Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Mi meg semmit nem vettünk és nincs meg semmink sem. Első baba, viszont még "csak" 13+3 hetesek vagyunk ma. Egyébként én javában nézem a cuccokat, kiságyat szerintem újonnan fogunk mert nem óriási tétel és tervezünk tesót is. A babakocsi nagyon kérdéses még, szívem szerint újat vennék de nem tudunk rászánni 200 ezreket sajnos, vagyis ha tudnánk is, nem könnyen, így 2 lehetőség van. Vagy megvesszük használtan azt a kategóriát vagy veszünk újat ilyen 120ért kb. Ezen még vacilalunk... Az apróságokat pedig később, főleg hogy a közelében sem vagyunk, hogy megtudjuk ki a neme :-D tuti könnyen elszaladna velem a ló, és nem állnék meg 1 ruhanal, úgyhogy turtoztetem magam míg rá nem bökik, hogy 100% hogy.... :-D bár az a biztos ha megszületett, mégis várok rá még.

Nyuszmusz, Rozs doki nagyon szimpi volt telefonban :-) Remélem ilyen jó fej marad a későbbiekben is. Gondolkodtam rajta hogy szülésznőt is fogadjunk e, de ha dokit fogadok akkor szülésznőt is mert a szülésznő többet lesz velünk valószínű :-D. Voltál már nála? Hol keressem egyáltalán csütörtökön? Én azt felejtettem el megkerdezni tőle. Szoktál adni neki pénzt? Ha igen mennyit kér vagy adsz? Bocsi a sok kérdésért de minden új nekem :-D
knegm
 
 


Ml- re is van több 60-80ml 240 ml meg 330ml.
annacska15
 
 


Ja, basszus azt hiszem már kérdeztem tőled Rozs tarifájátyde ha azóta voltatok változott - e!? :-)
knegm
 
 

 
 

Knegm!
Én majd két hét múlva megyek hozzá a 18 hetes ultrahang után.
Mi az első emeleten találtuk meg a nőgyógyászati osztályon.
Rendszerint a kórházban lehet megtalálni.
Nincs tarifája, annyit adtok amennyit gondoltok...
Mi is készültünk adni neki első talikor, de a páromnál volt a boríték, őt viszont nem engedte be a járvány miatt a vizsgálóba...
Mikor mi is megbeszéltünk mindent tőlem elköszönt, aztán ment is a dolgára sietősen úgyh esélyem se lehetett volna odaadni neki a borítékot.
Velünk is nagyon kedves volt, páromnak is szimpi volt ami nagy szó mert utálja az orvosokat :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Majd én is szándékozom megkeresni mert szeretnék kismama tornára járni, és csak úgy lehet menni ha ad a nőgyógy igazolást hogy minden ok.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Köszönöm az infót! Örülök, hogy jó véleménnyel vagy róla te is :-) én tornára nem szeretnék, inkább jógára ha jobban leszek de így hogy? Odahányok nekik :-D úgyhogy megvárom míg teljesen jól leszel azt hiszem, addig marad a séta. :-)
knegm
 
 


A lényeg hogy úgy mozogjunk akármit ami jól esik :-)
Sétálni én is szeretek.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én most nyomi vagyok, mert hamar elfaradok, lánynàl lesétàltam a térképről
annacska15
 
 


Annacska
És mles cumisüvegből melyiket érdemes venni?
Mondjuk a középsőt?
Egyáltalán hány üveg legyen otthon?
nyuszmusz82
Eger
 
 


Hát, az attól függ, mennyit iszik, mikor még kicsi, de szopizik, ne adj cumisuveget mert utánna lusta lesz cicizni. Ha tapszeres akkor 1 hónapban elég a 60ml kicsi, utánna 230 as. 1-2 elég az elején. De úgyis 2 van egy csomagban.
annacska15
 
 


Én sajna csak 3 hónapig tudtam anyatejjel táplálni. Tapasztalat hiányában hittem az anyósnak h kell neki tea. De nem kell semmilyen plusz folyadék, a cicin kívül. Így a nagy cumizavaros lett és nem akart szopni, így fejhettem a tejet. Ha szotatni alarsz akkor nem kell a cumisuveget a közelébe se vinni!!
annacska15
 
 


Ha meg esetleg gyenge lenne a tejed, azt meg észre fogod venni, mert nem fog aludni normális mennyiséget, felfog ébredni mert éhes. 1-2 órànta kelni fog enni. Akkor kell a tápszer...meg a cumisüveg.
annacska15
 
 


Annacska!
Értem.
Hát én szeretnék lehetőleg minnél tovább szoptatni, remélem tényleg sikerül...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Szoptatós párnáról vélemény?
Tervbe van véve h veszünk, olvastam h a nagy pocak alá is jó alváskor.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Nekem nem volt, simán párnával oldottam meg.
annacska15
 
 


nyuszmusz82
Szia! Nekem már van szoptatós párnám, hiába nem tùl nagy a pocakom. Az oldalamon szeretek aludni, felhúzott lábbal, de már nem kényelmes ha túlságosan felhúzom, illetve reggelre mindig megfájdult a derekam. Egy pár hete használom a párnát, mert ha arra teszem a lábam úgy vettem észre, hogy nem fáj annyira a derekam. Egyelőre nagyon szeretem. Elég drágák, miket a neten láttam, én az enyémet a Lidl-ben vettem 4500 Ft-ért. Ha szeretnél, akkor ott érdemes venni.
cherrybomb
 
 


Cherrybomb!
Köszi :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Csajok!
A múlt héten egyszer kis buborékozó mozgást éreztem a hasamban. Ma pedig határozottan azt éreztem mintha odanyomnának valamit belülről a hasamhoz. Ilyet még soha nem éreztem. Holnap betöltöm a 15 hetet. Létezik, hogy a pocaklakóm volt???? *.* :-D
cherrybomb
 
 


Igen. Én az 13-14 hetesen éreztem a nagylányt.
annacska15
 
 


17 vagyok lassan, de nem érzem a tesot...
annacska15
 
 


Nektek látszik már a hasatok??
annacska15
 
 


Sziasztok!
Én már múlt héten (15) éreztem a táncoló buborékot!
Esténként egyre gyakrabban vacsi után :-D

Nekem kezd már látszani, de mondta a védőnő h elöl lehet a baba mert gömbölyödök szépen :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok!
Mi is gömbölyödünk elég szépen pedig még csak 13 hetesek múltunk. Mindenki meglepődik rajta, még én is :-D. A múltkor akartam feltenni képet de nem sikerült... Mozgást még nem érzek azt hiszem. Apró furi érzések vannak, néha meglepő hirtelen 1 határozott is, de szerintem bélmozgás lehet. Esetleg izomrángások mert magnéziumot is szedek az 5. hét óta :-)
knegm
 
 


Babamocorgàst nem lehet csak úgy eltéveszteni. Annyira más érzés, nem olyan mintha a beled mozogna... Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
annacska15
 
 


Mivel nem éreztem idegen mozgást, akkor gondolom csak bélmozgás és társai. Meg korai is lenne :-D
knegm
 
 


Hát ez nekem semmihez sem hasonlítható érzés volt, tegnap is éreztem vacsi után egy kis buborékozást, de ez már határozottabb volt sokkal.
cherrybomb
 
 


Cherrybomb!
Akkor a picur ;-)
Tapasztaltabb barátnőim is mondták hogy ő lesz az! :*<3
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én is próbáltam pocakfotót feltenni, sajnos sikertelenül :-(
nyuszmusz82
Eger
 
 


Nekem a melleim lettek most nagyon érzékenyek, és most nőttek, eddig nem nagyon volt semmi...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Nekem 3x akkorak a cicik, mint eredetileg...
annacska15
 
 


A hasam...hát második baba... Hát, szerintem befelé nő, mert kb ugyanolyan mint volt. Elmúlt a puffadàs, és szinte ugyanolyan lapos mint volt. Majd megkérdezem a kórházba h minden oké e? Mert a nagylánynàl már rég látszott. Sőt, hatalmas hasam volt...
annacska15
 
 


Annacska!
Lehet hátul fekszik a baba, azért nem látszik még!
De ami késik nem múlik ;-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


A kislányom az "csípőn kívül hordtam" azt mondta a Varga. Mert korán mutatkozott. A mostani meg nem. A méhlepény oldalfalon volt, 2cm re a méhszàjtól, még mondta is a Zsolt, a mostani meg a méh tetején van, a baba meg arccal felfelé keresztbe feküdt bennem az uh-n. Úgy látszik sokminden befolyásolja h mikor mutatkozik a kismama pocak.
annacska15
 
 


Értem.
Igen akkor sok mindentől függ...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Jó reggelt! :-)


Képzeljétek bnőmnek akinek három hetes a kislánya, sajnos úgy néz ki nem laktató a teje, úgyh tápszert kell neki adni...
De ha kell, akkor kell... Ne sírdogáljon a picur h éhes.
A dajkálás egyre jobban megy, már bátrabban fogom én is
:-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Nyuszmusz, nem a világ vége ha tàpszeres egy baba! A mai tápszerek már nagyon jók, annyi a különbség a tápszer és a tej között, h nincsenek antitestek a tapszerben. Szerintem fejje le és itassa a tejjel, etetse a tàppal.
annacska15
 
 


Valószínű ez lesz.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én is azt csináltam. :D ameddig tudtam, nem beteg a kislány, erős, jó csontozatú.
annacska15
 
 


Ok
Akkor biztatom bnőmet, kicsit el van keseredve...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Jaj, szegényke. Mondd meg neki, h ettől nem lesz rosszabb, vagy kevesebb mint az aki szoptat. Nem lesz okosabb és szebb gyerek akit cicizett. Itt az én kislányom. Pl: elfogultság van bennem, de mások is dicsérik, h nagyon gyönyörű kislány. 2.5 éves 8 hónaposan járt,köszönt - 12 hónaposan bottal üthettem a nyomàt. 2 nyelven beszél, számol 1-10 ig angolul/ magyarul még tanulja. Felmàszik a szekrény tetejére is. Elinditja a mosógépet, tudja mit kell megnyoni. Tv ugyanúgy. Egyedül eszik 1 éves kora óta. Szerintem semmivel sem lenne okosabb mintha szopott volna. Tehát nem lesz semmi különbség. És nem beteg, életében 3x volt lázas. És ennyi.
annacska15
 
 


Annacska
Gratulálok a "nagylányhoz"
nyuszmusz82
Eger
 
 


Köszönöm :-)

Alig tudom kivárni ezt a 3 hetet, h kiderüljön a kisteso neme...
annacska15
 
 


Én is várom!
Nekem két hét az uhig! :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Kicsit durva belegondolni, h bakker, egy hónap, és félidő... Meg megyünk haza...
annacska15
 
 


Abba meg mégijesztőbb, hogy nem vettem kb semmi babacuccot, mert ha lány, akkor van, ha fiú, akkor meg semmi ruha nincs. Néha pánikba esek... Sose jutok el az ultrahang-ra... Pfff
annacska15
 
 


Sziasztok! Most olvastalak vissza benneteket. Jól le vagyok maradva mindig. Összegezek magamról/rólunk.
Ma van a 17.hét. :) Én 1-2 htet érezgetek ezt azt a pocakba. Én olyan csiklandozást inkább. Egészen múlt hét szombatig (16+3) nem igazán tudtam beazonosítani, de akkor úgy éreztem tuti a baba az. Ma délután is, nagyon sokat csikizett. :)
Nekem pocakom már látszik, szép kis gömbölyű. Mellső falon van amúgy.
Mi még nem vettünk semmit. Neten nagyon sokat nézelődtem már... Nem tudom még, de mivel első baba és 2-3-at szeretnénk, ezért lehet, hogy most mindenből újat veszünk, legalább az elsőnek legyen új. :) Örökölni amúgy semmit nem tudunk, nincs kitől. Holnap megyünk egy kicsit nézelődni bababoltokba, majd meglátom, milyenek élőben a dolgok, jegyzetelgetek. :D
Hozzánk ugye kisfiú érkezik elsőnek, vacillálok a színek között még, hogy milyen legyen. Szolidabb bézs színekben gondolkodom, mondjuk türkiz kékkel. De a piros is szóba került, ugye az olyan verdás, ferrráris... :D Ezek inkább az ágynemű színei. A babakocsi valószínű, hogy barna-bézs-fehér lesz, ilyen unisex. De nekem nagyon tetszik a türkiz is. Szerintem az később esetleg kislánynak is jó.
mutymurutty
 
 


@mutymurutty:


Ja, és ruhácska is még csak 3 van. Konkrétan semmit nem vettünk még. :) Pedig már tudjuk a nemét egy hete. :) De hát van még idő...
Ne meg amúgy felújítunk, reméljük, hogy nyárra készen lesz. Addig kinézzük a dolgokat, addig nem nagyon vásárolunk, mert nagy a felfordulás, nincs hova tenni, nem mellesleg csupa por lenne...
mutymurutty
 
 


Mutymurutty!
Akkor hajrá! :-)

Igen basszus nemsokára félidős várandósok leszünk! :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Mutymurutty!
Szép színeket választottál! :-)

Nekünk ugye a babakocsi piros-fekete, de én is többféle színben gondolkozok ruha ügyben, nem akarok csak kéket vagy csak rózsaszínt venni...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Jó reggelt! Mi a babakocsi színét barna bézs re gondoltuk, vagy farmerkék indigó kék-re... Gyerek ágy fehér lesz természetesen. Ruhákat még nem veszek, mert az úgyis neme függő.
annacska15
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: