Új privát üzeneted érkezett!

Bacilivi, hat mar nagyon varom a 4 D/et is, a 13 heten is volt kisebb pityerges reszemrol, lehet, hogy most is lesz? :) Mindenki azt mondja amugy, hogy nagyon gyorsan elfog menni az a hatralevo harom honap...hat szerintem is :)

Akire, benkoka, ezek a kepek nagyon szepek es cukik....remelem en is valami hasonlot fogok latni a kicsi fiamrol...majd termeszetesen jovok es teszek fel kepeket...bar mi kettot fogunk kapni, fekete/feheret, de vegul is nem baj.....meg egy husz perces dvd/t.....arrol sajnos nem tudom, hogy hogy lehet kepeket kimenteni... :( DE ha valaki tudja, akkor mondja el nekem :), legyszike!

Kép
elizabeth25
 
 


Lanyok, hulye kerdes...de amugy a 36 hettol vegul is barmikor beindulhat a szules?

Kép
elizabeth25
 
 


Akíra köszike az infókat! :lol: Akkor szerintem én kihagyom azt a szülésfelkészítőt már,ha csak akkor indul.
Mikor kell lefoglalni a szobát és hol? Mi is fizetőset akarunk 1-2 vagy 3 ágyasat. Már megvan mindene a babának,de ma még egy sterilizálót is beújítottunk! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma borzasztó napom volt... Nagyon beparáztam, hogy mi lehet a kicsimmel. Egész nap nem akart mozogni. Reggel, miután felkeltem még egy ici-picit éreztem, aztán egész nap abszolút semmi... Pedig csináltam mindent: ettem csokit, ráncigáltam (na persze nem szó szerint) a pocakomat, volt zene meg minden, de egyszerűen nem csinált semmit. Már teljesen kivoltam amikor bementem a korházba. Ott a szülésznő egy "sokkoló" félével (úgy néz ki, mint egy zseblámpa, ami rezeg és nagyon irritáló hangot ad ki) ébresztette Márkot. Szegénykém ugrott egyet, amikor a szülésznő a hasamhoz tette ezt az akármit. Végülis a CTG jó lett, és mozgott is utána, csak még egy ilyen stresszes helyzetet nem kívánom senkinek.

Asszem én is parapiri vagyok már... De azért most már megnyugodtam.

Remélem jól vagytok!

Na, megyek visszaolvasni...

Kép
dijcsi
 
 


Bacilivi:
Na látod,mondtam,hogy beálltok majd!! Mindig kicsit jobb lesz, neked meg a babának is bele kell jönni.. :D

Berzkat:
SZUPER! Ez nagyon jó hír!! :D :D :D

Boszibaba:
Ezt nem igazán értem. Miért jó lefoglalni egy 3 ágyas szobában ágyat? A sima kórtermekben nincs pl. fürdőszoba,vagy ilyenek? Mert ha valaki külön szeretne lenni,egyágyasban,azt még értem. Csak ez a 2 és 3 ágyas szoba nem világos.. :oops: Mivel kapsz "többet"? Pl. kényelmesebb az ágy, vagy több helyed van, tv ,meg ilyesmik? Egyébként mennyit kell fizetni?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami!

Köszi a baldachinos infót! Nekem érthető volt.

Ma voltunk az utolsó szülésfelkészítő tanfolyamon. Megnéztük a szülőszobát, hát nem is annyira szörnyű.

Vásároltunk Nonónak. Megvettük a kiskádját, meg a szennyestartóját, vettünk cumikat, meg szemetest is a kisszobába.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Dijcsi: nekem is volt ilyen!!Akkor én is rohantam a dokihoz. Azóta is volt, h nem nagyon mozgott Réka, és itthon van egy röhögő fejünk, én azzal szoktam ébresztgetni!! :roll:

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok Lanyok!
Akkor itt a babas-mamas tabla, ahogy kertetek:
Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Barbamami:Lányzómnál szép lassan derült ki,hogy baj van.Nehezen ment neki a tanulás Ill:A matek.Ezer helyen voltam vele,és mindenki mást mondott.
Most a neten kerestünk egy emberkét aki ilyesmi dolgokkal foglalkozik.Most tornázunk nap-mint nap,hogy a nem megfelelően fejlődő idegeket megmozgassuk.Hát?Ebben van most minden reményem,meg még kéne pluszba egy fejlesztő tanár aki magánba foglalkozna vele.Egy sima korrepetálás nálunk semmit nem ér.

Bbeti:Én annyiszor spricceltem a nózijába ahányszor kiszivtam neki.
Pici korában a fiam volt néha beteg,pedig szopizott rendesen,de előfordult,hogy kéthavonta volt egy kis náthája.Őszi baba,és ott volt a zord tél... :( A nővérétől mindent elkapott,sajna ez kivédhetetlen.Csak enyhébb változatban.
Volt hogy egy hét alatt jött helyre,de volt hogy tovább elhuzodott.
Nem jó szegényeknek ez az állapot,de az a lényeg,hogy kapjon a nóziján levegőt,és ha nem is viszitek igy ki az utcára,mindenképpen szellőztess ki párszor.
Jol bekell ilyenkor öltöztetni még bent is.
Meg ami nagyon fontos,hogy most influenza járvány idején senki ne vigye a piciket zsufoltabb helyekre.Auchan,Cora stb.
Minket erre külön felszólitott a gyerekdoki.
Aki meg egy picit is beteg az ne menjen látogatóba hozzátok.
Én sem vagyok az a letiltós ezekben a dolgokban,de a járványos időszakokat komolyan veszem,ha megsértődnek a rokonok,ha nem.És az orrszivás tényleg nagyon fontos.
Én a lányomat annyira sajnáltam,hogy nem szivtam annyit az orrát,és a fül-orr-gégészeten szivták le neki a váladékot egy csővel.Én jobban sirtam mint ő :(
Na jol van,nem irok regényt,nem okoskodom,csak nekem ezek a tapasztalataim :)
Az anyatej tényleg mindenre jó.

Na megyek nézem a Barátok köztöt.
Jó éjszakát mindenkinek.

Kép
dorcacs
 
 


Őzi:
De jó, hogy itt is látjuk a táblázatot! Én ma beleképzeltem minket.. :roll: szép barack-színű csíkkal... de jó lesz... :D :D

Dorcacs:
Te nem szeretnél a mamis táblázatban lenni? Egész egymás mellett lennénk :P :P ... Jó lenne téged is látni ott!!

Gyanixi:
Gondolok rád!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Gyanixi, drukkkkkk! :lol:

Kép
elizabeth25
 
 


Barbamami én úgy tudom,hogy sima kórtermekben sokan is vannak együtt,meg nincs is is fürdőszoba. Külön szobát szeretnék(párom is azt mondta,hoyg az lesz a legjobb),mert ott szerintem nyugodtabb lesz majd,azt hiszem 7000/nap.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Boszibaba
Mit jelent az, hogy sokan??? Hányan??

Nálunk Győrben minden szoba két ágyas, szerencsére...

Kép
Kép
times
 
 


Na sziasztok ismet!

Csak ugy porognek az esemenyek... Bevallom, sak feluletesen tudtam elolvasni ezt az elmult 4-5 napot.

PANNICA! GRATULALOK! :!: !
Mar alig varom, hogy te is meselj. Nem is tevedtek akkor olyan nagyot a sullyal kapcsolatban, nem?


Orulok, hogy alapvetoen mindenki jol van, parapirik, nyugi!!!! Mindenki szurkol nektek!

Mi is megneztuk, hol is szuletik majd a mi kis Lucank (mostanaban azzal farasztanak "kedves" ismerosok, hogy tuti lany?, mert el is nezhetik am az orvosok! :evil: ) El is hataroztam amugy, nem gondolok egyelore a szulesre, azt hiszem, tulsagosan felek tole, probalom tovabbra is csak a terhesseget kielvezni. Mar csak 81 days to go!!!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Jó reggelt ! Ma éjjel nem aludtam valami jól annyira fáj a fogom ,hogy az hihetetlen :( Tegnap voltunk a nődokinál azt mondta minden rendben csak a baba faros. De azt mondta ne aggódjak mert még van ideje befordulni. Volt valaki akinek faros volt a babája aztán befordult? Ja és a legeslegjobb megvettük Dorcykám kiságyát ami pelenkázoval van egybe +kókusz matrac+rózsaszín baldahin és a rácsvédő is rózsaszín. Egyszerüen mese szép :D LÁNYOK hanyadik héttől érdemes összepakolni a kórházi cumot?? SZÉP NAPOT MINDENKINEK!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Őzi, köszi a babás táblát! Jó látni, hogy egyre több baba születik! É

Tegnap voltam a Péterfyben előadáson, a juttatásokról volt szó, de sokkal okosabb nem lettem, mert az előadó hölgy egy csomó kérdésre nem tudott válaszolni.
Amit megtudtam és hasznos, hogy a Péterfyben az egyágyas szoba kb. 6000 Ft, a kétágyas 4000FT/nap, és az ingyenes kórtermek is kicsik, háromágyasak. Ami igazából nem éri meg, az a kétágyas, szerintem, mert szobatársa is van az embernek és fizetni is kell, ehhez képest az ingyenes háromágyas nem sokkal nagyobb és fürdőszoba is van hozzá, csak tv nincs, azt hiszem.
Vendég
 


:D Sziasztok.

Berzkat!
Nincsennek új méreteim, a múltháten én már CTG-voltam, és nem ultrahangozott csak kb 3-4hete utoljára, és most kell majd mennem megint csütörtökön CTG-re, és nem tudom, hogy most meg nézi-e a babát.


Benkóka!
Itt a Kútvölgyibe sem kell bejönni külön a papának ahoz, hogy apás szülés legyen, itt is az a lényeg, hogy ott legyen a papa, semmi más nem kell hozzá.

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Babzsak!

A tablat amugy szivesen atveszem en is, elvileg meg van idom, feltoltogetni ;)

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!
Hát nem keveset irtatok, prógálok mindenkinek válaszolni :)

Elizabeth várjuk a képeket a 4dről majd, nagoynon szeretem az ilyen képeket nézegetni, hát még azokat amiken megszületett kis drágák vannak :lol:
Egyébként igen, bár hamarabb is beindulhat, ha koraszülött akar lenni, de én ugy tudom, hogy a 36tól már sanszos, és a kis tüdeje meg a 37.től már kifejlett, ugyhogy akkortól már inkubátor nélkül is életképes a kicsi (persze csak ha nincs valami más problémája is)

dijcsi, hát én nem kívánok ilyet senkinek, és remélem neked se lesz több ilyen, és próbáld meg hamar elfelejteni, hogy ilyen történt veled! Már persze amennyire lehet!

boszibaba!
a szobát elvileg egy hónappal a szülés várható időpontja elött kell lefoglalni, az árak pedig 5000-6000-7000! Mármint a 3 ágyas az 5000 és az egy ágyas a 7000!
Legalábbis nekem ezek a legfrissebb infóim (szombati) :lol:
A foglalás meg mehet személyesen vagy telefonon, a korház igazgatóságán, ha kell a telefonszám azt is meg tudom adni!

Egyébként a korházba a kortermek 5 ágyasak és nincs benne semmi még fürdő se, az a folyosó közepén van, és egy van belőle, tehát sorbaállás, meg elcammogás odáig ha nem fizetősbe vagy!
A fizetős meg nagyon szép, felújjított, zárható szoba, tévével és szobán belüli külön fürdővel ami szintén nagyon igényes!
Szóval a Schöfibe ez a különbség a fizetős és a nem fizetős között :)

Ja, boszibaba, ti egyébként oda tartoztok körzetileg? Mert ha nem akkor felvételkor fizetni kell 4000ft-ot és utána naponta 1000ft, vagy ha fizetős akkor ugye a 4000ft és utána az 5-6-7 ezer forint!

Én a korházi csomagomat nagyjából már egy hónapja összepakoltam ,de elvileg a 36.hét körülre mondják, szóval nekem még egy két apróságot kell beleraknom és kész, de már megvan minden csak még nincs benne :D

Ja és hát ugye a 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat...azért még nem tudunk elmenni, majd hó közepe, vége felé...bár ha ráhúz egy két hetet akkor még az is lehet hogy kettőt fog kelleni kérni, na de nem akarok borulátó lenni, remélem nem lesz rá szükség...de milyen marhaság már, hogy 30 napnál nem régebbi kell... :evil:

Tegnap egyébként voltunk ultrahangon meg az első CTG-n...
az ultrahang eredményei:

FL 70.5
BPD 90.5

nem tudom, hogy ez jónak számít-e, nekem nem mondta a doki hogy rossz lenne, azt mondta ő megvan elégedve vele :D
Kilóra most 2500g-ra saccolta, születési súlyra pedig kb.3500ra, de ezen még pontosítunk legközelebb, meg majd ha kijön ő megmutatja mekkora is :D

A CTG meg enyhén vicces volt... :lol:
Az én kis drágámról tudni kell, hogy imád bújócskázni, szerintem ez lesz a kedvenc játéka ha megszületik...
Az összes ultrahangon rohant utána a doki és kereste, hogy hol van...alig birta megfogni hogy megmérje (na persze most már könnyebb, nincs olyan sok helye)...
A3d ultrahangon előszőr aludt és eltakarta magát, erre kiküldtek kávézni, hogy ez igy nem jó, ébresszem fel :lol:
Mire visszamentünk felébredt, de befordult és nem mutatta magát :D
Szóval nem egyszerű...
De amit tegnap csinált a CTG-n az már kicsit sok volt...ugy összehúzta magát, hogy a szívhangot kereshette a csajszi, nem igen találta, mondta is hogy nem tudja hogy lesz ebből 10perces értékelhető CTG :D
Hát ha hiszitek ha nem 40 percig tatott és elment rá egy méter papír mire végre sikerült 10 percet hallgatózni, de már nagyon sajnáltam a csajt :D
És ezt a tortúrát minden héten végig kell csinálni :D


Na de megyek, olvasgatok még egy kicsit visszafelé, aztán ha kihagytam valamit még írok, és bocsi a litánia miatt!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akira, mindenkeppen fogok felrakni kepet, sot holnap megyek a nogyogyaszhoz, ott gondolom csinalnak sima uh/ot, ha kapok valami normalis kepet, azt is felfogom tenni...Amugy attudod nekem mailben kuldeni, hogy mit erdemes a korhazba osszapakolni?

Tenyleg lanyok, mi a legkorabbi idopont, amikor azert esedekes mar, hogy keszen alljon a csomag az agy mellett?

Es arro tudtok valamit, hogy most fizetni kell vagy sem, ha nem a hozzad tartozo korhazba szulsz? Ugy tudom, hogy ezt meg juliusig nem vezetik be!

Kép
elizabeth25
 
 


Edi, akkor a Peterfy/be szepek a szobak...es a harom agyas is?

Kép
elizabeth25
 
 


elizabeth!
Persze átküldöm de ide is felrakhatom ha gondolod, ahogy neked jó!
Szerintem, meg mondjuk nekem a nőgyogyó i smeg a védőnő is aszonta, hogy 32. hét körül érdemes összerakni, tehát ugy a 8.hónapnál!
És nem kell fizetni még a saját dokid miatt, tehát még nem vezették be az ügyeletes dolgot, ezt is kérdeztem tegnap a dokimtól:)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akire, jaj, de jo, koszi a valaszt! Ennek nagyon orulok!
:)

Mailben akkor atkuldened nekem?, az jobb lenne! :)

Akkor meg van 7 hetem a pakolasig :) Az mar nem is olyan sok! :shock:

Te amugy nem felsz a szulestol?

Kép
elizabeth25
 
 


Az meg hogy a korház miatt kell-e fizetned az emg szerintem korház függ, mert például nekem a Schöfi nem a körzeti korházam és ezért én fizetek, de a Schöfibe ez már régóta igy van, de nem hiszem hogy mindenhol igy lenne!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


elizabeth, akkor mondj egy e-mail címet, vagy privibe? vagy msn-en?
Én már nagyon félek a szüléstől, mindig is féltem, de most hogy a vége felé járunk már rendesen kiver a víz ha csak rá gondolok :shock:

Én különben nem tudtam addig aludni amig nem volt összepakolva a táskám, rémálmaim voltak, hogy megindult a szülés és nekem még nem volt hálóingem meg nem volt összecsomagolva...és igy nem engedték hogy megszüljem a lányom :lol:

Szóval én azt mondom, hogy amikor te ugy érzed akkor, de legkésőbb a 32-37.héten, de ha te attól nyugodtabban alszol akkor szerintem már most is nyugodtan, hisz elfér az a szekrénybe, vagy a tetején:)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Valami volt a nettel, egész délelőtt nem lehetett belépni itt nálunk!!

barbamami: köszi, még egy pár napig szorítsatok is, mert még mindig nem akar kibújni.Valaki küldhetne nekem is telepatikusan szülési fájásokat, h beinduljon!!! :lol:

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma berakták az új ablakainkat. Tök örülök neki :D mert így most már csak festeni kell a szobánkat és utána pedig rendezzük be a baba sarkot! Úgy hogy ebben a hónapban el is készül és remélem nem jön közbe semmi!!


Bacsbern!
Nekem is faros a babócám,de nekem is mondták hogy bármikor befordulhat!Hát remélem így is lesz!!

Gyanixiről még semmi hír? :?: A mai napon még nem írt! :!: Lehet hogy már babázik? :?:


Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Gyanixi!

Látom te is épp most írtál! :) Már hiányoltalak!
Akkor ezek szerint még egyben vagy!!
De szoritok hogy mihamarabb a kezedben tartsd a babócádat!!! :) :)
Vendég
 


Sziasztok!

Igen, én sem tudtam belépni, csak most estefelé. De szerintem máshol is volt gond, mert akírán és Elizabethen kívül más nem nagyon járt itt.

Gyanixi!
Szóval akkor még nincs baba? Pedig ma sokat gondoltam Rátok. Küldenék fájásokat, de nekem még sose volt, ezért nem tudom milyeneket kell. :lol:
Azért valamilyet küldök, végülis Szeged nincs messze tőlünk, hátha segít! :D

Akíra!
Feltennéd ide is a kórházas cuccokat? Tudom, hogy egyszer már valaki feltette, de nem találom, pedig már elég sok oldalt átnéztem.

És esetleg azt tudja vki, hogy a babának mit kell bepakolni? (hülye kérdés, persze hogy sokan tudjátok, csak én nem) Vagy azt, hogy ki írta le, hol keressem itt a hozzászólásokban?

Gyanixi!
A Szegedi klinikára majd külön is kíváncsi leszek, hogy milyenek a tapasztalataid, stb. Tudod már milyen szobában leszel? Vagy ahol éppen lesz hely?

sch.judit
 
 


judit:nem a klinikán szülök, hanem a kórházban és ott 5 v 6 ágyas szobák vannak és nem lehet külön, egyszemélyes szobát kérni.De bnőim közül már szültek egy páran a klinikán és arról is hallottam ezt is, azt is!!De ez így van a kórházzal is, vannak jó és rossz dolgok ott is!! :lol:

Kép
gyanixi
 
 


Oké, tényleg Macsek fog a Klinikán szülni, csak összekevertem.
Hát, igen minden helyről mondanak jót is és rosszat is. Remélem nekünk a jókat kell megtapasztalnunk, bárhol is jön világra a babánk!

sch.judit
 
 


Times 5 vagy többágyasak a szobák felénk.
Akíra köszi az infókat. :lol: Megadnád akkor a telefonszámot,mert akkor holnap le is foglalok ewgy 3ágyast. Körzetileg én sem oda tartozom,ezért köszik,hogy leírtad,hogy ezen felül még 4000-et kell fizetni. Ezeket az összegeket akkor kell,mikor bemegyek a kórházba,vagy mikor kijövök a végén?
Én is már mindent összepakoltam,várom a nagy napot!
Jó lenne,te is akkor lennél bent,lenne vki ismerős! :lol:

Jól vagyunk továbbra is nagyon. Ma voltam a párommal bent a munkahelyemen,és kaptam rossz hireket is sajnos. A cégnél több osztály(köztünk a mienk is) végleg megszűnik,sok embert elküldenek. A kollegáim április végéig vannak! Szerettem ott dolgozni,lassan 6 éve lesz,hogy odamentem. Most meg majd kereshetek a babával munkát,nem lesz könnyű,na mindegy!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Akira.....vadsonja@freemail.hu...erre küldjed légyszi!

Köszi előre is!

Puszi

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Anno lementettem a babakelengyet meg a szuleshez irt dolgokat, megprobalom feltolteni oket. Szerintem hasznosak. (A babakelengye lehet, hogy majd kesobb jon)


Szuleshez jol jon.doc

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok!

4 órától nem alszok :oops: Nagyon nem megy nekem az alvás mostanában... Na mindegy, nem panaszkodok...

A babóm tegnap se akart mozgni napközben, viszont este bepótolta, olyan rugásokat produkált a kicsi lábacskáival, jót multattunk a férjemmel rajta. A párom azt mondta, hogy ő érezte az egyik ilyen rugásnál a nagy lábujját... Érdekes... Nekem még nem sikerült beazonosítani egyik testrészét sem, a lábait is csak azért tudom hol vannak, mert hát az UH-n mondták :)

7-re megyek CTG-re, és ha minden igaz végre megnézhetem a szülőszobát. Eddig még nem jutottam el odáig. Szívesen megnézném a gyerekágyas részleget is, de nem hiszem, hogy az kivitelezhető, gondolom az ottlévők nem örülnek az ilyen jellegű látogatásoknak.

Jaj, lányok, már úúúúúúgy várom a szülést. A türelmetlenség csak fokozódik bennem. Már a karjaimban akarom tartani a kis manómat. Na jó, nem rinyálok tovább :D

Mindenkinek szép napot!!

Kép
dijcsi
 
 


Dijcsi:ezzel az alvással nekem is gondjaim vannak!Kb.két órát ha aludtam összesen.Én csak forgog-forgok sehogy sem jó,ha elalszok olyan hülyeségeket álmodok,hogy rögtön felriadok!És nekem hátul fájnak a csontjaim,nagyon kellemetlen érzés.Van még valaki így?Mert nemtudom miért van de néha már elviselhetetlen!
Én is nagyon várom már a szülést!

KépKép
vicuska
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Csak, hogy megnyugtassak mindenkit, nekem se működött a babanet tegnap, csak pont addig amig elküldtem azt az utolsót, utána nálam is meghalt, tehát nem kivételezett velem se a rendszer :lol:

vicuska, dijcsi!
Az alvással (nemalvással) nem vagytok egyedül, mert, hogy én se alszom túl sokat mostanság! Max. két óránként felkelek és nem bírok visszaaludni, csak forgolódok (egy fordulás fél óra :lol: )
A csontom nekem is nagyon fáj, sőt nekem ha lépek még a forgóm is fáj, alig bírok néha menni...szóval azt hiszem ezek már így a végefelé elég "mindennapos" problémák, és a nem is mindenki, de sokan küzdünk vele, ugyhogy fel a fejjel, nem vagyunk egyedül 8)

elizabeth!
Akkormindjárt küldöm neked a korházi dolgokat az e-mail címre, de majd ide is feltöltöm, hogy mások is megnézhessék :)

boszibaba!
A telefonszám: 476-44-00 és a mellék a 122
Itt tudod lefoglalni a szobát!
A fizetés én ugy tudom, hogy a 4000 azt rögtön, és utána a napokat talán a végén, de ebbe nem vagyok biztos, szerintem jobb ha viszed magaddal a pénzt már a szülésre, tehát legyen otthon a párnád alatt az összeg :lol:
Ha bármi kérdésed van akkor kérdezz nyugodtan, remélem tudom a választ, az info ára csak annyi, hogy együtt kell szülnünk, hogy ismerőssel lehessek, talán még egy szobába is :D
Na de komolyan, kérdezz csak bármi van:)
Kérdeztem már kinél fogsz szülni? Kicsit korán van, ugyhogy lehet ezt már mondtad, ha igen akkor sorry :roll:

gyanixi!
Továbbra is megy a drukk, és ha gondolod én a fájásaimat átküldöm neked, nekem még nem kellenek, hiába vannak:D
Igaz jósló fájások csak de azé átadom neked szívesen :)
Remélem minél hamarabb babázhatsz már! Nagyon izgi lehet! Próbálj meg beszélni a kis pocaklakóval, hogy ideje elhagyni a jó meleg fészket, és kijönni, sokkal jobb lesz neki idekint :)
Nekem szokott működni a beszélgetés :)

Na most ezt elküldöm, aztán megkeresem a korházi és a babacuccokat és feltöltöm:)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kórházba
2 pár papucs (egyik zuhanyzáshoz, másik járkálni)
köntös, laza zokni.
elől gombos hálóruhák
törülközők
Tena inkontinencia-betét (gyógyszertárban kapható), hálós bugyi
sok folyadék, laktoherb tea
iratok: személyi igazolvány, TAJ-kártya, kismamakönyv és leletek, 1 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat, apasági nyilatkozat, akik élettársi viszonyban élnek
textilpelenka - 2-3 db (a vállunkra büfiztetéshez, ágyra-fektetéshez)
pelenka, érdemes megtudni, hányat adnak egy napra
szoptatós melltartó, melltartóbetét, mellszívó,
telefon, telefonkártya, aprópénz, telefonszámok, fényképező
puha WC- papír, WC-ülőkére papírülőke (higiénia miatt)
a gátseb öblítésére kamillatea, vatta
felfújható úszógumi, a gátseb miatt (nekem nem volt szükséges)
kispárna
lanolin, a mellbimbó kisebesedésének megelőzésére
bimbókiemelő (ha szükséges)
hasszorító (ha van és igényled)
papírzsepi
piperecuccok: fogkrém, fogkefe, szőlőzsír, tusfürdő, antibakteriális mosakodó, fésű, arc- és kézkrém stb.
kanál, villa, kés, pohár, szalvéta, tányér, konyharuha
időtöltéshez: olvasnivaló, íróeszköz stb.

Szülőszobára
szénsavmentes ásványvíz
szendvics, ital párodnak is
szőlőcukor, citrom
törököző, kispárna
papucs
fényképezőgép, telefon
hálóing (szülés utáni tisztálkodás utánra), betét, ha nem adnának
zene

Hazajövetelkor
Nekem a párom hozta be a hazamenetel napján.
kombidressz
rugdalózó v. egyéb felsőruházat
harisnya v. zokni
kiskabát
sapka, sál, kesztyű
pléd
cumi ?
bébihordozó, autósülés

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kismamapakk
• személyes iratok (személyi igazolvány, házasságot igazoló okirat vagy apasági nyilatkozat, a várandós anya gondozási könyve, TB-kártya, vizsgálati leletek),
• 2 elöl nyitható hálóing,
• köntös, papucs, 2 pár (vastag) zokni,
• eldobható steril bugyi,
• 2 szoptató melltartó, melltartóbetét,
• mellszívó,,
• tisztasági- és pipereszerek (2 törölköző, szappan, intim folyékony szappan, fogkefe, fogkrém, vizespohár, WC-papír, speciális tisztasági betét, papírzsebkendő),
• evőeszközök, szalvéta, konzervnyitó,
• telefonkártya, olvasnivaló, notesz, toll, rostos üdítő.

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kismamának:

1-2 hálóing vagy hosszú póló. Olyan, amit nem sajnálunk kidobni, ha nem sikerül kimosni, de azért
kényelmes, mert lehet, hogy a folyosón is fogunk mászkálni benne.
köntös
papucs
meleg zokni – vajúdás közben fázhat a lábunk
törülköző
2 kis törülköző (borogatásnak)
eldobható bugyi a magzatvizet felfogó betéthez

4 kicsi ásványvíz (szénsavmentes), lehetőleg csőrös üvegű, így nem öntjük magunkra
szőlőcukor, csoki ha a kórház megengedi

WC papír
tisztálkodószerek (szappan, tusfürdő)
fésű
gátmasszázsolaj
fényképezőgép (feltöltve), film
telefon, telefontöltő
CD, discman, magazinok
óra
terhes kiskönyv
leletek
TB kártya
személyi, lakcímkártya

Kispapának: papucs, póló, kényelmes naci, szendvics

Kisbabának: első ruhácskák (body, rugdalózó, sapka) 56-os, 62-es méretben

Kórházi napokra:

Kismamának:

3-4 (szoptatós) hálóing vagy pizsama – könnyen beszennyeződhet, és a fokozott izzadás miatt is gyakran kell cserélni
köntös
2 papucs (egy szobába való, egy zuhanyozós)
szoptatós melltartók
bugyik
fűzős bugyi vagy haskötő (ha van)
6 eldobható hálós bugyi
2-3 pár zokni
3-4 törölköző (nagy, kicsi) – számítsunk gyakori tusolásokra, a gátsebet naponta 3-4x is le lehet zuhanyozni, hogy ne fertőződjön el az ürülő váladéktól. A langyos víz a fájdalmat is csillapítja.
Étkezéshez:

szendvics, amit szülés után megehetünk
műanyag edény, tányér
evőeszköz
szalvéta
pohár/bögre
szilvalekvár vagy aszalt szilva
sok-sok folyadék
Neszesszerbe:

tusfürdő, szappan
intimszappan
testápoló
sampon
hajszárító
hajgumi, hajpánt
papír WC ülőke
körömolló
zsebtükör
krém mellbimbóra
1-2 csomag Tena Lady normal betét
1 csomag normál éjszakai betét
melltartóbetét
mellszívó (elmosáshoz folyékony fertőtlenítő)
aranyér elleni kúp (patikában recept nélkül kapható), krém
papírzsebkendő

Babának:

- 56-os body
- 56-os rugi
- két sapka – egy vastag, egy vékonyabb
- kesztyű
- 5 textilpelenka
- 1 csomag pelenka
- 2 fürdőlepedő
- takaró
- napraforgóolaj

Anyakönyvezéshez:

kismama és kispapa személyije, lakcímkárytája
300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági nyilatkozat
A hazamenetelhez

Készítsük össze, hogy a család behozhassa a kórházból való távozás napján:

A mamának:

Kényelmes, bő vagy kismama ruhák, mert a szülés után alakunk nem lesz azonnal a régi

A babának:

- évszaknak megfelelő body, rugdalózó
- kardigán vagy kocsikabát
- vastagabb sapka
- takaró
- télire overall vagy bundazsák, kesztyű, kocsicipő
- autósülés/hordozó

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nah, bocsi, hogy ilyen sok lett, de ez három különböző forrásból van, én ezeket összeollóztam magamnak, kiválogattam mi az igazán fontos és így lett egy listám...
Ha valaki akarja akkor feltöltöm majd később a saját listámat is, de gondolom nem mindenkinek az a fontos mint nekem, tehát ezért gondoltam, hogy inkább ti is szemezgessetek ezekből:)

elizabeth neked mindjárt elküldöm akkor e-mailbe is :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!

Köszi a listát! Szerintem is össze tudja mindeki ollózni, hgy kinek pontosan mire lesz szüksége.
Nálunk (Debrecenben) például nem kell hálóinget vinni, mert a kórház ad, és nem engedi a saját hálóinget.
A babának sem kell pelust vinni, mert ezt is ök adnak.

Gyanixi megy a drukk!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


ancsa!
Ez tök jó, azt hiszem megyek én is Debrecenbe szülni :)
Nekem pont a hálóing jelentette a legnagyobb problémát :D
De igaz, ezért gondoltam én is hogy mindenki döntse el, hogy mi kell neki és mi nem :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Na sziasztok
Hát tegnap nekem sem jött össze a feljövetel..néha szarakodik a babanet..
Szóval látom alvászavar van rendesen másoknál is..én sem aludtam túl jól,de valószínű az is közrejátszott ma hogy nemtudom kikapcsolni az agyam..megyünk 10 UHra..már nemistudom az idejét mióta várom...

Akíra
Tök jó h feltetted ezeket az infókat,köszi szépen..ja és még nem is voltam fennt azóta,asszem Te raktad fel az "ölelősUH képet"..??Hát ennyire édeset még nem is láttam..ahogy ott bennt már ölelget..nagyon nagyon aranyos az a kép..én bekereteztetném a helyedben..:)

Na máshoz nemtudok most hozzászólni..csak drukkoljatok hogy mindent rendben találjanak pici Dorkánknál...:):)
Én annyira parázok hogy nehogy vmi baja legyen azóta...anyám Parapiri dobj fel egy újabb paratémát,úgy lefoglalom magam és nem gondlkodom asaját hülyeségeimen... :lol:

Szóval később jövök és remélem megtudom mutatni majd aképet nektek is...
Szép napot addig is Mindenkinek...

Kép
nikky
 
 


szia Nikky :)
Köszönöm a dícséretet, vagyis köszönjük, örülök, hogymásnak is tetszik, az az én kedvencem is :)
Ki van téve a számítógépen is háttérképnek, mert hihetetlen számomra is ez a póz :)
Remélem ez a kötődés megmarad akkor is ha kibújik :)

Dorka lesz a pici lány? Akkor tegnapra visszamenőleg nagyon boldog névnapot neki :)

Várom nagyon az uh képet, és remélem minden rendben lesz:)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Akira: Szuloszobara szendvics meg udito? En ugy tudom, vajudas utan se enni, de foleg egy kortyot sem inni nem lehet. Ez is valtozo korhazankent?

Dijcsi: Szegenykem, probalj valami megnyugtato babas konyvet vagy ujsagot nezegetni elalvas elott, hatha az segit. De ez a 4 ora szerintem a piciknel egy kompromisszum, az enyem mar most kiszurta maganak ezt az idopontot a feszkelodesre. Aztan jobb napokon hagy visszaaludni.
Mi amugy egy vedono altal szervezett intezmenylatogatason voltunk nemreg , es a kismamak meg a 8 egyszerre megjelent pocakos ellen sem tiltakoztak. Nagyon aranyosak voltak. Bemehettunk szobat nezni is, pedig volt, aki pont szoptatott. Szoval szerintem szet tudsz nezni.

Ancsa: Pelust itt is adnak a klinikan, de napi 4-et. No comment. Nalatok ez korlatlan?

Kép
Kép
-macsek-
 
 


macsek!
Én ugy tudom, hogy korházfüggő, mert inni szerintem lehet mindenütt...legalábbis én még nem hallottam hogy nem, hisz több mint tizen óra is lehet...a kaját nem mindenütt hagyják, de az apuka lehet, hogy megéhetzik, neki mindenféleképpen szokták javasolni...
Szőlőcukrot meg csokit szoktak engedni, hisz az energiát ad, de tényleg meg kell kérdezni...
De mondjuk én még nem sok szülő nőt láttam aki két fájás közt eszik egy nagy hamburgert, ugyhogy szerintem csak utána érdemes, hisz ha éjjel születik akkor reggeliig semmi és ha már tizen órája szült bizti éhes, de ez csak az én elképzelésem :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Szülés után enni? Én nem kívántam, de inni igen és kell is, mivel még ott a szülőasztalon (legalábbis Győrben) fekve, vagy felülve pisilni kellett. Sőt még este (engem fél 10-kor toltak a szobámba) - mire nagy nehez elaludtam, a picurral együtt - 1 óra körül újra felkeltettek, hogy mennjek ki pisilni.

Kép
Kép
times
 
 


Rosszul irtam, nem vajudas utan-ra mondtak nekunk, hogy nem lehet enni-inni, hanem alatta, mar a kezdetetol, mert hatha csaszar lesz a dologbol. Logikusnak tunik, de egyben eleg embertelennek is. :(

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Dijcsi: nyugi, nekem már jóslófájásaim hetek óta vannak, illetve egy pár napja azok is elmúltak!!! :cry:
Komolyan már beleőrülök a várakozásba, pedig rohadtul félek a szüléstől...biztos érzi a babánk, h félek és nem akar kijönni!!!!! :roll: :roll:
A málnalevél teától már csömöröm van, de iszom!!!!

Macsek: már kezdtelek hiányolni!!!!

Mindenkinek köszi a drukkot és még szükségünk is lesz rá!!!!!!

Kép
gyanixi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: