Új privát üzeneted érkezett!

Manó megtaláltam a 115-ön kezdünk beszélni róla és a 116-os oldal elején írod le tök jó részletesen (ezt a többieknek írom, akik esetleg szívesen visszaolvasnák). A Brevit emlegeted még a megfizethető kategóriában, és mostmár azt is értem miért nem javasoltad a 9-36ost. Épp az előbb tartottam felolvasást belőle a férjemmel, teljesen megokosodtunk. Adok a véleményedre, pontosabban a férjed véleményére az ügyben :D

Most hogy visszaolvastam, képzeljétek találtam egy csomó "névtelen" nevű hozzászólást, tehát valakit, aki leregisztrálta magát. Az az erős tippem, hogy Lafie az :cry: Miért regisztrált le vajon? Nincs vki kapcsolatban vele iwiwen, hogy megérdeklődje?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusi

Megkérdezem tőle, én fent vagyok az iwiwen.

Manó

Nem olvastam sajnos, hogy miért nem ajánlod és mi olyat vettünk sajnos. :( Nem kellett volna? Concord. Megvettük nem is tudom mennyiért, majd 2 hétre rá leárazták. :)

Ágnes
Mi sokat utazunk és vettünk egy szivargyújtós ételmelegítőt, 3800 Ft.-ért. Nagyon praktikus.

Keresztelő, esküvő

Mi most járunk felkészítőre és nagyon szimpatikus. Megrendeltük a ruhákat is. A férjemen Bocskai ruha lesz, rajtam pedig egy magyar ruha. Nem lesz hófehér, mert a keresztelő is akkor lesz és kissé kinevettetném magam. Érdekes volt találkozni egy haladóbb gondolkodású katolikus pappal. Nem utasított el minket, hanem mondta, hogy az egyház a rendelkezésünkre áll. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Kép


Kép


Kép

KépKép

KépKép
anika78
 
 

 
 

Lehet, hogy azért nem ír többet Lafie, mert Manó írt néhány riasztó dolgot. A titkosítás érdekelne, vagy akinek van kedve létesíthetnénk egy yahoogroupsot is. Nem is tudom, picit engem is zavar, hogy rengetegen olvasnak minket. Én pl. lehet sokkal több mindent megosztanák veletek, még ennél is, ha magunk között lennénk.

Jahra újra eltűnt. És Mona is. Mi lehet kicsi Miluval?

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Képzeljétek olvastam a lll.hu-n, hogy ha az ember gyakran szoptat éjjel, akkor nincs valószínű peteérés és menstruáció. Nekem az elmúlt 2 alkalommal alig volt, szinte semmi. Most meg késett 2 hetet. Elmentünk Székelyföldre, a gyerek átaludta az éjszakákat, csak kétszer kelt és nekem megjött. Jó erős. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Tényleg kihalófélben vagyunk. :)
Engem nem zavar, hogy mások is olvassák, amit írunk. Nem hiszem, hogy bármi károm származhat a dologból.

Nyafi: mi lett az üléssel?

Kép
vargaviki
 
 


Na megokosodtam Viki! Tegnap voltam a Brendonba. Azt mondta a hölgy, tényleg segítőkész volt, ilyet se hallottam még eladó szájából, nyugodtan vegyek bármit használtan, csak babaülést ne. mert ha koccan a kocsi, mármint erősebbet, lehet lesz rajta olyan repedés, amit te nem veszel észre, de onnan már nem véd a következő karambolnál, olyan mint a bukósisak. Na...ezután érdeklődtem. a 9-18-ig ot ajánlotta. Mert utána úgyis kell venni még egyet, mert a 9-36-ignál ha a gyerek eléri a kb 18kg-ot, akkor ez szétszedhető ülésmagasítónak, de a gyereked 4 évesen bizti még nem teszed ülésmagasítóra, ezért kell majd még egy, de azt nem tudod most használni, mert nem dönthető és bazi nagy. És kérdeztem, hogy miért nincs egyben ez az egész hóbelevanc, hogy egyet megveszek és az tényleg jó, azt mondta azért, mert azt egyszerűen nem tudják olyan biztonságosra megtervezni, hogy jó legyen egy 8 hósra és egy 12 évesre is. A concord, ami most akciós, az egyébként jó, az a 9-36kg-ig, de pont olyan mint a 9-18-ig, csak az már szétszedhető. Most az nagyon jó áron van és azt ajánlja...Ma visszamegyünk, mert nekem szűkítővel lenne szimpi, de úgy meg drága. Van itthon egy szűkítőnk, azt bele akarom próbálni. És van belőle a Váci úton is, hiába írja a net, hogy nincs.

Kép
nyafi
 
 


Még mindig autósülés lázban égek. Tanácsra lenne szükségem, aki ért hozzá, vagy van tapasztalata.
A 0-18as autósülések, amik tehát nem hurcik, de ellentétes irányban is beköthetők az autóba, na azok tényleg használhatók újszülöttekkel? Gondolom persze, szűkítővel. Vagy ez is csak reklámfogás, és mindenképp kell nekik a hurci?

Amúgy jól elbeszélgetek itt magammal...hol van mindenki? :twisted:
Nyaraltok? 8)

Anika, írtál Lafienak?
Nyafi, köszi a leírást. Mostmár csak úgy vennék használtan ülést, ha ismerőstől venném, de nem tudok senkit, aki eladná. A bnőméknek Römer van, de ők még sokáig használni fogják.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Vagy az oldalak számozódtak át, vagy én vagyok a béna :oops: ...most járunk a 116os oldalnál. Szóval a 105-106 oldalakon írt Manó az ülésekről.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok hogy így adtok a véleményemre, de azért nem vagyok profi, én is nagyjából a netről tájékozódom.

A 9-36-os azért nem annyira jó amit Nyafinak mondtak. Nem igaz hogy 36 kg-ig jó, hacsak nemakarod 4 évesen sima ülésmagasítóba tenni, amúgy meg kevésbé biztonságos mint a 0-18-as (vagy 9-18-as) mert szétszedhető, nyilván ha valami fix akkor jobban tart mint ami szétszedhető.

Egyébként nemrég mi is épp néztük az üléseinekt emiatt az úk mizéria miatt hogy a 01-,02-es sorszámúka jövő évtől nem használhatóak, hát bavallom nem találta, lyan ócska ülést ami 01 vagy 02-vel kezdődjön, pedig barátnőméknek van egy elég régi és még az is E1-es ugyan, de 03-as sorszámú.

Szóval emiatt mi is beszéltünk az ülésekről sé a férjem továbbra si azt állítja hogy a brevi nagyon jó, mert az egész olyan mintha egy nagy bukócsővezett autóban ülne a gyerek. Azt mondja a concord fixmaxunk ami van (a mostani concordok egyel régebbi típusa) sokkal gagyibb, szerinte annak csak márkája van :shock: Most mondja amikor Emmát kb 3 éves korától egyévig abban vittük... na mindegy. Úgyhogy mi maradtunka brevinél, Berti már egy hónapja abban utazik.

Tusimi!

Szerintem csak reklámszöveg, a brevi 0-18-as de én abba nem tennék azért újszülöttet, mert nem annyira döntöthető mint a hordozó. Arról nem is beszélve hogy pl a mi kocsinka nem is lehet háttal bekötni, mert nem elég hosszú az övünk hozzá, mert sokkal hosszabb öv kellene hozzá mint egy sima hordozóhoz.

Remélem seni nem regisztrált ki amiatt amit írtam :shock: Csak azért írtam hogy van amit nem ír le az ember, de nem kell emiatt kiregisztrálni, csak úgy kell írni hogy tudjuk sokan olvassák mások is. Jó, az benne van amit Anita ír hogy több mindnet megosztanánk ha nem olvasnák, tehát így kell egy önkontroll, de a zárt topikok nagy hátránya meg hogy nem frissül, nem jönnek újak emiatt hajlamosabbak a kihalásra.

Dytt!

Jó hogy jöttél, írj ha tudsz. Mint látszik most nem pörög annyira a topik, látszik hogy beindultak a gyerkőcök:) Nem rosszaságból írom, de hű, hihetetlen nagylány Bonita :shock: Emma 77 cm volt egy évesen és ő a legnagyobb az oviban a lányok közül, de fiú is csak egy van magasabb. Tudom, megbeszéltük már nem ez a lényeg, csak meglepődtem, hogy Emmánál is lehet nagyobb kislány:wink: Nagyon ügyes leányzó hogy ennyi mindent csinál már ő is.

Bertivel tegnap voltam méreckedésen, 75 cm és 9270 gr. És 50 cm -es a mellkörfogata amitől kiájult a védőnő hogy milyne nagy. Pedig sezrintem nem is széles hátú. Új gyerekorvosunk van,a régi nyugdíjba ment,e gy fiatal pasi, remélem jó lesz, így kedves.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Még az ülésekhez annyit hogy a tesztgyőztes egyértelműen a römer, nekünk arra nem volt pénzünk akkor sem és most sem 8) Illetve ha valakinek új autója van amiben van isofix, akkor az a legjobb az isofixes ülések, a mi csotrogányunkba az szóba sem jön.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nyafi!

Ez azért jó, hogy elmondja az eladó hogy miért nem jó a 9-36-os, majd azt ajánlja mert az épp le van értékelve :o
Egyébként az hogy nem jó nyilván túlzás, nem rossz ülés, csak van jobb és rosszabb is. Ha rákerestek teszt eredményekre, hááát, érdekesek.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ágnes!

Én úgy szoktam hogy megkérem a büfében hogy melegítsék meg a kajáját. Nem szoktak nemet mondani. De egyébként nekünk is van szivargyújtós ételmelegítőnk is de még sosem kellett használnom. Vagy ha megeszi a gyümölcsöt akkor tényleg lehet azt adni 1 evésre pl, azt nem kell melegíteni.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Voltunk játszóházban is:) Kép Kép Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Meg még ezt szerettem volna mutatni: Így képes elaludni. És simán kiveszem, felviszem, alszik, nem ébred fel. Ha álmos akkor berakom fent a kiságyában, akár ébren is és elalszik teljesen egyedül...és mégis éjjel átlag 2x kel, egyszerűen nem értem. Emmát órákig altatgattam, szinte mozdulatlanul kellett becsempésznek az ágyába, nappal csak ringatva aludt el a fotelében és ki sem lehetett venni mert már nyílt is ki a szeme, mégis az éjszakát átaludta.

Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Amikor elkezdtem olvasni a használt ülésekről írtakat megijedtem. :D
Mert mi használtat vettünk a barátnőm nővérétől,de nagyon jó állapotban van.Levi már 1 hónapja abban utazik és élvezi,hogy kilát. :D

Manó:Nagyo kis helyed a fiad.Olyan nagyfiú már. :D

Tusimi:Megkaptad az üzimet?

Képzeljétek Levi 2.5 hete átalussza az éjszakát.
Igaz minden reggel 5.30-6.00h kor kel és már nem alszik vissza,de ez így nagyon jó.remélem ez már így is marad.
Egytől félek mi lesz akkor ha jön a fogacska.

Tegnap voltam meglátogatni először a barátnőm kisfiát(2 hónapos) és nézegettem a kis szobáját és találtam olyan dolgot ami nálunk nincs.Ecsetelő.Kérdeztem a barátnőmtől,hogy ez minek és mondta,hogy minden étkezés után ecsetelni kell a pici száját a szájpenész miatt.Kérdeztem tőle,hogy szájpenésze van mondta,hogy nincs.Erre ő azt mondta,hogy minden babának kell ecsetelni kaja után.Néztem rá elég érdekesen mert én erről nem hallottam.Egy helyen lakunk,igaz más az orvosunk(gyerek) de ezt én még nem hallottam.
Ti hallottatok ilyet?

Ahol lakunk 2 gyerekorvos van,az egyik még az én gyerekorvosom volt,a másik már idős.Mi az időshöz járunk.Az egyik azt mondja,hogy nem kell a fütyihez hozzányúlni 1 éves koráig,a másik azt mondja,hogy 3 hós kora után kell.
Szóval sok mindent nem értünk de hát ez van.

Fiús anyukák ti huzogatjátok a kukacot vagy nem? :D

Na megyek kicsit ledőlök,mára mindent megcsináltam,gyerek alszik. :D

További szép napot

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok,

Dyt, nagyon szép Bonitád! Örülök, hogy lelked kezd helyre jönni!

Szilvi, ha tényleg megbízható helyről (ismerőstől) veszed akkor nem gáz. Én inkább csak attól óvnék mindenkit, hogy pl. Vateráról vegyen használtat. Ezt gondolom meg tudod kérdezni és nem is fognak neked hazudni, volt-e valami baleset vagy koccanás.

Szerintem hülyeség kenegetni a száját. Nem is értem. :shock: :roll: Csak ha szájpenésze van akkor.
Nem lehet hogy csak félreértelmezte az ismerősöd? Mert pl, nekünk is felírt receptet még mielőtt megszületett Roli hogy legyen itthon de mondta, hogy csak akkor kell ha kialakult a szájpenész.
Inkább kérdezze meg az orvosát.

Manó, nagyon nagy már Berti! Gyönyörű a szeme.

Pusz!

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Én elküldeném a táblázatot, az utolsót és mindenki írja meg nekem az új adatokat.
Manó
Én Apor fej és mellkörfogatát nem tudom, de kíváncsivá tettél. :)

Apor 9130 gramm, a magasságát nem tudom most.

Küldök még képet.

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Szilvi

Én nem húzogatom. :) Az orvosom megvizsgálta, azt mondta nem lesz gond vele, hagyjam békén 1,5- 2 éves korig. Én azt olvastam erről, hogy jobb békén hagyni, mert a legtöbb műtét éppen azért van, mert az anya elrontja. Era? Manó? Mit gondoltok? Én mindenesetre bízom az orvosomban.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Manó

Nagyon szép Berti. :)
Aport nehéz elaltatni és az ágyába is nehéz berakni. Bárcsak kétszer kelne éjszakánként. :) Az a szerencse, hogy gyorsan vissza tudom altatni. Székelyföldön bezzeg átaludta az éjszakákat, átlag egyszer, maximum kétszer kelt.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Kép

A tornácunkról a látvány.

Kép


Kép


Kép

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Kép

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Hát ez a büfés vízmelegítés tápszerhez, ez nagy ötlet! Mert arra én is gondoltam, hogy egy étkezést meg tudok oldani gyümölcsös bébiétellel, de ha messze van a strand, akkor ugyebár ez nem old meg sokmindent. A szivargyújtós ételmelegítő is jó ötlet, csak előbb egy autó kéne. :lol: Jajj, autóval annyira mobil lennék a gyerekkel!

Szilvi, egészséges gyerek szájának ecseteléséről én sem hallottam még. Ilyen alapon szemcseppet is kaphatna naponta, és még harminc másik gyógyszert.

Anika, jól néztek ki Aporral a közös fotón! Manó, Csabi a babakocsiban szokott ülve elaludni. Épp ma fotóztam így le. Ugyanis a szokottnál késöbb vittem sétálni a meleg miatt. El nem tudom képzelni, hogy lehet így aludni.

Ágnes
Kép

Kép
agnes2000
 
 


Nekem a védőnő mondta, hogy heti egyszer ecseteljük, mert fertőtlenít. De már nem csinálja a férjem...Én meg sose csináltam.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek a kismama-bérletet csak azok kaphatják meg akik gyes-t, vagy gyet-et kapnak.. :shock: A GYEDESEK NEEM!!!

A BKV-t felhívtam ott azt mondták tegyenek minél többen panaszt a honlapjukon látható elérhetőségeken mert akkor lehet valami változás..

Ekkora szemétséget!!!

Szóval ha akartok tenni valamit és nektek is szükségetek lenne kismama-bérletre, akkor légyszi jelezzétek a BKV-nak!!!

Kép
dytt
 
 


Sziasztok!

Ágnes
Csabi nagyon aranyosan alszik. Apor is szokott ülve a babakocsiban, csak én lefektetem. :)

Én nem ecseteltem csak mikor szájpenésze volt, kétszer fordult elő.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

A barátnőmnek is ecsetelni kellett, ugyanúgy , mint Szilvi barátnőjének, pedig semmi bajuk nem volt.

Kukac: én nem húzogatom még. Védőnő szerint 1 éves kora után lehet majd. Picit fitymaszűkületes egyenlőre, de nem vészes, nem kell vele semmit sem csinálnunk.

Kép
vargaviki
 
 


Dyt

Valóban, hallottam a híradóban.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Anita!

Apor nagyon édes:)

Én nagyon kész vagyok ettől a két keléstől is, mert elalszom átlag 1/2 12-12-kor, kelek hozzá 1 körül és újabban 1/2 5 körül, majd alszunk 1/2 8-ig, ez nekem kevés, hogy a max amit egyben alszom az 3 óra. Így ma éjjel gonosz voltam és 1-kor nem keltem fel hiába nyöszörgött. Ő nem ordít csak nyöszörög, na így elvolt 2 óra hosszát, aztán 1/2 5-kor mikor megint felsírt adtam neki enni. Legalább az 1 órás evésről le fogom szoktatni, mert ha már éjféltől 5-ig egyben tudok aludni akkor kipihentebb lennék. Már teljesen rászoktunk a kávéra a férjemmel, pedig egyikünk sem kávézott sosem, de egyszerűen kész vagyunk.

Mondjuk ma éjjel me 5-1/2 6-iga kutyám őriztem, a szokásos éves oltását kapta és allergiás rá, persze mikro legyen rosszuk ha nem éjjel. :roll: Két adag kálciumot nyomtam bele mire jobban lett. De még nem 100-as, még hány meg ilyesmi, mindíg ez van két napig.

Dytt!

Igen, sajna ezt már az előző majdnem bevezetésekor is mondták. Szemétség, továbbra is lógunk :roll:

Kukac: Hát ebben nem vagyok túl profi, lévén hogy Emma lány. Egy biztos, felrángatni nem engedem a dokinak. Bertié nem tűnik nekem annyira vészesnek, én nem eröltetem neki, de néha , mondjuk egy héten 1x fürdés után meg szoktam neki nézni, főleg most hogy piros volt. Nekem a gyerekdoki semmit sem mondott, nem is szokták nézni neki, pelusban viszem be a rendelőbe. Ebből gondolom hogy nem tartják túl fontosnak még ennyi idősen hogymilyen neki.

Szájpenész: Nekünk nem kellett semmivel ecsetelni megelőzésképp, de igazság szerint egyik gyerekemnek sem volt soha szájpenésze :o Pediga védőnő mikor először kijött hozzánk, amikor Berti megszületett és meglátta a benti kuytát meg Emmát beszólt hogy nagy esélyyel szájpenészes lesz a gyerek, meg hogy ugye lemossuk a kutya lábát amikro bejön...naná, majd napi 20-30x mosom :evil: Na lényeg hogy nem lett igaza, mellesleg a tesóm szerint a szájpenészt a szájban pangó tejmaradék okozza, szóval semmi köze a higiéniához.

Ágnes!

Igen, csuda pózokban el tudnak eludni :D Én ha elalszik a babakocsiban is át szoktam rakni az ágyába ha hamar hazaérünk és nem aludta ki magát. Mert babakocsiban max 20 percet alszik, ha meg átrakom akár 1,5 órát is.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Most nézem milyen mocskos az etetőszékünk, én meg még büszkélkedek is vele hogy hogy alszik benne :oops: Az az igazság hogy lent volt a pincében és ott "kicsit" tönkre ment a szíja és nem lehet belőle kitisztítania foltokat pedig sikáltuk, domestosoztuk, szóval nem sima kosz :oops: 8)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó, le szoktam én is fektetni Csabit a kocsiban, most azért hagytam ülve aludni, mert már a ház előtt jöttem vele haza, amikor elaludt.

Még egy fotót muszáj megmutatnom: Csabi körtét evett! Ő, aki egybe nyeli le még a 8 hós darabos bébikaját is, most megkaparintotta a körtét, mielőtt lereszeltem volna neki, és negyed órán át majszolta. A héját kiköpködte, de ahol leért a körtehúshoz, azt meg is ette.

BKV: én is lógok, ha közlekedek, metróra szoktam csak jegyet venni. (Szülés előttig mindig becsülettel megvettem a bérletet.) Amúgy tényleg furcsa, hogy GYED-hez nem jár. Én pl. gázártámogatásból a legmagasabb kedvezményre vagyok jogosult, mivel GYED+családi pótlékból próbálok megélni a gyerekkel, (egyelőre nem megy, többet költök :? ), a BKV-nál meg gazdagnak számítok? Másrészt ezt igazságosra nem lehet csinálni. Mert nyilván van, akinek pl. a férje nagyon jól keres és GYED mellett is magas a család átlagjövedelme, és főállású fizetésből is lehet minimálbér alatti egy főre jutó jövedelem a családban. Ja, és nyugdíjasból is vannak gazdagok, és nekik is jár a nyugdíjasbérlet. Szóval ezt nem lehet igazságosra csinálni.

Ágnes

Kép

Kép
agnes2000
 
 


Ágnes

Nagyon jó a kép! Hogy Csabi milyen ügyes!! Apor öklendezik, ezért a darabosabb ételeket még összetöröm pépesebbé. Látom te is sok bébiételt adsz. Én egy hete próbálom szoktatni a saját főztömre. Elég jól megy. Már a gyümölcsöt mindig megeszi, az ebédet is mostanában.
Apor imádja a bébiételeket, de gondoltam nem árt, ha hozzászokik az én főztömhöz is. Ti használtok sót? Én ma másodjára raktam egy csipetnyit, remélem nem gond. Már 9 hónapos.


Manó

Köszönöm! :) Én kezdek hozzászokni a részenkénti alváshoz, elég jól bírom.

Most eléggé fel vagyok dobva. Ha minden igaz akkor megyünk a november végi babaúszó táborba Alsópáhokra. Még nincs meg rá a pénz, de majd spórolok. :) Apropó, még soha életemben nem tudtam spórolni. :D

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Az utolsó mondatom értelmetlen lett. :) Tehát eddig nem jeleskedtem, ami a spórolást illeti. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Manó, vissza néztem, na nekem fel sem tűnt:-))) csak a cuki gyerkőc. Nagyon édik a beájulós pasik! na nekem a hintában alszik el úgy hogy lóg a feje, és utána beigazítom neki:-)))
Manó, én is ennyit alszom, csak az a baj, hogy Bazsi 6 kor kel, vagy néha 1/27 kor :) Tegnap Barni nem aludt délután, este 7-kor aludt el a szőnyegen a nagypárnán, gondoltam, hgoy majd korán kel, erre 6kor kiabál, hoj a mimim??,, de torkaszakadtából ám!!!!! :twisted: persze hogy felköltötte Balázst, aki még aludt volna :twisted: meg persze én is, mert én is éjfélkor fekszem mostanság.... :? pedig ha 10kor feküdnék, akkor délben nem nyűglődnék .... na mind1 ma kicsit tudtam aludni velük délután, egy 15-30perc nagy csodát tud tenni velem. Persze ha előre tervezek, tuti megszívatnak a kölkök :twisted:

Anika nagyon szép helyen voltatok. A létrás kép a kedvencem, azon olyan édi!!
Kilók, hmmm még asszem nem írtam, nem állok rá... 6kg, 2 vissza jött, zaba van..majd a nyaralás után kezdem újra a 90napost. Berágtam gastroyalékra, és nem rendelek tőlük, így nem volt mit ennem, vagyis olyan, mert festettem, nem mentem boltba, így ettem ami volt itthon fini kaja, persze hogy szedegetem,is vissza...
nem baj nyaralás után a fodrászommal eljárunk edzeni is., aztán majd csak fogyogatok:-)

kuki, nem kell húzogatni, majd csak 1 éves kor után, Barninak is szűk volt, szépen lassan megoldódik, ha nincs nagy gáz. Szerencsére mi ezt megúsztuk. ha piros akkor meg kenni kell canestennel, vagy pimafucort, na ezt nem tom hogy kell írni, de ez sokkal jobb.

szájpenész, na mi kb 1 hója küzdünk , elmúlik, aztán vissza . Nekünk a nystatinos volt jó, a borax nem. ja és a first is jó lenne rá, de azt nagyon úúútálja. És ma mondta egyik ismim, hogy c vitamin ampulla, mivel ez jó rá, és sok orvos ezt nem tudja! Mostmár értem amikor adok cebiont nincs, amikor nem nemsoká jön vissza. Ja, és én is úgy tudom nem kell ahhoz kutya, meg kosz, hogy kijöjjön, hanem elég ha cicizünk állandóan:-)

na megyek várnak blökik, meg a szomszéd kert locsolása. Elementek nyaralni a szomszédaink, olyan uncsi az élet, hogy a srácok nem pörögnek körülöttünk:-)

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Ja, és Ágnes, nagyon ügyi Csabi, én nagyon soká tudtam Barninak ilyet adni, mert attól fulldoklot, most is rá kell szólni, hogy rendesen rágja meg az almát :lol:
Balázs más kajót nyeli mint a nokedlit, húúú már kicsit kezdünk túlzásba esni, lassan mindenből eszik pár falatot. Tegnap szalonnás tojásos, sonkás tésztát evett. Előtte rántottát, pörköltöt :roll: de addig visít míg eszünk, imád nassolni a kajánkból. :shock:

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


szajpenesz: nekunk is felirt a dokineni egy ecsetelot, de csak arra az esetre, ha megjelenik a szajaban, ha nincs penesz szerintem nem kell ecsetelot hasznalni.

Alvas
: ket gyerekkel nagyon nehez nekunk is. Mark delelott 11-kor alszik, Zsofi delben 1-tol 4-ig, Marknak a masodik alvasa 5-kor kezdodik. Este Mark 9-kor, Zsofi 10-kor fekszik, a deli 3 oras alvasa miatt. Ejjel Mark kel 3-kor, reggel fel6 korul. Torkaszakattabol bombol, de zsofi nagyon jo alvo, igy nem ebred meg (egy szobaban vannak).
A hajnali 3-as keles nekem is faraszto, mivel 12 elott nem kerulok agyba. Csak remenykedem, hogy hamarosan kihagyja a kora hajnali kelest.

Kaja:
Mark mindent megeszik, kiveve a tapszert. Mar ketszer is a sajat levesunkbol (zoldseg, krumpli) turmixoltam neki. Szo nelkul bevagta. A multkor en is odaadtam neki egy nektarint, amig a kajajat elkeszitettem, mire visszamentem hozza a gyumolcs felig le volt hamozva

:shock:

Mark is oklendezett a darabos kajatol, de a vajas morzsat nagyon szereti. Amit kiflibol tepkedek neki.

Anita
Orvendek, hogy jol sikerult a nyaralasotok. Lehet, hogy nem leszunk itthon augusztus vegen. Egy fel eve hajt a ferjem, hogy megvegyen egy telket (a gazda Svajcban lakik, es meg kellett varni, hogy hazajojjon). Most vegre sikerult megvenni 5000 euroval dragabban :evil: , mint ahogy kiegyeztunk az ev elejen. Honap vegen szeretne elmenni a parom egy hetre Pragaba, hogy egy kicsit kipihenje magat, valoszinu, hogy mi is megyunk vele. Habar, ket gyerekkel eleg nehez.

Kép
Kép
meli78
 
 


Marknak begyulladt a mandulaja. Szegenynek ma 39.3 volt a homersekete. Szerencsere a 15 perces ulofurdo lehozta 36.7-re. Ez delutan volt. Most megint meleg egy kicsit, de mivel alszik, nem koltom fel, hogy megmerjem a homersekletet. A baj az, hogy semmilyen folyadekot sem akar meginni. Amit eddig megivott: narancsle, citromle, meg az sem kell neki, igy eleg nehezen tudom visszapotolni a laz altal elvesztett folyadekot. Szerencsere szopizik, igy valami folyadek csak bejut a kis szervezetebe.

Kép
Kép
meli78
 
 


Kép Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


Meli

Két gyerekkel biztos nem könnyű. Én még azt sem tudom, hogy fog nyugodtan szopizni a második gyerek az elsőtől. :)

Nagyon sajnálom, hogy Márk beteg, jobbulást neki! Ne hagyd aludni, ha lázas. Én azt csináltam, hogy óvatosan levettem a pelenkáját, nagyon óvatosan lázat mértem, és ha nagyon lázas volt és szabadott is adni, mert elég idő telt el, akkor bedugtam egy kúpot neki. Észre sem vette legtöbbször. Szoptasd gyakran, hogy kapjon elég folyadékot. Magyarországon a Germicid C-t használjuk, ebben van egy hatóanyag, ami megakadályozza a lázgörcs kialakulását. Romániában már nincs Germicid, itt a gyerekorvos a Paracetamol lázcsillapító kúpot írta fel, de elismerte a másik előnyeit.

Menjetek Prágába mindenképpen, biztosan jó lesz. Én ott még nem is jártam. :)

Era
Köszönöm. :) Én nagyon vigyázok, mert szeptembet végén lesz a templomi esküvőnk és nem mindegy hogyan nézek ki. :) Minden deka iszonyú nehezen jön le. Csoda, hogy Székelyföldön nem híztam. Sütöttünk kacsát és éjfélkor mártogattuk a zsírját. :) Legtöbbször nagyon későn ettünk, mert a többiek általában a táborban voltak a koncerteken.
Egy picit én is láttam belőle, mármint a táborból. Hallottam Jókai Annát, nem tudom ismeritek e, az egyik kedvencem. Hallottam Csath Magdolnát és picit Nagy Ferót. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anita: már lehet sózni, sőt ebben a melegben kötelező, hogy pótold az izzadás által elvesztettet. Mehet már sokféle zöldfűszer is, egész finomakat lehet már nekik kotyvasztani.
Bár Banyusékhoz hasonlóan már mi is tartunk afelé, hogy a mienket egye Bence :). Tegnapelőtt lángost evett :D, igaz csak egy ujjnyi darabkát. Nagyon szépen elcuppogta.

Kép
vargaviki
 
 


Megmertem Marknak a lazat 37.3. Nurofent adtam neki. A mi dokink szabadsagon van, igy egy masik vizsgalta meg a babat. Azt mondta, hogy 3* kaphat egyszerre Nurofent 2.5 ml-t es egy 125 mg-os Paracetamol kuppot. Persze en nem mertem beadni egyszerre a kettot, igy 3 orankent kapta, hol az egyiket hol a masikat. Persze antibiotikumot is kaptunk. Remelem ma ejjel tudok pihenni, es Mark is tud vegre egy kicsit aludni. Szoritok, hogy sikeruljenek jol a ruhak, es szepek legyetek az eskuvon :D

Kép
Kép
meli78
 
 


Viki

Köszönöm!

Kérek recepteket. :) Ha valakinek van valami jó receptje, akkor szívesen veszem.

Meli
Én sem adtam csak 3 óra különbséggel. Remélem tudtok aludni az éjjel. Nemrégen még én is virrasztottam Apor mellett, mert lázas volt.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Egy jó cikk. Forrás: HVG

Mégsem lesz ingyenes a védőoltás?


Nem minden két év alatti gyermek, hanem csak a kiemelt rizikófaktorba tartozók kaphatják szeptembertől ingyenesen a pneumococcus elleni védőoltást – derül ki az ÁNTSZ oltóorvosoknak írt leveléből. Pedig a pneumococcus több súlyos és halálos betegség okozója és a csecsemőknek védettséget adó négy oltás sorozat ára 64 ezer forint.


Horváth Ágnes, korábbi egészségügyi miniszter (mint ahogy arról a hvg.hu beszámolt), idén áprilisban egy kormányülést követő sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a védőoltást a szülők a 2 év alatti gyerekek számára szeptembertől ingyenesen igényelhetik a háziorvosoknál, a kötelező védőoltások közé pedig várhatóan 2010-től kerül be. A baktérium súlyos, életveszélyes betegségeket is okozhat, tüdőgyulladást, agyhártyagyulladást és véráram-fertőzést. A védőoltások nyomán – fejtette ki az azóta lemondott tárcavezető – csökkenthetők a gyerekkori torok-, mandula- és középfülgyulladások száma, ez pedig hosszabb távon mérsékli az egészségügyi kiadásokat is.

Az Egészségügyi Világszervezet, a WHO becslése szerint 2005-ben a világon több, mint egy millióan haltak meg a pneumococcus baktérium által okozott fertőzésben, közülük döntő többségük 5 év alatti gyermek volt. Az oltás az Európai Unió 17 tagállamában kötelező, és további 6 ország jelentette be, hogy fel kívánja venni a nemzeti oltási programba.

Újhelyi Enikő, a Szent László Kórház gyermek intenzív osztályának vezetője a betegségről és annak kialakulásáról, terjedéséről szólva elmondta: a pneumococcus baktérium az újszülött és kisgyermek orrüregében, garatában megtalálható, anélkül, hogy bármiféle megbetegedést okozna, ám előre nem látható külső és belső tényezők hatására a baktérium agresszívvé válhat, amely előbb fül- és arcüreggyulladást, súlyosabb esetben, a vérárammal továbbjutva, agyhártya- és tüdőgyulladást, vérmérgezést okozhat. A baktérium cseppfertőzéssel terjed és elsősorban a bölcsődékben, óvodákban járó gyermekek vannak kitéve a veszélynek – tette hozzá a főorvos.

Kérdések a szaktárcához

Az Egészségügyi Minisztériumhoz eljuttatott kérdések, amelyekre ezidáig nem kaptunk választ :

1. Horváth Ágnes 2008. április 25-i sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy minden 2 év alatti gyermeknek ingyenesen igényelhetnek a pneumococcus elleni védőoltásból. Augusztus 7-i dátummal a kistérségi ÁNTSZ-ek olyan körlevelet jutattak el az oltóorvosokhoz, ami szerint már csak az általuk kijelölt rizikócsoportba tartozók kaphatják meg az oltást ingyenesen. Miért változtatott az egészségügyi kormányzat eddigi határozatán?

2. Az Egészségügyi Közlöny (LVIII. évf. 10 szám) 2902 oldalán szereplő táblázat alapján minden két (és öt) év alatti gyermek, valamint 65 év feletti férfi invazív pneumococcus betegség szempontjából fokozott kockázati csoportba tartozik. Ha ez így van, akkor miért nincsenek egységesen az ÁNTSZ által kiadott körlevél rizikócsoportjában?

3. Rendelkezésükre áll-e a megfelelő mennyiségű oltóanyag, hogy szeptember 1-től az oltásokat megkezdhessék?
A kockázati csoportokról szólva a doktornő elmondta: leginkább az öt évesnél fiatalabb, rossz szociális körülmények között fejlődő gyermekeknél alakulhat ki a betegség, de megbetegedést okozhat a gyenge immunrendszerű, szív- és érrendszeri kockázati csoportokhoz tartozóknál is. Mint hozzátette: Magyarországon évente több ezer gyermeket betegít meg, akik közül mintegy ötvenen kapnak súlyos, életveszélyes fertőzést, amelyből ha fel is gyógyulnak, előfordul, hogy maradandó károsodást (siketség, epilepszia) szenvednek.

A vakcina már eddig is elérhető volt, de a legkisebbeknek 64 ezer forintért. A borsos ár ellenére évente 30 ezer gyereket így is beolttattak szüleik. Hogy erre pontosan mennyit költöttek, nem tudható, mert a szükséges oltások száma az életkor növekedésével csökken, a nagyobb gyermekeknek négy helyett kettő, azután pedig már egy oltás is elegendő.

Az ÁNTSZ kistérségi intézményei 2008. augusztus 7-ei dátummal olyan körlevelet küldtek ki az oltóorvosoknak, amely szerint csak a 2008. július 1. után született, egészségügyi okok miatt veszélyeztetett csecsemőknek adhatják ki ingyenesen a pneumococcus baktérium elleni védőoltást. Azaz már szó sincs arról, hogy az oltáshoz valamennyi 2 év alatti gyermek ingyenesen hozzájuthatna. Az ÁNTSZ által meghatározott rizikócsoportba különböző betegségekkel született, illetve koraszülött gyermekek tartoznak.

Az ÁNTSZ levele azért meglepő, mert az Egészségügyi közlöny (LVIII. évf. 10 szám) 2902 oldalán szereplő táblázat alapján minden két év alatti gyermek, valamint 65 év feletti férfi az invazív pneumococcus betegség szempontjából fokozott kockázati csoportba tartozik. Kérdés – amelyre választ hivatalos helyről nem kaptunk – , ha az Egészségügyi Minisztérium hivatalos lapja szerint minden két év alatti gyermek érintett, akkor miért nincsenek egységesen az ÁNTSZ által kiadott körlevél rizikócsoportjában?

Mindenestre már vannak helyi kezdeményezések, ott ahol nem pusztán a központi döntéstől várják a megoldást. Az Anyatejes Világnap alkalmából például Tata város önkormányzata bejelentette, hogy ingyenessé teszi a pneumococcus baktérium elleni védőoltást a 2-5 éves gyerekek számára. A település vezetői remélik, hogy a kezdeményezéshez több magyar város is csatlakozik majd.

Simonfalvi Anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Manó!
Nekem sem tűnt föl, h koszos az etetőszék, de ahogy felhívtad rá a figyelmünket, visszanéztem :D

Nekünk sem kellett ecsetelni a száját, egyáltalán milyen az a szájpenész? De hogy vki képes minden kaja után ecsetelni... ez olyan mint a domestos reklámanyaga, ami szerint hetente többször mindent át kell fertőtleníteni, még a falat is :lol: Meg a cumi kifőzése minden egyes etetés után.

Szilvi megkaptam az üzidet, válaszoltam is rá, de az már tök régen volt.

Gyerkőcök szépek, ügyesek mind! :D
Márknak gyógyulást! Biztos sokkal nehezebb egy beteg gyerkőccel, én biztosan tiszta aggódás lennék.

Prágában én is voltam pár éve egy kisebb társasággal, iszonyú jó volt. Mondjuk ehhez a nem kis mennyiségű Beherovka is hozzájárult, amit sikerült elfogyasztanunk... :D Prága egyébként nagyon klassz hely, sokan hasonlónak találják Budapesthez, tényleg van benne valami... Nekem annyiban jobban tetszik, hogy kisebb területen fekszenek a látnivalók, így gyalog be lehet járni a nagy részét. Bpesten ez ugye elképzelhetetlen.

Hát én mindig csak hüledezek, amikor írjátok a sok éjszakai felkelést, elképzelni sem tudom hogy lehet ezt bírni. Azért a sorok között én azt olvasom, hogy egy kicsit azért csak zavar ez egy-két embert, hiába is tagadja :D

Kép
Kép
tusimi
 
 


Manó!
Hol van ez a játszóház? És hogyan működnek ezek? Fizetősek? Alkalmiak vagy lehet rendszeresen menni? Kaja lehetőség? Jól emlékszem, hogy azt írtad, hogy bölcsikben szoktak lenni játszócsoportok? Valamikor ősztől szeretnék Zizivel eljárni ilyesmi helyre, lassan utána kellene néznem, hol van ilyen.

Kajamelegítésre visszatérve, egy strandon ebben a melegben én nem csinálnék belőle problémát. A husis főzeléket is oda lehet adni "szobahőmérsékleten", ami ugye vagy 30 fok. Tápszert mondjuk én nem adok nap közben, csak reggel-este, de én is büféssel melegíttetném a vizet.

Szilvi neked akartam még, hogy gratula Levi éjszakai nagy alvásához, nagy megkönnyebbülés ugye? :) Jól emlékszem, hogy az hozta rendbe, hogy az apukája fekteti este?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Ezeket a képeket még szerettem volna megmutatni:
Kép Kép Kép

Ágnes, még neked felejtettem el reagálni, Zitus autóvezetési tudására :lol: :lol: Még Tib mondat Balcsin, amikor Zizi mindennap produkált vagy 2 új dolgot, hogyha így folytatja ez a gyerek, mire hazamegyünk csalni fog a kártyában :D

Kép
Kép
tusimi
 
 


Hello! Mi tegnap a Madarászban kötöttünk ki. Akkora púpot produkált a fejére, hogy húúú. Az ágyában alvás előtt nem tom hogy, de megfejelte a kiságyát. Egy órát voltunk, röntgenezték, de nem tört be. Gigi most már mindenevő. Tegnap: Egy körte, egy ringló tízóraira, ebédre csirkemellből bolognai felengedve a teájával, mert egyébként nagyon száraz volt, uzsira meg alma és tegnapelöttről egyharmad sütőtök a bébiételből. Előtte napokon kétszer krumplilevesünkből ebédelt, előtte meg a húslevesből a csirkét és a sárgarépát.
Dyt majd szólok én is a bkvnak.
Manó én se néztem addig, míg nem szóltál.
Szájpenésze a hugomnak is volt, ő viszont nem volt cicis, csak tápos.

Kép
nyafi
 
 


Olvaslak Titeket, de megint ezer dolog van :)

Tusi!

Örülök a jó nyaralásnak, nagyon szépen lebarnultál! Zizi meg már nagyon ügyes! :D

Nyafi!
Nem semmi Gigi! Így megfejelni a kiságyat! Tudnak produkálni ezek a kisbolhák érdekes dolgokat... gondolom megijedtél :?

Szájpenész. Nekünk ecsetelőnk sem volt... minek minden étekezés után ecsetelni?? Néha olyan furák a dokik/védőnők. bár lehet, hogy tényleg az ismerősöd értette félre... :shock:

Manó!
Én sem láttam míg fel nem hívtad rá a figyelmet. :D Gyönyörű Bertit néztem :)

Meli!
Jobbulást Márknak! Olyan kis ügyesek ezek a babók, olyan hősiesen tűrik a betegségeket!

Ülés. Nekünk Bébé Confortunk van, a hurci is az volt. Sztem jó, nagoyn biztonságosnak tűnik. Barátnőméktől kaptuk kölcsön, de azt tudom, hogy ők nem koccantak vele.

Hanna.
Éjjel többször felsír, de általában cumi kell neki és utána visszaalszik. Erről nem tudom hogy lehetne leszoktatni, majd olvasok egy kis suttogót.
A kiccsajom nagyon rafinált már és borzasztóan akaratos :) Nem tudom mi lesz ebből, majd lesz egy komoly beszélgetésünk ha ez így marad :lol: :lol: :lol:

Tegnap egyedül felült! Annyira örültem neki! Hanna ugyanis lusta kis disznó :) Ül és szeretne már nagyon állni. Ülésből oldalra kifordul, de nem akar mászási pozícióba kerülni. Sztem az én lányom nem fog mászni... anyu azt mondta, hogy a nagyobbik bátyjám és én sem másztunk. Sztem Hanna is kihagyja. Nem tetszik neki az a póz... Mászni nem mászik, viszont feltérdel.

Tök sokat mérgelődik is :) Ha nem értem vagy nem akarom érteni, hogy mit szeretne, akkor vörösödik a feje, megfeszíti kezét-lábát, néz rám és morog hozzá :D Nagyon vicces :D

Fogunk még mindig nincs...

Kaja. Imádja a kiflicsücsköt, simán be is majszolja, csak mindig figyelni kell, hogy nehogy nagy darabot tépjen le. Túróért, sajtért meg van veszve. Tegnap tökfőzeléket csináltam, neki táppal habartam be, ízlett neki. Husilevest ő is eszi.

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Babuci

Nem minden baba mászik. Apor unokatestvére ugyanazt csinálja, mint Hanna, csak annyi, hogy nem tud még feltérdelni, de az anyukája már felállítja. Nem tudom minek. 11 kiló felett van 8 hónaposan.
Örülj neki, hogy nincsen foga, később fog romlani. Apornak kettő van. :)



Végre készítettem egy montázst én is. Ezúttal a téma: babaúszás. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Kép

KépKép

KépKép
anika78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: