Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamák!

Megjöttem az UH-ról és a fiamat is hazahoztam a suliból. Minden rendben van, CRL: 3,96 cm, az UH alapján ma 10+6. A vonalzóm szerint 10+3, de már maradjon így. Február 6-án kell mennem legközelebb, akkor nézi meg a tarkóredőt. Amúgy kértem képet is, egy kicsit homályos, de majd megpróbálom feltenni. Amúgy aranyosak vagytok, hogy szorítottatok nekem, ez nagyon megható.

Mona: a védőnő lényegében azokat a dolgokat mondta el, amit a tanácsadáson kellett volna, ugyanis mint írtam tanácsot nem adott annak idején. Ez egy jó ürügy volt, hogy eljöjjön. Amúgy az volt az első mondata, hogy milyen jó nagy tér van (mármint a földszinten, ahol a nappali, konyha és étkező, valamint a közlekedő egy légtérben van), a kicsi majd tud szaladgálni, valamint hogy milyen szép nagy udvar van, majd lehet sokat levegőzteti kint a babát. Elmondta mikor milyen vizsgálat lesz, kérdezte hogy van-e hányinger, hányás, étkezési tanácsokat adott stb.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Márkanyuka

ez szuper, jó nagy már a baba :D
Te ezelőtt mikor voltál UH-n?

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Mona! Aranyos vagy, hogy engem is beírtál a táblázatba. Íme a hiányzó adatok: 2005 November óta próbálkoztunk a férjemmel A baba most 10 hetes és 5 napos én pedig 22 éves vagyok.
Amúgy hogy vagytok kismamák? Én azt hiszem elkiabáltam hogy jobban vagyok. Még 13 nap és megyek a 12 hetes uh-ra.
Már nagyon várom remélem minden rendben lesz.
Jobbulást mindenkinek aki bekapta a vírust.

KépKép
dudu_84
 
 

 
 

Sajnos nem sikerült a képet feltennem, mert a gépünkön nincs olyan program, ami lekicsinyítené, és így pedig nem fogadja el.

Zsuzsi: utoljára dec. 28-án voltam UH-on, tehát 4 hete.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


márkanyuka, nyisd meg a képet, egér jobb klikk szerkesztés, kép, nyújtás/döntés. Én igy szoktam kicsinyíteni. Próbáld meg :wink:

Kép
mona76
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 


Mona, sebaj, neked meg a baba jött gyorsabban össze. Még mindig jobb, ha a vonalzóval bajlódsz sokáig... :D

italoman
 
 


:lol: :lol: Rókamentes Szép Jó regegelt Kismamik!!! :lol: :lol:
:lol:

Szerintetek lehet szedni az Elevitet és a MagneB6-ot együt?????

Pusz
Nyusz

Ui: hű de megy ez a vonalzókészítés. :) Azt hiszem nemsokára már illik egyet nekem is készíteni. :) :) :)
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!
Nyuszifülű, ha az orvosod javasolta akkor szedd, nekem az elevit nem jött be, de a Gravida úgy néz ki jó eddig nem híztam semmit kilóra.Ha bizonytalan vagy hogy kell e szedni hívd fel a dokidat.
Lányok, nem tudom ti hogy vagytok, és azt sem tudom mikor történik nagyobb hormonális változás a terhesség alatt ami az érzékenységet befolyásolja, de én tegnap egész nap olyan fancsali képű sírós voltam. Pedig semmi különösebb okom nem volt rá csak nem fogad szót az 5,5 éves lányom. Türelmem nuku. Bőgés annál inkább.Na persze nem előtte elmentem a fürdőszobába réni.
Ti hogy vagytok ezzel? Vagy csak front van?
zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Zeze!

Tegnap tuti valami front volt, mert én is bőgtem. Ok nékül apró hülyeségeken elkezdtem felhúzni magam. Szörnyű volt a tegnapi napom. :( :(
Időlegesen hisztimanyikká válunk. :) Szegény apukák :oops:
nyusz
nyuszifülû
 
 


Nyuszifülű

én együtt szedem, napi 3*1 magne b6 + napi 1 elevit.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!
nyuszifülü, zeze, hűű de koraiak vagytok :o .
Csajok tudtok valamit az úszásról, jakuzziról, hogy ajánlják-e, vagy hogy esetleg még ilyenkor káros lehet-e? Na és a fertőzések? Egy másik topicban irta egy lány, hogy ha ő úszni megy, akkor helyez fel tampont a fertőzés elkerülése miatt. Mi erről a véleményetek? :roll:

Kép
mona76
 
 


Hahó!
Ez engem is érdekelne, mert most nem leszek 1 hétig és uszodaközelben is leszek.
Kérdés:
Tudja -e valaki hány foktól számít nekünk a víz melegvíznek.
És merjek -e Lindával usziba menni?
zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Mona, Zeze

én nem tudom, hgoy ajánlatos-e így, az elején uszodába mnenni, én csak a magam részéről mondhatom, hgoy én semmi esetre nem mennék.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Mona: köszi a tippet, ez eszembe sem jutott volna, majd mindjárt kiderült, hogy sikerül-e.

Amúgy tegnap én is érzékenyebb voltam az átlagosnál, egyrészt az iskolában helyettesítés volt, és egy vén banya volt a fiamékkal délután, aki közölte velem, hogy a gyerekem nem tud számolni, és a többiek se. Hát ez nagyon rosszul esett. Amúgy olyan feladat volt, amilyet még nem csináltak, pl. valamiből elveszünk 10-et = 6. El sem magyarázta nekik, hogy kell megoldani. A másik: este anyukámmal beszéltem telefonon (elég messze laknak tőlünk, mi ugye Szegeden, ők pedig Somogy megyében). Tudtam, hogy a nagymamám kórházban van, mert állandóan elesett otthon, és kiderült hogy agytrombózisa van. Hát ez nagyon rosszul esett, jó sokat sírtam, mosogattam és a könnyem potyogott a vízbe. Persze azért úgy próbáltam, hogy a fiam ne vegye észre. Aztán meg győztem magam lenyugtatni, hogy nem szabad idegeskednem, az csak árt a babának. Ma már tudok tiszta fejjel gondolkodni, és tudom, hogy ezzel még sokáig elélhet, csak ápolásra szorul. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.

Na ez jó hosszú lett, bocsi. Rossz, sötét gondolatok hess innen!

Inkább lássuk a képet!

Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sikerült, hurrá!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a kötelező 12.heti vizsgálaton és az Istenhegyi úton is. Hát ráment az egész napom.
3/4 8 ra értem az SZTK-ba , de már elmúlt 11óra mire sorrakerültem. Így a vérvételre már nem került soercsak az ultrahangra, ahol mindent rendben találtak. CRL:5,3cm.
ja és elküldött a doki mindenféle egyéb vizsgálatra is (EKG, blgyógy., gégészet, fogászat).
Mikor végeztem Pesterzsébetről átevickéltem az Istenhegyu útra, ami majdnem másfél órámba került. Kész káosz volt a közlekedés.
Ott hamar rám került a sor, vettek vért, és volt egy kb1/4 órás ultrahang. Képet és DVD-t is kaptam. A baba tök ari volt szopizta az ujját és állandóan rugkapált. Itteni mérés szerint 12+2 napos, és a CRL:5,7, nyaki redővel az orrcsonttal és a vérrel is minden Ok.Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt.

Bocsi hogy ilyen hosszúra sikerült.
Ha valakinek lenne kérdése írjon bátran.

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Zsuzsi!
Mi a budai Kaáliba jártunk a férjem alacsony spermiumszáma miatt.
Egyébként nagyon szuper hely. Valahogy ilyennek kellene lenni az egész magyar egészségügynek... de ehhez még sajna nagyon sokat kell fejlődnie...

Mona!
Én nemrég olvastam vmelyik babás oldalon, hogy terhesség alatt ne használjunk tampont ( habár akkor még nem értettem, hogy miért kellene egy kismamának tampon). Olvastam azt is, hogy nem ajánlatos fürdeni mások által is használt medencékben a fertőzésveszély miatt. Nekünk a lombikok során még a kádban való fürdést sem javasolták a fertőzések miatt.
De azt is sok helyen olvastam, hogy nagyon ajánlatos a kismamaáknak az úszás, mint sport.
És nagyon sok kismamát láttam már nyáron strandon fürdeni és nyilván nem kapott mindegyik fertőzést.
Szóval ezt szerintem mindenkinek magának kell eldönteni...
Én biztos nem fogok elmenni fürdeni, míg babóka a pocakomban van, de az is igaz, hogy ha könnyen összejött volna akkor biztos nem aggodalmaskodnék ennyire és simán úszikálnék.

B.krisztike!
Gratula az erdményekhez!!!
Az Istenhegyin hasi UH-ot csináltak? DVD-t neked kellett vinni?
Az erdmény mikor lett kész?

Mindenkinek vírus és hányingermentes szép hétvégét kívánok!

Kép
mirosz
 
 


sziasztok!
márkanyuka, nagyon szép a sztárfotó :) . Mielőbbi gyógyulást a nagymamádnak.
b.krisztike, nem kapunk fotót? örülünk a jó hírnek :) . Tényleg te vitted a dvd-t? Megtudnád mondani, hogy a Gasztonyi Zoltán vizsgált-e az istenhegyin :roll: ?
mirosz, igen sokat gondolkoztam, bizonyára igazad van, azért jutott eszembe az úszás, mert már úgy érzem kezdek ellústúlni itthon. Mi lesz még késöbb. Lehet itthon kéne tornázni..... :roll: :?

Kép
mona76
 
 


Márkanyuka, Bkrisztike nagyon örülök a jó híreknek!

Nagyon várom már én is a febr. 7-ét, hogy láthassam a kis Drágát!

Bkrisztike, sokan voltak előtted az Istenhegyin? Csak negyed órás volt az uh? :cry: Telhetetetlen vagyok!!!! A DVD-nek viszont nagyon örülök, kell vinni a lemezt?

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!Köszönöm szépen a sok jókívánságot!
Az Istenhegyin max. 5 percet kellett várnom. Hasi ultrahangot készítettek, a DVD-t pedig ők adták. A vizsgálat után kb 3/4 órával már kész is volt az eredmény. Sajna a fotót nem tudom, hogy fel tudom-e tenni, mert nincs scannelünk és a gépünk a DVD-t nem olvassa, de azért majd megpróbálom valahogy.
A Gasztonyi doktor vizsgált, kedves volt. Vicessen megkérdezte, hogy látom-e kire hasonlít!

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Márkanyuka!
Sajnálom, hogy ez történt a mamáddal, de reméljük jobban lesz!
bkristi!
Gratula a baba nagyon édi tök jól látható,és szupi, hogyminden oké.
Nálam újra jelentkezik csipp- csöpp formájában a barna, főleg reggelre, nagyon aggódok, remélem elmúlik ha pihenek, tegnap nem pihentem mostam porszívósztam hajolgattam sokat, asszam ezt egy időre beszűntetem, most elutazom 1 hétre kislányommal pihizni, lehet, hogy nem leszek internetközelben, de gndolok rátok.
Puszi
zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Kép Kép

esik a hó, nagyon imádom, csak közlekedni ne kéne ilyenkor :P

zeze, érezd jól magad, pihenj sokat :wink:

Kép
mona76
 
 


Mona, nagyon klasszak a képek, egy ilyen helyen valóban élmény a hóesés. A pesti belvárosról inkább nem beszélek: jönnek a nyavalyás sószórók, és gusztustalan latyakká teszik az egészet. :evil: Úgyhogy legalább te élvezd, hogy hallod a lábad alatt a friss hó ropogását! :)

És persze nem utolsósorban az UH-s kép is szupi, úgyhogy csak semmi aggódás, Márkanyuka, ha egy ilyen kis tünemény van a pocakodban! :)

italoman
 
 


még off-olok egy kicsit :P Kép

Kép
mona76
 
 


Mona

mikor csináltad a fenti képet a hóról?
nálunk még híre sincs a hónak.

Márkanyuka

szuper a kép a babádról, akkor tudom én is, hgoy az enyém is ekkora kb. hisz köztünk csak 2 nap van :D

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi, ma csináltam 11órakor. :)

Kép
mona76
 
 


Zsuzsi, majd eljut hozzád is a hó, Pestet már elérte. :wink:
Egyébként nekem is azért tetszett különösen Márkanyuka képe, mert én is egyből azt láttam benne, hogy az enyém is ekkora lehet. :)

italoman
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy valaki még emlékszik rám :) Úgy volt, hogy kb. 1 hétig nem lesz netünk, erre 1 hónap lett belőle.

Tegnap voltam 12 hetes uh-n a dokimnál, baba ülőmagassága 5,91. A gép 13hetesnek megfelelő méreteket mért. Csak az a baj, hogy per pillanat a méhlepény rálóg a méhszájra, de a dokim azt mondta 100%, hogy el fog vándorolni onnan. Majd lefényképezem a fotót, de nem lett túl jó, mert végig izgett-mozgott. ja és a nyaki redő is tökéletes.

Remélem mindenki jól van. Ikres kismaminkkal mi van?

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Robcsi

mindenki emlékszik Rád!! hiányoltunk is nagyon, jó hogy újra itt vagy. szuper, hgoy rendben van minden, tegyél majd fel képet, kíváncsi vagyok rá nagyon. nekem is rálóg a lepény a méhszájra, de ez önmagában nem jelent veszélyt.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, feltettem a fényképező aksijait tölteni, holnap felteszem a képet.

Képzeld tegnap a férjemék is jöttek velem, de ők kinn maradtak sétálni. Mikor kijöttem a dokitól már beültek a kocsiba, apának mutattam a fényképet. Este betettem a videóba az uh-ról készült kazettát, egy szóval nem mondtam Törpének, hogy a babát fogja látni, de amint elindult futott a tv-hez és puszilgatta, hogy baba-baba. Abban reménykedem, ha megérkezik baba-baba, akkor is ennyire fog örülni neki. :D

Kép
Kép
robcsi03
 
 


robcsi Kép

csajok már nyugodtabbak vagytok, hogy a 12.héten túl vagytok :?:

képzeljétek, nekem nagyon székrekedésem :oops: van /bocsi/.
említette a védönő, hogy a vastablettának ez a mellékhatása, na de ennyire :?: néha már kicsit vérzek ott :oops:

Kép
mona76
 
 


Mona

nekem is az van sokszor, egyél sok rostot, pl. gyümölcsöt, és igyál nagyon sokat (3 litert naponta). semmi olyat ne egyél, ami még nehezít a helyzeten, pl. édességet.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok, nem tudjátok véletlenül, hogy ez a kórházátalakítósdi ha úgy lesz ahogy miniszter urunk akarja mikortól lép életbe?

Mert nálunk a helyi kórházat elfekvővé akarják alakítani, holott rengeteg olyan bakonyi falu tartozik ide, akiknek már így is 35 km-nél többet kell utazni, így meg közel 80-100 km.
De én is benne vagyok a trutyiban, mert amíg ezt nem tudom hogy marad-e a kórház, vagy nem nem tudok semerre lépni.

A dokim, akinél szültem idén már nem vállal szülést, de a 12 hetes uh-ra mindenképpen hozzá akartam még menni mert nagyon jó uh-s. Csak az nem volt a pakliban, hogy lehet, bezár a kórház, annyit költöttek rá az elmúlt pár évben, meg tényleg tök családias volt amikor benn voltam.

Ha esetleg valaki tud valami infót akkor jöhet.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok Kismamák!

Robcsi, már nagyon vártunk, nagyon hiányoztál! Örülök, hogy minden rendben van nálatok.

Mona: nekem meg egész nap fortyogott a hasam és nagyon fel vagyok fújódva, tök kellemetlen, de hiába megyek el wc-re, nincs semmi. :oops:

Zsuzsi: igaz, hogy a vonalzónk szerint 2 nap van közöttünk, de az utolsó UH szerint tegnap voltam 11 hetes. De szerintem pár napnak nincsen jelentősége, a babák között csak milliméternyi különbségek lehetnek.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy nem felejtettek el :D

Ti voltatok már belgyógyászati vizsin? Én azt hiszem holnap kérek időpontot a háziorvosomtól, mert mindenképpen febr. 15 előtt akarok menni, nem akarok vizitdíjat fizetni. :)
Tényleg a kismamáknak nincs mentesség?

Valamit akartam még kérdezni, de nem jut eszembe.

Felteszem az uh képet.

Kép

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Robcsi hozzászólásáról jut eszembe: ti mit tudtok a vizitdíjról? Mikor, kinek és mennyit kell fizetni? Bocs, ha volt már róla szó, de nem volt időm mindent visszaolvasni a kezdetektől.

italoman
 
 


Robcsi, de jó, hogy újra itt vagy! Emlegettünk ám nagyon! Hurrá, hurrá!!!! :lol:

Én úgy tudom, hogy nem kell a kismamáknak vizsgálatokért fizetni.

Én már voltam 2 hete a Belgyógyászaton EKG vizsgálaton.

Kép
nap12
 
 


robcsi, én is voltam a belgyógyászaton, de nálunk nem kell a körzeti orvostól időpontot kérni. :)
csajok, ti megmondjátok az orvosotoknak, hogy voltatok, ezen az integrált szűrésen :?: Ez nem úgy nézne ki, mintha lebecsülnénk az ő tudásukat :oops:
nekem ma fáj minden porcikám, még a fülem is kicsit, lehet, hogy kerülget valami nyavaja, úgy innék forró teát, de sajnos nem bírom rögtön kijön. Kép Van valami ötletetek :?:

Kép
mona76
 
 


Mona, csak azért akarok időpontot kérni, mert valszeg kénytelen leszek magammal vinni a leányzómat is, meg a magam érdekében sem szeretnék sokáig beteg emberek között ücsörögni.
Mona, én éppen forró teát szürcsölgetek :D Most éppen jó, te is sokat hánysz?

Italoman, én úgy tudom, hogy minden orvosnál kell majd vizitdíjat fizetni, ami 300 Ft/alkalom és ha jól tudom 20 alkalom után amit fizetsz, azt valahogy visszatéríti a TB.
Azért kérdeztem, hogy kismamáknak is kell-e fizetni, mert első körben én is azt hallottam, hogy nem, aztán amikor bővült a mentességgel rendelkezők köre, akkor nem láttam benne a kismamákat :shock:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 



Ennek alapján jól értelmezem, hogy akkor nekünk nem kell vizitdíjat fizetni? Nem mintha ettől nem lenne agyrém az egész... :roll:

italoman
 
 


barbuli, italoman, és a Budapestiek. :) ti melyik korházban szeretnétek szülni :?: tudom, hogy még korai erről beszélni, de olyan korházat keresünk, ahol külön lehetsz babáddal. Tudtok segíteni?

Kép
mona76
 
 


Mona

én már mondtam a nőgyógyászomnak, hgoy a kombinált tesztet is megcsináltatom. szerintem a doki egyáltalán nem érzi azt, hgoy ezzel kétségbe vonnánk az ő tudását. sőt, a doki egyáltalán nem foglalkozik vele. én tényként közöltem vele, hgoy elmegyek majd, ő meg segített elmagyarázni, hgoy Gyulán hol van ez.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Mona, még én sem tudom biztosan, hol akarok szülni, és azt sem tudom, hogy ez a terülitileg kijelölt három kórház esete mennyire igaz jelenleg. Mindenesetre a jövő héten fogom hívni a Schöpf-Mereit, mert a doki oda utalt be a 12. heti ultrahangra. Szóval majd körülnézek egy kicsit, és utána szívesen beszámolok róla. Bár mostanában minden kórházról azt híresztelik, hogy be fogják zárni, így erről is. Egyébként a védőnő azt mondta, hogy jó a szülészete, de különösen a koraszülötti részlege, és külön juttatásért kerülhetsz kétágyas szobába.

italoman
 
 


Sziasztok Kismamák!

Ez a hét is gyorsan eltelt. Ma is jól elfáradtam. Általában vasárnap szoktam a legjobban elfáradni, ugyanis főzni kell valami igazi ebédet, ma pl. tyúkhúsleves volt, csirkepaprikás és galuska. Nagyon fincsi volt, de mire a másodikhoz értem, már tele voltam, így alig bírtam enni. A párom és a fiam nagyon aranyosak voltak, elmosogattak helyettem, hát jól megszenvedtek, mert volt egy csomó minden. Én pedig jöttem fel vasalni, ugyanis azt mindig vasárnap szoktam. És közben még a férjem haját is levágtam. Az előbb végeztem. A férjem megígérte, hogy este megmasszírozza a derekamat, már nagyon várom. Ne olyan igazi masszázsra gondoljatok, csak olyan finom, szinte csak simogatás, de isteni szokott lenni.

Pihenjétek ki magatokat, mert holnap új hét kezdődik. Holnap megint jövök.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Először is gratula mindenkinek!

Nálunk is augusztusban várható a gyermekáldás!

Készítettem én is vonalzót, de nem tudom, hogy hogyan kell azt itt megjeleníteni. Kaptam egy kódot email-en, de hogyan tudom idetenni?

Kérlek segítsetek köszi: Timi
times
 
 


Szia Timi! :)

A vonalzó kódját a profilodban az aláírásodhoz másold be, és azt is állítsd be, hogy mindig automatikusan csatolja az üzeneteidhez az aláírást.
Ha elakadsz, szólj, segítünk! :)

italoman
 
 


Sziasztok!

Gyermekszületéssel kapcsolatos anyagi juttatások
család
A szülést követő pénzbeli juttatások igénylése nem egyszerű feladat. Az internetről letölthető nyomtatványok megkönnyítik az ügyintézést, azonban az igényléshez szükséges iratok listája szinte minden internetes oldalon eltérő. Felhívtuk a Magyar Államkincstárat és az Országos Egészségbiztosítási Pénztárat: milyen iratokat kell csatolni az igénybejelentéshez és hova kell benyújtani ezeket? Anyasági támogatás, terhességi-gyermekágyi segély, családi pótlék, gyed, gyes, gyet igénylése.

A családtámogatási ellátások iránti igényt írásban kell benyújtani, mondta Némethné Putnoky Judit a Budapesti Családtámogatási Osztály vezetője. Az igénylést ajánlott levélként kell feladni, vagy személyesen adható át az illetékes szervnek. Az internetről letöltött és kitöltött nyomtatványok minden oldalát alá kell írni, szükség esetén lepecsételni!

Az igények benyújtása:

A Magyar Államkincstárnak:
- családi pótlék
- anyasági támogatás
- gyermekgondozási segély
- gyermeknevelési támogatás

Az Egészségbiztosítási Pénztárnak:
- terhességi gyermekágyi segély
- gyermekgondozási díj

Családi pótlék

A családi pótlékot a gyermekkel közös háztartásban élő szülők bármelyike igénybe veheti.

1. Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra című nyomtatvány (első gyereknél)
2. Bejelentés gyerekszámváltozásról (testvér születésénél)
3. 1. számú pótlap
4. az igénylő személyi igazolványa
5. az igénylő lakcímkártyája
6. a gyermek(ek) eredeti születési anyakönyvi kivonata
7. az igénylő és gyermek(ek) TAJ-kártyája

A családi pótlék összege 2007. január 1-től
1. egygyermekes család esetén 11 700 forint,
2. egy gyermeket nevelő egyedülálló esetén 12 700 forint,
3. kétgyermekes család esetén gyermekenként 12 700 forint,
4. két gyermeket nevelő egyedülálló esetén gyermekenként 13 800
forint, 5. három- vagy többgyermekes család esetén gyermekenként 14 900 forint,
6. három vagy több gyermeket nevelő egyedülálló esetén gyermekenként 15 900 forint,

Igénylés: A munkáltató családtámogatási kifizetőhelyén, vagy annak hiányában a lakóhely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságánál.

Anyasági támogatás (egyszeri)



Anyasági támogatásra a szülést követően az a nő jogosult, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal – koraszülés esetén legalább egyszer – terhesgondozáson részt vett. Az igényt a szülést követő 180 napon belül kell benyújtani. A határidő elmulasztása jogvesztő.

1. Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra
2. 5. számú pótlap
3. terhesgondozást végző orvos igazolása amely tanúsítja, hogy a szülő nő részt vett a terhesgondozáson (nem a terhesgondozási kiskönyv!)
4. a gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonata
5. az igénylő személyi igazolványa
6. az igénylő lakcímkártyája
7. az igénylő adóazonosító jelét tartalmazó kártya
8. az igénylő és a gyermek(ek) TAJ-kártyája

Az anyasági támogatás a gyermek születésekor érvényes öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225 százaléka: 60 367 forint, ikergyermekek esetén az öregségi nyugdíj legkisebb összegének a 300 százaléka: 80 490 Ft.

Igénylés: A munkáltató családtámogatási kifizetőhelyén, vagy annak hiányában a lakóhely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságánál.

GYES



Jogosult rá a szülő a saját háztartásában nevelt gyermek 3. életévének betöltéséig, ikergyermekek után a gyermekek tankötelessé válása évének végéig, tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek 10. életévének végéig.

1. Igénybejelentés
2. 2. sz pótlap
3. az igénylő személyi igazolványa
4. az igénylő lakcímkártyája
5. az igénylő adóazonosító jelét tartalmazó kártya
6. a gyermek(ek) eredeti születési anyakönyvi kivonata;
7. az igénylő és a gyermek(ek) TAJ kártyája
8. magánnyugdíjpénztári belépési nyilatkozat záradékolt példánya

A gyes összege megegyezik a mindenkori öregségi nyugdíj összegével: 2007. január 1-től 26.830,- Ft, 2007. február 15-től 27.130,- Ft.

Igénylés: A munkáltató családtámogatási kifizetőhelyén, vagy annak hiányában a lakóhely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságánál.

GYET

A gyermeknevelési támogatást az a szülő, nevelőszülő vagy gyám veheti igénybe, aki saját háztartásban három vagy több kiskorút nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévétől 8. életévének betöltéséig jár.

1. Igénybejelentő
2. az igénylő személyi igazolványa
3. az igénylő lakcímkártyája
4. az igénylő adóazonosító jelét tartalmazó kártya
5. a gyermek(ek) eredeti születési anyakönyvi kivonata
6. az igénylő és a gyermek(ek) TAJ kártyája
7. magánnyugdíjpénztári belépési nyilatkozat záradékolt példánya

Összege azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével 2007. január 1-től 26.830,- Ft, 2007. február 15-től 27.130,- Ft.

Igénylés: A munkáltató családtámogatási kifizetőhelyén, vagy annak hiányában a lakóhely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságánál.



Terhességi-gyermekágyi segély

Az terhességi-gyermekágyi segély annak a nőnek jár, aki a szülést megelőző két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt és a biztosítás tartama alatt szült. A szülési szabadságnak megfelelő időtartamra (168 napon keresztül), melyet a szülés várható időpontja előtt 4 héttel korábban is igénybe lehet venni. Az igény visszamenőleg legfeljebb hat hónapra érvényesíthető.

1. foglalkoztatói igazolás, ha a munkáltató nem kifizetőhely
2. a terhesállományba vételről szóló orvosi igazolás,
3. a szülést igazoló kórházi igazolás 4. a gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonata (ha a gyermek születése napjától veszik igénybe az ellátást)
4. a terhesgondozásról szóló kiskönyv
5. Igazolvány a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról (tb könyv)
6. Egyéni vállalkozóknak: nyomtatvány

A terhességi-gyermekágyi segély összegét a szülést megelőző naptári évben elért, egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem naptári napi átlaga alapján állapítják meg, a naptári átlagkereset 70 százaléka.

A terhességi-gyermekágyi segély iránti igényt a biztosított személynek szóban vagy írásban a foglalkoztatójánál (pl. a munkáltatónál) kell bejelentenie. Az egyéni vállalkozók - az előírt nyomtatványon - a telephelyük szerint illetékes megyei egészségbiztosítási pénztárnál terjeszthetik elő kérelmüket.

GYED

Az egészségbiztosítási szempontból biztosítottnak tekinthető szülő - anya vagy akár az apa is - a gyermek két éves koráig kaphat gyermekgondozási díjat. A gyermekgondozási díj a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételét vagy az annak megfelelő időtartamot követően folyósítható az egyik szülő részére. A gyermekgondozási díjat visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra lehet igényelni.

1. Igénybejelentés gyermekgondozási díjra nyomtatvány, két példányban
2. foglalkoztatói igazolás
3. gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonata
4. a magánnyugdíjpénztár tagjának a záradékkal ellátott belépési nyilatkozata
5. Igazolvány a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról (tb könyv)

A gyermekgondozási díj a naptári napi átlagkereset 70 %-a, de maximális összege, havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 %-a, 2007. január 1-étől 91.700 forint.



Az igényeket a munkáltatónak vagy az Egészségbiztosítási Pénztárnak kell benyújtani.



Némethné Putnoky Judit osztályvezető felhívta a figyelmet arra, hogy az igények hiányosan is benyújthatók, ebben az esetben hiánypótlásra szólítják fel az igénylőket, a hiányzó iratok később

innen van:
http://velvet.hu/poronty/2007/01/24/gyermekszuletessel_kapcsolatos_anyagi_ju

Kép
Kép
robcsi03
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: