Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Üdv az újonnan csatlakozott topiktagoknak!
Trigemini, húha, 3-as spontán ikerterhesség :D
Seruzad, szintén leendő nagycsaládos :) Én még parázok ettől rendesen, néha úgy érzem, a kettő is sok.
Myssnia, azért ne tünj el. Ha van időd, írj magatokról.

Galex, hogy vagy? Én a 12. heti UH után véreztem kb olyan tünetekkel, amit te is írtál. Fél nap alatt elmúlt szerencsére.

Látom, mindenütt aktívan telt a hétvége, mi kirándulni voltunk a Fertő tó környékén a barátainkkal.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Seruzad, Missyna, Szilvi!

Köszönöm, hogy válaszoltatok. Nagyon jó orvosotok van, jó kezekben vagytok. Missyna remélem nem egyszerre szülünk Sz.L-nál :) Én Sz-nál már a másodikat szülöm, csak jót tudok mondani róla.
Pont arra gondoltam, hogy esetleg egyeztethetnénk a kórházba menetelek előtt, és ha úgy adódik összefuthatnánk.

A kórházzal minden ok, a babákat egyből kihozzák, és végig veletek lehet. Kivéve a császár utáni első éjszakát.
A csecsemősök nem túl kedvesek, de azt a pár napot ki lehet bírni.

Én megcsináltama káposzta tesztet, pinkes-pirosas lett, ami elvileg fiú. Majd kb 3 hét múlva megtudom igaza lett e.
Egyébként tőlünk nyugatabbra tényleg nagy hagyománya van a dolognak. Gondolom azért mert ott kevesebb az ultrahang vizsgálat. A youtube-on rengeteg videó van fenn a későbbi eredménnyel együtt. Cabbage test alatt keressétek.

Puszi nektek, szép napot.

KépKép
lenovo
 
 


Konkri!

Furák ezek a méretek és tényleg orvos és UH gép függő.
Én szerdán voltam a 12 hetes UH-on. Ott crl:49mm-t és 12 hetet írtak a papírra. Aztán másnap ugye véreztem és megint UH. Ugyanúgy klinika, de másik doki, másik gép. És 53 mm és azt mondta 13 hét körül.
Mensi szerint: 13+2, bár az eleje óta kisebb. Szerdán a legutóbbi számításaim szerint 11+3 volt, de a papírra 12 került. Szóval én is össze-vissza vagyok kavarva, már nem tudom mennyi idősek is vagyunk.

Vérzésem nem volt azóta se (koppkoppkopp), de nem vagyok nyugodt. Sőt! Tiszta para vagyok. Azt hiszem addig nem nyugszom, amíg nem csináltatok ma egy UH-ot valahogy-valahol.
Lehet túl parázom, de inkább úgy legyen. Tavaly volt egy missed ab-om (műszeres befejezés). Nem lett szívhangja a babámnak. Lelkileg nagyon kikészültem. és csak most szántam rá magam újra. És a sors fintora, ugyanúgy dec. 17 az utsó mensim, mint akkor.
Majd jelentkezem mit intéztem. Addig is szép napot mindenkinek!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Üdv. az újjaknak, olvastalak csak nem volt időm írni. Tegnap meg bevitte Jamit a mentő a Bethesdába. Lázgörcsöt kapott, mentőt kellett hívni..., rángatózott, eszéméletét vesztette. Szörmyű volt, most anyum van vele, mert én nem tudom emelni, meg nem mehetek vele röntgenre meg ilyenek... Már vörösre bőgtem a szemeim, senki sem tudja mi a baja... a gáz az hogy popiba 39,4-eg mértünk, viszont nem értem mert volt már magasabb is és lazán elszaladt a priznic elől...
MOst ennyi, de igyekszem jönni... Puszi

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Én ma reggel már megjártam egy vérvételt Pesten, nem esett túl jól korán kelni....

Bencén megint kijött a krupp, gőzöm sincs, hogy maradok itthon vele...2 hónap itthon fekvés után közölhetem ,hogy most pedig a gyerek beteg. Úgy volt, hogy ma is Anyósom vigyáz rá, el is jött reggel, de tegnap este a kutya fellökte, ráesett a kezére, ami be van dagadva, nem tudja mozgatni, így ő most a sebészeten ül. Nekem dolgoznom kell, szóval jól indul a hét...

Witch:
Ó szegény Jami! Van más tünete is a lázon kívül? Jobbulást neki!

galex:várom a híreket, de biztos vagyok benne, hogy minden rendben van!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Witch, elhiszem, hogy izgulsz, én is azt tenném. Biztos ijesztő volt, és nehéz lehet, hogy nem tudsz Jami mellett lenni. Én úgy tudom, hogy nem is annyira a magas láz magyarázza a lázgörcsöt, mint inkább az, hogy milyen gyorsan szökik fel valakinek a láza. Azaz simán lehet, hogy máskor a 40 fokot lassabban érte el, most meg valamiért nagyon gyorsan emelkedett a hője, ez viselte meg szegényt. És a 39,4 azért elég magas láz...
Drukk, hogy mielőbb kijöjjön a kórházból Jami, és leginkább, hogy meggyógyuljon.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jó reggelt!

Annyira sokat írtatok a hétvégén, hogy alig győztem olvasni :lol:

Üdv az újaknak. Természetesen mindenkit örömmel felveszek a táblázatba, csak lécci küldjétek el az adataitokat a 2012szeptember@gmail.com címünkre, mert ott azért könnyebb lesz megkeresnem, mint ha mindenki ide írja hozzászólásban.

Witch!

Megy a drukk ezerrel h Jami minél előbb jobban legyen!!!

Ági, nektek jobb hétfolytatást, mint amilyen a kezdés volt!

Galex, köszi a privit, magamtól nem jöttem volna rá, hogy mi a helyzet, de örülük h itt összeakadtunk ám :wink:
Remélem sikerül UH-t csináltatnod és megnyugodnod! Vérzés akkor már nem jelentkezett ugye?

Para bennem is dolgozik, ugyanis hetekkel ezelőtt éreztem kismanót, ahogy úszkál, azóta meg semmi, pedig hason is szoktam aludni...Noelt úgy érezte először az apja, hogy direkt hasra feküdtem és ez bosszantotta és rúgott egyet, és apája odatette gyorsan a kezét. De Noel oroszlán, egyből megy a cirkusz ha nem az van amit ő szeretne...lehet hogy lesz egy kis nyugis másidik gyerekem? Remélem h csak ennyi, meg h sokat alszik odabent.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Káposztatesztet én szerintem meg sem próbálom, nekem a jónás is lányt ígért...3 doki csak nem nézi már félre h fiú :lol:

Na hétvégén bújtam a fiú neveket, de nagyon el vagyok keseredve...egy olyan sincs ami szerelem lett volna sajnos.
A két szerelmemet ellőttem Nonónál...bezzeg a csaj név menne...hihetetlen vagyok :roll:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Felhívtam a doki nénit, hogy kölcsön kaphatnánk-e az inhalátort Bencének. Megkapjuk a hétre, így most a párom elviszi a dokihoz, nézze csak meg, nyugodtabbak leszünk. Én mindjárt megyek dolgozni.

manooka:
A mozgással kapcsolatban bennem is volt para. Bencét nagyon korán éreztem, így most vártam, hogy legkisebbik is korán bejelentkezik. 2 héttel ezelőtt írtam is, hogy azt hiszem, megmozdult, és aztán 2 hétig nagy büdös csend volt..Aztán most, 15-én újra éreztem, azóta minden nap :lol:

Én kisfiút érzek magamnak, nagyon kíváncsi vagyok, hogy jó -e a megérzésem.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Witch:Jaminak gyors gyógyulást!Szólj,ha tudsz valamit!

Mágnes:Nektek is jobbulást!

Margit:elolvastam a cikket.Én nagyon elégedett voltam az egésszel.A terhes gondozás rész is profi,a vérvételre sosem kellett várnom,de a ctg-re sem.Nekem baromi szerencsém volt,mert aznap éjjel egyedül voltam az egész szülészeten,sőt,két napig még a kórteremben is,majdnem olyan volt,mint a fizetős egyágyas. :) Az nem tetszett,hogyha azért nem lehet bejönni,mert fertőzés..stb,akkor miért van a két fizetős szoba a folyosó közepén,ahová meg be lehet menni...A csecsemősök tényleg kicsit furák,de ki lehet bírni.Végeredményben én úgy jöttem el,hogy jól éreztem magam,jó élmény volt az egész.Ha valakit érdekel még valami a Margittal kapcsolatban,akkor szívesen válaszolok,akár priviben is,de akit nem érdekel,nem akarom untatni,bocs,ah hosszú lettem.

Két hét múlva afp,meg terheléses cukor...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Witch, Mágnes: Kitartás, nem lehet most könnyű, és főleg jobbulást a kis betegeknek.

Nekem se kezdődik jól a hét. Megkaptam a kombinált teszt eredményét, ami nem lett jó, így jövő héten hétfőn megyek méhlepény biopsziára. Nagyon magam alatt vagyok, pedig az uh-n jó eremény lett az 1,7-es nyakiredő, meg volt orrcsont, és nagy és mozgott szépen. Ez a fránya vérvétel lett baromi rossz.

Hogy bírom ki ezt a 10 napot.... 7+3 az eredmény...



Seruzad:a Barátnőmnek is a második terhességnél az egyik vérvételi eredménye ugyanígy nem lett túl jó,tök ideges volt,aztán más egy éves a gyönyörű pici lánya!Az uh szerinte erősebb eredmény!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


19:30-ra megyünk kukkolni szorítsatok!!!

Seruzád!
Szorítok a véreredmény miatt. Ha az UH-on minden oké volt, biztos jó lesz az eredmény is!
Még jó, hogy írtad (bár jobb lett volna, ha jóhírként), én meg totál elfelejtettem ma elmenni a kombiteszt vérvételre.
Úgyhogy holnap.

Manooka!
Örülök, hogy megjöttél, már aggódtam, hogy elijesztettelek :D
Én úgy keltem 6 hete, hogy Noel Krisztofer:D Úgyhogy ez meg van :D (szerintem fiú) De apafej annyira meg van róla győződve, hogy lánya lesz, hogy vett neki 1 szál rózsát nőnapra :D Persze lánynevünk nincs. De egy egész listánk arról, hogy mi nem lesz :D

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sajnálom a beteg gyerkőcöket.
Alex ma ment oviba majdnem 2 hét után. Lázas volt, és ő sajnos nem tud kicsit lázas lenni.

Witch!
Nagyon sajnálom, hogy át kellett élnetek a lázgörcsöt. Szörnyű élmény! Alex 11 hónapos volt, mikor begörcsölt, ketten ültünk az autóban. Neki a három napos láz okozta.
Hogy van azóta Jami?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Galex, biztos minden rendben volt UH-n, majd számolj azért be.

Seruzad, elhiszem, h megijedtél. Mit jelent a rossz kombinált eredmény? (mi az 7+3?) Szorítok, h minden OK legyen!

Witch, hogy vagytok?

Manooka, a 12. hét környékén mintha többször is éreztem volna a pocaklakót, azóta viszont nem... De a múlt heti UH-n nagyon kis mozgékony volt, szóval nem izgulok miatta.
A héten (csüt) megyek afp-re. Terheléses cukor mikor van? Ugye nem most? Nem emlékszem már, pedig elvileg már 2x végigcsináltam. A dél-pesti kórházban szerencsére nem a cukorszirupos verziója van a vizsgálatnak, hanem a zsemle+tej.
(Legalábbis eddig ez volt)
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Seruzad:
Nagyon drukkolok neked is, sajnálom a rossz eredményt, nehéz lehet ez az időszak..A 7+3-at én sem értem :shock:

Bencét megnézte a doki néni, inhalálunk, nyomom neki a homeos cuccot, 20 percenként tolni kell neki, még szerencse, hogy szereti...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

A 7+3-at a 10 nap várakozásra írtam, egy hét múlva megyek hétfőn az 7 nap + 3 nap míg megvan az eredmény.

A kombinált eredményem pedig 1:140 lett, ami magas kockázatot jelent. :(

Hát ez van...
Jó éjszakát, és gyógyulás a piciknek!
seruzad
Solymár
 
 


Megjöttünk!
Minden oké. Egyszerűen egy pillanatra nem maradt nyugton aprócska :D Nagyon édes volt. Apafej a múltkorit is felpakolta a youtubera, majd berakom a linket.
Köszönöm a drukkokat. Úgy néz ki meg van a ludas is a vérzésért. A lepény a méhszájamon van.
Jó éjt!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Jó reggelt!

Babaméret
Nekem még az egypetéjűeim se egyforma nagyságúak! A 3 gyerek között az UH méret alapján kb. egy hétnyi eltérés van. Nem is hiszem, hogy minden babának egyforma nagyságúnak kellene lennie. Hiszen születéskor se egyformák... és utána se... van egy ÁTLAG, és attól van +/- eltérés...
Nekem a doktor azt mondta, hogy az a lényeges, hogy arányosan, egyenletesen növekedjenek hétről-hétre...

Witch
Jobbulást Jaminának!

Mágnes
Jobbulást Bencének is!

Babamozás
Én még nem érzem...

Seruzad
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Galex
Én úgy tudom, hogy a méhszájon levő lepény feljebb "kúszhat", ahogy növekszik a méh. DE addigis sokat kell pihenni....

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok!

Gratula az UH-oknak, jó hogyláttáttok őket. Én sztem csütötrötkön elmegyek a dokimhoz, mert olyan fura ott lenn... Lehet az idegesség miatt...
Jami: Bakteriális fertőzés. Elvileg mondtam, hogy hugyutakban van baci arra kap gyógyszert, mire a dokinéni tegnap közli, hogy keresik a baktérium helyét... Piros X-et ne rajzoljak a gyerekre hogy megtalálják???? Jó a torka is csúnya értem én... Antibiotikumot kap, folyamatos láz csillapítás, és a legrosszabb, hogy nem mehetek be hozzá.... Alig látom. Látogatási tilalom van a Bethesdába... Így csak pillanatokra látom míg anyu meg apu váltják egymást egy időre és tegnap pl. délután nézhettem egy órán át míg aludt... Csodás volt, legalább láthattam... :) Megőrülök annyira hiányzik... Egésznap csak sírok... Bocsi megint bőgök, majd jövök még...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:
Szegény Jami. Meddig kell kórházban maradnia?

galex:
Örülök, hogym inden rendben a babával! Vonalzót nem raksz fel?

A héten végül én is maradok itthon. Bencénél erősödött a krupp reggelre, most arra játszunk, hogy elkerüljük a kórházat. Szomszéd védőnéni is megnézte Bencét, azt mondta, ha nem javul rövidesen, akkor ebből kórház lesz. Bízom benne, hogy sikerül megúsznunk.. :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági!

Elvileg azt mondják max 7-10 nap, de remélem a hétvégére haza hozhatom...

Van sóinhalátorotok? OMRON... Nekünk van, és krupposoknak nagyon jó, Jaminak "csak" a hörgők szoktak begyulladni, de arra is szupi. Ha nincs szívesen kölcsön adom amiénket, de ha a gyerek orvos felírja kb. 4000 Ft...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:
Nagyon köszi a felajánlást, éppen ilyen van most nálunk, tényleg szuper.
Sajnos ,csak kölcsönben, a gyerekorvostól kaptuk. Amikor benn voltunk a Heimben múltkor a kruppal, akkor kértem, hogy írják fel, és azt mondták, hogy még csak egyszer voltunk kórházban kruppal, így nem indokolt.. :shock: Végül is, majd, ha a gyerek még párszor kórházba kerül, mert nem tudom megfelelően kezelni itthon, akkor indokolt lesz??
A gyerekorvosunk azt mondta, ezt csak plumonológus, vagy tüdőgyógyász írhatja fel.. Az biztos, hogy nem kezdjük el úgy az őszt, hogy ne szerezzek be egyet.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági!

Nem tudom idén mi érvényes, nekünk 2009-ben írták fel a gyerek orovs... simán kiváltottam... Mi az hogy nem indokolt... Ezek nem normálisak. Komolyan elegem van az egészségügyből...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Hali!

terheléses cukor:nekem azért kell,mert a családban több cukros is van.Sajnos a Margitban a cukros,citromos víz van....

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Witch:
Hát ezen én is kiakadtam..Végül is akkor még csak másodjára volt kruppos, ez meg ezek szerint nem számít.. :twisted:

Sissy:
Terheléses cukor mindenkinek kell. A cukros vizes a legjobb, igaz, nem nekünk, mert nagyon tré íze van, de az ad igazán mérvadó eredményt. a zsemlés megoldás sajnos nem.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Két emailt kaptam, őket betettem a táblába. Mindjárt belinkelem és akkor meg lehet nézni, mert hiányoznak adatok Katinál (Seruzád)
Bár gondolom most nem ez az elsődleges gondod :cry:
Sajnálom a kombinált eredményét, drukkolok h minden okay legyen, de azt tudnod kell h 5% fals pozitív eredményt ad, és én anno olvastam egy csomó fórumot és volt akinek 1:9-hez esélynél negatív lett a mintavétel. Szóval fel a fejjel, ez még nem eredmény!!!

Gabi!

Jó a névválasztás, és örülök h mocorgid rendben van!!!
Dehogy ijesztettél el (én voltam itt előbb, persze csak viccelek :wink: ) hétvégén amikor Csabi nem dolgozik nem ülök a gép előtt, max a telóról olvasgatok, de onnan gépelni nem szeretek, éljenek a műkörmök :lol:

Ági, remélem nem kell kórházba mennetek!!!

Szegény Jami, basszus, amikor Nonó kicsi volt mi voltunk pár napot neurológián, mert azt hitték epilepsziás és akkor voltak ott gyerkőcök lázgörccsel, eszméletlen ijesztő lehet :cry:
Minél hamarabb szabaduljatok a kórházból, nincs rosszabb amikor az ember a gyerekéért aggódik.

Nekem tegnap este alvás előtt Nonó suttogta h azt álmodta hogy elveszítette az anyukáját, és már görbült is le a kicsi szája...hát gondolhatjátok h sírtam én is, annyira fáj érte a szívem...gondolom fél h engem is elveszít, nem csak az apját :oops:

Tegnap éjjel pedig együtt voltunk a párommal, majd meglepődve tapasztaltam h vérzek...ez még annyira nem is ijesztett volna meg ha csak ennyi eltt volna, de egész nap szurkált a hasam is, és "azóta" fáj is a hasam. Doki nénit hívtam és ebédszünetben beszaladok hozzá a kórházba, rámnéz uh-val.
Nekem is kezd tele lenni a hócipőm h mindig van vmi :cry:

Sti!

Én Istvános vagyok :wink:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Terheléses cukor a 24 hét környékén szokott lenni, nekem mondjuk most a 12. héten is volt (IR miatt), tej+zsömi kombó, de tényleg nem sokat ér.

Akkor a link :
https://docs.google.com/spreadsheet/pub ... utput=html

remélem működik, ha nem akkor csak otthonról fogom tudni megcsinálni, munkahelyről csak google docs-ot érem el.

Ági, hihetetlen ez a Heim Pál, értem én h túlterheltek, de attól még orvosok, akiknek a mentés a feladata. És a krupp nem gyerekjáték. :twisted:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Először is jobbulást Jaminak és Bencének! Witchnek és Áginak meg kitartást! Nagyon sajnállak titeket! Fú Witch el se tudom képzelni milyen rossz lehet így elzárva szegénytől.

Köszi a CRL-es megnyugtatásokat, végülis annyira nem aggódok, mert ha fogantatást nézem, akkor kb oké.
Galex én meg dec 16 :)- bár ha amúgy nézem, akkor dec 30 inkább.

Én most is fiút érzek, valahogy erre áll a lelkem, de azért kíváncsi lennék egy kislányra is. De tulképp mindegy, csak egészséges legyen, és itt lehetne már, mert kihullik az összes hajam :)

Csütörtökön megyek hasi uh-ra a gyomrom-epém miatt- beír a csaj (mondtam jó lenne ha a Marcellal együtt mehetnénk- oké beír elé 12:40-re, majd közli hogy előtte 6 óra éhkopp :shock: miiii én aki éhében elájul??? kelhetek fel 6kor hogy bekajáljak.

Cukor azt hiszem 20-24 között van.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak:)

Nálunk még semmi mocorgás nincs (vagy csak nem tudom mit kellene érezni), néha van vmi apró szurkálás, de azt nem tudom, hogy mi.

Hál istennek egyéb negatív tüneteim sincsenek, de ha ez azt jelenti, hogy fiú lesz, akkor rosszul tippelt a doki az Istenhegyin:) majd kiderül:)

Mi már eldöntöttük a neveket (Kincsõ, Nimród), úgyhogy kíváncsian várjuk, melyik lesz a befutó, egyelõre Kincsõnimródnak hívjuk:)

Én holnap megyek terheléses vizsgálatra az inzulinrezisztencia miatt, utána határozzák meg a további teendõket. A korábbi eredményeim alapján a doki már a múlt héten azt mondta, hogy szigorúbban kellene diétáznom , mint eddig. A nõgyógyász ezzel szemben azt mondja, hogy ne aggódjak, mert az endokrinológusok IR téren sokszor túlzásba esnek. Holnap többet tudok...

Manooka: neked kell diétáznod az IR miatt? Voltál diétás oktatáson is?

Én is most akartam elkezdeni itthon takarítgatni, könnyebb kerti munkázni, ilyesmi, de egy kicsit megijedtem az eddig olvasottakon, úgyhogy megvárom a férjemet, hogy hazaérjen és majd befogom:)

Witch, Mágnes: jobbulást a gyerkõcöknek


Tudnátok segíteni, hogy hol lehet a hozzászólások alján lévõ alkalmazásokat megtalálni?

Mindenkinek kellemes hetet, kitartást az eredményre váróknak!!
emmami
Szigethalom
 
 


Emmami- a vonalzókra gondolsz? mert ha azokra, akkor kattints valamelyikünk vonalzójára, készítsd el a sajátod és a végén a linket illeszd be a profilodba. ugyan itt tudod betenni az msn címed, vagy a blogod címét is.

egyébként nem akartam reklámozni magam, de akit érdekel az nyugodtan bele nézhet a blogomba. igaz nem sűrűn írtan az elmúlt két évben, de azért van 560 bejegyzésem. én is belestem már Witch és Galex blogjába :wink:

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Manoka, mi újság??????????

Sti és Barbazso?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!!!!

Witch, rengeteg gyógymanót és kitartást!!! Remélem a babcóvál is minden rendben van!!!

Mágnes, nektek is jobbulást. Sajnálom a kruppot. Én asztmás vagyok és amit witch ajánlott az tényleg nagyon hatásos tud lenni (bár nálam nem használ, de a kicsinél nálunk is bevált- Ő csak gyanús, nyáron lesznek a kivizsgálásai)

Seruzad, nyugi, remélem nem igaz a teszt! Mész tovább?

Én jövő csüt megyek kombináltra. Még nem tudom hogy álljak hozzá... de mostanában iszonyat fáradt vagyok és nem sok kedvem van semmihez. :?

Mannoka, még szülhetünk is együtt... :wink: :lol: Bár nekem mindkettő időre jött, gondolom most is így lesz...szóval neked kell benntartanod. :P Csak vicceltem! :lol:
Csak ketten vagyunk istvánosak???

cukor, jaj, tényleg az is van. Bár itt az istvánban doki válogatja, nálam nem indokolt a cukros lötty, engem nem szokott ezzel kínozni, csak a tej-zsömi válotzattal. Az nem gond, ha épp kívánom... :D múltkor pont nem, akkor szenvedtem.

Na, megyek, olyan hulla vagyok, hogy alig látok, az agyam szita....(mint mindig!!! :D )

Konkri, köszi, ari vagy!!!! :lol: :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!
Hulla vagyok. Holnap írok és visszaolvasok!
Remélem mindenki jól van. Csak a link miatt írok.
http://www.youtube.com/watch?v=JxOisY8c ... e=youtu.be

Jó éjt!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Jaminának, Bencének jobbulást!

Szeretnék én is bekerülni a táblázatodba!

Seruzad
Sajnálom a rossz vérvételi eredményt!
Egy másik topikban olvastam erről egy leírást! Mindjárt megkeresem!!!!!

Cukorterhelés
Igazából a zsemle+tej nem terhelés!!!! Az csak egy plusz kör... és a kezdeti diabetest nem mutatja ki!
(nekem nem lesz terheléses... nálam a napi profil és a HBA1C, valamint a fruktózamin a lényeges :wink: )

Emmami
Én úgy tudom, hogy a terhesség önmagábain is egy IR-állapot! A magas inzulinszint okozta szövődmények (érszükület... és ennek következményei!!!!!) elkerülése miatt kell diétázni!!!! Én az endokrinológusra hallgatnék ebben! Nőgyógyásznak nem ez a szakterülete!!!!!

molly80
 
 


Az anyai szérum markerei
•PAPP-A (pregnancy-associated plasma protein A): Fehérje, melyet a méhlepény termel a terhesség során. A korai Down-kór szűrés jelenleg legfontosabb biokémiai markere. Down-kóros, illetve egyéb aneuploid magzatok esetében is lényegesen alacsonyabb koncentráció figyelhető meg, csakúgy mint Edwards szindróma esetén a 2. trimeszterben végzett mérésnél.
•AFP (alfa-fötoprotein): A magzati peteburok és a magzati máj által termelt fő fehérje a terhesség korai szakaszában. Down-kóros magzatok esetében a mért AFP értékek alacsonyabbak az egészséges populációhoz képest, de az AFP érték függ a terhesség hetétől és az anya súlyától is (nagyobb testsúlynál kisebb értékek mérhetőek).
•hCG (human chorion-gonadotrop hormon): Szérumszintje exponenciálisan növekszik a terhesség 3-10. hetében, csúcsértékét az első trimeszterben éri el, majd fokozatosan csökken. Down-kóros magzatok esetében az anya hCG szintje a 2. trimeszterben duplája a normál terhesekének.
•szabad béta-hCG (a human chorion-gonadotrop hormon szabad béta alegysége): A szabad béta-hCG a hCG szabad frakciója, mely a teljes hCG mennyiség kb. 0,5%-át teszi ki, kromoszóma rendellenességekben a hCG-hez hasonló változást mutat, de specifikusabb annál.
•uE3 (szabad ösztriol): A méhlepény által termelt hormon. Normál terheseknél szérumszintje a 15. héttől kezdve a szülésig növekszik. Down-kóros magzatok esetében szintje a 2. trimeszterben csak a normál érték 75%-át éri el.
•inhibin-A: egy dimer glikoprotein hormon, melyet nőknél a petefészek és méhlepény termel. Down-kóros magzatok esetében az inhibin-A szintje a 2. trimeszterben szignifikánsan magasabb.

Terhesség kora
A terhesség korának hibás megállapítása pontatlan eredményt ad a két marker MoM-értékének meghatározásakor. Így tehát fontos a terhesség korának pontos meghatározása, lehetőleg ultrahang-vizsgálat segítségével.

Anyai testsúly és etnikai csoport
A vérmarkerek szintje általában alacsonyabb a nagyobb testsúlyú, míg emelkedettebb a vékonyabb nők esetében. A szabad-ß-hCG-értékek általában 10%-kal magasabbak az afrikai eredetű asszonyoknál, mint az európaiaknál.

Ikerterhesség
A szabad ß-hCG emelkedettebb ikerterhességeknél. Hármas, illetve többes terhességeknél
a kockázatbecslés nem kivitelezhető.

Dohányzás
A szabad ß-hCG 20%-kal emelkedett dohányzó várandósok esetében.

IVF+ET
A szabad ß-hCG 10%-kal emelkedett asszisztált úton fogant terhességek esetében.

(b-HCG nagyon széles határok között normális... a felső érték az alsónak akár 10-szerese is lehet!!!!!!)


A 2010. augusztusi topikban írta ezt lombikbaba....

molly80
 
 


Sziasztok!

Én is úgy tudom, h a zsemle-tej kombó csak a nagyobb bajt tudja kiszűrni, kevésbé megbízható, mint a szirup. Ezzel együtt a dél-pestiben az első két terhességemnél ez volt a cukorterheléses vizsgálat. Szerencsére a cukrommal eddig nem volt baj (bár ez nem jelenti azt, h ez így is marad).

Jaminak, Bencének továbbra is gyors gyógyulást kívánok!
Samuval mi is voltunk a HeimPál pulmonológián, amikor 3ésfél éves volt. Ő befulladt. Szerencsére csak egyszer, azóta sem.

Ééésss: ma este éreztem tutira a pocakbabát. Határozottan :) Jó volt.

É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Galex, megnéztem! Nagyon szupi!!!!

Molly, Erpé, igen ez igaz, de mivel nekem előtte (a terhességek előtt), az egyéb gondjaim miatt minden alkalommal nézték és még csak véletlen sem volt problémám, plussz a családi és egyéb előzményeim sem igazolják, a dokim nem akart plussz terheléseknek kitenni a két első gyermekemmel. Ha most úgy ítéli meg, akkor szipuposra megyek, de remélem nem. Valószínű ti az én dokimtól rosszul lennétek, mert Ő teljesen másképp nézi a dolgokat, ehhez képest nincsenek róla fórumos rossz vélemények, rengetegen vannak nála és nagyon sokan szeretik. Elismert szakember is, igaz nem szülés téren, de egy igen alapos ember. Pl. Ő inkább több vérvételt szokott végeztetni, ott is nagyon sok mindent néz, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy az ember-lánya megbízzon az orvosában. Mielőtt azt hinnétek, persze mert nekem probléma mentesek voltak a terhességeim, nem igaz. Az első lányommal rengeteg probléma volt, emiatt vannak magzati szűréseim, de pl. barinőmnek koraszülött lett a babája és a mai napig nincsenek komplikációk a gyereknél, mert időben intézkedett és észrevette a dolgokat.
Na ezt a hosszú bőlét csak amiatt kanyaríntottam, hogy minden orvos másképp és mást tart fontosnak, gondolom egyéne is válogatja. :D

Molly, érdekes volt olvasni, amit leírtál. Kíváncsi vagyok nekem mit fog mutatni. Nekem múltkor az Edward-szindróma lett alacsony, a Down teljesen rendben volt, de kutya-baja Lillusnak. na jó, kicsit kattant mint a nővére és az Anyja/APja, dehát ez már genetika... :P :lol: :lol:

Ma itthon vagyunk, el kéne menni játszira, de úgy utálom az itteni játszót. á, blőőő, alig várom, hogy végre költözzünk.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Csak bekukkantok, nem tudok jönni, Bencével még mindig küzdünk, nagyon sajnálom szegényt, a reggelek a legdurvábbak... :cry:
Tegnap este Anna is hányt, szóval sunshine van...

Blogokat hol találom? nekem is van, bár mostanában kicsit elhanyagoltam..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági!
A blogok a bejegyzések alján levő www fül alatt vannak, te is oda tudod szúrni az msn füled mellé. Jobbulást Bencének, Neked meg sok erőt!


Barbazso? Hol vagy? Randi ügyben keresnélek, de azt előre bocsátom, hogy nem tudom hogy tudjuk kivitelezni- gyerekkel+kevés sétával. Valamelyikőnknél? Vagy valahol a városban? Kár hogy a tescoban bezárt a kávézó, mert ott a gyerekek tudnának játszani is-bár ha szereted a kínai kaját (én igen, nagyon) akkor mi ehetnénk (vagy iszunk egy üdítőt), a gyerekek meg játszhatnának.
Vagy lehet még a Kossuth téri játszótér, majd rápihenek, mert futni nem tudok a gyerek után.
priviben telszám csere?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Halihó!

Mágnes:de csak egy kell a 26. héten,nekem kettő terheléses van... :?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy:
Ja ,azt valahogy nem találtam, hogy kettőre kell menned.

Egyébként érdekes ez, mert én a terhességi diabéteszemmel azt gondoltam, hogy ezek után, ahányszor terhes leszek, korábban fogján nézni a cukromat, mert hát veszélyeztetett faktorban vagyok..Ennek ellenére ugyanúgy a 24. héten nézik. :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Hogy vannak a betegek?

Manooka
Mi volt a doktornál? Rendben vagy már?

Konkri
Mi volt az UH-n? Kibírtad az éhezést?

Galex
Nagyon jó :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok!

Hétfőn voltam genetikusnál. Megcsinálták a méhlepény biopsziát. Most itthon pihengetek. Kb. 10 nap múlva lesz eredmény!

Molly
Jók ezek a babaméretes táblázatok!

Jaminának és Bencének jobbulást!

Seruzad
Miért várnak ennyit a biopsziával?

Galex
Nagyon jó az UH-felvétel!

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Sziasztok, itt vagyok, csak lustán... :roll:

Bakter, jól rám ijesztettetek ezekkel a vérzésekkel. Nem is tudom, veteményezzek-e ma. :) Holnap úgyis jönnek a szüleim, majd velük akkor. Az a gáz, hogy ha napközben kezdenék vérezni, azt sem tudnám, mit csináljak, mert ugye nem vezetek, és Samu is itt van. Egyszerűen nem történhet ilyesmi. :)

Fú, Jaminak, Bencének jobbulást! Nagyon sajnálom őket, meg titeket. :(

Jegyzeteltem, hogy mire mit reagálnék, de már annyira másról megy a téma, hogy inkább hagyom a túróba. :)

Bakter, Samu nem hagy. :)

Konkri, persze, tök jó volna találkozni!!! Csiribirire is eljöhetnétek, bár ha nem szívesen emelgetsz, akkor inkább ne. :) Én behalok attól, hogy folyton leülünk, felállunk,... (persze a földre, onnan felállni meg....)
A kínait szeretem, a férjem viszont nem, szóval pont ideális lenne nélküle odamenni, csak a tescoba el kell jutnunk valahogy Samuval, mert ugye egyelőre nincs jogsim, de ha meghosszabbítom, akkor se mernék egyedül levezetni. :roll: De hozzánk is jöhettek, vagy játszótér, vagy bármi. Majd kitaláljuk. Elküldöm akkor a számom, és várom a tiéd. :)

A szopi témához annyit szerettem volna írni, hogy azért ne adja fel, akinek eddig nem sikerült, mert bármi megtörténhet! Persze, nem rossz anya, aki nem tud szoptatni, de szerintem egyáltalán nem biztos, ha első vagy első kettő gyereknél nem ment, akkor a következőnél sem fog. Amúgy én is inkább kis mellű vagyok, mint nagy, de tejem mégis annyi volt, hogy másfél évig elég volt Samunak egy szopinál egy cici. Csak az elején fejtem, utáltam, ezért hamar leszoktam róla. :) A mélyhűtött tej úgy ahogy volt, a kukában landolt, miután letelt a fél év tárolási idő, és nem volt rá szükség.

Végül megcsinálta valaki azt a káposzta tesztet? Én valahogy egyáltalán nem kívánom a káposztát, úgyhogy ezt most kihagyom. Talán jövő héten már megtudjuk a baba nemét.

Ja, Galex! Samunál pont így voltam! Még az elején valamikor úgy ébredtem egy reggel, hogy Bence Sámuel, így fogják hívni, és így is lett. :) Nagyon sokára derült ki, hogy tényleg fiú, de én éreztem. Amúgy most is fiút érzek, de majd kiderül.
Mondott valamit a doki erre, hogy a lepény a méhszájon van?

Witch, honnan szerzett apukád sztetoszkópot? Samunál én is vettem egyet a férjemnek Mikulásra, de nem hallottunk vele semmit. (Mármint a saját szívverést igen, de Samuét nem.) Kiderült, hogy ami csak 3ezer.-be kerül, az elég ratyi, a megbízható cucc ennek a tízszeresénél kezdődik. :roll: Bakter. :(

Már 10 óra, én meg azt sem tudom, mit főzzek. :) Kivételesen 6-kor keltem, de nem csináltam semmi értelmeset, csak beraktam egy mosást... :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Hú jó sokat írtatok.

Witch: Hogy vagytok? Sajnálom Jamit. Én már nagyon bepipultam volna a helyedben, már mióta sz@*akodnak itt szegénnyel...i tenyészik mi nem, aztán ez lett a vége.

Mágnes nektek is jobbulást! Nem indokolt az inhalátor?? :evil: :evil: :evil:

Manooka: Helyzet?

Molly: de jó neked, hogy nem kell terhelés....

Nekem is 2x kell mennem,detto, mint Sissynek. Egyikre nemsokára, aztán majd a 20-24 héten, mert apu cukros és ezért nálam 2xnézik. Utálom :? :? Itt cukros lötty van, undi, de azt még csak megiszom. Nálam az a fő gond, hogy a cukrom 2 óra után annyira leesik ( a cukros víz hatására túl sok inzulin termelődik), hogy minden alkalommal úgy kellett összekaparni.

Kata: Nem volt kellemes a biopszia gondolom :( Várom az eredményt! Tuti minden OK! ;)

Én kedden megyek kombináltra.
Meglátszik, hogy vasárnap betöltöm a 12.hetet. Ma reggel úgy ébredtem, hogy tele voltam energiával,9órára kinyaltam az egész lakást, kaja kész, még ki is vasaltam, hányingernek nyoma sincs, szédülés is elmúlt :)

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!
6kor keltem, hogy reggelizzek- fú de nem tudok korán kelni már, ráadásul egész éjjel az órát lestem- mindig így van, ha időre kelek.
de már majd éhen halok.
aztán elmentem a mamához az üvegházba megagyusztálni az évelő palántáimat-persze uram közben hívott, hogy na? pedig még úgy maradtam volna.

várom a méhlepényem feljebbhúzódását, remélem így lesz, így kell lennie, és akkor talán mégis belevágok a "lecsóföldbe". talán augusztus 20ig el tudok piacozni- a medence fájásommal már jól meg vagyunk :)

Zso: csiri-birit semmiképp se vállalom :) Martint nem emelem, max fürdésnél ki-be. mehetünk tescoba velem is, van két ülés a kocsiba és ha Marcell oviba akkor be fértek hozzánk :)
de a játszótér is oké.

Kata: tuti jó lesz az eredményed, olyan magabiztosnak tűnsz nekem. ez jó jel.

De mi van Manoval és a vérzésével?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


szorítsatok nekem, hogy az uh-s nénit rátudjam venni egy babalesre is.

a teszveszen licitálok az első ruginkra- unisex, de tuti! ha sikerül megmutatom. amúgy vettem már két pár zoknit :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


SZiasztok!

Molly: Köszi a bemásolást, nekem a Papp-A lett nagyon alacsony, a HCG-s meg magas, szóval mind a két érték pocsék.

Sti: Mit értesz az alatt, hogy megyek-e tovább?

Kata: Miért várnak ennyit a biopsziával, ezt a kérdést nem értem, neked hogy volt? És miért kellett menned?
Én vasárnap este tudtam meg a rossz eredményt, hétfőn felhívtam az Istenhegyit, és köv. hétfőre kaptam időpontot (márc. 26.). Csak hétfőként vesznek biopsziát, és aznapra már nem adott időpontot, de szerintem ez természetes (vagy nem?). Egy hetet kell rá várnom és az eredményt pedig csütörtökre igérték, de lehet, hogy már szerda du. meglesz. Összesen 10 napot kell(ett), (már csak 7) végigizgulnom, és idegeskednem, hogy mi van a véremmel... Én nem ézem úgy, hogy sokat vártam volna. Ha az állami utat választom, akkor is legalább egy hét és az eredmény pedig több...

Már minden ismerősöm nyugtatgat, olyan is volt, aki elmesélte, hogy valami ismerősnek a tarkóredő lett nagyon rossz 2,9 mm, viszont a vérvétel szuper, azért elmentek megcsináltatni a biopsziát és kiderült, hogy beteg a kicsi. Komolyan ezek után a vérvételt nagyon nem értem. Azt még elfogadom, hogy tévesen riaszt (mert fő a biztonság), de hogy valakinek jó eredménye van, amikor beteg a magzat....
Nincs itt egy biokémikus? :)

Terheléses vércukor: én úgy tudtam, hogy csak annak kell akinek van valami indoka, magas éhgyomri érték, vagy korábbi terhességi cukor, vagy elsőfokú rokon stb....Ezek szerint a 24 héten mindenkinek kötelező?



Sziasztok!

Betegek remélem, hogy egyre jobban.
Witch, Jami még kórházban?
Ági, érdekes, hogy mit mondtak a HeimPálban az inhalátor kapcsán. Samu egyszer volt ott, de javasolták, hogy szerezzük be.

Seruzad, én úgy tudom, h terheléses cukor vizsgálat mindenhol van, csak nem mindenhol értik ugyanazt alatta (ld szirup versus zsemle+tej kombó).

Szopi témában egyetértek Barbazsoval. Nem viztos, hogy ha az első vagy akár a második gyerkőcnél nem sikerül, akkor ez már mindig így is lesz. Samuval nekem sem ment, kb 4-5 hós korától kapott hozzátápit, de addig is csak bimbóvédővel volt hajlandó szopizni úgy ahogy. Katával meg teljesen zökkenőmentes volt a dolog. Megszületése után rácuppant a cicire mint egy profi, és semmi zükkenő nem volt a későbbiekben sem (Samunak ez sem ment - a születés utáni szopi, meg nyilván én is bénáztam). És Kata kb 2 éves koráig szopizott. Azóta is cicimániás :)

Ma reggel tök rosszul voltam. Hányás, hányinger. Közben ma ment AFP szűrésre is, király volt ilyen lestrapált állapotban vezetni...
Üdv:
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: