Új privát üzeneted érkezett!

Sziszkó, mi együtt "fordulunk"? Nem is vettem eddig észre. :) Így viszont kívánom Neked a boldog hétfordulót! :):):):)

Naná, hogy ki lehet venni a hasadat! El sem hiszed, milyen hamar megnő majd! :)

Az én 11 hetesem ilyen volt: Kép

Most meg ilyen: Kép

Wepe nagyon eltűnt mostanában. Remélem, minden oké vele...

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!
Nagyon édes volt 11 hetesen a pocakod,mostanra meg szép nagy lett! :lol: Párom is megnézte,és kérdezte,hogy ikreket vársz??? Olyan nagy a pocid. :lol: :lol: :lol: :lol:
Mondtam neki,hogy nem,csak szimpla 1 fiúcska van a pocidban! :D

Wepe azt írta a múltkor,hogy azért fog ritkábban jönni,mert a munkahelyén nem nagyon mer írogatni.Amit meg is értek!Ebben a válságos helyzetben! :twisted: :twisted: :twisted:

Tabati!Merre vagy????

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Meg vagyok ám, csak melóhelyen sok munka lett, utána meg mindig el kell valamit intézni, és alig bírom behozni magamat az itthon teendőkkel ! :evil: Pedig a párom ki is porszívózott ma, csak én vagyok képtelen neki állni vasalni ....
Jó sokat írtatok :)
Tabati, biztos intézi a bababútorokat :D Kíváncsi vagyok, hogy a szülésznővel tudott újra találkozni, hogy megnézték-e a szülőszobát !
Tabati, gyere hogy mi volt !
Az kutyákkal kapcsolatban tudok néhány infót adni:
A 3 éves kutya az nem fiatal, de még nem is számít öregnek. Meg lehet még műttetni. Az én kutyám 9 évesen lett megműtve ( most 12 és az avataromban ő van ), mert rákos lett, de sikerült, nagyon aktív a mai napig, egyre kell oda figyelni, hogy nem szabad sok kaját adni, még akkor sem a követeli, mert tényleg könnyebben elhíznak, ha több kutya akkor az etetésnél kell figyelni, hogy ne vegye el a másiktól.
Ja, az én Lisám, ő lány, de szerintem a fiú kutyákra is ugyanez elmondható. Mi minden hétvégén visszük sétálni is, így a kondiját is megőrizzük
:lol: de persze kertes házban is van, de nagyon imádja a sétát, én nem tudom milyen érzéke lehet, érzi az időpontot, vagy látja, hogy más ruhában megyünk, vagy nem tudom, de teljesen máshogy fogad minket :)
Hát, az ára a műtétnek nem olcsó. Mondjuk az itteni orvos rendesen elkéri az árát mindennek. Én anno félárat fizettem: 20.000,-
Szóval nehéz döntés :?

Heni, tényleg jó nagy a pocid :)
Anyósod nem volt gyenge, ahogy viselkedett veletek :( De gondolom, most már azért jobb, hogy sajátban vagytok külön ? :D
Összepakoltad a holmikat ? Te János kórházban fogsz szülni ? Biztos, írtad már csak elfelejtettem, ne haragudj :oops:
A héten jó gyorsan bejött a meleg, szerintem, simán hordani fogjátok a nyári kismamaruhákat. :D
És tényleg pizsit kaptál valamilyent ?

Sziszkó, persze, hogy látszik a pocid :D
Remélem, hogy a másik védőnő is jó lesz, akihez fogsz kerülni ! :D
Szép kertetek van, és jó lehet a medence is :wink:
Egyszer majd én is szeretnék kertes házat, most is jól érzem magam itt a panelban, talán, mert saját, és magunk alakítottuk úgy hogy nekünk kényelemes legyen. Csak a kertben lehetnének állítok :lol: meg virágok. Nem is vágynék nagyra :)

Hétvégén elutazunk a párom nagymamájához, nem sok kedvem van, de nem tudok mit tenni, nem a családdal van a problémám, hanem nem túl kényelmes nála: csak székek vannak a nappali-konyha helyiségben ( tudjátok olyan falusi ház ), és reggel úgy ébredek, mint akit agyon vertek, amúgy is eléggé fáj mindenem amikor felkelek, hát nem tudom... most kipanaszkodom magam Nektek, meg hát a Lisám miatt is aggódom, mert nem is tudom kire bízni, előre ki kell készítenem az enni-innivalóját.
Nem tudom, hogy holnap be tudok-e nézni, ezért KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET kívánok Nektek Kismamik ! :D
Sok locsolót ! :lol: :wink:

Ja, el is fejtettem, hogy kedden voltam vérvételen, és majd május 6-án kell menni konzultációra, hogy pontosan mikor, és hogyan lesz a program. Az időpont az maradt, nem volt előre hozatal.

Jó éjt Nektek !
wepe
 
 

 
 

LÁNYOK!NAGYON KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK NEKTEK ÉS SOK LOCSOLKODÓT!!!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Sziszkó!

Látszik a hasad, ne aggódj! :wink: És nagyon szép kis házatok van, bárcsak mi is tartanánk már itt...de ami késik nem múlik. :wink:

Wepe!

Köszi neked is a kutyás tippeket, de nem hizsem, hogy lesz műtét. Párom szerint akkor nem lennének olyan jó házőrzők, ami nekünk fontos, és az elhízás az tuti meglenne, mert apósom halálra kényezteti így is őket. Naponta legalább 5x esznek és ez komoly. Van amikor csak azért, mert unatkoznak és rámásznak apósomra, ő meg azt hiszi azért csinálják, mert éhesek. Szóval nem tudom mi lesz. Még mindig nem állt helyre a rend, az egyiket már el lehet engedni, de nagyon szemtelen, mert beáll a másik elé úgy, hogy az ne érje el,és hergeli. Ezért kikötöttük újra. De éjszaka bejön a házba, viszont tegnap is ki akart menni, kaparta az ajtót, kikötöttük megint egész éjjel ugatott. Én mondjuk belealudtam, de anyósom egész éjjel virrasztott. Nagyon félek, hogy ez már kibékíthetetlen ellentét.... :( Tényleg nem tudom, mi lesz ha nem jönnek helyre a dolgok...egyik kutyától sem szeretnénk megválni.

Heni!

A másikban is néztem a hasad, és tényleg hihetetlenül nagy! :shock: :D
Bár nekem is sokat nőtt az utóbbi időben, lefényképeztük, majd felrakom ünnepek után. :wink:

Szülésznővel megvolt a randi!
Nagyon kedves volt, ahogy a telefonban is. Megmutatott egy szülőszobát, egy csomó mindent kérdeztem tőle, vagy másfél órát ott voltunk.
Nálunk alternatív szülőszobák vannak, nagyon szépek, mindegyikben van kád is. Párom teljesen meg volt döbbenve, mert ő még ott tartott, hogy kórházi kórterem, na ehhez képest ez egy hangulatos szoba volt.
Ajánlotta nekem a Bába válaszol c. könyvet, de nekem az már megvan. Felírt homeopátiás bogyókat amit majd a 37. héttől kell elkezdenem szedni, mondta a málnalevél teát is, meg a szoptatáshoz majd később szintén homeopátiás bogyeszt. Gátvédelemre rákérdeztem. Nem zárkózott el tőle, (Weleda olajjal kell masszírozni a gátat szintén a 37. héttől) , de mondta, hogy első szülésnél ne számítsak rá nagyon, hogy sikerül a gátvédelem. Természetesen megpróbáljuk, de inkább egy kis vágás, mint egy durva repedés.
Megnéztem az alapítványi szobát is, mintha szállodában lennél. Fel is írta, hogy oda szeretnék menni, de természetesen csak akkor lehet, ha épp nem foglalt.
Pénzre is rákérdeztem, hogy mennyit gondolt, de ettől teljesen elzárkózott, mondván, hogy ő nem azért csinálja, és neki megtiszteltetés, ha valaki így megbízik benne, hogy felkéri. Természetesen ennek ellenére adunk neki pénzt majd, csak még utánajárok, hogy mennyit szokás. Úgy hallottam 20-30 ezret.

Ja! És Sziszkó!

Itt a babaneten a kórházas topicban megkerestem azt a kórházat ahol szülni fogok, ott érdeklődtem, és sokan ajánlották a szülésznőmet. Kaptam priviben telefonszámot, felhívtam és elvállalt. :D legközelebb majd akkor kell hívnom, ha megyek ezekre az Nst-kre (asszem így hívják), mert azt ő megcsinálja nekem, így nem kell sokat várakoznom. Van ahol feltétel, hogy választott dokid is legyen a szülésznő mellé, nálunk lehet csak szülésznőt is választani.

Kép
Kép
tabati
 
 


még akartam írni, hogy igen, azért nem jöttem, mert takarítottam, meg pakoltuk a cuccokat, fiúk meg a bútorokat hordták ki, ma meg elhoztuk anyuéktól a kiskádat, a szekrényt, meg a babaágyat. Még mindig nincs minden a helyén, úgyhogy kell még pakoljak a szobában, de legalább már minden itt van a babának. :D
Holnap megyünk táncolni, vasárnap meg Gödöllőre, ott lesznek jó kis szabadtéri programok, hétfőn meg anyuékhoz. Úgyhogy nem tudom mikor tudok jönni legközelebb, ezért most kívánok Kellemes Húsvéti Ünnepeket Nektek!

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát, úgy látom, én maradtam utoljára, aki kellemes ünnepeket kíván Nektek. :) Vigyázzatok Magatokra és sok locsolót kívánok Nektek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziszkó, az én kórházi listám:

Kórházi lista

Kismama:
• 2 pár papucs (egy fürdeni, egy közlekedni)
• köntös
• zokni (néhány pár, de kell egy meleg is)
• 2 nagy törölköző (sötét) 1 kicsi
• 2-3 hálóing (elöl gombos), esetleg pizsama
• eü betét (inkontinencia)+ eldobható hálós bugyi (Tenafix)
• 2 szoptatós melltartó
• melltartóbetét
• tusfürdő (semleges illatú)
• puha wc papír
• intim törlőkendő
• alsónemű (sötét színű)
• fültisztító
• könyv, újság
• evőeszköz, hazajövős ruha
• ajakápoló
• sampon
• testápoló
• kozmetikai tükör
• papírzsepi
• telefon, telefontöltő
• fogkrém, fogkefe
• papír, toll
• rendszeresen szedett gyógyszerek
• szabadidőruha
• 1 kényelmes nadrág (esetleg melegítő, amiben napközben vagy)
• pólók
• mosdókesztyű
• Betadine a gátseb kezelésére


Férj:
• fényképezőgép
• szendvics, keksz, innivaló
• papucs
• szőlőcukor


Bébi:
• 2-3 textilpelus
• popsitörlő, popsikenőcs
• babaolaj
• steril vatta
• 70% alkohol
• hexaclorophen hintőpor
• Naturland babafürdető, hazajövős ruha
• 1 rövid vagy hosszú ujjú body
• 1 rugdalózó
• 1 kardigán vagy pulcsi
• sapka
• vékony takaró
• pamutkesztyű a körmei miatt
• újszülött pelenka eldobható (én Liberot vettem a 28 db-osat.)
(Kórháztól függően változik, mit kell bevinni. Vhol adnak kórházi ruhát a gyerekeknek, de lehet, hogy kipattog tőle, ezért érdemes sajátot vinni. )


Papírok:
• személyi
• TAJ kártya
• kismamakönyv
• leletek
• Házassági akvi kiv. 3 hónapnál nem régebbi


Egyelőre ennyi, aztán majd meglátjuk, hogy mi kell még. Ezt kiegészítem majd, ha hazajöttem, Neked addig úgyis van még időd beszerezni. :):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Köszi szépen a listát!Sokat segítettél vele! :lol:

Remélem mindegyikőtöknek jól telt a Húsvét! Volt sok locsolkodótok?Engem 4-en locsoltak meg (párom,sógorom,apukám és apósom),de elég is volt!Így is bűzlök! :oops: :lol: :lol: :lol:
Bográcsoztunk egyet a családdal.Fini lett a kaja.Nemrég mentek haza.

Képzeljétek tegnap voltak itt az egyik barátnőmék,8 hónapos kislánya van.Tündéri,majd megzabáltuk a párommal!Mondtam is Tominak,látod,jó lesz nekünk a kislány,nagyon jól elvolt vele! :lol: :lol: :lol:

Köszi lányok a dícséreteket pocak és kert ügyben is! :lol: :lol: :D

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Hát Sziszkó, képzeld, nálam járt egy rakat gyerek a suliból... ahányan voltak, annyiféle kölnivel... brrrrr! :lol:
Viszont jól telik a délután, igaz, uncsi egy kicsit. Egyedül vagyok, mert Miki dolgozik... :(

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Engem senki sem locsolt meg, mert én utálom, és ezt szerencsére már tudatosítottam is a környezetemben előforduló férfiakban. Kisfiú meg nem nagyon van, na neki megengedtem volna. :)
Voltunk viszont Gödöllőn vasárnap, minden évben van a kastélyban Ibolya napi rendezvény, és gyerekkel a legjobb, mert csomó gyerekprogram volt. Mi meg csak sétáltunk és gyönyörködtünk a babukban. :D Ja! És 3x is ettem fagyit... :oops: párom teljesen ki volt akadva rajtam (persze nem rossz értelemben) :oops: Plusz 10 kilónál járok, szerintem nem gáz, remélem tényleg benne vagyok még a normális tartományban. Hasamat is lemértem, 105. Egy hét alatt egy centit nőtt.

Kép
Kép
tabati
 
 


Heni!
Hol dolgozik a párod,hogy még Húsvétkor is ott kell lennie?
GRATULA A 33.-IK HÉTHEZ!!!!

Tabati!
Biztos nagyon jó lehetett Gödöllőn!Szerintem nagyon szép az a város!A fagyit én is imádom! :oops: :wink: :lol:
Most terhesen meg jobban is kívánom.Mindíg kell ennem,mikor kimegyünk a városba! :oops: :oops: :oops:
Szerintem a plusz 10 kg-od egyáltalán nem gáz!Azt mondják,hogy ugye 12 kg-ig normális a súlygyarapodás.De én úgy vagyok vele,ha 15 kg-ot szedek fel,még elmegy.Addig nem fogok aggódni! :wink:
Most így 12 hetesen tartok 1 kg plusznál.

Wepe!
Lassan 1 hete nem voltál!Gyere,mesélj,Neked hogy telt a Húsvét!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

na, ez a súly! :evil: Mindenhol mást írnak. Majd előveszem az egyik könyvemet, ott pontosan leírja, hogy minek mennyi a súlya kb. (méhlepény, magzatvíz stb) és így mennyi jön ki a végére. e aztán, hogy az is mennyire autentikus... :roll: Arra emlékszem, hogy a víz a legtöbb ami ránk rakódik. Nem is gondoltam volna. Még annak is aki láthatóan nem vizesedik. No, megyek ki is hozom és leírom nektek, hátha érdekel titeket. (ugyanis kint ülök a teraszon, és olyan boldog vagyok, hogy így műkszik a vezeték nélküli bigyó, amit páromnak vettem karácsonyra :D , pedig azt gondoltam, ha másra nem, legalább arra jó lesz, hogy a szobában nincs annyi zsinór és nem csak az asztalnál, hanem mondjuk a kanapén is lehet kényelmesen internetezni)

Kép
Kép
tabati
 
 


No, meg is van:

a terhesség végére a pici súlya: 3000-3500g
1000g magzatvíz
700g méhlepény
1500g anyaméh :!: :shock:
500g-ot nő a mell is és az élettani vízfelhalmozódás a szövetekben és a vérben: 6000g :!:

Szóval összeségében 12-14 kg-os súlygyarapodást ír. És a végefelé jobban hízunk állítólag. Na, erről annyit, hogy a barátnőm épp a végefelé fogyott...szóval majd meglátjuk, biztos egyéni. Én nem félek már, majd leadom, ha máskor nem, majd akkor ha már nem szeretnék több babut. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!
Igazad van súly ügyben!A lényeg az,hogy mindegy mit és mennyit eszel,csak Te és a babód érezzétek jól magatokat a bőrödben! :wink: :lol: :lol: :lol:
Majd lemennek azok a fránya kilók lassacskán!
Tényleg,amúgy még egy picúrt szeretnétek?Vagy kettőt? :oops: :lol: Kb mennyi időt gondoltatok a kettő között?

Vasárnap voltak itt a barátnőmék Érdről.Van egy gyönyörű,ennivaló kislányuk Niki,8 hónapos.Rakok fel két képet!

Kép Én Nikivel

Kép Párom & Niki

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


[b]Lányok hol vagytok??????[/b]

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Én itten vagyok! :wink: Egy rémes éjszaka után... :( Sajnos volt már egy kis aranyerem (bocsi, nem köntörfalazok :oops: ) régebben, de kis lioton gél és sosem jött elő újra. Na, de tegnap este!!! Ilyet még nem éltem, de azt azért nem részletezem, a lényeg, hogy nagyon megijedtem, én akkorának éreztem, mint a ház, de ma reggel a doki megnyugtatott meg bekentem körömvirág krémmel, úgyhogy reggelre szépen el is múlt). Szóval írt fel valami krémet, mondta, hogy alig látszik valami ne aggódjak a szüléstől sem lesz durvább és ha nagy is lenne akkor sem adna mást várandósság alatt. Na, amit meg adott nem nagyon tetszik nekem, elolvastam a tájékoztatóját, és nem merem bekenni. Úgyhogy marad a körömvirágkrém...egyelőre, aztán majd kitalálok valamit. :( Nem fáj szerencsére, csak kellemetlen.

De jó hírek is vannak, mert tegnap voltam a nődokinál is és minden oké, bár még mindig faros a Drága, de van még 6 hete, hogy beforduljon. No, ennyit rólam!

Sziszkó!

Nagyon ki vagy virulva! :D Én nem hittem el, hogy a várandósság tényleg ezt teszi a nővel, pedig nekem is mondták, de én semmi különöset nem láttam magamon. De most, hogy téged látlak, téééényleg! :D És nagyon jól áll nektek a baba, párodnak is! :wink:

Ja! Minél hamarabb szeretnénk másik babát, és négyig meg sem állunk! :D Komolyan. Persze ez sok mindentől függ, de ez a terv. Bármi lesz, babinak testvér mindenképp kell, szóval kettő az alap. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!
Őszínte részvétem az aranyér miatt! :oops: Bár még nekem nem volt,de gondolom,nagyon kellemetlen lehet! :roll:
1 nappal elkéstem,de boldog 29.-ik hetet Nektek!
Örülök,hogy rendben van minden Nálatok is! :lol: :lol: :lol:
Ma voltunk uh-n!Jók az eredmények.Mindene a helyén van!megvannak az ujjacskái és a lábújjai is! :lol: :lol: :lol:
Azt mondta a szonográfus csajszi,minden mérete megfelel a korának.
CRL: 64 mm
BPD: 22 mm
NT: 2 mm
Még nem tudom ezek mit jelentenek,de mindjárt utánanézek!

Én se látom magamon,hogy ki lennék virulva a terhességtől,de Neked elhiszem! :wink: :lol:
Bár boldog vagyok az biztos!Most,hogy a 12.-ik heti vizsgálaton túl vagyok,azért kissé megnyugodtam. :D

Hú,4 baba!Merészek vagytok!De csak bíztatni tudlak!Hajrá!!! :lol: :lol: :lol: Szép a nagy család! Neked és párodnak van tesója?

Remélem Henivel és Wepével minden oké! :roll: Már rég írtak! :shock:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok! Sorry, egy kicsit eltűntem mostanában, mert festés volt, rendbe tettük Beni szobáját (amit meg kell osztania velem) :), és mostmár majdnem minden a helyén is van. Hoztam Nektek pár képet:

Kép Kép Kép Kép Kép

Az utolsó kép egy játéktároló, amit varrtam. Nem nagyon látszik, de van rajta két zseb is...:) Sajnálom, hogy nem tudok olyan képet csinálni, ahol az egész szoba látszik, nagyon hangulatos lett. :) Viszont a pelenkázóasztalhoz a sarokrészt még meg kell csinálni, hogy a sarokba tudjam tenni. :) Így jobban is néz ki és nagyobb is a hely.

Tabati
, írtam Neked a gondod miatt a júniusi topikban, tényleg érdemes kipróbálni. Nekem legalábbis nagyon bejött az, amit kipróbáltam. Ha akarod, szívesen átküldöm a többit is.

Sziszkó, mondom Neked is: van két homeopátiás füzetecském... Homeopátia babáknak és mamáknak a címe. Két kötetet kaptam: Várandós kismamáknak és Születéstől gyermekkorig. Ha esetleg patikában jársz, utánaérdeklődhetsz, de ha kell, szívesen átküldöm Neked mailen. (Remélem, át tudom...:)) Ja, és kaptam egy nagyon jó könyvet pdf-ben: Anya, taníts engem a címe. Ebben motoros és koordinációs fejlesztések vannak leírva már az első hónaptól. Ha akarod, ezt is szívesen elküldöm, és Wepe, természetesen Neked is! :) Ez a könyv a Brendonban 3000 Ft.

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok Lányok !

Bocsánat, hogy nem jöttem, nem tűntem el, csak pihegek, próbálom magamat itthon behozni a húsvét után.

Sziszkó, örülök, hogy minden okés volt az uh-on, és túl vagy az első 12 héten, elmúltak a rosszul létek ?
Nagyon boldog és vagy a babával :) , és tényleg jól áll Nektek, párod lányos apukának néz ki :wink: gondolom, még nem tudjátok, hogy mi lesz, mert írtad volna!

Heni, szép lett a babaszobátok :), én azt hittem, hogy a múltkor már teljesen kész vagytok vele, és az ágyikója a megfestett fal mellett/alatt lesz. Ötletes a pelenkázód, hogy sarokba lehet tenni, mert így több minden el fér rajta.
Kimásoltam a kórházi listádat, gyűjtögetem az infókat :wink:
A 3 hónapnál nem régebbi anyakönyvi kivonaton meglepődtem, hogy "ennyire" frissnek kell lennie, gondolom, nem adják ingyen, bár nem tudom, hogy mennyibe kerül :oops:
Nekünk is kellett vinni egy közjegyzői nyilatkozatot, amiben a párom vállalja babát, és a nevére veszi, mert mi nem vagyunk összeházasodva. Az majdnem 15000 Ft volt.
Nekem is elküldheted a füzetecskéket és a könyvet, ha nem probléma :)

Tabati, remélem, kilábaltál az aranyeres problémádból, és remélem segített a körömvirág krém !(( egyébként én is küszködöm egy kicsit, néha, de én nem merek orvoshoz menni, azt sem tudom melyikhez kellene :oops: ))
Nektek sikerült a pakolás, és a szoba berendezése ? Megnéznék, hogy milyen lett, tehetnél fel te is képet !
Dicséret az ablakpucolásért, hogy bevállalod, de vigyázz Magatokra ! :)
Kutyák jól viselkednek , helyre jöttek a dolgok ?
:lol:

Heni, Tabati Ti mikor mentek vizsgálatokra ? Lassan sűrűbben kell majd menni vagy az odébb van még ? :oops:

Kicsit aggódom két dolog miatt:
1-Egészségpénztárba 20000 Ft-ot utaltattam, és csak 16700 körül lett az egyenlegem, de nem részletezték, hogy mi a levonás: kezelési ktg. vagy kártyadíj. Azt hiszem, hogy megvárom a köv. hónapot, hogy akkor mennyit vonnak, mert ha így marad, akkor dühbe jövök :twisted:
2-A napokban jött meg, de alig, és azt vettem észre, hogy egyre gyengébb hónapok óta. Páromnak kezdtem parázni, hogy nehogy elmaradjon, és még babánk sincsen :( Szerintetek ez normális ? :shock:
A húsvét jól telt, csak fáradtak voltunk a kevés alvás és a vidéki levegő miatt. Csak a család locsolt meg. Én sem szeretem a locsolást, de a családnak nem mondhatom, hogy nem, én azt szoktam, hogy a saját parfümömet adom oda, és így elkerülöm az illatok keveredését.
A bátyám szódával locsolt meg :lol: És kölcsönzött nekünk 2 nyuszit is a párom bátyáék gyerkőceinek húsvétra. Élvezték, hogy simizhetik őket :lol:

Szép és kellemes hétvégét Nektek !
wepe
 
 


Heni!
Én is nagyon megköszönném ha átküldenéd őket!Az email címem: nyszilvia@citromail.hu
Naon szép lett a babaszobátok!Jó Nektek,hogy lesz külön szobája a picinek!Barátnőm is azt mondta,hogy kislányuk az első perctől kezdve külön szobában van,és párom is így látja jónak.Csak nekünk még variálni kell a fűtéssel.Jelenleg csak padlófűtésünk van a házban és a babának ez kevés fürdéskor.Számításba jött,hogy egy hűtő-fűtő klímát rakatunk fel,az legalább nyáron is jó célt szolgálna.Vagy pedig egy kisebb kandalló (amit készen lehet kapni kb 70 ezerért)Szóval még filózunk,hogy lenne jobb.Ja és mivel nincs külön szobánk valószínű,hogy a nappaliban rendezzük be neki az egyik sarkot.

Wepe!
Nem,még nem tudjuk a nemét. :lol: Kb 3 hét múlva megyünk 4D-re,majd akkor megtudjuk!Tegnap ha akartam volna se tudtam volna meg,hisz a kis drága úgy keresztbe tette a lábait,ahogy csak kell! :oops: :wink: :lol: :lol:
Mondtam páromnak,amit írtál,hogy ő olyan kislányos apukának néz ki.Erre azt üzente Neked: "Picsán leszel rúgva!" :oops: :lol: :lol:
Remélem nem haragszol,ezt csak viccből mondta,nem komolyan!Azért volt ez a reakciója,mert ő inkább kisfiú párti! :lol:
Mi se vagyunk összeházasodva,és megrökönyödve olvastam,hogy majd 15 ezer ft az apasági nyilatkozat? :roll: :twisted:
Azta!!!Nem semmi,el vagyok ájulva.És amúgy mennyi idő alatt van kész?Bementetek a polgármesteri hivatalba és rögtön megírták vagy több nap,hét mire megkaptátok?

Wepe,nyugi a mensid miatt,nem hinném,hogy elmaradna!Ilyen fiatalon?Szerintem képtelenség!

Heninek azért mostmár bármikor mennie kell a kórházba,nem? :lol:
Csak azért írom,mert a régi topicomat néha olvasgatom,a májusit (én is akkor szültem volna,ha a baba megmarad az ősszel) és ott már két kismama megszült,pedig május végére voltak kiírva!Igaz az egyiknek ikrei lettek,azok meg alőbb szoktak kibújni! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!
Wepe, ezzel érdemes lenne elmenni orvoshoz. Bár nem tartom valószínűnek, hogy ne tudják később megoldani bmivel, de azért jobb lenne, ha mégsem gyógyszerek hatására lennél várandós... én megkérdezném a nőgyógyászt erről.
Nálam vizsgálat csak május 8-án lesz legközelebb, akkor viszont CTG is lesz, amin Beni életfunkcióit nézik kb 20 percen át. Ez után minden héten kell menni CTG-re, de azt nem muszáj Pesten csináltatnom, mert vszínű, hogy itt a helyi kórházban is megcsinálják. Kíváncsi leszek az orvosok hozzáállására... és védőnő van hétfőn. Naja...:?
Nem tudom, mennyibe kerül az anyakönyvi kivonat, remélem, nem kell fizetni érte, hiszen megvan az eredeti, csak kell egy másolat róla... hogy minek, azt nem tudom. :roll: Már elment a mail. :)

Sziszkó, túl vagy a 12. héten! :) De jóóóóóóóóóóó! Gratula!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziszkó, most nézem csak, hogy nem is olvastam az üzidet. Persze, természetesen átküldöm az anyagokat, de ha nem haragszol, már csak holnap. Mára már nagyon kész vagyok...
Képzeld, ismerek egy 25 hetes kismamát, akinek kb akkora a pocija, mint most Neked. :)
Nem tudom, mikor kellene mennem a kórházba, de én még nem szeretnék. :) Június 3-ra vagyok kiírva, de max 2 héttel jöhet korábban Benito. Szóval addig még durván egy hónap van... :? Remélem, ezt azért még kibírja a drágám, mert nőnie kellene még egy picit... múlt pénteken még csak kb 43-44 cm volt és csak 1,8 kg. Persze mostmár biztosan nagyobb, de akkor is olyan picurka még... Ahhoz képest, hogy van egy leányzó a júniusi topikban, akinek a babája a 32. héten volt 2700 gramm, Beni igazán nem nagy... úgyhogy hadd nőjön még. Én nem siettetem ezt az egész születés-dolgot. Remélem, ő tudja majd, hogy mikor kell jönnie. :)

Szóval holnap megy a mail... Remélem, Tabati sokkal jobban van már a tegnaphoz képest! Jó éjt mindenkinek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziszkó, ment a mail. :)
Cupp mindenkinek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!
Köszi szépen,megkaptam! :lol: :lol: :lol:
Rakok fel a babóról képet,ami most pénteken készült! :D :) :lol:

Kép 12 hetes pocaklakó

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó és Wepe, azóta ment még egy. :) Sziszkó, már nagyon szép nagy babátok van. Mekkora már a drága? :)

Wepe, jól vagy? Tabati, régen írtál már... remélem, minden oké...

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!
Igen,szépen növöget!Már 6- 7 cm között van! :lol: :lol: :lol:
ÍRtam egy email-t,hogy amit utoljára küldtél,abban nem volt semmilyen link,így nem tudtam megnyitni! :cry: :cry:
A múltkor kérdeztem,de lehet hogy nem vetted észre,a párod hol dolgozik?Mi a foglalkozása?Csak mert írtad,hogy még húsvétkor is dolgozott! :roll:

Tabati!
Tényleg,mizu Veled?Aranyér már múlóban?
Remélem jól vagy és a baba is! :wink: :lol: :lol:

Wepe!
Te is jelentkezz!Hogy vagy? :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden oké, prpblémám megszűnt teljesen! :D

Heni!

Azért köszi a homeos tanácsokat, Magdi már elküldte nekem priviben a két linket, amit még nem néztem meg :oops: , de legalább megvan és tuti jó dolgok vannak benne. Viszont az Anya taníts engem címűt nem ismerem, azt szívesen venném. A címem elküldöm priviben, mert nem emlékszem, hogy elküldtem e már régebben. :oops:

Babaszoba gyönyörű, én is azt hittem, hogy marad a fánál a kiságy, de a pelenkázó is szupi lesz ott. :wink: Aztán később meg lehet lejjebb is festeni és valamiféle játszósarkot kialakítani a babunak, ha már nem kell a pelenkázó. :)

Sziszkó!

Húha ez a kép... :roll: :shock: Bocsánat, de én sosem tudok kivenni semmit ezekből az uh képekből... :roll: :lol: Segítenél? :oops: Mert jelenleg csak a bal oldalon látok egy ufó fejet, és hozzá két hatalmas szemet, de az igaziból tuti nem is a feje... :roll: :oops: :lol:

Wepe!

Szerintem is a dokit kéne megkérdezni a problémádról, fontos lehet, ha tényleg úgy vetted észre, hogy kevesebb. De lehet az is, hogy ez normális és nem kell aggódni. Az szerintem is szinte biztos, hogy nem fog elmaradni a vérzésed, azért az nem megy ilyen könnyen... :lol:

Aranyérrel a sebészetre kell menni. De ha nem annyira gáz, akkor szerintem is felesleges. Először amikor kijött nekem alig mertem elmenni, mert nem is tudtam, hogy mekkora a gáz. Dokitól is féltem, meg a kényes szitutól. Bementem, monstam, hogy talán ez a bajom, doki rögtön bezárta az ajtót és csak megnézte, kis probléma volt. Most azt hittem ez sokkal gázabb, de nem mára teljesen elmúlt. Most is elmentem, de felesleges volt, mert ugyancsak megnézte, felírt krémet, amit kiváltottam ugyan, de nem kentem azzal, mert nem mertem a babu miatt. Legközelebb el sem megyek dokihoz, mert annyi homeopátiás cucc van rá, meg házi praktika ilyesmik. Persze ha nagyon fáj és vérzik akkor azért jó ha látja orvos.

Szobában még mindig nincs teljes rend, meg nincs is nagyon mit lefotózni, hisz mi nem festettünk, meg semmi, simán a mi szobánkba lett bepakolva minden. Majd ha elkészül a házunk és az ottani gyerekszoba, akkor tuti rakok fel. :wink:

Kutyák sajna még mindig háborúznak. :( Kaptunk viszont egy jó tanácsot, amit ki fogunk próbálni. Veszünk nekik szájkosarat és elengedjük őket, aztán döntsék el ki a főnök. Bajuk nem lesz, kicsit birkóznak majd. Remélem ez segít és pár nap múlva már a szájkosár sem kell. Sajnálom őket, de még mindig jobb talán egy szájkosár, mint egész nap kikötve lenni...

Kép
Kép
tabati
 
 


Az a helyzet, hogy a kiságyat nem akartam semmiképpen fal mellé tenni, mert szakmai tapasztalat, hogy van pár olyan tanítványom, akiknél ez miatt nem alakult ki rendesen a térlátás. Nem szeretném, ha Beninek a suliban mindenféle tanulási nehézsége lenne a figyelmetlenségem miatt. Így a szoba közepén lesz, ahonnan mindenfelé lát. ÉS igen, úgy terveztem, hogy abban a sarokban olvasósarkot fogok csinálni neki később, vagy egy olyat, ahová félre tud vonulni. :)

Sziszkó, Miki Dorogon dolgozik a Sarpinál (ami eddig Hulladékégető néven futott, veszélyes hulladékot égetnek) és folyamatos műszakban dolgozik. 6+4-ben, ami azt jelenti, hogy 2 nap délelőtt, 2 nap délután 2 nap éjjel és aztán 4 napig itthon van. Csak ha úgy jön ki a dolog, hogy a két nap délután épp karácsonyra esik, akkor is menni kell. Nincsszünet, viszont így szerencsére elég sokat van itthon. Azért írtam, hogy ha 6 nap szabit kap mondjuk Beni születésénél, akkor 14 napot van itthon egyfolytában. :) Így fog tudni segíteni...

A linket küldöm mégegyszer, bár lehet, hogy megpróbálom itt priviben elküldeni, én is ide kaptam. Hát csak összejön... :):):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Tabati!
Szóval a képmagyarázat!Bal oldalon van a feje(ami szegénykémnek tényleg egy ufóra hasonlít :oops: ) és abban is látszik a két agyféltekéje(először azt hittem azok a szemei :roll: :lol: ), látszik a két szeme,az orrcsontja a két kezecskéje,amik a kerek pocija mellett vannak.És a pocija a jobb oldali nagy kör! :lol: Lábai is vannak Néki,de a szonográfus csajszi azt mondta,hogy egy az egyben nem tud képet adni róla.Csak így tudta vagy csak a lába lett volna rajta és a többi része nem! :lol:
Szerintem ezzel így jobban jártunk!
Ja és a lábairól annyit,hogy keresztbe voltak neki rakva,tehát ha akartam volna se tudtam volna meg,hogy kukis e vagy nunis! :lol:
Örülök,hogy már jobban vagy! :D :) :) :D

Heni!
A párom is most hasonló munkahelyre jelentkezett,mint ahol a párod dolgozik!Majd május közepén szólnak neki,hogy sikerült e!Szegény már tiszta ideg,hogy most akkor mi van!Nagyon jó lenne ha felvennék,művezetőnek jelentkezett,pénben se lenne mindegy!
Én aztán tudom milyen folyamatos műszakban dolgozni! 6 évig dolgoztam az Állami Autópályánál,amikor még a kapuk álltak az autópálya lehajtóknál.És hát nekünk se volt ünnep!Ha ránk esett a műszak,menni kellett!Az 5 január elsejéből háromszor mentem 1.-én reggel fél 6-ra!Gondolhatjátok! :shock: :oops: :wink:
Viszont az is igaz,hogy több szabadidőm volt,mint a Bosch-ban.Itt ugye hétfőtől sokszor szombatig dolgozunk.(dolgoztam)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Ahha! Most már tisztul a kép! :lol: A feje akkor ha jól látom felülnézetből látszik, ugye? A másik oldalt még mindig nem veszem ki, de már feladtam. :lol:

Heni!

Ez durva! Ilyenről még nem is hallottam! :shock: De gondolom nem törvényszerű az, hogy ha valaki a fal mellé rakja a kiságyat akkor tuti nehézségei lesznek a suliban. Mert a legtöbb ember oda rakja. Sőt, minden bútort felpakolunk a falra, mert így nagyobb tér marad. Akkor úgy látszik szerencsére nálunk sem lesz fal mellett, mert a mi ágyunk mellett lesz, és valamiért úgy alakult, hogy nekünk hiába a sarokban van az ágyunk, nem ott van a fejünk, hanem a másik oldalon. Na jó....azért, mert párom a jobb oldalán szeret aludni úgy, hogy a fal fele legyen fordulva, és ez csak így volt megoldható. Mindegy is, a lényeg, hogy így nem a falnál lesz a kiságy. Nagyobb korban gondolom ez már nem számít ugye?

Kutyik!

Valaki ajánlotta, hogy vegyünk szájkosarat és úgy eresszük össze a kutyákat, így nem tesznek kárt egymásban, de megküzdenek, és majd meglátjuk mire jutnak. Vettünk is a vadabbnak. Eredmény:

Először sírt és le akarta szedni a szájáról, aztán meglátta a másik kutyánkat, nekirontott. Erre a kicsi háttal fordult neki, szerintünk jelezve, hogy megadja magát és nem mozdult. Így álltak egy darabig, a vadabb kutya a másik hátán. Vártunk mi lesz. Kicsi (talán megunva az álldogálást) elindult, vadabb kutyink megint morog és nem engedi. Hát szétszedtük őket, mert a kicsi már nagyon remegett. Után a nagy megint sírt és megpróbálta leszedni a szájkosarat. Pici meg úgy remegett, mint még soha. Úgyhogy nem próbálkozunk tovább, mert tényleg félő, hogy szívrohamot kap. Megépül a kenel, aztán felváltva lesznek benne. Később meglátjuk...lehet, hogy tényleg még mindig tüzelnek a kutyák és jobb lesz később, bár bevallom, kezdem elfogadni, hogy az egyik mindig el lesz zárva... :(

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, felnőtt korban persze hogy nem számít. De gondolom, emlékszel, hogy alsósokat tanítottam, mielőtt betegállományba mentem. Szinte az összes tanulási nehézséggel küszködő gyerekemnél erre volt visszavezethető a probléma. Persze nem mindenkinél lehet ez így, és amennyire én emlékszem, a mi kiságyunk, sőt az öcsémé sem volt sarokban. Megmondom őszintén, én ez miatt nem értek egyet a rácsvédővel sem. Persze néhányan biztosan leszednék a fejem más fórumokon ezért, de én meg vagyok győződve arról, hogy lehet baj forrása, ha nem alakul ki a megfelelő térlátás. Mindegy, lehet szakmai ártalom is, de én azt mondom, legyen ez a legnagyobb gondom a gyereknevelésben. :):)

Szegény kutyik...:( Nagyon sajnálom őket... ez csak tüzelés alkalmával van? Régebben nem voltak ilyen gondok velük, nem?

Sziszkó, remélem, sikerül a meló a párodnak... írj majd, hogy mit válaszoltak.

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Ja, nem is felnőttkorra gondoltam :lol: csak mondjuk ha már nem kiságyban alszik majd. De gondolom akkor sem gond már. Én nem emlékszem anno mi hogy aludtunk, majd megkérdezem anyut. Tanulási nehézségen mit értesz? Komolyabb problémákat, vagy aki mondjuk kicsit nehezebben tanul mér az is? Én elég nehéz tanulós voltam, sokat magoltam is, de nem volt annyira gáz azért. Tesóm meg semmit nem tanult, mégis ment neki minden. De tényleg a többség falhoz állít mindent... Nektek akkor nem lesz rácsvédőtök sem? Én sem tartom fontosnak, de azért nézegettem a vaterán, meg a teszveszen, de nem döntöttem el, hogy tényleg kell e az nekünk.

Kutyik!

Azt hizsem, hogy Briós (a nagyobb termetű, de fiatalabb) még annyira fiatal volt, hogy nem is értette, hogy Morzsa miért van ilyenkor megőrülve, meg miért jár át a szomszédba. Rendesen ilyenkor hiányzott is neki szerintem, mert Morzsa többször ott is éjszakázott, ő meg itthon szomorkodott. De szomszéd lánykutya elpusztult (szerencsére, mert ha érte küzdöttek volna, akkor Morzsa belehal tuti, máshova nem tudnak átmenni, csak ahhoz a szomszédhoz. Hátsó lánykutyák plátói szerelem, de szerintünk mégis azon megy a vita) Most meg talán már ivarérett lett és elkezdődött ami elkezdődött már 3 hete tart. Remélem csak a tüzelés miatt és utána kibékülnek, de tényleg már nem is tudom...

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati drága, én úgy tudom, ha a fal mellé van állítva a kiságy, az nem baj, csak sarokban ne legyen, mert ott két irányban is korlátozva van a látása. Igazából ez csak az első 5-6 hónapra vonatkozik, utána elvileg oda teheted, ahová akarod... még főiskolás koromban hallottam erről először. Akkor jött hozzánk egy előadó, aki azt mondta, hogy minden szülő számára kötelezővé tenné Ugo Pirro könyvét, aminek az a címe, hogy A fiam nem tud olvasni. Na, ebben a könyvben nagyon jól le van írva szakmailag is, hogy mit kell tenni annak érdekében, hogy agyerek ne legyen iránytévesztő, vagy hogy hogyan lehet a dyslexiát elkerülni már csecsemőkortól. És tényleg nagyon sok problémás gyerkőc van...
A tanulási nehézség alatt nem azt értem, amit írtál, hogy Te is nehezebben tanultál. Én is a magolós típus voltam mindig... a gimiben a matektanárnőm mindig azt mondta, hogy piszok nagy mázlim van, mert jó seggem van a matekhoz. Mármint hogy nem megtanulom, hanem, hogy "beseggelem". Addig ülök fölötte, míg meg nem tanulom. Végig hármas-négyes voltam matekból, de ötösre érettségiztem, a fősulin meg abból éltem, amit a gimiben "beseggeltem". Az államvizsgán is ötöst kaptam matekból... :):)

A rácsvédővel kapcsolatban: ha elkezd forogni majd néhány hónaposan, meglátom, hogy mennyire van rá szükség, de nem szeretném... viszont láttam egy nagyon jó megoldást, ami nem zavarja a babát sem a kilátásban és engem is megnyugtatna: magára a rácsra van egyenként ráhúzva egy-egy szivacs, ami színes anyaggal van bevonva. Sajnos most nem találom, de azt hiszem, a vaterán láttam először... ha meglesz, felrakom a képet róla. Így ő is átlát a rácsok között, és én is látom őt... elkészíteni meg tényleg nem nagy művészet.

A kutyikkal kapcsolatban: nem lehet, hogy rendbe jönnének, ha hoznátok hozzájuk egy lánykutyát kölcsönbe? Csak arra az időre, amíg megtörténik, aminek meg kell történnie... anyukámék hasonlóan jártak Dylannel meg a szomszéd kutyával. A szomszédban volt egy lánykutya is, képzeld, szétszedték a kerítést, összemarakodtak rajta. Aztán vhogy összekeveredtek a lánykutyival, mindketten elvégezték a dolgukat- gondolom azért nem egyszerre, és azóta szent a béke köztük. Azt persze egyikőjük sem tudta, hogy a csaj is hormonzavaros, mert ivartalanítva van... gondolom, különösebben nem érdekelte őket. A lánykutya még billegette is magát a fiúk előtt...

Wepe
, hová tűntél?? Jól vagy? Minden oké? Remélem, csak dolgozol és azért nem tudsz jönni.

Sziszkó, holnap fordulunk! :) Nekem mától még 44napom van hátra, bár a védőnő tegnap azt mondta, lehet, hogy csak 2 hét... :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

2 hét? :shock: Na ne viccelj!! :shock:

El tudom képzelni a rácsra mit gondoltál és tényleg jó megoldásnak tűnik. :wink:

Kutyás megoldás is jó lenne, de honnan szerezzünk egy ilyen lánykutyát...? :roll: Meg az az igazság, hogy mi párommal nem nagyon tudunk ezzel foglalkozni, mert dolgozunk. Apósom foglalkozik velük, eteti őket, türelmes nagyon, mindig kézzel eteti, ha száraztápot kapnak. És ennek ellenére már rajta is látom, hogy mennyire elege van ebből a helyzetből. Úgy látom inkább várakozó állásponton van. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!Boldog 30.-ik hetet Nektek!!!!!

Képzeljétek ma megyek az egyik barinőmmel,ő 19 hetes jelenleg védőnői előadásra.Ez nem kötelező, asszem 5 alkalommal van,minden héten csütörtökön.Az első előadásról lecsúsztunk a múlt héten,akkor a jogi kérdésekről volt szó ha jól tudom.Pedig az is érdekelt volna.Na mindegy.Majd írok,hogy ma miről volt szó.
Meg tegnap láttam 2000ft-ért kismamafelsőt.Szerintem egyet veszek ma.Majd valamelyik nap csinálunk úgyis pocakfotót és majd abban fényképeztetem le magam,hogy Ti is lássátok! :lol:

Heni!
Már lehet,hogy csak 2 heted van hátra???Biztos nagyon izgulsz már! :oops: :lol: Vagy nem? :lol:

Wepe???????

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Tabati, Te ma lettél 30 hetes! :) Gratulálok! Sziszkó, Neked tegnapra (és innentől erre a hétre) boldog 14. hetet kívánok, merthogy mától már a 14.-et "taposod" Te is... :)

Miki egyik kollégájának a felesége szült, 4 héttel korábban, mint a kiírás szerint kellett volna, 3,7kg lett a kisfia és 53cm. Képzeljétek, mekkora lenne egy hónap múlva már, ha kivárta volna az idejét... Sztem csak erről beszélt a védőnő, hogy nem ő az egyetlen ma már. A frontok, a hirtelen jött meleg nagyon befolyásolja a bébiket... 2 hét múlva pedig már a 37. héten járunk már, bár sztem Beni bébi nőhetne még... Meg voltam ijedve, hogy milyen kicsi a hasam... most járt itt az egyik bnőm, ő meg azt mondta, határozottan nőtt, mióta nem találkoztunk, és hát az utsó hónapban még úgyis fog. Hát én is ebben reménykedem. Vagy az is lehet, hogy túl friss az élmény a 86 kg-ról? :) Most még mindig csak 81 vagyok... és 117 cm a pocim körben. (86 kg-san csak 113 volt...) :):):)

Egyébként nem izgulok, inkább csak azért, hogy minden rendben legyen Benivel. Velem nem tudom, rendben lesz-e, de ez egyáltalán nem érdekel. A fájdalom sem, meg semmi sem... :):):) Azt eddig már nagyon sokan kibírták és nem volt semmi baj, miért pont velem lenne? :):):) Beni meg amúgy is bmit megér...

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok Lányok!

Jelentem megvettem ma az első kismamaruhámat! :lol:
Azt amiről írtam délelőtt.Végül is piros színűt vettem és fekete apró virágmintás.Le is fényképeztettem magam benne,de nem tudom,mikor kerül majd ide fel.Ugyeanis párom 2 napja kezdett egy angol tanfolyamot ( amunkanélküli fizeti neki),és minden nap mennie kell délelőtt,ha meg itthon van,akkor szorgalmasan tanul.
Most is! :lol: :lol: :lol: :wink:

Heni,Tabati!
Tudom,már régen voltatok a 12.-ik hétben,de akkor Nektek kellett vérvételre menni?És vizeletvizsgálat is volt?
Most egy kicsit megijedtem,mert én csak uh-n voltam,a dokinőm nem mondta,hogy kell vérvétel is! :roll: :shock:

Na,megvolt a védőnői előadás.A szülésről volt szó.Mikor kell bemenni a kórházba,mik a jelei,hogy nemsokára menni kell,miket kell bevinni magunkkal stb... Érdekes volt,megérte elmenni.
A tágulást lehet befolyásolni,sürgetni málnalevél teával meg homeosbogyókkal.Tudtátok?

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, én 13+2 voltam, amikor a kombinált szűrést megcsinálták, és akkor voltam vérvételen és egy teljes laborvizsgálaton is. Tudod, a kombinált szűrésen nézték a Down-kór és az Edwards-kór valószínűségét, nálam 3 markert néztek: a PAPP-A szintet, szabad ß-HCG szintet és tarkóredő vastagságot. A komplett 12 hetes genetikai uh-t is akkor csinálták. Ez után a betöltött 16. héten csinálják az AFP-t is, ami nagyon gyakran ad rossz eredményt.
Ahhhha... a homeos bogyók nagyon jók. Holnap el kell mennem a patikába és venni pár dolgot a kórházba majd ezekből... megkaptad a linkeket? Itt küldtem priviben. A málnalevél teát és ezeket a homeos bogyókat is a 34-36. héten szabad csak elkezdeni.

Wepe, mi van Veled? Eltűntél...

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok !

Heni, biztos minden rendben lesz Beni babával és Veled, ő nagyon jó baba :D :D :D Tudja, hogy melletted biztonságban lesz :wink:
És Te annyira pozítívan állsz a dolgokhoz !
A levélben nem jött át a link, így nem tudtam letörlteni.

Tabati, remélem, javult nálatok a kutyik "összeférése", megértem apósodat, hogy vár türelemmel, és hogy megpróbál mindent megtenni a békesség érdekében, és remélem sikerrel jár/jártok :wink:

Szerintem, is jó lehet, magára a rácsra szerelhető védő, de még nem láttam olyat. Eszembe jutott, hogy régen sem volt ( amikor mi voltunk babák, mégis itt vagyunk :lol: ), csak "mostanság" jött divatba/szokásba. De Heni, igazad van a térlátással kapcsolatban.

Olvastam két cikket:
1. Hogy az egyes lombik beültetés sikeresebb, mintha többet ültetnének be.
Heni, Te jutottál eszembe, mint élő példa :D
2. Ázsiai biliről, egy anyuka már fél éves korától bilire szoktatta a babáját, kíváncsi lennék, hogy gyakorlatban hogy működhet :)
Majd megkeresem, ha érdekel Titeket.

Mindenkinek szép napot ! :D
wepe
 
 


Wepe, nagyon aranyos Tőled, hogy eszedbe jutok... :):) Az ázsiai bilis cikket én is olvastam, és sztem lehet is benne vmi, csak ahhoz nagyon sok időt kell töltened a bébivel. Ismerned kell minden apró jelzését, ami végülis megoldható, bár sztem nem minden szülő tud annyi időt tölteni a babájával, amennyit szeretne (pl munka miatt). Szóval ha össze tudod hozni, hogy teljesen együtt "éljetek", akkor nagyon is el tudom képzelni, hogy működik a dolog. :) Ja, és hát a bilizéshez még az is kell, hogy üljön a baba, fél évesen meg sztem még nem ülnek... vagy igen? :oops:
Ment privi Neked is.

Tabati, Neked elküldtem már a könyvet? Ne haragudj, de nem emlékszem rá... ha nem, kérlek, szólj, és küldöm máris.

Sziszkó
, hogy vagy?

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!
Privit nem kaptam! :cry:
Köszi kérdésed,jól vagyok! :D
Ma voltam a pajzsmirigy kontrollon.Nincs semmi,az ultrahang se mutatott ki semmit,de a biztonság kedvéért hétfőn reggel mehetek vérvételre!(Ide most a pajzsmirigyes doki küldött)
De lehet,hogy kedd reggel is mehetek vérvételre.Ugyanis kedden kell mennem a dokinőmhöz,és megemlítem neki,hogy most akkor nem kell mennem vérvételre vagy csak ő felejtett el szólni!? :roll: :shock:

Jajj,takarítanom kellene,de semmi kedvem hozzá! :twisted: :oops:
Pedig már a porcicák nagyon huncutul néznek rám! :lol: :oops: :wink:

Heni,Tabati!
Nektek a párotok odaszokta rakni a fejét a hasatokhoz?
Nekem a párom igen,hallgatózik. :lol: És azt mondja,hogy "bugyogást" szokott hallani.Ez mitől van szerintetek?
Ilyenkor csak én emésztem a kaját vagy a baba úszkál ide-oda? :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, néha megőrül a babanet... nálam már a kimenő listán van, de ezek szt Hozzád nem jutott el. Mindjárt küldöm megint.
Bugyogást hall a férjed? :) Ez édes lehet... Hallhatja azt is, ahogyan "emésztesz", nem tudom, hogy a bébi mocorgását hallhatja-e... elvileg már egy ideje mocorog, tehát keverheti a magzatvizet, de sztem Te hamarabb fogod érezni azokat az apró "bugyogásokat", ahogyan ő hallani fogja. Azt tudom, hogy a szívhangot elvileg a 24-25. hét körül lehet hallani, ha a pocakodra teszi vki a fülét, de Beniét nem lehetett csak a 30. hét után.
Persze, a vérvételre kérdezz rá... nekem kellett mennem, de nem tudom, hogy az kötelező volt-e vagy sem... én azt hiszem, akkor van az első nagy labor. Szóval küldöm a privit. :)
Pusssz!

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!
Köszike Drága,megkaptam a linket! :lol: :lol: :lol:
Mondtam páromnak,hogy majd ő is hallhatja a szívhangot,de majd csak a 30.-ik hét körül!Erre Ő: "De kár,hogy az még olyan messze van!" :D :D :D
Pusszancs

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Drága Sziszkó, nagyon örülök, hogy végre átmentek. A férjednek nem feltétlenül kell várni addig... ha elmegy Veled orvoshoz, hallhatja a doppleren keresztül is. :):)

Képzeljétek, ma írt egy nagyon régi bnőm, még egy osztályban érettségiztünk, nagyon szerettük egymást (csak aztán ő Pestre került, és elmaradozott). Szóval június 6-án lesz az esküvőjük,és meghívott rá. :) Elvileg addigra Benitonak már meg kell születnie... így írtam neki, hogy igazolt távollétem lesz az esküvőről... De tök aranyos tőle, hogy gondolt ránk. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziszkó, Wepe, elfelejtettem írni, hogy a kórházi listát egészítsétek ki a Domestos törlőkendővel. Jól fog jönni a mellékhelységben esetleg a tusolóban.

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!
Domestos?Még takarítani is nekünk kell nagy pocakkal??? :roll: :twisted:
Jó,ezt kicsit eltúloztam,de azért gáz,hogy még a kismamának kell ilyet is vinnie! :o

Sajnálom Heni,hogy lemaradtok egy esküvőről,de azért Beni százezerszer többet ér!!!! :lol:
Esküvőbe máskor is elmehettek! :wink:
Az én barinőméknek pedig május 30.-án lesz.Úgy volt,hogy lesz esküvő,lagzi,eszem-iszom,de egy hete lefújták a lagzit. :cry: Csak a házasságkötő termi ceremónia lesz,utána mindenki mehet,ahová lát! :oops: :lol:
Az anyagi okokkal indokolták a dolgot.Végül is megérteném,ha nem jól keresnének.De a lány bankfiókvezető.Valószínű,nem 80 ezret keres.De hát ők tudják,mire költik a pénzüket!

Lányok,Nektek hogy telik a hétvégétek?
Én egyedül maradtam itthon. :roll:
Párom elment a volt munkatársaékkal bográcsozni.
Én amúgy nem igazán vagyok ma a topon.Szerintem később le is fekszek egy kicsit. :(

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Szegény Sziszkó! :( Én délelőtt voltam egyedül, mert Miki elment egy barátjához festeni... Most meg tök jó, mert addig kitakarítottam, így most lehet pihizni. Nagyon lightos délutánom van. :)
A Domestos kendő nem előírás, ezeket, amik a kórházi listán vannak én raktam össze, és csak azért tettem be, mert ki tudja, hogy takarítanak. Én inkább letörölök majd mindent, minthogy bmi féle fertőzést elkapjak. Sajna én nagyon kényes vagyok az ilyesmire, de nem hiszem, h bmelyik kórházban is kötelezővé tennék. Ja, igen, ha elfogadsz egy jó tanácsot: mielőtt összekészíted a kórházi csomit, kérdezz rá az orvosodra, hogy vihetsz-e pizsit vagy csak hálóinget. Van ugyanis olyan kórház, ahol nem engedik, hogy pizsamában legyél, ne kérdezd, miért...

Heni

Kép
szheni
 
 


Henike!
Jó pihit Neked! :lol: :lol: :lol:
Origyellek,hogy kitakarítottál!Nekem nincs lelkierőm! :oops: :roll:
De mondta párom,mielőtt elment,hogy hagyjam a francba,majd kitakarítok valamelyik nap! :oops: Hát nekem se kell többször mondani! :oops: :oops: :oops:
Iagzából rendetlenség nincs a házban,csak hát a porcicák!De ők meg nem szaladnak el! :oops: :lol: :lol: :wink: :wink:
Képzeld,az előbb úgy megkívántam valami édeset,és csináltam gyorsan egy epres pudingot! :P Most alig várom,hogy kicsit kihűljön és már túrom is be! :P :P :P :oops: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Heni!
Nem bírtam ki,ki kellett venni a hűtőből a pudingot! :oops: Most azt eszegetem! :oops: :P Naon fini! :lol:
Most olvasgattam a májusi topicot,és látom,hogy Te is szoktál oda írogatni!
Tudod,mikor az első babámmal voltam kismama,ott kezdtem a májusi topicba.És mostanában újra elkezdtem őket olvasgatni,ahogy kezdenek ott megszületni a babák! :lol:
Nem tudom,Te mikor jártál ott utoljára,de képzeld,tegnap este megszületett az Annusnak a kislánya,Izabel! :lol: :D
De ő már vagy az 5.-ik baba közülük!Ja,meg ma is született egy! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: