Új privát üzeneted érkezett!

Én is a Humana-s jogit próbáltam, mást még nem! Nem is tudom, ehet-e.

Viki,
Lackó nagyon aranyos, jól nyomja a hintázást! Az első képen nagyon komoly :D

Kép
bébé01
 
 


Viki! Szívesen!

Lacusnak pusszancs! Mi is voltunk most hintázni és nagyon tetszett Szabinak!

Kép
wasabi
 
 


Joghurttal kapcsolatban többfélét olvastam már. Az én könyvemben az van, hogy 6-8 hónapos kor között ehet először a baba.
kittina30
 
 

 
 

Kittina! Mi nem adhatunk semmilyen tejterméket a tejallergia miatt de azért már kostólt joghurtot és sajtot is és szerencsére nem lett tőle baja!

Kép
wasabi
 
 


Mindenki kiment a friss levegőre?

Itt egy kicsit esik az eső. Mátét kivitte anyósom az udvarra, megpróbálja elaltatni. Én meg mindjárt nekiállok összerámolni és mosogatni.

Sikeres volt Máténál, amit ma főztem neki, ennek nagyon-nagyon örülök, megevett belőle 120 grammot, ami nagy szó az anya főztjéből. Almaszósz volt banánnal és csirkemellel, tettem bele egy kis tápszert is + rizslisztet. Szerintem is fincsi lett.
kittina30
 
 


Sziasztok!

Andi, köszi jobban vagyok, de még nem az igazi! Tegnap annyira szarul voltam még késő délután is, hogy végül anyunál hagytam Gergőt, ott aludt. A gyomrom még néha liftezik, és a fejem is nyomott, de megmaradok!

Lányok Gergő már 6 hónaposan kapott joghurtot, de a dokinő tanácsára csak natúrt. Nemrég vettem neki ízesítettet. Vagy úgy adom neki, hogy natúr+pötidanone.

Amivel ti is nyugodtan megdúsíthatjátok az a kukorica pehely. Le kell darálni, és tenni bele egy tápszeres kanállal. Ha jól tudom ez is gluténmentes.

KépKép
hene
 
 


Ja, meg vagyok fodrászolva! Végre!

KépKép
hene
 
 


Jaj, Hene, de jó! Mennyivel másabban érzi így magát az ember! Hát én nékem is el kellene má menni! Örülök, hogy jobban vagy!

Kitti! Ügyes vagy, menni fog az! Én is tök büszke vagyok, hogy Mütyikém eszi a főztömet! :lol:

sz.andi
 
 


Hene
Gyógyulj meg gyorsan. Rám is rámférne már egy fodrász.

Andi
Köszi, igyekszem. :-)
kittina30
 
 


Jó éjszakát!
kittina30
 
 


Lányok! Nem volt ma valami nagy forgalom itt! Azért gyertek többet!!Persze, ha tudtok!

Én megyek, jó éjszakát!

sz.andi
 
 


Helló Lányok!

Csak beugrottam!
Lackónknak Nagyon sok boldog 8. hófordulót kívánunk Lilivel! Puszi
Kép

nicike
 
 


Jó reggelt!

Nicike
Kipróbáltatok másik tápszert?
kittina30
 
 


Lackónak boldog hófordulót.
kittina30
 
 


Megyek altatni, aztán jövök.
kittina30
 
 


Jó Reggelt!

Lacusnak Boldog Hófordulót! :D

Kittina! Örülök, hogy Máténak ízlett amit főztél!

Hene! Gyógyulj meg hamar!

Kép
wasabi
 
 


Kép Szabi áll!
Kép Itt is áll!

Kép
wasabi
 
 


Szabi! Jaj, de szép vagy, és milyen ügyesen állsz.

Máté végre alszik, nem volt egyszerű, de sikerült. Sokszor olyan nehezen alszik el, régebben jó volt, mert cicire tettem, és elaludt, mostanában ez nem nagyon jön be, viszont vannak olyan napjai, amikor a ringatást nem bírja elviselni. Az esti elalvás is nehéz lett, pedig az eddig egyszerű volt. Most végül cicin aludt el, de meg kellett küzdenünk.

Hene
Hogy vagy?
kittina30
 
 


Kittina! Szabi már kb. 2 hónapja nem hagyja magát ringatni de szerencsére este hamar elalszik magától! Napközben csak akkor alszik ha sétálunk vagy ha már nagyon hulla!

Kép
wasabi
 
 


Nálunk mindig változik az alvás. Egyik héten ringatni kell, másik héten meg cici kell. Magától nem alszik el. Volt egy hét, amikor elaludt magától, mindjárt megmutatom, hogyan, teszek fel képet. Azóta néha elalszik este cumival, de ez a ritkább.
kittina30
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2013.03.27 10:58-kor.
kittina30
 
 


Jó reggelt!

ÓÓ, Szabi nagyfiú milyen ügyesen áll!! De szépség!!

Niki! Tényleg, váltottál tápszert? Nekünk amikor nem ment a táp, vettem banánosat, akkor nem kellett neki. Mikor meg már ette, akkor meg tök mindegy milyen volt, mindegyiket megette. Ki érti ezt? Egyébként most megint a nem kell tápszer korszakunk van...

Hene! Jobban vagy? Tényleg, Gergő hogy viselte az éjszakát a nagyinál?

Lackó-Fickó-Öcsinek nagyon boldogat!!

Kitti! Sztem Máténál nem állt be az altatási módszer. Vikinél is volt olyan, hogy hol így aludt el, hogy úgy. Most már csak 2 féle módszer van. Vagy az ölemben van, a vállamra hajtaj a fejét, persze a takarója nála van, hogy gyömöszölje :lol: , vagy ha leteszem az ágyikójába és magától elalszik.
Pl, tegnap este is ringattam, de nem akart elaludni. Letettem az ágyba, kb. 5 perc alatt elaltatta magát.
Na a lényeg, biztos kialakul az, sztem Ő is most tanulja, hogy a legkönnyebb Neki!

Bébé! Merre jársz??Hogy aludtatok?

Megyek babázni egy kicsit!

Nagyon jó volt az éjszakánk, 5-ig egyszer sem ébredt fel! Olyan jó. Utána 3X volt kicsi nyekergés, de aludt. És 7-kor keltünk. Ez így nagyszerű lenne... :lol:

sz.andi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2013.03.27 10:55-kor.
kittina30
 
 


Kittina! Édesen alszik Máté! :D

Andi! Vikinek pusszancs!

Kép
wasabi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2013.03.27 10:55-kor.
kittina30
 
 


Andi
Lehet, hogy tényleg így van nálunk az alvással. Jó lenne, ha alakulna végre valami.
Örülök, hogy jól telt az éjszakátok.
Mi fél 5-kor keltünk, de ugye mi nagyon korán fekszünk.

Bébé
Ti még alszotok?
kittina30
 
 


Nagyon édike! :D

Kép
wasabi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2013.03.27 10:56-kor.
kittina30
 
 


Ti használtok etetőszéket? Mi még nem vettünk, de lehet, hogy kellene.
Még egy kérdés: Vettetek már autósülést? Mi még a hordozóban utazunk, de már lassan kellene másik.

Képzeljétek, a fiam tud fütyülni.
kittina30
 
 


Kiitina! Még nem használunk etetőszéket mert Szabi nem ül még rendesen!
Autósülést vettünk mert a régit már ki nőtte de az új is fekvős!

A fütyülést, hogy csinálja?

Kép
wasabi
 
 


Én is ezért nem vettem még, mert Máté még nem ül meg stabilan.

Fütyülés
Csücsörít a szájával, és fújja a levegőt, és néha összejön, hogy fütyülős hangot ad. :D
kittina30
 
 


Milyen az új autósülésetek? Hány kilóig jó?
kittina30
 
 


Ari lehet ahogy csinálja!

Kép
wasabi
 
 


Jó reggelt csajszik!

Minjárt jövök, csak hozok egy kávét!

Kép
bébé01
 
 


13-kg-ig használható de nem olyan sülyesztett mint az elöző volt!

Kép
wasabi
 
 


Akkor az nem használható valami sokáig, de legalább abban is tud feküdni.
kittina30
 
 


Na újra itt!

Lackónak boldog hófordulót!

Hene,
remélem, már jobban vagy! Nem az időjárás tett be neked?

Szabi
ügyesen áll! NEm tudom, mi mikor jutunk el ide... Na mindegy.

Kittina,
Máté nagyon vigyori! És az az alvás! Én fiam is össze-vissza. Ezt valószínű az apjától örökölte, ő szokott engem osztani álmában. :o

Megkérdezhetem, milyen súllyal született Máté? Jó nagy gyerek! :D


Andi,
alvás viszonylag jó, 2 ébredés. Végigaludjuk egyszer az éjszakát????

Etetőszékbe egyszer tettük, de csak nyeklett-nyaklott... Azt mondta a védőnő, hogy még várjunk vele.

Mi is még bébihordóval nyomulunk, de lassan kinövi. Autósülésünk már van, megbízható helyről kaptuk. Hétvégén utánanézek a neten, hogy ezt a fajtát mikortól lehet használni.

Már akartam kérdezni. Az én gyerekem 80 cm hosszú, a tiétek? (Mindenki el van hűlve, hogy milyen hosszú.) Azért remélem, nem 2,5 m lesz a végén...

Kép
bébé01
 
 


Bébé
80 centi? Akkor tényleg jó hosszú. És hány kiló?
Máté 68 centi volt a 6 hós mérésen, azóta nem mértük, és akkor volt 8150 gramm, nem tudom most mennyi lehet a súlya.

Máté 3260 grammal született és 50 centivel, nem volt nagy baba, csak a képeken tűnik nagynak. Pupu mennyivel született?
kittina30
 
 


Kittina,
akkor tényleg nagyít a kép! :D
Pupák 3360 gr és 53 cm volt.

Most kb. 9,5 kg körül jár. Pontosan nem tudom, mert úgy szoktuk mérni, hogy apja rááll nélküle, majd vele, és abból számoljuk. Az orvosnál nem szoktam leméretni, mert mindig oltásra mentünk és a gyerek amúgy is kivolt a sok gyereksírástól, nem akartam még jobban felhergelni az öltözéssel-vetkőzéssel. Eleinte béreltünk mérleget, de csak a helyet foglalta, és általában el is felejtetük megmérni. :lol:

Kép
bébé01
 
 


Szabi Kb 72cm és 8,5- 9 kiló között van!

Kép
wasabi
 
 


Lányok, hogy tervezitek, beadjátok majd bölcsibe a gyermeket? Persze feltéve, ha lesz hely.

Kép
bébé01
 
 


Mi is le szoktuk úgy mérni, hogy ráállunk nélküle és vele a mérlegre, de elég rozoga a mérlegünk, ezért nem nagyon hiszek neki.
Az első két hónapban mi is béreltünk mérleget, de engem nagyon kikészített, állandóan mértem, hogy mennyit evett, és ő soha nem evett annyit, amennyi a nagykönyvben van írva, mégis hízott havi 1 kilókat. Amikor Máté 2 hónapos lett, elhatároztam, hogy én többet nem mérem, vissza is adtuk. Ha lesz még egy gyerekem, biztos nem fogok mérlegelni.
kittina30
 
 


Én még nem tudom a bölcsit. Lehet, hogy vissza kell mennem dolgozni, ha Máté 2 éves lesz. Mondjuk nem akarok visszamenni, maradnék még 3 éves koráig, csak nagyon kevés a gyes. De ezt még megbeszéljük apával. :-D
Anyós nyugdíjas, ő mondta, hogy majd ő vigyáz Mátéra, ha én visszamegyek dolgozni, de nem vagyok benne biztos, hogy nem tenne-e inkább jót a közösség legalább fél napra, ott azért mások a foglalkozások, meg szokja a társaságot. Szóval én még nem tudom.

Ti?
kittina30
 
 


Nekem vissza kell mennem, mert a gyed sem egy álomfizetés, hát még a gyes... Úgyhogy muszáj lesz. Bár, hogy lesz-e munkám, még képlékeny, ez a válság...

Én is anyósra bíznám úgy, hogy ő menne érte, és én meg hozzá mennék munka után. Jaj, nehéz lesz nagyon. Most még nem merem senkire bízni az apján kívül...

Kép
bébé01
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2013.03.27 10:56-kor.
kittina30
 
 


Az biztos, hogy nagyon nehéz lesz. Úgyhogy ne teljen olyan gyorsan az idő.
kittina30
 
 


Mit eszik Pupu ebédre? Mi reggelire fél joghurtot ettünk, a másik fele nem kellett. Ebédre meg üveges lesz.
kittina30
 
 


Reggelire most tápit kapott, betolt belőle 150-et. Csak néztem. Ez nála sok.

Tízóraira kap valami gyümit, ebédre meg szintén üveges valamit és teszek bele apafőzte csirke- vagy pulykamellet.

(Anyósékkal jó a viszony?)
Én szeretem a nagyszülőket, de csak pár kilométer biztos távolból. :P

Kép
bébé01
 
 


Bölcsi! Még nem tudom, hogy mi lesz mert sajnos a pénz Nekünk is nagyon kéne de Apa ágáll a bölcsöde ellen!
Anyósék Nekem is elválallnák de Én azért nem akarom hogy Ők vigyázzanak rá mert akkor örökké le vannak kötve nem tudják a saját dolgaikat intézni!
Amúgy Én rájuk merem bízni Szabit mert nagyon szeretik és vigyáznak rá!
A legjobb az lenne ha Én tudnék vele itthon maradni!

Én zöldséglevest főzök és abból fog enni Szabi zöldségeket meg fözök Neki húsit!

Kép
wasabi
 
 


Mi is együtt laktunk Anyósékkal egy telken de külön házban és töredelmesen bevallom, hogy Nekem hiányzik, hogy már nem lakunk együtt! Soha egy vitám nem volt Velük lassan 6 éve és nagyon szeretem Őket! :D

Kép
wasabi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: