Új privát üzeneted érkezett!

Babuci! Köszi az infót! Már nagyon izgatott, hogy jók-e az értékek, mert tegnap miután megmérték babit, azt kérdezték, hogy 30 hetes vagyok-e, pedig még 28 sem. Azt hittem túl nagy a gyerkőc, de a tábla szerint pont annyi amennyinek kell lennie.

A mi babink is igen furi pózban van, viszont neki a lába fenn van és mégsem érzem csak lent a mocorgást.

Fényképeket majd teszek, csak ahhoz nekem apuci segítségére van szükségem, mert analfabéka vagyok hozzá.
Vendég
 


Itt van a mi babink arcocskája.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Jó sokáig nem voltam, igyekeztem visszaolvasni, de reagálni nemigen fogok tudni. Vagyis azért igyekszem. Anyukámnál voltam eddig, megműtötték újra, és további műtétre is szükség lesz.

Viki! Köszi az infót a kórházról. Úgy néz ki, nekem most megoldódik a problémám, mert a dokimnak sikerült megállapodnia. Az uram beszélt vele telcsin, én pedig kedden megyek hozzá, aztán majd mondom. Szóval Szabolcs. Vagyis hát kicsit reménykedem a költözésben.

Szopipárna: nekem a gyöngyös van, nem a tönkölyös, és szerintem teljesen megfelelő. És még megnézem az ágyneműket is, mert lehet, hogy elcsábulok. Jó az ár, képen szépek is, és tök rendes cég.

Jutka! Tennél fel képet az ágyneműről? Kíváncsi lennék.

Előtej: nekem Miksával nem volt egyáltalán, tejem meg aztán lett rendesen. Szóval nem jelent semmit. 18 hónapos koráig szopizott, és akkor is én választottam el, mert beszélgetett közben, meg ugrált és időnként el akart szaladni a mellemmel a szájában, és úgy voltam vele, hogy ezt már nem. Már el sem aludt rajta este. De tejem még akkor is szépen volt, szerintem akármeddig ment volna a szopi.

Kiskád: nekünk sima van. Egy darabig állványoztunk, aztán mikor már nagyon ugrált a kölyök, letettem a földre a kádat, aztán mikor már nagyon kipacsált, akkor kiskádastól betettem a nagykádba, majd végül átkerült a nagykádba. Elég nagy a rendes kádunk, ezért húztam, hogy minden este abban fürödjön, baromira sok víz elmegy. (Nálunk nincs vízvezeték, és elég húzós a szippantás (8 ezer/alkalom), főleg, hogy mi nem eresztjük el a szennyvizet, egy cseppet sem, hanem acéltartályba megy minden.

Magzatmozgás: mindkettő irtóra fürge. Miksa kint is, ez gyorsan kiderült, a kicsit még csak pociban tudom, de nem is számítok másra :wink:

Nevünk még mindig nincs :roll:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

 
 

Végre kiszenvedtem és át tudtam alakítani a képet, hogy fel tudjam tenni :) Kép

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

De nagy a pangás :shock: Én már szerencsére teljesen jól vagyok, hogy vírus volt vagy más azt nem tudom. De a lányom nem kapta el az biztos, pedig evett a kanalammal, meg ilyesmi.

Pocaklakó tök fura, mert amíyg fájt a gyomrom addig nagyon sokat mozgott! Most meg megint lustít. lehet ő forgolódott és nyomott valamit :?: Holnap megyek uh-ra, majd kiderül.

Lafie, babuci!

Nagyon jó képek! Hogy milyen kész babócák már ilyenkor!Én ennyi idősen nem voltam egyik gyerekkel sem uh-on, hihetetlenül jó képek. Nekem csak Ufo fejű felvételeim vannak róluk pocakban :lol:

Szirom!

Akkor hajrá Szabolcs!
Néven ne izgasd magad, nekünk sincs :lol: Sőt, nem is téma :lol: Emmánál legalább úg yvoltam vele ha nem mond semmit a végéig akkor Kira lesz és kész, de most még én sem tudom mi is lenne a jó név :shock:

Tegnap megmértema hasam és iszonyú nagy! Bár Emmánál nem mértem anno pocak körfogatot, vagyos mértem de nem emlékszem, de most 119 cm :shock: Ez brutális. Mindenhol megkapom hogy ekkora hassal még két hónap :?: :roll: Hát mondom elvileg. Tényleg kivi vagyok holnap hány kilósnak saccolja az uh. Én pocakméret alapján kb 2300 gr-nak (szülésznő unokatesóm módszere szerint, bár passz hogy za csak a vége felé érvényes vagy már így ennyi idősen is) és ha tényleg akkora akkor lesz vagy 4 kiló mire születik :lol: Mondjuk roppant tudományos módszer :lol: :lol: :lol:

Tegnap voltunk játszóházban Emmával kettesben, annyira élvezte, itt vane gy ugrálóváras túlünk nemmessze, szóval este 7-kor jöttünk el. Már eluntam mondjuk magam, de ő nem akart eljönni (napijegy van és mondtam neki hogy játszhat amíg akar, csak nem gondoltam hogy ennyit, kb 3/4 3-kor mentünk be 8) Lényag az hogyazért mentünk mert itt tartottuk tavaly is a szülinapját és mentünk érdeklődni, lehet idén si itt lesz mert nem hív sok gyereket és akkor itt jól elvannak, kevés gyerekkel nem siolyan nagyon drága és nincs otthon kupi, meg ki esik le a lépcsőn meg ilyesmi. De nem tudom hánydikára merjem tenni, elvileg olyna 36 hetes leszek emma szülinapján, de ha pocaklakó ilyen nagy, hát nem tudom ez azt jelent hogy előbb jön, vagy cska azt hogy 4 kilós lesz :shock:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hahó!

Manó! Én meg 38. hetes leszek Miksa szülinapjakor :wink: Épp tegnap ígértem meg neki, hogy diótortát sütök neki. Nagyon felelőtlen vagyok? :lol: Meg kéne ugye bulit is tartani, főleg, mert tavaly elmaradt (épp beteg volt), és a többieknek mind volt. Csak hát ők nyáriak, október végén azért ez nem kert parti lenne.

Név: puhítom az uramat a Simonra, nekem nagyon tetszene. Már régebben is mondtam neki, de akkor még inkább ellenállt, mert van egy kedves ismerősünk ilyen vezetéknévvel. De nálam ez nem zavar be, és szerintem az érintettet sem zavarná, sőt. Sajnos én nem mondhatom, hogy ő nem mondott semmit, és ha szülésig se talál ki valamit, akkor Zénó lesz, mert mondta bizony az Artúrt, sőt, voltak vadabb ötletei is. Tivadar pl. :roll: :lol:

Lányok, ti merre jártok?

Holnap megyek a doktorhoz, remélem, szülésileg letisztul minden, és szeretnék méreteket is megtudni.

Szép napot!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Tivadar :lol: :lol: :lol: Simon viszont szupi, mint mondtam neek Artúr is bejön, de a Zénó sem rossz. na de Tivadar :lol: Most gyors elnézést minden kedves Tivadartól, biztos azt ismeg lehet szokni 8)

Nekem ma megvolt az Uh, baba 33 hetesnek felel meg tehát jó 1,5 héttel nagyobb mint iagzából, pedig tuti nem készült előbb :oops: és a 7 meg 12 hetes uh-okon is épp a korának megfelelő volt, már csak ezért sem.

több mint 2 kiló (2063 gramm)

BPD 82 mm
FL 65 mm
Amúgy rendben találták, ma Polgár doki nézett meg (Bajcsysoknak írom), nekem nagyon szimpi volt, és alapos is, sokkal jobban mint a 18 hetesen az Urbancsek vayg hogy is hívják :oops:

Na most hogy akkor előbb születik egy picit a bébi vagy hatalmas lesz, az még a jövő titka. Kicsit aggódom mert anno Emmára is azt mondták hogy határeset volt nekem, jól meg is nyomódott szegénynek a bal oldala szülskor (kulccsont törés, meg a pofiján mint akinek behúztak, főleg a szeme alatt)

Ja, meg még valami, ami nekem fura de doki nem mondott rá semmit, méhlepény II-es érettségű, emmával még simán 1-es volt ilyenkor , sőt 37-38 hetesen is csak 1-2-es. Nem tudjátok hogy mikro szokott 2-esre váltani?

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hahó!

Manó! Méhlepényről dunsztom sincs, nekem a 42. héten is tök jól szuperált még, nem volt öreg egyáltalán :roll:

Méret: ne aggódj azért nagyon szerintem, hiszen Emma már egyszer kijárta az utat. Az számít azért. Mondjuk szép méretei vannak már most a kissrácnak :wink: Kíváncsi leszek, a mi kölkünk mekkora...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Manó!
Nem irigyellek a nagy pocakméreted miatt, a 119cm tényleg nagyon komoly így jó két hónappal a szülés elôtt. Amúgy milyen magas vagy hozzá, és mennyi volt a derékbôséged a terhesség legelején? Nekem most kezdi elérni a 100-at, de eleve 88 volt az elején (nem vagyok egy darázsderék, meg is döbbentem anno).
Mit jelent a méhlepény érettségi foka?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szirom!

ja, néztem azóta a 2-es még nem gáz, inkább a 3-as. Én is nagyon kiváncsi vagyok ti babátok mekkora :D Holnap kiderül:)

A dokim is azt mondta hogy másodszorra már nagyobb is kijön, hát nem tudom. Bár igazából úgyis a fej számít de az sem tűnik kicsinek :roll: Magzatvíz viszont átlagos,aminek örültem mert sotén utoljára kicsit soknak látták.

Tusimi!

Passz hogy mennyi volt terhesség előtt, de nem voltam sovány az biztos. És csak 160 cm. Épp ezért mondták anno a 3400 gr-os lányomra hogy határeset volt nekem.

na majd meglátjuk.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Most már érdekelt engem is a derékbőség :) Megmértem. Én 170 cm vagyok és előtte kb 80-as volt, most 110 cm. Sztem két hét múlva valahol én is ott fogok járni, ahol te :)

A méretei miatt tényleg ne aggódj, ha minden rendben van :) Nekünk mindene 29. hét környéki volt, viszont a pocakja 31. hét környéki :) hát istenem :) a családban mindenki pókhasű :) de az UH-s doki és az enyém is azt mondta, hogy normális.

Az egyik ismerős most szült másodjára. Az első babája 4000 g-os volt, most 4800 g-os lett a babája és simán megszülte fele annyi idő alatt, mint a másikat... azt mondta, hogy könnyebb szülés volt, mint az első. Azt nevettük, hogy a harmadiknál vigyázzon, mert az már csak kipottyan majd két lépés közt belőle :lol:

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok! En penteken voltam UH-n,minden rendben van,csak mondtam az orvosomnak,hogy eleg gyakran vannak mehosszehuzodasaim de megvizsgalt es azt mondta,hogy a mehszaj zart.Ma voltam a korzeti orvosnal es Magne-B6-ot meg nyugtatot irt fel. Nagyon aggodom,ti is erzitek gyakran,hogy megkemenyedik a hasatok? Nem faj,nem tart hosszu ideig,csak gyakran van.

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok Lanyok,
en az oktoberi topicban vagyok, de most beneztem es kerdeznem Szirmot :) hogy a Miksa nevet nem becezik ? mert nekem nagyon tetszik, csak nem szeretnem, hogy Miki/mikike legyen a gyerekbol..
( vagy nyomatekosan el kell mondani, hogy o Miksa es kesz ? )
koszi
szep napot,
bogyo
bogyogyorgyi
 
 


Szia Bogyó!

Nem, nem becézik. Eleve azért adtuk, hogy ne is becézzék, de elég rövid is ahhoz, hogy ne legyen kísértés. A Miki senkinek eszébe nem jutott még, a névnapját sem dec. 6-án tartjuk emiatt, hanem október 12-én. Egyetlen egyszer hallottam az oviban Miksit, de az kirívó eset volt :wink: Mi nagyon megszerettük a nevet, nagyon bejött, illik a gyerekre. Nektek is Miksátok lesz?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


ÁgiZsuzsi!
Nekem is gyakran keményedik a hasam, már a terhesség eleje óta, és nekem kicsit fáj is. Olyan mintha egy kô lenne a hasamban. Mondjuk én eleve nagyon puffadós vagyok, így gondolom keverem a keményedésekkel. Nekem a 12-15 hét környékén volt egy kis vérzésem (mert nagyon lent volt a méhlepény) így én azóta szinte non-stop szedem a magnéziumot, és még így is keményedek picit. Szerintem ne aggódj. Azt vettem észre, ha pihengetek, akkor nem keményedik.

Lányok, nektek nem nyom a pici ideget? Nekem múlt hét óta lent balra nyomhat valamit, mert néha nyilallóan fáj, sántikálok is tôle néha. Bár most elmozdulhatot a pici, mert pár napja már nem fáj annyira, csak ha rosszul mozdulok.
Az ágyban is egyre nehezebben tudok egyik oldalamról a másikra fordulni, ti is? Mondjuk ezt a problémát gyorsan az rossz matracra fogtam, így az én drága kis férjem megígérte, hogy egy-két héten belül veszünk új, rendes matracot... :wink:

Babuci! Hol készült a 4D-s felvétel?
Én most keresek egy helyet, ahol olcsón jó képet csinálnak, tud valaki ilyet?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi!

Nekem a gerincem fáj minden alvás közben, után... pedig új, nagyon jó matracunk van (matrackirályos, 10 éves garanciával és az ágyrács is speciális) és tudtommal nincs semmi baja a gerincemnek... de néha arra kelek, hogyha megmozdulok, akkor kettétörik a gerincem.. .szóval valamit tuti nekem is nyom... meg néha a bal oldali forgóm fáj... és még ha minden jól megy, van még 2,5 hónap... hogy mi lesz itt :)

A felvételt a Kleopátra házban csinálták a 13. kerületben. 10.000 Ft a vizsgálat, 3000Ft a DVD és 2000 Ft a nagy kép. Sztem megéri őket választani, mert nagyon szuper géppel dolgoznak. Én is úgy választottam őket, hogy fórumokon megnéztem a képeket amiket felraktak és ott látszott, hogy hol csinálták és ennek a rendelőnek a képei voltak a legjobbak... de tényleg nagyon szuper a felvétel is :) Látszik, ahogy kortyol a vízből, meg kinyújtja a nyelvét meg integet, ahogy dörzsöli a szemét :) Nagyon élvezetes volt és fél órát foglalkoztak velünk és mindent magyarázott a dokinő. Ez is fontos, hogy nem sima szonográfus, hanem dokinő csinálja. Én csak ajánlani tudom őket :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


koszi Szirom a valaszt,
meg nem tudjuk biztosan, de lehet, hogy Miksa lesz..nekunk is nagyon tetszik es a lenyeg, hogy nem gyakori.
Jo babavarast !
szio:
bogy.
bogyogyorgyi
 
 


koszi Szirom a valaszt,
meg nem tudjuk biztosan, de lehet, hogy Miksa lesz..nekunk is nagyon tetszik es a lenyeg, hogy nem gyakori.
Jo babavarast !
szio:
bogy.
bogyogyorgyi
 
 


Sziasztok!

Nagy itt a pangás, mondjuk én sem jelentkeztem... Nálunk most van a Vidor fesztivál (új nevén Happy Art), és minden este kiviszem a kislányomat a koncertekre, aki úgy tünik nagyon élvezi, mert jókat rugkapál bent. Már kétszer a filmvetítésre is maradtam, mindkettő magyar filmen jókat nevettünk. :lol: (Hasutasok, Buhera mátrix.)

Ja, és ma voltam először kismama tornán, ahol 4-ből 3-an egyidősek voltunk, ők nov. 4, és 7-re vannak kiírva, én pedig 8-ra, úgyhogy jó volt hasonló korúakkal élőben is találkozni, meg a mozgás is jólesett. Mentem volna én korábban is, csak 4-től van a város másik végében, én pedig 4-ig dolgoztam... :cry:

Tegnap a védőnőtől megint kaptam beutalót vérvételre, meg néztünk szívhangot is. Most már 2 hetente kell majd nála jelentkezni. Feliratkoztam szülés felkészítő tanfolyamra is, majd okt. elejétől megyünk 3 alkalommal.

Megvettük végül a babaőrzőt a Plusban, és jól szuperál :D , meg egy nagyon cuki overallt a C&A-ban, meg kaptunk kölcsön 2 hatalmas zsák babaruhát egy ismerőstől, aminek kb. csak a 20%-át tudom majd hasznosítani, de azok tényleg szépek, és így is vagy 50 db különböző ruci. Rendeltem a szopipárna oldalról egy csomó mindent, most az várom, meg függönyt is vettünk a babaszobára, úgyhogy alakulunk végre... :lol: Csak a költözés miatt félek, amit szeptember végére tervezünk. Szegény férjem éjjel-nappal azon van, hogy sikerüljön időben beköltözni, és a babaszobát is megcsinálni, úgyhogy mondogatom is Lizikének, hogy jó odabent neki, maradjon is bent nov. 8-ig, de legalább október végéig. :wink:

Mindenkinek jóéjt, és írjatok ti is hosszú beszámolókat! :wink:

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok!

Én is voltam dokinál, a babóca szépen fejlődik. Mehetek terhes tornára, persze azt sem tudom hogy milyen. Drienn írnál pár szót a tornáról?

Kaptam vitaminokat és persze a diéta nem maradhat el.

Gondolkodom a szülésznő választáson, nektek mi erről a véleményetek?

Babus
Vendég
 


Szirom!

Mi volta dokinál? :?:

Drienn!

Én is néztema plusost, de nem mertem megvenni, pedig ezek szerint jó :?
Akkor drukk hogy lizike csak költözés után bújjon ki!
Én meg az Emma szülinapját akarom kihúzni, utána jöhet.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Én otthon tornázgatok. Megkaptam a Kállai Ildikó féle terhestornát dvd-n, és nagyon kellemesen átmozgatja az embert. Mondjuk picit talán túl könny?, de lehet rajta nehezíteni önállóan. Kb. fél órás, én 2-3 naponta veszem rá magam a tornára, és mindig nagyon jól esik.

Babuci! Milyen fajta matracot vettetek, mi is épp a matrackirályba készülünk.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Hahó!

Manó! Köszi a kérdést, minden rendben volt a doktornál. Holnap be kell mennem a Szabolcsba uh-ra, mert időszerű egy rendes, méregetős uh. A magánrendelőben nem volt most mérés, na majd holnap :wink:

Naszóval szabolcsos szülés lesz. És a doktor szerint nem lesz meg a költözés addig valszeg. Pedig azért jó lenne, én kicsit még reménykedem :wink:

Tegnap reggel fél 6-tól dolgoztam, közben el-elrohangáltam, ahová kellett, és éjfélkor elkezdtem görcsölni itt a gép előtt. Ismétlődtek, nézem az órát, 5 percenként jöttek szabályosan. Jól beparáztam, bevettem egy marék magnéziumot és húztam aludni. Reggel fejeztem be a munkát, mert nagyon megijedtem. Szerencsére nem erősödött, meg el is múlott, de a rendszeresség ijesztő volt. Tanulság, hogy nem vagyok már se húszéves, se nem bírom úgy a melót, mint nem babásan. Mondjuk nálam ez csak kampányszerű, nem dolgozom napi szinten, csak bizonyos napokon, de akkor hajtás van.

Bébiőr: én meg a babyoutletest néztem, de az uram kap újabban valami eleketronikai utalványt is juttatásként (mint az étkezési), és azt be lehet váltani a MediaMarktban, úgyhogy ott veszünk valami óccsót.

Drienn! Tegyél majd fel képet a szopipárnás ágyneműről, ha azt is rendeltél, lécci! Én is tervezem.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Na akkor ma várunk adatokkal együtt :lol:

Te, ne épp durva hidegfrontkor kampányolj a munkában :roll: Ilyenkor csak úgy potyognak ki a babucik! De nektek még minimum 4 hetet bent kell csücsülni! És az nagyon minimum. Bár miksánál nem épp az derült ki hogy hajlamos lennél koraszülésre :lol: De azért nem árt az óvatosság. Barátnőm is épp meséltehogy a kolléganője unokája is megszületett 31. hétre :!: Elfolyt a magzatvíz.

Szóval vigyázzon mindenki, mert mostanában sok hidegfront lesz.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó! Holnap várjál adatokkal, akkor megyek :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Tusimi!

Dunlopillo matracot vettünk és így megkaptuk hozzá 5000 Ft/db-ért az ágyrácsot is, ami eredetileg 25000 Ft lett volna darabja. Olyan ágykeretet vettünk, ami 160x200-as, de 2 db 80x200-as matracot vettünk bele. Egy nagyot akartunk, de lebeszéltek róla, mert ezt könnyebb forgatni meg lehúzni róla a huzatot (mert az mosható) Én azért akartam egy nagyot, mert összebújva alszunk és féltem, hogy ott lesz a törése a matracnak középen, de lehetett venni rá matracvédőt (vagy nem is tudom, hogy hogy hívják), így egyáltalán nem érezni, hogy hol illeszkedik a két matrac. Én szeretem, meg vagyok vele elégedve :) Bár még "csak" fél éve nyüstöljük :)

Mi a Mátyás király úti Matrackirályban voltunk, nagyon kedvesek voltak és fél óra azzal ment el, hogy egyik matracról feküdtünk a másikra :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Köszönöm Babuci, fel is megyek a weboldalukra, megnézem ezt a matracot.
Képzeld mi is nagyon gondolkodunk a Hannán, gyönyör? név szerintem, de épp az a gondom vele, hogy mostanában gyakran találkozom vele, te nem? Pedig nagyon-nagyon tetszik, de valahogy ritkábban elôfirduló nevet szeretnék. Igaz pár éve még senki sem adta. A másik nagy jelöltünk a Tamara, na ezzel a névvel aztán nem találkozni túl gyakran... viszont a Hanna olyan kis finom, nôies, m?vészi... nem tudom mi legyen...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szirom!

Minden nap várlak akkor :lol: :lol: :lol:

Tusimi!

Bár nem engem kérdeztél, de a 2006-os statisztika szerint Hanna 957 fő, 7. legnépszerűbb újszülött név, Tamara 229, 57. a listán.

Én nagy ritka név mániás vagyok, erre hogy jártunk az Emmával, 2002-es 20 Emmából 2006-ra 415 lett :roll: Szóval csak azt hittem ritka nevet adtam. Mondjuk 2002-2004-ig nem volt sok belőle, csak most lett népszerűbb. Mondjuk még így sincs első 10-ben, azok azok amikkel azért viccesen sűrűn össz elehet futni. Nevek 2006

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
Nekünk sincs még nevünk.Jellemző,h lánynévben meg tudtunk egyezni,de fiú névmindkettőnknek más teszik.Apa kezdetben Fülöpöt akart,én hallani sem akartam róla,de végül megbarátkoztam vele,erre kitalálta mésem jó,legyen inkább Johannes.BORZASZTÓ!!!!!!Szerencsére nem is anyakönyvezhető,mert nincs benne az utónévkönyben.Erre azt mondta,ha nem Johanness,akkor azt adok neki amit akarok,őt nem is érdekli.HOgyan lehet valaki ilyen fafejű!?

Csajok!Én vasárnap óta folyamatosan görcsölgetek,olyan a hasam mint egy golyó.Tegnap talán jobb volt kicsit,de ma a jobb bordáim alá tette vakamijét a Babi és úgy érzem szétszakadok,ha megmozdulok.Arra gondoltam,h most próbál befordulni.Csak szerdán megyek dokihoz,már nagyon szeretném tudni hogy fekszik.
A 19.hét óta nem mérték,szóval már az is nagyon aktuális lenne.Hányadik héten van olyan UH?Az én orvosom magánrendelőjében elég vacak gép van,ezért nem is méricskél.



Manó! Köszönöm az prevíz infókat, ki is nyomtattam a táblázatot. Tényleg nagyon elöl van a Hanna... :cry: Nem gondoltam, hogy a Tamara benne van az elsô 100-ban, életemben egyetlen lánnyal találkoztam, akit így hívnak, azt hittem senki sem adja, rá is szoktak csodálkozni az emberek, amikor mondjuk, hogy ezt szeretnénk. Általában tetszik az nekik, csak azt mondják kicsit kemény...érdekes én nem érzem annak.
Az Emma azért lett kicsit felkapottabb szerintem, mert a Barátok köztben is van egy Emma (pont 2-3 éve kb.). Mivel napi sorozatról van szó, így ezek sokat számítanak, azt gondolom.

Lilith! Nyugodj meg ez mindenhol így van. Mi a fiú névben állapodtuk meg rögtön az elején - Nándor lett volna - de persze kislány lesz. Szerintem lánynevet sokkal nehezebb választani. Mindenesetre tényleg mák, hogy nincs az utónévkönvyben Johanness... :wink: , nem is értem hogy jut eszébe egy pasinak ilyen név. A Fülöp szerintem tök rendben van! A görcsökkel kapcsolatban, biztos magnéziumot kell majd szedned, az segít, én már az elejétôl fogva szedem.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok lányok! Már jo rég jártam erre,valahogy nincs idöm :oops: Nagyon arik a babákrol a fotok! :) Keményedni én is szoktam,nem sürün de van,pedig én is szedek magnéziumot is.Orvoshoz én is csak a jövöhéten megyek,már nagyon várom mert nekem se volt 19-hetesen.A név vállasztással kapcsolatba:nekem nem szol bele a párom,jo neki ami nekem :D

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Mi is teljesen kisfiúra számítottunk :) Nem azért mert azt akartunk, hanem mindketten azt éreztük, hogy fiúcska lesz :) De annyira aranyos volt a férjem, mikor kiderült, hogy kislány... azt mondta, hogy nagyon örült volna kisfiúnak is, de most úgy örül, hogy kislány :) :) :)

Sokáig ugye nekünk is csak fiúnevünk volt, a Barnabás. Ebben mindketten megegyeztünk, hogy milyen jó lesz :) De aztán jött, hogy kislány... nekem is az Emma, az Anna, a Hanna tetszett, de szóbajött Boglárka is... Férjemnek egyik sem tetszett igazán, de nyilatkozni sem tudott, hogy melyiket adná... azon nevettünk, hogy Barnabella lesz :D míg 7 éves keresztlányom elkezte Hannának hívni. Ez tetszett meg neki azok közül a nevek közül, amiket mondtam neki, hogy nekem mik tetszenek. Sógornőm és anyósom is egyre többet mondta, hogy nekik is hogy tetszik és bevallom nekem is ez a név jön be a legjobban. És szerencsére a környezetünkben egyetlen Hanna sincs :) Mondjuk az más kérdés, hogy az oviban valszeg akkor minden 7. kislány Hanna lesz :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!
Engem most ez a hirtelen lehules zavar,amikor nagy meleg volt,akkor vartam a hideget,most meg fagyok meg,ha kimegyek a hazbol. Par napja csak lustalkodom,mert azt mondta a doki,hogy ha nem akarom,hogy beutaljon,akkor pihenjek itthon,ugyhogy megfogadtam a tanacsat es lustalkodom egesz nap. De en fennt pihenek,lennt meg csempez a szakember,ugyhogy gondolhatjatok,hogy mi van itt nalunk.. Jovo heten jonnek kozpontit szerelni,stb. De remelem,minden meglesz,amire jon a babuci.
Eleg gyakran kemenyedik a hasam,bar tegnap azt olvastam,hogy ez normalis.Ha orankent 3-4-nel tobbszor nem erzed es nem faj,akkor normalis.
Kuldjetek pocakos fotot magatokrol,olyan jo erzes latni sorstarsakat.. :D
Nagyon aktiv nekem a kiscsaj odabennt,annyit jon-megy,de igy legalabb tudom,hogy jol van..
Irjatok valami jot..

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok!

Babus, a torna olyasmi volt, mint egy sima torna (ülve, oldalt fekve, háton fekve), kivéve hogy hasizom gyakorlatok nem voltak, meg volt néhány gyakorlat a nagylabdán is, a végén pedig légzéstechnikákat vettünk, ami majd segít a szülésnél. Nekem ebből az nehezen ment, amikor előbb a mellkasba kell szívni a levegőt, onnan áttolni a hasba, végül kifújni. Ezt gyakorolnom kell :wink: , de ez nagyon jó a tolásirány miatt, mert aki visszafelé tol a fejbe, annak szokott megpattanni a szemében az ér. Szóval hasznosnak találtam így elsőre, igaz én se a dokitól, se a védőnőtől nem kértem "engedélyt", amin a tanár meg is lepődött, de azért maradhattam... :wink:

Csajok, nem tudom, hogy lesz netünk az új helyen, mert azon a részen ha jól tudom egyelőre se kábeltévé, se vonalalas telefon nincs. Eddig volt a munkahelyemen, meg itthon is, és ráadásul állandóan társaságban voltam, ha okt. elejétől kiköltözünk, akkor pedig hirtelen mindhárom lehetőség megszünik, és félek, hogy nehezen fogom bírni ezt a változást. Van valakinek vmi ötlete, aki hasonló "külvárosi" részen lakik, hogy milyen netet lehet beköttetni?

Lilith, nekem a védőnő azt mondta, hogy a 32. héten lesz genetikai uh megint, azaz mi a jövő 7en megyünk, és mi folytatjuk is a 4D-s DVD-t, ha Lizike is most úgy gondolja. :wink: Hogy rohan az idő, már 3 hét el is telt, mert 28 hetesen kezdtük a felvételt ... Már csak 9 hét... Nekem még egy vérvétel is lesz jövő7en, talán vérszegénységet néznek.

Aki rendelt már szopipárnát, annak mennyi idő alatt lett kész? Tesómék haza tudnák hozni a 7végén, de még nem szóltak, hogy kész lenne. Ha elkerülik egymást, akkor marad a postai utánvétel. Már nagyon várom! Szirom, szerintem rendelj nyugodtan, mert én is az előzetes jó vélemények miatt vágtam bele, meg a képek is jók a szopiparna oldalon. Én nem tudom, mikor jutok oda, hogy feltegyem, ha megjön, mert olyan össze-vissza vagyunk. :D

Szép napot mindenkinek!

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok.Bocs hogy eltüntünk de az épitkezés után még a kórházba is voltunk.Hétfőn jöttünk haza.A kisasszony kiakart jönni csak még nagyon korán lett volna hála istennek sikerült leállitani a fájásokat.Most ezerrel rajta vagyok én is a vásárlásba mert a doki semmi jóval nem biztatott.Legalábbis nekem a fertözés miatt indult meg ezt nem tudják kezelni csak proba szerencse alapon ez az ami folyással jár valakinek van ilyen úgy emlékszem kérdezte is.Na jók legyetek megyek pihizni mert most elég hamar elfáradok.Amúgy mi idáig 7kg hiztunk azt mondták tökéletes.

Kép[/url]
Kép[/url]
fricike
 
 


Hahó!

Lemérték a kissrácunkat, hát nem kicsi.

88 mm-es fej, 85 mell, 59 combcsont, becsült súly 2 kg. Áramlás, magzatvíz oksi, és fejvégű. Volt valakinek mostanában hasonló mérés? Kíváncsi lennék, a többi baba mekkora. A miénk a doki szerint nagyobb az átlagnál, de nem vészes.

Drienn! Nem emlékszem pontosan, de pár nap alatt elkészült a párna. És ha sürgős, akkor mondhatod a nőnek szerintem. Hívd föl! Az én uram csak bizonyos napokon jár arra, és egy olyan napra kértük, és meg is volt. De egy héten belül, az tuti.

A párnáról tudom, hogy jó, csak az ágyneműt még nem látam élőben, de asszem belevágok. Jó az ára és szépek is.

Lilith! Azért a Johannes nem semmi :lol: Bár az én uram, miután mondtam, hogy Tivadar NEM, most a Tihamért találta meg magának, meg maradt favoritja az Artúr. És én még azt hittem, hogy puhul a Simonra.... :roll:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jaj, Fricike, neked akartam még, hogy pihenj sokat! Klassz, hogy le tudták beszélni a kiscsajt a kibújásról!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Halihó!

Szirom, szép nagy a babád :)
Nálunk 28 hetesen volt, így az már nem mérvadó. Majd megyünk biztos mi is 32 hetesen kb. (vagy nem???)
Kittinek a combcsontja volt nagy- (talán 56-os) mondták,hogy szép hosszú combu baba lesz :)

Pihengessetek sokat, főleg akinek kell vagy megteheti :)

Idő: hát azért ez kicsit túlzás. De jön az enyhülés :)

Ma kaptam barinőmtől egy mózest. (Gracos.) két pólyát meg egy elektromos mellszívót.
ÚÚGy örülök, legalább nem kell beruháznom rá.

Én megint fogytam, most 63,5 vagyok. Szóval eddig összeségében 1,5 kilóval vagyok kevesebb. Bár nem tudom meddig bírom a diétát mert néha olyan éhes vagyok...

Fricike, jó hogy azért még bent maradt a bébid.
Folyásom nekem is van, de nem több és nem másmilyen mint ami egyébként is van. Én útálom, de eddig nem találtak semmit, pedig elég gyakran vesznek le kenetet...

Na pussz mindenkinek: Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Fricike!Jó,hogy bennmaradt még a babó,azért nagyon korai lett volna!Nagyon vigyázz magatokra!

Nekem is vannak keményedések,néha görcsölgetek,de már nem annyit,mint nyaraláskor és utána.Meg hol itt-hol ott fájnak az izületeim.Meg nehéz a hajolgatás.

Voltam dokinál kedden,minden rendben,majd jövő csütörtökön megyek uh.-ra.

Szoktatom be Lizit az oviba,szerda óta.Eleinte azért sírdogált,mert nem akart hazajönni.Mostmeg nem akar ott enni,ne hagyjam ott .Olyan nehéz,sajnálom,de közben meg jól érzi magát.Nem sírt 1x volt pityergés picit.De van amelyik annyira üvölt....akkor Lzi segít sírni.

Teszek képet végre az ágyneműről,valaki kérte múltkor.A szopipárnával tök jól tudok aludni!!! Kép Kép

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Sziasztok,

nem gond ha csatlakozom? Sok erdekes dolgot olvastam eddig nalatok.

Valaki kerdezte hogy milyen internet lehetosegek vannak ott ahol amugy nincs kabel meg telefonvonal. Nalunk is hasonlo kerdes merult fel, igaz az uzletbe kellett, szerintem nezd meg a Pannon meg a Vodafone mobil netet. Nem a telefonon keresztul megy, hanem egy kulon egyseget kell csatlakoztatni es asszem a Pannon-nak most kedvezmenye is van. En is most kezdek utanajarni, azt mondjak az okosok, hogy nagyon jo megoldas, nem is lassu meg nem is akadozik.

Muszaj nekiallnom takaritani, de ugyis pihenek kozben, akkor majd lesz idom visszaolvasgatni.

Kesobb meg jovok ha nem gond. :-)

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!Hát mi most ezerrel pihizünk,tegnap este a párom meglepett a szoptatós párnával ma délelőtt kipróbáltam hát csajok ez istenni aludni rajta 2 órát végre kialudtam magam.Mi jövö héten megyünk összeirtam mi kell még vásárolni.Ja hétfön szoritsatok vizsgázok tíztől.Már várom a vásárlást végre minden meglesz.Na jók legyetek babákra vigyázni,sajnos mi nem tudunk sokat ülni a gépnél.

Kép[/url]
Kép[/url]
fricike
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, mert elég húzós 7végénk van. Mi már cuccolunk ki a lakásból, mert holnap már jönnek az albérlők, de a házba csak kb. 3 hét múlva tudunk költözni, addig anyáéknál húzzuk meg magunkat. Ott tervezem kiszelektálni, meg rendbe tenni a babaruhákat. Legalább lekötöm majd magam. Csak netezni nem tudom, hol fogok, majd össze-vissza, ahol tudok. Egyébként én kérdeztem a netes lehetőséget, köszi a választ Jahra, és üdv. köztünk, majd ha már működik, akkor is írd meg légyszi a tapasztalatodat! Szóval tegnap aludtunk itt utóljára, mivel bútor már nincs, még fel sem fogtam... :( Ma van a névnapom is, hát eddig még csak az sms-ek emlékeztettek rá, meg a szűk rokonság futólag két forduló között. Sebaj, a lényeg, hogy pont két hónap, és jön Lizike! :D

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok!

Jutka! Köszi szépen, én kértem a képet az ágyneműről. Tegnap meg is rendeltem, világoskék apró kockásból. Remélem, olyan lesz, mint amilyennek elképzeltem, mert kész kép nem volt fönt még csak hasonlóról sem :wink: 5 részeset kértem, mert nekünk már van szopipárnánk. Mondjuk az más színű, halványzöld, de mindegy. És én se alszom nélküle, még nyaralni is vittem :wink: Az ágynemű végülis mennyi idő alatt készült el?
Sok erőt a beszoktatáshoz :wink: Miksa is kitalálta első nap, hogy nem nagyon van kedve oviba menni, de elmagyaráztuk neki, hogy az az ő munkahelye, ahová minden nap mennie kell, úgy mint a papának, és ez bevált, úgy tűnik. Kopp-kopp-kopp. Egyébként meg tök jól érzi magát, és a héten még a paradicsomlevest is megette, de valszeg csak azért, mert betűtészta volt benne :roll:

Drienn! Hát nem irigyellek a költözésért, hallod! És utólag is nagyon boldog névnapot! Kép

Szia Jahra! Üdv közöttünk! mesélsz egy picit magatokról?

Csikken! Szerintem mentek, ez a 32. hét körüli uh szerintem protokoll. Kíváncsi leszek a méretekre, szeretem hasonlítgatni :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok :-)

Ez a szopis parna tenyleg a vilag legnagyobb talalmanya. Viszont a Brendon arat nagyon huzosnak talaltam. Aztan lass csodat, ugyanazt meglattam ha jol emlekszem egy KIKA katalogusban, kevesebb mint a fele arert. Viszont nekem nincs a ket vegen ilyen megkoto, csak sima patko alaku, de a celnak tokeletesen megfelel.
Drienn, eloszor is boldog nevnapot! Maximalisan veled vagyok koltozes ugyileg. Mi majusban azert valtottunk alberletet, hogy amig epitkezunk, addig egy bababaratabb kis lakasban lehessunk, de kozben az embernek sikerult eladnia a lakasat (amit mar nem is remeltunk az iden), de be kellett szamitani egy kisebb lakast. Namost ezaltal minden borult, ugyhogy oda atkoltozunk, hogy megszabaduljunk az alberleti dijtol, ami azert nagy segitseg lesz. Nekem a varandossagom alatt ez lesz illetve lenne a negyedik koltozesem, de a csaladi kupaktanacs ugy hatarozott hogy ezt mostmar passzoljam. Eloszor ev elejen koltoztem haza kulfoldrol, utana bekoltoztunk egy alberletbe, aztan atjottunk ebbe, es most megint tovabballunk. Csak egyszer keszuljon el a hazikonk vegre :-) November 18-ra vagyok kiirva, azt talalta ki a csalad, hogy mostmar birjuk itt ki, addig az uj lakast kicsit feltuningoljuk, aztan majd amig a korhazban leszek addig atkoltoztetnek minket. Ugyhogy szuper jo dolgom lesz ezuttal. Most eppen pakolom el a nyari cuccokat, de mar koltozesre keszen. Meg neki akarok allni a babcuccok elkulonitesenek, hogy kitol mit kaptam, mert most meg emlekszem ra. Minden baratnonek lesz kulon szine es olyan cernaval varrok bele egy-ket oltest, igy talan semmi nem keveredik ossze majd.
Jovo heten megyek szerdan UH-ra, tiz hete nem lattam a Lackot, kivancsi vagyok mekkora lehet. En nem igazan nottem sokat, a pocakom sem veszes es eddig 5 kiloval vagyok tobb mint indulaskor. Olvastam valakinel, hogy 2 kilo koruli a babaja mar, nagyon kivancsi vagyok mi hogy allunk. :-)
E & L

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Sziasztok!

megjöttünk :lol: Apósnál voltunk hétvégén, Emma nagyon élvezte ki sem jött a birka ólból, meg voltak a határban zöldet szedni, rohangált a nádasban stb.

Szirom!

Méretek: megnyugodtam, nem csak nekem van óriásbébim :lol: Úgy nézem a fejetek nagyobb, a combotok rövidebb mint nekünk :D De a 2 kiló az stimmel :shock:
Na majd meglátjuk mi lesz ezekből a nagyfiúkból.

Szopis párna: Én is imádom, én már az eleejétől azon tudok jól aludni. Most hétvégére nem vittem, majd le is szakadt a pocakom oldalt fekvéskor.

Fricike!

Csak átfutottam amit írtatok, jól értem, majdnem megszültél :cry: és most viszgázni akarsz :?: Hűha, muszáj? Mert a stressz aaz nagyon nem tesz jót ilyenkor.

Jahra!

persze, gyere csak nyugodtan! Úgyis most jön a legizgalmasabb rész:)

Pénteken én is vásárolgattam kicsit, pelenkát, törlőkendőt a kórházi csomagba, magamnak Dm-es mellbimbókrémet, melltartóbetétet, meg egyéb apróságokat (tusfürdő stb)megrendeltem a szivacsot a bölcsőbe, egy zenélő plüsst, cumisüveg melegentartót a bébinek 8)

De még hosszú a listám, pedig sok minden megvan Emmától. Hazahoztuk a kiságyat és pelenkázót os apósomtól, majd jól le kell takarítani. Na meg a kókuszbetétet is ki kéne mosni, jobb lett volna a kánikulában, nem tudom így hogy szárad majd meg.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Jó reggelt!

Manó! De azért mondjad pontosan a méreteket, jó? Gondolod, hogy óriásbébik lesznek? :roll: :wink: Most már megnézem Miksa papírjait.
Tök érdekes, hogy Miksával végig szedtem az Elevitet, és 3300 gramm lett végül, most meg nem szedek semmit, csak a fogamzás előtt Gravidát (híztam tőle 8 kg-t nem egészen 2 hónap alatt, mondtam is a doktornak, hogy én egy szemet se vagyok hajlandó többet bekapni belőle), meg a 12. hétig folsavat, aztán mégis nagy a kölyök.

Jahra! Hát a költözésekért nem irigyellek, de szerintem jó megoldást talált a családod! Rendesek :wink:

Fricike! Drukk a vizsgádhoz!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Huuu csajok, van amikor a szopis parna is csodot mond....
30 evet hasznalt csipocsontomat es csipoizuletemet fiatalabbra cserelnem, ertekegyeztetessel. Jelige: jahra :wink:

Kép
jahra
 
 


Velem nem jársz jobban Jahra, 38 éveseket tudnék helyette adni, úgyhogy tulképp nekem kedvezne a csere :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,

Szirom, majd teszek fel adatokat, ha lesz :)

nekem nincs szopis párnám (Rolinál se volt) így nem tudom a különbséget :) :)

De azért én egész jól tudok aludni így is, ha meg nem megy akkor a lábam alá teszek egy párnát.
Csak pisilni kell sajna felkelni :(

Hétvégén el kezdem mosni a pici ruháit :)
Már úgy várom. Ti már elkezdtétek???

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Szirom!

BPD 82 mm AC 281 mm FL 65 mm 2063 gr.

És azt írták 31,5 hetesen hogy 33 hetes terhesség a méret alapján.

De semmit sem jelent, barátnőmnek tavaly előtt ugyanilyen nagy babát jósoltak és nem hogy előbb született volna hanem túlhordta 1 héttel sé 4300 gr lett végül :shock:

Csikken!

Én még nem, most hoztuk el a pelenkázó komódot, ma anyukám letakarította,majd ha a férjem felállítja utána mosok. Mert abba lehet bepakolni rendesen. De ahogy a férjem ismerem ez vagy most hétvégén lesz legelőbb vagy jövő hét végén. Szerinte ej ráérünk arra még, mint a nevére is :lol:

jahra!

Velem sem járnál jobban 8) Nekem most is és Emmánál is annao nagyon fájt a csípőcsontom. pedig Emmánál még csak 25 éves csontocskáim voltak :lol: De a jó hír hogy a két trehesség között nem fájt, szóval múló tünet :D

Kicsit el vagyok keseredve, ma voltam Emmával egy alapítványnál, ahol mozgásfejlesztéssel foglalkoznak (elég ügyetlenke,rossz az egyensúlya, meg a viselkedése is a hiszti, akaratosság stb gyanús régóta,anno 7 hónaposan fordult hasra, szóval kissé késett) és hát tényleg el van maradva nagymozgásban és idegrendszer érettségben is, úgyhogy el fogunk járni fejlesztő tornára. Még szerencse hogy most itthon leszek és meg tudjuk oldani, mert muszáj suli előtt orvosolni a problémát. Amúgy olyan okos kislány, kár lenne ha beskatulyáznák olyan miatt ami amúgy fejleszthető. Nem lesz könnyű kistesóval járni tornázni, de még mindíg jobban megoldható mint munka mellett.

Csak azért írom be mert eldöntöttem hogy a második babával még jobban oda fogok figyelni és igenis az első gyanújelre inkább viszem már korábban tornázni, Emmánál amikor 7 hónaposan fordult hasra mindíg mopndták lusta, nagy baba, nem baj, majd utoléri magát stb, én meg első babás szülőként elhittem mert egyszerűbb volt. Azt mondják simán okozhatja az elhúzódó vajúdás miatti oxigénhiány, meg a köldökzsinór rövidsége. Nem vészes, nem olyan feltűnő probléma persze, tipikusan az ami majd iskolában derült volna ki nagy valószínűséggel (pl írás problémák, a finommozgás miatt, esetleg hiperaktívnak gondolnák stb). Na mindegy, csak kikivánkozott belőlem.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: