Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, csajok!

Etna, jó hogy jelentkeztél. Boti 6-ik fogához gratulálok. Én még ilyet nem is hallottam hogy valakinél vérzéssel tör elő. Istenem, de sajnálom szegénykémet, de téged még jobban mert nem semmi lehetett míg túl voltatok a nehezén. Annak örülök hogy már ilyen jól járkál, viszont téged sajnállak mert lehet hogy igen sokáig kell majd őrködnöd mellette illetve hajolgatnod míg fogod a kis kezét. Négykézláb nem akar menni? Az sokkal könnyebb lenne.
A kaális ötletet köszönöm, majd a V-vel meg fogom dumcsizni mert attól félek hogy ez a nov. dec. sem biztos csak nem akarja elveszíteni a pácienseit és én nem tok annyit várni. Ezt szerintem ő is megérti. Majd vele megdumálom.
Megkaptam a leveleidet, elszörnyedtem. Találkoztam is vele és olyan jó volt látni. Borzasztóan sajnálom hogy nem láthatom többé. Majd azért tőled kapok infókat hogy mi van vele, ugye? Most nagyon szorítok neki az új állás miatt.

Nofi, nagyon ügyi vagy. Szép kis fotókat tudsz szerkeszteni.

Luca, ha esetleg a Győri Kaális mellett döntünk, majd írok és akkor majd találkozhatunk is. Őszintén nem igazán szeretnék olyan messze menni, nekem már a Pesti utakból is igazán elegem van. Győr messzebb is van mint Budapest. És még a vonatok-buszok sem tudom hogyan járnak. Kicsit el vagyok keskenyedve, de mondjuk így biztosan elég lenne a pénzünk és nem kellene további hitelhez folyamodnom. Elég lesz ezt is fizetni 7 évig.

Laar, nagyon szépen köszönjük a fotókat. Annyira nagyot nőtt Míra, hogy csak na. És milyen szép csaj. Én is úgy látom hogy rád hasonlít, de annyira nem látom mint Danielláéknál és Kiruéknál.

Grácus, nagyon szorítok a tapadáshoz és a gyári felvételhez. Egyébként hová adtad be az önéletrajzodat? Itt Fehérváron is vesz fel a Philips és a Harman. Legalábbis nálunk a gyárban ezeket reklámozták. Sokan mentek át tőlünk is.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok,

Jó régen nem voltam itt tudom. Jöttem én olvastam és mentem tovább. Nem nagyon írtam,megpróbálok Ákossal lenni, mert október 2-án már megy bölcsibe. Nekem 5-én éesz az első munaknapom és előtte egyszer-kétszer már be kell vigyem, hogy szokja. Szegénykém még a fejét sem tudja tartani. Nagyon utálom, hogy már menni is kell. Hétfőn és pénteken egész nap ott lesz és szerda délután, mert csak így tudják bevenni.

Olyan jó, hogy itt be lehet tenni a kicsikről a képeket :D Minden baba nagyon szép.

Ákos most már hét hónapos. Szerdán voltunk orvosnál 5210g és 60 cm. Megkapta az első oltásokat is. Nagyon sírt szegénykém.Lehet, hogy el kell vinnünk eg ymásodik hallás vizsgálatra, mert nem reagűl a hangokra. A doktornő is összevissza tapsolt és csapkodott, de Ákost nem érdekelte. Azt mondta, ha az így marad a következő hónapban is akkor meg kell nézni alaposabban.

A tejem teljesen elapadt már 3 hete. Így marad a tápszer, de hála Istennek Ákos szereti ezzel nincsen baj.

Most már aludni is alszik a saját ágyában éjszaka, csak nappal nem akar aludni semmi már egy hete.

Mennem is kell megint. Teszek fel nektek képet. Majd megpróbálok többet jönni.
Kép

Kép
lesza
 
 


Szijjjaaaa, Lesza!
De jó hogy végre jelentkeztél. Nagyon szép baba Ákos. És nagyon nagyot nőtt. Szépen fejlődik. Reméljük nincs baj a hallásával. Sajnálom hogy már menned kell dolgozni és hogy már nincs tejcid, de azért meg fogsz birkózni a feladattal. Én is meg tudtam birkózni anno amikor a lányaim kicsik voltak. Én sem maradhattam otthon. Még csak két hónapos és már mekkora ez a kiscsávó. :D Nagy cuppanósat küldök nektek.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 

 
 

Sziasztok!

vegre ujra itt.

PEtram, sajnallom, hogy a Kornelkaval nehez most. Nallunk a gyes mindig 2eves volt, kiveve a regi idokben, mikor 3honap utan vissza kellett menni dolgozni. A penz...hat mondjuk ugy hogy amit minimal berhez szamitanak, az 50ezer fonrint, de nallunk van egy olyan torveny, hogy ha ennel tobb a fizud, akkor annak a 75%-at megadjak, de ez nem haladhatja meg a 130ezer forintot kb. Szoval azert nem panaszkodom. GYors fejszamolast vegeztunk, ugyhogy lehet hogy 1-2ezer forintot tevedtem, de gondolom csak nagysagrendileg erdekelt. EN ezert szeretnek meg egy babat, hogy folytatolagosan lehessek itthon. Vegulis en a sajat cegunk alkalmazottja vagyok, tehat megoldhato a dolog valahogy. De szeretnek itthon maradni. Neke dis biztos nagyon nehez lenne visszaallni. Foleg 2gyerkoc, haztartas melett. En tudom, hogy nm konnyu. Mi minden hianyzik meg a koltozeshes. Hisz, mar tok jol alltok. Puszik a manoknak!

Etnam, sajnallom, hogy Botikam igy megszenvedte a fogakat, nekunk i s ilyen verben jott az egyik. Ami most jott Botinak az a metszoje:) Eszternek is az jon most. Az egyik mar 1mm-re van az attorestol a masik is eleg kozel. MIndig dorzsoli maganak az ujjaval. Tok jo, hogy Boti ilyen batran lepeget, meg ha elis esik, de legalabb nem ijed meg. Eszter siman tud egyedul menni, de nem akar, csak nagyon rotka, ha odajon hozzam. Mindig huz a kezemnel fogva. O is nagyon oda van az allatokert "anyja lanya" ENis bolondulok utanuk. Ma megmarta 1 pottyot a cimam, mert mikor 5jere huzta meg a farkat mar nem tudta turni szegenykem. De nem veszes. EN se torlom mindig a kezet, igaz jarunk megmosni, de nm egyfolytaban. Es elmondhatom hogy az en gyerekem 1szer sem volt meg beteg. Ugyhogy nem kell agyon vixolni oket:) Puszi a bator hercegemnek!

NOfi, nagyon szepeket csinallsz. HA lenne idom enis csinallnek. Nagyon drukkolok neked! APaval minden ok? NIncs mar vita a baba miatt? Puszillak!

Suzy, mar biztos anyukaddal vagy. Remelem minden ok volt az uton, es tudsz majd onnan is irni. Tok jo, hogy ovu teszteltel, nagyon drukkolok, es nm kell a pasiknak mindnet tudni:) Nagyon szeretgesd meg anyukadat es a kis Balazst is. Vigyaz magadra. Jo pihit, es neha irj! Puszi es millio oleles!

Lucam, orulok, hogy a nagyfiu jol van. Nallatok megy mar a tehentej? Tamas iszik mar poharbol? Mi csak neha, de ha anya nem segit, akkor mindet kilogyboli. Puszi nektek!


MEgint faradt vagyok. Ne haragudjatok, akinek nem irtam! Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Igy vezet mar az en nagy lanyom :) Kép

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok pár sort..

Mírácska jól van..bár mostanában esténként kicsit nehezen alszik el, rájött, hogyan lehet kivenni a cumit a szájából és azzal szórakozik, pedig este mindig azzal aludt, most nyüszörög, mert visszatenni még nem tudja..és ha nincs cumi megy az ökle vagy két ujját szopizza, nem akarom hogy rászokjon, de napközben nem kell neki a cumi..

Petra!
Mi mindent megbeszélünk és ha egyikünknek nem tetszik választunk másikat, ami mindkettőnket megfog, de egyenlőre a pénz beszél, sajna a garázs nem ment el, és így nehézkes a dolog, mert amiket kinéztünk, iszonyat drágák..és az miatt nem tudunk dönteni..de azt sem akarjuk, h olyan csempét vegyünk, ami pár év múlva már nem fog tetszeni, és le kellene cserélni.Ezért nehéz ez az egész.A tapéták már nagyjából megvannak , de ha biztosan azok maradnak akkor elküldöm őket.

Angyal!
Mekkora már ez a csajszi, és milyen gyönyörűűű...

Nofi, köszike a képeket..:)
Majd küldök jobb képeket, azokból is csinálnál ilyet?!:)

Tina!
Hogy vagy, bírod még?

Arte, köszönöm a képeket, szépen haladtok a házikóval, nektek sincs segítségetek?

Szió Lesza!
De jó, hogy jelentkeztél...:)A tejci miatt ne aggódj, a tápszeres babák is olyan gyönyörűek és egészségesek mint az anyatejesek..nem lesz semmivel kevesebb sem a Te, sem az Én gyerkőcöm, sem többieké akiknek tábszeren nőtt fel a picijük..persze, már könnyen beszélek, nekem is nagyon nehéz volt megemésztenem, hogy nincs mit adjak neki, pedig annyira szerettem volna, jó sokáig szoptatni, de majd a másodiknál.
Szépen fejlődik Ákoska.Ez olyan szörnyű, hogy ilyen korán már menned kell dolgozni..gondolom megszakad a kis szíved.
Remélem a hallásával nem lesz gond..
puszika, ha tudsz gyere.

Etna!
Szegényem..Ti aztán megszenvedtek minden fogacskával..elég gyorsan nődögélnek, reméljük hamar túlesztek rajtuk..és csak játék, kacagás lesz az elkövetkezendő hónapokban.

Fogyival hogy állok?Hétfőn kezdtem el újra szedni a bogyót, még van egy hétre való, és asszem én egyenlőre befejezem, vmi mást próbálok ki, azt mondták a Hoxa portálon, h a kalóriafigyelős nagyon jó..Jelenleg 71kg vok, az álmom 62, de ha lemegyek 65re, már az is szuper lesz.Igyekszem.
Elküldök egy linket itt megtudod nézni mennyi kalóriát kell égetned, nekem napi -500kalória jött ki, 250et kajával, és a másik 250-et mozgással kellene , és heti fél kilónál többet nem szabad fogynom.
http://www.orvosaneten.hu/wrap.php?file=dcc.html
Másold be, és számold ki..hátha..
Én a Hexa portálon olvasgatom, hogy a leányzók, hogyan mennyi idő alatt fogynak.Sok sikert.
Én a helyedben lehet hogy elmennék egy olyan dokihoz aki személyre szabott diétát tud csinálni, egy állapotfelmérés után.Mert mindenkinek más a szervezete, amivel én fogyok, lehet h az neked nem jó és fordítva.Én megpróbálnám.
De ezen az oldalon olvasgass kicsit..

Lányok, megőrülök az aranyeremmel, ma volt a 3. napja h megint nem tudtam elmenni wc-re pedig, eddig használt az új tabletta, volt h napi 2x is mentem, nem tom lehet immunis lesz a szervezetem ezekre egy idő után?!Ma elmentem wc-re, háát azt hiszem semmit nem kell mondanom ..a székletem mindjárt kikezdte..nehezen, de a szenvedés után megtöröltem és mintha menstruáltam volna, meg is ijedtem rendesen..jó pár órával utána is vérzett még, aztán elmúlt, hiába kenem naponta többször is éjjelre is semmi változás, még a végén el kell mennem dokihoz.
Van nyálkahártya berepedésem is megint, régebben azzal már voltam dokinál, de csak annyit mondott, h az is a kemény széklettől van, változtassak az étrendemen, de én aztán ehetek bmit..ez komoly már mindent kipróbáltam, ma megittam 2 liter mustot és semmi..össze ihatok ehetek mindent semmi..uh már nem tom mit csináljak.Ma az egész napomat elrontotta.Műtessem meg?És ha szülök még egyet, akkor megint kijön egy?!Tanácstalan vok.

Na lépek csajok nem panaszkodom tovább...

puszi mindenkinek, jó éjt

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


Jó reggelt, csajok!

Angyal, nagyon szép csaj Eszter. És milyen nagy már. Annyira aranyos abban a ruhában. Meglátod milyen hamar elérkezik majd az idő hogy tényleg vezetni fogja azt az autót. :lol:

Laar, nagyon sajnálom a problémádat, de sajna orvoshoz kell fordulnod. Anno én is megijedtem mikor vérzett sokáig és elmentem. A vizsgálat csak azért volt kellemetlen mert tudtam hogy hol fog nyúlkálni a doki, de más kellemetlenség nem volt és legalább megnyugtatott hogy egyéb problémám nincs. Akkor kiírt valamilyen kúpot és kenőcsöt és el is múlt. Néha előjön de már nem olyan rossz és azt mondta ha szükségesnek érzem akkor sebészet. Én minden esetre nem vacillálnék ha nagyon kellemetlen lenne. Sok erőt gyűjts és menj el, szerintem.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Szép napot Lányok...

Laar:Próbáld ki a Sperti nevű krémet, szerintem segítene neked. Próbáltál már aszalt gyümölcsöt enni éhgyomorra? Az is szokott javítani a helyzeten.
Amit aranyér műtétek után javasolnak, az az, hogy reggel egy evőkanálnyi olajat nyeljen le az ember, mivel az síkosítja a székletet, és a frissen műtött sebet nem bántja.

Angyal:Csak csatlakozni tudok a csajokhoz, tényleg tündéri, szép kislány lett Eszter. :-)

Most megyek, csak gyors bekukk volt: Nofi :-)
nofertiri
 
 


Sziasztok Csajok!

Alig győzlek benneteket olvasni, olyan aktívak voltatok, de ez nem baj.

Grácus nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arte ígérem a csodakövet elküldöm, amint babás lettem, hogy másnak is hozzon szerencsét.

Etna nagyon sajnálom a kis csibészt, hogy így szenved.

Laar szerintem mindenképpen keress fel egy szakorvost, hátha ő tud valami mást, mint a műtét.

Sok puszika
szilvi09
 
 


Laar!
Szerintem is mindenképpen menj dokihoz, ez elég gázos lehet, hogy így vérzik. Unokatesómnak is leműtőtték, ambulánsan megcsinálták, semmit nem érzett, doki azt mondta, hogy trombózis veszélyes volt neki... Az enyém hála égnek helyre jött, végülis a Hemorid kúpot használtam, meg a kenőcsöt. A kettő együtt hatott. A szorulásra van egy gyógyvíz, most nem jut eszembe a neve, nekem nagyon bevált, mikor ezzel küszködtem. Utánanézek és megírom, gyógyszertárban lehet venni, van baba verziója is, anno Tamásnak adtam, mikor a hozzátápinál szorulása volt.

Etnám!
Mindig elfelejtem írni: a kis Gergő még kórházban van, talán most már hamarosan jöhet haza. Nagyon erős kisgyerek Ő is, mint általában az ilyen beteg gyerekek mind. Boti fogát sajnálom, remélem a többi nem kínozza meg ennyire. Pussz

Angyalkám!
Tamásom tápszert iszik reggel és este, most már hamarosan áttérünk a tehén tejre. Dokibácsi azt mondta, amíg nagy melegek vannak, inkább tápi, mert a tej kényes. De ivott már tejet, nem volt semmi gond, szereti azt is, allergiája sincs rá. Eszter tündéri a képen, gyönyörű csajszi!

Csajok bemásolnék nektek valamit, ha nem gond, írtam a tb szakértőnek, amit Szilvi (vagy arte?) ajánlott. Tudjátok a tesó témában és nem egészen értem a válaszát, mert úgy válaszolt, hogy egy másik csajnak, de szerinte abban benne van nekem is a válasz. Ezt elküldöm és másolom be... alulról felfelé olvassátok majd, Tünde hsz-tól! Köszi és kíváncsi vagyok Ti mit hámoztok ki belőle, mert én úgy veszem ki, hogy a TGYÁS és GYED biztosítási időnek számít, csak a GYES nem, ami ugye a 3. évre jár. Munkanélkülire kéne elmennem és kapnék mindent a tesó után... én így értelmezem. Na pussz! és előre is köszi, hogy elolvassátok mit írt!

Kép

Kép
luca81
 
 


Bocsánat, kicsit hosszú lesz, de talán Ti jobban megértitek! Alulról felfelé! Köszi



Válasz Lucának (Info, 2009. 09. 13. 09:32)
Kedves Luca!

A Tündének adott válasszal úgy gondolom, hogy az Ön kérdésére is feleltem.

Válasz Tündének (Info, 2009. 09. 13. 09:28)
Kedves Tünde!

Ön nem volt biztosított, mert már a munkaviszony megszűnése után volt GYED-en.
Még sincs probléma, mert a terhességi-gyermekágyi segélyét és GYED-ét a jogosultsághoz szükséges 180 napi biztosítási idő megállapításánál figyelembe lehet venni. Ugyanis az(Eb.tv. 40. § (2) bek.)szerint - a jogosultsághoz szükséges 180 napi biztosítási idő megállapításánál figyelembe kell venni a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának az időtartamát, ( a biztosítás megszűnését követően folyósított gyermekgondozási segélynek az időtartama nem vehető figyelembe). A munkanélküli ellátás biztosítási időnek számít.
aladina@freemail.hu (Luca, 2009. 09. 11. 22:10)
Kedves Szakértő!
Jelenleg egy éves kisfiammal vagyok GYED-en. 2008.12.31-én megszűnt a munkaviszonyom (a TGYÁS ideje alatt), így passzív GYED-re vagyok jogosult. Kistesót szeretnénk, viszont nem vagyok tisztában azzal, hogy jogosult lennék-e TGYÁS-ra, GYED-re, vagy csak a GYES-re - ami szomorú eset lenne...? Eddig ha jól tudom úgy volt, ha két éves koráig megszületik a tesó, akkor ugyanaz az összeg jár, mint az első babával. Viszont jelenleg nincs munkaviszonyom. Ha nem lennék jogosult ellátásra, akkor mennyi időt kell dolgoznom, hogy kapjak rendesen TGYÁS-t, GYED-et?
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Luca


Mohács (Tünde, 2009. 09. 11. 08:40)
Köszönöm válaszát!
Még lenne egy kérdésem, a gyed-en eltöltött idöszak nem számít biztosítottnak, (2009.04.24.-ig voltam gyed-en)?


Válasz Tündének (Info, 2009. 09. 10. 21:53)
Kedves Tünde!

Elnézést, hogy csak most válaszolok.
Fontos, hogy a szülés időpontjában biztosított legyen, ha másképp nem megy akkor menjen vissza a Munkaügyi Központhoz, ugyanis:
Aki a munkanélküli ellátás folyósítása alatt, vagy annak megszűnését követő 42. napon belül szül és a szülést megelőző 2 éven belül 180 napi biztosítási idővel rendelkezik, jogosult terhességi-gyermekágyi segélyre, feltéve, hogy a munkanélküli ellátás folyósítása szünetel.

A terhességi-gyermekágyi segély összegének kiszámításánál a táppénzszabályokat kell alkalmazni, ha a biztosított az irányadó időszakban rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel. Ha a táppénzszabály nem alkalmazható és a biztosított tényleges jövedelemmel nem rendelkezik, akkor a terhességi-gyermekágyi segély összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének 30-ad részének figyelembevételével kell megállapítani, azonban az ellátás alapja nem haladhatja meg a munkanélküli ellátás alapját képező átlagkereset 30-ad részét. (Vhr. 26. § (2) bek.)
A terhességi-gyermekágyi segély lejárta után, legalább 1 napra ismét igénybe kell, hogy vegye a munkanélküli ellátást, s ezt követően jogosult lesz a GYED-re is.
A terhességi-gyermekágyi segély, illetve a GYED összegéről, mivel kevés adatot adott meg, nem tudok mit írni.


Mohács (Tünde, 2009. 09. 09. 08:16)
Tisztelt Szakértő!
Jelenleg Gyes-en vagyok, munkanélküli ellátásról mentem szülni, most várom a második babánkat akivel 2010. 03. 03.-ra vagyok kiírva. A kérdésem az lenne, hogy a terhességi gyermekágyi segély és a gyed jár-e nekem és ez kb. milyen összeg?
Köszönettel!

Kép

Kép
luca81
 
 


Sziasztok!

KOszi a bokokat! Ma ahogy nezegettuk a konyvecskeket. Mutogatott az allatokra, es mondta kozben, hogy Te, en pedig kellett mondjam, hogy Te az micsoda, annyira aranyos, hogy jon hogy megegyem a pici ujjat. Es ahogy proball beszelni, minden szonak mondja az elso betuit, meg van nehan rovidebb, amit tud. Neki minden kutya Pam, (az anyukam Pamacs nevu kutyaja miatt).

Zsuzsa, hogyan zajlik a lombik? Talaltatok mar dokit? Ferjecsked 100%ban tamogat, mert az nagyon fontos. Biztos neked is gyorsan felnottek a lanyaid:) Puszikallak!

Laar, mi is cumizunk, de nappal nekunk sem log a szankba, es mar az esti alvashoz sem kell, csak akkor adom oda, ha nappal beviszem aludni, es akkor azzal, meg a teas uveggel egyedul is elalszik. Es o magatol megszokta igy. MEglatod Miracska sem kap ra, ha te nm akarod, es nm nyomod mindig a szajaba, mert biztos nincs igy. Az ujjszopas meg elmarad elobb utobb. Puszi a nagylanynak!

Orulok, hogy vegre nem maradtam le. ALdott napot mindenkinek!
Puszika!

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Laar!
Meg is találtam, milyen véletlen, pont úgy hívják, mint a kislányodat: Mira gyógyvíz, itt a honlapja, nézegesd meg, szerintem megéri kipróbálni, nagyon dicsérik.
http://www.miraviz.hu/

Kép

Kép
luca81
 
 


Sziasztok!

Luca, szerintem jól értelmezted. Neked is válaszolt és nyugodt lehetsz mert majd össze hozhatjátok a kistesót és jár majd minden nektek ezek szerint.

Angyal, a lombik lezajlása kissé hosszadalmas lenne elmesélnem, de meg próbálom. A vizsgálatok után hormon kezelésben részesülök amit közben vérvétellel és ultrahanggal ellenőriznek. A vérvétellel a hormonszintet nézik és az ultrahanggal a tüsző érését figyelik. Ha lassan nő akkor emelik az adagot, ha sok és gyorsan nő akkor csökkentik. Ha elérkezik az idő kapok egy tüsző repesztő injekciót és két nap után mehetek punkcióra. Ügyesen leszívják a tüszőket és megtermékenyítik. Van akinél csak össze eresztik őket, van akinél belefecskendezik a spermiumot. 3-6 nap elteltével szépen beültetik ha minden sikerült. Egyébként ezek amiket leírtam mind kockázattal jár és nagyon lehet izgulni már mielőtt elkezdődne bármi is mert ha a hormonok nem jók akkor már el sem lehet kezdeni. Dokink van, csak most még nem tud vállalni minket. A párom több mint 100% - osan áll mellettem ha lehet ilyet mondani. Nagyon szeretne babát és nem akárkitől, csak tőlem. :lol:

Pusszantalak titeket csajok, mennem kell dolgozni.
Szép napot kívánok mindenkinek.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Ja, még azt akartam írni hogy a Míra vizet én is ismerem, nekem is használt. És természetes. De, vannak lekvárok illetve teák erre a célra.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Vaikáé a Harmanba küldte be :lol:

Szilvi köszi drukkolok neked is!

Lesza nagyon aranyos Ákoska sajnálom, hogy már nemsokára menned kell dolgozni!

Remélem mindenki jól van!


Puszi!

Kép
grácus
 
 


Luca: én ajánlottam neked a TB tanácsadót. Ezek szerint tal
áltál megfelelő választ. Majd este elolvasom, mert most mennem kell ki a házhoz.

Laar: minél előbb menj el orvoshoz, és nem akarlak elkeseríteni de a kolléganőm pont így volt mint te és a doki megműtötte 1 héttel azután hogy jelentkezett nála.

Pusz
Este érkezem....

Kép
Kép
arte
 
 


angyal!
a kiscsaj csodaszép, tiszta anyja.

szilvi!
NAGYON SZÉPEN KÖSZI, MEGKAPTUK, TÜNDÉRI, RÁADTAM BOTIRA EGY FÉNYKÉP EREJÉIG, DE SOKAT FOGJUK HORDANI, HA KIMOSTAM. TÜNDÉRI. HOLNAP FELRAKOM, JA NEM MERT HOLNAPUTÁN.

holnap megyek kivizsgálásra, drukkoljatok

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok!

Olyan egyedul vagyunk, nagyon rossz. APosomat be kellett vinni a korhazba, valami gyulladasa van a hasaban valahol. Es a ferjecskem meg a sogorom is ott kellett legyenek. Most meg a tejert is elkellett menjen szegeny a szomszed faluba. MEg jo hogy a szuleim mostanaig itt voltak, most vitte oket haza a sogorom. NE haragudjatok, hogy igy panaszkodom, de ugy ram tort a panik, hogy mit adok majd a gyereknek, mert mar nm volt itthon tej. Es a draga szomszedom le ment a boltba nekem (ami azert nagy aldozat, mert a legkozelebbi tolunk 1km-re van, igaz autoval ment, de akkoris vannak meg aldott emberek). Olyan jol esett ez az egyszeru dolog, hogy volt kire szamitanom, hogy azt el sem tudom mondani. De eleg az erzelgossegbol.

Lucam, jol ossze idozitettunk, nemis lattam aztan, hogy irtal. NEkunk nagyon bevallik a tejecske. MIndig meg melegen hozzuk el a bocitol. Szerencsere nm volt baj vele. Eszter jobban szereti mint a tapit. Igaz azt mar 3-4honapja nemis kap. Miket csinallgat a nagyfiu? Edesanyad hogy van? SOkat vagytok eggyutt. Puszikallak titeket!


LAnyok mi van Kiruval? O nem talallt ide? Valaki nem tudja a szamat? VAgy csak en nem lattam meg itt?

Zsuzsa, tenyleg bonyolult dolog ez. De remelem jovore, teis a karodban tarthatod a manokat. Orulok, hogy ilyen aldott ember a ferjed. Kitartast neked erre az idoszakra. Biztosan minden rendben lesz, mert odafent is latjak, hogy mennyire oszinten es szeretettel szeretnetek egy babat. Puszi neked!

ETnam, nagyon hizik a majam, mert ritkan mondjak, hogy ram hasonlit, szinte soha...rajtatok kivul nemis igen szoktak mondani. Mit csinall az en hercegem? Nincs kedve jonni udvarolni? A haz eladassal hogy alltok? Sajnos most megint lejar az eladas ido ilyenkor osz-tel szezonban, vagy nallatok nem? REmelem ev vegeig osszejon valahogy. Puszi s hercegnek!

JO ejt mindenkinek, megyek, mert mindjart baratok kozt, es apa is hazaer lassan remelem!

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


szilvi, a képek:
Kép Kép Kép Kép

így bohóckodik, amikor fényképező gépet lát

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Sziasztok, csajok!

Etna, szorítok nagyon a kivizsgálásra. Ezek a fotók Botikáról fantasztikusak. Hogy milyen egy kis cábér mosolya van... Imádom. Annyira édi-bédi. Most már lehetne nyúzni ezerrel. Gondolom lehet hergelni is meg minden.

Angyal, nem zavarsz minket a panaszkodásoddal. Én is be pánikoltam volna a helyedben. Tényleg nagyon jó ha az embernek vannak olyan kedves rokonai és ismerősei akik szívesen kisegítik egymást a szükségben. Reméljük apósodnak nem annyira komoly a gyulladása. Jobbulást kívánok neki.
Kiru szokott írni csak néha kihagy napokat mert gondolom nem sok neki sem az ideje. Gondolom most már jelentkezni fog mert már rég írt. Ákoskáról is rakott fel képet, a 11-ik oldalon megtalálod.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Etna örülök, hogy megkaptátok. Csak hordjátok sokat, erőben egészségben. Veled remélem minden oké lesz. Kis cuki ez a legény. Úgy megdögönyözném, olyan édi, kis huncut.

Angyal sajnálom az apukádat. Az enyémnek kb 1 hónapja volt bélgyulladása, és nagyon szenvedett szegénykém. Előtte ilyet még nem is hallottunk.
Azért még vannak jó emberek, hála Istennek.

Zsuzsa szorítok nektek nagyon. Az tök jó, ha az ember mellett ott áll a párja, és támogatja mindenben. Ez nálunk is így van. Ha nem lenne mellettem, nem is tudom hogy bírnám ki, és hogy bírtam volna ki eddig.

Puszika
szilvi09
 
 


Sziasztok Lányok...

Etnám: tegnap voltunk Máriabesnyőn, csodaszép volt. :-) Rajtunk kívül senki nem volt ott, csodaszép idő is volt, és nyugalom, lehetett koncentrálni. Remélem segíteni fog. :-) Bízom benne.

Angyalka: Sadával hála a Jónak, minden rendeződött, minden gond nélkül tud már a babatémáról beszélgetni, elmúltak az aggályai. :-) Ezáltal a kapcsolatunk is lényegesen harmónikusabb lett. :-)

Lányok, ma megyek csakratisztításra, és egy kis energiafeltöltésre K.É.C.-ba, ha lesz időm, délután-este jövök.

Puszi mindenkinek: Nofi :-)
nofertiri
 
 


Sziasztok!

LAnyok koszonom szepen a biztato szavakat, ram is fer. Most viszik be a draga aposomat a mutobe. SZegenynek nem nagyon sok eselyt adnak. Az is lehet, hogy a vakbelet kell kivenni. NAgyon felo, hogy nem tudjak majd felebreszteni a mutet utan. Imadkozzatok kerlek. Szegeny ferjem es sogorom nagyon el vannak keseredve. De en bizom benne hogy a JOIsten ujra csodat tesz.

Szilvi, remelem a te edesapad teljesen helyrejott azota. Igaz te proballtad a pafranyos nagyitot. Hogy megy? Miket latni rajta? NAgyon kivancsi vagyok, hogy vallik be. Drukkolok. Puszika!

Zsuzsam, koszi hogy reagalltal a panaszomra, aranyos vagy.

Latom most mindenki el van foglalva.

ETnam, a kis herceg olyan figura ezeken a kepeken. JOn, hogy megegyem a pofikajat. O is kis huncut fej, Eszter is igy pozol, es vigyorog, mintha tudnak, hogy most mi jon. Kis bohocok.

Aldott napot mindnekinek! Kerem az imaitokat. Olelek mindenkit, es koszonom a biztato szavakat!

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Sziasztok!

Angyal szorítok, hogy az apukád rendbe jöjjön, és a műtét után ismét a régi legyen. Kitartást kívánok és sok erőt.
Ami a nagyítót illeti, már 2 napja elő sem vettem. Hol semmit de tényleg semmit nem láttam, hol meg köröket, páfrányokat vegyesen. Soha nem volt, hogy csak az egyiket láttam volna. Nagyon ügyetlennek érzem magam ezzel kapcsolatban. Viszont már tutira elmúlt a középidő, úgyhogy nem is stresszelem magam vele. De nagyon jó lenne rájönni, hogy hogyan is működik helyesen. Nagyon aranyos Eszterke. Csodaszép baba. Vagyis már nem is baba, kész csajszi.

Nofi köszi a barátcserjével kapcsolatos infót. Én sem szedtem terhesség alatt, és most már ezek után meg sem próbálom, hisz lehet, hogy a baba megfoganna, de ha abbahagyom, akkor ismét végzetes lenne. Ezt még egyszer nem szeretném átélni. Bár lehet, hogy semmi köze nem volt hozzá, de mindegy. Most a palástfű teát iszom. Remélem babát hoz nekem is.
Máriabesnyőn még nem jártam, Szent Kúton igen. Remélem sikerrel jársz. Egyébként csodaszép, és tényleg fel lehet töltődni. Látom Te is hiszel a nem orvosi gyógyításban. Én is. Majd meséld el, milyen volt. E-mailben is jöhet, ha nem akarod itt.

Puszi
szilvi09
 
 


Sziasztok!

Talán most lesz egy kis időm írni nektek, meglátjuk, mennyit enged Ákos. Képzeljétek, most először, átaludta az éjszakát :) Este fél 9-kor evett, és csak rggel fél 6-kor kelt :) Imádom :) És utána is vissza aludt. Most jól eljátszik, majd meglátjuk meddig.

Etna! Hogy vannak a szüleid? Gratulálok a 6. fogacskához! Nagyon jók a nyaralós képeitek, Boti nagyon édes!

Daniella! Én nagyon megértem, hogy nem nagyon van időd jönni. Nekem is alig van. Gyerek, háztartás, vendégek, utazások, séták... Lexi nagyon szép kiscsajszika! Ákos nem tudom pontosan mekkora most. 7 kg fölött van, és utoljára mikor mérték 63 cm volt. Sajnálom szegény Lexikét, hogy megint elcseszték a füllövést :(

Petra! Csodállak, hogy van időd mindenre! Nagyon ügyes vagy! Szegény Kornélka, otthon sikerül tanulgatni a verseket? Mikor akarsz visszamenni dolgozni? Apa mondta, hogy el kéne menni a bornapokra, de nem igazán tudjuk megoldani. Ákos napirendjét nem akarom felborítani, és azon az úton többet nem megyünk gyerekkel. Lehet hogy a haverjaival elmegy. Jövőre szeretnék majd elmenni én is!

Nofi! Sajnálom, hogy megjött :( Dukkolok, hogy a nyalogatás neked is bejöjjön!

Luca! Olyan jó, hogy Tamás mindent megeszik :) Igazi nagyfiú már! A nyaralós képeitek is nagyon tetszenek, szépen vagytok :) Gratulálok tesódéknak is a babához! Tamás meggyógyult?

Suzi Drága! Imádkozom értetek, anyukádért, hogy meggyógyuljon, és a párodért, hogy megváltozzon a gondolkodása. Őszintén kívánom neked, hogy neked is lehessen kisbabád!
Igyekszem megbírkózni az anyasággal :) Igen, eléggé nehezen viseltem a terhességet, de megérte Ákosért!

Angyalka! Köszönjük szépen, jól van a nagyfiú! Már elhagyta a 7 kg-t! 2 hét múlva megyünk tanácsadásra, majd meglátjuk, ott mennyit mérnek! Nekünk csak 1 kutyusunk van, deő is jól van. Eszterke nagyon édes, milyen nagylány lett már! Rossz lehet egyedül :( Eszterkének hiányzik apa? Remélem apósoddal minden rendben lesz!

Arte! Sajnálom a mensit! Új hónap új remény!

Zsuzsa! Sajnos sok ilyen van :( Apa szokta mondani, hogy a lovaskocsisok parasztok. Nagyon nagyon örülök, hogy nem lett bajotok!!! Sajnálom, hogy a kocsitok összetörött :( de a legfontosabb, hogy ti jól vagytok!

Tina! Hogy vagy? Már nagyon közeledik Dani érkezése! Sajnálom, hogy így alakult az évforduló! Felnőtt emberek, oldják meg egymás között. Míg nem éltetek külön, addig hová mentek? És különben is, nektek most mással kell foglalkoznotok! Nekik inkább támogatni kéne titeket, nem leterhelni! Vigyázz magatokra! Szép babákról tettél fel képet :)

Rózsa! Őszinte részvétem az anyósod miatt :( Sok erőt kívánok nektek ezekben a nehéz időkben!

Grácus! Sajnálom, hogy ekveszítetted a munkádat!

Szilvi! Remélem bejön a kő :)

Niki! Gratulálok a fogacskához!

Laar! Mírácska hogy van? Sajnálom az aranyeredet. Az öreglány elég zakkant volt! Semmi köze hozzá! És ez amúgy sem gyávaság. Régen sem volt divat egyedül szülni, csak akkor nőrokonok voltak ott segíteni. Nagyon édes a pancsis kép, Ákosról is van egy nagyon hasonló, majd megmutatom!

Lesza! Örülök, hogy írtál! Jó nagyot nőtt Ákos! Remélem minden rendben lesz a hallásvizsgálaton! Sajnálom, hogy nincs már tejecskéd és hogy máris bölcsibe kell adnod a picit:(

Hú, jó hosszúra sikerültem, bocsika! Remélem nem hagytam ki senkit, ha mégis ezer bocsika! Majd teszek fel képeket is nektek.
Puszika mindenkinek

kiru84
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy megint nem jöttem néhány napig, de szinte alig van időm. Ma is takarítanom kell, mert a hétre bejelentkeztek anyósom munkatársnője, hogy jönnek babalátogatóba. Szóval a ház tiszta szutyok, mindenem pókhálós!! Utálom a pókokat!! :P Nálatok is minden tiszta por?? Én hiába törlöm másnapra megint ott van!! Biztos azért, mert nincs lebetonozva a hajópadló alatt. Olyan öreg a házunk mint Matuzsálem! :D

Vasárnap elkezdem a gyümiket Flórácskának. Képzeljétek, nem volt kaki már majdnem egy hete! Remélem, hogy a gyümi meghozza. A tejecskét teljesen hasznosítja a kicsi szervezete, mert nincsenek görcsei, és a szelek is szépen járnak!! Az ovi dolog elég változó. EGYSZER szeret járni és szivesen megy, máskor pedig bőg. Nem tudom mi lesz, de remélem, hogy hamarosan nem lesz már gond... A versekkel szerintem nincs gond, mert a meséket, amiket néz hamar megtanulja kivülről, úgyhogy én másra gyanakszom. Nagyon magának való gyerek, és azt sem tartom kizártnak, hogy nagyon feszült abban a közegben, mert sajna amióta újra ovi van, majdnem minden este bepisil. Lehet, hogy mi hiányzunk neki, vagy csak egyszerűen nem bírja a házi rendet megszokni, passz... A párom szerint ezzel lehet a gond, mivel elég öntörvényű. De szerintem nem ez a baj. Na, de nem untatlak ezzel benneteket!!

Lesza! A hallásvizsgálattal kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy én is vittem a Flórát 4 hónaposan, mert úgy vettük észre, hogy nem reagál. A 3 hónapos vizsgálatnál, de mire időpontot kaptunk betöltötte a 4 hónapot és addigra már figyelgetett is. Azt mondták, hogy éretlen volt még a hallása. Szerintem nálatok is ez lehet a gond, de persze azért a vizsgálat nélkül soha nem leszel nyugodt. Ne félj tőle. Nem fáj, csak kicsit kellemetlen lehet, hogy a fülecskéjükbe teszik a szondát. Ami nekünk még ilyenkor is nagy volt, de lehet, hogy nálatok már kicsit fejlettebb a technika, SŐT TUTI!! Sajnálom, hogy nem sokára menned kell dolgozni. DE ezek szerint egy héten 3 napot dolgozol majd?? Remélem, hogy nem lesz gond. De nagyon nem lennék a helyedben, biztos nehéz ilyen kicsi babát otthagyni, ha nekem még a 4 évest is nehéz!! Szemét dolog ez. DE nem ragozom tovább, mert csak jobban elszomorítalak és azt nem akarom! NAgyon szép kisfiú Ákos!! Kire hasonlít?? Én nem nagyon tudom eldönteni!! :D Puszi nektek!!

Daniella! Sajnálom, hogy a füllövést elszúrták! A mienk sem sikerült, de én úgy vagyok vele, hogy annyira nem is vészes. Kicsit kijjebb lőtték az egyiket, de szerencsére egyvonalban vannak. Így annyira nem feltünő. REmélem, hogy ti is megbékéltek vele. Mikor kezded a hozzátápit??

Kiru! Köszi a bókokat! de közel sem vagyok olyan ügyes, mint ahogy hiszed!! Most is takarítanom kellene, de annyira nehezen állok neki, aztán meg kapkodok. Pedig ennek ma meg kell lennie!! Szép súlyban vagytok. Mi már nem hízunk ilyen tempóban, valószinüleg, már nem elég a tej. De már kap gyümit, majd kiderül...

Angyalom! Nagyon sajnálom apósodat! REmélem, hogy sikerül a műtét, és hamarosan már otthon lábadozhat!! Eszter szerintem is tiszta anyja!! Nagyon csini! A frizkója is nagyon tetszik! Úgy tetszenek azok a kicsik, akinek kicsit loknis a hajacskája!! Remélem, hogy Flórának is lesz benne hullám... Az egyedül léttel totál megértelek!! Én is utálok egyedül lenni. A 7végén is egyedül voltam végig. Anyós dolgozott a párom meg horgászot és melózott. Mi meg dédiztünk és mamáztunk!
Szóval menekültem!!

Lucám! Én sem igazán értettem a dolgot, de szerintem arra utalt, hogy vagy munkanélküli, vagy pedig 180 nap melo. Nem tudom, tényleg. Olyan hülyén tudnak fogalmazni. Hogy az egyszerű ember még véletlenül se értse!! Én megkeresnék egy tanácsadót személyesen. Remélem, hogy hamarosan tisztán látsz!! Tamás jól van már? És te??

Ne haragudjatok, de most már neki kell állnom a dolgomnak, mert mindjárt 3 óra és mennem kell az oviba, és még nem csináltam semmit!! Jók legyetek! Ha lesz időm jövök! Puszi mindenkinek!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Az ígért képek:

Általában utál hason lenni, de tegnap egész jól elvolt, negyed órát :)
Anyukák nézzétek meg Ákos nyakát, nektek volt ilyen? Szerintem a nyál csípte ki neki, de nem biztos. Olyan csúnya szegénykének :(

Kép

Pancsizós kép:
Kép

kiru84
 
 


Petra! Ákos is visszavett a tempóból, már nem hízik annyira. Volt olyan hét, hogy csak 20g-ot hízott :s Utána pedig 20 dkg-t. Nem értem hogy miért ennyire változó. Nálunk is mindig jön a por, nem tudom honnan, de valahogy sosem fogy el...

kiru84
 
 


Sziasztok Csajok!

Megérkezett Dániel ma 11:40-kor 3900 gr-mal és 56 centivel! - sima úton. :) Tina és a baba is jól vannak!
Csak gyorsan ennyit akartam írni Nektek, indulunk Tamással sétálni, már meggyógyult szerencsére, és én is jobban vagyok.[/b]

Kép

Kép
luca81
 
 


Tina! Nagyon Gratulálok Dánielhez! Sok boldogságot sok tejcit és jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!

kiru84
 
 


Sziasztok!

Én is pont azt akartam írni, hogy Tina megszült, megvan Dániel, de látom, Luca már megírta. Nagyon sok boldogságot és rengeteg tejcit kívánunk nekik!!!!!
Visszaolvasok, aztán később próbálok reagálni is, jól le vagyok maradva. :oops:
Alexa sajnos napok óta rettentően náthás, nyügi is emiatt. Naponta többször szívjuk az orrát, kapott C-vitamin cseppeket és Nasivin orrcseppet is. Nagyon sajnálom szegényt. Láza szerencsére nincs, de olyan kis elesett, most is alszik.

Kép

Kép
daniellla
 
 


Tina, nagy nagy gratulác. Sok sok tejcit nektek :)

Várjuk képeket.

Kép
lesza
 
 


Sziasztok!

Na, elkezdek reagálni, aztán meglátjuk, meddig jutok....
Lexi már több, mint 1 órája alszik! Biztos a betegség miatt, mert amúgy napközben 30 percnél sosem szokott többet aludni.
Elkezdtünk járni babaúszásra, sokat olvastam utána, a búvár reflex miatt nem kezdtem előbb, de azt mondják, 6 hós korra már a legtöbb baba elnövi. Gondoltam kipróbáljuk és ha tetszik neki, maradunk. Hát, nagyon élvezte. Pedig féltem, hogy esetleg megijed a nagy víztől vagy attól, ha víz csorog az arcocskájára, de szerencsére semmi baj nem volt, nagyon tetszett neki! Olyan szimpatikus az egész, éneklés is van közben, mondókák, vizi játékok, labdák a vízben, nagyon élvezték a gyerkőcök! Teszek fel majd képeket is róla.

Suzikám: Nagyon drukkolok, hogy babó legyen a pocakban!!!! Szerintem jól tetted, hogy nem szóltál apának arról, hogy 2 csíkos lett az ovu teszt, így legalább szabadabban együtt tudtatok lenni, nem görcsölt ő sem azon, hogy esetleg "kötelező" az együttlét, a pasik ezt hajlamosabbak így megélni. Nagyon drukkolok neked! Egyébként meg abszolút nem vagy "öreg" a 31 éveddel, én 32 elmúltam, mikor terhes lettem, nem vagy lekésve semmiről!
Anyudnak minden jót kívánok, imádkozom érte, hogy meggyógyuljon!!!

Nofi: Olyan aranyosak azok a képek, amiket Lexiről csináltál, jópofák! Valamelyik ismerősömnél is fent van egy csomó ilyen jellegű kép az iwiw-en, szerintem nagyon ötletesek! Milyen programmal, hogy lehet ilyeneket csinálni? Szorítok neked is nagyon, remélem, segített a kellemes kirándulásotok is és pozitív energiákkal töltődtetek fel! +++++

Kiru: Olyan szép Ákos baba! A nyakacskáján ilyen pirosság Alexának is volt, mondjuk ennél halványabb volt valamivel. Ez lehet attól is, hogy ott a nyak redőiben nem szellőzik annyira a bőr és bepállik egy kicsit. Oda kell figyelni rá, hogy fürdéskor jól kimossa ott az ember, nem egyszerű, mert hajlamosak behúzni a kis nyakukat és utána tegyél oda hintőport. Vagy baba testápolóval is lehet kenegetni, én kenegettem Alexának egy időben, ha meg csúnyább, esetleg gombás egy kicsit, arra is van egy krém, Pimafucort 15 g-os, ez recept köteles. Remélem, hamar elmúlik neki! Gratulálok a szuper éjszakához!

Csajok, most megyek, mert Alexa ébredt, majd folyt.köv.

Addigis pussz nektek!

Kép

Kép
daniellla
 
 


Sziasztok!

Tina! Gratulálok Dániel születéséhez! Legyetek mindig egészségesek, nőljetek szép nagyra a sok-sok tejcitől!! Várjuk a sztorit és a képeket!!
wpetra
Pusztavám
 
 


Sziasztok!

Tina!
Nagy gratuláció...sok sok boldogságot, jó egészséget és sok tejcit kívánok.

Lányok!
Végre megkaptuk a rábólintást, a párom cégétől, holnap utaljuk a pénzt remélem, h a héten már megkapjuk a kulcsot..de boldog vok.

Etna!
de szép nagyra nőtt Boti..ezek a grimaszok, jópofa gyerkőc lehet.

Kiru!
Tunemény Ákos..látom már nektek sem kell sokáig használni a kádat.

holnap talán kicsit többet leszek..puszika

Kép
Kép
laar
Kozármisleny
 
 


Sziasztok!

NAgyon koszonom mindneki imajat, nm volt hiaba valo, mint ahogy sosem az. Aposom tul van a muteten, es csodak csodajara felebredt. BEszelt is. Most a sok nyugtatotol mindig alszik. Holnap majd tobbet tudunk. Halas vagyok nektek!

Szilvi, akkor csuda talalmany ez a mikroszkop, sajnos en sem ertek hozza. De hatha vegulis osszejon vele. NEm vagy feliratkozva az ovulacio.hu-ra. Ott mindig szolnak, mikor lesz ovud, es a menstruaciod elott egy nappal is. EN is alkalmaztam ezt anno, es most is nezegetem. PRoballd ki, hatha. Puszillak!

Kiru, de jo hogy jottel. Akosod, mar mindjart akkora, mint Eszter. Nekunk allandoan van pirossagunk szinte, de Eszternek a ruhacska miatt. Mindegy hogy milyen a nyakanal, es persze kizarolag pamutot adok ra, megis ha a nyakahoz er, vagy a cimke a hatanal mindig bepirositja, lehet, hogy ois ennyire erzekeny. A nyaltol tobnyire pici piros pottyok szoktak lenni es inkabb az alon, en ugy tapasztaltam. NAgyon gyonyoru Akos. A nagy szemeivel elvarazsol. Gratulallok az alvashoz ugyes fiu.

Folytatom, csak felek hogy ujraindul a gep

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Tina gratulallunk a nagy fiucskahoz. Kivanunk sok tejcit, es nagyon jo egeszseget babanak es mamanak. VArom, hogy meselj. Puszika!

Petram, sajnallom, hogy Kornelkaval igy vannak a dolgok. Nem proballtad doki segitseget kenri, hogy mitol lehet a szorongas, mert ha bepisil, akkor biztos valami miatt van. Hatha tudna okosat mondani. Biztosan nehez az o kicsi lelkenek tul tennie magat a dolgokon. Remelem mihamarabb rende jon, es szeretni fogja az ovit. Tok jo hogy Floracska gyumizik. Az nagyon jol fog segiteni a kakiban. Nallunk is igy volt. Olyan nehez volt a kaki ugy. De miuan elkezdett enni minden ok lett. A lokni tolem orokolte, igaz nekem gyuru volt, de legalabb ennyi is van benne. Mikor megmosom kiegyenesedik neki, de aztan el kezd kunkorodni. Gondolom, ha kicsit hosszabb lesz jobban fog latszni. Ha valamelyikotoknek volt loknis haja, biztos Flora is orokli majd:) PUszi nekik! Es kitartas, miden rendben lesz.

Daniella, jobbulast kivanok Lexinek, remelem hamar elmulik ez a franya natha. Nekik meg rosszabb, hisz szegeny azt sem tudja mi lehet vele. NEm tud orrot fujni. Gyogyito puszi neki!

Nofi, orulok, hogy minden rendben koztetek, igy mostmar johet a babo. Drukkolok tovabbra is. Pusizka!

JO ejt mindnekinek, megyek tv-zek meg kicsit aztan kidolok. PUszika mindenkinek!

JAh ETna e-maileben volt egy kep egy babarol aki a kagyloban pancsizott, nekunk is van ilyen, ha megtalallom felrakom!

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Kép

Kép
Kép
a.angyal88
 
 


Etna: a felső képen oylan mint egy kis vámpír.... :D

Kép
Kép
arte
 
 


Sziasztok Csajszik!

Újra itt vagyok.

Angyalom: Olvastam, hogy apósod kórházba került, imádkoztam érte én is és sokat gondoltam rátok, most olvasom, hogy túl van a műtéten és fel is ébredt, ennek igazán örülök! Remélem, most már megnyugodtál egy kicsit! Mielőbbi felépülést kívánok neki! Közhely, de mégis a legnagyobb igazság az, hogy ha nincs egészség, akkor semmi sem számít, az a legfontosabb!!!
Nagyon édi Eszter ezen a képenés az autóson is, igazi kis hölgy, nagyon szép kislány!
Köszönöm szépen a jókívánságokat. Sajnos ma nagyon nem volt jól Alexa, elképesztő módon tele van az orrocskája, többször is szívtuk neki ma, folyamatosan szörcsög, alig kap levegőt. Sokat sírt is, eléggé nyügi volt. Láza nincs szerencsére, de köhög is, holnap mindenképp elmegyünk a dokinénihez. Nagy nehezen, hosszas sírás után elaludt, kiváncsi vagyok, milyen éjszakánk lesz...

Petra: Sajnálom, hogy Kornélkának ilyen nehezen megy az ovi, mármint a tőled való elválás. :( Biztos nagyon rossz lehet neked, amikor azt hallod/látod, hogy sír szegény és nem akar ott maradni. Ilyenkor megszakad az ember szíve. De hát nincs mit tenni, meg kell szoknia valahogy, igaz? Érdekes, hogy anyósodnak és neked is mást mondott, hogy miért nem akar menni. Olyan nehéz az ilyen piciknek belelátni a kis lelkébe. Remélem, hamarosan megbarátkozik az ovival és szívesebben megy. Van kis barátja ott, akivel jól kijön? Esetleg miatta nem szeret szívesebben menni?
Szóval már te is "gyümizel" Flórával. Mi is elkezdtük, a barackot már megnyalattam vele a múlt héten, eltettem egy csomót a fagyasztóba télire, cukkinit, ilyesmiket. Ma almának a levéből kapott néhány kanállal, először fura arcocskát vágott, de aztán nyitotta a kis száját, kérte még. :) Flóra holnaplesz fél éves, ugye? Hogy elrohant az idő! Remélem, ti nem vagytok betegek, mi most jól megszenvedünk ezzel a náthával... :(

Etna: Nagyon édes és huncut Boti ezeken a fotókon! Neki mekkora most a súlya? Ez a véresen áttört fogacska nem semmi. :( Szegény, jól megszenvedi a fogzást.

Arte: Köszi a képeket a házatokról, nagyon szépen alakultok már! Előre láthatólag mikor lesz kész teljesen? Az már megvan, hogy ki fogja csinálni a konyhabútort? Burkolatokat kiválasztottátok már? Az elképzelés megvan? Hányadik ciklusnapodon vagy, mikor NEM kéne megjönnie? +++++

Szilvi: Lassan érted is izgulhjatunk, ugye? Mikor is pontosan! Jaj, olyan izgi, vajon ki lesz a következő kismamink? Én nagyon drukkolok mindenkinek, aki babásodásra vágyik, igazán ráférne már a topicra néhány pozitív teszt!

Laar: Sajnálom, hogy így küzdesz az aranyérrel. :( :( Ha valaki, hát én sajna tudom, hogy mit élsz át. Nekem most (kopp-kopp) úgy tűnik, hogy ez a gyógyszertárilag kikevert kúp+a Doloproct krém és a homeós bogyók használtak!Amúgy tök érdekes, de tényleg általában azoknak szokott aranyerük lenni, akik szorulásosak, nehezebben mennek el nagy w.c.-re. Na, nekem ilyen gondom sosem volt, ennek ellenére mégis szenvedek vele. Kiérti ezt...???
Mírácska nagyon édi a képeken, szép kiscsajszi!

Lesza: De jó, hogy végre jöttél egy kicsit és tettél képet Ákos babáról! Sajnálom a tejcidet, de ahogy a lányok is írták, a tápszerrel táplált babák is ugyanolyan egészségesek és boldogak lehetnek, mint az anyatejesek. A munkába való gyors visszaállás miatt nem irigyellek. Nagyon édi Ákos babó, vigyázz magatokra, sok puszi!!!!

Grácus: Remélem, összejön neked a gyárban a meló!!! És a kisbaba is minél előbb!

Csajok, bocsi, akik kimaradtak, de most vízszintbe teszem magam, nem tudom, milyen éjjelünk lesz.
Sok-sok puszi mindenkinek!

Kép

Kép
daniellla
 
 


Daniella!
Kitartás, tudom min mentek keresztül, egy hete pont ebben voltunk. Nagyon rossz, hogy nem tudsz segíteni arany kismanón, csak szenved szegény. Tamásomnak is iszonyatosan tele volt az orra, hiába szivattuk, nem használt. A Nasivin orrcsepp azért jó, mert csökkenti a nyálkahártya duzzanatot, ami ilyenkor a fő probléma, nem is annyira a váladék, mert az tényleg kijön porszívóval. Milyen volt az éjszaka? Az biztasson, hogy ezek a Törpék annyira erősek, hamar túl lesz Alexa is ezen a nyavalyán, Tamásnál csak 2 nap volt húzós, most már semmi baja szerencsére. Calcimusc-ot nem írtak fel neki? Mert ha nincs láza, akkor allergiás eredetű is lehet a doki szerint, a Calcimusc pedig arra jó. Remélem már jobban vagytok! Mielőbbi gyógylást a kis Drágának! Puszi és még egyszer KITARTÁS!!

Angyal!
Tegnap vettünk mi is bocitejet, még egyszerre nem mertem nekiadni azt a mennyiséget, amit a tápszerből, csak egy dl-t kapott belőle, de imádta. Tök jó tejforralóm van: dupla falú, a két fal közé vizet kell tenni és nem szívja le, illetve nem is fut ki. Nagyon tuti találmány. Ti is forraljátok, ugye? Mi a tejes autótól vesszük, ami kedden, csüt-on és szombaton jár. Régen csak ezt a tejet ittam, de mivel van ez a rohadt laktóz érzékenységem, már nem tudom meginni. Tamásom egyébként még mindig ugyanott tart, mint pár hete: egyedül még mindig nem hajlandó menni, viszont megállni már meg tud néhány mp-re csak. De nem erőltetem neki, mehet még eleget egész életében :)
Örülök, hogy apósod túl van a műtéten, gondoltam én is sokat Rátok! Remélem már jobban van és hamar felépül! Puszi a kis Hercegnőnek és Neked is!

Etnám!
Ez a Boti igazi csibész! Akárcsak Tamásom. Állandóan törik a fejüket valami rosszaságon... már most! Mi lesz később? :) Anyukádnál sikerült megállapítani valamit a gyomrával kapcsolatban? Puszi

Képzeljétek csajok, egyre ügyesebben dumál az én kis Hercegem. Ahogy Eszterke is csinálja: a szavak elejét mondja. Nagyon édes. Pár napja egész délelőtt ezt hajtogatja: "zibu", igazából "zs"-vel mondja. Tegnap este jöttünk rá, hogy ezt nekem mondja, a Zitus-t jelentheti, hallhatta eleget, apa sokszor hív így :) olyan édes, de azt hogy anya, azt nem akarja mondani a kis huncut. Apa már megy neki, de alig akarja mondogatni. :)
Ma megyünk a védőbe szoptatási világnapra, minden évben szoktak rendezni, kaptunk meghívót, így elmegyünk mi is, kíváncsi vagyok milyen lesz. Igazából csak a társaság miatt megyünk. Egész nap egyedül vagyunk, jó lesz egyet dumcsizni. Most mennem kell, mert a rakodás ezerrel folyik, megnézem mit működik :) Puszi és szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
luca81
 
 


Sziasztok!

Tina nagyon nagy GRATULA a kis trónörököshöz. Kívánok Nektek sok erőt és egészséget, meg persze sok tejcsit. Nem semmi súllyal született a kis legény.

Daniella úgy sajnálom szegény csöppséget, de reméljük hamar meggyógyul.
Én ma vagyok a 20. napon, úgyhogy nagyon izgulok. Megpörgetném az idő kerekét egy kicsit, ha lehetne.

Laar nagyon jó, hogy ilyen boldogok vagytok. Nekünk is nagyon nagy élmény volt, amikor a kulcsokat átvehettük. Hajrá!!

Kiru én is bízom a kőben, remélem használ. Nagyon szép Ákos baba. Sajna a piros foltokban nem tudok tanácsot adni, de tényleg lehet, hogy valami ruha okozza neki.

Angyal a ciklus.hu-ra vagyok feliratkozva, onnan is jön a mail, egy nappal előtte. Örülök, hogy végre egy kicsit jobb a helyzet, és a műtét ezek szerint jól sikerült. Kitartás. Biztosan rendbe fog jönni.

Petra szerintem nem árt valami szakemberrel beszélni a bepisilést illetően. Én nem vagyok anyuka, de volt a családban ilyen eset, és rajtuk is segítettek. Mindenképpen valami szorongás jele, csak a gyerkőc lehet, hogy nem is tudja nektek elmondani, hisz valami tudat alatti dolog.

Puszika!
szilvi09
 
 


Sziasztok, lánykák!

Kiru, nagyon aranyos Ákos. Akkorát nőnek ezek a gyerekek hogy az már hihetetlen. Éjjel azt álmodtam hogy nekem mégis sikerült a lombik és már szültem is de akkora nagy volt a gyerekem hogy diétára akartam fogni. Kislányom lett megint. Ezek szerint már nagyon fel vagyok készülve a következő lombikra csak a dokim nincs.
A nyakán a csík biztos hogy pálás és ha csak pír akkor lehet egy kis hintőporral szórni, de mivel hogy ez már pirosabb a pírnál lehet hogy valamilyen kenőcsöt kéne használnod rá míg helyre jön. Ez attól van hogy sokat fekszik, nem igazán van hason és szép súlyban van a kiscsávó.

Tina, gratulálok Dánielhez és örülök hogy jól vagytok. Majd várjuk a szülés storyt.

Luca, köszönjük az infót és nagyon örülök hogy jobban vagytok már. Tök édi lehet Tamás ahogy kezd beszélni. Azért mondja könnyebben a nevedet mert a férjed is így szólít. Annak idején Erika lányom is a nevemen szólított ugyanemiatt. Nekem nagyon tetszett csak hogy apósomnak nem tetszett, rászólt hogy nem szabad, és azóta már nem a keresztnevemen szólít. Szóval mostantól egy darabig zibu vagy.

Daniella, jobbulást a kiscsajnak. Reméljük gyors lefolyású lesz mint Tamásnál. Tök jó hogy ennyire tetszik neki a baba úszás. Most legalább van időd járni vele és ott vagy te is. Ha iskolás lesz akkor már nem lesz időd kísérgetni és épp tegnap mesélte az egyik ismerősöm hogy milyen gáz most oktatásra járatni a gyerekeket. Több csoport is van és nem férnek el a kabinokban, kint kell öltözködniük, meg nagyon csúszós a padló, azon rohangálnak. Szóval, jobb ha most tanul meg úszni.

Laar, nagyon jó hogy végre megkaptátok a pénzt.

Petra, én egyenlőre nem ajánlom hogy orvoshoz vidd Kornélkát mert nagyon de nagyon ritka a jó doki és olyan hülyeségeket kérdeznek hogy ember agya megáll. Anyukám hugijától azt kérdezték hogy a kislánya gondolt-e már öngyilkosságra. Szóval, szerintem várjatok még egy kicsit hátha csak a hirtelen változásokat nem bírja és ott tényleg figyelik nem rosszalkodhat mint otthon. Azért próbálhatsz az ovónőkkel beszélni, talán ők többet tudnak mondani. Reméljük csak kicsi a probléma. Még kicsit szokja és ha a probléma még mindig fenn áll akkor legfeljebb elviszed a dokihoz.

Angyal, olyan édes Amélia. Épp most néztem meg amit Etna küldött emailba és abban voltak ilyen szép képek a gyerekekről. Egyre szebbek ezek a gyerekek. Tényleg lehetne a fórum neve szép babák fórumja.
Nagyon örülök hogy apósod túl van már a műtéten. Végül mivel műtötték, mert még múltkor azt írtad hogy bélgyulladás és esetleg vakbél, vagy valami ilyesmi. Jobbulást kívánok neki és a műtét utáni gyors felépülést.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok Lányok...

Tina: Gratulálok Dániel születéséhez, sok boldogságot, erőt és tejcit kívánok. :-)

Tegnap voltam csakratisztításon. Isteni volt. Azt mondták, hogy rengeteg energiám van, benne van az életutamban az utazás, összességében pozitív volt minden. Amikor tisztították a csakráimat, fura érzéseim voltak: mintha egy kötél oldódott volna le rólam, forró volt a tenyerem, bár akartam, nem tudtam megmozdulni, és a legfurább: többször előjött képekben az apukám, és elkezdtem könnyezni. Érdekes volt. Megkönnyebbülést, és nyugalmat éreztem a végén. Ajánlani tudom mindenkinek. :-)

Bocsánat, hogy most nem írok többet, mennem kell anyukámmal vásárolni. :-)

Puszi mindenkinek: Nofi :-)
nofertiri
 
 


Szia, Nofi!

Ez a csakra tisztítás nagyon klassz lehet, engem is érdekel. Majd utána nézek hogy hol lehet ilyet és én is elmegyek. Egyébként nagyon nem szoktam hinni az ilyesmiben, de mióta babásodni akarok minden hülyeségben hiszek én is. Most ez nagyon megfogott. Jó vásárlást.

Zsuzsa

Kép
vasikáé
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok Csajszik!

Köszönöm a jókívánságokat, úgy látszik, mára tetőzött a betegség, illetve tegnap éjjel. Mára sajnos már láza is lett. :(
Voltunk délelőtt a doktornéninél. Torka szerencsére nem piros és a tüdeje is tiszta. Valami vírust kapott el, tehát nem megfázás, mint ahogy eleinte hittük. Állítólag 80 fajta nátha vírus létezik, abból kapta el valamelyiket. :(

Luca: Aranyos vagy, hogy így nyugtatsz, igazából nem könnyű ez az időszak, de ahogy ti is, remélem, mi is túl leszünk rajta hamarosan. Éjszaka szinte semmit sem aludtunk, Alexa óránként felsírt. Negyed 2-kor és negyed 6-kor is szívtuk éjjel az orrát, végül negyed 6-kor ájult be hajnalban úgy, hogy utána már nem ébredt, viszont 3/4 9-kor keltenem kellett, mert mentünk orvoshoz. Eszembe jutottatok, hogy ti is nemrég mentetek át hasonlón. Szegény kicsi lányom nagyon nyűgös volt, sokat sírt, taknya-nyála egybefolyt, csak ölben volt jó neki. Nekünk is írt fel a dokink Calcimusc-ot, úgyhogy adom neki azt is+Nasivin orrcseppet és C-vitamin cseppeket. Meg forró vízben párologtatok olajat, ami tisztítja a légutakat, ezt is a doktornőnk ajánlotta. Olyan jó illat van tőle a szobájában!
Tamás nagyon édi lehet, ahogy mondogatja a szavak elejét. Olyan érdekes, hogy mindenre figyelnek, mindent hallanak, (még ha azt gondoljuk, hogy nem, mert éppen valami mást csinálnak, akkor is)látod, ezt a Zitus-t is megjegyezte a párodtól. :D

Vasikáé: Biztos jó lehetett a leendő kisbabáddal álmodni. Lehet, hogy ennek van jelentősége és tényleg kislányod lesz. Régebben én is mindig azt álmodtam, hogy lányom születik és így is lett. De lehet, hogy azért álmodtam kislánnyal, mert mindigis azt szerettem volna. Igazából minek örülnél jobban? Mindegy? Milyen fiú és lány nevek tetszenek nektek?

Grácus: Azt akartam kérdezni tőled, hogy pontosan milyen gyárba mennél dolgozni és mit kéne ott pontosan csinálnod?

Szilvi: +++++++++++++++++++++++++++++++++

Próbálok tenni néhány fotót nektek.

Kép

Kép
daniellla
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
daniellla
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
daniellla
 
 


Sziasztok Lánykák!

Ma aztán tombolt a vénasszonyok nyara! :D

Daniella! Sajnálom, hogy bekaptatok valami vírust! Milyen olajat párologtatsz a kicsinek?? Nálunk a Kornélka szobájában van a fürdés esténként és én mindig benn hagyom másnapig a kádban a vízet, és azóta a Kornélkának is kevesebbszer dugul be az orra. Nekünk amikor a Flóra volt ilyen beteg azt mondták, hogy többször szívjuk a noziját. Akkor volt, hogy óránként vagy két óránként szívattam neki. Persze mindig orrsray, vagy csepp után. Nekünk tengerisós orrsray-nk van. A Flóráé sterimare baby, a Kornélkáé otrivin baby. Régebben én is nasivint használtam nála, amíg a patikus azt nem mondta, hogy az otrivin jobb, bár szerintem egy kutya!! A lényeg, hogy használjon!! Remélem, hogy hamar túl lesztek rajta! A calcimusk is jó. Az jó ha van mindig otthon. Az köhögés csillapító is és méh, vagy rovarcsípésnél is adhatsz neki belőle, ha esetleg allergiás rohamot váltana ki. A képeken nagyon édes! És egyre inkább tiszta apja!! A babaúszás biztos nagyon jó. Nálunk is van rá lehetőség, a Kornélkánál gondolkoztunk is rajta, de aztán letettünk róla. Most még nem beszéltünk róla, anyukám szeretné, ha hordanám, de én félek, hogy összeszedne minden féle betegséget. Nem lehet, hogy ti is ott kaptátok el ezt a betegséget?? Jobbulást kivánok mégegyszer!

Angyalom! Haláli a te kis Eszterkéd!! Nagyon imádni való! Nekem régen, kb 1 és 1,5 évesen loknis volt a hajam, csak aztán a nagyim és a keresztmamim levágták és azóta egyenes. Legalábbis anyukám ezt mondja. Az uramnak elég érdekes volt a kiskori sérója, majd teszek fel róla képet! Egyébként arra gondoltam, hogy mindenki tehetne fel képet magáról és az uráról amikor még baba volt, hogy lássuk kire is hasonlit az utód! :D Már én is régóta tervezem, csak nem sikerült még eddig, de majd ma bepótolom!! (remélem!)

Lucám! Nagyon aranyos lehet, ahogy Tamás szólongat! Néha a Kornélka is pe-zet engem, de aztán mi átszoktunk arra, hogy a gyerekek előtt anyának és apának szólítjuk egymást. Most meg már a teljes nevem is tudja! :D Bírom mikor mondogatja! :D Nekünk is az apa ment elsőre, és a mama. Anyát nagyon sokáig nem mondott. Csak azt hogy ana. Egy évesen mondogatta már hogy apa, mama, mammá, iszi. És ez is maradt sokáig a szókincse. Aztán 2 éves kora után rohamosan megnőtt neki, csak akkor betüket keverte, ha emlékeztek még akkor írtam is, hogy a cápa az páca volt, a zebra pedig ebzra. És ilyenek. De haláli volt. Imádtam!! Kár hogy nem videóztam végig az eddigi életét! Ma megkérdezte amikor mentem érte az oviba, hogy én itthon sírtam-e, amiért ő nincs otthon. És azt mondtam, hogy igen szomorú vagyok én is hogy járni kell, de neki ott jobb mint itthon, mert sok kisgyerek veszi körül és mindig tanul valami újat. Asszem oldodik a jég. Bár lehet, hogy ez ezen a héten így lesz aztán a jövő héten megint nem lesz jó.

Nem tudom, hogy ki kérdezte, hogy beszélgetek-e az ovónővel. Mindig megkérdezem, hogy milyen volt. És ők soha nem mondanak semmi olyat amitől én azt gondolnám, hogy e miatt szorongana. Szerintem az új helyzeteket nagyon nem szereti és ezért volt a bepisilés. Most már szerencsére 2 napja nem pisilt be. Reménykedem...

Laar! Nagyon sajnálom ezt az aranyér dolgot, de szerintem menj el vele mindenképp orvoshoz, nehogy komolyabb baj legyen belőle!! örülök, hogy megkaptátok a pénzt és mehetek a házba!! Sikerült végül választani csempét?? Nálunk sem úgy van, hogy az van amit én mondok, de hát Istenem pasiból van, és valjuk be kevés pasinak van jó izlése ilyen téren. A másik meg az, hogy nem ő tartja tisztán. Egyébként minden szín tetszett neki és egyikre sem mondta, hogy nem tetszik. De nálunk sajnos a pénz beszélt leginkább és én közép ár kategóriában mozgohattam, de szerintem az eredmény nagyon jó lett még így is, hogy semmi sem felső kategóriás. Lehet valami iszonyat drága, de q.rva ronda, már bocsi... Biztosan ti is nagyon gyönyörűen megoldjátok majd, hisz a lakásotok is gyönyörűen sikerült! Hogy van Míra? Nyügösködik még??

Nofi! Örülök, hogy tiszták a csakráid! Most hol is tartasz a ciklusban?? Jó lenne egy ciklus vonalzó is! Hogy tudjuk a leendő kismamijaink hol tartotok éppen és mikor kell keresztbe tenni minden létező újjunkat!! :D Mi jót vásároltatok éccsanyáddal??

Zsuzsám! Szerintem ez az álom Isteni jel! És szívből kívánom nektek, hogy mielőbb teljesüljön is! Képzeld, én mindig is tudtam, hogy a Kornélka kisfiú és, hogy a Flóra kislány lesz. Flóráért az elején minden este imádkoztam, és úgy hogy óvja meg a Jóisten az én kicsi lányom, és hadd szülessen meg egészségesen. (A 12. hétig csináltam, utána már másért imádkoztam hülye cukor!! :P) Ezen a GYőri dolgon gondolkoztatok azóta? Igaz, hogy messzebb van, de talán hamarabb meglenne, és a tb is támogatná! Aztán, ha esetleg, NE ADJ ISTEN még sem sikerülne, még mindig mehetsz v dokihoz.

Beszélt valaki Tinával?? Szép nagyra növesztette Dánielt a pocakban! Beért az uracskája?! JAJ, hogy jöjjön és meséljen! Remélem, hogy Dani jó baba lesz és engedi majd anyukát sztorizni!! :D

Elküldöm, mert biztos jó hosszú lett!! Aztán folyt. köv.
wpetra
Pusztavám
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?