Új privát üzeneted érkezett!

Köszi szépen csajok! Este el kellett mennem az ügyeletre, 39 fok volt a lázam :cry: jártányi erőm se volt...a helyzet ma talán egy picivel jobb. sajna a jobb mejjem a bűnös, nem tom mi van vele, csomó még(?) nincs benne, de max 50 ml-t tudok kifejni, azt is 12-15 perc alatt..egy lyukból csöpög a cucc :shock:
lehet szólok a védőnőnek, ma volt itt, de pont aludtam.
Abbey
gyerkők súlyát nem tudom, de a múlt héten, főleg a fijjam 2ésfél óránként kelt kajálni..és ő egyből üvöltéssel nyit, nincs lacafaca. ma éjjel, talán a melegfront miatt, vagy érezték, hogy túlfeszítették a húrt :D 4 óránként keltek. Ők 100-110 ml kajákat nyomnak, egy nap 2-3 táp, 4-5 tej az adag.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
Nem biztos, hogy érzed a csomót, ha egy lyukból jön, akor tuti el van záródva valahol. Mindenképpen hívd fel a védőnőt, hátha tud segíteni, vagy menj fel az LLL honlapjára (www.lll.hu), onnan próbálj lőni szoptatási tanácsadót, hátha tudnak segíteni.
vovanda
 
 


Szivvi, elvileg a gyerekkórházakban van olyan, hogy szoptatási tanácsadás, ahova lehet menni, és ott segítenek kimaszírozni, ha a védőnő nem tudna menni. Szváron nem tudom hol, de itt pesten pl a Heim Pálban van ilyen.
Ha kapnak tápot is, nem tudsz megkérni vkt, hogy etessen helyetted, és akkor át tudnál aludni egy etetést. Mi ezt csináljuk. Éjfélkor a férjem eteti a piciket, így én 10-től 6-ig tudok aludni (optimális esetben). Vagy max cumit dugni a szájukba kell felkelni.

Ti adtatok citromot a piciknek, amikor nagyon csuklottak? Eszti nagyon csuklott evés után, adtunk neki egy kiskanállal citromot. Na erre elkezdett szegénykém sugárba hányni. Rengeteget kihányt. Nem tudom, hogy a citromtól vagy attól, hogy sokat evett. Szerintetek citrom volt a bűnös?

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

 
 

abbey,
nem kell citrom a babának, biztos, hogy attól hányt. Nem baj ha csuklik, ez természetes náluk, vannak ilyen csuklós babák, a fiam is lépten-nyomon csuklott, visszabuknak attól is kaját, de azért nem sugárban.

szivvi,
és mit mondtak az ügyeleten? Mindenképpen menj és kérj segítséget, mert ez nem normális dolog, hogy ilyen magas legyen a lázad.
Nem kented valamivel a melledet, úgy hogy a bimbót is érte, mert attól lehet csatorna dugulást kapni és mellgyuszit, de lehet csak spontán is, mindenképpen a dokiddal kéne beszélni a nőgyógyival, hogy mit csinálj!!!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey!
Inkább pár korty anyatejet adj, ha csuklik. Vagy ha a babát nem zavarja, majd elmúlik. Nekem is csuklós volt a nagy, őt nagyon idegesítette, ordított, ha cicire tettem, általában elmúlt.

Szivvi!
Hogy vagy?
vovanda
 
 


Sziasztok

Mára már határozottan jobban vagyok, gondolom hat az augmentin. tegnap egész nap aludtam :oops:
ma meg már 70 milit sikerült kinyernem a beteg cicből, talán megjavul...
Abbey
enyimek is nagyon csuklósak, én hagyom őket, vagy cicizés, az is elég ha csak szívnak rajta 1-2-őt.
Mi a férjemmel ketten etetünk éjjel, úgyhogy mindketten kivagyunk :(

viszont kaka problémák vannak, Emi majd 2 napig nem tojt és most Oli is elkezdte, vasnap du volt utoljára :( ma kapott kamillát, mert annyira szenved :cry:
voltunk csípőszűrésen, minden oks.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szuper Szivvi, hogy jobban vagy!!!! :)
Ketten etettek? az szép, akkor elhiszem, hogy mindketten ki vagytok. Nálunk bevált ez a felváltva "ügyelünk" dolog.
Esztinek is szokott lenni, hogy nem kaksizik. Az espumisan nálunk bevált. A kamilla teát még nem próbáltuk. Csak úgy natúr adod nekik, vagy cukrot teszel bele?

Na igen, ezek után én is hagyom őket. Igazából azért mertem Esztinekadni, mert Lilla simán tűrte, nem is rókázott utána. Próbáltam adni neki még egy kis tejet, de nem volt hajlandó már szopizni. Eszti, ha megtelik, egy kortyra sem hajlandó már, kiköpi a cicit is.

Lillusnak csúnyán kipirosodott a nyaka. Ahol a kis tokája olyan hurkákat csinál. Kentünk rá popsikrémet, de veszünk ma neogranormont, az jó rá?

mi még mindig nem voltunk csípőszűrésen. nem kapunk időpontot.:(

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
és ha egyszerre ordítanak? vagy mindig váltva esznek?
mert nálunk főleg éjjel felkiabálják egymást, muszáj segítenie a férjemnek, mert még a nagy csajt is felordítják...

Lotion
nagy-nagy drukkk nektek, várunk nagyon a hírekkel, képekkel!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
Örülök, hogy jobban vagy! Mi is mindig ketten etettünk, de mi ébresztettük az alvót is, hogy egyszerre egyenek. Én kb. 2 és fél hónapos koruktól tudtam egyedül helyt állni, Dani akkor kezdte átaludni az éjszakát, őt onnantól nem keltettük enni.
Kakára nálunk is a kamillatea volt a megoldás.

Abbey!
Kamillából 3-4 kávéskanályi, kaja előtt, natúrba. De ha nem szenved, akkor nem kell, anyatejes bébiknél normális, hogy 2-3 naponta van kaka.
Lilla nyaka: fürdés után nagyon alaposan szárazra kell törölni (tudom, megmosni is épp elég, eltűnik a toka mögött), és natúr gyógyszertári hintőporral picit beszórni (ujjaddal szépen be tudod simítani a redők alá is). 1-2 nap alatt rendbe jön.
vovanda
 
 


Szivvi, szépen kivárják egymást. Lilla cumival elvan, Eszti kezdi az evést. De éjjel amúgy sem együtt esznek. Lilla már nem eszik éjjel. 1 körül eszik, utána 7kor. Eszti eszik 4 és 5 között még, de nem sokat.

Igen, nekem is mondták még a kórházban, hogy normális, ha nem kakil minden nap. Bár ha holnap estig nem lesz Esztinél, adok neki kamillát. Pont vett anya, mert a torkomra azt kell inni. Még mindig nem jött helyre :(

Behintőztük Lilla nyakát, köszi.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


abbey,
az olyan helyeken ahol nem levegőzi a bőr, semmiképpen ne kenjél krémet, mert csak rosszabb lesz.
Amúgy ez csak az én megfigyelésem, nekem soha semmire nem használt sem a neogranormon, sem pedig az antiszeptikus sudocream.
Nekem cukros kamillateát mondtak anno a védőnő, de nem kellett végül. Nem tudom minek bele a cukor, mikor engem anno a sima cukor nélküli is meghajtott nagyon...

Szivvi,
örülök, hogy javul a helyzet, gondoltam, hogy nem fogod elkerülni az antibiot. Ezzel lehet szoptatni???

Azért is más szerintem abbey helyzete, hogy egy ember tud éjjel bánni a bébikkel, mert nincs nagyobb tesó, akit felsír esetleg a várakozó baba. Ezek szerint nálunk is dupla ügyelet lesz, bár Boti mellett bombát lehet robbantani, néha amikor ilyen házimozisan nézünk valamit este pont nem érdekli, húzza a lóbőrt.

Claire,
várunk nagyon mizujs van.
A Jánosos topikban mondta Kubu, hogy közel voltatok egymáshoz és hogy nagyon édik a babák, remélem megmutatod őket nem sokára.
Nagyon drukkolok, hogy a lábadozás se tartson sokáig, remélem a fittséged ebben is segít.

Itt már mindenki ikerbabázik, csak én növesztem ezt az irgalmatlan nehéz pocakot...:-) Olyan jó lenne új ikerpocakos is ide, mert így csak az én szenvedésem van állandóan.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Balum rendszeresen át cuccol éjjel a mi ágyunkba, és a mi szobánk egybe nyílik az ikrekével. Mégis nagyon ritkán bömbölik fel. Szerintem hozzászoknak egy idő után.
vovanda
 
 


Sziasztok!
A bejegyzést a párom ejtette meg, nem tudtam, h álnéven publikált! :lol:
szóval, mi tegnap jöttünk haza. Kicsit bonyolultabb voltam, mint szerettem volna, de így újabb szülés típussal lettem gazdagabb :lol: !
5-én hajnalban elindult a magzatvíz, láttam jó a színe, de azért összecuccoltunk és bementünk. Felvettek, fájások sehol, 1 ujjnyi méhszáj.... Nem kötöttek be oxyt, amíg a dokim be nem jött, elvoltam a foldogáló magzatvízzel. Amikor be akarták kötni, akkor kiderült, h van egy programozott császár, oda kell mindkét szülésznő, mi van ha hamar beindul az oxitocintól, majd utána. (bár mondtam, h ahogy magamat ismerem nem fog hamar beindulni :) ) a gyerekek jól voltak, én is, vártunk. ezalatt gyenge 2 ujjnyiig jutottunk.
f10 fele végre bekötötték az oxitocint, fokozatosan (talán túl óvatosan is ) emelgették az adagot, de elég sokáig csak fájásocskák voltak, a méhszáj 2 ujjnyi és hátul.... mire a fájások jól beindultak, addigra már 1 óra volt, de még mindig nem volt OK a méhszáj. Hozzáteszem, addigra az adható maximumcsöpögött befelé oxitocinból! Fél 2kor aztán megbeszéltük, h legyen császár, főként azért mert még az első bébit csak kiszenvedjük vhogy, de mi vann, ha leáll a fájás tevékenység utána...
így aztán előkészítés, műtő, egy roppant arrogáns műtősfiúval, és egy nagyon helyes anesztes dokinénivel. na, hátba döftek, de sajnos nem hatott a dolog, így némi tesztelés után kaptam még egy adagot, és utána kivették a bébiket.
Valóban nem fejt, de jó kis rángatás volt, valszeg elakadta vhol a válla, azért nem jött lefelé vajúdáskor sem. A doki szerint nem jött volna ki. Mindenesetre ketten huzi-vonizták, és mindenki meglepetésére a kisfiú született előbb. Az aneszteziológus szörnyülködött, mondta ekkora méretből egy is elég. A kislány burkát csak aztán repesztették, majd kinyomkodták őt a bordáim alól, ahol közben harántba fordult. Nekünk ő meglepően kicsi, de csak a mi mammut gyerekeinkhez képest :lol: , és nagyon szép kis formás darab. Gyorsan, megmutatták őket, aztán vitték a csecsemősök, engem összestoppoltak, hát ennyi volt.
A gyerekek 10/10es Appgart kaptak, szóval ők tök jól bírták a tortúrát, ami engem is kárpótolt a maceráért.
Utána jó nehezen állt ki a zsibbadás, de túléltem, az a 12 óra vigyázz fekvés nagyon vacak volt, bár aludtam is közben. szerencsére az éjszakás ápoló nagyon rendes volt, és nagyon pátyolgatott. Sőt, aznap a csecsemőssel is mázlim volt, mert estefelé kihozta a piciket ahogy kértem, és tartotta őket, h próbálhassanak szopizni.
amitől kutyául szenvedtem, az a fejfájás volt, ami nem is a szülés másnapján, hanem az utána napon ért utol, ronda migrén, infúzió, 5 literes ivások, kávé, kóla, ez ment napokig. Tulképpen ezért jöttünk kedden, a gyerekek miatt már hétfőn is jöhettünk volna. szopiznak, alszanak, kicsit sárgák, de nem vészes.
Hát ennyit "röviden", ígérem képek is lesznek, csak még nem ugrottak át az én gépemre!
Claire
claire
 
 


Claire!
A fejfájást nagyon sajnálom. Én megúsztam, de láttam egy csajt a kórházban, akinek fájt a feje spinál után. Hát elég volt a látvány is.
Van segítséged? Ha lehet, próbáld magad kímélőre venni, rendeljetek kaját valahonnan, ilyesmi. Idő, míg a sebed begyógyul.
vovanda
 
 


Claire, nem irigyellek a migrén miatt. Nem elriasztani akarlak, de nekem 5 hétig semmire nem múló fejfájásom volt. És nekem sem másnap, hanem a következőn erősödött. Kaptam rá, algopirin és voltaren szurikat, de semmire nem múlt. Infúziót meg vmiért nem akartak bekötni. Csak mondták, hogy hozzák, de mindig elmaradt.

Valóban, nálunk csak a férjemet tudják felsírni, de őt elég nehéz :) Ma hajnalban szépen rapliztak egyszerre :) De férjem meg se moccant.

Visszaolvastam a régebbi bejegyzéseket, Claire, merrefele laksz? Én is itt lakom budán, pontosabban óbudán.

Silver, hidd el mindenki átérzi a nyűgödet. Élvezd ki amíg még bent vannak. :) Nekem hiányzott a pocim az elején.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!
Először is bunkó vagyok, és az előbb lemaradt: KÖszönöm a rengeteg drukkot, meg gratulációt, igazán jól esett, ilyen "háttérrel" küzdeni :)

Fejfájás: az ügyeletes dokik, akik egyébként nagyon szimpi fiatal orvosok voltak, helyenként egészen megtlepett, h mennyire figyeltek az emberre, szóval ők 1héttel "biztattak". szerencsére már elég jó, csak ha lehajolok, akkor érzem. iszom sokat, ezt ott is megtettem (volt 5-6 literes napom is, meg is lepte, a dokikat), meg iszom kávét (amit nem szoktam egyébként), meg kólát (amit eddig hányinger ellen ittam :D ). Nem mindenkit egyformán kap el a migrén, valszeg nekem az tette be az ajtót, h 2x szúrtak, az ugyi 2 lyuk, dupla esély.

Segítség. köszi, szerencsére van, toppon lévő közeli nagyszülők! de több ismerős anyuka is ajánlkozott, h szívesen segít. Ha beindul a tanév, biztos igénybe is fogom venni, a nagyok szállításában mindenképp. Igazán jó nekem, h ilyen rendes emberek vesznek körül.

Most meg még annyi könnyítésem is van, h a nagyokat beírattam még évvégén erre a hétre angol napközis táborba a sulijukba. Uye milyen kis előrelátó vagyok??
Ráadásul a nővéremék is itthon vannak, néha ők csinálnak programot a gyerekeimmel. C
claire
 
 


Abbey! Nem mondod, h óbudai vagy??? Eredetileg én is, ott nőttem föl a lakótelepen. Anyámék most is ott laknak, és mi is odajárunk piacra, játszóra (Máltais), usziba (kaszásdűlő), stb. Most sem lakunk messze, csak ez már pont 2. kerület, de még átlátunk a 3.-ba :lol: Itt lakunk a Pálvölgyi barlang fölött!
ha már mozdulok, majd találkozhatnánk, ha van kedved. Ti óbudán merre laktok? C
claire
 
 


Csajok!
Fejfájásra meleg szívvel ajánlom a Spedifent (400 mg-osat). Por alakú, vízben kell oldani, az íze bűn rossz, viszont használ. Én alapból iszonyú migrénes vagyok.
vovanda
 
 


Claire, mi itt lakunk a Lajos u.-ban, a Sun Palace-ban. (textilgyár u.) Igazából már csak néhány hónapig, és kiköltözünk Hidegkútra. De persze, ha lejöttök, szívesek lesétálunk mi is.

Jó, hogy jó tapasztalataid vannak a Jánossal. Kinél szültél? Akihez akarok most menni doki, ő is Jánosos. Kelemen Csaba. Baromi jó képű, kedves fiatal doki. :)

Vovanda, majd kipróbálom akkor amit írtál, én is nagyon migrénes vagyok :(

Jól befűtöttek megint...

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Szia! Hidegkút meg egy kerület velünk :D Kertesbe költöztök? Majd meglátjuk, ha aktuális lesz a kimozdulás, szólok.

János: a dokikkal van jó tapasztalatom, az ápoló személyzettel, a csecsemősökkel inkább vegyesek. majd megnézem a honlapon, melyik az a doki :D

Vovanda! Én nem vagyok migrénes, néha egy kis fejfájás, alvás vagy 1 algopyrin elég rá, de most ezt a migrén dolgot is kipróbáltam, tapasztalat meg volt, köszönöm nem kérem :lol: :lol:
Most viszont úgy rendesen nyomtam, merev nyak, egyik szememből ömlött a könny, orromból a ..., csak vízszintesen volt tűrhetőbb, stb. Mostmár 1-2 algoflex elég, és tulképpen csak akkor fáj, ha előrehajolok.

claire
claire
 
 


Claire!
ó kis kóstoéót kaptál... Én bevallom, mióta gyerekeim vannak, nem cicózok, ha érzem, hogy jön a roham (fixen a jobb halántékom fáj), akkor nyomom a gyógyszert, 3 gyerek mellett luxus a hányós migrén.
vovanda
 
 


Igen kertesbe, tulképp visszaköltözök oda, ahol felnőttem. Amikor ideköltöztem, nem volt bekalkulálva, hogy ilyen gyorsan baba lesz. Gondoltam ellakok itt szépen jó pár évig. Amúgy is itt dolgozok az Aquincum szállóban (most Ramada), reggelente 10 perc volt besétálni.Egyedül is kényelmesen fent tudtam tartani, bárhova gyorsan el lehetett menni. Szóval szeretek itt lakni nagyon. De kicsi a lakás 2 babával :( így most kicsit felújítottuk a kinti házat (szigetelés, festés, ilyesmi), és ha kész kiköltözünk. Jobb a piciknek a zöld környezet, saját kert, ráadásul anyuék is ott laknak 3 percre.

Ha nem találod a János honlapján, fent van a www.medical-center.hu -n. :)

Oks, ha aktuális lesz, szólj majd. :)

Szép estét!
abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Tényleg nem rossz hely, főként ilyen közeli munkahellyel, de Hidegkút kerttel tényleg jobb a gyerekeknek, meg a környék is szép, sokat jártam oda egy barátnőmhöz, amígg ki nem költözött Solymárra.
klassz lesz az is. a lakást eladod? kiadod?
C
claire
 
 


Melyik részére jártál?
Szeretném kiadni a lakást. De sajnos elég nehéz :(
Olvastam, hogy egyetemen dolgozol, melyiken?

Eszti hétfő óta nem kakil :( Espumisan nem használ, ma kamilla teát is adtunk, de semmi. Mostmár nyüglődik is miatta. Ha nem nyüglődne, nem zavarna, mert mondták, hogy előfordulhat.

Milyen csönd volt ma.

abbey
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára abbey 2010.08.12 19:50-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok, tegnap voltunk 4D-n a Győrfi Mátyásnál, szólt, hogy sok a magzatvíz, ma bementem a klinikára,megnézték ők is és tényleg.... és holnaptól be kell feküdnünk sajnos.
Tegnap a szonográfus az egyik fiamat lánynak nézte, azt mondta tuti, 1000 %, és mai UH-s doki is... még jó, hogy a magzatvízvétel két fiút mutatott. :shock: :shock: :shock: Én már csak akkor hiszem, ha látom, de majd csak novemberben!!!! Nagyon remélem nem előbb! De mindensesetre eléggé be vagyok fosva, dokinő azt mondta hosszabb bentlétre készüljek :( :( :( :( :cry: :cry:

Maccs
vörösmacska
 
 


Ja... még annyi, hogy azért feszít így a hasam, mert feszíti a sok víz a méhet. Főleg B babánál sok a víz, ott lényegesen, A babánál is több, de nem annyira.

Maccs
vörösmacska
 
 


Macska!
Sajnálom a kórházat. Fog valaki hírt hozni rólad?
vovanda
 
 


Sziasztok!

Vörösmacs kapcsán írok nektek!
Ha gondoljátok, én majd megírom, ha változás lenne nála.
Mi a BMC-s fórumból ismerjük egymást. Tegnap megkért, hogy írjam meg nektek a történéseket, de utána mégis sikerült picit net elé kerülnie, így ő jött a hírekkel!
Folyamatosan tartom vele a kapcsolatot, írok nektek, ha bármi kiderül!

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Eszter! Köszönjük előre is, és nagyon drukkolunk neki!
az, h milyen nemű? Reméljük sikerült a mintavételnél a 2 külön burokból venniük, és nem azért nézték el, mert csak egyikből vettek 2x!!! Amúgy a nemük mindegy, csak legyenek egészségesek! Hova fekszik be?

Abbey! a barátnőm a Kazinczy u ban lakott, arra fele sokat sétáltunk.
Mh: ELTE Tanító és Óvóképző Kar, Természettudományi Tanszék.
:) Claire
claire
 
 


Claire!

SOTE 1.
Már reggel óta bent vannak...
Valóban az a legkevesebb, hogy fiúk, vagy lányok!
Csak minden rendben legyen!
Én nagyon buzdítom a pihire és a pozitív gondolkodásra, mert sokat számít!
Nekünk is sokat jelentett a 3 babával. (én hármasikres voltam, csak nem sikerült végig hordani és a 6. hónapban koraszülettek :( )
De nála rendben lesz minden!!!!

Jövök majd a hírekkel!

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Eszter!
Köszi a híreket! Gondolunk rájuk!
vovanda
 
 


Jaj, Eszter!
Elolvastam a blogodat, és itt bőgök! Nagyon sok erőt, kitartást kívánok nektek a továbbiakhoz!!!!
vovanda
 
 


Vovanda!

Köszönöm :) Mi már előre nézünk és a kis fagyisunkra koncentrálunk, mert máshogy nem lehet ezt elviselni épp ésszel :)

Én pedig gratulálok a gyönyörűséges babákhoz :D
Visszaolvatam a topicotokat és olyan nagyon szépek ezek a kis picúrok :D

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Esztter! a blogodat olvasva méginkább köszi, hogy írsz nekünk, és tudsz más nyavalyájával foglalkozni. Állati kemény nő vagy. És nálatok is jönni fog a kis fagyigombóc(ok), vagy egy kis meglepi hívatlanul!!! Úgysem tudok okosat írni, de lélekben és pozitív gondolatokban veletek vagyok. Üdv: Claire
claire
 
 


Lehet hülye kérdés, de miért baj a sok magzatvíz? :oops: Kitartás Macsnak, ebben a melegben még nehezebb lehet :(

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


eszter,
remélem nem haragszol meg ha nem olvasom most még el a blogodat, bár érdekelne, de nagyon lelkis és parás vagyok, tudom vagyis itt a többiek reakciójából tudom, hogy nagyon megviselne.
Mindenesetre nagyon drukkolok nektek, tiszta szívből.
Macseknak kitartást kívánok és várjuk róla az infókat.

abbey,
no erre én is kíváncsi vagyok, mi van akkor ha túl sok a magzatvíz...
na most olvastam el a neten.
Általában, az esetek túlnyomó részében teljesen ártalmatlan, de vannak olyanok is mikor súlyos rendellenesség jele lehet.
Elvileg mérni a túl sok vizet nem lehet, kicsit szubjektív a megítélés és gyakorlott szemek veszik észre. A lényeg, hogy ilyenkor kivizsgálják és figyelik, hogy mi okozza. Lehet a baba anyagcserezavara, nyelőcső szűkülete, vérszegénysége, de komolyabb rendellenesség jele is lehet, mint az idegcsőzáródás jele is.
No szóval ezért veszik ezt ilyen komolyan és fektetik be kivizsgálni. Szerintem nem lesz semmi baj, mert ez a magzat méretei miatt is látszhat soknak.
Na vége az előadásomnak, csak gondoltam, nincs időtök hosszan utánaolvasni. :-)

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


köszi Szilvi, valóban nem volt időm tegnap utánaolvasni, nem tudtam, hogy ennyi minden lehet. :?
ezek a babók sztem érezték a vihart. Fél 1ig fent voltak, és hol felváltva, hol egyszerre bömböltek. Kissé ki is vagyok. 1 volt mire elaludtam, de 3kor Eszti már evett, aztán 5kor Lilla, 6kor Eszti, 8kor Lilla bömbölt, kapott cumit, majd 9kor már mindketten bömböltek, uh megint etetni kellett... szóval fincsi éjszaka volt. Most meg nem bírok aludni. :(
Hát, szívből remélem, hogy nincsen és nem is lesz semmi baj Macsékkal. Drukkolunk!
Eszter blogját tegnap elolvastam. Nem is tudok mit írni, mindenestre tiszta szívből remélem, hogy nemsokára összejön(nek) a pici(k), és minden rendben lesz Veletek. Sok-sok kitartást!!!!

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Minél kisebbek, annál jobban megérzik az ilyen bolond időjárást. Nekem szeles időben teljesen zizzent szokott lenni az összes. De ahogy nőnek, javul a helyzet. Én sem aludtam túl jól, most vedelem a harmadik kávémat.
vovanda
 
 


Sziasztok!
Úgy látszik szívás volt ez az éjszaka, engem este kirázott a hideg, és frankón felment a lázam, így azt igyekeztem (sikerrel) kiizzadni éjjel :( Remélem nem lesz folytatása!

Időjárás: Nagymamám mindig azt mondta, h teli holdkor, szeles időben, és hóesés előtt vannak megzizzenve a gyerekek. Én akkor ezt "babonának2, de max népi megfigyelésnek tartottam. Azóta csak megerősíteni tudom, és sajnos még a nagyoknál is működik :(

Magzatvíz: nagyok az egyéni különbségek, de valóban lehet fejl. rendellenességtől is. Ezenkívül szülésnél sem előnyös, bár a terhesséh vége felé fogy, de ha túl sok, az nehezíti a fej beillszkedését, stb.

Pihenjétek ki a nehéz éjszakát: Claire
claire
 
 


Megnyugtató hallani, hogy nem csak mi nem aludtunk. Bocs mindenkitől, de kicsit jobb így, hogy nem vagyunk egyedül. Anyum is mondta, hogy mi is nagyon nyűgösek voltunk időváltozáskor meg szeles időben, de persze ezt akkor hiszi el mindenki, ha tapasztalja...

Már napok óta akartam kérdezni, de mindig kiment a fejemből: Nektek mi lett a pocitokkal? Nekem borzasztó csíkos, és egy csomó bőr maradt :( Visszamegy ez valaha, vagy dobjam ki az öszes bikinim?
Anyum vett vm méreg drága eucerines olajat, ami állítólag eltünteti a csíkokat. Várom az eredményt, de még semmi.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


abbey,
nem tudom mennyire fog ez a pocak dolog helyreállni, ez szerintem nagyon alkati, de még korai is lenne a helyreállást várni. Majd jövőre mehet már a bikini. :-)

Lányok ne aggódjatok, biztosíthatok mindenkit, hogy mi (én és a pocaklakók) sem aludtak jót, szóval valóban ha a legkisebbekre is. :-)
Szétrúgtak mindent bent, én meg tiszta zizi voltam.

Claire,
láz? mitől csak ilyen hirtelen?


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey!
Csíkok-ráncok vannak, nem vészes, kétrészesben strandolok, akinek nem tetszik, ne nézze. A régi sosem lesz. Kence oké, de a legfontosabb: szánd rá az időt-energiát (bazi nehéz, tudom) és tornázz minden nap. A bőröd állapotán is sokat javít, az izmoknak meg mindenképpen kell. Így is előfordulhat, hogy szétcsúszva marad a hasizmod (mint nekem), de nem okoz problémát, nem is látszik, úgyhogy nem érdekel. Szóval torna-torna.
vovanda
 
 


Vovanda: milyen gyakorlatokat csináljak? Felülést még nem bírok, lábat szoktam emelgetni. Mást nem merek, azt mondták, hogy a tornától elmehet a tejem. Te miket csináltál?
Nem lennék lusta csinálni, az intimtornát is minden nap rendesen csinálom.
Persze, csodát nem várok, meg nem hajt a tatár, de jó lenne, ha ősszel be tudnám gombolni a régi naciaimat.
Sajnos alkatilag sem vagyok szerencsés típus ami a csíkokat illeti. Már kamaszként is becsíkosodtam (comb, fenék). De azok már szépen elhalványultak. A pocakommal azt hittem szerencsém lesz, a 32. hétig semmi nem volt rajta, utána 1 hét alatt olyan lettem, mint egy zebra...a doki szerint csak a műtét segít. De azt meg asszem inkább kihagyom.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Normál hasizom gyakorlatok, szépen fokozatosan emelve a tétet. nem fog tőle elapadni a tejed, emiatt ne aggódj. Én a minik 4 hetes kora óta napi 20 percet tornázok (Rubint Réka).
Csíkokkal a plasztikai sebész sem tud mit csinálni, sokat fognak halványodni, viszont arra számíts, hogy kb. 1 év, mire eléri a bőröd a végleges állapotát. Szóval kb. eddig húzódik vissza, eddig lehet rajta a legtöbbet javítani.
Hasplasztika: ha az izmok rendbe jönnek és a bőröddel meg tudsz békélni, szerintem felesleges. Egyrészt egy vagyon, másrészt medecencsonttól medencecsontig vágnak, elég nagy heg marad utána.
vovanda
 
 


sziasztok

jól van, megnyugodtam..enyémek is ordítottak tegnap, a beépített "jajjmárazágyonfekszek" jelző egyből virnyogott :lol: én meg aszittem az a bajuk, hogy tegnap ügyintézni voltunk, délelőtt a várost róttuk, bankból ki, bankba be.
Hascsík ne is mondjátok, asszem tankini lesz belőle :cry:
a csajom másfél volt, amikortól nem szoptattam, jártam edzeni, kick-box aerobik (rékát-norbit szorozd meg 5-tel) és a hasam ugyanúgy megmaradt :( azt mondták, az átvágott hasizom már sosem lesz a régi..18 kilót fogytam és a mejjem meg a pocóm megmaradt :?
nekem még mindig van egy kis barnázás, sztem sose múlik el :twisted: a hasam is jókora, váhhh hagyjuk :roll:


Macs
szorítunk!
LOTION
mi újság??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Kép

Szotyi&Tökmag (by apa)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Szerdán megszülettek a babácskáink! :) Kiscsajszim 3090 g 53 cm, Kisfiam 2880 g 53 cm. Minden rendben van, ma már haza is engedtek minket a kórházból. :)
lotion
 
 


Szivvi!
Szerintem genetika is beleugat, tesóm 4 gyerekkel olyan karcsú, mint a nádszál.
Bébik meg tüneményesek.

Lotion!
Nagyon szép súlyok, örülök, hogy minden simán ment. Gratuls!
vovanda
 
 


Lotion gratula picikhez, szép nagy babák. Én Esztim most 52 cm :)

Na igen, én is pont ezért nem akarok hasplasztikát, nagy vágás, el is fertőződhet, és akkor még randább lesz. És persze egy rakás pénz, bár nekem azt mondták a kórházba, hogy egy részét fizeti a tb az ikreseknél. De így se csináltak kedvet.

Tornázni viszont elkezdek. Rubint R-t nem merem, de van jó kis kismama tornám, lehet az elég lesz bemelegítésnek, kiegészítve egy kis hasizommal. Olyan puhánynak érzem magam :(

Érdekes a genetika kérdés. Anyunak nem lett csíkos a hasa, pedig neki is volt nagy pocija velünk. Neki hányingere se volt, és teje se volt elég, elejétől pótlást kellett adni nekünk. De tesómmal meg tök egyformák vagyunk, ő is csíkosodó fajta.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Akkor finanszírozza a TB a hasplasztikát, ha a szétcsúszott hasizom miatt lesz egy finom kis sérved, amit mindenképpen operálni kell. :D
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: