Új privát üzeneted érkezett!

berzkat
kérlek írd meg nekem is hogyan működik ez az egész a gyes körül?
eddig betegen voltam, fél évig majd kapok valami gyást és utánna fizetésem 75%-t akarják adni, 3. évben meg azt a rettentő kevés pénzt. ilyenkor van valami kiskapu?

Kép
Kép
bbeti
 
 


dicamama
boldog születésnapot!
22 éves vagy? a mindenit!

pannica neaggódj minden rendben lesz a gépek tévedhetnek, majd írj, hogy mi volt.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Pannica:
remélem Te is lassan babázol, látod, én azt hittem, van még egy hetem, de Niki ki akart jönni. Gondolom sejtette, hogy szűk a gátam, nagyobb fejjel (33 cm-es volt) talán még nehezebben jön ki vagy nagyobbat kell vágni.
Fájdalomcsillapítást a mi kórházunkben eleve nehezen adnak, a dokim meg végképp ellene van. De amikorra kellett volna, addigra már késő lett volna, mert már jöttek a tolófájások és arra nem adnak, hogy nehogy ne érezd mikor kell nyomni. Férjem benn volt végig, a jelenléte segített sokat, főleg, mert hogy csak kb. az utolsó 2-3 órában voltak velem végig a dokim meg a bábám. Előtte sokat voltam egyedül a férjemmel, aki nagyon erős volt, mert nem lehetett könnyű végignézni, hogy én hogy szenvedek és vérzek. Mert erre is fel kell készülni, hogy egyre jobban vérzik az ember és persze bugyi nincs már rajtad. Tehát amelyik férj nem bírja a vért, ne menjen be, én bevallom őszintén, hogy én nagyon örültem, hogy a hasam miatt nem sokat láttam.

Kép

Kép
rekanna
 
 

 
 

Jó reggelt mindenkinek!

Dicamama:Boldog Szülinapot!!!

Nagyon szépek a picik a pocik meg a ruhák és minden :D

Barbamami:Nagyon szupi,hogy befordult a babád.
Nekem még mindig keresztbe nyomja.
Tegnap elmentem a védőnöhöz,hallgattunk szivhangot,felis vettem a telefonomra,de a védőnő változatlanul aggódik amiért még nem fordult be.Hát én ezen nem idegeskedem.Ő tudja hogy a jó neki,és van még ideje :)
Ami a problémám,és nem tudom valaki járt-e igy,hogy borotválkozásnál vettem észre egy jokora dudort,vagy inkább dagadást a hüvelyem környékén(bocsi).
Kiderült,hogy visszér,és nem kicsi.De szerintem érinti a gát környékét is.Igaz a fiamnál nem volt már gátmetszés,de ki tudja most hogy alakul?Ha állok,ülök a wc-n akkor egyből kijön.Mi lesz ha szülésnél erőlködöm?
Van valakinek tapasztalata?
13-án megyek a dokimhoz,ráér addig vagy szaladjak?
Védőnő szerint ez előfordul párszor,de a doki dönt majd.
Vélemény?

Kép
dorcacs
 
 


Sziasztok!

Dicamama
Hú de fiatal vagy... :P Boldog születésnapot!

Pannica
Ne aggódj, a lényeg hogy a baba jól van, az hogy esetleg kicsi, lehet hogy már attól van, hogy a méhlepény nem látja el már rendesen a feladatát. Gondolom ma ezt megvizsgálják, és ha így van, megindítják a szülést. A baba meg majd kinn megnő szép nagyra. :lol: szorítok neked!

Dorcacs
Mit aggódik a védőnőd? 28 hetesen még nem is nagyon szoktak a babák befordulni... Visszérrel kapcs. sajna nem tudok segíteni, de szerintem ez még ráér,ha nem okoz fájdalmat vagy gondot, nem kell rögtön a dokidhoz szaladni. Szerintem úgysem igazán tud vele mit kezdeni, maximum ha majd eljön az idő és úgy találja nem engedi a természetes szülést. Eddig is volt, vagy csak most a terhesség alatt?

Bbetti
A tgyás és a gyed alatt nincs semmi kiskapu, csak a bejelentett béreddel lehetett volna felhúzni az összeget, de a tgyás és a gyed akkor is a naptári napi átlagkereset 70 %-a, de legfeljebb havonta a minimálbér kétszeresének 70 %-a: 91.700,-Ft. Ezeket kapod a gyermek 2 éves koráig. Ez azért lehet elég jó is, csak ugyebár ez a béredtől függ. Ami utána jön, az a gáz, 3 éves korig. Na, ez a gyes, fix összege 27.130 ft/hó. Ez brutál kevés. Itt ezt ki lehet játszani, ha jön a második baba Ha már a gyed alatt terhes vagy ugyanazt kapod mint eddig. Ha már gyesről mész, akkor gyorsan táppénzre kell menni , és visszakapod azt a táppénzösszeget, amit akkor is kapnál ha dolgoznál a kedvezményszabály alapján, feltétel a bejelentett munkahely. És ha te elmész táppénzre, akkor a férjed jogosult felvenni a gyest, akkor is ha 8 órás munkaviszonyban dolgozik. Na, ezt írtam meg Times-nek hogy ez hogy is működik, de ez nálatok még azt hiszem nem aktuális. Remélem kiigazodsz azon amit írtam, bár ezt elég nehéz így leírni.

berzkat
 
 


Pannica:

nagyon drukkolok, hoyg minden rendben legyen, mekkora volt multkor a babó? sokat fogyott? de ha nem indította meg a doki a szülést, bizti nincs nagy baj...

Berzakt:
engem is érdekel ez a gyes, gyed dolog, de kicsit nekem nem világos, kérlek javíts ki, ha rosszul gondolom...

"Ha már a gyed alatt terhes vagy ugyanazt kapod mint eddig."
Itt a 91.700Ft-re gondolsz, vagy a táppénzre (fizu 70%-a)?

Gyesről hogy lehet táppénzre menniM? nem kell visszamenni dolgozni? hanem egyszerűen csak kiír a doki?

Összefoglalva azt mondod, hogy nem kell visszamenni dolgozni, és van esély arra hogy a régi fizu 70%-át kapd táppénzként, ha teherbe esel gyed, gyes alatt?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Lilo:
még nekünk is mindig semmi, és hála olyan jót aludtunk ma, tegnap kicsit kevésbé... :) szólj ha nálatok változna... :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok!

Akíra:
Szia! :D Gyönyörű nevet adtok a kislányotoknak! Egyből beleszerettem ebbe a névbe!8 De mivel nem szeretnénk több babát...,nem lesz ilyen nevű csemetém..) :(

Dicamama:
BOLDOG SZÜLINAPOT!! :D :D

Betti:
Olyan régen raktál fel képet a kicsi lányzódról! Nagyon kíváncsi vagyok,mennyit nőtt!!!!!!!!!!!!! :P :P :P

Dorcacs:
Na hát a befordulás miatt aztán egyáltalán ne aggódjál!! Van olyan baba,aki a szülés előtt közvetlenül fordul be!
A visszérrel szerintem nem igazán tud mit csinálni a dokid.. Ezért ne rohangáljál hozzá.. legalábbis én nem mennék ezért külön. De biztos mond majd valamit, állítólag sok nőnél előfordul a terhesség alatt. A lábadon is van visszér?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Előszöris köszönöm, hogy igy a végén is befogadtok, aranyosak vagytok :)

Dicamama nagyon boldog szülinapot! Tényleg jó fiatal vagy, bár én se vagyok túl öreg a 25 évemmel, de jó látni, hogy fiatalon is vállalnak gyereket, nem csak 30 felett :)

Pannica szerintem ne aggódj, a mérések nem feltétlenül pontosak, ezek csak tippek és találgatások, hisz hallottam már olyat, hogy több mint 4 kilósra tippeltek egy babát, másnap megszületett és kevesebb mint 3 volt...szóval szerintem nyugi, az idegesség neki se tesz jót, és hát ki tudja, lehet már ma meglesz a drága...kitartás!

Dorcacs, szerintem sincs min aggódni, hisz az összes könyv azt irja, hogy a 35.hétig még nagy esély van, hogy megforduljon, szóval szerintem no para, és hát nem is értem, hogy mit aggódik a védőnő, miért kell ilyeneket mondani, csak felidegesíti a kismamát...

A baba hajméretére szokták tényleg fogni a gyomorégést, de én nem hiszem, hogy sok köze lenne hozzá, szerintem ez csak olyan mint a régi babona szerint, hogy csúcsos-e a has vagy sem és ebből okoskodták ki hogy fiu e vagy lány, de hát az se jött be mindig :D
Nekem is csúcsos volt sokáig a hasam és mégis kislány pihen benne, szóval én ilyenekre nem adnék :)
Az én dokim csak annyit mondott a gyomorégésemre, hogy növekszik a drága :lol:
És rájöttem, hogy egy két kaját mellőzök akkor nem ég a gyomrom, vagy van olyan, hogy csak kicsit hamrabb kell megennem valamit, nem este és akkor nincs baj...de persze nem mindenkinél működik ez igy de nekem bevállt :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Barbamami, örülök, hogy tetszik a név, szerintem is nagyon különleges, bár az utóbbi időben egyre több a Kíra, és hát ezért is szerettük volna, ha y-al tudjuk anyakönyveztetni, hogy különlegesebb legyen, de azt hiszem ő magába is különleges lesz, ugyhogy már nem is bánt a dolog :)
A második neve pedig nagy valószínűséggel Blanka, Bianka vagy Luca lesz :D
A keresztszülők döntenek, de egyenlőre nincs érdemi döntés :lol:

Neked amint látom már megvan Napsugár és Peti, és az új kid jövevénynek mi lesz a neve, megvan már ? :)
A Napsugár nagyon édes név, nem is tudtam, hogy van már ilyen név, de gondolom a nevéhez hűen édes kislány :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Bocsánat,kezdtem a bejelentkezést...

Berzkat:
A másikon olvastam,hogy lehet,hogy császárod lesz? Kicsit lemaradtam,vagy csak figyelmetlen vagyok.. Miért? Keresztben fekszik?.. A kisfiad normál szüléssel született?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Akíra:

Hát a lányom iszonyú eleven.., de rengeteget mosolyog,elég vidám kis "manó".(6 évesen akkora,mint egy 9 éves..)
Még főiskolás koromban iszonyúan untam egy neveléselmélet előadást..,és a névnapokat bogarásztam a noteszomban. Akkor akadtam a Napsugár névre,a tavaszi napfordulón,márc. 21-én van a névnapja. Na,akkor eldöntöttem,hogy ha egyszer kislányom lesz,ezt szeretném adni neki. Szerencsére az apjának is tetszett..
Most is kislányt várok, Boglárka lesz. :D Tegnap mondta a doki,hogy nagyon kislányos a pofikája. :D :D Hát,persze hogy kislányos!! Gyönyörűségesen szép kislány lesz,persze,kicsit sem vagyok elfogult.. :D :D
Te hol fogsz szülni?

Berzkat:
Azt hiszem,te kérdezted,hogy fel tudok-e rakni szájnyalogatós képet.. De a doki annyira el volt varázsolva,hogy elfelejtett erről képet csinálni..
Tudod,a dokim alapból onkológus,állítólag nagyon jó,az egész országból járnak hozzá. (Az Istvánban az onkológián főorvos,a szülészeten ki sincs írva..). Tegnap egy idősebb hölgy volt előttünk,valószínűleg a fia hozta. Sajnos biztos,hogy valami nagy baja van,mert az arcukra volt írva. És hát a dokinak se valami szuper közölni valakivel,hogy rákos,és mennyi esélye van.. Úgyhogy aztán amikor mi jöttünk sorra,szinte belevetette magát az UH-képernyőre,és a babával foglalkozott jó ideig. (Persze egyébként is nagyon alapos,ezt azért hozzáteszem!)
De egy orvosnak se lehet könnyű..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Luisa

Gyedről akkor érdemes táppénzre menni, haa bejelentett béred olyan magas volt , hogy a táppénzed magasabb lenne mint a gyed maximumösszege( 91.700 Ft). Ilyenkor elmész táppénzre, a férjed pedig ha a gyerkőc elmúlt 1 éves, 8 órás munkaviszony mellett is igényelheti az utána járó gyest.

Gyesről mész, akkor akedvezményszabály lép életbe: Ennek az a lényege, hogy megnézik, mennyi volt az utolsó ellátás alapja s ezt „élesztik fel”, a korábbi átlagkereset után jár a táppénz. vagyis a gyed előtti átlagkereset, ha legalább 180 bérezett napból volt megállapítva, felső határ nélkül, korlátlanul számít ilyenkor.
Gyesről vissza is lehet menni dolgozni, ha olyan helyen dolgozol, hogy a béredet várhatóan megemelik, a többiekéhez igazítják. (Na, nálam ilyenre nem nagyon számíthattam.)De egyből táppénzre is lehet menni, doki kiír és kész. A gyest viszont akkor le kell mondanod azzal a nappal amikor táppénzre mész. Te nem vagy rá innentől jogosult. De a férjed igen.Csak igényelni kell.

"Összefoglalva azt mondod, hogy nem kell visszamenni dolgozni, és van esély arra hogy a régi fizu 70%-át kapd táppénzként, ha teherbe esel gyed, gyes alatt?"
IGEN De a második gyerek születése előtt érdemes kivenni a felgyülemlett szabiaidat, hogy a második gyereknél újra a fizetésed 70%-át kapd, és ne a táppénz , (ami amúgy is 70%) 70 %-át thgys-nek és gyednek.

Ha van még kérdésed írdd meg, megpróbálok rá válaszolni. Én ezeket a törvényeket már nagyon átrágtam, mert hát ugye rám is ezek vonatkozak, és jó vele tisztában lenni. Ha nem vagyok eléggé "képzett" ezekben az ügyekben, simán átvágtak volna. Kivettek volna a zsebemből egy csomó pénzt. Mert hát a bérszámfejtők között sincsenek ebben igazán a toppon. Volt is vitám velük, pedig ez a cég csak bérszámfejtéssel foglalkozik. :? Tisztelet a kivételnek.

berzkat
 
 


Barbamami

Nem én kértem, de végül is én is kérhettem volna, mert nagyon szívesen megnéztem volna :lol: .

Nekem azért várható a csaszi, mert a 33 hetes UH.-on még nem volt teljesen befordulva, balra kitér a feje, valamint a méhlepény megközelítette a belső méhszájat, és ráadásul elöl tapad. Szóval ez még mind kérdéses, mert hát be is fordulhat még, a méhlepény helyzete meg még kérdéses hogy milyen lesz addigra. Nőhet még a hasam, feljebb húzódhat, (vagy akár lejjebb is), nem tudom. Szóval egy kicsit gázos eset vagyok, de bízom benne hogy nem lesz semmi baj.( lepényleválás, vagy elnyomja a lepényt a babó és nam kap elég oxigént, tápanyagot, stb)Ezek a rémálmaim.( Parapiri3) :lol: De hétfőn talán már okosabb leszek.A lényeg hogy a 37. hétig kihúzzuk, aztán már ha gázos úgyis kiveszik.
Az első az természetes szülés volt, kis segítséggel( szülésindítás túlhordás miatt).

berzkat
 
 


r.zsana: köszi kérdésed!Hát nem tudom...ha az jelnek számít, h pár napja mindenen sírok, mindenem fáj, már nem tudok sokat aludni, már két hajnalban is arra ébredtem, h iszonyatosan fáj a hasam, mint régen mensi előtt és hányingerem van...??... :roll:
Meg tudom kicsit bizarr, de szülés előtti napokban fokozódhat a folyás?? :?:
Szóval nem tudom mi lesz már és mikor, de jöhetne Réka és remélem minden okés lesz!!! :roll:

Kép
gyanixi
 
 


Hú Berzakt te tényleg nagyon képzett vagy etéren, márcsak egy apró kérdésem maradt, ha nem gond, szerintem ez a téma sokaknak hasznos lehet majd, ezért nem priviben kérdezem...

Szóval azt írod, hogy érdemes kivenni a felgyülemlett szabit, azt hogy lehet? Ha gyeden van az ember nem vehet ki szabit, nem? Szóval beszélni kell a céggel, hogy vegyen vissza a szabi idejére? Vagy hogy tud ez működni?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


köszi előre is a választ! :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Berzakt:
hát remélem elkerülöd a császárt, nekem is elég lenn volt a lepény, de feljebb ment, drukkolok!!!

Gyanixi:
nekem is elég bő lett a folyásom, kaptam a dokitól vmi kúpot, azt mondta tegyük rendben a kémhatást szülés előtt... de elvileg ez nem baktérium vagy gombicsek...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Barbamami, hát az elevenség csak jó, legalábbis én inkább szeretnék egy cserfes életrevaló eleven rosszcsont kislányt mint egy sarokbaülőset :lol:
Szóval biztos iszonyat édes a kislányod, és hát azt mondják a név kötelez...tudod mit jelent a napsugár? milyen tulajdonságokat vonz elvileg magával?

Az elfogultság meg csak természetes, én is meg vagyok győződve róla, hogy gyönyörű lányom lesz, és tudom, ha másnak nem is fog tetszeni nekem akkor is ő lesz a világon a legszebb kisbaba :)

Vannak 4d-s felvételeitek a babókról? Feltettétek már őket, olyan kiváncsi vagyok, ugy szeretem nézegetni ezeket a képeket :)

Én a Schöpfméreibe fogok szülni...márha addig be nem záratják az egészet... :evil:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Barbamami, nanett: olyan kedvesek vagytok és köszi a drukkokat!! :D
Kislilla:: szerintem ne aggódj a fej nagysága miatt!!
Pannica: én, mint főpara mondom, h ha gáz lenne a babával, akkor már egyből ott tartottak volna. A mi babánkat sem mondták nagynak, de ezek a mérések mindig csak hozzávetőlegesek!!
Írd meg mi volt!!! :wink:
Luisa: Én betadine kúpot kaptam, de az meg jódos és annyira gáz! meg tényleg minden könyv azt írja, h a terhesség alatt fokozódik a folyás, nekem sosem volt, ha volt is minimális és most is az, de valahogy feltűnt, h pár napja egy picit több. Használok laktacidot is, most még kúpozzam is magam??Na ezek olyan dolgok, amiktől parás lesz az ember, h akkor most mit is tegyen??? :roll:

Kép
gyanixi
 
 


Most ahogy igy elemezgetitek a szülés elötti dogokat...hát nem tudom, elvileg elég sok minden utalhat a szülésre, már amit én innen onnan olvastam...de ha mondjuk ezek alapján ítélnénk akkor lehet én is pár napon belül megszülnék...mert, hogy ugye azt mondják (már amiket én olvastam), hogy hangulatváltozások, bővebb folyás, hasmenés is lehet, és lejjebb megy a has, ezálltal többször kell wc-re menni...hát ez nekem mind van, ugyhogy nem tudom, hogy ilyenekbe lehet-e bízni...
Bár lehet csak én vagyok klinikai eset :wink:

A császárt én is szeretném elkerülni, bár egy kis esély van rá sajna nekem is, de azért remélem megúszom...

Ha jól láttam ma még Pannica nem jelentkezett...lehet, hogy már megindult a szülés? :P
Olyan izgi...lehet nemsokára a kezébe tarthatja a babócáját...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Pannica: ha baktérium v gomba lenne, akkor gondolom égető érzést v viszketést is éreznénk...nem??

Kép
gyanixi
 
 


Én is GYES-en voltam, de már táppénzen vagyok, bementem a munkahelyemre és engedélyt kértem, hogy megszakítom a GYES-t! Szerencsére a főnökeim nagyon jó fejek, igaz a szabikat én nem vettem ki, mert arra gondoltam, hogy ha majd minden jól alakul akkor az ikreknél egybe szeretném visszamenőleg kivenni, most egyenlőre a fizum úgyis igen gyér, addigra meg ígéretet kaptam egy kis emelésre mielőtt visszamennék.
Ez kb. 22 hetet jelent!!!

Kép
Kép
times
 
 


Dicemama
Boldog szülinapot!!!

Nagyon szépek a picik, a pocik meg a ruhák!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok lányok!
Most épp a bartánőmnél vagyok, és kicsit felugrottam, mert ő is Érden lakik és átszaladtam hozzá, hogy megnézzem, hogy veletek mizújság itt fent! :) Én tegnap és tegnap előtt is voltam a Corába, a kis apróságokat amik hiányoztak mindent megvettem (pl. cumik, rucik, takarok, stb.) annyira jó érzés volt nézegetni. Közben párom is vett a másik Corába, ami Óbudától nem messze van párásítot, egy komódot, ami fiókos, szerintem marha jó árért volt, meg azt a kismama kezdő csomagot, amibe van, négy cumisüveg, mellszivó és egy mikrosterilizáló, Aventes. Holnap még a maradék dolgokat megyünk megvenni egy babadiszkontba (pl. kiságy, pelenkázó alátét az ágyhoz stb.) és akkor meg is vagyunk, készen a baba fogadására, már csak a babsarkot kell majd megcsinálni a hálóba! :) Ja, tegnap voltam uh-on, itt Érden, és azt mondta a doki, tök édi, a fél környék hozzá jár, hogy a babunk annyira fejlettke, hogy előfordulhat, hogy már május elején, közepén babázni fogunk! :) Úgyhogy most tiszta izgatott már mindenki! :) Remélem ti jól vagytok, én királyul, még egyenlőre tartom a 4 kg hízást...egyenlőre :(, de sajnos a pocakom bal oldalán lent kijöttek elég ronda striák, kicsit pityeregtem tegnap emiatt (tudom hülyeség), de aztán úgy voltam vele, Domiért mindent! :) Na most nem is húzom itt tovább a szót, majd holnap este jövök, visszaolvasok és irok!

Puszi mindenkinek!

"Egy nagyon boldog anyucika" :))))

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Annyira nincs időm írni, hogy az már lassan felháborító. Pedig annyi mondanivalóm, ill. kérdésem lenne!

Judithappy:
Nagyon szép a kocsitok, jó hogy nem hagytad magad lebeszélni róla!!! Nem véletlenül volt első látásra szerelem...
És a rucik... Én is úgy bevásárolnék, de mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy már most két zsák babaruha van otthon, amit kaptunk a család nagyobb gyerkőceitől. De lehet nem bírom ki, és veszek egyet kettőt, mert olyan édik.

Barbamami:
Én ma voltam ultrahangon, és nekem is azt mondta a doki, hogy nagyobb a koránál, 1 héttel, de mindene.
Leírnád az adataidat, ugyan én 1 héttel előtted járok, de azért hátha összehasonlítható lenne.
Az enyémek:
BPD: 79 mm
THQ: 84,5 mm
FL: 60 mm
Azt mondta a doki, hogy úgy 1800 g lehet. És kb. 3600-3700 g-al fog születni.
Ha esetleg van valakinek 30 hetes adata, azt is szívesen fogadom, hogy megnézhessem, másnál hogyan alakultak ezek.

Szóval lehet az 56-os rucikat mi is kihagyjuk...

Akik már jártak a Corában: nem néztétek meg véltelenül a kókuszmatracot közelebbről? Az újságban láttam, és elég olcsó, de a minősége is olyan? Nálunk a bababoltban 11.400 Ft-ért adják, persze lehet, hogy az jobb minőségű. Szerintetek??? Délután megyünk megnézni, úgyhogy ha van véleményetek légyszi írjátok meg SOS. A bababoltban amúgy azt mondta a csajszi, hogy nekik is van olcsóbb, de akkor már inkább szivacsot vegyünk. Ezt nem nagyon értem... Vélemény???
Köszi!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


:D Sziasztok!

Most jöttem haza a CTG-ről, minden szuper, gyönyörűen vert a pici szivecskéje, majd jövőhét csütörtökön kell mennem újra. :P

Nikole!
Nekem31-32 hetes adataim vannak ha jó.
BPD:84.1
FL:61.7
És a pocak átmérője:80.3.
A sújját nem tippelték, de azt mondta a doki, mivel az előző kettő is elég nagy volt, -4.25, és-4.50kg, így valószínü ő sem lessz sokkal kissebbb.

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


sziasztok!

dorcacs:kb.3 napja nekem is van olyanom,mint neked ott.Csinálj langyxos sós vizet,kellemeset,de ne meleget!Literenként tegyél bele 2 evökanál sót,és 10 percre lógasd bele a popód.Tök jól visszahúzza!!!!

nicole!én megnéztem a matracot.szerintem ugyan ennyi nálunk a tescoban egy sima szivacs.A duplájáért én sem venném meg,de ennyiért érdemes!szerintem!én semmi gázos dolgot nem láttam rajta.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Hát lányok szerintem ahogy mondani szokták az ár nincs mindig egyensúlyba a minőséggel, szóval szerintem attól, hogy valami olcsó attól még lehet jó. Mostanába sok babás műsort néztem meg és ahol hasonlítgatják a különböző termékeket egymáshoz, 99% az szokott kijönni, hogy ugyanazt tudja az olcsóbb is, a drágábba csak a márkanevet fizettetik meg velünk, vagy éppen azt, hogy nem manuális hanem minden digitális egy-egy kütyün!
Szóval szerintem ugyanazt tudja ez a kókuszmatrac mint a 12000-es...
De persze ez csak az én szerény véleményem...

Viszont nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy nektek is vannak csíkjaitok? Vagy a mai modern világba mindenkinek sikerül mnegelőzni ezt csak nekem nem sikerült? Csak mert én ha jól számolom 4 fajta krémmel és olajjal kenem a hasam meg a combom is és hát nem tudom mit nem csináltam jól, de egy-két hónapja megjelentek és egyre több van belőle
És a másik amit nem tudok mi, és kezdek aggódni, hogy nagyon viszket hastól lefelé minden,(tehát has, comb, lábszár) és pici apró kiütésszerű dolgok jöttek ki, amik nagyon viszketnek...állandóan vakarózok, mint egy kutya... :cry:
Nektek nincs ilyen panaszotok? Vagy szerintetek mit tegyek?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!

Csíkok? De nekem is van, igaz még az előző fimnál jöttek ki kb:3-4 csík, és azóta nem fedeztem fel többet, csak sima kammilás testápolóval kenegetem a hasam, olyan vakarózós apró piros pöttyök rajtam is voltak, nem tudom mitől, de elmúltak, kenegesd azt is testápolóval hátha az seggit.

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Parapiri: :D
TÖK JÓ,ha van folyásod,az azt jelenti,hogy készül a szervezeted a síkosításra..,hogy könnyebben kijöjjön a baba. Hidd el,mindenkinek van egy csomóféle "nyavalyája" a vége felé,de ez egy dolgot jelent: hogy NAGYON KÖZEL VAN A SZÜLÉS. Ha bakteriális lenne a folyás,akkor csípő,égő érzést is éreznél,főleg pisiléskor!!

Nikole:
Nekem a BPD-t 76.7-nek mérte,a combhossza 56.7mm, a súlyát meg 1400gr-ra becsülte a gép.. De a fiam u.ennyi idősen nagyobb volt,most néztem meg. És igaz,hogy 3 héttel korábban jött,de 3450 gr volt, Úgyhogy tök normálisak az adataid! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


tinnyei!

Nekem sajnos több van mint 3-4, és van egy olaj amivel kenem, meg egy zselé szerű is (mindkettő elvileg terhességi csíkok ellen) és ezen kívül most kenem egy kamillás krémmel, és tegnap óta már elkezdtem egy intenzív testápolóval is ami száraz bőrre van...ennél többet nem tehetek?
A kiütések felől akkor viszont megnyugodtam! Remélem nekem is elmúlik akkor majd :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra.

Szerintem a csíkokra más nagyon nincs de amennyi krémet te használsz , nem igaz, hogy nem lessz hatásos, lehet, hogy simán hajlamos vagy az ilyen dolgokra, az egyik barátnőm is tele volt ilyen szőrnyű vastag csíkokkal és sokkal kisebb babát szült mint én, de ő viszont hízott 30kg-ot terhesség alatt, én mind két fiammal kb olyan 14, 15kg-ot és ez biztos nem mindeggy, most tartok a12-13.kg-nál, remélem már nagyon sok nem fog feljönni.
Igazából nem tudom mitől függ, hogy kin jönnek ki ezek a terhes csíkok, te hány kilót szedtél fel eddig??

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Hát igen, lehet, hogy hajlam kérdése az egész, és én nagyon hajlamos vagyok rá... :(
Hát sajnos én is többet szedtem fel, már 20nál tartok, ami persze az orvosom és a védőnő szerint is "normális" mivel veszélyeztetett terhes vagyok és a kisujjamat se mozdíthatom meg a 14.hét óta, és különben is erős testalkatú vagyok, hízásra hajlamos, ugyhogy nyugtatnak is, hogy minden leletem tökéletes, vizesedésem sincs és vérnyomás is meg minden rendbe, csak hát a csíkok...
A fogyástól nem aggódom, mert az én eddigi életem is a fogyókúrákról szólt és szerencsére sikeresen véghez is tudom őket vinni, 3 hónap alatt simán leadok 20-30 kilót, szóval amiatt nem aggódom, de sajnos a csíkok akkor ezek szerint életem végéig rajtam maradnak? :cry:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Köszi lányok a válaszokat, akkor igyekszem megnyugodni a méretek miatt!

Gyanixi, folyásom nekem is több van pár napja, lehet hogy ez már tényleg jel????? Hmmm, a mensiszerű fájdogálás pedig kifejezetten "jól" hangzik!!! Nekem sajnos más jel még nincs, sőt, fittebb vagyok mint eddig...
Amúgy én úgy tudom, hogy kinyílt/nyílófélben lévő méhszájnál nem adnak kúpot mert feljuthat a babához, bár ez lehet hogy a Betadine-ra nem vonatkozik, az végülis csak jód.

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak beköszönök!
Akira, üdv!
Rekanna, a kislányod gyönyörű! Nagyon édes!

Köldök: az enyém is kezd ellaposodni, de szerencsére nem extraérzékeny.
Csíkok: Szerencsére még nincsenek.
Szőrtelenítés: egy hete még nagy nehezen megoldottam, most azon gondolkozom, hogy vennem kéne egy tükröt (minden tükör fixen van felszerelve a lakásban).

Kép
Vendég
 


Lányok, most komoly, hogy ezeket a jeleket ilyen komolyan kell venni? Mert hogy nekem már egy hete sokat keményedik a hasam, folyásom is több van, és mensiszerű fájásaim is vannak, főleg esténként, és szétszakad a hátam...
Csak nem fog 34 hétre megszületni...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Köszi a gyors válaszokat!

Az interneten szétnéztem babaméret ügyben , és néhány oldal szerint a bébink még 28 hetes sincs?!?!?! Szóval inkább abbahgytam a kutakodást, mert mint tudjuk minden baba más és más, egyébként meg csak az a biztos, mikor már kint van...

Én is úgy gondolom, hogy azért mert valami olcsó, nem feltétélenül rossz minőségű.. Délután lehet meg is vesszük azt a kókuszmatracot, remélem lesz még. És teljesen olvadozok a kis rucik láttán, lehet veszünk tényleg néhányat. Elvégre ne csak használt ruhája legyen Marcinak... De most mekkorát vegyek? Gondolom a 62-es azért még jó lesz...

A csíkok ellen én is erősen védekezek, legalábbis próbálok. Krémekkel kenegetem, általában terhességi csíkok kialakulása ellenivel, de azt mondják a sima testápoló ugyanazt a célt szolgálja. Szerencsére nekem még a hasamon nem jött ki egy sem, most 10 kg-nál járok, remélem azért 14-nél megállok. A combomon meg eddig is volt, mert elég hosszúak a lábaim, és szerintem akkor nyúlhatott hirtelen a bőrőm, mikor nőttem. Azért kenegetem bőszen ott is, de nem látom, hogy erősödnének, vagy több lenne.
Szerintem is alkati kérdés, de nyugi, azt mondják, hogy ha kezeled (kenegeted) szülés után elhalványodik. (Ha el nem is tűnik teljesen)

Kép
Kép
nikole
 
 


Ja egyébként én a szőrtelenítést párommal oldom meg, nem tudom, ti nagyon óckodtok ellene? Mert én mondtam neki, hogy inkább ő mint más, és ezt szülés elött is így szeretném, ha lesz időm lezuhanyozni szülés elött (tehát nem utcán jön rám és mentővel visznek be) akkor ő borotváljon le inkább mint valami vadidegen a korházba...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok! :lol:

Hoztam nektek friss képeket:
Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


berzkat
köszönöm a kimerítő választ.

tinnyei
nekem is vannak csíkok a viszketés a bőr feszülésétől van, nekem egy idő után elmúlt.

dorcas
nekem is volt visszerem a hüvelybemenetnél, meg feljebb elég nagy. a doki nem tud vele mit csinálni, a baba súlya nyomja, lehet ezért késöbb nagyobb lesz, szülés után elmúlik. ha olyan helyen van gát közelében, akkor szüléskor szólni kell a dokinak, hogy nehogy átvágja azt is, mert akkor nagyon vérzik. nálam is így volt.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Szia boszibaba, irtó cuki pocid van :)
Olyan jó érzés ilyen szép pocikat látni :)
Imádom ezt is meg a 4d képeket nézegetni meg az újszülött kis törpéket :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


barbamami: remélem ez már tényleg jel!!! :roll: :D
kislilla:Hátha beindulnak a babócáink!!Te nem izgulsz?? :roll: :?:
akíra: nem feltétlenül kell komolyan venni és ami nekünk valamit jelez, az még nem biztos, h neked is ugyanazt jelenti, csak tudod ilyenkor az ember már mindent figyel magán...majd látjuk!! :o
boszibaba: jól beindult a haskód!!

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok!

Huuu, de sokat írtatok. Le vagyok maradva a visszaolvasással :)

rekanna,
Gyönyörű a kislányod!! Még egyszer:GRatula!!

Pannica,
remélem már hamarosan babázol!! Továbbra is megy a drukk Neked!

Gyanixi,
Neked is nagyon drukkolok!!!

Nálam változatlan a helyzet. Minden éjszaka fájdogál a pocakom, és a derekam, ami nappal abszolút nem érezhető... A lábam ugyan úgy dagad, de már nem nagyon törődök vele, megszoktam. Csak azt remélem ettől jobban nem fog bedurranni, mert akkor kénytelen leszek a párom 44-es bakancsában mászkálni, az még talán jó is lesz :D
A hangulatom eléggé labilis, de ez egész terhesség alatt jellemző volt. Vagy sírok, mint egy gyerek, vagy végtelenül boldog vagyok, tiszta skizofrén állapot :)

Kép
dijcsi
 
 


Sziasztok!

Olyan jó látni a pocakos képeket!!!!

Itt a topikban már szinte mindenki az utolsó heteit gyúrja....

Mikor jutunk mi el odáig???

Kép
Kép
times
 
 


berzkat,
Ha jól tudom a T-gyás nincs maximalizálva. A gyed meg max a minimálbér kétszeresének a 70 %-a. Egyébként ez a 91700 ft bruttó, vagy nettó összeg? Huuu, hát a gyes az valami brutálisan kevés összeg :cry: Én gyed után szeretnék menni dolgozni... Nem a régi munkahelyemre, hanem valami mást akarok keresni. Először 4 órában, aztán meg teljes munkaidőben. A gyes az így is úgy is járni fog...

akíra,
Nekem is nagyon tetszik a Kira név! Igazán különleges név.

Kép
dijcsi
 
 


gyanixi, hát mondjuk ez is igaz :D
Mondjuk, nem mondom, hogyha most megszületne nem örülnék neki, mert hisz már alig várom, hogy babázhassak, de hát tudom én, hogy a 37.hetet minimum meg kell várnia, ugyhogy az meg még 3 hét, szóval várok én türelmesen, csak hát ahogy olvastam a jeleiteket, hirtelen magamat is beleképzeltem :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


times,
Hidd el, olyan hamar el fog telni az idő :) Én nem győzök csodálkozni azon, hogy még csak most, vagyis nemrég tudtam meg, hogy babát várok, és már hamarosan szülni megyek :D Iszonyat, milyen györsan repül az idő!

Kép
dijcsi
 
 


Sziasztok!

Még most sikerült mindent visszaolvasni!
Remélem mindenki jól van! Pannica? Lehet már ketten vagytok?

Kedden voltunk szülésfelkészítőn, hát nem egy nagy durranás.
De hát ez kell ahhoz, hogy apa bejöhessen a szülésre.
Hétfőn még lesz egy foglalkozás, és megkapjuk a papírt.

Szerdán vásárolni voltunk Nonónak. Vettünk neki ágynemű garnitúrát, ruhákat, plédet, kifogót, textil pelusokat, stb....

Tegnap egész nap jöttem mentem ügyeket intéztem a városban, csak délután 6 körül értem haza, nagyon elfáradtam.

Ma meg délelőtt még rohangáltam, de már végre jobban ráérek, pihennem kellene, mert érzem, hogy Nonó is elfáradt az elmúlt pár napban.

Na meg hát jön a festő a hétvégén felmérni a gyerekszobár, és akkor rohangálhatunk tapétáért, meg festékért, de hát ugye lassan csinálni kell.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Nikole, mi is a 30. héten voltunk 4D-n. Akkor 1850 grammra becsülték a súlyát, a születésit pedig 3500-4000 grammra. Ehhez képest 3250-nel született. Sokszor tévednek a születési súly becslésében.

Akira, nekem csíkjaim nem lettek, de ilyen kiütésem volt. Kenegethettem bármivel, nem múltak el sajnos. De most egycsapásra megszűntek.

KépKép
nanett
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: