Új privát üzeneted érkezett!

Bebe: köszi,végülis ez is egy megoldás :)

csak már unom a pocakom alá tűrögetni az amúgy nagyon kényelmes sima bugyit,mert az picit magasabb,amit szintén nem bánok,csak lenne bővebb pocakban :D
Vendég
 


Sziasztok!

Jajj, de jó sokat írtatok megint.
Bebe!
Bevallom, amikor írtad ezt a problémát a fiadnál, rákerestem.
Köszi, hogy így leírtad ezeket a dolgokat.
Őszintén szólva:néha a 13 éves lányomnak is el kell mondani 35-ször, hogy mit hova tegyen.Nem térnék ki a részletekre, de időnként megdöbbenek, hogy 25-szöri szólás után sem tudja, minek hol kéne lenni.
Szóval:azért biztos nagy odafigyelést igényel a kisfiad.
Megdöbbentett az ablakpárkányos sztori.
De Neked biztosan egész más, mint nekem, kívülállónak.
Ezek a csoportok sokat segíthetnek.Az én egyik volt kolléganőm is járt hasonló csoportba, agyondicsérte (ő saját maga miatt).
Bugyi:nekem sosem volt kismamabugyim.
A bebe-hez hasonló megoldást alkalmazom e téren.
Ezek az olcsóbb bugyik velem együtt "nőnek", aztán , amikor bedühödök, hogy már mekkorák, kiszórom őket, és újra csak ilyen olcsót veszek...és így tovább...
Hú...Mi is volt még? Most nem tudom.Szerintem el is búcsúzok mára.
Jó éjszakát Mindenkinek.
Korenka!
Tessék aludni szépen,. megnyugodni....
(Írom ezt én, aki majd csak 17-én hallhat szívhangot...)

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Lányok,szívhangot én se hallottam még,csak nézhettem a pulzálást!
Remélem azért majd odáig is eljutunk valamikor :?

de az a febr. 1. olyan messze van,aznapra kaptam a köv. időpontot...ráadásul idegen doki csinálja a genetikai UH-ot,így nem tudom,kapok-e képet,egyáltalán megnézhetem-e,amit látni kell :)

De még ha ilyen béna is volt a kép tegnap,az látszik,hogy vannak végtagjai :D
legalább efelől megnyugodhatok :D
Vendég
 

 
 

Sziasztok!
Újra itt!
Teszek pár képet.
Kép
nagy+pici nyáron
Kép
itt is

Kép
ez decemberi
Kép
anyuval

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


sziasztok,nem tok most visszaolvasni,6mm jó szívhang:-)ok minden:-)[/img]

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Brigi: nagyon klassz képek!!! :)
szépek nagyon a gyerekek,és az az ünneplős ruha meg pláne édes!!! :)
Vendég
 


brigi: gyönyörűek a képek

henó:gratula a remek hírekhez

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Henó: örülök a jó híreknek! gratula!! :)
Vendég
 


Köszönöm! ne haragudjatok de elköszönök írtóra elkezdett fájni a fejem. Ígérem bepótolom és visszaolvasok. Addig is minden kiasmami vigyázzon magára!

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindjárt kidőlök, de azért egy-két dologra reagálok.

Brigi
nagyon szépek a gyerkőcök, nagylányodnak gyönyörű fürtjei vannak, mindig ilyenre vágytam :)

Henó
gratulálok az eredményekhez!

Kisbéka
C&A-ban vettem anno 5 db-os kismama bugyit, most még nem is néztem, hogy kapható-e ez a termék. Illetve kismama boltokban, butikokban találsz olyat, ami rugalmas és pocak fölé húzható. Kicsit mókásan néz ki, mint egy óriás bugyi, de nagyon praktikus, főle, ha hűvös van.

Bebe
Hosszabb ideig dolgoztam egy rendezvényszervező cégnél, akik főleg gyerekrendezvényeket vállaltak, ott voltam animátor. A feladatunk nagyjából az volt, hogy figyeljünk a gyerekekre, mutassuk meg, hogy kell a játékokat használni, tartsunk rendet, "fegyelmet". Ezek nagy rendezvények voltak (margitszigeti gyereknap stb.), nagy tömeggel. Nem egyszer történt olyan, hogy egy autista kisgyerek szokatlan viselkedését egy másik anyuka vagy gyerek, esetleg ott dolgozó kolléga nem tudta mire vélni, egyből szófogadatlannak, kezelhetetlen bélyegezte, esetleg erélyesebben rá is szólt, közben persze nem tudott róla, hogy milyen okok vannak a háttérben. Egy durvább eset után felvetődött, hogy talán az ott dolgozó animátoroknak, mint én is voltam, célszerű lenne tartani egy képzést, hogyha autista, epilepsziás vagy bármilyen más nehézséggel küzdő gyerek kerül a társaságba, akkor nehogy rosszul ítéljük meg. Sajnos a társadalom nem túl toleráns, ami sokszor tudatlanságból fakad.
Van egy ismerősöm, a kislánya, Szonja autista. A Kerülj közelebb! c. kampány egyik arca, szóvivője. Nagyon helyesek együtt, az anyuka elkötelezettje, hogy az emberek minél több helyes információhoz jussanak erről a betegségről. Ha nem ismered őket, akkor érdemes megnézni a weboldalt, én is gyakran olvasom: http://www.keruljkozelebb.hu/szonja
Remélem nem veszed tolakodásnak, amit írtam, csupán nagyon átérzem, hogy milyen nehéz lehet olykor megbírkózni kívülállók reakciójával.

Pequ
Természetesen szívesen leírom majd a jövő keddi vizsgálatot :)

Jó éjt mindenkinek!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


bebe: koszonom a reszletes es oszinte beszamolot, nagyon tisztelletk amiert ilyen nyiltan beszelsz errol. el tudom kepzelni... - dehogyis, hogyan tudnam elkepzelni???.... - azt a sok kuzdelmet, idegeskedest amin keresztul mentetek.
biztos az o kicsi vilagaban erzi jol magat azert nem baratkozik. amugy meg igaza van, a sok parasztra igenis ra kell szolni, h ne szemeteljen...mondjuk en is nyuszi vagyok, feltem az arcocskamat ;)

brigi: nagyon szepek a lanyaid! akkor ezek szerint a Kisherceget varjatok feher lovon aki megtori a lanyok uralmat??? a nagylanyod biztos tokre elvezi a babazast, emlekszem kb ennyi idosen allandoan a szomszed babahoz jartam nezni ahogy furdetik :)

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


heno: gratulalok a dobogo szivecskehez!

korenka: en 7 hetesen voltam eloszor ultrahangon, ugyanis itt 7 het a protokoll!! minden rendben lesz hetfon.

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Addisz: voltam ma egy C&A-ban kismama bugyi-ügyben,de én nem találtam egy darabot sem :?

A kismamás résznél felakasztva volt pár melltartó kismamának,meg bandázs,és ennyi!

nagyon drága helyen nem akarok venni,még azt se tudom,kapok-e táppénzt,vagy mi lesz :?
Vendég
 


Jó reggelt lányok! Mint mindig most is gyönyörű a termés.
luli: Ne izgulj, hogy szeretni tudod-e a következőt. Bár teljesen értem a szorongásodat. Én is így voltam vele. El nem tudtam képzelni, hogy hogyan lehet két gyereket szeretni ugyanolyan odaadással. A szeretet tényleg nem osztódik, hanem többszöröződik, de erre az ember lánya csak akkor jön rá amikor itt a második... harmadik... Nekem a harmadik babám jön, és totál biztos vagyok benne, hogy imádni fogom Őt is gond nélkül úgy,hogy nem kell elfordulnom a többitől! :)

bebe: Hát biztosan nagyon kemény lehet ez neked. Legalábbis nekem biztosan az lenne, mert mondjuk én türelmetlen ember vagyok. Te nem lehetsz az ugye? Minden elismerésem. Tudod be kell, hogy valljam, hogy sokszor gondolom azt a "rossz" gyerekekről, hogy az anyjuk nem képes megnevelni őket, közben lehet, hogy teljesen más helyzetről van szól. Nekem ez most jó lecke volt. Köszönöm.

brigi: Gyönyörű hercegnőid vannak! Tényleg kell oda egy férfi!!! :D:D
korenka
Szár
 
 


Ja! És mindenkinek nagyon szépen köszönöm a biztatását. Már "csak" a hétvégét kell kibírni, és megbizonyosodom, hogy minden oké. Egyébként olyan elképesztően rosszul vagyok, hogy kizárt hogy bármi legyen ezzel a kis babszemmel. Akkor nem émelygek ha alszom... kínlódom nagyon... de próbálok arra gondolni, hogy ez a kis babszem miatt van, és ez tényleg jó!! :D
korenka
Szár
 
 


Sziasztok Lányok,

Köszönöm a sok kedves szót Áronnal kapcsolatban. Ha "ismertelek" volna titeket már 2008 - 2009 telén isten bizony könnyebb lett volna az a nagyon kemény 4-5 hónap.
Addisz: persze, hogy ismerem az alapítványt. nagyon jó a mit csinálnak és főleg nagyon hasznos. Ha nem túl bizalmas, melyik cégnél dolgoztál? csak mert én is rendezvényszervező vagyok már százezer éve lassan. :roll:

korenka: pont ez a baj, hogy alapból én se vagyok túl türelmes, de Áron sok mindenre megtanított már. :lol: Amúgy jó a taktikád. Nekem is ez jött be. Annyira szarul vagyok, állandóan, hogy most már mindenkinek azt mondom a munkahelyen, hogy úgy tűnik beteg leszek, mert megállítanak a folyosón, hogy: hú de rosszul nézel ki. Én meg nem akarom mondani, hogy az a jó, mert akkor tuti rendben van zsebibaba odabent. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


bebe: :D Hát igen, ritkán boldog az ember lánya attól, hogy vacakul van... :D:D Egyébként én is adagolom itt bent, hogy, valami nincs rendben, de elég nehéz, mert nem akarok hazudozni (utóbb ugyis kisilabizálják) de nem is akarom megmondani, hogy mi is az ábra. Azzal várok még 12-14. hétig. Akkor már úgyis látszani fog .... hétfőn sem voltam, mert akkor voltam először nőgyogyinál. Jövő héten sem leszek,mert megint mennem kell UH-ra, aztán vérvétel remélhetőleg....

Ti hogy adagoljátok be ezeket?
korenka
Szár
 
 


Korenka: hát ebben nem tudok segíteni,gyakorlott szemek tuti kiszúrják...

Tény,hogy épp meddőségi kp.-ban ültem,de egy számomra idegen megjegyezte,hogy én tuti babát várok,annyira sugárzom...
Aznap voltam 4 hetes terhes! :) És bár a teszt nekem már mutatta,még épp az eredményhirdetést vártam a váróban :D

Anyum egy ismerősén látta azonnal,mikor ő még nem is tudta,hogy baba van a pocakjában... A kisfiú már 12 év körül van :D
Vendég
 


Én lapítok, mert én is ki szoktam szúrni.

Szerencsére akikkel egy kupacban, szomszéd szobákban ülünk, nem túl rutinosak, így ettől nem félek.
A főnököm se az, de neki ha visszajöttem a szabiról (amit még nem tudok mennyi és mikortól tudom kivenni) megmondom. A szeptemberi vetélés után nem lesz újdonság, hogy jön a baba.

Nálunk csak az a rossz, hogy mi kollégák vagyunk, és mikor kiderült tavaly, hogy összeházasodunk (annyira profin csináltuk, hogy amíg együtt jártunk senki nem jött rá), akkor is az volt az érzésem, hogy mindenki feljogosítva érzi magát, hogy a magánéletünkben vájkáljon, ha most kiderül, hogy jön a gyertek, megint mi leszünk a központi téma, amit én nagyon utálok. kispapa jobban kezeli, ő leszarja. 8)

Szerencsére minden csoda 3 napig tar, ami a gyakorlatban 1-2 hónap volt, de addigra remélem a nyitással lesznek a kollégák elfoglalva, én növögethetek szép békében tovább. :wink:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Brigi: nagyon szépek a lányaid! Szerintem kell oda egy kis királyfi is!

Henó: örülök a szuper híreknek!

Korenka: itt a hétvége, már nem sokat kell kibírnod! Biztos minden rendben lesz a pindurkával! Nekem még egy teljes hét!
Egyébként én Marcival egyáltalán nem voltam rosszul, leszámítva az első pár hétben az iszonyat brutál, késforgatós görcsöket. Emiatt szednem kellett egy marék magne B6ot, ami a B6 vitamin miatt hányinger csillapító. Ja, és durván álomkóros voltam, egyfolytában aludni akartam. Most viszont állandó hányingerem van, pedig most is szedek magne B6ot…ezért is remélem, hogy kiscsajszi lapul bent.

Bebe: köszönöm a válaszod! Azt hiszem, nagyon oda kellene figyelni a rokon kisfiúra, nehogy elkallódjon szegény.

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Bebe: ha azt látják Rajtad,hogy egyáltalán ne érdekel,hogy beszélnek-e róla,akkor még hamarabb lecseng a csoda :)
Vendég
 


Bebe: elég gáz, hogy így viselkednek a kollégák!
Őszintén szólva én örülök, hogy GYEDen vagyok, és nem kell megont szólni a főnökömnek, mert ő állati rosszul fogadta a hírt. Azt gondolta, hogy örökre a kis rabszolgája maradok, aki mindent megcsinál helyette, és szabályosan árulásnak vette, hogy babát várok, és mikor kiröhögtem, mert azt akarta, hogy a 3 hónapos fiammal kezdjek el dolgozni, azt mondta, végképp' leírtam magam nála...

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Bebe
Nem titok, a D-Kultúra nevű cégnél dolgoztam, amolyan kiegészítő munka volt, csak hétvégén, fiatalon :) Szerettem csinálni, bár ez nagyon függött az éppen aktuális rendezvénytől. Te tapasztalatnak szuper volt.

Beadagolás:
Egyszer korábban már említettem, hogy az én munkahelyem párját ritkítja, így hál' istennek ezzel a problémával nem kellett megküzdenem. Hárman vagyunk a cégnél, a viszonyunk baráti, személyes dolgokról is tök sokat beszélünk, összejárunk. A főnököm nagyon örült, mikor elmondtam, átölelt :) Azóta is odafigyel rám, mindig érdeklődik, hoz csokit :) Úgyhogy nem kell titkolnom, hogy undorodom a kávé szagától, amit előtte együtt ittunk ipari mennyiségben :)

Rossz volt az éjszakám, fájdogál a hasam, próbálok nem idegeskedni :roll:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Luli
Döbbenet, hogy emberek így reagálnak... Nem is értem, hogy gondolják komolyan, hogy 3 hónap után visszamenj dolgozni. Neki nincs gyereke?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Luli: ez nagyon gáz. remélem a kis hercegnő születése után más hely után nézel.

Az a baj nálunk, hogy ez itt tényleg egy nagy család, csak sokszor azt nem tudják páran, hogy hol van az a 3 lépéses határ, amit már nem illik átlépni. Például anno a gazdasági igazgatónk, aki fiatalabb nálam, és amúgy se tartom egy túl intelligens embernek, a viszonyunk is hullámzó, mert folyton szembe megyek vele ha hülyeséget akar, szóval képzeljétek, hogy behívatott magához az esküvő előtt, és elkezdett faggatni, hogy mi fogott meg engem a páromban. Először csak néztem, aztán közöltem, hogy most átmentem sima nőbe, nem a kollégája vagyok és egyszerűen elküldtem melegebb éghajlatra. Ráadásul ő azért jött el az előző munkahelyéről, hogy ne legyenek egy cégnél a feleségével. Na ilyen empátiával van a lelkem megáldva. Se baj, mert 1,5 éve hallgatjuk, hogy nem jön össze nekik a második gyerek, és most mondta a kolléganőm, hogy sikerült nekik. Így most mindenki vele lesz pár hétig elfoglalva, addig nekem van időm taktikát kialakítani. :lol: :lol: :lol:

Amúgy a nagyfőnököm az esküvőnek is nagyon örült, Áront is imádja, szerintem a babát is fogja, csak nekem nincs helyettesem, így ezért kell majd időben beszélnem velük, hogy valakit keríteni kell, és azt nem ártana betanítanom.
Ez amúgy totál családbarát munkahely.

Addisz: akkor Te is mázlista vagy főnökkel. A D-kultúrásokkal én is dolgoztam párszor régebben.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


luli: A fiammal anno én is így jártam. Kétszer is rákérdezett a főnököm, hogy akkor 2 hónap és jövök vissza? Nem mondom 2 év!!! Na nem is mentem oda vissza. De ezen a munkahelyemen sem jobb szerintem a helyzet. Ismerem a főnökömet, és tudom hogy Ő is úgy veszi majd mintha elárultam volna. De nem fog érdekelni úgy döntöttem. Nem az Ő kedvéért lettem terhes. :D
korenka
Szár
 
 


Nálunk is meg van sértve mindenki,hogy úgy döntöttem,5 évnyi meddőség után lombikba kezdünk,miután még az is kijött,hogy kimerülőben vannak a petefészkeim...

Mikor én kértem helyettesítést a beültetés idejére,ill. ha veszélyeztetettként ki leszek írva,a főnök közölte velem,hogy nem muszáj ám ott dolgozni,talán el kéne mennem... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Kíváncsi vagyok,mit tett volna,ha ezt a feleségével teszik,akivel van 2 gyerekük asszem...
Vendég
 


és akkor még sírnak, hogy fogy a népesség.

Miért is? Lehet, hogy ezen is kéne gondolkozni. Én szívesen dolgoznék a baba első szülinapjától, mondjuk 4 órában, és azzal a tudattal, hogy a gyerekem nem egy bölcsődének álcázott megőrzőben van, hanem egy olyan helyen ahol napi pár órában szívesen játszik korbeli manókkal. És után visszakap egy boldog, KIEGYENSÚLYOZOTT, anyukát, aki a nap többi részében csak homokozni akar. De valahogy ebben az országban ez nem egészen így működik, és félek, hogy augusztusra se fog még megváltozni.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Bebe
Szerintem ebben van a lényeg, amit legutóbb írtál. Magyarországon nincs hagyománya sem a táv-, sem a részmunkának, ami nagyban megkönnyítené az ember életét, ha mindenképpen vissza akar vagy kell mennie viszonylag hamar dolgozni. Sok országban ez megoldott, meg az is, hogy aztán abból a fizetésből jusson egy nannyre, aki csak a te gyerkőcöddel foglalkozik. Talán majd a mi gyerekeink már megtapasztalhatják ezt is.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


sZIASZTOK!!!!!!

Jesszus mennyit írtatok :D Kb 6 oldalt kéne visszaolvasnom, de vasárnap estig erre esélyem sincsen!!!

Remélem mindenki és minden pocaklakó jól van!!!!!!!!!!!

Én nagyon rosszul vagyok, eldurvultak a tünetek nagyon.......

LENNE EGY NAGY KÉRDÉSEM:
UGYE AUGUSZTUS ELEJÉN SZÜLÖK, TEHÁT TAVALY AUGUSZTUSTÓL IDÉN AUGUSZTUSIG NÉZIK AZT AZ EGY ÉVET, AMI SZÁMÍT A GYEDBE (EZ TUTI ÍGY VAN, MERT ANNO NOVEMBERI VOLT A LÁNYOM, 2006-BAN FEKETÉN DOLGOZTAM, TEHÁT BEVÉTELEM NULLA, VISZONT 2007-BEN dolgoztam, JÓ FIZUVAL, ÍGY JÖTT KI SZERENCSÉRE JÓ GYED),

NADE HA MINIMÁLBÉRRE VAGYOK BEJELENTVE ÉS MELLETTE KAPTAM GYEST (UGYE A RÉGI RENDSZER SZERINT AKKOR MÉG MEGENGEDETT VOLT GYES MELLETT 8 ÓRÁBAN DOLGOZNI, MÁR NEM)

AKKOR A TÁPPÉNZ-GYED ALAPOM A MINIMÁLBÉR ÉS A GYES, ÍGY EGYÜTT???????????????????????????????????????????????????

SEGÍTSETEK KÉRLEK, MERT NEM MINDEGY MENNYIBŐL VONNAK 70 SZÁZALÉKOT!!!!!!!!!!!!!

Köszi, na megyek is!!!

vigyázzatok magatokra!!!!!!!!!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Hú, Korybon, ez jó kérdés. Szerintem ez ügyben hívd fel az államkincstárat, mert annyi minden változott, hogy ember legyen a talpán, aki ki tud igazodni.
Szerintem a gyes-t nem számolják bele, de ez csak magánvélemény!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Szerintem se számolják bele a gyes-t,de erről hozzáértőt kellene megkérdezni...
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Mostanában csak olvasok ezerrel, reagálni semmire nincs se erőm, se időm :cry: Persze rengeteg a meló és mikor ha nem ilyenkor én is kezdek rosszul lenni. Tegnapig kutya bajom nem volt, éppen azon gondolkoztam, vajon tényleg igaz-e a dolog, mert hát semmi tünetem nincs. Erre tegnap hajnalban már kidobtam a taccsot :cry: Aztán egész nap rettegtem és mondogattam magamban hogy jólvagyokjólvagyok. Este itthon megint taccs...

Tegnap voltam először dokinál! Hát csak kifaggatott, megtapizott, megállapította, hogy minden bizonnyal másállapotban vagyok. Na és vasárnap a párommal együtt vár UH-ra az uzsokiban :D Majd akkor elmond mindent, de végülis jó ez így, minek mondjon el bármit is, amíg semmi sem biztos. És sikerült úgy szervezni a vasárnapi programot, hogy az uram muszáj legyen eljönni velem :lol:

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: vasárnapi UH?
Melyik dokihoz jársz?

én akkor szerencsés vagyok,hogy még nem volt taccs egyszer sem...
És mostanában émelygés,szédelgés az van,de hányinger az már nem annyira.
Vendég
 


Sziasztok!

Elnézést a bepofátlankodásért.
Először is szeretnék minden kismamának gratulálni,gondtalan terhességet,könnyű és gyors szülést,és mindenek előtt egészséges kis csemetét kívánni :)
Kisbabám kinőtt,de megkímélt ruhácskáit,illetve már nem használt dolgait szeretném figyelmetekbe ajánlani.A ruhácskákat,illetve a többi kelléket ezen a webcímen megtekinthetitek: http://picasaweb.google.com/jne.monika
Akit esetleg érdekel az írjon privit,vagy a tahirak.monika@hotmail.com címre :)
Még egyszer gondtalan terhességet,és utána örömteli babázást kívánok mindenkinek :)

U.i.:Bogme itt is szeretnék neked nagyon gratulálni!Remélem jól vagytok! :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok lányok, de annyit, de annyit írtok, hogy nem bírok reagálni mindenre. Néhány dolog, amire emlékszem.

Üdv minden új kismamának, remélem hogy mindenkinél rendben lesznek a vizsgálatok és irigykedek mindenkire aki közel az első trimeszter végéhez :)
Különösen örülök, hogy újabb kismama érkezett mini korkülönbséggel. De még mindig én vezetek :)

Korybon: Néhány dolog nem úgy van, ahogy írtad. A GYES mellett lehet dolgozni 8 órában. A GYED-et pedig a születést megelőző teljes évből számolják, vagyis nekünk a 2010-esből, de hogy melyik esetben pontosan miből, azt nem tudom. (Mindez kivéve akkor, ha idén januártól változtattak rajta - ezzel nem vagyok tisztában.) Én barátnőmtől kértem tanácsot a mostani helyzetemre, egészen augusztusig GYED-en vagyok, a maximumot kapom és megnyugtatott, hogy utána is ugyanennyi lesz. Ennél pontosabbat sajnos nem tudok.

Csöpplány: Szia :) Rég hallottam felőletek. Köszi a gratot, mi jól vagyunk, remélem ti is :)

Sajnálom, akinél bármi nehézség van a nagyobbakkal. Már korábban írtam, hogy nálunk sem volt minden oké. Kérdeztétek, hogy mi volt, hát nem szeretek róla beszélni, még nagyon friss és annak ellenére, hogy jelenleg úgy tűnik nincs semmi következmény, én még a mai napig minden áldott nap azt kérdezem magamtól, hogy ez vajon miért, hogyan történhetett.
Röviden leírom, de senkit nem akarok megijeszteni. Andris időre született, normál szülés, komplikáció mentes, gyors. Apgar 9/10-es. Földöntúli boldogság. Eszembe nem jutott volna, hogy ezután izgulnom kell még bármi miatt. De sajnos 1 naposan kapott egy stroke-ot. Ez egy elég ritka dolog. Az elején azt mondták bármi lehet a következmény, akár az is, hogy nem lesz emiatt semmi baj, de komoly károsodás is lehet. Andris baromi gyorsan épült föl belőle, utána 2 hetet a fejlődés neurológián voltunk, 4 hónapig napi 6x30 percet kellett tornáznunk vele, de szerencsére otthon tehettük ezt és óriási fejlődést mutatott mindvégig, gyógyszermentesen élhetjük a napjainkat és most már néhány kontrollon kívül az életünk pont olyan, mint egy bármilyen egészséges gyerekkel. Max a lelkem tropa :(

Írjon mindenki, aki vizsgálatra megy, kíváncsi vagyok. Ha írni nem is mindig fogok tudni, de olvasok :)

KépKépKép
bogme
 
 


Gabrilio: biztos rendben lesztek a vasárnapi UH-n! Normális esetben azért egy doki tapogatás alapján is meg tudja mondani, mi a helyzet, még azt is, mennyi időnél jártok.
Bár nekem erre van ellenpéldám, pont az Uzsokiból. Már írtam, mennyire görcsöltem az előző várandósságom elején. Amikor még nem tudtam, mi a helyzet, annyira rosszul lettem egyik este, hogy mentővel bevittek az Uzsokiba, az ügyeletes orvos egy néger nő volt (ne értsetek félre, semmi kifogásom nem volt ellene), aki megtapogatott elég brutál módon, majd közölte, hogy kizárt, hogy terhes vagyok, vegyek be egy marék algopirynt, meg fog jönni. Azért elég kiakasztó volt, hogy egy esetleges méhen kívüli terhesség kizárása miatt vittek be, de UH-t nem csinált az orvos…Én annyira nem hittem a dokinak, hogy másnap reggel csináltam egy tesztet, ami pozitív lett, délután elmentem az orvosomhoz, aki tapogatás alapján megmondta, hogy kb. 5 hetes terhes vagyok, így tudtuk meg, hogy érkezik Marcikánk.

Bogme: húúú, valóban nálatok még kisebb a korkülönbség!:-)
Azért elég szörnyű, ami veletek történt, de nagyon jó, hogy ilyen jól alakultak a dolgok. Ezek a kicsik olyan hihetetlen módon tudnak regenerálódni!

Valószínűleg hétvégén nem tudok már jönni, ezért mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


beeka, dr. Szinnyai Attilához járok, immáron nyolc éve. nekem az a sanda gyanúm, azért ajánlotta fel a hétvégi UH-t, mert rögtön megkérdezte, hogy terveztük-e a babát, én meg mondtam neki, hogy hát nem igazán, csak későbbre esetleg, és hogy egyelőre nem is tudom, mit gondoljak. ő ugye abszolút abortusz ellenes, és szerintem azt akarta, hogy a párom is lássa az UH-t mert még mondta is, hogy majd ha meglátjuk, akkor már biztosan tudjuk, mit szeretnénk... :)

luli, nagyon gáz, amit írtál. tudnia kellett volna a dokinak, hisz én is kb a 6.hét végefelé járhatok, és nagyon óvatos tapi után megmondta a doki, hogy megnagyobbodott, puha méh, azaz másállapot. ilyenkor, amikor valaki ekkora paraszt, mindig arra gondolok, hogy vajon mit szólna hozzá, ha én is az aznapi hangulatom alapján osztályoznám le a gyerekét.. biztos fel lenne háborodva és számonkérné rajtam..

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: nagyon eszes a doki! :)
nekem luxus lenne lemondani a babáról,ami majd' fél millánkban van eddig...
ráadásul abortusz rendesen magában rejti annak kockázatát,hogy utána talán nem is lehet,és így is elég meddők voltunk már :)

No meg kimerülő petefészkekkel...

De egyébként senkit nem ítélek el azért,ha másként dönt,megértem azokat a szempontokat,amiért így kell határozniuk a pároknak,és nem irigylem őket,mert nem lehet könnyű!
Vendég
 


Sziasztok!

gabi:Nagyon várom az UH eredményt!

LuliElképedek mindig az orvsokon. Én értem, hogy emberek, meg tévedhetnek, de hogy egyik másikban nulla empátia van azt nem értem. Mi a fenének ment akkor orvosnak? Vagy ha nem tud az emberekkel bánni, akkor menjen kutató orvosnak.. vagy mit tudom én... Nekem is vannak rossz tapasztalatim, nem is akarom itt elfoglalni az egész fórumot a sztoriaimmal. Inkább valami vidámat!:D

Tyűűű mondjuk az abortusz is "szép" téma. Én azt gondolom, hogy az elvesztett kis angyalkák és a szándékosan meg nem tartott angyalkák mind örökké nyomot hagynak az anyákban, elég teher az azoknak, akik kénytelenek az abortusz mellett dönteni. Sosem ítélkeznék felettük, hiszen biztosan rohadt döntés ez.

Egyszer olvastam valahol, hogy anno nagyon régen sok csecsemő maradványt találtak szántás idején a kukoricásokban. Ez volt a "fogamzásgátlás". Na ez a horror mai szemmel. Akkor elfogadott volt.

Képzeljétek annyira vacakul vagyok, hogy egész hétvégén csak fetrengek. Nem is tudom mikor aludtam ilyen sokáig 8-kor fekszem, negyed kilenckor kelek, és ebéd után is alszom pár órát. Még jó, hogy a családom ilyen remek csapat, és hagyják anyát dögleni :D
Annyit csinálok csak, hogy megfőzök, és már fekszem is le....
Na de ez nem panasz, tudjátok... örülök én, csak nehezen viselem... :D
korenka
Szár
 
 


pannamol írta:sziasztok!

mégsem megyek holnap orvoshoz, pedig már úgy vártam... :( mert én hülye csak ma hívtam fel és 27.-ig nincs hely, ezért ajánlottak egy másikat, jövő keddre, akinél megüresedett egy hely. szóval most hozzá megyek.
Dr. Czeiner Béla- tudtok róla mondani vmit?

sajnos vhol olvastam, h levetkőztette a nőt a doki és egy szál semmiben kellett várnia, h letakarítsák a vizsgálót, addig meg párszor kinyílt az ajtó és beláttak szegényre...áhhhh mennyire szar lehetett...
ezt nem akarom, mert sajna egyszer én is átéltem hasonlót, akkor utáltam meg azt a dokit, pedig nem nagyon tehetett róla, ilyenkor az asszisztensek a gyökerek, de hát akkor is, miért nem lehet először beszélgetni kicsit, elmondani miért jöttem, addig készüljön el az asztal, és utána levetkőzni? :(
ez a parám állandóan, ha elmegyek egy új orvoshoz, mert nekem volt olyan is, h alul semmiben állított maga elé és kérte, h mondjam el, minek jöttem, közben 5 másik asszisztens nőcske ott állt mellette és bámultak... :(
ez a magánnál persze sosem fordult elő, de oda most nem tudok menni...

amúgy lányok! annyira szépek a gyerekeitek, rakjatok még képeket, akinek van, olyan jó nézni!!! :)

p
[/b]


BUÉK!!!!

Végre megtaláltalak :)
Itt is szeretnék még egyszer gratulálni a születendő unokahúgomhoz,vagy öcsikémhez :)

Már várom a dokinál eltöltött vizsgálati időd eredményét :)
Nyugi-ha ilyenekkel spanolod fel magad-az nem jó...
Lehet az csak egyszeri eset volt...istenem :( sajnos megesik az ilyen is!

MINDENKINEK a 2011 augusztusi babákból:
Először is bocsi,hogy betolakodtam :)

[b]Problémamentes,örömteli BABAVÁRÁST kívánok[/b] :D :D :D :wink:
Jó egészséget mindenkinek!

Én egy éve jelentkeztem a babanetre...2010 augusztusiakhoz :)
Bár életem pici kincse már júliusban megszületett...nem bírta a fronot :(
Nálunk 32 hetesen derült csak ki,hogy kisfiúnk lesz :)
Már volt egy 15 és egy 10 éves gyermekem.
Most már nagycsaládos anyuka lettem :) Nagyon jó újra babázni :)

Irigykedem rátok...pocakosok...rugdosó kis "békák"-(én így hívtam a végén babómat)

Na de be is dugulok...csak köszönni jöttem,illetve megkeresni kedves rokonomat (ami sikerült) :)

Ha esetleg bárkinek tudok segíteni,nyugodtan írjon...vagy kérdezzen pannamol-tól...majd közvetít :P Nagyon szívesen adok tanácsot-persze ha tudok!

[b]Még egyszer Problémamentes-Örömteli Babavárást Kívánok Mindenkinek!!![/b]

Kép

Sziasztok

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Korenka: olvastam a 6 hetes leveled. Nem tudom, érdekes-e még, de azért leírom, toxoplazma vizsgálatot normális esetben mindig kérnek az első labornál, és a tb támogatja.
Nekünk is mindig volt macskánk, most is együtt lakom egyel (már 7 éve), de még én sem kaptam el soha. A mi macskánkat leellenőriztettük, nem hordozza a kórokozót, és miután nem mehet ki, remélhetőleg nem is tudja összeszedni. Amire azért nagyon figyelni kell, az a macskaalom, ha lehet, ne te takarítsd, vagy ha igen, csak gumikesztyűben.
Az almás trükköd kipróbálom. :)

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


[
BUÉK!!!!

Végre megtaláltalak :)
Itt is szeretnék még egyszer gratulálni a születendő unokahúgomhoz,vagy öcsikémhez :)

Már várom a dokinál eltöltött vizsgálati időd eredményét :)
Nyugi-ha ilyenekkel spanolod fel magad-az nem jó...
Lehet az csak egyszeri eset volt...istenem :( sajnos megesik az ilyen is!

MINDENKINEK a 2011 augusztusi babákból:
Először is bocsi,hogy betolakodtam :)

[b]Problémamentes,örömteli BABAVÁRÁST kívánok[/b] :D :D :D :wink:
Jó egészséget mindenkinek!

Én egy éve jelentkeztem a babanetre...2010 augusztusiakhoz :)
Bár életem pici kincse már júliusban megszületett...nem bírta a fronot :(
Nálunk 32 hetesen derült csak ki,hogy kisfiúnk lesz :)
Már volt egy 15 és egy 10 éves gyermekem.
Most már nagycsaládos anyuka lettem :) Nagyon jó újra babázni :)

Irigykedem rátok...pocakosok...rugdosó kis "békák"-(én így hívtam a végén babómat)

Na de be is dugulok...csak köszönni jöttem,illetve megkeresni kedves rokonomat (ami sikerült) :)

Ha esetleg bárkinek tudok segíteni,nyugodtan írjon...vagy kérdezzen pannamol-tól...majd közvetít :P Nagyon szívesen adok tanácsot-persze ha tudok!

[b]Még egyszer Problémamentes-Örömteli Babavárást Kívánok Mindenkinek!!![/b]

Kép

Sziasztok[/quote]

szia Sóginőm!

köszi mégegyszer!

hát már én is nagyon várom a keddet, remélem én is kapok képet róla és tudok majd mit nézegetni... :)
anya is alig várja már a híreket, nagyon szeretne már dicsekedni, mert most kiderült, h rajtam kívül a családban még 3 lány vár gyereket! :D két unokatesó meg egy távolabbi rokon, és már alig bírja ki, h ne mondja, h ő is nagymama lesz. mert én mondtam, neki, h legalább addig ne mondja senkinek, amíg nem voltam orvosnál. :)

örülök, h benéztél, sok puszi a gyerekeknek! Gergőnek, Fanninak, Lacának!!! és persze Nektek is!

majd beszélünk!
pápá
Vendég
 


Sziasztok!

Émelygős sorstársaimnak ajánlom a MAGNE B6-ot, én elkezdtem, és úgy érzem, segít, jobb a közérzetem tőle sokkal. A durvább rosszullétekre ajánlottak homeopátiás IPECACUANA bogyót, ch5 vagy ch9 higításban. Vettem azt is de szerencsére még nem kellett.

Vasárnapi UH :) Most jöttünk meg, hát mindenféle kalkulációs cucc elmehet a fenébe, még tök pici, 4-5 hetesre saccolja a doki, szóval valószínűleg szeptember lesz.. De azért én már itt maradnék :D
Amúgy az orvos nem volt szívbajos, párom előtt simán nyomott egy hüvelyi ultrahangot, merthogy még csak azzal lehet látni. Még mérni sem tudta, jövő vasárnap megint megyünk, talán akkor. VISZONT már dobogott a szíve :D ("élő, jó szívműködést mutató embrió"). Hát páromnak odaadta a fotót.. az meg alig akarta nekem megmutatni, merthogy azt ő kapta. Nem merem elkiabálni, de mintha valami történt volna benne.. Utána mentünk egy ismerőshöz és meg kellett mutassam neki a képet! Pedig még senkinek nem mondta el eddig.. Szóval asszem jó volt :wink:

Az a dobogás.. az nagyon komoly..

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Kedden várom a telefonodat :)

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Magne B6 nagyon jó!!!!
Én terhesvitaminból a Femibion-t szedtem,mert az Elevittől rosszúl voltam :(
De ha minden igaz ír fel a doki magne-citritet. (ez még jobb!)

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


sziasztok!

én is venni akarok jövő héten Magne B6-ot, mindenkitől ezt hallom, remélem segít.

nekem is nagyon durva ez a hányinger még mindig és kimozdulni sincs kedvem a lakásból, de 2 napja elkezdtem gyömbérteát inni, úgy ahogy itt javasoltátok, és mintha segítene, de nem akarom elkiabálni, lehet h csak bemesélem magamnak, mert annyira szeretném. de estére mindig bedurvul a dolog, akkor nem tudok már magammal mit kezdeni.
a másik meg, h nem bírom levegő nélkül, annyira zavarnak a szagok a lakásban, h egész délelőtt nyitva van az ablak, én meg ülök itt bebugyolálva, mint egy csöves... :) de nem baj, jobb mint a büdös :D
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Pénteken és szombaton dolgoztam...ki is purcantam a hétvégére :?
Csütörtökön voltam dokibácsinál és megállapította hogy valami van :P :lol:
Ha szerencsém lesz hétfőn uh-ra is el tudok majd menni.10.30tól lenne viszont 12.00re mennem kell dolgozni :? remélem bejutok azért!
Rosszul léteim még mindig nincsenek viszont állva is eltudnék aludni :roll: :lol:
MagneB6-ot és Elevitet(vagy Femibiont) nekem is ajánlotta a dokim.

Gabi:kicsit pityeregtem az uh-os sztoritokon :oops: olyan jó volt olvasni hogy apa nálatok is enyhül....én párom is az első sokk után kezdi megszokni hogy négyen leszünk :D

Korenka:jó kis csipet csapat a családod :) Ügyesek!
Milán hétvégén mindig 6körül ébred :roll: persze hétközben tudja húzni akár 7.30ig is :D apa ma reggel meg is beszélte vele:Kicsifiam ez így nagyon nem jó! :lol:

GG

Kép

Kép
gg
 
 


Gg: lassan már a 10. hetet is betöltöm,és még egy kaja se jött vissza...

Nem mintha hiányozna :D

A napokban a hányingerem is eltűnt,némi émelygés előfordul,de ez már kibírható :)

Alig várom,hogy eljöjjön az aktívabb 2. trimeszter,és végre ne az ágyat nyomjam :D :D :D
Vendég
 


Gabi: klassz,hogy így reagált a párod,nagyon örülök neki!!! :)
ezek szerint hamar enyhül ;)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: