Új privát üzeneted érkezett!

Lehet, hogy méhizom-összehúzódást mondott a doki? :oops: Na mindegy, a lényeg, hogy Ca-Mg-Zn.

Krém: örülök, hogy rendeződött benned a történet. Mark sajnos fog ennél még cifrábbakat is látni, de jó, hogy te el tudod neki magyarázni a dolgokat, ez a legfontosabb.

Kép
Kép
tinu
 
 


Lányok, tanácsot kérnék illetve őszinte véleményt.
Az a helyzet hogy anyukám vasárnap fogja megtudni hogy nagymami lesz.Próbáltuk elmondani, utalgatni rá, de annyira kikészít a hülyeségeivel, hogy az hihetetlen.Folyton azt mondja, hogy nem leszünk már sokáig együtt a párommal, meg hogy menjek el külföldre dolgozni, hagyjak itt csapot-papot.És folyton azt mondogatja hogy ő gyereket soha nem hozna erre a mai világra.Na ezek után már sírhatnékom volt.De még közölni vele, hogy gyerekem lesz, ahhoz már nem volt erőm, hogy a reakcióit végig hallgassam.

Szerintetek rosszul tettem hogy addig halogattam a hír közlését, amíg már magától iy látszik a dolog?És hogy mondjam meg neki, puhítsam előtte vagy csak közöljem vele a tényeket?

Félek mit fog mondani, úgy érzem hogy csalódás neki, hogy nem értem el azt amit ő szeretett volna.Jót akart mindíg is és mindenben támogatott és ezért érzem hogy csalódott lesz.Örülni fog a babának, de mindíg felfogja vetni, hogy nem kellett volna 22 évesen szülnöm, a semmibe meg stb.Meg ha nehézségekbe ütközünk és segítséget kérünk akkor is a szemünkre fogja vetni.

KépKép
harhaj
 
 


Krém örülök, hogy beszéltetek!!! Nem szabad egy helytelennek tartott viselkedés miatt összeveszni egy baráttal.Igazi barátból úgyis kevés akad.
Tinu!Graulálok Csongorhoz!!!Gyűlünk már szépen fiúsok!!!!!!!!
Annussal mi van már???Tiszta izgalomban vagyok.Pedig neki is fiúra tippelek. :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 

 
 

Harhaj
Nem baj, hogy eddig nem mondtad el neki, valószinű még nem találtad meg rá a kellő pillanatot.
Én a helyedben egyszerűen közölném, hogy mi a helyzet és ti már döntöttetek stb. Innentől már hiába mondja a magáét. Az is lehet, hogy hirtelen öröm helyett más jön ki belőlle, de idővel majd megbékél.
Csak nyugalom, ez a ti életete, ti döntötök, ti élitek és ne az járjon abban okos kis buksidban, hogy neki felelj meg. Felelj meg magadnak, a párodnak és leginkább a benned növekvő pici gyereknek.

Kép
Kép
incike
 
 


Harhaj : Én egy évvel fiatalabb vagyok nálad az én anyám is kemény dio de mikor megtudta, hogy nagymama lesz azóta nyályas, kedves, aranyos . Pedig a nyáron az esküvőmön még a főasztalhoz sem ült fel !! Tehát nem valami fényes volt a viszonyunk ! Demióta látta az uh-ás fényképt kenyérre lehet kenni !!! Sok sikert én drukolok !!! :lol:

KépKép
anyettka
 
 


Annus hol vagytok?

Kép
Kép
incike
 
 


Úgy néz ki, hogy tudatlanúl kell lefeküdnöm. :shock:
Majd holnap felnézek, mielőtt elmegyünk itthonról.

Mindenkinek jó hétvégét és sok pihit kívánok.
Sziasztok.Jó éjt.

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok!

Néhány napja észrevettem, hogy vizesedik a lábam. Azt olvastam, hogy az utolsó időszakban ez gyakori, de nem tudom mennyire normális már ilyenkor. Nem durva a dolog, de a boka környékén estére elég jól észlelhető.
Érdeklődnék, hogy másnak van-e ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Üdv.

KépKép
novygirl
 
 


Köszi lányok,kicsit megnyugodtam.Remélem jól reagál majd.

Asszem ma korán lefekszem.
ja, Gáborka Eagles-re alszik el.Most épp a Hotel californiára.Rúgdos egy kicsit aztán alvás. :lol:
Imádom hogy zenére elalszik remélem később is meglesz ez a jó szokása.

KépKép
harhaj
 
 


Na most értem haza,kicsit elnézelődtünk nővéremmel!

Gyorsan a lényeg!Úgy néz ki kislány!!!!!!

Mindjárt hozok képet is! :wink:
Apcim majd holnap reggel tudja meg ha hazaér :wink:

annus11
 
 


Harhaj! Nagyon megértelek.Nálunk pl anyósnak mertük csak elmondani anno, hogy összeházasodunk.Apósnak nem is,neki anyós mondta már el. Hát mit mondjak, férjem nagyot csalódott akkor az anyjában,mert nem reagált túl jól.
Ezt csak azért mondom el, hogy vannak mások is hasonló cipőben. Ennek a tudata jól szokott esni.
Szerintem mondd el neki simán,mint tényt.Ha ki is akad,megmondod, hogy Te döntöttél,Te vállalod a felelősséget.Lehet,hogy beletelik egy kis időbe,de legkésőbb,mire megszületik imádni fogja az unokáját.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jujj,akkor én gratulálok először!!!Nem nyertem a saját fogadásommal.Mi lesz a neve Annus??????

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


tinu gratulálok a fiúhoz, annus neked meg a kislányhoz:)

várom a képeket:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Annus
Gratulálok a kislányodhoz! :lol: De jó!!
(most már le merem írni, hogy én úgy éreztem neked kislányod lesz) :)
krém
 
 


Harhaj!Mondd el nyugodtan.Lehet elsőre nem ugrál majd örömében,de később tuti megenyhül.Mutass neki uh képet,az beszokott válni.Hidd el szeretni fogja az unokáját.A párod is elfogja majd fogadni.

Annus!!!!!!!!!!!!!!Nagyon megleptél!Gratulálok a kis nunishoz.Én végig fiúra tippeltem neked. :D

Hanna ma este is nagyon aktív.Komolyan szerintem ez a kiscsaj nem alszik egész nap. :lol:

Mindenkinek szép álmokat!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Harhaj
Szerintem attól, hogy a párodat nem szívleli, vagy a kapcsolatotokat nem tartja sokra, az unokájának bizti örül majd.
Ha nem, hát az elég érdekes lesz :shock:
Mindenesetre készülj a roszabbra, és akkor csak meglepi érhet :)
krém
 
 


Annus! Gratulálok a kislányhoz! Jó érzés, ugye? Mi imádtuk, amikor a doki mutogatta a kisfiunk ,,csomagját" :D

Zdori!
Elolvastam az első szülésedről szóló írásod. Uhh, hát nem semmi lehetett... elég ijesztő, hogy így magadra hagytak. Reméljük, hogy májusban már jobban alakulnak a dolgok!
Még nekem is utána kell néznem, hogy hol tudok szülésfelkészítésen részt venni.

KépKép
novygirl
 
 


Köszi mindenkinek!!!!

Na képet csak holnap tudok,most az a program szarakszik amivel a képeket mentem ki a videórol....

Amúgy volt egy kis csúszás,mert egy kismama elfelejtette mondani h ikrek...így az +20 perc ugye,mert 2 babát kell nézni...Na de nem baj,nem volt olyan vészes :wink:

De akkor leírom az adatokat!
Napra pontosan akkora mint a vonalzóm!!!
671 g
BPD 6.12cm
FL 4.43 cm
AC 19.09.cm

Szerencsére nincs nagy feje :wink:

Ja és van egy kis bibi.Mindkét veséjében van vmi tágulat,de még nagyon pici.Egyenlőre nincs vele gond,de figyelni kell h nő e.Vkinek ezzel kapcsolatosan tapasztalat???

A név még nem dőlt el,holnap majd megbeszéljük apcimmal.A Mónika és az Izabel maradt versenyben!
:wink:

Ja és Janikovszky Éva:Örülj h lány! című könyvét hajkurásztam eddig!De elfogyott a libriben is és az Alexanderban is....pech :roll:

annus11
 
 


Tinu! Gratulálok a kisfiúhoz! Szeretném, ha nálunk is 2 külön nemű lenne... :)

Annus! Grat. a kislányhoz!!! Mennyire tuti? Ne félj a vesetágulat miatt, SAmunál is volt, egy pici vesetágulat belefér, az első kinti pisilésnél minden rendbejön! Persze figyelni kell, mert van egy határ, amíg élettani és normális. :)

Azt hiszem, rossz szót használtam, de nem olvastam vissza, mit írtam, nem is tanácsolásra gondoltam igazán, hanem a dolgok megbeszélésére. Mert sokszor az a legnagyobb baja a kismamáknak, hogy a nap legnagyobb részében egyedül vannak, és tényleg testileg-lelkileg elfáradnak. Ebbe persze az is belefér, hogy amennyiben vki a tanácsomat, véleményemet kéri, megmondom őszintén (na nem hasbarúgás-szerűen), és az is, hogy bármi segítségadásra nyitott vagyok. Nyilván, ameddig az én erőmből futja... :)

Mindenképp mihamarabb kéne már elmondani ezt a születendő manókát mostmár! Az idő előrehaladtával még meg is sértődhet, hogy most kell megtudnia? Nekünk a 12. héten már megsértődtek, ogy minek titkolóztunk... Mert ők meg már úgyis tudták... Ne feledd, anyukád már szült erre a világra! 20 évvel ezelőtt azért nem volt annyira nagyon más minden... :) Remélhetőleg tényleg beleszeret az unokájába, én anyukám pl. nagyon szereti Samut, pedig eleinte nagyon csalódottszerű volt ő is, mondta, a mi döntésünk, de igazából ő azt képzelte, majd lesz nagy karrierem... Meg, hogy túl korai. Emlékeztettem, hogy én fél évvel leszek fiatalabb nála, mikor szülök. Ezen elcsodálkozott, és beismerte, hogy én nyertem ebben a szópárbajban. :) De aztán belenyugodott, most meg már mindenkinek folyton az unokájáról áradozik. :)

Anita! Örülök, hogy túlélted a napot!

Annak is örülök, hogy Márk már nagyjából túl van a megrázkódtatáson.

Nem tudom, miért tesz/mond vki ilyemiket a gyerekével/nek. :(

Jó éjszakát mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Na, én is megjöttem. Kicsit beparáztam (ugyan mondta a szonográfus, hogy ez nem baj még stb., de akkor is)...szóval kicsit sok a magzatvizem. :( Túl sokat iszom. Napi max. 2 litert lehet. ( én kb. 3,5-4 liter vizet iszom egy nap, de sóról, édesről leálltam már, hogy ne kívánjam a vizet, de nem segít sokat) A vércukrom is nagyon alacsony ( a terheléses vércukrom 3,0 lett, ami nagyon kevés) és mégis áll. szomjas vagyok. :(
Szóval 02.02-én megyek vissza magzatvíz kontrollra. :(
Ugye nem lesz baj ebből?

A többi értéke mind jó lett. Picit kisebb a nagykönyv átlagához képest, de ez áll. már a genetikán múlik....vsz. nem lesz egy 5kg-s baba...702g (750g az átlag ebben a korban). De látom Annus, hogy a te pici lánykád 671g 24+5 idősen. Mi 5-6 nappal vagyunk idősebbek, szóval szerintem ez még belefér.
Ami aggasztó az a magzatvíz. :( Nagyon megijedtem. :cry:
Valakinek volt már ilyen?

Annus!
Neked mi ez a tágulat a veséjén? Mit mondott róla? Kell menned kontrollra? Ja és HATALMAS GRATULA A KISCSAJHOZ!!!!!!!:))))))
Kire hasonlít??? Apucijára?
Na, és rakok fel pár képet: Btw: Tiszta apja! :)
Kép Megtalálta az ujját... Kép Cumizik :) Kép Nagyon cumizik :) Bal kezes lesz úgy tűnik. :) Kép Kép Turcsi nózi :)
Kép Nyuszilány :)

Kép
mozza
 
 


Hát nagyon édes a baba Mozza!
Muszáj leírnom a kézilabdázó férjem edzés után miről beszélgetett a csapattársával. Nem jók a mikrós sterilizálók, mert kicsapta a baba száját, és nekik a Chicco sterilizáló folyadék jött be. Meg hát a mellszívókra nagyon kell figyelni.Mert nekik a harmadik jött csak be.De most nem jut eszébe a neve.
Lányok,én azt hittem leülök ott helyben.
:lol: :lol: :lol: Milyen édesek ezek a fiúk!!És nem is valami érzékeny darabokról van szó, hanem kézilabdásokról. :lol: :lol: Az ember azt hinné a sör meg a meccs a téma.Ááááá.A sterilizáló és a mellszívó! :lol: :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Most értem haza, gyorsan felurgottam a a !D-sek miatt.

Tinu,
gratula Csongorhoz!! Nagyon szép neve lesz :D

Annus,
Nektek a kisasszonyhoz :) biztos, ugyanúgy, mint Samunál, Nálatok is el fog múlni, nem lesz semmi probléma!!

Mozza,
nagyon helyes kis pofija van a babucinak, főleg a turcsiorros :)
Biztos minden ok lesz Nálatok is, főleg, ha az UH-n látszódott, hogy szép, egészséges baba!!

Jó pihit miondenkinek, megyek aludni, holnap majd viszsaolvasom az elmúlt 3 oldalt!

emese1979
 
 


Kutyafüle

Ez tetszett! :lol:

Annus
Gratulálok!!! A bookline.hu-t nézted? Személyes átvétel is van.

Harhaj
Mondd el mihamarabb. A legtöbb ember megenyhül, ha megtudja, hogy nagyszülő lesz.

Az Apukám is a párom ellen volt, pedig diplomás mérnök, zenész, négy nyelvet beszél felsőfokon és nagyon jó családból való és mégis. A szülők néha érthetetlenek. Akkor nyugodott meg amikor kiderült unokája lesz, azóta semmi baja.

Mozza
Nekem nem volt még, de ne aggódj, ez nem szokott probléma lenni és elég, ha odafigyelnek rá.

Még ugye mi sem tudjuk a babák nemét. Ha jól tudom, akkor Dóri Ti meg sem kérdezitek. Gondolkodtam én is ezen, de úgy döntöttem a felkészülés miatt és a kíváncsiság miatt mégis csak meg fogjuk kérdezni. A felkészülésen a ruhavásárlást értem, a baba legszebb fehérben, de azért szeretem a fiús és lányos ruhákat is. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Mozza!
A babád csuda helyes, ezek a képek pedig gyönyörűek. Hol voltatok 4D-n? Mennyibe került? Én is ide akarok menni!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Suttogó

Én most kezdtem el olvasni. Amit tudok róla nem tetszik, mert én szeretek alkalmazkodni a gyerek igényeihez, bár nem tudom, mert az elején ő is ezt hangsúlyozza, mégis sokan idomárnak mondják. :) Hát nem is tudom előbb elolvasom. A szoptatás hátrányairól még nem hallottam. A babának anyatej kell, ha lehet két éves koráig, de fél éves korig biztosan. No erre a fejezetre külön kíváncsi leszek.
A könyvet mégis azért vettem a kezembe, mert ikrek mellett fontosabb a napirend stb, ha azt akarom, hogy az Aporra is maradjon időm.

Krém
Borzalmas lehetett. Azt hiszem én is, hogy az ijedség szült ilyen rossz reakciót, mindenesetre a türelem a legfontosabb a gyerekkel szemben. Én Aporral nagyon türelmes vagyok. Néha szoktam vele veszekedni, az úgy néz ki hogy félhangosan dohogok, ha nem tetszik valami, ő meg észre sem veszi, hogy bajom van. :) Ő persze még kicsi. A nem szabadot igyekszem tanítani neki, akkor határozott hangon szólok, de egyelőre nem érti vagy inkább nem akarja. :))))

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Reny

Neked is írom én a 4D Genesisre esküszöm. Egy közvéleménykutatás jó lenne itt a fórumon. :)

Tinu
Gratulálok a kisfiúhoz.

Ikrek
Olvastam, hogy mennyire nem egyértelmű, hogy egy vagy két petéjűek az ikerbabák, érdekes.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Kutyafüle

Én is eléggé tartózkodó vagyok. A tiltólistás dolgokat nem eszem. Mindenki biztat, na egy kicsit, de nekem nem kell.

szoptatás melletti itatás
Aport nem itattam, de téli baba volt. A nyári babákat forróságban lehet megkínálom majd vízzel vagy jóminőségű teával. Nem vagyok az instant teák híve, Apor nem kap. Nagyon ritkán teázik, akkor inkább én főzök neki valamelyik gyógynövényből, amit már szabad.
A vízzel itatás egyébként jobb, mint a tea, meg a babaüditők. Ez későbbre vonatkozik persze. Azt mondják, ha kap üditőt és teát, akkor se víz helyett kapja, hanem mellette.

Tinu
Én úgy tudom a szoptatás alatt még szigorúbbnak kell lenni, mint ilyenkor.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!!!!

Én is idekeveredtem! :)

Hát rengeteget írtatok az elmúlt napokba húúú! :D Köszönöm szépen a kiságy és pihenőszék dicsiket! Ha valaki regisztrálva van már és rendelt is a teszveszen lenne olyan aranyos hogy megrendelné nekem a pihenő széket ha ott tényleg ilyen jó áron van ?

Nem hiszem hogy mindenhez hozzá tudok szólni mert a legtöbb dolgot már kiveséztetek :D De nagyon jó témákat írtatok!

Gratulálok a kisfiúkhoz és Annus a kislányhoz :D

Szépek a pocis képek is és nekem sem tűnik úgy mint ha kövérek lennétek! ;-)

Mozza:Nekem volt több a magzat vizem Domikánál az elejétől a végéig de ott nyílván a cysta miatt de most Sugival is a 12. és a 16. uh-n Átlagosnál több volt a magzatvíz most már átlagos és én is Karácsonyig 3-4-5 l folyadékot ittam már 1 hónapja nem iszok csak tényleg azt a 1.5-2 L-t de azért persze van amikor többet vagy kevesebbet ez most már változó! Szerintem minden rendben lesz és nálad is az lehet mint nálam volt mert már több helyen is olvastam és a védőnő is megerősitette hogy a folyadékból 10-20% felszívódik a magzatvízbe és ezáltal több lesz ugye.

Szopis melltartó: Én már kénytelen voltam egy kismama meltartót venni a terhességem elején mert én ezeket a szivacsos melltartókat hordtam és ki is nőttem hirtelen meg kényelmetlenné is vált de most már azt is kinőttem így most vettem 2500-ér az Auchan-ben egy szoptatós melltartót! Remélem már ez elég lesz és nem kell nagyobb! Ebbe még tud nőni hízni a mellem!

Szeretnék többet jönni de a héten meg a jövőhét elején itthon van/lesz párom és ő uralja a gépet! :D Szegény betegállományban van mert holnap 1 hete elcsúszott a jégen és betörte a homlokát! De már jól van csak még lábadozik :D Szegénykém! :D

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Kutyafüle: Nagyon sajnálom hogy ilyen az Anyukád de elmondom neked hogy az melett hogy nekem van a világon a legjobb anyukám ő is ki tud akasztani mert ő is túl dramatizál mindent ugye én meg azért próbálom a dolgokat lazábbra venni nem túldramatizálni de sokszor a plafonon vagyok tőle de ez persze fordítva is igaz :D mert én is kiidegelem nagyon sokszor a hülyeségemmel! Tök jó lehetet hallani a két pasit :D jó ilyenekről hallani nekem bejön ha egy pasi női dolgokról beszél! :)

Krém: Szerintem tök jó hogy eltudtad magyarázni a dolgot a Kisfiadnak! Én is ígyszeretném megoldani, megbeszélni az ilyen helyzeteket a kislányommal

Mára én is elbúcsúzok! További szép estét! Jóéjjt és jó pihit mindenkinek!!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Mozza: szerintem se aggódj a magzatvizen. Nekem eddig sose mondott rá semmit a nődokim, és amikor decemberben 4D-n voltam, akkor se mondtak, de a papíron mégis szerepel, hogy átlagosan kicsit több magzatvíz! Ha olyan fontos lett volna, akkor biztos szólt volna. Ha eddig minden értéked és az UH is azt mutatta, hogy rendben van a baba, akkor csak a magzatvíz miatt ne parázz!!! A cukorérték meg érdekes, még sose hallottam arról, hogy a túl alacsony érték mit jelent, és hogy az baj-e. Nekem sem túl magas a cukorértékem, terhelés után 4,3. ELőtte meg 4,1 volt. :) Igaz, ez határértéken belül van.

ANnus: gratu a kislányhoz! AZ Izabel nagyon szép név, nekem ez lenne a befutó. :wink:

Kutyafüle: én is jót nevettem a férfiak beszélgetésén! :lol: Ámbátor szerintem hülyeség, amit mondtak a sterilizátorról. :P Az semmi plusz anyagot nem ad hozzá, míg a folyadék kémiai anyag, ha nem mosod le rendesen... Én ezért nem használtam semmi olyasmire, amit TÜci a szájába vesz. A porszívós orrszívóját szoktam abban áztatni a mai napig.

Anika: és mi a magyarázata a szopi alatti nagyobb szigornak? Nekem nem logikus, de meggyőzhető vagyok. :wink: A Suttogót én is rühelltem, mert amúgy is elég kényszeres vagyok bizonyos dolgokban, és már ahogy olvastam, éreztem, hogy én bediliznék, ha állandóan az órát kéne lesnem, hogy mi mikor következik. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Annus, gratulálok a kislányodhoz!!

Mozza, nagyon-nagyon édes a kisbabád a képeken!!!! Örülök, hogy minden rendben van! :) A kicsit több magzatvíz nem hiszem, hogy önmagában probléma lenne, főleg, ha ilyen rengeteget iszol! Nem száraz nálatok nagyon a levegő? De az is lehet, hogy egyszerüen megszoktad, hogy ennyi folyadékot iszol, ezért kívánsz ennyit?

Harhaj, Sajnálom, hogy ilyen nehéz anyukáddal! :( Mindenképp az a legjobb megoldás szerintem, ha odaálltok elé a pároddal és elmondjátok, hogy májustól egyel többen lesztek! Hogy lesz még valaki, akit szerethet! Könnyebb lesz, ha a párod melletted áll, erőt merítesz belőle! Légy magabiztos! Az én anyukám is kiakadt először amikor elmondtam neki, hogy 5. baba Úristen, nem vagyok normális, stb. mostanra már kifejezetten örül, velünk izgul, aggódik értem stb.
harhaj írta: csalódás neki, hogy nem értem el azt amit ő szeretett volna.

Ennél nagyobb ajándékot nem is adhatnál neki, egy kisbaba születése a legnagyobb csoda a Világon! :) És nem 16 éves vagy egy kábszeres rockerrel az oldaladon? :wink: :D Drukkolok, hogy minden rendben menjen!!!

Kép
Kép
evemama
 
 


Tinu, neked is gratulálok a kicsifiadhoz!!! :) Csernus Ki nevel a végén c. könyvét olvastad? Na az is kemény, bár sokszor fájdalmasan igaz. :?

Anika, Én a Kleopátra házra voksolok! A gépük az egyik legkorszerübb az országban, nagyon hozzáértők és kedvesek, maga a rendelő is nagyon barátságos és magas szinvonalú!
A Suttogót én sem szeretem, bár én is elolvastam, ötleteket lehet meríteni, főleg a napirend kialakításában, de a szemlélete :?: :?:

még valami: Annus, a Nygati téren a könyvpalotában nézted?

Mindenkinek szép napot! :)

Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Évi: á, én Csernust a kezembe sem vagyok hajlandó venni. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Annus,Tinu
gratulálok a picikhez.

mozza,
nagyon jók a képek.
Én már alig várom hogy lássuk megint a picurt.Az előírt uh-ra járunk csak, de olyankor aztán 20 perceket biztos bennt vagyunk.Szerencsére aranyosak az orvosok.Amikor megtudták hogy első baba lesz,körbe mutogatták mindenét.Elmondták hogy minden értéke normális, nem csak ezen a szakzsargonon kommunkiáltak velünk. :lol:

Evamama,
ez a kábszeres rocker... :lol:
Normális szülei lesznek a babának, legalább is én normálisnak látom magunkat :lol:

Kutyafüle,
köszi neked is a bíztatást.Nálunk is a párom szüleivel volt ez.Anyósnak elmondtuk,majd kiugrott a bőréből, ő meg apósnak,aki nyugodtan de tartózkodva fogadta a hírt.de mostanra együtt készítik a pelenkázót a párommal. :)

KépKép
harhaj
 
 


Jó reggelt!

Annus nem lesz semmi gond!!Nekem az Izabel tetszik.

Mozza:Nagyon édi a pici!!!A magzatvíz miatt ne aggódj.Nekem Grétivel kb.25-26 hetes kortól végig több volt,de nem jelentett problémát.

Tinu:Tüncinek nagyon boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Jó reggelt!
Tinu és in boldog zülinapot kívánok Tünciek.
Hát igen! A psik.Én sajnos nem hallottam őket személyesen, csak a férjem mesélte,mikor hazajött, hogy miről beszélgettek edzés után.Egyébként a sterilizáló kérdésében már döntöttem.Én mikrósat szeretnék, és szerintem megveszem az Avent kezdőcsomagot.Az Aventes mellszívót ajánlottátok,és akárhol nézem az nagyon drága.Ebbe meg benne van,meg cuclis üvegek,sőt még melltartóbetétek is.
Csak várok még picit.Hátha valahol találnék 20 ezerről leértékelve.
Viszont érdekes dolgokat is mondott a csapattárs. És azt a feleségének az orvosa mondta.Mégpedig, hogy a terhesvitamin hatása lehet,hogy jobban rakódik rá a súly.Nem is tudom.Tényleg annyit nem eszem, hogy ez a mértékű hízás indokolt lenne.Nem untatni akarlak vele titeket,de leírom mit eszem egy nap.
7 óra- 1 szendvics kiskifliből vagy zsömléből felvágottal
10 óra - 1 banán
12 óra - egy második fogás ebédre, általában valami husi(elég kicsi adag)
15 óra - 1 szendvics kiskifliből vagy zsömléből felvágottal (ez az egyetlen étkezés,amit a terheség előtt kihagytam)
16 óra - 1 szendvics kiskifliből vagy zsömléből felvágottal
19 óra - némi narancs vagy mandarin
Néha-néha csúszik be egy-egy mákostészta a 18 órás vacsira. Szóval elgondolkodtató ez a vitamin dolog.Szerintetek van benne valami?Megkérdezem mindenesetre a dokimat.
A Dr. Spotot hallottam. Engem érdekelne, de most megvenni nem akarom. Majd lehet, hogy megnézem antikváriumban. Igazából én nagyon a napirend híve vagyok. De ez igaz magamra is. Ha felborul a napirend szó szerint megzuhanok. Szóval nem tudom.Bár azért egy etetés miatt nem szívesen ébreszteném fel a babát. Na majd kitapasztalom mi is lesz jó mindannyiunknak, de azért lehet, hogy majd elolvasom.
Jujj,megint hosszú voltam.:(

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Na jó írni nem tudok.
Az első mondat:Én is boldog szülinapot kívánok Tüncinek!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ja és nem 16 órakor eszem, hanem 18 órakor a vacsit.Na ha írni nem tudok,mi lesz a husilevessel?Ráadásul én egy konyhai antitalentum vagyok.Megyek is felkészítem.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Mozza, a magzatvíz megítélése nagyon szubjektív, ha a babánál nincs eltérés, sok jelentősége nincs. Az is számít, hogy éppen amikor nézték, a bébi sokat pisilt, kevesebbet kortyogatott, a magzatvíz mennyisége 3 óránként cserélődik, nagyon sokszor csak az van, hogy éppen akkor nézték, amikor a pisi, korty, kicserélődés éppen nem volt egyensúlyban.

Annus, gratula a kislányhoz.Én nagyon sok helyen azt olvastam, hogy a magzati vesemedence-tágulat észlelése sem különösebb baj, sok bébinél van ez így, van olyan UH, ahol ezt el sem mondják ( ha egy határon belül van), anyukát nem paráztatják. Megszületéskor ez már szépen normalizálódik általában, esetleg újszülött korban is van 1-2 veseuh.

Mindkettőtöknek: Ha az UH-ról nem küldenek szinte azonnal máshová vizsgálatra, nem hangsúlyozzák, hogy gond lenne, nem kell agyalni rajta:)Tapasztalat.

Kép
Kép
zili
 
 


Nekem megvan a Dr.Spock, de nem sok újat olvastam benne.
Anyukámnak volt egy nagyon jó kis könyve, direkt kismamiknak adták, még a védőnök olyan 14 évvel ezelőtt.de sok lapja hiányzik, a címét se tudom, de én abból mindent elolvastam már ami megmaradt és nagyon jól össze vannak szedve a dolgok benne.
Táblázatszerűen a betegségek, tüneteik, kezelésük, akkor oltási naptár is volt benne, a különböző évszakban megszületett babáknak milyen ruhákat vegyünk, meg egy csomó ilyen hasznos.a kórházi listámat is abból állítottam össze.
bár csak tudnám a címét :(

KépKép
harhaj
 
 


Köszi mindenkinek a grtaulációt!!!

Mozza!
Szupik a képek!!!Nekünk is egész jó lett,annak ellenére h félig a méhlepényben volt a baba....szépen befészkelte magát!Nálunk is a bal kéz volt az arcánál,azzal még mutogatott is!
Sajna meg kell várni míg öcsém hazaér...vmi illesztőprogram kéne vagy mi a fene....

Szerintem egyértelmű volt h lány,szépen oda lehetett látni.És bizony zacsi nem volt!Meg a csaj rávágta még a legelején h kislány!Pedig az csak 2D volt!!

Apcim jól fogadta a hírt....bár szerintem először csalódott volt h nem fiú,de már megbarátkozott vele :wink: Elsőre még nekem is furi volt,biztos azért mert tudtam h ő elsőre jobban szeretett volna fiút.
Na de mindez csak percekig tartott,a telefonba már úgy újságolta h a 2 csaj is jól van :wink: :lol: :lol:

Hát nekem is jobban tetszik az Izabel....de csak így,tehát nem Izabella.Ma el kell döntenem....az elején megegyeztünk h ha lány akkor én döntök...de apcimnak is nagyon tetszik a kis Izi

annus11
 
 


Szia Lányok!

A júniusi topikból jövök. Volt-e valamelyikőtöknem amniocentesise? Nekem jövő kedden lesz. Kiváncsi lennék a tapasztalatokra. Előre is köszi, ha ír valaki.

Kép
Kép
sosi
 
 


Tinu,
gratula a kisfiúhoz, és Tücinek nagyon boldog szülinapot! Remélem meggyógyult teljesen! Csongor név nekem is benne van a 10es listámban, de Apa nem akarja.

Annus
gratula a kislányhoz! Jók a képek is.

Mi megyünk kicsit kirándulni, Maja nem volt kinn 2 napja.

Jó hétvégét!
pumuklii
 
 


Ja köszi a könyvhöz s a hozzászólást,most már nem érdekes.Akkor akartam neki odaadni amikor megtudja...de mivel mindenhol így le volt fogyva...hát csodálkoztam.Bezzeg a sok szar könyv :twisted: na az raklapnyira fel volt pakolva....Ja az egyik helyen volt a fiús változat,2 db.....Csak azt nem értem h mért nem lehet ebből tartani raktáron....ez amúgy is egy pici könyv,és szerintem egész évben van rá kereslet.....

annus11
 
 


Kép

annus11
 
 


Na hoztam egy képet addig is,de ez fekete fehér.Azért szépen látszik ahogy a méhlepény pihizik :lol: :lol: Ilyenből kaptam 4et is,de szinesben jobban látszik,szóval majd inkább azokból tennék fel :wink:

annus11
 
 


Jó regelt!

Tegnap UH után már nem tudtam jönni. :(
Apával benéztünk egy bababoltba, ahol többek közt tucatnyi babakocsi volt. Kinéztünk egyet, multifunkciós, stb mire mindent összeraktunk volna hozzá majdnem a 200e-t súrolta, annyiért meg nem kell kocsi. Pedig tényleg jól nézett ki és olyan jól illett a kezembe… :lol:
Utána meg elmentem anyuért és beszaladtunk a városba venni egy felsőt, sikerült is egy nagyon csinit találni.
Naaaa, de az UH.
Ööö,hol kezdjem, nagyon profi volt a szonográfus, mindenét megmért a babának, aki már a negyedik személy által is kislánynak neveztetett. Konkrétan nem mutatta meg a lába közt, :( mert végig oldalnézetben volt nekünk, de a nő azt mondta, hogy még a viselkedése és a mozdulatai is tipikusan lányosak.

Egyébként picike baba (ebben is lányos). Bár mensi alapján 23+1 voltam, a méretei alapján a gép 21+6-nak mérte.Azt mondta a hölgy, hogy ez egyáltalán nem gond, de azért majd megmutatom ezt a leletet a nőgyógyásznak is. Mondjuk a ciklusom pontos, és az uccsó mensi dátuma is pontos, de nekem elég későn vana cikluson belül peteérésem (legalábbis ahogy én éreztem), és arra gondoltam talán ezzel lehet összefüggésben. Mindenesetre az a női megérzésem ezek alapján hogy egy éttel hamarabb szülök megdőlni látszik...
Mindene megvan és teljesen rendben van. Eddig még ez a hölgy méregette meg legjobban Nórikát, ami szomorú, mert voltam már jó pár UH-s vizsgálaton…de megnyugtatott.

Megpróbálok képet csatolni, és akkor utána reaálok majd külön irományban a többi dologra mert egyenlőre nem tudtalak még visszaolvasni benneteket.

Most jövök rá, hogy nem tudom,hogy kell képet csatolni / beilleszteni :oops: :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Pingi!

örülök h nálad is oké minden!!!
épet úgy tudsz feltenni h itt a melléklet feltöltédére nyomsz,Kiválasztod h melyik képet akarod felteni és már mehet is!A méretére figyelj!Mert van max érték,de ez fel van tüntetve!!!!600x600 illetve 250kbyte nál nem lehet nagyobb!!!

Várom a képeket!!!!

annus11
 
 


Pingi örülök hogy veletek is minden rendben!!!!Várom a képeket!

Pumukli jó kirándulást Majával!

Annus ez a pici lány nagyon szép!!!!!!!!!!!!!!A vonalzód is nagyon jó én is ezt néztem ki tegnap,csak lusti voltam megcsinálni.Amúgy nekem van Izabella nevű rokonom,szerintem szép név nagyon,de az Izabel még szebb.

Harhaj nekem van egy hasonló könyvem,majd előkotrom és leírom a címét,csak most főzésbe vagyok!!

Itt hideg van,meg minden csúszik.De délután apával ki kell menni egy picit,mert Gréti már nyafizik!!

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Annus amúgy ezen a képen lánykád nagyon hasonlít rád!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: