Új privát üzeneted érkezett!

Pupáknak boldog hófordulót!

Jó éjszakát!
kittina30
 
 


Jó reggelt!

Hát itt nincs valami fényes idő. Igencsak be van borulva! :(

Éjszaka kétszer keltünk, végleg pedig 3/4 6-kor! Hogy miért nem tud tovább aludni. Hiába teszem le később aludni! Reggelizni nem igen akart. Dörzsöli a szemét, de aludni nem akar!

Csináltam videót, nemsokára mutatom! Csak még fel kell tölteni!

KépKép
hene
 
 



KépKép
hene
 
 

 
 

Jó reggelt!

Nagyon tetszik a videó, nagyon édes Gergő. :-D

Én úgy gondoltam, hogy csak a Prevenart adatom be Máténak, ma jön a védőnő, majd megkérdezem tőle, hogy még mit ajánl. A Rota ellenit akartam neki beadatni, de az orvosunk lebeszélt róla.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2011.12.28 06:56-kor.
kittina30
 
 


Nagyon ügyi a Máté!

A képet elfelejtettem. Játszón voltunk és kirántotta a kezét a kezemből. Természetesen elesett. De szerencsére nem volt nagy sírás.

Kép

KépKép
hene
 
 


Én sajna nem tudom megnézni a videókat, mert nincs meg a program, és béna vagyok a letöltéshez! :cry:

KépKép
hene
 
 


Szegény Gergő, de legalább hősiesen viselte.
kittina30
 
 


1 órája próbálkozom megnézni, sehogy sem sikerült, erre most megpróbáltam és ment! :twisted:

KépKép
hene
 
 


Ügyi vagy.
kittina30
 
 


Jó reggelt hétalvók! :D

Köszönjük a köszöntést, és az oltásokhoz a hozzászólásokat!

Kittina,
én fiam is extra fosch alvást produkált ma éjjel. Egyfolytában nyöszörgött. Én is csak a fogára tudom ráfogni, mert egyébként semmi baja.

Máté nagyon menőn hintázik! Ettől a családi aggódástól én kivagyok, néha nálunk is ezt csinálják, azt hiszik, hogy éhen fog halni a gyerek.

Hene,
hát, Mikura nem is tudok mit mondani! Megy, mint atom!!! És hogy örül a tudományának! nagyon cuki! :D Megmutattam a páromnak is, mondta a fiának, hogy jobb lesz, ha belehúz!

Szegény kis sérült buksi!

Kép
bébé01
 
 


Sziasztok!

Én voltam az utolsó és az első is. :-D

Szerintetek lehet adni ennyi idős babának bolti krémtúrót?

Védőnéni tegnap itt volt, és azt mondta, hogy a Meningococcus elleni oltást érdemes beadatnom, de majd csak 1 éves kor után, mert nekünk még hátra van a Prevenar is.
kittina30
 
 


Szia Bébé, majdnem egyszerre írtunk. Engem is nagyon idegesít ez az aggódás, meg főleg az, hogy régen 3 hónapos gyerek már főzeléket evett, meg ennyi idősen, mint most Máté, már mindent evett. Meg, hogy hogy lehet könyvből etetni a gyereket. Hát igen, lehet, hogy sokat olvasok erről, de Máté az első gyerekem, lehet, hogy a másodiknál már nem olvasnék ennyit.
kittina30
 
 


Igen, engem is kiidegelnek, hogy miért nem iszik még tejet, meg miért nem eszik kolbászt meg ilyeneket!

Egyébként én is könyvből etetem a gyereket. Mindig nézem a hónapnak megfelelő hozzávalókat, és időnként megkóstoltatom. De tényleg elég finnyás. Sem a sonkás, sem a tésztás üveges nem ízlett neki múltkor. De nem aggódom, mert azért így is sokfajtát megeszik, azokat variálom.

Kép
bébé01
 
 


Elfelejtettem kérdezni, hogy a BCG-je most jó lett a gyermeknek?

Kép
bébé01
 
 


Krémtúrót én még nem adtam neki, csak ilyen Humanas joghurt féleséget, azt megette.

Kép
bébé01
 
 


Az nagyon tetszett, hogy ez a gyerek soha nem fogja azt enni, amit mi. Erre mondta apa, hogy persze, majd az iskolába is viszi az üveges bébikaját és ott fogja melegíteni magának. :-D

Nálunk is volt ilyen kolbászos és tejes hozzászólás. :-D

A krémtúróról elfelejtettem megkérdezni a védőnéninket. Én is Humana babajoghurtot adtam eddig, meg Danone natúrjoghurtot banánnal.

BCG
Egy kis piros pötty van a helyén, de azt mondták, hogy ha nem is pirosodik be teljesen, akkor sem adják be újra.
kittina30
 
 


Nekünk bejött a Kecskeméti 6 hónaposoknak való zöldséges spagetti pulykahússal, viszont nem ízlett a 8 hónaposoknak való Neslé bolognai spagetti, pedig a kettőnek szeritem egyforma az íze. A 8 hós spagetti darabos, de mivel nem ette, így leturmixoltam, de úgy sem ízlett.

Tegnap voltam fodrásznál, jó rövid lett a hajam, de szerencsére Máté megismert.

Bébé, te már találtál olyan 8 hónaposoknak való bébiételt, ami bejön?
kittina30
 
 


Nem nagyon. Csak a tökfőzelék volt, amit öklendezve, de nagyjából megevett.

De azonkívül semmit. Egy csomót már a kutya evett meg. Úgyhogy ami még bontatlan, azt még egy pár hónapig eltettem a konyhaszekrénybe.

Tegnap elfogytak a fagyasztott dolgok, úgyhogy ma főzök neki krumpli-sárgarépa-banán + pipihusi variációt. Jöhetnének már a szép zöldségek, olyan ócskákat lehet kapni. :?

Új hajról fotó jöhet. :D Bár a régit sem láttuk... :wink:

Kép
bébé01
 
 


Régi lobonc játszóteres képen látszik. :-D
Majd csinálunk az újról is, de annak gépre feltöltése kb. 1 hónap, mindig összevárunk egy csomó fotót, mire feltöltjük. A hétvégén 200 darabot töltöttünk gépre, apa még jobban megőszült, mire összerendezte, kiírta, Picassára töltötte. :-D

Gyerekem kidőlt 8 órakor, most csak 2 órát bírt ébren.
Nekünk tegnapról maradt fél üveg almaszószos banános husi, főzök hozzá még almaszószt, aztán azt kapja ebédre.
Én is várom már a szép zöldségeket, meg főleg a gyümölcsöket, mert most nem túl nagy a választék. Jó lenne már, ha lenne normális paradicsom.

Én főzte tökfőzléket próbáltam már adni Máténak, de nem ette, így üvegesbe még nem mertem venni.

Az új tápszerünk annyira bejön, hogy tegnap Máté úgy kiszívott fél üvegeket, hogy alig vett közben levegőt.
kittina30
 
 


Milyen tápszert eszik? Enyém BEBA 3-at. Imádja. Szerintem, ha lehetne, egész nap azt enné...

Kép
bébé01
 
 


Mildibé 2-es tápszert. Beba nekünk nagyon nem jött be, pedig szerintem az finomabb.
kittina30
 
 


Most egy kicsit eltűnök. Tízórai, meg egy kis séta. Aztán, ha őkegyelme engedi, kicsit összedobom a lakást. De majd még jövök.

Kép
bébé01
 
 


Jó reggelt!

Hogy aludtatok?

Tegnap a mikro tetején hagytam egy műanyag poharat vízzel, később Mátéval arra sétáltunk, a gyerek elvette, és kiitta belőle a vizet. Mi még csak cumisüvegből ittunk eddig, a csőröst próbáltam, de az nem jött be. Úgyhogy most már folytatjuk a pohárból ivást. :-D

Megkóstoltuk a vaníliás krémtúrót, és nyilván ízlett. Meg a kifli is bejött és a piskóta is.

Többiek merre vagytok?
kittina30
 
 


Jó reggelt!

Ügyi Máté, hogy így szlopál. :D Én fiam is "tud", de akkor utána mindenkinek át kell öltöznie...

Az éjszaka nem volt túl jó, mert morgott-nyűglődött és persze mászkált az ágyban. De megvan rá a magyarázat szerintem: kint van a harmadik fog is.

Most is elég nyügi, megyek megszeretgetem.

Hene?
tán megnyerte az ötöst, azért nem jön. :D

Nicike,
hol vannak a beígért képek? :D

Kép
bébé01
 
 


Melyik krémtúrót? Van kimondott gyerek, vagy ilyen Milli félét?

Kép
bébé01
 
 


Hú, Pupáknak már három foga van? Akkor biztos ezért volt nyügi éjjel.

Mátét is át kellett öltöztetni ivás után. :-D

Krémtúróban nincs kimondottan babáknak való, Milli krémtúrót kóstoltuk. Már lehet adni ilyenkor tejtermékeket, túrót is, úgyhogy megkósoltuk.

Henétől lopva az ötletet vettünk Máténak "kukit", de fél tőle, meg sem fogja, kicsit megnyalattuk vele, de nagyon fintorgott, biztos nagyon sós neki.
kittina30
 
 


Én még kicsit félek a kukitól, hogy nagyon ragad. Neki a kenyérhéj és a piskóta is rendszeresen felragad, úgy kell kihalászni a szájából. Utána meg megy az üvöltés...

Kép
bébé01
 
 


Bébé! A kuki nem ragad oda! Pillanatok alatt elolvad a szájában! Ne félj tőle, megoldja!!! Mütyi imádja! Séta közben van, hogy ez az uzsonna :lol: Na jó, nem de tényleg sokat bír enni belőle. Bírna, ha hagynám.

Niki! Képeket elfelejtetted?? Gyere, mi volt az apósodéknál?

Mi még nem eszünk tejtermékeket, pedig már szívesen adnék Neki krémtúrót meg ilyeneket. De a védőnő nagyon fél tőle, mert megfigyelte, hogy sokkal több a beteges baba azok között akik eszik...Hát nem kockáztatok, inkább megvárom az 1 évet. Bár csütörtökön jön, megbeszéljük!

sz.andi
 
 


Andi
Tejtermékekkel kapcsolatban is mindenki mást mond. Itt azt mondják, hogy tejet egy éves korig ne, de terjtermékeket joghurtot, túrót, sajtot 8 hónapos kortól lehet adni. Én eddig babajoghurtot adtam, de az is csak annyiban különbözik a rendes joghurttól, hogy 3,5-es tejből van, meg kósoltuk a natúrjoghurtot, most meg a krémtúrót.
Az biztos nem baj, ha minél később kap ilyeneket Viki.
Majd mond el, hogy mit mondott csütörtökön a védőnőtök ezzel kapcsolatban.

Mütyiről is régen láttunk képet, Liliről meg nem is láttunk!

Ebédre megkósoltuk a 8 hónapsoknak való Hawaii pulykát, nagyon darabos, úgyhogy nem nagyon ette, de majd villával összenyomkodom, úgy remélem megeszi.
kittina30
 
 


Sziasztok!

Bébé, sajna nem de majd ma este a skandin! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kukival kapcsolatba, Miku úgy rá van kattanva. Összeülnének Mütyivel és megennék a készletet!!!! :lol:

Lányok a kajákkal kapcsolatban. Minden kajcst kóstóljatok meg, és ha nektet nem igazán jön be akkor kicsit ízesítsétek meg. Utána megint próba. Nehogy már válogatósak legyenek ezek a babák. Ha nagyon darabos, botmixer. Gergő még a mai napig sem szereti a darabos kaját. Elhiszem neki, még csa 4 foga van, mivel rágjon. De turmixolva minden megeszik!!! Hajrá!!!!!!!!

Tejtermékek. Hát bevallom őszintén mi két hete már tejet iszunk. Azóta minden este lefekvés előtt, és van hogy reggeli után is megiszik 1 kis cumisüveg tejet! A túrót nem szereti, viszont a joghurtokat imádja!!!

Máté magyon ügyi a pohárból ivás tekintetében. A csőrös nekünk se jött be.

KépKép
hene
 
 


Na holnap majd megmondom mit mondott a védőnőm.

Tették egy kép...
Kép

Egyébként elég ramaty, de Mütyikém édes :oops: :P

sz.andi
 
 


Andi, Mütyike menyem nagyon cuki! Nászasszonyom pedig jól nézel ki!!! Fogytál??

KépKép
hene
 
 


Fogytam, jan 1-e óta fogyózom, bár az április de már a március sem úgy alakult ahogyan én akartam... De eddig a 9,5 kilónál járok.
Ugye húsvét, szülinap, két helyről is torta...

Köszi egyébként!! :D

sz.andi
 
 


Friss! Ma délután készültek a kertben! Ajánlom Mütyike figyelmébe!!

Kép

Kép

Kép

Bocsi de nem tudtam választani!!! :oops:

KépKép
hene
 
 


Húú, de szép gyerek!! Azok a szipkák.....Na megnyugodtam, jól választottunk :lol: :lol:

sz.andi
 
 


Jaj, de szép babákat láttam.

Andi tényleg nagyon vékony vagy. 9,5 kiló? Nagyon ügyes vagy. Én összesen szeretnék kb. 10-et fogyni, és most olyan 4,5-nél tartok. Hogy fogyózol?
Én minden este aerobicozok és nem eszem össze vissza mindent, csak lightosan.
kittina30
 
 


Nagyon tetszik Gergő sapija, nekünk is kell egy ilyen!
kittina30
 
 


Szép estét!

Hene, Andi,
nagyon szépséges babákat láttam!

Andi,
hova fogyózol, vékonka vagy már! Ügyes vagy, hogy ennyit le tudtál adni. Rám is rámférne valami torna, mert van pár úszógumim.

Hene,
látszik, hogy Miku mennyit futkározik, nagyon kis izmos lábai vannak! A sapka tényleg jó!

Kittina,
rajtad felbuzdulva vettem ma Pupáknak Milli vaníliás krémtúrót. Hááát, a felét megette. Majd holnap veszek még neki.

Kép
bébé01
 
 


Megyek meccset nézni. Hajrá magyarok!!!!!!!!!!

Kép
bébé01
 
 


Bébé! Én nem vagyok annyira vékonka! Sztem csak a képen látszik annak, de egyébként nem. Csalóka a kép!

sz.andi
 
 


Jó reggelt!

Elég tűrhető éjszakánk volt, csak 2x ébred Miku.
Nem hiszem hogy itt ma jó idő lesz, legalábbis most nagyon be van borulva. Lehet ezért is vagyok álmos!

Andi, reméltem is, hogy még mindig nyerő csávó nálatok a fiam! :wink:

KépKép
hene
 
 


Szép reggelt!

Mi is kétszer keltünk, igaz másodszor fél hétkor, de azért én tudtam volna még aludni. Főleg, hogy egész éjjel a gyereket hajkurásztam az ágyban, mert pörgött-forgott. Alhatna már a saját ágyában...

De van már négy fogunk! Tegnap megfigyeltem, hogy ezzel a négy foggal sokkal hatékonyabban eszi a piskótát. :)

Ebből a kukiból van sótlan változat, vagy eheti a sósat is már? Lehet veszek neki.

Tiszta izgalomban vagyok. Egyik barátnőm tegnap este végre megszült (már egy hete túlhordta), de császár lett a vége. Remélem, jól vannak, zavarni nem akarom, viszont most izgulhatok hetekig, mire jelentkezik.

Kép
bébé01
 
 


Jó reggelt!

Gratulálok a barátnődnek! Én biztos felhívnám, kíváncsi típus vagyok. :-D

Pupunak minden reggelre kibújik egy foga? :-D Nekünk is kibújhatna már. Pupu haragban van a kiságyával? Nem akar benne aludni? Mátéval szerencsére nincs ezzel baj, meg különben sem tudnám a mi ágyunkba fektetni, mert ketten is alig férünk el benne, elég kicsi sajnos az ágyunk, egyfolytában attól félnék, hogy ráfekszem a gyerekre. Apa mindig arra panaszkodik, hogy letúrom az ágyról, és észre sem veszi, reggel a küszöbön fog ébredni.

Kukiból nekünk sós van, pont ma reggel gondoltam, hogy van-e belőle sótlan, mert lehet, hogy az jobb lenne neki. Nem tudom, hogy van-e sótlan változat. Viszont ma reggel két kukit benyomott, betettem a szájába, és elkezdte harapdálni, remélem rájön arra, hogy az édesen kívül is vannak ízek.

Mi is fél adag krémtúrót ettünk meg tegnap, gondoltam első alkalommal elég lesz a fele is.

Máté is kétszer ébredt éjszaka.
kittina30
 
 


Bébé, gratulálok a barátnődnek. Azt legalább tudod hogy kisfiú vagy kislány?? Majd hozd a híreket!

KépKép
hene
 
 


Kittina,
azé' remélem, nem lesz belőle cápa :D Jó nagy rés van köztük, remélem, hogy a mellettük jövők egy kicsit összetolják majd. Nem szeretném, ha úgy nézne ki, mint Alma a Szomszédokból.. (Nézi valaki az ismétlést? Én nagy fun vagyok, természetesen most is megnézem. Drágám ki van akadva, hogy minek nézem, ha kívülről fújom már. Nem baj, én akkor is szeretem.)

Kiságy:
élete első heteiben benne lakott, de mivel már akkor sem volt alvós baba, és mindig cicizni akart, kényelmi szempontból magam mellé vettem, oszt ott maradt. Időnként berakom, de akkor üvölt, mint állat.

Kukit nem kaptam a közértben, majd legközelebb. Igen, az jó lenne, ha én gyerekem is megtapasztalná, hogy az édesen kívül is vannak ízek. :D

Hene,
lány lett, 56 cm, 3450 gr. Kíra a neve.

Felhívni azért nem merem, mert tudom, hogy mit élhet át, neki is első gyerek, meg első császár... Szóval én is nehezen viseltem, hogy telefonon zaklatnak, meg közben a család személyesen... Úgyhogy egy hetet szerintem biztosan várok. Hadd ismerkedjenek. :)

Kép
bébé01
 
 


Mire be tudtam lépni felébredt a gyerekem, a délutáni alvása összesen 20 perc volt, nem tudom, hogy bírja ki estig, nekem meg fogorvoshoz kell mennem fél 5-re, remélem hazaérek 6-ra, mert addigra biztos nagyon elfárad már.

Bébé
Szép nagy kislány Kíra.

Majd összenőnek Pupu fogai, nyugi nem fog úgy kinézni, mint Alma. :-D

Én is nagy Szomszédok fun voltam, többször is láttam a sorozatot, tegnap én is belenéztem, de csak pár perc sikerült, mert Máté nem hagyta. Neki annyira nem tetszett, hiába más generáció. Annyira jó nézni, hogy milyen volt a világ 20 évvel ezelőtt.
kittina30
 
 


Sziasztok!

Bébé, szép méretekkel rendelkezik Kíra! Szép baba lehet!
Kisággyal nekünk is problémáink voltak, mert eleinte velem aludt, de szép lassan beszoktattuk. Muszáj volt még most, mert ahogy nő egyre kényelmetlenebb lez, meg szerintem nehezebb is. Nálunk is volt üvöltés!

Kitta, én hétfőn megyek fogdokihoz! Nagyon úúúútááálom!!!!!!

Hoztam valamit, ma készült:
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/m ... KSKesbYr9r

KépKép
hene
 
 


Hene,
nagyon jól nyomja Miku! És milyen gyors! Alig bírtam követni... Úgy látom, semmi nincs biztonságban. :D

És amikor így futkározik egész nap, alszik délután egy pár órát?

Én fiam ma 2 órát aludt délután, meg is voltam lepődve.

Most uzsizott, és betolt egy egész millit, meg egy fél alma-banánt.

Kép
bébé01
 
 


Hene
Nagyon jó a videó. Gergő eszméletlenül aranyos, és ügyes. Annyira cuki, hogy mindenhez odamegy kíváncsiskodni. Már úgy várom, hogy mi is így közlekedjünk.

Bébé
Egészségére Pupunak az alváshoz és az evéshez!

Fogorvost túléltük, nem volt annyira vészes, mi most kb. két hetente járunk.

Jó éjszakát!
kittina30
 
 


Jó reggelt!

Húú, Hene! De király a videó!! Miku nagyon ügyes!!! De mennyit jár a szája... :shock: :lol: :lol: :lol:

Fogdokihoz nekem is kellene menni, de nehéz rászánni magam, pedig nagyon jó orvos!

Kitti! Kitartást a fogászathoz!

sz.andi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: