Új privát üzeneted érkezett!

Éva, akkor Pest megye határáig kellene eljutnod...onnan meg vinnének a Szt. Imrébe, nem? Nincs valaki szomszéd, akit ugrasztani lehet?

Mellszívó: én egyelőre nem veszek, mert fogalmam sincs, hogy kell- majd egyáltalán. Nekünk a kórházban van egy rakás mellszívó. Kézi is, gépi is. Majd kipróbálom, aztán eldöntöm, hogy hasznos-e.

Ildi, rettenetes, amit írtál a körülményekről. Látod, a gyerekek elhanyagolása egyáltalán nem pénz kérdés. A férjem is tökre felháborodott az ügyön.
Azt mondta, na ezért lesz mindenütt a sarkamban. Szerencsére Nyíregyházán jobbak a körülmények. Remélem, nem az ellenkezőjéről fogok megbizonyosodni.
És sok dolog múlik a vezetőségen. Jobban mondva szinte minden a vezetőségen múlik.

Sensi: eleinte nem nagyon tud mit csinálni a babuka, csak amit a pocinkban is csinált. :) Evés-ivás-alvás-pisi-kaki. Aztán majd rájön, hogy van neki hangja is, és amikor használja, történik valami a hatására. :D Meg arra is rájön, hogy az arca előtt időnként elsuhanó dolog a saját kis keze. :)

Kép
szöszke
 
 


Hellótok!

Voltam NST-n, minden oké! :lol: Ügyeletes orvos rámnézett, egyből küldött vissza a szülőszobára, hogy mérjenek vérnyomást és nézzenek vizeletet, mert olyan vizes már az arcom is! :?
De nincs baj! Vérnyomásom csak 100/70 a vizelet meg negatív fehérjére!

Vettem a baba bizományiba overált, 68-74-es, de állítható kicsit. Lehet most még nagy lesz, de legalább kitart márciusig. 1800ft volt, sötétkék, kapucnis, kesztyűs, lába közt cibis...szerintem jó lesz! :)
Ha, lenne 6-8 ezer forintom ujjat vettem volna....de nincs! :roll:

Na, megyek visszaolvaslak titeket! :wink:

Pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szegény Marek, olvasom hogy elvitték a kicsit? :(
Remélem tényleg csak elővigyázatosság! :roll:
Drukkolok Marek, fel a fejjel! Örülök hogy beindul a tejci is! Lassan jöttök haza! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Kata!

Nem baj, hogy nem vettél újat, hidd el, nincs is rá szükség.6-8 ezer ft egy ilyen kis overálért horror pénz.és tavaszig tuti kinövi, szóval ezen ne aggódj.Nekünk szinte az összes rucink vagy örökölt, vagy turis. Ábinál bevált, úgy nőnek ezek a babák mint a gomba. Persze, ha nagyon nagyon nem volt valami, akkor vettünk ezt azt a corában neki, de az sem a 6-8 ezres kategória volt.Egy a lényeg, hogy jó legyen a babára, ne legyen szakadt valahol, és kész. nem ezen múlnak a dolgok.Ráadásul Ábinak a legjobb cuccait az Angol turiban vettem, ott nagyon jokat ki lehet fogni, sok cuccon még az árcédula is rajta van, soha senki nem hordta. És harmad árban voltak.

Örülök, hogy a vérnyomásod ok meg a vizeleted is.ez a lényeg:-)
emmalena
 
 


Sziasztok, Lotti bealudt, gyorsan megpróbálok válaszolni!

Mareknek először is drukk-drukk, nem lesz gond, nem lehet gond!!!
Borzalmas lehet, mikor elviszik a babáját azok után, ami történt velük, nekem is elég szörnyű volt, hogy első nap végig inkubátorban volt, éjjel is, sőt, a legdurvább az volt, hogy amikor megszültem és még betolták, azt mondta egy nő, hogy 4 órára rakják be. Aztán a szobában vártam, hogy hátha behozzák (baba-mama szobában voltam), de semmi. Végül nekem kellett menni utána, hogy hol van Lotti és meddig marad, még este 10-kor is megnéztem, senki nem mondta, hogy pl. fejjek vagy próbáljam meg és adják majd neki a tejet, gondolom ment a tápszer és a cukros víz ezerrel :? Szóval Marek, kitartást!!!

Sensi - fájt, nagyon fájt a kitolási szakasz, de hát kinek nem? Nekem elég magas a fájdalomküszöböm, de nem gondoltam ilyen fájdalomra, Tényleg, valaki írta egyszer itt, hogy olyan, mintha egy óriási görögdinnyét próbálnál kikakilni, hát tényleg kb. ilyen, de közben izzadsz, lihegsz, koncentrálsz, érzed, hogy feszülsz, jönnek egyre gyakrabban a fájások... na, hát kemény, nagyon fájt. De utána már nem érdekelt, sőt, inkább a gátsebbel szenvedtem meg igazán, mert pl. első nap csak feküdtem az oldalamon, alig bírtam felkelni és az első széklet az borzalmas volt, közben majdnem sírtam :cry: Nem kértem fájdalomcsillapítót, nem is lett volna idő, hogy beadják az EDA-t!!! De nem is szándékoztam kérni, azért a kitolási szak kb. 15-20 perc volt, addig szenvedés, utána mintha elvágták volna, persze a varrás is fájdalmas volt, de kibírtam.
Sensi, tegnapi napunk kb. ilyen volt: hajnalban sok sírás, evés kétszer, pelenkázás 2X, aztán reggel evés, alvás vagy 4 órát, újra evés, pelenkázás, alvás anyán, aztán alvás a kanapén, és így tovább egészen estig, amikor is újra sírdogálni kezdett hajnalban. Napközben sokat alszik, éjjel zendít rá, remélem ez megváltozik majd! Szóval én nem vagyok valami tapasztalt mami még, de nekünk egyelőre így telnek a napjaink. Közben én pihizek, ha tudok, eszem-iszom, csinálom a serkentő teámat, pakolászok...
Egyelőre nagy dajkálás nincs a rokonoktól, a gyerekorvos azt mondta, hogy az elején ne nagyon puszilgassa más az arcát vagy a kezét, max. fejrepuszi és mindig alapos kézmosás!

Emmalena - nem tudom, miért jött ennyivel előbb :? Megmondom őszintén, én meg sem kérdeztem a dokit, de valahogy sejthető volt, mert már a 28. hét környékén 1000 volt a cg és mindig egy héttel előbbre jártunk, tehát végülis korban 36 hetesnek felelt meg.
Igazad van, nem okoskodás, pihennem kéne, csak hát nem igazán megy. Ha Lotti alszik, akkor mindig nézem őt, figyelem, hogy rendben van-e, ha elmentem mosogatni, akkor is füleltem végig, biztos a kezdeti para, hogy minden okés legyen. De ma du. próbálunk majd aludni párommal, csak még hátravan előtte egy szopi, már megint alszik vagy 3,5 órája :lol: Érzem, hogy fáradt vagyok nagyon, ma sikerült 1 órát aludni itt mellette a kanapén :lol:

Bkriszta - durván sebes mellbimbóval hogy bírtad a szopit? :shock: Csak mert én a bal ciciből nem tudok a bimbóvédő nélkül, annyira fááááj :cry: Nekem se szimpi a védő, mert azon tud nyammogni is evés helyett, de nem bírom úgy szoptatni, hogy nagyon fáj!
Azóta volt még kaki, ez már a 3. :wink:

Nyugtonmalac - volt nálatok Lilivel olyan, hogy amikor kakilt, picit a punciban is benne volt belőle??? :shock: Mert ma láttam, hogy van ott is, finoman törölgettem, de nem mertem erősen, meg beletörölni sem lehet. Majd ma fürdünk, remélem nem gond ez, öntisztuló szerv, de azért mégis. Biztos a hasonfekvés miatt oda folyt a kaki :? Mindig van min idegeskedni.

Szöszke - és még nem írtam le mindent a kórházi dolgokról!!! De nem is kavarom az indulatokat, én sem akarok erre gondolni, csak mihamarabb elfelejteni!!!!!!!!!!

Na megyek tovább, elkezdett csuklani a drága, szerintem mindjárt ébred!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

A szeptemberi topikból jöttem, csak egy picit zavarok:

Mindannyiótoknak kívánok minden jót! A pocakosoknak kitartást és könnyű szülést, a már babázóknak sok sok tejcit!!!

Mareknak külön gratulálok a babácskájához!!! Biztosan nagyon vigyáznak rájuk! Sok-sok pozitív energiát küldök Nekik és nagy-nagy ölelést! Remélhetőleg hamar otthon lehetnek!

Üdv: Anikó

Kép
Kép
konan
 
 


Ja, még annyit, hogy asszem Adri írta, hogy mellszívót lehet, hogy nem vesz... nekem ott volt a kézi Tommee Tippee és nem tudtam vele semmit fejni, csak szívta óriásira a mellbimbómat és csepegett alig-alig a tej. Kézzel jobban megy, azóta se használtam, szóval lehet, érdemes megtanulni a kézzel fejést, pedig én is azt mondtam, mikor asszem itt Emmalena írta, hogy ő így csinálta, hogy ááá, én nem fogok így, de tényleg jó és hatásos és masszírozni csak úgy tudod kézzel a csomókat, ha lesz.
Na ennyit a fejésről :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!

Igen én írtam a fejést:-)Milyen jó a memoriád.nekem csak így jött be:-)
emmalena
 
 


Sziasztok :D bocs h eltűntem :( , nem történt semmi különös velünk...minden a régi. Vendégek voltak szerda óta...

De jó látni micsoda babapotyogások voltak:

NAGY GRATULA MAREK, SZBETTY !!!

Ildi: neked is továbbra ia kitartást kivánok, és nagyon ügyes anyuka vagy szerintem!!

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Mareknak nagyon sok kitartást!!!!!Nem lesz semmi baj,majd Bori kárpótolja mindenért!
És azt nem írta,h mikor mehetnek haza???
egyébként azért sztem jobb is,h ilyen alaposak,nehogy megint baj legyen!...

Kriszta, én is köszönöm a szavazást! és a drukkot... :wink:
csak sikerül majd eldöntenünk a neveket! :D

LKata, annyiért nagyon jó az az overál!Én is annyira kiakadtam mikor megláttam,h 7-8 ezerbe kerülnek!Én pl a kínaiban vettem,mert most van ilyen akció,h minden féláron van és 3500ról volt leárazva!Mellesleg ez ugyan az, amit a corában 5500ért árulnak!(a cimke sárga, hanny felirattal) Jó,mi?

Sensi,én is így jártam!Kimostunk mindent!Megcsináltuk a szobát, összeállítottuk a kiságyat,a babakocsit!Összepakoltam a kórházi cuccokat és már 3hete csak nézegetjük és kerülgetjük! :lol:
És most még olyan érzésem van,h sose jön el a nap amikor végre használhatjuk! :lol:
Neked is köszi a szavazást!Mi még mindig hezitálunk! :roll: ....
Nálatok eldőlt már?A Zara Africa még mindig tetszik! :wink:

ILdi,olyan aranyos a szüléstörténeted!:D Én is sziveseen kihagynám a beöntést!...A gátseb miatt nem irigyellek!Attól én is eléggé félek!Kened valamivel?Én aloevera gélt vettem!Varratokat mikor szedik/szedték ki?
És ezzel a mellszívós dologgal sokat segítettél!Most eldöntöttem,h mégsem veszek! :wink: majd csak ha nem megy kézzel... :roll:


Dalma,jó hogy előkerültél!Már azt hittem te is megszültél azóta!:D
Vendég
 


Most belőttem magamnak egy október 8-ai szülést!Szépen hangzana a 2008 október 8!Meg már csak azért is jó lenne,mert utána a hétvégén az összes normális orvos orosházára utazik konferenciára/persze az enyém is/ és Rajmim sem lesz itthon!Se doki se férj...Amilyen szerencsém van tuti akkor fog rámjönni a szülés... :?
Drukkoljatok lécci! :lol:
Vendég
 


Adri: én nagyon drukkolok neked :D te már jól a végefele jársz, hamarosan karjaidba lesz :wink:

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Marek: nagyon sokat gondolok rátok, örvendek, hogy beteljesült a vágyad, van egy oktoberi kisbabád :D. Szoritok, hogy minden rendben legyen, várunk vissza, képekkel, történetekkel

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Ildi, a kaksi aztán össze-vissza mehet mindenhová. :? Ügyesen ki kellene tisztítani, nehogy begombásodjon a pici lány.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Betty kérte, hogy ebbe a topicba is küldjem el Nektek (tegnap este csak egy másikat találtam meg), meg kiegészítem az új feljeményekkel:

Képek itt:
http://peerosh.gallery.extra.hu/gallery/userview/peerosh/1222973949_63d0194f92bff1bdab2699ea0d47ed93

2008.10.02

8:00 Magzatvíz el
8:15 Kórházba be
9:30: Ágyra fel
11:00 Oxi be
12:00 fájások be
14:00 nagyon fájások be
15:11 Gyerek ki
17:10 Hely nincs
18:00 Nőgyógyászatra fel, lefektet

2008.10.03

14:30 Szülészetre áthelyez
15:11 végre láttam is Szabit

Várhatóan vasárnap haza

Üdv

Apa

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Kép

Lovaszkata :)
Orulok, hogy Nst-n minden ok.
Es amugy Te is latod, hogy vizes mar az arcod? Lehet hulye kerdes…mert tolem mindenki azt kerdezi, fel van e mar dagadva a szam,-de en nem veszem eszre :oops:
Hala Istennek, hogy a vernyomasoddal es a vizelettel minden ok!

Fajdalom:
Nekem a mai napig emlegeti Anyukam, hogy mikor voltak a 30as fajasok es nalam eltort a mecses, hogy ez mar jajjdenagyon faj, akkor meg nem is sejtettem,hogy ez igazabol semmi az igazi fajasokhoz kepest… :roll: es nekem a kitolas fajt a legjobban, pedig sokaktol hallom, hogy nekik az mar megkonnyebbules es hogy az mar nem fajt.Hat, en nem voltam ilyen szerencses… :lol:

Nusildi :)
Van legzesfigyelotok? Mert nekunk nem volt Akossal (es szerintem most sem lesz), es mikor aludt, 10 percenkent tettem a kezem a mellkasara, hogy lelegzik e, es ez a szokas a mai napig megmaradt. Igaz,mar csak egyszer nezek be Akosra, es ellenorzom a legzeset. :lol: :oops:

De jooooooooo, hogy van kaki!!!

Szoptatas sebes bimbivel: fogcsikorgatva…es nekem mindenki azt mondta anno, hogy hozza fog szokni a cici, ne bimbovedozzek, es ha mar birja a strapat, akkor elmulik magatol a seb es verzes…na,most ezt a hibat tuti nem fogom elkovetni.

Adri :)
No,akkor Neked meg 8-ra mennek a vuduk :lol:

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Szabi-Apu :)

Koszonjuk szepen a beszamolot!
Gratulalok a gyonyoru kisfiatokhoz!!

Egesz gyorsan meglett a baba :) 7 ora, az szuper!!

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Ildi: persze, hogy megy a kaki a punciba is. És mivel kislányoknál nagyon kell vigyázni arra, hogy hogyan törölgeted, hát én kifejlesztettem erre is egy könnyű, de hatékony módszert. Sosem volt Lilivel fertőzéses gondunk, tehát ajánlom.

1. Fogj egy fülpiszkát, nedvezd be, és közelíts a kaki felé, a vattapamacsra fel fog ragadni. Ha nem jó a nedves, próbáld szárazzal. FONTOS, hogy ne lökd beljebb! Tehát csak éppen hogy hozzáérsz, és már tapad is rá, kiemeled.

2. A kakit a nedves törlőkendővel oldal irányba törlöd. Nem a popsi, és nem a pocak felé! Csak oldalra, amíg tiszta nem lesz. Így elkerülheted, hogy bevidd tisztítás közben a kakit a tiltott helyre.
Én azért találtam ki ezeket a trükköket, mert nekem nagyon fontos volt, hogy apa is biztonsággal tudja tisztába tenni a lányát.

Később a mamának is megmutattam, mert borzalom, mit művelt tisztába tétel címén. Apa nagyon ügyesen műveli ezeket a dolgokat. Büszke vagyok rá :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: én írtam, hogy olyan a szülés, mint egy hatalmas dinnyét kakilni, de valóban kísérik az általad felsorolt nem túl kellemes tünetek... :oops: :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi, azért még ne dobd el a mellszívót. írtam annó, hogy a kézi nem sokat ér az első hónapokban, de utána kincset fog érni, majd meglátod. Én ezért is rohantam el a gépiért ma a boltba. Az valahogy jobban bejött. De a kéz is nagyon tuti, olcsó, és mindíg kéznél van :D Csak a lényeg, hogy az ember megtanulja, hogyan kell csinálni, nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adri, én drukkolok neked egy 2008.10.08-i szülésre :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szabi gyönyörű kissrác! Gratulálok Bettynának és Szabi apukának is!

Apa történetét bevittem a weblapunkra... :D

De várjuk ám Bettyna bővített verzióját is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Azért ahogy olvastam Marek sms-ét, felment bennem a pumpa: Normális ez a kórház, hogy egy kisbabát napi 2*15 percre láthat csak a szülőanyja????!!!!!! Mikor tudjuk, mennyit jelenthet az anyai-apai gondoskodás! Ez már Ildinél is kiakasztott, de sajnos ezek szerint ez nem egyedi eset! Embernek nevezhető az ilyen gyerekorvos/szülészorvos/szülésznő/kórházigazgató/intenzíves???
No többek közt ez az oka annak, amiért az ember nem tartja sokra az orvosokat általában, és inkábbb megfizeti a jó ellátást, vagy próbál trükközni az elhelyezéssel...már ameddig a pénztárca bírja! Mert ez sajnos eredetileg nem is pénzkérdés volna, hanem emberi hozzáállás kérdése... szerintem. :evil: :evil: :evil:
Bocs hogy puffogok, de totál felhúztam magam!
Természetesen neked drukkolok Marek, sok erőt kívánok az eljövendő , most már biztosan csak szép napokhoz!
Ildi: örülök, hopgy megoldódnak lassan az első időszakos problémáid- én még egy hetet várok rá szerintem, hogy egyáltalán felmerüljenek. És nagyon jó kérdés volt ez a kakis punci téma- én már most folyton emiatt parázok- Nyugtonmalac: tök jó a fülpálcikás tipped, szuper! :)
Ami a torokfájást illeti, nekem hétfőn kezdődött, azóta 3 napja nem alszom éjszaka az orrdugulás miatt- és mintha apa is zaklatottabb lenne...csak nem az éjszakai hörgéseim zavarhatják!? Mindenesetre ha ez a szülés közeledtét jelző jelek egyike volna, nagyon boldog volnék. Merthogy még mindig ez az egyetlen jel, ami arra utalna, hogy esetleg talán netán szülni fogok a napokban... No meg az egyre lejebb elhelyezkedő pocakom....:D
Ma mostuk ki az utsó gyerekcuccost- teregetni azonban csak időszakosan tudtunk- ugyanis aszfaltozzák az utcánkat. Furcsa elképzelni, hogy Japánban a víz alatt hegesztenek, miközben Magyarországon a csatornafedelek vízszintbe hozása is megoldhatatlan feladatnak bizonyul. Ez talán a 22.század nagy vívmánya lehetne majd.... :D
Mindenkinek jó hétvégét,
M.

macianyu
 
 


Lanyok!

Hozzank ideert a hidegfront (Maglod), mar dorog-villamlik.
En meg tiszta stresszben vagyok,mert ilyen idoben mindig sokkal jobban kemenyedek/fajok. hat kivancsi leszek,mit hoz az ejszaka :lol:

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Kriszta...fel vagyok puffadva, olyan lett a képem mint a telihold! :?
Fájás semmi! :? Nekem max, csak 2-3 keményedés van ha sokat mászkálok! Mintha soha-semmi bajom nem lett volna! :shock:

Inez...én is okt.8-án szeretnék szülni! :lol: Akkor jön vissza a dokim szabiról, és ügyel! :wink:
Nem bírom már, mindenem fáj! :cry:

Bettyna...szép a csemete! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bettyna: nagyon aranyos Szabi...

LKata: én is egyre jobban dagadok mostanság, és folyton zsibbad és sajog a jobb kezem, már 4 napja még egy idegszál is becsipődhetett a jobb felmebe, hátamba...nagyon szar érzés..néha lebénit :roll:

Kriszta: én is reménykedem a bimbóvédő csodájában :wink:

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Bimbóvédő: nekem van, Lilivel vettem, egyszer sem használtam. Oka: egyszer próbáltam, de olyan bonyolultnak tűnt működésbe hozni, hogy hagytam a francba. :D Most itt van az aventes lomok között... Ha kell, majd kihalászom, de nem hiszem.

Amit viszont szerettem: tejgyűjtő kagyló, bimbóvédő kagyló. Ez utóbbi felül lyukacsos kagyló. Beleteszed a bimbót a helyére, és a kagyló része egy levegőző részt biztosít a cicinek. Tud száradni, levegőzni, gyógyulni. És még melltartót is viselhetsz vele (sőt ajánlott, hogy ne essen le a kagyló :) És felfogja a csöpögő tejet is, amit alkalmanként egy üvegbe tölthetsz át, és mehet a többihez a hűtőbe :D (Ez is aventes nekem, és most újat kellett vennem, pedig megvan a régi, de szivárog. Viszont úgy láttam minden márka ilyen típusú.)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Macianyu: én is elkenődöm ezeken a dolgokon... Bár biztos van rá magyarázat, csak azt nem tudjuk. De szerintem a babának és a mamának is nagyon meghatározó az első pár nap, és igenis együtt kellene lenniük :(

Hol van a többi anyukánk?

Nem ér eltűnni, szeretnénk hallani felőletek is! És babaképeket nézegetni :) Hiányoztok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


voltunk ma a dokinál ctg-n, de elfelejtettem megkérdezni a szemvizsgálatot :? annyira pipa vagyok magamra!!! A nagyimnak jobb a memóriája, mint nekem...

A ctg még mindig nem mutat semmit, ráadásul Tomi bébi még aludt is, úgy kellett ébresztgetni - mondjuk ebben az időben nem is lehet nagyon mást csinálni, én is egész nap álomkóros voltam - annyi biztatót mondtak,hogy volt már nem is egy olyan kismama,akinek szintén nem mutatott semmit a gép,aztán éjjel mentek vissza szülni... majd kiderül :)


Marekről semmi infó azóta? Engem is kirázott a hideg, nagyon meglepő és dühítő, hogy nem lehet a babócájával - főleg, ha elővigyázatosságból tették a koraszülött osztályra! Remélem ez csak a mai napjukra korlátozódott és holnap már egymás karjaiban lehetnek.

Adri!!
Nagyon drukkolok október 8.-ra, de azért remélhetőleg addigra már együtt lesztek és otthon várjátok majd apát :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


köldöktapaszt fogtok használni vagy felesleges?

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!!

Olvasgatlak Titeket, de időm kevés egyenlőre. Konstantin jó baba, eszik-alszik, nézelődik,de Ábel iszonyat féltékeny és szeleburdi. Nagyon kell figyelnem. Remélem javul majd a helyzet, mert így nagyon gáz lesz egyedül a kettővel.

Szopizunk, fejni nem igazán jut erőm, de egyenlőre elég az egyik cici etetésenként.

Készül a szüléstörténet. Problémamentes szülésem volt, engem a gyerekágy készített ki, de rendesen. Írrni fogok erről is, főleg magam miatt, h kiirjam a kínjaim. Aztán z olvassa, akit érdekel, aki bírja a horrort :wink: :D :D Kíváncsi lennék majd, h a többiek mit irnak a szülés utáni időszakról, h más szülészeten milyen tapasztalatokat szereznek. Persze Perdo véleménye is érdekel, hiszen ugyanott születettek a gyermekeink.

Marekéknak sok erőt kívánok !!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Bettyna!

Nagyon PASI Szabi!!!!!! Sok boldogságot!!!!!!

Én bimbóvédővel szoptatok, (kicsi, alpos mellbimbó miatt vagy ez vagy nincs szopi) Nem könnyű, de inkább ez,, mint a semmi. Ábel így szopizott 10,5 hónapot......

magzatvíz szine: nekem itthon indult meg, egy fehér törcsivel itattam fel és vittem a szülőszobára megmutatni :) :)

Szuper a honlap, amikor feljövök a netre előszőr oda nézek be, van -e ujabb kisbabánk! :D :D

na ennyi., nyekereg legkisebbem....

pusszantás

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jo reggelt!

Marekrol vmi hir???? Nagyon sokat az eszemben vannak :!:

Lanyok!
Kinek kuldhetek sms-t, ha vmi esemeny van? Most, ahogy neztem a tablat esett le,hogy nekem meg nincs meg egyikotok szama sem.
Vki dobjon mar ram egy privit a szamaval :lol: :oops:

En a mai napot kertem Marektol :) Hidegfront is van, esik is, josolok is erosen,-majd meglatjuk.

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Köldöktapasz: Lilivel nem használtam, de most a mosható pelus miatt vettem. Állítólag csak a köldökcsonk leesése után ajánlott elkezdeni, bár mások szerint az első naptól lehet. Biztos ami biztos én vettem… Marha drága. Jobb lett volna, ha veszek gézlapokat a patikában, meg ilyen hálót, amit a kötözéskor húznak a cucc tetejére. Az filléres lett volna a patikában :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: kitartást! Nem lehet könnyű kettővel. Nemsokára csatlakozom én is a két gyerekesek klubjához, nagyon izgulok.

Születéstörténetet nagyon várjuk, a horror gyermekággyal együtt, mert ez nagyon tanulságos tud ám lenni a még előtte állók számára.

Olyan jó volt olvasni felőletek is! Remélem lesz még alkalmad jönni mostanában :D

(Ábel nem bölcsis?)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok

Látom mennétek egy páran szülni :D
Hajrá lányok, én drukkolok mindenkinek aki menni akar!+++++++++++++++++++++++++++++++++ :lol:

Marekkal mi van?
Én is nagyon sokat gondolok rájuk és sok-sok erőt küldök!

Ezen a 2x15 percen én is kiakadtam :twisted:
Ezek nem normálisak, az igazán jó hogy odafigyelnek Borókára :D , de attól még nem kellene ezt csinálni :twisted:
Borókának igenis anyukájára van szüksége, és anyukának meg a kis tündéri Borókára!

Kriszta
Pü mennt

borkaby
Én nem használtam köldöktapaszt,csak akkor amikor muszály volt ,mert sajnos a kisfiamnak kijött a köldöksérve :( hát mit mondjak,én nagyon megijedtem amikor megláttam :oops:

Az NST nekem se mutatott soha fájást, aznap délelött se amikor szültem, és mégis :D reggeli NST-én semmi, délután meg már a szülőszobán voltam :D
Ugyhogy szerintem is van esély :D

lovaszkata
Én szülés elötti napokban dagadtam fel, főleg az arcom,de brutálisan :shock: a szó szoros értelmében eltorzult az arcom :?
Valószínű közel van a nagy nap :D Én drukkolok nagyon+++++++

nyugton malac
Nagyon találó ez a dinnyés dolog :D egyet értek

Bár megvallom,én is azok közé tartozom,akiknek a vajudás messzemenően jobban fájt,mint maga a kitolás :roll:
Bár az sem volt egyszerű, de engem a vajudás fájdalmai viseltek meg igazán.
Pláne amikor a végefelé már feküdnöm kellett :wink:
Na attól megbolondulok. Jobban viselem,ha sétálhatok közben ,de ha feküdnöm kell, végem van.

Szabi-Apu
Köszönjük a képeket :D csodálatosak :lol: és a beszámolót! :D

Adri
megy a drukk!+++++++++++

Én tegnap voltam dokinál,hát tiszta szórakozott volt, így még nem is láttam őt :?
Azt mondta Okt.10-ig egybe maradok őszerinte a méhszájam szerint :shock: de 11. -én már nem biztos :oops: de hogy akkor már akár szülhetek is 11-én :shock:
Kicsit elszámolta magát a doki, én nem szülhetek 11-én,mert akkor még koraszülöttnek vennék a kórházban :?
Ugy váltunk el,hogy 15-én mennyek hozzá,ha addig egyben maradnék,ha meg nem, akkor hívjam és jön be a kórházba....
Mondjuk okt.17-én lessz a szülinapom, szép ajándék lenne a kisasszony az biztos :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is olvaslak beneteket de nem mindig tudok írni.

Minden friss maminak és babának sok boldogságot jó egészséget!!!

Marek!Nagyon szorítok neketek!!!Nem lesz semmi baj nagyon vigyáznak rátok+++++++++++++Gyönyörő a kislányod!!!

Zsuzsa!Nálunk is volt ilyen de én betudtam annak,hogy 5napig nem olyan volt az élete mint mikor velem van.Én nagyon kiváncsi vagyok a kórházos napokra.

Ildi!hogy megy a szopizás?Úgye én is mondtam,hogy jó átmaszírozni a cicidet :wink: Én most maszírozok és kaptam a Chicco vákumosát bár nekem nem mindig kell fejnem mert nem termelődik annyi amenyi a kis zsabagépnek kell :roll: Én is 3óránként szoptatok de én rá bizom mert van amikor 2,5óra múlva kér van amikor 4óra de 4óránál tovább nem hagyom hogy húzza :D

LKata!Ahoz képest,hogy téged ilyezgettek a koraszüléssel Norbika tök jól elvan odabent :lol: Drukk az október 8-hoz!!!

Sensi!Nagyon klassz a szülöszoba!!Van már neve a kisasszonynak?

Adri!Nekünk pont ez volt,hogy eredetileg mire kivoltam írva Gabi kórházba lesz.Zsombor eldöntötte,hogy így a legjobb.Remélem a te babád is szeretné ha apa veletek lenne!!!

Tagnap sétáltunk olyan gyönyörű idő volt!!!Délelött elmentünk úgy,hogy Zsófi sétált melletünk na az maga volt a tragédia.Tiszta ideg voltam nem halatunk Zsófinak könyörögni kellett,hogy haldjunk még jó,hogy Gabi velünk volt.Délután vettünk egy tesvérkocsit és nagyon örülök neki.Annyira elfáradtam,hogy tegnap délután dölt belőlem a vér(bocs a gusztustalankodásért)már le vagyok cseszve,hogy pihenyek mind a két mama felváltva hív,hogy úgye pihenek.Zsebi nagyon jó baba most este is 10-kor leragtam berakom az ágyba és hagyom hagy altasa magát 2-kor kelt vetett utána fél 6-kor azóta alszik.10ig ha nem kell felkeltem tartogasa a nagy alvásokat estére :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Jó reggelt, jó frontokat :lol:

Zsuzsu - kíváncsi vagyok a gyerekágyas dolgokra, ha elolvastad amiket írtam, hát nekem se volt egyszerű :? Ábel majd megszokja, hogy ott van a kisöccse, bár biztos húzós így, egyedül, de biztos vagyok benne, hogy megoldod! És gyönyörűséges a másik kisherceg is :lol:

Borkaby - nekem nem kellett köldöktapasz, a 3. napon a kórházban már nem volt rajta az a műanyag, amit rátesznek a csonkra, 5. nap már nagyon szép volt, most már teljesen jó, nincs csonk, csak a helye, azt kell még kezelgetni. Elég az alkohol és a hintőpor és nem kell már gézlap sem, szóval szerintem nem érdemes venni ilyen tapaszt.

Nyugtonmalac - köszi a fülpiszkás tippet, tegnap meg is csináltam, asszem sikerült a kakit kitörölni, aztán füriztünk is este és szép tiszta lett a nuni :lol: Nagyon jó ötlet volt amúgy, tuti alkalmazom majd máskor, mert gondolom előfordul majd még ilyen :roll:

Macianyu - ne csodálkozz a kórházakon!!! Nálunk is ugye az inkubátorra azt mondták, hogy 4 órát lesz bent, én feküdtem első nap a gátseb miatt és vártam, hogy jöjjön valaki, hogy mi van, szóljon, hogy mehetek a babáért vagy kitolják nekem, vagy tájékoztatnak, hogy mi van... semmi, én mentem keresni, hogy hol van a csecsemős rész és az inkubátor és kérdezgettem, hogy kérem szépen, melyik az én gyerekem :evil: Borzalom volt, első nap 3X láttam, mert nagyon pocsékul voltam, este 22-kor mentem utoljára, akkor nézegettem és végre egy csecsemős odajött és szólt, hogy kinyithatom a kis ajtaját az inkubátornak és megsimogathatom a gyereket :? Fasza!!! Szóval én már semmin se csodálkozom és remélem, hogy Marek mihamarabb maga mellett tudhatja a babáját!!!

Bkriszta - nincs légzésfigyelőnk, de amúgy sem használnánk még, merthogy nem alszik a kiságyában, csak velünk, köztünk vagy rajtunk a mi nagyágyunkban :roll: Nappal ált. itt a sz.gép mellett a kanapén alszik, amíg én teszek-veszek, pakolászok, fejek vagy netezek, itt látom, nem izgulok miatta, éjjel meg sír az ágyában.
A mellbimbóvédőt csak egy napig használtam és képzeljétek, elmúlt a seb, azaz lejött a varr, persze kentem tegnap krémmel + rajta hagytam a tejet is, eredményes volt. De azért jó ha van, mert tegnapelőtt annyira fájt, hogy nem bírtam volna, ha szopogatja!

Bettyna - GRATULÁLOK Szabi babához!!! Kép

Adri - a gátseben nem kentem semmivel, asszem pont tegnap olvastam valamelyik Kismama újságomban, hogy nem kell kenegetni, de ha kenegetjük, beszéljük meg a dokival :shock: Én a kórházban kétszer füriztem, délelőtt és este, mert a jó meleg víz puhította a feszülő részt, és a higénia miatt is ajánlott. Nekem a konfort érzetem miatt szükséges volt, bár azt nem mondtam még, hogy első nap összevéreztem a lepedőt, mert megnézte az egyik doki a gátsebemet este és kifolyt a vér. Erre mondta a nővérnek, hogy na bocsi, akkor lepedőcsere. Vártam, hogy jöjjön valaki, de nem jött senki!!! Másnap este cserélték ki!!! :evil: Az infúzió miatt bennem volt a tű, de úgy, hogy első nap este én szóltam, hogy normális-e még, hogy bennem van, ki kéne venni, kivették, vérzett, párnahúzat, paplanhúzat véres. Na, hát abban aludtam végig, mert nem cserélték ki egyáltalán az 5 nap alatt!!! :x
Varratokat nem szedett a dokim, felszívódós varratot használnak csak és orvosa válogatja, hogy szedi-e vagy sem, az enyém nem szedte ki, a másik két lánynak, aki velem volt egy szobában, viszont kiszedték, de nem volt vészes, nagyon paráztam előtte, de aztán mosolyogva mondták, hogy nem fájt!!! Szóval ha szedik se gond, én mindent a szüléshez viszonyítok :lol:
Kézzel simán megy a fejés, de legyél erőszakos, hogy mutassák meg a csecsemősök, hogy hogyan kell csinálni!!! Persze lehet, hogy te nem olyan helyre kerülsz, mint én és segítenek majd alapból! Drukkolok a 8-ai szüléshez! :lol:

Rólunk: tegnap beindult a kakiözön! Itt panaszkodtam, hogy nem kakil a gyerek, na megkaptuk. Sikeresen összeszarta magát többször is, sikerült a hátára is folyatnia, majd a body is szaros lett, alig bírtuk levenni róla úgy, hogy ne legyen tiszta trutyi a gyerek feje :? Aztán a másik pelusozásnál láttam, hogy van kaki, törölgetem gyorsan, erre elkezdett pisilni. Na, tiszta izgi most már a pelenkázás :wink: Tegnap nagyon jól evett, éjjel hisztizett, sokat sírt, nem tudom, hogy miért, de sikerült aludnom 4 órát az éjjel és most tök fitt vagyok!!!
Reggel nem akart szopizni. Elkezdte, szívott kettőt-hármat és aztán csak tartotta a szájában, hiába mozgattam, simiztem, 45 perc alatt sikerült 10 ml-t ennie, úgyhogy nekiálltam fejni és képzeljétek, tök jól jött a tej, kb. 10 perc alatt 40 ml-t fejtem :lol: Tök büszke vagyok magamra! 8) Aztán párom megitatta, én meg belelkesültem és fejtem még ugyanabból a ciciből 40-et!!! Lehet, hogy a front kihatással van a babára??? Most alszik, párom is, én mosok, aztán gyors vasalás, ma jönnek anyukámék látogatóba.
Szóval ez van, jól megvagyunk, teszek fel mindjárt képet, írjatok, itt a front, lehet, hogy beindul a babaeső megint!!!
Drukkolok mindenkinek nagyon!!!
Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, én ezt a kórházas dolgot biztosan nem hagynám ennyiben. Írnék a vezetőségnek és a minisztériumnak is. Csak azért, hogy nyoma maradjon. És akkor még finoman fejeztem ki magam. Nem igaz, hogy az orvosok jó szemmel nézik ezt a balkáni hozzáállást. :evil:
Rettenetesen felháborodtam... 5 napig hagyni, hogy véres ágyneműben aludj? Csesszék meg, ez nem elfekvő osztály...... de még ott is járna az emberhez méltó körülmény. :evil:
Nem lehet azt mondani, hogy "nincs pénz", mert amiket leírtál, NEM PÉNZKÉRDÉS!!!

Kép
szöszke
 
 


Ancsa: én szülinapon okt. 15 :) És ez lenne a céldátum. Simán lehet, hogy végigviszem Borit :D

Tényleg szép ajándék egy kislány :P

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata: de jó felőletek is olvasni! Jó a testvér kocsi, és nálatok Zsófi még olyan kicsi… Simán érthető, hogy babakocsiban szeretne ő is lenni a tesóval :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: látod, milyen szépen beindult a dolog, csak türelemmel kell lenni. Vannak napok amikor nem kakilnak, máskor meg 3-4szer is egy nap. és ez tök normális az anyatejes babáknál.
A tecid is szépen beindult... Nagyon ügyesek vagytok :D

Képeket nagyon várom :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Lányok nagyon köszönöm a drukkokat!!!!Remélem megérzi a kicsi és jó baba lesz! :D

Szabi apuka, nagyon tetszett ez a rövid tömör szüléstörténet! :D
Hatalmas gratula a babához!Nagyon szép kisfiu!!!

LKata, én is drukkolok neked!!!Hátha egynapon szülnénk! :wink:

Borkaby, én is olyan feledékeny vagyok!már sokszor azon gondolkodok,h listával megyek a dokihoz,mert én is folyton elfelejtek vmi fontosat! :lol:
És neked is megy a drukk!!!

Zsuzsu, kitartás a fiukhoz!Nem lehet most könnyű,de tuti összerázódnak!Majd Ábi is rájön,h milyen jó kis játszópajtást hozott neki a gólya!:D Mikor öcsém megszületett én is hamar rájöttem mennyivel jobb az igazi babával játszani... :twisted:

Ancsa,nektek meg akkor azért drukkolok,h a szülinapodon szülessen!Az tényleg szép ajándék lenne!Majd bulizhatnátok együtt!:D

Kata,nem semmi vagy!Látom nem nagyon megy a pihi!Azért vigyázz magadra!!!A picinek hogy tetszett a levegőzés?
Remélem az én babám is rendes lesz és akkor születik,amikor itthon van apukája! :roll:

Ildi, nagyon aranyos ez a pelenkázós sztori!Jókat mosolyogtam!:D
Én meg hirtelen azt olvastam,h a párom megitta(a megitatta helyett) :oops: szépen félreolvastam!Kicsit meglepődtem! :lol:
Köszönöm az infót a gátsebről!De nem értem,h miért kéne megkérdezni a dokit,h egy tök természetes hámosító krém használatáról! :? Egyébként nagyon durva,amit írtál,h napokig véresen hagyták az ágyneműd!Meg hagyták,h azon a lepedőn aludj! :evil:
De nem izgulok,a szolnoki kórházban sem lesz jobb a helyzet!Itt is csupa rendes dolgozó van! :roll:


Velünk semmi változás!Ahhoz képest,h ma front van,még alig mocorgott!Bár lehet,h még pihizik,ugyan is tegnap este azt hittem kitör a hasfalamon keresztül,annyira ficánkolt!:D
Vendég
 


Megpróbálom javítani a vonalzóm,nem tudom miért 1napot ír,mert 7-ére vagyok kiírva!De azért jól mutat.... :lol:
Hihetetlen,h már itt tarok!Nemrég még annak örültem,h 50alá ment a napok száma:D

Meg most olyan nosztalgia jött rám...eszembe jutott,amikor márciusban még véreztem és itthon bőgtem,h nehogy elmenjen a baba és minden héten halálra izgultam magam,h mit mondanak a köv. uh-n!Most meg azon izgulok,h melyik nap jön már és,h miden rendben lesz e vele! :roll:
Vendég
 


Nyugtonmalac
Akkor ezerrel drukkolok okt.15-re neked :lol: :lol: :lol:
Én meg maradok az okt 17-nél, ilyen csodálatos ajándékot ,hűha nagyon szép lenne :lol: :lol: :lol:
De ugyis az lessz amit a baba akar :D

Adri
Elhiszem h már nagyon izgatott vagy :D
Már hamarosan a kezedben tarthatod te is a kisbabádat :lol:
Megy a drukk!

Hidegfront van ma is holnap is :roll:
Bezzeg az én pocim megérzi,sokat fájdogálok,pedig nekem pont nem kéne. Aki kéri, annak átküldöm az én fájdogálásomat :)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Kép

Lottika alszik :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi,...olyan édes ez a Lotti!!!! ilyen képek jöhetnek még! nagyon tündér!:D

Ancsa, nekem küldheted! :lol:
Vendég
 


Nyugtomalac!Az az igazság,hogy a belvárosba lakunk és sok zebrán kell át menni és félek,hogy kiszalad az utra meg ilyenek.Kisem akart szálni belőle :D De jó lenne ha a szülinapodon szülnél :wink:

Adri!Biztos a te babád is szereti majd a levegőt.Szerdán kinyitottam az ajtótr oda toltam a kocsit úgy aludt mint a bunda én hülye meg behoztam 1,5óra után.Pénteken már sétáltunk :lol: Olyan jó volt kimozdulni tudom kéne pihenni de jó már felnőtek közé menni :oops: :oops:

Ildi!Nálunk is van kaka bőven de legalább nem fáj a poci.Engem már kakilt le és pisilt nyakon a gyerek :lol: Apa pelenkázik?Fürdetés?
Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Adri
Megy telepatikusan :lol:

Ildi,Kata
Jajj de tündériek a babák :lol: :lol: :lol:
Ilyen gyönyörű baba képek láttán tiszta lázba jövök, és ha tehetném előre tekerném az időt mondjuk szülésig.
Nem is vagyok türelmetlen,mi? :lol: :lol: :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Kata - jaj istenem, de édesek így együtt, megzabálom őket!!! :lol:
Apa pelenkázik, böfiztet, öltöztet, ringat, együtt fürdetünk, altat, szóval mindent csinál!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?