Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Egygyerekes vagyok, Emma úszótáborban :wink: Imádom a drágát de azért nem mondom hogy így nem könnyebb főleg 4 hét után :D

Berti is sokkal nyugisabb, Emma nagyon felpörgeti a pörgő egyéniségével.

Babuci!

Sajnálom hogy így jártatok, ez a 3 napos láz már csak ilyen, barátnőm kislánya épp akkor esett bele mikor az esküvőjük volt :roll: Alsópáhokról én is épp ezt írtam előre amit ti is megállapítottatok hogy lehúzós kicsit és hogy máshol is van ennyi plusz szolgáltatás kevesebbért, csak nincs ekkora bababarát reklámja 8) Na nem mintha én lettem volna már ott de akik voltak mesélték. :oops:

Berti ma reggel 1/2 9-ig aludt, csak azért szerintem mert ma nekünk kelni kellett korán hogy Emma ment a táborba. Amíg itthon volt és aludhattunk volna minden reggel Berti legkésőbb 7-kor fent volt :shock:

9 hós adatok 9240 gr és 73 cm maradt. Érdekes mert Emam is épp így volt hogy 8 és 9 hósan is 73 cm volt, épp ekkor nem nőtt ő sem és centire ugyanennyi volt :lol: A babaszobás görbe szerint ez a súly teljesen átlagos sávban van (átlagos közepe), a magassága viszont átlagosnál nagyobb a fiúk között persze. Lányoknál ez a súly már dagi lenne szerintem :D

Era!

Barni :D Emma sem alszik sehol mióta Berti megvan. Pedig előtte anyukánál aludt sokszor. Mondjuk 3 m-re lakik tőlünk gy némileg egyszerűbb a visszatelepítése este.

Meli!

Ez a román tengerpart? Kolléganőm odavalósi és mesélte hogynagyon jó a tengerpart.

Kép Első homokozás

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Egygyerekes vagyok, Emma úszótáborban :wink: Imádom a drágát de azért nem mondom hogy így nem könnyebb főleg 4 hét után :D

Berti is sokkal nyugisabb, Emma nagyon felpörgeti a pörgő egyéniségével.

Babuci!

Sajnálom hogy így jártatok, ez a 3 napos láz már csak ilyen, barátnőm kislánya épp akkor esett bele mikor az esküvőjük volt :roll: Alsópáhokról én is épp ezt írtam előre amit ti is megállapítottatok hogy lehúzós kicsit és hogy máshol is van ennyi plusz szolgáltatás kevesebbért, csak nincs ekkora bababarát reklámja 8) Na nem mintha én lettem volna már ott de akik voltak mesélték. :oops:

Berti ma reggel 1/2 9-ig aludt, csak azért szerintem mert ma nekünk kelni kellett korán hogy Emma ment a táborba. Amíg itthon volt és aludhattunk volna minden reggel Berti legkésőbb 7-kor fent volt :shock:

9 hós adatok 9240 gr és 73 cm maradt. Érdekes mert Emam is épp így volt hogy 8 és 9 hósan is 73 cm volt, épp ekkor nem nőtt ő sem és centire ugyanennyi volt :lol: A babaszobás görbe szerint ez a súly teljesen átlagos sávban van (átlagos közepe), a magassága viszont átlagosnál nagyobb a fiúk között persze. Lányoknál ez a súly már dagi lenne szerintem :D

Era!

Barni :D Emma sem alszik sehol mióta Berti megvan. Pedig előtte anyukánál aludt sokszor. Mondjuk 3 m-re lakik tőlünk gy némileg egyszerűbb a visszatelepítése este.

Meli!

Ez a román tengerpart? Kolléganőm odavalósi és mesélte hogynagyon jó a tengerpart.

Kép Első homokozás

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Egygyerekes vagyok, Emma úszótáborban :wink: Imádom a drágát de azért nem mondom hogy így nem könnyebb főleg 4 hét után :D

Berti is sokkal nyugisabb, Emma nagyon felpörgeti a pörgő egyéniségével.

Babuci!

Sajnálom hogy így jártatok, ez a 3 napos láz már csak ilyen, barátnőm kislánya épp akkor esett bele mikor az esküvőjük volt :roll: Alsópáhokról én is épp ezt írtam előre amit ti is megállapítottatok hogy lehúzós kicsit és hogy máshol is van ennyi plusz szolgáltatás kevesebbért, csak nincs ekkora bababarát reklámja 8) Na nem mintha én lettem volna már ott de akik voltak mesélték. :oops:

Berti ma reggel 1/2 9-ig aludt, csak azért szerintem mert ma nekünk kelni kellett korán hogy Emma ment a táborba. Amíg itthon volt és aludhattunk volna minden reggel Berti legkésőbb 7-kor fent volt :shock:

9 hós adatok 9240 gr és 73 cm maradt. Érdekes mert Emam is épp így volt hogy 8 és 9 hósan is 73 cm volt, épp ekkor nem nőtt ő sem és centire ugyanennyi volt :lol: A babaszobás görbe szerint ez a súly teljesen átlagos sávban van (átlagos közepe), a magassága viszont átlagosnál nagyobb a fiúk között persze. Lányoknál ez a súly már dagi lenne szerintem :D

Era!

Barni :D Emma sem alszik sehol mióta Berti megvan. Pedig előtte anyukánál aludt sokszor. Mondjuk 3 m-re lakik tőlünk gy némileg egyszerűbb a visszatelepítése este.

Meli!

Ez a román tengerpart? Kolléganőm odavalósi és mesélte hogynagyon jó a tengerpart.

Kép Első homokozás

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Miért ment ez el ennyiszer? na mindegy.

Még két kép, Berti kedvenc helyén az udvaron, fel és le is egyedül mászik Kép

De nem csak neki a kedvenc helye :lol: Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ő a legrondább kutyánk egyébként :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Azért nem éltem meg annyira rossz élményként, sztem a csütörtöki nap rátett, hogy az jó volt, így nem bánom, hogy elmentünk :)

VViki! Nagyon jó a napszemcsis kép :D

Manó!
Berti nagyon szép kisfiú még mindig! :) De jó, hogy már homokozik! Már én is annyira várom, bár sztem mi csak jövőre fogunk bele, most nem csináljuk meg a homokozót. Nem vette a szájába?
Bár erre azt mondják, hogy enniük kell koszt :lol: :lol:

Banyus!
Hát hallod nem semmi csaj vagy!! :lol: :lol: ÜGyes vagy, hogy így kifestettél! :)

Teszek fel pár képet én is.

Kép

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Babuci!

Hanna is csuda csinos :wink:

Homok: Hát, hogy őzinte legyek bekapta vagy 3x, de nem ízlett neki :lol: Így tanulja meg hogy nem ennivaló. Koszevésből ő kiveszi a részét, mióta az udvaron járkál, bár amikor beviszem megmosom a kezét és igyekszem rászólni ha bekapja kint az úját, de hát elkerülhetetlen hogy azért néha belenyúljon...eddig nem lett tőle semmi baja, kopp-kopp. Imád kint lenni, és mászik mindnehová Emma után, szóval így került a homokba is, de nagyon nagyon bejött neki, csak úgy túrta. Az más kéréds hogy hiába volt hosszúnadrágban még a pelusába is került homok, amit nem gondoltam, ez délután volt és csak este a fürdésnél vettük észre, és picit kipirosodott tőle a kukija, de nem fájt neki csak a vége ronda piros volt. tegnap már ügyesebbek voltunk, homokozás után azonnal fürdés volt.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Minden kisbaba ennivaloan gyonyoru.

Banyus
Nagyon ugyes vagy. Egyedul en nem mernek belefogni ilyesmibe.

Mano
Igen, a Fekete tenger romaniai reszen voltunk.

Kép
Kép
meli78
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk vasárnap délben.
Nincs most sok időm mert a párom kisfia itt van de majd ha elmegy akkor jövök.

Babuci:A 3.kép a lányodról nagyon édes. :D :D

Szép napot mindenkinek

Kép

Kép
szilvi17
 
 


:shock: :shock: :shock: Hát hol van mindenki???

Anika!
Bár sztem már nem aktuális, de neked akartam írni, hogy Hanna most kapott a dokitól probiotikumot annak ellenére, hogy nem is szedtünk antibiotikumot, de mondta a doki, hogy tegyük rendbe jó bacikkal a bélflóráját.
A neve: Re+ general. Kb 2000 Ft volt és 14 szem kapszula. Ki kell nyitni a kapszulát és én pl mindig egy kanál gyümire teszem rá. Jobban mondva kb 5 kanálnyi adag 1 kapszula :)

Van egy új szokása a lányomnak, de kezdek mérgelődni rajta. Mar. De annyira, hogy rendesen fáj. Már szinte 2 naponta vágom a körmét, mert tiszta karmolás vagyok. Mondom neki komoly arccal, hogy nem. NEM. NEM-NEM. Fáj anyának. És mit csinál? Kiröhög :lol: :lol: De hangosan kacag. azt hiszi hülyülök. Itt az első nevelési dolog és már kudarcot vallottam... :lol: :lol: :lol:

De komolyra fordítva. Mit csináljak vele, hogy megértse, hogy ne csinálja? Bár csendben mondom, hogy sztem érti, mert utána mindig elbizonytalanodik és nyúl oda, hogy megint megmarja pl a kezemet és mondom, hogy nem, akkor finoman odanyúl, néz engem és aztán kacag egyet és jól odamar... kegyetlen kiscsaj :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziaztok!

Fotók: hát mindet felsorolhatnám, hogy tetszik. 8)

Babuci, szerintem ahogy ledobálnak mindent a gyerekek, hogy megértsék, hogy lehullik, amit elengednek a levegőben, úgy ezt is próbálgatja, hogy megértse az összefüggést: újra és újra látni akarja, hogy ha karmol, akkor te mérges vagy rá. Ez egy amatőr vélemény, nem szakirodalomban olvastam. Szóval lehet, hülyeség. Szerintem maradj következetes, és mindig szólj rá. Egyszer majd abbahagyja.

Nekem is van egy problémám, hátha valakinek van használható ötlete. Vasárnap pelenkában vittem ki Csabit az erkélyre, mert meleg volt. 3/4 órán át lelkesen fel-le masírozott. Ekkor vettem észre, hogy az egyik térdéről lejött a bőr 1 négyzetcentis részen. Csak a legfelső hámréteg, szóval nem mélyen. Beecseteltem akkor is, meg este is.

De: esténként behegged (kezeslábas van rajta, sebtapaszt nem teszek rá, csak gézt borítok a sebére, hogy szellőzzön, a ruha rajta tartja.) Nappal viszont muszáj sebtapaszt tenni rá. Így viszont felázik a sebtapasz alatt, és este 7-re már olyan, min egy friss seb: sehol rajta a beszáradt heg!!! Gondolom, ahogy mászik, nyirok jön belőle, és ez áztatja fel a heget.

Próbálok vele olyanokat játszani, amihez ülnie, állnia kell, de nem tudom kiküszöbölni a négykézláb mászást, hiszen így közlekedik! Eddig még az is gond volt, hogy lejött a sebtapasz óránként, de ma olyat tettem rá, amivel ez a probléma megoldódott. Ma azt hittem, így ok lesz, de hát nem. Tanácstalan vagyok. :( :( :(

Majd holnap hívom a védőnőket is (az enyém szabin van). Hátha valakinek van jó ötlete!!!!

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


babuci

Mark is karmol, csip, meg tepi a hajam, amikor szopik. Nincs amit csinaljak, kell hagyjam, mivel ha megszolalok, vagy elveszem a kezet, nem akar szopni. Sokszor ugy megtepi a hajam, hogy a kis keze tele van hajszallal. Edesanyamat a multkor ugy megcsipte, hogy megkekult :shock: , egy 8 honapos gyerek, hogy ilyeneket csinaljon. Nekem sincs otletem, hogy hogy lehetne errol leszoktatni.

Agnes
Mark is nagyon sokat maszik, egyszer en is hagytam, hogy pelenkaban maszkaljon, de hamar eszrevettem, hogy pirosodik meg a kis terde, igy hamar adtam adtam ra egy kis nadragot. igy megusztuk, hogy kisebesedjen a terde. Hintoport nem probaltal ra tenni?

Kép
Kép
meli78
 
 


Ágnes: nincs valamilyen sebgyógyulást elősegítő szered? pl aloe first vagy csak egyszerű aloe növéyed? Hihetetlenül gyorsan gyógyítja a sebeket.

Babuci: szerintem is maradj következetes, esetleg próbáld meg elterelni a figyelmét olyankor.

Nekem is van kérdésem: Bence rengeteget térdel mostanság, de ha nem a kiságyában van, akkor egy idő után megmerevedik és nem mozdul a térdelésből. Nem tud leülni,stb. Elkezd sírni. Én úgy gondolom, hogy magától kellene rájönnie, hogy hogyan tovább, de hiába hagyom, nem történik semmi, csak jobban sír. A kiságyában ezt nem csinálja, ott vissza ül vagy feláll. Ötletek?

Képzeljétek nem találok olyan magánbölcsit a 11. kerületben, ahol 1 éves kor alatti gyerekeket fogadnának. Lehet bébiszittereznem kell majd néhány órát hetente.

Kép
vargaviki
 
 


1 órája próbálom altatni a Benőt. Feláll, lefektetem, feláll, lefektetem, stb. Már hulla fáradt. De legalább nem sír :).

Kép
vargaviki
 
 


Elaludt :D.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Semmi időm, bocsánat, csak Ágnesnek akartam írni hogy én neogranormont szoktam ilyenre kenni,éjszakára főleg, nagyon jól hegesít. és ne sebtapaszt tegyél hanem egy napot legyen hosszúnadrágban. én Bertit mindíg hosszúnadrágban viszem ki az udvarra, nem sül meg benne.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az ötleteket! Holnaptól kenem a sebét Bepanthen Plus-szal, azt találtam itthon.

Bár a mai napot sikerült végre átvészelni: nappalra sem ragasztottam le a sebet, csak gézt gyűrtem a kezeslábasba, és hát egyszerűen nem hagytam Csabit mászni: felkaptam/elétettem a játékot, amire csak ránézett/hagytam nyűglődni a járókában, ameddig csak lehetett/több, mint 2 órát sétáltattam a babakocsiban. És nem fürdettem meg este. Huh! Ha holnap is sikerül ugyanez, akkor szombattól már lazábbra veszem a témát. Tegnap este már nagyon tanácstalan voltam.

Manó, persze, hogy többet nem viszem az erkélyre egyszál pelenkában. Korábban nem volt ilyen gond, most meg még a zoknija is kiszakadt, úgy ment. Gondolom mert húzta a lábait, és nem csak rakosgatta.

Viki, térdeléssel kapcsolatban azt gondolom, hogy én megpróbálnám Bencének megmutatni, hogy hogyan billenjen át ülésbe. Néha finoman átbillenteném oldalra, hogy ülésbe érkezzen. Max. nem fogja csinálni. De hátha ráérez a dologra. Nem baj az, ha nem magától jön rá mindenre. Az, hogy magától jöjjön rá valamire egy gyerek, szerintem kizárólag csak akkor fontos, amikor még az életkora alapján nem kell tudnia valamit egy gyereknek: ekkor nem kell tanítgatni rá, hogy de mégis csinálja már.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Ágnes!

Majd csak rendbe jöna kis lábacskája, Berti ha nem adok rá nadrágot úgy mászik hogy talpon, nem teszi le a térdét, de az nehéz persze ezért szoktama nacit ráhúzni. Bár ő betonon mászik javarészt. Az erkélyetek nem PVC-s vagy járólapos? Mert azon elvileg tényleg nem kéne nadrág :o

Bepanthen plust nem ismerem, biztos jó rá. Én a neogranormonta gyorsaságáért szeretem, azzal ha este be van kenve reggelre heges. Magamat is azzal szoktam kezelni, multkor is felrepedt valahogy a kislábujjam alatt a bőr, as udocreme akadta kezembe, bekentem, reggelre ugyanolyan volt, jól bekentem neogranormonnal, reggelre elmúlt. Meg elvágtama kezem a sajtvágóval, abba is jól belekentem a neogranormont és másnapra már nem volt vele baj (én is elkezdtem ragasztgatni először és ronda lett). Szóval tényleg szuper nagyon jó az a krém.

Mi amúgy jól vagyunk, emma úszótborban, nagyon élvezi, egy nap nem aludt itthon, tegnap meg nálunk aludt egy másik kislány.
Berti éjjel 3x kelt :roll: , most meg nyűglődik, felvitte,m aludni mert álmosnak tűnt, már negyed órája szöszmötöl a kiságyban, nem tudom elalszik e végül vagy nem tud.
Era, mikro múlik el ez az éjszakai kelős dolog szerinted magától? 2 éves korára? :roll: Barninál mikor múlt el? Ebben abszolút nincs tapasztalatom, Emma mindíg aludt.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Viki!

Én ha nem tud leülni , akkor leültettem, nem hagyom sírni. Mostanában már nincs is ilyen mondjuk, rájött. Szóval mutasd meg neki hogy kell szerintem is. Most már azért nagyok, lehet tanítgatni őket, az csak kissebb korban van hogy ne tanítsd ülni meg ilyenek, mert még nem elég érett hozzá az izomzata meg a gerince. De attól kezdve hogy magától felül, feltérdel, feláll már nincs ilyen gond. Labdázni is fogod tanítani meg biciklizni, bukfencezni, úgy ügyesedik :wink:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Babuci!

Berti meg harap, a 4 félig kinőtt fogával :roll: Meg tépi a hajam. Én is mindíg mondom neki hogy nem szabad meg elhúzódok. Igazából ők még szerintem nem értik teljesen mit mondunk nekik, és játéknak tűnik.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Olyan vagy a neogranormon leírásoddal, mint a Bazi nagy görög lagziban az apuka mikor mindenre a Windexet használta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Igen, sztem sem érti teljesen, hogy mit akarok és azért nevet, mert azt hiszi játszunk. Mind1, napotna 50x mondom, hogy NEM mikor karmol... eddig félig meddig sikertelenül :roll: Na nem baj :)

De annyira imádom. Kezd kinyílni az értelme és annyira édes. Rendesen veszekszik meg mérgelődik velem, mikor nem értem mit akar. Megfeszül, vörösödik a feje, morog és néz a szemembe. Annyira de annyira édes :lol: :lol: :lol:

Ágnes. Sztem is a vékony hosszúlábú body lehet a megoldás ideiglenesen...

Viki!
Sztem sem gáz ha megmutatod neki. Max nem érti mit akarsz, de ha meg rájön, hogy mit mutattál, akkor meg örülni fog neki. Sztem.

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Babuci! :lol:

Neeem, torokfájásra nem használom :wink:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Viki, ma még annyi jutott eszembe, hogy Csabi ha feltérdepel, utána sosem ül le, hanem kinézi, hogy merre akar elindulni, felemeli a két kezét, és abban az irányban, amerre menni akar, lecsapja őket a földre, és négykézlábra áll, s megy. Szóval ezt is próbáld ki Bencével, hogy hátha inkább négykézlábra akar állni a feltérdelésből. 8)

Manó, nem gondoltam, hogy ekkora különbségek lehetnek egyes gyógyszerek között. Mondjuk a vágott seb azért eleve gyorsabban gyógyul, mint egy horzsolás. Ma végülis valami 100% Aloe Verás spray-t hozott anyukám, és ezzel fújtam be este Csabi lábát. Ha nem lesz jó, akkor holnap veszek Neogranormont is. Lefáraszt ez a pici kis seb-téma, komolyan mondom. :cry: Ez a gyerek még aludni is csak négykézláb szeret.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Sziasztok

Balcsin voltunk.

Kittinek középfülgyulladása van. :(

Majd olvasok és jövök.
Puszi: Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok! Ki mit csinál hétvégén?
Abigél tegnapelött óta homokozik! Nagyon édi!
Sajnálom Csikken.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok, megjöttünk Balcsiról szuper-szuper-szuppppper volt! :D :D
Majd mesélek, ha lesz időm jönni, csak VVikinek akartam reagálni, hogy Zizi már legalább egy hónapja áll, de még mindig nem tud leülni. Néha néha megesett véletlenül, de kb. 100ból egyszer. Viszont már nagyon sokáig tud állni, így csak akkor nyávog segítségért, ha már végképp nem bírja tartani magát, ez lehet akár 15-20 perc is. Kénytelen vagyok állandóan rajta tartani a szemem és segíteni neki, mert különben elesik, és megüti magát, pont ma volt egy ilyen esett, hanyatt dőlt. Óriásit esett, nagyon sírt. Már nagyon várjuk Tibbel, hogy megtanuljon végre leülni állásból (térdeplésből megy neki), épp most is itt szenved mellettem, na beleesett a bőröndbe... majd jövök még.

Ja Babucinak még, Zita harap néha váratlanul, meg csíp. Fáj baromira, visítok is, de egyenlőre még nem érti az összefüggést.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok,

Kitti is áll, sőt már kapaszkodva el-el lépeget és nagyon ügyesen leül. Első állása óta valahogy magától rájött hogyan kell.

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


csikken
sajnalom, hogy beteg a kiscsajszi. Gyogyulast!!!!!!!!!!!!

Tusi
Szerintem zizi hamarosan megtanul leulni. Mark is mar megtanulta. O is jo sokszor beverte a kis fejet.

Kép
Kép
meli78
 
 


kibujt az elso fogacskank. Tudnatok nehany otletet adni, hogy mit csinaljak annak erdekebe, hogy Mark ne harapjon szopizas kozben?

Kép
Kép
meli78
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk mi is Székelyföldről. Nagyon jó volt!

Meli

Voltunk Udvarhelyen ma, de csak éppen megálltunk a méreteket felírni. Aug. 31.-n megyünk próbálni, akkor lehet, hogy tudunk találkozni.


Képzeljétek, aki járt már Székelyföldön tudja, aki nem, annak leírom, hogy nagyon friss a levegő. Estére lehűl és csak délelőtt melegszik. Apor nagyon jól evett egész héten és ami a legjobb, hogy minden éjjel csak egyszer ébredt fel. Biztosan a jó levegő miatt. Egy csodaszép nagy rönkházban laktunk. A nappali fala ablak és a fürdő fala is ablak, a kilátás pedig a hegyek. Most nagyon fáradt vagyok, mesélek még és visszaolvaslak benneteket, és képeket is teszek fel.

Apor jól bírta a 9 órás utat, amikor nyűgös volt szopott. Minden rendben volt.

MEli

Én elvenném tőle, amikor harap, majd rögtön visszaadnám, amikor harap újra elvenném, gondolom te is ezt csinálod.

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Mesélek még egy kicsit.

A szállásunkon lakott ugye a vendéglátó család két pici gyermekkel. Majd Csizmadia András. Ismeritek? Valamelyik egyetemen tanít, most nem is tudom hirtelen melyiken, de amiről nevezetesebb, hogy ismert gasztrofilozófus. A legismertebb könyve: Étkeink és hozzá illő boraink. No, ő minden este remek ételeket készített. Az EMI táborban voltunk és este vendégül láttuk a borászokat. Említek 1-2 ételt. Első nap: rókagombás, vargányás, szarvasos ragu szalvétagombóccal, aztán volt rókagomba paprikás. Egyik nap kétféle tészta, tejszínes vargányás, és zsálya zöldségekkel. Isteni finom volt minden. Egyik este vettünk 70 db. folyami rákot, a Marosból halászták ki. Érdekes volt nézni. Élve dobták bele őket a forró vízbe, majd szép pirosak lettek és finomak. :) Ehhez kapcsolódik egy történet. Képzeljétek, Apor csak bimbóvédővel szopik mióta megszületett. Nem voltam következetes és nem szoktattam le róla. Fényképeztem a rákokat és kirántottam a zsebemből a bimbóvédőt, de nem vettem észre. Este fürdés, majd vacsora, altatás lett volna, de nem találtam sahol sem. A gyerek üvöltött, nem kellett neki a lefejt anyatej. A cumis üveget nem is ismeri, rágta, de nem ivott belőle. Végül pohárból elfogadott 30 ml-t. Majd üvöltött tovább. Borzalmas volt. Nagy nehezen elringattam a kezemben, már aludt, de még mindig szipogott. Nagyon rossz volt, (Dylkai: Raabenmutternek éreztem magam. :) )
Eldöntöttem, hogy addig nem fekszem le , míg meg nincsen. Persze tartalék nem volt. Nagy nehezen megtaláltam, kb. 2 órát kerestem. Szerencsére a gyerek csak egyszer ébredt, és addigra megtaláltam. :)
Ja igen, és amit még akartam mesélni az, hogy amikor a bimbóvédő nélkül adtam a cicim, akkor bekapta és megharapta. Többször próbáltam és ő csak harapott, majd üvöltött, a cicim vérzett. Utána már nem is próbálkoztam. Bimbóvédővel szépen szopik, harapni nem szokott. :)

no megyek, mert túl hosszú leszek és el sem olvastok. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


nem olvastam még végig mindent, csak először a térdelésre reagálok: rosszul fogalmazhattam, először két napon keresztül ment neki, aztán találta ki, hogy nem csinálja. Egyébként most már megint csinálja :D.

No megyek vissza elolvasom a többi írást is.

Kép
vargaviki
 
 


Tusi: jó , hogy megjöttetek!!! Mehetnénk holnap DM-be, ha van kedvetek.

Anita: biztos szép hely lehetett, én is voltam egyszer hasonlóban a Hargitán.

Kép
vargaviki
 
 


Csajok csak jelzem, hogy nekem két 15%os DMes kuponom van!!!
Ki ad már tejfölt a gyereknek?
Tusi jó hogy itthon vagytok!

Kép
nyafi
 
 


Na ez volt az az igazi „tetvészkedősnemcsinálunksemmit” hétvége…Gigi mindenesetre remekül érezte magát. Homokozott, ő elkezdte azt mondani, hogy vavvvv, vavvvv. A kutyának. Meg kell közben zabálni. Pápát egyszer integetett a nagyszülőknek, de sztem nem tudatosan! Viszont tegnap kétszer is azt mondta az apjának a fürdőben, hogy appa. Ez már sztem tudatos volt! Ti mikortól adtok tejfölt a tücsöknek? Mikortól lehet habarni a főzeléket? Képzeljétek hétvégén nem evett bébiételt, hanem húslevest kapott, meg banánt és mindmegette. Ma megpróbálok ringlót adni neki, mert az őszit nem eszi meg turmixolva, hátha ezt igen.

Kép
nyafi
 
 


Szisztok, gyorsan reagálok még egy-két dologra, aztán mesélek Balcsiról, az bizti jó hosszú lesz, ahogy magamat ismerem :oops:

Anika!
Hát ti tudtok élni! :D Imádom a gombát, tavaly voltunk is gombásztáborban, ott szedtünk rókagombát, meg még sok másfélét is, de már nem emlékszem a nevükre. Az a baj, hogy még vargányához sem lehet csak úgy hozzájutni, örülök, ha laskát kapok, pedig a gombapörik és levesek is úgy a legfinomabbak, ha többféle gombából vannak főzve. Nektek még a nyaralószomszédotok is borász! :) Titeket mindig megtalálnak ezek a dolgok :) Egyszer elmegyek veletek utazgatni.

Babuci!
Neked elfelejtettem, hogy Hannus megint annyira édes, látszik a kis szemein a láz, de néz vele ártatlanul :) Nagy kedvencem a kistücsköd, annyira kiscsajos.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Babucinak még, hogy én is altatom Zitust, jó esetben 10 perc, nagyon rossz esetben szűk egy óra, de ez az idő "normálisan" telik. Simizgetem, beszélek hozzá, este etetgetem, ő max picit sír, de mostanában azt is egyre kevésbé, ha nagyon túlpörgött, akkor forgolódik az ágyában stb, de előbb utóbb szépen elalszik. De pár hete még nem ez volt, 1 óra hiszti, elalvás előtt, masszív ordítás, min. 20 percig, nézett rám, mint az ellenségére, össze vissza aludt, több órás eltérésekkel, és nem is aludta kis magát. Szóval szenvedés volt az egész, muszáj volt tennem valamit, már rettegtem a lefektetésétől, de mostmár tök jó, abszolút kezelhető, és sokkal de sokkal jobban kötődik hozzám, érezhetően jobban is bízik bennem.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Na a Balcsi.
A 3gyerekes bnőmékkel voltunk, egy 7, egy 1,5 éves kisfiúval és egy 5 éves kislánnyal. Végig Zitát abajgatták, próbálták járatni, bohóckodtak neki, nagyon édesek voltak. A 1,5 éves kissrácba viszont belebújt a kisördög, folyamatosan pofozta szegény lányomat, de Zizi jól bírta a kiképzés, sokszor már észre sem vette, hogy kapott egy taslit :) Nagyon figyelte őket, és rengeteg dolgot tanult tőlük, ill. nagyon sok új dolgot produkált egy hét alatt, megpróbálom összeszedni:

- elkezdett 4kézláb mászni végre, de csak füvön
- elkezdett rágni
- kibújt az 5. foga
- megtanult igen hosszasan cifrázva sikongatni örömében (ez a kislánytól tanulta)
- megtanult önmagát dobálva hisztizni (ez a kisfiútól tanulta el :twisted: )
- egyre többet lépeget kapaszkodva
- ha fogod a két kezét sokszor már tesz pár lépést, jár a baba jár módszerrel
- új hangokat produkált: kákk és ájájájájjj
- egyre önállóban fogja a cumisüveget és hosszan iszik belőle

ennyi, remélem nem hagytam ki semmit...

Éééés, hogy a lényeget ki ne felejtsem, eszméletlen módon élvezte a Balatonban való fürdést. Már a lépcsőn kalimpált örömében, fülig ért a szája, ha belemerítettük, csapkodott, kalimpált, visongott, élmény volt vele bemenni a vízbe. Azt hiszitek érdekelte, hogy viszonylag hideg a víz? Frászt! Alig várta, hogy beletegyük, a végén már remegett a szája, de akkor is pancsolt, meg kellett zabálni, folyamatosan megcsodálták az emberek, tényleg nagyon édes látvány volt. :D

Ja, és hatalmasakat aludt, délelőtt 2.5, délután 3/4 órákat, itthon egész nap alszik max 2.5 órát, de sokszor annyit sem. Nagyon pontos napirendet alakított ki magának, ami ráadásul egyezett a másik kisbabáéval, így tényleg nagyon könnyű volt összehangolódnunk.

A nagy alvásai miatt én is tudtam pihenni, napozni, tollasozni, végre lebarnultam, meg persze tök jó időnk volt végig, szóval minden klappolt. A ház is szép igényes volt, 4 szobával, rendezett kerttel. Csak azt sajnáltuk, hogy nincs még egy hetünk, jó lett volna kicsit kirándulni, mászkálni is, jövőre már valószínűleg 2 hétre fogunk menni.

Keresek képeket is mindjárt.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusi

Nagyon édesek a képek! :)
Apor még sajnos nem fürdött az idén a Balatonban, de remélem, hogy augusztusban eljutunk egy napra, esetleg kettőre. Többre most nem hiszem.
Hát igen, mindig történik valami izgalmas velünk. :) A férjem családja miatt van, őket rengetegen ismerik. Ugye a férjem zenész, a testvére meg politizál, tanított egy egyetemen, most meg borkóstolókat szervez és gyakran borokat bírál fesztiválokon. Innen a sok borász ismerős. :) De Apor nagyszülei is ismertebbek. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Babuci

Lehet, hogy igazad van Alsópáhokkal kapcsolatosan, de én nagyon élveztem és nem vettem észre, hogy lehúznának, mert mi a bioházban laktunk és önellátóak voltunk, meg időnként kipróbáltunk néhány vendéglőt a környéken. Nagyon szeret nálunk mindenki főzni, meg nem is nyáron voltunk, még hideg volt, úgyhogy volt rá idő.
Egyszer mentünk reggelizni a szállodába, az jó volt nagyon.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Nyafi, igazán nem akarok beleszólni, de szerintem ne augusztusban váltsd be a DM kedvezményeidet: ebben a hónapban duplán adják a matricákat, most erre kell hajtani.

Csabi is tépi a hajam, ha eléri, és ő is harap. Pelenkázáskor is, mert azt útálja, máskor meg csak úgy. Szerencsére szopizás közben nem harap, el is dobnám, azt hiszem! :shock:

Tudi, jók a fotók. Szóval Zita már autót is vezet. Ezt kifelejtetted a felsorolásból! :lol:

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


csajok lehet a 2-es babylove táptól székrekedés???? 3 napja bazi nagy bogyó jön csak a kislányból. Egy db. és nagyon sír!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok

Nyafi lehet , idáig nem ezt kapta??? éN adnék neki laevolac szirupot, ha a gyümi nem segít.
Tusi, örülök, hogy megint vagy :) látszik a képeken, hogy jólsikerült a nyaralás. Az első kép a kedvencem, nagyon édi a kissofőr!!! és nagyon ügyes a kiscsaj!
MI szombaton idulunk a BAlcsira, már nagyon várom, hirtelen jött az öltlet, úgy volt hgoy nem, megyünk idén sehova:-)

Múlthéten végeztem a festés nagy részével, úgy bele jöttem, hogy az egész házat kifestem, már csak a nappali és a spejz van, meg az ajtók ablakok, csövek. :) a héten már nincs itt anyós, ugyhogy nem tom tovább csinálni :evil:
Vasárnap kiraktam a családom, mentek állatkertbe, GYöngyösre, én meg takarítottam, ahol kész a festés , örmöm bemenni, minden olyan full tiszta:-), na ilyen nem volt mióta van gyerkőc, na meg sokáig nem is fog tartani:-)

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk és gyors helyzetjelentés:

- lelkem javulgat

- Bonita: 9550 gramm és 77 cm

- Bonita feláll,
sétálunk vele, mert lépeget,
állva kapaszkodva közlekedik,
szépen lecsücsül állásból,
profin mászik,
mondja: apa, vava, egye, gyeje, edit, baba meg még sokféle, amit még én sem értek,
napi egyszer alszik másfél órát,
tök hosszú lett a haja,
változatlanul alszik éjjel
és IMÁDOOOOOOOOm

-voltunk állatkertben, imádta

-voltunk Balcsin nyaralni, imádta

- tiszta anyás, ölelget, sír, ha nem lát, bújik, ezer módon kifejezi, mennyire szeret

- rájött vannak állatok körülötte, kutyák - galambok a kedvencei, sikítozik, ha meglátja őket

- szeptember 7. : keresztelő-református lesz



:)Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
dytt
 
 


Még annyi, hogy szeret homokozni, meg megvettük az első igazi lábbelijét, egy szandit, 20-as. Nem első lpés cipőcske, mert azt 16-ig gyártják a bababoltok szerint, ahol voltunk, de ez is klafa, mindennek megfelel, ami kell.

Na sziasztok, nem ígérem, hogy gyakran jövök, a bonita rengeteg időmet leköti és a maradékban meg dolgozom, de majd néha-néha bekukkantok!!!

Kép
dytt
 
 


Dyt

Nagyon örülök, hogy írtál, éppen tegnap gondoltam rtok. :)
Örülök, hogy jobban vagy! Bonita nagyon ügyes és szép nagy baba. (írtam már neked, hogy nálam ez pozitív jelző) :)
Az állatkerbe én is el szeretném vinni Aport hamarosan.

Nyafi
Nem tudom, Apor még nem kapott tápszert.

Era
Ügyes vagy! :) Hogy állsz a kilókkal? Én holnap fogom magam megmérni, de a székelyföldi kiruccanás nem tett jót a fogyókúrának. :)

Cipő
Mi még nem vettünk, de én is szeretnék hamarosan, mert Apor is állandóan állni akar. Néha lépeget, de nem olyan gyakran. Sétálni nem sétálok vele.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Helló Dytt, jó hogy benéztél! 8) Szép kislány Bonita. És jó ötlet az állatkert, majd én is beütemezek egy ilyet szeptemberre.

Tusi, tőled akarom kérdezni, hogy amikor lementetek a strandra a Balatonon, akkor mit tudtál enni adni Zitának? Nyilván nem ugráltatok haza 3-4 óránként, hogy megetesd.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Dyt, én is gyakran gondolok rátok, végre benéztél már! Boni tündéri, mint mindig és nagyon ügyes. Örülök, hogy te is jobban vagy.

Olyan sokan eltűntek, pl. Mona, Jahra, Lafie, Dylkai, ők jutottak most hirtelen eszembe.

Ágnes!
Nem volt bonyolult a dolog. Délelőtt aludt Zizi, aztán ebéd, majd 2 után mentünk ki a Balcsira, és kb. 6ig maradtunk. Ebben egy uzsi volt benne, vittem egy-két üveges gyümit, megy egy csomó vizet neki. Illetve kis bébikajás üvegben vittem még darált kekszet, mostanában bele szoktam keverni a gyümijébe, hogy laktatóbb legyen.
Inkább az alvása volt nehezebb feladat, mert újfent nem akar a babakocsiban aludni, de rájöttünk, hogy a hordozóban igen, így abban tudtam altatni. Mondjuk a sok látnivaló miatt nehezebben aludt el, és hamarabb is felébredt.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Manó!
Nem emlékszel, hogy mikor is beszéltünk az autósülésekről? Volt egy tök jó leírásod a kategóriákról, de nem nyomtattam ki, most pedig szeretném újra elolvasni, mert mostmár tényleg venni kéne.
Melyik márkákat is mondtátok jónak a Concordon és a Römeren kívül?
Banyus mintha a Brevit mondta volna még...
És miért is nem szabad használtan venni ülést?

Amúgy mi ez a kihaltság itt...? :?

Kép
Kép
tusimi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: