Új privát üzeneted érkezett!

Moncsi
Addig nincs gond, amíg a méhszáj területére nem ér a lepény!
Vendég
 


Hát, mi a papírt elégetjük, a rothadóból egy év múlva föld lesz, és igyekszünk a legkevesebb flakont venni. Remélem, azért a használt elemeket, meg a fénycsöveket csak nem öntik a többi szemét közé!

Igen, a tesómék Szadán laknak 2 vagy 3 éve. :)

Taranee, nagyon sajnálom a nagymamádat.

Süti, akkor hogyan alszol?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


JA, Aranynap biztosan nagyon szép leszel ebben a ruhában :D

Floranan, aranyosak a kisruhák (nekünk is van egy majdnem ilyen hálózsákunk :wink: )

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 

 
 

Ja, és bár ez még igazán odébb van, a pisifoltokat az ágyon és a szőnyegen ecettel lehet kezelni, és akkor nem fog bűzleni 3 nap múlva a ház :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Sziasztok!

Most tudtam csak jönni, egész nap csavarogtam a városban anyummal :lol: :lol: :lol:

Niki kapott egy nagyon csini harisnyát :lol: :lol: :lol: Olyan jó kis vagány nőcis :lol: :lol: :lol:

Taranee, sajnálom a nagyikádat, hogy ilyen gondok vannak. Vállalni fogja a műtétet? Mert ilyenkor csak van választási lehetősége, nem?

Csunyeszka, tök jó az a bolt, amit belinkeltél, és egy ezressel olcsóbb a kombi ágy (amelyiknek zárt a pelenkázója) mint a vecsési katis bergon boltban. Nem mellesleg anyumék abban a városban laknak, ahol a bolt van :lol: :lol: , úgyhogy legközelebb, ha hazamegyünk tutttti, hogy megnézzük.

Kata, én is mindig megnézek minden linket, de ami annyira nem érint engem, arra nem reagálok :oops: :oops:

Astrid, az a tölcsér nagyon duuuuuurvaaa :shock: :shock:
Nem nagyon tudom elképzelni, hogy ilyet használjak. Bár soha ne mond, hogy soha, de akkor is na, elég furinak találom így első ránézésre :lol: :lol:

Floranan, nagyon jók a rucik :)

Aranynap, tök jó, hogy ilyen közeli időpontot kaptatok :)

Süti, még én sem nagyon tudom előre a májusi programunkat. Az lenne a legjobb, hogy aki már fixen tudja előre a programjait, ők jelöljék be, hogy melyik napok az esélyesek, és alkalmazkodunk.
Vendég
 


Anna!

Én sem sértésnek szántam, csak annyira ritka az ilyen tudatps vsalád, mint atied, mint a fehér holló. És tényleg minden tiszteletem!!!!Amúgy érdekelne az ecetes megoldás. Megírnád, hogyan csinálod?(én ha pisiszagot érzek, a világból ki lehetne kergetni)

Ma eljutottam uhu-ra, megnéztem mikor rendel a magándokim az sztk-ban :wink:

Dokim azt mondta, hogy ez a csaj irtó hiperaktív, nem tudta lemérni, annyira rúgott. Nem csak úgy lájtosan, hanem érezte ahogy vizsgálófejet tolja fel. Én is így érzem, ha poharat teszek a pocimra, simán lerúgja...

Kb.adatok:BPD:53
HAS: 50(ez nem tudom milyen mértékegység (Mabe segíts!)
FL:40

Kép
arvaerika
 
 


Bocsi hogy ilyen későn,de voltam dokinál,utána meg meglátogattam anyósomat,vett nekem tehéntejet,bár már nem volt friss,meg hőkezelték is azért nagyon fincsi volt.Remélem több kalcium van benne ,mint a dobozosban,remélem egészségesebb is.

Nagyrészt hanyatt fekszem,de néha megpróbálom az oldalt fekvés,de nekem a hematóma vagy valami más miatt már a 6 héttől nem megy, mert utána vagy akár közben is fájdogál,illetve olyan mintha leesne a hasam.A pocolást is kipróbáltam úgy még rosszabb,az még nyom is.

Taranee,várom a hívásod.Nagyinak kitartás.

Brumi én kérek,én is szándékozom készíteni,már csak a karfiolt kell megvennem.Unokaöcsém kiütéses lett miután anyjával ketten megettek egy kg epret,de miután elmúlt újra ehetett,de csak pár szemet.

Kicsi babóm is már lassan kirúgja a hasfalam,de csak ha az én kezem van ott,apának még csak kétszer tette meg ezt a szívességet.Na majd később már nem tudja elrejteni a mozgását.

sutimano76
 
 


[quote="sutimano76"]B írta:sutimano76ocsi hogy ilyen későn,de voltam dokinál,utána meg meglátogattam anyósomat,vett nekem tehéntejet,bár már nem volt friss,meg hőkezelték is azért nagyon fincsi volt.Remélem több kalcium van benne ,mint a dobozosban,remélem egészségesebb is.

Nagyrészt hanyatt fekszem,de néha megpróbálom az oldalt fekvés,de nekem a hematóma vagy valami más miatt már a 6 héttől nem megy, mert utána vagy akár közben is fájdogál,illetve olyan mintha leesne a hasam.A pocolást is kipróbáltam úgy még rosszabb,az még nyom is.

Taranee,várom a hívásod.Nagyinak kitartás.

Brumi én kérek,én is szándékozom készíteni,már csak a karfiolt kell megvennem.Unokaöcsém kiütéses lett miután anyjával ketten megettek egy kg epret,de miután elmúlt újra ehetett,de csak pár szemet.

Kicsi babóm is már lassan kirúgja a hasfalam,de csak ha az én kezem van ott,apának még csak kétszer tette meg ezt a szívességet.Na majd később már nem tudja elrejteni a mozgását.


Süti: neked is küldök ... apropó: mikor hozzuk már tető alá azt talit itt nálunk Szadán ???

az Ebayen nézegetem a bölcsőkbe való ágyneműket, olyan isteni Micimackós cuccokat látok potom árakon: mindig te jutsz eszembe róluk :):)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Manó! Fogadd őszinte részvétem a nagymamád miatt!!

Taranee! Nagyon sajnálom, hogy műteni kell a nagyidat, remélem mielőbb jobban lesz!

Most olyan szomorú híreket olvastam, hogy rossz lett a kedvem.

De azért örülök annak, hogy Aranynap leletei ilyen jók lettek!

Én mostanában állandóan savat érzek a torkomban. :(

Kata! A lábikragörcsről nemrég én is írtam itt (nekem is volt), nagyon fáj - nemcsak aznap, hanem még másnap is egész nap fájt az a lábam..., és azt olvastam róla, hogy a terhesség felétől jellemző, és hajnalban szokott általában felrémiszteni mindenkit az álomból.. azt írják róla, hogy esténként a lábtorna segíthet rajta..[/b]

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Dorka, én egy 45 db-os(szinte újszerűek) gyerekrucit vateráztam 5700-ért! Majd mutizok képeket!

Brumi, nekünk Szadán van telkünk! :D

Peppino, neked is megírom a rennie nagyon jó rá, nálam bevált!

Astrid, én ezt a tölcsért már láttam egyszer, te ki fogod próbálni?

Lassan közeleg a cukorterhelés!

Kép
kata05
 
 


[quote="kata05"]D írta:kata05orka, én egy 45 db-os(szinte újszerűek) gyerekrucit vateráztam 5700-ért! Majd mutizok képeket!

Brumi, nekünk Szadán van telkünk! :D

Peppino, neked is megírom a rennie nagyon jó rá, nálam bevált!

Astrid, én ezt a tölcsért már láttam egyszer, te ki fogod próbálni?

Lassan közeleg a cukorterhelés!


Kata :):):) ... ha legközelebb erre jártok, szívesen látunk benneteket :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Süti!
Lehet, hogy egy helyre megy, bár ezt azért kétlem, mert nálunk járják a házakat és a tulaj jelenlétében ellenőrzik, hogy jó helyre dobta-e, hogy ne keverjék. Úgyhogy kétlem, hogy ennyi gondot fordítanának az ellenőrzésre, ha aztán összeborítják.


Nagyon jó volt a 4D. A kislányunk az A baba, ő fejjel lefele van, a kisfiúnk pedig faros. Elég vicces volt, mert Matyi fenekében volt Málna fejecskéje és csak a koponyáját mutatta nekünk, meg a hátát. Ja és a kezével védte az arcát, az ujjaival meg a fején dobolt. :lol: Matyiról viszont sikerült nagyon jó képeket csinálni. Matyi a lábujjaival játszott. Jó nagy bent már a kavarodás, néha za uhus néni sem tudta, hogy a sok láb és kéz közül melyik kié. :lol:
Uhus néni nem hitte el, mikor meglátott, hogy a 24. héten vagyok és két baba van, olyan pici a hasam és vékony vagyok. :lol:
Majd hozok képet is csak ki kell mentenem!

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Először is bocs akire nem reagálok!!! Hétfő óta nem voltam, így most nem jegyzek mindent :(

Manó!

Részvétem nagymamid miatt!! Nekem eszembe jutott,hogy ő vajon az üki-mami lánya e, mert akkor neki nagyon nehéz most :(

Taranee!

Sajnálom a Te mamidat is, és ne ilyesszen el az én mamim története, az szerintem nagyrészt az orvosok hibája volt, mert volt PET ct-n és még a hülye is( én ) látta, hogy a pet ct sok kis piros foltot mutat, tehát sok daganatot, az orvosok meg az mondták neki, hogy csak 1 van a tüdejében és az sem biztos,hogy rossz indulatú:(

Astrid!

Az a tölcsér ÉRDEKES :D, hát nem is tudom, de ha valaki majd kipróbálja úgy 1.5 év múlva számoljon be róla !!!

Pelusról

Hát én eldobhatót fogok használni, biztos, hacsak nem annyira meg leszünk szorúlva anyagilag, hogy még ezt sem vehetjük meg. (Sajnos most van esélyünk rá) :(

Blankusról!!

Kedden voltam dokinál, de most semmi nagy szám nem volt, hacsak az a 3 mp nem míg a kis szívét meghallgattuk,az nagyon jó volt. Rákérdeztem a bizsergésemre is, azt mondtak hogy ez normális, hát remélem is :)

Éss megvan a babakocsi, megvettem a Retrus Ruby-t Apa kicsit hitetlen volt míg nem látta, hogy vajon 20.000-ért mit vettem de felcsillant a szeme mikor meglátta, pedig őt nem izgatják ezek a dolgok!!! És még új, gyerek sem nagyon volt benne, és kerestem a rejtett hibáját de nincs, így most nagyon örülök!!

Tegnap volt Janó anyáknapi műsora, nagyon szépek és édesek voltak. Most van egy csokor virágom, és egy sk nyakláncom, és sk ültetett cserepes virágocskám! Ettől is nagyon happy voltam tegnap, meg ma is :D

Bocs a hosszúért!

Ja és alvás !!! Minden reggel háton ébredek, és úgy is alszok el, mert addig élvezem ahogy rúgdal!!! Vagy éppenséggel a jobb oldalamon ébredek, hát nem valami jó!!!Azt mondják, de én nem érzem kényelmetlennek vagy rsossznak , szerintetek?????

Kép
babcika
 
 


Kép

Kép
babcika
 
 


Aranynap, ügyesek voltatok!! és tök jó , h a jövő héten már "klubtag" leszel!:D

Taranee jobbulást a Mamidnak!!

Astrid, próbáltam megfejteni ezt a tölcsért... ööö, nem nagyon sikerült! :shock:
És hogy nem folyik ki?!
Valahogy hihetetlen , h mik jönnek folyamatosan a piacra:)

Zsófi, képet ha tudsz tegyél, a picikről is meg a pociról is:)
NAgyon cukik lehettek a kis kölykök.. és annyira jó, h külön neműek..Az egyneműek is tündériek persze.
Van egy kedves ikerpár ismerősöm( fiú-lány ) és annyira cuki, h huszonx évesen is mennyire ragaszkodnak egymáshoz!!:D

Télleg Zsófi, Mabe, nektek lombikkal sikerült a baba...
Szerintetek mennyi idő próbálkozás után érdemes elkezdeni a programot?! Meg persze milyen probléma után?
No, röviden a story csak h érthető legyek:
a csajszinak minden hónapban nézik, h milyen intenzív a peteérése, mert állítólag ezzel van/volt a probléma..
2 éve próbálkoznak, s kb 1 éve nézték meg, h mi van, azóta orvosolják..
Nem akarok ám bele kotnyeleskedni az életükbe, de annyira de annyira megérdemelék már végre a babót.. s néha olyan "kellemetlen", h nekünk elsőre sikerült, s még a vetélés után is elsőre.
Ma reggel ez volt a rádióban a téma, s annyira behergeltem magam, h nekik is most már ez kell:D
Na , jó, ennyi voltam.. HA van kedvetek , válaszoljatok!!

Kép

Kép
móka:)
 
 


Ja, és ma este megyünk MórGubacs kukucsra!!!:D:D:D

Kép

Kép
móka:)
 
 


Jó reggelt!

Babcika. mi is ilyen kocsit néztünk, de a boltban 45e. Még azért körül nézünk, hátha nekünk is lesz olyan szerencsénk, mint neked. meg minden héten más tetszik.
Móka: irigyellek, hogy te ma már láthatod a kis gubacsodat, én majd 3-4 hét múlva szeretnék elmenni 4d-re, akkorra már szép nagy baba lesz!
Floranan: nagyon édesek a rucik, én is mindig megcsodálom őket, ha megyünk a tescoba vásárolni.
Bocs, ha nem reagálok mindenre, de nem jegyzeteltem, és elég szita az agyam!

KépKép
Kép
s.vera
 
 


[quote="s.vera"]J írta:s.veraó reggelt!

Babcika. mi is ilyen kocsit néztünk, de a boltban 45e. Még azért körül nézünk, hátha nekünk is lesz olyan szerencsénk, mint neked. meg minden héten más tetszik.
Móka: irigyellek, hogy te ma már láthatod a kis gubacsodat, én majd 3-4 hét múlva szeretnék elmenni 4d-re, akkorra már szép nagy baba lesz!
Floranan: nagyon édesek a rucik, én is mindig megcsodálom őket, ha megyünk a tescoba vásárolni.
Bocs, ha nem reagálok mindenre, de nem jegyzeteltem, és elég szita az agyam!


Vera: Babcikának pár oldallal arrébb belinkeltem egy másik használtat 20 eFt körüli árban, azt hiszem Pest megyében van, de már nem emlékszem ... ha érdekel, olvass vissza :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 



Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


ez 20 eFt:

http://elado.slando.hu/budapest/elado_e ... 71956.html

csak keress rá a google-ban ... ;) ... én biztos nem adnék érte 45 eft-ot, hiszen újszerűt lehet venni fél árnál kevesebbért ... :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Vera!

Egyet értek az előttem szólókkal. Én 20-ért vettem ,de csak azért mert ez itt volt 100 m-re egy bizományiban, és én abban hiszek leginkább amit látok,nem vagyok egy Tesz-vesz rajondó ebből a szempontból. Tesómék 32-ért vettek egy ehhez nagyben hasonlót újanon, de mikor ezt megláttam még ő is szívta a fogát( pedig az övék sem volt drága). Amit kicsit sajnálok,hogy nincs hozzá esővédő és tálcás karfa, de majd meveszem hozzá, az a boltban sem tartozék. Mondjuk a 45.000 az újért sok, én a brendon honlapján 36.990-ért láttam, de mi nem akartunk újat. Így is a régi lett volna, ha anyukám ki nem találja,hogy ad lóvét és vegyek egyet és a régit meg vigyük el hozzájuk, így nem kell majd hazacipelni sem tesómnak sem nekem a kocsit. A régi is teljesen jó, csak látta, hogy fáj a szívem egy ilyenért :) Imádom!!!

Kép
babcika
 
 


De egyébként van sok más kocsi ami nagyon tetszett és olcsóbb lett volna, csak hát ebbe beleszerettem, én így voltam a gyerek fülbevalóval (már az is megvan, azt is anyumék vették Blankusnak)és megláttam és beleszerettem. Ja meg a férjemmel is. Ha nekem egyszer megtetszik valami az az enyém lesz, ajánlhatnak helyette akármi mást is. :D

Kép
babcika
 
 


Sziasztok!

Lányok, csak egy gyors kérdés:
Nagyjából már eldöntöttük, hogy melyik ágyat fogjuk megvenni (vagy, amelyiket Csunyeszka is írt, vagy hasonlót, aminek zárt a szekrénye + van ágyneműtartója is),

DE: ha az ember lánya mégis a kisebb ágyat venné meg (124x68x90 pl.), akkor abban mennyi ideig fog elférni a csemeténk?

Tegnap egy bababoltban "rám ijesztett" :lol: :lol: az eladó, hogy a kis ágyba csak kb. 1,5 éves koráig férne el a gyerek, én pedig nem szeretnék 1,5 éves kora után ismét ágyakat nézegetni / venni :)

Ez téllllleg így van?
Vendég
 


[quote="babcika"]J írta:babcikaa meg a férjemmel is. Ha nekem egyszer megtetszik valami az az enyém lesz, ajánlhatnak helyette akármi mást is. :D


Babcika, ez aranyos, ezzel én is így vagyok :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsi a bele poffért.!

Látom nagy babakocsi lázban vagytok....aki szeretne használtat venni...a Retrus-ra hasonlít sógornőm eladó kocsija....Ő kénytelen testvér kocsit venni,ezért ettől megválna...keveset használta....ha valakit érdekel...TeszVesz-en kívül szóljon és levesszük és az ára alku képes....csak hamar elmenjen!Pü-ben részletek és ha kell plusz képek!
:wink:
http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=628392754
Jó pocaknövesztést Nektek!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Boboka!!!

Az eladónak eladó a portéka, nyilván a nagyobbat akarja rád sózni nagyobb áron!

Saját tapasztalat. 60*120-as ágyban aludt Janókám egészen 2.5 éves koráig, míg kertesbe nem költöztünk oda vettünk neki egy gyerek kanapét.

A barátnőmék gyereke 60*120-ba feküdt míg nem lett kistesója, azaz több mint 3 éves koráig, és ráadásul nagy gyerek.

Persze ez csak az én véleményem!!!

Kép
babcika
 
 


Már nálunk is alakul a kisasszony ruhatára :lol: :

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.05.07 11:17-kor.
Vendég
 


Köszi Babcika.

Én amúgy mindig hajlottam volna a nagyobb ágy felé, meg árban tényleg nagyon jókat találtunk.

De hát ja, ez nekik az érdekük, hogy a drágábbat eladják. De úgysem náluk vesszük meg bibíííí :lol: :lol: :lol: :lol: :lol

Amúgy nagyon szép ágyaik voltak, de ha még ahhoz szerettünk volna pelenkázót is, akkor minimum kétszer annyiba kerülnének, mint az, amit én kinéztem....
Vendég
 


Boboka, még egy 3 éves is elfér benne, de olyankor már nem szeretik a kiságyat. Ha belátható időn belül nem tervezitek a következőt, érdemesebb egy "együtt növőt venni".

Erika, egyszerűen bekenem tömény ecettel a foltot, aztán kicsit később két-háromszor átdörgölöm egy vizes szivaccsal, akkor ecetszag van, de mire az ecet elpárolog, semmi nincs.

Még két dolgot írok a pelenkákról, aztán békén hagylak a témával benneteket. A 30000Ft amibe kb. a kezdő csomag kerül az három havi eldobható ára (az állítható méretűek jók a pelenkáskor végéig, sőt kitartanak két gyerekre is, nem szabad hipózni és vasalni). Ezek az új nadrágpelenkák, már ugyanolyan "kis csomagok", mint az eldobhatók.

Ennél viszont sokkal fontosabb, hogy a kisfiúk nyáron nagyon belefőnek az eldobhatóba (a lányok is, de az talán nem akkora gond)
Samuka tavaly egy tetrapelenkában (ez a feje alá való) és kisgatyában volt, ha bepisilt 2 perc alatt kiöblítettem, jó volt. Ha eldobhatót adtunk rá, mert utaztunk, fél perccel azután, hogy bepisilt, üvöltött.

Mi kedden megyünk ultrahangra. Már nagyon várom.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Én nagyon nagy kerekű babakocsit szeretnék, de lehet, hogy marad az undok három kerekűnk :(

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


[quote="boboka"]S írta:bobokaziasztok!

Lányok, csak egy gyors kérdés:
Nagyjából már eldöntöttük, hogy melyik ágyat fogjuk megvenni (vagy, amelyiket Csunyeszka is írt, vagy hasonlót, aminek zárt a szekrénye + van ágyneműtartója is),

DE: ha az ember lánya mégis a kisebb ágyat venné meg (124x68x90 pl.), akkor abban mennyi ideig fog elférni a csemeténk?

Tegnap egy bababoltban "rám ijesztett" :lol: :lol: az eladó, hogy a kis ágyba csak kb. 1,5 éves koráig férne el a gyerek, én pedig nem szeretnék 1,5 éves kora után ismét ágyakat nézegetni / venni :)

Ez téllllleg így van?


Háááát, az attól függ, mekkorára nő az ember lánya ilyen idős korára: nekünk 70X140-es, ifjúsági ággyá alakítható volt Lillának .... namármost: még a 4 kilójával született csöpp lányka is elveszett ebben a méretű kiságyban kezdetben, pedig ő aztán akkora volt, mint egy 2 hós ... most pedig, még nincs két éves, de már nem tud kényelmesen aludni benne, nincs elég hely :) ... az újszülöttek inkább a zártabb fekvőhelyet szeretik (most visszatértem a régi ötletemhez:) ... csináltatok egy 40X80as talpasbölcsőt ... abból fog a 70X140es Lilla által kinőtt kiságyba átköltözni kb 8 hós kora körül ... és ha azt 2 évesen kinövi, akkor eladom, és kap egy rendes ágyat (ahogy most majd Lilla is) ... nem is értem, miért hirdetik az ilyen típusú ágyakat úgy, hogy a gyerek 10-12 éves koráig jó lesz !!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Anna, kb. 4-5 év múlva terveznénk a következő babát (ha a jó Isten is úgy akarja), hamarabb nem merem, mert így is megerőltető két császár egy év három hónap alatt, kb. addigra már helyreáll úgy a szervezetem, hogy be merjünk vállalni még egy babót.

Bibi, nálunk nem lenne hely a bölcsőnek sajna, pedig szívesen kipróbálnám. 65 négyzetméteren vagyunk, örülök, ha a kis szobába a kombi ágy be fér majd (van már eleve bent egy szekrénysor).

Summa summarum, szerintem akkor marad az, amit szinte először kinéztem.




Kép
Vendég
 


[quote="boboka"]A írta:bobokanna, kb. 4-5 év múlva terveznénk a következő babát (ha a jó Isten is úgy akarja), hamarabb nem merem, mert így is megerőltető két császár egy év három hónap alatt, kb. addigra már helyreáll úgy a szervezetem, hogy be merjünk vállalni még egy babót.

Bibi, nálunk nem lenne hely a bölcsőnek sajna, pedig szívesen kipróbálnám. 65 négyzetméteren vagyunk, örülök, ha a kis szobába a kombi ágy be fér majd (van már eleve bent egy szekrénysor).

Summa summarum, szerintem akkor marad az, amit szinte először kinéztem.

Akkor viszont tényleg nem érdemes a nagyobbat venned !!! :)



Kép

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Csunyeszka, az ATI kiságy május 7-től a vecsési kati bababoltban 3500 forinttal olcsóbban van, mint a kinder möbelnél.
Amit én néztem ki, az pedig a kindernél occcsóbb egy ezressel.
Vendég
 


Amúgy Lillával mi is így voltunk: már akkor szerettem volna bölcsőt neki, de tudutk, hogy kb 1 éves kora körül költözünk, és addig nem lesz elég neki ... 45 nm, gondolhatod :)

Pedig lehet, hogy azt a rengeteg - majd 20 havi - álmatlan éjszakát megspórolhattam volna vele ... vmiért egyszerűen nem akart a kiságyban aludni ... pedig mi nagyon azon voltunk, hogy így legyen ...
most sokat várok a bölcsőtől, és nem csak az alvás kérdésében: mert a " legkissebb mocorgására is bering "ugyanis épp- e TULAJDONSÁGA miatt fejleszti a baba egyensúly rendszerét mivel ő ezekre a kivűlről kapott ingerekre un: limbikus mozgásra ( jobbra- balraringás)VÁLASZOL.A kisagy ami a motorikus funkciókat látja el rendkivűl sokat fejlődik az első életévben , kapcsolatban áll a térérzékeléssel, figyelemmel, érzelmekkel, emlékezettel. Számos vizsgálat alátámasztja, hogy a gyerekeknek csecsemőkoruknál fogva a mozgás elengedhetetlen feltétel a kifogástalan agyi működéshez. A kisagy az agykéreg számos részére küld "jelzéseket",nem csupán a motorikus kéregbe, mint azt korábban tudósaink vélték tehát a mozgás és a tanulás összetett viszonyban áll :) ... és hááát, ugye nem ok nélkül használták őseink, ezt is mint, annyi más elfelejtett dolgot :):):)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Én hasonló hintát szeretnék majd épp azért, amiket írtál. Ezt elméletileg újszülött kórtól lehet használni, csak, hát sajna az ára elég húzós. Úgy gondoltam, hogy a nagyszülőktől + a déditől ilyet kér majd Niki baba :lol: :lol: :lol:

Kép

Amúgy azért merült fel a kisebb ágy meddig jó kérdés, mert az is eszembe jutott korábban, hogy vennénk egy kisebb ágyat és külön hozzá pelenkázót, de most már 99 %, hogy kombi lesz.

Az a kiságy is nagyon tetszett, amit a hálóban az ágyunk mellé lehetne tenni (amit régebben belinkeltetek), de szerintem az sem nagyon férne el nálunk.

+, ha valahogy nagyon praktikusan el tudnánk helyezni a bútorokat (amire egyelőre esély sincsen :lol: :lol: :lol: ) akkor egy kis kihúzható két személyes kanapét is betennénk a kisszobába, azon tudnék szoptatni, vagy, ha úgy alakul akkor ott aludni egy-egy éjszakát.
Vendég
 


[quote="boboka"] írta:bobokan hasonló hintát szeretnék majd épp azért, amiket írtál. Ezt elméletileg újszülött kórtól lehet használni, csak, hát sajna az ára elég húzós. Úgy gondoltam, hogy a nagyszülőktől + a déditől ilyet kér majd Niki baba :lol: :lol: :lol:

Kép

Amúgy azért merült fel a kisebb ágy meddig jó kérdés, mert az is eszembe jutott korábban, hogy vennénk egy kisebb ágyat és külön hozzá pelenkázót, de most már 99 %, hogy kombi lesz.

Az a kiságy is nagyon tetszett, amit a hálóban az ágyunk mellé lehetne tenni (amit régebben belinkeltetek), de szerintem az sem nagyon férne el nálunk.

+, ha valahogy nagyon praktikusan el tudnánk helyezni a bútorokat (amire egyelőre esély sincsen :lol: :lol: :lol: ) akkor egy kis kihúzható két személyes kanapét is betennénk a kisszobába, azon tudnék szoptatni, vagy, ha úgy alakul akkor ott aludni egy-egy éjszakát.


én a pelenkázókomódon csak az első időkben pelenkáztam (kényelmetlen volt, mert túl alacsony vagyok hozzá ... ) ... ha csak a pelenkázás miatt akarsz komódot, arra felesleges, helytakarékos megoldás az IKA-nál ( és használtan is láttam már, jóval olcsóbban):
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80141708

Ezt akár a kiságy fölé is fel lehet szerelni, és amikor nem használod, csak felhajtod, vagy a kiságygy folytatásaként, mondjuk egy ilyen kiskomód fölé:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/75305709

ennek csak 30 cm a mélysége (nekünk is van egy ilyen) ... és kíválóan alkalmas az apróbb dolgok (zokni, harisnya) tárolására ... de a felső fiókba akár a pelenkázáshoz szükséges dolgokat is tárolhatod

én, ha még ott laknánk a régi lakásban, vennék ezekhez egy ilyen kiságyat:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00115751

és 7990+4990+14900= 27.970,- ennyiből jönne ki vadiújonnan, de én a kiságyat biztosan használtan venném, csak a matracot tenném bele újonnan ... és jóval kevesebb helyet foglal, mint egy kombikiságy

... azt írod: bent van már egy szekrénysor: gondolom, akkor a kisruháknak van hely ... és ki kell használni a falakat tárolásra is !!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Köszi Burmi a linkeket.

Az ikeás kiságyat már néztem, de nekem az nem tűnt elég masszívnak.

Ez a másik kiságy, amit még kinéztem, ez is átalakítható és 140x70-es:
Kép
Ez 26 000 .-

+ az ikeában ezt a kinyitható / összecsukható pelenkázót még hozzá:
Kép
Ez 17 900.-

Így már pár ezerrel túl lépném azt az árat, amit rá szántam volna, viszont helytakarékosabbak lennénk.

Ennél nagyobb bajunk sosem legyen, de amikor már úgy érzi az ember, hogy végre megvan a megfelelő, akkor mindig van egy új ötlet

:lol: :lol:

Lehet, hogy ma már nem nagyon tudok jönni, szép napot mindenkinek :lol:
Vendég
 


Anna!

Köszi a tippet, ez eddig nem jutott eszembe!

Bölcső: nekünk nem vált be, egyrészt elég kicsi is volt(nem emlékszem a méretére), másrészt az a tipusú ringás (jobbra-balra) inkább félelmet keltett benne, mint megnyugtatta. Pedig majd megvesztem érte, de el kellett adnom ez miatt. :cry:

Jó látni, milyen sok babaholmitok gyűlt már össze!

Kép
arvaerika
 
 


Kép

Én ilyen fellépőt kaptam a babakocsinkhoz

Kép
arvaerika
 
 


bibesbrumi tök jó, hogy írtad ezt a lehajtható pelenkázót..
én is így terveztem a gyerekszobát csak azzal volt bajom, hogy hogyan rögzítek egy pelenkázót a komódra.... de ez jó ötlet. Mert mindenkitől azt hallom, hogy úgyis csak egy ideig lehet rajta pelenkázni és aztán már icereg ficereg és akkor jön a nagy ágy meg a földön pokróc....
annyi csak, hogy én a komód fölé még egy kis polcot a neszeszereknek.... és úgy néztem ikeában ezek szinte a legolcsóbban jönnek ki más boltokhoz képest.
köszi az ötletet....

és amit ezeken spórolok azon veszem meg a babamama ágyat a hálóba az ágy mellé....

Ja és találtam nagyon aranyos tapétákat ( ez alapján fogjuk kifesteni a pöttöm szobáját) Belinkelem nektek:
http://www.gyerek-tapeta.hu/katalog.php?k=1

KépKép
dorkamartini
 
 


jjja és mutizok egy takarót- illet fog kapni anyuméktól...aztán utána ez alapján anyu unokatesó varr többet is:))
Kép

KépKép
dorkamartini
 
 


Brumi a talit halasszuk el junira,mert májusban folyton elutazok hétvégére,így hétköznapra marad minden.de juniba tutira talizhatunk.
Az ágyneművel kapcsolatban,szintén még át kéne néznem mennyi váltást kaptam,mert lehet azt se kell vennem.De azért aranyos vagy hogy gondolsz rám. :)

Savat én is szoktam érezni,ha durva akkor rennie-zek.

Zsófi nálatok lehet hogy rendesen csinálják,de itt pesten kiraknak egy hatalmas konténert,és sajnos nem csak azok dobnak bele szemetet akik szelektív gyűjtenék,hanem azok is akiket nem érdekel,na ők példul válogatás nélkül dobálják.
Már akartalak kérni hogy rakj fel poci képet,meg persze uhust is.

Babcika szép kocsi!!!

Anna,nagyon kíváncsi vagyok,hogy mi a helyzet nálatok odabent,mi van a hematómával,stb.

Dorka tapátéták aranyosak,de persze a bordűrök is,persze van közte micimackós! :oops: Már megint!

sutimano76
 
 


Dorkamartini!

Nagyon jó ez a takaró hol lehet venni és mennyi????

Kép
babcika
 
 


[quote="boboka"]K írta:bobokaöszi Burmi a linkeket.

Az ikeás kiságyat már néztem, de nekem az nem tűnt elég masszívnak.

Ez a másik kiságy, amit még kinéztem, ez is átalakítható és 140x70-es:
Kép
Ez 26 000 .-

+ az ikeában ezt a kinyitható / összecsukható pelenkázót még hozzá:
Kép
Ez 17 900.-

Így már pár ezerrel túl lépném azt az árat, amit rá szántam volna, viszont helytakarékosabbak lennénk.

Ennél nagyobb bajunk sosem legyen, de amikor már úgy érzi az ember, hogy végre megvan a megfelelő, akkor mindig van egy új ötlet

:lol: :lol:

Lehet, hogy ma már nem nagyon tudok jönni, szép napot mindenkinek :lol:


Ezt a pelenkázót már én is néztem, nekem is tetszik :) ... kiságy: nekem televéges van, és nagyon nem szerettem benne, hogy a rácsvédőt nem lehet normálisan rátenni !!! ... csakis körberácsosat vennék, ha másik lenne ( a bölcső is ilyen lesz :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="dorkamartini"][ írta:dorkamartinib]bibesbrumi tök jó, hogy írtad ezt a lehajtható pelenkázót..
én is így terveztem a gyerekszobát csak azzal volt bajom, hogy hogyan rögzítek egy pelenkázót a komódra.... de ez jó ötlet. Mert mindenkitől azt hallom, hogy úgyis csak egy ideig lehet rajta pelenkázni és aztán már icereg ficereg és akkor jön a nagy ágy meg a földön pokróc....
annyi csak, hogy én a komód fölé még egy kis polcot a neszeszereknek.... és úgy néztem ikeában ezek szinte a legolcsóbban jönnek ki más boltokhoz képest.
köszi az ötletet....

és amit ezeken spórolok azon veszem meg a babamama ágyat a hálóba az ágy mellé....

Ja és találtam nagyon aranyos tapétákat ( ez alapján fogjuk kifesteni a pöttöm szobáját) Belinkelem nektek:
http://www.gyerek-tapeta.hu/katalog.php?k=1


nincs mit Dorka ;)

polcot onnan a legérdemesebb venni: sokféle van, és tök jól variálható, a legtutibb árban :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="arvaerika"][ írta:arvaerikaimg]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1241699265.7585.jpg[/img]

Én ilyen fellépőt kaptam a babakocsinkhoz


húúú, ez szupi ;)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Tényleg aranyosak a tapéták :)

Nekünk a kisbirkás habszivacs falidekoráció van a DCEFUN-tól: 6 kisbárány a kiságy felett, félkörívben ... irtó édes, és nem is került egy vagyonba: öntapadós, oda teszed, ahová tetszik, az ajtón is van egy, meg a kiságy végén :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!

IKEA nekem is nagy kedvenc! Bútorokat már megvettük februárban 50%-os áron,így nagyon nem agyaltunk rajta, hogy milyen legyen :D

De a kiegészítőket többnyire IKEÁ-ban szereztük be.Pl. színes pelenka, gumis lepedő, hálózsák,rácsvédő,matracvédő, ágynemű huzat stb.....

Kérdésem van, matracból milyet érdemes venni?m És hol? Egy kókuszmatrac kb mennyi pénz?

Aranynap,nagyon csini a ruhád!!!!

(közben nekem is lett esküvő időpont, július 18, akkor már nagy pocakom lesz, így gőzöm sincs mit fogok felvenni)


Manósziget,részvétem. :(


Most rohanok, csinálok smarnit (császármorzsa),utána irány nődokis vizitre.Remélem lesz UH, mert már nagyon kíváncsi vagyok mekkorát nőtt Soma koma
:lol:


Ma kaptam rossz hírt egy nagyon kedves barátnőmtől, hogy a 6 hetes babája nem maradt meg :( Azért elkeserítő ez az egész,mert már évek óta próbálkoznak, több beültetése is volt, és eddig mind sikertelen. Pedig annyira de annyira drukkoltam :cry:

KépKép
csikipetra
 
 


Petra: nagyon sajnálom a barátnődet, mindig a jók járnak rosszul, egyesek meg a fagyasztóba teszik az újszülött babájukat! Bocs, hogy ilyet írok, de tegnap olvastam egy 2 gyerekes anyukáról, aki ezt tette, és azt mondta nem is tudta hogy terhes. 2 gyerek után hogyhogy nem tudta :evil: :evil:

De nem idegesítem magam, és titeket sem! még egyszer bocsi!

Köszi a tippeket babakocsi ügyben, nem akarok minden áron boltban venni, csak ott láttam. az a bibi, hogy még nem tudjuk ki lakik odabent, és így nem tudom, milyen szín lenne a legjobb! A párommal is megegyeztünk, hogy június végén kezdünk el nézelődni komolyabban, mert addig talán sikerül eldönteni mit akarunk! Bár, ha szerelem első látásra az más! de eddig még nem volt ilyen!

KépKép
Kép
s.vera
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?