Új privát üzeneted érkezett!

ugye ugye bugyborékolás lányok :lol: amúgy azóta én sem éreztem de akkor ott biztos hogy ő volt :lol:
Ma meg semmi tünet már alig várom hogy érezzem :lol:
Mimit: nem semmi nagy a babód igazi kis vasgyúró lesz belőle :lol:
Molme: én is sokat pörögtem a szobatisztaság dolgon és egyik reggel úgy kelt fel, hogy nem pelus kell hanem bugyi anya!!!! :lol: :lol: azóta kész hölgy lett :lol:

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


Lányok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a 12. héttől tényleg igénybe lehet-e venni az adókedvezményt? Akkor is jár-e, ha én nem kérem havonta az adójóváírást?
Köszi a válaszokat előre is!


Kép
mimite
Győr
 
 


Sziasztok lányok!

Sajnos kicsit aggódom, egy pár órája két barna foltocskát fedeztem fel a fehérneműmön, reggel óta kicsit görcsöl a hasam. Most nem tudom mit tegyek. A kórház kb fél órányira van és senki nincs a közelbe se férjem, se szüleim, se tesóm és egyedül nem merek elindulni. Még pár óra míg hazaér a férjem addig fekszem. :( Szorítsatok, hogy minden rendben legyen.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 

 
 

kaccso! magneb6, fekvés, és NE AGGÓDJ!!! esetleg hívd fel a dokid. ha hazaér a párod menjetek dokihoz, de a legfontosabb tényleg, hülyén hangzik mert én is sík ideg lennék, ne idegeskedj, rendben lesz minden!!!!!!!!!! drukkolok, és majd szólj, hogy mi a helyzet. ha itt vagy esetleg, akkor írj, beszélgessünk, hátha "el terelődik" róla a figyelmed, és legalább megnyugszol :)
kitartást!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Sajnos a dokim most nincs itthon, jövő héten jön haza. Csütörtökön kéne menjek hozza, akkorra jönne haza. Most bekapcsoltam a tv-t, hogy eltereljem a figyelmem. Közbe pedig azon kattog az agyam, hogy vajon mi lenne a legjobb megoldás.
Nagyon aranyos vagy, hogy velem vagy :).

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


hú, más doki nincs? vagy valami ügyeletes? hmm, az még egy hét
:( addig nem bírnék várni :D ügyes-ügyes, ne gondolj rá! beszélgess a babával, én is szoktam neki magyarázni amikor "kínoz" :D ugyanmár, semmiség...szivesen beszélgetek veletek, és ha már együtt örülünk, akkor aggódjunk is együtt! :D na, de nem lesz semmi baj :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Doki van még az enyémen kívül 5-6, de egyik telefon számát sem tudom és van ügyelet csak tőlünk kb. fél órányira. Ezért várom a férjem mert egyedül nem indulnék el. A görcseim kezdenek elmúlni és egyre jobban megnyugszom. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


na jól van, az a lényeg :) továbbra is nyugiiii! :D ha elmentek dokihoz, biztos megnézitek a bébit!!! :) bár nem jó, hogy épp ilyen helyzet miatt, de látni fogod! :))))

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Kaccso, nem lehet hogy most lenne esedékes a havi vérzésed? Nekem is volt ilyen barnás valami kétszer is, méghozzá az elmaradt első és utolsó napján - erre csak később jöttem rá. Persze nagyon megijedtem, de felesleges volt. Biztos, hogy semmi komoly, holnap csak nevetni fogsz, amiért így megijedtél :-)
A lényeg, hogy tényleg menj el orvoshoz, a magad megnyugtatására is.

lulu06
Vác
 
 


Mimite, a babád már nem kis pötty :-) :-) :-)

lulu06
Vác
 
 


Kaccso: Nyugodj meg! Nem lesz semmi baj! Amint a férjed hazaért menjetek el orvoshoz! Szorítok, hogy minden rendben legyen!!!

lulu06: igazad van! :lol: már nem pötty!!! :) Talán ő a legnagyobb itt a topicban! :lol:


Kép
mimite
Győr
 
 


Lulu
Oh, szegény...remélem a rosszullétek alábhagynak. :? Nálam a 14. hét volt a fordulópont az első két terhességemnél.

Mdoor
Jó utat Rómába! :)

Kaccso
Remélem minden ok veletek! Jelentkezz, ha voltál dokinál!

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Nagyon köszönöm a sok biztatást!

lulu06: közbe számigáltam és igazad van most kéne beteg legyek.

Egyébként felhívtam a kórházat és ott kapcsolták az ügyeletes nőgyógyászt, akivel beszéltem és megnyugtatott, hogy ettől még nem kell megijedni és csak akkor menjek be ha lesz még folt a fehérneműn és a görcsök nagyon erősek lesznek. Csütörtökig pihi lesz utána a dokim majd jól megnyugtat.
Egyébként a telefon másik végén a régi dokim volt, aki utoljára nagyon bunkó volt, és azért váltottam dokit, úgyhogy nem is örülnék ha be kéne menni. Jó doki csak utoljára bunkó volt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Sziasztok!

kaccso: remelem minden rendben lesz! Tenyleg pihenjel es probalj meg ne stresszelni. Nekem egy jo konyv mindig segit benne :)

egcsi: UHs hely :) Menjel! :)

mimite: kaptam en is kepet (4-et is), de egyik sem olyan jo mint a tied :). A ferjemet majd megkerem, hogy szkennelje be - ugyis a nagyszuloknek is el kellene kuldeni. Egyebkent nekem is szorosodott a hasam - azt hittem egyedul vagyok vele... Azt mondjak, hogy a fiu babaknal jobban szorosodik az ember lanya...

babamozgas: hat nalam meg semmi nincs. Marmint a baba mozog, azzal nincs baj, csak en nem erzem meg :) En olyan 13-14. heten szamitok ra.

mdoor: Roma! Biztos nagyon jo lesz! parommal mi is szeretnenk majd egy hetet egyszer ott tolteni. Remelem jo idotok lesz!

roni: tenyleg szerencses vagy a dokiddal. A nevek tenyleg jok, amiket valasztottatok. De hogy mar mind a 3 gyereknek elore van fiu/lany nev is? Nem semmi :) Mi Kataet tudtuk mar a kezdetek ota.

lulu: kitartast a rosszulletekhez! Nem lehet egyszeru, foleg a hidegrazassal. De csak el fog mulni mar hamarosan!

En egyebkent jol vagyok. ma delutan megyek az ovodaba anyak napi fagyizasra (itt nincs anyak napi unnepseg - nincsenek anyak napi versek, enekek amiket a gyerkocok meg tudnanak tanulni, igy csak megvendegelik az anyukakat. De azert mi csinaltunk egy musort a magyar gyerekekkel mult Vasarnap :) ). Es ma van a parom szulinapja, kicsi lanyome pedig jovo kedden. Hetvegen szulinapi tortagyartas lesz :)

Mindenkinek szep hetveget!



Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek ezt a cikket, amit a Babafalvan olvastam. A cikk a nevek szammisztikai jelentesevel foglalkozik.

http://babafalva.hu/nomen-est-omen-nevu ... vegzetunk/

A mi valasztott neveink Kende es Eszter. A vezeteknevunkkel egyutt kiszamoltam mindket nevre a szamukat es ugyanazt a szamot kaptam! Meg akkor is, ha kulon neztem meg a magan ill. massalhangzokat! Tok erdekes!



Madge
Tetszenek a nevek. Elmentem az UH-s helyre. Lentebb a beszámoló. :) Boldog szülinapot az ünnepelteknek! Milyen tortát sütsz?

Roni
Nagyon felkészültek vagytok név-ügyileg. :D Nekünk csak lánynevünk van, de abból kettő is esélyes, Bianka/Bella, lehet írtam már. 8)

Szóval, nem bírtam tovább, felhívtam az UH-s helyet időpontért és szerencsémre már ma tudtak fogadni. Babóca 2,5 cm, 17O/ perc a szívverés. Láttam kezeit, lábait, nagyon mozgékony volt. Most már nyugodtabb vagyok, tudom, hogy jól van. Az ultrahangos csajszi azt mondta minden jól néz ki odabent. :wink: Képet is kaptam, de nem olyan klassz, mint amit Mimite felrakott. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Hu, Egcsi - micsoda jo hir :) Tok jo,hogy elmentel es lattad babucit. :) Nem csodalom, hogy mar nem birtad tovabb. Kell az elejen valami megerosites, hogy tenyleg bent van a baba es hogy minden rendben - legyen az egy szivhang, uh.

Tortaugy: ferjemnek eleg sokat kene fogynia, igy most a "raw diet"-et szemelte ki maganak (csak nyers kaja). Igy egy "nyers" tortat fogok "sutni" neki. Lanyom tundermanias, es tundertortat rendelt :) Valoszinuleg epres tejszin torta lesz.



Madge
Nálunk csokitorta lesz, holnap jön apjuk anyóssal. A tejszínes-epres is jól hangzik, nekem is van egy tejszínes-epres túrótorta receptem, mindenki nagyon szereti. az itteni tortákat én nem szeretem, szerintem mind túl édes és tömény. :?
Az én férjemnek is fogyni kellene, nem is keveset.... :roll:

Nagyon örülök, hogy elmentem, már megosztottam apjukkal is az örömhírt, megnyugtattam, hogy nem ikreket várunk. :lol:

Beszkenneltem az UH képet, de nagyon kell nézni, hogy lássátok a karjait, a feje, mondjuk elég egyértelmű. :) Kép

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok, lányok jó reggelt.

Én a nagy bejelentkezés után eléggé eltűntem. Nem véletlen, folyamatosan pecsételgettem, meg görcsölgetett is a hasam. Nem voltam dokinál, mert mehettem volna hetente 2x :roll:

Voltam genetikai uh-on sajnos nem lett jó :evil: :twisted: Mehetek genetikai konzíliumra :oops: Vastag a tarkóredő.
Szomorú is vagyok, meg dühös is, hogy miért vártunk ilyen sokat ezzel a bébivel :cry: Szóval nálam még semmi nem lejátszott, ezért nem is akarom a kedveteket elrontani. Majd jelentkezem, ha már többet tudok.

Nekem a rosszullétek nem múlnak, és egyre inkább az éjszakára terjednek. Kellemes álmokkal. :?
Vendég
 


Tücsi
Szorítok, hogy minden rendben legyen!!!!

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

kaccso - mi a helyzet? Jobban vagy már?

tücsi - én úgy hallottam, hogy a 12. heti vizsgálat sokszor hoz rossz értéket, miközben semmi gond nincs a kismanóval, szóval szerintem is minden rendben lesz!

Tortasütő csajok, ügyik legyetek :-) Nekem szerencsére nem kell ilyet csinálnom, a férjem cukrászmester :-) Mondjuk pont ezért nem is próbálkoznék, tutira nem lenne olyan, mint az övéi... Bár egy-két sütimet nagyon szereti :wink:

Nagyon helyes a picid, egcsi :-) Nagyon jól tetted, hogy elmentél arra a vizsgálatra!

Mi minden alkalommal viszünk pendrive-ot az uh-ra, és 8-10 képet rátölt a dokibácsi a manóról :-) Megpróbáltam feltenni, de túl nagy, és foggggalmam sincs, hogy kell belőle kisebbet csinálni :-)

Nekem hasszőrösödés nincs, csak a képem rügyezik ;) Egyébként is szeplős vagyok gyerekkorom óta (mondjuk egyáltalán nem zavar szerencsére), pont elég lenne az a minta a fejemre... ;)

Ez a számmisztikus dolog tényleg elég érdekes.

mimite - adókedvezmény ügyben az előző munkahelyem révén én eléggé otthon vagyok, a magzatod 91. napjától igénybe veheted, az orvosodnak kell róla adnia egy igazolást, és a munkahelyed könyvelésétől kell kérned kitöltendő papírt. Az adójóváírással egyáltalán nem függ össze, ez gyakorlatilag az adóalapot képző jövedelmedet (a bruttó fizud 1,27-szeresét) csökkenti 62500 Ft-tal, és ebből a csökkentett adóalapból fogják az adódat számolni. Ez konkrétan 10.000 Ft-tal növeli azt az összeget, amit kézhez kapsz. Ha gondolod, privban szívesen elmagyarázom részletesebben, meg levezetem a számítását is :-) Vagy akár itt is, ha senkit nem zavarnak a számok ebben a csodavilágban :lol:
simironi7
Tamási
 
 


Sziasztok!

Csodásak a képek, sok sok gyönyörű babuci!

Én tegnap voltam uh-on minden rendben. CRL:56 mm, BPD:22 mm tartkóredő 3 mm alatt.
Annyira ficánkolt nagyon édes volt. Én most fogtam fel igazán ezt az egészet, mikor megláttam a monitoron a kisbabát. Vagy nem mertem beleélni magam.

Mi apával sok töprengés után a magzatvíz mintavétel mellett döntöttünk. Nem volt egyszerű, de már nem akarok rajta agyalni, mert folyton elbizonytalanodok.

Tücsök! Ne keseredj el, ez a legfontosabb. Egy eredmény még semmit nem jelent!

Kaccso! Nekem Rozival folyamatos barnázásom volt és görcseim. Először nagyon megijedtem, aztán kezdtem hozzászokni és eldöntöttem, hogy nem fogok pánikolni.

Megyek takarítani + főzni, mert végre apa és Rozi elmentek itthonról sétálni . :lol:

Hú csajok még annyit akartam mondani, hogy mostanában annyi gázt termelek, hogy egy lakótelep fűtése kijönne belőle. Nagyon ciki :oops:

Beáta
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
izor
Kiskunhalas
 
 


Sziasztok!

Kaccso, remélem minden okés! Pihenj sokat hétvégén, ha tudsz.
Tortagyártó mamiknak sok sikert kívánok. Felnézek rátok , sose mernék belevágni.. a főzéssel-sütéssel jól állok, szeretem is.. de még semmilyen süteményt sem próbáltam életemben. Tortát is mindig rendelek. Biztos változni fog, ha lesz már gyerekünk :lol:
Tücsökmami, szorítok nagyon nektek! Remélem, a további vizsgálatok már jobb eredményt adnak!
Szép, napsütéses hétvégét kívánok mindenkinek!

lulu06
Vác
 
 


Sziasztok!

Estére jobban lettem és sógornőm hívott, hogy menjünk el egy gyerekfilharmónia koncertre. Össze kaptam magam és gondoltam jó lesz arra, hogy elterelje a figyelmem. Jó is volt, és szerintem a baba is élvezte olyan jól megnyugodtunk. Reggel mikor megébredtem jobb felől alul éreztem valami fúra rúgás szerűt. Szerintem még korai, hogy érezzem, főleg, hogy első gyerek, de annyira lent volt, hogy a belső szervei mozgására sem tudom fogni.

madge: juj de jó a torta gyártás, csak ne fáradj el. Isten éltesse a lányodat és a férjedet, na és téged is persze :).
Most, hogy írjátok én is jobban megnéztem a hasam és az enyém is szőrösödik elég rendesen. Nekem is jöttek pattanások a mellkasomon és a melleim között, pedig még tini koromba sem volt egy pattanásom sem.

egcsi: gratulálok a jó eredményekhez. nagyon édes a baba :).
Nyámi nyámi túrós torta.

tücsökmami: minden rendben lesz, ne légy dühös magadra! Szorítok!

izor: gratulálok a jó eredményekhez, és köszönöm a biztatást.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok a jó eredményhez!!!

Mimite! Nagyon édes a pici!

Kaccso! Remélem azóta is minden rendben!

Tücsökmami! Ne aggódj! Tényleg sokszor rossz az uh eredmény. Drukkolok h minden rendben legyen!!!

Roni! Szerintem nyugodtan leírhatod itt is, lehet mást is érdekelne (már ha nem gond)

Én most kombinált teszt eredményétől fosok nagyon, pénteken lesz kész.
Én is rügyezek, főleg a fejem és a hátam, ráadásul nyáladzom is, m egy veszett kutya. :? Buborékolást én is éreztem már, de inkább az emésztésnek tudom be, meg néha olyan érzésem van a köldököm körül, mintha belém boxolna, de azért ezt én is még túl korainak tartom. Aztán kitudja... Állítólag a 2. gyereket előbb megérzi az ember.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


igen Pruci én is úgy tudom hogy a másodiknál már előbb lehet érezni őket én az elsőnél már a 16. héten rendesen éreztem úgyhogy most is nagyon várom már :lol:

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


A bőröm nekem is olyan mint egy tininek. A férjem ezzel hülyéskedett, hogy lecserélte a feleségét egy tinire :)
A szőrzet sűrűsödést már én is kezdem látni. Zsomával nekem a hajam kb a duplájára sűrűsödött, és kb. minden szőrzet több lett :( Viszont a szoptatás alatt/szülés után 2-3 hónappal ezek el is tűntek. A hajam csomókba hullott.
Szerintem a hormonok okozzák a patikat, és a szőröket is.

Tücsökmami: próbálj meg nem idegeskedni, bár tudom ez elég nehéz. Vigyázzatok magatokra.

Kaccso: Te is vigyázz magadra, próbálj pihenni, és a görcsökre magnéziumot tessék inni.

Izor: bátor vagy, hogy neki mész a magzatvíz vizsgálatnak. Én csak nagyon-nagyon indokolt esetbe csináltatnám meg. Csak akkor ha az összes vérvételes teszt, a kombi, az integrált, a négyes, meg a nem tudom még mik azt mondják, hogy gáz van ...

Nekem tegnap volt egész nap olyan a hasam mintha meg akart volna jönni a havim. Fel volt fújódva, és feszített a hasam alja és a derekam. Egy kicsit be is paráztam, de remélem nincs baj. Én holnap megyek vissza a leleteimmel a dokihoz, majd rákérdezek.

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Sziasztok Csajok!

simironi7: köszönöm a segítséget az adókedvezménnyel kapcsolatban, azt is megköszönném, ha bővebben is írnál róla! Szerintem itt is nyugodtan írhatod, mert biztos vannak rajtam kívül többen, akiket érdekel!
A képeket én mindig a Paint-be kicsinyítem le! Próbáld meg, mert jó lenne megnézni a ti picurkátokat is!

izor: gratula a jó eredményekhez! Bátor vagy, hogy megcsináltatod a magzatvíz vizsgálatot!

egcsi: nagyon édes a babátok! Kis picurka!!!

Tegnap voltunk nézelődni a Brendonba. Nagyon szép dolgok vannak, de az áruk..... Egy terhesnadrág 12000 ft körül van. Nem semmi!!! A picinek vettünk egy baba manikűr szettet, és egy babafésűt! Sajnos addig nem igen tudok vásárolgatni ruhákat, amíg nem tudom a nemét, pedig már olyan jó lenne!!! :) Véglegesen eldöntöttük a neveket is! :) Krisztofer/Kiara lett a két befutó!! :)
Ti hogy álltok a vásárlással?

Szép napot!


Kép
mimite
Győr
 
 


Mimite
Nekem csak ruhákat kell vennem és egy kiskádat, a többi megmaradt a fiaimról. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


nekem sem kell túl sok mindent vennem ha kukacos lesz akkor azért beszerzek pár kék holmit szegénykém ne legyen már akkor rózsaszínben :lol: ja meg egy tuti jó fejőgép nálam mentődolog :lol:

Molme én is amikor szoptattam csomókban hullott a hajam a fodrászom is kész volt amikor néha elmentem pár hónap után már látványosan kihulllott előlről az összes hajam úgyhogy fél év után én abba hagytam a szoptatást én nem is tudom hogy marad hajuk akik évekig is tudnak szoptatni :roll:

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


Sziasztok!

egcsi, édes a babucid! szerintem nagyon is jól látszik a kezecskéje! :)

tücsökmami, minden rendben lesz, de félj! a barátnőmet is jól beparáztatták, semmilyen eredménye nem lett jó, aztán a magzatvízvizsgálaton kiderült, hogy tökéletesen egészséges a baba.

kaccso, nálatok is minden ok lesz. az elején én is barnáztam és azt mondta a doki, hogy ezzel nincs semmi baj, a hormonváltozások miatt van.

A 12. hétbe lépem ma. Szombaton nem volt egy szem hányingerem sem, azt hittem (vagy legalábbis reménykedtem benne), hogy elmúlt végleg, de tegnap bepótoltam a szombatit is... nem baj, közeleg a második trimeszter, csak elmúlik.

lulu, de jó, hogy te is nov. 28-ra vagy kiírva!

hízás: 1 kilónál tartok. a hányinger nálam csak akkor múlik el, ha eszem valamit, így most sokkal többet tömök magamba, mint egyébként. :) ezért is várom, hogy elmúljon a hányingeres időszak, mert most akkor is eszem, ha nem vagyok éhes... a sok kaja ellensúlyozására próbálok minél többet sétálni. napi 1 órát legalább. ez jó az anyagcserének is. szerencsére nincs is székrekedésem. :) a gázokkal viszont gáz a helyzet.. :oops:

Jó sütögetést Nektek, akik szülinapra készültök!

Én most nemrég voltam szülinapos, úgyhogy most nekem sütött hétvégén a húgom egy isteni csokitortát. Amerikások, ti biztosan ismeritek az oreo kekszet, annak a fekete részéből volt az alja, a teteje meg philaderphia sajtkrém, csoki, stb. a tetején eper.
Apukámtól meg kaptam 36 szál barackvirágszínű rózsát és egy piros is volt a csokorban a babucimnak. nagyon megható volt! :)

jó hosszú voltam, pedig még tudnék írni :)

szép napot Nektek!
mdooor
 
 


utólag is boldog szülinapot mdooor!
hú lányok, a múltkor elkiabáltam magam. tegnapi nap folyamán 4X!!!!!!! látogatott meg a vuk família...
amúgy azért kínlódok, mert egyszerűen nem tudok büfizni. most kicsit undi leszek, de róka közben végig büfögöm az akciót... és utána megkönnyebbülök! :D tegnap már a párom sört itatott velem, attól nagy nehezen, de jött egy kicsi. :D szegény babucik, átérzem mostmár, milyen rossz ha nem tudnak büfizni :D
viszont tegnap megilyedtem, nem volt még ilyen, hogy 4x hánynék.. remélem nincs semmi bajunk. egész este kínlódtam, annyira éreztem a savat a torkomban... pedig fogatmostam, gurguláztam :D ittam egy pohár tejcsit is, de szinte sírva aludtam el. reggelre elmúlt, de most megint émelygek, és alig akar lecsúszni a kaja... lehet hogy már pszichés alapon "nem eszek", mert utána gó wc... :(
ti remélem jól vagytok! megy valaki mostanság dokihoz?
mimite, ne is mondd... úgy vennék valamit a pöttyömnek :) tesómtól már "kaptam" 3 icipici bodyt, meg egy rugit. de nem adta még oda, csak megmutatta :D amúgy ruhácskákat csak néhányat szerzek majd be, mert tesóm ikreiről bőven van "adomány", tesóm félretett minden szebb-márkásabb-megkíméltebb darabot :) én már babakocsit, kiságyat, bútort vennék szivesen, ja meg szorongatnám Apával a bébinket...nagyon várom már! :D barátnőm ilyenkor kiröhög, ő meg azt mondja hogy szivesen "visszadugná" néha egy kis időre :D
annyi mindent kéne ma csinálnom, de még az ágyból sem keltem ki... most facebookon találtam egy játékot, azzal szenvedek :D vissza a gyerekkorba :D
szép, rókamentes napot nektek!!!! :D

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Sziasztok!

Sajnos nálunk bekövetkezett a legrosszabb :(. Szombat délután újra kezdtem vérezni és akkor bementünk a kórházba.
Sajnos a babának már nem volt szívhangja :(. Nagyon nehéz most de a család mellettem van és talpra állok újra. Senkinek sem kívánom ezeket az érzéseket!
Nektek könnyű terhességet és majd könnyű szülést! Majd közbe közbe benézek hozzátok!
Puszi
kaccso
Üröm
 
 


szia kaccso...nem ilyen hírekkel várunk téged :( rettentően sajnálom! :( szörnyű érzés lehet... :cry: kitartást neked, és az egész családodnak! azért ha néha van kedved, és erőd, nézz be hozzánk, szivesen látunk! :(
puszi!

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers
jucka0906
 
 


Sziasztok!

Kaccso! Nagyon-nagyon sajnálom! :cry: :cry: :cry: Kitartást az egész családnak!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Egcsi! Nagyon édes a kis manód!

Ma kaptam sms-t a sejtbanktól h kész van a down szűrés eredménye, a neten meg lehet nézni. Remegve néztem meg:

A szűrővizsgálat eredménye: Alacsony kockázat
Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 6 700
Kockázat az Edwards-kór előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000
Megjegyzés: nincs megjegyzés.

Ez ugye jót jelent?

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Kaccso, nagyon sajnálom! Sok erőt és kitartást nektek!
mdooor
 
 


Mdoor! Utólag nagyon boldog szülinapot!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Kaccso
Nagyon sajnálom! :cry: Igen, talpra fogsz állni és leszel még egészséges babuci anyukája!

Mdoor
Happy birthday!

Pruci
Igen, ez mind azt jelenti, hogy nagyon kevés az esélye a renellenességnek. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


pruci, ez tökéletes eredmény! gratulálok! :)

köszi a köszöntéseket! életem legfontosabb éve ez. nagyon szép szülinapi ajándékot kaptam az élettől. és egy egybeesés: a párom névnapján, Anya szülinapján fogant a babucink :)
mdooor
 
 


Köszönöm csajok!
Kívánom, hogy soha ne tudjátok meg milyen érzés. Én azt hittem ez egy rossz álom és fel fogok ébredni, de sajnos nem.
Remélem azért majd egy 2012-es baba összejön.
kaccso
Üröm
 
 


kaccso: nagyon-nagyon sajnállak benneteket. Kitartás, és ne tessék feladni, pár hónap pihi és uccu neki a baba gyártásnak. Addig is vigyázz magadra.

mdoor: boldog szülinapot.

Rosszul levőknek kitartás egyszer csak vége lesz.

Én ma mentem vissza minden leletemmel a dokihoz. Pihenésre lettem ítélve, mert sajnos szombat óta elkezdett fájni a hasam, meg a derekam. A doki azt mondta, hogy a petezsák felszívódás miatt lehet. A babó a doki szerint szépen fejlődik :) Ez legalább jó hír. Mert hétvégén már nekem is átfutott minden rossz az agyamba, a göcsök miatt.

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


kaccso: rettenetesen sajnalom :( sajnos en is tudom milyen elvesziteni egy babat. Kitartast, legkozelebb biztosan sikerul!

molme: pihenjel tenyleg (mar ha tudsz a kisfiad mellett)

pruci: gratulalok a jo eredmenyhez :) Nekem Csutortok magassagaban lesz meg az eredmeny.

mdoor: Boldog szulinapot :) Orea keksz :) lanyom szereti. Ill. szeretne, ha kapna :twisted:

jucka: remelem azert lassan jobban leszel. Nem lehet egyszeru neked.

izor: gratula neked is a jo eredmenyhez :)

Roni: cukrasz ferj? mazlista :)

Mimite: latom ti is a K betus nevekre mentek :) A Kiara nagyon szep hangzasu nev.

tucsokmami: en is szoritok nektek, hogy minden rendben legyen!

A hetvegenk jol telt. Nagyon jo ido volt (25-28fok!), szoval jatszoteren voltunk sokat. A torta jol sikerult. Vegul csak egyet csinaltam, a masikat a szulinapi zsurra csinalom.



Madge
Boldog szülinapot Katának! :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

kaccso: nagyon sajnálom a történteket! :( Szorítok, hogy minél előbb sikerüljön a baba!

pruci: gratulálok a jó eredményekhez!

Tegnap megkaptam a vérvétel eredményeit is! Szerencsére minden eredmény jó lett! :) 23-án megyek az AFP vérvételre, remélem ott is rendben találnak mindent! Olyan rossz ez a folytonos aggódás!
Tegnap voltam a nőgyógyászomnál, felírt 5 fajta vasat..... Meg 10 kg helyett azt mondta csak 8-at hízhatok! Majd meglátjuk! :)
A jó hír viszont, hogy a terhesvitamint lecsökkentette heti 2-re. Ma kiváltom a gyógyszereket, a patikusok most örülhetnek, mert ott hagyok egy kisebb vagyont..... :)

Ma nagyon jó idő lesz! Szerintem kiülök a kertbe a hintaágyba, lazítok egyet. :lol:
Mindenkinek szép napot!


Kép
mimite
Győr
 
 


Sziasztok!

kaccso - teljesen elhűltem, 12. hét körül még történik ilyen?!? Nagyon sajnálom, és őszintén kívánom, hogy hamarosan újból életet növessz a pocódban, és minden rendben legyen!

pruci - gratulálok a jó eredményhez. Mi holnap megyünk a kötelező ultrahangra, csütörtökön meg vérvétel pfujj.. Nagyon kíváncsi vagyok a holnapra, remélem minden rendben lesz. Kb mennyi időbe telik, míg lesz eredménye a Down-szűrésnek?

mimite - hogyhogy vasat kaptál, ha jó a véreredményed? És egyből 5féle, ez nem semmi... :-) Biztosra megy a dokid :-) A végéig csak 8 kg-t hízhatsz? Eddig mennyit híztál?

molme - semmi rosszra nem gondolunk :-) Élvezd ki a pihit ( babóca majd úgysem hagyja már később ! :wink: )

madge - a cukrász férj tényleg nagyon klassz, most már szerencsére tudok parancsolni magamnak, de kapcsolatunk első évében magamra rántottam 10 kg-t... A cukrászműhely felett laktunk, alattunk ott volt a hűtőkamra, folyton minden finomsággal tele... ehhh... Persze drága férjem szerint így lettem tökéletes :-) Azóta szerencsére elköltözünk, és most nem is kívánom az édességet (szerencsére), de azért a fagyit nem bánom, hogy kéznél van :-)

Akkor adózzunk kicsit :-) Az egyszerűség kedvéért egy bruttó 100.000 Ft-os fizetéssel számolok.

A 100.000 Ft bruttó bért első lépésben szuperbruttósítják, azaz 1,27-tel megszorozzák:

100.000*1,27 = 127.000 Ft

Ebből számolják az ember adóját (konkrétan az SZJA-t). Ugye idéntől mindenki 16%-os adót fizet, ami jelen esetben:

127.000*0,16 = 20.320 Ft

Namost, ha elmúltál 90 napos, és beadod a dokitól kért papírt, és kitöltöd, amit a munkáltatód ad, az a következőkben változtatja meg a személyi jövedelem adódat:

Egy gyermek/magzat után az adóalapodat 62.500 Ft-tal csökkentik, vagyis:

100.000*1,27 = 127.000 - 62.500 = 64.500 Ft

Ebből számolják a 16% SZJA-t:

64.500 * 0,16 = 10.320 Ft

Így a 100.000 Ft-os bruttó fizetésből nem 20.320 Ft SZJA-t, hanem csak 10.320 Ft SZJA-t vonnak le.

Emellett még négy dolgot vonnak kötelezően, ezt nem változtatja semmi, viszont ennek a kiszámításához a sima bruttó fizut veszik:

- a 10% nyugdíjjárulékot (10.000 Ft)
- 4% természetbeni egészségbiztosítási járulékot (4.000 Ft)
- 2 % pénzbeli egészségbiztosítási járulékot (2.000 Ft)
- 1,5 % munkaerőpiaci járulékot (1.500 Ft)

Összesen: 17.500 Ft-ot.

Tehát gyermek utáni adókedvezmény nélkül így néz ki:

100.000 Ft bruttó fizetés
-10.000 Ft nyugdíj
-4.000 Ft TEB
-2.000 Ft PEB
-1.500 Ft munkaerőpiaci j.
-20.320 Ft SZJA

Kézhez kap: 62.180 Ft

Gyermek utáni adókedvezménnyel:


100.000 Ft bruttó fizetés
-10.000 Ft nyugdíj
-4.000 Ft TEB
-2.000 Ft PEB
-1.500 Ft munkaerőpiaci j.
-10.320 Ft SZJA

Kézhez kap: 72.180 Ft

Két gyermek esetén ez gyermekenként 62.500 Ft adóalapcsökkentő, tehát 125.000 Ft.

Ugyanennél a 100.000 Ft-os példánál:

Szuperbruttó: 127.000 Ft
127.000 - 125.000 = 2.000 Ft - ez lesz az adóalapod :-)

Így:
2.000 * 0,16 = 320 Ft lesz az SZJA-d.

Két gyermek utáni adókedvezménnyel:


100.000 Ft bruttó fizetés
-10.000 Ft nyugdíj
-4.000 Ft TEB
-2.000 Ft PEB
-1.500 Ft munkaerőpiaci j
-320 Ft SZJA

Kézhez kap: 82.180 Ft

Három gyerekre pedig még több a csökkentő kedvezmény, azt sajnos nem tudom pontosan, a beosztottaim között max két gyerek volt, így elég volt ezt megtanulnom :-)

És még egy fontos infó: akinek nincs annyi bruttó (egészen pontosan szuperbruttó) fizetése, hogy pl. két gyermek után mind a 125.000 Ft-ot igénybe tudja venni, ebben az esetben lehet kérni megosztást, akár úgy, hogy egyik gyerek után apuka, másik után anyuka, vagy úgy, hogy év végén amit pl anyuka nem tudott felvenni, azt apukánál elszámolják köv. évben.

Huhh, remélem érthető lett ez a számdzsungel, lényegében a 100.000 helyére kell behelyettesíteni a bruttó fizut és a "gyerekmennyiség" szerinti adóalapcsökkentést kell alkalmazni :-)

Kérdezzetek nyudogtan, ha nem voltam világos! :-)

Sziasztok!
Roni
simironi7
Tamási
 
 


Roni: köszi a részletes leírást. Én pont tegnap voltam ugye a dokinál, el is felejtettem elkérni ezt a papírt :(. Mondjuk ha kezd férjem az új munkahelyék, akkor lesz igazán fontos, hogy ott már le legyen adva mind a két gyerekre a papír.

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Köszi csajok a biztatást. próbálok pihenni, de ma pl olyan jól érzem magam eddig. Semmi görcs, semmi has mg derék feszülés. Elfelejtettem megkérdezni a dokitól, meddig lehet számítani ilyen rosszul létekre. Az a baj, hogy a doki, akihez járok, baromi jó orvos (pedig sztk rendelésre járok), de olyan gyorsan csinálja a dolgát, meg olyan gyorsan beszél, hogy sokszor örülök, ha azt felfogom, amit mond :D Pedig nem vagyok gyenge felfogású... De ez van. Állítólag ez a doki alap járaton ilyen pörgős, és a privát rendelésén is nagyon kell koncentrálni mit is mond...

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Roni, köszi a számokat!! Hasznos volt és érthető. Lényeg, hogy 10ezerrel többet kaphatunk kézhez a köv. hónaptól. :)

Nálunk a férjem nem cukrász, viszont istenien főz. Gyakorlatilag minden nap az ő finom főztjét ebédelem-vacsorázom. :) El vagyok kényeztetve. Pedig én is nagyon szeretek sütni-főzni, de most neki van több ideje.

Még két nap és indulunk Rómába! Hurrá! Még egy hét és láthatjuk a picurkánkat! Még nagyobb hurrá!! :lol:
mdooor
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: