Új privát üzeneted érkezett!

hofeherke írta:Sziasztok!

Újaknak továbbra is üdv! Ha szeretnétek a táblába kerülni, akkor írjatok adatokat!

Én csak most értem ide.... délelőtt takaríttottam, mostam, főztem (nagyon finomakat :) ) aztán meg kidőltem aludni... teljesen megszoktam már a nagy pihenéseket...

A párom ráolttatta az infuenzát a náthájára. Most nem fest valami fényesen.... így kénytelen takaró alatt tanulni az államvizsgájára és meg tüsténkedhetek körülötte :)

Daligra: Már csak egy rossz fogam van... :) Szinte a teljes felső fogsoromat végigtömték a nyárom... vacak rejtett lyukak. KÍvülről nem látszanak, alig lehet megtalálni, belül meg kráter... csak onnan tudom, ha baj van, hogy érzékennyé válik.
:oops:
ddia74
Mór
 
 


Sziasztok!Probálkozok!Remélem sikerül írnom ide .
ddia74
Mór
 
 


Sikerült!!!
Új vagyok és tök béna.
ddia74
Mór
 
 

 
 

Szia Ddia!

Ne add fel, kis gyakorlás és menni fog! Írsz magadról néhány sort?

Úgy látom a hétvégét mindenki hasznosan töltötte és nem nagyon ért rá netezni :P
Mi is elszöszöltünk ezzel, azzal...

hofeherke
 
 


én jelmezt varrtam a nagylányomnak, ime :)
Kép
DDia udv itt, ne aggodj a hibák miatt, majd belejossz :)
irsz magadrol pár szot? :)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Sziasztok!

Üdv Ddia, örülünk, hogy csatlakozol hozzánk,ja és ne aggódj ahogy mondják belejössz mint kiskutya az ugatásba. :lol:

Csillanya: nekem három van a leg idôsebb fiú 9 éves,aztán a kettô lány 7 és 2 évesek.Tök ügyi vagy , bár csak én is tudnék varrni! :roll: Nagyon szép jelmezt varrtál és jól ál a kis tündéri lánykádnak is.

Eszti:hát ez eszméletlen ilyen egy tuskó nôt, nem lett volna neki mindegy, hogy bent van vagy sem? felháborító . és ha legközelebb délután mentek akkor meg kitalálja , hogy csak délelött lehet bemenni? nem bírom az ilyen embereket.biztos nm volt jó estéje :lol: mondjuk az sem jogosítja fel, hogy egy embernek a napját tönkretegye. Sajnálom az esetet. Legközelebb szerintem mielött mentek azért érdeklôdj nehogy megint így járjatok.

Csajok holnap uh , már nagyon várom olyan izgatott vagyok :lol: Mi még nem teszteltünk majd talán ma!

Majd jelentkezem jó éjjt!

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Sziasztok!


Nem tudtam jönni pár napig, húúúú mennyit kellett visszaolvasnom...
De sikerült....
Én pár napja iszonyat rosszul vagyok...Küzdök a székrekedéssel, már rendesen fájnak, szúrnak a beleim, borzasztó....Azt hiszem el kellene mennem egy belgyógyászhoz...És 2 napja annyira gyenge vagyok, hogy konkrétan nem bírok állni, összesek ha 1 percnél többet állok. Most még "könnyű" volt, mert férjem segített, főzött, foglalkozott Gvenivel, de hogy holnaptól mi lesz?!:(

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Hulla vagyok, de megpróbálok gyorsan reagálni:


Daligra: Vashiány nekem is van rendesen, dokim nézett is a vérképemen, hogy már most ennyire vashiányos vagyok...
Nekem az alap, hogy ha valahonnan felállok, sötétedik a kép...

Nagyon durva ez az ovi dolog, és hogy nyugaton ennyire igénytelenek az emberek....1 héten 1x fürdés???!!!! Áááááááá
Amúgy a szomszéd csajszi mondta, hogy igaz sok évvel ezelőtt, de németo-ba bébiszitterkedett egy milliomos családnál, akik elképesztőek voltak! heti 1x fürdés, a gyerek 9 éves volt, sosem mosott kezet, úgy evett, hogy kitette a fütyijét közben az asztalra ha épp úgy volt kedve, vagy csak épp fogdosta, aztán evett tovább!!!!!
A nő járt a bíróságra, mert ügyvéd volt, de a ruhái mindig gyűröttek, büdösek, piszkosak voltak, és mindig kb 3 napos smink volt rajta, abban aludt, és reggel csak igazgatta..stb...
Szóval igen, még hogy mi vagyunk a balkán....no komment..


Anita, én nagyon örülök a nyári terhességnek, én nagyon szeretem a meleget, és bírom is. Gvenivel is végig nyáron voltam terhes, hiába nov 5-én született, október közepéig akkor nyár volt.
Ahogy írták a többiek is, nem kell sok ruha, sok gyümi van, stb...
Bár sajnos valszeg nem sokat fogok élvezni belőle, mert várható a terhességi cukor nálam is:(

Nyaralni mi nem megyünk valszeg, csak hosszú hétvégekre ide-oda...


Csillanya, nekem is volt terhes cukor, így már a 16. héten, az AFP-vel együtt fognak csinálni terhelést....
Nagyon szép a nagylányod, jó hogy tettél fel képet!


Eszti, ilyen bunkó hogy lehet valaki! Akkor gondolja azt hogy délután van!!!!! Basszus, nem mind1 neki???!!!! Szegény párod, férjem szerintem balhézott volna hogy látni akarja a babáját....
Kössz, aztán egy ilyen kezében vagy, amikor ezer kérdése van az embernek, stb....
Sajnos nekem is mondta a dokim, hogy a belső méhszájra rálóg a lepény, de a 20-ik hétig nincs a végleges helyén, szóval én is bízom benne hogy feljebb mászik....De ha rajta maradna, akkor valóban császár, de nem fog ott maradni:)


Niki, nekem is nagyon sok folyásom van, kb napi 3 tisztasági betétet használok el....


Csilla, örülök hogy jól vagy, és szupi hogy megvolt az esküvő, és a költözés....Amúgy sejtettem hogy az esküvő foglal el:)
Kinél szültél volna a MÁV-ba? És miért jöttél el?



Kórház: nálunk nem kellett semmit fizetni. 3 ágyas szobák vannak, saját fürdővel...zuhanyzó+wc....


Huh, nem tudom ki maradt ki, bocsi, de most ennyi fért bele....

Jó éjt mindenkinek!

Sz.

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Csatlakozom a rosszullevőkhöz. Mai programom: róka, gyomorégés, fejfájás....
És voltam ma az endokrinológusomnál, aki azt mondta, hogy mivel már most határeset a cukrom, így szigorítani kell a diétámon. És egy hónap múlva kontroll... :(
A vasam meg túl jó, így kevesebb elevitet kell szednem...

Aki rosszul van annak jobbulást!!!

hofeherke
 
 


Sziasztok!

Fél méterrel a föld felett: családilag megkukkoltuk Pötyit, aki nagyon jól viselkedett. Az elején aludta, hagyta magát méregetni elég sokáig, aztán meg felpörgött és olyan mutatványokat produkált, hogy folyton elröhögtem magam, szétcsúszott az uh kép, stb. Még a dokim is nevetgélt: belenyúlt az orrába, forgott, boxolt, integetett, rugdalt. Kaptunk 3D képet is, Bendegúz odavan érte, meg Csaba is.

A Down esélyünk 1:14189-hez, azaz magasan tökjó, így megnyugodhatunk.

CRL: 56,8mm-62 mm
Szívfreki: 158 bpm
BPD:20,4 mm
Tarkóredő: 1,7mm
HC: 73,1 mm
FL: 8,5 mm
AC: 56,3 mm

3 ér a köldökzsinórban, 4 kamrás a szíve, látszanak a vesekezdeményei. Gyomra telődik, éppen ivott is egyet. A méhlepény hátsó fali, mélyen fekszik, de a doki szerint feljebb mászik majd.

Megszámoltuk a kis ujjait is. :lol:

Mi teszteltünk egy kanalat, de a doki most nem mondott semmit: mutatta, hogy hol van a nemiszerve, és elég hangsúlyos volt, de azt mondta, hogy ebben a korban még a nagyajkak is annyira lelógnak, mintha kukac lenne. Így egyelőre Pötyike marad kérdőjel. Majd legközelebb. Ja, és 09.10-e a céldátum :)

Visszaolvasok, és írok még.

K.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Eszti, direkt rákérdeztem miattad a méhlepényes dolognak, és megmutogatta az orvosom, hogy hogyan helyezkedik el most a méhnyak, és a méhszáj, rajta esetleg a lepény, és ahogy nő a pocak és a méh, hogyan megy feljebb. Szóval, ő pl azt mondta, hogy a 12. héten ebből messzemenő következményeket nem lehet levonni semmiképpen, Minimum a 16. heti uh-t meg kell várni, de leginkább a 20. hetit.

Ddia, szia!

Csillanya, micsoda csajos nagylányod van! Nagyon szép! A jelmez is, ügyi vagy.

Szilvi, nekem is fájnak, megértelek. Én múlt héten 2x is a glicerines kúphoz nyúltam. Ez van...

Mara, sajnálom a cukrodat. Én el sem tudom képzelni, hogyan tudnám betartani. A Nagymamám cukros, de még látni is nehéz, hogy böki magát és betartja azokat a grammokat.
Én Femibiont szedek, abban nincs vas. Nekem olyan átlagos vasam van, viszont a TSH-m nagyon szépen beállt 1,9-re.

Bendi holnap mehet oviba, hurrá!!!

Na, megyek, végre süt a Nap.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Hello Csajok!

jól eltűnten én is, elkapott ez a sz..r álomkór, állandóan aludnom kell. Bár inkább ez, mint a hányás, így Mara együttérzek! :-) S kitartást a diétához! nem irigyellek, én ezekben soha nem voltam jó.. Fogyózni sem bírtam soha, bár nyilván ez most telejsen más. A gyerkőc az első...

Kinga, tök jó, tök jó! Olyan jó volt olvasni a soraidat! Örülök, hogy minden rendben van!

Kcsilla, gratula az esküvőhöz! Remélem azért tudsz jönni közénk ezentúl is gyakran...

Eszti, hogy mekkora bunkesz ez a nő. Én nem is tudom mit csináltam volna, a páromról sejtem, hogy elküldte volna melegebb éghajlatra. Múlt héten voltam a dokimnál, s a párom nem tudott elkísérni, s otthon, mikor meséltem neki, hogy milyen izgága volt az UH-on a kis krumpli, teljesen odavolt, hogy ő ezt nem látta. Így megértem, hogy teljesen kiakadtatok... Mintha nem lenne mindegy, hogy délelőtt vagy délután.... beszarás...

Ddia, üdv itt! Ne aggódj, majd belejössz!

Nyaralás: hát, mi még nem is gondolkodtunk rajta. Ilyan nagy nyaralás biztosan nem lesz, sztem lemegyünk majd a Balcsira vagy Venecére. Nemtom. Majd eldöntjük...

Csillanya, ez a jelmez szuper! Nagyon ügyes vagy! Mindig úgy csodáltam azokat, akik ennyire kreatívak. Én 5 szél virágot sem tudok elrendezni a vázában úgy, hogy az jól mutasson...

nos, kórház, privát szoba: asszem ahol én leszek, ott 10 ezer egy nap. Azt gondolom megéri, hogy egyedül legyek/legyünk. Nem tudom ki említette, hogy amikor ő szült, a látogatók csak úgy hemyzegtek a szobában, s még níyugodtan sem lehetett szoptatni. Eléggé új meg szokatlan a helyzet így is, nemhogy még ott más is bámuljon...
Asszem én ettől vagyok a legjobban berezelve, hogy nem biztos, hogy fogom tudni mit kell csinálni.... Ráadásul olyan rémálmaim vannak, hogy még elmesélni is rosszul esik... De remélem idővel elmúlnak, nyugtassatok meg, hogy ez csak az első gyerekesek parája....


Remélem mindnekinek írtam, reagáltam, ha valaki lemaradt volna, elnézést....

Szép napot! Mikor fog már sütni a Nap????????????????? Akarom!! :-)

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma is elég gyenge, meg fejfájós vagyok:( Szerencsére Gveni elég nagyot aludt délután, addig én is pihentem..Ami viszont rossz, hogy a mellettünk lévő lakásban teljes felújításba kezdek mától, legalább 2 hétig:( Lehet anyuéknál leszünk sokat....De rendes volt a csávó, mert ma is becsöngetett, kérdezte mikor alszik a pici, mert igyekeznek addig nem nagy zajt csinálni, dehát 2 héten keresztül nem tudnak mindig hozzánk igazodni...Na meg más sem hiányzik a fejfájásomnak, mint a fúrás:(


Mara, kitartást a diétához! Nekem előző terhességnél már a 3 hónap diéta is nehéz volt, már a kórházban szülés után megettem egybe egy doboz bonbonettit:) Remélem jó lesz még a cukrom a 16. heti terhelésnél, különben most mégtöbbet diétázhatok...


Kinga, szuper hírek,örülök hogy minden ok!


Jaj, én olyan para vagyok, még csak márc 17-én megyek a 12 hetes UH-ra:( Addig izgulhatok hogy minden rendben van e odabent. Ma is kívülről hajongáltam bele a járókába, pakoltam össze benne a játékokat, és aztán úgy fájt lent a hajolástól. Remélem az ilyenektől nem lesz gond. Olyan lassan telnek ezek a kritikus hetek:(

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


....felújításba kezdtek...:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Köszi lányok az együttérzést, és bocsi, hogyönző módon csak magammal foglalkozom :)
Az igazság az, hogy eddig is diétááznom kellett az inzulinrezisztencia miatt, így már 2 éve nem eszek cukrot, és édességet (kivéve, ha én sütöttem, és nincs benne cukor), meg tartom viszonylag rendesen a szabályokat... Eddig 200g szénhidrátot ehettem, hogy hízzak, most ezt vették le 175-re. És azért vagyok kétségbe esve, mert a 200-al is csak a súlyomat sikerült megtartani, most meg hogy kellene a súlygyarapodás nem ehetek sokat... hát mitől fog így megnőni a kibabánk? Én ettől komolyan rettegek...

hofeherke
 
 


Fúú Mara, egy hős vagy, hogy 2 évet már kibírtál édesség nélkül!
Nagyon büszke lesz Rád a kisgyermeked, ha elmondod majd neki nagykorában, hogy milyen áldozatot hoztál meg azért, hogy ő megszülethessen. Gondolok mindenre, amit már írtál, hogy 5 évbe, és 1M ft-ba van a baba...

És most hány kiló vagy? Hát szerintem a baba miatt ne aggódj, ő leszívja ami kell neki, inkább az a kérdés szerintem, hogy a Te súlyod hogy fog alakulni. Tudom milyen kevés a 175gr szénhidrát, én 180-ra voltam állítva. Mondjuk édesség nélkül sokszor nem ettem ennyit meg. Az édesség dobja meg. Amúgy nem eszel diabetikus édességeket sem? Pl én ettem cukorbetegeknek gyártott Milkát a terhesség alatt, beépítettem a 180gr-ba. Meg cukormentes csokitortát is, és nagyon finom volt, nem lehetett megmondani, hogy cukorbetegeknek készült. Mondjuk 1 szelet, az 100gr szénhidrát volt, így egyik nap csak a felét ettem meg.


És ha megszületik a babóca, abba hagyhatod a diétát? Mert akkor úgy is visszaszeded a lement kilókat. Amúgy bocsi a tudatlanságomért, de ami az az inzulinrezisztencia?

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok!

Jelentem nálunk is minden rwndben van a babóca 44,5mm a tarkóredö 1,36. Elvileg 11/4 naposnak felelünk meg úgyhogy a doki szeretne látni 5 hét múlva hogy megnézhesse a kis agyacskáját is. Ez egyébként egy lengyel doki volt és ki volt akadva ,hogy a 18.héten van az elsô idôpontom a korházba. Én egy kicsit megnyugodtam úgyhogy nem érdekel a korház fôlleg hogy készülök a hazaútra :lol:

Mara: hát nem irigyellek, szegényke bár nm tudom csak sejtem, hogy milyen lehet mivel a legkisebb cukros nálunk. Éggyál talán nem haragszunk ez nm önzôsség és különben is azért vagyunk ,hogy számíthassunk egymás támaszára még ha csak így levélben is.Sôt olykor szerintem kár ,hogy csak így. Nagyon vigyázz magadra. Tényleg te akkor nem is használsz édesítôt sem. Bár mi nem szeretjük a mü dolgokat ezért a pindurinak sem adtunk olyat. Próbáltad már a xilitolt ez egy 100%-ban növényi eredetü édesítôszer nekünk bevált. Igaz hogy drága (1.36kg nálunk itt kinnt €19)de megéri ja és a tônkölybúza liszt. Bár lehet hogy ezek nm jók neked akkor bocsi.

hilsseli:hú nem lennék a hejedben ,hát akkor szerintem is menjetek át az anyukádhoz mielött baj lenne a picurkád is legalább tud majd alcsizni na meg te is pihizni ami valljuk be rád fér szerintem és még talán a munkával is jobban haladnának és talán elôbb végeznének.Kitartás

Csillany: gratulálok a méretekhez nagyon ügyik vagytok.Ja és szerintem emelkedjetek nyugodtan feljebb az megerôsít. :D

Dia:ne törôdj semmivel aludj nyugodtan ha csak nem hajt a tatár.Had nôljön csak az a kis csöppség! :lol:

Na jó éjjt mindenkinek!

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Üdv DDia! Mikor írsz valamit magadról?
Csillanya, marha, azaz cica jó lett a jelmez!
Kinga! Gratula a babócádhoz! Köszi, hogy utánakérdeztél. Nagyjából én is ezt a következtetést vontam le, csak az a baj, hogy ezt az infót a netről és az ismerős anyukáktól gyűjtöttem be. Attól a már sokszor említett UH-s nőtől nem kaptam túlságosan használható infókat. Viszont, amiért érdemes erre figyelni, az hogy ha ott marad a lepény, akkor a 3. trimeszter konkrétan fekvés, meg bekészített kórházi szatyor. Mondjuk ezt is a neten szedtem össze. :)
Mara! Nekem a kilók miatt kellene diétáznom, merthogy a dokinő szerint nem szabad híznom a terhesség alatt, sőt azt szeretné ha fogynék. Nem nagyon megy mostanában…. átérzem a helyzetedet. Kitartást kívánok! Egyébként a diabetikus édességek, csokik nem is rosszak. Én szoktam venni.
Uhhh… fontos kérdés: Milyen fájdalomcsillapítót vehetek be fejfájásra? 2-3 napja fájdogál, ma reggel pedig folyamatos nyomásra ébredtem. Kezd marhára zavarni!
Eszti

Lilypie Maternity tickers
esti
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok mindenkinek a babához, kívánok Nektek gondtalan terhességet, és könnyű szülést! :)

Azért írok, mert szeretnék Tőletek segítséget kérni.
Munkám kapcsán érdekelne mindenkinek a véleménye, akinek van tapasztalata öntözőrendszerrel, esetleg tervezi egynek a beszerzését. Egy rövid (kb. 10 perces) telefonos interjúról lenne szó.
A kolléganőm felhívná a jelentkezőket időpontegyeztetésre, és amikor Nektek a legalkalmasabb, akkor telefonon feltenné a kérdéseit.

A segítők között egy Silvanus Kertáruház utalványt sorsolunk ki, hogy tavasszal tovább szépítgethessétek a kerteteket!

Ha jelentkeznétek, akkor a:
pindurka55@gmail.com e-mail címen tegyétek meg!

Elnézést mindazoktól, akiket hozzászólásommal zavartam, ígérem a közeljövőben nem jövök! :wink:

Köszi: Fruzsina
pindurka55
Budapest III. kerület
 
 


Ja, és elfelejtettem mondani, hogy tegnap leadtam a lantot, így mától vége az ébresztőórára ébrednésnek. Még nem is tudom, hogy mit kezdjek ezzel a fenenagy szabadságommal, plán most, amikor a dokinéni erős pihenésre ítélt és megtiltotta a spototlás, emelést és gyakorlatila minden fizikai tevékenységet... még azt is....:)
Remélem gyorsan vége lesz a tilalomnak.

Csilla gratula az esküvőtökhöz!

Algoflexem van itthon azt vajon szabad szedni fejfájásra?
Eszti

Lilypie Maternity tickers
esti
Szigetszentmiklós
 
 


sziasztok

nahát, nem is gondoltam, hogy itt ennyi embert érint a diéta/cukorprobléma!
Mara, elotted tényleg le a kalappal, h ilyen régota igy birod! én megmondom oszintén a terhességi cukrot sem tartottam be rendesen :( még az elso gyereknél jobban, de a kicsinél.. hát annyi, h nem ettem kifejezettem (sok) csokit meg sutit, de azon kivul tésztát, fehér kenyeret.. viszont nagyon lelkiismeretesen mértem a cukorszintem, és szerencsére annyira nem ment fel soha.. most is baromi nehéz lesz, mert pont nyáron lesz a legsulyosabb, amikor otthon vgayunk, anyosom meg sut foz ezerrel, tele leszunk édességgel, gyumolccsel, hát nagyon nehéz idoszak vár rám is :(
de jo h igy itt leszunk egymásnak, majd tartjuk a másikban a lelket :)
Daligra, orulok, hm inden rendben a baboddal!
Hillsdeli, jujj ez a felujitás de rosszul hangzik, rmeélem hamar végeznek!
Eszti, tuti rendben lesz a méhlepény, csak persze ilyenkor az emberben ott a para, h mivan ha mégsem :( nekem a kicsinél volt az aggodalmam (persze ennél sokkal kisebb aproság) h nem fog befordulni, mert a 35. héten még faros volt, aztán az utolso pillanatban mégis befordult! de addig hiába nyugtattak, h o, még befordulhat, én már láttam magam, h császárral kell megszulni..
Dia, jol teszed, h privát szobát kérsz, foleg h annyira nem is sok a felár rá, nagyon fontos h ezalatt az elso idoszak alatt tudj pihenni!
Kinga, én is femibiont szedek, nem is tudtam h abban nincs vas.. az otthoni nodokim annyira ajánlotta, h mlyen modern, tudományosan fejlesztett terhesvitamin ez, merthogy már az elevit a legujabb kutatások szerint annyira nem is jo, stb stb..
hát nem tudom, mindenesetre nemsokára elfogy, akkor meg veszek valami itteni belga gyogyit, itt is van csomo fajta, és persze itt is mindenki mást mond, h melyik jo :)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Sziasztok Lányok!

Megint eltűntem kicsit.Párommal végre volt pár közös szabadnapunk így el tudtunk menni kirándulni.Észak-Írország voltunk és ott is aludtunk.Nem akarok gonosz lenni, de itt már tavaszodik és hihetetlen mód, már harmadik napja csak süt a nap.

Hála az égnek nem volt rosszullétem és az étteremben is mindent meg tudtam enni, nem turkáltam a kaját, mint mostanság :D

Mara:Szegénykém, nem irigyellek.Azt hiszem én is csak addig eszem
mindenfélét, amíg meg nem lesz a március 18.i vizsgálat. :)

Csillanya:Ez olyan jól sikerült :D Olyan aranyos a kiscicád :)

Daligra:Úgy örülök, hogy találtál egy normális dokit.Nekünk van a mellettünk lévő városban is egy magyar, be akartam hozzá jelentkezni, hogy mégiscsak legyen már valami.
Erre közölte velem az asszisztens, h mit akadékoskodok annyit.
Majd a kórház ad időpontot és ott megvizsgálnak.
Mire én:-Oké, de addigra mr 13.hétbe lépek majdnem.
Mire ő:-És?Az teljesen normális és ők amúgy se csinálnának velem semmit, csak vérnyomást mérnének.
Mondom neki:-Én csak vérvizsgálatot kérnék, mert duci vagyok és félek, hogy alacsony a vasszintem v a cukrom magas.
Mire ő:-Azt a 4 hetet bírjam ki, addig nem lesz baj.

Úgyhogy elegem van ezekből a szemetekből.
Abortusz sincs.Engem senki se kényszeríthet, hogy beteg gyereket hozzak a világra.Lehet, hogy önzőnek tűnök, de én nem tudnék egy beteg gyereket gondozni életem végéig, ők meg rákényszerítenének.
Persze mire hazamegyek már bőven a 15. hétben fogok járni, úgyhogy ha beteg is a kicsi, már alapos indok kell és nagyobb műtét.Fantasztikus.

Ne haragudjatok, csak ez nagyon kikívánkozott belőlem.
Már jobban is vagyok :D
Nem vagyok ennyire pesszimista, csak érzékeltetni akartam, h micsoda demokrácia van itt.
Csak azért mert mélyen vallásosak, nincs abortusz.
Ezek az Írek álszentek, ennyi.

Jók legyetek, most megyek kicsit dolgozni :D

Kép
smaragd85
Tác
 
 


Eszti: Talán Pandoll-t lehet már a második trimeszterben, de ha bemégy a gyógyszertárba ott biztos megmondják a tutit.

Hillsdeli: most 47-48 kg vagyok 162 cm és 18-as a BMI indexem.

Megjött a laborom. Terhességnek megfelelő minden, de a vércukorszint itt is csillagos :( Úgyhogy mátol nagy szigort tartok...



Akkor egy kicsit, hogy is szokták egy ezt mondani, csinálok egy kis promóciót az IR-nek. Hossszú lesz, úgyhogy ugorjon, akit kevésbé érdekel!

De szerintem jobb ha többen tudnak róla, mert egyre gyakoribb betegség. Egyébként már a cukorbetegség is népbetegségnek számít, nem tudom ezt hallottátok-e??? Én sok cikk elolvasása után ezt szűrtem le magamnak:
Szóval: IR vagyis inzulinrezisztencia: A lényege, hogy a mellékvese több inzulint termel, mint amennyire a szervezetnek szüksége van. A szervezet ezt addig korrigálja, amíg csak tudja, így a vércukorszinten nem látszik meg, csak ha vérből kifejezetten inzulint néznek. Lényegében a folyamat az, hogy amikor eszik az ember, akkor inzulin termelődik a szénhidrátok feldolgozásához. Étkezés után 2 órával normál esetben az inzulinszint visszaáll az alapszintre egy beteg embernél pedig magas marad. Mert az inzulinreceptorok nem működnek rendesen. Rezisztens, vagyis érzéketlen a szervezet az inzulinra. A betegség tünetei az elhízás, de károsodnak az érfalak is, és mivel minden hormon mindennel összefügg, még a petefészkekre is hatással van, így PCO-hoz (policisztás ovárium)-hoz vezethet. Magas vérnyomást is okozhat. Lényegében ez a cukorbetegség egyik előbetegsége, mert a szervezet inzulinkészlete véges, és ha elfogyott, akkor külső pótlásra szorul. Korábban is tudtak a betegségről, de se vizsgálni, se kezelni nem tudták. Magyarországon még törzskönyvezve se volt 2 éve a betegség, amikor nálam felfedezték. Csak néhány endokrinológus és magánintézmény foglalkozik a kezelésével. Örökletes is lehet. De a koraszülöttség, illetve a kis súly is hajlamosító tényező. És persze a helytelen étrend. A kezelése cukorbetegek számára ajánlott gyógyszerekkel történik, amik növelik az inzulinreceptorok működését, és persze diétával.

Az én esetem: Én magamtól mentem utána, amikor hallottam róla, és majdnem elhajtottak, mert soványaknál úgy gondolja néhány orvos, hogy ilyen nincs, pedig dehogyisnem. Így nálam a vérvétel igazolta a magas inzulinszintet, egy UH pedig a PCO-t. Így a kettő miatt már elkezdtek kezelni, és kb 1- 1,5 év alatt rendbe is tették az értékeimet. De terhesség alatt nem ajánlják a rá való gyógyszert, így azt abba kellett hagynom. Most ezért vannak a vacak értékek.

Diéta: 2-3 óránként enni kell, különböző napszakokban más-más összetételű ételt, mert a szervezet más időben mást dolgoz fel könnyen. Gyors (tejtermék és gyümölcs, édesség) és lassú szénhidrátokat megfelelő arányban, és mennyiségben. Nem olyan nagy dolog, ha hozzászokok az ember, már rutinosan csinálja. Édesítős édességet is eszek, meg olyan sütiket, amiket én csinálok édesítővel, de ezt leginkább csak uzsira szabad...

"Röviden ennyi", és tényleg érdemes odafigyelni rá, mert sok esetben a kövérség mögött is ez van.

hofeherke
 
 


Hello Csajok!

Smaragd, írd ki magadból, ha így jobb, hiszen mi meg ezért vagyunk, hogy meghallgassuk egymást...

Nekem viszont lenne egy kérdésem: Femibiont szedek én is (mondjuk fogalmam sem volt, hogy nincs benne vas, de mind1 is, szerencsére nálam ez rendben van, valami csodával határos módon). Szóval, van még kb a 13. hét végéig elegendő bogyóm belőle. a Dokitól kérdeztem, hogy mit javasol, szedjem-e tovább a vitamint. Ő azt mondta,hogy totálisan rám bízza, illetve hogy a 3. hónap végétől már jobban hisz a sok gyümölcs, zöldség, kiegyensúlyozott étrend kombinációban, mint a tablettákban. S nyugodjak meg, ha akarom szedni tovább is, akkor sem sesz felfújt babám, ez csak tévhit, nem fogok a vitaminoktól 6 kilós gyereket szülni.

Szóval nem tudom. Ti gondolkodtatok már ezen?

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Hú, Mara, köszi a részletes írást, legalább képben vagyunk....

Basszus, most aztán még jobban becsülöm, irigylem a kitartásod!
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Mara!
És melyik napszakban mit lehet enni? Én túlsúlyos vagyok és ezért is nézte meg gondolom a dokinő már a terhesség legelején a terhelésest. Minden rendben volt, úgyhogy remélem ezzel nem lesz gondom.
Mindenesetre a diéta miatt érdekel, hogy mikor mit lehet enni. Sajna a megelőző félévben feljött még 7-8 kiló, ami már nagyon nem kellett volna. Lehet hogy a clostis, ovitrelles időszak miatt.

Panadol nincs itthon, de beszerzek még ma. Most viszont csak algoflexet tudnék bevenni. Szerintetek?

Lilypie Maternity tickers
esti
Szigetszentmiklós
 
 


Szolnokdia: Nem a femibion az amiből van külön az első trimeszterre, és külön a terhesség többi szakaszára? Ha van ilyen, akkor térj át arra. Én olvastam, hogy elsősorban az első harmadban fontos, akkor is a folsav miatt, és ilyenkor már abba lehet hagyni... velem csak ritkították az adagot. Minden másnak kell szednem.

Eszti: Reggel inkább lassú kell (pl kenyér különböző feltétekkel), de egy kis pohár tej, vagy gyümilé is belefér mellé. Tízórai: Fele gyors, fele lassú (pl keksz és gyümölcs) Ebéd Inkább lassú, de ide is mehet egy pohár gyümilé, vagy egy kis édesség. Uzsi: Gyors. Vacsora: kb. mint a reggeli. Pótvacsira csak lassú. (ha sokáig vagy fent) A húsokat és zöldségeket nem kell beleszámolni, az mehet szinte korlátlanul. Köretnek az egészben készített krumli (a püré nem jó), barna rízs, durum tészta és zöldség ajánlott. Ételek készítéséhez teljes kiörléső vagy tönköly liszt oliva olaj ajánlott. És ha nem is használsz édesítőt, de használj kevesebb cukrot. Mondjk harmadát az előírtnak. Mennyiségi arányok (Ebéd>Vacsora>Reggeli>Tízórai>Uzsonna>Pótvacsi

hofeherke
 
 


Smaragd: Hát tényleg nem semmi amit nálatok művelnek... de ne is gondolj rosszra! Minden rendben lesz! :lol:

Ranita régen jöttél! Merre vagy?

hofeherke
 
 


Mara, de a femibionnak van olyan vitaminja, ami a 2. trimesztertől ajánlott. ( Ez elsőnek femibion 800, a másodiknak 400 a neve) . Majd utánajárok, hogy abban mi van...
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Smaragd én is átérzem maximálisan a felháborodásod, ugyanilyen kiszolgáltatottnak érzem magam én is sokszor itt belgiumban az idiota gondolkodásu belgák miatt :((
nem tudsz addig menni, amig nem találsz egy normális dokit aki hajlando rendesen megvizsgálni? azért ez tényleg gáz, h ennyire leszarom a hozzáállás, nem egy kilo kenyérrol van szo, basszus, hanem egy emberéletrol.. sot, egy egész családrol :(
Mara, és te méred is étkezések után a cukrod?
amugy én is vékony vgayok nagyon, és a dokim nem is kuldott volna el cukorterhelésre, de szerencsémre nemrég hoztak be egy ilyen szabályt, h kotelezo itt is mindnekit elkuldeni, kulonben, ha mondjuk 2-3 évvel korábban leszek terhes, ki se derult volna :(
Dia, én a femibiont olyan "lazán" szedem, tehát néha minden másnap, néha minden nap, ahogy épp eszembe jut, szerintem ezt igy fogom csinálni késobb is, a terhesség alatt, csak még ritkábban, mnodjuk 3 naponta, h azért jusson vitamin, de nehogy "tuladagoljam".. amugy ebben án sem hiszek, h ettol oriásbaba lenne, azzal, h megkap minden vitamint amire szuksége van nem hiszem h árthatok neki, foleg igy, h azért kisebb dozisban viszek be, mint amit átlagosan eloirnak
és persze mellé a gyumolcs, zoldség, egészséges táplákozás.. már alig várom, h tullegyek ezen a hányingeres idoszakon, mert egyelore csak tésztát és kenyeret tudok enni, meg rengeteg sutit, gyumolcslét és kolát.. nem éppen kismamammenu, de ha csak ezektol nem vagyok rosszul :((

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Sziasztok!

Mara: köszönjük szerintem igen tanulságos dolog és igazad van mindenkinek érdemes tudni róla. Minden elismerésem a tiéd.Igaz ,hogy szokás kérdése is , de azért egy életforma váltás nem egyszerü legyen az kicsi vagy nagy.
Nekünk is mérni kellene a picurnak mindent ,de egyszerüen ezek akkora állatok ,hogy nem hogy nem lehet itt kapni mérleget még rendelni sem lehet. Tudnál nekem ajánlani valami jó gépet ami mér mindent?Köszönöm a segítséged.

Smaragd: szegényke ne mérgelôdj.Tudom ,hogy nem hallottál jókat az orvosról akit én tudok,de szerintem egy próbát megérne velünk telefonon elég készséges mindig és az afp-t is ô fogja csinálni. Itt nálunk is van egy magyar háziorvos mármint annak nevezi magát. Mikor kiderült hogy a pindurunk ( egy évesev) cukorbeteg felhívtamhogy legyen szíves segítsen elmagyarázni egy-két dolgot amit nem igazán értettem angolul,erre ô megkérdezte,hogy hozzá vagyunk -e bejelentve,mondom neki hogy nem ,erre ô hát akkor nem tudok segíteni. Na köszönöm szépen erre esküdött fel?! De szerencsére azóta kapcsolatba kerültünk a Gyôri Gyermek Diabetes Centerrel.
Szerintem próbáld meg azt az orvost azonnal le fogja venni a vért lehet hogy a hallottakkal ellentétben kellemesen fogsz csalódni. Szorítok.

Csillanya: hú hát ezek a belgák akkor tényleg nagy balgák ahogy anno Louis de Funés fogalmazott egyik filmjében.bocsi csak próbáltalak jó kedvre deríteni. Fel a jejjel majd lesz valahogy remélem addig is kitartás.
Egyébként tényleg nm fér a fejembe hogy hogyan lehetnek ennyire felelôtlenek.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Sziasztok lányok!


Ma délután egyik barátunkhoz elmenekültünk a felújítás elöl:)
Holnap, vagy csütin meg tényleg megyünk anyuékhoz, ezt nagyon durván nyomják..


Eszti, Panadolt és Algoflexet is bevehetsz. Algopyrint nem szabad. De az Algoflex teljesen más alapú gyógyszer. Én is pont így vagyok, 3 napja fáj a fejem, hol erősebben, hol kevésbe, de nagyon rossz, tegnap este nem is tudtam elaludni miatta, ott szenvedtem jó sokáig. Én még húzom, hogy ne vegyek be gyógyszert, ilyenkor friss levegő kell, meg inni sok vizet. Én is megittam fél liter vizet este, és aztán jobb lett, így viszont 2x is keltem pisilni.....


Daligra, nem tudod otthon mérni magadnak a cukrot? Legalább azt tudnád orvosok nélkül is követni....


Dia, én Elevitet szedek, nekem jó hogy van benne vas, de még ezen felül is szednem kell. Én Gvenivel az első kb 4 hónapban minden nap szedtem, aztán a végéig lazábban, 2-3 naponta.
De van egy szombathelyi gyerekgyógyász orvosbarátunk, aki szerint még szoptatás alatt is jó szedni, mert sok vitaminra van szüksége a szervezetnek, mert kell a plusz vitamin bevitel.
És mondta hogy ez teljesen téves, hogy ettől születnek nagy babák..


Mara, köszi a beszámolót, majd ha megint kell esetleg diétáznom, lehet kérek pár tanácsot:) Amúgy én Gveninél sokat stresszeltem a cukron, aztán már azért lett magas, mert felment az izgulástól, pedig alig ettem valamit, tudtam hogy nem szabadna magasnak lennie...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Uhh, bocsi Daligra, látom már meg is adtad a választ, hogy nem lehet mérőt kapni kint...Na ezt nem értem!!!!! És aki tényleg cukorbeteg, az sosem méri magának otthon????? Nekem az utolsó trimeszterre is mondták hogy vegyek egy saját mérőt, amit ráadásul 2x ellenőriztek is, hogy jól mér e...Összevetették laborral....

Azért ha az egészségügyre gondolok, jobb hogy nem élek nyugaton...
És még mi panaszkodunk, hogy itthon milyen gáz..
Itthon csak az a gáz, hogy nincsenek a dokik megfizetve, meg az ápolók, stb...Őket kéne leginkább megbecsülni.....

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Eszti, azt hogy mit lehet bevenni, ezt szintén a szombathelyi orvosbarátunk mondta, és ő totál megbízható, koraszülött intenzíven volt osztályvezető évekig. Mondta, hogy abból kell kiindulni, hogy mi az, ami születés után is adható lenne az újszülöttnek. És ezeket kaphatna, tehát terhesség alatt is be lehet venni....Vagyis ő konkrétan az Algoflexet mondta, a nődokim pedig a Panadolt...
Én elhatároztam, hogy a 12. betöltött hétig nem veszek be gyógyszert, csak ha tényleg nagyon muszáj. Most léptem be a 11-ikbe, szóval még 2 hétig mindenképp ki kéne húznom.

Amúgy már írtam más problémára is, de a fokhagyma szintén jó fejfájásra is, én csak azért nem ettem/vettem még be, mert pár hete még a szagától is rosszul vagyok, ránézni nem bírok, pedig amúgy szeretem:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Daligra: Én egyszerű 2 kilóig mérő digitális mérleget használok, + van néhány kinyomtatott táblázatom az ételek CH tartalmáról, ha kéred elküldöm. Hallottam már olyan gépről, amibe be lehet írni, hogy milyen alapanyagot használunk, és kiadja a CH tartalmát, de még látni nem láttam. + A legtöbb késztermékre rá kell írni, hogy 100 grammjában mennyi a CH, én pl ilyen kenyeret veszek, és akkor könnyebb a dolgom. A kicsiknek itthon most már inzulinpumpát szoktak felirni azt hiszem. Az folyamatosan mér és adagol inzulint. Ti méritek a cukrát és ahhoz szúrjátok a picit?

hofeherke
 
 



hofeherke
 
 


Sziasztok!

Voltam a 12.heti ultrahangon.A baba jól van.5nappal nagyobb,mint kéne.ÉS Úgy néz ki,hogy kislány :D
Persze,még nem biztos,de azt mondta az ultrahangos,inkább lány,mint fiú.
A doki pedig azt mondta,hogy sajna,biztos,hogy császár lesz augusztus végén.Szeptember 11 egyébként a céldátum.

A vizeletemben pedig van egy kis vér.Egy keresztes.Járt valaki hasonlóan?
Azt mondta,hogy szedjek ZINNAT-ot 5napig,napi 2szer.
Egy kicsit kiakadtam,hogy 13hetes magzatra antibiotikumot szedjek.
Csináltattam ma gyorsan egy tenyésztéses vizeletet,és abban nem volt vér.Most már nem értek semmit.(Az orvosnál a vizeletet gyors automatában nézték meg)

Még jövök ma,és reagálok másnak is,csak rohanok az óviba a fiamért.
meso81
Budapest X. kerület
 
 


Meso: Nem hívod fel a dokit, hogy mi lett a tenyésztés eredménye? Hátha nem kell az az antibiotikum! Miért lesz korábban a császár mint a céldátum?

hofeherke
 
 


Sziasztok!

Mara: nagyon szépen köszönöm a segítségedet és igen elfogadnám azt a táblázatot, nem árt megtanulnom a dolgokat legalább akkor is tudom majd használni hogyha olyan helyre kell mennünk ahol nincs speckós mérleg. Igen tudom az otthoni orvos már ajánlotta nekünk de mivel otthon most nincs biztosításunk így igen drága lenne . a picuri HbA1c-je már több mint egy éve 9.9% . Mi mérünk itthon és adjuk az alapján az inzulint neki. Szegénykém olyan ki édi szokott lenni, nagyon ügyi már.Ja visszatérve itt nem adnak pumpát kb.5 éves kor alatt és akkor is úgy kell pályázni rá és évekig várni. Eszméletlen!

Meso: örülök ,hogy a babóval minden rendben van, be igen aggasztó ez a korai kijelentés a császárról. Nem is értem.Szerintem is hívd fel az orvost lehet hogy csinál egy másik vizeletet és téged igazol . Tényleg nem kellene az az antbiotikum.Vigyázz magadra.

Na meg persze mindenki vigyázzon magára.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Daligra: pü-ben (üzenetem alján van hozzá gomb) küldj egy e-mail címet, én meg küldöm amim van ;)

hofeherke
 
 


Meso, gratula a picihez, tök jó hogy egyre többen túl vagyunk a 12 hetes UH-n, és eddig mindenkinek minden ok:) Jajjj, nekem még márc 17-ig kell emiatt izgulnom...

De amúgy miért lesz tuti császár?


Képzeljétek itt a felújítás alatti jövés-menést valami büdös szemetek kihasználták, és bejöttek a házba, és 2 lakásba is betörtek:(

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok!

Na, 3 napja rohangálok. Kezd megjönni az az igaz, második negyedéves fíling, hogy hegyeket bírnék megmozgatni. Ha még a napocska is kisütne...

Dia, én asszem kifizetem a priviszobát, de pont azért, hogy a nővérek békén hagyjanak. Nyilván más egy első babánál, de én meg pont azt nem akarom, hogy magyarázzanak.
Én végig szedtem bendivel az Elevitet, 2850 grammal, 54 centivel született. Nem csak ettől függ. Nálunk ez családi vonás, aztán mindenki 175 centi fölé nő.

Szilvi, jobban vagy már? Nálunk pont mi újítunk fel (már megint), de ez családi ház, csak saját magunkat zavarjuk  Most a teljes konyhát cseréljük le, aztán nekiállok a gyerekszobák átalakításának.

Mara, szerintem a babuci elveszi, ami kell. Főleg, ha husit és zöldeket ehetsz korlátlanul.

Daligra, tökjó, hogy minden oké.

Eszti, hát, ha marad ott a lepény, akkor azt mondta a doki, hogy a 20. héttől pihi, pihi, pihi, fekvés, nulla emelés, nulla erőlködés. Szóval, nem csak a 3. trimeszterben. Mondjuk, érdekes lenne feküdnöm pár hónapot egy gyerek mellett.
Rubophen, Panadol mehet, megkérdeztem ezt is. Mondott egy 3.-at is, de azt elfelejtettem. De azt algopyrint kimondottan azt mondta, h ha 40 fokos a lázam, max akkor, mert akkor már a láz többet árt.

Csillanya, elvileg a vaspótlás a 20. hétig árthat is. A magnézium meg a 36.héttől nem kedvező, így a komplex terhességi vitaminok sem mindig jók. Állítólag ezért nincs a Femibionban. A femibion.hu-n egy csomó ilyen infó van. Én mondjuk használok Schüssler sókat is, tehát nem csak a Femibionban bízunk.

Emese, jó, hogy a bébivel minden oké. Miért lesz császár?

Jó éjt mindenkinek!

K.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok!

Le vagyok maradva mint a borravaló. De 4 napig otthon voltam és nem igazán neteztem, pihentem, aludtam.

Kinga,
igen,átalakították a szülészetet, most ott van, ahol régen volt az uh, fennt a harmadikon. Biztos szép lett, végülis újra csinálták az egészet.
Köszi a listát. Végülis aztán lett nadrágom, de Szombathelyre nem értünk oda most, mert apával egyszerűen nem tudtunk időpontot egyeztetni, vagy ő dolgozik vagy én.

Nálunk az egy fős szoba azt hiszem 5000 Ft. Apa mondta, hogy kérjek azt, az azért mégis igényesebb, de az meg nem egy szinten van a szülészettel és láttam volt úgy, hogy a kismama futkosott le, hogy megszoptassa a gyereket, mert a nővérek morogtak, ha fel kellett vinni. Hát abból kiindulva hogy én hogy voltam a Hanna születése után, egy métert nem tudtam menni, nemhogy emeleteket mászni :roll:.

Én is szedtem az elevitet először is, Hanna 3050-el és 51 cm-el született. Úgyhogy hülyeség, hogy a vitamintól nőnek meg. Most is szedem, védőnő nézett is egy nagyot, mikor 20-as lett a vasam :D .

Hillsdeli,
betörők- hogy az ilyenek mindent észre vesznek :evil:

Meso,
lehet, hogy kislány??? De jóóó :D .
Ilyen véres vizeletem még nem volt. Az mitől lehet amúgy, mit mondtak?

Most én is nagyon fejfájós vagyok, megérzem a hideget-meleget. Én aspirint vettem be 2* is. A gyógyszertárba azt mondták azt lehet, a tájékoztatóra is az van írva, hogy az első 2 trimeszterben azt lehet. De csak fél szemet veszek be belőle.

Daligra,
örülök, hogy nálatok is minden ok :D.

Akinek nem írtam, azt is puszilom. Visszaolvastam mindent, de ennyi jutott most eszembe. Most már felveszem a fonalat ismét.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


sziasztok

nagyon szornyu dolog tortént velem tegnap..
mentem meloba, és a metromegálloban egyszer csak totál hirtelen elkezdett omleni belolem a vér.. egybol kerestem egy metrougyeletest, hivtak mentot, szornyu volt az egész, már teljesen át voltam ázva :(
aztán a korházban kicsit elállt a vérzés, megnéztek uh-n, és csodával határos modon a baba jol van, én már lemondtam rola, végigbogtem az utat a korházig :(
ugyhogy most szigoru fekvés, most is az ágybol potyogok laptopon, de most ne haragudjatok de nem tudok tobbet irni, mert nehéz igy felkonyokolve, csak meg akartam irni, h mi van velunk, megyek is pihenek, majd jovok még ha tudok
mindenkinek puszi!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Csillanya: Mennek a drukkok, hogy minden rendben legyen! Fel a fejjel!!! És csak pihengess!

hofeherke
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Csillanya!
Huhhh, ez azért durva lehetett.... Azt ehet tudni, hogy mi volt az oka ennek a hirtelen vérzésnek?
Nagyon vigyázz magatokra!
Eszti

Lilypie Maternity tickers
esti
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: