Új privát üzeneted érkezett!

Mandala! Látom jó későn írtál. Megértelek. Nem lehet könnyű négy picivel. Ha az oviba indulásra gondolok......... Írtad, hogy pakolsz reggel, te tudsz rendet hagyni otthon úgy, hogy időre mész? Ennek a receptjét megadhatnád, mert nekem ez nemigen szokott sikerülni. És az én helyzetem sokkal könnyebb. Az enyémek 13, 8, és 2 évesek. Igazából csak a legkisebbet kell öltöztetnem, a nagyoknak kikészítem csak a ruhát, ja! meg könyörögni, de azt Isten tudja hányszor. Még a nagy hagyján, de a középső rémálom ahogy készülődik. A nagyokat nálunk lehet este ágyba zavarni, dehát ők már megértik, hogy holnap iskola. A picike meg velünk fekszik le. A kis mackót sikerült magunk mellé dédelgetni. Erre is sokan forgatják a szermeiket, hogy a 3. gyereket így elrontani, és már lehetett volna annyi tapasztalatom, hogy ilyet nem szabad. Persze most mondom, hogy a 4-et nem fogom magunk közé tenni. Dehát ki tudja. Talán nagyobbra cseréljük az ágyat :lol: :lol: :lol:
tulipán75
 
 


Sziasztok!
Kép

Na csapjunk a húrok közé! Induljon a nap!

Nálunk az alvás dettó, mint Mandaláéknál, a gyerkőcöknek hiába van saját ágyuk, a miénkben alszanak. Ancsi, már egyedül, hiszen 10 éves, de azért volt olyan éjszaka, hogy rosszat álmodott és átjött hozzánk. Amúgy őt is úgy kell ágybaparancsolni, a fürdésről nem is beszélve. :roll: Imike apával alszik a nappaliban, mert a férjem imád éjszaka tévézni és gépezni, de csak azért, mert akkor jut oda. :twisted: Én Petivel azom fenna hálóban. Direkt vettünk egy utazó ágyat, hogy odafenn lehessen a kiságy, nagy nehezen át is tettük a hálóba,- amit csak a lustaság akadályozott- na nem mintha petike abbab aludna. Ott alszik mellettem, mert nekem így jó, és kényelmes, mert még ő is felkel éjszaka szopizni. Egyszer-egyszer eludt az ágyában, főleg akkor tettem bele, amikor Imike az éjszaka kellős közepén ordítva jött fel az emeletre. De már akkor sem teszem bele, mert reggelre már Imike nem csapkod és rugdos, így alszanak szépen egymás mellett.
Ordítani Petikét csak akkor hagyom tovább, ha nem vagyok elég gyors a kaja készítésben, de aztán rögtön megnyugtatom :!: Nemrég olvastam a Geo magazinban egy nagyon hosszú cikket, az anyaságról szól, hogy ki a jó anya.....Hát ez elég relatív, főleg azért, mert kontinensenként változnak a családmodellek, és ezzel párhuzamosan az anya-gyermek kapcsolat megítélése. Vannak olyan afrikai törzsek, ahol a gyereket sose teszi le az anyja, mindig magán hordozza, és nagyon sokáig szoptatja. Amúgy kb. azt szűrtem le, hogy a fejlett világban divat nagyon az, hogy már nagyon kis korban az önnállóságra nevelik a gyereket, pl. hagyják sírni és nem veszik fel, nem teremtenek kellő testi kontaktust a gyerekkel.

Na megyek, mert Petike igényli a személyemet, azt hiszem bekakkantott és már nem tűri maga alatt... :roll:

Folyt köv...

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Nem volt kakkanat...

Rendrakás: én is mindig megpróbálok rendet tenni mielőtt elmegyünk itthonról, de ez nem mindig sikerül. A múlthéten, amikor elmentünk a boltba apósom megérkezett egy kollegájával, hogy a kandallóról méretet vegyen, hát elég ciki volt, hogy szana -szét volt a nappali. Neki szokása beállítani szó nélkül, sőt még kulcsa is van. Egyszer éppen a fürdőből jöttem ki, amikor meghallottam, hogy motoszkál az előszobába. Gyorsan kikiabáltam neki, hogy ne jöjjön már be... :oops:
Anyukámék mindig ide telefonálnak, hogy ők miért nem tudnak? :?

A férjem rendrakási taktikája: gyorsan, hogy ne látszódjon. nNem baj, hogy nem a helyén van, majd én elrakom, ha lesz rá időm. Ja, gondolja ő, mert addigra mire időm lenne elrakni, addigra elfelejtem, hogy hova is tette. Ez kb. a gyakorlatban úgy néz ki, hogy az összes vasalt ruhát elteszi mondjuk a törülközőkhöz, vagy éppen a száradó mosógépbe teszi a levetett szennyes ruhát, ami persze, hogy beledohosodik, mire mosásra kerül...stb. :roll: :evil:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Sziasztok!

Iloly!
Neked miért nincs vonalzód?
Kicsit könnyebb lenne követni a gyerekek korát,mert így mindíg elfelejtem!
Agyam mint a szivacs!!! :roll:

Alvás!
Szerintem egy pici babának meg kell tanulni aludni is!Hiszen kilnc hónapig ringatjuk Őket!Hogy várhatjuk el,hogy utána majd egyedül is megnyugszik?Nálunk mindegyik sokat volt kézben amikor megszületett!Zalán különösen!Mindenki azt mondta elfogom rontani!Mivel???
Egyrészt igényelte,másrészt én is igényeltem!És nem romlott el! :lol:

Sírás!Én sem hagynám sírni!Mivel beszélni nem tud,nyílván így szeretné tudatni,hogy mi van!
Bár kb. 1 hónappal ezelőtt Történt egy érdekes dolog!A barátnőmnek még régebben vettem egy gyerekasztrológia könyvet!Ebben minden jegyről oldalak vannak írva!Amikor ott laktunk gondoltam elolvasom amit Zalánról ír!Minden igaz volt ,de volt benne egy olyan,hogy nagyjából 1 éves kora körül bepróbálkozik a hisztivel!!Á,mondom az enyém nem,hiszen a hangját alig halljuk!
Na elmúlt 1 éves rá pár napra az esti lefekvésnél iszonyatos ordítást rendezett! :roll: (Ez azért volt furi,mert őŐ egy alapvetően nyugodt gyerek!)Másnap megint!És semmi,de semmi nem volt jó Neki!Az sem ha a kezemben volt!Üvöltött,dobálta magát,stb.Aztán kifáradt és a kezemben elaludt!(Előtte mindíg úgy aludt el,hogy megitta a tápszert a kezemben és vagy már akkor elaludt vagy betettem az ágyba és simiztem!)Most a tápszert is úgy itta meg,hogy miután elaludt a szájába dugtam és félálomban megitta!
Aztán a harmadik nap már nem tudtam mit kitalálni(akkor már délután ids csinálta).Nem vettem ki az ágyból,ott ültem mellette és simiztem,beszéltem hozzá!Így telt el kb fél óra!Aztán fogta a cumit,rongyit lefeküdt elaludt!Másnap ugyanez 10 percig !Simi,beszélgetés,éneklés,stb!Harmadik nap pár perc volt!Aztán elmúlt és azóta sem csinálta!KOPP-KOPP!!!

Egyébként nálunk valahogy sosem aludtak köztünk!Esetleg úgy amikor mondjuk hajnalban megébredtek és akkor odavettem!De ez csak egészen pici korukban!Azután nem aludtak ott csak forgolódtak!Ők az ágyukban tudtak jól aludni!Valahogy így alakult!
Alex aludt köztünk amikor Zinával terhes voltam mert volt egy nagyon komoly betegsége és így könnyebb volt!Csak az egyik oldalán tudott feküdni,így a füle mögött bepállott,kisebesedett!Muszály volt forgatni szegényt!De Ő nem nagyon szeretett ott aludni csakhát,sok ereje nem volt tiltakozni! :(

Na,most,hogy írtam egy regényt elhúzok! :oops:

Sziasztok!
Vendég
 


VERA???[/b]
Vendég
 


Sziasztok!
Most van egy mp-em aztán futok... lentebb prezentálom miért is.... amúgy ez válasz is Tulipán kérdésére, miszerint hogyan tudok pakolni reggel?.... hát úgy,hogy egy órával korábban kelek, mint a gyerekek és kb 4-gyel később, mint ők...
Most a héten szabin van a férjem, ő viszi a gyerkőcöket, és kicsit besegít, így elengedtem magam... már nagyon!

Szégyellem is, hogy néz ki a lakás... remélem a védőnő nem kíván meg minket.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Na akkor a prezentáció...csak hogy lássátok miért kell mennem... ezt mucáj felszámolnom.... :evil: :

Kép
Kép

Mentségemül legyen mondva... nem néz ám ki így a lakás mindig... de mint említettem, az utóbbi napokban igencsak elromlottam, mert még du. is képes vagyok lefeküdni néhány órára... addig a férjem tartja a frontot... máskor ezt nem tehetem meg.. de sajna ez meg is látszik a lakáson.... :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ó Mandala!

Olyan otthonosan érezném most magam nálatok!!! :lol: :lol: :lol:

Bár ma apa önszántából felporszívózott ott ahol tudott. (Igaz ágyba kapta a reggelit :wink: )

Szóval pakolni nálunk is mindenkinek sikerül általában csak szét... vissza már nem nagyon. De sebaj, időnként akár napokra is rendközeli állapotba tudom juttatni a lakást.

Kergetőzés itt is van, de most még azzal fokozzák, hogy elbújnak és állandóan rémiszgetik egymást a fiúk.= ajtó kivágódik, valaki üvölt mint oroszlán, valaki sikít, majd sír/bömböl :shock: 20x naponta

Amúgy ha arra kerül a sor, hogy aláírást gyűjtenek a 9 órai iskolakezdésért, é leszek az első aláíró :D

Alziza!
Nem is hiszem, hogy lesz vonalzóm, de azért megírom a (lottó) számokat 9-5-3-1 Márton-Lőrinc-Vencel-Nóra

i
iloly
 
 


Iloly!

Nálunk jó a suli,csak 8.15-re kell menni!
Megpróbálom megjegyezni a számokat! :roll:
De azért egyszer csinálhatnál vonalzót! :wink:
Vendég
 


Wow,Mandala!
Nem unatkozol látom..
Mondjuk érdekes is lenne,négy KICSI gyerek mellett katonás rend..
Azért szerintem egyáltalán ne legyen lelkiismeretfurdalásod amiatt,ha ilyen picuri baba mellett ledőlsz délután!!!!!
Úgyse rakja el helyetted a cuccokat senki ,megvárnak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tudod,szerintem nektek csak egy óriási láda kellene. És abba gyorsan be tudnál pakolni mindent. Na,a gyerkőcök meg nagy élvezettel rakodnának ki. De legalább nem kéne ezerféle helyre visszapakolni :D :D :D :D

Az az érdekes,hogy nálunk is,mint Alzizáéknál,nem alszanak a gyerekek a mi ágyunkban. Na,nem mintha nagyon lenne hely,most csak egy 150-es ágyunk van :roll: .
De Napsugár és a Peti is a sajátjában szeret aludni... Ez van..

Megyek,mert Peti fiam már 5 perce türelmesen ráhúzgálná a kezemre a bábjait. De most a fejemet célozta meg,nem menekülök :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,a tehénre már mi is gondoltunk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Egyenlőre én töltöm be ezt a szerepet nálunk :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hát lányok nálunk is szokott óriási kupi uralkodni, különösen vizsgaidőszakban. Nekünk van egy kupisszobánk, ami a legkisebbiké lenne, vagyis neki lett berendezve, de mivel ő nálunk alszik, a másik két gyerek szobájában pedig landalírozik, így most az a szoba tökéletes erre a célra. Ide be lehet hajítani mindent, ha hirtelen rendet kell varázsolni. Csak az a baj hogy időnként itt is rendet kellene tenni. Talán kellene mégegy kupisszoba :lol: :lol:

Valójában nekem nincs is olyan nehéz dolgom ahogy elnézem a ti csemetéitek korát. Nekem valójában csak egy 2 évesem van, aki nem tud maga után összerakodni.

A nagyokra rárikoltok, és már rend is van. :lol: :lol: :lol: Persze! Én azt csak szeretném. Sokszor egyszerűbb nekem összerakodni, mint ezeknek könyörögni.

Emellett persze segítenek is. Porszívóznak, teregetnek, egy kis ordibálás után rendet varázsolnak. Azért tőlük már el lehet várni, hiszen 13 és 8 évesek. Ennyi fiúval pedig nem tehetem meg azt, hogy elkényeztetem őket, mert akkor nem királynő leszek itthon, hanem cseléd. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szerintem amíg picik természetes, hogy mindent mi csinálunk helyettük, de aztán meg kell tanulniuk , hogy vannak bizonyos kötelességeink, amit bizony el kell végezni. A házimunka szerintem nagyon jó gyakorlópálya erre. És még mi is jól jártunk :lol: :lol: :lol:
tulipán75
 
 


Holnap nem leszek, mert suliba megyek, úgyhogy jók legyetek, vigyázzatok a kicsikre és a nagyokra és magatokra, majd szombaton jövök! Ezt vegyétek fenyegetésnek! :twisted:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Én is a negyedik gyermekemet várom,ide még nem írtam,általában a 2008.júniusi kismamikhoz szoktam írni.

A nagylányom 11,5 éves,a fiúk pedig 10,és 7 évesek.

Kép
orsitigris
 
 


Hello!

Orsi!
Üdv itt! :lol:
Azért kicsit bővebben is írhatnál magadról! :wink:
Vendég
 


Szia Orsi!
Egyszer már voltál itt, emlékszem a nevedre. Nemsokkal azután hogy én bejelentkeztem a csapatba. Aztán eltűntél. Én is most várom a 4.-et. Akkor már nem vagyok egyedüli kismama a lányok között. Én már a 21. héten vagyok. Látom a gyerekeid már nem kicsik. Te észre sem fogod venni hogy eggyel többen vagytok :lol: :lol: :lol: , annyi pesztrád lesz. Tudják már a gyerekek? Mit szólnak? Nekem kettő nagyom van 13 és 8, és egy kis mackóm, aki 2 éves.

Alziza! Látom neked is van két nagyobbacskád. Neked ők segítenek?
tulipán75
 
 


felszámoltam a kupit... :) De most sütnöm kell.... ma mi köszöntjük Danust, holnap jön négy barátja, vasárnap anyósomék ebédre.... Hétfőn ovis köszöntés... oda is kell torta meg rágcsa...
Aztán már csak jövő héten vasárnap lesz felhajtás ismét... akkor anyukámék jönnek.
Ezért (is) jó a nagy család... minden hétvégére jut valami ünnepelnivaló, készülődés....
Már gondolkodtam azon, hogy kész tortalapból bravúroskodom... de az olyan műanyag! A fenébe is, hogy miért vagyok maximalista?????!!!! Mindig azt mondom, hogy a többi mellett ez már csekélység... aztán rájövök, hogy ja, de mégiscsak meg kell csinálni.... és ugyebár sok csekélység az már nem annyira csekélység... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Hello!

Én ma már 3x számoltam fel a kupit. :lol: Annyira gyakran használom ezt a kifejezést, hogy a múltkor, amikor "kugli verseny" volt a faluban, a kisfiúk jöttek, hogy nevezzünk be. kérdeztem miért Mert mindig azt mondod, hogy nálunk állandóan kupi van. :shock: Azt hitték, hogy kupi verseny lesz :lol: :lol:

Na mindenkinek jó hétvégét, majd jelentkezem.

puszi:i
iloly
 
 


Iloly: a kupiversenyt, sztem óriási előnnyel nyerném... :D

Barbamami: Már megint egy jó ötlet! Köszönöm! Erre mondjuk már én is gondoltam - már a kupiládára -, csak a "hova tegyem" kérdés maradt nyitott.... Most ugye nincs hely, mert a kupi elfoglalja... viszont amíg nem lesz kupitároló, addig a kupi is marad... :) Hmmm..... :roll:

Anyáékkal alvás...: nálunk is úgy van, hogy a sajátjukban alszanak el... de hosszú az éjszaka és valahogy mindig ránktalálnak reggelre.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el,csak inkább más topikba írogattam.
Meg egyébként az idő....
Az nagyon kevés!

Én kérem dolgozó nő vagyok 3 gyerekkel,aki ráadásul mostanában (már!) elég szarul van."Bántja a kicsi a nagyot..."

A gyerekek még nem tudják,csak mi ketten a férjemmel,meg ti ezen az oldalon.
Egyelőre nem akarom nekik mondani,még orvosnál sem voltam,majd hétfőn megyek.Nem szeretném,ha mondanák az iskolában,még túl korai lenne.
Először mindenképp az anyósoméknak fogjuk elmondani,nem szeretném,ha valaki mástól tudnák meg,hiszen a lányaként szeret,pláne azóta,hogy az én anyum elment.
(Anyu születésnapjára várható a szülés,biztos ő akarta így..)
Csak már hétfő lenne,és tudnék valami biztosabbat...
Sokkal könyebb lenne úgy bármit tervezni,nem igaz?


Körkérdés:

Ti jóban vagytok az anyósotokkal???

Kép
orsitigris
 
 


Mit szóltok lányok, milyen vonalzót választottam? Ugye szép? És végre sikerült csinálnom, csakhogy amikor az összes gyereket beírtam, akkor azt mondta, hogy ez túl sok. Dehát látom, hogy másnak is van 4 vonalzója. Lehet, hogy majd újra fogok próbálkozni.

Orsitigris! Igaz is, még ilyen korán az enyémek sem tudták, és a környezetem sem. Mi csak a 12. hét után mondtuk el babonából, mert az előző próbálkozásunk alkalmzával a 8. héten elhalt a baba. Milyen érdekes, hogy az első 3-mal nem voltak gondok. Sokan azt mondták, hogy biztosan kislány volt a 4. és én nem tudom kihordani a kislányokat, azért ment el. Nahát nagyon remélem, hogy ez nem így van. Bírom az emberek okoskodós hozzászólásait. Ritka esetben lehet, hogy tényleg van olyan, hogy valakinek az egyik nemű gyermeke beteg lenne, ezért a természet szelektál. Hát én remélem nem tartozom közéjük, mert akkor apának annyi :twisted: :twisted: :lol: :lol: Ebben akkor ő a ludas!!

Anyós: Mi jóban vagyunk, kölcsönösen szeretjük egymást. Szerintem ő azért szeret engem, mert látja, hogy szeretem a kicsi fiacskáját, és jól megvagyunk. Soha nem vesztünk össze. Bár nem azt mondom,hogy minden megjegyzése tetszett, de soha nem szóltam olyat, amivel veszekedés kezdődött volna, vagy megbántottam volna. Amúgy nem védi mindig piciny fiacskáját, ha kell mellémáll, ez nagyon szimpi.

Kép
tulipán75
 
 


Hát mamik,Napsugarat az éjjel kórházba kellett vinnem,annyira köhögött,fulladt és hányt. Bár már nem volt mit.. Bent is fogták, intravénásan adtak neki lóadag gyógyszert.
Mellesleg megírom,hogy délután az orvos azt mondta,hogy vírusos hányást kapott el,pihenjen és ennyi :evil:
Szegénykém lehet,hogy egész héten bent lesz. Éjfélkor vittem be,fél négykor feküdtem le. Aludni..,hát azt ilyenkor nem szokott az ember..

Hazafelé bementem a Tescoba spenótot venni,mert ma azt akartam főzni,és tudtam,hogy nem lesz energiám elbotorkálni korán reggel. Belepakoltam a kosaramba 3 csomaggal,meg még akartam venni a Manónak kekszet,hogy majd beviszem neki. De annyira fáradt voltam,hogy bár ott volt a szemem előtt,nem láttam.. Megkérdeztem egy feltöltő csajt,hol vannak a csokis kekszek. Hát,vetett egy pillantást a kosaramban lévő 3 csomag spenótra,meg még csokis kekszet akarok venni hajnali 3-kor.. Feltételezem,terhesnek vélt... :roll:

Tulipán:
Ügyi vagy :D

Orsi:
Hát,ez egy hosszú téma.. Érdekes,ahhoz képest,hogy egy félreértésnek köszönhetően anyósom el se jött az esküvőnkre.., nagyon jóban vagyunk. Persze,azért egy anyós sosem lesz az ember anyukája ugye.. De örülök,hogy tisztázódtak a dolgok,borzasztóan utálok valakivel haragban lenni..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jó éjszakát Mamik!

Orsi! Kép

Csak most jutok géphez, na jó voltam már a neten, de akkor mást csináltam. Tegnap benéztem ide is, de már nem volt erőm írni. Tudjátok suliban voltam. :twisted: Hú a szombat elég kemény volt, a pszichológia tanár 8.30-kor bezárta a terem ajtaját és aki elkésett, az hoppon maradt. Mi meg ültünk, mint nyúl a bokorban. Volt olyan elkéső, aki megpróbált dörömböléssel bejutni,hát nem volt szerencséje. Kiszólt a tanár, hogy várja meg a szünetet, és visszazárta az ajtót. Elég ciki volt. :shock: De a csúcs akkor volt igazán, amikor állandóan elklikkelt a projektorról és senki le nem tudta írni a vázlatot, de szemlátomást ez őt nem zavarta. :roll:

Anyós téma: mi nagyon kedveljük egymást az anyósommal, de mostanában, vagyis amióta a fősulira járok, mintha fagyos lenne köztünk a levegő. Egyedül ők nem ujjongtak annak, hogy főiskolára járok, és hát egy kicsit éreztették is, vagy csak nekem volt furcsa, mert az én családomban mindenki nagyon happy emiatt. Na de hagyjuk!

Képzeljétek, csak hármasban voltunk ma, mert Ancsi és Imike anyósoméknál volt a kertben. Mi meg hármasban megünnepeltük a negyedik házassági évfordulónkat! :P

Szép álmokat mindenkinek!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Napsugár! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi!
Gratulálok a házassági évfordulóhoz. Még sokszor ennyit kívánok nektek!
Az iskola miatt nekem inkább apósom aggódott, mert azt gondolta, hogy én kitanulom magam, aztán otthagyom a kicsi fiát, mert akkor már nekem nem lesz ő elég. Butaság! Soha senki fölé nem akartam kerülni, csakis magam miatt, és az én előrehaladásom miatt tanultam, mást nem akartam soha lekörözni. Lehet, hogy a te anyósod is féltékeny, félti a kisfiát, vagy a családodat, mert attól tart, hogy majd hanyagolod őket. Majd nem lesz semmi baja ha látja, hogy minden rendben megy tovább. Sőt! büszke lesz rád. Úgyhogy hajrá!

Barbamami!
Hogy van Napsugár? És te hogy viseled? Remélem minél előbb meggyógyul a kis drága. Jobbulást nektek!

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Barbamami! :(
Jobbulást Napsugárnak! Kép
Vendég
 


Orsi!
Már hétfő van! :lol:
Várjuk a híreket!

Tulipán!
Jó a vonalzó!
Hát mire gondolsz a nagyok segítségénél?A rendrakásra?
Hmm..!Zina olyan rendetlen,hogy mondtam is neki senki nem fogja feleségül venni,ha ez így marad!

Anyós:Hát erről inkább nem beszélnék! :evil:
De szerencsére a férjem mindíg mellettem áll! :)

Ildi! :lol:
Vendég
 


Tulipán, nem is tudom, hogy valaha elfogadják-e anyósomék, hogy csak viszem a pénzt a háztól. A férjem is diplomás, így ők tudják a legjobban, hogy nem kevésbe kerül, úgyhogy gondolom ez a legnagyobb bajuk. Amikor megtudták, hogy jeletkezni akarok, rögtön azt kérdezték, hogy hol fogok elhelyezkedni ezzel a szakmával. Kérem jelentkezzen nálam az a személy, aki elkezdte az alap főiskoláját, és már volt is három évre előre munkahelye...Úgy gondolom, hogy addig talán veszek levegőt, és nem állok fél lábon, mert eléggé elfáradnék, és biztos széttdurranék levegő nélkül. :lol:
Amúgy tényleg bírjuk egymást. Szerintem. :?

Napsugár hogy van?
Orsi, mi ujság?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a dokitól! :lol: :wink: :wink:
A terhességem méhen belüli,korának megfelelő!!!! :lol:
A petezsák 17 x 13 mm-es,azt mondta a doki,hogy éppen 5+4 hetesnek hozza a gép!
Én csak egy pöttyöcskét láttam a monitoron,de azt mondta,hogy nyugodjak meg,az a pöttyöcske jó helyen van,csak nőnie kell.
Tulajdonképpen ennyit tudott most róla mondani,majd 3 hét múlva kell visszamennem,akkor majd többet fogunk látni.
Nagyon kedves volt,sajnálom,hogy nem nála fogok szülni,de sajnos már nem vállal szüléseket.
Azt mondta,átad egy olyan orvosnak,akire ő is rábízná a feleségét.
Tehát megnyugodtam... :P

Kép
orsitigris
 
 


ORSI! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi!
Ha a férjed is diplomás, akkor nem attól félnek, hogy te túlképzett leszel hozzá, és előbb-utóbb neked nem lesz megfelelő. Nálunk ez volt a gond. Azt meg nem lehet előre tudni, hogy lesz-e munkád vagy nem. Dehát előbb utobb biztosan lesz üresedés a környéken. Ugye azt mondtad, hogy óvónéni leszel? Szerintem még örülhetnének is, hogy olyan pályára igyekszel, ami könnyen összeegyeztethető az anyasággal. Egyébként meg valamit tényleg kell csinálni hogy az ember kicsit társaságba legyen. Hiába érezzük magunkat boldognak hogy van egy halom gyerekünk, de azért mi is igényeljük a kikapcsolódást. Sokan nevetnek rajtam, de nekem az iskola kikapcsolódás, és még hasznos is. Hát az biztos, hogy jelen pillanatban még nem gyümölcsöző befektetés, de egy életen keresztül majd az lesz.

Alziza!
Igen, én a rendrakásra is gondolok, hogy mennyire lehet rábízni a saját birodalmát. Az enyémek is tudnak kupizni, de ha ki akarnak menni vagy este tévézni akarnak, akkor szigorúan előtte rendrakás!!!! Aztán bármiben, amikor főzöl, vagy boltba menni, teregetni, porszívózni........minden.

Orsi!
Örülök, hogy minden rendben van. Azt írtad, hogy dolgozol, meddig tervezed, nem veszélyes a munkád? Vigyázz magadra!

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Most jöttem meg a kórházból. Mivel folyamatosan gyógyszerezik, jobban van,de beszéltem a doktornővel,azt mondta,nem tudja,mikor jöhet haza,mert amikor abbahagyják a hörgőtágító gyógyszereket,rosszabbodik az állapota.
Kérdeztem tőle,hogy tudnám megelőzni,azt mondta,sehogy.. Hát,nem valami bíztató. Nagycsoportba 5 hetet járt.. :(

Orsi:
GRATULÁLOK!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja...elfelejtettem..
Ildi:
Gratulálok az évfordulóhoz :D :D :D :D :D

És hogy valami jót is írjak..
Boginak ma kibújt az első 2 fogacskája :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Barbamami! :(

Tulipán én megértelek. Én is tanulok kikapcsolódásként, meg dolgozom :lol:

Gondolom Neked is sokan megmagyarázzák, hogy bezzeg ha ők otthon lehetnének egész nap... Hát én attól hülyülök meg igazán. Itthon lenni szabin, vagy nyáron az jó. De folyamatosan engem nagyon elfáraszt. Amíg most kényszerből egy évet nem kellett itthon lennem folyamatosan, én három hónapnál többet nem hagytam ki egyik gyerekkel sem. Jó hogy nem 8-4-ig kell dolgoznom, de ez az itthonlét ez nem az én világom. Én is belekezdtem a negyedik suliba úgyhogy én már egyenesen végzettséghalmozó leszek. :lol: :lol:

Na jó, amivel foglalkozom ahhoz mind kellenek ezek a dolgok. :wink:

Orsi gratulálok.
iloly
 
 


Kép

Halihó!

Barbamami, remélem csak sikerül valami megoldást találni, hogy Napsugár meggyógyuljon, vagy hogy legalább jobban legyen!

Nekem is nagyon jó, hogy egy kicsit kikapcsolódhatok, amikor a suliban vagyok. Én mondjuk az egészet a magam szórakoztatásra csinálom, olyam, mintha eljárnék dolgozni. A férjem valamelyik nap hallott egy jó mondást, egy kicsit lebutítom: Az, akinek a hobbija a munkája, annak előbb-utóbb nem kell munkába járnia, vagy valami ilyesmi. Szóval nem kényszer lesz a munka, hanem öröm.

Tulipán, amikor anyósom meghallotta, hogy magánovit akarok nyitni, háááát, mi volt a megjegyzése? Ahhoz nagyon sok pénz kell! Ugye az meg nekünk nincsen, szerinte, de akkor biztos nem ismer eléggé, mert amit én a fejembe veszek, az úgy is lesz! :lol:
Négyéves házasok vagyunk, az első lakásunkat ami egy kétszobás panel volt, közösen vették a szüleink, a nyagyszüleink és az én pénzem is benne volt, amit a szolgálati lakásért kaptam. Ez amúgy majdnem a fele volt, majd 2 Milka. 8) Abban laktunk 2 évig, aztán egy nagyobbat vettünk a belvárosban, ott még egy évet sem laktunk, és végül azt cseréltük el erre a kertes házra, amiben most lakunk. Ja és mindent egyedül intéztem. Nem fényezni akarom magam! A férjem sem tutyi-mutyi, de jobban szeretek egyedül intézni dolgokat, mert nem annyira gyakorlatias. Minden vasárnap megkérdezi pl., hogy ma nyitva vannak a boltok? csak kb. 15 éve működnek így a boltok, na de hajgyuk, ami őt nem érdekli, azt meg sem próbálja megjegyezni. :lol:

Köszi a köszöntést! Kép
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szegény Napsugár! :(
Szegény Barbamami, az nagyon rossz amikor a picink beteg :(

Iloly!
Én csak két gyerekkel csináltam eddig, hogy munka, tanulás, gyerekek. Az nekem nagyon nehéz volt. Minden du. 4-re értem az oviba a kicsimért, a nagy már egyedül járt az iskolából, sokszor kellet főznöm, mert akkor épp építkeztünk, és apumnál laktunk, ott pedig apumnak és a nagypapámnak én főztem. Szóval valójában 2+2 gyerekem volt. Most hárommal csak tanulás és gyerekek. Ez elég elviselhető. TAlán heti egy-két napot elbírnék még. De most jön még Babuci, aztán elválik mihez lesz kedvem. Az egyetemet biztosan folytatom, ez nem kérdés, de a munkába állás egyelőre még nincs tervben. Ha nem járnék egyetemre biztos nem bírnám az ittnohlétet.

Ildi!
Tök jó a magánovi. Ügyi vagy, ha megcsinálod. Ha nekem lenne pénzem, akkor én magániskolát csinálnék. Én nyelvtanárnak tanulok most, nagyon jó lenne egy nyelviskolát csinálni. Bár én nem vagyok ilyen határozott. Marha sok pénz kell valóban hozzá, nekünk tényleg nincsen. Én meg a pénzkereséshez nagyon béna vagyok. Ha a sok tanulás helyett pénzt kerestem volna, akkor már nem lenne anyagi gondunk :lol: :lol: :lol:

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Ez tök jó! :lol:

Ildi!
Bocsi!Bunkó vagyok :oops: ,de utólag is gratula az évfordulóhoz!

Tulipán!
Hát,jelenleg ugye az a helyzet,hogy nincs saját birodalmuk most,mert ugye az anyámnál lakunk!(Állítólag már csak 2-3 hétig!!! :lol: :lol: )
De mondom,Zina tényleg nagyon lusta és rendetlen!Komolyan!Én nem is tudom,hogy lehet egy lány ilyen?Főleg az enyém,mert én állítólag rendmániás vagyok! :roll:
Alex még csak-csak!Ő azért nagyjából redben tartja a cuccait,vagy pl, segít összepakolni Zalán után ha megkérem!

Barbamami!
Sajnálom,hogy Napsugár nincs jól!
Viszont Bogi fogához gratula! :lol:
Zalánnak 1 évesen jött ki a foga! :roll: És még csak most jön a felső kettő!
Vendég
 


Alziza!

Nálunk ugyanez a helyzet,a lányom nagyon rendetlen!
Én is azt szoktam neki mondani,hogy nem veszi senki feleségül!
Pedig nemsoká 12 éves lesz,tehát már nagylány!!!!
A vitáink már állandósulni látszanak.De a szíve viszont óriási,a barátai is nagyon szeretik.Imádja az állatokat,csak sajnos képes lenne úgy leülni mondjuk az asztalhoz,hogy sáros a pólója,és istállószaga van.Na ettől én rosszul vagyok.
A legkisebb fiam ennek pedig szöges ellentéte!! :wink:
Fiú létére mindenét 5x megigazítja,simogatja a füzeteit,könyveit az iskolában,a ceruzák sem mindegy,hogy merre néznek a tolltartóban,a tornaruha és az edzőcucc mindig élére van hajtogatva,és úgy teszi a táskájába.
Addig nem fekszik le,amíg nem simította teljesen ráncmentesre a lepedőjét.
Tegnap este pedig nem értettem,mit csinál olyan sokáig a fürdőszobában.Képzeljétek!: Szárazra törölgette a fogmosópoharát meg a fogkeféjét,aztán kitakarította a mosdókagylót.És még csak 7 éves!
Mondjuk ez volt az a pillanat,amikor elzavartam lefeküdni!

És hangsúlyozom,mindhármat egyformán neveljük,csak ŐK NEM EGYFORMÁK!
De ez így van jól!

Kép
orsitigris
 
 


No sziasztok!

Barbamami!
Remélem a leányzó már jobban van. Mi a végleges diagn. amit nem lehet megelőzni?

Először nem vettem észre Orsi körkérdését, de mostmár értem miért kezdett mindenki vadul az anyósáról írni :D Én büszkén mondhatom, hogy nem veszekszünk. De ez csak rajtam és a körülményeken múlik. 300 km választ el minket, és az, hogy rólam általában lepereg a kritika nemcsak az Ő részéről, hanem a saját anyám részéről is. Engem azzal nem igazán lehet felizgatni, hogy nekik tetszik-e a szőnyegem, szerintük praktikus helyen tartom-e a vasalót és hogy valyon miért nem üres nálunk a szennyestartó....Cserébe nem teszem szóvá, hogy miért vannak a kutyák a lakásban, vagy miért nem cserélik ki a kiégett villanykörtéket. :roll: Hát ez van.

A magánovi-bölcsi-iskola kérdéssel itthon az a baj, hogy amit pl. Svédországban röhögve meg lehet csinálni, hogy tíz anyuka magánnapközit hoz létre, az itt horribilis összeg lenne, és iszonyatos ÁNTSZ és egyéb tortúra. Én is sokat gondolkodtam rajta, hogy milyen jó lenne, mert itt most sok a kisgyerek, a faluban két bölcsődei gondozó is lakik, akik a városba járnak dolgozni, a mi gyerekeink után meg fejenként 250000 ft-ot kellene a falunak a bölcsődei kp. felé fizetni, hogy a gyerekek a városba mehessenek bölcsibe. Persze aki nem szemfüles, az nem tud dolgozni 3 évig és előfordul, hogy a munkáját is elveszíti. a városi bölcsiben meg a gyesen lévő, munkát nem is kereső segélyekért ácsingózók gyerekeit inkubálják. Hát tudnék még mesélni avidéki magyar valóságról. :twisted:

No de spongyát rá, itt a jó idő kiránduljatok amíg lehet és gyógyuljon meg Napsugár.
iloly
 
 


Iloly, nálunk az a helyzet, hogy sorra zárják be az ovikat és a bölcsik meg egyre jobban tele vannak. És magánovi is csak egy van a városban, az iegy panellakásban működik és a játszótérre viszik a gyerekeket. Van egy gyerekkori barátném, akivel szövetkezni szeretnénk, és együtt akarjuk megcsinálni az ovit. Már tájékozódtunk, most a helyet és a lehetőségeket nézzük. Itt tuti lenne rá igény, mert már a másik ovi is tele van és nem is olyan színvonalas.

Na cső, húzok aludni, mert felébrednek a többiek.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Hát ez az!Az ember azt gondolja,hogy a lányok talán rendesebbek!
És nem Te vagy az első akitől szintén ezt hallom,hogy a fiúk azok!
Hát legalább ha a fiaink ilyenek maradnak az Ő feleségeik örülhetnek majd! :lol: De attól tartok ez elmúlik majd idővel! :roll:

Ildi!
A magánovi jó ötlet!
Vendég
 


Sziasztok!

Napsugár még mindig nagyon köhög. Asztmás, most valami vírust kapott el állítólag,és asztmás hörghurutja van. Vannak a kis kórtermükben vagy 6-an,tegnap jött egy olyan kislány,aki vért köhög... Jézusom. Legszívesebben visítva hoznám haza azo,vagy ilyesmin. De az a legrosszabb az egészben,hogy pont azzal nem tudtam volna foglalkozni,amivel szerettem volnnnal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az aztán egyáltalán nem hiányzik,hogy még valamit összeszedjen. Arra meg már gondolni se merek,hogy a kicsiknek is hazahozza..

Ildi:
Én is gondolkodtam anno egy magánovina:a GYEREKEKKEL.
Mert a papírmunkában egyszerűen elvesztem volna,hogy az anyagi vonzatait ne is mondjam. Viszont valami "gyerekmegőrző"-n,amolyan "nevelés nélküli gyerekvigyázón" már gondolkodtunk a párommal. Merthogy akkor nem kell nevelési tervet leadni,meg az étkezés is más elbírálás alá esik,stb..

Orsi:
Ez aranyos volt.
Az én nagylányom dettó. Azt hittem,majd kinövi,de ezek szerint nem fogja. :roll: Szerintem egyszer a fejét fogja elhagyni!!
A Peti,bár még csak 2.5 éves,sorbarendezi az autóit, leporolja a nadrágját.. :roll:
(Na,nem egy kisangyal,mert ha bosszulni akar,akkor a földhöz vág mindent..)
Már előre készülünk,mi lesz,ha a Bogi elkezd járni,és leszedegeti a gondosan elrakosgatott játékait a polcról.. :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Bocsánat,ez összevissza lett berakva,mert a Peti kezébe vette az egeret.............................
:? :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Mandala!

Szégyen de elfelejtettem!!

UTÓLAG IS BOLDOG SZÜLINAPOT DANINAK!!!

Kép
Vendég
 


Barbamamai!
Jobbulást Napsugárnak!
Vendég
 


Sziasztok!

Éljen éljen a magyar egészségügy. És a gyerekorvos még meg volt sértődve, amikor nem akartam, hogy az újszülött gyerek folyamatosan velem maradjon abban a kórteremben, ahol egy 28 hetes kismamából egy hete folyt a magzatvíz és nem tudták eldönteni szülni fog, vagy vmi fertőzés miatt folyik belőle az anyag, egy frissen műtött ab. után hányt folyamatosan, volt egy aki szülni ment meg egy rajtam kívül aki még fiatal terhes volt és hányogatott.... És én azt mertem mondani, hogy jelen helyzetben nem az anyja mellett van a kisbabának a legjobb helye. :oops: :shock: Ja és nem ám kiságyban kellett volna neki ottmaradnia, hanem velem egy ágyban. Amúgy fizetem a TB-t és a szüléseken kívül nem sok dolgom volt az egészségüggyel.

Na nálunk minden a helyén van, a fiúk olyan rendetlenek amilyenek csak lehetnek. :lol: :lol:

Barbamami!

Ha nevelés nélkül vigyáz valaki a gyerekekre, akkor a Salmonella sem olyan ugrásra kész?! :D (Ezt a fordulatot valamelyik tanár használta az egyetemen "a szalmonella ugrásra kész")

Na mindegy ugyanazt a kaját ha "étteremben akarod tálalni, 100 több dolgot kell teljesíteni, mintha van egy lakókocsid és onnan adod el. Ez sajnos komoly.


No jönnek a skacok én meg megyek!
i
iloly
 
 


Iloly:
Igen,ez röhejes...
De tényleg,a magánovival az a gondom,hogy mire a papírmunkával végeznék,este lenne.. És a gyerekek közelébe se tudnék férni...
És az ANTSZ-ről nem is teszek említést..


Napsugár mondta,hogy elvileg a hétvégére már hazajöhet. Nem tudtam beszélni az orvosával,majd talán holnap.. Még mindig köhög.. :( :( :( :( :( :( :( :(
Ma néztem reggel a "csak csajok"-at az RTL-en. Volt benne egy pszichológus,aki arról beszélt,hogy a lelki problémáknak fizikai tünetei is vannak. Ez végül is igaz lehet,gondolok pl. a vizsgadrukkos hasmenés-gyomorfájás-ra...
Na,és pl megemlítette,hogy az asztma lelki okai között lehet a szeretet hiánya.
Hát nem tudom,lehet,hogy talán így jön ki rajta a testvérféltékenység????????????????????????????
Ő sosem mondott semmit,mindig odaadja a játékait a Petinek.. Szóval lehet,hogy magába fojtja?......... :?
A Peti nem tököl (már bocsánat a kifejezésért..),ő aztán üvölt és sikít,ha elege van abból,hogy szerinte a Bogival "túl sokat" foglalkozom...... És egyszerűen "lesöpörné" az ölemből már a szopi végén..
Napsugaram sose volt ilyen. Mióta megszületett az öccse,rendetlen, szemtelen és bohóckodik. Csak figyeljenek rá...
Vannak hajmeresztő dolgai,de nagyon ügyes,okos nagylány :D
Hjajjj,már próbálok mindenfelé tapogatózni,csak kiderüljön végre, hogy lehetne meggyógyítani.. :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami, képzeld el, amikor Imike megszületett, Ancsika akkor múlt 7 éves, akkor kezdte a második osztályt. Egyik napról a másikra elkezdett köhögni, de valami nagyon csúnyán, és hiába pumpáltuk a gyerekbe a sok antibogyót, nem használt semmi. Már azt is mondták, hogy ki kell venni az összes manduláját, de én nem voltam meggyőzve. Aztán, kezdett elmúlni, de végül akkor múlt el teljesen, amikor elköltöztünk. Én arra gyanakszom azóta is, hogy a padlószőnyeg volt a tettes, mert amikor beköltöztünk a lakásba, csak abba a szobába nem cseréltünk padlószőnyeget, mert ott elég normális állapotban volt. Csak azt nem vettük számításba, hogy macska volt a lakásban előttünk, és ráadásul azt a szobát "használta" a macska is. Gondolom jelölgetett is néha. :roll: Imike születése előtt is köhögött, de akkor csak néha-néha, és a gyógyszerek mindig rendbe hozták. Amióta elköltöztünk, azóta nem köhög. Lehet, hogy tényleg vannak lelki okai is, de szerintem ezt nagyon nehezen lehet megállapítani.

Majd még jövök...

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szerintem a pszichológusok minden betegséget lelki okokra akarnak visszavezetni (ez a dolguk), és sokszor más dokiknak is az az egyszerűbb ha ráfogják pszicho okokra, mert ugye más ötletük nincs. Na én tényleg nem vagyok doki, de sokszor úgy ki tudok akadni a dokikon. Anyukámnak pl. amikor nem találták meg az erős hasgörcseinek az okát, azt mondták neki, hogy menjen el pszichológushoz, mert biztosan lelki okai vannak. Aztán végül egy másik kórházban kiderült, hogy a belei voltak valahogy összetapadva, majd egy műtéttel megoldották a problémát. Szerintem Barbamama, te már azt korábban észrevetted volna, ha Napsugár féltékeny lenne, nem hinném, hogy évek óta semmi jele, egyszer csak elkezd a gyerek testvésféltékenység miatt köhögni. Amúgy ő már Petike születésével túlesett a trónfosztáson. A következő tesót mindig könnyebben viselik a manók. Legalábbis a nagykönyv szerint.

Reméljük tényleg hazajöhet a picid, és teljesen rendbejön.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Barbamami!
Ez a testvérféltékenyég érdekes dolog!
Minden gyereknél más!
Egyébként szerintem hasznos dolog egy grafológus!
A barátnőm kislányának voltak hiszti kitörései amikor megszületett a kistesó!Ő hívott egy ilyen grafológust aki elbeszélgetett a gyerekkel + a kislánynak rajzolnia kellett.Egy csomó hasznos dolgot tudott meg így a barátnőm!
Ha érdekel megkérdezhetem a számát!

Lányok!
Igyekeztem nem elfelejteni a holnapi kardiológiát! :oops: :roll:
Drukkoljatok,hogy minden OK. legyen!

Verával mi lehet???
Vendég
 


[size=18]Alziza! [/size]Kép Holnap doki! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: