Új privát üzeneted érkezett!

Mi is spontánikrek vagyunk.
A család egy hétig volt sokkban,amikor kiderült,hogy ketten kuksolnak odabent! :shock:
Ugyanis mindkettőnknek a 2. házassága és így most összesen 5 gyerekünk van,ami már gombócból is sok! :lol:

Timi és Gjéti!
Üdv nektek! :wink:

Tőlünk és kérték a 2-2 nevet.Hát voltam bajban a 2. lánynévvel... :roll:

Vanda!
Azért törpeterrorista,mert már most olyan rosszaságokat tud kitalálni,mint egy 3 éves. :roll: Maja meg követi mindenhova és tanulja a "szakmát"... :lol:

binyek
 
 


Binyek!
Nagyon helyes! Legyen csak kemény, talpraesett. Tudod: az olyan kölyköket szeretem, akik ha kettesben maradnak a jégmezőn a jegesmedvével, ráülnek a mackóra és úgy jönnek haza. :lol:
Amúgy is: nincs rossz gyerek, csak eleveln... :P
vovanda
 
 


Timi üdv itt!

Írj magadról, majd ha van kedved.

t-pk
 
 

 
 

Sziasztok,életjel :D
Timi,örülök,hogy idetaláltál :wink:

Beszéltem tegnap Zsófival,köszöni a drukkokat,és jöhet még bőven.Jól vannak,nemsokára majd ír is.
Vendég
 


Vanda, tényleg kérnek fiúneveket is? Hát akkor nagy gondban leszünk, hogy még azt is kell választanunk.... :?

Timi, üdv itt. :D

Gjéti, ha nem kell lombikoznotok / inszemeznetek, akkor imádkozz az ikrekért, mást nem tudok tanácsolni! :lol: Bár tényleg nem garancia a lombik az ikrekre (2 v. 3 embriónál többet nem nagyon engednek visszaültetni, és ugye nem biztos, hogy mind meg is tapad...)

Zsófi kicsikéinek itt is nagy-nagy drukk megy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Üdv köztünk, Timi! Gratula az ikrekhez!

Zsófinak természetesen továbbra is mennek a drukkjaim, az apróságoknak meg sok-sok energiát!

Rana, egy fiúnevet is elég szerintem kitalálni, azért talán annyira az nem nehéz, mert én úgy gondolkodtam, hogyha az egyiket el is nézték, azért mind a kettőt talán nem :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nekem először két lányt mondtak hetekig.Utána két fiút szülésig.Én meg a kétféle infóból biztos voltam benne,hogy egy fiú egy lány lesz,de nem hittek nekem. :lol:
Hol csak kukikat mutogattak az uh-n,hol meg csak puncikat... :roll: Hát szerintem egyértelmű,hogy ha láttunk már ezt is azt is,akkor csak mindkét nemből kell bent lenni minimum egynek-egynek! :lol: :lol: :lol:

binyek
 
 


Rana!
Biztos, hogy kettő kell mindegyikből. Szabály szerint szülés előtt felírják a neveket. Ha két babád van, mindenből kettőt.
Volt már olyan, hogy egy babáról a szülőszobán derült ki, hogy mégsem az, aminek mondták. Ezért kérik.
vovanda
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre van egy fél órám. Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy ennyire szorítatok, ránk is fér nagyon. Ahogy Fenci írta, úgy néz ki kezdenek erősödni az én kis drágáim, egyre mozgékonyabbak, Málna ma halálra szívatja a nővérkét, mert kis takaró alá vannak bedugva a kezecskéik, hogy ne tudják leszedni a műszereket vagy kihúzni ezt azt. Na ma Málna állandóan szabadulóművészt játszott, kihúzta a kezeit, és lerúgdosta a vérnyomásmérőt. :lol: Most ő nem kap tejcit, mert kicsit megterhelte a gyomrát, szegénynek jön vissza a szondán. Matyi is jól van, ő jól bírja a tejcit is, és elkezdett nőni a súlyuk, Málna 750 gr, Matyi 915 gr. 730-ra és 890-re estek vissza.
Az első kritikus 3 napot szerencsésen túléltük, remélem most már minden rendben lesz és lassan lekerülhetnek a gépekről is. Persze nem vagyok türelmetlen, tudom, hogy nagyon hosszú folyamat lesz, a nyarat tuti itt töltjük, de lehet sz ősz egy részét is. Én nagyon optimista vagyok, bízom bennük, hogy erősek lesznek és legyőzünk minden akadályt. Egyszerűen így kell lennie.
Reggel fél 8-tól 2 óránként mehetek hozzájuk estig, fél órát maradhatok. Sok időm nincs, épp most ültem le és már megint fél 4 van. Mindig csak azt veszem észre, hogy megint este van. De legalább megy az idő, különben meg is bolondulnék.
Én jól vagyok, kiszedték a varratokat és a kapcsokat is, egyáltalán nem volt vészes a császár, igaz altattak, de a szülést majd legközelebb mesélem el.

Mindenkit puszilok és megmondom a Babáknak, hogy mennyien szorítatok!

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi, nagyon nagyon örülök, hogy hallok rólatok, és hogy ilyen ügyes anyuka vagy. Na meg hogy a Manók is ennyire akarnak. Ez a legfontosabb. Érzik, hogy az anyukájuk velük van, és nekik ez nagyon sokat jelent. Jó hallani, hogy Málna már most micsoda kis kópé :lol: Csak így tovább! Mi szorítunk!!!!!!!!!!!!!

Vanda, igazad van, persze, fel kell minden eshetőségre készülni, és valóban be kell mondani a két-két nevet, én csak arra gondoltam, hogy a második fiúnév már nem igazán esélyes, hogy "felhasználásra" kerül. gy a két lánynév mellé én csak egy fiút találtam ki "komolyan". A másik már csak olyan....

Profi tandemesek, ismét segítséget kérnék. Már nagyon ügyesen boldogulunk a lányokkal, ha a szopizásról van szó, azonban ez a büfiztetés dolog egyedül elég nehezen megy. Erre valami jó ötlet? :oops:

Binyek, nem rossz! Így igazából végig bizonytalan volt a dolog. Ennyi erővel akár meg se nézték volna. Még jó, hogy Te ilyen logikusan helyre tetted a dolgokat. És még igazad is lett!!!! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Zsófi!
Hogyhogy nem kap tejet? Mit adnak helyette? Tápszert? Az sokkal jobban terheli...
Amúgy nagyon gondolunk rátok, sok erőt, kitartást! Az jó, hogy nem sokat fogytak!
vovanda
 
 


Binyek, és hányadik héten tévedtek ekkorákat? (Mikor nézték a nemüket?) Most én is jól elbizonytalanodtam, hogy akkor tényleg két kis puncisunk van-e........ Nem mintha nem örülnénk akármilyen kombinációnak, de ha nem biztos a dolog, akkor nem éljük bele magunkat inkább egyik variációba sem..... :roll: Megyek és elbizonytalanítom Apát is.... :P

Hát ha kell két fiúnév is, akkor legyen, majd törjük a fejünket Apával (aztán legfeljebb majd csak pár év múlva használjuk el a fiúneveket! :wink: :wink: :wink: )

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Hát a memóriám már nem a régi,de azért próbálok visszaemlékezni! :oops:
12 hetes kombinált teszten Dr. valamilyen Krisztina(elég ismert szonográfus) 2 lányt mondott.
16 hetes genetikai uh-n a dokim is 2 lányt mondott.
Aztán dokit váltottam és az új dokim kapásból mutatott egy kukit,a másik meg nem látszott.
Aztán onnantól minden uh-n egy tuti fiú volt meg egy valószínű fiú.De én tudtam,hogy a valószínű fiú biztos lány,mivel én már láttam ott bent egy puncit a 16 hetesen. :wink:

Büfiztetés:mi általában 2 voltunk a kajáltatásoknál,de amikor nem,akkor azt csináltam,hogy összekötöttem a szopipárnát jó szorosra és "beleállítottam" az egyik gyereket.Szóval a hasán feküdt,de a lehető legmeredekebb pozicióban,amit még elbírtak a lábai,hogy ne csússzon bele a gyűrűbe.


Zsófi!
Drukkok mennek továbbra is!Ügyesek legyetek! :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára binyek 2009.06.06 19:28-kor.

binyek
 
 


Szóval így feküdtek,csak itt Majus elaludt és kioldottam a kötést,hogy vízszintesebb pozícióba kerüljön,ha már így járt.... :lol: :lol: Kép

binyek
 
 


Rana!
Ja és azt elfelejtettem még mondani,hogy Lanyanénak a mi fórumunkon nagyon sokáig 2 fiút mondtak és 2 lánya lett.De ezt ő jobban el tudná mesélni.... :lol:

binyek
 
 


Binyek köszi, valami hasonlóval próbálkoztam, de kettő esetében meg vagyok lőve, ha egyedül vagyok. És sokat leszek egyedül :( Na sebaj, majd ezt is gyakorlom. Lassan csak összeáll.

Vanda, Te javasoltad a Gripe Water-t, és emlékszem írtad, hogy kicsi lányod nem komálta. Sikerült valahogy mégis beletöltened? És mennyit? Mert az utasítás 5ml-t, egy kávéskanálnyit ír. A kettő mennyiség nekem nem egyenlő. 0,5ml kb egy kávéskanál. Vagy én nem vagyok tisztában a mértékegységekkel?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpilla! Sajnos büfiztetésre nincs más ötletem, mint amit írtam. Illetve, ha már a gyerkőcök is ügyesebbek és nem kell őket folyamatosan tartani akkor aki előbb végez megtudod büfiztetni és utána lerakni.Illetve nem tudom hol szoptatsz én a mi ágyunkon a falnak támaszkodtam ha melletted is van hely oda készíthetsz egy nagypárnát félbehajtva és arra is rátudod hasaltatni mintha a szopi párnára tennéd.
További jó ügyeskedést.

Kép
hostile
 
 


Ja és azt elfelejtettem még mondani,hogy Lanyanénak a mi fórumunkon nagyon sokáig 2 fiút mondtak és 2 lánya lett.De ezt ő jobban el tudná mesélni.... :lol:

Ajjajj... a helyzet egyre rosszabb..... :lol: :lol: :lol: :lol:

Szopipárnás büfiztetés: és tettél a szopipárnára vmi pelenkát, hogy ne a sz.párnát büfizze le a pici? Vagy nem kell? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Köszönöm a fogadtatást! Nem nagyon tudom, hogy mit meséljek. Mivel lombikos vagyok, nekem még a mai napig hihetetlen, hogy itt vannak a pocakomban a babák és jól vannak! Hosszú utat jártunk be idáig.

Zsófi: nagyon sok erőt kívánok mindőtöknek és szép gyarapodást, hogy mielőbb hazamehessetek!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!
Törpikém,nagyon ügyi vagy,hogy megy a tandem szopi,biztos a büfiztetésbe is belejössz hamar :D
Zsófikám,drukkok mennek továbbra is!Ügyesek,szépen megnőnek! :D
Rana, :lol: szóval a nagyon kék babakocsi helyett azért még ne vegyetek nagyon rózsaszínt :lol:


Mi voltunk tegnap 4d-n,ugyanott,mint 16 hetesen,de most sajnos a másik nő volt,hááát,elég nagy a különbség a munkájuk között.Csinált az egy órás uhu alatt 8 képet,az is mind ugyanolyan.Majd felteszem.
Rendben vannak,977 gramm Nonó,és 1170 Balász.5 nap különbség van köztük,Balázs csontra annyi idősnek mérte a gép,mint amennyi,28+1 voltunk tegnap,Nonó 5 nappal kissebb.Viszont érik a lepényem(grannum I-II),sokkal több pihit és kevesebb streszt írtak elő,de azt mondták aggódni ne aggódjak ezen.
Ja,és egyszer rosszul lettem,akartam szólni,hogy pillanatok múlva elájulok,csak pont a veséket mérte,de valahogy észrevette rajtam,hogy baj van,kérdezi,jól vagyok?Mondom nem,így gyorsan az oldalamra fordultam.Akkor már fél órája a hátamon feküdtem,valamit elnyomtak odabenn,és ezért volt.

Ja,és szerintetek mérleget érdemes venni?Meddig kell mérni a babákat?Vagy bérelni is elég? :roll:
...és milyen hőmérőt érdemes venni?Kinek mi jött be?Jobb a drágább,vagy nem?
És légzésfigyelőt kettőt érdemes,ugye?Mármint két különállót,és nem ikreset?Most azon gondolkodtam,hogy a bébiőröst vegyük-e,plussz egyet ami nem bébiőrős,vagy két bébiőr nélkülit,és egy külön bébiőrzőt. :roll: Nekem ez utóbbi kezd logikusnak tűnni,mivel ha elutazunk,a bébiőrzőt visszük magunkal,de a légzésfigyelőt nem,ami azzal van együtt,az meg gondolom csak úgy működik.
...tegnap ígértek nekünk egy fa járókát...érdekes,eddig eszembe sem jutott,hogy kéne.De így belegondolva hasznos.
Timi,nekem is sokáig hihetetlen volt :D
Vendég
 


Hostile, ez a "mellém még egy párna" jó ötlet. Hogy nem jutott nekem eszembe? Bár mindig attól tartok, hogy ilyen módon nem biztos, hogy kijön a böfi nekik.

Zsófi, mennek a drukkok mindhármótoknak! Ügyeskedjetek, növögessetek!

Timi, én már megszültem, de még mindig nem fogtam fel. Emlékszem, milyen hitetlenkedve, örömömben sírva lestem a pozitív tesztet. Sosem fogom elfelejteni azt az érzést. Hú, most is beleborzongok :) :oops:

Nyulasz, gratulálok, szép nagyok a babáid :D Pihenj csak sokat! Bár nem tudom, hogy ez a méhlepény öregedés milyen gyorsan zajlódhat. Gondolom terhessége válogatja. Mindenesetre vigyázz nagyon magatokra!!!
Én mindig féltem a háton fekvéstől. Bár mondták, hogy ne aggódjak, jelez a testem, ha valóban gond van, és vmi el van nyomva. Hát látom igazuk volt, Nálad elég rendesen megmutatkozott :(
Én két légzésfigyelőt és egy bébiőrt vettem, pont olyan okoknál fogva, mint írtad (mobilitás). Mérleget béreltem, azt javasolták, hogy az elején legyen, aztán később úgyse használja az ember. Nos, én 3 hete vagyok itthon, méricskélem a csajokat, de már most látom, hogy nem fogom már sokáig. Hiába voltak koraszülöttek, beindult a súlyuk, ügyesen szopiznak. Max. 2 hónapot adok a mérlegünknek (mert addig ki van fizetve), aztán megy vissza a kölcsönzőbe. De biztos a nagyobb babások elmondják az ő tapasztalatukat, véleményüket. Mi még picik vagyunk :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi!
A Nurofen szirup adagolójával adtuk nekik+kiskanállal lapátoltuk vissza, amit kiköpött. Minél kevesebbet töltesz a szájába, annál nehezebben köpi ki. Mi fél milit adtunk, később többet, Dani olyan 2 hónapos volt, amikor a 4-5 milit odaadtuk. Vigyázni kell, ha túl sokat adsz, az sem jó.
vovanda
 
 


Törpi,köszi.

És a képek:
Nonó az elsőn,Bazsi a másodikon:
Kép Kép
Vendég
 


Nyulasz: szépséges babák! :D

Törpi: azt hiszem én is valahogy így leszek.

Én jónak tartom a járókát és szeretnék is egy nagyobb méretűt, mert a babaszoba olyan kicsi, hogy kizárólag hálónak használjuk majd.

A két külön légzésfigyelő jobb, mint az ikres? Teljesen tudatlan vagyok ám még. :oops:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Hello kismamik! :)

Biztos unjátok már a "bepofátlankodókat", én is egy vagyok a sok közül, 8) de hátha valakit érdekel és még nem vett pelenkázó komódot. IKEA termék, 3 fiók, fölötte egy kis pakolós rész, a tetején pedig egy visszahajtható/ összecsukható pelenkázó. Mindez 20.000,-Ft.
Kép Kép

Ha valakit érdekel, írjon privit!
További gondtalan babavárást! :wink:
Vendég
 


Nyulasz, cukik a picik! Olyan kis álmodozó arcocskájuk van!

Én elhatároztam, hogy két ilyen, babára csatolható légzésfigyelőt veszünk (így hordozhatjuk a babákkal együtt, ha megyünk vhova): http://www.egeszsegbolt.hu/266-muszaki- ... zulek.html
Vélemény??? :roll: Bébiőrző (Angelcare) meg most van kuponos akcióban a Brendonban pelenkatároló vödörrel együtt 13 ezerért. Az azért nem rossz ár, ugye??? Viszont babakocsi ötlet még mindig nincs! :lol:
Ja és kiságy helyett egy kiságyként is használható járókát szeretnék, valami ilyesmit: http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=38


Tapasztalt kismamik! Most már határozottan érzem, hogy rendszeresen rugdosnak pici lábak belülről. :D Viszont: úgy érzem, mindig pontosan egyetlenegy helyen csak. (A méhem alsó részén, legalul, baloldalt) Normális, hogy máshol nem rugdosnak? Ha egy gyerek lenne, nem aggódnék, de így, hogy 2 van..... :roll: Ráadásul elvileg fejvégű fekvésben vannak, ahol a rugdosást érzem, ott vkinek a fejének kellene lennie... Nos, valaki...? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
A kórházban volt ehhez hasonló légzésfigyunk. Egy hátránya volt: húzta a bőrüket az érzékelő tapasza, amikor fürdésnél leszedtem. Ja, és ha nem jól tapad oda, akkor nem érzékel és riaszt. De ennyi, szerintem nem volt rosz.
Rugdosás: az elején én is kb. ugyanott éreztem. Az, hogy a fejüknél érzel mozgást, nem jelent gondot, nem csak rúgnak, hanem kaparásznak, forognak is. Attól is függ, hogy a lepény hol van. Nekem pl. Réka lepénye elöl volt, így őt mindig kevésbé éreztem.
vovanda
 
 


Vanda, én azt hittem, ezt a légzésfigyit csak rácsíptetem a pelenkára, aztán jólvan. Nem tudtam, hogy tapasz is van..... :oops: :( :roll: És nem is szól erről semmiféle tájékoztató... :evil: Így már kicsit bonyolultabb a dolog.... Jahj, nem egyszerű az élet.

Akkor lehet, hogy azért érzem csak B babát, mert nála a lepény a fundusban (az internet szerint az a méh teteje...) tapad, A babánál meg elöl? :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rana33 2009.06.08 11:12-kor.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Zsófi!
Mennek a drukkok, nőjetek szépen!

Nyulasz!
Hú de helyes kis pofijuk van.
Nekem a mérleg bérlése jobb megoldásnak tűnik. De hol lehet? :roll:
Angelcare légzésfigyelőre gondoltam egyik legyen bébiőrös.
Ha elutazunk akkor is visszük magunkkal a légzésfigyelőt! Ti miért nem?

Binyek!
Jó a tandem kép! :D Én is tervezem.
Törpeterrorista :lol: Ne má'?!! Nekem két rosszcsont fiam lesz!! Bár ha az anyjukra ütnek semmi gond nem lesz velük :wink:
Ha az apjukra, akkor meg egy focilabdával simán le lehet kötni őket! :lol:

Vanda&Rana!
Nekem is szoktak lent kaparászni! Én másiképpen érzem mint fent a rúgást. Én is már éreztem a másik oldalon is kaparást. Egészen fent meg rugdosást. De csak egyet-egyet! Inkább este rúgnak és én keveslem :roll: Nekem elöl vannak a lepényeim az egyik oldalt is és kicsit hátra is megy.
nárciszka
 
 


Vanda, Te fürdethettél a PIC-en. De irigy! Én még a peluscserét is úgy harcoltam ki. És bénázok is, ha véletlen profi apu nincs itthon este pancsoláskor :oops:
Gripe Water: hát áldalak, remélem nem csuklasz sokat. És remélem, hogy nem csak egyszeri alkalom. Ugyanis az én kicsi lányom alszik, mint a tej, miután injekciós fecskendővel apránként beadagoltam neki a cuccot. A következő kaja majd eldönt mindent :lol:

Rana, nekünk csiptetős volt a PIC-en, vezetékkel, olyan ragasztóssal nem találkoztam. Valóban, a leírás nem részletezi, hogyan is rögzíthető. De nekem nagyon szimpi (kivétel az ára :shock: ), mert miután Míra többször beriasztott, állandóan azt lesegettem babakocsizás közben, hogy lélegzik e, olyan beájulva aludt. Olyankor milyen jó lett volna ez a fajta légzésgigyelő!

Nyulasz, milyen szépek ezek a babák! Tök jók a felvételek róluk. És milyen gyönyörű Nonó arcocskája rajta! (Balázs is jóképű csávó lesz, tuti, csak Noémi jobban látszik)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Lassan tényleg vonalzót kéne már cserélnem. Csak olyan lusta vagyok. :oops: :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Mozgás, kaparászás:
az nem gond, hogy csak egy helyen érzed, mert még picik.
Az, hogy mindketten fejvégűek voltak az utolsó uh-nál, nem jelent semmit. Nekem eddig mindig máshogy feküdtek, ahányszor uh volt. De olyan is volt, hogy uh közben fordult meg fejvégűből. Szóval még 100szor fognak helyet változtatni.

t-pk
 
 


Törpi!
Én azért fürdethettem, mert fizettem... Egyágyas, fizetős szobában laktam és ahogy kikerültek a babák az inkuból, megkaptam őket.

Mozgás: nekem is este voltak aktívabbak. Meg ahogy halad előre a terhesség, úgy lesz egyre kellemetlenebb a rugdosás.

t-pk!
Nekem Réka még az utolsó pillanatban is fordult. Amikor szülni mentünk felvételkor még fejvégű volt, amikor kb. 3 órával később kiszedték, faros...
vovanda
 
 


Köszi mindenkinek :D
Nárciszka,mi jövő nyárra terveztünk nyaralást,akkor kb 10 hónaposak lesznek,szerintem már nem lesz alattunk légzésfigyelő.De ha mondjuk egy vasárnap elmegyünk egésznapos vendégségbe,akkor sem biztos,hogy visszük,viszont a bébiőrt igen,hogy halljuk mikor ébrednek.Ááááá,totál tanácstalan vagyok.
Vendég
 


Csajok!
Van egy feleslegessé vált Avent kézi mellsízvóm+10 db Via pohár fedővel+2 adapter.
Ha valaki kéri, dobjon privit, egyezkedünk.
vovanda
 
 


Vanda,ilyen mellszívóm van,kaptam.az adapter mihez kell?
Vendég
 


Nyuzsi!
A poharakhoz. Én nagyon szerettem, fagyasztani lehet benne a tejet, ha van felesleg. Az adapterrel tudod a poharat a mellszívóhoz csatolni, és ha rajta a poháron az adapter, a cumit is rá tudod tenni, etethetsz belőle.
vovanda
 
 


Vanda,értem.Akkor elvileg olyanom is van :roll: vagy lehet adapter nélkül is a mellszívót használni?nem néztem még meg,avent sterilizáló,cumikkal,meg a mellszívó,elvileg ezt kaptam,és nem is néztem még bele,hogy miből áll.
Vendég
 


Nyuszi!
A culisüveg közvetlenül mehet a mellszívóra. A poharaknak nagyobb az átmérője, arra kell adapter. Amúgy a poharakat nagyon szerettem, jól lehet őket pakolni.
vovanda
 
 


Törpilla :P
0,5 ml-t én fecskendővel mértem/adtam :wink:

Rana :P
19. héten én még nem is éreztem semmit :wink: Az is lehet, hogy még nem a babákat, hanem a méhedet érzed :wink:

Nekem a 15 hetes 4D UH-n megmondták, hogy 2 fütyis és hogy tuti. És ezt minden UH-n megerősítették :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Szandra! És a méhem mit csinál? Rángatózik? :shock: Pont olyat érzek a méhemben, mintha rángana egy ideg. Ezért gondoltam, hogy böködik belülről a gyerekek. De mostmár egyre gyakrabban, minden nap többször is. Olyan kis pukkanások-buggyanások. De még mindig lehet, hogy csak a belem szotyorog (mostanában elég hasmenős lettem. :? Csökkentettem is a Magne B6-ot, hátha attól van). :oops:

Vanda, engem lehet hogy érdekel a mellszívó. De lehet hogy mégsem. Vagy mégis....? Valaki megijesztett, hogy az Aventre is vonatkozik az a mérgezőanyag-hisztéria, amit mostanság lehetett hallani..... :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Micsoda??? :shock:
vovanda
 
 


Vanda, te nem hallottad???????? Egy csomó cumisüvegben találtak csecsemőkre veszélyes (rákkeltő!) anyagokat. Nevük is van, de nem emlékszem..... :oops: Várj, megpróbálom megkeresni a neten....

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 



KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Én az ilyeneket nagyon szkeptikusan kezelem. Ha tutira akarsz menni, akkor vegyél üveg cumisüveget. Azt már halkan jegyzem meg, hogy Dani kb. 10et tört volna már össze. Kötve hiszem, hogy az Avent a Philips-el karöltve veszélyes cuccot gyártana. Na meg ha jól dekódoltam, a förrö itallal oldódik ki a veszélyes anyag. Márpedig a gyereknek nem adsz forrót. De te tudod.
Az ilyen britt (dirkekt 2t) meg amerikai tudósok lassan mindenről bebizonyítják, hogy rákkeltő, én nem nagyon bízom a kutatásaikban.
vovanda
 
 


Kép

Mi :wink:
Vendég
 


Twins!
Jól néztek ki!

Rana!
Még egy gondolat: ugyebár a cikk szerint a cumisüveg az, ami problémás. A felsorolásban viszont két Avent etetőcumi szerepel, ami sima szilikon, tehát elvileg ártalmatlan...
vovanda
 
 


Rana :P
Növekszik. Meg össze-össze is húzódhat. De a buborékos érzés állítólag tényleg a skacok miatt van. Nekem olyan nem volt, én egyből már rúgás-szerűséget éreztem :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Twins!
Juj, nekem is ekkora hasam van?! :shock: Hát ezért tudom magam az kocsibol olyan nehezen kivonszolni?! :lol:

Xandra!
A fiúk rugdosnak! :lol: 19. hét végén egy akkora rúgást kaptam baloldalt lent! Komolyan megilyedtem! :wink:
Azóta is rugdosnak van olyan nap mikor többet, van mikor nagyon keveset.
Valamelyik nap ettem egy tojáslikőrös bonbont + egy cola light is ittam :oops: . Hogy mi volt este?!! :lol:

Rana!
A védőnőmnek panaszkodtam,h alíg mozognak. Azt mondta örüljek neki, mert a méhnyak felé tud a lekönnyebben tágulni a méh. Ezért ő jobban szereti az olyan ikreket akik nem rúgják ki a ház oldalát, mert nem nyílik a méhszáj olyan könnyen.

Vanda!
Én a mam-ot néztem ki!
Mi a véleményed róla?
nárciszka
 
 


Nárciszka!
Fogalmam sincs, soha nem használtam. Avent volt már a naggyal is.
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: