Új privát üzeneted érkezett!

Kutyafüle: amúgy igazad van, de többedik gyereknél az ember valahogy mindent sokkal lazábban vesz. Első terhességem alatt eszembe sem jutott akármilyen szteroid tartalmú kenőcsöt magamra kenni az ekcémám miatt. Most elmentem a bőrgyógyászhoz, aki elmondta, hogy olyat írt fel, amit lehet terhesség alatt is használni, mert nem szívódik fel belőle olyan mennyiség stb. Én meg elhittem neki, mert több, mint 2 év után már annyira zavart az ekcéma a kezemen. Nem használom mindennap, csak mikor szükségem van rá, de lelkiismeret-furdalás nélkül felkenem, ha kell. Biztos a 3. gyereknél még lazább leszek. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Böbi, kb igen, de másolok egy linket.

http://www.medimix.hu/cikk.php?cid=368

Kép
Kép
zili
 
 


Farkas
Az angollal teljesen egyetértek, és igen felnőtt fejjel én is nagyon sokat szívtam :?

Én úgy tudom 30 hetes körül kell menni, de hát ahogy kijön a 4-5 hét szerintem. Ha a 33. hétre jön ki hogy menned kell, az sem baj. :wink:
krém
 
 

 
 

Dearanyosak vagytok lányok, köszi a gratulációkat! :lol:

Én is már tűkön ülök, úgy várom a híreket rólatok! 8)

Kép

Kép
adraci
 
 


Annus,
én is pont ezen töprengtem, h szoptatós mennyivel legyen nagyobb pl. a mostani méretnél?
Babás anyuknak van tanácsuk?

Én is megyek ma a Westendbe, de 5 körül, megnézem a C&A-ban esetleg nincs-e kismamanadrág ócsózva! :)

17.40-től megy a drukk!!! :) :)

emese1979
 
 


Emese!

Akkor 5 körül ott leszek nem messze!Mert tesómékhoz megyek,ők meg ott laknak a Lehel piac közelében :wink:
Szerencsére nadrág nekem már nem kell,még felsőn gondolkozom...de egyenlőre abból is van elég ami rámjön :wink:

annus11
 
 


annyit eszembe jut muszáj leírnom ti mit szóltok hozzá..

Elmentünk ma egy barátnőmhöz, annyi idős a fia mint Márk a kistesó meg 2 hónapos. Elindultunk sétálni, a fiúk lábbal hajtós motorral jöttek, kis utcákban mentünk, de mondtuk a gyerkőcöknek hogy ha látják hogy az egyik út keresztezi a másikat álljanak meg és nézzenek körül stb. A kisfia már csak azért sem akat egyszer sem megállni. Pont egy lejtőhöz értünk amikor azt mesélta a barinőm hogy nagyon ki van merülve, azért sok a két gyerek, nincs türelme, nagyon segítsége sincs stb.. aztán láttuk hogy a kisfia elindúl mint a szélvész a lejtőn, és hiába kiabált utána nem állt meg, aztán már ordított hogy ÁÁÁLJJ MEEG! gyerek gurult tovább, mondta hogy maradjak a babakocsi mellett utánarohan ne hogy elüsse egy pont kiforduló autó..egyszer csak azt látom, hogy utoléri a gyereket, elkezdi ütni ahol éri, jó párszor, aztán odébb lökte, és ordította hogy NEm ÉRTED HOGY ELÜT EGY AUTÓ?? A motort felkapta, oda dobta ami persze eltalálta a gyereket (gondolom ez véletlenül) aztán vissza akart sétálni, de rájött hogy még mindig elütheti egy kocsi ha épp jön, úgyhogy megfogta a kabátjánál fogva és hazáig gúzta vonta (kb 3 háznyi),
betette a kapun belűlre, bezárta a kaput és üvöltött hogy TÖBBET KI NEM JÖSSZ MOTOROZNI.
Én teljesen lecövekelten álltam, MÁrk csak nézett (sajnos ő is végignézte), mire visszaért a barátnőm zokogott, hogy nem bír vele, megőríti, és imádja, de ezt nem tudja kezelni, és mért csinálja ezt stb.
Márk kérdezte hogy mi van B-vel? Erre ő: Márk ő egy nagyon -nagyon buta gyerek az van.
Na mi elköszöntünk eljöttünk, Márknak meg vagy 5-ször el kellett mesélnem (persze szépítve) hogy mi is történt.
Engem ez nagyon megviselt, hogy mit válthat ki valakiből a fáradság, és nagyon meg is ijedtem hogy velem is előfordúlhat e ez ....
de megfogadtam hogy bármilyen fáradt is leszek, na ezt azért mégsem :?

bocsi hogyha valakit ez untatott, de muszály megkérdeznem hogy ti mit mondtatok volna, vagy mit mondanátok hogyha legközelebb ismét összefutnátok a barinőtökkel, vagy szóba hozzam ezt egyáltalán???
Én csak annyit bírtam kinyögi, hogy legközelebb azért ne üsse meg..

K.
krém
 
 


Emese, szerintem ráérsz még a melltartóval, a végefelé már jobban látod mekkora kell.
pumuklii
 
 


nekem most volt Uh 24 hetesen és a köv. 32 hetesen lesz márc 11-én aztán már csak egyet csinálnak a 36. héten, de pl lányomnál akkor nem is volt, a 38. héten meg megszületett :)

Én is nagyon várom a fényképeket :)

teszveszen találtam aventes mikrós sterilizálókat is olyan 3000,-Ft környékén a Baba-mama részben ez etetési kellékeknél
berakok egyet példának :)

http://www.tesz-vesz.hu/item527614109_a ... izalo.html

találtam pelust is nem drágán :)

http://www.tesz-vesz.hu/show_item.php?item=526688506

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


emese, a westend- ben tegnap voltam, a C&A- ban voltak leértéketl terhes farmerek- 10 ezer helyett 6-7 ezerért, felete és barna vászongatyók 5-7 erezig, babaruhák jó áron, meg szoptatós melltartó is.
Méret tapasztalat: Hát, én úgy emlékszem, a terhesség vége felé a cickó adott méretű lett, annak a méretnek megfelelő szopis melltartó megfelelő, mert nagyon rugalmasak, a szoptatás alatt- akár napszakonként is- változik a cickó mérete- reggel nagyobb:)))., ezt a méretingadozást követni tudja.

Nekem minden esetre kényelmesebb volt a normál melltartóm- nagy cickók alapból is :oops: - a szopisnak nem volt"tartása", meg egyszer a lekapcsolható eleje műanyag részét ( a kapcsot)véletlenűl elengedtem, amikor vissza akartam kapcsolni, na mint a csúzliból a kavics, úgy megütötte a mellemet, be is kékült a helye.....

Kép
Kép
zili
 
 


Sziasztok,

Krém, sajnos ez szomorú tőrténet de sajna nem egyedi nekem a szomszédom ilyen, Jázminnal egy idős a kislány és ha a gyerek nem halgat az anyjára sajna nagyon durván oda csap neki és csunya még az én füleimnek is csunya szavakat használ...pedig nincs másik gyereke hogy azt mondjam a fáradság miatt ilyen neki ez a természete, én nagyon el itélem az ilyen embereket akik egy szegény ártatlan gyereken fejezik ki a dühüket.

Anita, megy a sok pozitiv erő...de nekem is vannak ilyen napjaim és bisztos mindenkinek.

Mindenkinek drukk a mai 4 D-ez!!!

Annus, én is igy csináltam apával vettem egy pár kék kis cipőcskét Jázminnak pedig egy kis táskát és abba rejtettem bele a cipőcskét. :D

Adraci, gratula a kisfiúhoz! :D

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Zili!
Elképzeltem a csúzlis melltartót :lol: :lol:


Edua!
Amúgy ez a mikrós sterilizáló mekkora?nekünk elég kicsi a mikro,lehet be se férne!Bár én úgy döntöttem h nem veszek semmi ilyet,majd ha kell akkor beszerezzük.De ennyi pénzért nem drága!


Krém!
Hát én totál ellene vagyok annak h vki így püföli a gyerekét!Ere szerintem nem mentség a fáradtság!Akkor max ráordítasz vagy ilyesmi,de még azt is megbánod később...
Szerintem ez is nevelés kérdése.Az hogy lehet h a te fiad meg megállt :wink: Szóval nyugi!!!!Nem hiszem h belőled is előtörne egy ilyen dolog!!

annus11
 
 


Fabry! Nekem téli –nyári-őszi /szóval mindenféle gyerekeim vannak, és amíg csak szoptak, nem kaptak semmit kiegészítésként. Vizet sem. Nyáron -Bazsi júliusi- annyi volt, hogy a melegben többször szopizott. De ne úgy képzeld el, hogy negyedóránként. Mindig jelezte, ha szomjas, vagy ha v.mi más baja van. Szerintem azt lehet tudni, ha egy babánál v.mi nem ok. Ezt pár nap alatt meg fogod tanulni. Ösztönös.

Tinu! Én is szoptattam mindenhol. Bogit még az egyetemen, a belső udvarban, a vonaton, buszon, stb. Szerintem ezt meg lehet diszkréten is oldani, és úgy kell felfogni, hogy ez teljesen természetes dolog+ első az, hogy a gyerekem ne éhezzen, és utána jön minden egyéb. Persze, ha nem muszáj, nem a legnagyobb tömegben és zajban. De v.hogy mindig feltalálja magát az ember. Ez is olyan ösztönös dolog... :)

Kutyafüle!
Ez a „hasfogdosás” érdekes… Vadidegenek tapperolnak? Még sosem tapasztaltam… Miért hagyod? Ez nálunk a férjem privilégiuma! :)

Pingi!
Nekem a munkámhoz kellenek „normálisabb” cuccok. Én a vatera.hu-n és a teszvesz.hu-n vettem több nagyon jót is, és töredékéért annak, mint amennyiért egy-egy kicsit elegánsabb dolgot árulnak a kismamaboltokban. (Pl. egy Brendonos fekete alapon vékonycsíkos szövetnacit 3000 Ft-ért vettem. Eredeti ára: 17.000 Ft. –Direkt elmentem, és megnéztem az áruházban…) Mindig úgy csinálom, hogy leütöm, de ragaszkodom a személyes átvételhez, és bizony volt olyan is, hogy végül nem vettem meg, mert nagy volt, vagy mást képzeltem el a kép alapján. De ezt az eladó mindig rugalmasan kezelte.

Anita! Ma biztosan front van. Nekem tegnap-tegnapelőtt volt borzasztó hangulatom. Ki sem mozdultam. (Bár nem is tudtam volna. Olyan volt a környék, mint a koripálya…) Ma viszont tök jó kedvem van. SÜT A NAP! Küldök Neked is belőle:

Kép


Remélem megkaptad :)


Kávé+bor: Nekem annyira alacsony a vérnyomásom, hogy a reggeli tejeskávém nélkül nekimegyek a falnak is. AZ előző terhességeim során is így volt. Délután –most fogok inni J -is iszom egyet, de ez nagyon híg, alig kávé + sok-sok tej J Nekem anno nem akarta elhinni a védőnő, hogy a dokim azt mondta, igyak meg naponta 2 kávét (jobb, mint a gyógyszer…), erre a dokinéniim felírta receptre, és azt vittem a védőnőhöz. Na, akkor leszállt rólam végre J A bor meg nálam totál hangulatfüggő. Ha olyan kedvem van, egy kis pohár jó bort eliszogatok, de többet meg nem is kívánok... Egyébként, van barátnőm, akinek meg az orvosa a vörösbort írta fel receptre, mert a család nem akarta elhinni… J

Emese! Én nem mernék előre venni szoptatós cicitartót. Annyira lutri. Egy csomót változhat még addig a méreted –mindenhol. Nekem pl.: a szülés után 3-4 hétig nagyobb kellett, mint utána. Azt hiszem, szívtam volna a fogam, ha megveszem a méregdrága ANITA melltartót (ami tényleg szuper egyébként, később olyan volt nekem 3 db, és azokat cserélgettem), aztán utána dobhatom félre. Ha gondolod, vegyél v.mi olcsó kínait, de pamutot, és olyat, ami tartja alulról a mellet –a szoptatásnál nyúlnak a szalagok rendesen…, és aztán, mikor nagyjából „beállt” a dolog, akkor vegyél tutibbat. Szerintem nagyon sok múlik egy jó melltartón. Én sok mindennel spórolta, meg feleslegesnek tartottam, de ezt nem… J Ez megint csak magánvélemény volt… ;)

A 4D-seknek: irigykedem ám!!! Én csak majd februárban megyek a kötelező UH-ra.

Kép
szkitty
 
 


Sziasztok!

Krém
Nos engem az ilyen reakciók mindíg felnyomnak agyilag. Multkor a szomszéd csaj akinek van egy 1 év körüli kislánya olyan csúnyán beszélt vele, hogy kénytelen voltam átmenni hozzá és megkérdezni, hogy segítsek e neki. Erre meglepődött és kérdezte, hogy -mért ennyire hallatszik a türelmetlensége. Én meg higgadtan közöltem , hogy igen nagyon, de ha az jó neki és ki akar kicsit kapcsolni adja át 1-2 órára én eljátszom vele, mert ráérek. Fülig vörösödött és megköszönte, de egyenlőre még bírja.
Meg mikor az utcán nekiáll valaki a gyerekével ordítani, hogy így anyád meg úgy olyankor nem bírom magam fékentartani és muszály beszólnom valamit, hogy észhez térjen az illető.
Nem mondom azt, hogy Marci időnként nem hoz ki a sodromból, de én még soha nem vertem meg és nem ordítottam vele.

Kép
Kép
incike
 
 


Böbi! Elfelejtettem írni, hogy a fehér poló, amire együtt licitáltunk -mint kiderült-, fent van ismét -nekem nagy volt :oops: ... Csak ha érdekel még....Egyébként jó állapotban van, olyan vékonyabb pamut, de biztos kényelmes. Annak tűnt...

Kép
szkitty
 
 


Sziasztok!

Check in :)

Mi is megvagyunk még, mindhárman! Olvasgattam is, amit írtatok.

Vanni!
Nekem a 16. (!!!) héttől keményedik a hasam, ahogy neked. Akkor pont nem jutottam el a saját dokimhoz, be is akrtak fektetni magnéziumos infúzióra! Aztán a dokim felhívtam, mondta, nem kell, csak szedjem a magnéziumot, meg napi 1 dl bor vagy sör is ellazítja a méhet (is) Persze azért paráztam és mindezek mellett feküdtem 2 hétig, akkor már csak napi 10-15x (!!!) keményedett. Szerencsére nem nyílt a méhszáj. Szóval a dokim mondta, hogy nem kell folyamatosan feküdni, lehet azért mocorogni, sétálni. Meg olvasott egy tanulmányt, amiben azt írták, hogy a vetélés és koraszülés magasabb volt azoknál, akik feküdtek...
Szóval napi 1-2 órát azért sétálgatok, utána pihizek, és a lelkemnek is jobb, hogy nem vagyok ágyhoz kötve :)

Zdori!
A mi babáink is nagyon muzikálisak, ha zenét hallgatok, mindig mocorognak, remélem azért, mert tetszik nekik :)

Pingi!
A Lövőház utcában a 2 Mammut között van 2 in 1 kismamabolt és outlet is. Az outletben vettem egy nagyon szép, elegáns szoknyát még karácsonykor, 12e helyett 3e-ért, érdemes körülnézni.

Tanulás:
Már nem tudom pontosan, hol olvastam, de 2007 óta megszűnt a lehetőség, hogy kismamák ingyen tanuljanak tovább. 1. diploma és alapképzés ingyenes, plusz 50 pont jár a felvételinél, de pl. a költségtérítéseseket ki kell fizetni... Szóval gyakorlatilag semmi kedvezmény nincs :(

Babaitatás:
Szopizós babáknak elég az anyatej, ha nagyon meleg van, akkor persze kaphat vizet, vagy babateát, de egyébként teljesen fedezi a szopás az igányeiket.
Vendég
 


Kávé+bor téma
Annó és most is a doki nekem is recepter írta a napi 2-t kávé+ 1 1/2 dl vbort.
Volt olyan, hogy a vérnyomásom annyira alacsony volt, hogy csodálkoztak azon, hogy még nem estem össze. Ennek az lett az eredménye, hogy elzavart a büfébe 2-t kávéra , de nem segített és utánna 1 hétig kórházban voltam gyógyszeres kezelésen a kórosan alacsony vérnyomásom miatt.

Kép
Kép
incike
 
 


Most lépek Marciért majd még jövök. Kíváncsi vagyok a 4D-re.

Adraci neked meg gratula kis kukishoz. :lol:

Kép
Kép
incike
 
 


Anita, sajnálom, hogy nem vagy jól. :(
Próbálj egy illatos meleg fürdőt, egy kis csokit, sütit, bármit ami kényeztet. Romantikus este apával? :) Én mostanában sokat olvasgatom a Kismamát, az is jókedvre szokott deríten. Bekuckózom magam a kényelmes fotelomba, iszok egy jó meleg teát és álmodozom a kicsikémről!:) Kívánom, hogy mielőbb jókedved legyen!!!! :):)

Krém, Ez nagyon durva!!! Szerintem bármennyire fáradt is valaki (két kicsi gyerek mellett lehet nagyon fáradt!!!) van egy határ amit nem szabad átlépni! Olyan kicsik, védtelenek ezek a gyerkőcök, egy anyukának szerintem a biztonságot, a vígaszt kell nyújtania, akkor is, ha neveli a rosszcsont csemetéjét!
Az ilyen helyzetben szerintem az a nehéz, hogy te a normális érzed magad rosszul! :evil: Én nem tudom mit csinálnék ilyen helyzetben, egy idegennek azért könyebben szól az ember!

Emese, kb. egy mérettel lesz nagyobb a cici tejbelövellés után, de ez persze nem 100 %, szerintem is érdemes ezzel az utolsó hónapig várni, mert utána már nem lesz igazán nagyobb csak tejecskével teli. :)

Továbbra is drukkolok lányok!!! :)

Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Sziasztok!

Pterus! Örülök, hogy a lehetőségekhez képest minden rendben! Jó, hogy írtál! :) És gratulálok a kis muzikális manókhoz! Nálunk Samu legújabb kedves művészete, hogy (írtam már? - kicsit szenilis vagyok...) odamegy a gitárhoz, pengeti és énekel hozzá. Időnként a pengetett hangot eltalálja. Na, nem tudatosan, de akkor is nagyon ügyes! :)

Krém! Én ilyen helyzetben (bár konkrétan ilyenben még nem voltam, szeretnék nem is lenni...) el szoktam mondani, ha nem látom helyesnek, amit a másik művel. Azt is értésére adom, hogy tudom, nyilván én sem csinálom tökéletesen, de tanácsolom vmi felől, hátha segítségére (és ebben a helyzetben a gyermeke segítségére) lehetek.
Nem ítélem el a személyt, aki ilyet tesz, de megítélem a cselekedetét. Mert a haragból való fenyítés mindig hiba. Dea másik ember bőrébe nem tudunk belebújni, nem tudhatjuk,mi hozza ki belőlük ezt a viselkedést. Ezért a személyre nem haragszom, csak a cselekedetére, így könnyebb segíteni a változásban. :)

Mindenkinek továbbra is hajrá, én nemsokára elmegyek itthonról, ez a Samu-gyerek meg ittmarad a család többi részével. :)
Vendég
 


Ja, ne értsetek félre, nem védem az illetőt... Tényleg igaz, hogy védeni kell a védtelent, és a kisgyermek most tanulja meg, hogy lehet bíznia a szüleiben és egyáltalán az emberekben, szóval valóban van egy határ, amit nem kéne átlépni.. Mégis van, sajnos gyakran, hogy megesik, akkor a helyzetet én csak úgy tudom kezelni, ha nem haragszom a másikra, hanem szeretettel tanácsolom. Mert ha az én javaslatom, vagy beszólásom is haragból van, akkor csak ellenérzést vált ki. Azzal meg sajnos nem tudok segíteni... Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
Vendég
 


annus ez jó kérdés, én is ezen agyaltam, hogy lehet nekünk sem férne be :), de a kifőzés helyett ultraszuper lenne, főleg a mellszívó miatt :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok!
Krém,de érdekes,amit írtál.Én most voltam bevásárolni egy hiperben és az apuka a 3 éves forma kislányának mondta a következőt.Próbálom idézni:"ha még egyszer leveszel a polcról valamit, én úgy letépem az arcod, hogy ott fogsz megdögleni.Hogy lehet ilyen hülye és értetlen valaki" Nem kiabálva,de emelt hangon.Én is pont hallgattam,hogy te jó ég,ez meg mi volt!!!!!
Én nem írok véleményt,mert fogalmam sincs hogy reagálok majd hasonló helyzetekben. És amire életemben azt mondtam,na ezt soha,abból a nagy részét megtettem. Szóval csak azt tudom, hogy neked borzalmas rossz lehetett látni és átélni, pláne hogy ott volt Márk is. Én eddig csak egy kutyát neveltem.7 éve alatt én még úg el nem vertem, hogy az fájt volna neki.Volt hogy rácsaptam az orrára,vagy a sejhajára, de inkább a gesztust értette, mint fájdalmat érzett volna.(ha valamije fáj,akkor ugyanisnyüszít).Szóval alternatív módszereket kerestem mindig a fenyítésre.Pl. mostanában tanuljuk, hogy hogy közlekedünk majd a babakocsival. Eddig mindig a kisasszony szállt be a liftbe elsőnek, ment ki az ajtón,stb, de kocsival a sorrendben pont ő lesz az utolsó. Így már most tanítom, hogy csak vezényszóra szálljon be a liftbe és menjen ki az ajtón.Hogy az új szabályokat ne a baba megjelenésével kösse össze. És ilyenkor mikor rohanna ki,pl fojtónyakörv van rajta,ami szorítja,ha én nem engedem. Nyilván nem alkalmazható ez gyereknél,csak mesélem, hogy alternatívákban igyekszem gondolkodni.
Bocs, ha hosszúra nyúltam megint, és bocs,hogy felhoztam az ebnevelési módszereimet, tudom, hogy hasonlítani sem lehet a gyerekhez, de azért gondolom értettétek mit akartam kihozni belőle. :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kösszönöm mindenkinek a segítséget a repüléssel kapcsolatban ! Ti mióta szoktátok itt megbeszélni a dolgaitokat ? Nem azért csak mert én most keztem és nagyon bénának érzem magam ! Mert bár már egy éve van net de soha nem dumcsiztam még így ! Ja és ha kérhetem valaki segítsen, hogy lehet aláírásként föltenni a tickert ? Előre is köszi !
anyettka
 
 


Nekem is van kutyám és a családban még jó pár, de soha nem kapcsolta össze a nevelést a gyerekkel.
Sőt, mikor hazahoztuk Marcit odaengedtük, hogy megszagolja. Utánna fogta lefeküdt a gyerekágy mellé és mikor sírt a bab ő vele nyüszített. Isteni volt.Minket mindíg odaengedett hozzá, de mást már nem . Vicsorgott arra, aki megközelítette az ágyat vagy az utcán a kocsit, még más kutyára is ez kb. 5-6 hónapig így ment és utánna megenyhült.
Érdemes a kórházból hazavinni 1 babaszagú rucit mielőtt hazamennétek és ismertetni a kutyával, hogy ne legyen probléma a váratlan ,,vetéjtársal" szemben.

Kép
Kép
incike
 
 


Anyettka
Megcsinálod a tickert és az URL kezdetűt bemásolod a profilodnál az aláíráshoz. Utánna mindíg ki fogja írni.

Kép
Kép
incike
 
 


Most ettem csilis halat nagyon jól esett és azóta Bence baba folyamatos mozgásban van. Úgy látszik ízlett neki megint a mami hamija. :lol:

Kép
Kép
incike
 
 


Krém : Van idekint egy anya 1 éves a kislánya és most kezdett el neki szilárd ételt adni ! Azt azért elmondom se a terhesség alatt nem szedett vitamint, de most se ad a kislánynak ! Karácsony elött elmentünk bevásárolni Reggel 9-kor indultunk 1-kor megettete de a lánynak már nem kellet a tejpép így kiköpte ő meg a lány hónaalá nyult és belevágta a babakocsiba ! Majd mentünk tovább Majd 3-kor mikor hazaértünk már nagyon nyügös volt a lány mire rájött, hogy a nagy kapkodásba nem cserélt pelust ! Mi teljesen kiakadtunk és azóta nem tartom a kapcsolatot velük mert lehet ha még egyszer meglátnám nekiálnék üvölteni vele ! Mivel nem vagyunk szentek mi sem így nem itélkezhetünk és nem törhetünk pálcát más embereken ! Sajnos ilyen helyzetekben csak a gyereknek rosz mert minnel több ilyen történik annál nagyobb lesz a szakadék kettőjuk között ! Sajnos sok anya csak későn jön rá erre !
anyettka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok jó tanácsot.Kitty megkaptam a napot is köszi.Már jobb egy kicsit.Elmentünk anyuék,de ott is mindenkinek dolga volt,de pihentem.Mióta meg hazajöttünk apát is keresik egyfolytában.Vagy telefonál,vagy jön valaki.
De azért már nem olyan vészes.Bár ma péntek van,így anyósék kötelező heti félórás látogatása várható,szerintem akkor akadok ki.
Sütöttünk hármasban pudingos palacsintát,jól belaktam. :oops:
Meg anyuéktól apa hazahúzta Grétit szánkón. :D
Már várom a jövőhetet hogy utazzunk egy kicsit.Bár ott apa az első nap szerel,beltérit csinál,de aztán csavargunk.Remélem bírni fogom.

Petrus örülök hogy jól vagytok.

Hassimi:Nekem csak párom,Gréti,anyum,hugom szokta.De ez nem zavar.Viszont ha más akarná,hát.....

Mi eldöntöttük chicco mikrós sterilizálót veszünk,könnyebb lesz mint főzögetni.Meg a mellszívó miatt is.

Krém,elég érdekes a barátnőd.Én sem ütöm a gyereket,nem is tudnám.Néha van hogy viccesen megpaskolom a fenekét,de nem verem.Kiabálni ritkán szoktam,de nem csúnyán.

Annus azóta már nézi a babát.

Mindenkinek drukkkkk.Gyertek a hírekkel.

Édua,Gréti is így beszél a huginak.

Megyek játszom Grétivel. :D

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anyettka szomorú amit írtál.Én nem tudnék ilyen lenni.
Én azóta írok ide mióta tudom hogy baba lesz.Előtte én sem írtam így soha.Első babámnál sem,pedig ha akkor is ismerem a lányokat,minden sokkal jobb lett volna.Én itt ha lehet ilyet írni,igaz barátokra leltem,és örülök hogy a kis csapatba tartozhatom. :D

Kávé:Néha én is szoktam,Ricorét.Abban nincs annyi koffein,de néha kell.

Incike jól hangzik a chilis hal.Leírod hogy kell csinálni???

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anika,
én kávézok, napi egy tejes kávé.Főként az alacsony vérnyomásom miatt.A vörösborról annyit, hogy imádom és néha lecsúszik egy-egy deci, de havonta kb egy ilyen alkalom van.Szerintem, ez nem árt a babának, sőt a vörösbor kifejezetten egészséges, persze normális határokon belül; és persze nem a kannás borra gondolok, azt még terhesség előtt se ittam meg, nemhogy most.

Edua,
én is nézegettem teszveszen a pelusokat.Egész jó áron vannak.Amilyen árak vannak azt hiszem rendelek majd párszor netről.Bár a rossmanban van nálunk 98 darabos pampers vagy libero, ezt most nem tudom pontosan, 3890-ért.Szerintem nagyon megéri.

Anyettka, Krém,
hát kiakasztó milyen szülők vannak.Én legszívesebben kitépném a gyereket a kezükből aztán ugyanolyan hangnemben elkezdeném őket osztani ahogy ők beszélnek a gyerekükkel.Nem tudom mit szólnának hozzá.Meg ez a gyerekverés.Nahát ezen kivagyok bukva.Egy-egy fenekelés még belefér ha már tényleg nem ért a szóból a gyerkőc, de azért nem kéne ennyire elfajulni.

KépKép
harhaj
 
 


Köszönöm a segítséget !azt hiszem sikerült de most kiderül ! Én lecsót csináltam nekünk most a lecsó kell elötte két hétig csak a virslit ettem ! Mongyuk én alapból egy kis zabagép vagyok ! Amit hála az égnek a férjemről is el mondhatok ! Hajnali csokizások nálunk természetesek !!! :lol: Mindkettőnk éjeli szekrénye teli van nasival !!!! :roll:

KépKép
anyettka
 
 


Anyettka,a lecsót én is imádom.Mi is szoktunk apával éjjel nasizni :D :D :D

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Nem tudom közületek olvasta-e valaki Tracy Hogg és Melinda Blau A suttogó titkai könyvet de tudom ajánlani Az 1-rész a csecsemő gondozásról és nevelésről, a 2-dik akisgyermek nevelésröl szól . Szerintem nagyon jól mutatja be a csecsemöket és minden kérdésre választ ad PL,: mi a szoptatás előnye és hátránya de ugyanígy leíja a tápszerezést ! Támpontot ad bizonyos helyzetek megoldására és valamien szinten bevezeti az embert a baba lelkivilágába és így könyebb lehet megérteni őket !Nekem személy szerint nagyon tetszett ! Ajánlom nektek is !

KépKép
anyettka
 
 


MEgjöttük a dokitól! Most már biztos, hogy fiú van a pocimban, láttam! :lol: Az uram is azt mondta, hogy jó, legyen Csongor, majd ha kitalál jobbat, akkor esetleg változtatunk. Szóval a neve egyelőre Csongor Viktor.
Megkérdeztem a szexes kérdést is: mélyizom összehúzódásokat érzem, valszeg Mg-Ca hiányom van. Kell vennem a gyógyszertárban Ca-Mg-Zn-et és napi kettőt szedni 2 hétig, utána egyeket. Ha marad az érzés szex után, akkor sajna no szex, mert nyithatja a méhszájat. Egyelőre minden rendben odabent.

Krém: én pszichológus lévén némileg megértem az anyukát is, és én a helyedben nem mondanék neki semmit, max. ha úgy érzed, van rá kapacitásod, felajánlhatod, hogy segítesz neki valamiben, ha kéri. Nyilvánvaló, hogy ő is tudja, amit csinál, nem jó, de nem tud uralkodni magán. Segíteni kéne neki lelkileg, és ha nem lesz ilyen kimerült, akkor nem fogja bántani a gyerekét sem. Szerintem ha beszólsz neki, attól csak még rosszabbul érzi magát, még idegesebb lesz és még kevésbé fog tudni helyesen viselkedni. A tanácsosztogatásra senkinek nincs szüksége, viszont segítségre, megértésre annál inkább.

Kép
Kép
tinu
 
 


Anita
Ez most konzerv volt. Bármelyik boltban lehet kapi (szinte).

Otthon pedig úgy készíted mint a strandon a hekket:
-lisztet összekeversz csilliporral(nem sokkal) és a besózott haltörzseket mrghempergeted benne és olajban kisütöd.Lehet sütőben is , de úgy soká tart viszont finomabb.

Tepsis: kiolajozott tepsibe beteszed, lefeded fóliával , 10percre (180 C )majd leveszed és szép pirosra sütöd.

Kép
Kép
incike
 
 


Krém!
Biztos nagyon rossz volt ezt végignézned, és nyilván ilyenkor az ember azt gondolja, hogy sosem kerülhet ilyen helyzetbe. Alapvetően szerintem az van bennünk, hogy nem bántunk egy gyereket. Az én lányom nagyon szemtelen és szófogadatlan, hiába minden szép szó, teljesen hatástalan.É n is szoktam vele kiabálni ,(persze itthon)sokszor úgy, hogy belefájdul a torkom. Kerültem már nem is egyszer olyan helyzetbe, hogy látom a gyerekemet leszaladni a járdáról (ne tudd meg milyen érzés). Annak ellenére szaladt le, hogy ezerszer megbeszéltük, hogy meg kell állni. Az első ilyen alkalomnál nagyon megijedtem, de elmagyaráztam neki, hogy veszélyes, jön a kocsi, elüti, nem szabad stb. Aztán mikor sorozatban megcsinálta velem is előfordult, hogy kiabáltam vele az utcán, sőt megrángattam a ruhájánál fogva. Persze nem ütöttem meg, de akkor már az volt bennem, hogy kell, hogy kicsit megijedjen, hogy valami visszatartsa attól, hogy még egyszer megpróbálja. Ezt neki ott rögtön kell felfogni, fél óra múlva otthon már hiába magyarázok. Szóval csak azt akartam elmondani ezzel, hogy ilyenkor az van bennünk, hogy úristen a szemem előtt üti el a gyereket az autó és nem érem utol. Iszonyatos érzés. Volt olyan is, amikor a gyerekemet átölelve zokogtam a járda szélén, hogy többet ilyet ne csinálj kislányom! Nem azt akarom kifejezni, hogy megértem a barátnődet, mert azért amit leírtál durva volt, de valszeg benne is az a féltés és ijedtség uralkodott el, hogy nem éri el a gyerekét. Ráadásul ha nem vagy ott, akkor a kicsit is ott kellett volna hagynia babakocsistul.Na mindegy, arra nincs mentség, hogy brutális volt a gyerekkel, de az érzéseit megértem.
Lehet, hogy valaki elítél azért, mert néha kiabálok a gyerekemmel, de higgyétek el, hogy ez már csak akkor fordul elő amikor a szép szó századszor is süket fülekre talál. :(

Kép
Kép
g_reny
 
 


Ja, azt nem is írtam, hogy beszéltünk a súlyomról is. MOndta, hogy minden lenyelt falatnál gondoljak rá. :lol: Azt is mondta, hogy egy héten egy nap gyümölcsnapot nyugodtan tarthatok, ez régen is bevált szokás volt. Asszem meg is fogom csinálni. Jövő hét hétfőn gyüminapot tartok!

Kép
Kép
tinu
 
 


Kutyafüle!
Na ennek az Apukának kéne igazán megtanulni, hogy mi való egy gyerek fülének! Az biztos, hogy ez nem!

Tinu!
Nyilván szakmádból ered, de szerintem te látod ezt a heyzetet a legjobban. Most is, mint mindig a legjobb tanácsot adtad. Szerintem. :)

Kép
Kép
g_reny
 
 


Most palacsintát gyártok közben a család férfi tagjainak( Marcinak, apának), de azért féligmeddig itt vagyok.

Tinu
Örülök, hogy tuti fiú a bab és minden ok.
Hát én csak gyümölcsön azért nem biztos, hogy kibírnám.

Többiek hol jártok? A 4D-s társaság?

Kép
Kép
incike
 
 


Tinu, gratula a kisfiúhoz!!!Ez a gyümi nap jó ötlet én is meg probálkozom vele.

Reny,Tinu ezért nem szoktam én sem beszolni a szomszéd csajnak mert csak ő tudja mi játszódik ilyenkor le benne...

Várom a többieket is a 4 D-ről kiváncsi vagyok.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


REny: :oops: TÖbbet ne írj ilyet, mert nem merek hsz-t írni. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu gratulálok én is a fiúhoz !

KépKép
anyettka
 
 


Tinu,gratulálok a kisfiúhoz!!!!!A név is nagyon szép!Örülök hogy minden rendben.

Incike köszi a receptet.Ilyet még nem csináltam,csak simán paprikás lisztben szoktam megforgatni.

Többiek???Gyertek a hírekkell.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Köszönöm a hozzászólásokat a leírtakhoz!!! és a véleményeket.

Képzeljétek az élet úgy hozta hogy délután megint összefutottam a barinőmmel, és nagyon sírt, hogy nagyon szégyelli magát, és ne hogy azt higgyem hogy ő veri a gyereket, de tényleg nagyon megijedt (amit te is írtál Reny), és hogy nem tud elszámolni a saját lelkiismeretével teljesen kész van a délelőtt óta, úgy hogy semmi "jó tanácsot" nem kellett adnom, nem szeretek ugyse okoskodni más életébe, csak annyit mondtam hogy ha ennyire kivan, nyugodtan kérjen több segítséget a családtól.
Amióta beszéltem vele, nekem is jobb a kedvem, mert azért nagyon megviselt amit láttam :? és örülök hogy ez nem "szokás" náluk.

Tinu
Gratulálok a fiúhoz!

K.
krém
 
 


Tinu!
Tudod, ha adnak fogadd el, ha ütnek, szaladj el! A dicséretbe nem kell belepirulni. :lol: Ez az igazság.
Többet nem írok, mert a végén tényleg elszaladsz! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Én ma Gyrost csináltam, jó sok paradicsommal és uborkával.Imádom az összes zöldséget meg gyümölcsöt.Egy kicsit szomorú is vagyok hogy nem nyáron vagyok terhes mert nem tudok annyi és olyan minőségű gyümölcsöt enni amilyet szeretnék.
Alig várom hogy a babának sok gyümölcsös, zöldséges babakaját főzhessek. :wink:

KépKép
harhaj
 
 


Képzeljétek, váratlanul beállított az anyósom, hozott lecsót meg csirkemellet, jött vigyázni Gyöngyvirágra! Ilyet még soha nem tett, átmenetileg minden rossz szót visszaszívok! :-)

Kitty, aranyos vagy, de amikor nem nyertem meg vettem egy nagyon hasonlót, úgyhogy már tárgytalan, de köszi!

Tinu, tényleg jó, hogy van egy profi a csapatban a Te személyedben! :-) Első felindultságomban én is kiosztottam volna az anyukát, de jó így átgondolni, mert igazad van, Reny is jól megfogalmazta. Krém, Márk túllépett már a dolgon?
Vendég
 


Krém!
Sejtettem, hogy ez a helyzet. Az emberek egyébként is úgy állnak a dolgokhoz, hogy ha valami történik a gyerekeddel rögtön téged hibáztatnak. "Még a gyerekére se tud vigyázni!" Nem elég neked a saját bajod. Többek között ezért is volt ilyen a reakciója. Elsősorban persze a gyereked testi épségét félted, de benne van a többi dolog is.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Farkas
Elalvás előtt kérdezte utoljára, hogy meséljem el mi történt B-vel, de próbáltam neki teljesen unalmasan elmesélni, meg persze csak azt a részét hogy nem fogadott szót, és anyukája leszídta, mióta felkelt egyáltalán nem hozta elő, ő nem volt ott mikor most délután összefutottam velük.
Köszi hogy kérdezted :)
krém
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: