Új privát üzeneted érkezett!

És amit szeretnék: ha enne! Most délelőtt 1, azaz egy kanállal evett :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
ági_bp
 
 


Hajni, már nyűgös volt tegnap 4kor. Azért próbáltam elaltatni. meg az időpont is ideális lett volna, mert ha 4 körül elalszik, akkor estére a fürdés után fáradt és akkor 8 körül elalszik. De most napok óta megint csak 10 körül alszik el. pedig úgy szeretnék szabad estét. Most elkezdtem tornázni pár hete, s persze este, mikor már alszik. nappal ugye alvás alatt dolgaim vannak, mosogatás, hasonlók. Tegnap meg negyed 11kor már hova kezdjek tornázni? :roll: na, végül lemondtam a tervemről, mármint a tornáról, s így nem izgattam magam, de ha ragaszkodtam volna a "programomhoz", akkor...hát max magammal cseszek ki. Így meg békében telt az este, meg hallagattuk a felettünk lakók zenéjét :twisted:
Éjjel meg szopi közben meg voltam győződve, hogy rizst adok a gyereknek :shock: abszolúte nem voltam képben! Máskor meg azt hittem, hogy szardíniát!! Hogy mit tudom én, ez már hanyadik konzerv amit most adok neki? :shock: :shock: KÉSZ! :lol: :lol:

Kép
ági_bp
 
 


most olvastam magam vissza:"én meg eleinte levágtam a játékokról".....a félreértések elkerülése végett, a címkét vágtam le, nem a gyereket! :lol: és a babkocsiból sem esett ki :lol:

Kép
ági_bp
 
 

 
 

Sziasztok!
Nem ijedtem el,csak nem volt időm!
A szuszogás fújtatás nálunk is nagy szám,főleg ha mondom neki hogy büdi???vagy a mosott ruha látványától is beindul!A cimkék is nagyon menők a kezdetektől fogva-jobban mint maga a játék!

Sajnos mára betegek lettünk:reggel még semmi aztán délbe telefonált a mama,hogy menjünk mert nem akarja abbahagyni a sírást(minden hétvégén egy napot ott tölt-addig én takarítok-kikapcsolódok)Hazahoztuk és 38.5 láza volt,egyfojtában alszik szegénykém!

Nekem is bergon-fordíthatós tolókarú van,nekem nem sírt még ....és igen ez böszme!majd most akarok venni egy sportkocsit(baba)szülinapjára!

Egy pár kép:Az elsőn és a másodikon produkája magát:-hogy sír a Lotti? Kép Kép
velem: Kép Kép
szobámban rosszalkodok a kukával

KépKép
vicuska
 
 


A cimkézés nálunk is menő, eleinte is is levágtam (a cimkéket :lol: )

Ági!
Kaja ügyben én is teljesen elvagyok keseredve. Semmit nem szeret, de tényleg! Amíg készítem a kaját, örjöng meg minden, azt hinné az ember jól be fog kajálni, aztán az első kanál után kirázza a hideg (szó szerint) és utána max 2-3 kiskanállal megy be.
Álmodtad a rizst meg a szardíniát? Te is jól kilehetsz merülve! :roll:

Vicuska!
Lotti babának gyógyulást kívánok! Remélem csak valami múló nyavaja és nem influenza vagy ilyesmi! A szeme teljesen a tiéd!
Én is vágyok egy kis sportkocsira, mert a Bergon írtó nagy és nehéz alig fér az autómba!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Kép Kép

KépKép
vicuska
 
 


Édes,édes Lotti-baba, tényleg nagyon cuki, de furdalja az oldalam mi az a rózsaszín rajta.
Szegény jó magas láza van :( , mielőbbi gyógyulást kívánok.

Ilyen kis házikon már én is gondolkodtam, szereti? Mennyibe került, ha nem vagyok indiszkrét?

A bergonnal én is utálok boltba járni, nem is tudok vele bemenni, a pénztárak közt kéredzkedek be. Van egy Graco is, az könnyebb, kisebb, de most talán ez melegebb, ha elalszik benne. (ma elaludt, úgyhogy nyugis, relaxálós séta volt :D :lol: )

Címkézés: mintha rólunk írt volna Ági, ugyanazzal a hasprés hanggal kísérve. :lol: . Nálunk ez hónapokig hosszú elfoglaltsága volt, hogy címkézett és ha nem láttuk is, tudtuk mikor kattant rá v.melyik címkére, mert mindig ezzel a spéci hanggal kísérte.

Torna: Ági, mi lenne ha baba-mama tornáznál? Nem kéne megvárni az estét, szerintem Zita is élvezné és +500 kalória elég egy kb.8 kilós izgő-mozgó gyerektől. :lol: Tényleg, hány kiló?

Én mióta eldöntöttem, hogy lefogyok, híztam 1 kilót :oops: . azt hittem a gondolat elég hozzá, de sajna nem. Ma már előszedtem a taposómat és nyomtam fél órát, időnként Hangával a nyakamban :lol: .

Ági, szardínia, ilyen még álmomban sem jutna eszembe :lol: .
Vendég
 


Hajni, hát én sem tudom honnan jutott ilyen eszembe, hogy szardínia :?: Még a rizs oké, azt szoktam adni, mondjuk az okét még azért arra is merészség rámondani, mert közben a cicimen lógott :shock: de nem aludtam, csak félkómáztam, s láttam az átáradó rizsszemeket. :roll: :lol:

Vicuska, egyforma babágyunk van! Brumi, neten rendeltük. Ti is? És a fenyőszekrény is uolyan, csak más fiókokkal. Ezt hol vettétek? Mi Kikában. De kellene még venni a ruháinak.
Lottinak jobbulást!

Kép
ági_bp
 
 


Egy gyors kérdés, szerintetek kukoricát adhatok? főleg az érdekelne, hogy ki kell-e passzírozni, mert akkor nem sok marad belőle :roll: . Zöldbabot kapott a héten attól nem voltak mennydörgések, bár ez nem jelenti azt hogy mástól sem lehet.
És még valami, lehet, sütőbe sütni már a kaját? Vagy eddig is lehetett volna? olvastam hogy sütéskor valami benzoakármi szabadul fel, ami nem jó a babáknak, dehát Ő már lassan nem is olyan baba, igaz? Már szeretnék csinálni neki ilyen rakott dolgokat (kicsit módosított recepttel), csak hát azt össze kell sütni.

Ági, ma nem álmodtál valami tengeri herkentyűvel? :lol:
Vendég
 


Lottika, jobban vagy?
Vendég
 


Lottinak gyors gyógyulást!

hajni, én úgy tudom h az olajban sütés nem OK, meg a grill. sütőben sztem semmi nem szabadul fel. én borsót, z. babot sem passzírozok. kukoricát még nem próbáltam. de sztem próba cseresznye! ne adj túl sokat, aztán meglátod.
Vendég
 


Borsót se passzírozod? Na akkor én is próbálom, elvileg enyémnek elég jó az emésztése, majd meglátjuk. Ma francia rizst gondoltam, rizs, borsó, kukorica, répa egy kis pulykamellel.

Én már az üvegeseket csak vészhelyzetre tartogatom, mert nem elég neki egy, mindig 2-t kibontani, meg nem túl gazdaságos.
Vendég
 


Nálunk nem megy sem az üveges, sem a saját készítésű kaja! Lehet a gyerekem örökké szopni fog! :?

Éjjel felébredt éjfélkor (kb. harmadjára, de ekkor úgy rendesen), feltérdelt a kis drágám, és bekakilt (össze f.sta magát), de úgy, hogy át kellett öltöztetni. Na ettől úgy felélénkült, hogy fél 2-ig mókázott nekünk az ágyban.

Amúgy én is úgy tudom a sütőben lehet kaját készíteni. Sőt W. Ungváry R. Kismama konyhája könyvében úgy van, hogy még a sárgarépálál is azt ajánlja, fóliába csavarjuk be és a sütöbben pároljuk, mert így sok vitamin marad benne!

Búza, zab, rizst, kukoricát 6 hónapos kortól ajálnják (szintén a Kmama babakonyhája könyvből)!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


sziasztok!már jobban vagyunk vettem neki homeós szirupot a köhögésre és c vitamint.már csak hőemelkedése van.

Az a rózsaszín a lányomon a keresztannyától kapott festő szappan.Ilyen okos ötletetei vannak tegnapelőtt barbi rúzst hozott neki-édes íze van!Nagyon oda van a lányomért!

Még én is csak párolva és főve adtam neki dolgokat!Már én sem paszírozom a borsót-semmi baja nincs tőle!

KépKép
vicuska
 
 


Örülök, hogy Lotti jobban van :lol: .

Köszi a válaszokat, ma adtam kukoricát nem sokat, de nem volt gondja. Nem voltam olyan merész hogy még borsót is adjak most mellé, mert ha mégis puffaszt legalább tudjam melyik.
A répát meg odaégettem, de úgy teljesen :oops: , ráadásul az volt az utolsó, úgyhogy nem sok minden maradt az ebédre.

Én ma annyira fittipanni voltam, hogy nem is ismerek magamra, remélem sokáig tart a lelkesedésemből. Ma 2x is ráálltam a taposóra és nyomtam egy cd-nyi időt. Hangi meg olyaaan édes volt végig ott játszott a földön, állandóan nekem akart nyújtani játékot, de mondtam neki "most tedd a dobozba", aztán mikor beletette, megdícsértem és annak is úgy örült. De azért időnként elvettem tőle, mert sajnáltam ennyiszer visszautasítani, meg legalább néhány guggolással is tarkítottam a taposást. A végén meg, mikor ilyeneket mondtam, hogy huh, elkezdett ő is sóhajtozni, majd meg zabáltam. még este is megmutatta, mikor kérdeztem, hogy "fáradt el anya?".

A boltba meg annyira feloldódott, hogy mindenki minket nézett, olyan hangos volt. :lol: Eddig ott még csak szemlélődő üzemódba volt, most meg ilyeneket kiabált, hogy jááájjj, dáááááj :lol:
Összességében azt hiszem ez egy igazi, jól sikerült nap volt. Semmi különös nem történt és mégis valamitől jobb volt mint a többi :lol:
Vendég
 


Bea, Rozinak adsz darabos kaját, vagy csak pépeset?
Sajnálom az éjjel(eke)t, remélem a mai jobb lesz :wink: . Most látom, mindjárt 8 hónapos :o .
Vendég
 


Hajni örülök, hogy jó napotok volt.

Páromat sajna ma műtötték-az orrát, így én ma izgultam Érte, de Zitával nálunk is jól telt a nap. És ma játszottam vele először olyan játékot, hogy ez a maci, ez a csiga-biga...na, melyik a maci...melyik a csigabiga..éééés mindig a jóra nézett! Úgy örültem :D
És délelőtt mutattam és mondtam Neki, hogy baba, baba, erre Ő:bábábáb. Aztán a háp-hápot is próbálta hááá. :D És még azzal hagy dicsekedjek el, hogy olyan szófogadó kislány! :shock: 8) ha mondjuk, hogy nem szabad, olyan arcot vág :shock: totál ledöbben, elkerekednek a szemei, "tényleg és miért neem? és nekem neem?" tekintet :wink: és javarészt tudomásul veszi-bár fezsegeti a határokat, és közben néééz, de akkor is egy kis angyal. Jólnevelt gyerek, naa!

Bea, én pempőzök Neki, ill. ma próbáltunk először üvegeset-zöldborsót. Írtátok már többen, és köszi a tippet, de én még félek darabosat adni :? 4 foga van, abból 2 van kint rendesen, mind alul van Neki. Bááár, az almát oda szoktam nyújtani és nagyon nagyon szívesen rágcsálja, akkor is amikor a reszeltet már nem kéri, de én ott parázok, ma is leharapott egy nagyobb darabot én meg kikaptam a szájából :oops: :? Ti ezt hogy vezettétek be és hogy bírjátok para nélkül?
Rizst már adtam turmix nélkül, nem volt gond, amúgy sem nagyon lehet azt leturmixolni. Ill kukoricapelyhet megáztatok (anyatejben áztattam már 2X is és ízlett) és azt is max a kiskanállal nyomkodom szét, de lényegében "darabos". Ennyi.

Kép
ági_bp
 
 


Anya hidd el, ezt a disznóólat NEM ÉN CSINÁLTAM!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2008.11.29 10:18-kor.

Kép
ági_bp
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2008.11.29 10:19-kor.

Kép
ági_bp
 
 


ági, a darabos nálunk is így értendő: egész szemes rizs, főtt brokkoli, kelbimbó, egyebek jó puhára főzve, anya ujjacskái között szétlapítva - szájba benyomva. egy csomó mindent csak úgy megforgat a szájában és le is nyeli, még enyém sem nagyon rág, pedig már 6 8) foga kint van. (na, persze harapni azt tud!! az ujjamat pl. :evil: meg egyszer-kétszer már a mellemet is :shock: :? ) szal semmi olyat nem adtam neki, ami a torkán akadhat.

jaj, azt a nyűves olajat mindig kifelejtem!! lehet h ezért nem okosodik olyan tempóban mint a tieitek? :shock: úgy értem persze okos, de nem csinál olyanokat, mint amiket ti meséltek h tudja micsoda micsoda, meg ilyenek. meg nem süti-sütizik. ezek úgy látszik nem érdeklik. viszont már tud lámpát kapcsolgatni :lol: azt jó hamar megtanulta - mert úgy látszik, ez érdekelte. meg ilyen utasításokat sem követ és tojik rá h nem szabad, vagyis korrektül csinálja tovább, sőt van, amit kifejezetten játéknak fog fel - pl dierkt odaszalad a konnektort birizgálni és sikongva várja h odamenjek és elvigyem a tett helyszínéről. ja és nem is nyújt nekem semmit :?

hajni, nem paszírozom a borsót sem, de az még nem olyan nagy favorit, úgyh csak pár szemet kap. ma találkoztam egy borsóhéjjal a bugyiban :lol: úgy értem, az övében... :roll: :wink:

bea, ne csüggedj - én is így éreztem!! mármint h mindig szopni fog - olyan baromi lassan akarta megkezdeni ezt a hozzátápit. nálunk a 9. hó betöltése után indult meg úgy-ahogy a dolog. most sem egy nagyevő - pl banánból az adagja egy negyed-maximum :!: egy harmad banán. a többi kajának a mennyiségét nem is tudom meghatározni - mondjuk egy ek. főtt rizs, egy kis rózsa brokkoli, két-három szem kelbimbó és fél jégkockányi pulyka. és akkor nem is eszi meg mindig az egészet - vagyis h korrekt legyek: tegnap és ma ette meg először az egész ebédjét!! :lol: :D :D remélem, ma mindenki jobban alszik éjszaka - ti is, mi is és mindenki, akit érint!
jó éjt!
Vendég
 


Lotti gyógyulgass tovább ügyesen! :wink:
Vendég
 


Ági, darabos kajánál,szerintem jó ideig lesz para, az nem múlik el, csak ha már többször megette sikeresen akkor kicsit bátrabb leszel. Én még mindig nem mozdulok mellőle ha eszik egyedül, mondjuk nem is tudnék, mivel egyesével teszem elé a falatokat, mert ő meg imádná széthajigálni a többit vagy éppen egyszerre tömné a szájába. De szerintem az inyükkel is ügyesen tudnak rágni. Almá én sem merem darabba adni, mert egyszer félrenyelte, de azt már írtam régebben. Pedig sokszor szépen megette, de egy ilyen sokkhatás, és inkább visszafelé haladok vele.

Zita édes és nagyon ügyes. Tetszik az etetőszékes "állapot", ismerős :lol: . Hatalmas, gyönyörű szemei vannak :lol: .
Zita is mindjárt "hót fordul", most nagyon követjük egymást. Minden napra jut most valaki :lol: .

Doo, azt, hogy adjon a kezembe dolgot én úgy tanítotam meg hogy kértem és miközben kalimpált vele én megfogtam, finoman elvettem és látványosan örültem aztán egyre inkább megcélozta a kezemet és kb. a nap végére már a kezembe tette szándékosan. Na nem azt jelenti, hogy egész nap ezzel gyötörtem csak egy párszor megismételtük.

Azt hittem iszonyat izomlázzal fogok felkelni, de semmi. Nem is vagyok olyan tespedt, mint hittem. Bár a 4 emelet egy tíz kilós gyerekkel valamelyest kondiban tart. :lol:
Vendég
 


Köszi a kajahozzászólásokat! Akkor próbálkozunk tovább.
Hajni 4. emelet :shock: nem irigyellek!
Én azt szoktam mondani, hogy "kérem szépen" és nyújtom a kezem, meg mutogatok a tenyembe, hogy "tedd ide"...aztán elveszem Tőle és mondom "köszönöm", de még Ő sem adja oda kérésre. Máskor meg mikor Ő gondolja akkor nyújtja, de inkább a játék kedvéért, hogy tegyem a számba én is :lol:
Doo, én sem hittem, hogy ez menni fog, hogy melyik a maci és melyik a csigabiga :shock: szerintem csomó olyat tudnak amit nem is gondolunk :wink: és Viktória is érti a tiltást, és hogy nem szabad, ha sinkogatva huncutkodik a konnektornál :lol: ja, és a körülményektől is függ, mert pl mikor ezt csináltuk, akkor nagyon a játékunkra koncentrált, később még próbáltam, s tojt rám, mert már látta a távirányítót, s arra hajazott, szal ha akkor próbálom először azt gondolom, ezt még nem tudja.

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!
Lottikámnak már semmi baja(kop-kop-kop).Valaki adott már a babájának stodal nevezetű homeos köhögésre való szirupot?Mert én azt vettem neki tegnap és mintha attól olyan bűzöset kakilna...és 3×.Előtte nem volt ehez haSONLÓ!

Játékos tanulás:nálunk is ilyen formában zajlik.Megteszi vagy rámutat valamire amit épp mondok neki és rettenetesen örülünk a dolognak!És szépen megjegyzi és mergy neki.Pl:tapsika,inegetés,labdázás,állatok mutatása-hangja,hogy sír a baba?..Tánci-tánci(ezt amúgy nagyon kedveli,mármint a zenét:Lili baba),bujócskázni is szeret,

Az ágyat nem onnan rendeltem hanem egy helyi bababoltos barátnőmmel hozattam!A többit innen-onnan,a képen nem látszik de van még egy 2 ajtós nagyszekrény is amin +3 fiók és belső polcok is vannak.Így elegendő a kisasszony ruhatárának.Csak a kinőtt ruhákat nemtudom már hova tenni!!!???

Ági bp:tündéri a kiscsaj!A etetős helyzet_ látom nem csak nálunk ilyen rumlis :roll:

Hajni:gratula a jól sikerült naphoz!Miért is kell neked kínozni magad?

KépKép
vicuska
 
 


Ja darabos kaja:én is kb. 1-2 hónapja kezdtem bevezetni.Szerintem elég ügyesen eszik így,bár én is melette vagyok ha netalántán...ha ő úgyérzi,hogy nagy szólok neki és kiköpi.

KépKép
vicuska
 
 


Hajni!
Ezennel nem tartozol többé a többemberes babás anyukák közé! :lol: :lol: Egyedül elalszik Hangi, eljátszadozik, amíg anyuci fitnesezik :!: Na jó, azért maradj köztünk így is, mert hiányoznál :lol:

Kaja ügyben nálunk semmi változás. A vaniliás tejpép, az bezzeg megy neki!

Tegnap félkómás állapotomban de. nem volt kedvem almát reszelni, és volt itthon egy üveges Hipp-es alma azt adtam neki tízóraira. Azt úgy beverte mint a huzat! Megkóstoltam, hogy mi a fene izlik ebben jobban, mint amit én reszelek és rájöttem ez kompótnak volt megfőve. Legalábbis olyan íze volt. De ha no cukor benne, akkor mitől édes :shock:

Rozi baba nappal egyálom baba volt. Végigjártuk Miskolcon az üzleteket gyerekülést kerestünk és egy szava sem volt. Nézelődött aranyosan és a végén elaludt egy szó nélkül az autóban. :lol:

Éjjel óránként kelt, sírva. :cry: Szerintem a fenti fogacska jön ki! Ennyire nem szokott horror lenni!

Doo!
Nem értem miért ilyen kicsi az önbizalmad? Szerintem nagyon okos és jó anyuka vagy és tutira Viki is kis okoska, de te mindig kételkedsz! Nem egyformán fejlődnek a gyerekek és ebben ez a szép! Tutira Viki másban jó mint a többiek!

Ági!
Zita nagyon édes! A második képen valami kis tündér! Mosolyt csalt az arcomra! Etetőszékeskép ismerős nekünk is!

Vicus!
Örülök, hogy Lotti meggyógyult!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Ági, félre nem értsd a darabos kaja preferálását. Mi itt csak megpróbálunk együtt gondolkodni, de azt Zita és Te érzitek, hogy mikor jött el igazából az ideje. Ha úgy érzed ne sürgesd, de ha Ő élvezi, akkor pedig Te ne parázz, ügyesebbek mint hinnénk. :lol:
Én a mútkori félrenyelése óta nem kötöm be, ha bármi történne -neadj'isten- gyorsan ki tudjam venni.

Vicuska, miért kínzom magam? Aranyos vagy, de muszáj. Nem a kilókkal van a baj, hanem az arányokkal. Mindenem akkora mint szülés előtt, csak a derekam 10 centivel vastagabb és ráadásul narancsbőrős :evil: :cry: . Iszonyat gusztustalan, így nem hordhatom a nyári pólóimat, mert egyik sem túl hosszú és mind sztreccs.

Bea, szerintem is az üvegesek közül a hippesek a legfinomabbak, de az ára is elég jó. De most sok helyen akciósak, asszem a dm-be is.

Bea, Rozi baba tegnap tündér volt, engem meg kitennél a topicból :lol: :?:
És mindezt babakocsival műveltétek, mert akkor irigy, irigy irigy vagyok. Én ha száraz idő van és nem alvásidő a kis taxijával viszem, azt még szereti. Igaz, úgy zörög, hogy minden sziesztázó felébred a lakótelepen, de a sírásától is , tehát mindegy, akkor inkább zörögjön. A hátránya hogy 20 méterenként vissza kell tennem a lábát a lábtartóra mert húzza a földön és így befékez vele.
Találtatok gyerekülést?

Ja, Vicuska, Lotti kiköpi kérésre a falatot, azért az nem semmi. Tök ügyes, meg okoska.
Vendég
 


Rozit Istenke éltesse 8 hónapja első napján!

Valaki mondja már meg nekem ki az a Lili baba, mert már Timcsi is írt róla.
Vendég
 


ÚÚÚ, de égő, most kezdi a 9-et ha a 8 -at betöltötte, tudom én. :oops: :oops: (szóval 9-ik hónapja első napján)
Vendég
 


Hajni:keress rá a you tube oldalon:::hát arnyos bár 10perc után nekem elég lenne,de a kedves lányom lemerevedik ha meglátja-hallja.Most szólt haza a párom,hogy holnapra a dvd is meglesz tőle!

Doo:szerintem is ez minden babónál más.Járok baba klubba ahol hasonló korú gyerekek játszadoznak.Na az enyém egy kis izgi-mozgi a másik gyönyörűen elfoglalja magát.....A születési "vőlegényünk"(egy szobában voltunk egy nap különbséggel szültünk egy csajszival,akivel azóta jó barátnők vagyunk)Nem mond semmit és... de 1hete gyönyörűen jár.Az én lottim nem akar,csak biztonságosan fogódzkodva(elvétve 3-4 lépés.)

Június:ált nekem is az üveges dolgok jönnek be neki...pedig némelyik fertelmes szerintem.

KépKép
vicuska
 
 


Hajni:hát nekem sincs gondom a kilókkal de a feszesség az engem is elkerül szülés óta.Én sportolni járok heti 2-3 alkalommal.Szerintem azért olyan már nem leszek mint voltam...főleg a cicim-mint amiből kiszippantották a bennelevő töltőanyagot.... :twisted: :oops:

KépKép
vicuska
 
 


Lányok, nekem akkora szerencsém van, hogy Hanga nem válogatós. Valahogy ezek a babás kaják nem mennek mostanába. Ma paradicsomos tésztát csináltam, amit felnőtt változatban egész ehetőre, talán még finomra is meg tudok csinálni, de ez valami borzasztó volt. Szegénykém, hősiesen megette, még csak nem is fintorgott. :lol: Hogy lehet só nélkül ehető kajákat csinálni :?:

Na, tudom már ki a Lilly baba, már láttam de nem tudtam a nevét. Valószínű, Hangi is rá tudna kattani, mert mikor megnéztem mutogatta és kacagott. Én viszont annyira nem örülnék neki, elég, hogy a reklámokon így csüng. Kicsit túlzásnak is tartom, hogy ennyire ki tud kapcsolni mikor tv-t néz.

Ma is tapostam, úgyhogy küldhetitek a virtuális vállveregetést. Ma este álltam neki, mert szerettem volna kicsit egyedül tornázni, de kb. 5 perc után Hangi besorakozott az ajtóba és nem volt szívem mondani Apának, hogy vigye ki, úgyhogy mindkét gyerek ott játszott a lábam alatt. :lol: . Azért az is nagyon jó érzés, hogy ennyire ragaszkodik :lol: .
Vendég
 


bea, hajni, éljenek a nyugis, hepi babók! :D

és még egyszer éljen-éljen Rozi baba, aki ma 8.hós!! :D

hajni, vicces h azt mondod h MOST olyan egyszerre vannak a hófordulók, mert gondolom a jövő hónapban is így lesz, meg azután is, stb :lol:

bea, hát igen, néha elkapnak mindenféle frászolások és aggodalmak, ezt jól látod. de a tegnapinak pl az a története h doki néni volt nálunk és kérdezte h sütizik-e meg csip-csipezik-e. és hát nem. eddig bmit kérdezett, arra lazán mondtam h persze, már rég (mozgásfejlődés). de ez a sütögetés nem izgatja. még csak nem is tapsol. meg különben ez is igaz h felesleges egymáshoz méricskélni a gyerkőket, csak néha abban bizonytalanodom el h jobban kellene-e tanítgatnom. mert én nem nagyon "fejlesztem" asszem. :oops: ezt már múltkor is mondtam. könyveket nézegetünk, meg mondókázok, énekelek neki, állathangokat mondok, meg h éppen mit csinálok/lunk, meg ilyenek, de legjobb a bújócska, meg a csikizés.
viszont ez jó ötlet h vegyem is el, amit kérek. mert én marha csak mondtam :oops: :roll: neki h adja ide, aztán annyira nem hangsúlyoztam azt h mire megy ki a játék - v elvettem, ha olyan volt h muszáj v hagytam, ha nem olyasmi volt. :roll: :oops: úgyh asszem nem árt néha megtárgyalni az ilyesmit :wink:

etetős kép rumlisnak számít? :shock: hát, sztem mi tudnánk überelni :roll: :lol:
jaj, pl a kölesgolyó az nálunk úgy megy h benyomakolja a szájába, megnyalogatja kicsit, aztán hopp, kicsusszan (többnyire) és máris, mint a bogáncs ragad mindenhova a ruháján :shock: :evil: na, nekem asszem ezt kellene lefotóznom :lol:
Vendég
 


én pici sót néha teszek kajcsiba :oops: - pl a husihoz. persze, nem sózom agyon, de sztem magunknak sem. zöldségekhez mondjuk nem rakok. de pl hétvégén vettem ki neki a húslevesből brokkolit, kelbimbót. akkor már volt benne pici só, de még utána kellett fűszerezni a mienket.
Vendég
 


Doo, ha a sütizés és a csip-csipezés a mérce akkor mi is megbuktunk. Nem hiszem, hogy ezen múlik.
Én mindig elkezdem vele az ilyen mondókákat, ő az első sor után elkapja a kezét és csak néz engem. Még az ujjmondókákat is magamon játszom el :lol: . Valahogy a mozgásokat nem nagyon utánozza le, pl. nem ölt nyelvet sem, sok gyerek ezt már rég csinálja. Na, tapsolni meg pápázni tud, és mostanában hejtézik is. Az viszont tök jó, mert azóta kevesebb pofont osztogat, gondolom, mégse agresszív volt, csak még kissé durva koordinációval bír.
Szóval no para, 3 éves korukra meg nem mondod, melyik gyerek kezdett bármit is korán... :lol:.

De ha aggaszt valami, tényleg inkább írd le, aztán itt összedugjuk a fejünket :lol: .

Ja, hófordulókkal megint hülyeséget írtam, de eddig nem tűnt fel, vagyis szerintem a múlt hónap ilyenkor még nem u.ez volt a felállás, mármint a csapatban. De lehet jövő hónapban újra rácsodálkozom :lol: .
Vendég
 


Rozinak boldog Hófordulót!

Doo, a bogáncsos képet megnézném, vicces lehet! :wink:

Zitának hőemelkedése lett este, 37.7, adtam Neurofent és eléggé izgulok mi lesz éjjel, remélem lemegy és csak valami múló dolog volt, semmi más tünete nincs. Annak most nagyon örülök, hogy gyakran kel szopizni, mert legalább a folyadékpótlásról gondoskodunk így láz esetén.

Ja, az etetőszékes képhez tartozik, ami nem látszik-hogy a pohár, amiből ettünk, a földön landolt, meg Zita ruhája is full kajás meg vizes meg minden ami kell.
Viszont ma szépen ettünk, ugyanazt az előkét még fel tudtam Neki kötni. :)

Holnap jön haza Apa a kórházból :D

Jó éjt!

Kép
ági_bp
 
 


jaj, nem akarom én ezt azért túlragozni... :oops: meg most akármilyennek is tűnik, amit írtam, de én valójában tök elégedett vagyok vele. és TUDOM h tök okos, mert látom a szemén :D de ha nem lenne okos, akkor is bírnám a búráját, mert az enyém!! :lol:
szal valóban inkább az van, amit bea ír h azt "elemzem" h nem csinálok-e vmit szarul v legalábbis mit lehetne jobban. és aztán mindig rájövök h hát sok mindent...:roll: :oops: most pl h újraolvasom a szeretet-erkölcs-autonómiát, megfogadtam h RÖGTÖN fogok tiltani, semmi lazulás h majd csak miután már megtapogatta, összetépte, belecsimpaszkodott, stb. hanem nyomban, ahogy vmi tilos felé sandít v közelít. nehogy nekem bűntudatos legyen! csábításnak ellenálló gyereket akarok nevelni!! :lol:

enyém sem utánoz mozgásokat.
mi az a hejtézés? :shock:
én az ujjmondókákat a lábán csinálom - azzal egyben meg is masszíroztam :lol:

ja és miután megállapítottuk h mindannyian soványak, okosak és jó humorúak vagyunk, a gyerekeink meg pláne, ne alapítsuk meg a sovány-okos-vicces anyukák és gyermekeik topicot? :wink:
Vendég
 


ági és jól van apa?
OK, ti nyertetek etetés ügyben! :wink: :lol: nálunk nem szokott a tányér a földre kerülni - azt nem hagyom, szigorúan magamhoz ragadom az edényeket :lol: túrkálni azért szokott bennük :roll: :lol:
remélem, Zita holnapra kialussza a fránya hőemit! :roll:
Vendég
 


Ági, Apának és Zitának jobbulást, reméljük tényleg nincs nagy baj.

Nálunk már csússzant tányér a földre :oops: , egyszer a plafonig fröccsent belőle a sinlac, nem is jött ki a tapétából tökéletesen, kicsit zsíros foltot hagyott, egyszer pedig porcelán tányért söpört le, ez pedig az én hibám. Elérhető távolságba porcelán :shock: :oops: , ilyet csak egy ilyen retardált anya csinál, mint én.

Doo, mi a simizést nevezzük hejtézésnek :lol: , mert közbe azt mondjuk neki "hejte Hangi."
Jaj, ezt el kell meséljem: tegnap mondom neki, "hogy szereted anyát?", erre azt szokta csinálni, hogy az arcomhoz teszi az arcát, mostmeg megsimogatta a saját arcát és azóta is csak erre hajlandó. Asszem az egoját már kiépítettem, de azért még szerethetne engem is egy kicsit :lol: . Azért cuki volt, jót nevettünk rajta.

Doo, akkor Tiéd a feladat újra, nevezd át a topicot. :lol:
Vendég
 


Lányok, ha átnevezitek a topikot, akkor én búcsúzom :roll: én nem vagyok sovány :oops:

Zita reggel megint meleg volt, éjjel lement a hője, ez a szirup mondjuk jó lassan viszi le. Szal reggel fél7-kor megint adtam Neki, bár nem hőmérőztem, mert annyira sírt miatta este, hogy úgy gondoltam mindegy hogy 38 vagy 38.2, úgyis kap gyógyszert. Most aludt vissza nemrég. Szegénykém. De továbbra sincs semmi más tünet :roll: remélem nem influenza. vagy mi lehet??
Higanyossal mértem popsiban, sajnos vettünk egy szar digit, pedig Braun, de összevissza mér, meg kevesebbet, így marad a higanyos, az meg ugye igényel egy kis időt...potyogtak a könnyei :cry:

Apa jól van, köszönjük az érdeklődést. Az előző műtétet nehezebben viselte-orrsövény. Most még voltak "utómunkák"-tágították az arcüreg felé a nyílásokat és leszívták, mert állandó krónikus gyusziban voltak, meg ciszta meg polipok, na, tömören ennyi, minden ami lehetett, csorikának. Ez a műtét jobban fájt, viszont utána elmúlt és azóta is tök jól van. Reméljük így is marad.

A kajás tálat én sem szoktam odaadni, pedig sookal jobban érdekli, mint az evés :lol: viszont akkor elragadta, és azt mondtam, jó, most az egyszer Tiéd a pálya, éld ki magad, én meg mellette ettem a levesemet :oops: na, előtte sem és azóta sem eszem közben, mikor Őt etetem, mert nem jött be...pedig gondoltam hátha olyan jóízűen tudok enni, hogy megjön az étvágya. Ehelyett elfordultam, s máris megtörtént aminek meg kellett :lol:
Ti együtt esztek a gyerkőccel? Ja, és erről eszembe jut még valami: mi elég sokszor a szobában eszünk Apájával :oops: viszont azt szeretnénk ha Zita nem enne majd bent :arrow: nekünk is ki kell kulturálódnunk az asztalhoz. :oops: Ti erre mennyire figyeltek már most? Mert ugye Őt kint etetem, da azért látja, hogy mi bent is falatozunk.

Kép
ági_bp
 
 


Hejte, hejte Hangi drága! :D

Én is imádom mikor hozzám bújik, egy ismerősöm látta, s azt mondta:Jaj, hogy LAPUL! :lol:

Zita sem tapsol, és láthatólag nem is érdekli a dolog, azt sem szereti, ha csinálom a kezeivel. A lábával tapsoltam tegnap, az tetszett bezzeg!

Jaj, tegnap párom apukája mondta, hogy Zita mennyire jó kislány, és 1 szavunk nem lehet, örülhetünk, mert gondoljak csak bele, mi lenne, ha mindig lenne valami nyűgje :lol: csak ennyit mondtam rá, hogy azért vannak igényei! :wink: látni mennyire ismeri!! Persze, hogy jó kislány, mert az igényei ki vannak elégítve, de ha mi diktálnánk az alapelveket, asszem lenne nyűgje elég sok.

Kép
ági_bp
 
 


Ági, el ne menj, inkább, nem nevezzük át. Egyébként itt úgyis csak a vicces és az okos derül ki. :lol: Legfeljebb nem raksz fel bikinis képet. :lol:

Szegény kicsi Zita, gyors gyógyulást. Bármi is az múljon el hamar. Nekünk is digit hőmérő van de 5-6 tizedeket simán téved, nem tudom így használni. a hőmérőzés nálunk is nagyon zűrös, zokogós.

Húúú, jó,hogy felhoztad ezt az evés témát, mert mi is folyton megbeszéljük itthon, hogy ezentúl asztalnál, de valahogy mindig becsúszunk a tv. elé tálcával. mármint csak mi, Őt a konyhába etetem. (onnan is rálát a tv-re ha nem kapcsolom ki. :roll: ).
Nem tudom hol az az életkori határ, mikor már tényleg megjegyzi, bár szerintem már most is.

Doo, mit is jelent az , hogy csábításnak ellenálló gyerek? Úgy érted aki akkor is ellenáll, ha nincs kontroll alatt vagy ellenáll, mert Te ott vagy és Neked szót fogad? Egyébként mit ír a tiltásról, mikortól meg mennyire szigorúan stb.?
Vendég
 


ÁÁÁ, én olyan béna vagyok! ma telefonáltam az óvodába, hogy mikor lesz a farsang, mert be akartam menni Hangival és ma volt! Lekéstük, pedig biztos tetszett volna neki, a Mikulást is úgy élvezte. Pedig még varázslósapit is vettem neki, most olyan szomorú vagyok :cry:
Vendég
 


Hanga virágszálat Isten éltesse betöltött 11. hónap alkalmábó!! :) húúúú, mingyá 1 éves leszel!!! :shock: aztatazta!!!
Vendég
 


Köszönjük szépen, bizony, bizony, nekem is hihetetlen hogy mindjárt 1 éves gyerekem van. :lol: Még szinte csak most volt, hogy panaszkodtam a dokinak, hogy nem akar összejönni ez a babó.
Vendég
 


Hangát Isten éltesse! :D

Kép
ági_bp
 
 


Köszönjük szépen!

Kata, tök jól bejött a hajmosós tipped, tegnap rendesen samponnal megmostam és nem is foglalkozott vele, pedig már előre felkészültem, hogy nagy ramazuri lesz és semmi. :lol:
Csak annyit trükköztünk a végén, hogy a homlokáról is leöblíthessem a habot, hogy mondtuk, keresse meg a lámpát és míg fölelé nézett, ott is lemostam :lol: .
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Tegnap baba - mama tali volt a júniusi csajokkal és persze babákkal. Nagyon jól éreztük magunkat és megállapítottam egy pár dolgot. Képzeljétek, saját szememmel láttam, hogy vannak olyan gyerekek, akiket az anyukájuk megetet bébiétellel és a baba csak tátja aszáját, bekapja és lenyeli a kaját. Tehát nem veri ki a kanalat az anyukája kazéből, nem fújja a képébe a főzeléket és nem úszik az egész környék a dzsuvában egy etetés után. Szóval mondtam is, hogy én nem merném másnál megetetni a gyerekemet az biztos!

Okos, vicces (na jó a soványt hagyjuk ki Ági kevéért :lol: ), kreatív anyukák klubbjában benne vagyok!

Amúgy Rozi sem tapsol, pápázik, sőt utálja a csip csip csókát is! Időnként felemeli a magasba mindkét kezét és ilyenkor én azt mondom "Milyen nagy leszel Rozi baba?" és úgy veszem mintha megmutatta volna! Szóval értitek :?: :wink:

Vekerdy mindig azt szokta mondogatni, hogy többet ér a gyereknek egy csiklandozás, "hülyéskedés", mint a mondókázás vagy tudatos fejlesztés. Jó persze lehet mondókázni, de vagy érdekli vagy nem!

Én amikor elkezdem a süti - sütit, vagy borsót főztem csak nézz rám bambán, hogy mit akarok. Egyáltalán nem élvezi. Bezzeg amikor elkapom és pörgünk együtt szédülésig, úgy kacag!

A kajába szerintem egy kis tengeri sót lehet használni. Só nélkül minden kaja nagyon ízetlen szerintem!

A Szeretet, erkölcs, autonómia egy mesterkurzus könyv? Nagyon ismerős a cím, de nem ugrik be! :?

Éjszakai ébredések száma = 2 (legalábbis ennyire emlékszem :lol: )

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Hajni!
Kérdezted a multkor csak nem válaszoltam még!

Rozi természetesen gyerekülés vásárlása közben kézben volt, és nem babakocsiban!
Gyerekülés hosszas keresgélés után a Maxi - cosi lett. Nagyon jól érzi magát benne,kilát az ablakon amit élvez és mivel menet közben dönthető 3 fokozatban, így amikor elelszik hátradöntöm és kész is!
A bébihordozó után én is élvezem, mert az már szem,vedés volt!

Hangának utólag is boldog hófordulót :lol:

Ebben a hónapban , hogy összejöttek ezek a hófordulók :lol: :wink: Látod Hajni Te vagy a mi nevettetőnk! Majd kiadjuk az aranyköpéseket!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


halihó!

Betegeskedünk azóta is, sajnos. Láz, hőemelkedés pici hasmenés vagy hasonló. Nem vészes, de többször kakilt. Volt ma drnéni, torka rendben, lázcsillapítás és folyadékpótlásra kell figyelni. Szirupot adok Neki, mert a kúpot megint kikakilta :? pedig mindent próbáltam, beszorítani a popójába, de kijött 2X is, úgyhogy maradt a szirup és hűtőfürdőztünk.
Viszont kérdeztem a súlyát, hogy stagnál és azt mondta doki, ha így marad, akkor vérvétel, hogy jó-e a vasa? :? na, ezt nem szeretném!
Írt sinlacot.
És tudom nem rossz a súlya, tehát nem kevés, csak az hogy áll egy helyben!
És most azt mondta egy barátnőm, hogy nem erőltetem eléggé a kajálást :shock: mert Ő TÖMTE a gyereket! :shock: Rendesen szétfeszítette a száját. Hát én ezt köszönöm nem szeretném! :twisted: :twisted:

Kép
ági_bp
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?