Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Asszonyka! Tök jó ez a kis kép! Már én is alig várom...
De csak szerdán megyek dokihoz, és csak utána uh. Bár úgy tudom, hogy már van a magánredelőjében is uh gép... jó lenne...

Meg azért kíváncsi is vagyok, menyi idős lehetek tutira. Lolával az első tesztem negatív volt, csak pár nappal később lett pozitív. Most meg jó erősen pozitívval kezdtem. :)

Ha belegondolok, hogy most újra vérvétel, ultrahangok, fejlődéskövetés... annyira izgi volt. Én olyan, de olyan boldog vagyok!!!!!!

Bocs csajok, mennem kell, igyekszem vissza... nehogy nagyon lemaradjak. ;)

Kép
Kép
lolababa
 
 


Asszonka!

Gratulálok! Nagyon szép már most is! És tök jó a kép!
Na, most már én is egyre jobban várom a keddet! Úgy szeretném már látni!

Petra!

Ne aggódj, még a szervezetednek is hozzá kell szokni a megváltozott helyzetehez! Rendben lesz minden, nyugi. Ha nagyon görcsölnél, nyugodtan vegyél be MagneB6-ot, azzal biztos nem ártasz és megnyugszol!

Márti
borossné becz márta
 
 


Mutizok videót az első mászás-ülés próbánkról. Ez már idei... ;)

http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... qWGyqy1jE6

Kép
Kép
lolababa
 
 

 
 

Asszonka, nagyon széééép a bébid! :D

Minyu, minket is beírnál?

Várható dátum: 2008.09.17 (hehe, Apja szülinapja)
Kórház: MÁV vagy ÁEK, ahol épp vannak
Lakhely: Budapest
Tesó: 1 kislány + 1 "lízingelt" kislány 8)
Köv. vizsgálat valamikor a jövő héten lesz.

Viszont én meg túl jól vagyok az eddigi 3 terhességhez képest, úgyhogy elképzelhető, hégy én leszek a következő lemorzsolódó... De ezügyben már edzett vagyok. :(

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Nagyon aranyos a kislányod.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Köszönöm Márti, mindig úgy meg tudsz nyugatatni minket.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Lola!!!! :D Nagyon édes ahogy teper a kislányod! Olyan kis dögönyöznivaló! :D :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Lola! Tündéri a kislányod :) nagyon ügyes :)

Kép
Kép
lanta
 
 


Gratula asszonka!!!
Úúúúgy "irigyellek"... már a szó pozitív értelmében. :D

Remélem hétfő este engem is valami hasonló kép fogad!

Bár a dokim UH-ja, szerintem kb velem egyidős. :D :D :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


úúú asszonka!!
dejóó!!!! én is nagyon akaroom már látni!! tök szuperül látszik!

lola, de éédes!!!! de rég volt ilyen nálunk :)

panna, neeee!!!! mindne rendben lesz! attól h nem érzel semmit, ez még nem jelent rosszat!!! ne parázz!!!

na mi mamegyünk gyerekes-babás bandázni, már alig várom!!
páá, szép napot mindenkinek!

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Asszonka: nagyon szép a leendő babácska :)

Blúmi: mennek a drukkok mára ++++

Bagzerka: én 1/4 5-re megyek 4-én de még olyan messzinek tűnik.

Kép
kistiggrincs
 
 


Kistiggrincs!!
tudom, nekem is olyan, mintha ezer évet kéne még várnom!! én 11re megyek, mert utána 1re dolgozni rohanok, de addigra remélem elmondom, és nem számít, ha kések kicsit :)

na mára újra kicsit rosszul vagyok, de más, mint az elevites rosszullétem.... nem baj, örülök ennek is :P

na csók

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Lenne egy kérdésem a már gyakorlott kismamákhoz:

Ha hamarabb szeretném magam kiirati magam a dokival ( kb 3 hónappal ), akkor arra az időszakra ugyan az az összegű táppénz jár, mintha csak simán pl lábtöréssel otthon feküdnék? ( ha jól tudom, ez a havi fizu 80%-a )

És majd ha megszületik a baba onnantól számítva 24 hét a GYÁS, ami az éves fizu 70%-a? ( ez a 70% nincs ugye maximalizálva? )

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok csajok,

Először is mindenkinek köszi a gratulációt :oops: Még mindig a hatalmába tart ez a kis 'mákszem' a pocimban. :D De azt hiszem ez mér mindig így lesz :lol: :lol: Már a telcsimben is ott vigyorog az UH kép, sőt apuci PDA-jába is fel lett töltve :lol: :lol: Hát első gyerkőc:oops:

Petra,

Ne aggódj a görcsök miatt, az jót jelent, hisz készülődik odabent valaki. Nyúlnak a méh tartó szalagai és a méhfal is felkészül arra, hogy 9 hónapig lakója lesz. Nekem is vannak menstruációhoz hasonló görcseim. Hol egész nap, hol csak este. A legnagyobb szám az, hogy tegnap kérdezte a doki, hogy nincs e panaszom. Mondtam, hogy a bal oldali petefészkem tegnap óta nagyon fáj, mintha szorítanák. :shock: És képzeljétek a kis babóca ezzel jelezte, hogy itt vagyok. :lol:
Szóval Petra no para

lolababa,

Szerintem is nagyon izgalmas kismamának lenni és talán ettől nagyobb öröm nincs is a földön.

Minyu,

Most már engem is felvehetsz a táblába.
Várható szülés időpontja: szept. 1.
Nyíregyházán fogok szülni. (itt csak egy kórház van, de nagyon szupi)
Az első bébi
A következő viszgálatot pontosan még nem tudom.

pannaanya,

Pozitív hozzá állást kérünk. :D :D Csak semmi parázás.


honeymoon
Az én orvosomnak nem tudom milyen régi a gépe, de azt mondta, hogy a következő UH-ot, ami a 12-13. héten lesz, már a kórházban fogjuk megcsinálni, mert az szupib gép. Azért ezen is lehetet látni minden fontos részt, pedig csak hasi volt. Valószínű négy hét múlva már a szívhangját hallani is fogjuk, nem csak látni :lol: :lol:

Kép
asszonka
 
 


Aranyosak vagytok, a pozitív hozzáállással nincs gond, alapból optimista vagyok. De már kétszer is megtanultam, hogy magasról lehet nagyot esni...

Jövő héten hívom a dokit, de nekem csak a 12. héten lesz UH. Lehet, hogy babona, de az első kettő (elvetélt) terhességnél volt 6. heti, a harmadiknál (itt fókázik a járókában) meg nem volt. Ebből most ne vonjatok le magatokra messzemenő következtetéseket, mindenkinek kellemes, sikeres és boldog korai UH-zást, kívánok, de én kihagyom... :D 8)

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Honeymoon!

A táppénz az mindig 70%.
Minden évben van mindenkinek 15 nap un. betegszabadsága, az a 80%. Munkanapban értendő.
Tehát ha 15 napnál tovább tart a "betegség", utána minden esetben táppénzt kapsz, ami már csak 70%.
És a betegszabi nem alkalmanként 15 nap, hanem összesen.
Tehát ha valaki már 5 napot volt így otthon, akkor csak 10 jár neki...

Nagy szemétség és szívás, de ez van.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Ja és Honey!
A kiszámolás alapja pedig nem a béred, hanem a megelőző év átlagkeresete. Esetünkben 2007 évi teljes jövedelem (beleszámít jutalom, 13. havi, minden) osztva 12-vel. Annak a 70%-val számolj.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Honeymoon!

A 24 hetes t.gyás nincs maximalizálva (eddig nem volt)! A táppénz pedig annyi, mindegy,mi miatt vagy táppénzen!

Pannaanya!

Nem lesz baj! Kinél szülsz? Van egy ÁEK-es topic, sok infóval!

Márti
borossné becz márta
 
 


honeymoon:

ha most kiiratod magad, akkor az hagyományos betegszabi (ill. speciális a kód, amivel kiírnak, de ez neked nem okoz semmit), és minden hónapban javaslatot kell vinni a dokitól, hogy továbbra is otthon tart.

A TGyÁS (Terhességi-gyermekágyi segély) 180 napig jár, és a av elmúlt egy év teljes (jutalmas, minden bérszámfejtettes pénzes) fizetésének 70%-a, nincs maximálva.
Ha előtte otthon vagy, akkor jársz jól, ha csak a szülés után indítod a TGyÁS-t, mert így kapsz legtöbb pénzt.

A TGyÁS után a GyED (Gyermekgondozási díj) következik, fixen a bébi két éves koráig. Ez is a fizu 70%-a, de ez maximálva van bruttó (!) 91700 Ft-ban (2007, asszem idén picit emelték). Szívás, hogy ebből vonnak SZJA-t meg mittudoménmit, asszem csak egészségügyi járulékot nem.

Ezután GyES (Gyermekgondozási segély), emellett dolgozni is lehet, és marha kevés (fingom sincs, hogy most mennyi, de gyakorlailag semmire sem elég).

Fentiek közül ha kettőre vagy többre vagy jogosult, akkor választhatsz, hogy melyiket, de egyszerre csak egyet kaphatsz.
(ezt persze lehet majd trükkölni, sztem sokan csinálják, hgoy Apa van GyES-en, mellette dolgozik, Anya meg a következővel betegszabin, vagy TGyÁS-on, GyED-en).

Fentieket az OEP-től kapod.

Párhuzamosan mellett jár a Magyar Államkincstártól a CsP (Családi pétlék), egy gyerek után tavaly 11.700 Ft volt, a többit ki lehet vadászni a Magyarország.hu-n, lusta vagyok hozzá.

Ha odajutsz, hogy valamelyiket igényelni kell, szívesen segítek.

Remélem, kimerítő volt. :) Nagyon igyekeztem.

Ági

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Hú csajok! Köszi az infókat!!
Erről a 15 napról nem is tudtam...

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nagyon profi vagy pannanya!! :D
Köszi!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


márta: Dr. Spánik Gábornál, de ő még a MÁV-ban van most épp, előtte meg a Szabolcsban volt, szóval nem tudom, hol fogok szülni, ahol épp a doki van.
De már tele a faxom, épp a harmadik kórházat (MÁV) kell újratanulnom (először Margit, az már ment, 4 évig jártam oda, aztán megszüntették. 36. héttől Szabolcs, most meg azt is megszüntették. :evil: ). Aztán meg majd jól jön a 4., mert a MÁV-t beköltöztetik az ÁEK-ba, úgyhogy azt is lehet megtanulni.

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 



lolababa,

megnéztem a vidót. Tüdnéri kislányod van :)

Kép
asszonka
 
 


honeymoon: óóó, nem vagyok profi, csak egy gyerekkel már égigszoptam az isteni bürokráciát. :(
Legalább valakit megmenthetek a hasonló szívástól. :D

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


pannaanya,

Ú ezeket a jutatásokat már én is megakartam nézni, de jó hogy belinkelted őket. Ha még így sem tiszta kérdzehetek? :oops:

Kép
asszonka
 
 


De jóóóó !!! Ez nagyon hasznos!! Köszönjük!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nyugodtan kérdezzetek, ha tudok, szívesen segítek. És ha kevésbé leszek áááááálmos, még utána is nézek bárminek szívesen.

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Kiszámoltam... és "huwazze!" :(

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


a "huwazze"-vel maximálisan egyet tudok érteni... :D

Kép
Kép
lolababa
 
 


Iszonyú szívás.
Akárki találta ezt így ki, szerintem az életben soha nem kellett megélnie ennyi pénzből. Ráadásul gyerekkel együtt.
Mert elvileg a gyes, gyed, stb arra jár, hogy a gyereknek minden biztosítva legyen.
Jelentem nálunk simán elmegy a csp min 2x-se a picire, és akkor rezsit, kaját, ilyesmit nem is számol az ember.

De a legnagyobb szemétséget azért leírom nektek.
Gázártámogatás... :x

Ugye 2006-ban lettem terhes. Októbertől táppénz. Beadtuk az igénylést, de persze a 2006-os átlagbérem jóval több volt, mint amit 2007 bármelyik hónapjában is ténylegesen kézhez kaptam volna... arról nem is beszélve, hogy júniustól már hárman voltunk. Nem számít.
Na mondom most is beadnám az igénylést, DE.
Ha az elmúlt évet veszem alapul ugyanúgy járok, hiszen a táppénzem és a tgyásom is jóval magasabb volt, mint a gyed (hiába maximum, nem nagy pénz).
Felhívom őket, mondom, hogy ténylegesen csak gyedet kapok, eéviéeg a gázártámogatás lényege, hogy a tényleges jövedelem alapján kapja meg az ember.
Mondja a nő, hogy sorry, ez őket nem érdekli. Ha gondolom, ne adjam be most, hanem várjak áprilisig, és akkor lesz visszamenőleg 3 hónap gyedem, amire igényelhetem. Mondom ez tök jó, akkor áprilistól kapom? Azt mondja nem, majd előbb elbírálják, és az azt követő hónap elsejétől jár.
És az ember ne legyen tök pipa!!!!
Közölte, hogy válasszak. Ha most igénylem, kevesebb támogatást kapok, de januártól, vagy várok, és nagyobb támogatást kapok, de legkorábban májustól...

Na ennyi a mai nagy magyar valóság.

Bocsi, ha untattalak titeket.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Lolababa!

Ez hülyeség, már bocs. Olvasd el a támogatásos papírt, feketén fehéren rajta van, hogy a keresethez az utolsó havi keresetet kell beírni és nem az átlagot. Mindenféle pótlékok nélkül.
Én az egyik szolgáltatónál foglalkozok a gázártámogatásos ügyekkel, uh. szerintem egy próbát megérne hogy utánanézz ennek is. Itt az Államkincstár linkje, vannak fent anyagok, nem túl hosszú és érthető is, szerintem olvasd el.

http://www.allamkincstar.gov.hu/hu/kozl ... _tavho_tam

Az meg eddig is így volt, hogyha nem az első hónapokban adod be a támogatást, akkor csak a következő hó elejétől jár a támogatás.
Egy nagyon fontos változásra viszont szeretném felhívni a figyelmeteket! Év közben nem lehet a támogatás sávján változtatni! Tehát hiába születnek meg majd szeptemberben a babák, csak a 2009-es támogatásnál fog ez változást jelenteni (már ha addig így marad a támogatás). Ez ugyanúgy vonatkozik arra is ha valaki év közben kerül gyes-re, munkanélküli lesz, stb.!

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Azt a bekezdést ajánlom ahol a Havi jövedelem-ről van szó!

http://www.allamkincstar.gov.hu/file/ko ... o_2008.pdf

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Azt a bekezdést ajánlom ahol a Havi jövedelem-ről van szó!

http://www.allamkincstar.gov.hu/file/ko ... o_2008.pdf

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


sziasztok Lányok/Asszonyok!
hú, de sokan lettünk időközben! Tök jó! Mindenkinek gratula, hogy már itt tart!
Velünk minden rendben: múlt héten voltunk UH-n, már látszott a bébi szívverése (Képet is kaptam, de egyelőre csak egy kis maszatka látszik, persze annak nagyon édes! :lol: )

Amiért írok, mert tegnap volt egy érdekes műsor az RTL Klubon, amiben Czeizel felhívja a figyelmet a lázas állapot veszélyeire a kismamikra. Nézzétek meg ti is, hogy ebben az influenzás időszakban ne legyen kérdés, hogy bevehettek-e lázcsillapítót. Ajánlott!
http://www.rtlklub.hu/videotar/index.ph ... arch=Mehet

Most ennyi, majd még jövök, jó hétvégét!
Ildi
Vendég
 


Monee, nem az igénybejelentést megelőző 12 hónap összes jövedelem+juttatások 1/12-ét kell beírni havi jövedelemnek??? :roll:
Vendég
 


Kedves Monee!

Köszi az infót, de ez csak a havi jövedelem fogalma.
A gázártámogatás igénylést azonban kétféle módon alátámasztva adhatod be:
1. a benyújtást megelőző 3 hónap átlag havi jövedelme alapján)
2. vagy az elmúlt év adóbevallásában szereplő átlagos jövedelem alapján.

Először én is egy szolgáltatónál érdeklődtem, de ott nemes egyszerűséggel továbbküldtek az államkicstárhoz, hogy bocsi, de ez nem az ő asztaluk, a támogatást az államkincstár adja, ők csak elszámolják.

Az államkincstár pedig így követeli meg, és ez tuti, ugyanis ellenőrzére is be voltunk hívva, és bizony vihettem a havi jövedelemelszámoló lapjaimat (konkrétan megírták, melyik 3 hónap kivonatát kérik), párom pedig a 2006-os adóbevallását.

A fogalmakat nem jó összekeverni a kívánalmakkal. Ez a hülyeség, már bocs.

Az pedig nem változás, hogy év közben nem lehet sávot változtatni, tavaly sem lehetett. Lola születése után azonnal beadtam az újat, de mondták, hogy bocsi, januártól újra játszhat.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Nekem a barátnőm az államkicstárnál dolgozik, és Ő úgy számolta ki, hogy az utolsó havi jövedelmet vette rendszeresnek, az összes egyebet ( ruhapénz, 13.havi, bérlet, kajacsekk) pedig összeadta, elosztotta 12-vel, hozzáadta a rendszereshez, és az volt a havi jövedelem.
Vendég
 


Luca!

Így van, mert így megkapta az elmút év átlagát (ugyanezt kapta volna az adóbevallás alapján).

De igazából mindegy is, mert én nem vitatémát akartam felhozni, csak leírtam egy saját tapasztalatot. ;)

Szerencsére annyira nem is érint a dolog már, mert kandallóra váltottunk. :D
De azért bosszantott.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Na ja, akinek van kandallója... :D

Nah, nem panaszkodom, mert a fűtés és a melegvív is gázzal megy nálunk, ennek ellenére nem komoly a gázszámla...

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Sziasztok!
Voltam ma dokibácsinál, megvizsgált, "vélhető" terhességet érzett.... felírta a Duphastont, és írt beutalót UH-ra, ahova a jövő héten kell mennem.... ja, és terhességmegállapításért is kell vizitdíjat fizetni!!!!

Valaki kérdezte az ellátásokat, de látom már többen is válaszoltak.... Csak még annyit fűznék hozzá, hogy a GYES kb. 25 000 Ft az idéntől! Jó sok, mi? Én most sajna ezen vagyok, de a 12. hét előtt nem akarok váltani. Megpróbálom a kisfiam után járó szabimat kivenni (55 napom van bent) és csak utána eljönni táppénzre.
Na, mennem kell, felébred a kisfőnök.
netti77
 
 


Sziasztok!

Asszonka! NAgyon örülök neked/nektek.Szóval ha most én is elmennék UH-ra ezt láthatnám kb.. Tök jó. Tetszik a kép nagyon. Sajna én csak a 12. héten láthatom legközelebb,de majd csak eltelik valahogy.. :wink:

Köszi az infót a Gyes,Gyed..stb + a gázártámogatásról is.

Jó hétvégét mindenkinek! :D :D :D

Kép
Kép
a.m.
 
 


Megyek haza hétvégén nem leszek, Kellemes Hétvégét mindenkinek. :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Mééééé kell ekkora piros betűkkel? Olvasni kisebbel is tudunk. Nekem úúúúgy bántja a szemem... :(

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Pannaanya!

Az ÁEK szülészete a MÁV-ban van, legalább 5 évig! Bár ilyen eü.-i kormányzat mellett persze semmi sem garantálható! Elvileg utána a teljesen felújított Honvédba költöztetik a MÁV-ból a teljes fekvőbetegellátást, mert állítólag gyógyvizet találtak a MÁV kh. alatt és elsősorban fizetős külföldi vendégeknek terveznek oda egy gyógykomplexumot. Ez a terv, de addig még sok víz lefolyik a Dunán!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti, nagyon köszönöm az infót. Azaz nyugodtan megtanulhatom a MÁV-ot, mert szülni is ott fogunk... Ez jóóóóóóó! :D
Ági

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Kistiggrincs,

Jó hétvégét,

a.m.

Köszi :oops: Nagyon jó érzés volt látni. Legközelebb én is a 12. héten láthatom újra. :lol:

Netti,

Az ujjaim görcsben

Kép
asszonka
 
 


Sziasztok!

Asszonka.
Nagyon szép a kép! De szeretnék már én is ilyet látni.....

Több hozzászólásból azt vettem ki, hogy mindenkinek meg van a saját magán dokija. Sőt már azt is tudjátok, hogy hol fogtok szülni. Mivel nem igazán vagyok gyakorlott ebben a témában, felmerült bennem a gondolat, hogy lehet, én nem jól csinálom.
Én egy nővédelmi központba járok, ahol mindenkit ellátnak. Van egy pár orvos, te választod meg, kihez akarsz járni. Nem magánrendelő.
Én választottam még évekkel ezelőtt egy orvost, kb 6 éve. Csak hozzájárok, ő ismeri legjobban a kórtörténetemet. Nagyon jó közvetlen viszony alakult ki.
De hát ugyebár mégsem magánrendelő, és nem tud annyit foglalkozni egy beteggel, vagy egy kismamával mint mondjuk, ahogy szerintem a magánrendelőben teszik. A másik, hogy úgy tudom, nem lehet nála szülni. Nem tudom miért. Na most ezzel az orvos választással kapcsolatban sok mindent hallottam már. HOgy hiába fizetett a kismama tömérdek mennyiségű pénzt, a szülésnél valahogy "elfelejtett" ott lenni, és vagy egy ügyeletes, vagy a szülőnő vezette le a szülést.
Szóval a kérdésem, hogy szerintetek, váltanom kellene egy magánorvosra? Mi alapon válaszható meg, hogy hol fogsz szülni?
Nem nagyon néztem után annak, de volt valami kormányzati döntés a szabad orvos választással kapcsolatban is.
Köszi.

pannaanya.
teljesen megértem, és átérzem amit írtál. Remélem, nálam nem lesz megint ilyen. A 6. héten (ami tegnap volt) volt szívhang. Remélem, ha visszamegyek, ismét lesz, és nagyobb.

Nem tudtam, hogy mitől vagyok felpuffadva. De ahogy írtátok, ezek szerint ezektől a vitaminoktól. Lehet, hogy tényleg elég lenne heti egyszer?

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Lolababa!

Hümm... nyilván nem vita téma, merthát úgyis az Államkincstár dönt, de én elolvastam az összes anyagot mielőtt beadtam a mi támogatásunkat (plusz a munkám miatt is) de én sehol nem láttam ezeket leírva. Ez ügyben két lehetőség van:
1., Én voltam megint felületes.
2., Nincs benne.

Na mindegy, bocs hogy szóltam, nem kellett volna jártatnom a szám.

Úgy tűnik engem is elkapott a betegség. Hazahozta nekem a Férjem. :roll:

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


roni :)
Elvileg ott szülsz,ahol akarsz,nemkorlátozzáka területileg illetékes kh-ra. Én választottam magánorvost és ezzel együtt kórházat, mert megnyugtat a tény, hogy a dokit bármikor hivhatom, segiteni fog, ha van kérdésem. Ugyanakkor nem tartom feltétlenül szükségesnek a magándoki "megfogadását". Van pár ismerös, barátnö, aki ügyeletes dokinálszült és nem hiszem, hogy kevésbé szakszerüen látták volna el, vagy nem foglalkoztak volna annyit vele, mint egy magándoki. Szóval csak azért, mert a nagytöbbség magánorvoshoz jár, neked nem kell, föleg ugy, hogy találtál valakit, aki ismer téged, és foglalkozik is veled, még ha nemis magánorvos. :)

valaki kérdezte a nagy bejelentést:
Én ugy tervezem, hogy a közvetlen fönökömmel együtt bemegyünk a nagyfönökhöz és ott megmondom mindkettöjüknek.Nem fogok köntörfalazni, elmonodm a tényeket hogy mennyi idös terhes vagyok, meddig szeretnék dolgozni, mika terveim a jövöre nézve, van-e kérdés. Nem várom tölük, hogy megértsék a helyzetet, pasik és egyiknek sincs családja... :roll:

"huwazze" gyes számitás....hát igen, nem gyenge. :evil: Mimost betárazunk lóvéból (már amennyire lehet), mert most ugye fizu mellett kapom a gyest is, viszont a gyásom kb annyi lesz, mint a gyed, mert az elözö éves keresetembe még belejátszott egy kis szimpla gyes is :evil:

gázártámogatást mi meg sem igényeltük, tavaly éppkicsusztunk, mostmeg már elég jol keresünk ahhoz, hogy ne kapjunk semmit.
Nekünk is van kandallonk, igy ha egész nap itthon vagyunk, azzal fütünk, csak este vesszük fel a kazánt, hogy a fürdéshez meleg legyen, éjszakára is levesszük, mert nem szeretünk melegben aludni (Nándinak egyébként sem tesz jót, 2 éve volt egy kruppos befulladása, azóta 18-19 fokban alszunk :P )

táblit majd holnap kaptok, most megyek pihizek 8)

Jóccakát mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: