Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Andi
De korán keltetek.
Mit mondott a védőnéni?
kittina30
 
 


Máté háromszor ébredt meg éjjel,viszont annyi változás történt, hogy mostanában nem ringatva altatom vissza, hanem visszateszem a cumit, szembefordítom az alvós párnájával, úgy, hogy meg tudja fogni, és alszik tovább. Remélem nem csak átmeneti.
Úgy látszik, hogy a kitámasztós párnája hozzá nőtt, az lett az alvótársa.
Nálatok van alvótárs?
kittina30
 
 


Jó reggelt!

Mi egyszer keltünk fél négykor, utána meg hajnali hétkor. :) (Néha tudnék tízig is aludni.)

Nálunk én vagyok az alvóstárs. :D

Mentek elsején majálisozni? Mi megyünk, hadd nézelődjön a kiscsávó.

Kép
bébé01
 
 

 
 

8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bébé01 2010.02.26 11:10-kor.

Kép
bébé01
 
 


Pupu! Micsoda nézés! Nagyon szép vagy!
Barna a szeme?

Szerintem mi nem majálisozni megyünk május 1.-jén, hanem családlátogatni.

Most néztem be Mátéhoz, és alszik, a rácsvédője szétszedése közben elaludt! Hurrá!!!
Nyügi volt, betettem az ágyába álmosodni, és alszik!

Nem akarom elkiabálni, de végülis nem csinálok semmit, és egész jól alakul az alvásunk.

Ma megyünk Tescoba, visszük Mátét is, megpróbálok neki sótlanabb kukit venni.

Tegnap megette a Hawaii pulykát, igaz úgy, hogy összeturmixoltam, de a lényeg, hogy megette. Végre egy 8 hós kaja, amit eszik. Lehet, hogy ez Pupunak is ízlene, ananász, pulyka, alma, krumpli és sajt van benne.
kittina30
 
 


Igen, barna szeme van.

Örülök, hogy Máté ilyen kis ügyi alvás tekintetében. Végül is én sem panaszkodhatom. Én kb. 2 héttel ezelőttig cicin altattam, máshogy nem tudtam. Aztán két hete úgy intézett az akkor még két fogával, hogy folyt a vérem. Na akkor azt mondtam, hogy váltsunk stratégiát, főleg, mert már nem evés célzattal cicizett, hanem csak alvási.

Úgyhogy két hete azt játszuk, hogy evés, és utána ringatás. Az első héten még ellenállt, nem akart ringatásra aludni, de aztán napok óta már csak picit dünnyög közben, aztán kifekszik. szóval azért mi is fejlődőképesek vagyunk.

A következő lépésként azt szeretnénk elérni, hogy elalvás után a kiságyba tesszük be. Hátha.

Ha jó édes a hawaii pulyka, akkor biztos benyomná.

Kép
bébé01
 
 


A Hawaii pulyka szerintem egyáltalán nem édes, de mégis megette.

Pupu a kis vámpír. Szerencsémre Máté soha nem harapott belém. Van úgy, hogy mi is cicin alszunk, főleg este, mert elalszik az esti szopi közben. Egyébként Máté is dünnyüg mielőtt elaludna, főleg olyan hangokat hallatt, hogy "ajajajaj".
kittina30
 
 


Csak 1 órát aludt, azért ha én altatom el, többet alszik. Mindegy, legalább délután nem 20 percet fog aludni, hanem 30-at. :-D
kittina30
 
 


Sziasztok!

A mi alvásunk. Este fél 9-kor apa letette aludni, negyed 5-kor ébredt, cumi be, és aludt reggel 7-ig. Próbáltam krumplit pucolni, de folyamatosan a nadrágomba kapaszkodott, addig-addig míg fél 9-kor lefektettem, aludt fél órát. Meg most fél 1-től 3/4 2-ig. Annak ellenére hogy egész nap megy, mint a gép nem alszik sokat. De vannak kivételes napok.

Pupu gyönyörű ezen a képen!

Mátéról mikor létunk képet??

Andi, mit mondott a védőnő? Vagy esetleg eljátszotta a megyek, de mégsem értem oda felállást?

KépKép
hene
 
 


Jut eszembe! TÖBBIEK????????????? Tessék életjelet adni!

KépKép
hene
 
 


Ja, majális. Mi jövőhéten megyünk Siófokra! Csüt megyünk és vagy szomb, vagy vas jövünk haza!

KépKép
hene
 
 


No a védőnénit én mondtam le, mert Béla nap volt tennap és apukám Béla. Majd hétfőn jön, de egyébként rendes csaj!

Pupák nagyon szép fickó!!! Hát igen értelmesen tud nézni!! Egyemmeg!!!

Mütyike alukál, de anyáéknál vagyunk nem nagyon tudok jönni.

sz.andi
 
 


Sziasztok!

Hoztam képeket:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2011.12.28 06:55-kor.
kittina30
 
 


Hene
Biztos jó lesz Siófok, kíváncsi leszek Gergő hogy fogja viselni.

Ti hol veszitek a piskótát és a kukit? Tescoba csak TG-s piskóta van, meg volt egy másik, aminek a tetején szerintem kristálycukor volt. Meg volt egy nagyon drága dobozos, de abban méz van. Kukit meg egyáltalán nem találtam, amit az itteni boltban vettünk szerintem nagyon sós.
Aztán végülis TG-s piskótatallért vettünk.

Máté egész jól rákapott a kukira, nagyon eszi. :-D
kittina30
 
 


Sziasztok!

Kittina,
MÁté nagyon édes! Látom, ő is ingerszegény környezetben van :D ! Este én is percekig pakolom el a játszóterét...

Kaptunk kukit, nagyon falja! Sós, de csípi nagyon. Először még a szeme is könnybe lábadt, de aztán szinte követelte.

Mi piskótából Mannert vettünk, az ilyen rózsaszín dobozos. Hatszázvalamennyi pénz volt, jó drága. Talán azért, mert gluténmentes...

TÖBBIEK???

Tamaraildi is ígérte, hogy jön és ír, de nem jött. :( Meg még voltak egy páran. Szóval gyertek! :)

Kép
bébé01
 
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bébé01 2010.02.26 11:11-kor.

Kép
bébé01
 
 


Bébé, de aranyos vagy,hogy hiányolsz. Bevallom, a júniusiak bevetek a zárt topikba, így oda irogatok. De nagyon jól esik, tényleg. Szoktalak olvasgatni benneteket, szerencsére azért követhető a mennyiség.
Kértek fotót Kíráról? :)

Kép
tamaraildi
 
 


Pupák és Máté nagyon szép gyerkőcök.
Milyen nagyon már ezek a gyerkőcök!

Egyébként a gluténmentes dolog engem nem nagyon érdekel, mert hát evett már olyan ételt, amit mi is adunk neki, kifli, kenyér stb. abban van. Tehát baja nincs tőle, így nem foglalkozom vele.

Én a babapiskótát a coop-ban veszem, azon sincs cukor a tetején! És azért nem 600akármennyi!

A kukit meg a zöldségesnél van ált.-ban és van sótlan is!!

Na én lépek aludni! Jóccakát!!

Ildi! Jöhet a kép!!

sz.andi
 
 


Sziasztok!

Köszi az infókat piskóta és kuki ügyben.

Pupák nagyon cuki.

Tamaraildi
Gyere gyakrabban, mesélj magatokról, és hozzál képet Kiráról!
kittina30
 
 


Niki
Liliről sem kaptunk még képet!
kittina30
 
 


WaSzabi is eltűnt, és Brúnó anyuja is régen írt! Viki sem hozott mostanában képet Lackóról!
kittina30
 
 


Csajok! Annyira sokat írtok, hogy nem bírom visszaolvasni!! Kicsit fogjátok vissza magatokat ha lehet! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hogy telt a hétvégétek?
Nekünk semmi extra! Mütyi miatt kicsit át kellett variálni a szobát, mert a tv előtt 2 centivel kellett neki játszani. Ha szóltunk eljött onnan, volt mikor zokon esett neki, de kicsit idegesítő volt már: nem szabad! nem szabad!
Szegényt már sajnáltam.

Na nyafi van...

sz.andi
 
 


Jó reggelt!

Ismerős, hogy mindig ott játszik, ahol nem kellene, vagy azzal, amivel nem kellene. Én a reluxától nem tudom elvinni, mert annak a zsinórját kell mindig rángatni, ez még nem is baj, de belekapaszkodik a reluxába is, és félek, hogy elvágja a kezét, vagy eltöri.
Mostanában az udvaron állandóan apósom garázsajtóját akarja rángatni, nem lehet onnan elvinni.

Nálunk sem volt semmi különös hétvégén, szombaton vendégek voltak, gyrost csináltam, nagyon fincsi lett.

Most meg apósom az új ablakokat rakja be lent, eléggé kalapál, félek, hogy felébreszti a gyereket.

Szerintem Máténak fent egyszerre jön mind a négy foga, nem bánnám már, ha kibújnának.
kittina30
 
 


Jó reggelt!

Tamaraildi,
igen, kérünk képet, plusz mesélhetnél, hogy oldódott meg a lányod nem evése. Meg egyébként. :)

Hétvége nagyon jó volt, csak rövid volt... Csavarogtunk csomót, meg megevett egy rakat kukit. :) Ügyesen nyomja: egyik kezében a kuki, tolja be a szájba, utána ahogy elolvadt, másik kézzel tolja a fogkeféjét.

Viszont két-három napja rászokott a cumira. Eddig nem érdekelte, de most már úgy nyomja, mint a nagyok. Annyira jól áll neki. Csak majd le is tudjon szokni róla...

Kép
bébé01
 
 


Nagyon ügyi Pupu, hogy evés után egyből fogat is mos. :-D

Cumira mi is rászoktunk, de egyelőre nem zavar, sőt, az legalább megnyugtatja, ha már én legtöbbször képtelen vagyok rá. Máté akkor szokott rá, amikor kijött az első kettő foga, és állandóan nyűglődött, cumival meg sokkal jobban elvolt.
Iszonyú nyügik vagyunk már két napja, már arra gondoltam, hogy bevetem a Viburcolt, de aztán mégsem adtam neki. Délelőtt fél órát bírt aludni, fél 9-óta fent volt, és most tudtam fél 2-kor elaltatni.
kittina30
 
 


Na sziasztok!

Én olyan büszke vagyok Mütyire! Még egy ilyen tündér, mint Ő...Tuti nincs!!! Na jó, elfogult vagyok, de dagad a mellem!!!

Itt volt a védőnő! Ez a gyerek olyanokat produkált Neki, hogy az állam esett le! De Dórinak is!! Odaadott Neki mindent amit kért, pedig nem szokta, pontosabban nekem nem nagyon adja, mintha nem is kérném. Beszélgetett vele, odament hozzá, megmutatta hogy tud állni, nevetgélt, huncutkodott...

Dóri nem győzte dicsérni! Az én mellem meg csak nőtt és nőtt. Ez olyan jó.

Na a lényeg, azt mondta tejterméket ne adjak neki, csak ha mondjuk eszem egy rudit, akkor abból adhatok, de ne az egészet. De ha lehet ne . Semmilyen joghurtot meg semmit se adjak, majd 1 éves kor után. Én meg hallgatok rá. Már eszik úgyis mindent a tejesek kivételével, ezt a 39 napot kibírom. Persze utána sem egyből mindent, csak akkor fogom fokozatosan elkezdeni. Nem sietek, ráérek.
Fő a biztonság.
Lehet kinevettek miatta, de betartom a tanácsát. Mert egyébként nem egy parázós típus, nem követi teljes mértékben a tankönyvet és rugalmas csaj! Szóval eddig kibírtuk, ezután is menni fog.

A tojást is kérdeztem, arra azt mondta, hogy a sárgáját tök nyugodtan, bármikor, de a fehérjével várjak 1 éves korig. Na mondtam, hogy már evett, bundás kenyeret is, erre azt mondta hogy nem lett tőle baja, nem probléma, csak ne legyen rendszeres. Kínálgatni lehet, ha mi is azt eszünk, de tényleg csak finoman.
Viszont 1 éves kor után kötelezően be kell vezetni a tojásfehérjét is, mert amit kap védőoltást 15hós korban az fehérje alapú és nehogy baja legyen tőle.
Szóval lassan megy a tojásfehérje is.

Szóval ennyi. Nem mondott újdonságot.
Javasolta a babybell cipőt, még nem hallottam róla, majd utánanézek.

Cumi: Hát Mütyinek nem kell annyira. Én örülök neki. Alváshoz igen, az a szájában lóg, de van, hogy ha elalszik akkor ki is köpi.
Meg akkor kell, ha nagyon sír. Szájába cumi, kezébe a takarója és pár perc, megnyugszik. El is veszem a cumit és ennyi.

Jaj, de van egy nagy bajom. Mütyikém ugye nagy takarómániás. Ez azt jelenti, hogy van EGY vékony polár takarója és azzal alszik el csak. De abból csak 1 van és alig tudom kimosni. Van, hogy nem csak alváshoz kell neki, hanem cipeli magával, harapdálja stb. Nem lehet nélküle elindulni sehova.
De mikor mosom ki?? Ma kimostam kézzel gyorsan, de félig nedvesen vissza kellett adnom, mert nem tudott nélküle elaludni. Vettünk egy másik színű, tök más de polár takarót, most oda jutottunk, hogy az is kell meg a másik is. Mondjuk az új az olyan nagy volt, hogy ketté tudtuk vágni, így is elég nagy, tehát van belőle 2. De a másik??
Nem tudjuk hol vettük, még pocaklakó volt és nem emlékszünk rá. De gyanítjuk, hogy a tescoban, de hiába nézem, nem látom.
Bejártuk az összes bababoltot itt Barcikán, de sehol nincs ez. Pedig úgy szeretnék venni még egyet. Legalább egyet!

Na abbahagyom, mert egy kisregény lett.

sz.andi
 
 


Jó reggelt!

Andi
Nagyon ügyes volt kicsi Mütyid, tényleg büszke lehetsz rá.

Megértelek a tejtermékekkel kapcsolatban, nekem is nagy dilemma volt. Mondjuk mi sem eszünk rendszeresen, mert így is napi kétszer eszünk tejpépet, az egyik tejpépet szoktam néha kiváltani joghurttal.
A tojással kapcsolatban nekünk is ugyanezt mondta a védőnő, mi már a sárgáját kósoltuk, úgy, hogy 1/4 tojássgárgáját összekvertem egy kis tápszerrel. Azt is mondta, hogy a tojásfehérjét tésztában, piskótában megeheti, de úgy, hogy megfőzöm a tojást és odaadom a fehérjét, majd csak 1 éves kora után.
kittina30
 
 


Sajnálom a takaró dolgot, nagyon ari lehet a kiscsaj, ahogy a takarójával mászkál. Dobjál képet róla, és ha látunk valahol, akkor szólunk, vagy megvesszük és postázzuk.

Mi most a mászást gyakoroljuk, jó lenne, ha mászna, de nem nagyon akar. A földön a parkettán kocsikázunk, és addig eljut, hogy négykézlábra áll, meg hintázik, de nem akar elindulni, illetve néha hasra vágódik, és egy karcsapásnyit kúszik, de ennyi. Nem tudom mennyire jó az, hogy sokat akar jáni, úgy, hogy fogjuk a kezét, remélem nem akadályozom ezzel az önálló járását. Nálatok is volt ilyen, hogy a gyerek állandóan menne és vezetgettétek?
kittina30
 
 


Meg még azt akartam kérdezni, hogy bent a lakásban, illetve kint milyen cipőt adtok gyerekre? Tegnap már kint is le kellett rakni járni, de a cipőnk elég béna, lejön a lábáról.
kittina30
 
 


Após fúrója felekeltette Mátét, fél órát bírt szegény aludni, most meg, ha meghallja a fúrót keservesen sírni kezd. :evil:
kittina30
 
 


Sziasztok!
Hát akkor az ígéret szép szó, íme néhány fotó :)
még csak most tanultam ülni, de nagyon szeretem. :)
Kép
Kép napozóágyban, kicsit túlöltözve :)
Kép rózsaszínben :)
Kép anyával

Bocsánat, ha kicsit sok lett.
Bébé, köszi a kérdésed. Az evés változó, étvágy továbbra sem túl nagy, a darabos kaják egyelőre nem mennek. Sajnos februárban és áprilisban is mandulagyulladásunk volt, 2x kaptunk antibiotikumot, gondolom ez sem tett jót az étvágyának. Pedig ezt leszámítva tényleg egy gyönyörű, bájos, vagány kislány, igazi egyéniség. Jól alszik, állandóan mosolyog, nagyon barátságos.

Köszönöm mégegyzser az érdeklődést, és a hiányolást, nagyon aranyosak vagytok.

Mindenki babája gyönyörűséges, és olyan ügyes! Mi még nem mászunk,Kíra hipotón kicsit, mindent később csinál, járunk is Dévény masszázsra, de épp tegnap voltunk, és már sokkal ritkábban kell, ügyesedünkmi is. :)

Kép
tamaraildi
 
 


Tamaraildi
Köszönjük a fotókat, nagyon szép kislányod van!
Gyere máskor is!

Bébé, Hene?

Máté tud puszit adni, de még egy kicsit csiszolni kell rajta, mert tátott szájjal adja. :-D
kittina30
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Akkor visszafelé haladok.

Tamaraildi, nagyon szép a kicsilány, és azok a fogacskák!!
Evés, lényeg hogy eszik valamennyit, majd ha többet mozog, meg elindul többet is fog enni remélhetőleg. Kell majd neki az üzemanyag a sok mozgáshoz!

Kitta, mi otthon tapadós zokniba vagyunk, ahol kell ott szandiba, kinn pedig cipőbe. Miku is sokat akart menni, mindig jött, hogy fogjam a kezét. Ha Ő akarja nem pedig te erőszakolod rá, akkor nincs semmi baj. Ezek szerint fel van készülve a teste a járásra.

Andi, nincs kinevetés. Te döntesz, és tudom, hogy a legjobbat akarod a kislányodnak!! Mütyike pedig nagyon szép és okos kislány, büszke is lehetsz Rá! Takaró, tényleg tegyél fel képet hátha látunk!!!!!!!

Bébé, én sokaktól azt hallottam, hogy a cumiról könnyebb leszoktatni a gyerekeket, mint az ujj szopizásáról! Fogorvos meg azt mondta a tv-ben, hogy ugyan egyik se jó dolog, de a kettő közül a cumizás a jobb. Az én fiam kezdettől fogva függő! Hogy én mit fogok csinálni.............

Mi ma voltunk tanácsadáson. 9550g a legényke. Azt mondták nagyon jól néz ki. igazából semmi extrát nem mondtak, csak amit már eddig is tudtunk!
Amúgy egyre akaratosabb és hisztisebb a gyerköc. Néha totál kivagyok tőle, de meg kell zabálni!

KépKép
hene
 
 


Bocsi

KépKép
hene
 
 


sziasztok!

Vidéken voltunk, csak most sikerült ideérnem! Azért hiányoztatok ám. :D

Andi,
Mütyire tényleg büszke lehetsz, nagyon ügyes! Remélem, mire egy éves lesz, azért ő is többet produkál majd. Én sem nevetlek ki, hogy adsz vagy nem adsz valamit a gyermeknek, szerintem mindenki a saját belátása szerint, lelkiismerettel csinálja.

Kittina,
a cipő témához sajnos nem nagyon tudok hozzászólni. Van neki kb. 30 pár cipője, de ez egyelőre mind örökölt. Addig, amíg nem akaródzik neki járni, addig nem tervezzük, hogy saját cipőt kap, szerintem.

Hene,
Miku jó súlyban van, és tényleg jól néz ki. Mi a jövő héten megyünk a dokihoz, feliratjuk ezt az agyhártya elleni szurit, meg bemutatjuk, hogy megvan még a gyerek.

Tamaraildi,
kislányod tényleg gyönyörű. Kis szépszemű!

Egyébként én fiam is ad puszit, de ő kitolja a nyelvét is. Imádom!

Kép
bébé01
 
 


Andi,
mármint az én fiam, mire egy éves lesz, persze! :wink:

Kép
bébé01
 
 


Kicsit elfáradtam, írok össze-vissza. bocsi. :oops:

Kép
bébé01
 
 


Sziasztok!

Bébé! Értettem én! :lol: Azért remélem jól éreztétek magatokat!

Hene! Jó súlyben van Miku! Egyemmeg!! Olyan jó lenne élőben is látni!

Kitti! A cipőhöz: Olyat vegyetek, ha járkálni akar, hogy a talpa puha legyen, a bokájánál pedig magas! Hogy fogja a kis lábát. Bentre a sima felületekr ajánlatos használni, ha sokat akar menni, az udvaron egyébként jó időben nm feltétlen fontos. most még persze, mert hideg van.. :lol:
Nekünk szandink van és még venni akarok egy cipőcskét, azt mondták, hogy jó cserélgetni a lábán.
Egyébként a Elephanten, Siesta, meg még egy pár, (nem jut eszembe) a tuti jó cipőcskék!

Mászás: Ne izgulj, menni fog az! Mütyinél én is idegesítettem magam, mert nem akart elindulni. Négykézlábra állt és annyi. Ha mászni akart, akkor lehasalt és kapálózott. De nem jött össze. Aztán elmúlt 9 hónapos, mikor egyik reggel előjelek nélkül elment négykézláb a cumijáért. Pedig nem egy nagy cumis!
Szóval tudja Ő, hogy mikor kell elindulnia!

Mütyike is szeret menni, sőt! Le se lehet lőni! Ahogy Hene mondta, nm baj ha menni akar, járkáljatok Vele. Ha Ti erőltetnétek, az lenne a baj!

Ildi! Nagyon szépséges a kislányod!!!

sz.andi
 
 


Mi is voltunk tanácsadáson. Hát ez a gyerek nem akar hízni. Még mindig nem érte el a 8 kilót! :( 7800gr. Én nem értem, elég jól eszik, az mondjuk igaz, hogy egyfolytában jár a keze-lába, mászik, sokszor úgy eszik, hogy megyek utána.
N remélem azért ez változni fog lassan. Azt mondta az asszisztens, hogy Viki! Te elkezdhetnél széltében is hízni, nem csak hosszában. :lol: :lol: De azt mondta a doki, hogy jól megnőtt!! Csak éppen nm hízott sokat :?

sz.andi
 
 


Andi, Kíra is annyi, mint Viki, a mi dokink mondjuk nem izgatja magát, hogy nem gyarapodik annyit, én talán egy kicsit jobban. de Viki jól eszik, ugye? Mondjuk ha már ennyit mozog, nem csoda, hogy letornázza. Hihetetlen, hogy így beindult a mozgásfejlődése.
Te mos 2 helyre is írsz? Ez nagyon kedves tőled, azért jó, hogy itt lehet tudni rólatok. emlékszem, még a terhessé alatt is írtunk.

Kittina, a mászás miatt ne aggódj, ha már kutyázik, szerintem nincs sok hátra. Azaz előre.

Jó éjt anyukák, és kisbabák!

Kép
tamaraildi
 
 


Ildi!
Igen, rengeteget mozog, és jól eszik Vikim. Hát reméljük ezért lassan elkezd hízni :lol:

Egyébként igen, 2 helyre írok, bár van amikor egész nap szinte ott vagyok, vagyis be tudok kapcsolódni, van amikor meg 2 napig nem.
Itt kevesen vagyunk, bár olvassák azért szép számmal, egyszer megnéztem :lol: :lol:
(A hozzászólásom után 49-en nézték meg (azt hiszem, de tuti sokan) úgy, hogy nem is írtak. Szóval zugolvasók vannak :lol: :lol: )
Szóval itt elég könnyen nyomon lehet követni, hogy kivel mi a helyzet.

Na de megyek aludni, holnap jövök!

sz.andi
 
 


Ja!

Hene!! Mikunak boldog 11-et! Bakker, a köv. már a szülinapja lesz!! :shock: Hát gyere majd, mert én tuti nosztalgiázni fogok, az utolsó napokat a szülés előtt tuti olvasni fogom :lol: :lol:

sz.andi
 
 


Jó reggelt!

Nagyon örülök, hogy végre működik az oldal, hiányoztatok tegnap, és látom azért írtatok, volt mit olvasnom. :-D

Hene
Gergő jó súlyban van.
Az én gyerekem is nagyon akaratos és hisztis, ha valami kell neki képes bárkit félrelökni, csak hogy elérje.

Andi
Viki súlya azért nem rossz, és a lányok általában nem híznak olyan ütemben, mint a fiúk. Persze vannak kivételek. Barátnőm kislánya 1 éves múlt, és majdnem annyi a súlya, mint Mátémnak, de ő is állandóan jön-megy. És azért az is fontos, hogy sokat nőtt!

Mi ma megyünk tanácsadásra, kíváncsi leszek, hogy mi hány kilók vagyunk.

Köszönöm a cipős válaszokat! Még csúszásgátlós zoknit is be kell szereznem, mert van egy-pár, de azok lecsúsznak a lábáról és azt annyira utálom.

Bébé
Hol voltatok vidéken? Egyébként ti Pesten laktok?

Szerintem Máténak kint van a két szemfoga, tegnap legalábbis úgy éreztem, amikor bekentem az ínyét. Jól fog kinézni, van alul két foga, a felső középsők meg hiányoznak. :-D

Tegnap főztem Máténak két fogásos ebédet, az egyik krumplifőzelék volt, a másik őszibarackmártásos csirkemell. És képzeljétek megevett mindegyikből 80 grammot, mondjuk a barackos húson nem csodálkozom, de a krumplifőzeléken... Lehet, hogy eddig az volt a baja a krumplival, hogy nagyon íztelen volt. Lehet, hogy még nem kellene neki rántásosan főznöm, de tettem tettem bele egy kevés olivaolajas rántást, meg egy kis hagymát és sót, meg tápszert. És ette, mondjuk a 80 gramm azért nem olyan sok, de elsőre nem rossz, és nem is bokákolt tőle.

Mi is nagyon okosodunk, megtanultuk, hogy hol a maci szeme, stb, meg, hol van apa füle. Apa fülébe belekapaszkodik, és tépi. :D Meg megmutatja, hogy "hol az okos", a saját fejecskéjét, ezt már régóta tanítom neki, de nem akarta megmutatni, és a hétvégén egyszercsak megmutatta.
Tegnap meg megkérdeztük tőle, hogy hogy ugat a kormos, és azt mondta, hogy "u".

Annyira jó látni, hogy egyre több mindent tudnak.
kittina30
 
 


Gergőnek boldog 11-et!
kittina30
 
 


Mire befejeztem a kisregényt, Máté felébredt, fél órát bírt aludni.
kittina30
 
 


Annyira ízlik a fiamnak a kuki, hogy kettőt töm egyszerre, tegnap volt egy a kezében, de meglátott egy másikat após kezében, kivette, és azt is megette. :-D
kittina30
 
 


Jó reggelt!

Hene,
Mikunak boldog 11. hónapot! Jó nagy fiú lett már!

Jó ócska volt tegnap a babanet, párszor próbálkoztam, de aztán fel is adtam, mert csak a vérnyomásom ment fel.

Kittina,
Máté nagyon ari lehet, igazi kis vámpírka!
Ezt az őszibarackos szószt hogyan csináltad?

És légyszi, valaki írja le, mert nem találom, hogy hogyan kell csinálni a gyereknek a sóskafőzeléket. Tegnap csináltam, de nem adtam neki oda, mert nagyon rossz lett. Én is alig bírtam megenni. Nem tudom, mi van velem, ennél sokkal bonyolultabb kajákat szoktam főzni, ez meg nem megy. :shock:

Igen, mi Pestiek vagyunk, és nem voltunk messze, csak Albertirsán, de menetközben tiszta paramami voltam, hogy nincs melege nagyon?, iszik eleget?, nincs huzat? - meg ilyen hülyeségeken paráztam, na ebben jól ki is fáradtam. De a gyerek jól tűrte, bár a Burger Kingnél kicsit kiakadt, mert ő is inkább Rodeo szendvicset evett volna a bébidesszert helyett, de aztán belátta, hogy ez még nem neki való. :lol:

Meg vett neki apája Nemo-s napellenzőt az ablakra, végig annak gagyarászott.

A kukit egyébként nagyon szereti. Már egy zacskóval megevett. (na jó, azért mi is besegítettünk neki.)

Kép
bébé01
 
 


Ja, azt elfelejtettem írni, hogy fiam életében először 11 órát aludt egyhuzamban!!!! :shock:
Könnyű lenne megszokni...

Kép
bébé01
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntést! Rohan az idő!!!!!!!!!!

Andi, biztos jövök nosztalgiázni! Veled, bármikor, hisz utána Ti következtek! :lol:

Kitta, tudtam én hogy be fog jönni a kuki! Miku is egyszerre 8 töm a szájába! Tényleg jó nézni ahogy egyre okosabbak a törpék! Biztos büszke vagy Mátéra!

Mi ma lelépünk Siófokra, vasárnap jövünk haza. Szerintem csak 7főn leszek!

Mivel vasárnap nem leszek itt, most kívánok minden anyukának boldog ELSŐ Anyáknapját. Természetesen azoknak is akiknek már nem az első!

Szép hétvégét, jó pihenés és jó családozást!!!

KépKép
hene
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: