Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

nagyon félek :cry: :cry: :cry:

voltunk ma dokinál a fiúkkal és sikerült nagyon megijesztenie Levivel kapcsolatban.a blogba leirtam ha valakit érdekel,nem másolnám be ide.

Reni
örülök,hogy minden randban Norbival és a sebbel.

Annus
Iza nagyon szép kislány és nagyon hasonlit rád
Vendég
 


írtam a blogra!!!

lányok, valaki leírja nekem, h kb mekkora korukban mit csinálnak a gyerekek??

tudom! nem nevelünk nagy könyv szerint, meg nem hasonlítjuk a gyereket a másikhoz, csak a Dévényes gyógytornász olyat mondott ma nekem, h lehidaltam. kíváncsi vagyok lehetséges-e.

azt tudom, h 3 hónapban emelik a buksit, 4-5 hósan forognak... utána? 4 kézláb? kúszás? mászás? állás?

azt hiszem, ha igaza lesz a csajnak, lassan vége a nyugodt napjainknak :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Rennye!
Örülök h jól vagytok!!!És ezek tök kicsi vágások!Azt hittem h nagyobb lesz :shock: Rátekintve az én 15-20 cm vágásomra.... :lol: :lol:

Lekri!
Hát szerintem se parázz!!!Elolvastam a blogban!Találgatnia meg nem lett volna szabad...mondta volna h 2 hét múlva vidd vissza és elküld ide oda,na de rögtön ilyenekkel zargatni....mindegy,ne is vedd figyelembe!Látod a többiek is azt mondták h nem lesz gond!!!Higy nekik,ők többen vannak :wink:

Beo!
Hát kérlek ez változó.+/- 1-2 hónap még normális!És igen,lassan jön a kúszás,mászás,ülés állás :lol: :lol: De nem lehet előre megmondani!Hiszen van aki pl kihagyja a mászást,és bár késve tud bizonyos dolgokat,de akkor aztán mindent!

Amúgy Iza is tegnap duplázta a súlyát!Foro h hasról hátra és vissza is!"mászás"gyanánt,vagyis gyakorlása képpen azt csinálja h a fejét belenyomja lepedőbe,megemeli a seggét,behúzza alá a lábait majd a fejét előre tolja.Na így halad picikét :wink: Illetve ha hason van és támaszkodik a tenyerén,akkor az egyik kezét arrébb viszi és aztán utána teszi a másikat is a testével együtt!
8) :lol:

Na amúgy mivel Iza ilyen ügyi,szerintem nem mutatom meg dévényesnek!
Ti meddig jártok még?Hiszen Balázska is tök ügyi!!! :wink:

annus11
 
 

 
 

beo: kúszik 8hósan, 4kézláb hintázik szintén 8hósan, 9hósan önállóan mászik, 9-10hósan felül. Kb. 14hós kor körül stabilan állnak.

Rólunk a blogban olvashattok. :wink: Bocsi... :oops: csak bekukk volt. :oops:

Kép

Kép
mezsó
 
 


köszönöm :)
szerdán elviszem oviba majd elmegyek a doktornőhöz és kérek beutalót ugy döntöttem apával

Beo
Levim:
Levi igen lusta kisember volt.azon kivül,hogy 2,5hetesen hasról "megfordult" párszoa hátra(vagyis inkább a feje húzta) azon kivül 7,5hós koráig semmit nem csinált.bár ha felültettük gyönyörű szépen ült de magától semmit.én már nagyon féltem,hogy mi baja lehet neki.bár az tény,hogy kis pufi kisfickó volt :)
2006 május 25-én született

2007 január közepén elkezdet forogni és felült egyedül

2007 január 30-án kezdet el tapsolni egyedül

2007 február 2-án reggel elkezdet kúszni és estére már átmászta a szobát

2007 február 4-én felállt a kiságyba

2007 február 9-én feláll ahol megtud kapaszkodni

2007 február 12-én már pár lépést kapaszkodva megtett.
13,5hósan indul el egyedül

Kristóf:
2008 május 15-én született
2,5hetesen hasról hátra fordul

2008.11.05-hátról hasra is fordul

2008 december eleje:négykézlábra áll

2008 december 19-én:mászik

2009 január 15-én:fel áll

2009 január 19-én: pár lépés oldalra

2009 január vége: már mászásból is fel tud ülni(ez kimaradt eddig) és kapaszkodva,oldalazva mindenhova elsétál

2009 február eleje:végre le tud ülni állásból igy nem esik nagyokat
12,5hósan egyedül megy

Levim lusta volt majd 1hó alatt mindent. Tofi olyan könyv forma :)
Vendég
 


Lekri!
Huu,tényleg kis lusti volt Levi!na de ettől még tök egészséges semmi baja,szóval ezen tényleg nem kell aggódni!

Mi akkor jó hamar csináljuk a dolgokat.....Iza nekem aug 2án,tehát épp elmúlt 3 hós mikor hasra fordult,de a keze még alatta maradt.Aztán 20án már ki tudta venni,2 hétre rá meg már hátra fordult hasról.Tehát kb 1 hónap alatt teljesítette a forgást. 8) Igaz még csak az egyik irányba megy,de a másik irányba se kell sok,már 3/4e megvan :lol: Kíváncsi vagyok h Iza ezután milyen ütemben halad....lehet h majd belassít!

annus11
 
 


tényleg nem kell aggodni ez miatt ha valaki lassabban csinál valamit.meg hát a kilók. Levi fél évesen:8850g és 69,5cm volt
1évesen:11,3kg és76,5cm most 3évesen és hósan 17kg és 105cm. már nem pufi :)

Tofim meg 15hósan 10,6kg és 85cm :) ő teljesen más felépitésű :)
amugy a Tofi fórumán volt aki 1évesen nem mászott(nem is egy) aztán most 15hósan már szaladnak.sőt az egyik kisfiú mondatokba beszél(ő észre gyurt) :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Levi:
született 2005.02.03-án (3500 g, 57 cm)
05.17-én stabilan fordul az oldalára, úgy is marad
hasra fordult szabályosan kézkihúzással: 06.03-án
08.03-án 8300 g, 70 cm: hátrafelé kúszik, feltérdel, felnyomja a popsit úgy hogy csak a két keze és a két lába van a földön.
6,5 hósan felül (földön is), 7 hósan feláll
10.04-én: fél kézzel kapaszkodva áll, körvejár mindent kapaszkodva
10.25-én kapaszkodás nélkül áll
12.09-én elindult
1 évesen 11 300 g, 76 cm

Norbi:
született 2006.09.16-án (4100 g, 59 cm)
01.16 oldalra fordul
5 hósan fordul hasra, és vissza, de rettenet lusta mozogni
6 hósan tolat hátrafelé (8030 g, 72 cm)
9 hónaposan kúszik előre
10 hósan állt fel
10,5 hósan ül fel földön
12 hósan kapaszkodás nélkül áll, körbejár mindent kapaszkodva
14,5 hósan elindult
1 évesen 10 960g, 78 cm

Őt már annyira hűde pontosan nem tudom :oops:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Hu Levid de fürge volt :lol: :lol: :lol: pedig 1évesen akkora volt,mint és Levim :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


hmm. oké köszönöm mindenkinek a kimerítő válasz :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Részemről imádom az ilyen dolgokat feleleveníteni, azért is adtam ilyen kimerítő választ. Viszont ezek után el kell árulnod, mit mondott a Dévényes!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni:örülök hogy stépen gyogyul levi sebe.Milyen ügyes és bátor kisfiú hogy ilyen jol viseli.

Csajok nagyon ügyesek a gyerköcök amiket irtatok :lol: :lol: :lol:

Mezso: hogy van apa?

Mi jól vagyunk.Kevin már megtesz 4-5 lépést teljesen egyedül,kapaszkodás nélkül,nagyon ügyes pedig még csak 10 hónapos :lol: :lol:

000kata
 
 


Olyan édesek a képek ,meg kell zabálni őket :lol: Kis gyönyörűségek :lol: :lol: :lol:

000kata
 
 


:)

szóval azt tudni kell, h Ők hogyan masszíroznak. ugye izomstimulálás tulajdon képen, erősödésre, mozgásra bírja az izmokat. Balázsnak a nyaki-háti izmai voltak gyengék. na azt úgy tornáztatja-masszíroza, h az egyik tenyerére fekteti Balit a mellkasánál, a lábszára van lent a matracon. 4kézlábra állítja tulajdon képpen, csak fogja a mellkasát. na most Bazsi amióta járunk nagyon erős ügyes lett. azt csinálja, h lábujjhegyre áll, és tolja el magát "lépked" előre, a csajnak úgy kell visszafognia. még ő is meglepődik amikor ki-ki ugrál a kezéből.

minden foglalkozás után 2 nappal Balázs valami nagyon alakít. forgás, kúszás, tolatás, mellkaskinyomás stb. na most az új, h maga alá húzz a térdeit, és a kezeivel próbálja feltolni magát. persze a kis tök feje lent marad, de ahogy nézegetem, szerintem a 4kézlábra állásra gyúr. odáig jutott, h mint egy béka ebből a pózból előre ugrik-vetődik 10 centit.

na lényeg: kérdeztem, kb mikor állnak 4kézlábra a babák. mondta olyan 8-10 hónapos koruk körül, de, idézem: Balázsnak nem kell annyit várnia. Vagyis szerinte nemsokára 4kézlábra áll...

tényleg annyira ügyes. ha hassal rakom le az ágyába-járókába akkor 1-1 pillanatra meg is tarja magát úgy.

mi lesz velem ha ilyen hamar fog csinálni mindent??

abból gondolom, egyébként h könnyen fog tanulni, mert szeret új dolgokat csinálni. mindig úgy örül 1-1 új tudománynak.

vélemény?? lehet olyan, h egy mondjuk6-7 hónapos baba 4kézlábra áll?????

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Csajok szeretnék venni mosható úszópelust,hol kapható?Timckie nállatok a bababoltba?

000kata
 
 


Beo
van olyan 7hós aki már feláll :lol: :lol: :lol:
nagyon változoak a gyerekek.aszem Tofi fórumán volt 3olyan baba is aki 6hósan már felállt a járókába. de azért ez ritka :)
Balázs ügyes :)
Vendég
 


Beo: szerintem lehet.Kevin 10 hónapos és már 4-5 lépést egyedül megy. 7 hónaposan már felállt.Nagyon ügyes Balázska is szerintem nem baj ha ilyen ügyes :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

000kata
 
 


nyah jóvan :) köszönöm csajok

Annus azt hiszem te kérdezted miért járunk még dévényre. azért mert eléggé jobboldalas Bazsi. ami úgy jó is volna a baj az h a bal oldala gyengébb. jobbra forog, jobb kézzel csapkod, kapálózik, jobb lábbal rúgdos, a bal keze lemarad néha forgásnál. ezt kell javítani

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Nagyon ügyes Kevin:)
Beo neked a védőnőtök nem mutatta h kell erősiteni Balit vagy csak nkevés volt szegénykémnek :(

Kép
kriszpiri
 
 


Mezsó!

Remélem, azért szoktál olvasni: küldtem privát üzit, légyszi olvasd el, nagyon fontos lenne nekem!! Köszi!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Norbikának Boldog Szültésnapot!!
Kép

Kép
kriszpiri
 
 


Isten éltesse a nagy legényt!!! puszi Neki

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


kérdésem lányok: ugye még nem ül Bali (bár nagyon akar) most a legújabb h a babahordozóba (ami a babakocsi is) a könyökére támaszkodva feltolja magát ülő helyzetbe, belekapaszkodik a hordozó szélébe vagy a fülbe amivel fogjuk a hordozót és ülni akar. ha hátra tolom a fejét akkor feszít hasból. szabad ezt neki csinálni???

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Köszi csajok :)

Ha ő tornázza fel magát, akkor igen. Mindent szabad, amit egyedül tud megoldani. De pl babakocsiban még ne ültesd fel!! Maradjon vízszintes az alja.

Nagyon édes Kevin a képeken :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni :lol: :lol: micsoda figyelemfelhívó hsz!!! :D

Jelentem élek,dolgozok látástól mikulásig,minden nap végére "hulla"vagyok...Remélem mindenki jól van,azért tudjátok sokat gondolok ám rátok!!!! :D Blogba időnként igyekszem írni magunkról,hogy ott lássátok sorsunk,de ennél több mostanában nem megy.Ne haragudjatok lányok! :cry: :oops:

A blogokat,akinek van,és hozzá bírok férni szoktam ám olvasgatni. :)

Jók legyetek!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Hát igen :oops:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Beo! Tök ari a párnás kép :lol:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Őőőőőőőő izééééé
:lol: :lol: :lol:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!!

Gratula minden ügyeskedő Bébihez :-)




Nem tudom,hogy meddig tart ez még..
Patrik kedden reggel úgy kelt,hogy taknyos volt de annyira,hogy nem kapott levegőt....és 38.5 volt a láza.
Fogtam magam elmentem a dokihoz,aki megvizsgálta és azt mondja,hogy foga miatt van ez..semmi különös csak lesz foga :-) (de írt fel Panadols szuszpenziót,meg orrcseppet,mert mondtam,hogy éjjel szenved)
Nagyon megörültem ..gondoltam vééégreee lesz foga..
Még kedd este megint lázas volt..adtam panadolt nagy nehezen elaludt..de nem aludtunk egész éjjel...éjfélkor felkelt onnantól kezdve velem aludt.
Annyira sajnáltam szegénykémet!! Hiába szívtuk ki a z orrát neki,mindig tele volt!!
Szerda reggel már jobb volt a kedve is...bár még mindig kicsit nyűgösebb de már nem lázas és a nátha is elmúlik szépen lassan!!
Foga pedig még mindig nincs :-(

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Szia Reni szegény Patrik,lehet nem csak a foga de azidő is megviseli mi napokig éjjel oránként keltünk tegnapnem elég h iszonyuan fájt a hasam még ő se aludt egésznap és csak sirt,közbe folyik a nyála és mind két öklét be veszi ezután van h két ujját ledugja aminek vagy öklendezés vagy hányás a vége!!

Anyud megy ma???

ja msnre nem tudunk menni nem enged be :?

Kérdés barackot és az almát egyszerre szokták kezdeni egy idő körül vagy mennyi idő különbséggel?

Kép
kriszpiri
 
 


Szia
Kriszti: Nem nem jön,mert nem megyünk végül....csak 5 ember kell és persze,hogy Én nem kellettem....


Barack,alma kérdé: Én nem tudom,hogy szokták de Én külön kezdtem....mindig egy picit majd egyre többet és ha már elég jól ette külön mind2-t akkor kezdtem keverni!!!

Veletek Mizu?

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Semmi azon kivül amit irtam ja meg hogy kedves báttyád naprol napra nagyobb hülyeségeket csinál és idegesit multhéten mondtam neki hazaköltözhetne de anyud azt mondta nincs hely :lol:

tegnap a hasfájás az nagyon rossz volt már a derekamra is terjedt alig vártam h valaki átvegye Milánt mert ő meg pont nagyon hisztis volt!

Nálatok mizu?

Ja mert adtam neki egy kiskanál almát(lét) pár napig bejött neki gondoltam kiprobálnám a barackot is de csak igy egy korty erejéig mert még nem etetem vele de hátha jobb lenne az étvágya meg hizna egy kicsit mert ha nem hizunk doki azt mondta ne akarjam h más megoldáshoz folyamodjunk :?

Kép
kriszpiri
 
 


Milyen más megoldás????


Nálunk semmmi sincs...elkezdtem avonozni (egy kevés pénzkeresési lehetőség)..éldegélünk...Patrik elég nyügi mostanság..jelenleg alszik már 1 óra hosszája...kijöhetne már a foga!!!!

Nem szabadulsz 1könnyen Atitól :-)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Hát nem azt mondta életem végéig velem lessz :lol:

Kép
kriszpiri
 
 


Kriszti: Utólag is Boldog Hófordulót Milánnak :-)
ezt a szept 16.-a nekem is egy emlékezetes nap...

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Reni miért mi volt??HMM??
Köszi amugy

Kép
kriszpiri
 
 


Kriszti: Ez egy nagyon régi dolog....4 éve van annak,hogy "fiatalon " elment az eszem :-)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Reni Petro??

Kép
kriszpiri
 
 


Kriszti: Jaja

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


reni és megjött már azota :lol: :D

Kép
kriszpiri
 
 


Kriszti: Add már meg anyu 30-as számát privibe légyszi!!

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Kriszti: Dehogy jött..nem is fog :-)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


Na hogy vágom:D
Nekem 6éve ment el és azota is keresem :wink: :lol:

Kép
kriszpiri
 
 


Reni ok pill

Kép
kriszpiri
 
 


Kriszti sztem neked nem is volt :-) :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


:lol: Reni remélem tudod mire gondolok :lol: :lol: csunyát nem irhatok :D :lol:

Kép
kriszpiri
 
 


Haha, látom elvagytok :lol:

Szegény Patrik! Remélem, lesz belőle fogacska hamarosan!

Krisz! Jobbulást! Gyümit külön-külön, aztán vegyítheted.

Norbival tegnap voltunk varratszedésen, azóta nincs rajta tapasz. Tényleg szép a sebe :) . Ma végre fürödhet, nem kell lavórozni. Holnap lesz az össznépi tortaevés, sikerült olyan tűzijátékot vennem neki, ami színes :D Piros az egyik, a másik kék. Kíváncsi leszek, tényleg olyan színű-e :roll:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Kriszti hát hogyne tudnám :-)
De csúnyát nem íírhatsz hát így írj rólam CSAK szépet!!!! :P :P :P :P :D :D :D

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 


rennye hogy külön várjak vele pár hetet vagy pl.epárnap alma utána barack

Rennye nagyon jo szegénykém majd irj milyen lett végül örült és tényleg szines e volt megérdemli szegénykém ezek után h milyen ügyi volt :D

Kép
kriszpiri
 
 


rennye: Gratula szép sebhez és sok sikert a tüzijátékhoz :-)

Kép

Kép
nyuszitappancs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: