Új privát üzeneted érkezett!

Nektek is van fehérfolyásotok?? :?

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


nyufo8:igen mehet neked a panadol ha gáz van. A lányzód aludja ki a betegséget, nézegesd a hőjét és ha emelkedik homlokára,csuklóira tenyél hidegvizes borogatást.ne kelljen mindig hűtőfürdő miatt felébreszteni, kikapni az ágyból. A te hőd ne legyen 38,5nél magasabb, a lánykának meg 40 fölé ne menjen mert még kaphat egy lázgörcsöt...nézzd meg a netten mi a teendő ilyenkor, jobb felkészülni a váratlan helyzetekre...sajnos kisgyermekeknél előfordulhat ilyenkor..

ÜDV új lányzók!!!Nekem is az lett gyanus a mensi közeledtével nem szárazabb napjaim voltak mint átlagban, hanem erősödött a folyás. Fokozódik a nyáktermelés és több lactobaci van a florába, a fertőzések ellen..ha nem viszket,csip akkor nem lehet gáz.
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Nem fáj, meg nem is csíp semmi ilyen, csak kellemetlen...de már van kb 1 hete, csak hol jobban-hol kevésbé.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 

 
 

nekem az elején volt fehérfolyásom,úgy a 4.héttől.aztán átváltott átlátszó vizes állagúra,és most nincs semmilyen :)

KépKép
bettike83
 
 


És ti hogy álltok ilyenkor a szeretkezéssel??:) (már ha nem nagy titok:)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Bocsi csajok hogy benéztem,de itt a barátosnőm!! :lol:

Helló Timi!
A fájások ugyan úgy jönnek csak rendszertelenek MÉG!
Most lemgyünk sétálni,majd írok,ha történik valami :lol: :roll: :wink:
Puszika

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Oké várom, Mari:))

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


nálam az első napokban nem ment,voltak fura dolgaim.de most nincs semmi,bár nem kivánom annyira de ettől függetlenül nem fáj,semmi különös :D

és nálad?

KépKép
bettike83
 
 


Én akarnám, de a párom nem meri, félti a babucit. Majd a doki után azt mondja......

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


az mondjuk igaz h ovatosabban kell,hisz mostmár nem csak te vagy,hanem ott a picur is.főleg az elején kell vigyázni.

KépKép
bettike83
 
 


igen, úgyhogy nekünk egy darabig szünet van. de már nem annyira soká megyek dokihoz, és minden kiderül, remélem nem hiába örülünk már! tényleg bettike83 te mikor voltál dokinál?

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Köszi lányok a bíztató szavakat, jól esett! Talán túl vagyunk a mélyponton. Most "csak" 38,1 a hője, gondolom estére fel fog még menni, de a tegnapi egész napos 39,4-hez képest ez már szuper. Én még mindig nem kaptam el, óránként mérem a lázam. Kicsit se vagyok parás :lol:

Képzeljétek, rosszul emlékeztem, az első Uh időpontja a 10-14 hét között van nem a 12-14 hét között és valami csoda folytán kaptam rögtön az elejére helyet, úgyhogy már csak bő két hetet kell várnom nekem is és minden kiderül. :D :D :D :D :D :D

Avrenim köszi az infót, vettem is panadolt délután, hogy legyen itthon ha szükség lesz rá.

T.timi nekem is erősebb a folyásom mint általában és fehér. Az első terhességnél is így volt.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


avrenim: upsz, bocs h legyógyszereztelek. Azt hittem ez vami angol gyógyszer név lehet....maxigáz. Bocs. agyműködésem úgy látszik a terhességem alatt lassan leáll....vagy már leállt.....ajjaj most korán kezdte mert eddig a meglévő kettőnél csak a végére hagyott cserben a fejem. :oops:

kiscsillag: jól emlékszem, hogy a 2008 áprrilis-májusi babáknál voltál? A neved rémlik de lehet h tévedek. Nagyon sok erőt és boldogságot neked a 3 manóhoz. Remélem nem lesz baj. én nagyon félnék a redukálástól.....attól félnék h elveszítem a másikat is, ill a másik kettőt. Nálunk is háromnak indult a most meglévő kettő de mire uh-ra mentem már csak kettő volt a 3. kezdett felszívódni. Nem is mondta volna a doki csak a képen gyanús volt a 2 nagy meg az egy pici folt....hát a három már megabrutál lett volna nálunk, mivel a 4 es összlétszám is komoly aggodalmat kelt bennem.

msi: nekem is van görcs de nem vészes és nem tudom eldönteni h a gyomrom v mim. folyás is van de egyenletes. Már alakul a pocak is pedig relatíve sovány vagyok....de úgy látszik h többedik meg h mindjá dupla így erősebb.

nyufó: örülök hogy jobban vagytok már és eddig megúsztad. megabrutál ez a vírus, ezt jobb lenne nem benyelni...mintha rajtad múlna. Tudom h nem szval szorítok érted. Nagyon nehéz mikor ennyire beteg egy kislány.
Az angliai e.ü-től nem vagyok elájulva bevallom. Nem rémisztgetésnek mondom, csak elmesélem h van itt ill volt mert már elköltöztek egy kislány aki kint született 36 órás vajúdás után de nem császározták meg az anyát és ox. hiányos lett. Szerencsére nem a szellemi hanem a mozgás koordinációja sínylette meg. Mondta az anyukája ha mégegyszer végig kéne csinálnia akkor perrel is fenyegetne mert mégegyszer nem hagyná magát kötélen rángatni. Sajnáltam szegényt mert a 36 óra is durva de az még hagyján....hanem h a gyerkő is beteg lett. Mondjuk tény itthon is vannak kőkemény dolgok. Bementem a kórházba a fiammal mikor 7 hós volt mert olyan náthás lett h befulladt a takonyba és a hátra csurgó takony miatt minden visszajött belőle. Erre kitalálták h rotás a fiam v hasonló és be akarták tenni az erősen fertőző osztályra ahol midenféle hányós gyerek volt. Na iszonyat balhét csaptam h nehogy már ne vegyék észre h a takony jön vissza a babából és nem más. Megharcoltunk rendesen. Még eltették volna nekem láb alól ha erre a betegségre benyel még vmi hányósat is. Szval harcolnunk kell ezzel a rohadt e.ü-vel h figyeljenek ránk. Nem is értem őket....okés h sok a munka de ha nem bírja akkor hagyja abba....de ne így gyógyítson...már ha ez az...

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Első babások, szüléstől félők ne olvassák inkább.
Nono én 86 órát vajúdtam, mindig hazazavartak mert még nem voltam 4 cm. Majdnem egy hét túlhordásban voltam. Az utolsó négy nap a semmit hánytam a fürdőszobánkban négykézláb és zokogtam, a hátam úgy fájt hogy elmondani nem bírom. Nem aludtam semmit. Végre megvolt a kellő tágulás, onnan már hamar megvolt a 10 cm, igen ám, de 3 órát nyomatták velem a gyereket mindezek után, a gyerek meg se mozdult, viszont én lent teljesen szétmentem. Végre kegyeskedtek szólni orvosnak, aki ahogy meglátott, 3 percen belül a műtőben voltam és 8-an sürögtek körülöttem. Jött az epidurál, aztán közölték hogy fogó, ha nem sikerül császár. Kiderült hogy fordítva nézett és azért volt az utolsó pár napban az a brutális hátfájásom mert nyomta az ideget és azért se indult ki. Fogóval kihúzták, ott volt a gyerek fején a nyoma :cry: Ezek után még 12 hétig erős vérzésem volt, majd magas lázam, végül antibiotikummal levitték, meg elküldtek UH-ra, de szerencsére rendben lett minden. És valami csoda folytán a kislányom is rendben van. Szóval nekem elég megabrutálra sikerült az első, ennél már csak jobb lehet. Úgyhogy nagyon nem tudsz ennél jobban elrettenteni, elrettentettek engem eléggé az elsővel. De az meg hogy töltsek apától külön 3 hónapot, hát valahogy az se fekszik. Mert ugye repülni nem engednek már a vége fele, meg újszülöttel se nagyon tudsz repkedni. Úgyhogy optimistán bízom benne hogy valahogy lesz megint.
Azért a te sztorid se semmi, igen, az otthoni eü-ben is tudnak ám produkálni. Jó hogy fel tudtál lépni és ki tudtad harcolni hogy ne rakják a fertőző osztályra be, még pont az kellett volna neki.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok!
Úgy döntöttem, belevágok én is a fórumozásba! Zöldfülű vagyok még e téren, nézzétek el az esetleges hibáimat! :lol:
A lényeg: nagyon úgy tűnik, hogy velem is megtörtént a csoda, és a hatodik hétben vagyok! Két hete lett pozitív a tesztem. Kicsit félve örülök még, mert csütörtökön megyek dokihoz, izgulok, hogy minden rendben legyen. Január 14. a dátumom számításaim szerint!
Nagyon szimpatikus társaság vagytok, remélem, befogadtok!

Kép
salsifraga
 
 


nyufó: basszus......most ha nem próbálnám moderálni magam akkor ....na mindegy. Kötelet az ilyen orvosnak nem diplomát. Ez szemét volt. Hogy lehet ilyet csinálni??? Az a csoda hogy megúsztátok épen és egészségesen. Nem is hiszem el. Ott ez így megy? Vagy csak a bevándorlókkal? Vagy a saját népével is? Én ezt nem értem. az nem kifejezés, hogy felháborít. Mert az oks ha nincs pénz ha szétdolgozza az agyát egy orvos és a 72 óra ügyelet után már nem lát és ha benéz valamit.....de ez nem benézés....de az is durva hisz egy ember vagy egy teljes családot tehet tönkre.....ááá nem is tudom mit írjak. Akkor neked sem a szép rész maradt meg....nagyon kemény. Hát kívánom, hogy most minden rendben legyen. Ha verted volna az asztalt h ez így nem okés akkor sem történt volna semmi? Én sajna a saját bőrömön tanultam meg h van verem az asztalt vagy lecarnak és leshetek. Sajna nem egyszer jártunk kórházban mindkét gyerekkel és kellett egy két pofon mire rájöttem ez így megy. És már a hálapénz sem elég...sajna ez is tapasztalat. Pedig nem szoktunk szűk markúak lenni. Tom nálatok nincs hálap.

üdv salsifraga!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Van köztetek, aki úszik/tervezi az úszást terhesség alatt? A legtöbb helyen ajánlják, mondván, hogy a legjobb mozgásforma, én voltam is többször az utóbbi hetekben, és nagyon jól is esett! :) Ugyanakkor ellenvéleményeket is hallottam, fertőzésveszély, stb.
Vélemény?
Folsavat ti menyit szedtek? Mert én pár hónapja 3mg-ot egy nap kétszer. (Ez volt a használati utasításban). Viszont egyebütt 600-800 MIKROgrammot javasolnak. :shock:
Mennyi ikres kismama! :)

Kép
salsifraga
 
 


Nono itt ez van ingyen. Ha jobbat akarsz az kb. 1 millió forint lenne. Az angol is ezt az ingyen ellátást választja, még a jobban szituált is. Van angol ismerős, ők is ezt az államit csinálták végig. Ráadásul itt nincs orvos, csak a szülésznők, ha baj van akkor szólnak az orvosnak. Egész terhesség alatt egyszer nem láttam orvost, csak amit írtam, amikor hívták, hogy gond van, de ő azonnal intézkedett és tényleg 3 percen belül bent voltam a műtőben. Különben az előző sztorit tudom ám még tovább fokozni, először amikor meg se nyikkant a gyerek, kitalálták hogy a tolófájásaim gyengék, hoztak valami gépet, infúzión keresztül nem tudom ám mit jelent de 6 egységről 36-ig feltornázták a 3 óra alatt, szóval a végére már olyan tolófájásaim voltak, hogy megpusztultam. És mindehez nem aludtam és nem ettem semmit 4 napja. És akkor rájöttek hogy így se megy, akkor hívták az orvost. Az epidurált alig bírta beadni, mert olyan sűrű és olyan hosszú fájásaim voltak hogy fetrengtem a műtőasztalon, nagyon durva volt. Úgyhogy ám így utólag azt hiszem semmi csodálkozni való nincs azon, hogy nem sikerült a szoptatás, ami sokkot átélt a gyerek is meg én is. Nagyon bízom benne hogy ennél csak jobb lehet másodszor!

Salsifraga üdv köztünk. Én is ezt az ellentmondást ismerem csak, hogy nagyon jó terhesség alatt úszni, a másik fele, meg hog a fertőzésveszély miatt nem ajánlatos. Na hát igen, legyen okos az ember, hogy akkor most mi van. Én 400-at szedek folsavból, itt kint annyi az ajánlott.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok megint itt:))
Az érdekelne, hogy ki tudja pontosan meg mondani, hogy kell kiszámolni a táppénz összegét ha elmegyek állományba. Azt tudom hogy 60%.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Kedves Kismamák!

Ha túl drága álmaid babakocsija vagy a kinézett babatartozék keres fel, és garantáltan olcsóbban szerzem be a bolti árnál. Kérdezz bátran, szívesen válaszolok minden kérdésre és ajánlatott is, adok. További szép babavárást!
dr
 
 


salsifraga

űdv a januári kismamik táborában :) és ne aggódj azon h kezdő vagy,majd belejössz szépen :wink: :)

timi

én pont 5 hetesen voltam dokinál,hűvelyi uht csinált és akkor már szépen látszott a 6mmes petezsák :)

KépKép
bettike83
 
 


Én mikor megyek már 6 hét 3 napos leszek, mert 31-én szeretnék menni, holnap kérek időpontot.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


salsifraga
üdv közöttünk:) úszásra halottam hogy valamibe kell a tampont mártani és úszás előtt felrakni utána meg kivenni és ez megakadályozza hogy fertőzést kapj, nézz a neten utána, pontosan nem rémlik mi volt amibe mártották, hülyeséget meg nem akarok írni (talán canesten krém), vagy esetleg egy gyógyszerészt. avranim tudsz erről valamit pontosabban?

86 óra vajúdás?????????? akkor én nagyon szerencsés voltam a 6 órás első szülésemmel.....

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Most eltudom intézni, hogy bemenjek a rendelésre, szerintetek már mehetek? Olyan izgatott vagyok. 5 hét 4 napos vagyok (menstruációtól számítva)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Msi húúú de örülnék másodszor a 6 órának :D De nincsenek illúzióim...

T.timi most is mehetsz ha akarsz, de most még csak petezsákot fogsz látni, szívhangot még nem, ha vársz egy hetet, akkor már az is lesz, és nekem az lenne az igazán megnyugtató, mert ugye az első bukta a terhességben hogy nem fejlődik ki a szívhang. Ha ez már megvan, akkor sokat nőttek az esélyek hogy rendben lesz minden.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok!
Olyan jó a tudat, hogy ennyi sorstársam van!
Hogy telt a hétvége? Nekem picit szurkál a pocim. Nem vészes, de azért idegesítő.
Azt mondta a dokim, hogy mindent lehet csinálnom, csak módjával (szex, úszás stb), bár én hajlamos vagyok a fertőzésekre, így az úszást kihagyom.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Voltám dokinál, még nem látták csak azt hogy van felrakodás ahol lesz a petezsák, de még nem látott teljesen mindent. 1 hét múlva kell vissza mennem, de azt irta a papíromra ez korai terhesség.
Mert először azt kérdezte mikor volt az utolsó menszim, aztán akkor csodálkozott miért nem látszik még, de aztán megkérdezte mikor fogant számításaim szerint és mondtam hogy 04.29-én és azt mondta akkor ezért látszik még csak ennyi. Örülök, de azért vannak kétségek:S

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Szerintetek? Volt így valaki??

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


nem tudom miért nem látta.kkor most megint egy hét kétely..de ha úgy érzed h ott van akkor ott van biztos :)

KépKép
bettike83
 
 


kitartást arra az egy hétre!

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Kibirom azt a hetet, csak annyira rossz, mert nem értem hogy akkor honnan kellene számolnom a heteket??:(

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


A melleim fájnak,majdnem leszakad, 12. napja nem jött meg, az utolsó menszim 04.14-én volt. Reggelente a hőm mindig 36,7 37C.
Akkor nem értem...

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Van akinek később van peteérése, mint a 14. nap.
Nekem előbb van, így a 10. napon fogant meg a babám, ezért a 4. hét + 4. napon amikor teszteltem azonnal megjelent egy vastag második csík, a nődokim is csodálkozott, hogy ennyire egyértelműen ki tudta mutatni a teszt. A 6. hét + 4. nap mentem ultrahangra és egyértelműen látszott a szívdobogása is.
Türelem, biztosan ott van a babád, csak még kell egy kis idő, hogy megmutassa magát. Később fogant, mint a 14.nap, igaz?

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Nem, nekem 04.14-én volt az utolsó menszim, és 15 nappal később 29-én fogant a baba. És a tesztet. 5 héttel a menszi után csináltam, és 5 hét 4 napja nem jött meg és ma voltam dokinál.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


timi: 5 hetesen még ált.ban petezsák van. a következő héten meg már szivecske is. érdemes kivárni. ha megy :)
közben olvasom tovább, amit írtál, hogy elmentél. ne legyél csalódott! jövő héten már látszani fog, nyugi! Én is haasonlóképp jártam, bár már zsákocska volt! Aztán nagyon megindulnak a fejlődésben, meglásd! most akkor hány hetesnek mondanak?

salsi: úszás nagyon jót tesz, de érdemes olyan helyre menni ahol babauszást is tartanak. Ott nem klórral fertőtlenítenek. Vagy ha ilyen nincs, akkor semmiképp sem zsufolt usziba. A tamponos megoldást nem ismerem, sztem a tampon jobban megszívja magát és könynebben bemegy a cucc. De ha van pontosabb infód, jöhet. A tengerben úszás a legkockázat mentesebb, de érdemes az orvost megkérdezni, mit lehet és mit nem. A melegvíz tuti tilos!

szia dalmicsek, üdv köztünk .Mi is örülünk ám az új kismamiknak :)

a régieket meg hiányoljuk, amikor eltűnnek!! :)

Kép
spumilla
 
 


spumilla: én a Balcsira mennék le egy kicsit nyaralni. Az élő vízben úszással mi a helyzet?

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


dalmicsek: vhol azt olvastam, hogy az rendben van, amig az ember nem a nagy tömegek közé megy egy fülledt hétvégi napon, de ennek érdemes alaposabban utánanézni. Én is kiváncsi vagyok, m a velencei tónál lakom, mindig sokat úszom, és ha lemegy ez a fekvős két hetem és jó idő lesz, szeretném folytatni ezt a hagyományt :)

szóval majd tájékoztass ha kutatómunkád sikerrel jár ;)

Kép
spumilla
 
 


nono
én se nagyon tudom eldönteni hogy hol is görcsölök:S mindig azt hajtogatom magamban hogy tuti az ikrek miatt érzek mindent erősebbnek és jobban:) hát nálam előkerült a bandázs már, mert nem férek egy nadrágba se...nem is tudom mi lesz később:)) állandóan olyan érzésem van mintha egy nagy lufi lennék vagy megtömött liba, pedig alig bírok enni...

dalmicsek
én akárhányszor a balcsiba fürödtem valamit tuti elkaptam, pedig nem vagyok egy hiper érzékeny ilyenekre általában, de lehet nálad más lenne.

t.timi
türelem, tudom könnyű mondani, de jövőhéten tuti látni fogod már a babókát, ezért érdemesebb betöltött 6 hetes kor után menni. amíg nem jön meg, nem görcsölsz addig nem kell parázni, ott lesz, naponta rengeteget fejlődnek a babák az első hetekben is

KépKép

KépKép
msi22
 
 


timi

akkor még nem vagy elkésve.de jővőhéten tuti lesz vmi ,sőt már szivhang is :)

tök álmos vagyok,meg hányingerem is van :) reggel nem volt,most van :D

KépKép
bettike83
 
 


De az utolsó meszitől nézzem a heteket vagy a fogantatástól? Mert ez nem volt tiszta nekem:S
Nem mondott a doki még semmit, majd ha megyek vissza, akkor ad képet is:)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


timi ezt töltsd ki és akkor megtudjuk, mimerrehány :)
http://www.kismamablog.hu/szules-kalkulator
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára spumilla 2010.05.25 12:09-kor.

Kép
spumilla
 
 


timi: az utsó menszi első napjától kell számolni.

Nektek nem szokott szurkálni a pocitok?

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


spumilla: Ki töltöttem, ilyet én is csináltam már. csak én a baba tervezők otthona oldalon.
dalmicsek: onnantól számítottam én is 5 hét 4 napos vagyok, mégse látta teljesen. de mindegy biztos ott van:)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


timi

mindenképpen 5 hét körül vagy már :)

az egyik topictársam is 5 hetesen ment és nem látszott semmi,ma megy ujra,mostmár több mint 6 hetes.
én pl pont 5hetesen mentem és látszott a lényeg.

KépKép
bettike83
 
 


spumilla: Ki töltöttem, ilyet én is csináltam már. csak én a baba tervezők otthona oldalon.
dalmicsek: onnantól számítottam én is 5 hét 4 napos vagyok, mégse látta teljesen. de mindegy biztos ott van:)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


hány naposan szoktak lenni a ciklusaid?

KépKép
bettike83
 
 


timi: hüvelyi uh-t csinált vagy hasit? a hüvelyi jobb.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


lányok!

a genetikai vizsgálat a 12.héten hogy működik?mert nálunk csinálnak ,vérből megnézik minden rendben van e,de az tényleg igaz h ott már megmondják mi a neme a babának?

mert a decemberieknél olvastam soknál hogy már tudják a nemét és még csak a 12hetes genetikai volt.

KépKép
bettike83
 
 


Hüvelyi Uh-t csinált.

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Az én kolleganőm 12 hetesen már tudta, hogy lánya lesz. szerintem akkor már meg tudják mondani, persze ha megmutatja magát :) de azért nem 100 %-ra tutira.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: