Új privát üzeneted érkezett!

barbamami!
Tökéletesen igazad van!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Őzi!

Olvastam a történetedet! Nagyon megható, tényleg nagyon erős voltál!
Remélem lesz nekem is erőm, amikor kell!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Őzi,
húúú, nem semmi.....NAGYONJÓ, hogy megosztottad velünk!!!!! Élmény volt olvasni!!!!

Hozzáteszem, már most tudom, hogy a következő szüésnél fogok kérni eda-T...pedig én is a természetes szülés híve vagyok.voltam.. :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Ozi Ez valami csodaszep tortenet, hihetetlen erot ad, koszonom!!!! Nem vitas, hogy borzaszto sokat szenvedtel, de olyan jo hallani, hogy az eredmeny mindenert karpotol.

Benokeremelem meggyogyultal mar es a baba is jol van, 39 fokos laz azert eleg magas, szegenykem :?

En kisse el vagyok kenodve lanyok, ma a doki ujra megvizsgalt, nincs mar sok napom hatra, de a mehszaj tovabbra is mintha betonba lenne ontve, egyaltalan nincs megrovidulve, teljesen zart, a baba ugyan fejje lefele van, de meg magasan helyezkedik el. Bar nem mondta a doki, csak a fejet csovalta, felek, hogy meg fogjak inditani a szulest, 31-en kell mennem ujra...

Szoval most itt konyorgok, hogy csak fajjon maaaaarrrr taguljon az a mehszaj :D :D :D

:?: Ja es meg egy kerdes, a legzogyakorlatok segitenek a vajudasban, vagy egy ido utan az ember ugyis "elveszti a fonalat" es mar nem segit semmi.... :roll:

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Ja es koszi a biztatast mindenkitol, en probalok itt kitartani, de nem mulik el ugy nap, hogy ne sirnak valami hulyesegen..... :( tiszta gyagya vagyok, nem is ertem sajat magamat. :? Csak azt tudom, hogy en mar annyira szeretnem megszulni ezt a babat!

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Gyanixi hát igen óriási lett! :lol: Amúgy 168 cm vagyok.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


pannica!
Tök aranyos vagy,el birom képzelni,hogy pityeregsz.Nem vagy tuti egyedül,tudod,a hormonok melóznak nálunk is.

Én tegnap azért sirtam el magam,mert a párom nem vett el,most elvenne,de pocival nem szeretném,utánna meg minek.Na,ezt jól leirtam,azt hiszitek,ráeröltetem..nem!
Ö akarta,nekem persze jól esik a gesztus,csak valahogy elöbb jobban esett volna,most olyan,mintha csak a baba miatt tenné.....

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Luisa,
Köszi az érdeklődést, jól vagyunk. Nekem már a 21. héttől rövidebb volt a méhnyak, a decemberi hidegfront hatására pedig voltak egy éjszaka 1O perces fájások, minek következtében kicsit kinyílt a méhszáj (1 cm). Ezért az orvosom szigorú fekvésre rendelt a 36 hét betöltéséig. Szerencsére ehhez már nincs sok, mert már nem nagyon bírom. A laptop bekrepált, majdnem egy hónapig javították. Elegem van az olvasásból és a kereszrejtvényekből.

Na ennyit a panaszkodásról, mert tuldajdonképpen nincs okom rá. Most, hogy legalább internet van, nem érzem annyira, hogy el vagyok vágva a világtól. A párom és a család mindenben segít. :D

Veletek mi újság? Mikor visszaolvastam egy hónapnyit, hirtelen már azt sem tudtam, hogy ki hol tart. Arra emlékeztem, hogy Vittével kb egy időre voltatok kiírva.

Fenix, mi is most festettünk, de szerencsére már rend van. Hát nem írigyellek, de így utólag már nem tűnik vészesnek.

Benkoka, jobbulást nektek! :)

Pannica, kitartás, már finishben vagy, nagyon szurkolunk :lol:
Pusza,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!

Anido! Bejelentkeztetek már a Kenézybe szűlésfelkészítőre (tudod, ami kell Apának, hogy bemehessen veled)?
Mi már kb 1-1,5 hete és tegnap kaptam egy levelet, hogy 30-án kedden menjünk 16 órára az első tanfolyamra.

34372!

Remélem tényleg nem vészes a festés, mondjuk Nálunk "csak" a gyerekszoba lesz festve, de azért remélem meglesz hamar.

Mi azért is nem vásároltunk még sok mindent, egyedül a ruhácskái vannak meg, mert ugye februárban festés, aztán Apa megcsinálja a kiságyat, meg a pelenkázót és a komódot (lévén, hogy asztalos a drága), és utána veszünk meg mindent a babucinak.
Szerencsénk van, mert a babakocsit Anyuék veszik, meg a hordozót is, így nekünk már "csak" légzésfigyelő, kifogók, plédek, ágynemű garnitúrák, fürdőkád meg kozmetikumok kellenek!
De úgy érzem nem vagyunk még lemaradva, majd szépen mindent beszerzünk márciusban, és akkor még áprilisban lesz időm pótolni valamit, ha nagyon hiányzik, kimosogatni a ruhákat, meg ilyenek.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Lilo,
hát nem lehetett semmi ennyit feküdni, engem a másfél hét kikészített, de hála vak lárma volt... Kitartást márcsak 1 nap van neked hátra :)

Igen Vittével pont egyidősek voltunk, de az Ő kisfiának sürgősebb volt kijönnie :), a mi kislányunk még jól elvan odabenn, de nem is baj, mert szerintem nem lehet több 2,5-2,8kg-nál, jövőhéten tudok majd többet az UH-n.

Nanett:
hogy vagy? jobb már? esetleg jön a picúr? :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok lányok, jó reggelt mindenkinek!

Fél 11-re megyek védőnőhöz, de aztán jelentkezem! :)

Remélem mindenki jól van!

Üdv.:

Elizabeth

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Pannica:
Aranyos vagy,hát megértem,hogy idegesít a kemény méhszáj.. De mivel teljesen zárt,nyugodtan ücsöröghetsz jó meleg vizű kádban (jó sokszor..).. Hátha segít valamit. Nekem mindig azt mondja a párom,ha valami miatt idegeskedek,hogy SEMMIVEL se lesz jobb tőle.. Hát, mérgesítően hangzik,de nemigen tudok mit mondani rá,mert teljesen igaza van.. Hidd el,a dokid tudni fogja,mikor mit kell csinálni,és simán ki fog jönni a kisbabád! Attól,hogy most betonkemény a méhszáj,egyáltalán nem biztos,hogy elhúzódó szülésed lesz. Egészen biztos,hogy minden nagyon jól fog alakulni!! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Pannica: én ma voltam dokinál nekem sem nyílt semmit a méhszáj, pedig még gyógyszert is kellett szednem, mert úgy volt előszőr, h elkezd nyílni és attól féltünk koraszülött lesz, most meg már attól tarunk, h még a 40. héten is bent fog csücsülni!!
Ez idegtépő játék..... :roll:

Kép
gyanixi
 
 


Pannica: ja, nem iszod a málnalevél teát???

Kép
gyanixi
 
 


Ancsa:
Még nem jelentkeztem be. A védőnő szerint a 30. hétig kell bejelentkezni, addig még van egy kis idő.
Bár látom te 25 hetes vagy.
Akkor engem félreinformáltak?

Kép
anido
 
 


Anido!

Bármikor be lehet jelentkezni a 20. hét után, mert nem biztos, hogy mindenkit ilyen korán hívnak, mint minket.
Nekünk szerencsénk van, mert most indul egy tanfolyam amin részt vehetünk, de legközelebb majd csak akkor indul, ha meglesz a kellő számú jelentkező.
Barátnőm tavaly szült és a 25. héten jelentkezett be és a 33. héten hívták őket először.
Szóval szerintem már te is bejelentkezhetsz!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Jó reggelt...
Tegnap kaptam egy jóhírt,bár lehet mindenki tudott erről csak én nem...de azért megosztom veletek..
Szóval állítólag kapunk pénzt a kerülettől amikor szülünk oda egy babát..ti tudtátok..??és nem is keveset..Én a 11be vagyok még bejelentve de ezekután ott is maradok..mert képzeljétek az anyuék szomszédja szült kb 1hónapja és 77000Ft-ot utaltak a számlájára meg vmi egyszeri segélyt is ezen kívűl 1héttel a szülése után!!Állítólag ez kerületenként változik,de nemhiszem h nagyon nagy lenne az eltérés..
Ez mondjuk nem rossz pénz szerintem..kár h csak egyszer jön :lol:

Szóval ki mit tud erről..remélem kevesen tudtátok és okoztam némi jókedvet pár percre... :wink:

Ja és mégvalami aki szeretne magának kényelmes és csini pizsit a kórházba vagy csak otthonra..az most menjen el a Womens Secretbe..4000ftért vannak kismama hálóingek meg pizsik..és nagyon kis csinik... :lol: Én be is szereztem egyet tegnap,de lehet ma visszamegyek egy másikért..Az Árkádban dugig voltak..nemtudom h máshol is ennyi van-e...

más új dolog nincs,úgyhogy mindenkinek további szép napot...
sziasztok

Kép
nikky
 
 


Sziasztok!

2007.01.19-én éjjel 1.55 perckor megérkezett hozzánk Bence!
3650g és 58 cm.
Ma jöttünk haza a kórházból.
Üdvözlet Zsu&Bence

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Na, már csak pont egy hetem van, fura, hogy ilyen közel a vége, de nekem elég volt. Tegnap biztos láttátok a híradóban, hogy egy kis orrszarvú született 15 hónap terhesség után. Hát még egy fél évet nem bírnék ki! Ráadásul 56 kg-val született, az egy súly, melyet még plusban kell cipelni, akkor nekünk mi az a 3-4 kilós baba!!! :D

Hasam végre nőtt, mondjuk így is csak 102 cm, de 2 cm is valami. 71 kg-nál tartok (14 kg plusz) és a kezem lábam is kicsit meg van dagadva (nem jönnek le már a gyűrűk az újjamról). Itt egy fotó rólam, pont 39 hetesen.

Kép

Nem tudom, hogy a közeljővőben leendő Kismamák és az újdonsült Anyukák hogy vagytok / voltatok vele, de a Picuri egyre többet mozog. Vagy legalább is nem kevesebbet. Tegnap este akkora hullámzásokat produkált és most is rugdos. Ez normális?

Zsu!

Gratuláció a nagy fiúcskához, jól eltűntél, már azt se tudtuk mi van veled. Várjuk a képeket is.

Nikky:

igen, kapunk pénzt, de nekem azt mondta a védőnőm, hogy "csak" 50.000 Ft-ot. Lehet, hogy megemelték azóta? És még egyszer ennyit kapunk az államtól is, azt majd gondolom a munkáltatón keresztül utalják. Nem rossz pénz a kezdetnek, de hát el is fog kelleni.

Pannica:

van még 5 napod, addig minden megtörténhet. Én is már izgulok, de nem hiába mondják, hogy 40 hét és nem 39 vagy 39 és fél vagy 41 hét, gondolom a legtöbb baba 40 hétre jön és nem érdemes már előtte idegeskedni.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Szia ZSU.!GRATULÁLOK A PICIHEZ!!!! képet majd raksz,ugye?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok Lányok!

Őzi: Fárasztó, de szép szülésed lehetett! Nagyon erős vagy.
Fénix: Aranyos a babád!
Rekanna: Csini vagy.
Pannica: Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Gondolom, így a vége felé nehezebb a várakozás, már alig várod, hogy a karjaidban tartsd a babát!

Már nem tudom, ki írt a bébi orrszarvúról (lusta vagyok visszaolvasni), de engem meg az döbbentett meg, hogy az én súlyom túllépte egy orrszarvúét! Kicsit elkeseredtem, még ha újszülött is az az orrszarvú. Egyébként már 8 kilót híztam. Ez egy kicsit gáz, nem? (Nem vagyok bevizesedve, gondolom a fele a baba, méh, magzatvíz, a másik fele viszont zsírpárnácskák a combomon és a fenekemen).

Tegnap csuklott a babám. Először azt hittem, ütemesen rugdos, aztán rájöttem, hogy az apró, pici, ütemes rángások csuklást jelezhetnek. Jó 15 percig tartott. Nagyon sajnáltam szegénykémet. A tiétek szokott csuklani?

Körkérdés: milyen márkájú kengurut ajánlotok? Emlékszem, egyszer írtatok a hordozó kendőről, de mi kengurut szeretnék, aminek a derék része kicsit merevebb, és ami esetleg a fejecskéjét is tartja. Szóval egy közepesen masszív darabra gondoltunk.

Kép
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Na megjöttem a védőnőtől!

Kaptam dicséretet rendesen, hogy csak három kg-t híztam idáig, rá is állított a mérlegre kétszer is! :) A vérnyomásom is tök rendben volt, 126/65....azért is megdicsért! :)

DE az örömködés akkor jött, mikor meghallgattuk a baba szívhangját, vagy 5 percen keresztül, hát nőiesen bevallom, kicsordult a könny a szememből, főleg, mikor mondta, hogy beszéljek hozzá...és akkor a picinek sokkal hevesebben kezdett el verni a szíve! Hát kész vagyok most.... :)

Zsu, hatalmas gratula a picihez! Egészséget és boldogságot kívánok nektek! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Zsu:Gratulálok a picihez,jó egészséget és sok tejet kívánok!

Rekanna:Irigykedem,már neked is olyan kevés van hátra a szülésig és mindjárt babázol.A pocid meg tök helyes,ne bánd,hogy nem óriási.Nekem még van 10 hetem és már most 125 a körfogat,1 hét alatt 3 cm-t nőtt.Nem olyan kellemes aludni vele.

Pénz téma:Nem hallottam ilyenről,hogy kerületekben adnak azért,mert szülsz,de aki pesti,szerencséje van.Vidékiek biztos nem kapnak.Nekem pl. csak az 59.000.- jár ha megszületik.De ez nem is idegesít,viszont az igen,hogy lassan 2 hónapja megint nem kaptam táppénzt.Papírjaim be vannak adva,de a pénz csak nem jön.Eddig 2x kaptam 29.000.- forintot,ezzel kiszúrták a szemem azóta megint semmi.Kicsit el vagyok kenődve miatta,mert igencsak kellene. :(

Nekem még nem mondott senki semmit a szülésfelkészítőről.Hogy működik ez?
Vendég
 


ZSU.
GARTULÁLOK a nem kis babához!!! (egy centive nagyobb lett a lányunknál...van esély rá, hogy összehozzuk őket ? :lol: )

rekanna,
nemsemmi, már Te is mindjárt babázol!!!

HIHETETLEN EZ A BABAESŐ!!!!!!!!!!!!

EDI,
Dalma sokat csuklott a pocakban, ezt a szokását kint is megtartotta... :lol:

Pannica,
sétálj sokat!!!! ha nyomás nehezedik "lentre", lehet elkezd rövidüni méhszájad!!

Elizabeth,
nNAgyon ügyi vagy, hogy nem hízol!! Hihetetlen, hoyg már lassan 23 hetesek lesztek!!! :D :D
Vendég
 


Bacilivi, én is nehezen hiszem el! :) A védőnő már 23 hetet irt a kiskönyvembe! Már jó lenne ott tartani ahol ti! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Zsu: gratulálok!Egészséget és sok boldogságot kívánok,na meg tejecskét!Majd várjuk a szüléstörténetet és a képeket!

KépKép
vicuska
 
 


Zsu!

Gratulálok a "kis" Bencéhez!

Nagyon jó egészséget s sok tejcsit kívánok!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


REkanna, te hol és kinél fogsz szülni?
Budapesten merre fele laktok?

Kép
elizabeth25
 
 


Én se hallottam,hogy adnak pénzt,ha megszületik,de akkor meg is kérdezem.
Én csak az egyszeri anyaságiról tudok,ami 60.000 körül van.
Rekanna kitartás neked! Csini vagy,nem is látszik,hogy híztál! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Zsu: Gratula és sok tejcsit és jó egészséget kívánok!! :lol:

Kép
gyanixi
 
 


Luisa,
Nanettnek már megszületett a babája :D

Zsu,
Gratula, sok egészséget, ha lesz időd tényleg írjál bővebben... :D Szép nagy baba!

Megnéztem az új képeket a másik topikban, Dalmi, Levi és Noah egyaránt gyönyörűek!

Rekanna, Pannica, Gyanixi, most már Ti vagytok soron, drukkolunk Nektek, és kitartás!

Benkoka, miért nem folyósítják a táppénzt? Én is már azon vagyok, de a decembert még a munkahelyem fizette. Remélem, hogy ez csak véletlen! :(

Kép
Kép
34372
 
 


Luisa, még mindig tartanod kell a diétát? Ha már 2,5 kg fölött van a baba súlya, teljesen jó...

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!
Én is tudok erröl a pénzröl,amit az önkormányzat ad!!!Járjatok utánna,mert a tv-ben is mondták már!Ami jár,azt zsebelni szépen befelé,ahogyan ők is tölünk,ha kell!!!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!
Zsu!Gratulálok,és jó egészséget kívánok!

Ezt ma találtam,szétröhögtem magam,nézzétek meg!

http://www.videoplayer.hu/videos/play/847

Kép
babzsák
 
 


Luisa: milyen szerencses vagy, hogy a parod asztalos, el tudom kepzelni milyen szep dolgokat fog csinalni a kicsinek!!! :D

gabi.baba: nekem teljesen ertheto a tortenet, nalunk is hasonlo a helyzet, mi nem akartunk meg osszehazasodni, aztan kiderult a baba es erre a parom felvetette, hogy nem hazasodunk ossze? Ez mondjuk nalam nem pityergest valtott ki, hanem valami megmagyarazhatatlan duhot - meg mit nem, most hogy itt a baba, miatta akar elvenni?? :evil: azt mar nem, orultem volna ha elobb mondja, de ez olyan eroltetettnek tunik nekem. Mondjuk aztan atbeszeltuk a dolgot es aranyos volt, mondta, hogy nem akart tolakodo lenni :D megegyeztunk, hogy ha majd a baba nagyobb es "jobban raerunk" (epitkezes + baba eleg sok egyszerre) akkor rendezunk lagzit. Lenyeg hogy szeretjuk egymast es kesz. A hazassag meg ugyis a rokonokert van, azok kerdezgetik mindig- mikor hazasodtok ossze??? En meg imadom azzal bosszantani oket, hogy sohanapjan kiskedden, jol megvagyunk mi igy is, mi tudjuk, hogy osszetartozunk. Legalabbis mi igy gondoljuk :D

Lilo: koszi, neked is kitartast a fekveshez, az is eleg idegolo lehet :?

Barbamami, Gyanixi: koszi a megnyugtatast, Barbamami igaza van a ferjednek, tenyleg az idegeskedes az ami pont NEM segit, en is ezt hallgatom napszamra a paromtol :? mindegy most talaltam malnalevel-tea helyettesitot, mivel az itt nincs (valami novenyi olaj kapszula, ma megyek a gyogyszertarba atvenni, ha megvan irok rola bovebben) es ha csak placebo is de legalabb megnyugtat a tudat, hogy valamit probalok tenni :D (Ja es mostantol trening! Hosszu setak! :D )

Zsu-nak es a kis Bencenek gratulalok es sok tejcsit kivanok!

Rekanna: hogy te milyen csinos vagy! Egyaltalan nem ugy nezel ki mint egy kismama a 39.heten! (en egy vizilo vagyok hozzad kepest) Hat megertem, hogy eleg volt neked is, en is igy erzek! Amugy nekem is sokat "hullamzik a pici" azt mondta a szuleszno, hogy elvileg nem mozog tobbet, csak hat jobban erezzuk, mert mar annyira kicsi a helyuk. Szoritok neked!

Edi Ne hulyeskedj, en alapbol egy bebi orrszarvu sulyaval ijndultam neki a terhessegnek :D , te akkor vagy nagyon pici vagy, vagy nagyon vekony lehettel. Ne aggodj a kilok miatt :D en igy a vegen 13 kilonal tartok, az utolso 3 most januarban jott fel
Amugy a babak gyakran csuklanak, a tudo fejlodik ki legutoljara, a csuklas segit a fejlodeseben, sokat fog csuklani szuletes utan is, de ez oket egyaltalan nem zavarja, ne aggodj! :D

Nekunk Chicco kengurunk van, egy csomo tipusuk van, nekem praktikusnak tunnek, meg nem kell oket hajtogatni mint a kendot, viszont egyik sem ajanlott ujszulott kortol, csak 2-3 honapos kortol. A kendorol Vitte es Ozi irt sokat lapozz vissza!

Elizabeth: teljesen at tudom erezni az oromod, itt csurog a konnyem nekem is!

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Most jöttem fitness-ről, annyira jól esett, azt hittem, hogy nem fog menni, de hátam is bírta meg a kondicióm is. Majdnem egy órát nyomtam a gépeken (bicikli, lépegető), persze csak finoman.

Elizabeth:
én a Szt. Imrében fogok szülni Dr. Bardóczy-nál. Ő csak privát rendel, de szülni vagy operálni bemegy a kórházba. Különben a XI. kerületben lakok, ide is vagyok bejelentve és a kórház is szerencsére csak 5 percre van.

Ja, és a szívhanghoz csak annyit, hogy nekem is megpróbálta megkeresni a védőnő még annó a 16 héten, de nem találta. Ezt elmondtam a dokimnak és ő azt mondta, hogy elvileg nem szeretik azt a kütyüt a babák, nagyon hangos nekik. Azóta nem hagytam, hogy meghallgassa a szívhangot, úgyis tudom, hogy jól van, mert egyfolytában mocorog.

Barbamami:
nyitott méhszájjal nem lehet fürdeni? Nekem állítólag 1 újjnyira már nyitott, de a dokim nem tiltott el semmitől. Én azóta azt hiszem fürödtem is és nem történt semmi.

Téma támogatás:
Pluszt pénzt nem mindegyik kerület ad és be kell oda jelentkezve lennie az egyik szülőnek. Nálunk a XI. kerületben úgy látszik adnak.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Sziasztok lányok!

Huuu, mennyit kell visszaolvasnom. Szép termés :D
Azért nagyjából átfutottam a leírtakat.

Zsu,Nanett,
GRATULA A BABÁKHOZ!! Örülök, hogy minden rendben van, és jól vagytok! Egészséget, erőt és kitartást az első nehéz időkhöz kívánok Nektek! Nagyon várom a képeket, és a beszámolót :D

Pannica,
Nincs sok hátra, már lassan itt a lurkód! :D hamarosan már babázhatsz. nagyon drukkolok neked, hogy ne várasson sokat magára a kicsi.
Én is Chicco kengurut néztem ki magunknak... Még ugyan nem döntöttem el 100%-ra, de asszem ilyet fogok venni... Milyen típusut vettetek? Újszülött körtól használható?

REkanna,
Csini kismami vagy :D És olyan aranyos pici hasad van. Mármint az enyémhez képest nem nagy. Nekem óriási a pocakom. Tegnap egy üzletben megkérdezte az eladó, hogy hány hónapos vagyok, és amikor mondtam, hogy még csak most töltöm be a 8.-at, megkérdezte, hogy ikrek-e.

Lilo,
De jó, hogy végre írtál! Hiszen mi majdnem egyidősek vagyunk. Te hogy bírod ezeket az utolsóknak mondható heteket? Nekem már eléggé fárasztó... Gyakran fáj a derekam, triplájára duzzadnak a lábaim, az alvásról nem is beszélve....

nikky,
Én is hallottam ezekről a kerületi szülési juttatásokról. Én a 9. kerületben lakom, a 4.-ben vagyok bejelentve, akkor a 4. kerben kell utánakérdeznem, ugye? Mondjuk megnéztem az önkormányzat honlapján, és ott nincs feltüntetve, hogy jár-e ilyen jellegű támogatás, vagy sem... De majd felhívom őket...

Kép
dijcsi
 
 


Sziasztok!

GRATULA Zsunak is!!!!! És sok tejcsit!!!!!!!

Lilo:
köszi a kiigazítást, jaj akkor valamit félreértettem, igen tudom, hogy Nanett megszült, ne haragudj Nanett!!!!!!! :)

Pannica:
honnan veszed, hogy a párom asztalos????? :) Csak hobbija a barkácsolás, és nagyon sok szép dolgot készített itthon. :).
Amúgy külkereskedelemmel foglalkozik :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Valaki tud arról valamit, hogy a VII, VIII kerületben jár-e plusz pénz a szülésnél?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok! Gratula a babákhoz :D és sok tejcsit mindenkinek!! ÖZI a sztorid nagyon szép volt,csak úgy potyogtak a könnyeim :) Gratula Levihez!!! Tudja valaki,hogy akkor is jár ez a kerületi pénz ha nekem az ideglenes lakcímem xx.ker és az állandó az IV.ker? Bár én úgy hallottam ,hogy több mint 1 évet kell abban a ker.-be lakni.
Vendég
 


Zsu:
GRATULÁLOK!!!!!! :D :D :D

Rekanna:
Én úgy tudom,hogy azért nem szabad nyitott méhszájjal kádban... fürdeni,mert fertőzés szállhat fel..
Nagyon csinos vagy! Nekem most ekkora a pocakom!! (A haskörfogatom 112 cm... :roll: )


Hát,én sajnos nem vagyok Budapesti..Pedig jól jönne ez a támogatás!! :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


dijcsi te a 4.ker-ben hol laksz vagyis hava vagy bejelentve? szerintem ha ez az állandó címed akkor itt kell ezt kérni!?
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Lilo
És Ti magatok csináltatok a festést, vagy szakemberre biztatok? Megnéztem neten az árakat.... Hááát... pofátlanság... 1m2 festése minimum 1000 ft... tapétázás 1200-től négyzetmétere... Rablás... MOST sajnálom erre pénz kiadni... :cry:

nikky
wow! ez nagyon jó hir! Én 5. kerbe vagyok bejelentve... erről a kerületről csak annyit tudok, hogy ők fizetnek az összes oltásért...
Jaj! és köszi a Womens Secret-es tippet!

Zsu! Gratulálok a BenceBabához! :D :D

RekannaNagyon csinos vagy!

Ma én is voltam védőnőnél. Kora reggel... fuf de nehéz élni korareggel.... Mamma mia.... megis látszott a vérnyomásomon... vagyis annak hiányán.. mert 85/50 sikerült mérnünk...
Nem is dolgoztam ma egész nap... hanem kora du leléptem és beájultam az ágyikoba... már csak egy kérdés van hátra... - mit fogok csinálni éjszaka!!! :lol:

Juj JUJ!!! MÁjus 6kái Kismamák!!!! Holnap leszünk 100 naposak!!!!!

Kép

Kép
fenix
 
 


Luisa: huuu de szetszort vagyok, ancsanak akartam irni, hogy hogy irigylem az asztalos parja miatt, bocsi mindkettotoktol!

dijcsi: koszi a drukkot! :D nem tudom most neked megmondani a tipusat a kengurunak, mert otthon van (Paroson, en meg Athenban a korhaz miatt) es nem emlekszem a tipusara. Azt viszont tudom, hogy nekunk egyik kengurut sem ajanlottak ujszulott kortol, csak 3-4 honapos kortol!

Kaptam malnalevel tea helyett Evening Primrose olaj kapszulakat (bocsi a magyar nevrol fogalmam sincs). Ezt a mehszaj puhitasara ajanljak a terhesseg utolso honapjaban. Hallott valaki mar rola? Tapasztalat esetleg?

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Fenix,
Igen, mi megcsináltunk magunk, azaz Tesóm, Ő nagyon ügyes. Pakolni meg az egész család segített, Anyu takarítani mert hát nekem feküdni kellett.

Dijcsi,
nem szeretnék panaszkodni, de hát én sem nagyon tudok már aludni. Még eléggé fent van a hasam, így a gyomrom a torkomban, és álandóan ég. Nappal meg szinte minden mozgásra bekeményedik. :D Apránként készítem össze a baba cuccait, így nem megerőltető. Próbálom még hasznosan eltölteni a hátralévő időt, babazenét hallgatunk, és néha felolvasok hangosan. Ez nagyon tetszik Blankának.

Utánanéztem a támogatásoknak. Az egyszeri anyasági támogatás (58OOO Ft-, ) mindenkinek jár, ez állami tám. Az önkormányzat ezen kívül még adhat, de ez nincs mindenhol.

Rekanna, igen, nekem mondta a doki, hogy nem szabad fürdeni, ha már nyitott a méhszáj. (mármint ülőfürdő) De ne aggódj, amíg nem tudtam róla, én is fürödtem.

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!
Most vettem észre a vonalzómon, hogy "már csak" 100 napunk "van hátra".
Istenem, de gyorsan telik az idő!

Remélem ez a 100 nap is nagyon hamar el fog telni, mert alig várom, hogy a picurimat a kezemben tarthassam!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Sziasztok!

Tegnap a "Csak csajok"-ban (RTL reggeli műsor..) volt egy "szakértő" csajszi. A szülés utáni regenerálódásról volt szó.
Namármost közölte,hogy azonnal a szülés után,tehát már a szülőszobában kezdjük el tornáztatni a gátizmokat..
Na,ebből 100%-ra megállapítottam,hogy nemhogy nem szült a drágám,de még csak fogalma sincs,milyen. Merthogy "a gátseb duzzanatát az csökkenti..." Én úgy emlékszem,hogy a duzzanat eleve csak másnapra alakul ki,de hogy én még véletlenül se szerettem volna tornáztatni a gátsebet........, hát,lehet,hogy nem vagyok elég mazochista...?? :shock:
Úgy szeretem az ilyen kedves,okos tanácsokat!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Lányok Boldog 100. napot azoknak a mamiknak akik ma 100 naposak :D
Vendég
 


Sziasztok lányok! :)

Gratula a 100 naposoknak! :) Már nem sok van vissza! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Ma reggeli pocikép! :)

Kép

Kép
elizabeth25
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: