Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Réka, és minden rendben is volt a genetikán, vagy ez csak egy plusz ultrahangot jelent? Tök jó, és a kisfiúhoz is gratulálok :) Nekem tetszik a Kolos, ha ez a férjednek számít, és a megérzésekben is hiszek. Én például egy-két hete úgy vagyok vele, hogy ez a gyerek mégsem Bercel, és azt gondolom, hogy azért érzem ezt, mert lány :) Aztán ki tudja, éreztem már fiút is meg semmit se is. De valahogy nem Bercel, de akkor nem tudom, mi. Majd hátha megérzek én is így valamit :)
Virtuálisan én is ismerek egy kicsit több, mint kétéves Kolost :)

Málna, a Benjamin meg a Sámuel már itthon se furcsa, tök sok van belőlük! Van egy ismerősöm, akinek a három fia Sámuel, Dániel és Benjamin :)
Dávidot én se adnám már :( Viszont az Olivér nagyon tetszik, meg a jelentése is :)

Reni, nálunk is tavaly Regő meg az apja voltak betegek karácsonykor, Regő már kifelé jövet, de Péter (párom) 23-án esett ágynak és végig magas láza volt, éppcsak felkelt gyertyagyújtásra. Idén nem így lesz, és kész :)
Ábel is nagyon szép :)
Igen, nálunk is valamennyire szempont, hogy a tesók neve passzoljon, de nem ez az elsődleges. Életük nagyobbik részében úgyse együtt fogják emlegetni őket.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Renata szemet szurt vmi. Irtad, hogy majkremet eszel. Otthon az nincs tiltolistan? Mert az angoloknal igen. ~Pastetomok, kenomajasok tilosak a liszterozis miatt. En is imadom, de most kitiltottam a hutobol. Meg rak, kagylo, lagytojas, szusi, nyershusok (tatar bifsztek) ilyesmi van a listan. Egyaltalan otthon van ilyen lista?
A Luca nagyon szep nev. Nalunk Flora volt a lany befuto.
Ha jo az ultrahagos, es a gep sem osregi, hamarosan te is tudni fogod ki lakik bent!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Timi
Túúúúúúúúúúúdom, hozzáállás kérdése! És azt is tudom, hogy a rosszat prímán be lehet vonzani a rettegéssel :) Igyekszem :D Mármint nem rettegni ;) A karácsony mindig strapás. Ezért szoktunk körülötte lerobbanni :( A férjem kereskedelemben, alig látjuk az ünnepek előtt :( Így a sok készülődés miatt sokkal több hárul rám, ez persze lecsapódik. Azért kari előtt már mindig helyrejövök, tavaly volt ez csak másként.
Ábel szép, de hallottad volna Anyumat :D Elég rendesen lehúzta :) Főleg a vezetéknév/keresztnév összeférés miatt. Tudom, hogy igaza van :roll:
Igen, igen, nem sűrűn fogják őket együtt emlegetni :)
Én is hiszek a megérzésekben! Ivánt 2 nappal az uh előtt megálmodtam, hogy fiú. Most inkább lánynak gondolom, de ahogy te is, néha nem is tudom..... :lol:

Málna
De itthon is van tiltólista! A nyers húsok tudom, meg a nyers tojás, de zeek nem is fenyegetnek :lol: A napokban olvastam, hogy az eper is :shock: Hallott erről valaki vmit????? Mondjuk most, hogy vége az eperszezonnak mind1 is :D A májkrémről pont nem tudok. Szerintem ezt sosem említette senki nekem.... Az már hőkezelt hús vagyis belsőség....A camemebert sajt az is tudom, hogy tiltós, de felhívtam a védőnőt és mondtam neki, hogy meghalok a camembert sajtért! Amúgy is szeretem, de most annyira kell! Nevetett és azt mondta, hogy akkor egyem :D Majd ha kijön rajtam vmi gomba, akkor abbahagyom :wink:
Luca, igen, kis boszi :lol: Mondjuk eléggé kitolás, belátom :roll: Mikulás, aztán névnap, aztán karácsony és végül szülinap, mint decemberi progi :? Mondjuk a gyereknek jó hónap, nekünk kevésbé :lol: Csak sokat kell várni a következő kívánságlistáig.

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 

 
 

Azt hiszem májkrém tiltólistás, de én szeretem. Nem érdekel jólesik. Még se ehetek egésznap szalonnát. :lol: :lol: Elég válogatós a Lelkem.
Most a túró rudi lett a sláger, utó vacsinak pont belefér a szénhidrát miatt.

Név: én agyalok, apa még emészt, szokja a gondolatot. Azt mondta majd ha kiderül fiú vagy lány.
Gergő persze eldöntötte Peti vagy Anna. Bartos Erika után szabadon. Peti jó, de Anna nem (anyós Julianna)

Réka, örülök hogy minden rendben volt a genetikán.
franci
 
 


Praktikus szoptatós hálóingeket találsz -3990 ft-ért- a www.gportal.hu/elenorkismamaruha oldalon. A szopis melltartó 1400 ft (tiszta pamut).
Én is jártam már itt és szupi a minőség.
Szép estét!

lasaguilas
Budapest XI. kerület
 
 


Utána olvastam a liszteriózisnak. Hááát, őszintén? Sztem ez csak olyan "menjünk biztosra" dolog. Egy évben összesen! 25 megbetegedés fordult elő az országban. Én emiatt tuti nem fogom kitoloncolni a májkrémet, de leginkább a lágysajtokat :wink:
Ha már így nézzük, akkor sztem a módosított keményítő sokkal jobban veszélyes. Mégis csak genetikailag módosított cuccot eszik vele az ember, ami egy fejlődő babának :roll: És aki olvassa az összetevőket, az tudja, hogy szinte mindenben benne van :twisted:

Franci
Mondd meg Gergőnek, hogy hiába is, mert a sorrend már nem fog összejönni :lol: Nálunk Iván a Demetert javasolta :lol: Egyik kedvenc "fejből meséje" Csukás István Sün Balázsa :) Ebben van Sün Demeter. Na többet nem kérdeztük 8)

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok Mamócák!

Először is üdvözletem az újaknak (puszi-puszi-puszi). Úgy örülök, hogy egyre többen vagyunk :D

Májkrém
Az előző terhességemnél veszettül kívántam, de a doki lebeszélt, pedig nem egy "kocka-fej". Majd hétfőn kifaggatom, hogy mennyire tilos. A penészes sajtért én is ölni tudnék, de a penicilin érzékenységem miatt a védőnő azt mondta, hogy most az többszörösen TILOS, még az az isteni pálpusztai is. Jajjjjjjj, de imádom.....(éhgyomorra), amikor olyan puha és rózsaszínes a felszíne.....Istenem. Azt ígérte a férjem, hogy amint nem szoptatok meg fog lepni egy kosárral :lol: Na az jó büdös lesz :roll: Egyébként szerintem ennek oka lehet, hogy megkívánjuk ezeket az élelmiszereket.

Védőnő
Hát....nekem őszintén egy kicsit "túl sok" ez az ide, meg oda is tessék elmenni, nem baj, ha a saját orvosa már ezeket megcsinálta....blablabla. Értem én, hogy ez értünk van, de lassan már terhes (hahaha), ez jó. Félek, mikor szólják meg a munkahelyemen is. Miért nem lehet ezeket a vizsgálatokat valahogy egyszerre bekalibrálni. A másik meg van a védőnő (körzeti) és van a védőnő (terhesgondozás) (???) nekem ez is duplikáció. Most is voltam csütörtökön, voltam ma, megyek holnap vérvételre, majd jövő hét hétfőn és csütörtökön is, de közben a körzeti még ki szeretne jönni házhoz jövőhéten, de csak 15h-ig jó neki :? Szinte minden nap el kell jönnöm a melóból :shock: Erre a kérdésemre azt mondta a védőnő, hogy a munkahelynek kutya kötelessége elengedni. Hát ja, de akkor a főnök meg mondhatja, hogy Mucika, ki lehet venni táppénzt ezekre a napokra és puszi (na jó, nem mucikázik). Na kipuffogtam magam, bocsika :oops:

Baba neme
De jó Málna, hogy tudjátok a nemét! Hétfőn megyek a magándokihoz és kerestetek én is vele nemet :twisted: A mai terhesgondozós vizsgálaton megnézték a babucit (én nem láttam, mert olyan béna a monitor beállítása, hogy nem tudta felém fordítani). Azt mondta a doki, hogy ez jó nagy baba, de nem jegyeztem meg a méretet (ebben meg én voltam a béna), mert a szívhangot figyeltem. Megbabonázott :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Renata, en is imadtam azt a meset es abban volt egy Samuel is, ugye jol emlekszem?
Amikor a lanyommal bent fekudtem a terhespatologian, (1998), a vacsora minden nap majkrem volt (konzerv) es zoldpaprika, kenyer.
6 honapig minden este! Akkor meg biztos nem volt ez a lista...1 het utan mar a ferjem hordta haza es hozott helyette normal vacsit.
Kavaika, ha a babod nagyobb, mint a kora, akkkor en fiura tippelek. Eddig 2 fiam volt, mindketto nagyobb, 3 kislany, mindharom kisebb volt a koranal. (de ez csak tipp :lol: )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Drága Málnám! A jövendő-mondó beszéljen belőled. Szívem mélyén fiút szeretnék (ha szabad ilyet mondani) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


A penicilin érzékenység miért dupla gáz a camambert-el kapcs? Én is penicillin érzékeny vagyok sajnos, csak azzal lehetne kezelni ha lebetegednénk, ezért ciki?
Amúgy én úgy tudom, azért tiltólistásak a lágysajtok, mert sok helyen pasztörizálatlan tejből készülnek. Azt hiszem ez a sima tihanyra és társaira nem igaz... javítsatok ki, ha tévedek, nem értek a sajtkészítéshez:) de én is imááááádom... és bizony nagyon hiányzik:((

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


sztem az eper csak azért "tilos" mert baromi nehéz jól megmosni, főleg a toxoplazma negatívoknak gáz ez. De ilyen erővel ilyen még a málna, ribizli és még sorolhatnám:( én is félek mindentől, ami macskás földdel érintkezhetett, azt meg ugye ki tudja, hacsak nem saját termés... tuti a banán...:(

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Ezt az eper dolgot nem tudtam...es negativ vagyok. Es rengeteget ettem - es a kislanyom mossa, nem en...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Azért kell a penicillin érzékenyeknek kontroll alatt tartani a penészes sajtok , főképp a kékpenészesek fogyasztását, mert azokat apenicillin baktériummal készítik és magas a penicillin tartalmuk. Akkor veszed észre, hogy nem jó valami, ha vasízű és nyelésnél gombócot érzel a torkodban, illetve aluszékony vagy. A nemes penészes cuccokat, mint a camambert (és elnézést az előbb rosszul írtam) módjával lehet fogyasztani, de nem ajánlott. Nyers tengeri és vágóhídi termékek szigorúan TILOS listán vannak! + macska és madárürülék a közeledben, főleg a fekhely közelében is TILOS! Ezt az itinert kaptam az orvos ismerősömtől.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


kozben rajottem, hogy egy mondokaban van a Samuel, nem a Sun Balazsban... bocsi Renata

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Sziasztok Kismamik!

Egy hete nem jöttem és örömmel láttam a sok hírt, hogy alig győztem visszaolvasni! :)

Timi, még egyszer ezer és ezer köszönöt, így megnyugtatóbb volt élvezni Toszkána szépségét, hogy tudtam, bent minden oké az eredménnyel!!!!
Ja, és Sámuel, Benjámin, Dániel, mennyi közös ismerősünk van! :lol:

Renáta! Üdv közöttünk! Én is eszek májkrémet! :) Én a nyers húst hanyagolom, pedig imádom a féig átsült húsokat, de azt tiltólistára tettem.

Franci, Panndinak van egy publikus picassa albuma, ott vannak fent Gáborról már képek! Csuda édes, nekem tiszta Fruzsi!

Név-dilemma, nálunk ugye a Sándor tuti, örülök, hogy legalább Rékacsnak tetszik, mert nekem még mindig nem, de apa ragaszkodik! :)
Lánynév egyelőre kettőre szűkült, de még nem véglegesítünk.

Málna, kisfiút szerettél volna? Mert olyan örömmel írtad!!! :))

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Bobi 2 lanyom van es tavaly egy kisfiut vesztettem el. En lanyos anya vagyok, egyenlore nem tudom magam elkepzelni, amint megcsodalunk egy markolot az ut szelen, de menni fog, tudom. A parom nem mondja ki, de szeretne egy fiut, biztosan erzem. Ugyhogy tenyleg nagyon orulok es kivancsi vagyok. Allitolag mas a fiu-anya kapcsolat. mint a lany-anyae. Te tudod mar ki lakik bent?
Nem lehet a Sandor masodik keresztnev? Nalunk apa neve masodik lesz, de ott lesz!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Mi még nem tudjuk a nemét és nem is szeretnénk, meglepi lesz :)

Nem, sőt, a férjem második nevet sem akar, de én szeretném, ha lenne második neve, valami egyszerű, rövid.

Szerintem is simán fog menni a markoló megcsodálása! :) Sokat emlegetetett panndi berátnőnknél most született a két kislány után egy kisfiú, van olyan kép, ahol Gábor fekszik a kiságyban és mellé van fektetve egy Barbie baba! :) Ezt majd biztos a Ti kisfiatok is átéli! :)

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Ismerem Panndit. Egy topicban voltunk, amikor a 12.heti uh-ja olyan szomoruan vegzodott tavaly. Lattam a Gabor fotoit is, tenyleg nagyon szep. de a lanyai is.
Az en lanyaim nagyok, maximum szempillaspirallal es zsebtukorrel fog jatszani...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Köszönöm Kavaika a korrekt felvilágosítást!!! Így már érthető!
Hát akkor továbbra is kerüljük a kerülnivalót, lassan megszokom, így harmadszorra... mondjuk ettem néha camambert-t, a leírt tünetekkel hál'Istennek még nem találkoztam, nem is szeretnék...
elég szívás ez a gyógyszerérzékenység :x

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Sziasztok!

Hű, már megint de sokat írtatok :)

Nyers cuccok: én úgy tudom, a toxoplazma miatt nem szabad, én nem eszem, mert negatív vagyok. Májat meg azért nem, semmilyen formában, mert nem kell nekem egy állat méregtelenítő szerve, gyerekeknek sem adom.

Reni, vonzzál pozitívat karácsonyra :) Ja, én is mondtam, hogy szülök december 21-én egy Tamást, és le van tudva minden ünnep egy évre :D Sün Balázs alapján választhatna pár nevet Gergő :D

Epret én se hallottam, olyat igen, hogy ha a kismama epret eszik, akkor a baba allergiás lehet rá, de az szerintem hülyeség. Én ettem, amíg volt :) Szoptatás alatt is, a gyerekeknek nem adtam másfél éves korig.

Kavaika, nekem nincs dupla védőnő, Neked miért van kettő? Szerintem ha a körzeti megcsinál mindent, akkor nem kell külön terhesgondozás, vagy hogy van ez?

Böbi, örülök, hogy megjöttél, jó volt Toszkána? Hülye kérdés :D Mi a két lánynév?

Hehe, Panndit mindenki ismeri :D Na én meg fordítva szeretném, ha lehet, a kislányom mellé a markolót az ágyba :)

Na visszaolvastam, megyek aludni, babám finoman bukfencezik :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Jaaaj, Lányok! Ettől a sok tiltástól már úgy érzem magam, mintha nem is boldog várandós lennék, hanem egy veszélyeztett övezet csupán :twisted: Nyilván nem "nyalogatom" a macskánk fenekét, de nem várom meg az este 10 órát, míg a férjem hazaér, ha a cicus betrottyol. Kitakarítom, kezetmosok alaposan és kész! Én továbbra is tartom, hogy ezek mind-mind veszélyforrások -és itt a hangsúly- LEHETNEK! De nem feltétlenül azok! Persze más az, ha valakinek alapból van valami érzékenysége ezekkel. A nyers húskészítményeket én sem vitatom :)
Málna
Egy hülye kérdés...A 9 éves lányok már nem Barbie-znak???? Én még biztos játszottam ilyesmivel ennyi idősen, de mikor volt már az :roll: :lol:
Jót mosolyogtam a "Csodálattal nézzük a markolót" dolgon :D
Igen, tényleg más a fiú/anya kapcsolat. Pedig nálunk Iván sokkal bújósabb típus, mint Linda! Egyszerűen az, hogy a lány az, akinek Te adod tovább a nőies dolgokat, a tudat, hogy ő is kb. olyasmiken megy majd keresztül, mint Te....ilyesmik. Hamarabb tudsz az ő fejével gondolkozni, mint a fiadéval, aki pasi és hát a férjedet sem érted sokszor :lol: Szerintem itt van a fő külömbség. Azt még nem tudom, nem hiszem, hogy felnőtt korban az anyával való kapcsolatttartás minősége függne attól, hogy a gyerek fiú vagy lány. Ez szerintem kötődés kérdése. Vagyis kötődő nevelés kérdése :wink:
"Sün Aladár, Sün Piroska, Sün Adorján, Sün Dorottya, Sün Demeter, Sün Tihamér és a legkisebb Sün Balázs" Sámuel nincs, de Anyu emlékszem, hogy mondogatott nekem valami Sün Sámuel dolgot....
Kórházi koszt....Hát szerintem most sem jobb a helyzet :roll: Talán nem minden nap ugyanaz van, de nem jobb, csak változatosabb :?
kavaika
Nagyon meredek ez a százezer vizsgálat :twisted: Én 1x voltam védőnőnél, a kiskönyv miatt, 2x dokinál (1: tegye hivatalossá, amit eddig is tudtam, 2: nézze meg a leleteket) egy vérvétel és egy ultrahang. Ennyi. Ebből mondjuk a vérvétel és a védőnő az, ami beleszól a dolgozós 7köznapokba, a többi alakítható. Nem is értem minek nyüsztetnek téged ennyit! És igen. Biztos nem nézik jó szemmel a főnökök :roll:
Nálunk is van külön terhesgondozás a kórházban és jön a védőnő is úgy havonta. Mikor Ivánt vártam sztem 2x láttam védőnőt a 9 hónap alatt :lol: Most nyilván Linda miatt is jön és akkor már megkérdezi mizu velem :D És még egy amit nem értek! Minek nézegetik annyit a babádat ultrahanggal? Oké, nem árt, de nem is használ a sok ultrahang! Legalábbis én úgy tudom, hogy nem jó, ha sokat nézegetik. Olvastam erről néhány sort...
Baba neme: Majd a pocakod formájából megmondjuk :lol: de komolyra....Remélem hétfőn mond neked valamit a dokid :wink: Amúgy a doki mit szól ehhez sok küldözgetéshez? Mmint a védőnőhöz?
Ha neked lányod lesz, nekem meg fiam, akkor majd cserélünk :lol: Bár nem is tudom....A 3 lánygyerekes barátnőm már próbálkozott, hogy ha nekem esetleg mégegy fiam lenne, ő felajánlana egy lányt a 3ból :lol:
Lilla
Rendes, bolti camembert sajt tuti hőkezelt! Másmilyet nem forgalmazhatnak, csak ha feltüntetik rajta. Én így tudom. Amiket eddig vettem, az mind pasztőrözött volt :) Persze a penicillin érzékenységen ez mit sem segít :( Ne aggódj! Nem leszel beteg! Most nem lehetsz és kész :) Amúgy nem csak gyógyszeres kezeléssel lehet meggyógyulni ;)
Böbi
Én megértem az apukákat is, de miért nem bírnak megelégedni azzal, hogy a vezetéknevet viszi tovább a fiú gyerek???? Mondom én, hogy itt van a fiús anya és a lányos anya külömbség :D Ha fiú, hát akkor valóban...meg fogod szokni! És biztos nagyon jól fog illeni a név a gyerkőchöz ;)
Az nagy titok, hogy mi az a 2 lánynév, ami vetélkedik? Szép lányneveket választottatok eddig, biztos most is :)

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


"Én megértem az apukákat is, de miért nem bírnak megelégedni azzal, hogy a vezetéknevet viszi tovább a fiú gyerek????" - ez jó :) mekkora igazság!!!!
Most férjem is kitalálta, hogy ha fiú, akkor az ő neve, ha lány, akkor az enyém (bár már a családjából is hallottuk ezt a verziót, tehát nem saját ötlet), de benne van az a mizéria elhagyása is, ami a névválasztással jár......
Hosszú volt az előző kettővel is. Na, és most itt vagyunk (akkor még nem is gondoltuk, hgoy itt fogunk élni Némotországba), hogy nem tudják kimondani és hogy itt mindkét névnek (Máté, Mátyás) egy a fordítása: Matthias. Elég fura, hogy mindkét gyermekünket így hívják. Bár már áthidaltuk.
Mi tegnap voltunk UH-on, babával minden rendben, laborom tökéletes, nemet még nem látta (bár eszébe sem jutott keresni), viszont rákérdeztem, hogy vérképet mikor néznek, erre mondja már néztek, de rendben van. Mutattam neki a régi papírjaimat, hogy én RH negatív vagyok, erre nézett nagyot, mert neki RH pozitívat hozott ki a mérés Naccerűűűű, gondolom most újabb vérvétel.
Amúgy jövő7-en ismét UH csütörtökön, remélem ott már látjuk a nemet.
Eper - erősen allergizáló, ezért tiltó listán van, de szülés után a babáknál másfél éves korukig (az immunrendszerük még fejlődésben), mivel a szőre meg a magja allergizál, így szoptatás alatt végülis ehető, mert az anyatejen keresztül nemigen megy át, viszont a méhlepény meg tuti szűri. Én legalábbis nem hallottam, hogy várandósan tiltott lenne.
anettoo
 
 


Hrenata - hogy hagytad abba a szopit? Mármint nem te, hanem Linda :) drasztikusan? Én is szeretnék egy kis szünetet a kettő között, de egyszerűen nem megy.

Böbi - ha egy fiam és egy lányom lenne tuti én is meglepi babanemet szeretnék, amúgy nagyon tetszik, ha valaki ezt úgymond "bevállalja" :) de nekem végül nem adatott meg.

Renáta - Sün Sámuel (nekem a Nemes Nagy Ágnes: Ki ette meg a málnát? verse jut az eszembe, nagyfiam nagy kedvence :) ) sok mesében hívják így a süniket.

Kavaika - ez érdekes, hogy írod ezt a penicillines - sajtos dolgot, mert én régebben penicillin érzékeny voltam azt hiszem és most már mindenhol azt mondom, de a sajttól sem volt soha semmi bajom, kezdek egyre bizonyosabb lenni, hogy nem is vagyok pen.érzékeny
anettoo
 
 


Na én most nem tudom tovább ragozni ezeket a témákat :) Tiltott dolgokkal én is úgy vagyok, hogy aminek értelmét látom, azt betartom, amit meg túlzásnak tartok, azt nem. Jól megmosom a gyümölcsöt, de megeszem, camembert-t meg nem eszem, azt asszem akkor sem ennék, ha kívánnám, de nem is kívánom :) Védőnői szolgálattal rendben vagyok :)

Anett, én szeretném, ha Regő kétéves koráig szopizna, remélem, kihúzzuk addig, már csak két hónap, bár szépen lassan választódik el magától. Én Marcinál is rábíztam, nem zavart, amikor már "nagy" volt és még szopizott, most sem zavar, ha nem lesz gond, akkor terhesen sem. De azt mondják, a 4. hónapban erősen lecsökken a mennyiség, meg akkortól kezd jobban megváltozni az íz, az összetétel, sok baba elválasztódik magától.

Na ma korán keltem, kész az ebéd, lassan kiszedem a fiúkat is az ágyból :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Ja én Regőnél voltam úgy, hogy nem akarom tudni, aztán mire eljött a nem megtudásának az ideje, úgy beleéltük magunkat a kislányba, hogy inkább akartam tudni és hozzászokni. Aztán nagyon örültem a kisfiúnak :) Most meg kíváncsi vagyok :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Jo reggelt!
Angliaban is bekoszontott a nyar - vegre!
Renata van Barbink, de nem babasak a lanyok, olvasnak, pici allatokkal jatszanak, bicikliznek. Talan majd a nyari szunetben eloveszik, mert nalunk meg 1 honapig iskola van. Nalunk mindenkinek van egy alvokaja, szuletesuk ota azzal alszanak, szerintem ilyen kis alvokat fognak venni a babanak is.
En azt nem birom, amikor a fiu neve pont az, mint az apjae, es akkor idosebb es ifjabb Kovacs Istvan...Itt is azt mondjak, Junior.
Lanyok szurkoljatok holnapra, akkor megyek a mutet utani elso kontrollra!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Sziasztok!

Ritkán, de benézek. Pihenek, amennyit tudok, illetve amennyit a fiam enged. Most is beteg szegényem, már javulóban, holnap kell visszavinni kontrollra. Most kivételesen nem a mandulája vacakolt.

Én ma este megyek a dokimhoz. Rákérdezek a pöttöm nemére, és a szülés árára. Párom is be akar jönni, még ketteskével nem látott egy uh-t sem.
Pénteken veszik le valószínűleg az AFP-t. Bleee. De legalább most nem csapolnak sokat, talán nem kell utána felmosni engem.

Emlékszem, anno Levivel belém próbálta sulykolni a védőnő, hogy csak szezonális zöldségeket gyümölcsöket egyek és csak hazait, lágy sajtot nem, a májkrém is rémlik, nyers tojással készült dolgokat nem, nyers húsos dolgokat nem. Hát naná, hogy mindig ilyenkor fog el a vágy a ruszlira és a szusira...
Hát mostanra leegyszerűsítettem, hogy a nyers husi és a tojás tiltott. Ez a másik védőnő nem is mondott mást. :)

Nevek. Lány esetében (ennek drukkolunk) tuti a Bianka, fiúnál még nagyon nem tudom. Van pár ami talán, de egy sincs, amire azt mondanám, hogy ez az.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

Anettoo, nekem is két lány van, vagyis nem vegyes, de annyira mindegy a neme, hogy bevállaltuk és örülök, hogy apa belement. Ő nagyon szeretett volna egy fiút, szerintem még most is, de igazi lányos apuka, full szerelmes a csajaiba, így a 3. lányt is szívesen látna. Ezért tök mindegy, csak egészséges legyen.

Nem, nem titok a két lánynév, már egyszer megírtam, de akkor még 3 volt, azóta a Noémi kiesett. Maradt a Jázmin és a Napsugár. A férjem mindkettőt szeretné (bezzeg a lánynak nem gond a két név), én csak egyet. Gyöngyvirág a Napsugárt szeretné, mert napocska a jele az oviban :)

Ma jön hozzánk Iringó leendő óvónénije családlátogatásra, kissé vicces, mert csak jövő májusban kezdi.

Szopi, Gyv-vel 3 hónapig, Iringóval 2 hónapig volt tejem, így most sincs illúzióm.... Szerencsére nem betegesebbek, mint az átlag, de tény, hogy macerásabb és drágább is a tápszer. Ez van, örüljünk, hogy ez is van, nem tehéntejet kell adni nekik, mint a régi szép időkben.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Málna, nálunk pont a Kovács István effekt áll fent, én ezért szeretném, ha lenne egy második neve.

Iringónak is adtuk az Erzsébetet, de nem miattam, hanem anyukám miatt kapta meg második névnek. Nem is használjuk, sőt, egyik nap mondtam neki, hogy Iringó Erzsébet, erre Ő: Anya, te vagy Erzsébet, nem én! :)))
Majd elmagyaráztam neki, amennyire egy két évesnek lehet, hogy Ő is Erzsébet, meg én is, erre gondolkodott és mondta, hogy meg Gyöngyvirág is, mert Ő is lány:D

Szrukolok a kontrollra!!!!!

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Kriszti, drukkolok Neked, pihenj sokat! Nekem asszem jövő héten lesz az AFP. Tudja valaki, hogy azt a 16. héten kell, vagy a már betöltött 16. hét után? Legjobb persze pont aznap lenne :D

Málna, Neked is nagyon drukkolok!

Böbi, én is Napsugárt akarok Nektek :D vagy Napsugár Jázmint. Jázmin nekem olyan arabos, meg olyan gyakori is, tavaly a leggyakoribb volt, azt hiszem.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Panndi kisfia gyönyörű. A legszebb mikor a tesók bújnak hozzá. Nem csoda hogy mindenki ismeri, hiszen fantasztikus csaj.

Gergő még mindig beteg, középfülgyulladása van. Remélem nem kell felszúrni 2 hét múlva.

Kismanó rendben, tegnap szerintem aludt uh közben. A doki megnézte a nemét is. És 2 fehér vonal volt látható. Lehet hogy kislány….
Kicsit megint nagyobb mint a vonalzóm, igazitok is rajta pár napot. Jövőhét csütörtök AFP, 19-én megyek genetikára.

Böbi, szép a Sándor név, Sanya meg még jó fej is. Apa nálunk István, szerencsére rátudtam dumálni hogy csak a 2. keresztneve legyen Gergőnek.
Ügyes vagy hogy bírod a titkokat.

Málna, én szeretek fiús anyuka lenni, imádom hogy legalább neki a legjobb vagyok.
Nekem csak egy fura dolog volt, mikor az utcán elordította magát először hogy „kukásautó”. Persze ilyenkor van csend és mindenki minket figyel. :lol: :lol: De nekünk már előre köszönnek a kukások, pedig nem is ismerjük őket. :lol: :lol:

Timi, 8.46-kor már kész az ebéd? Ügyes anyuka!!!!

Kriszti, várjuk mi volt a dokinál.
franci
 
 


Veszélyes és kerülendő ételek

A lehetséges bakteriális fertőzések miatt fokozottan ügyeljünk a konyha tisztaságára.
A tojást és a húst a szokásosnál hosszabb ideig főzzük, a zöldséget és gyümölcsöt alaposan mossuk meg. Főzés előtt és után mossunk kezet és fertőtlenítsük a munkapultot, használat után az edényeket forró vízben mossuk el.
A felengedett ételt ne fagyasszuk le újra, és a ha a címke szerint a terméknek lejárt a minősége, dobjuk ki. A nyers húst a hűtőszekrény leghidegebb rekeszében, a főtt ételt a nyers élelmiszerektől elkülönítve tároljuk
A terhesség alatt nem árt, ha kerülünk bizonyos ételeket, mert károsak lehetnek a babára. Ilyenek például a nemes penésszel érlelt sajtok (márványsajt, camambert), a pasztörizálatlan sajtok és a kecske- vagy juhtej, az újra felmelegített főtt ételek, a készen kapható káposztasaláta, a pástétomok, a pármai sonka, a hot dog és a félig átsült húsok. A nyers tojást tartalmazó ételektől, mint a majonéz, a tiramisu és a jégkrémek, szintén tartsuk távol magunkat.
Soha ne együnk nyers halat ideértve a szusit és a kagylókat is, nagy testű halakat (kardoshal, tonhal) pedig legfeljebb egyszer egy héten fogyasszunk
franci
 
 


Már jövőhéten AFP?????????? Timi, ez komoly??? Én csak szerdán megyek dokihoz........ Úgy rohan az idő, mindjárt december.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


A betöltött 16. héten, de a 17. várandósági hét előtt történik az AFP vérvizsgálat.

Ezt találtam, tehát nekünk Timi csak két hét múlva esedékes az AFP! :D
És az integrált tesztre mikor kell menni? A 18. uh után?

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Lanyok mi baj a hot-doggal?Abban fott virsli van, mustar, ketchup. Az mit keres a Franci tilto listajan?
Inkabb arrol kene irni mostmar MIT EHET a kismama....Az osszes kedvencem a tilto listan, de sebaj, kihordom en kenyeren es vizen is...most Danone csokipudingot eszek banankarikakkal...nyamm

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Böbi, az hogy van, hogy a betöltött 16. héten, de a 17. hét előtt? Amikor betöltöm a 16-ot, másnap már a 17-en vagyok :D Én jövő szombaton töltöm a 16-ot, de a baba nagyobb szokott lenni, ill. ez csak a dokim számítása, az enyém az, hogy már csütörtökön töltöm, szóval elvileg jövő csütörtök-péntek lenne ideális... de úgyis megyek holnap, megkérdezem!

Készen kapható hot-doggal szerintem max. az lehet a bajuk, hogy nem tudjuk, hol tárolták, mennyire főzték meg... de szerintem is el van kicsit túlozva ez a dolog.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Gyakorlatilag szerintem mindent ehet a kismama, amiben nincs nyers tojás, nyers hús vagy pasztőrözetlen tejtermék, szerintem azért sok minden marad :) én amúgy sem eszem tatárbifszteket meg szusit :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


A listát csak találtam és bemásoltam...
Én eszekmájkrémet, sőt hot-dogot is ettem a gyerekszigeten. Megörültem hogy nem csak zsírban tocsogó kaják vannak. Igaz nem kértem hozzá majonézt, jó volt simán is. :)
franci
 
 


Anett
Hááát, tuti módszerrel szopielhagyással kapcsolatban sajna nem szolgálhatok :( Ivánnál egyszerűen ment. Pont úgy, mint most is, a 10. héten kezdett érzékennyé válni a mellem, de Iván addigra már csak az alvásokhoz szopizott és 2,5 éves volt!!!! Ez is nagy külömbség! Vele megbeszéltük, hogy adok, de csak picit nyunnyog, mert nekem már nagyon fáj és mikor szólok, akkor lecuppan. Vette az adást. Kb. 3-4 nap után egyszercsak nem kérte. Hozzámbújt és elaludt :) Ez nagyon kíméletes volt mindkettőnknek.
Most ezt nem mondhatom el :cry: Hiába futottam neki mindkétszer úgy, hogy én majd tandemszoptatok, vagy legalábbis nem elválasztok, hanem a gyerkőcre bízom, ez sajna nem ment. Jött a 10. hét és vele a rettenetes érzékenység. Már a szoptatás gondolata is fájt :( Ekkor Linda még kedve szerint szopizott. Vagyis a napközbeni "unatkozom éppen" szopikat kb. a pozitív teszt környékén (de ettől függetlenül) untam meg. Így jött az, hogy akkor először csak az éjszakait veszem el. A hajnaliról viszont nem tudott lemondani, így inkább adtam, mert fájt a szívem. Ahogy egyre fájdalmasabbá vált nekem a dolog, mmint testileg, úgy próbáltam minnél kevesebbet adni és bevetni az Ivánnál bevált módszert. Úgy az egész 1-1,5 hét gyötrelem volt nekem :cry: De gondolom Lindának is. és ezt nem testileg értem. Eljutottam arra a pontra, hogy nem bírtam már a sok sírdogálást, hogy Ivánnal ellentétben, ő tudomást sem vett arról, hogy azt mondom, hogy mostmár fáj es lecuppanás. vettem egy nagy levegőt és drasztikusan elválasztottam. megbeszéltem vele, hogy már nagylány és Iván is bögréből issza a tejcsit (na ezen édesen elgondolkozott :lol: ) és a cici mostmár nem csak éjszaka, hanem mindig pihenni fog....Nem akartam elhinni, hogy gond nélkül elfogadta a dolgot! Ha ezt tudom, akkor előbb megpróbálom, mert alapvetően egyáltalán nem vagyok a drasztikus módzserek híve semmiben....Valamint állítom, hogy Ivánnál ez a módszer szülte volna a sokkal több sírást.

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Böbi
Én is Napsugár fan :lol: Gyöngyvirág, Iringó, Napsugár.....Szerintem igazán szép hölgykoszorú :wink: Kovács Istvánok...Dolgoztam hivatalban, én tuti nem ajánlanám senkinek, hogy a 100. Kovács István szülessen egy családon belül :lol:
Linda is Erzsébet! Ő a Nagyim után :cry: Míg pici volt, addig sokat BöbeBabáztam. Mikor olyan kis huncutcuki fejeket vág, még most is szoktam.
Timi
A betöltött 16. hét és a betöltött 17. hét között kell az AFP-t levenni, de valójában a 16+2 vagy a 16+3. nap a legalkalmasabb erre a vizsgálatra. Nekem külön kiszámolták a terhesgondozóban, hogy melyik napon kell mennem és el is magyarázták, hogy ezért.
Tatárbífsztek...nyami. Imádom, bár úgy 10 éve ettem utoljára :shock:
Málna
Vízen, kenyéren :lol: Azért sztem nem kell ezeket véresen komolyan venni :wink: A kontroll miatt meg drukkkkkk++++++++

Majonéz.....sztem a bolti aligha tartalmaz nyers tojást! Azokban csak tojáspor van. Másként hogy állna el a polcon vagy 1 évig :D
Fagyi....ez az egyik fő jellemzője a kismamaságnak nem, hogy az éjjel közepén "Apjuk! Hozzál fagyit!" :lol: Való igaz, ezekben nyers tojás van. Legalábbis a fagyizósban gondolom. Pedig sztem sok kismama nyomja a fagyit....Én is ettem már, főleg vaníliát :roll: Lindával ezen szoktunk osztozni....

Franci
Egy barátnőm a vonalzók alapján szokta tippelni, hogy fiú vagy lány :) Mert az anyai intuíciók :lol: Nálad esélyes, hogy kislány :wink: Vagyis mindenkinél az :lol: de a vonalzód is olyan csajos, még az autósban is sok a rózsaszín és a doki is talánra ezt mondta :)

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Hú,mennyit írtatok!

Én egy csomó mindenkinek nem látom a vonalzóját. Esetleg a táblázatba be lehetne írni,hogy milyen kölök van otthon és hány éves,meg hogy hívják....Mert pl nem tudom, hogy Renátának mekkora Iván és Linda...így nem is értettem a szopis dolgot.

Nekem olyan rendben volt a szopi anno. Mindkettő nyolc hónapos korában leszokott és két hét múlva megjött.Szóval gondolom mikor először peteértem megváltozott az íze. És ez neme is kitűnő volt,mert szeretek szoptatni,de csak kisbabát....nekem nem esik jól értelmes:) gyereket szoptatni...ez egy gyerekkori berögződés leht,Mikor 6 éves voltam az unokatesóm meg négy a villamoson elővetette az anyja mellét és én anynira nagyon szégyeltem magam, és bevallom azóta is kicsit undorít a nyilvános nagy gyerek szoptatás....

Nekem hétfőn lett levéve az afp,akkor 16+1 napos voltam....remélem az is jó:)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Reni köszi, 16+2 az szuper, jövő szombaton töltöm a 16-ot, akkor utána hétfőn megyek. Egyébként tök nem érdekelne, csak mindkét gyereknél viszonylag alacsony volt, és vizsgálgattak, jó lenne, ha most pontosan vennék le, hátha jobb lesz. Nem kórosan volt alacsony, legalábbis a saját dokimnál, saját kórházamban jó volt mindkettő, a sotén meg alacsonynak vették.

Fagyiban tényleg nyers tojás van? Azt se tudtam, hogy van benne tojás :shock:

Én vonalzóm semlegesnek van szánva, de talán inkább fiús, nem? :D

Olyan jó lenne, ha néha be tudnánk szurkálni ide a táblázatot, de hogy kell azt? Meg már a gmail jelszóban se vagyok biztos... :oops:

Ma megyek dokihoz :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Kepzeljetek nekunk a kombi tesztben volt az AFP. 0.81 MOM lett. Az ugye nem alacsony? 13 es 17 het kozt veszik itt le. Megvan minden hetre a referencia-szam, abbol szamoljak ki.
Szoval ez nagyon alacsony?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


....pont hot-dog-ot eszek :twisted: de itthoni gyártmány.

Csajszik, az AFP lesz az a vizsgálat, amire azt a csomó vért veszik le a 16. héten? Mert tőlem tegnap is vettek vért, meg pisit is adnom kellett. Jahh! Mondta a védőnő, hogy vigyem inkább magammal otthonról a napi első pisit. A vérvételnél meg is kaptam a picinyke kis kémcsövet, hogy ebbe kellene belepisilni, mire én elővettem a tormás üvegnyi hozott anyagot, mondván, hogy valószínűleg túlteljesítettem :lol: Egyébként olyan megdöbbentő, hogy belépsz annyi várandós nő közé és egyik sem mosolyog. Ráadásul úgy éreztem hogy megrágnak, lenyelnek és kiköpnek. Mindenki csak a negatívumokat duruzsolta. Még jó, hogy haladt a sor 8) Ti még nem figyeltétek meg?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 



Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Málna, amit a 16. héten vesznek le, annak úgy tudom, hivatalosan 0,5-2,5 között jó az értéke, úgy tudom, 1 az ideális. 0,81 jónak számít, nekem a fiúkkal 0,6 és 0,9 volt, a sotén a 0,9-et is alacsonynak vették, de nem hallgattam rájuk :)

Kavaika, igen, az az. Ez meg sima 2. harmados labor lehetett, a mostani vérvétel. Nekem is úgy lesz, hogy jövő hét kedden, 5-én labor és rá egy szűk hétre AFP, de még addig lehet meggyőzöm a dokimat, hogy valójában csütörtökön töltöm a heteket :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Na ez 0,7-et ír alsó határnak. Marci 0,6-jánál nekem annyit csináltak, hogy megnézték mellé a béta-HCG-t is, az jó volt, úgyhogy mondták, hogy oké.

Juteszembe, valaki kérdezte, Böbi? Integráltat is asszem 16 hetesen legjobb csináltatni, nekem az nem lesz.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok!

ÉN mindig azt hallom, hogy ez az AFP már nagyon elavult, nem kell véresen komolyan venni.

Én majnézt és fagyit is eszek, szerintem egyikben sincs tojás :DDD Mármint a bolti majonézben, szerintem sem állna el egy évig, ha lenne benne. Fagyit ma is ettem, Iringóéba mindig be kell segíteni.

Kavaika, abszolút így van, állandóan a negatív dolgok jönnek. Emlékszem az első terhességemre, a házban lakó egyik nő, előtte soha egy szót sem beszéltem vele, odajött, gratulált a pocakomhoz, majd elkezdte mesélni, hogy neki milyen szenvedés volt a szülés. Na gondoltam, ezzel se leszek jóba, de végül tök jó kapcsolatunk lett, csak Ő ilyen nega egyébként is.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Koszi a megnyugtatast Timi es Kavaika a Az ertek 13 hetesen is ugyanaz, mert atszamoljak. Ugyhogy 16 hetesen is ugyanezt kapnam - allitolag.
Nalunk a bolti majonezre ra van irva" from pasteurized egg"- ugyhogy ez fertotlenitett tojasbol van.
Hogy alltok a sulygyarapodassal lanyok? Mar szedtetek fol valamennyit?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Én a sok fehér kenyérnek köszönhetően 3 kilót.... :roll:

Az első két terhességemnél csak a 20. héttől híztam :lol:

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: