Új privát üzeneted érkezett!

Solyka Nekem egyértelműen jobban keményedik a hasam, mint Szaffival, sőt egyéb izomgörcsök (vádli) is többet vannak, szóval zabálom a magnéziumot.
Fogzásért részvét :(. Szaffi fordítva működik, ha összeszed vmi betegséget akkor megspékeli még fogzással is. Ha csak simán jön a foga, azt egész jól viseli, de ez a ritkább. Múltkor 3 hónapig nem jött fog, aztán egy torokgyuszival kijött 3 rágó. Most is múlt héten egy szemfog, ezen a héten is jön valami, de még nem láttam mi, csak mindent nyom a jobb oldalra. Le kellett vennem a kardigánját, mert csurgott a nyáltól, minden egyes patentot egyenként hosszasan csócsált :evil: :lol:.

Bobek Pont ezért hagytam el a délutáni szunyókálást, mert este nem tudtam elaludni, aztán ha felkeltem pisilni (azon 3-4 alkalommal :)), alig bírtam visszaaludni :evil:. Bár délután kicsit kómás vagyok, de este amint lerakom a fejem azonnal mély álomba merülök :).
3. babánál már én se bánnám az ikreket :). Most azért nem lett volna jó, akkor nem lenne több terhességem, pedig olyan jó terhesnek lenni! (főleg a középidőben :wink:).

Zafir Spontán ikres családba viszont kötelező lombikkal is ikreket szülni :lol:. Na mit mondtak, kik laknak odabent?

Zsuzsko Vágóprogram ingyenes vagy fizetős? Ha ingyenes, esküszöm, megtanulom használni :)
Gyurka nagyon kis büszke a pólójára :). Esküszöm, a csajszim ma azt mondta, hogy „gyurka” :) Bár épp egy békával „beszélgetett” a pörgőjén, szóval nemtom mit jelenthet :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Tegnap esti pocak fotók 13 hét 5 nap:)))


Kép

Kép

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Na és akkor most a hozzászólások,

Köszönöm szépen a jókívánságokat!:))

Zafír! Gratulálok az iker babákhoz:) Hát nem lesz egy vasárnapi körmenet a szülés utáni első időszak, de ha ez vigasztal, egy gyerekkel sem könnyebb:)) Csuda izgalmas lesz:)

Makkmarci, Rekujának igaza van, megbízhatatlan az AFP, de majd a genetikai uh. megnyugtat!

Zsuzskó, ha én most beleszeretek a fiadba, az ugye még nem számít liliomtiprásnak?? :lol: :lol: Nagyon gyönyörűséges fiú, és szupi lett a póló is! Találtál ruhát a fotózáshoz?

Solyka, nekem 4. baba és néha érzem, hogy befeszít a méhem, napi 250 mg magnéziumot szedek (Juvita). Mondjuk ha gáz akkor emelek az adagon.

Solyka, Bobek nagyon kíváncsi vagyok a Ti pocakotokra is

:lol:

Ja, én is szívdobogok időnként!

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 

 
 

Solyka, nekem nem keményedik a hasam, Dórival sem nagyon keményedett, csak a vége felé. Volt olyan, amikor a vizsgálat során 37-38. hét körül, a doki kérdezte, éreztem, hogy keményedett a hasam?! Mondom, az nem a gyerek popsija?!?!? :) Nem tudtam, és sokszor azt hittem a keményedésre, hogy a gyerek feszíti magát odabent :)

Fogzás... Jajjj, nálunk is tegnap kezdődött újra................. Nyüszi, semmi nem jó, éjjel ezerszer felsír, de bemenni nem kell, csak ha átfordul a másik oldalára, nem alszik tovább, hanem felsír... :( Dentonix semmit nem ér, nem tudom mivel csillapíthatnám legalább éjszakára a fájdalmát. Mert még csak 2 foga van, alsó kettők, de azt is megszenvedte. Most megint elindult valami, de remélem nem tart olyan sokáig mire kijön, mint az első kettő.... Heteken át ez ment............ És az a vicc, most az alsó kettő mellettieket látom duzzadtnak, felül nem..... :roll:

Gemini, csini a pocakod :)

Fejfájás nekem is van már hetek óta.... :( Ma is............

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsuzsko: grat a jó eredményekhez! Nagyon cuki Gyurkán a póló. :)
Gemini: szép a pocakod! Napi 250 mg??? Nekem mg-citrátból kell(ene) 3×2, ez 3000 mg/nap. Persze lónak való adag egyetlen szem is, így csak 3×1-et szedek. A benne lévő tájékoztató szerint 2×1 kellene. Hááát.... Keményedésem nem igazán volt, de egyik nap itt a nagy felújítás közepette épp felmostam, na, akkor éreztem, hogy most kell leülnöm, mert mintha keményedne a hasam. Gyorsan le is pihentem.
Egy hét múlva UH, addig próbálok nem stresszelni az AFP miatt.
Szívdobogás? Időnként a hasamban érzem dobogni a szívemet. Plusz olyan érzés, mintha egy hangyaboly költözött volna a hasamba. A mozgást még mindig ritkán érzem, és még mindig nem egyértelmű. De remélem, max. 1-2 hét és erősebb lesz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Zsuzsko, ha valaki csak az utolsó mensit írja be a vonalzóhoz, de a kiírt dátumot nem, na akkor lehetnek eltérések.

Szerintem szépek a számok, részleteiben is. Én elég sokat tanulmányoztam ezeket Dóri idején, szóval nyugi :)

Makkmarci, majd lesz az erősebb is :) Én pont tegnap állapítottam meg, hogy érzem a mozgást, de csak enyhén, remeg belül a hasam :) Gyorsan meg is hallgattam, hogy aktívkodik odabent, vagy alszik, de tényleg sürgött forgott, szóval tényleg Őt érzem.

Én holnap megyek kismama ruhavásárlásra. :) A leendő "D" Nagyival, azaz dupla nagyi :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


zsuzsko78: A vonalzóm nekem is rosszul volt az elején beállítva, mert elfelejtettem beállítani a várható szülés dátumát, így rosszul számolt. Makkmarcinál is ez lehet a bibi.

Gemini: Nagyon szép a pocakod. :D

Bobek: 4. gyerek? Húúúúúú! Ezek szerint most várod a 3.-at?

Nyuszika: A Hello Mamit tudom ajánlani a West Endben kismami ruha vásárásra. Sok mindenük van és viszonylag jó áron és nagyon kdvesek. Az Aréna plázában a C&A-ban is vannak ruhák elég nagy választékban.

Rekuja: Érdekes volt a tegnapi UH. Az első percekben szemtanúi voltunk annak, ahogyan az egyik baba éppen a másik fejét rugdossa, ő meg teljes nyugalommal tűri ezt. :lol:
Az egyik babát kislánynak látta a vizsgáló néni. A másik időközben besértődött, hogy nem vele foglalkozunk, így nem mutatta mi is van a lába között, de az arcformából kisfiúra tippelt. Ő felrakta a lábait, feje alá tette az egyik kezét és a vizsgáló néni szerint a másik kezéből már csak a sör hiányzott, vagyis tipikus pasi. :lol:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


:oops: Köszi az észrevételt! Tényleg nem írtam be a szülés dátumát, de most már szerintem jól számolja.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Még egy. Zsuzsko. 8 nap az eltérés köztünk. Holott csak egy hétnek kellene lennie szerintem. Én febr. 3-tól számolok, a szülést nov. 10-re írták, szerintem nem vették figyelembe, hogy febr. 29 napos volt! Ugyanis nov. 9-én telik le a 40 hét.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok,
köszi a dícséretet, de épp ma reggel nézegettem, hogy azért ha másik nadrág van rajtam, amit még a terhesség előtt hordtam, egyáltalán nem nagy:)) szerintem a képen nagyobbnak látszik, mint a valóságban:)

Zsuzskó, szuper hírek! Az eredmények is, meg hogy végre már normális minőségben láthatjátok a kis babucit:) juuuuj, tényleg, Ti még a nemét sem tudjátok, ugye? Na, kiváncsi leszek, milyen hírekkel érkezel az uh után:))

makkmarci! Azt hittem nagyon sok mg-t szedek :shock: de ezek szerint nem:)) ezt a citrát izét egyébként receptre adják ki?

Egyébként én 12. héttől érzem a mozgást, állítólag azért, mert a méhlepényem a hátsó falon tapad, és ilyenkor könnyebb megérezni.
Már azt is kitaláltam, hogy bizti délután fog megszületni, mert állandóan délután vagyok rosszabbul, sőt most hogy már mozgolódik a drágám, délután sokkal aktívabb :lol:

Zafír! Jaj de jó, hogy minden rendben! Gratulálok! Nagyon jót nevettem, ahogy elképzeltem a kis lurkót a pocakodban, ahogy felveszi a tv-nézős, sörözős pózt:)) Tuti fiú!! :))
Egyébként én most várom a 4. babánkat:))

Egyébként nekem még mindig nagyon folyik a nyálam időnként, de rájöttem, hogy főleg a hányingerrel van összefüggésben, mert a két "jelenség" mindig egyszerre jön! Komolyan, már túl teszek Pavlov kutyáján, csak olyan, mintha nálam folyamatosan beragadt volna a csengő...kaja meg sehol :shock: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Egyébként állandóan "egyébkéntet" használok...na előveszem a szinoníma szótáramat, mert ez siralmas :roll: :D

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Gemini: Mg-citrát recept nélkül nálunk 313, felírva 140 Ft körül van.

Délelőtt egy orrfújástól vérzett az orrom. Reggelente gyakran tüsszögök, ez valami allergia lehet, vagy összefügg a babával, nem tudom. Az orrom is vérzett már picit, de ez a mai megrémisztett. Szerencsére hamar elállt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Zsuzsko A genetikai vizsgálat és a magzatvízvétel ugyanaz? Mármint nem a genetikai uh-t érti rajta a doki? Azt nekem automatikusan csinálja, Szaffinál is csinálta. Mondjuk így, hogy a saját dokim csinálja, nem érzem úgy, hogy valami gond miatt elküldözgett :)
Baba nemét illetően újabban én is úgy vagyok, mint te. Egyik nap fiút szeretnék, másik nap kislányt, szóval bármi lesz, roppantul fogok neki örülni :lol:. Ráadásul az elején olyan bizti voltam benne, hogy érzem, kisfiú van bent, most meg már totál elbizonytalanodtam :roll:. Szaffinál nem volt bizonytalanság, ott egyértelműen lánykát éreztem :).
Nekem a jobb oldalon rándul meg a pocimnál folyton egy izom. Azt szerintem túlterhelem, mert Szaffit főleg a bal kezemben hurcolászom, tehát a jobb oldali izom tart ellen :(

Makkmarci Olvastam a védőnői kiskönyvben, hogy normális terhesen a gyakori orrvérzés, mert ilyenkor magasabb a vérnyomás az érfalak meg könnyen elgyengülnek az állandó, nagyobb nyomástól. Ott megoldásnak a sok C vitamint javasolják, aminek érfalerősítő hatása van. Nekem is ezért írt fel a dokim napi 3x200 mg-ot (plusz a terhesvitaminomban van még 100 mg). A C-vitamin nagy előnye, hogy a felesleg távozik a szervezetből, szóval ha túl sokat veszel is be, sem lesz semmi bajod. Viszont elvileg egyenletesen kell, ezért jobb a 3x200 mint az egyszer 500 (600 mg-os nincs :)).

Gemini Fórumozás közben én is szembesülni szoktam saját szókincsem szegénységével :lol:. Na ja, különben nem írok én ennyit :). Írásról jut eszembe, most a pedagógus szakvizsgán vetette fel az egyik oktató, hogy vajon minek ragaszkodunk annyira a kézírás oktatásához, mikor egy átlagember a bevásárlólistán kívül semmit sem ír kézzel. Bezzeg vakon gépírást csak néhány középiskola tanít, pedig 5-ben azzal kéne kezdeni az informatikát. Elgondolkodtató :roll:.

Zafír :lol: Nagyon cukik lehettek, ahogy egymást rugdossák :lol:. Pontosabban az egyik a másikat :wink:. Már most kezdik :lol:.
Itt a játszón két lányikerpár is van, kb. egyidősök 1,5-2 év közöttiek. Egy egypetéjű meg egy kétpetéjű páros. Hihetetlen, mennyire máshogy viszonyulnak egymáshoz (gondolom az anyai viselkedésen múlik). Az egyik páros (5 éves nővérrel) kiegyensúlyozott, bárkivel elhomokoznak, békések. A másik páros (5 éves báttyal) folyton verekszik, egymással is, másokkal is. Szaffit egyszer nagyon megverték együttes erővel :( azóta nagy ívben kerülöm őket. Na ez az anyuka arra hivatkozott, hogy hát ikrek, nem lehet megnevelni őket :shock:. De ha nem lenne ott a másik páros, még el is gondolkoznék a dolgon :roll:.
Amikor szültem a kórházban, a szomszéd szobában volt egy csaj, 1 héttel túlhordott ikerpárral. Ilyen is van :)

Nyuszika Ezek szerint nálatok Dóri volt az első unoka? Mindkét oldalról? Nálunk anyósomék felől igen, na ők le se tojják :evil:. Nővéremnek van egy lánya, anyámék mégis folyton Szaffiznának (mondjuk Hannával is sokat vannak).
Szaffi fél évesen kezdett fogzani. Eleinte alig vettük észre, szóval az alsó kettő, majd egy hónap múlva a felső kettő könnyen kijött. Az őrlőkkel szenvedett meg nagyon, illetve most a szemfogakkal. De az őrlőknek örültem, azóta eszik végre :D. Ma már benyomott egy teljes fél almát meg egy babamaréknyi sajtot, ez rengeteg kaja nála :D. Ja, és rohangált 2 órát mert játszó helyett a rétre mentünk és bogarászhatott. Kicsit csalódott volt, hogy a bogarak szétlapult állapotban nem futnak már el előle :lol: :lol: :lol:.

Tegnap délután egy barátnőmmel sétáltunk meg apával. A csajnak van egy 2 évese meg egy 3 hónaposa. Na a 2 éves kismotorral rohangált, a pici meg sírt, úgyhogy apa kivette és hozta a kezében :lol:. Annyira cuki volt, ahogy 1 órán át cipelte a kis 3 hónapos pöttömkét lelkesen :). Közbe meg kérdezgette, hogy bizti nem vihetjük haza? :lol:. Szaffit egyáltalán nem izgatta, hogy az apja egy „idegen” kisbabával játszik egy órán át! Ennek azért nagyon örültem :)
Jó, hogy lassan vége a hétnek, a négy napból 3-an apának vmi miatt tovább kell bent lennie :evil:. Annyi túlórája gyűlt össze, sztem simán el tud jönni velünk uh-ra két hét múlva :).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Makkmarci: Szerintem nem allergia. Én eddig csak gyengén, de 3 napja már erősen produkálom az orrdugulás tünetét. Éjszakánként arra ébredek, hogy nem kapok levegőt. Utánaolvastam és a magas ösztrogén (és talán a progeszteron) szint okozza. Ugyanezeken az oldalakon olvastam, hogy nagyon gyakori az orrvérzés is a terhesség alatt. Vérnyomásod rendben van? Na igen! Az a február 29.-e. :D Nekem minden vizsgálatnál megörülnek, hogy lombikos vagyok, mert így napra pontosan tudják a fogantatás dátumát. Amikor közlöm, hogy a dátum február 29, kiakadnak, mert olyan egyik számolgató korongon sincsen. :lol:

Zsuzsko: Ha elmész genetikai tanácsadásra, akkor nem lehet semmi baj? Nem értem a dokidat. Úgy tudom 35 felett nem kötelező. Nekem a 12. heti genetikai UH-n nem tudták megnézni hány ér van a köldökzsinórokban (nem ment át rendesen az UH a hasfalamon), mégsem küldtek el tanácsadásra, pedig veled egyidős vagyok.

Gemini: 4. baba? De jó! Szép nagy családotok van. Gratulálok! Irigyellek, hogy már negyedszer élheted át ezt a csodát, még ha néha nem is olyan könnyű. Én is sok magnéziumot szedek orvosi utasításra (7. héten produkált görcsrohamok miatt) napi 3x2 magnerotot. Az napi 3000 mg.

Rekuja: Elég rossz védekezés, hogy azért nem lehet őket megnevelni, mert ikrek. :( 2 barátnőmnél is vannak ikrek, de mindkettőjüknek sikerült megnevelni a csemetéket. Nem lenne rossz a 40. hétig kibírni, de olyan ütemben fejlődnek a picik, hogy nem valószínű, hogy kibírjuk addig. A férjem is örülne, mert ő november 19.-én született és szuper lenne, ha az ikrekkel ajándékozhatnám őt meg a nagy napon. Nálunk a házban még nem voltak ikrek (8 éve épült a ház) és a védőnőm azt mondta, hogy 5 éve nem volt ikerterhes kismamája. :shock:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Csak gyorsan benézek, írok, mert muszáj vagyok nyavalyogni...
szóval, ha igaz és tényleg fiam lesz, akkor őszintén meg kell, hogy valljam Nektek, hogy engem pasi még ennyiszer térdre nem kényszerített!!!

Ez a kiscsávó kicsinál engem :shock: :shock: :shock: ezt a 14. (is) hetet végig hánytam..miközben a 13 héten már tök jól voltam...most is térdeplésből jövök 8) pedig isten uccse' sosem voltam vallásos, bár volna mint meggyónnom :oops: :P
Na mindegy, gondoltam az erő most velem van, ezért lefekszem, felveszem a kapcsolatot a fiammal és tisztázom vele, hogy hányadikán is van elseje...mert ez így nem lesz jó :lol: :lol:

Zsuzskó, én nem értem ezt a genetikai "elbeszélgetést"! Mert ha indokolt lenne, hát legyen. De így, hogy most minden rendben...nekem is fura.

Rekuja, hát elég nagy hülyeség, hogy azért agresszív a két gyerek, mer ikrek! :shock: :shock: Mert ha még azt mondta volna, hogy azért egyformák...na mindegy. Én is veled értek egyet, szerintem is baj lehet azzal, hogy mennyi minőségi időt tölt a gyerkőceivel az anyuka.
Nagyon aranyos lehetett Szaffi, ahogy rácsodálkozott, hogy a 2D-s bogár már nem működőképes:))


Makkmarci, szokták ajánlani a rutascorbint 3x2 szemet. De az is C-vitamin asszem...javítsatok ki ha hülyeséget mondok. Egyébként az orrom nekem is dugul de erre határozottan emlékszem, hogy a legkisebb lányomnál is így volt.

Zafír, szép nagy család és az életkorbeli különbség a legnagyobb és a legkisebb között is szééép "nagy" lesz:))
Ezt kérdezni is akartam, hogy nem pedzegette a dokid, hogy esetleg hamarabb be kell feküdnöd?

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Rekuja
Én se vagyok elégedett magammal, de terhesen én is lesz...m, hogy nagyobb a seggem, és a hasamat is mutogathatom :))) A hideg fagyi valóban jó gyomorégésre :) Tapasztalat :)

Zsuzsko
Neked is szép kerek már a pocid :) Gyurka nagyon cuki a polóban!! :) :D :D Én még most néztem meg a videót, és nagyon-nagyon tetszik!! :)))))
És gratulálok a kombinált teszt eredményéhez :)

Solyka
Nekem is jobban keményedik a hasam, mint Livusnál, és uganúgy, mint rekujánál, izomgörcsök is jobban vannak. Sőt korábban is jöttek elő, mint Livinél.

Zafír
Én is irigyellek ám az ikrek miatt :) Gratulálok!! :) De úgy látom a leírtakból, hogy már gyűrik egymást :)

Gemini
Neked is már szépen alakul a pocid :)

Makkmarci
Én is azt olvastam, hogy az AFP gyakran ad álpozitív eredményt. Nem lesz semmi gond.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zsuzsko, nem lesz semmi a genetikai tanácsadáson. Minden a legnagyobb rendben lesz :) Az csak egy beszélgetés, ott is megnézik az eredményt és javasolnak valamit, miszerint legyen akármilyen egyéb vizsgálat vagy ne. Neked úgyse kell.

Nálunk Anyósoméknál már a 2. unoka Dóri, és a 3. van úton, Anyuméknál Dóri az első valóban. Nálunk szerencsés, mindenki odavan a gyerekért, gyerekekért, foglalkoznak velük rendesen!

Zafír, most nézegették az ereket? Tudtommal a 20. heti genetikai UH-n nézik. Akkor pontosan meg tudják mondani az erek számát. Mondjuk ez is olyan, hallottam már Kismamát, ahol csak 2 ér volt a 3 helyett, de gond nélkül nőtt a baba :) Én 6-án megyek a dokimhoz, jó lesz végre babáról beszélni. :)

Gemini, nem irigyellek, lehet, hogy Te sokáig fogsz szenvedni?!

Zsuzsko, hogyhogy lehet, hogy kislány a kifiú?! Ezek szerint nálunk is van esély a lányra?! Ezek után persze bezsongtam egy UH-ra, de minden kiderül egyszer, csak most még egy hónap malmozás mire megtudom, ha a minimanó is úgy akarja :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsuzsko Azt hittem, a kukijáról teszel fel képet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon kis cuki legényke :wink:.

Nyuszika Nekem fogalmam sincs, Szaffinál nézegettek-e ereket. A dokim azt mondta, minden rendben, én meg nem kérdeztem rá :). Sztem most is így lesz :roll:. Én is ismerek olyat, akiknél két ér volt csak és most Szaffinál 1 nappal (pár órával) idősebb a kissrác.

Gittus Tök jó a fagyis dolog, csak hova szuszakolom be? Mélyhűtőm tele van felesleges kajákkal :evil:.

Gemini Sajnálom, hogy még mindig meggyötör a pasid :(

Zafír Az említett túlhordott ikresnek 3 kg felett volt mindkét csemete :shock:. És természetesen szülte őket, szülésindítással (Istvánban csak 1 héttel engednek túlhordani). Hát, itt a telepen rengeteg ikres van. Na jó, legalább 4 pár 3 év alattit szoktat tologatni, mert szoktam nézegetni, melyiknek milyen babakocsija van :). Tudod, lombikosként ez mindig ott motoszkált bennem. A legjobban a peg perego ikerkocsija tetszik, az tűnik a legpraktikusabbnak, de az batárnagy, nálunk 4 lépcsőt le kell léptetni a bejáratnál, oda már nem praktikus :(
Nagy nap még bejöhet, Szaffi az apja névnapján született, ehhez is túlhordás kellett :)
Előbb nézte apa a vonalzódat, hogy de cuki, két kis tökmag :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzsko, de jóóóóó, Dani baba :) Ez most a genetikai UH volt? Vagy csak külön kukkolás?
Amúgy én is kukkancs fotót vártam.... 8)

Rekuja, baromira kijön nálam biztosan, hogy a 2. babánál kevesebbet idegeskedek, ami biztos jó a babának is. És ez jóóóóó, mert nem hiányzik, hogy fossak megint dolgokon. Most jól elvagyok, élvezem a pocaknövesztést és készülök lelkileg a novemberre. Most van két ismerősöm is, akik mindenórásak, alig várom a friss szüléstörténeteket :) Utána meg az ismeretségi körökből már csak én jövök idén :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsuzsko Gyurka vonalzóját lehet frissíteni :D

Nyuszika 3. gyereknél már el se mész vizsgálatokra, úgyis minden rendben van alapon :lol:. Én legalábbis ezt látom magamon, most én is sokkal lazább vagyok :)

Na megyünk játszóra ebben a remek időben :?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Gemini: Szegény! Nem irigyellek! Nekem a 12. hét elején szerencsére abbamaradt a folyamatos hányás és azóta már tudok enni is.
Szerencsére a dokim nem az a halálra aggódós típus -bár most is veszélyeztetetten vagyok itthon-, így ha nem lesz semmi gond nem kell hamarabb befeküdnöm. Azért úgy készülünk, hogy a 7. hónapra legyen kész a babaszoba, hátha.

Nyuszika: Nem, most csak mozizni voltunk. Még a 12. héten Elekes doki próbálta nézni. Már akkor nézik, ott nem várnak (jó esetben) a 18. hétig. Mondta, hogy majd a 18. héten megnézi nálam. 6.-án a nőgyógyászhoz mész terhesgondozásra vagy lesz valami más is? Gyere majd, hogy sikerült-e szép rucikat beszerezni.

Zsuzsko: Gyönyörű a 2. pici fiad is. :) Nagyon komoly ezeken a képeken. :)

Rekuja: 3 kg/baba????? Lehet hogy elhamarkodtam, amikor a doki megkérdezte, hogy császár vagy természetes szülés? :lol:
A babakocsi nálunk egy igen sarkalatos pont. Új építésű házban lakunk, nem túl nagy lifttel, ráadásul a 2. emeleten. Most nézegettük a kocsikat méretre és nemsokára lemérjük a liftet is. Egymás előtti kocsikat nézünk, mert az egymás mellettivel sehova nem lehet beférni. Eddig amiket néztünk az a Römer és a Cam voltak. A Römernél a hordozó nagyon nehéz. :cry: Az árak meg egyszerűen röhejesek. Pofátlanság amennyit kérnek értük.

Nagyon irigyellek benneteket, hogy nyugodtak tudtok maradni, gondolom az elsőnél ti is szét aggódtátok magatokat, ahogyan most én is. :D Én mindig kiborítom a dokikat az UH-kon, mert rögtön az az első kérdésem, hogy dobog-e még a kicsi szívük. Mindig megkapom, hogy miért ne dobogna?

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzsko Bonprixet én is néztem, de nagyon mérethiányos a kollekció. Általában kicsik voltak csak :evil:. Szóval én semmit se tudtam rendelni, ami tetszett :(.
Mondom, H&M egész kulturált ár/választék terén.
http://www.hm.com/hu/subdepartment/LADIES?Nr=4294928855
nem pont ezek voltak a boltban, de a világoskék blúzt megvettem ezek közül és nagyon jó, szellős és fér még bele pocak :wink:.

Zafir Szülés nem a gyerek súlya miatt könnyű/nehéz, hanem a fejmérettől függ :wink:. Szaffi 3490 g volt, és nem a kitolási szakasszal volt gondom :roll:. Az már istenes :lol:. Csak előtte a tágulás.................
Igen, én is azt néztem, hogy az egymás előtti kocsikkal lehet közlekedni, de azok meg olyan hosszúak, hogy marha nehéz fordulni vele :evil:. A peg peregoban pont az tetszett, hogy kormányos :). Meg ott lehet egymás felé fordítva is betenni a gyerkőcöket, az egyik anyuka szokta úgy, és imádják a lányok, kokettálnak meg minden :). De mondjuk az ikres kocsik kb. 1,5-szeres árban vannak, és kevesebb a használt piacon is a választék :(. Babakocsi tároló nincs a földszinten? Vagy egyszerűbb kocsival vinni fel a babákat? Szaffi is új építésűbe született, ott a 6 lakásra volt akkora tároló, mint itt a 20ra, és csak nekünk volt babánk (nem volt lift).
Minden hordozó nagyon nehéz, ez kell a karambol-biztossághoz :(. Mi sose hoztuk fel a hordozót, mindig maradt az autóban, csak a gyereket vettük ki belőle még lent. Amúgy se iso-fixes, úgy meg macerás bekapcsolgatni folyton. Babakocsiból meg általában kenguruban/kendőben cipeltem, biztonságosabbnak éreztem mert tudtam kapaszkodni. A múltkor láttam you tube-on videót, hogy lehet ikreket egyszerre kendőbe felkötni... hááááááát :lol:. Bizti megtanulnám, de nem bánom, hogy nem kell, elég macerásnak tűnt :roll:.
Én azt szoktam kérdezgetni a dokitól, hogy „és az jó?” :D. Szegény diktál az asszisztensnek én meg belepofázok :). Aggódásnál meg valamikor van egy határ, amikor eljutsz oda, hogy bármi lesz, te mindent megtettél, és akkor megnyugszol. Velem így volt.
Emlékszem, Szaffival nem emeltem 2 kg-nál többet. Most a csajszi ruhástól majdnem 10 kg és rendszeresen sétálok a kezemben vele :oops:. Vagy csak felemelem a tükörhöz, mert meg akarja nézni a copfjait :lol:

Bezabáltam rántott sajtot meg párolt kukoricát 8) majd szétpukkadok :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzsko: Én most a folyamatos orrfújástól vagyok így. :oops:

Rekuja: Na igen, a szüléssel kapcsolatosan nem vagyok nagyon képben, de egyenlőre talán jobb is ez így mert csak aggódnék a sok ismeretlen dolog miatt. :D Így is napról napra kiderül, mennyire sok mindent nem tudok (tudunk) még a babás dolgokról.
Hordozóból mindenképpen ISO fix-eset akarunk venni, mert van a kocsiban olyan csatlakozó. Hordozóból maxi cosi-t néztünk, az nagyon biztonságosnak tűnt, mégis könnyű volt. Sajnos nincsen babakocsi tároló, bár nekem úgy tűnt építettek egyet, de végül eladták. Lemértük a liftet: 120x100 cm. Esélytelen bármilyen ikerbabakocsit belepréselni. :cry:

Megnéztem a H&M honlapot. Tényleg jók, csak kicsit kevés a választék. Ez volt a bajon az Arénában a C&A-ban is.
Tudom javasolni a Brendon outlet áruházát is a Soroksári úton. Ott leértékelt ruhák vannak.
Én bemerészkedtem a nem outlet Brendonba is, nagyon drágák a felsők, de vettem kettőt, amit majd pocak nélkül is tudok hordani és szerintem nagyon szépek.
Én legutóbb itt voltam: http://www.hellomami.hu/hellomami/

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzsko: Testvér babakocsiba láttam viszonylag kicsit, az ikres a 2 mózes miatt nagyobb. Gyanítom nekünk a testvér babakocsi sem férne a liftbe. Ha gondolod megnézem neked a katalógusainkban a testvérkocsi méreteket és majd megírom. Szerencsére katalógussal el vagyunk látva rendesen. :lol:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok,

Gittus, nekem meg a hideg dolgoktól is ég a gyomrom, bár tény, hogy nagyon kívánom, de már nem a hideg fagyit, hanem a hideg gyümölcsöt! Sosem szerettem a gyümölcsöt a hűtőben tárolni! Most meg csak akkor tudom megenni, ha hűtőhideg. Mondjuk ettől még kivégez a gyomorsav...de makacs egy nő vagyok:))

Nyuszika, a genetikai tanácsadásra kell jönni apukának?

Zsuzskó, Danikaaaaa!! Éljen! 2-1 javadra anyósékkal szemben:DDD jaj nagyon aranyos a 4D-s képe, megkönnyeztem...hogy én mostanában mindenen bőgök:) de ez biztos nem is én vagyok, csak a hormonjaim::D

Zafír, örülök, hogy nem aggódos a dokid. Rekujának igaza van, nem a baba súlyától függ a szülés, hanem hogy mennyire tudsz tágulni. Mondjuk én a sportolói múltammal, mindannyiszor a "kötelező" 12 órát eltöltöttem a szülőszobán, bár tény, hogy leggyorsabban a 3. lányomat szültem 4 kilóval. Megszültem, összevartak, majd leszálltam az ágyról, egyedül kimentem a wc-re és megettem jóízűen még a szülőszobán egy nagyadag pizzat:)) Ülve!!
Na ja, mert az ex férjem keresztapja szülészfőorvos volt a kórházban, ő volt a helyi hűha:)) szóval még ezt is lehetett nekem:))
Egyébként nem néztél még szét a vaterán? Ott is lehet ikres kocsikat, igaz használtak. Bár tény, hogy azt nem tudom, két kis csibészke mennyire harcol le egy ilyen járgányt.

Köszi csajok a honlapokat, ahol rucikat lehet nézegetni. Tényleg a C&A-s cuccok egész jó árban vannak. Viselhető darabok. Mondjuk amit kinéztem, az térd fölött ér...hááát, nem hiszem, hogy azt a kis ökör térdeimmel megkockáztatom...rém muris lennék:))

Rekuja, mi a véleményed a hordozókról? Mi kapunk babakocsit, azt nem kell vennünk. A 3-ra nem fogom felcipelni, nagy dög, de a pincében sem tudom tárolni, valahogy azért megoldjuk azt a pár hónapot az elején, aztán úgy gondoltuk, hogy hordozóba fogjuk vinni, veszünk még egy esernyő babakocsit, aztán az elég is. Kisvárosban lakunk, annyira, hogy még helyi közlekedés sincsen, de azt hiszem ez a világ már nem az, ami 20 évvel ezelőtt volt, hogy kint hagyhatom az üzlet előtt az üres babakocsit.
Hány hónapos korától hordoztad Szaffit? elől? hátul?

A tegnapi erőviszonyok tisztázása nálam kudarcba fulladt...ami térdeplős jelenetem tanulsága szerint. Viszont a fiatalember nagyon bírja a finomfőzelékemet:)) ez már tisztán látszik:))

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


ja, a paráról: egyik lányomnál sem jutott eszembe, hogy bármi baj lehetne...most meg...de hát már volt részetek a nyavalygásomban.

Viszont tényleg úgy van ahogy Rekuja mondja, eljutottam oda, hogy mindent megtettem azért, hogy egészséges legyen, a többire pedig nincs ráhatásom, szóval nem csinálok olyanból problémát, amin nem tudok változtatni.

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!

Én baromi jól bevásároltam ma kismama rucikból!!! :) H&M ben rengeteg jó darab van, és ott vettem egy csomót: pamut rövid nadrág itthonra, cicanaci, hozzávaló tunikás ing, pöttyös felső, fekete normális anyagú rövid nadrág, 2 ruha, C&A-ban meg a szokásos: aki csak farmert vagy farmerszoknyát akar, talál, de nem nagyon van felső, egyebek... Viszont most mázlim volt, találtam ott is egy nagyon tuti ruhát, szerelmes is lettem :) Így, mivel még van egy pár sima nyári, nem kismama ruhám, ami a mostani pocakra rám jön, így megvagyok nyárra. A Dóris terhességem alatt meg eleve vettem 1 hosszú ujjas kismama felsőt, farmert, fekete hosszú gatyát, így az ősz is pipa :)

A genetikai tanácsadásra tudtommal általában Apukák is mennek. De én nem voltam, csak ismerősöktől tudom. :oops:

Most 6-án csak szokásos méhszájvizitre, mérlegelésre, vizeletvizsgálatra.... megyek, UH nem lesz. Anno Dórival sem lett volna, de akkor még nem volt szívhanghallgató kütyüm és csak remegtem, mint a nyárfalevél, hogy él-e még.... MUSZÁJ volt a dokimnak UH-zni :) Most, hogy itthon is tudom csekkolni, nem gond :)

Nem tudom miért, olvasgattam az autizmusról, olyan fura, hogy csak 3 év felett derül ki egy gyerekről autista-e.............. :( Persze én nem vagyok az a nyugis típus, így egyből képes vagyok autista tüneteket felfedezni a gyerekemen.............. :roll:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Aki a hordozókon gondolkodik, annak érdemes megnézni az ADAC teszteket. Minden évben letesztelik az új autósüléseket minden méretben. Na, abból látható, miért olyan drága a Römer. Én az isofixes hordozóról lemondtam, mert 90%-ban magam mellett fog utazni a pindúr, előre meg nem tesznek be isofixet. Fél év múlva meg már úgyis kell a következő méret.

Képzeljétek, tegnap este olyan nagyot randalírozott a babu a hasamban, hogy magam is meglepődtem. Olyan jó érzés volt. Most is érzem, hoy valamit dolgozgat odabent. :D

Zsuzskó, gratulálok a kis Danihoz! Akkor jön nálatok a férfiuralom... Már ha eddid nem az lett volna. :D

Zafír, igen, 3. baba nálunk. Nekem 3 testvérem van, szerintem a nagycsalád a jó. Mi jól kijövünk egymással a testvéreimmel. Most is együtt megyünk nyaralni a 4 család. Jó mulatság lesz. :) 6 gyerek plusz 2 kismama. :roll:

Szép estét!
Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Bekrepált a kazán :( Szaffit lefürdettük, aztán mentem volna én is... Holnap még rászabadítom apámat is, hátha, aztán hétfőn felhívom a szerelőt, hogy inkább boilert hozzon helyette :(. Tavaly vettük ezt a lakást, költözés után azonnal cserélni kellett a fűtő kazánt, most meg a meleg vizet... jól átvertek minket :evil: :evil: :evil:.

Gemini Nem szabad engem gyerekhordozásról kérdezni, mert veszettül a mániám a dolog és lelőhetetlen leszek :lol:. Én eleinte kendőztem vele (születéstől fogva). Tapasztalatom alapján a kendő leglényegesebb tulajdonsága a hossza, minél hosszabb, annál könnyebb megkötni. Érdemes 5 m körüli nem rugalmasat venni. Aztán ezen belül, hogy milyen anyag (biopamut a legdrágább) az már mindegy. A rugalmas macerás, mert ha sokáig rajtad van állítólag állítgatni kell. Meg azt vmiért nem ajánlják vagy kicsiknek, vagy nagyoknak, nem emlékszem :). Kendő télen jobb, mert kabát alatt lehet hagyni, és úgy is ki-be lehet venni a gyereket, hogy nem veszed le a hátul megkötött kendőt. A csomó viszont púpot képez a kabát alatt, tehát mókásan mutatsz benne :lol:. Kengurum nekem hátul csatos, ahhoz ki kell bújni a kabátból. Kengurum ilyen van:
http://www.joababanak.hu/260-manduca/12 ... rdozo.html Ez aszem az egyik legdrágább a piacon :lol:. Ezt ajánlotta olyan, akiben megbízok és aki szintén nagy kirándulós. Mi imádtuk/imádjuk. A gyerek szempontjából azt kell nézni, hogy széles terpeszben üljön, vagyis a lábai ne lefelé, hanem oldalra lógjanak ki és ne a peluson, hanem a combokon legyen a testsúlya. Az ilyen típusokba egyébként újszülött kortól betehető. Aszem a mei tai-k is tök ugyanilyenek, meg a csattos mei-tai végkép. Egy különbséget találtam, amire panaszkodott is barátnőm, hogy ott a combrész néha bevág a piciknek (a manducában párnázott).
Én kb. 10 hónapos korig elöl hordoztam, hátul nem szerette, mert még nem látott ki a vállam mögött. Fél éves kora után rengetegszer kötöttem oldalra, akkor jól kilát. 1 éves kora óta vázas hátihordóval kirándulunk, abból lát ki a legjobban (ebben már apa viszi, mert azóta én terhes vagyok, ugye).

Én szoktam kint hagyni babakocsit, még nem vitték el. Mondjuk csak a kínai ócska kocsit hagyom kint, a peg peregot mindig bevittem :). Szaffi kb. 4-5 hónapos koráig nem maradt meg kocsiban, tök elég volt a kenguru/kendő. Láttam már olyat, aki kendőbe kötött gyereket tudott közben szoptatni is :O. Na én nem próbáltam :roll:. Ha jó a kenguru, hosszú távon se fárasztó cipelni a csajszit. Ha elég széles és párnázott a derékpánt, a csípődön van a súly és nem fáj a hátad, pont mint a vázas hátizsákoknál. Mondjuk én túráztam 10 kg-s vázassal is, szóval nekem nem volt gond Szaffi. 8 kg feletti gyerek marha kényelmetlen elöl, folyton fel akartam borulni :roll:.

Még valami, nagyon sok egyedi készítésű, a te igényeid alapján varrt hordozót találsz a neten, 25-30e Ft körül. Ezek általában csatos mei-tai szabásmintára készülnek és sztem nagyon ízléses mintájuk van (pl. magyarinda, Dévai Zsófi). Meskán van olcsóbb is, de nekem azok vékonynak tűntek, nem tudom, mennyire tartósak, kényelmesek.

Zafír Nekünk is van iso fix a kocsiban, de mi örököltük ezt a hordozót, már van vagy 10 éves és Szaffi a 6. gyerek benne (nővéreméké volt, aztán bejárta a baráti körömet). Úgyhogy az autósüléseink egyike sem iso fix, a mostani méret sem (ez is a még a Hannáé volt).
Tyű, de kicsi a lift :O abba a normál, 1 gyerekes babakocsi se nagyon fér be :O :O :O

Zsuzsko Múltkor az utcán láttam olyan testvérkocsit, ahol báttyó kicsit magasabban ült, mint húgi, így nem fért hozzá a picúrhoz, de kilátott mögüle. Nagyon tetszett! De bementek egy oviba és nem tudtam megkérdezni, honnan van :(

Nyuszika Ezzel az autizmussal pont így voltam én is :). Aztán arra jutottam, hogy majd azt is megoldjuk – a lombikot is megoldottuk valahogy, nem? :wink:
Nekem a dokim mindig uh-zik, szerencsére :). Viszont nem nyúlkál be, amit nem bánok, a fenének se hiányzik, elég volt februárban a 3 naponta kukkolás a lombik miatt :roll:.

Bobek Mi mindig hátra tettük Szaffit a kocsiban. Eleinte valaki ült mellette, ritkán mentem úgy, hogy csak mi ketten. Volt tükrünk, szóval láttam mit csinál, ha háttal is van. Most egyedül szokott ülni hátul, így hisztizik kevésbé. Középen van az ülése egy ideje, kilát a szélvédő felé és nézelődik (minden buszra meg teherautóra kiabál :)). Sztem tesó miatt visszakerül a szélére, de az tuti, hogy akkor már senki sem ül melléjük középre, hiába 3 személyes a mondeo hátul :roll:. Bár a nővéremet meg Hannát már vittük hátul Szaffival együtt hosszú távon és simán elfértek (Hannának a legnagyobb 10 éveseknek való gyerekülése van). Nálad a nagyok mellé nem fér be? Hogy ültök be 5-en a kocsiba?
Mi csak ketten vagyunk testvérek, de a uncsitesóimmal szinte testvérként nőttünk fel, egész nyáron együtt a nagyszülőknél, Balcsin :).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Tegnap újszülött látogatáson voltam a kórházban. Hatalmas élmény volt. A kislány 2800 grammal és 50 centivel született péntek délután. Ismerőseim a közösségi oldalakon raknak fel fotókat pár napos babájukról, de élőben látni egy alig egy napos csecsemőt, számomra fantasztikus érzés volt. Rég láttam már ennyire pindur babát élőben.
Visszafelé jövet a buszból felfedeztem a városban egy kismama boltot, ami elé a próbababára pont az a pocakos póló volt ráadva, amit pár hete néztem ki, biztos láttátok már, pink póló és két bébitappancs van rajta.
A bonprix nekem nem jön be. Mivel XS méret vagyok, rendeltem tőlük egyszer egy fehér, hárul fűzős, 3/4-es ujjú fehér pamut pólót, hát, még mindig nagy rám, pedig 32-es méret. Sosem hízok bele… Így voltam az otto-val is. H&M nálunk nincs, szomszédban van egy kismamabolt, Essere2, van webáruházuk is. A kismamafarmerom ott vettem. Vaterázni, netről rendelni ezeket nem merem, mert mint említettem nem vagyok egy konfekcióméret. Csak próba után vásárolok.
A 12. heti UH-nál én is azt kérdeztem a dokitól, hogy „ugye él?” Tudok parázni én is.
Az emeléssel úgy vagyok, hogy max 2 ásványvíz. Védőnő szerint 5 kg-ig lehet emelni, ezt én be is tartom.
Lift? Nálunk akkora, hogy a hűtő befért, 100×100 cm-nél nem nagyobb. Sőt, inkább kisebb.
Érfalerősítésre Rutascorbint szedtem a dokim javaslatára, de ismét szedni fogom, ha még egyszer elered az orrom vére. Egyébként az is C-vitamin.
Köszi a bíztatásokat az AFP-vel kapcslatban.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Rekuja, be fog férni hátra is a tesók mellé (egyterű autónk van, 7 üléses), de én jobban szeretm, ha a pici mellettem van, mert látom, mit csinál, nem nyel-e félre, stb. Ezért ha Apa nélkül autózunk - és ez a gyakori - akkor elöl lesz a baba. Persze lehet, hogy a nagyok ezért reklamálni fognak.

Hordozókendővel a lányommal én is próbálkoztam, de nekem valahogy nem ment. Szerintem rövid volt a kendő is, béna is vagyok a felkötözéshez. Dorka sem érezte jól magát benne.

Ma is fáj a fejem... :evil: Pedig már napok óta jó volt.

Már csak 2 hét a suliból, oviból. Egyik szemem sír, másik meg nevet. Végre nem kell menni kora reggel és időre, meg jön a nyaralás, Balcsizás, de hogy egész nyáron hallgathatom, hogy gyötrik egymást a gyerekeim... :?

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Kép pocak 15 hetesen

Ez a kép már 11 napja készült. De végre feltettem. :D

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!

De jó sokat írtatok :)

Képzeld Rekuja! Ma reggel sétálok be a munkahelyemre és egyszer csak szembe jön velem Gasztonyi Doki :) Úgy megörültem neki :) Fülig ért a szám, úgy mosolyogtam, Ő másfelé nézett, mondjuk jobb is, kellemetlen helyzetbe hoztam volna, úgy örültem neki :D

Zsuzskó! Gratulálok Danihoz :) De szupi, nagy férfi uralom a háznál :D Mind Téged fognak bálványozni 8)

Nagyon szuperek a ruhás tippek, már alig várom, hogy végre eljussak vásárolni, nagyon idétlenül nézek már ki...

Nem annyira értem még az ilyen isofixes részeket, de majd inkább utána olvasok..
Mi Concord Ion hordozót vettünk a babakocsival együtt.. az iso fixes ? :D :D :D vagy mi...:D

Úgy szeretnék babatappancsos felsőt, de 4000 ft-ért kicsit sok...nem? bolondok..egy farmer 2999 a tappancsos polo meg 4000? :evil: (bonprix)

Na mindegy...

Bobek! csini poci :)

Lányok..Én valamiért nem aggodalmaskodom.. pedig alapjáraton olyan voltam... Jó érzés a nyugalom, sajnálom, hogy nem mindenki nyugodt..:(
Bár azért odáig eljutottam, hogy nem hallgatózok az angelsounds-al.. Multkor az Uh-n mondták, hogy nem olyan jó dolog, mert ha úgy fordul, hogy nem hallom, meg fogok őrülni a félelemtől..
Úgyhogy inkább nem használom.. Érdekes, nem sokszor érzem még manókát.. Ti?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nyuszuli, én sem érzem sokat, minimális remegést a pocakban, de nekem elől tapadt a lepény, így később is fogom majd jobban megérezni.

Nekem a védőnő azt mondta, ha azt hallod, hogy dolgozik a köldökzsinór..., de éppen a szívverést nem találod, na bumm, nem lesz ott semmi :)
De mondjuk én mindig megtalálom, sőt, mindig tudom, hogy ez most csak a háttérből van, és akkor megkeresem valóban a kis törzsét, akkor nagyon hallani a szívverést :)

Bobek, szépen nő a pocakod :) Csinike :)

Nyuszuli, az isofix lényege, hogy egy "talpat" szerelsz be a kocsiba, a hordozót meg csak rákattantod, majd ha kiveszed, csak egy mozdulat és lekattintod. Ha nem isofixes a hordozó, akkor rendszeresen be kell kötni a biztonsági övvel, meg ki kell kötni. Macerásabb egy fokkal, na meg biztos biztonságosabb is az isofix egy fokkal, de speckó nekem, a kényelem miatt nem ér az egész 70 ezret. Mert kb. ennyi csak az a talp vagy mi. És ebbe sem passzol minden hordozó, csak amire megvan az isofix kiképzés.

Én ma megyek pajzsmirigy dokihoz.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Bobek

Neked is már szép a pocid!! :))) Amúgy tényleg szép a nagy család :) Mi is öten vagyunk terstvérek. Csak is is félek, hogy kettővel hogy fogok bírni :) :D :D

Én még csak két napja éreztem előszőr határozottan azt, hogy van bennt valami :D Végre!!!! :D Úgy örültem neki! :)
Még két hét ultrahangig, és talán már én is tudni fogom, hogy mit rejt a lába köze. :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves hozzászólásokat a pocakfotóhoz! :)

Ezzel a szívhanghallgatóval én is majdnem kísértésbe estem, hogy vegyek, amikor elkezdtétek emlegetni, de úgy vagyok ezzel, mint Nyuszuli, hogyha nem hallanám, csak ideges lennék. Emlékszem, amikor a gyerekeim újszülöttek voltak, elkezdtem velük megcsinálni az újszülöttkori reflexek ellenőrzését, ahogy tanultuk gyerekgyógyászatból, de mivel semmi rutinom nem volt, persze nem igazán sikerült, amitől teljesen beparáztam. :oops:

A babamozgást én is főleg csak este érzem, bár ma nappal is többször mocorgott. Viszont este, amint lefekszem, néhány percig mindig motoszkál odabent. :D

Szép estét!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Ja és holnap megyek dokihoz!
Uh is lesz!
Majd írok.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Voltam ma vérvételen, eredmény holnap. Remélem, kiderül valami a véralvadással kapcsolatban. Bár most nagyon szépen folyt a vérem és be se repedtek a vénáim 8)

MAkkmarci Olyan hamar elfelejti az ember, milyen pici is egy újszülött. Barátnőm 3 hónaposa is nekem még olyan csöpp törékeny, pedig Szaffit ilyenkor már nagyon nagynak láttam :).
Bonprixben nekem pont a nagyobb méretek hiányoznak (40-42 körüli felsők 44-46 alsók :oops:).
Én egy 1mx1m-es liftnek is örülnék :roll:.

Bobek Irigykedek az egyterűért, nekem nagy álmom. Ebbe a kombiba is alig férünk be hosszúhétvégére :oops:. Fogalmam sincs, anyámék hogy mentek kettőnkkel trabanttal nyaralni :oops: :roll: :lol:.
Kendőzés nekünk se elsőre ment, mindkettőnknek tanulnia, szoknia kellett. De jó motiváció volt, hogy ebben csak nyüszögött, míg a babakocsiban ordított. Aztán nagyon megszerette, remekül aludt benne, álmában kacagva :)
Fú, tök vékony vagy alapból :shock:. A pocid meg szép, babaformájú :)

Nyuszuli Hát, azért vicces lett volna, ha a doki nyagába ugrasz örömödben :lol: :lol: :lol:. Megnéztem volna, milyen képet vág :lol:.
Iso-fixes rendszert nem minden kocsiba lehet betenni. Meg kell nézni, vannak-e kis fém „fülek” a hátsó ülésnél, ha benyúlsz az ülés és a háttámla közt. A miénkben pl. van kis tesxtil bevarrás a bőrülésen, hogy iso-fixes, szóval nem kell nyúlkálni.
Babatappancsos felsőt a c&a-ban vettem, de sztem ott is hasonló áron. Most csak feketét láttam, az meg nem tetszik. 2 éve még volt sötétbarna, olyanom van.
Ha már nem aggódod halálra magad, akkor nálad is a középidős hormonok működnek 8). Ez egy jó időszak :wink:

Nyuszika Mi újság pajzsmirigy témában?

Zsuzsko Nekem sincs értelme hallgatózni befelé, Ketteske folyton randalírozik :lol:. Tuti minden rendben a babával, ha a lábujjait nézegetik :lol:

Gittus Éljen az apró kis ficánkolás :wink:

Kaptam kismama övterelőt kölcsön a kocsiba. Kíváncsi vagyok, tényleg kényelmesebb-e vele a biztonsági öv. Bár most pár napig nem fogok autózni :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja

Ilyet még nem is hallottam, hogy kismama övterelő. Hol lehet ilyet kapni?

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


A pajzsmirigyes doki azt mondta, jók a leletek, de a T4, mégha jó a tartomány is, lefelé tendál, és ez nekem elég, de a babónak?! Így 50-re emelte a bogyómat. Tök logikus volt a magyarázata, teljesen megnyugodva vettem be ma reggel az egész szemet. :)

Én holnap megyek dokihoz, de nem lesz semmi kukkolás.... :roll:

Én vettem övterelőt már pár hetesen... Dórival 36+1-en autóbalesetem volt, éppen a szobabútorához mentem kiegészítő kütyüért. Szép volt....... A Lágymányosin heten mentünk egymásba.... Akkora dugó lett.... És a legszebb, én kiszállok az óriás pocakommal, a többi autóban csak pasik. Felkiáltanak, hogy úristen, ráadásul egy kismama, majd mindenki odafordult a kocsijához simogatni, nézegetni, engem meg mindenki nagy ívben leszart..... Én (!!!!!) hívtam rendőrt, én kérdeztem körbe, hogy történt-e személyi sérülés.... Mivel a rendőrnek mondtam, hogy 9 hónapos vagyok, így küldött egy mentőt, addig én meg riasztottam a férjem és a szüleim (apum autószerelő), jöttek, mert a mentő engem bevitt a Jánosba, a kocsival meg nem tudtam mi lesz. A Jánosban megvizsgáltak, utána a nődokim is sűrűn nézett, de így is ki kellett varázsolni a gyereket, hála Istennek semmi baja nem lett, max. nekem, mert nem volt övterelőm és keresztbe egy jó vastag biztonsági öv okozta lila csík lett a hasamon.... Szép volt, eleve repedt a bőröm, meg még ez is.... Aztán jöttek a Jánosba a rendőrök utánam, kihallgattak és slussz.

Akkor fogadtam meg, hogy amint újra babás leszek, övterelőt használok. Így is lett! Azóta csak ezzel vezetek. Nem kényelmetlen, férjem meg erényövnek hívja :) De jó, megnyugtat, én sokat vezetek!

Zsuzsko, én is azért megyek amúgy fizetős UH-ra a 20. héten, mert a Bajcsyban pittyputty közlik, hogy minden ok..... Ott meg közel egy órán át nézik a babát, a szívét, agyát, mindenét, nagyon megéri!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Gittus Pont ilyet kaptam kölcsön: http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=32 Bizti van másutt olcsóbban is :) Szaffinál nem használtam, mert a dokim azt mondta, hogy nem lesz baja a babának, ha beránt az öv, de néha zavar a pocinál, olyankor kézzel lejjebb tolom. Magamtól tuti nem vettem volna, de így, hogy valaki kölcsönadja, szívesen használom majd :)

Nyuszika Terhesen karambol elég horrornak hangzik :shock:. De az eseted is bizonyítja, hogy nem sérül meg ettől még a baba, szóval valóban kényelmi okból fontos akkor :). Autószerelő apukára irigykedek egy kicsit, bár az enyém is ezermester, azért ez egy nagyon praktikus foglalkozás :).
Erényöv, ez jó :lol:
Örülök, hogy a pajzsimirgyes doki ezúttal világos volt :). Jut eszembe, nem emléxem, melyik gyógyszerrel kell leállnom a héten :oops:. Csak folyton elfelejtem felhívni a dokimat :oops:.

Bobek, mi volt a dokinál?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megvolt a doki, UH, vérvétel. Babóca nagyon jól érzi magát. A kukija nem tűnt el, bár egy pár percig rejtegette. Már-már kezdtem beleélni magam, hogy mégis lány. :shock: De aztán előkerült a kis kuki. Olyan cuki volt, direkt keresztbe tette a lábát, amikor a doktornő nézte volna, mi van ott. Ilyen szégyenlős babám még nem volt. :D Aztán a kezecskéivel variált a fele körül, mondtam is neki, hogy oda ne tegye ő is a kezét a feje mellé, amikor kibújik, mert akkor nem leszünk jóban. :wink:
Szóval cuki, és minden mérete, szerve ok. De a dokim megint felbosszantott, mert emlegettem, hogy 4. babát is szeretnék, erre megint kezdte a hülyeségeit, hogy klimax alatt fogok pelenkázni, meg ilyesmi. Ááh, FÉRFI! :twisted: Egyébként meg van elégedve velem. Köszi. :x

Rekuja, kösz a dícséretet, de egyáltalán nem vagyok vékony, csak ez a kép most valahogy előnyösre sikerült. Nem vagyok egy modell típus. :D De azért jól esett. :oops:
Egyterű tényleg nagyon jó, nagyon szeretjük. Apa mániája volt, mert ő 2 m magas, és csak ebbe fér bele kényelmesen. :D De tök jó, mert 2-3 embert tudunk vinni magunkkal. Ősztől már csak 2-t. :)

Nyuszika, ez az autóbaleset nem semmi lehetett. Jól értem, hogy emiatt akkor rögtön meg is kellett születnie a babának?
Nekem is volt már az 1. gyereknél is. Amikor a lányomat vártam, babonából egy ideig nem használtam, aztán amikor végre előszedtük, és betettük a kocsiba, pont aznap belénkszállt hátulról egy nő. :? És mondja valaki, hogy nincs gondviselés...
Szóval én nagyon szeretm, én is sokat vezetek. Mondjuk szoknyában kicsit kényelmetlen. Főleg, ha pl. a rendőr bekukkant a kocsiba, meglátja a bugyiig feltűrt szoknyát. :oops:

Mennem kell a lurkókért.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Rekuja

Én is mindig tologatom le az övet, mert zavar. Nem tudom, hogy veszek-e ilyen "erényövet". :D

Bobek

Örülök, hogy minden rendben volt. :)

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Gittus, én mindenképpen javaslom. Teszveszen láttam 4000 Ft körül, de a tündérputtonynál vannak egyediek, nagyon szépek 6000-ért.
Szerintem nem kell karambolozni, hogy megnyomja az öv a babát, elég egy erős, hirtelen fékezés.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Az öv nem csak kényelem. Én anno pont azért nem vettem, mert mondván kibírom és a szülésig az övvel. A balesetkor tudtam meg, hogy ez nem csak kényelem kérdése, hanem sokat felfog.... Nekem meg mázlim volt, mert nem hajtottam gyorsan, 60-al mentem, kapcsoltam, hogy ezerrel fékezni kell, így rendesen le is lassítottam, és így csattantam. Ha jól tudom 30 alatt nem nyílik ki a légzsák, na nekem nem nyílt ki. Ha ez nagyobb sebességnél van, egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz gond odabent...Végig azt nézték, nem szakadt-e a lepény, nem szivárog-e a víz, mert ok, hogy védjük a pocakkal, méhvel, magzatvízzel a babát, de nem mindig elég...

Bobek, neeeem, nem kellett megszületnie a babónak. Ez 36+1 napon volt és 39+2 napra bújt ki, akkor már pár napja fájdalommentesen vajúdtam itthon. :lol:

Szoknyában tényleg fura, mert voltaképp csupasz combokkal ülsz, szoknyát úgy ahogy rá lehet hajtani. Gatyában tök kényelmes :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Kipróbáltam az övterelőt, tényleg marha kényelmes :shock:. Basszus, terhesség nélkül is használni fogom :lol: :lol: :lol:. Mondjuk be-ki szálláskor kicsit macerás, meg az anyósülésről átcsattolni a vezetőülésre is körülményes sztem :roll:. Hát, azért megnézem azt a bekukkoló rendőrt, aki ilyenben szoknyában talál a sofőr ülésen :lol: :lol: :lol:.

Valamelyik áruház csinál övbérlést, de ha jól tudom hónapos várólistával :evil:.

Bobek 2 méteres apa?! Mekkorák a gyerekeid? 2 méter körüli barátom fia 13 évesen lehagyta őt magasságban :shock:. Nekik egy kicsi opel corsa city-jük van :roll:. Mi is szeretünk másokat vinni, főleg, mert nekünk a cég fizeti a benzint, úgyhogy gazdaságos „spórolni” egy autót. De sajna épp most volt megszorítás, így a legközelebbi autócserélésnél is „csak egy mondeot” kérhet apa :roll: :oops:. Bár addig még van bő egy év (4 évente cserélik a flottát), hátha kérhet egy S-maxot, az alapáron kb. annyi, mint a fullos mondeo (kollégája azt használ a 3 gyerekhez). Na ja, jó dolgunkban azt se tudjuk... :lol: :lol: :lol:. Majd a szocpol. autótámogatásból veszünk egy fullos S-maxot :lol: :lol: :lol: :lol:.
Éljen a néha megmutatott kuki :D.

Nyuszika Még egy érv amellett, hogy használjam az övet, ha már kaptam :)

Gittus Kérdezd körbe a játszón, mikor legközelebb mentek, hátha nálatok is van valakinek! Esetleg bérleti díjért bizti kölcsönadja. Én mondjuk cserébe kölcsönöztem neki néhány csajos rucit (a pici lány nála a nagy fiú után).

Lányom mormotává alakul éppen át. Reggel fél9kor kelt, majd délután is aludt 3,5 órát :shock:. Kiszámoltuk, tegnap is, ma is csak 10 órát volt ébren :shock:. Bezzeg télen, mikor semmit se lehetett csinálni egész nap, akkor 12-13 órákon át „szórakoztattuk” itthon bezárva egymást :roll:. Bár nem is fáradt el annyira a délelőtti nyuszietetés-pipacstépés-homokszórás programban :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Ja és a lényeg, tök jó a vérképem 8) Néhány érték *-os, de azokra azt mondta a háziorvosom, hogy simán beleférnek abba, hogy terhes vagyok :). Persze a pisim itthon maradt a hűtőben egy befőttes üvegben, szóval azt nem nézték :( Vércsoportot meg nem kapták még meg, mondta az asszisztens, hogy jönnie kellett volna, csörögjek rájuk a héten és mondja majd, hogy meghozták-e végre. Bár még mindig nem értem, hogy minek kell minden szülésnél megnézni a vércsoportomat, amikor apa is, én is + osok vagyunk, ott a véradó igazolványom, igazán megjegyezhetné valahol a rendszer, hogy A+ és kész :evil:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hahó, mindenki alszik még? :)

Ma találkoztam egy csajjal, aki a hétvégére van kiírva. Csajok, alig van valami pocakom :lol:. Furcsa, hogy elfelejti az ember, hogy a végén mekkora dinnyét cipelünk majd :D

Benti baba lehagyta a vonalzón Kinti babát :roll:. Jesszusom, mindjárt félidő :shock:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok Novemberi Babavárók!

Nagyon szégyellem magam. A kezdetektől olvaslak benneteket és már olyan mintha én is közétek tartoznék, de csak most vettem a bátorságot, hogy megkérdezzem csatlakozhatok e.
Nem vagyok nagy aktív fórumozó, mindig csak az olvasótábort népesítem, ez az első, hogy valahová tartoznék.
Második babánkat várjuk, betöltött 18 hetes a zsákunk:) Van egy 3. életévét augusztusban betöltő kislányunk. Tavaly elveszítettünk egy 10 hetes pocaklakót, és most örülünk, hogy ismét mozgolódik odabent valaki.
Még nem tudjuk a nemét, majd talán most pénteken kiderül. 36 éves vagyok.
Jöhetek?
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok, mi ma voltunk dokinál, minden ok, kivéve, hogy méhszáj 3100, de a doki szerint 2. gyereknél normális. Azt mondta, akkor van baj, ha a következő talikor még jobban nyílok. Igazából nem izgulok, most mindent kerülök, ami tényleg megerőltető, pl. nem megyek majd egyedül nagybevásárolni, csak Apával, meg a gyereket sem emelgetem feleslegesen. Mi mást tehetek?!

Úristen, tudtommal bizonyos súly felett nem is engedik a természetes szülést, mivel tönkretehet mindent, hüvelyt is, ami később a nemi életre hathat...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: