Új privát üzeneted érkezett!

Nekünk is jó a viszony anyósékkal, úgyhogy nem bánom, hogy itt lakunk. Egy időben nagyon el akartunk menni - inkább a férjem -, de én örülök, hogy maradtunk, főleg, hogy most készült el a konyhánk, és így már sokkal jobb. Eddig csak lent volt konyha, de az nem volt az igazi.
kittina30
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a hófordulós jókívánságokat Kép Ennek örömére a Fickó fél 9től reggel 8ig aludt.

Babu!
Szabi nagyon édes! Hány centi?

Kriszti!
Máté nagyon édes! Nálunk ált. magától elalszik. Ha meg túlpörgi magát akkor beteszem az ágyába. Ott azért korlátok közt van, lenyugszik és már látom, h hason teszi le a fejecskéjét.

Bandi!
Vikinek cuppantyú! Örülök, h jól aludtatok.

Bébé!
Nálunk a tesótól is függ, h lesz-e bölcsi. Remélem nem. Viszont szülőkre nem szeretném bízni, bármennyire is szeretem anyuékat és anyósékat is.

Lackó 75 cm volt a 7. hós mérésnél. Ma este megint mérünk.
20150601134430
 
 


Viki! Szabi Kb. 72cm! Lacus nagyon ügyi alvó!

Kép
wasabi
 
 

 
 

Igen, egy nagy mormota. Csúszott is a napirendünk a mai 8 órási kelésével. Kiváncsi vagyok mi lesz ma, már 1 órája megint húzza a lóbőrt.

Napközben még 3szor alszik, de sztem ma cska 2szer fog. Eléggé fúj itt a szél, remélem azért ki lehet menni délután sétálni.
20150601134430
 
 


Nálunk is nagyon fúj a szél de Én ilyenkor is leviszem csak letakarom a kocsi elejét egy pokroccal! Így nem fúj be a szél!

Ma van a házassági évfordulónk!

Most Szabi is alszik!

Kép
wasabi
 
 


Boldog évfordulót Nektek! Kép Hanyadik? Hogy ünneplitek meg?

Sétálni mi is járunk, esőben, hóban is. Majd keresek egy sélzcsnedesebb kis utcát.
20150601134430
 
 


Viki
Lacusnak jó az alvókája. Mi is kétszer vagy háromszor alszunk napközben.
Jó hosszú baba Lackó is, hány kiló?

Wasabi
Gratula a házassági évfordulótokhoz. Hányadik?

Itt is nagyon fúj a szél, meg sokszor beborul, szerintem eső is lesz mindjárt. Délelőtt is jó lett volna sétálni, de ilyen szélben nem volt kedvem elindulni, majd délután azért kimegyünk egyet, mert a délutáni alvás a levegőhöz kötött, itt bent nem tudom elaltatni.
kittina30
 
 


Köszi! 3-dik évfordulónk! :D
Ma nem ünneplünk mert ma van Sándor és megyünk Apóst felköszönteni!
Holnap megyünk kínaizni.
Szombaton pedig megyünk a családdal Trófeába születésnap, névnap és házassági évforduló ünneplésre!

Kép
wasabi
 
 


Kriszti!
Este mérlegelünk, akkor kiderül.

Babu!
A kínai és a Trófeázás baromi jól hangzik. Egészségetekre előre is.
20150601134430
 
 


Viki! Köszi!

Most lépek mert eszünk aztán irány séta!

Puszi

Kép
wasabi
 
 


Nálunk is nagyon ócska az idő, komoly szél van. Remélem, nem fújja vissza a CO-t a kéménybe (ez a parám). Mondjuk van jelzőnk, de ilyenkor mindig sok a mérgezés.

Ma délelőtt sikerült 30 percet aludni a gyermeknek, mert az a k.... kutya felugatta. Nyáron nem tudom mi lesz, nyitott ablaknál... Vagy be kell szereznem egy légkondit. :twisted:

Kép
bébé01
 
 


Szegény Pupu. Tiétek a kuty?
kittina30
 
 


Máté 2 órát aludt délelőtt, fél 10-kor ébredt, de azóta még nem aludt el. Kimaradt a déli alvása, majd talán most, vagy ha nem, majd az udvaron. Betettem egy kicsit az ágyába álmosodni.

Ti adatok már gluténes tejpépet?
kittina30
 
 


Igen, miénk kutty. Meg szomszédok kutty. Van egy pár a környéken.

Én adtam már, kekszeset. nem volt semmi baja tőle. Megyek, mert üvölt.

Kép
bébé01
 
 


Sikerült elsusognom. Leglalább nem kint kell ringatni ebben a hülye időben, nem mindig alszik el kint a babakocsiban.

Nekünk is van kutyánk, és a környékünkön is nagyon sok van, Mátét az udvaron szokták felugatni, itt a lakásban még nem kelt fel kutyára.
kittina30
 
 


"2010 májusától már csak azok a kismamák kaphatnak gyedet, akinek legalább egyéves munkaviszonyuk van - erről döntött a kormány szerdai ülésén.

Eddig fél éves munkaviszony után is járt a támogatás. Jövőre már azt is munkaviszonyhoz kötik, hogy meddig adható a gyed, vagyis ha valaki a szülés előtt csak másfél évet dolgozott, akkor csak másfél évig kapja a támogatást.

Utána már csak a jóval alacsonyabb összegű gyes-t veheti igénybe. A gyed legfeljebb a gyerek kétéves koráig jár, bruttó összege a korábbi kereset 70 százaléka." - Nah, ezt is megszavazták.

Kép
bébé01
 
 


Hát igen, ez várható volt, már régóta szó volt róla.
kittina30
 
 


Így nyomjuk mostanában:
Kép

Kép
20150601134430
 
 


Lackó de ügyi.
kittina30
 
 


Mi még nem tudunk ilyet.
kittina30
 
 


Nagyon ügyes fickó. Enyém alszik. De meddig?

Kép
bébé01
 
 


Máté is hamar megtanulja majd. Lackó is alig 2 hete állt fel először. Csak most tudtam lefotózni.
20150601134430
 
 


Ha egy ideig nem jövök, tönkrement a gép. :twisted: Nagyon zakatol, kattog.

Kép
bébé01
 
 


Bébé
Reméljük alszik egy darabig, és nem ugatják fel megint a kutyák.
Máté még mindig alszik.

Viki
Mi mindent később kezdtünk el, forogni is csak 6 hónapos korában kezdett, úgyhogy az állás szerintem még várat magára. Bár azt igényli, hogy állítsam fel, eddig ülni akart, most meg már állni. Mondjuk először szeretném, ha mászni tanulna meg.
kittina30
 
 


Hú, csak nem megy tönkre.
kittina30
 
 


Az én gyerekem felkelt, úgyhogy megyek.
kittina30
 
 


Jó reggelt!!

Mi nem aludtunk valami jól, hát ez van. Hol ilyen, hol olyan!

Ti hogy aludtatok?

Tegnap egy kimentünk anyáék telkére, apukám játszóteret akar kint csinálni, segítettem neki fűrészelni meg gondolkodni :lol: :lol:
Egy hintát szeretne csinálni, kis mászókával, házikóval, csúszdával és egy homokozóval.
Tök aranyos ötlet, és majd ha készen van lefotózom és felteszem. Bár az még sztem lesz egy hónap.
Na mindegy, tök jó, amúgy is szeretek barkácsolni.

Mennem is kell, mert Mütyi hiányol...

sz.andi
 
 


Sziasztok!

Viki! Lackó fickónak hatalmas puszi! Nagyon ügyi a kispasi!

Bébé! Remélem nem ment tönkre a gépetek!

A gyed most is a fizetés 70%-a!

Ma nem leszek mert 9-re jön értünk tesóm és megyünk Anyuékhoz!

Kép
wasabi
 
 


Andi! Nekünk 4 órától volt sírás szerintem megint a fogacska bántja Szabit!
Apukád nagyon jó fej, hogy csinál mini játszóteret Mütyinek!

Kép
wasabi
 
 


Jó reggelt!

Mi egész jól aludtunk, Máté fél 3-kor kelt, akkor megetettem, ez teljesen jogos is volt, mivel délután fél 5-kor evett utoljára, az esti szopit nem kérte. Szopott, és visszaaludt még 6-ig. Most egy kicsit nyügi, betettem az ágyába, ott most elvan, persze nem sokáig. :-)

Andi
Annyira jó ötlet ez a játszótér. Mi is szeretnénk az udvarba majd tavasszal. Úgyhogy tegyél fel képet mindenképpen!

Bébé
Jó a gépetek?

Viki
Lackó mennyit nyom?
kittina30
 
 


Bébé
Ma van a hófordulótok? A vonalzódat néztem meg, abból úgy tűnik. :-D
Akkor boldog hófordulót!
kittina30
 
 


Boldog Hófordulót Pupáknak! :D

Kép
wasabi
 
 


Jó reggelt koránkelők! :D

Köszönjük a köszöntést, igen, ma vagyunk 8 hósak! Hogy elrepült az idő...

Még jó a gépünk, nem zörög egyelőre...

A játszótér jó ötlet, apám is fog csinálni az unokájának, meg nyáron vesznek neki homokozót is. Szerintetek a nyáron már homokozhat?

Ma én sem leszek nagyon, mert apás itthon van, és megyünk csavargósba.

De azért be-benézek. :)

Kép
bébé01
 
 


Bébé
Akkor jó csavargást mára!
kittina30
 
 


Jól eltűnt mindenki. Máté nagyon jót aludt délelőtt, két órát! Mindjárt megyünk egyet sétálni, ma jobb idő van, mint tegnap, csak kicsit fúj a szél.

Hene
Jobban vagy?
kittina30
 
 


Halihó!

Bandim!

Nagyon rendes édesapádtól a mini játszótér. Az enyém is bőszen tervezi már.
Mütyikém hogy van?

Babu!
Sajnálom a kora reggeli sírást. Gyógypuszi Szabinak.

Kriszti!

9,8 lett mázsálás után Macesz.
Kicsi fiad hogy hogy nem szopizott este?

Pupáknak boldogat.

Lackó fél 9től fél 7ig aludt, aztán még délelőtt lehúzott 2 óra szunyát. Most is nyomja már 1,5 órája. Ha felkel hamma, játék apával és megyünk le, ott is alszik még biztos 3/4 órát.
20150601134430
 
 


Halihó!

Látom, senkit nem engedett be a babanet.... Én vagyok most az első fecske!

Csak nagyjából lapoztam vissza, mindjárt megyünk ki sétálni, de:

Lackófickónak utólag is boldog hófordulót és minden többi illetékesnek is!

Asszem kitaláltam, ki a 3. kismama (a 2-at tudom)!

HENE gratulálhatunk? :)

Zsuzsanna

Kép
brúnó anyukája
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk...

Köszönöm a további köszöntéseket!

Kittina,
hogy-hogy nem kérte az adagját? Jól bírta. :D

Hene,
tényleg, csak nem? :D

Viki,
Lackónak jó kis súlya van! Enyém gyerek is akörül. Nehéz, mint a só.

Voltunk Tesszóban, vettünk egy új babakocsit Pupáknak, le volt árazva. Örülök neki, mert meglepően jónak tűnik. Muszáj volt venni, mert kinőtte a másikat...

Most futok főzni, majd még később jövök,

jók legyetek!

Kép
bébé01
 
 


Bébé! Tegyél képet a kocsikáról lécciiii.

Viki! Köszi, egész jól volt Müty, de aludt egyet és most nyűgösen ébredt. Nem tom mi lelte...

Idióta egy időjárás van itt, reggel sütött a nap, voltunk is sétálni, az előbb esett a hó, nem is kicsit, most megint süt a nap, csak hideg van.

sz.andi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan tisztába teszem a helyzetet. Nem én vagyok a kismami!
Én valszeg valami vírust szedtem össze, mert ma reggelre lettem igazán jól. A tegnapi szél és szar idő csak rontott a helyzeten, és még Gergő is tiszta nyűg volt. A tegnapi napunk maga volt a pokol. Amúgy köszönöm, hogy ennyire aggódtatok értem! Jólesett! :D

Kitta, te hol szültél, csak mert ismerős a karszalag a képen. Vagy mindenhol egyforma? :oops:

Gyerekülés, 7 hónapos volt Miku, mikor vettünk neki újat, 9-25 kg-ig használható. Ilyen a milyénk.
http://www.babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=354

Etetőszék, már régóta használjuk, hiába nem tudott még egyedül ülni a Miku. Másképp nem tudtam megetetni! :?

KépKép
hene
 
 


Andi, egész jól aludt Gergő anyunál, hajnalban nehezen akart vissza aludni. De átvészelték. :D

KépKép
hene
 
 


Nálunk olyan volt a karszalag, mint a teheneken. Volt egy géz darab, arra felfűzve egy kerek alumínium lap és beleütve a 18-as szám...Nagyon eu szabvány! :lol: :lol:

Tényleg, mi is használunk autósülést, de most meg nem mondom milyen a márkája. Én szeretem, 0-18 kilóig.

Etetőszéket is használunk, mert mikor eszünk, akkor Mütty mellénk ül és csipeget innen onnan. Így együtt eszik a család.

De ha csak Ő eszik, akkor van, hogy a földön ül és úgy etetem.

Hene! Örülök, hogy jól el volt Gergő. Akkor máskor is le tudod passzolni, ha szükség van rá Sajnálom azokat, akik annyira anyások, hogy nem tud anya nélkül aludni.
Szerencsére Mütyikém is jó alszik a nagyinál!

sz.andi
 
 


Írtam egy csomót és eltüntettem.

Akkor mégegyszer leírom.

Viki
Nem semmi a súlyotok, mi biztos nem vagyunk ilyen nehezek. Mi majd kedden megyünk mérésre, akkor kiderül mennyit nyomunk.

Bébé
Szuper, hogy vettetek kocsit Pupunak. Nekünk nagyon bejött átalakítva a járgány, könnyű tolni, nem is olyan nehéz, ráadásul esernyőre csukható, így befér az autóba.

Mostanában nem nagyon akar szopni Máté elalvás előtt. Tulajdonképpen egész nap nem akar, csak hajnalban félálomban. Viszont, ha üvegből jön az anyatej, az ízlik. Egyik nap kiolvasztottam 50 milit, egy szuszra kiszívta az üvegből, amikor elfogyott, akkor meg sírt, kapott eredeti csomagolásban, de az nem volt annyira finom.

Hene
Örülök, hogy jobban vagy.
Én Győrben szültem, úgyhogy biztos nem onnét ismerős a karszalag.
Köszi az autósülés linket.

Andi
"Nálunk olyan volt a karszalag, mint a teheneken"
:D

Zsuzsa
Jó, hogy benéztél, gyere gyakrabban.

Itt is jó hülye idő volt délután, a hó is esett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2009.03.20 06:26-kor.
kittina30
 
 


Jó éjszakát!
kittina30
 
 


Jó Reggelt!

Ma se nagyon leszek mert takarítanom és föznőm kell! Már most nincs hozzá kedvem de muszáj!

Szabim sajnos már egy hete sírva ébred hajnalban mert szerintem megint jön a fogacskája és fáj Neki!

Ha tudok jövök!

Hétvégén tuti nem leszek mert sok a programunk!

Kép
wasabi
 
 


Hene! Örülök, hogy jobban vagy!

Viki! Nem semmi súlya van a legénynek!

Andi! Jót nevettem a tehenes karszalagon!

Kép
wasabi
 
 


Jó reggelt!

Na de komolyan, nem olyan? Biléta egy számmal...Nekem meg nem volt, jegyezzem meg, hogy hányas számú a gyerekem.

Babu! Szegény Szabi, tuti a foga. Nálunk is ez megy. Bár éjszaka kapta el a nagy sírás. Alig bírtuk megvigasztalni! Neki is jöhet a foga.

Nekem is kell takarítani. :?

sz.andi
 
 


Jó reggelt!

Újabb tipp a 3-as számú kismamira: VIDOKATA? Örülnék, ha így lenne! :D

Tegnap borzalmas hóvihar volt több felvonásban, nem is tudtunk már délután kimenni sétálni. Kriszta, gondolom Győrben is hasonló volt a helyzet.

Nem tudom, mi lett az én jóalvó kisfiammal.... 6 hetes korától olyan 5 hósig átaludta az éjszakákat egy nyikkanás nélkül, azóta meg 4-5-ször kelünk és szopizunk keményen... Arra gondoltam, hogy estére adok neki vmi jóéjt tápszert, hátha már nem elég tápláló neki a tejem+a tejpép, amit vacsira kap. Szerintetek?

Tita! Voltatok végül alváslaborban Levivel? Éjszakák? És úgy egyáltalán, hogy vagy kismama? Dobhatnál pocakfotót! :lol:

Kike! Hiányoznak a sütijeid! Gyerekek jól vannak?

Zsuzsanna

Kép
brúnó anyukája
 
 


Andi! Szabi is úgy sír, hogy alig tudjuk megvigasztalni és mindig fél 3 és 4 óra között!

Nálunk amúgy rendes karszalag volt! Haza is lehetett hozni!

Kép
wasabi
 
 


Brúnó anyukája! Nekem is hiányoznak a többiek! Kike, Tita, Katák, Ami, Wera, Marcsi, Linda, Pati, Véda, Tami, Timi, Muffin, Bondi és a többiek is!

Még szerencse, hogy azért Viki, Andi és Hene írnak ide is!

Kép
wasabi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: