Új privát üzeneted érkezett!

Sziaszok!
Jevi,nm vagyok indiszkrét ha megkérdezem mi volt a pobléma?Megszületett és 10 hetes koráig élt vagy a terhesség 10.hete volt.
Persze ha nem akarod ne írd mg.
Vendég
 


Bárány!

Ó, most látom, hogy félreérthető volt, amit írtam :oops: A terhesség 10. hetében vetéltem el vele! Talán valami kromoszóma-rendellenesség lehetett, nem tudni!

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Gigaboszi,
húúúú ugye tééényleg meg lehet úszni a védőnőt??????? Én aaannyira de aaannnyira utáltam oda járni. CSak arra volt jó, hogy szembesülhettem a növekvő súlyommal... :evil: EGyébként meg semmi hasznos.... Után kéne szaglászni, hogy tényleg nem kell e pecsét tőlük, csak a dokitól... Ha így van, szntem én csak a könyvért megyek.... :roll: Remélem ő nem fogja eröltetni.
EGyébként nekem is van védőnő barátnőm és ő sokat segített anno, da saja sokan képben nincsenek...

Képzeljétek ma nagyon el kezdett görcsölni a hasam és már azt hittem, hogy baj van és ennyi volt..... De megúsztam egy kiadós hasmenéssel... :shock: :shock: :shock:

CSajok nevekkel hogy álltok??????????????? Dalminál már megvolt a neve mielött megfogant, de most......
Ki mit tervez??
Vendég
 

 
 

Bacilivi
Név... most Tónikáknak hívjuk Őket...
Lány: Mira, Anna
Fiú: Tamás, Balázs...

Kiskönyv
Mikor Petivel voltam kismama, akkor pecsét hátán pecsét volt...
A táppénz miatt kellett járnom a terhesgondozóba rendesen... (Debrecenben a kismamikat nem a háziorvos, hanem a körzeti terhesgondozó tartja táppénzen)... pecsételt a saját doktorom... :lol:

Az anyasági segélyhez meg adtak egy igazolást,amit a doki írt alá...
Vendég
 



Sziasztok!

Csöppke: A petezsák méretére nem kérdeztünk rá, de az UH felvételen az van megjelölve és látok az adatoknál 13,2mm-t, szerintem arra vonatkozik, de nem vagyok profi a felvétel elemzésében és legközelebb ügyesebb leszek és többet kérdezek a dokitól.

Éca: Én is gratulálok a petezsákodhoz!

Szilvi: Üdv közöttünk és gratulálok!

Szóval egészen pontosan honnan tudom, hogy melyik védőnőhöz tartozom? Írtam korábban, hogy nemrég költöztem fel Pestre és még körzeti orvost sem választottam, azt hiszem legfőbb ideje! :oops:

Zöldcoca: Gratulálok a szép petezsákhoz, szikhólyaghoz és az embrióhoz! Méretek? Várom a képet!

Gigi: Örömmel olvasom, hogy jobban vagy! :lol:

Buci: Szorítunk neked holnap!

Csiziz: Üdv itt, igenis van esélye, hogy elsőre összejön! A mi Manókánk is elsőre, a nászúton fogant! Úgyhogy szurkolok nektek!


Mivel nekünk ő az első, írnátok arról, hogy mennyi vizsgálatra számíthatok és milyen gyakran, csak a munkahely miatt kérdezem, ugyanis mostanság nagy a hajtás és nincs túl sok szabim már sajna! Sok időt vesz igénybe?

Nevekről közöttünk még nem esett szó, valószínűleg a babona miatt, de legbelül, titokban már sokszor gondolok rá. Én a bababoltokban szeretek nézelődni, olyan jó érzés, de ez még igazán messze van!

Mankabi

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok4
Nekem lány Niké,fiú Alex.
Na ez még nagyon-nagyon korai,de mindeggy ezek tetszenek.
Jó éjt mindenkinek :D
Vendég
 


mankabi írta:Szóval egészen pontosan honnan tudom, hogy melyik védőnőhöz tartozom? Írtam korábban, hogy nemrég költöztem fel Pestre és még körzeti orvost sem választottam, azt hiszem legfőbb ideje! :oops:

Mivel nekünk ő az első, írnátok arról, hogy mennyi vizsgálatra számíthatok és milyen gyakran, csak a munkahely miatt kérdezem, ugyanis mostanság nagy a hajtás és nincs túl sok szabim már sajna! Sok időt vesz igénybe?


A védőnő: Pesten nemigen tudom a rendszert, de a neten is utána tudsz nézni szerintem hogy melyik körzetbe tartozol. Illetve a kerületi tanácsadót felhívod, és ott utca alapján meg tudják mondani, hogy kihez tartozol.

Mennyi vizsgálat? Változó :lol:
Ami fix: 12 hetes nyakiredő szűrés UH, 16 heteses AFP vérvétel
18-20 héten genetikai UH, 24-28 hét között terheléses cukorteszt, 28-30. héten szintén UH, 36. héten UH, 36 héttől hetente 1 alkalommal NST vizsgálat, ezenkívül általában minden trimeszterben, vagyis 3-szor van labor, ahol néznek teljes vérképet, toxoplazma, és ellenanyagszűrést. Ezenkívül a dokihoz és védőnőhöz 4 hetente kell menni, a legvégén esetleg sűrűbben.

Nem tudom mi maradt ki így hirtelen :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Akit érdekel, terhesgondozási protokoll, részletesen:

A terhesgondozás protokollja időrendben

Szövődménymentes terhesség
1. gondozásba vétel során
1.1. nőgyógyászati vizsgálat kolposzkópiával, cytológiával, a mellek vizsgálatával
1.2. "nulladik" ultrahang szűrés a terhesség méhen belüli és élő voltának igazolására
1.3. részletes anamnézis felvétel, rizikótényezők rögzítése és értékelése
1.4. a védőnői tanácsadás alapvizsgálatai
1.5. labor: rutin vérkép (htk, hgb, fvs), ajánlott a thrombocyta, a seFe, TVK meghatározása; vizelet+üledék vizsgálat
1.6. serológia: toxoplasma, HBV, lues
1.7. belgyógyászati (családorvosi) vizsgálatra, első fogászati szűrésre utalás
1.8. regisztrálandó a soron következő vizsgálatok, elsősorban a 12 hetes ultrahang szűrés időpontja

2. A 12. héten első ultrahang szűrés. Célja a magzat életviszonyainak, a terhesség pontos korának megállapítása, durva fejlődési rendellenességek szűrése. Ezen lelet birtokában kell átadni, pontos vizsgálati dátumot megjelölve a betöltött 16. héten esedékes se-AFP, vércsoport, Rh és ellenanyag meghatározásra a beutalókat. (Székesfehérvári betegeknek a CSNK-ban az ultrahang vizsgálat során átadjuk a beutalókat.)

3. A 18. hét körül:
3.1. az AFP lelet birtokában 2. ultrahang szűrés
3.2. első vércukor szűrés (éhgyomri és postprandialis érték {1 zsemle+ 2dl tej} meghatározása. Indokolja, hogy többéves felmérésünk alapján a terhesség indukálta cukoranyag-csere zavarok közel 70 %-a már ekkor kimutatható!
3.3. Beutalás a következő havi tanácsadásra elkészítendő vérkép vizsgálatra.
3.4. A 22. hét körülre célszerű időzíteni a második toxoplasma szűrést, ennek beutalója ekkor átadható.
3.5. Panaszmentes esetben is célszerű belső vizsgálatot végezni a tünetmentes korai cervix inkompetenciák kiszűrésére.

4. A 22-28. hét között a havonkénti terhestanácsadáson a korábban leírt alapvizsgálatokat kell elvégezni. Az orvos megítélése szerint, de legkésőbb az időszak végén panaszmentes esetben is indokolt a hüvelyi vizsgálat elvégzése. Lényeges a terhesség növekedésének regisztrálása (SF), a magzati szívhang ellenőrzése, a testsúlygyarapodás megítélése. Fel kell kérni a kismamát a magzatmozgások figyelésére és számolására. Az időszak elején elvégzett vérkép alapján a szükségessé váló vaspótlás megkezdése; amennyiben a kismama nem szed komplex terhesvitamint, a D-vitamin pótlás megkezdése.
Étrendi diétás tanácsok fontossága ettől az időszaktól külön aláhúzandó!

5. 28-32. hét között
5.1. harmadik ultrahang szűrés flowmetriával egybekötve
5.2. vércsoport szerológia: ellenanyag vizsgálat
5.3. toxoplasma vizsgálat
5.3. második vércukor szűrés (éhgyomri és postprandialis)
5.4. vérkép, vizelet üledék vizsgálat. Célszerű a seFe, TVK vizsgálata is.
5.5. hüvelyi vizsgálat ezt követően a 36. hétig átlag havonta indokolt.

6. 36. héten és ezt követően a szülésig
6.1. negyedik ultrahang szűrés flowmetriával, a lepény állapotának megítélésével
6.2. vérkép, vizelet vizsgálat, postprandialis vércukor ellenőrzése
6.3. hüvelyi vizsgálat (cervix score), a későbbiekben a terminusig ez a jósló fájások, a kismama panaszai és tünetei alapján a szakorvos megítélése szerinti gyakorisággal. Magzatvízcsorgás gyanúja esetén belső vizsgálat és szükség esetén ultrahang végzendő; ha a burokrepedés biztonsággal nem zárható ki, a kismamát haladéktalanul kórházba kell irányítani.
6.4. A 38. héten és azt követően hetente a szülésig NST vizsgálat végzendő, amelyet célszerű alternálva végezni a 36. hét után hetente javasolt flowmetriával.
6.5. A terminusát elért kismamát terhes szakambulanciára kell irányítani, ahol a fentieken kívül az amnioszkópia lehetőségei is adottak.
6.6. Az utolsó négy hétben a védőnő a már leírtak szerint legalább hetente személyesen találkozzon a kismamával: informálódni kell a jósló fájásokról és egyéb jelekről, magzatmozgásokról, magzati szívhangot kell hallgatni, figyelni kell oedémák képződését, vizelet fehérjét nézni és vérnyomást mérni. Ezek a találkozások egyúttal a szülésre és az anyaságra felkészítés utolsó fázisaira is alkalmasak.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Köszönöm Csöppke, ez igazán részletes és mindenre kiterjedő válasz, nagyon kedves tőled! :lol: :lol: :lol:

Remélem a következő babánál már én is ilyen tájékozott leszek mindenben! :lol:

Mankabi

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Csöppke
:lol:
(délután uezt linkeltem be)

A vizsgálatok ajánlottak... nem kötelezőek...
Vendég
 


Sziasztok!


Na megjöttünk a dokitól.

Csinált uh-ot. És azt mondta hogy menszesznél szokott 12 mm lenni a nyh, nekem meg 15 mm, ami terhességre utal, de még semmi nem látszódott ezen kívül, azt beszéltük meg hogy várunk 2 hetet addig csinálok tesztet, és ha pozitiv akkor rögtön menjek, ha negatív akkor 2 hét mulva kontroll, és akkor megnéz.

Illetve akkor újra clostylbegyt a 4. naptól 3x1 és közben uh-oz. De remélem erre nem lesz szükség.

Olyan rendes volt, még egy terhességi tesztet is adott.

Most egy kicsit feldobódtam:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


gigaboszi, ezer bocs, nem vettem észre. :oops:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Gabi, dejó, drukkdrukk! :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Csöppke
:lol: :wink:

Mankabi
A kismamiknak munkaidő-kedvezmény jár, hogy gondozáson részt vehessenek...
Vendég
 


Gabi
Drukk....
Vendég
 


gabi:
ez elég biztatóan hangzik, szorítok! :wink:

Nem tudom miért akarjátok ennyire kikerülni a védőnőket, nekem az első terhességemnél csak pozitív élményem volt róla. Mindig meghallgattuk a pici szívét és ez nagyon sokat számított, ha már uh nem láthattam. :roll: Viszont most új helyen lakunk és nem tudom ki lesz a védőnőm, remélem jó fej lesz és segítőkész!

mankabi:
elméletileg minden kerületnek van egy kisokos füzete abban is megtalálod a körzeti orvosokat és általában oda is ki szokták tenni hol található a védőnő és melyik utca kihez tartozik. Illetve ahogy Csöppke írta a neten is utána tudsz nézni!

Kép

Kép
éca
 
 


Gabi! Alakulsz, ez nagyon bíztató hír!

Kép
zölddisznó
 
 


Gabi én is nagyon szorítok!

Köszönöm lányok a válaszokat, utána nézek a védőnőnek! A munkahelyen egyenlőre még nem tudnak rólam és addig nem is akarom elmondani, amíg nem biztos a dolog.

Lassan megyek aludni, mindenkinek nyugodt, jó éjszakát!

Mankabi

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Pálinkás jó reggelt! Ma ki megy UH-ra?

Nálam még semmi rókajel!

Kép
zölddisznó
 
 



Jó reggelt!

Ha jól emlékszem buci megy ma uh-ra! Kíváncsian várom a hírekkel!

zöldi:
addig örülj még nincs róka! :wink: De nyugi szerintem te se fogod megúszni. :)

Kép

Kép
éca
 
 


Jó reggelt!

Nekem ma lett volna a terheléses cukorteszt, de önkényesen odébbtoltam. :lol: A francnak van kedve ilyen hányingerrel meginni éhgyomorra azt a tömény löttyöt. :? Úgyhogy majd jövőhéten.
Nekünk már csak 6 nap az UH-ig, nagggyon várjuk!

Szép napot mindenkinek! :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Hajrá Buci!

Éca! Na jó, kössünk alkut. Émelygés is jó lesz. :lol:

Csöppke! Neked miért kell ilyen korán terheléses?

Kép
zölddisznó
 
 



zöldi:
megbeszéltük. :lol:
Ennek örömére elkezdtem émelyegni, kicsit korán jött, még várhatott volna pár hétig!

Kép

Kép
éca
 
 


zölddisznó írta:Csöppke! Neked miért kell ilyen korán terheléses?


Mert van a családomban cukorbeteg. Anyósom + nagynéném + a nagymamám is az volt. Hát ezért. Már a kisfiammal is kellett, de szerencsére szuperül működik a hasnyálmirigyem :wink: Terhelés nélül 4,6 a cukor lötty után meg 3,8 volt legutóbb :lol:
Remélem most is hasonlóképp lesz :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok csajok!

Ma délután megyek UH-ra, de gondoltam még gyorsan beköszönök.
Köszi a drukkokat, majd jövök a hírekkel.
Émelygés és hányingermentes szép napot Nektek!

Pusszancs

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Sziasztok csajok!Nem szoltam panaszkodni,meg nyavalyogni,de most nagyon kivagyok,egész éjszaka fájt a fejem,a hányinger meg minden pillanatomat leköti,egy rakás sza....k érzem magam.Semmihez nincs kedvem,ugyhogy elég szar a helyzet erre én felém! :(


Remélem ti azért jobban viselitek?!Irni sincs nagyon kedvem,de azért olvasgatlak titeket.Olyan jo volt az elsö 5 hét!Semmi bajom nem volt! :roll:


Gigi!Örülök,hogy jobban vagy! :)
Vendég
 


Buci!Most látom,hogy délután mész ultra hangra!Szoritok! :) És gyere a jo hirekkel! :) :) :) :)
Vendég
 


Sziasztok!
Voltam uhn.Hát csak kicsit nőtt a baba,szívhangot még mindig nem látott.Adtak neki haladékot jövhét péntekig,addig pihi :(

annus11
 
 


Moni: sajnálom, hogy vacakul vagy. Tudod egyik éjjel nekem is borzalmasan fájt a fejem, együttérzek Veled. Reméljük jobban leszel picit, nekem is amióta a 6 hetet taposom sokkal rosszabb.. Fel a fejjel, majdcsak túl leszünk ezen a húzós időszakon.

Annus: Bízz a babában, meglátod legközelebb már szívhang is lesz és nőni is fog sokat. Szedsz valami vitamint? nem emlékszem pedig már biztos írtad. Mit mondtak mennyi idősnek felel meg és mekkora?

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Sziasztok!

Bocsi egy pár napig el voltam tűnve.
Szerdán voltam a védőnőnél,VAN KISKÖNYVEM!!!!!!!!!!!!!! Hurrá! :lol:
Megcsinálta a szokásos méricskéléseket,minden rendben.
A súlyomat 62,5 -nek mérte,hiába mondtam,hogy másfél kiló ruha van rajtam,mert otthon megmértem.Na ,sebaj! Kezdősúlynak nem olyan rossz ez három gyerek után!? Az első terhességemet 49 kilósan kezdtem,és még ráadásul fogytam!Képzelhetitek! És 167 cm magas vagyok!Csont és bőr voltam.
Ma voltam vérvételen ,4 kémcső véremet szívták le.Hál'Istennek gyorsan végeztem,mert ott is eléggé hányingerem volt!
Most már szinte mindennap rosszul vagyok.Van amikor délig,van mikor egész nap kitart a hányinger.
A hányást idáig megúsztam,de ez se sokkal jobb...
Holnap pedig belgyógyászatra megyek!

Kép
orsitigris
 
 


annus :( Mekkora most a bébi?
Pihenj nagyon sokat, gondolunk Rád!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


orsitigris, gratula a kiskönyvhöz :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Buci!Köszi a biztatást!Hát muszáj lesz kibirni! :) Délután irj hogy mizu!



Annus!Tényleg bizz a babába,szoritunk értetek nagyon! :) :) Kitartás! :) :)



Orsitigris!Gratula a kiskönyvhöz!Jo,hogy te már tulvagy a csapoláson!




Mennem kell csajok,szarul vagyok!
Vendég
 


Ó, Csöpp, azok nagyon jó eredmények! De tényleg jobb az óvatosság.

Móni! Egy-két Vukot szívesen átvállalok :wink:

Anna! Hú, de nehéz lehet türelemmel várni! Hány hetes+napos UH volt ez?

Tigris! Nagy dolog a Kiskönyv :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Cocamama!Aranyos vagy ,de nehogy azt hidd,hogy kijön csak hányingerem van,de lehet jobb lenne ha kijönne mert nem is részletezem! :) :) :) :roll:
Vendég
 


buci:
drukk-drukk! :)

annus:
csak ismételni tudom az előttem szólokat, kitartás és bízz a babában, lehet hogy csak egy kicsit lusta :wink:

moni:
ez a korszak a legrosszabb, enyhe depis időszak a hányinger miatt. De hát erre vártunk! :roll:

orsi:
gratulálok a kiskönyvhöz!! Most már hivatalosan is kismami vagy. :wink: :)
Én mindkét terhességemet 60 kilóval kezdtem remélem most se szedek fel 12 kg-nál többet. :shock:

Kép

Kép
éca
 
 


Lányok ezt most találtam. Lehet még túl korai, de nézelődni még lehet! :)

Babamama-expo 2007 (www.babamamaexpo.hu)
2007. október 26-28., Syma Sport- és Rendezvényközpont (1146. Budapest, Dózsa György út 1.)

Nyitvatartás:

2007. október 26., péntek: 12.00. - 18.00.
2007. október 27., szombat: 10.00. - 18.00.
2007. október 28., vasárnap: 10.00. - 16.00.

Jegyárak:

Felnőtt 1500 Ft , Diák/nyugdíjas 700 Ft, Családi (2 felnőtt+2 diák) 2500 Ft
12 év alatt ingyenes. Jegyek a helyszínen kaphatók.


Kép

Kép
éca
 
 


Orsi
Ügyes vagy... már kiskönyv... :lol:
Akkor hivatalosan is kismami vagy :lol: :lol: :lol: :lol:

Annus
Drukk a lustaságnak!

Éca
Nekem a körzeti védőnő nem adott okos tanácsokat... :evil:
Akkor akadtam nagyon ki rá, mikor a 6 hetes gyerekemet diétáztatnom kellett volna szerinte...

Rókicákat szívesen elküldöm mindenkinek, aki hiányolja őket... nekem nagyon elegem van belőlük....
Vendég
 


giga, most látom hogy egy napon megyünk uh-ra :) Már csak 6 nap... :wink:

Csajok, nekem már elkezdett nőni a pocóm :shock: Észrevették a boltban, hogy jön a tesó. :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Az én pocakom még nem igazán nőtt...
Vendég
 


Csöppke! Én a stimulálás miatt már kp 4-5 hónaposnak nézek ki nap végén, annyira puffadok. :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány! Csak idetaláltam! Jól elbújtatok... :-)

Lehet csatlakozni?
Vendég
 


Pankimanki
Persze, hogy lehet... :lol:
Huuuuuuuuuu... nálatok hamar jön a kistesó.... :roll:

Kép


Javítandó????
Vendég
 



pankimanki:
üdv köztünk! :) Gratula a kistesóhoz :wink:

Csöppke:
nekem igazán az alhasam van egy kicsit megnőve, de még nem igazán látszik csak én érzem. Milánnál már kb. 3 hónapos terhesnek néztem ki ilyenkor :lol:

giga:
javítandó, hogy október 31-én megyek uh-ra.

Kép

Kép
éca
 
 


pankimanki,
hú hasonló a korkülönbség a gyerkőceink közt :D :D Én azért kicsit be vagyok tojva.. :lol:

Orsi,
gartula a kiskönyvhez :D :D

Annus,
no para !!! és HAJRÁ bébi!!!

CSatlakozom a hányósokhoz.... :evil: MEgérzem a kaja szagot és rosszul vagyok...Ma egész főzés alatt at hittem végem van......Jajjj ez elmúlhatna :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Megjöttem az UH-ról. Van egy gyönyörű kis élő embriónk, aki jelenleg 6 mm-es és dobog a szíve!!! :D :D :D :D :D :D :D

Nagyon boldogok vagyunk! Legközelebb október 31-én kell menni UH-ra.

Megkérdeztem a fejfájásra Algopyrin problémát és azt mondta a doki, hogy nyugodtan be lehet venni 1- 1 szemet néha ha kell, csak akkor van gond, ha valaki nagy dózisban rendszeresen szedi. De nem kell aggódni, semmi gond nem lesz...

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Buci! Örülés! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Kösz a fogadtatást! :-)

igen kicsi a korkülönbség... Ebből gondolom kiderül, hogy teljesen mostanra terveztük az utánpótlást! Kb fél évet vártam volna szívem szerint. Hát, így alakult. Most már kezdek örülni. Meg nézegetni a neveket! A fiú név bajos volt legutóbb is. Úgyhogy jobb lenne kislány... A férjem Hubát akar. Én nem!! :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: