Új privát üzeneted érkezett!

Jujj Masi,de jo!! :) Nagyon izgulok!!Bár már én is ott tartanék!!Mondjuk persze a görcsöket nem irigylem!!Igaz hipp-hopp el fog menni,hisz mi az az 4-5-6 hét nem?? :wink:

Büngyi,hát ja :?

Missfried
Kép
missfried
 
 


36,5 hetesen ezek norm. eredmenyek ?

BDP 94 mm fej
FL 72 mm combcsont
AC 296 mm haskorfogat

kosziii :):)
bogyogyorgyi
 
 


hatalmas dicsereteket kaptam az ebedert es a sütiert :lol:

Masi!!!!jujjj, de jo, nagyon izgulok!!

Ittam Aloe Verat, hatha begyogyitja a sebes nyalkahartyamat, hat ugy csipett, ahogy lenyeltem...aaaaaaaaa :roll:

en meg mindig mosok, de közben ledölök...elfaradtam :shock:

kepzejetek, hivtak az irodabol..es nagyon hianyzok a munkatarsaimnak, teljesen ki vannak bukva, hogy mikor meyek mar vissza :shock: hat elöször meg szeretnek szülni :wink: de olyan jol esett ezt hallani :D

pihi...
Vendég
 

 
 

Szaisztok!
Hulla vagyok..ez a nappali kiboritott, főleg ak önyvespolc a törölgetnivaló mütyürkéinkkel.. :evil:
Meg nagyjából a teraszon is összepakoltam, bár apa szerszámai, csavarok, tipli, fúrók össze-vissza, ez rá vár, már mondom neki egy pár hete..
Nappaliban függöny lecserélve :) már csak a porszivóval kell megküzdenem, feltörölni és kész vagyok...aztán megyek vacsit csinálni.. :?
Úgy szeretem ezt a tiszta illatot a lakásban.. :)

Közben volt itt barátnőm, mondtam neki, van kaja, és ha gondolja, jöjjön fel ebédelni...hát persze, hogy jött :)

Missi, tényleg kitartás erre a pár apa-nélküli-napra! Én sem szólok ezután semmit, ha éjszakás lenne apa..
A mosásról ne is beszéljünk, most ott a függöny, pár pléd is..a többiről nem is beszélve... :evil: soha nem lesz vége...
Bojler - a főbérlőnek kell megvennie, szerintem..bár egy volt albérletünkben már nem tudom, mit vettünk, és azt levonta a bérleti díjból, de hát az nem volt ekkora tétel..
Ostoros kalács...nyam-nyammm

Sheepy, remélem, alszol... :roll:

Büngyi - csodálkoztam is volna, ha beleköt nálad valamibe, a fényképeid szerint... :wink:

Zsozi: c1000 :shock: hűűűha, ugye össze vagy pakolva? :roll:

Tidi, akkor összejön a ház?? ez tök jó!!

Hát igen, ez a fürdetés még kérdéses nálunk. A fürdő nagyon pici, ketten nem fogunk beférni, pedig az elején (illetve hát mindig :) ) jó lenne apával csinálni, de hát a panelben ez lehetetlen..
A gyerekszobában...hát nem tudom, még a komód tetejére gondolok, de a hétvégén kitaláljuk majd..

Apával a hétvégi programunk: babakocsi gyakorlás, összerakni, szétszedni, hordozó és mózes, összecsukás..stb :D

na megyek csajok, tényleg nem haladok..

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok !

Bogyó : http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8 én innen lesem mindig az adatokat.

Vicsok : 1 órácskát sikerült aludnom , mert 2 napja elbontottak a ház elől 3 beton ping-pong asztalt, és a törmelék lapátolás egy kicsit hangosra sikerült , de feltöltött energiával :) , már sül a tölött krumplim és én is túl vagyok egy adag mosáson .

Büngyi : Szerencsés vagy a védőnőddel !
Persze Te is kitettél magadért ,hogy kellő képpen felkészülj Heléna érkezésére és minden a lehető legmegfelelőbb legyen a babázáshoz, ahogy szerintem itt a topikban mindannyian .
Az már más kérdés ,hogy a védőnők mennyire rugalmasak , és hogy állnak hozzá a 21.század csodáihoz, mint pl. a babafürdető :P .

Masi : Nem is tudom minek drukkoljak inkább - azt leszámítva ,hogy a fájások legyenek a lehető leg kellemesebbek ! Szóval egy gyors szülés vagy még pár nap haladék Lilibabának ???????????
Próbálj pihenni !

Kép
sheepy
 
 


Húúúú, Masi, drukkolunk nagyon!!! Szólj, mi újság, nagyon várjuk a hireket!!! :D

Lányok, tudom, hogy már átrágtuk egyszer régen, de apának most írok egy összefoglalót, milyen papirokat kell intéznie a szülés után (tudjátok, listáról is listát készítünk :wink: ).
És elakadtam....de talán jobb, ha még egyszer átvesszük, nem??

Tehát:
- háziorvost felhívni, hogy a táppénzt a szülés napjával szünetesse meg + kikérni a táppénzes papirt
- védőnőnek szólni a szülésről
- születési anyakönyvi kivonat: kórházban veszik fel az adatokat, és a szülés helyéhez (nem lakóhely!) illetékes önkormányzatnál lehet felvenni (ez ugye továbbra is így van??)
- TAJ kártya igénylés: kórház felveszi az adatokat, és kipostázzák 8-10 napon belül
- terhességi-gyermekágyis segély: 168 nap, munkahelyen igényelni ??? Kell hozzá a min. 4 alkalmas igazolás + szül.any.kiv.
- Anyasági támogatás alanyi jogon, XIII. ker. Lőportár u 3/a Tel. 350 2481 Fax 349 6530. Kell hozzá: min 4 alkalmas igazolás + ...???? gondolom személyi, lakcim, taj, adókártya....????
- Családi pótlék igénylés (60 napon belül) munkahelyen - igénylőlapot kitölteni
- T-gyás után (168 nap) GYed - munkahelyen igényelni (ha az tb kifizetőhely), igénylőlapot kitölteni
- Kerületi támogatás igénybevétele (60 napon belül) önkormányzatnál. Kell hozzá szem.ig+lakcím k+szül.any.kiv+szülést igazoló kórházi papír+TAJ kártya+adókártya+min.4 alk. igazolás
- babakötvény - az állam kincstári számlát nyit a gyerek nevére, erről levélben küld infót a szülőknek. Nyithatsz start számlát - ehez kell: családi pótlékot a nevedre folyósitják+szül.any.kiv+gyermek adókártya. Ekkor az Államincstár ide utalja át a pénzt. Ezt később is bármikor meg lehet tenni

Kérdéseim:
- a min.4 alkalmas igazolást ki adja ki, védőnő vagy a doki?
- lakcím kártyát kell-e igényelni a babának?
- adókártya igénylés?? - ez kell a start számlához, bár elvileg az Államkincstáros levélen rajta lesz már a szám

Valamit kihagytam???? Valamit nem jól írtam????[/u]

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Vicsok : Lakcímkártya mindenképp kell a babának, mert anélkül nem lehet TAJ kártyát csináltatni. Nálunk a kórházban nagyon hosszú az ügyintézés ( 4-5 hét ) , ezért érdemes az OEP-nél személyesen megigényelni, amit azonnal oda is adnak , csak a lakcímkártya és egy helyben kitöltendő adatlap kell hozzá + valamelyik szülő.
Ha esetleg nem a szülő intézi ,akkor írásos meghatalmazást kérnek.

A 4 -alkalmas igazolás engem is érdekelne , mert több dokihoz jártam , de majd a védőnőmet megkérdezem . Ha valaki esetleg tudja biztosra , léci írja meg!!

Adókártya :
A bankok anélkül is megnyitják a start számlát, ilyenkor az államkincstár küldi meg nekik az adószámot hivatalból tehát csak a továbbiakhoz szükséges kiváltani .

igénylése :
[quote]A írta:nnak kell kérnie az adóigazolványt az erre a célra rendszeresített nyomtatvány kitöltésével:

1. aki adóigazolvánnyal nem rendelkezik,
2. akinek az adóigazolványán feltüntetett adatok nem egyeznek meg a személyazonosításra alkalmas igazolványában feltüntetett adatokkal,
3. akinek az adóigazolványa megsemmisült, megrongálódott, elveszett vagy eltulajdonították.

A nyomtatványt az igényléskor kapjuk meg, vagy letölthetjük az APEH internetes honlapjáról is. A kiállított adóigazolványt 15 napon belül postán küldik meg.

A nyomtatványt személyesen, meghatalmazott útján és postai úton is be lehet nyújtani. Az igényléskor be kell mutatni:

1. a természetes azonosító adatokat tartalmazó okmányokat: személyi igazolványt, lakcím igazolványt,
2. 14. életévét be nem töltött gyermek esetén születési anyakönyvi kivonatot.

Ha postai úton igényeljük az adóigazolványt ezeket a dokumentumokat fénymásolatban kell csatolni .

Az adóigazolvány kiadását:

1. a magánszemély állandó, ennek hiányában ideiglenes lakóhelye, szokásos tartózkodási helye,
2. a jogi személyiség nélküli vállalkozó - ideértve a vállalkozó magánszemélyt is - székhelye, ennek hiányában telephelye (ha a vállalkozó magánszemélynek több telephelye van, az elsőként bejelentett telephelye),
3. a jogi személy, illetőleg egyéb szervezet székhelye, ennek hiányában telephelye (a tevékenység gyakorlásának helye)

szerinti APEH regionális igazgatóságon kell kérni.

Kell-e fizetni az adóigazolvány kiállításáért?

Az adóigazolvány első alkalommal történő kiállítása díjmentes. Díjmentes az újabb adóigazolvány kiállítása akkor is, ha a korábban kiállított adóigazolványon szereplő adat megváltozott vagy téves .

Ha az újabb adóigazolvány kiállítására azért van szükség, mert a korábbi adóigazolvány elveszett, megsemmisült, megrongálódott vagy azt eltulajdonították, akkor az újabb adóigazolvány kiállításáért igazgatási szolgáltatási díjat kell fizetni .


info by ( magyarország.hu)

Kép
sheepy
 
 


Amúgy tök jól összeszedted a dolgokt, köszi !!!
Nekem még eszembe sem jutott ,de én is összeírtam Apának részletesen , mert eddig csak egy dossziéban gyűjtögettem a papírokat, de magától nem fogja tudni,hogy mit kell vele csinálni :P

Cuki : Változatlanul érdeklődöm , hogy mi a helyzet Veletek ?????????????????

És Adrinak sem ér eltűnni, ne stresszeljétek a publikumot , még a végén lemaradunk valami eseményről !!!!!!

Kép
sheepy
 
 


Sziasztok!

Ma már írtam egy hosszú levelet és elszállt, nem volt erőm újraírni.

Masika, hú izgi, nagyon sszorítok Nektek!!

Tényleg Adri, Cukika mi újság van?

A 4 alkalmas igazolást a kórház adja majd a zárójelentésekkel együtt. Szabolcsban ezt mondták.

Anyaságihoz: 4 alkalmas igazolás, a baba születési anyakönyvi kivontata és a Tajszáma kell, meg egy nyomtatvány, amit a munkahelyem adott

Családi pótlékohoz: születési anyakönyvi kivonat kell, tajszáma és a formanyomtatvány.

Nekem a munkahelyem csak ehhez a két dologhoz adott nyomtatványt. A szülési szabira, gyed-re, gyes-re nincs semmi infóm, csak hogy a munkahelyemen keresztül kapom.
Na majd a HR-est megkérdezem.

Nekem is zaklatott éjszakám volt, főleg mert Anyukám Kínában van és ott tájfun tombol majd. Szerencsére Anyu ma jelentkezett, hogy minden OK, nem délen vannak és Shanghai-ba is csak 2 hét múlva megy, szóval megnyugodhatok.

A Gabin és rajtam kívül van még valaki, akinek nem fordult meg a babája? Most olvastam, hogy vannak megfordító módszerek, de elég furák. Én az inddiai híd jógapozíciót próbáltam, de alig kaptam levegőt, tuti a babának is rossz volt. Inkábbb nem erőltetem.

Sziasztok, Csilla
csim
 
 


Csim,az én babám szeríntem össze vissza van!Nem tudom hogy hogyan fexik....Remélem hamarosan megtudom már!! :? :)

Huu Vicsok,nekem ezek a dolgok mindig írtó bonyolultak!! :shock:
Amugy most akkor előre megkell kérni a papirt vagy mit a munkáltatótól????A gyeshez,anyaságihoz??Segítsetek!!Mert ha igen,akkor talán ideje lenne!! :)

Na ma megint jol kibőgtem magam!!Most épp azon hogy az albiban még mindig nem jo a boiler!!Még jo h anyuéknál tudok fürdeni!!DE drágám felhivtam,beszéltünk,és ez megnyugtatott!! :)

Missfried
Kép
missfried
 
 


Vicsok, én is pont ezen dolgoztam délelőtt :)! De ahány információs oldal, annyi féle változat... na, mindegy, eddigi eredményeim:

Gyermek TAJ- kártyája: (OEP, Teve utca 1.)

-kórházban kapott igénylő lappal
-anyakönyvvezető küldi ki az OEP-nak
-gyermek születési anyakönyvi kivonata,
-számot megadják, kártyát küldik de inkább személyesen a Teve utcában

Gyermek születési anyakönyvi kivonata (Önkormányzat, Anyakönyvvezetők)

-elvileg a kórház jelzi az anyakönyvi hivatal felé
-ha nem, akkor: orvosi igazolás a születésről
-anya személyije, lakcímkártyája
-friss házassági anyakönyvi kivonat


Gyermek lakcímkártyája (Önkormányzat, asszem Anyakönyvvezetők)

-mint a születési anyakönyvi kivonatnál

Gyermekágyi segély (TGYÁS): (OEP)

-szülést igazoló kórházi igazolás
-orvosi igazolás a terhesgondozásról
-kórházi zárójelentés
-gyermek születési anyakönyvi kivonata és lakcímkártyája (?)
-http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,55404&_dad=portal&_schema=PORTAL#ny – lent, a nyomtatványoknál, de ezeket vsz a munkáltató intézi
-munkáltatótól szülési szabadság kérvényezése (ezt is)

Családi pótlék: (MÁK, Lőportár u. 3/b)

-gyermek születési anyakönyvi kivonata
-gyermek TAJ-kártyája (száma)
-anya személyije, lakcímkártyája
-szülők TAJ-kártyája
-(friss) házassági anyakönyvi kivonat
-igazolás a bankszámlaszám feletti rendelkezési jogról

Anyasági támogatás: (MÁK)

-gyermek születési anyakönyvi kivonata és TAJ-kártyája (száma?)
-anya személyije, TAJ-kártyája és adóigazolványa
-apa TAJ-kártyája
-terhesgondozásról igazolás az orvostól
-igazolás a banktól a számla létezéséről
kalloni
 
 


Azaz, az a legegyszerűbb, ha mindenhová visz a kedves papa mindent...

Ha van munkáltató, akkor meg kell kérdezni alaposan, hogy ő mit intéz ebből, mert az is változó lehet.

Mint ahogy az is, hogy a kórház mit intéz és milyen gyorsan, mert az sem mindegy. Ezeket meg a szülésznők biztos tudják, nálunk, Sheepy, legalábbis igen :). Van, ahol már ott kiadják a baba születési ak-át, van, ahol nem, stb.

Nálunk pedig az orvos fogja adni a négyalkalmas igazolást, csak hogy mondjak még egy variációt :).

Házgi ak-ból kell ugye a 300 napnál nem régebbi, ez szintén az Anyakönyvvezetők dolga, kell hozzá az eredeti házgi ak, személyi, lakcímkártya.

És ha már kapunk vm igazolást, kérjünk minél többet belőle, sosem árt, általában szeretik az eredeti dolgokat, a fénymásolatokat viszont nem...

Na, így hirtelen ennyi... :)
kalloni
 
 


Sziasztok!

Megvolt a felkészítő, túl sok újat nem tudtunk meg :) Legközelebb fájdalomcsillapítás meg ilyenek lesznek. Jut eszembe, ezzel együtt van a császár is????? Mármint a császáros szülés????

Vicsok: hülyeség, amit a védőnő mondd! Ha a baba nem tiltakozik a betét ellen, akkor még biztonságosabb is lehet, mint egy idétlenkedő apuka :lol:
Persze ez majd csak később használható. Senki ne mondja meg, hogy mit vegyél és mit ne! Ne hagyd magad! :twisted:

Gabi! Én is sajnálom a kutyátokat, hátha visszatalál.... A gyerekek nem épp a legjobbkor taknyosak, hiszen jön a kistesó :) Jobbulást nektek!

Cuki! Vigyázz nagyon magadra! Nagyon izgi az élet most nálad, de gondolom te nem élvezed :? jó lenne, ha Panka megérkezne....

Masi! Mindenképp értesíts bennünket, ha van valami! Szurkolunk nagyon!

Csilla! Nem fordult még meg a baba??? Állj négykézláb naponta pár percet, talán befordul.... De ha nem akar, ne erőltesd, emrt szerintem már túl nagy ahhoz, hogy ekkora fordulatot tegyen.

Kalloni! Nem fogok főzni, majd anyós fog főzni, szigorúan húsmentesen! Mindent meg tud csinálni, csak el kell magyarázni neki :)
A kavarás a dologban az, hogy ők lakásfelújításba kezdtek -épp jókor- és kiderült, hogy több meló van, mint amire számítottak és lehet ki kell költözzenek a lakásból :shock: Na ez hozzánk lenne...... már előre reszketek, mi lesz itt ebben a kis lakásban! Én meg szülni készülök :shock:
Ez mind ma derült ki, kicsit ki vagyok akadva..... Meglátjuk mi lesz...
Birsalma, jól hangzik :) szeretjük ;) Jó munkát vele!

Zita! Látom nálad is pörögnek a dolgok, hajrá! Még két hét és érett babád lesz, kit érdekel az okt. 24-e?? :lol:

Tidi! Szorítunk a szerződéskötéshez!

Missi! Szerintem a babád nincs összevissza :) Csak te gondolod úgy. Néha nekem is fura, hogy ez a gyerek fejvégű, mert olyan mutatványokra képes... :lol:

büngyike
 
 


Jaaa, meg persze mindenhez az igénylőlapok és pótlapok, amiket az oep, meg a mák honlapjáról lehet letölteni.
kalloni
 
 


Most látom milyen ügyesen szeditek össze az intéznivalókat :) Én is oktatom már Apucit, hogy mi után kell majd járjon....

büngyike
 
 


Missi, kattanj rá vm sorozatra, vagy horrorra, garantáltan jobb program, mint a bojleren való szomorkodás :)! A főbérlőt meg bólintsátok hátsón, hogy intézkedjen...

Cuki, örülök, hogy a hosszú nap után másokat vigasztalsz, ez nagyon pozitív, csak így tovább magaddal szemben is :)!!!! És tervezz be vm laza estét, príma kis programokkal, hogy legyen vm jó is ma! Az meg legyen pozitívum, hogy a dokid jövő héten szülni akar... hát nem erre vártál már 9 hónapja :) :) :)?? Egyébként a kevesebb mozgás meg teljesen normális, már alig van helye!

Masi, nagyon szorítunk!!! Azért jelezz, ha valami elkezdődne!

Büngyi, ez a költözés piszok sz*rul hangzik... egyébre sem vágyik az ember ilyenkor... még egy angyalanyóssal sem túl ideális időpont... :shock: :shock:

Csim, vk a derék alá tett, összegöngyölt pokrócra esküszik, és úgy kell vele háton feküdni... meg igen, térdelés, fenék az égnek. Vagy asztal szélébe kapaszkodva derékszögig hajolni és úgy maradni... nekem ez az egyetlen kényelmes, irtó jól meghúzza az ember hátát :)!

Most begépelem a maradék előkészítős anyagot, annyira belejöttem :wink: .
kalloni
 
 


Jaj, Kalloni, most ezen izgulok, hogy mit dönt a család (persze nélkülem, mert én a férjemre bíztam a döntést, nehogy én legyek a rossz....).
Annyira azért vannak empatikusak, hogy csak a legszükségesebb napokon alszanak itt, de nekem az is nyűg lesz!
Éjjel sokszor járok pisilni, zavar, ha mások is hallják :oops:
Ők dohányoznak és még az erkélyről is beérezni..... Apósom úgy zuhanyzik, hogy úszik a fürdő, és még sorolhatnám.... De nem untatlak benneteket.

Ügyes vagy, hogy begépeled! Nagyon sokat segít!.
Én is kaptam babápolást ma mailben :) Bemásolom:

1190220381.7001.doc

büngyike
 
 


Kalloni,ma pl rákattanok Dr. House-ra!! :lol: :lol:
Már alig várom...!!Köszi a nyugtatgatást csajok!! :wink:
Nem vagyok már depis....,de így apuka nélkül ugye minden nehezebb... :oops: :)

Szép estét mindenkinek!!

Ja Büngyi lehet igazad van!! :) Samukám egy akrobata! :D

Missfried
Kép
missfried
 
 


Sziasztok!

Délután aludtam egy kicsit akkor teljesen elmúlt a görcs, viszont mikor felkelltem újra kezdődött.
Voltam dokinál, teljesen zárt a méhszájam, és még mindíg 3000!
Bár a doki azt mondta, hogy ezzel is lehet szülni, csak akkor kicsit hosszú lesz mindkettőnknek.
Fájásokra azt mondta, hogy lehet, hogy ez már a szülés jele, de lehet, hogy csak a rossz idő zavart be.
Doki kitapogatta a babát és azt mondta, hogy szép nagy gyerek lesz :D

Most estére nagyon aktív lett Lilibaba izeg-mozog folyamatosan.

Doki szerint már nem érdemes szülésznőt fogadnom, hát holnapig még megálmodom, bár a szülésznő ismerősöm felajánlotta, hogy bejön, de dolgozni nem fogják engedni, csak mint kisérő jöhet be.

Bocsi, hogy csak beszámolót tartok, de most nem tudok visszaolvasni, majd holnap megnézem mit írtatok.

Jó éjt mindenkinek!

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Büngyi: köszia szöveget, hasznos :)
missi: én is dr. house-t nézem, nem semmi film!nagyon szeretem :)
masika: pihi-pihi-pihi!!! már csak max 12. nap!!!!
nállunk 3 alkalmas a szülésfelkészítő, a legelsőről lemaradtunk, de a másik kettő szupi volt, főleg utsó, mikor körbevezettek mindenhol :) kaptam egy pecsétet a kiskönyvbe, így férjem is bejöhet a szülésre. császárkor nem, akkor senki hozzátartozó.
kezdődik a BK., úgyhogy mentem :)
jó éjt!!

Kép
tidi
 
 


Még egy gyors kérdés: ti hol találtok leírást a méhszájról (c3000, 2000...)honnan tudjátok mi mit jelent, és mikor mennyinek kell lennie?
Köszi!

Kép
tidi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az üdvözléseket! :)

Csak most tudtam jönni,mert tegnap átrendeztük a lakást, ma meg takarítottam szinte egész nap...jajj és még mindíg van mit alakítgatni a gyerekszobában is...sose leszek kész... :shock:

Vicsok!

De jó, ti is okt 20? :)
Nekem mindenki drukkol a 21.-i napért, mert hogy akkor lesz a névnapom..de én nem szeretném ha addig várna Samu bébi.:)
Kórház...na igen ez jó kérdés...dokim nincs, csak az sztk-ba járok..elvileg a Sote I-II ahová tartozunk,de én szerintem a Szent Imrébe fogk betoppanni majd...csak félek, nehogy tovább küldjenek.

Gabi!

Igen ez a 3. gyerek történet tuti igaz! :D
Jó nekem csak a második,de már én sem fogok kifőzni mindent pl. :)

Apa nálunk is hasonló, pl egy szendvicset nem tud összerakni magának,de viszont ha megkérem hozzon valamit a boltból, mindíg megjegyzi, és jót hoz. :D

Cukika!

Hú ez dúrván hangzik. (fájásos nap)
Tegnap nálam is voltak ilyesmi keményedések,de csak 1 db fájt,de az nagyon...nekem is potyogtak a könnyeim és kicsit ijesztő volt rádöbbenni,hogy ez így fáj???Már el is felejtettem....
Nekem is elmúlt szerencsére.

Szülőszobában való vísítozásról annyit,hogy én is megfogadtam a nagyfiamnál,hogy á nem fogk kiabálni,mert tök égő:D aztán ott már semmi és senki sem érdekelt,ha fájt ordítottam... :oops:

Sheepy!

...hát én is remélem,hogy kihúzzuk októberig.:)2 nap nem sok, simán beelőzhetsz.:)
Az egyik rokonom szept. 16-ra van,volt kiírva,de még egyben vannak.:) Na azért ezt sem szeretném, mármint túlhordani.

Missi!

De jó neked már van nst? Nekem elvileg jövő héttől lesz csak.
Emlékeim szerint az eredményt nekem sem mondták meg,még Dominál. Viszont ilyen kis rezgő zizével kellett szegényt sokkolnom,hogy mozduljon meg... :shock:

Most megyek,mert szomjan halok,de mindjárt olvasok vissza, és folytatom:)

KépKépKépKép
*orsi*
 
 


Örülök Masika, hogy minden rendben!
Szerintem sem érdemes fogadnod, pláne hogy még akár császár is lehet. Ha az ismerősöd bemegy, már az is nagy segítség! Nem kell feltétlen dolgozzon, elég ha ott van veled.

Engem is érdekelnek ezek a számok! Valaki tud róluk valamit???

Missi! Jó House-ozást! Biztos nehéz a párod nélkül, de most már peregnek a napok :)

büngyike
 
 


Szia Orsi!

Juj, csak úgy betoppansz az Imrébe? Na, szurkolok nagyon, hogy ne küldjenek tovább. Bár nem hinném, hogy előfordulna.

Ilyen sokkoló izét én is láttam az Istvánban, nem szeretném a lányomon alkalmazni :roll:
Habár múltkor a CTG-n nagyon aktív volt a drágám :) Remélem legközelebb is így lesz.

Fájásom nincs, nem tudom miről beszéltek.... jajaj, akkor én mikor fogok szülni??? Október végén? :shock: :?

büngyike
 
 


Tidi, itt egy kis infó:
A cervicogramm értéke egy négyjegyű szám: első jegye a nyakcsatorna hosszúsága. Az érintetlen terhes méhszájat 3-mal jelöljük, a 2 a megrövidült, az 1 a gyakorlatilag kifejtett (elsimult, tehát a szülési táguláskor bekövetkező változás) jelölése. A következő számjegyek sorrendben a nyakcsatorna külső-középső-belső részének nyitottsága cm-ben. Terhesség alatt a C=3000 az optimális, zárt méhszájat jelöli. A méhszáj nem statikus valami, a szülés közeledtével "felszedődik"- megrövidül és lassan elkezd nyílni. Ez érett magzat esetén ( általában 36. hét után) természetes jelenség.

3110-es méhszájnál: A méhszáj állapotát leíró szám első jegye a nyakcsatorna hosszúságát jelöli, a továbbiak a külső méhszáj - nyakcsatorna - belső méhszáj tágasságára utalnak. Az Ön esetén a nyakcsatorna hosszúsága megtartott (mert az a valóságban kb. 3cm; az ideális esetet "3000"-rel jelöljük). A külső méhszáj és a nyakcsatorna orvosa szerint minimálisan ellazult (csúnyábban: kissé nyitott). A belső méhszáj viszont zárt, ezért valóban nem súlyos a jelenség.

Büngyi, dehát még csak 37 hetes vagy! Nem kell mindenkinek korán szülnie :)!

Orsi, szia, még nem is üdvözöltelek, Druszám :)! Nálatok hogy lesz a gyerekszoba, mit kell még alakítgatni rajta? Csinálj Te is hosszú listát, itt már mindenki belefullad a különféle listáiba, de legalább fogy a tennivaló látványosan :wink: !

A begépelt anyagokat holnap küldöm, még nincsenek teljesen kész, mert elmentünk robotgépért, de még inkább nem vettünk, meg kell azért ezt még fontolni. Holnap egy újabb kör vár ránk.

Jó éjszakát mindenkinek, megyek, holnap hosszú nap lesz!
kalloni
 
 


Juj, Köszi az infokat Kalloni :)
Tudom, hogy még csak 37 hetes, de mégis... körülöttem mindenki érez valamit. Én max keményedést :shock:

Na, szép álmokat csajok! Én elteszem magam, Helénának pihenésre van szüksége ;)

büngyike
 
 


Málnalevél tea...hmmm nem is olyan rossz.:)

Adri!

Gratulálok a párod unokatesójának!!! De jó neki, már babázhat4 :)
A méretei meg sztem teljesen jók a kicsinek.

Masika!

Elhiszem,hogy megijedtél a 3850gr-tól... Amikor ezt közölte a doki, akkor nem mondott semmit,hogy esetleg császár lesz emiatt? Most én nagyon félek,hogy ha nagy a bébi nem tudom megszülni,nehogy úgy járjak mint amiről a hírek szólna pár napja...(otthonszüléses történet ahol elakadt a baba)

Okom azért is van a félelemre, mert azon az uh képen amit feltettem, Samuka csak 31 hetes,de látszik hogy nem egy soványka:D meg mondták is,hogy számítsak jó nagy gyerekre...khmm..köszi,de én csak 159cm magas vagyok és 64 kg... :oops:

A rövid ujjú body meg azért jó, mert a rugik alá lehet adni télen. Legalább is én így csináltam.:)

Büngyike!

Tök jó a fotó a blogodban! :lol: Ilyen ruci nekem is kell!:D

Tildi!

A pocid azért lehet kisebb,mert máshogy fekszik a baba...szerintem.
Enyém 109cm.:) Kicsit megnyugodtam,hogy nem csak az enyém ilyen naaaagy:)

Gabi!

Drukkolok,hogy Bibi fejjel lefelé forduljon!!!

Sheepy ,Bogyo!

Na jah, én is emlegetem anyóst magamban néha...pl. párom nem eszi meg az olyan húsokat amiben van csont! :shock:
De ha kiszedem egyből rácuppan...
Aztán nem issza meg a tejet a vizet, és ha nem tenném elé a kaját éhen halna.

Missi!
Nagyon jók a pocak képek!

Bogyó!

Nekem is apa köti a cipőfűzőmet és ő húzza fel a zoknimat kb. 2 hete :D

Klára!
Grat a nem hízáshoz!!!:)

Zsozi!

Húha cx.: 1000??? Akkor tényleg nincs túl sok hátra.:)



Apa hazaért..most megyek,sajna nem tudtam mindent visszaolvasni,de igyekszem.:)

Pussz mindenkinek!

KépKépKépKép
*orsi*
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a hanyagolásért! :oops: De egy két napos lakás óriás takarításon vagyok túl! Non-stop-ban próbáltam behozni a lemaradást. Végre sikerült!

Kalloni Köszönjük szépen az összefoglalót mindenről! Számomra nagyon hasznos volt és mindent eltettem magamnak! :D

Masika Akkor minden a legnagyobb rendben! :) Ez jó!!! Türelem Lilicseket terem :wink:

Cuki Tyűűűűűűűűamindenit! Szépen belehúztál!! Ez nem ér!! :lol: Sajnálom a fájásokat, de biztos azért van mindez, hogy Pankának törje az utat! Ne aggódj kérlek, minden rendben lesz! :) És az a pár nap már hamar elrepül! Ez a CTG is össze-vissza mutat mindent! Egyszerűen pihent a kisasszony, nincsen semmi baja! :wink:

Büngyike Azért jóból is megárt a sok! Nekem a hajam kihullana, ha anyósom itt akarna aludni, akár egy órát is... Mondjuk a mi kapcsolatunk egészen más! Olyan....plátói :lol:

Miket főztök... Én is akaroook! De olyan ki béna vagyok ezen a téren. Nekem valahogy mindennek egyforma íze lesz... Azt hiszem valamit rosszul csinálok! :lol:
Nálunk minden rendben. Voltunk ma CTG-n. 26 perc után egész jó eredményt kaptunk. Végre nem kellet idegeskedni. Dokihoz csak jövőhéten megyünk. És védőnőhöz is el kellene ügetni hétfőn! Bútor el sem hiszem, de készen van!!! Amit vettünk fejvédő, baldahin stb. Na az kicsi bele! Ez volt meg előbb, akiságy meg most. Annak a méreteit nem vettük számításba. Most vehetünk egy új szettet :evil: Amúgy szép lett. Még kell szőnyeg, meg kislámpa és apróságok. De ha jön a Kislányom (NINCS NEVE :shock: :shock: :shock: :shock: ), akkor mostmár jöhet, mert majdnem minden megvan... :lol:

Mindenkinek szép álmokat!!
Vendég
 


JÓ REGGELT MINDENKINEK!
NAGYON SZ.RUL ALUDTAM AZ ÉJJEL,DE MAJD DÉL KÖRÜL BEPÓTOLOM.MA SÜLTCSIRKE LESZ KRUMPLIPÜRÉVEL,MEG FŐZÖK HOLNAPRA PÖRIT,MERT HOLNAP MEGYÜNK VÁSÁROLNI(MEGINT) Kép

MASI:AZT HITTEM ÉJJEL LESZ VMI TÖRTÉNÉS,DE LÁTOM SEMMI.EZ TÖK IZGI LEHET MÁR ,TE TÉNYLEG A FINISHBEN VAGY,BÁRMIKOR JÖHET LILICSEK!!!!! :lol:

MISSI:REMÉLEM JÓL ALUDTÁL!!!!APA HAMAROSAN JÖN!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:


BÜNGYI:ELJÖN A TE IDŐD IS!!!!!BENNÜNK NEM MARADHAT A BABA!!!!!


KALLONI:VÁRJUK AZ ANYAGOKAT,ROBOTGÉPET ÉN IS SZERTNÉK VENNI ,VAGYIS TURMIXGÉPET,JÓ LESZ MAJD A BABÁNAK,MINDENT GYÜMIT,MEG KEKSZET ÖSSZEKUTYULNI!!!!

ORSI:NEKEM IS IS ÍZLIK AMÁLNALEVÉL TEA,REMÉLEM HATÁSOS IS LESZ!!!!ÉN ÚGY ISZOM,HOGY 34.HÉTTŐL 1 BÖGRE,AZTÁN MAJD 36.HÉTTŐL 2 BÖGRE ,MAJD 38 HÉTTŐL 1 LITYÓ.SZERINTETEK EZ ÍGY JÓ LEHET?????????MÁR HA KELL IGYAK MÉG A 38. HÉTEN!!!! :roll: (MERT HA AZ LESZ MINT AZ ELSŐNÉL ,AKKOR MÉG A 42.HÉTEN IS ISZOM,DE AKKOR MÁR CSAK AZ LESZ A BETEVŐM ,ASSZEM!!!!!! :lol: :lol: :lol: )


ADRI:ÖRÜLÖK,HOGY MINDEN ELKÉSZÜLT NÁLATOK IS,MA AKKOR MÁR JÖHET A PIHI!!!!!NEVET MÁR JÓ LENNE VÁLASZTANI!!!!! :lol:



JA EGYÉBKÉNT MOST NÁLUNK MEGINT FELMERÜLT AZ ALÍZ NÉV :roll: ,NEHOGY SIMÁN MENJEN MÁ' VMI,DE MIVEL ABSZOLÚT NEM TUDUNK VÁLASZTANI,2 NEVET MEG NEM SZERETNÉNK,ÍGY AZT MONDTÁK ACSALÁDTAGOK,HOGY MAJD AZ LESZ A NEVE,AMI KIJÖN MAJD A SZÁMON,A SZÜLŐÁGYON :wink: .MAJD MEGNÉZEM A LÁNYKÁT,AZTÁN DÖNTÖK:NÓRA VAGY ALÍZ? ALÍZ VAGY NÓRA?NA EZ SZÉP LESZ!!!!!!! :roll:
geosel.klara
 
 


Kép
EZT CSAK ÚGY NEKTEK,MERT VAGYTOK NEKEM!!!!
geosel.klara
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Apa reggel elment dolgozni, és eddig olyan jól vissza tudtam aludni..de ma nem ment.. :(

Ma 10 körül jön az unokatesóm, akivel már kb 3 éve nem találkoztunk :shock: , van neki egy 1 éves kislánya, hozza őt is..

Tegnap a sirógörcs kerülgetett, már nem tudom, hogy a fáradtságtól-e, de olyan béna voltam, minden kiesett a kezemből..
Persze este 6kor lettem kész a takaritással, és a gomba+husi bepanirozással, és elfogyott a meggyes süti. De hát vendég jön, csak kellene valami...nekiálltam kókuszost sütni! Közben meg készitettem elő az olajat a sütéshez, kiesett a kezemből az olajos flakon, végiglocsoltam a konyhát olajjal.. :evil: utána csináltam a piskótát, a tojás kicsúszott a kezemből, a frissen lesúrolt fehér konyhaszekrényemen a tojássárgáját végigfolyattam... :evil: utána persze lapos lett a piskóta.. :evil: majd nem lett sűrű a mártogatós massza :evil: majd mikor kész lett az első tányér kókuszos, kicsúszott a kezemből, végigcsúszott a konyhaasztalon a falig, és felmázolódott a csempére a jó kis csokis-kókuszos masszával.. :evil: Hát, már csak röhögni tudtam magamon..ja, és kihagytam, h a tepsivel is megsütöttem magam :evil:

Masi, furi hogy még mindig zárt vagy :shock:

Adri, te is belevesztél a takaritásba, szegény :? de legalább kész vagy, én majd csak jövő héten, ha végre eltűnt a matrac+ágy..
NÉV?? jajj, de kíváncsi vagyok, mi lesz!! :wink:

Klári, te is a nevekkel vagy bajban :) és továbbra is Nórára szavazok... :wink:

Kalloni, nagyon jók a felkészítős anyagok, apának is kinyomtattam :roll:

Orsi, SOTE :? én onnan jöttem el...vegyes dolgokat hallottam róla. Amúgy Szt Imre közelebb lenne neked?? A málnalevél tényleg jó, cukor nélkül iszom, én is napi 1 bögrével nyomom, nekem ízlik :)

Hűűű, ezek az anyósok!! Bünygi átérzem! Ha jön anyósom (évente 2x) akkor 3 napig van..de hát szülés előt.. :shock: jesszusom, szegény!! Köszi a babaápolásost, kinyomtattam :)

Cuki, ez a lépcsőzés.. :shock: ne izgulj!! betöltötted a 37. hetet, nagy baj nem lehet, Panka már úgyis jelezné...

Missi, ez a bojler dolog :evil: komolyan mondom, hogy lehet a főbérlő is ennyire hülye, nem gondol bele?? és ha nem tudnál anyudéknál fürdeni??

Csajok, köszi a segítséget irat ügyekben, jövő héten úgyis be kell mennem a munkahelyemre, majd ott is tájékozódok, h ők mit tudnak...

Na, leszaladok valami reggeliért, meg összekapom magam..

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Szép reggelt!

Vicsok! Nem vagy semmi, még végigolvasni is rossz, hogy miket műveltél este :lol: Fő, hogy még egyben vagy ;)
Ilyenkor a férjem azt szokta mondani, hogy inkább ne csinálj semmit.

Adri! jó, hogy elkészültetek a takarítással :) A névre nagyon kíváncsiak vagyunk :) Lehet, te is majd a szülőágyon fogod kitalálni.

Klári! Krumplipüré... nyami :) Fincsi, én is szeretem. Süti ma nem lesz? :)

Én túrógombócot készítek, ha minden igaz....

Többieknek is szép napot!

büngyike
 
 


Most hivott sógornőm (férjem nővére), hogy a másik sógornőm (férjem huga) benn a kórházban, annyira eldurvult a toxémiája. Szept 26ra volt kiírva, napi 1 kg-ot hizott :!: , vizesedett, vérképe katasztrófa. Már benn a kórházban, készítik elő a műtétre..Drukkoljatok, hogy a babának se legyen semmi baja!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Jó reggelt!

Ma egész jól aludtam, de már reggel 8 óta folyamatosan kapom a Szülinapos sms-ket. Még a keresztanyám is küldött kb 10 éve eszébe se jutottam.

Lilicsek éjszaka kétszer is nagyon mocorgott, de próbáltam nem tudomást venni róla, így viszonylag hamar abahagyta. (de gonosz vagyok)!, de nagyon fáradt voltam a tegnapi nap után.
Na majd ma bepótolom és egész nap simizem. :D

Nálunk fasírt lesz és vmi főzelék (szerintem tök, mert arra vagyok rákattanva) :D

Ügyesek vagytok, hogy így összeszedtétek a dolgokat szülés utánra az apukáknak, le is mentettem magamnak :D

Görcsök továbbra is megvannak, de nem olyan rendszeresek mint tegnap.

Na megyek porszívózni, meg főzni meg a gyógyszertárba.

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


masi:ha ma van anagy nap,akkor: Kép

vicsok:drukkolunk ezerrel,ha van vmi ,írj!!!!
geosel.klara
 
 


Sziasztok!

Ani
Szorítunk a sógornődnek! Legalább már lesz kivel babáznod! :)
A tegnapi pechsorozatod nem semmi- én is képes vagyok feldönteni, leejteni dolgokat, és ezen tényleg csak röhögni lehet! Persze én nem szorgoskodom ennyit a konyhában mint Te és a konyha is olyan kicsi, hogy legtöbbször ebből fakad, hogy minden borul.... De ügyes vagy, hogy ennyi mindent főztél-sütöttél!

Kalloni
Köszi az anyagot!

Cuki, Masi- remélem minden oké!

Én most megyek fodrászhoz, este pedig a hivatalos búcsúztató vacsorám lesz a munkahelyem szervezésében, a Trófeába megyünk, tök jó lesz!
Párom volt ma nyelvvizsgázni, szegény akart beszélni arról, hogy babát várunk és hogy mikor fog megszületni, de nem hagyták (pedig villoghatott volna az igeidőkkel (is):)....... még nem tudjuk, hogy átment-e. Ilyen a Rigó utca :(

Szép napot mindenkinek!

évi

> Kép
evarga
 
 


Masi
Boldog szülinapot! A lányodnak most már kijár a külön szülinap, nem?

Most látom, hogy nekem is megvan a betöltött 34. hét, össze kell pakolnom a táskámat,nincs mese!

> Kép
evarga
 
 


Sziasztok !

Vicsok : Szorítok a sógornődnek , ez nagyon durván hangzik ami történik vele !!!!!!!!!
Viszont neked sem ártana vissza fogni a tempóból, mert annyi mindent csinálsz ,hogy nem sok időd maradhat a pihenésre. Vigyázz magadra !!!
A kétbalkezesség szerintem terhes -jelenség. Párom egyfolytában a nyomomban jár- már ha itthon van , és szedegeti össze az elgurult , leejtett dolgokat. Tegnap pl. teregetés közben vagy 3 pár zokni/harisnya esett le a szárítóról , mert bénán raktam oda , mire megjegyezte este ,hogy szívesen vesz egy másik szárítót, de a földre azért ne teregessek :P

Cuki: Remélem a köldökzsinórral nem lesz semmi gond és szülhetsz rendesen .
Azért ugye megkönnyebbültél ,hogy már látod a végét ?
Jól beletrafáltál a szept.24-i dátumba , remélem ezt a pár napot már a lehető legkevesebb komplikációval sikerül eltölteni !

Nekem csak jövő héttől lesz CTG , de amiket írtok !! :shock:
Persze jó ,ha a gyerek nem alszik a vizsgálat alatt, de hogy lépcsőzgessünk, meg mindenféle módon birizgáljuk fel szegényt , ha szundikálni támad éppen kedve :roll: . Hát nem is tudom.... meg persze ez is csak egy hülye gép,ami össze -vissza mérhet mindent ., hogy stresszeljék az embert.

Változatlanul ezen a lassulásos dolgon filózok: drága kisfiam annyira be van indulva ,hogy csak na ! Jobbról -balról rugkapál, csuklik és dugdossa kifelé a végtagjait :lol: ! Jaj, úgy imádom !!!
Tegnap azt játszottuk,hogy megfogdosom a lábát ( vagy amit annak gondoltam ).Néha egészen az oldalamnál domborodik .

Büngyi : Szerintem szerencsés vagy ,hogy simán zajlik a terhességed, és nem kell mindenféle görcsöktől szenvedni. A természet nem véletlenül szánt 266 napot a terhességre , lehet,hogy 1-2 hét múlva hirtelen indul be nálad minden és meg sem áll Heléna érkezéséig !

Adri : Jó ,hogy végre Nálatok is a helyén van minden !!!

Csilla : Én csak remélem ,hogy Dani nem forog , mert furcsa helyeken érzem a mozgását. Pár hónapja már fejen áll, de gyakran vagyok négykézláb ( a hátamat tornáztatom !!! )
Sokan esküsznek mindenféle megfordító pózokra, aminek az a lényege,hogy olyan testtartást kell felvenni ,amiben a méh gyakorlatilag lebeg vagy mi és ettől a baba befordul. Viszont a 37. héttől már nem nagyon ajánlják, és van akinek nemhogy segít, de még kényelmetlen is .

Orsi : De jó, hogy nagyjából egyidősek a babáink! Legalább októberben is lesz kivel megtárgyalni a terhességgel kapcsolatos dolgokat, mikor a többiek már rég a szoptatásról /pelenkacseréről leveleznek majd :wink:


Masi : Hogy vagytok ????????

Én ma nem tudom ,hogy mit főzzek . Úgy bereggeliztem fincsi tönkölybúzás szendvicsből, hogy semmit nem kívánok ,de a túrógobmóc nagyon jól hangzik!!!!

Kép
sheepy
 
 


Hali!

Cuki: ha jól emlékszem te írtad, hogy vettél magzatvízszivárgás jelző betétet?! Hol tudtad beszerezni?

Az előbb pisilés után valami végigcsorgott a lábamon, de nem volt sok (lehet hogy csak pisi?) Bár nem volt szaga se színe.
Kezdek asszem bekattanni. :cry:

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Masi : látom közben írtál. Örülök, hogy minden ok és Boldog szülinapot !!!!!!!

Kép
sheepy
 
 


Akkor mégsem ok ????? Vagy csak vaklárma ??????

Kép
sheepy
 
 


masi:hajrá!nem kell már az abetét neked,de azért figyelgesd,ha pisilsz,és nem akar elállni,akkor az már magzatvíz!!!!!

evarga:grat a 34.héthez!!! Kép
geosel.klara
 
 


cukika:grat a 37.héthez!!!!! Kép
geosel.klara
 
 


jo reggelt kismamak!

Masi, boldog szülinapot!!! pihizz sokat!

Vicsok, en is szoritok az ismerösödnek!

Adri..meg nincs nev???? :shock: hu, lehet tenyleg a szülöszobaban fogod eldönteni :wink:

en most jol aludtam, csak 2x kelett felkelnem pisilni :wink:

Sheepy, mikor esz CTGre pontosan? mi is jövö 7en megyünk elöször..

Missi, hogy birod apa nelkül?remelem jol vagy!

en ma sajos megint nagyon erötlen vagyok..es vasalnom kell a tegnap kimosott babaruhakat, hogy tovabb tudjak mosni :shock: fözni is kell...tepsis daralthusos burgonya lesz..ha lesz eröm :wink:

pusszancs mindenkinek..nezek vasalas közben egy kis nemet tv-t..a vegen elfelejtek nemetül :shock:

pusszancs
Vendég
 


Köszi Cuki az infót, majd kiderül mi volt ez. Nem nagyon értem ( azért remélem a bepisilésre még nem szoktam rá) :D

Majd figyelek!

Kép
URL=http://www.glitteryourway.com]Kép[/URL]
masika
 
 


Sziasztok!

Masika boldog születésnapot!!!

Masika, igen sajnos nem lehet kapni azt a betétet, de a felkészítőn is mondták ezt a papírzsepis ellenőrzést, amit a Cukika írt. Amúgy lehet, hogy csak az éjszaka felgyűlemlett hüvelyváladék folyt ki, nekem szokott ilyen lenni.

Ma éjjel a picurkánk olyan aktív volt, hogy felkeltem olvasni, mert aludni nem tudtam volna. Na majd napközben pihenek. Este meg találkozunk a tervezővel, most hozza a látványterveket a házunkhoz. Hú kíváncsi vagyok, hogy értette-e, hogy mi mit szeretnénk és úgy tervezte-e meg. Párom persze mondta, hogy ne legyek nagyon csalódott, ha most még nem olyan a terv.

Vicsok megy a drukk a sógornődnek!!!

Sheepy, igen hallottam én is egy csomó megfordító pozíciót, de pl. a hanyatt fekszem és a derekem alá teszem a párnát (indiai híd) nem megy. Nem kapok levegőt rendesen olyankor. A négykézlábas pozícióra nem reagál a Manócska.

Sziasztok, Csilla
csim
 
 


Jó reggelt!Huu mindenki milyen aktív ma reggel!!Én viszont 10ig aludtam :lol: Lustaság!!

Orsi,hát nekem nem kellett rezegtetni! :) De remélem ez így is fog maradni,hogy mindig aktiv lesz!!Picipókom :)

Klára,elég jol aludtam,de azért ez nem ugyanaz!Nincs "apa illat"stb... :? :wink: Még kettőt kell aludnom és remélem már itthon lesz aznap!!!

Vicsok,igen én is ezt mondtam faternak!!Mert hogy mit aggodok??De mondom b.meg,ha nem tudnék pl nálatok fürdeni akkor itt 2-3-4 napokig csak lennék melegvíz nélkül???Elvileg ma jön ki végre a szerelő,hát írtó kív leszek mit alkot!!!Jujj ez a sógornőddel szörnyű!! :shock: :shock: Én remélem nem járok így és persze senki itt közülünk!!Heti 1 kg??Jesus!!Az egyik csajszi is most 3 hét alatt 4 és fél kilot hizott! :? :) ,de neki semmi baja sincs!!Biztos sokat eszik!!


Masi, boldog szülinapot!! :) Anyumnak meg holnap lesz!!Nem ám a porszívózás meghozza hatását!!!! :wink: :)

Evu,nehezen!!De még megvagyok!! :)

Ja amugy a magzatvíz témához annyit,hogy lehet csak én vagyok igy vele,de én pl pár éve "ott"is megtudok izzadni ugyanugy,ha pl sokat ülök,vagy dög melegben,vagy stressztől..szóval néha megizzad a bugyim is! :) :? Ez elég gáz,de már kezdem megszokni,és én ezért asszem elég nehezen jönnék rá ha pl az épp magzatvíz szivárgás lenne!!Ok ha durván folyna az persze más...de nem tudom!! :roll: Én reggelente vagyok ugy,hogy felkelek és utána kifolyik vmi kisebb mennyiségben!DE ez szinte mindennapos!Szeríntem ami éjjel összegyűlik kis "testnedv"ilyesmi..,az jön ki gyors!! :shock:

Puszi a többieknek is!Büngyi,Sheepy,Kalloni,Cukika...meg MINDeNKI!!!Szép napot!!

Missfried
Kép
missfried
 
 


Na látom Csim épp ugyanezt írta a váladéékról!! :) Akkor ez megnyugtató

Missfried
Kép
missfried
 
 


Sziasztok!

Masika! Boldog születésnapot!
Este nekem is végigfolyt valami, de tuti, hogy pisi :oops: nagyon kellett már, de még tartogattam, és egyszer csak olyan köhögőgörcs jött rám, hogy elindult :shock: Pedig visszatartásban mindig nagyon jó voltam ;) Úgy látszik a teher, ami nyomja erősebb....
Próbáld ki Cukika tanácsát, nekem jónak tűnik ;)

Vicsok! Szorítunk a sógornődnek! Napi egy kiló, azt tuti, hogy víz, lányok! Én nem hinném, hogy valaki ennyit enne :roll:

Evu! Sok sikert a főzéshez :)

Klári! Aranyos vagy a blogomon, kösziii :)))

Missi! Szorítok a bojleresnek ;) De ha nem lenne rossz, akkor egyedül zuhanyoznál, így legalább anyudéknál teheted ezt meg és van társaságod ;)

Sheepy! Nagyon édes a kisfiad, mozogjon csak :) Az enyém is beindul néha, de csak fészkelődik, nem rúgkapál.

Csilla! Ezek szerint a babádnak már nincs helye megfordulni, ezért felesleges szenvedned. Most már nem fog. Akkor neked is programozott császár lesz?

Évi! Jó szépülgetést a fodrásznál és jó bulizást a búcsúztatón. Párodnak meg szorítunk! Biztos sikerült neki, jó tanára van ;)

Többiek merre? Bogyó, szedd már össze magad és jelentkezz!

Tidi, szorítok. Holnap aláírtok :) Jaj, basszus, nem egy Nagykovácsiban lévő házra szerződtök??? :shock: Mert mi pályáztunk egyre, baromi jó áron volt, és holnap elvileg elviszi valaki :(

büngyike
 
 


csajok, aki jo overall-zsakra vadaszik, tipp: aug.i topic, Mandala, kepek ma frissen felrakva, nagyon szep, 8.000 ft es nem csak 1 telre, mint a Brendonos...

egyebkent vasalok...es sikitani tudnek!! ugyebar tegnap mostam bbaruhakat, plüss ruhakat is, hat ennyit a minösegröl :? most kiforditottam öket es szall minenfele a szobaban a szösz, de ezt el sem tudom mondani...sirhatnekom van, nem is akarok mar vasalni :evil: de muszaly..

nekem is szokott olyan lenni, hogy allok es erzem, hogy "bepisiltem", ami nem igaz, de olyan erzes, mert csurog a csurognivalo..et meg mindig nem szoktam meg, a terhsseg elött soha nem kellett tisztasagi betet :shock:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?