Új privát üzeneted érkezett!

Na, végre beindultatok! :lol:

Kép
flóra 11
 
 


Ja és most már értem miért hívják az egyik patikát nálunk fehér hollónak. :lol:

Kép
martik77
 
 


Jó laptetű! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
flóra 11
 
 

 
 

Na én tényleg megyek haza!

Puszi

Kép
szilzi
 
 


Kép

így néz ki

Kép
martik77
 
 


Hú, Márti! Ezt kár volt. Ez még interaktív is hizlal. :lol: :lol: :lol: :lol: Marha jól néz ki. Hétvégén elráncigálom a F. cukiba. :lol:

Kép
flóra 11
 
 


Ja ott is van,csak szelet nem pedig torta.Vagyis torta is van,de szelet is.Na érted.Kóstoljátok meg isteni fini!!!!

Kép
martik77
 
 


Kép

ez pedig a madártej torta. :)

Kép
martik77
 
 


Hú de jól néz ki!

Márti, a szoptatós mamának még táplálóbban kell ennie, mint a terhesnek. Hiszen a baba nagyobb, több és tartalmasabb kaját kívánés hát Te táplálod őt.

Kép
flóra 11
 
 


Helllllóóóóóóóóó

Szalma vagyok!!!!!!!!!!!!!!!

Már megvigasztaltam magam egy tábla Tibi-csokival,most a gumicukor végét járom,de van még itthon burgonyaszirom is... :wink:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Márti

Carj a kilóidra,majd ráérsz később foglalkozni velük...:)

Ildó:gratula a teszthez,ügyi vagy!!!!!!!!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tancsu 2009.04.09 19:12-kor.

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Madártej torta recept
Kategória:
Sütemények, édességek

Hozzávalók:
Piskóta:
12,5 dkg margarin
4 dkg porcukor
1 tojás sárgája
1 tojás fehérje
9 dkg cukor
11 dkg liszt
fél cs. sütõpor
2,5 dkg keményítõ
2,5 dkg tejpor (zsíros)

Krém
fél l. tej (2,8%-os)
10 db tojássárgája
1,5 db vaníliarúd
10 dkg cukor
30 dkg vaj

Díszítés (hab)
10 tojás fehérje
25 dkg cukor

Elkészítés:
A margarint a porcukorral habosra keverjük, majd hozzá adjuk a tojássárgáját. A fehérjét a cukorral nem túl erõs habbá verjük, majd a kikevert margarinhoz fokozatosan hozzáadjuk. Lazán elkeverjük úgy, hogy a többi járulékos anyagot fokozatosan hozzáadjuk. Vigyázni kell, hogy a masszát ne keverjük le. Az elõre becsomagolt karikába rakjuk a kész masszát, majd 165-170°C-os sütõbe. Kb. 45-55 percig sütjük. Vigyázni kell, hogy ne süssük túl, mert könnyen száraz lesz.
A kisült karikát sütés után meghintjük kristálycukorral, majd megfordítjuk és kihûlésig úgy hagyjuk.
A tej 2/3-ad részét 10 dkg vajjal és a vaníliával felforraljuk, majd a tej 1/3-ad részét, és a cukrot elkeverjük a tojássárgájával. Visszahelyezzük a tûzhelyre és 85°C-osra melegítjük úgy, hogy folyamatosan keverjük. Vigyázni kell, hogy ne fusson össze, mert a krém nem lesz sima. A lefõzött krémet behûtjük és a maradék 50 dkg felhabosított vajhoz fokozatosan hozzáadjuk.
Vigyázzunk, hogy a krém ne váljon szét.
A fehérjét a cukorral vízgõzön felmelegítjük, majd felverjük nem törõs habbá. Megformázzuk, dresszírozzuk, lehetõség szerint szilikonos papírra és az elõmelegített lemezre helyezzük. 210-215 °C-os sütõbe rakjuk 3-5 percig.

Töltés
A kihûlt piskótát két egyenlõ részre vágjuk, a töltési felületet cukorszörppel meglocsoljuk, forró baracklekvárral vékonyan (2 x kb. 5 dkg) megkenjük. Visszahelyezzük a sütõkasírokat a tortalapra, majd a kikent krémet rákenjük úgy, hogy a karika szélével egy szinten legyen. Hûtõbe rakjuk kb. 3 óra hosszára.
A félkész tortát tejszínnel körbekenjük és pörkölt, szeletelt mandulával panírozzuk. Körberakjuk a kisült habot és a közepét megszórjuk csokiforgáccsal.

Tanácsok:
1 db 16 szeletes; 24 cm; 4,5 cm magas tortához
Javaslat!
Ha a fõzéskor mégis összefut a tojás, akkor kézi mixerrel simára lehet keverni, így ha a vajhoz adagoljuk, még habosabb krémet kaphatunk.
Ne lepõdjünk meg, ha lágy a krém.

Kép
flóra 11
 
 


Tancsu, Te komolyan kezdesz nekem gyanús lenni. Te tényleg babás vagy és kislányt vársz. :wink:

Kép
flóra 11
 
 


Ez nekem kinai...ennyire nem tudok sütni...:(

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szerintem Bencém lesz.......erre keltem fel ma hajnalban.... :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Apa azt mondta,hogy ha igy is babás vagyok hogy Ő Hatvanban ugrált kifele a vonatból,akkor terhesség alatt jól kiélvezkedjük magunkat,mert utánna már egy ágyban sem fog merni velem aludni,nehogy attól is babás legyek ha rámnéz...:P:P:P

Ma megjegyeztem hogy mellékize van a gulyáslevesnek....na ezt rajtam kivül senki nem érezte.... :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Küldjél burgonyaszirmot!!A gumicukrot szeretem,csak a gyomrom nagyon fáj tőle.

Kép
martik77
 
 


Mondom én..... :lol: :lol: :lol:

Kép
flóra 11
 
 


Elüldözök mindenkit??????????????..... :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Nem Tancsu csak szexről(mi is az??? :lol: )ne essen szó!! :lol:

Kép
martik77
 
 


Néztem a fókuszban ezt a szoptatós dolgot.

Kép
martik77
 
 


Most hivott egy rokon,akit múlt hétre vártam és mérgelődtem hogy nem jött....szólt hogy holnap jönnek...azt mondja ő ezt a hetet mondta nekem,nem a múlt hetet...:(

Ennyire szita agyam lenne????? :roll: :roll: :oops: :oops:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Megyek csajszik.Majd holnap újra tali itt veletek!!

Puszi És Jó Éjt Mindenkinek!!

Zsuzsi neked kevés melót!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép
martik77
 
 


És mit mondtak a szoptatásról?

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Én is a szoptatást néztem. :D

Kép
flóra 11
 
 


Basszus mindig lelépsz ha itt vagyok??????????????????????????????

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Hogy szoptatni kell. :lol: :lol: :lol:

Kép
flóra 11
 
 


Megint lelépett...:(:(:(

Na akkor semmi újjat nem mondtak... :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Nemsokára béka,inasom alszik,apa most hivott hogy degeszre ették magukat a kinaiban... :lol:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Mindig egyedül maradok?????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na akkor leléptem,mert önmagamnak unalmas társaság vagyok..:(

Jóéjt...cupp..

Mentem békázni...

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Vagyok, csak békáig gyorsan elmosogattam,meg bevettem a cseppjeimet.

Kép
flóra 11
 
 


Na, Márti,most olvastam, hogy 2007-ben a madártej-torta,2008-ben pedig a szatmári szilva-torta lett az ország tortája. Hogy Te micsoda tortákat eszel. :lol:

Kép
flóra 11
 
 


Jóreggelt...:):):)

Ismét jó éjszaka,de ez már kezd elcsépelt lenni,mostantól csak akkor irom ha valami nem oké.... :wink:

Remélem Szinész Bob is jól viselkedett éjjel...:D

Amúgy rájöttem hogy tökre hiányoznak a bagolytársak ilyenkor reggel.....:(:(:(
Meg persze a régi nagy traccspartyk is,de hát ez van.... :oops:

Ismét szépen süt a nap,nyitva az ablak,csivitelnek a madárkák...:):):)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Timi

Veletek mizujs?
Olyan ritkán jössz mostanában,meg nem is túl sokat irsz magatokról.....:(

És lassan újjabb képeket követelünk ám Törpéről!!!!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szilzi mensivel mizujs??????

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Heni:szerintem meg sem dicsértem még a pocód,pedig megnéztem ám...:D:D
Látványosan nagyon sokat nőtt 4 hét alatt...:)

Lassan utolérsz engem hasméretben...:):):)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na látnátok nekem mekkora pocakom van.....tiszta szégyen...:(:(:(
A buszon átadják a helyet.... :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na itt voltam 13 percet és sikerült önmagamat tökre lefárasztanom az irásaimmal,úgyhogy lépek és kezdek valami hasznosat is mára...

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Közben hivott R. unokatesója,április 20-án reggel 9-re vihetem Gergőt a kórházba az ortopédorvoshoz...
Alapból 2-3 hónapos várólista van,tehát ez óriási siker hogy 10 nap múlva mehetünk is...:):):)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na 18 perce oldogitom is magam...léptem...:)

Szép napot mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Sziasztok! :D
Tancsu, sajálom, hogy egyedül volrtál reggel :(

Nálam még mindig semmi! Tegnap volt megint egy cseppecske, de a hasam és a derekam fáj :evil: Most mi a fenét csináljak az időpontommal??? Mondjam vissza? :roll:

Kép
szilzi
 
 


Helló!

Szilvi,ne mond vissza. Csak menj szépen el.Megvizsgálnak és megmondják mi van. Ha baba, akor sinen vagy,ha nem,akkor ők tudják, hogyan tovább.

Kép
flóra 11
 
 


Szia Ildikó, de most méhüregvizsgálatot csinálnának nekem és direkt megmondta a dokinő, hogy miután megjött, ollnan számított 12-16 nap között menjek. És így ez gáz! :evil:

Kép
szilzi
 
 


Elhiszem,de megmondod,hogy most ilyen gyenge volt, csak pecsételés. Te erről nem tehetsz. Akkor is annak kell tekinteni, az ideje is itt volt és bármilyen gyengécske, el kell könyvelni annak és kész. Megvizygálés lehet, hogy meglepődtök,hogy lesz ott valami, vagyis valaki. :wink:

Kép
flóra 11
 
 


Az a baj, hogy a piri onnan piri, amikortól vér van... Nálam ilyen nincs! Most felhívtam, de persze nem értem el, elvileg visszahív :roll:

Kép
szilzi
 
 


Akkor várd a hívást és beszéld mrg vele. Ez a legjobb.

Kép
flóra 11
 
 


Halihó!!

Bocsi Tancsu,hogy leléptem,de este olyankor már általában az L.szeretne a géphez ülni.
A szoptatásról semmi újat nem mondtak. :?

Nagyon kíváncsi leszek rátok Szilzi!! :D :D :D

Az éjszaka elég hosszú és vacak volt,de lassan ezt is megszokjuk. :D

Kép
martik77
 
 


Szia Márti, L. is szeretne a géphez ülni? :shock: :lol: :lol: Egy-két hónap és Kis Vuk is megembereli magát és alszik éjszaka! :wink: Gondolom az éjszakás "műszak" nem nagyon fog hiányozni! :wink:

Márti, én nem nagyon vagyok kíváncsi, mert nem tudom elképzelni, hogy terhes vagyok :x

Ildikó, Te mit csinálgatsz ma? Csak nem takarítasz? :?

Mentek húsvátolni valahová?

Kép
szilzi
 
 


sziasztok

ildikó: gratula a teszthez.ügyi vagy. :lol: felénk is ilyen patikusok vannak :wink:

tancsu: nem akarsz tesztet csinálni? 8)

márti: nyugi, a babákat nem lehet túl etetni. az elején én is azt hittem, mert Törpe gyakran és sokat evett.de nekik ez kell, hogy utolérjék a társaikat, akik "normál" súlyal születnek.

szilvi: nekem késett, semmilyen pecsétem nem volt, 3 nap utánn megcsináltam a tesztet, ami pozitiv lett, utánna elmentem dokihoz, aki ezt megerösitette és a mell érzékenység csak késöbb jelentkezett.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: