Új privát üzeneted érkezett!

Boule!

Lehet hogy az injekcióval talált el egy olyan ideget, ami miatt ez a fájdalom vagy érzés.
Nekem sokáig szokott fájni a tű helye az ínyemen.

Kép
aniko20
 
 


nekem a bölcsesség fog kihúzás után még egy hétig fájt, szerintem neked is el fog múlni pár nap múlva

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Köszi, rendesek vagytok. Remélem, tényleg csak ennyi.

Anikó! Gondolod, hogy ha a tűvel ideget talál el, akkor a kettővel mellette lévő fognál is fájhat? Nekem ez a gyanús.

És persze mikor történik mindez? Pénteken, amikor a csaj nem dolgozik, és jön a hétvége! De az fura, hogy egyébként nem fáj. Ha lyukas lenne, vagy nagyobb baj lenne, fájna, ha ráharapok, ugye???
boule
 
 

 
 

Kép

viggi79
Kép
viggi79
 
 


felraktam a táblit oltással együtt. Aki már beadatta, oda pipát tettem, aki eldöntötte, hogy nem, oda nem-et írtam, magamhoz meg "határozatlan"-t :-)

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Boule!

Figyelj, sajnos én már többször tapasztaltam, tizenéves korom óta gyakori vendég vagyok a fogorvosnál, a ráharapásos fájdalom biztosan "idegi eredetű", a lyukas fog teljesen másképp fáj!
Szerintem kettővel mellette lévő fognál is simán fájhat, főleg ha "vezetéses" érzéstelenítést kaptál, az a legrosszabb, és az örlő fogaknál mindig azt adnak, úgy tudom!

Kép
aniko20
 
 


Akkor ez azt jelenti, hogy ne pánikoljak, majd elmúlik?
boule
 
 


De pont azt írtam, hogy ha ráharapok, nem fáj!!! Inkább csak ha "megszívom" egy kicsit, de akkor sem mindig. És nem is tudom pontosan beazonosítani, melyik fáj. Ez a legrosszabb.
boule
 
 


Ja, bocsi, akkor elnéztem.
De szerintem semmiképpen se pánikolj! Főleg ha nem voltak nagyok a lukak, vagy nem többedjére újratömött fogról van szó, mert azok esetleg belobbanhatnak ilyenkor.
Egyébként a "nem is tudom melyik fáj" érzés is tipikusan arra utal, hogy valamelyik ideg szórakozik veled! És a vezetéses érzéstelenítés simán okozhat ilyet!
:)
Viggi, köszi a táblát!

Kép
aniko20
 
 


A lyukak sajna nagyok voltak, illetve az egyik nem is lyuk volt, hanem kidőlt az egyik fogam teljes belső része, meg fent is egy kicsi. De az teljesen hátul volt (és mögötte a bölcsesség fog lyukadt még ki, de az nem volt olyan vészes, csak akkor látszott, amikor az eredetileg rosszat kifúrta a csaj).

Na, felébredt a lányom, mennem kell.
boule
 
 


Ha akkor fáj ha megszívod az tutira ideg fájdalom.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Próbáld meg, hogy eszel fagyit, vagy valami fagyosat, ha akkor is érzed, az tuti idegfájdalom!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Sziasztok!
Már régóta szeretem volna csatlakozni csak volt aminom és meg akartam várni az eredményt,és minden ok.Van már egy 25 hónapos kislányom.

oltás:Férjem ma kapja meg,kislányomat hétfőn oltják,én meg nem tudom mi legyen,a nőgyógyászom szerint ne oltassunk,és a család orvos se nagyon akar,de én szeretném,ugyhogy szerintem az lesz a vége.
Látom itt már sokan megkapták az oltást.
berni77
 
 


Jó reggelt!


Stike, Borossné, Biribon!



Nem tudjátok hogy a Kútvölgyiben kötelező a beöntés borotválás, vagy már ott is haladóbb szemlélet van? Mert én egyiket sem akarom.... :(
Nem is kaptam az Istvánban se a kisfiammal mégsem sz..tam be :lol: !

Szóval ezek a fölösleges dolgok távol állnak tőlem, tud valaki erről infót???


Csajok én azon vagyok hogy nem oltatok de fogalmam sincs jól teszem-e mert ha Czeizelt hallgatom mindig frászt kapok, lehet hogy rosszat teszek magamnak?
Legjobb az lenne ha kötelezően mindenkit beoltanának aztán kuss. :D Persze ezt nem lehet.... :lol:
csézjang
 
 


Szia Berni!

Gratula a jó eredményhez és a kislányodhoz is! A pocaklakó milyen nemű?

Oltás témában ez a csapat is többségében ellenző volt kezdetben, de most kezd megdőlni az arány! :)

Csajok, majd elküldük az oltás-statisztikánkat az ÁNTSZ-nek! :lol:

Kép
aniko20
 
 


Berni!

Üdv köztünk!


Boule!

Megértelek, én is szenvedek a fogammal, de csak azóta hogy terhes vagyok.....
csézjang
 
 


Szia Berni! Üdv. itt nálunk!

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Csézjang, teljesen igazad van, az a legrosszabb, hogy senki sem mondja meg, mit tegyünk, nekünk kell dönteni!

Kép
aniko20
 
 


Jól emlékszem? Van nekünk egy Szilvink itt a fórumon!
Nagyon sok boldog névnapot!

Kép
aniko20
 
 


Köszi Anikó

Pocaklakó kisfiút várunk :) 21.hétben járok.

Köszönöm a kedves fogadást.
berni77
 
 


Boule! Anicca!
Gratula, hogy Ti is túl vagytok rajta! Mennyi bátor kismami van itt köztünk! :)

Honey!
Akkor a bébiszittyó elég nagy veszélyforrás! :?
Hú, akkor Neked még alacsonyabb a cukrod, mint nekem! Nem tudod, mitől lehet? Édességet nem kívánod nagyon? Én eléggé. Nem tudok meglenni nélküle 1 napig sem... :roll:

Berni!
Örülök, hogy csatlakoztál közénk! Gondtalan babavárást!

Dongó!
De jó hallani, hogy ilyen könnyű szülések is vannak!

Ktouch!
Irigyellek, hogy Te nem parázol!

Anikó!
Támogatom a topicos ötletet!
Csajok, Ti?

Szabccsi!
Tök jók a képek!
Hogyhogy van még tejfogad??? Nekem csak dobozban. :lol:

Viggi!
Tök jó a tábli! :) Látom, már az újak is benne vannak!
Egyenlőre hozzám is beírhatod az oltáshoz, hogy határozatlan vagyok! :roll:
Bubb és Funky nincs még a tábliban... Bár Funky nem jelentkezett mostanában. Vagy ő nem is márciusi?

Oltással kapcsolatban az lenne a legjobb, ha a nagy górék, akik a legjobban benne vannak ebben a dologban, végre feketén-fehéren nyilatkoznának, hogy most akkor mi a franc van, mi az igazság, és megfelelően tájékoztatnák erről az orvosokat, védőnőket, meg mindenkit, hogy ne hatan hatfélét beszéljenek. Nem? De hát azt hiszem erre nem sok kilátás van, folyton csak sötétben tapogatózunk... :evil:

Na megyek főzni... Jók legyetek! :wink:

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Szilvi!
Akkor mostmár tényleg BOLDOG NÉVNAPOT!!! :D

Mi meg már 23 hetesek vagyunk! :D A kis pocaklakó olyan aktív, hogy csak na! :) Már csak 1 hét a 4D-ig!!! Már számolom a napokat, nagyon várom! 8)

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Üdv köztünk Berni!

Akkor te is március 25.-énre vagy kiírva?

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Anikó és Dizzy:Nagyon aranyosak vagytok köszönöm szépen,hogy gondoltatok rám,nagyon jól esik.

Én nem oltatok,és nem azért mert ez meg az azt mondja.Mást sejtünk a dolgok mögött és ezért nem.
Nálunk a családban senki nem oltatja magát,de nem is beszélünk róla.Egyszer végig kérdeztünk mindenkit,mindenki egyöntetűen mondta nem és ezzel lezártuk a témát.Optimistán látjuk a dolgot,bízunk benne,hogy nem lesz semmiféle járvány.
Szerencsére nem vagyok egy beteges típus.

Mikor teherbe estem anno a Leventével elmentem fogorvoshoz,minden renden volt a fogaimmal.Idén nyáron fehérítettem,és persze előtte megvizsgálta a doki a fogam és 12db lyukas fogat talált,nem is olyan kicsiket.Bíztam benne,hogy nem "eszi" meg a fogaimat,de sajnos nem így történt.És azóta is érzékenyek.Kíváncsi vagyok,hogy a kis törpe után milyenek lesznek a fogaim.

Honey:Ilyenkor mi a teendő,ha ilyen alacsony a cukrod????

Szép napot mindenkinek

Üdv,
Szilvi

Kép

Kép
szilvi17
 
 


szabccsi
Március 22-re vagyok kiírva.
berni77
 
 


Berni:Üdv,köztünk! :D

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Képtelen vagyok titeket követni az írással, ne haragudjatok...
Olvasni még csak-csak, de mire azzal utolérem magam, már félre kell állnom a géptől, s mire arra reagálnék, írtok egy csomót, amit megint el kell olvasnom :) Ami nagyon jó, csak így képtelen vagyok napi szinten köztetek lenni...
Ha zárttá válik a topik, azt nagyon fogom sajnálni, mert akkor már olvasni se foglak tudni, de megértem, ha ez lesz a döntés. Viszont akkor én teljesen kimaradok majd, mert nem érzem fair-nek, hogy csak olvasgassak, ha hébe-hóba írogatok... :roll:
Azért remélem, ez a topik megmarad, nem látom értelmét lezárni, hátha lesz még aki ide írogat majd... :)
És bár nem tudok személy szerint egyenként reagálni mindenkinek, de gratulálok a jó eredményekhez, az új kék és rózsaszín csíkokhoz, UH-khoz mindnekinek!!!
Betegeskedőknek, fogfájósoknak jobbulást kívánok!!! :)
Oltásügyben itt még röhejesebb a helyzet :D Mint írtam, egy határral odébb élek, mégpedig keletre, és itt még nincs vakccina forgalomban. Az én háziorvosom egyelőre bizalmatlan az oltással szemben, a nőgyógyászom véleményét nem ismerem, csak 24 hetesen megyek hozzá. Ha addig nem történik semmi, majd megkérdem. Mindenesetre borzasztó, ami itt is, ott is zajlik az újinfluenzával és az oltással kapcsolatban... Csodálom azokat, akik tudtak dönteni akár pro akár kontra, én még mindig bizonytalan vagyok, igaz, kezdetben abszolút oltásellenes voltam...
A pocaklakóm jól nődögél, érezhetően :D Még mindig főleg az alsó fertályon helyezkedik, és jó nagyokat rúg a hólyagomba, vagy egyéb belső szervembe :roll: :D
Nagylányom már nagyon várja, hogy kibújjon :D Igaz, most jobban izgatják a közelgő ünnepek, sorrendben a Mikulás, a szülinapja és a Karácsony :D
És mindjárt érkezik az oviból, úgyhogy mennem kell... Ha sikerül, a napokban még jelentkezem :)
Addig is mindenkinek minden jót kívánok!!! :D

Kép
Kép
barackvirag
 
 


Szilvi!
Boldog névnapot Neked!!! :D :D :D

Kép
Kép
barackvirag
 
 


Barackvirág
Tedd egymás alá a vonalzókat mert így nem fér ki az oldalra és szétnyomja! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Bocsi, Mamacka, nekem nem okozott ilyen problémát :wink:
De máris intézkedtem :D

Kép
Kép
barackvirag
 
 


Szia Barackvirág!
Szerintem ha megcsináljuk a zárt fórumot, attól még lehetsz tag, hogy inkább csak olvasgatsz, és néha-néha írsz!

Kép
aniko20
 
 


boule,
sajnálom a fogfájást!!! :?

szilvi,
BOLDOG NÉVNAPOT NEKED!!! :D

anikó, szilvi
még nem beszéltem a dokimmal a cukor miatt. De Flórával is ilyen rossz volt. Akkor a doki csak annyit mondott, legyen nálam mindig valami pici harapnivaló, hogy ha kezdenék rosszul lenni, akkor tudjak tenni ellene. Ugyanis egy 0 közeli értéknél pont úgy bekómál az ember, mint a magas cukorral. És hát a 2,2 megagiga alacsony! :?

dizzy,
nem kívánom különösebben. Ha van, akkor eszegetek belőle, de ha nincs az sem baj. Csokit szerintem vagy 1 hónapja nem ettem, a süteményeket meg annyira utálom, hogy a saját szülinapi tortámból sem szoktam nagyon enni.

dongó,
tök jó ez a sztori!!
Milyen kár hogy nincs itthon ilyen! Szerintem baromi nagy keletje lenne a dolognak! Szerintem a nők 80%-a ezt választaná és csak a nagyon félősek szülnének csak gépek közt és a nagyon elvakultak otthon a 4 fal között.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Kép

Babaerszényben alvó Andor.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Képzeljétek,
a bébiszittyónk egy másik babához is jár, ahol az anyuka barátnőm.
"Összebeszéltünk", hogy rávesszük a nőcit, hogy vagy beoltatja magát, vagy sajnos meg kell válnunk egymástól ( így egyszerre 2 munkahelyet is veszítene ). Végülis a bölcsikben és ovikban is kötelező a dadusok oltása... Na a lényeg a lényeg, hogy bevállalja, beoltatja magát.
De valahogy nekem nagyon furi volt, hogy eddig kézzel-lábbal hadakozott az oltás ellen, most meg hogy veszélybe került a pénzforrás, kapásból igent mondott....
Akik beoltatták magukat: Kaptatok valami kiskönyvet vagy igazolást, vagy akármit arról, hogy az oltás megtörtént?
Ha igen, nagyon ciki ezt elkérni a bébiszittyótól?


viggi,
a.m-hez is tehetsz pipát! Ő is beoltatta magát!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Barackvirág!
Nehogy azt hidd hogy kiosztalak csak gondoltam érdemes átrendezni! :) Nekem alul is görgetni kellett, hogy el tudjam olvasni! :)
;)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ha zárttá válik a topik, azt nagyon fogom sajnálni, mert akkor már olvasni se foglak tudni, de megértem, ha ez lesz a döntés. Viszont akkor én teljesen kimaradok majd, mert nem érzem fair-nek, hogy csak olvasgassak, ha hébe-hóba írogatok...


Szerintem nyugodtan gyere a zártba is! Nem kell kényszernek érezni az írást! Írj amennyire futja! ;)

Ha visszamegyünk Balatonfüredre nekem sem lesz ilyen egyszerű írogatni ugyanis ott nem lesz segítségem a gyerekek mellett! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Keresem a mézes receptet és erre bukkantam:

Kép

Áronom tavalyi ajándékai a családnak! :)

süti mamának
rajzok cím szerint:
1. az angyal ajándékot hoz apának
2. kígyócomb mamának :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka! Nagyon szépek vagytok ezen a képen, tök jó!

Lányok! Ti hogy álltok a kismama melltartók terén? (Főleg a nagyobb mérettel rendelkezők)
Olyat hordtok? Engem már elkezdtek szorítani a régiek, most vettem egy kicsit nagyobbat. Elképesztő, hogy egy kismama melltartó 7-8 e Ft-nál kezdődik! Most olvastam egy cikket, hogy ha nem akarunk szülés/szoptatás után ronda lógó melleket, akkor ilyen speciális melltartót kell hordani. Mennyire igaz ez? Szerintem egy sima melltartó is tud kellő tartást biztosítani, ha jó, nem???

Kép
aniko20
 
 


Fiaim
Karácsony 2008
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Aniko
Köszi! :)

Nekem az Anita vált be... sajnos pont lecsúsztuk az akciót! :(

Abból vehetsz simát is nem kell kismamás, az is nagyon jól tart és sokáig tudod használni.

Szerintem semmiképp ne legyen benne merevítő!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


FIGYELEM! LÉTREHOZTAM AZ ANYATANYÁN A ZÁRT FÓRUMUNKAT!
2010 márciusi babanetes babák a címe.

NINCS MÁS DOLGOTOK MINT ODA JELENTKEZNI!
www.anyatanya.hu regisztráljatok és jelentkezzetek. az anyatanya messze a legjobb fórum. hihetetlen jó dolgok vannak!

keressétek meg a csapatok között a miénket és jelentkezzetek. mindenkit felveszek.

aki később szeretne hozzánk jelentkezni, ugyanígy megteheti! (akár hónapok múlva is!)

KépKépKép
dongó
 
 


Jaj, de édesek ezek a szőke hercegek!!!
És már milyen művészien rajzolnak! :D

Kép
aniko20
 
 


Kép

Itt látszik a fa alatt a mézes Betlehem amiről írtam... igaz csak nagyon kicsiben...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Én szívesebben maradtam volna itt zárt fórumon, ... de ezt illett volna előbb közölnöm...

Dongó köszönjük, hogy intézkedsz! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Megvan!!!!

Erdélyi mézes
60 dkg liszt (finom)
20 dkg porcukor
2 kk szódabikarbóna
1 csomag mézes fűszerkeverék, vagy ízlés szerint
2 egész tojás
12 dkg puha margarin
20 dkg méz




Meglangyosítani a mézet elolvasztani benne a cukrot, bele tenni a fűszereket, majd belekeverni a margarint meg a lisztet.

Hűtőben egy napot álljon.
Nagyon vékonyra kell kinyújtani mert a szódabikarbónától nagyra dagad (2-3 mili vastagra)

Szaggatni
sütés előtt lehet magvakkal díszíteni, sütés után tojással megkenni, ettől szép fényes lesz. Ha ételfestékkel akarjuk színezni azt a tojás "lakk" előtt kell.
Lakkozás után lehet fehér cukormázzal díszíteni.

Cukormáz:
egy tojásfehérje, 12-15 dkg cukor (legjobb a cukorliszt) Ezt géppel először lassan majd magas fokozaton 20 percig keverni.
Zacskókba tölteni kicsit kivágni a sarkát és lehet rajzolni.
A mázat a tészta felett nyomjuk és úgy fektessük rá, a zacskó ne érjen a tésztához, mert akkor görcsös lesz!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szerintem is egyszerűbb lett volna itt nyitni egy zártat, de benne vagyok így is. Csak jó lenne akkor, ha ezt a topikot lezárnánk, és mindenki átjönne, hogy ne szakadjunk ketté, ne kelljen két fórumot követni. Illetve nem lenne rossz az sem, ha megpróbálná mindenki a jelenlegi felhasználónevét használni ott is, mert azt már megszoktuk. Nem? Mit gondoltok????

Kép
aniko20
 
 


a jelenlegi felhasználónévvel tudsz ott is regisztrálni. az anyatanya NAGYSÁGRENDEKKEL klasszabb, mint a babanet. ha átjöttök látni, h miért.
sztem kell egy kis átfutás, amíg mindenki átszokik. és ott pl én a keresztnevemet használom, mivel nem félek attól, h felismernek...

amúgy nem magamtól nyitottam a fórumot a tanyán, többen kértek priviben.

KépKépKép
dongó
 
 


dongó,
köszönjük!!!
De akkor valahogy meg kéne beszélnünk és konszenzusra jutni, hogy mostantól mindenki oda írogasson... mert különben így nagyon szét fog esni a csapat és a topikunk ( mindkét helyen ) behal....

mamacka, nagyon cukik a fiaid az egyen szeróban! :D :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


ha jöttök a tanyára, akkor nekem ott más a nickem, de megmagyarázom. ha rákattintotok az avatarom fölött a nickemre megnézhetitek a profilomat, galériákkal, leírásokkal. :)

KépKépKép
dongó
 
 


bocs aniko... :D ugyan azt írtuk... egyszerre. Nem ismételni akartalak.

Amúgy a másik topikunk kb 1 nap alatt átszokott az anyatanyára - és sokkal jobban pörög, hogy senki nem fél a kukkolóktl.

mamacka,
bár már én is vettem, mert nagyon praktikusnak találom... de nem tesz rosszat a baba gerincének ez a "görbített" helyzet a babaerszényben?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: