Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!

Megcsináltam a kápitesztet!!!! :):):) Ez bizony lila!!!! :D Képet nem sikerült jót csinálnom, mert elég sötét van, a vaku meg csillan az üvegen, úgyhogy nem teszem fel, de lilaaaaaaa :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Megint én lettem laptetőn... :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Kismama ruhak: ma megtalaltam a kertesznadraomat, de nem mertem felvenni... :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!

Megcsináltam a kápitesztet!!!! :):):) Ez bizony lila!!!! :D Képet nem sikerült jót csinálnom, mert elég sötét van, a vaku meg csillan az üvegen, úgyhogy nem teszem fel, de lilaaaaaaa :lol:


Mi ez a kapi teszt???

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Vöröskáposzta teszt :) A vörökáposzta indikátorként működik, így ha összekevered vizelettel, akkor a vizelet ph-ja alapján "megmutatja", hogy kisfiú vagy kislány lakik odabent :lol: Persze ez nem egy biztos módszer, de jó móka megcsinálni :) És majd a sikeres találati arány néhány hét múlva már ki fog derülni...

http://www.tudodehogy.hu/index.php/Sav- ... sk%C3%A1la

http://www.whattoexpect.com/blogs/red-c ... bbage-test

Pl. ezen a két oldalon található info a tesztről, de ha youtube-on rákeresel ott is egy csomó találat van róla.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


nyugtonmalac: akkor veled is egyformán állunk :)



Tenyleg!!!!


De jo, majd izgulhatunk egymasert a szuloszoban :D (ket fajas kozt) :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Na en itt probalom az idezeteket hasznalni, de olyan, mintha en irtam volna... Igy vicces egy kicsit (amator NyM)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nikicske: koszonom! Megnezem


Azt tudtam, hogy a lilakaposzta indikatorkent mukodik, mert anno a szappanfozesnel is olvastam rola.... Persze nem probaltam ki, mert nem allt ossze a kep, hogyan is kell elokesziteni :D igy a glicerines szappanom nem is lett olyan, mint szerettem volna... Bar igy is eleg jo lett :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Torolve, ketszer ment el...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


nyugtonmalac, annyit még a kápi tesztről, hogy reggeli elsővel kell csinálni, és előző nap, nem szabad vitamint vagy gyógyszert bevenni, mert befolyásolja az eredményt. 1:1 arányban kell összekeverni. 10 percig kell forralni (összevágva), leszűrni és kész. Őszintén én még mindig csak befogott orral tudom megcsinálni, mert rosszul vagyok a "szagától". :)
Tényleg szép neveik vannak a lányoknak! :D

niki, miután kaptam egy kék eredményt a lilák mellé, beleástam magam, és két olyat is találtam, ami kék lett és lány. Ezek után egy olyat is találtam, ami lila lett és fiú. :roll: Kicsit elszomorodtam. :? Azóta persze még 2x csináltam, lett egy lila, aztán meg egy kékeslila. :roll: Ezek után már fogalmam sincs...
Holnap uh. :lol: Kérek képet, bár 500 ft-ba kerül. Remélem sikerül egy sztárfotót készíteni. :D Olyannal, mint mazsié, már ki lennék békülve. :P

Tegnap este néztem az ágyból a szokásos sorozatomat, aztán a következőt, és végig buli volt a pocakomban. :D Ráragadt a vigyor a számra! :D Utolsó baba, megpróbálok minden ilyen emléket megőrizni. :D

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Nikicske: én Dr. Sára Leventénél szültem a kislányomat. Nem mondhatok rá se jót, se rosszat. De a tarifái a csillagokat veri, és ahhoz képest, nem túl sok jót kaptam tőle. A betegre való odafigyelése egy nagy nulla :? ! A csecsemősök borzalmasak, arány nálam: 15 csecsemős nővérkéből 3 volt rendes, és aki tényleg a szakmájának él.

Szerencse7: akkor megnyugodtam, azt hittem ez baj, mert most veszélyeztetett terhes vagyok a pocaklakómmal :roll: . Egyébként nekem is inkább bal oldalt fekszik, előtte meg a köldök vonalában csak jóval lejjebb. Téged nem zavar a lehajolásban? Még ugyan nincs nagy hasam, de már csak guggolva tudok lehajolni :oops: . A lányommal nem voltak ilyen problémáim, egészen a szülés előtt 3 héttel kezdődtek ezek a problémák. Most meg.....

Vivi: SOTE I. és SOTE II.- úgy tudom, hogy mind a kettőn remek a koraszülött ellátás, de a II.-ről vannak tapasztalataim, amik elég rosszak. Az I. számúról hallottam több jót: rendes ellátás, rendes takarítás, a kórtermek is korszerűbbek, és jobbak a csecsemősök is. Javaslom, hogy nézd meg őket a neten, de ott úgyis csak a szép képeket közlik. Gondold át, de amikor a kislányomat ott szültem, fertőzés volt és több baba állapota romlott, illetve gyanús volt 2-3 baba halála is, amit persze nem teregetnek ki magukról. Nézd meg a II.számú klinikának is van a babaneten egy topikja. Ott bővebben tájékozodhatsz.

Kamilla: nagyon édesek a bugyolák, de most apára várok, hogy igényel-e ilyen segítséget. A kislányunkat 2 kilósan vittük haza a kórházból, és a két tenyerében el is tűnt a manónk. Nagyon pici volt és törékeny, apa meg még nem nagyon babázott előtte, és meg kellett tanulnia bánnia a kicsi törékeny testtel. Most már gyakorlottabb, de most is benne van a pakliban, hogy korábban babásodok le :roll: .

Üdv köztünk Nyugtonmalac!!! Gratulálok a kicsihez!!!

Hát mi nem jutottunk el kedden az orvoshoz, mert olyan káosz volt a hó miatt. Így megint várhatok a soromra :? . De lekopogom, nincs semmi bajom elég jól érzem magam. A hányás szerencsére szépen elkerült mostanában, az új nálam a puffadás, és rengeteget szédülök és sötétedik el előttem minden, de eddig mindig megúsztam esés nélkül a sötétséget.
Nagyon édesek a pocakok, már rajtam is egyre jobban látszik, amit persze apa is megjegyzett már. De megfenyegettem, hogy most 20 kilónál előbb nem fogok megállni :lol: . A lányommal 8 és fél kilót híztam, így már amikor jöttünk haza a kórházból nem is látszott rajtam a pocak. De ő mondjuk nem is kímélt, mert első 4 hónapom hányással telt, és fogytam 2-3 kilót, utána meg összeszűkült a gyomrom, meg nem is esett annyira jól semmi :(
Holnapra csúszott a kiskönyvem beszerzése is, a fránya kórházi napok miatt.

Ez jó sok lett, egy igazi esti mese lett belőle :lol: De most megyek és meglátogatom az ágyikómat :D Szép estét minden pocakosnak!!!
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!

Na jó, nem kísérletezek a baba nemének megfejtésével :D Kerek 3 hét múlva már úgyis kiderül... :wink:

Tegnap csináltattam én is a férjemmel egy 15 hetes pocakfotót... Hááát! Én magam is meglepődtem mekkora :oops:

Kép 15. hét

Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Niki! nagyon csinos vagy, és a pocid is szépen kerekedik :)

Nyugtonmalac, üdv közöttünk!

Ti mozogtok valamit? Én a héten kezdtem kismama jógázni, és határozottan jól éreztem magam, hiányzott már a mozgás.

Mentek majd babamozira? Mi nagyon gondolkozunk, hogy mikor kéne, én a 20. hét tájékán szeretnék menni, mert még belefér a képbe, a doktornő ismerősöm viszont, aki csinálná, azt mondta a 25. héten érdemes, mert akkor már 1000 gramm fölött van a baba. Nem tudom, mi legyen...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziszka! És még egy idősek is vagyunk! én is 78as vagyok és a 2.babám. :-)))

Vércukor ingadozás: Blankával nekem is volt, főleg a 12.hét után. sokat mértem, mert nem értettem a rosszúllétem okát és a páni félelmes éhséget.. Hát nekem is ilyen 2körülre képes volt leszaladni a cukrom, de én nem mentem orvoshoz vele. Mindig ettem gyorsan és én is tartottam azt, hogy napközben 4óránként ettem: 8kor, 12kor és 4kor. nem is bírtam tovább, este meg még valami gyümölcsöt. Cukorterhelésen mindig normál értéket mutattam, ott nem volt alacsonyabb a normálnál sose, sőt egyszer inkább a felső határt súroltam.

Én vagy jövőhét pénteken megyek a 12hetesre vagy utánna hétfőn: többek között attól függ melyik nap jön el párom szabira.
Ma vagyok 11hetes.:-)))

Kép
Kép
ronci
 
 


Sziasztok!!!!
Tegnap későn este visszaértem Skóciába, hulla fáradt vagyok, mert hajnaltól meg már dolgoztam. Visszaolvasni egyelőre nem volt ídőm, csak gondoltam gyorsan beköszönök, és elárulom, hogy nekem bevált a káposzta-teszt, az ebay-es gender teszt, és a Jónás naptár is! :D 2 különböző doki is azt mondta, hogy a babácskám tuti kisfiú! Fel voltam rá készülve a kápi teszt után, így nem ért váratlanul, és bár kislányt szerettem volna, de így is nagyon boldog vagyok, és már most imádom az én 13 dekás NAGYfiamat!!!
Ahogy időm engedi, jövök még!!!!
Sziasztok!!!

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


mazsi! Úgy örülök, hogy minden rendben van veled! :D Apa biztos örül az ő nagyfiának, igaz? :wink:

Nálunk is rendben minden! :D CRL: 7 cm, FL: 9 mm, NT: 2,3 mm. Ez utóbbin aggódtam, mert rettentő sokáig nézte. E közben én meg az orrcsontját néztem, de nem igazán láttam. :? Rákérdeztem, hogy tuti egészséges-e, azt mondta igen. De annyiszor lehetett látni a fejét, és én egyszer sem láttam egyértelműen az orrcsontot. :? A másik, hogy uh szerint 13 hét 2 napos a baba (vagyis 1 héttel nagyobb), de a 16. heti afp vérvételre márc. 13-án kell mennem, mikor is a 17. hetet töltöm majd (menstruáció szerint). Ezt nem értem. Ha nagyobb is, mint az eredeti kora, akkor miért kell később mennem vérvételre?

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Látom nagyon pörgött a topik, alig bírom visszaolvasni. Mondjuk sok részt átugrottam, amik engem nem érintenek... :oops:

Velem semmi extra, mához egy hétre megyek uh-ra, már nagyon izgulok :)

Mazsi
GRATULÁLOK a kisfiúhoz, a topik első kisfiúja :wink: 8)

Nyugtonmalac
Üdv közöttünk, a táblázathoz add meg az adatokat és beleírlak téged is, mennyi idős vagy, hol fogsz szülni, a többi már megvan azt hiszem.

Niki
Gratula a lila kápi teszthez, lassan nekem is meg kellene csinálnom :) Azt hiszem veszek is ma hozzá kápit... :)

Gyönyörűek a pocifotók!!!!!! :) Annyira jó, hogy egyre többen raktok fel! Aki még nem rakott azt várjuk még!! :)

Rakok egy friss táblázatot is, igaz tegnapi állás szerint van, de úgy megörültem Mazsi kisfiának, hogy egyből be is jelöltem rajta :)
Lassan megmutatják majd magukat a babák... 8)


Kép

nzsuska
 
 
 


Sziasztok!

Csak röviden gyorsba, míg a Párom kinn van Barnival. Szalad a lakás én meg azt hiszem csak kullogok valahol utána....

Köszönöm a pocak dicsiket! :) Én is teljesen el vagyok képedve, h mekkora leszek még. (Az igazsághoz hozzátartozik, h 160cm alatt vagyok eléggé...)
Nagyon jóóóók a pocakfotók! Milyen jól látszik már mindenkinek! (És mindenki milyen vékony :shock: :shock: )
Csak bátran lányok, aki még nem rakott fel pocakfotót! :)

Mazsi
Gratulálok a kisfiúhoz! :) Most akkor a nagy feladat a név?
Ezek szerint kápiteszt 1ből 1! :)

Nyugtonmalac
Nagyon tetszik a nick-neved! :D:D :D
Üdv köztünk! :)

Napsugár
Gratulálok, szuper, h minden rendben van!!!! :)

Niki
Kápiteszt eredményhez gratuuuu! :) Én mondtam, h csajszi lesz! :D

Kamilla
Ismét csak köszönöm! :)

Zoya
Babamozi: nekem is mondták még Barninál, h a 28.hét körül érdemes, mert akkorra már felszed egy kis husit is és jobban látszanak az arc vonások.
Mi amúgy a 30.héten voltunk. :) És teljesen olyan volt mikor megszületett mint a "fotókon"

Vércukor: nekem a 28.héten a terheléses érték 7,5 lett, ami éppen nem kritikus, de felső érték. Onnantól lightos diéta volt. (semmi édesség, kelttészta, és így kordában is lehetett tartani. A helyzet nem romlott.) Ezt most jó lenne elkerülni...

Másik pedig:
Minél jobban elmélyedek ezekben a PIC és egyéb korababa dolgokban, annál inkább biztos vagyok benne, h ezt el szeretném/fogom kerülni.

Még egy kérdés: rendelt valaki valaha amazon.com-ról vagy egyéb oldalról valamit. Csak azért mert az ikerkocsik fele áron vannak, mint itthon lenne, és eljátszottam a gondolattal...

Megérkeztek!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Mazsi! Örülök, hogy szerencsésen megérkeztél és minden rendben! Gratula a kispasihoz! :) Tök jó, hogy te már tudod... :wink: Majd írj meg részletesen mindent!

Napsugár! Gratula a szép eredményekhez és hidd el, ha azt mondta a doki, hogy minden rendben, akkor biztosan úgy is van! Nemet nem láttak? Vagy végül nem kérdezted?

Zsu! Köszi a frissítést! Olyan jó, hogy látjuk egyben ki hol tart... :)

Vivi! A lakás miatt ne aggódj szerintem... az nálam is szalad :oops: Sajnos Flake-nek lett igaza... úgy tűnik megkezdődött nálunk a szeparációs szorongásos korszak... :roll: Össze vagyunk nőve a gyerekemmel :lol: Esküszöm nektek egyszerűen nem akar elengedni egy pillanatra sem, folyamatosan fog valahol... így aztán meglehetősen nehéz bármit is csinálni... pont most írtam a férjemnek, hogy egyszerűen nem tudok még felporszívózni sem, de annyira édes volt, hogy visszaírt, hogy ne aggódjak, ha hazaér majd megcsinálja:)

Babamozin mi Dáviddal is 2x voltunk, és a tesóval is kettőt tervezünk. Dáviddal a 16. héten volt az első, na abból nagyon semmit nem lehetett kivenni (legalábbis a 4D-s részből), a 2. pedig a 27. héten volt, az tök jól sikerült. Nekünk most az első a 18. héten lesz, mert a genetikus csinál 4D-s felvételt is... Már alig várom!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a pocakok!!

Mazsi,
gratulálok a kisfiúhoz! :lol:

Napsugár,
ha idősebb a baba, akkor ez az érték tökéletes, nincs semmi baj csak akkor lehet, hogy az afp ad hamis eredményt, de arra már azt mondják, hogy nagyon elavult és csak nálunk van ilyen. :? Az orrcsontot én sem láttam Dominál, pedig nagyon koncentráltam. Nekem mindig vinni kell kazettát és a doki felveszi az uh-t. Betöltött 11. héten voltam, ismét haza jöttem és kerestem az orrcsontot, de nem igazán vettem ki, pedig már megnéztem egy párszor. Mintha ott lenne, de mondom már többször néztem. Nyugi, nem lesz semmi baj.

Ház nálunk is szalad, de már nem érdekel. Várom az energia dús második trimesztert.
:lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lenovo 2013.04.15 20:11-kor.
lenovo
 
 


niki, nem igazán látta a lába közét, pedig nagyon szerettem volna. :roll: Mondott egy talánt, de ebben a korai terhességi korban, erre nem lehet alapozni. Így várok még 2 hetet a 24-i 4d-re. :D

lili, én is kaptam képet, de nem tudom kivenni rajta. Hétfőn jön a védőnő és megmutatom neki, hátha lát olyat, amit én nem. :) Érdekes, eddig annyira biztos voltam a tényben, hogy lesz 4 egészséges gyerekem, most annyira be vagyok szarva, mit még soha a terhességeim alatt. Ez az a pont, hogy teljesen mindegy, hogy fiú vagy lány, csak EGÉSZSÉGES legyen! :D Persze a férjemet már teljesen kikészítettem a parámmal, még sírtam is. :?

lenovo, SZIA! :lol: Szerintem simán beleférsz az augusztusba. :D Még az is lehet, hogy augusztusi baba lesz. :wink: Krisztiánt szept. 6-ra vártam, de a frontok meghozták 2 héttel előbb. :wink:

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Jajj, de jó ez a sok pocakfotó! Hát az án gyerekem szerintem befelé nő, mert nekem szinte semmi nem látszik (én meg a párom észrevesszük, de kívülálló nem látja rajtam)

Az otthoni 3 napba mindent besűrítettem, amit lehetett: van végre kiskönyvem, rengeteg vért lecsapoltak tőlem (ami elég para volt, mert soha nem találják a vénám: 3x szúrtak meg :shock: .... erre ahogy visszaértem Skóciába, mennem kellett az AFP vérvételre, itt meg csak az 5. (!!!) próbálkozásra sikerült!) Nem tudom mennyi lesz még, de nem túl kellemes...
Szóval volt vérvétel, EKG, háziorvossal átbeszéltük az epilepsziámat (bár gyógyszermentes vagyok, de fel kell keresnem a neurológust így is- erre egyelőre nem került sor, mert nem maradt rá idő)
Voltam nőgyógyásznál, aki szerencsére elvállalt (elég speciális helyzet ugye az enyém, mert most 16 hetesen látott először, aztán meg majd csak 30 hetesen fog) Meg voltam 4D-n is, akkor már másodjára hallottam, hogy tuti fiú! :D Férjem persze ujjong, én is örülök, a családom meg majd megszokja.... :lol: Van fotóm is, majd felrakom a blogba, persze még nagyon kis vékonyka, de úgy imádom! (Zétény, és Botond a szóba jöhető nevek egyelőre)

Üdv az új tagoknak!! (jajj, de jó sokan vagyunk!)
Nekem mindegy, ha zártba megyünk, persze szeretnék majd csatlakozni!!!

Vivi! Én már sokszor rendeltem az amazonról is, bár én ebay-függő vagyok! :lol:
Ahogy lenovo is írta, mindkettőnél arra figyelj, hogy ne a .com-os oldalról rendelj, hanem co.uk-ról! Az ebay-hez kell paypal is, de egyszerű a használata, és a regisztráció!
Lenovo! Én meg július végével maradtam itt a csoportban! :wink: Úgyhogy te is simán beleférsz!

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Sziasztok!

Idő hiányában most csak ennyit:
http://www.boon.hu/oep-mihamarabb-nyila ... ot/1904437

Hátha érdekel titeket.

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Mazsi: Gratulálok a kisfiúhoz!!! Remélem nekem is most az lesz, legalábbis így érzem, csak a nevével leszek bajban :? . De a Botond az nagyon szép!

Nzsuska: Jó lett a táblázat, köszönöm a kicsi javítást nálam :) .

Nikicske: Nagyon édes a pocakod :D !!! Mit szól hozzá a kisfiad? Tudja már, hogy jön a kis tesója?

Napsugár: Mi volt az a talán, amit látott a doki a lába között? Az orrcsontja biztos nagyon szép neki, szerintem ne aggódj miatta! Augusztusban mindannyian egészséges babónak adunk majd életet, és ebben te is benne vagy!!!

Lenovo: Üdv köztünk babások közt!

Ma nem vagyok lelkileg toppon, unom ezt a bezártságot és időjárást. Elhatároztam magamban, hogy hétfőn elmegyek a csajszival sétálni egy nagyot. Kezdek tiszta depis lenni :( .
Remélem nektek azért jobb a kedvetek, és nem vettem el senkitől!!!

Szép estét mindenkinek!!!
szandra91
Érd
 
 


szandra, az a talán lány volt. :D
napsugár08
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kiscinke 2012.06.05 19:11-kor.
kiscinke
Budapest
 
 


Sziasztok, csak gyors bekukkantottam!

Napsugár szurkolok a kis csajért!!! 8)

Kiscinke üdv köztünk, babásoknál :D !

Na mára ennyi, szép estét pocakosok!!!
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok, isten hozta az újakat!! :)

Mazsi: gratulálok a nagyfiúhoz! a névválasztás miatt nem irigyellek, nekem fiúnév alig tetszik, és persze tuti nem az, ami férjnek. Megnéznéd a kínai fogantatás naptárral is az eredményt? teszteljük az összes módszert :) http://www.naptarak.com/naptarak_kinai.html

Napsugár: gratula a jó eredményekhez. tuti van orrcsont, ha a doki azt mondta egészséges, akkor az. nálunk úgy feküdt, hogy az arcát nem is lehetett látni. majd szerdán megyek a magánba, ott mondjuk tuti rá is kérdezek. de BIZTOS hogy minden rendben van. viszont az tényleg fura, amit ezekkel az időpontokkal művelnek.

Vivi: naná, hogy nem lesz szükségetek PIC-re majd meglátod. fő a pozitív hozzáállás. :) amúgy meg ne tud meg itthon mi van... én hét közben a munka után nem állok neki, ilyenkor meg lusta vagyok, csak a feltétlen szükségeset csinálom meg. :oops:
én csak vaterán vásároltam már. ebayről meg amazonról megéri még a postaktg-gel együtt is??

Niki: szép pocak!! próbálj annak örülni, hogy most még belédkapaszkodik. :wink: pár év, és már másba fog :wink: persze nem lehet könnyű, ha tényleg nem tudsz tőle mozdulni.

Szandra: a férjem úgy fogalmazott, hogy ez az idő full demotiváló. szóval nem csoda, ha nincs kedved semmihez. mi ma kimentük egy félórát mert szépen süt a nap, és nem is volt anniyra hideg. de rég voltunk mi is.

Zsuzska: köszi a mindig friss táblázatot! :)

szép vasárnapot kismamik![/b]

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de 4 napig vendégeink voltak Erdélyből, nemrég indultak haza, nagyon jó volt minden, nagyokat csavarogtunk. Ott is van egy 6 éves gyerek, meglepően jól elvoltak egymással.

Üdv minden új csatlakozónak :)

Szuperek a pocakfotók is :)

Köszönöm a sok jó tanácsot, nagyon megijesztettetek, de most körüljártam a TB-nél a dolgot, és az vonatkozik rám, amit Kriszti írt, mert ugyan most csak 180 napot dolgoztam, de 2005 óta folyamatos a munkaviszonyom, szóval nekem jár a TB az tuti.

Én is jövő héten megyek a 12 hetes ultrahangra, és a vérvételekre is, eddig nem volt időm elmenni...

csendben szeretném megjegyezni, hogy annyi mindenre reagálnék, de mire elérek az írásig, nem tudom megjegyezni a neveket :) Szóval aki használja az anyatanyát erősítsen meg, hogy az a jegyzetfüzet, ahova olvasás közben jegyzetelni tudom, hogy kinek mit szeretnék írni, az nagyon hasznos kis dolog, főleg ha ennyien vagyunk :)

Nyugton malac, nagyon tetszik a honlapod, sok minden hasonlítunk egymásra :) ..és ha kislány lakik a pocakomban, akkor esélyes a Boróka névre :)

Szandra, hányadik hétre szültél? Lehet tudni, hogy miért?

Zoya, én is imádtam a kismamajógát, és ahogy betöltöm a 12 hetet, megyek újra, és most végre van a városban is kismama torna, szóval alig várom, hogy újra mehessek.

NIki, éljen a kislány :) Nagyon szorítok, hogy így legyen!

Ronci :) Hol laksz?

Mazsi, mit csinálsz Skóciában?

Niki, szerintem se bánd, az összenövést, élvezd :) Ő a legfontosabb, nem a háztartás! És ha megszületik a kistesó, úgy sem lesz már annyi idő rá, amennyit szeretnél!

Most ennyi fért bele, ébred a család, jó nagyon aludtak apával :)

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Üdvözlöm az új csatlakozókat! :)

Én már nem férek a bőrömbe.... holnap megyünk a 12 hetesre. Szorítsatok! Éjszaka is már vagy 3 napja csak forgolódok.

Sokszor úgy szeretnék egy jó nagyot nyújtózkodni, de nem merek, félek nem e árt a babának. :roll:

Egyetértek Ucikával, tényleg jó ötlet tesztelni a módszereket, kíváncsi leszek mennyire mondanak igazat.

Sziszka: Biztos jó ötlet amit írtál. Én mindig visszapörgetek, hogy ki mit is mondott?

Szerintem már csak holnap este jövök, ha lesz még erőm. Szerintem későn fogunk hazaérni.

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Sziszka: Nekem a kislányom 34 hétre és 6 napra született, de szerencsére nem volt ebből semmilyen problémánk. Nagyon erős volt a kis törékeny teste. Biztosat nem tudok, mert az én dokim nem mondott semmit a hirtelen beindult, és végén gyors szülésre. Az ügyeletes dokik szerint valami fertőzés miatt. Illetve nekem 30. hétnél már II. fokban érett volt a lepény, amit nem értettek, és nem is tudtak magyarázatot adni az orvosok. De utólag már nem tudtam kideríteni, pedig szerettem volna tudni mi volt a baj.

Babicsek: Nagyon szorítok neked, de biztosan minden rendben lesz a babával :D ! Én is napok óta szenvedek a nem alvástól, de nekem rémálmaim vannak, és mindig valahogy benne van a baba. Szerintem a vetélés miatt van, félek legbelül, hogy ezt a babát is elveszítem, vagy valami baja lesz. De nem tudok bent megnyugodni, hiába érzem már a pocakban mocorogni.

Ucika: De jó neked, hogy a férjed együtt érezz veled, valahogy az én férjemből kimaradt az együttérzős, megértős rész. Mondjuk ezen nem csodálkozom, mert az anyja is ilyen és a testvérei is. Ez az idő telésével egyre jobban zavar.
Ti meddig "törtétek be" a férjeiteket? Vagy csak nekem van ennyire nehéz dolgom férjemmel?

Nekem szerintem elszámolta a dokim a 12 hetes UH-t, mert február 22-én megyek, akkor meg már számításaim szerint 13 hetet is túllépem 1-2 nappal legalább. Ráadásul jóval nagyobb baba, mint a nővére volt, és mindig a hasam alján van. Így szerintem problémás lesz az az UH-m? Vagy nem is fog sikerülni?
Szerencse: te már voltál 12 UH-n, és meg tudták nézni a babát???

Fhuu sok kérdőjel van bennem, segítsen aki tud! Előre is köszönöm!

Megint, jó hosszúra nyúltam nektek! Megyek is, szép estét pocakosok!!!
szandra91
Érd
 
 


Még egy kérdésem lemaradt :oops: !

Ki tud valamit a méhlepény erősítésére??? Szeretném megelőzni a bajt.

Mára ennyi voltam bocsánat a sok kérdésért :oops: !
Sziasztok!!!!
szandra91
Érd
 
 


Szandra! még most bújt ki a méhed a szeméremcsont mögül, ugyhogy még normálisan a hasad alján kell lennie a babának.Sokkal nagyobb baba nem lehet, mint a tesója, mert ilyenkor még elég hasonlóan nőnek, tudod ez alapján is határozzák meg a szülési idődet, mert vannak tól-ig határok a méretben, szóval ne izgulj, meg csinálják azt az uh-ot és minden rendben lesz! :-)
Mindjárt folyt.köv, de reggelizés van.

Kép
Kép
ronci
 
 


Szandra: egy a lényeg, ne aggódj, minden rendben lesz.
A hivatalos orvosi álláspont szerint 13+6-ig lehet elvégezni a nyaki redő uh-t, szóval még bőven benne leszel az időben, ha valóban idősebb is, mint a doki nézte.

És ne aggódj, tökéletes helyen van a babád, és a doki sem most kezdte, minden gond nélkül le tudja majd mérni a picit. Esetleg beszéld meg a babáddal, hogy úgy feküdjön, hogy a doki bácsi könnyen meg tudja mérni a nyakát, nálam bejött, szépen felfeküdt a méhem falára, aztán még homorított is egyet, úgy is megmérte őt a doki :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de megint nem volt időm.

Üdv az új tagoknak!

Napsugár ne izgulj, minden a legnagyobb rendben, az az érték teljesen normális!!!!

Babicsek, tök jól lehetett csütörtökön haladni Pesten, Nektek is biztos minden sima lesz.

Mazsi, gratulálok.

Niki, ne aggódj, hogy rajtad csüng a "nagyfiad" később az ember rájön, hogy olyan hamar elmúlik ez az időszak és visszasírja az ember.

Csütörtökön voltam a genetikusnál,CRL 49mm, nyaki bőröcske 0,4mm, orrcsont ábrázolódik, végtagok mind épek, jó életjelenségek.
Állandóan dolgozott a kezével a buksijánál, a nózija előtt matatott, de hagyta doki bácsinak, hogy megnézze.
Február 28-án lesz a chorionbiopsia, azt ígérte a genetikus, hogy hamar elvégzi az értékelést, hogy ne kelljen sokáig izgulni. Remélem, hogy minden rendben lesz Prücsökkel!!! Nagyon emberségesek, segítőkészek, nagybetűvel EMBEREK. A régi Schöfis csapat, így nem voltak idegenek.
Szeretnék már túl lenni az egészen.

Korábbi témához, ekcéma - Kincsinek is a combján, fenekén előjön, ha beteg lesz vagy beteg volt. Nekünk a görögszénás testápoló nagyon bevált, szép a bőre tőle. Ez is bio termék.

Szép napot Mindenkinek!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Sziasztok!

Nincs sok időm, nem otthon vagyok, csak gyorsan megírom az eredményeket.

Nyaki redő 1,4 mm
CRL 6,4cm
Orrcsont ábrázolódik

CRL alapján egy héttel idősebb, úgyhogy most augusztus 19-re datáltak. Szóval már 13 hetes elmúltam.


Babicsek! Remélem te is hasonló jó híreket kapsz!

Újaknak üdv! Látjátok, mondtam én, hogy várjunk még a zárással! :)

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Kammila, érdekes, nálam is nagyobbat mért a doki, de egy szóval nem említette, hogy változott volna a szülés időpontja. 12+3-nál voltam és 13+2-t mért. :roll:

Kriszta, nem a 2,3-as nt érték zavar (volt valamelyik gyerkőcnél 2,6 is), hanem az orrcsont dolog. Viszont megnéztem a fiúk leleteit és náluk sincs rajta a leleten, hogy van, vagy nincs orrcsont. Lényeg, hogy 24-én tuti kiderül, ha van valami, de addig megint várhatok. :(

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Napsugár!

Az én múlt keddi Istvános UH-on sem írta ki, hogy ábrázolódik e az orrcsont.
Ott a nyakira is azt írta, hogy 3mm alatti.

Aztán csütörtökön a genetikusnál ráírták, hogy az orrcsont is ábrázolódik.

Szóval szerintem van olyan intézmény ahol külön nem írják ki.

Rendben van minden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Sziasztok!

Niki
Nekem is igazi kismajmom lett. Amikor lehet ölelget, szeretget, és csimpaszkodik. :)
Nálunk is Anyu azt mondta, h élvezzem ki, mert egy pár év és rámcsapja a szobaajtót, amire ki lesz írva, h "anyának belépni tilos!" :D :(
Nagyon rendes férjed van, h ahol tud segít! :)

Lili
Én még mindig várom az energia dús 2. trimesztert. (Mármint nem magát a trimesztert, hanem az energiát hozzá... :D :D :D )

Lenovo Kiscinke
Üdv itt köztünk! :)
Bár ezt nem kívánom nektek, de Barnival nov. 3ra voltam kiírva és okt. 9.-én meglett. Bőven belefértek az augusztusba! :)
Nem csináltok magatoknak vonalzót? (Akinek tetszik a vonalzója arra rákattintotok és behozza azt az oldalt, ahol elkészítette. Egy linket kell aztán másolni a profilba és kész is. :) )

Lenovo, Mazsi
Köszönöm, valószínűleg akkor teszek én is egy próbát! :) Néztem a com helyett az co.uk.-n de ott nincs ez a típus. :(

Mazsi
Nagyon szép név a Botond! Nekem is benne van még a kalapba! Örülök, h szerencsésen megfordultál, és, h sikerrel is jártál! :)

Napsugár
Ne izgult! Minden rendben lesz! Ebben a topikban mindenkinek egészséges, időre született babája (babái) lesznek!!!!! :D :D :D

Ucika
Ez jó ötlet, h teszteljük az összes módszert! :) Nekem a kínai és a Jónás szerint is kislány. (Bár az ikreknél nem tudom, h számít-e....)
Juliska hogy van? Kezelhetőbb már?
Kocsi ár: még a postaköltséggel együtt is fele az ára mint Mo.-n lenne. :( ->persze ezek az ikerkocsik, amiket néztem.

Sziszka
Igen az a jegyzetfüzet itt is van. Amikor bejelentkezel akkor jelenik meg a lap tetején, ahol a profil is van. Én használom, mert minél előre haladottabb terhes vagyok annál kétségbe ejtőbb a memóriám! :( :( :(

Szandra
Sajnálom a rossz hangulatot! :(
Én is úgy tudom, mint a lányok írják, h a 13.hét közepéig simán jó vagy! :)
Figyu, ha nagyon rosszul fordul a kicsi, akkor legfeljebb megnéznek hüvelyi uh-val. (Nálam ez volt Barnival) Megoldják a dokik, nagyon ügyes a legtöbb, nem kell aggódnod!

Kriszta
Gratu a jó eredményekhez és sok-sok drukkk+++++++++ a chorionbiopsia-hoz!!!!

Kamilla
Gratu neked is a jó eredményekhez és a szép nagy babához! :)

Rólunk:
Olyan vicces volt, keltem éjjel Barnihoz és éreztem, h az egész pocakom "zizeg". Általában hol egyik- hol másik szokott "akciózni", de most kiderült, h egyszerre is buliznak néha. :) :D

Ma megyek a nem túl profi védőnőmhöz, akihez kötél idegek kellenek amúgy is. Kíváncsi leszek mennyi lesz a vérnyomásom, így, h Barnit is viszem és úgy méri, h közbe ugrál majd a gyerek...
A mérleg pedig ősellenségem nem szeretek vele találkozni sem, ezért én itthon nem is tartok...

Azt hiszem abbahagyom mielőtt teleírom az oldalt....

Mindenkinek szép napot!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

ucika12: a kínai naptár nem jött be (kislányt jósolt), de én nem is nagyon hittem annak, mert tesómnak se jót jósolt.

Szilvi: Skóciában egy hotelben dolgozom, mint commis chef, vagy desszert chef: elég megerőltető mert napi 8 óra pörgés, és állás, és cipekedés, de egy ideje már visszavettem a tempóból.

Az orrcsont miatt ne aggódjatok!!! Itt azt egyátalán nem is mérik, mikor rákérdeztem annyi választ kaptamm, hogy csak a 20. héttől nézik.... :? nekem meg ugye tarkóredőt se mértek, így csak reménykedek, hogy minden rendben... :cry:
Csináltam ma pocakfotót, de hát hihetetlen, hogy mennyire nem látszik semmi!
Kép

Ja, és a blogomban van fotó a kis manómról! ;)

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Sziasztok!

Mazsi, hol a Blogod? Azért látszik a pocakod :) Meddig akarod ezt csinálni?

Wivi, az mostani előtti védőnőm nekem is ilyen volt, annyira utáltam...most egy fiatal van, de egyenlőre ügyesnek tűnik. A mérleggel azt hiszem nem leszel túl jóban a terhesség vége felé :) Köszi a jegyzetfüzet tippet, tényleg nem tűnt fel, hogy itt is van!

ajaj, mennem kell.....

Szisztok!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Ha nem gond én is csatlakoznék hozzátok.
Aug.28 a dátum ha minden igaz
van egy 3 éves kisfiam
nekem kínai naptár szerint elsőnél bejött fiút mutatott és az is lett
most is fiút mutatott de majd meglátjuk
ha valaki leírja hogy kell a kápitesztet megcsinálni akkor azt is kipróbálom
egyébként még annyi hogy 26 éves vagyok és mindegy mi lesz csak egészséges

Puszi!
Lilla
fintanegieberlilla
Szob
 
 
 


annyi segítséget szeretnék hogy kész a vonalzom de nem tudom beszurni mert nem enged belépni a profilomba,nem működik senkinek?

Puszi!
Lilla
fintanegieberlilla
Szob
 
 
 


Még annyi hogy ma voltam 12 hetesen!
11+6 napos:NT1,6mm CRL47mm végtagok épek szívműködés rendben az orrcsontra nem tért rá.
Még annyit hogy Vácon szülök ha minden igaz,az elsőt is ott szültem

Puszi!
Lilla
fintanegieberlilla
Szob
 
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni, ha még lehet:)
Már olvasgatom a topikot egy ideje, és jó lenne idetartozni:)

Mi augusztus elejére várjuk az első babánkat, aki a 12. heti UH szerint inkább kisfiú!

Lilla, és elég kezdő vagyok vonalzóügyben, a profilomba szúrtam be a "hivatkozását" az aláíráshoz, máshogy sajna nem tudom...De másnak bizti lesz vmi tuti ötlete:)

puszi

Rilla

Lilypie Pregnancy tickers
rilla04
Budapest
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak.

Úgy pörög a fórum, hogy nem tudom követni, amiket írtok.

Gyönyörűek a pocakfotók! És örülök a jó eredményeiteknek. Én 20-án megyek majd 12 hetes uh-ra. Várom már nagyon.

Hányingerem nem múlik... Plusz a kisfiamnak csípőízületi gyulladása van, szóval 1 hétig nem állhat a lábára. 1,5 éves, szóval küzdök vele, hogy ne álljon fel és közben meg cipelgethetem mindenhova. A házról én sem szeretnék beszélni, hogy hogy néz ki időnként...

Írtátok a szorongás dolgot, meg hogy félelmeitek vannak, hogy a babók egészségesek lesznek. Én is stresszeltem magam Koppánál, most még nem jött elő. Nekem akkor bejött a Bach virágeszenciák közül a 10-es, terhességi. Illetve nem tudom ismeritek-e a Lelki köldökzsinór című könyvet. Amit abban leírnak, hogy lehet kommunikálni a pocaklakókkal, én azt házilag csináltam otthon és nagyon bejött.

Megyek, mert Koppa járni akar...

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok megnyugtató szavakat és biztatásokat! A kislányomnál nem voltak ilyen szorongásaim, és félelmeim, most meg nem tudom őket kordában tartani :? .

Remélem tényleg meg tudják nézni 12. heti UH-n, és még megpróbálok vele beszélni, Öcsivel ahogyan a kislányomnak szoktam mondogatni mostanában. Március első vagy második hetében szeretnék elmenni egy 3D-s UH-ra. Hogy megtudjam tényleg öcsikét várok, és hogy lássam minden rendben van bent :wink: .

Mazsi: látszik már az poci, és nagyon édes!

Üdv az újaknak!

Mára ennyit, szép estét minden pocakos kismaminak 8) !!!
szandra91
Érd
 
 


Ezt azoknak, akik a ház miatt aggódnak :)

Kép [/img]


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok kismamik!

Először is Lilla és Rilla üdv közöttünk!

Babicsek: mi volt az uh-n??

Szandra: nem tudom, hogy lett ilyen, hálás vagyok érte. de azért időnként ütni tudnám, olyan dolgai vannak... mint mindenkinek. mennyi idős a férjed? az enyém már majdnem 40, az is számít. a fiatalok kevésbé megértőek (25évesen az én férjem sem volt az) ha meg a férjed családjában ez a normális, sajnos neki ez természetes, épp ezért észre sem veszi. de ha nagyon zavar, találj egy ideális időpontot, és mondd el neki mi zavar. tuti megérti. ideig-óráig, aztán újra beszélni kell :)
uh miatt meg ne aggódj, sokan sok helyen írják, hogy akármit el lehet mondani a magyar egészségügyről, de a terhesgondozás profi.

Kriszta: gratula a szép eredményhez, nem lesz itt semmi hiba :) tökéletes a kismanó :)

Kamilla: gratula neked is, akkor most együtt haladunk én 18-ra vagyok kiírva :))

Vivi: köszi ezt a jegyzetfüzet tippet, tök jó! Juliska egy angyal, leszámítva a napi normál mennyiségű akarat hisztit. :) de ennyi kell. :) tök jó lehet a buli a pocakodban, képzeld el úgy 3 hónap múlva ;)

Mazsi: igenis látszik a pocakod. de te amúgy is vékony alkat vagy. vegyél olyan tipikus kismama felsőket, azok jól kifogják hangsúlyozni :)
vénám nekem sincs, de a Jánosban olyan profin szúrnak, szerencsére. afp nem volt?

Lilla: melyik oldalon csináltad az aláírást? ott kell lennie egy hivatkozásnak, url-nek vagy mia bánatnak. azt be kell illeszteni a profildoban az aláírásba. ha kettőt csinálsz, akkor egymás alá.

Igigig: a Bach-virág nagyon jó, nekem anyu rendszeresen kever ilyeneket. Juliskánál az utolsó pár hétben tök sokat segített az izgulásomon. Én olvastam a Lelki köldökzsinórt, de vhogy nekem nem jött le. pedig olyan jó lenne alkalmazni... van vmi tuti tipped, te hogy csinálod?
Sajnálom Koppát, tuti hamar meggyógyul!!

Mi szerdán megyünk a dokimhoz magánba, remélem most képet is kapunk. már alig várom. aztán lassan afp... tényleg már Nikinek nemsokára aktuális lesz.

Sztárom a párom megy a viasaton, imádom azt a filmet. "Hihetetlen, de élmény!" :)

na, én is jó sokat dumáltam.

szép estét!

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: