Új privát üzeneted érkezett!

:lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.05.04 17:02-kor.
Vendég
 


Babcika
Júliustól Debrecenben alacsony padlós, rámpás buszok fognak közlekedni... :wink:
Vendég
 


Szép jó estét! :)
Remélem mindenkinek jól telt a hosszú hétvégéje! :)

Visszaolvastam, de hulla vagyok, agyam szita, ezért csak ami fent maradt a rostán:

Erika, nagyon sajnálom a srácot.. :( :( :( döbbenetes! Nem is tudom, talán átlagosan 25 év felett döbben rá az ember, hogy bármikor meghalhat és túl értékes az élet, ahhoz, hogy baromságokat csináljunk...

Petra, gratulálok a költözéshez! :)

Többiektől mea culpa, de most ültem le másodszor ma, Atin szegényemen kezd kijönni az oltás "áldásos" hatása, taknyos, hisztis, fáradt, hasmenése van, lehet h a foga is jön, szóval ja. Az utolsó hisztijénél már én is elsírtam magam tehetetlenségemben.

Remélem annyira még működik az agyam, hogy az almás lepényt, ne hagyjam a sütőben. :twisted:

velünk egyébként minden okés, szombaton megjártuk a nyíregyházi állatkertet :D mindenkinek ajánlom, aki még nem járt ott, nagyon szuper!!!!!!!! Nekem jobban tetszik, mint a pesti, jóval több helye van az állatoknak, volt jegesmedve /fürdött és játszott a víz alatt .D /fóka show, elefánt bébi s minden csuda csoda :D Este , mikor hazaértünk, alig bírtam felmenni a 3.ra :lol: :lol:

dobok egy képet a csipet-csapatomról:
Kép

vicger
 
 

 
 

Jesszus Erika, ez szörnyű!!!!!!!
Kislánykád felfogta?! a gyerekek is ott voltak a temetésen?!

Bobóka, ne izgulj:D ott a kis kütyü, s hallgatózhatsz!
Nekem is most már repeszt odabent kis Kukac, de mostanában minden nap produkált valamit:D

Olyan ügyesek vagytok, h már vásárolgattok, s szerzitek a kis cuccokat... én még annyira nem tudom ráveni magam :?

A hétvége nálunk soso volt.. sajna anyóspajti story nehezemre esik :( , s persze beleszaladtunk a hétvégén a randiba.. no mindegy...


Petra hogy sikerült a lánybúcsú?
Tomajon nyaraló van, és Bp.n a XI. kerületben építkezünk..
Ha sikerült Apuka nem kicsi családját kordában tartani, akkor talán mi is lehetünk kicsit ott..(apukájé a ház!!!!) ha nem ,akkor majd reszelem a körmömet a gangomon :shock:

Holnap előkészítőre valaki??? be tudok csatlakozni :D :D

Kép

Kép
móka:)
 
 


Kriszti, nagyon szép a kicccsaládod, te pedig nagyon csini vagy :)

Atinak gyógypuszik mennek.

Móka, megyünk Aranynappal. Kettőkor találkozunk a klinikák metrókijáratnál. Vagy, ha kocsival jössz, akkor a kettes klinika előtt szerintem találsz parkolóhelyet majd.

De készülj, hogy holnap valami ősrégi francia film vetítés lesz az élet első napjairól, ha jól emlékszem, szóval nem olyan előadások lesznek, mint eddig voltak.
De azért szerintem ez is jó lesz :)

Köszi csajok, akkor nem izgulok, csak lustit játszik Nikim :)
Vendég
 


Bibi, nem kaptam privit :cry:
Vendég
 


[quote="boboka"]B írta:bobokaibi, nem kaptam privit :cry:


küldöm újra ...vacakol a Babanet nálam ma is ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Hahó!

Vicger nagyon csini vagy!

Itt vannak az új szerzemények, kocsit és hordozót megörököltük, pulcsikát én vettem (én vagyok piros mániás :D), csak most este tudtam lekapni őket, nem sok fényben, de azért a lényeg kijön. Puleszból kicsit nagyobbat vettem, legyen jó sokáig :)



Kép
Kép
Kép Kép

floranan
 
 


Lányok, én holnap nem tudok menni a vetítésre, figyeljetek :)

floranan
 
 


Flora: szupik a szerzemények !!! :)

Rám ma rám jött a fészekrakás: próbálom elképzelni, hogy lehetne átrendezni a lakást a legkevesebb pénzből, de mégis kényelmesre és szépre, hogy mindenki jól érezze magát szeptember közepétől is ... :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


sziasztok,

Fontos kérdésem lenne tapasztalt anyukák: egy nap kb mennyi pelus fogy???Elkezdtük már most megvenni a pelusokat,vettünk 1 csomag lilla,unisex mini pelust( 3-5 kg) a tescoban,ha jól tudom ez jó,ugye és csak 1799.- volt a 80 darabos,tehát egy 22.5-ft-ra jön ki.Okés hogy rá van írva a kg,de ez így meg is felel a valóságnak,nem akarok a maradék 4 hónap alatt 5 gyereknek valót feltankolni.Köszi a segítséget!!!!

Örülök hogy jól telt a hétvége nagyrészt mindenkinek!!!
Floranan,cuccok tök jók!

Bocs most több reagálás nem megy,nagyon fáradt vagyok,még nem pihentem ki a hosszú hétvégét.

Felajánlás!Ha nem vágytok kiemelkedően szépen megvarrt ágyneműre (nincs rá szabásminta,de három oldalát összevarrni nem nagy dolog),potom pénzért(áramhasználat,cérna) a nővéremék varrodájába meg lehet oldani a varrást.hamarosan megkeresem a régi szabásmintáit,és akkor aki szeretné lehet hozott anyagból melegítőt,bodyt,polót varrni,meg még van neki más is ,de arra nem emlékszem,hogy mik.Ha van rá igény megbeszélem vele.

Jó éjt!!!!

sutimano76
 
 


Jó reggelt!

Nem olvastam vissza,csak jelzem,hogy még ma is és holnap is húzós napom lesz,így nem leszek.Nem tűnök el,de reggeltől estig dolog van,egy nagy munkát sikerült megcsípnem,és igyekszem a lehető legjobban megcsinálni.

Süti:eleinte kábé 8 db nap.

Kép
v.andi
 
 


[quote="sutimano76"]s írta:sutimano76ziasztok,

Fontos kérdésem lenne tapasztalt anyukák: egy nap kb mennyi pelus fogy???Elkezdtük már most megvenni a pelusokat,vettünk 1 csomag lilla,unisex mini pelust( 3-5 kg) a tescoban,ha jól tudom ez jó,ugye és csak 1799.- volt a 80 darabos,tehát egy 22.5-ft-ra jön ki.Okés hogy rá van írva a kg,de ez így meg is felel a valóságnak,nem akarok a maradék 4 hónap alatt 5 gyereknek valót feltankolni.Köszi a segítséget!!!!

Örülök hogy jól telt a hétvége nagyrészt mindenkinek!!!
Floranan,cuccok tök jók!

Bocs most több reagálás nem megy,nagyon fáradt vagyok,még nem pihentem ki a hosszú hétvégét.

Felajánlás!Ha nem vágytok kiemelkedően szépen megvarrt ágyneműre (nincs rá szabásminta,de három oldalát összevarrni nem nagy dolog),potom pénzért(áramhasználat,cérna) a nővéremék varrodájába meg lehet oldani a varrást.hamarosan megkeresem a régi szabásmintáit,és akkor aki szeretné lehet hozott anyagból melegítőt,bodyt,polót varrni,meg még van neki más is ,de arra nem emlékszem,hogy mik.Ha van rá igény megbeszélem vele.

Jó éjt!!!!


átlagosna 3 óránként számolhatsz egy peluval, éjjel-nappal, tehát kb 8, ha nincs hasmenése stb ... de a legkisebb méretből nem kell sok szerintem, mert ha 3500 gr körül születik, akkor pikk-pakk 4 kiló felett lesz, és ha eléri a felső súlyhatárt, akkor már kényelmesebb neki az eggyel nagyobb méret ! ...

jó, nekem Lilla nagyon nagy baba volt a 4 kilójával, mi pl nem is használtuk az újszülött legkisebb méretet egyáltalán, még jó, hogy anno nem tankoltam be belőle nagyon! (2 kisebb csomag volt, az elajándékoztuk :)

az az igazság, hogy nekem az utolsó héten már mondták, hogy 4 kg körül lesz, de a dokim azt is hozzátette, hogy sokszor előfordul olyan, hogy mondanak 4 kg-t, aztán születik 3400-500 gr-os baba ... a végén már nem tudják pontosan saccolni, de nálunk azért volt viszonylag biztos, mert már félidőtől látszódott folyamatosan, hogy nagyobb, mint az átlag :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Süti!

Bibinek igaza van, hogy nem kell a kicsiből sok, de ez a méret a mini, annál van eggyel kisebb, a newborn (2-4 kg), olyan is kell általában. (Nekem minden gyerekem 3,5 kg fölött volt, de mindnél használtuk.) Na, abból tényleg elég 1 csomag (sokszor már a kórházba is kell vinni pelust).
A többinél én nem ajánlanám, hogy nagyon előre bevásárolj, mert nagyon babafüggő, hogy kinek mekkora és milyen pelus lesz jó. Sem méretből, sem típusból nem érdemes előre nagyon bevásárolni.
(A súlyhatár sem mindig igaz ténylegesen, mert érdekesebb, hogy milyen alkatú, pocisabb, vagy hosszabb. Pl. a midi 4 kg-tól lenne elvileg jó, de az én tapasztalataim szerint csak akkor érdemes váltani, amikor az előzőt kinövi. Én a több, mint két éves fiammal még mindig a maxi méretet használom, pedig az 7 kg-tól jó, és az már jó régen elhagyta. De még jó neki, és ugye minél nagyobb a méretezése a pelusnak, annál drágább a darabára, szóval talán nem is érdemes kapkodni a méretváltással.)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a biztatást, igazán jól jött.
Babcika: Sajnálom, de igazad van nekik kell dönteni. Habár egy kicsit megijesztettél, akkor se szólhatok bele.

Süti: Én élnék a lehetőséggel valószínüleg. Előre is köszi.

Szép napot!

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Pelenka ügyben:
Rettenetesen szennyezzük a környezetünket az eldobható pelenkákkal (én nem szeretném a hegyet a kert végébe). A ruha pelenka jobb megoldás ebből a szempontból, bár nagy hátránya, hogy télen nehezen szárad ( a többi ruhával együtt). Én szeretném megpróbálni most a pelenka nélküli módszert - számomra az egyetlen hátránya, hogy megszoktam már, hogy amikor a gyerek egy bizonyos módon kiált (amikor ki kellene vinni), "az nem jelent semmit" (Samukával volt többször is, hogy későn kapcsoltam). A módszerről az Életmód topikban volt levelezés, és ha beírjátok a keresőbe, hogy "pelenka nélkül", akkor kiadja az alapcikkeket.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Csajok!
Én azt hallottam, hogy a dm-ben lehet kapni olyan pelust, ami lebomlik. Tudtok erről?

KépKép
zsófikukac
 
 


Érdekes ez a pelus nélküli cikk... egyelőre nehezen tudom elképzelni a kivitelezését (nálam).

floranan
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon olvastam vissza, csak ami ezen az oldalon volt. :)

Boboka!
Akkor ma találkozunk... Tegnap nem válaszoltál az sms-re, akkor csatlakozol kismama-rucit nézni? Nincs mese, muszáj nadrágot vennem. A Kálvin tértől nem messze 2 v. 3 is van egymás mellett szinte. :)

Tegnapi UH:
Klassz volt, a Doki szokás szerint tök jófej volt, még A4-es képet is nyomtatott a Picurról az Anyukámnak és a Barátosnémnak.

Adatok:
Méhlepény hezlyezet: mellső falon, magasan a méhszáj felett.
Magzatvíz mennyisége: átlagos.
Köldökzsinórban 3 ér látható. (Ez miért fontos egyébként? )
Szívműködés: ritmusos, 160/min frekvencia.

Ép kopony, szabályos arc, normál agyszerkezet. Oldalkamrák normál tágasságúak.
Négyüregű szív.
Gerinc végig követhető, zárt csigolyaívek.
Jól telt gyomor és hólyag. Zárt hasfal és mellkas. Zárt rekeszizom.
Négy végtag ábrázolódik. Mindkét oldali vese ábrázolódik.
Magzati anomália nem látható.

BPD (fej átmérője): 45mm
HC (fej körfogata): 170 mm
AC (has körfogata): 141 mm
FL (combcsont hossza): 31 mm

Becsült magzati súly: 300g

A magzat 19 hét 4 napos.

Édi volt tegnap a Picur, szőlőt ettem a vizsgálat előtt, úgyhogy örömtáncot járt, a Doki alig bírta megnézni a gerincét, mert mindig elmászkált.
És tiszta Apja!!!!
Teszek fel képet ma. Ide meg beillesztem a rucit. :)

Én is jól vagyok, bár sokat keményedik a méhem, úgyhogy emelte a Doki a magnézium-adagomat, de mondta, ha nem múlik, akkor táppénz, és felejtsem el a munkát.

Már megvannak a jeggyűrűk, időpontért elvileg holnap tudunk menni.
Kép
Kép

KépKép
aranynap
 
 


Mi most ilyen dm-es pelenkát használunk, mert csak ezen a héten ürült ki az idén a szennyestartó, de én még nem őriztem meg egyet se, hogy leellenőrizzem, hogy mennyi idő alatt bomlik le...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Nagyon csini a rucid, Aranynap!!
Illik hozzád!!

floranan
 
 


Szia Floranan!
Köszi! :)

Van már időpont a hekkezésre? :)

KépKép
aranynap
 
 


A hekkezés az a májusi tali?
Valaki hozza apát is? Az enyém meg van veszve a hekkért.

floranan
 
 


Igen, azt jelenti. :)

Én nem viszem. Szegény, zavarban lenne. :D

KépKép
aranynap
 
 


Aranynap, bocsi, bocsi!
Tegnap egész nap nagyon fájt a fejem, és feküdtem, félálomban olvastam az üzid, emiatt maradt el a válasz.

Nagyon örülök, hogy minden rendben volt az uh-on, és természetesen megyünk nézelődni előadás után :lol: :lol: :lol:

Pelenka kérdés: én sem szeretem szennyezni a környezetem, nem szemetelek az utcán stb., de úgy gondolom, hogy attól, hogy én mindennap szenvednék a pelus mosással, a nagy gyárak még ugyanúgy szennyeznének, szóval én tuti nem fogok ilyenekkel vacakolni. Igaz, tudom, elvileg minden kis lépés számít a környezetvédelemben.... de pl. azzal, hogy én mindennap bicikliznék, a több ezer autós meg ugyanúgy beül a kocsiba nem hiszem, hogy sokat segítenék.
Vendég
 


Én még nem jelöltem hekkezős időpontot :oops: Igyekszem minél előbb pótolni.

Floranan, nagyon szépek a baba dolgok :)
És az avatarod is átment fiúsba :lol: :lol:

Aranynap, még mindig nagyon szíííííp a rucid :)

Ezek szerint leendő férjurad is kikérte már az anyakönyvi kivonatát? :wink:
Vendég
 


Ja, apát én sem szoktam "vinni" az ilyen lányos talikra, mindig megkérdezem, hogy lenne e kedve jönni, de már előre tudom a választ.
Olyan lehet ez nekik, mintha én elmennék pasi társaságba és végig a motorokról, az autókról, a horgászcuccokról és a fiús lövöldözős videó játékokról beszélgetnének :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Tegnap nekem is fájt a fejem... Ne haragudj, hogy ha megzavartam a pihidet!

Én nem is fogom jelölni a tali-időpontot, mert múltkor sem tudtam, hogy kell. :D Csak írjátok meg, hogy mi mellett dőlt el a dolog, én meg írom, hogy nekem jó-e. :D Nekem csak május 30 nem jó, épp a nászutamon leszek. :D :D :D :D :D

Én kértem ki Robi anyakönyviét, mert szegényem annyit dolgozik, hogy nem tudott volna kimászni érte a X. kerületbe. :(
Viszont a XIII. kerület útba esik, szóval holnap!!!!!!!! :)

KépKép
aranynap
 
 


Úgysem értené, miről beszélünk :D
De ha nem megy más papi, akkor nem viszem, persze, majd utána külön :wink: és csomiztatok neki egy szép nagy halacskát hazavinni.

Fiús lett a logó picit, igen :D a vonalzó viszont tetszik, nem babrálom :D

Én is megbarátkoztam már a kocsi színével, és jó, hogy van benne egy kis lila, az feldobja.

floranan
 
 


Aranynap, ne butáskodj, nem zavartad meg a pihit, csak olyan kómás voltam meg nyűgi a fejfájás miatt :oops: :oops:

De ma már újult erővel vásárolgatós hangulatban vagyok :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma nem lángosozunk, ugyi? Inkább egy fagyi valahol?
Vendég
 


HellóHalló,

Tudok jönni ma délután Csajok!!:D:D

Majd leparkolok valahol, aztán jövök a Klinikák megállóhoz.. a Kórház felöli oldalán van a tali?

Kép

Kép
móka:)
 
 


Ja, igen, Floranan!!!! Nekem is tetszenek a cuccok! :)

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok lányok,

ne hari, hogy nem jelentkeztem mostanában de kicsit összejöttek a dolgok. Pénteken reggelre váratlanul meghalt a nagymamám... szerencsére nem szenvedett semmit, mert álmában kapott egy infarktust... Most elég ko-n van mindenki a családban... Főleg, mert nagypapám így egyedül maradt és hát ő egész életében úgy élt, hogy minden oda volt neki készítve. Szóval most semmit nem talál meg egyedül. :(

Amúgy velünk minden ok, bár mostanában elég sokat feszül a hasam, biztos az idegeskedés miatt. De hát sajna ez az élet rendje és mindennek kell tovább mennie. Nem is rontanám most tovább a levegőt. Olvaslak titeket és ha minden oks, akkor jönni fogok.

Kép Kép
manósziget
 
 


Szia Móka!

Úgy is jó, ha nem sétálsz vissza a klinikák metróig, hanem a kórház bejáratánál találkozunk. Olyan 14:10 körül általában már ott vagyunk (ha nem kések :oops: :oops: :oops: :oops: ).

Beírom a telefonomba a számod, ha bármi van megtaláljuk egymást.
Vendég
 


Sajnálom Manó, őszinte részvétem :(

Köszi Aranynap és többiek! Én is úgy örülök, hogy kaptam őket!

floranan
 
 


Bobóka, én is mindjárt beírom..
akkor a kórház előtt leszek időben, inkább én várjak rátok, mint Ti rám..
Kisdömper leszek biztos észervesztek, vagy ilyenkor sok kidömper gurul arrafelé?:D
(fekete gatyó piros felső farmer kabi)

Kép

Kép
móka:)
 
 


Manó :( :(
Őszínte részvétem!!
És valahogy mindig így van, valaki elmegy, és valaki jön!!

Próbálj meg azért lazítani is, ha tudsz!!
Kitartás!!

Kép

Kép
móka:)
 
 


Manó őszinte részvétem :cry: :cry: :cry:

Papikádnak pedig sok erőt és kitartást kívánok és persze nektek is.

Amennyit azért csak tudsz foglalkozz magatokkal és minél kevesebbet idegeskedj. Azt most bízd másra amennyire csak tudod.

Ok Móka, tuttti, hogy megismerjük egymást :)
Vendég
 


Manó!
Őszinte részvétem! Gondolj arra, hogy a Nagypapád egyengeti odafent a Te kis Angyalkád útját, míg elindítja ide Hozzád.

Móka!
Örülök, hogy megismerkedünk! :)

KépKép
aranynap
 
 


[quote="laki papné"]P írta:laki papnéelenka ügyben:
Rettenetesen szennyezzük a környezetünket az eldobható pelenkákkal (én nem szeretném a hegyet a kert végébe). A ruha pelenka jobb megoldás ebből a szempontból, bár nagy hátránya, hogy télen nehezen szárad ( a többi ruhával együtt). Én szeretném megpróbálni most a pelenka nélküli módszert - számomra az egyetlen hátránya, hogy megszoktam már, hogy amikor a gyerek egy bizonyos módon kiált (amikor ki kellene vinni), "az nem jelent semmit" (Samukával volt többször is, hogy későn kapcsoltam). A módszerről az Életmód topikban volt levelezés, és ha beírjátok a keresőbe, hogy "pelenka nélkül", akkor kiadja az alapcikkeket.


környezetszennyezés: a mosószerrel is szennyezzük ... azt hiszem, ha egész életünkben alapból környezettudatosan élünk, akkor nem mi fogjuk a Földet romlásba dönteni abban a pár évben, amíg pelust használunk ... én a szelektív gyűjtés, és a napi szinten történő környezetvédelem híve vagyok: az igazi környezetszennyezést ebben látom !!! ... De! amíg magamnak, a saját kényelmem érdekében megveszem a légáteresztő tisztasági betétet és a tampont, akkor nem a gyerekemen fogom ezt megspórolni !!! ... vagy aki azt gondolja, a pelussal spórol, az menstruációkor mit tesz a saját lába közé ???? ... kicsit többet szennyezi abban a cirka 40 évben, amíg van peteérése, a környezetet ezzel, mint a gyerekek pelusával ...
a másik dolog: szerintem a kicsiknek sokkal kényelmetlenebb egy akkora textilpelusos csomaggal a lába közt járni tanulni, mint egy normál pelussal ... legalább is nekem úgy tűnik, de másnak nyílván más a véleménye ... és: annyira pamutos anyagú pl a DM Babylove pela, hogy a lányomnak soha, még hasmenéskor sem volt piros a popija ...

az pedig, hogy ne tegyek rá semmilyen pelenkát ... háááát, enyhén szólva szkeptikus vagyok ebben a kérdésben ... sokszor van olyan helyzet, hogy nem tudod időben kivinni ... vagy mit is kellene vele csinálni? ... bilire tenni, vagy a WC fölé lógatni ??? ... nehezen tudom elképzelni, hogy ezt tenném a pár hós babámmal ...

elnézést, de ebben a kérdésben én elég radikálisan másképp gondolkodom .... de hát, ezért is szép a világ: hogy ilyen sokfélék vagyunk, és ennyi féleképpen gondolkodunk ...

szóval: akinek tetszik az ötlet, hajráááááá ... én kívülről szurkolok ... :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Manó!
Bocsánat... A Nagymamád... :oops:

KépKép
aranynap
 
 


[quote="floranan"]A írta:floranan hekkezés az a májusi tali?
Valaki hozza apát is? Az enyém meg van veszve a hekkért.


mi is mennénk együtt, ha más is hozza ... :) ... csak nekünk a május elég fullosan tele van ... be is jelöltem a Doodle-ba ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="manósziget"]S írta:manószigetziasztok lányok,

ne hari, hogy nem jelentkeztem mostanában de kicsit összejöttek a dolgok. Pénteken reggelre váratlanul meghalt a nagymamám... szerencsére nem szenvedett semmit, mert álmában kapott egy infarktust... Most elég ko-n van mindenki a családban... Főleg, mert nagypapám így egyedül maradt és hát ő egész életében úgy élt, hogy minden oda volt neki készítve. Szóval most semmit nem talál meg egyedül. :(

Amúgy velünk minden ok, bár mostanában elég sokat feszül a hasam, biztos az idegeskedés miatt. De hát sajna ez az élet rendje és mindennek kell tovább mennie. Nem is rontanám most tovább a levegőt. Olvaslak titeket és ha minden oks, akkor jönni fogok.


részvétem, vigyázz magatokra !

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="floranan"] írta:floranangysem értené, miről beszélünk :D
De ha nem megy más papi, akkor nem viszem, persze, majd utána külön :wink: és csomiztatok neki egy szép nagy halacskát hazavinni.

Fiús lett a logó picit, igen :D a vonalzó viszont tetszik, nem babrálom :D

Én is megbarátkoztam már a kocsi színével, és jó, hogy van benne egy kis lila, az feldobja.


Ha van több Api, és még a lurkókat is visszük, akkor ebből is kisülhet jóóóó kis délutáni időtöltés :)

Én arról lemaradtam, hogy hol is lenne ez a hekkezés? ... Gödön tudok egy szupi hekkezőt a Dunaparton, egy elég jó játszótérrel, árnyas fák alatt ...csak ez mondjuk BKV-val felejtős :(

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="aranynap"]S írta:aranynapziasztok!

Nem nagyon olvastam vissza, csak ami ezen az oldalon volt. :)

Boboka!
Akkor ma találkozunk... Tegnap nem válaszoltál az sms-re, akkor csatlakozol kismama-rucit nézni? Nincs mese, muszáj nadrágot vennem. A Kálvin tértől nem messze 2 v. 3 is van egymás mellett szinte. :)

Tegnapi UH:
Klassz volt, a Doki szokás szerint tök jófej volt, még A4-es képet is nyomtatott a Picurról az Anyukámnak és a Barátosnémnak.

Adatok:
Méhlepény hezlyezet: mellső falon, magasan a méhszáj felett.
Magzatvíz mennyisége: átlagos.
Köldökzsinórban 3 ér látható. (Ez miért fontos egyébként? )
Szívműködés: ritmusos, 160/min frekvencia.

Ép kopony, szabályos arc, normál agyszerkezet. Oldalkamrák normál tágasságúak.
Négyüregű szív.
Gerinc végig követhető, zárt csigolyaívek.
Jól telt gyomor és hólyag. Zárt hasfal és mellkas. Zárt rekeszizom.
Négy végtag ábrázolódik. Mindkét oldali vese ábrázolódik.
Magzati anomália nem látható.

BPD (fej átmérője): 45mm
HC (fej körfogata): 170 mm
AC (has körfogata): 141 mm
FL (combcsont hossza): 31 mm

Becsült magzati súly: 300g

A magzat 19 hét 4 napos.

Édi volt tegnap a Picur, szőlőt ettem a vizsgálat előtt, úgyhogy örömtáncot járt, a Doki alig bírta megnézni a gerincét, mert mindig elmászkált.
És tiszta Apja!!!!
Teszek fel képet ma. Ide meg beillesztem a rucit. :)

Én is jól vagyok, bár sokat keményedik a méhem, úgyhogy emelte a Doki a magnézium-adagomat, de mondta, ha nem múlik, akkor táppénz, és felejtsem el a munkát.

Már megvannak a jeggyűrűk, időpontért elvileg holnap tudunk menni.
Kép
Kép


Álomszép a ruhád :) Legyetek nagyon -nagyon boldogok együtt még vagy 60-70 évig :):):)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Manó!

Őszinte részvétem a nagymamád miatt!

Pelus: a mosható pelus egész jó, tiszteletem, akik meg tudják oldani. De kiszámolták, hogy mennyi mosószer+víz(ivóvíz!!!)használódik el így?A melóról nem is beszélve!
Az biztos, hogy a mai gyerekek később lesznek szobatiszták, mert higiénikusabbak a pelusok, de annyi baj legyen.

Pelenka nélkül? Olvastam róla. Ez annak jó, akinek egész nap semmi dolga, csak azt lesi ezerrel, hogy mikor ürít a gyerkőc. Ja, és ki sem mozdulhat otthonról, mert akkor mi lesz a rohanással!
És ha "baleset" történik? Úszik a pisiben a lakás?Nálam Fanni néha rápisilt a szőnyegre, meg az ágyra, hát senkinek nem kívánom pár nap múlva azt a szagot. Még a legszuperebb szőnyegtisztító sem veszi ki teljesen...
Azért, aki ezt választja, hajrá!!! (bocs a stílusért)

Ma elmentem uhura, felfeküdtem nagynehezen, erre közli a dokinő, hogy bedöglött a gép, most ez nem fog összejönni.HURRRÁÁÁÁ! Mérgemben bejelentkeztem 4d-re.

Kép
arvaerika
 
 


[quote="arvaerika"]M írta:arvaerikaanó!

Őszinte részvétem a nagymamád miatt!

Pelus: a mosható pelus egész jó, tiszteletem, akik meg tudják oldani. De kiszámolták, hogy mennyi mosószer+víz(ivóvíz!!!)használódik el így?A melóról nem is beszélve!
Az biztos, hogy a mai gyerekek később lesznek szobatiszták, mert higiénikusabbak a pelusok, de annyi baj legyen.

Pelenka nélkül? Olvastam róla. Ez annak jó, akinek egész nap semmi dolga, csak azt lesi ezerrel, hogy mikor ürít a gyerkőc. Ja, és ki sem mozdulhat otthonról, mert akkor mi lesz a rohanással!
És ha "baleset" történik? Úszik a pisiben a lakás?Nálam Fanni néha rápisilt a szőnyegre, meg az ágyra, hát senkinek nem kívánom pár nap múlva azt a szagot. Még a legszuperebb szőnyegtisztító sem veszi ki teljesen...
Azért, aki ezt választja, hajrá!!! (bocs a stílusért)

Ma elmentem uhura, felfeküdtem nagynehezen, erre közli a dokinő, hogy bedöglött a gép, most ez nem fog összejönni.HURRRÁÁÁÁ! Mérgemben bejelentkeztem 4d-re.


És arról nem is beszélve, hogy mi van a kissé híg, anyatejes kakival ? :shock: :shock: :shock:

Uh: micsoda balszerencse ... sajnálom, hogy így jártál ... mi is most készülődünk bejelentkezni 4D-re, de én csak kb 3 hét múlva akarok menni ... akkor már szépen fognak látszódni a vonásai is :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi!

Én is később akartam menni, de már olyan régen láttam....
A magándokimnál is pont akkor nincs ott sosem a gép, amikor megyek, az SZTK-ban meg így jártam...

Kép
arvaerika
 
 


Manó: részvétem a mamád miatt!

én ma kicsit elfáradtam, kiporszívóztam az egész lakást, felmostam, lemostam a teraszt, és közben megy a mosógép megállás nélkül! Ja és főznöm is kellett, ha enni akarok valami meleget!
De most kicsit pihenek, és várom haza az én kis Drágámat! a hosszú hétvége után olyan rossz most megint egyedül lenni, dehát valakinek dolgoznia is kell! :cry:
holnap megyek a hepatitisz eredményért, remélem minden ok!
csütörtökön védőnő, mivel a múlt héten elfelejtettem :?

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Anna!
Nálunk szelektíven kell gyűjteni a szemetet és ez a dm-es lebomlik, így mehet a biohulladék közé. Ma meg is néztem, de csak 4 kg felettit láttam. Úgyhogy kezdetben marad a hagyományos.

Manó!
Fogadd őszinte részvétem! :cry:

Aranynap!
Nagyon szép a ruhád!!!!

Erika!
Sajnálom az uhut!

Mi holnap megyünk 4d-re!

KépKép
zsófikukac
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?