Új privát üzeneted érkezett!

ja, ja. Igazatok van lányok!! És a végén, ha már összejön a kisbaba, valaki majd megkérdezi, hogy mit ajánlok (hogy neki is babája legyen), azt hiszem megkérem majd, hogy bőszen jegyzeteljen, mert akkor kezdem a sorolást..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mo olyan jó, hogy ilyen jó kedvű vagy!

Lyna! Jó ötlet volt a vonalzó!!!

Na mennem kell, mert megkelt a pizzatészta és meg is kellsütni!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat az ekzema miatt. Ahogy egyre többen vagyunk és az ember szeretne mindekinek írni, néha egy-egy dolog fölött előfordul, hogy átcsúszok!
Nekem ilyen szempontból szerencsém van. Mindegyik gyerekemen születésekor(!) ekzemás foltok voltak és kb. 1 éves korukig igényelt kezelést. Természetesen steroidot én sem kentem rájuk.
Szerencsére kinőtték. Időnként télen előfordulnak még gyanús foltok, de az ekzemánál ez törvényszerű.
Sajnos nálam nem ilyen egyszerű a helyzet. Mindig hormonális változással függ össze a jelentkezése, tehát szülés után kb 1 évig csak kesztyűben tudok létezni. A legkisebb mozdulatra szétreped a bőröm és borzasztóan fájdalmas.
Nekem nagyon komoly segítség a mosogatógép! És persze Apa is, aki mindenféle házimunkát elvégez szükésg esetén.
Érdekes, hogy amikor dolgozom, pedig napi 200 alkalommal mosok kezet erős fertőtlenítőszerekkel, nem szokott súlyosabb problémám lenni, mint a többi kollégának.

Mo!
Én félek, hogy össze fogod zavarni még jobban a szervezeted!
Hidd el, amíg nem tudod pontosan a problémák okát vaktában nagyon nehéz kezelgetni!

A tej elapasztásával kapcsolatban: Én szedtem a Bromocriptint. Az első hét volt nagyon rossz, de nem mindekinél. Fontos a fokozatosság, sem elkezdeni, sem abbahagyni nem szabad hirtelen.

Andi!
Ha a prolactinod rendben van, akkor nem kell foglalkozni azzal, hogy van tejed. Legalábbis egyelőre.
Nem írtad, hogy mióta nem szoptatsz. Nekem a szoptatás abbahagyása után 1 évvel még volt tejem. Az orvosom azt mondta, hogy ez nem probléma, ha a hormonok rendben vannak.

Annyira irigykedem a szánkózás miatt!!!!
Itt nálunk csak latyak maradt utána.
Karácsonyra kapott a kisfiam egy szánkót és még csak kipróbálni tudtuk 1x, azt is csak azért, mert apa meglátta, hogy szállingózik a hó és rohant a gyerekkel szánkózni!

Azt hiszem nekem ma van tüszőrepedésem. Irigylem azokat akik észre sem veszik, nekem igen fájdalmas!

Éva

Kép
balimama
 
 

 
 

Én 12. kerben vagyok, itt van hó még mindig.
Most akkor szedjek macát vagy ne?
lnd
 
 


Éva! Valóban úgy gondolod, hogy ezek a természetes szerek is összezavarhatnak?
Most elbizonytalanodtam. :?

Ind! Én nem merek semmit se tanácsolni neked. Nem tudom, hogy szabad-e szedni szoptatás alatt. Ne haragudj!

Görcsölget a hasam. Mintha "mindjármegjönne". Van egy kis munkám, de nem tudok rá figyelni. Fájdogál rendesen.

Héé! Ildi! Mi van az otthoni géppel? Kíméled, hogy ne kopjon?! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Krisz! Kész a pizza?

Kép

Lányok!!! Hova tűntetek?
Vendég
 


Ind!
Szerintem ne kezdd el szedni! Nálad egyértelműen a prolactin lesz szerintem az ok. Ráadásul nem tudom mennyi megy át belőle a tejcsibe és az nem árt-e.
Biztos, hogy hasznos lenne, ha mérnéd a hődet. Így már az első peteérést elkaphatnád!

Mo!
Emlékszem, Koda írta, hogy becystásodott a cickafarktól. Főleg, ha találomra váltogatod őket, az nem biztos, hogy jó. Tegyük fel, hogy az egyikkel serkented a peteérést, a másikkal meg gátolod, hogy megrepedjen.
Valamivel meg kellene ijeszteni, hogy mégis elmenj orvoshoz!

Éva

Kép
balimama
 
 


Éva! Igazad van. Egyelőre leállok vele. Maradok az E vitamin szedésénél. Figyelgetem a hőmet és majd meglátom a továbbiakat.
Vendég
 


Teljesen kétségbe vagyok esve, nem birom ki, hogy semmit ne tegyek az ügy érdekében. Lehet, hogy elkezdek hőmérözni, de azon az első terhességemnél se vettem észre semmit, én jobban megbízom az én mikroszkópomban. Az orvosom azt mondta, hogy szerinte az evitamin ugyan nem árt, de nem is segítene semmit. De lehet, hogy ez csak rám igaz.
Most aviváztam megint. de nem tudom, hogy jól-e. Nem tudom, kéne-e éreznem vmt. utána.
Akkor nálam csökkenni kéne a prolaktinnak és nővekednie az ösztrogénnek? vagy vm másnak?

Cickafarkot kb mennyit iszol Mo? Annak pontosan mi a funkciója?

Kinek milyen ötlete van, hogy csökkentsem az éjszakai ébredéseket vagy legalább a szoptatásokat? Az biztos, hogy nem bírom, hagyni, hogy űvöltsön. És semmi mást nem fogad el éjjel, se comisüveget, se poharat, se semmit. Egyedül talán, ha csokit dugnék a szájábam de ez azért mégsem lenne túl jó módszer. Elvittem homeopatához, de már a 2. szert próbáljuk és nem segít
semmit.
Valaki nem tudja, hogy milyen az idő májusban Korfun? És, hogy nagyon hideg-e a tenger?
lnd
 
 


Mo!
Nem ezt a választ vártam! Hanem azt, hogy elmegyek orvoshoz!
Tudom, hogy számtalan okod van, amiért azt mondod, hogy nem baj, majd később, most úgysem tökéletes az időpont. Csak azt vedd figyelembe, hogy sajnos nem fogunk fiatalodni és egyre nehezebb lesz!
Biztosan halálosan idegesít, hogy rá akarunk beszélni. Azért gondolkodj rajta. Tudod! Szeretünk!

Ind!
Elhiszem, hogy nagyon nehéz a várakozás. Eleinte én is így voltam.
Nem hiszek abban, hogy erőszakkal, vagy valmilyen csodaszerrel le lehet egy babát szoktatni a szopizásról. Fogadd el őt ilyennek! Ne siettesed, mert ez az idő nem jön vissza és lassan, de megállíthatatlanul le fog válni rólad. Hogy fog majd hiányozni!
Most ez a legfontosabb. Azért gondolkodom erősen, mit lehetne tenni!
Jaj, de irigyellek! Még sose jártam Korfun!

Éva

Kép
balimama
 
 


Lyna
Én nagyon szívesen megkezdeném a sort!!!

Mo
És ezekről hol olvasol? Találsz valamit és egyből megveszed ha jó írnak róla? Vagy valaki ajánlotta?

Balimama
Köszi amit az ekzémáról írtál. Csak azért kérdeztem mert mi nagyon sokat szenvedünk tőle és gondoltam hátha tudtok valami okosat. Én már rengeteg orvosnál voltam és nem kísérletezek tovább. Mindegyik felírja a kutyult krémét és nem ér semmit Amit én már kitapasztaltam az az, hogy nem jó ha az Olivér kakaót, magvakat, mézet. aprómagos gyümölcsöt eszik mert ezeknél tutira kijön. Lángoló vörös lesz az egész teste.
Ez jó jel ha érzed a tűszőrepedést én ezt még soha nem éreztem.
Nagyon jó volt a szánkózás de és du is kimentünk mert holnapra már tutira nem marad semmi, mi Veresen lakunk. Különben nekünk is ez volt az első meg szerintem az utolsó is.

Ind
Nem nézték még a prolakin szintet nálad? Lehet, hogy neked is el kellene menned a dokihoz. Szerintem úgy tudod leszoktatni az éjszakai szopról, hogy előszőr is este jól bekajáltatod. Ha éjjel ébred akkor nem vegyed ki (nem tudom egyedül alszik vagy veletek) csak nyúljál be az ágyába és simizd meg. Mondjad meg neki, hogy majd reggel lesz amikor kisüt a napocska. Mennyi idős is? Az ő nyelvén próbáld meg megértetni vele. Az elején biztos nehéz lesz de napról napra könyebb. A kislányom 4 hónapos koráig szopizott. Egyszer véletlenül átaludta az éjszakát és másnap már kelt de nem adtam neki. Ha egyszer kibírta akkor kibírja többször is. Ő is nyafizott és nem hagytam sírni, odamentem hozzá csak nem adtam neki. Ha kiveszed az rossz neki mert egyből érzi az illatodat, meg a melegséget és úgy jobban akar majd szopizni. El kell kezdened mert a nővérem most ott tart, hogy 4 éves a kislánya és éjjel 1-kor megy neki tejet melegíteni.

Andi
Nekem is sokára apadt el a tejem, már rég nem szoptattam.

Kép
[/url]
ági2
 
 


Isten ments, hogy csodaszerrel akarnám leszoktatni.n Eredetileg is úgy gondoltam, hogy ha terhes leszek, akkor is kaphat még, ha akar. Csak ez rengeteg ébredés, ez a szörnyű. Én a sűrű ébredésről akarom őt leszoktatni, nem a tejcsiről. Kicsit se várom, hogy abbahagyja a szopit. De aludnia neki is kell.
Most kersgéltem a neten. Találtam olyat, hogy szójakapszula, ami úgye ösztrogénszerű, de természetes anyagokat tartalmaz. Ez segíthetne nekem?
lnd
 
 


Csak mert én már teljesen belezavodtam, hogy mit kell helyrehozni ilyenkor. Ti sokkal jobban értetek ezekhez.
lnd
 
 


Jó reggelt, lányok!

Jó sokat irtatok a tegnap :)

Akkor, jelenleg 3 jelöltünk van? :D
Krisz, remélem ma tesztelsz – most már én is nagyon kiváncsi vagyok!! – mennek a drukkok!

Ági, Pandácska – dátumot kérek, meddig akartok várni!!!

Mo, úgy néz ki, neked is megvolt a pé :) – sokszor már mosolygok magamban, hogy téged minden nap ostromol valaki, hogy elküldjön a dokihoz, de még nagyon jól állod a sarat :D :D – azt hiszem, meg kell ijesszelek, hogy ha nem vizsgáltatod ki magad, akkor én fogok odautazni, hogy elvigyelek dokihoz :D :D :D
Az este a párom dolgozott a gépen, igy nem tudtam belépni.

Ind, rákerestem a korfui időjárásra – ma reggel 8,30-kor 11 fok volt, félig felhős égbolttal. Májusban általában 16-25 Cfok között van a hő, ami szerintem nagyon jó. Mi tavaly augusztus végén voltunk Rodoszon, de nagyon meleg volt.

Éva, itt nálunk most is próbál hullni a hó – habár jobb szeretném, ha a Nap sütne....
A görbéd alapján még nem volt pé-d, ami szerintem jó jel :wink: - reméljük a ciklusod egy kicsit most ki fog nyúlni.

Lyna, akkor végül mi lesz az iwiw megivóval? Ha megkapod, akkor szóljál, mert kiváncsi vagyok rád :D :D
A hőmérőzéssel kapcsolatban nagyon meg tudlak érteni, mert én is egyik nap eldöntöttem hogy többet nem mérem, másnap reggel, ahogy felébredtem, nyúltam a hőmérőért....

Pandácska, nagyon drukkolok, hogy minél hamarabb összejöjjön a baba, hisz igy is már elég sokmindenen kersztül kellett menjetek :(

Andi, örülök, hogy te is idetaláltál :D – kiváncsi vagyok a mai hődre!

Zora, te hol vagy?

puszi mindenkinek!

KépKépKép
ildiko74
 
 


Sziasztok! Sajnos rossz az internet! Ha megjavul, rögtön jelentkezem! Egyetlen megjegyzés! Ha egy igazán lelkiismeretes orvos olvasná mindezt, hülyét kapna tőlünk! Kérek mindenkit, ahelyett hogy találgatja vaktában és egymást kérdezgeti az egyértelműen orvosra tartozó problémájáról, kérdezzen meg egy orvost, és azután beszéljük meg. Így ennek akár tragikus következménye is lehet! Jó, hogy megosztjuk a gondjainkat, de az nem szeretet és barátság, ha egymást félrekezeljük! Senki nem gondolhatja, hogy ez itt egy orvosi tanácsadó fórum, tehát lányok, doki, aztán eszmecsere!!! Ez az őszinte véleményem, addig meg inkább recepteket cseréljünk! Mindenkinek puszi, elnézést a kemény hangnemért, de kellett! Este jövök, remélem, de lehet, hogy ezután Ti már nem:::: :oops: :oops: :lol: Ja! Én járok orvoshoz! Nem csak prédikálok, és én sem szeretek.

Zora
Kép
zora7
 
 


Kép

Ildikó,
Kedves vagy nagyon :D Hát jövőhéten tesztelek ha addig nem jön meg...

Krisz,
????
Vendég
 


Sziasztok!

Én is osztom a véleményem abban, hogy fontos kikérni az orvos véleményét.

Mo! Tényleg ne haragudj meg ránk, de tényleg nem leszünk fiatalabbak, ahogy Éva írta és sajnos mi nem tudjuk megállapítani, hogy mi is lehet az oka, hogy neked is ilyen baromi hosszúak a ciklusaid és miért nem jön össze a baba.
Hidd el csak időt nyernél vele, ha elmennél dokihoz. Szerintem egy kivizygálást mindenképpen megér. Mert ha esetleg valami baj van, akkor kezelni kell, utána lehet próbálkozni, akkor várni kell, hogy sikerült-e, ha nem akkor megint valamit be kell vetni akkor újra próbálkozni és csak telik az idő!!!

Nekem pl. amikor megjött tavaly elég normális ciklusaim voltak 33, 35, 31 naposak, ahogy szeptemberben azt mondtam apának, hogy ne védekezzünk, mert szerintem rögtön nem fog összejönni a baba, akkor kezdett ilyen borzasztóan kinyúlni a ciklusom, 40 nappal kezdődött, majd volt a 42 és most a 47. napon tartok. Ezt már én sem tartom normálisnak ezért, ha most megjön ami nagyon valószínű, megyek is dokibácsimhoz. Egyébként néha nekem is jön még tejcsi a cicimből, ha megnyomom, lehet hogy ez is baj.

Amikor meg megmondtuk otthon, hogy babánk lesz és nem szedek semmit az anyósom meg a sógornőm(aki védőnő) teljesen kiakadt. Azt mondták nem jó az orvosom, ráadásul anyóspajtásnak nem is volt szipi, pedig nem is látta, nem is találkozott vele. Na akkor volt egy orvosismerőse, akitől kaptunk pesti nőgyógyász neveket. Na elmentünk ahhoz a dokinénihez konzultációra (20 perc pofázás 7000 Ft-unkba került) és ő is ugyanazt mondta, mint az én dokibácsim , hogy ne szedjek semmilyen vitamint.
Mondtam a dokibácsimnak, hogy az anyósék szerint szedni kéne valamit, erre a dokim azt mondta, ha ő az orvosom és én őt választom, akkor hallgassak rá. Így nekem bárki mondhatott bármit én csakis a dokibácsimra hallgattam.
Egyébként a kolléganőm a Szent Istvánba járt egy dokinénihez és ő sem szedetett vitaminokat vele.

Szóval vannak vitampárti és nem vitamin párti orvosok.
Szerintem mindenkinek a saját orvosára kell, hallgatnia, ha megbízik benne, de ha nem akkor meg válltani kell.

Tudom, hogy még nem terhességről beszélünk csak azok szeretnénk lenni! CSak gondoltam jó példa arra, hogy mindenki a maga tapasztalatait meg módszereit bizonygatja (most nem rossz indulatból mondom, meg hogy én jól csinálom amit csinálok) és nem biztos, hogy az másoknak beválik. Szerintem fontos, hogy mit mond az orvos (bár tudom ők is tévedhetnek). Én ezért is nem szedek be semmit.

Bocsi, ha kicsit hosszúra sikerült. :oops:

Egyébként ma reggel zuhanásnak indult a hőm, meg is nézhetitek:

Kép


Szerintem holnap vagy holnapután reggel görcsökre ébredek és jön a miki. :oops: Már előre sajnálom magam. :cry: :cry: :cry:
Bocsi az önsajnálatért, csak mostanában annyira bizakodó voltam.

Puszi Mindenkinek!!!
Vendég
 


Krisz,
Nem teszik a görbéd de én akkor is drukkolok láttam én már sok mindent :wink: Nekem meg az anyósom védőnő ő is beszél össze-vissza. Igazad van ha bízol a dokiba csak rá kell hallgatni.
Vendég
 


Hidd el nekem sem tetszik! Nem is veszek tesztet fölösleges!
Vendég
 


Panda, jövő hétig még nagyon sok van - de én addig is drukkolok :wink:

Krisz! - sajnálom, hogy esett a hőd! - én már biztos teszteltem volna, csodálkozok, hogy kibirtad mostanig..... ha tényleg megjön, akkor irány a doki? Szerintem olyan nagy gond nem lehet veled - reméljük rájönnek, miért nem jön össze a baba, és cakk-pakk megbabásodsz!

Zora, szerintem nem kell ilyen tragikusan felfogni a dolgokat. Itt mindenki el tudja dönteni, hogy mi fér bele az elgondolásába, és nem hiszem, hogy valaki csak azért kezd el valami bigyuszt szedni, mert X vagy Y azt mondta.... Egyedül Mo-val van egy kis gondunk, de gyorsan megoldjuk azt is :wink: :D :D :D

KépKépKép
ildiko74
 
 


Egyébként most nézem a fertis teherbeesős görbéket és van hőfennmaradós és hőlezuhanós is. Szóval lehetek akár terhes is , de mindjárt mensizős is.

Hidd el Ildikó már nagyon kíváncsi vagyok én is!!!!! :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Ildikó
Én ma is 36,9 mértem ez egyenlőre jó de péntekig még sok idő van. Ahogy közeledik az idő egyre türelmetlenebb vagyok. Hétvégénél előbb biztos nem tesztelek.

Ind
Mi szeptemberben voltunk Korfun és akkor a víz nagyon jó volt, májusba szerintem még hideg lehet mert azért kell egy kis idő, hogy feltudjunk melegedni.

Pandácska
Nagyon drukkolok neked, annyira megérdemelnéd már.

Krisz
Én sem szedek semmit, a terhesség alatt sem szedtem. Nekem is a dokim ugyanazon a véleményen van mint a tied.
Annyira de annyira sajnálom. Én olyan bizakodó voltam. Tudom ez most nagyon szar érzés pláne, hogy ilyen nagyon sokat vártál. Én is nagyon félek, hogy meg fog jönni. Szerintem tesztet teljesen felesleges mert a görbéd mindent elárul.

Itt a görbém:
1172569678.89.xls

Kép
[/url]
ági2
 
 


Megint rosszat tettem fel itt van a jó: 1172569742.15.xls

Kép
[/url]
ági2
 
 


Ez sem jó, valami gond van megpróbálom újra.

Kép
[/url]
ági2
 
 


Bocs, hogy ilyen béna vagyok, remélem most sikerül.

1172569910.49.xls

Kép
[/url]
ági2
 
 


Egyébként szerintetek napközben mennyivel magasabb a hő , mint reggel?

Mert tegnap csak 1 tizeddel volt magasabb a napközbenim , mint a reggeli. Most meg 36,9 mértem.
Eddig még nem néztem napközben csak tegnap meg ma.
Vendég
 


Az utolsó görbét nézzétek az a jó.

Krisz
Tényleg van olyan hogy valaki terhes és leesett a hője? Én már biztos nem reménykednék. Én akárhányszor terhes voltam mindig 37,1 37,2 volt.

Kép
[/url]
ági2
 
 


Hát Ági jobbnak tűnik a görbéd az enyémnél!

Hát ahogy egyre jobban nézegetem a görbéket, szinte minedre van példa és egyértelműen nem lehet azt mondani az enyémre , hogy nem babás, mert láttam irtóra hőleesőset is. Lutri az egész. 1-2 nap és kiderül. Addig lehet megőrülök, mert már olyan kíváncsi vagyok. Lehet vennem kéne egy tesztet. :? Na majd meglátom!
Vendég
 


Krisz
Szerintem a napközbeni nem számít csak a reggeli. Direkt azt mondják, hogy felkelés előtt és még a lázmérőt is este rázzuk le. Ha segítség neked akkor én megmérhetem most neked az enyémet. Reggel biztos, hogy jól mérted meg? Volt 5 perc?

Kép
[/url]
ági2
 
 


Krisz
Lehet, hogy tényleg vegyél egy tesztet nehogy megőrülj. Ennél már az is jobb ha tudod, hogy nem sikerült mint a bizonytalanság.

Kép
[/url]
ági2
 
 


Néz csak Ági! Persze nem olyanok, mint az enyém, de nem egyértelműen maradtak fent a hők szerintem.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Tudod azért még reménykedem, de lehet holnap szembesülök a piros igazsággal! De a remény hal meg utoljára!
Vendég
 


Ági,
Köszi hát már nagyon jó lenne :D

Krisz,
Szerintem még ne add fel mert a hőmérőzés sem 100%.
Vendég
 


Az enyém olyan csipogós fajta és kétszer is mértem.
Vendég
 


Ja az nézd csak akart lenni. Néha kimaradnak betűk, bocsi!
Vendég
 


Na azt hiszem a remény is meghalt, mert jelét adta a wc papíron. :evil:
Vendég
 


Krisz, sajnálom.... pedig olyan szépen alakult a görbe :( :cry:

Éva, kiváncsi vagyok a te görbédre is! - megvolt a repi?

Ági, elég jól fent van a hőd :) - reméljük ott is marad!

Mo, remélem a tegnapi megjön érzés már el is tűnt! - még túl kevés DPO-n vagy ahhoz, hogy megjöjjön!

KépKépKép
ildiko74
 
 


Krisz,
Ne már :evil: Sajnálom :(
Vendég
 


Köszi lányok! Most egy kicsit szarul vagyok, de mindjárt összeszedem magam, mert ebéd után bemegyünk a belvárosba.
Legálabb elmegyek majd orvoshoz és ő kideríti mi a baj. Minden rosszban van valami jó.
Vendég
 


Krisz,
Figyu nekem se jött össze szerintem mert már érzem hogy megakar jönni de majd a kövi ciklusban bebabásodunk jó?
Kép
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Krisztinka!
Annyira sajnálom! Azért ne keseredj el! Olyan szép a görbéd! Neked ilyen hosszú ciklusban is egyértelműen van peteérésed!
Nagyon helyesen teszed, ha elmész az orvosdhoz!
Én is csak ezt tudom tanácsolni mindenkinek! Nem kell feleslegesen várni arra, hogy majd valami történik!

Pandácska!
Nekem nagyon tanulságos a Te eseted!
Fiatal vagy. Nem pazaroltál időt arra, hogy várj. Tudod, hogy talán nem megy majd könnyen, de biztosan lesz babád, sőt még belefér vagy kettő!

Ági!
Nem is baj, hogy véletlenül feltetted a többi görbédet is.
Tanulmányoztam egy kicsit, csak kicsit nehezebben látom át, mert a ferti arányaihoz vagyok szokva.
Úgy látom nagyon profi vagy hőmérőzésben!
Tudom, hogy hülyeség, de néha rám jön, hogy napközben is megmérjem. Főleg az utolsó napokban.
Hát nem sikerült semmilyen rendszert megfigyelnem az esti hőmben! :lol:

Ind!
Már értem a problémát!
Ahogy egyre nagyobb, egyre kevesebb az esély arra, hogy leszokjon az éjszakai szopizásról, ivásról.
Nálunk érdekesen alakult.
A lányok 4 hetes korukig keltek éjjel. ( Ma már tudom, hogy ez nem szerencsés a tejtermelés alakulása miatt.)
A fiam 9 hónapig kelt negyedóránként minden éjjel, pedig mindent ugyanúgy csináltam.
Nálunk a tápszer megoldotta a problémát. És persze az, hogy külön szobába került. ( Nálunk soha nem volt együtt alvás, mert Apa nem tud úgy pihenni, hogy folyton attól fél ráfekszik a babára.)
Nem lehetne, hogy pár napig Apa kel fel hozzá? Rajta nem érzi a tejcsi szagot, és talán tőle elfogadja a cumisüveget, vagy a símogatást szopi helyett.

Zora!
Igen, itt Mo a nagy halogató! Kíváncsi vagyok mi derül ki a végén!
Annyira biztos vagyok benne, hogy egyszerűen és gyorsan megoldható a problémája! Csak azt nem tudom ,hogy lehetne egyszerűen és gyorsan elvinni orvoshoz!
Egyébként én nem mertem elkezdeni semmit a gyógyszereim szedése mellett.
Még a Folsavat sem tudom folyamatosan szedni, mert néhány nap után iszonyatos gyomorégésem lett.

Mo!
Remélem nem haragszol!
Ugye nem?!

Ildikó!
Mindjárt felteszek egy görbét!
Magadról nem írsz semmit!
A számomra ijesztő, hogy pontosan ismerem a szervezetem működését és még így sem leszek babás! Fogalmam sincs mit tudnék másképp csinálni.
Mindent pontosan megfigyelek, már nem esik nehezünkre a 2 naponkénti együttlét sem és nem is stresszelünk, mégsem akar jönni!

Éva

Kép
balimama
 
 


Na itt az én kis görbém:
Kép

Éva

Kép
balimama
 
 


Krisz
Köszi, hogy feltetted a görbéket. Próbáltam tanulmányozni őket de az első és az utolsó fogalmam sincs hogy hogyan lett babás.
Én sima hagyomásnyos hőmérővel mérem a hőmet. Nekünk is van csipogós de kipróbáltam, hogy mind a kettővel mértem mikor a kislányom beteg volt és teljesen mást mutatott. 4-5 tizedfok volt a különbség. Azért láz esetén ez azért számít, így én el is tettem és mi nem használjuk.
Most olvasom, annyira sajnálom. Gondolom egy világ omlott benned össze. Csak azt nem értem ilyenkor miért nem jön meg mondjuk 42 napra és akkor az ember legalább nem éli bele magát ennyire. Ha nekem nem sikerül akkor az biztos, hogy nagyon magam alatt leszek én is.

Ildikó
Még én is nagyon reménykedem.

Pandácska
Neked mikor is lesz az első lombik?

Balimama
Szerintem teljesen felesleges napközben mérni. Akármilyen könyvet előveszel mindegyikbe ez áll "REGGELI ÉBREDÉSI HŐMÉRSÉKLET".
Nem tudom, hogy mit vettél ki a görbéimből. Az elsőnél nem szedtem semmit. A következő háromnál szedtem a clostyt és az teljesen megváltoztatta. Félidőnél kaptam a szurit, hogy megrepedjen a tűsző. A harmadik gyógyszeresnél lett a kislányom. MOndjuk elmondhatom, hogy a sok rossz ami történt velem abban az a jó, hogy a 4 alkalomből 3 szor elsőre sikerült. A gyógyszert is csak azért kaptam mert annyira kivoltam idegileg, hogy a doki csak segíteni akart, hogy hamarabb összejöjjön, különben nem volt semmi bajom.
Az előző gyerkőcökkel könnyen terhes lettél?

Kép
[/url]
ági2
 
 


Balimama
Szerintem a 11. napon volt a pé-ed. Reméljük most majd jól megemelkedik a hőd. Jó rövid a ciklusod , 25 nap. Mondjuk ha tényleg a 11-en volt akkor az pont belefér.

Kép
[/url]
ági2
 
 


Szia Mindenkinek!
Balimama! Akkor az ösztrogén emelése lenne a cél nálam?

Én most nagyon leinformálódtam. Felhívtam a szójavit termékék forgalmazóját és azt mondták, hogy a Fortét szedjem, bár az sokkal kisebb mennyiségben tartalmaz ösztrogént, mint ahogy a test az megtermeli, de hátha beindít vmt. 2 kapszulát ajánlott, azt mondta, hogy az 1 liter szójatejnek, vagy 1 adag tofunak felel meg. Nincs semmi mellékhatása, nem baj, ha átmegy a tejen keresztül, mert tényleg csak olyan, mintha sok szójaterméket ennék, viszont azokkal ellentétben nem puffaszt. Azt mondta mondjuk, hogy elsősorban változó korú nőknek ajánlják, mert nekik elég ilyen kis mennyiségű ösztrogén is, de azért probáljam ki, hátha tényleg csak egy kis löketre van szükségem. Úgyhogy ajánlom másnak is, akinek ilyenfajta segítségre van szüksége.

Most már látom sajnos késő, de nekem nem maradt fenn a hőm, amikor terhes lettem. Még meséltem is a barátnőmnek, hogy sajnos ezt a hónapot elvesztettem. Aztán meg elkezdett görcsölni a hasam, úgy mintha megjönne. Folyamatosan rohangáltam a wcre, de terhes voltam. Állítólag a görcsölés attól volt, hogy feszült a méh, ahogy elkezdett nővekedni.

Szerintetek, ha egy tesztre azt írják, hogy a fogantatás napjától számított 11. napon már kimutatja, akkor az tutti így van?

EKCÉMA!!! Nem a testápolót használtam, hanem egy balzsamot 20%os omegazsírsavval.
lnd
 
 


Ági2,
Májusban lenne az első lombik de még addig lesz egy inszemem is.

Balimama,
Fura de én az első pillanattól tudtam hogy nem lesz könnyű teherbe esnem. Megéreztem meg ugye voltak jelek is. örülök hogy ilyen fiatalon elkezdtem mert a kezelésekben sokkal jobbak az esélyeim a korom miatt. Ez azért nagyon bíztató. Ha a hőd magasan marad akkor szerintem is a 11. napon volt tüszőrepid.
Vendég
 


Lnd,
Valakinek kimutatja már a megtermékenyüléstől számított 10 napon is de valakinek meg még a 6 hetes terhességet se. Szerintem ez nagyon egyéni attól függően hogy milyen magas a hcg-d. Az meg nagyon széles skálán mozog.

Hetek az utolsó menzesztől számolva HCG szint (mIU/ml)
3 5 - 50
4 3 - 426
5 19 - 7,340
6 1,080 - 56,500
7-8 7,650 - 229,000
9-12 25,700 - 288, 000
13-16 13,300 - 254,000
17-24 4,060 - 165,400
25-40 3,640 - 117,000


A teszteknek általában 25-ös az érzékenységük de van 20-as is.
Vendég
 


Hetek utolsó menzesztől számolva HCG szint(mIU/ml)
3.hét 5-50
4. hét 3-426
5. hét 19-7,340
6. hét 1,080-56,500
7-8. hét 7,650-229,000
9-12. hét 25,700-288,000
13-16. hét 13,300-254,000
17-24. hét 4,060-165,400
25-40. hét 3,640-117,000
Vendég
 


Helló Csajszik!

Képzeljétek eddig mikor megjött mindig piros volt és előtte iszonytosan görcsöltem, amit csak 1 Chataflan enyhített, most meg még csak kicsi barna van és az is inkább halványbarna.

De ha most tuti megjön utána irány a dokibácsi, mert azért 47 napos ciklus nonszensz.
Délelőtt egy kicsit összezuhantam :cry: miatta, de ebéd után összeszedtem magam és bementünk a munkahelyemre és kicsit most jobb, meg a gondolataim is leterelődtek.

lnd! Én tápszer ellenes voltam, de amikor abbahagyta a cicit Gergő, akkor este adtam neki, mert a dokinéni is mondta, hogy jó lenne, mert még tejet nem ihat.
Ciciabbahagyás előtt Gergő is sokat ébredt éjszaka, mert valszínű, hogy éhes volt, mert nem volt elég a tejcsi és vacsira akkor még nem adtam neki rendes kaját.
De amióta úgy van, hogy 4 körül uzsi (puding, gyümölcs vagy joghurt), aztán hat körül vacsi (ugyanaz mint az ebéd) és lefekvéskor egy üveg tápszer, azóta végigalussza az éjszakát.

Ha esetleg megébred még mi tévézünk kap egy kis teát. De nem szokott kelleni.
Vendég
 


Krisztinka,
Tehát akkor nem jött meg... barnázás lehet a babától is....
Vendég
 


Pandácska! Bárcsak igazad lenne!!!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: