben folyamatosan kommentálta... és egyszercsak egyik pillanatról a másikra beleájult :))

ja, és énekel!!! a bóbitát imádja, és énekli velem!!! :lol:

egyébként azon gondolkodtam (hurrogjatok le, ha hülyeség!), hogy a g-mail-es fiókon csinálhatnánk blogot közösen... a cimkék mindenkinek a törpéje neve/nickneve lehetne, és így könnyen lehetne követni, hogy ki hol tart (3-4-5hós státuszok), esetleg később a babák kedvenc kajáinak receptjeit felrakni... meg ilyesmik...
nagyon nagy hülyeség?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Julcsi: nagyon édes lehetett Áron baba!!! Hihetetlen, de most már szinte mindent fognak kommentálni :lol:
Tegnap este lefekvés után nálunk is huhogás volt :lol:
A blog jó ötlet, én minden hónapban írok beszámolót a kollégáimnak Barni híradó címmel, éppen tegnap este küldtem el a 3 hónaposat.

Mazsan: nekem is a kedvencem :D (A gmail-en vannak fenn fotók róla.)

cicóka
 
 


Sziasztok!

Cicóka: Nagyon aranyos Barni!

lovaszkata: Kitartás azt mondják a hasfájás 3 hónapos korban megszűnik, utána már "csak" a nemevés probléma marad. Lehet, hogy Bazsi egyszerűen egy rosszul evő gyerek lesz.

Mazsan: Igen, én is arra gondoltam, hogy ha lesz elég tejem akkor 6 hónapos korig csak szoptatok.

Rólunk: Réka 5660 gramm, sokat kurjongat és vigyorog, meglehet zabálni, már megfogja a játékokat és nézegeti őket. Nyáladzás, ökölrágás van.
Én naplót írok azóta, hogy terhes lettem, nem mindennap csak kb. hetente. Már most tök jó visszaolvasni:D

Kép
eper74
 
 


csajok!
én is blogolok... elég részletesen (vagy nem?) ott van alul a [www]-nél...
na meg írom a rendes babanaplót... mikor mekkora, mikor mit csinál, fotók, kórházas sztorik, csavargások... szóval nem azért mondtam, mert annyira nincs mit csinálnom :roll:

csak azért gondoltam ilyen "közösre", hiszen a fotóinkat is feltöltögetjük oda, és így gépről a videókat is fel lehetne rakni... meg bmit, amit az ember meg akar osztani a nagyvilággal (bár azok után, hogy itt nyilvánosan kitárgyalunk mindent, nem nagyon van cenzúrázni-való ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Na Szolnokon!Nem sok időm van,mert megyünk minden felé.

ma Nikit viszem bőrgyógsászhoz.Annyira dúrva már a nyaka :( Semmire se javul,ekcéma gyanus nagyon...

kicsit nyűgösek voltak a gyerkőcök az elmúlt 2 napban...most meg akkora itt a szél,ezt se szeretem/szeretjük.

Eper!
Szerintem kezd 5 hósan gyümikkel és 6 hósan meg mehet a krumpli és a zöldségek! :wink:

Bloig felőlem mehet,nekem is van saját:)gmailen is lehet ilyet csinálni?Mert azt nem ismerem,de Julcsi egész nyugodtan hozzd létre,max az ír oda aki akar 8)

annus11
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


mazsan
hát nekem annyira nem mókás ha beterít mindent....lehet hogy baj van velem de mikor a tesóm kislánya pancsolt a kajában és mindenki nagyon örült neki akkor én úgy éreztem magam mintha csak én lennék normális és mindenkinek elment az esze :shock:
hozzá kell tennem hogy a kislány most májusban lesz 4 éves és a mai napig se képes úgy enni hogy körülötte 2méteres körzetben ne lenne disznóól..érdekes az oviban pedig szépen tud enni :roll:
nyilván amíg csecsemő addig persze össze fog kenni sokmindent de azt megfogadtam hogy nem fogom bíztatni majd hogy az étellel játszon és pancsoljon....
de azért őőőőrület hogy már itt tartunk hogy enni kezd a gyerek hisz még csak most született :lol:
mi most jutottunk erre a felismerésre hogy ülve milyen szép a világ :D pár perce is épp gyakoroltuk és nagyon tiltakozott már akkor is amikor csak a mellkasomnak döntöttem a hátát...nem ő egyedül akar ülni...még ha össze-vissza himbálózik is mert a feje túl nehéz :lol:

julcsi
hát akkor ez tényleg egy türelemjáték :? nem tudom milyen egy blog :oops: de ha elmondjátok szívesen benne vagyok!

azt már kérdezni akartam hogy ha valamit elkezdek majd etetni vele akkor azzal hogy kell haladni?mondjuk pl egy hét egy féle étel? na meg majd ha főzeléket kell adni neki akkor abban meg van liszt ugye szóval akkor azt hogy csináljam?


eper
nekem is volt terhesnaplóm és nagyon jó volt visszaolvasni :D

annus
ekcéma :cry:

most erre licitálok holnap este jár le...kell valami motiváció a manómnak mert nem megy ez a kézbe fogás dolog de mikor az ismerősnél voltunk látogatóban és betettem a játszószőnyeg és egyéb sok csörgő játék közé annyira izgalomba jött hogy kele lába járt nagyon cuki volt
http://n1.vatera.hu/photos/09/09/0165_1_300.jpg

Kép
menion
Budapest
 
 


annus!
a blogspot az a guglinak a blogja... szóval te is ott nyomulsz :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára -j- 2011.03.07 19:22-kor.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


hhhháááááát csajok most megnéztem miről is van szó.....
már értem mi ez...eddig sokszor hallottam hogy bog így meg blog úgy de nem figyeltem rá...annus is többször írta már hogy írt oda meg képek is vannak de átsiklottam felette....
né nem tudok naplót írni nekem ez nem megy :( ...többször próbálkoztam már vele de pár napig esetleg hétig jutottam aztán abbahagytam :oops:
a terhesnaplómat is kb az esküvőig vagyis augusztusig írtam aztán már nem...sok volt akkor a tennivaló aztán már annyit hagytam ki hogy nem láttam értelmét újra írni ha kihagytam egy csomó hetet...

meg aztán ez is sok időt elvesz hogy itt garázdálkodok...most hogy jönni fog a jóidő már szerintem kevesebbet fogok netezni...így is sokszor éjszaka teszem hogy a nappali dolgok ne maradjanak el mint pl ma is...most is kéne takarítanom meg kimenni és itt kuporgok a gép elött...megyek is!

Kép
menion
Budapest
 
 


hahó!
valami ilyesmire gondoltam:
http://decemberibaba.blogspot.com/

ahogy beléptek a gugliba, a picasa meg hasonlók mellett elvileg meg kell hogy jelenjen a "Blogger" felirat is... de ha be vagytok jelentkezve, akkor ahogy ráklikkeltek a névre, szerintem kapásból tudtok bejegyzést csinálni, szerkeszteni (színeket, hátteret, betűtípust, elrendezést, stb)... szerintem.

persze csak egy ötlet továbbra is... ha valakinek nem tetszik, akkor stornó, törölni kell :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Tápszer: én - ha nem eszi meg - csak beleteszem a melegítőbe 40 fokra. Többször előfordul ugyanis, hogy egy óra múlva újra éhes és kéri a "maradékot". Ha nem fogy el, az előírt két óra után kiöntöm.

Ültetés: a megtámasztott ültetéssel vigyázni kell. A gyógytornász hölgy azt mondta, addig nem szerencsés, amíg nem ül fel egyedül. Azért sem árt vigyázni ezzel, mert - mivel tökéletesen lát mindent - nem ösztönzi a további mozgásfejlődésben, nem igazán lesz kihívás kúszni, mászni.

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Menion!

Hozzátápi:ha pl brokkolit csinálsz,akkor krumplival kell sűríteni.Lényegében mindenhez krumplit kevertem.Én nagyon nagyon picit sóztam,tényleg minimálisan.Nem is érződött.De hidd el,megeszik a babák!
A másik fontos h egyszerre 1 dolgot vezess be.Pl elkezded a répát.Először picit,aztán növeled az adagot.3-4 napot javasolnak a bevezetésre,ennyi idő alatt kiderül h nem okoz e hasfájást stb a gyerkőcnek.És aztán be lehet vezetni a köv zöldséget ugyan így.Az első időkben 2 félét szoktak összetenni,aztán már 3 félét.
Megmondom őszintén én nem szórakoztam sokat a bevezetéssel.Elsőre mindenből kevesebbet kapott,de ha nem volt gond,másnap kapta a rendes adagot.
Iza kiskönyvében van egy tábli,nem tom az újban van e,kb a szerint haladtam a bevezetéssel :wink:


Julcsi!
Ja hogy sima blog,oké,vágom :lol:


Én azért írok blogot,mert a rokonok vidéken vannak,így mindenki el tudja olvasni mi van felénk,meg van fenn kép,videó:)
Ja és ki fogom nyomtatni,és majd megkapják ajándékba ha nagyobbak lesznek:)

annus11
 
 


Ja és Nikinek ekcéma.2 krémet kaptunk rá,egyiket a nyakára.Re,élem elmúlik,mert ha nem,akkor lehet vért kell venni és megnézni h nem e cink hiányos(erről se hallottam eddig...)Mert az is okozhatja ezt a csúnya bőrizét....faxa :?

Amúgy megvagyunk,jól vagyunk.Gyerekek megszokták h itt vagyunk,ma csend béke és nyugalom volt :wink: na meg alvás :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Julcsi: teljesen rendben van, hogy elkezded a hozzataplalast, mert igy tartod jonak. Foleg ha kakiproblemak is megoldodnak ettol. Ez mindenkinek a sajat dontese. :)
Igazabol en itt Kanadaban azert is nem szivesen kezdem el elobb, mert a gyumolcs es zoldsegfelhozatal nem a legjobb. :( Nem bizom meg benne. Csupa import cucc. Itt maximum fenyofa van a kertben. :D Ezert varok 5-6 honapos korig. Lehet, hogy otthon mashogyan csinalnam. :)
A blog otlet nekem tetszik! :D En is babanaplot irok.
Irto edesek, amikor kommentalnak...:lol: Alig tudok vegigolvasni egy meset...annyira kell nevetnem kozben, mert fulig ero szajjal mondja kozbe Panka is. :lol: De csak nekem csinalja, apanak nem... :lol:

cicoka:meg is lestem, gyonyoruek vagytok! :D

eper :D Egy sulyban vannak a csajszikaink.

katinkababa: sejtettem, hogy nem kell meg sokat ucsorognie. :) A pihiszekbe sem hagyom negyed oranal tovabb. De akkor is latni akar mindent...kemeny harc lesz. :lol:

annus: sajnalom az ekcemat. :( Ez gyakran van a babaknal, nem? Legalabbis nekunk ezt mondta itt a gyerekorvos. :roll: Es azt is mondta, hogy kinovik a babak gyorsan.

Irja Annus a Szolnokot. Eszembe jutott, hogy meg nem kerdeztem van-e valaki a forumon Szeged vagy Kalocsa kornyekerol? :D

Nalunk minden oke leszamitva a peluspottyoket...:( 2 napig kamillaztam is a neki, nem segitett. Most a popsitorlot kiiktattam es csak langyos vizzel mosom neki aztan kenocsozom. Kivancsi vagyok milyen lesz. Ha igy sem javul irany a doki. Lehet lefotozom es megmutatom nektek gmailen, hogy milyen hatha tudtok tanacsot adni.

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Lanyok!Tettem egy fotot a gmailre a kiuteseinkrol. Legyszi nezzetek meg es mondjatok nekem valamit rola. Mult heten szerdan voltunk az oltason akkor is igy nezett ki. Akkor azt mondta a vedono, hogy normalis ( :?: ) es csak akkor menjunk orvoshoz, ha romlik. Hat nem tudom. Nekem nem tetszik. :(

Koszi!

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Na reggelt!
csak gyorsban!
Én is írtam 1 sort a közös blogba.

Julcsi!
Szerintem be is zárhatnánk,nem?A gmail úgyis zárt,aki oda be tud lépni az tud a blogba is írni.Így azok is írhatnak oda akik esetleg nem akarnak "nyilvánosan" részletesebben irogatni.Hm?

annus11
 
 


Sziasztok!

Lovászkata: hát nem semmi Bazsid evési kultúrája A Wc-s storyn és is jót mosolyogtam! :) Remélem később azért jobb evő lesz, mert így rendesen megszívjátok
Menszi: nekem azt mondta a nődoki, h igazából csak akkor nem kéne, hogy megjöjjön, ha az ember egész nap legalább 3 óránként szoptat, mert ez tartja fent a hormonális folyamatokat. Ha már kimarad 5-6-7 óra, simán megjöhet. Nekem szülés után az 5. héten megjött, pedig akkor még masszívan 2,5 – 3 óránként szoptattam. :shock: Szóval erről ennyit.
Boglárka: szép méretek! Gratulálok! :)
Cicóka: megnéztem Barnit, nagyon cuki! Voltatok azóta csípőszűrésen? Tudtok már valamit? Drukkolok, h ne legyen semmi gond.
Mazsan: mi is így vagyunk a mesekönyvekkel! Mindketten nagyon bele tudunk merülni, olyan jó nosztalgiázni! Bogit még nem érdekli, így mi kibontakozhatunk. :D
Eper: mellétáplálást szerintem is minél később kezd. Amíg van tej, nem szükséges, legalábbis én nem fogom. Én nagyon szeretnék 6 hónapos koráig csak szoptatni, vagy legalábbis 5 hónapos kora előtt nem mellétáplálni. Remélem sikerül. Mondjuk ha kaka gond lenne, - mint Julcsiéknál – lehet én is megpróbálnám.
Fantacska: köszi a dicséretet, igazából nem volt semmi gondom Bogi szoptatásával, a védőnő szerint az elejétől szebben szopott, mint sok egészséges szájú kisbaba. Ügyes az én lánykám nagyon! :lol:
Menion: olyan furcsa nekem még mindig, hogy ti szinte egy hónappal idősebbek vagytok! Nyálcsorgatás nálunk is van bőven! Én sem szeretem, ha egy babát arra bíztatnak, hogy pancsoljon a kajával.Lehet, hogy akkor poén, de később rendesen meg lehet szívni.
Mazsan: ha fekszik Panka van valami tornázó játék a feje fölött? Nálunk Bogi azzal tök jól elvan, még annyi a lényeg, hogy a lámpát a plafonon jól lássa.
A peluspöttyök nem lehetnek attól, hogy a krémtől befülled a popsija a pelusban? Mi így jártunk, én akkor csak ott kentem be vékonyan Sudokrémmel, ahol nem pöttyös, a többit pedig hintőporoztam és pár nap alatt leszáradtak a pöttyök.
Blog ötlet: nekem is tetszik, igazából én már régen fel akartam vetni a zárt topic ötletét, mert azért mégis tök nyilvánosan beszéljük itt ki az intimebb dolgainkat is, felőlem átmehetünk csak a gmailre. Ha mindenkinek oké, akkor jelöljünk ki egy napot, amikortól ott írunk.
Ültetés: én is úgy tudom, hogy amíg nem ül magától, addig nem szabad. A gerincének sem tesz jót.
Annus: Szolnokon? De jó! Gondolom neked most jóval könnyebb?! Én ezért imádom a vasárnapot a mamáknál. Főznek ránk, nincs kupi, elpakolás stb. És még Bogiznak is.
Ekcéma remélem gyorsan javul. Sajnálom.

Kép
orsolymors
 
 


Rólunk:
Megfejtettem a gordiuszi csomót a szoptatással kapcsolatban. Meséltem, hogy a műtét napjaiban nagyon elapadt a tejem a stressztől. Na azóta szenvedtem vele, hogy visszaálljon. Elfogyott az összes fagyasztott tejcsi és pár napig esténként táppal is pótolnom kellett. Próbáltam mindent, enni, inni (gabonakávé, alk mentes sör, sok víz stb-stb.), pihenni és csak nem akart helyreállni. Pénteken este megkönyörültünk Bogin és levettük a merevítőket. Péntek éjjel Bogi egyből átaludta az éjszakát, így én is, reggel pár hét után ismét "szilikoncicikkel" (férjem hívja így, ha nagyon nagyon tele vannak) ébredtem és nem kellett este pótolnom! Azóta is így van, Bogi 11 órákat alszik, én is alszom normálisan és van tejem normálisan! Szóval nálam az alvás a fő szempont! És annyira örülök, el sem tudom mondani! :lol:
Bogi nagyon édes, sokat dumál, mosolyog, kommunikál. Az egész családot magába bolondította, apósom szerintem simán szerelmes! :D :oops:

Csajok! Nyáron nem hozunk össze egy találkát valahol a Balatonnál? Arra gondoltam, hogy a keleti, észak-keleti part talán mindenkinek jó lehet! El tudnék képzelni egy hétvégét (vagy legalább egy napot) együtt családostól! Hm?
Sajnos nekünk pest nagyon messze van, nem tudom bevállalni.

Nekem is van 2 levél bontatlan Azalia gyógyszerem, ha kell vkinek.

Éjszaka azt álmodtam, hogy terhes vagyok, mentem nőgyógyászhoz Bogival és apával, és Dr. House volt a nődokim! :D Sokat kellett várnunk, jól lecsesztem. Tele volt a rendelő, annyira sietett, hogy állva UH-ozott meg és a eredmény előtt felébredtem.... :D :shock:

Képzeljétek, július 22-én megyünk Bécsbe Bon Jovi koncertre! :D Nagyon szeretem őket, és mindig azt mondtam, hogy ha egyszer a közelben koncerteznek, ott kell lennünk, erre a 30. szülinapomra megkaptam a jegyeket! :) Úgy örülök és úgy várom már!

Mennem kell, felébredt a kismanó!

Puszi

Kép
orsolymors
 
 


Sziasztok4!!!

Megvagyunk mi is csak gond volt az evéssel vagyis inkább az orra volt bedugulva oszt nem tudott uyg szivni egy kicsit visszaeset sulyba :( most vagyunk 5100g a doki szerint még mindig nem elég :roll: hát nem tömhetem örökké :evil: nem akarom erőszakkal vagy költögetni mert megutálja a cicit legalábbis szerintem :roll:

Orsi meg mindenki szerintem is jó ötlet a gmail :wink:

Annus én is irigy vagyok biztos jó lehet ott :P gondolom körülrajognak most titeket :)

Cicóka megnéztem én is Barnit :lol: nagyon aranyos :lol:

Eper szerimtem is ha van tejed akkor ráér a hozzátápi
Engem már anyósom nyaggat hogy adjak neki húslevest :shock: már kezdi a hüjeségét :evil: Néha adok tápi még attól is fájt a pocija nem hogy ijen kajától és még alig 2,5hós :roll:

Mazsan lehet hogy sűrűn kented :?: vagy váltottál valami ujdonsággal kened törlööd :?: vagy más pelus vettél :?: nekünk akkor volt ilyen mikor más pelust adtam rá nekünk a bepanten használt :wink:

t katinka
 
 


Mindenkinek nagyon Boldog Nőnapot :) :) :)

Kingámnak meg Boldog 3-dik szülinapot :D :D :D

Orsi ügyes vagy :) Bogi meg kis hős ő is szopja a kisuját :?: :) Kincsőke is és azóta végig alussza az éjszakákat :D
Álom
:) :wink:

t katinka
 
 


Katinka!
Kingának nagyon boldog szülinapot kívánunk! :)

Kép
orsolymors
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?