Új privát üzeneted érkezett!

Barbi! Mikor mész nyakiredőzni?

Kép
Kép
normajeane
 
 


Helló lányok!

Húúú de beindultatok.:D Nem győzők olvasni. :lol: Kicsit elmaradtam,de behozom...igyekszem.

Jelentem hányinger múlóban,néha már egész jól érzem magam.
Holnap strandolni megyünk.Jót tesz a pihi a pancsoló partján.

Jövő hét 12 hetes UH,nagyon várom már.

Visszaolvasok és reagálok,ha csajom is engedi.

Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is. Váratlan meglepi a harmadik, ráért volna még, de azért nagyon örülünk a párommal. Legfeljebb mégegy agymosáson esek túl 2008-ban :wink:

30 éves vagyok, esztergomi, gyerekek és életkoruk a vonalzón. Ha a várandósságom problémamentes lesz végig és elérem a 37. betöltött hetet, akkor otthon fogok szülni. Ha nem így alakul, akkor val.szeg Esztergomban.

1. uh. most volt csütörtökön, Lekisebbünk most 20 dkg és mindene megvan, ami kell, hál Istennek.

Mindenkinek "jó" émelygést :wink: !

(ui. megmondó embereim és kéretlen tanácsadóim nekem is vannak, rokonok és egyebek is. jó kis próbatétel nem törődni velük... néha szinte sajnálom egyiket-másikat.)

Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 

 
 

SZIASZTOK!

újra itt, üdvözlök minden "régi" és minden új kismamát, ahogy lesz egy pici időm visszaolvasok mindent, már alig várom...
a nyaralás szuper volt, rengeteget úsztam és nagyon jól esett, a hányinger úgy tűnik már a múltté, helyette farkaséhség jelentkezett :lol:
Nagyon jó túl lenni a 12 héten, hétfőn megyek UH-ra és vérvételre és kedden a védőnőhöz a kiskönyvemért!
puszi mindenkinek, remélem jól vagytok :D
majd olvasok és jövök!

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék! Én január 24-re vagyok kiírva:)

Kép
bingii
 
 


Sziasztok!

Tothzsu! Üdv közöttünk!

Norma! Hétfő reggel 9h-re megyek a SOTE-re. Te mikor?

Vörösbegy! Örülök, hogy jó volt a nyaralás. Írj majd azért részletesen is ha van időd. Volt sok nektarin evés? És füge? Én is holnap után megyek uh-ra kiváncsi vagyok mit látnak a dokijaink, mert elvileg egyformának kell lennie a babáiknak.

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép
barbi5
 
 


Tothzsu, Bingii,
Üdv :D

Vörösbegy,
Örülök hogy jól éreztétek magatokat és hogy a hányinger is eltünt :D
Vendég
 


Sziasztok!

Totzsu és Bingii: üdv!

Totzsu: hát, van programod, az tuti :). Kifejtenéd a 37. hét betöltése-otthonszülés témakört? Az első kettővel nem töltötted be a 37 hetet? Fú, én nem mernék otthon szülni! A SOTE-n nagyon szuper otthonos a szülőszoba, egyszemélyes, a babát sem viszik el ha minden rendben van, hanem ott látom ahogy fürdetik meg mérik meg minden. Engem megnyugtat a szívmonitor meg az, hogy bármi gubanc van, segiteni tudnak.

Bingii: első baba? Melyik kórházba szülsz?

Barbi: én még soká, majd 12+3-on júl 12-én. Még be sem jelentkeztem, majd a jövő héten kedd-szerdán fogok.

Tegnap nekem volt egy kis ijedelem, mert nagyon picit barnáztam, de ez úgy néz ki, hogy csak megpattant hajszálér lehetett, mert ugye elégg székrekedésem van és nyomok és azt meg annyira nem lenne szabad :oops: . úgyhogy este ittam keserűsót hogy ne kelljen nyomni. Bűn rossz, de nagyon hatékony.

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 


Sziasztok!

Norma: a fositól nem lehet semmi baj? Hála az égnek nekem nincsenek (még) ilyen problémáim. Én szoktam inni savanyúkáposztalét, na az is olyan hatásos,mint a keserűsó :?

TothZsu: engem is érdekelne,hogy miért 37.hét? Nekem az első koraszülött lett és éppen csak betöltöttük a 36.hetet. De az egyik ismerősömnek nagyon nagy volt a babája, neki azt mondta a dokija,hogyha eléri bennt a 4 kilót,akkor császár vagy megindítják, vagy valami függetlenül attól,hogy mennyi idős terhes. Jóóó, biztos,hogy nem annyira előtte.

Lányok! Volt valakinek magas a vérnyomása? Most vezetem a vérnyomásnaplómat.
Vendég
 


Szép napot mindenkinek!

olyan jó itthon lenni :lol:
Barbi! rengeteg nektarint ettem, sőt szinte csak azt...a piacon már ismertek a gyümölcsárusok...minden klassz volt, sokat úsztam, amúgy meg árnyékban voltam mindig, nem bírtam a napot, de szerencsére a hosszú utat is nagyon jól bírtuk :)
holnap UH, persze majd írok, Te is!!!!
Szia Pandácska! gratulálok a "nagylábon élő" Kispandához! :) igen nagyon jó már hányinger nélkül lenni...de jött helyette a zabálás és a szorulás :shock:
Normajeane! remélem már nincs barnázgatásod! szerintem Tothzsu úgy értette, hogy betöltött 37. hét előtt tilos az otthon szülés, mert ott a baba még szorulhat koraszülött kezelésre, de ha már betöltötte a 37. hetet és még nem indult be a szülés, akkor utána lehet otthon...
Blogyinka! ebben nem tudok tanácsot adni, az enyém kórosan alacsony volt mindig...
Lego! milyen volt a strandolás? olyan jó, hogy lassan mindannyian átlépünk a II. trimeszterbe...azért telik az idő nem?

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Norma,

igen, az eslő baba úgyhogy én még nagyon tapasztalatlan vagyok:) Bár a védőnőmnél szerintem többet tudok :?
Még kérdéses, hogy hol szülök. Az István kórházhoz tartozok, de akit választanék szülőorvos a Schöpfiben dolgozik....most dilemmázok.....vélemény esetleg?:)

bingii
 
 


szerencsére semmi barnázás! Hát, lehet immunis lettem a keserűsóra, ma még semmi eredmény. Amúgy kis dózis nem okoz fosit, csak lazitja.
A Schöpfi sztem fizetős lett, mindenképpen járj utána, nehogy anyagilag necces legyen a vége.
Vérnyomás: 140/90 fölé megy, az nem túl jó. Nekem is alacsony, 100/60-nál ritkán magasabb. ha nagyon magas akkor kell rá gyogyószer, de ezt csak a nődokid tudja, hogy melyiket lehet ilyenkor.

Kép
Kép
normajeane
 
 


Halihó!

Én az elsőt az Istvánban szültem. Szerintem a körülmények jók, ha akarsz akkor mehetsz különszobába is,én kértem. Nekem sajna nem volt egyszerű az egész, de olyan szülőszobába kerültem,ahol volt vízzel teli kád is, ha tudtam volna akkor bemegyek. Sajna nekem oxitocin volt bekötve, ezért nem tudtam bemenni.
A különszobásba is behozzák a gyerkőcöt, én nem kaptam meg mert koraszülött lett és inkubátorba kerül, 2 nap múlva ment a PIC osztályra én meg haza.
Tehát olyan nagy tapasztalatom nincsen a látogatásokkal kapcsolatban, de fenntebb olvastam,hogy talán mégsem szerencsés ha egész nap bemehetnek a látogatók.

Egyelőre 140/90 alatt vagyok, de félek,hogy megy ez feljebb is. Amikor EKG-ra mentem baromira felhúztam magam, naná,hogy rögtön behívtak, mértek is 156/80-at. Legutóbb a doki 147-et mért. Itthon minden rendben a vérnyomással. A házidokival is beszéltem erről, mert alapból figyelni kell a vérnyomásomra, ő azt mondta,hogy hihetetlen, hogy még mindig a Dopegit (aszem ez a neve) van forgalomban, őskori gyógyszer amit ha beveszel akkor hamar leviszi a vérnyomást, de nem tartja lennt. De jó lenne kihagyni ezt az életünkből.... :roll:
Norma: örülök,hogy elmúlt a barnázás, remélhetőleg minden rendben van másik ügyben is. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv. az újaknak! :) Boldog pocakosodást! :)

Hát én pont hogy alacsony vérnyomással küzdök. A védőnő 90/50-et mért, 2 nappal később a házidoki meg 105/75-öt... Emiatt eléggé ájuldozós vagyok... Ha hirtelen kelek fel elmegy a kép és a hang... :?

Nekem ma EKG, szerdán labor, és olyan messze van még az UH... :( 9 nap... Kész örökkévalóság...

Képezljétek... én nem bírok enni. Semmi hányinger még mindg, csak egyszerűen megeszek egy tál levest, és nem bírok 2.at enni... Alapvetően nem baj, amit és amennyit kell, eszek... :)

Na most megyek!

Mindenkinek minen jót! Az UHsok siessenek infoval és képekkel!!!! :)

Pusz!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Meg pocakfotóval:)


Sziasztok:)
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Csajok, plíz, ha valaki változást kér vagy bele akar kerülni a táblicskuban, kizárólag PÜ-t írjon, mert ha nem vagyok és nincs időm visszaolvasni, akkor könnyen elfeledem......
Vendég
 


Sziasztok Lányok! Üdv minden 'új' sorstársnak! :)
Tök jó, hogy lassan már mindenki túljut a nehéz időszakon! Én is túlvagyok már a hányingeres perióduson, lényegesen jobb így. Sajnos a szorulás viszont nálam is általános lett, már gondolkodtam rajta, hogy milyen alternatív gyógymódot kellene rá kitalálni, pl. tea. Van erről valakinek valami tapasztalata?
A vérnyomásom szerencsére nekem is okés, pénteki EKG után mérték, 110/70 volt.
Vörösbegy: mi is megyünk július végén a tengerhez. Már alig várom! Ugye nem "csinál" semmi rosszat a tengervíz? Úgy tudom,hogy élővíz nem okozhat bajt, vagy legalábbis kevésbé, mint pl. a strandvíz.
sagi1
 
 


Sagi: én keserűsót használok, nem okoz bélgörcsöt és a mennyiségtől függően lazítja a kakit. Teáskanálnyi általában elég, kis vizben feloldod és megiszod és gyorsan rá valami finomat iszol mert ugye keserű, de nagyon. Kíméli a bélbolyhokat, teljesen bio módszer.
Lehet még különféle kajákkal is próbálkozni, van akinek a szilvalekvár pl bejön, ezzel a gond az, hogy kérdés szereted-e meg meg tudsz-e enni belőle 1 üveggel, plusz ez ugye hizlal.
Én minden hétfordulón mérem magam, ti nem? Még mindig fogyott állapotú vagyok, pedig nem eszem olyan keveset mint anno Botival. Viszont a haskörfogatom 79 cm!! Brutál.

sztem sem a klóros sem a tengerviz nem okoz bajt. Ha nincsen kinyilva a méhszáj, akkor ott olyan védelem van, hogy azt aztán át ne töri semmi, max majd a gyerek, ha engedi a test. Ha nyitva van a méhszáj akkor viszont vigyázni kell! De hát ilyenkor még senkinek nincsen nyitva (remélem!).

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 


Sziasztok!
Látom a EKG a téma. Nekem ez újdonság, még sose voltam, de most elküldött az orvosom.
Vérezgetésben most én vettem át a stafétabotot. Sajnos az orvosom csak annyit tanácsol, hogy feküdjek, pedig gyanús, hogy progihiány az ok. Szerencsére szerdára kaptam olyan dokihoz időpontot, akinek nagy tapasztalata van hormonügyyben, kíváncsi vagyok, mit fog mondani. Remélem, nem lesz baj. Nem akarok még egy vetélést. (Már a 3. lenne.)

Szép napot mindenkinek!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nekem is szorulásom van, bár az amúgy is volt mindig.Kb 10-15 éve igmándit iszok, na az meghajt rendesen. Kétnaponta iszom, meghúzom elég rendesen, mittudom én kb 2 dl lehet.
Ez Hunyadi János sósvíz.
Az íze brutál, de nagyon hatásos!!!!

Boeske, remélem, kapsz valami progipótlót!!!Mert progi gyanús.

Kijött rajtam a terhességi cukorbaj.... :twisted: most diétázok 1000-rel.Így is fogyok (hál Istennek), gondolom, a szénh. mentes diétával még bónusz fogyni fogok, de nem is baj, állítólag.
Vendég
 


Norma,

a Schöpfi bizony fizetős. 135e a szülés és ha jól tudom még 15e a babaellátás. Én igazából azon filózok, hogy megéri-e az Istvánban szülnöm egy idegen orvosnál vagy inkább a saját megbízható orvosomnál a Schöpfiben. Nekem nagyon sokat jelent a bizalom és ritkán bízok meg orvosokban.

Sleepin,

a helyzet nálam is ez:) Megeszek egy tál levest és kidurranok. Ez azért is érdekes,mert én egy zabagép voltam :D Most 10 hetes terhesen 1kilót fogytam, ami persze nem sok, de mégis meglepő:) Hányingerem szerencsére nincs, viszont fejfájásom nagyon gyakran.

Nincs vmi ötletetek fejfájást illetően???? Már megveszek tőle,mert szinte mindennapos.....:(

bingii
 
 


Bingii, én migrénes vagyok és eddig 5x jött ki!!!!!Quarelin, algopirin és tsai teljsen okésak!!!!
Vendég
 


Pandus, megtudtad, mi a helyzet a dokiddal?Az enyém marad :D de sajnos az én kedvenc asszisztensét, nővérkéjét elküldik....... :twisted: :twisted:
Vendég
 


Lafead,
Az enyém is marad :D
Vendég
 


Jól van, örülök!!!!!!!!!Akkor együtt megyünk szülni, pontosabban váltjuk egymást! :wink:
Vendég
 


sziasztok!

megjöttem az UH-ról, csak annyit láttam, mikor Ákos ránézett a monitorra, alig hitte el, amit lát...egy kezét lábát mozgató hatalmas Kiskrumplit :)
minden rendben....CRL: 68 mm, nyaki redő: 1.6 mm. norm, orrcsont: 2.7 mm, normál agykamrák, négy intact. végtag ábrázolódik.

persze megint teljesen elérzékenyültünk tőle...ahogy ott kalimpált...és ezt kérdezte a vizsgáló: "Jó lenne egy kislány?" hogy a francba ne lenne jó, mindegy mi lesz...annak örülök, hogy minden rendben van...én kislányt álmodtam meg...

júl.18-ára kaptam időpontot a chorionbiopsziára, legalább túl leszek rajta...puszi mindenkinek, majd visszaolvasok...Barbie várom a híreket!
Kép

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Vörösbegy, gratula!!!!Jó nagy a tiéd is!!!!Enyém ekkortájt 6,49 cm volt!!!1,9 mm redővel!!!!
És "irigyellek" olyan jó képet kaptál!!!Nekem a baba nem volt hajlandó iylet produkálni!!!Mindig elmoccant!Virgonc lesz!
Vendég
 


Sziasztok!

Sleepin,Bingii:
Én is kevesebbet eszem,elég gyorsan eltelítődik a gyomrom!Az a baj,hogy nem is nagyon esik jól semmi,kivéve a gyümölcsök meg a saláták.Pedig a kislányommal meg még a vasszöget is megettem volna!
Vérnyomásommal rendben van minden,de nekem is gyakran fáj a fejem,meg a tarkóm!Ha valakinek van ötlete,ossza meg velem is!

Leafed:
A Quarelint lehet recept nélkül venni?


Normajeane,Sagi1:
Nálam beválik a kefír is,ha naponta eszek kettőt-hármat!
Én másfél kilót fogytam,úgyhogy kétségbeesésemben kezdtem el mérni a pocim,93 cm.


Boeske:
Sajna akkor már ketten vagyunk ezzel a vérezgetéssel. Tegnap előtt nálam is megint jelentkezett,szerencsére most nem annyira mint a múltkor,de azért megijedtem ám rendesen!Én sem szeretnék semmi bajt,sajna nekem is a harmadik vetélés lenne.Azt hiszem ezt már tényleg nem bírnám ki! A dokim azt mondta van valami seb a méhszájamon,ami vérezget.
Remélem minden rendben lesz Veled!

Üdvi mindenkinek!

mazsolasyl
 
 


Mazsola, nyugi!!!Nincs gond!!!!Ez valszeg valami seb lesz!!!!Ez már nem progihiány, mert magad termeled mostámr, pontosabban a lepénykéd!!!
Quarlint nem lehet recept nélkü :twisted: a szigorítás óta!
Vendég
 


Vörösbegy:

Hát,Te sem panaszkodhatsz,szép babócád van Neked is!Gratulálok!

mazsolasyl
 
 


Leafed!

Köszi az infót,azt hiszem nagy szükségem lesz rá,mert néha már elviselhetetlenül fáj!Úgyhogy majd elirányítom magam a dokihoz,hogy felírassam!

mazsolasyl
 
 


Lafaed! köszi tényleg szép nagy, azért sikerült ilyen jól a kép, mert a vizsgálat elején még aludt a drágánk, akkor fotózták le, utána már szinte pörgött :)
Mazsolasyl köszi! a fejfájásról annyit, hogy én is szenvedek tőle, és ha jól tudom azért van ilyentájt mert ahogy a méhlepény átveszi a dolgát, az anyai keringésre hirtelen többletmunka hárul...általában vérnyomásváltozással jár ami fejfájást okoz...nagyon sokat kell inni...és türelmesen megvárni amig megszokjuk a változást...egyébként nekem azt mondta az orvosom, hogy ilyenkor már nyugodtan be lehet venni fájdalomcsillapítót, ha muszáj...
HOLNAP MÁR NEKEM IS LESZ KISKÖNYVEM... :lol: :lol: :lol:

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Sziasztok!

Normajane!

Vörösbegy válaszolt helyettem, miért pont 37. hét - nem ismétlem.
Egyébként csak Zsuzska született kórházban, Petike már otthon, úgyhogy ez már a második otthonszülés lesz, remélem.

Fejfájás és egyben székrekedés ellen Vörösbeggyel összhangban én is a napi min. 1,5-2 l tiszta víz fogyasztását tartom jónak és még szédülés ellen is jó. Ha viszont az sem segít (ezt nem nagyon hiszem) és aranyér alakul ki, akkor macimézes flakonba igazi mézet kell tölteni - a gyári tartalom nem az - és azzal kezelgetni.
Mindenesetre én mostanság husiból nagyon keveset eszem. Barnakenyér, rengeteg gyümölcs és kevés csoki.
Ha már nagyon gáz van és ott ülök, ahová a király is gyalog jár akkor a nyomás helyett nagyon mély (aki tud, jóga-) légzés BE, majd lassan ki és lazítás. Amíg nincs siker.

Lafead!
Nemrég olvastam a Dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázatlan egészség című könyvében, hogy egy kismama első terhességében - többek közt - terhességi cukorbetegséggel küzdött. A második terhesség alatt a 18. héttől szedte a közepes vitamincsomagot (aki nem ismerné brutális adag vitaminösszeállítás a napi ajánlotthoz képest) és a második terhességében nem alakult ki a cukorbetegség. Lehet, hogy érdemes utánanézni, vagy rákérdezni a honlapon: www.drlenkei.hu

Bingii!
Biztos az Istvánban is vannak nagyon jó orvosok, időd van találni egyet, és ahogy Blongyinka is írta állítólag nagyon jók a körülmények. Régebben olvasgattam az Istvános topic-ot és nagyon jókat írtak róla.

Mért nem bízol meg ált. az orvosokban?

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

Na jelentem én is megjöttem az ultrahangról. Baba 65 mm, nyaki redő 1.3 mm. Minden rendben. Nekem úgy kalimpált, hogy szinte alig lehetett nyomtatni normális képet. Pedig szegény orvosom nagyon akart, de mindig elugrott. Azért holnap beszkennelem és felrakom, meglátjátok. Jaj és teljesen megvannak az ujjacskák is, mindegyik látszódott. Sajnos, hogy milyen nemű azt én nem láttam, a doki meg szerintem nem mondta amíg nem tudja 100%ra. De Vörösbegyet csak ismételni tudom nagyon megható volt.
Úgyhogy amikor azt hallottam, hogy "ennél tökéleteseb nem is lehetne" azt hiszem ez mindennél többet jelentett.
Én csak egy hónap múlva megyek megint, előtte pedig AFP.

Norma! Nekem a málna meg barack jött be szorulás ellen, egyébként tényleg érdekes hogy a 12 héttel elmúlnak az eddig kellemetlen dolgok. Persze jött helyette a nagy étvágy, viszont már este 10 -ig is fenn bírok maradni.

Kép
barbi5
 
 


Sziasztok!
Húúú mennyit kellet visszaovasni... :D
Annyira szépek a felett UH-s képek!!! Remélem nekem is lesz ilyenem.

Ma nagyon sz@rul voltam egész délelőtt a meleget nagyon nem bírom, általános gyengeség és rossz közérzet vesz rajtam erőt. Most kezdtem a 12.hetet, már lassan olyan bűvös szám lesz nekem.

Én is azt ajánlanám székrekedés ügyben amit tothzsu, teljes kiörlésű kenyeret és a rengeteg zöldség gyümölcs. Egy bajom van ezzel az egésszel, hogy a többiekhez hasonlóan én sem bírok enni. :roll:

Szomorúan olvastam,hogy voltak vetélések....valahogy úgy védekezem ez ellen,hogy ez egyfajta kiválasztódás. Na persze vigasznak igencsak soványka :oops:

Búcsúzom Mindenkinek nyugodt, békés babavárást kívánok. Dolgoznom kell, be kell hozni a délelőtti "lazítást"
Vendég
 


Lafead,

lehet, hogy akkor megpróbálom vmelyik gyogyót,mert már beleőrülök. Tényleg semmi más extra bajom nincs, csak a fejfájás, szédelgés...na jó, meg a gyakori vízelési inger, de szerintem sose legyen több bajom:)

Vörösbegy, Barbi5!

Nagyon gratulálok Nektek! Olyan jó volt ovasni a soraitokat! Őszintén szólva még a könnyem is kicsordult :oops:
Én jövő héten megyek tarkóredő mérésre...már túllennék rajta:)

Mazsolasyl,

én a fejfájásra egyelőre csak a hidegvízes borogatást használtam,mert nem mertem gyógyszert bevenni. Azt olvastam, hogy a 12.hét után már nem árt a babának, de még előtte igen...persze lehet, hogy ezekre a fájdalomcsillapítókra ez nem vonatkozik, de nem mertem megkockáztatni.

Tothzsu,

vhogy mindig olyan dokikat fogtam ki eddig akik csak lecsesztek és megvádoltak. Kb évente 1x megyek el a körzetihez és volt, hogy megvádolt, hogy nincs is semmi bajom, csak bizonyára a munkából akarkok lógni. Kicsit ideges lettem....! Majd volt, hogy olyan hasmenésem volt, hogy felkelni nem tudtam a WC-ről, így csak másnap mentem el a dokihoz. Persze munkába se tudtam menni és kértem, hogy adjon igazolást előző napra is. Mondanom se kell, úgy leteremtett, hogy azt elmondani nem tudom. Majd miután a nagyszüleim is hozzájárnak, elmesélte nekik, hogy én mennyire nem vagyok korrekt. Orvosi titoktatrás pl., hol van? Hogy mentem volna el miközben a WC rabja voltam? Szóval kicsit ki vagyok rájuk akadva és utálok elmenni, így ha beteg vagyok inkább bejövök dolgozni vagy a saját szabadságomból maradok otthon :(

bingii
 
 


Lafead,

lehet, hogy akkor megpróbálom vmelyik gyogyót,mert már beleőrülök. Tényleg semmi más extra bajom nincs, csak a fejfájás, szédelgés...na jó, meg a gyakori vízelési inger, de szerintem sose legyen több bajom:)

Vörösbegy, Barbi5!

Nagyon gratulálok Nektek! Olyan jó volt ovasni a soraitokat! Őszintén szólva még a könnyem is kicsordult :oops:
Én jövő héten megyek tarkóredő mérésre...már túllennék rajta:)

Mazsolasyl,

én a fejfájásra egyelőre csak a hidegvízes borogatást használtam,mert nem mertem gyógyszert bevenni. Azt olvastam, hogy a 12.hét után már nem árt a babának, de még előtte igen...persze lehet, hogy ezekre a fájdalomcsillapítókra ez nem vonatkozik, de nem mertem megkockáztatni.

Tothzsu,

vhogy mindig olyan dokikat fogtam ki eddig akik csak lecsesztek és megvádoltak. Kb évente 1x megyek el a körzetihez és volt, hogy megvádolt, hogy nincs is semmi bajom, csak bizonyára a munkából akarkok lógni. Kicsit ideges lettem....! Majd volt, hogy olyan hasmenésem volt, hogy felkelni nem tudtam a WC-ről, így csak másnap mentem el a dokihoz. Persze munkába se tudtam menni és kértem, hogy adjon igazolást előző napra is. Mondanom se kell, úgy leteremtett, hogy azt elmondani nem tudom. Majd miután a nagyszüleim is hozzájárnak, elmesélte nekik, hogy én mennyire nem vagyok korrekt. Orvosi titoktatrás pl., hol van? Hogy mentem volna el miközben a WC rabja voltam? Szóval kicsit ki vagyok rájuk akadva és utálok elmenni, így ha beteg vagyok inkább bejövök dolgozni vagy a saját szabadságomból maradok otthon :(

bingii
 
 


Vörösbegy,
Nagyon örülök hogy minden rendben van nálatok :D
Vendég
 


Fú! NAgyon szuper eredmények! Remélem nálunk is minden okés lesz jövő csütörtökön!

Bingii: én tuti nem fizetnék 150ezret, nem is lenne miből :? . Ha minden rendben van akkor a doki pont nem fog csinálni semmit a szülésnél! Max a végén megnéz és ha lesz gátmetszés azt megölti.

Boeske: két vetélés után jó lett volna ha vizsgálat nélkül ad utrot! túladagolni nem lehet és egy aggódnivalóval kevesebb lenne. Én is csak a biztonság kedvéért használom.

Jó sok ötlet jött a székrekis gondra. Higyjétek el, nekem az étkezés pont nem ér semmit és a sok folyadék sem. A kefir lehet jó lenne, de a szagát sem bírom. Szóval én maradok a keserűsónál, ez legalább bevált.

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 


Normajeane!

Lehet, hogy igazad van...megfontolom. Jelenleg nekem se lenne rá pénzem amúgy, de januárig még van idő, hogy összegyűjtsük a férjemmel.

bingii
 
 


Sziasztok Lányok! Üdv az újaknak :D
Nagyon irigylem azon kedves kolleginákat, akik túl vannak a bűvös 12. héten. Nekem nagyon belehúzott Pötty, most eléggé meggyötör, de még a gyömbért kipróbálom.
Apropó 11-12. hetesek: nő már a pocakotok???

Bingi és Mazosla: én nem vettem be fejfájás csillapítót, mert a doki azt mondta, hogy nem tanácsolja, próbáljam meg kibírni valahogy. Amúgy sem vagyok nagy gyógyszer fogyasztó, ezért megpróbálom valahogy máshogy túlélni, ha fáj a fejem, pedig ezek az összevissza frontok, azért rendesen próbára teszik, aki fejfájós.

Képzeljétek VAN KISKÖNYVÜNK :D
Ma voltam a védőnőnél, nagyon aranyos volt, kaptam egy csomó újságot, meg olvasni valót, hát édi volt.

Én szégyenszemre múlt héten hazamentem a munkából, mert annyira rosszul voltam. Aztán otthon aludtam egyet, és mintha elfújták volna :wink:

Normajeane: a székrekedés mindenkinél lesz? mert én alapből inkább a másik véglet vagyok?

KépKép

KépKép
boo
 
 


Boo! Igen nekem nő a pocakom. Régi nagágokat már pár hete nem tudom begombolni, leginkább gumis szoknyákat hordok, de nekem már abszolút látszik. Idegenek rákérdeztek már többször. De hát második terhességnél állítólag sokkal előbb nő, mert hogy lazábbak a szövetek. :roll:

Kép
barbi5
 
 


Boo,

én sem vagyok nagy gyógyszerbarát,de már kibírhatatlan olykor, annyira fáj. Nem vettem be eddig semmit és megpróbálom kibírni most már a 12. hétig, de elég nehéz. Én eddig is frontérzékeny voltam, most pedig még jobban az lettem. Múlt héten engem is hazavittek a melóhelyemről,mert annyira rosszul éreztem magam. (Fejfájás és szédelgés.) Aludtam egyet és én is jobban voltam utána ;)

Nekem nagyobb a hasam mint eddig de azt mondják, hogy az még nem baba, csak a puffadtság. Mindenesetre néha már gratulálnak, a pocaklakóhoz idegenek is:) :) :)

bingii
 
 


sziasztok!

Barbie! örülök, hogy nálatok is minden rendben volt tegnap és hogy Te is láttad a csodás babókádat!
Engem 2 hét múlva szúrnak, 16 héten AFP és 18 héten UH...

Blogyinka!
hamarosan te is mész UH-ra ugye? egyébként tényleg elrepülnek a kellemetlen tünetek, jön a nagy zabálás időszaka :lol:

Bingi! olyan gyorsan itt lesz a jövő heti UH és biztosan nem lesz semmi baj! fiatal kismama vagy, mi gond lehetne?

Pandácska köszönöm szépen! Holnap már Te is 10 hetes leszel! :) Lexivel nem tudod mi van? szoktam olvasni a BMC-s topicot, de csak olvasgatom és már olyan régen nem írt...ha tudsz róla valamit írnál priviben? köszönöm...hogy állsz a hányingerrel?

Normajeane! biztos minden rendben lesz és hozod majd a szép fotót :)

Boo! kitartás, nekem is a 9. hét volt a legnehezebb időszak...nyugi már csak 3 hét és jobban leszel és átlépsz a bűvös 12. héten...lassan valamennyien a 2. trimeszterben leszünk :)
én nem dolgozom, pihenni szeretnék, amikor csak jól esik...ameddig lehet :lol: pocak ügyben úgy nézek ki, mint aki már kb. 20 hetes...de ez 3. gyereknél nem csoda :shock:

MA ÉN IS KISKÖNYVES KISMAMIVÁ VÁLTAM! :lol:

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Pandácska!
megtaláltam Lexit a babás fórumon és láttam, hogy jól van...köszi :)

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Vörösbegy,

hát nagyon remélem, hogy semmi gond nem lesz és persze azt is mondogatom magamban, hogy mi gond lehetne,de mégis ott motoszkál az ember agyában, hogy mi van ha mégis....Na de majd jövő héten beszámolok a sok jó hírről:)

Veltek ott voltak a férjeitek/párjaitok az uh-on?

bingii
 
 


Vörösbegy:

Nagyon irigyellek, amiért otthon tudsz lenni!!! Ha anyagilag nem lenne gond, akkor én is legszívesebben otthon lennék. Sajnos nagyon sok a törleszten valónk. A párom mondta, hogy ha nagyon úgy érzem maradjak otthon, és akkor ő többet dolgozik, de így is alig látom, mert munkamániás :D Örülök, ha a szülésen képes lesz részt venni :)
Ezért inkább én is dolgozom, így talán gyorsabban megy az idő, pedig sokszor olyan jó lenne otthon elnyúlni!
Nem baj, talán majd a másodiknál kicsit komfortosabb lesz, mert legalább otthon leszek.

Nálad mennyi van a gyerekek között?

Csütörtökön már a 10.hétbe lépünk. HURRRÁÁÁÁÁ :lol:

KépKép

KépKép
boo
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek gratulálok a kiskönyvhöz!!:) Én is nagyon örültem annak a sok újságnak, amit adtak hozzá, azóta is forgatom az egyiket, mert van benne egy hétről hétre rovat, ami nagyon jól részletezve írja le, hogyan fejlődik a babóca:)
Székrekedés: utánaolvastam,ha már úgyis jópárunkat érint, egy könyvem alapján teljesen normális,hogy ez ilyenkor bekövetkezik. Gyógymód rá a könyv szerint is a sok gyümi, zöldség, rost+sok víz!

Boo: kitartás, hamarosan vége ennek a cudar időszaknak is, és utána már LÉNYEGESEN jobban fogod magad érezni! Addig is pihenj, aludj sokat, az tényleg használ.

Bingii: nálam nem volt velem a párom uh-on, mert én eddig csak kórházi uh voltam, ott meg nálunk nem engedik be a kispapákat :cry: Sajnálja is a párom nagyon!
A 16. héten fontolóra veszem, hogy elmenjek egy magánrendelésre és ott kérjek egy uh-os fotót, mert a tiétek láttán elfog a sárga irigység :)
sagi1
 
 


Bingii
Velem még egyszer sem volt bent a párom, mert mindig olyan bénán jön ki, meg úgy látom, hogy az orvosok sem nagyon proponálják apukát a vizsgálóban.
Én úgy tervezem, hogy amikor a ngy uhu lesz a részletes genetikai vizsgálattal, akkor hátha bejöhet, és az talán élmény lenne neki is :D

KépKép

KépKép
boo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: