Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tusi, én csak felnőtteknek való probiotikum készítményeket ismerek, patikában szoktam venni. Nekem a Lakto7 jött be, de lehet, mind egyformán jó. De Era írt egyet az előző oldalon, ami gyerekeknek van.

Csabi sem kel már éjjel, de nálunk a hűvös idő volt az oka. Amióta 25-26 fok van megint a lakásban, nem ébred éjjel. 24 fokban kelt, pedig kezes-lábas volt rajta. csakhát a paplan az valahogy mindig alatta van, és nem rajta.

Kevesen írunk? Legalább győzöm esténként elolvasni. Mégis, mit vártok ilyen jó időben, nyári szabadságok idején, 8 hónapos gyerekek mellől? Szerintem szeptemberre visszajönnek a többiek is. Egyedül a Monától várom, hogy írjon már végre pár sort nekünk, hogy mi van velük.

A fotókról meg nem lehet eleget írni, hogy milyen jópofák. Berti a lépcsőn, Bazsi a dömperben, Zitus meg a kempingszékben... elmehettek fotósnak! 8)

Csabi súlya: hát Tusi, énszerintem is keveset eszik, de nem eröltetem belé. 50-60 gr gyümi után már csak a kanál kell neki. Főzelékből 80 gr körül eszik, egyedül a reszelt sajtos krumpliból szokott többet enni. (Awassi tehénsajttal, nekem az a kedvencem, de neki is bejön.) Meg tápiból sem viszi túlzásba. Mindent szívesen eszik, de egyszerűen nem kell neki több. De ha heti 100-110 gr-ot hízik, az elég nem? Most 7150 gr. Szerintem jó ez így.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Sziasztok,

bekukk.

gratula a zebrához :)

Ma strandon voltunk, Roli és Kitti is nagyon élvezte.

Barnusanyus, nagyon édik a gyerekek :)

Zita is csodaszép!

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!
Gili gratula!
Gyereknek probiotikum patikában normaflore.
Helyzetjelentés Gigiről: feláll, felül, mászogat...mindet nagyon szépen! Habababa mama papa guuuuuuuuuuuuu hangokat ejt.
Tusi jöttök ma? Hívj!
Viki ma jöttök haza?
Tényleg mi lehet a többiekkel?
Mi nem eszünk sokat! Egy nap kb 400ml táp és másfél üveg bébiétel. amit főzök még mindíg nem eszi meg. Tegnap joghurtot evett, benyomott egy egész pohár actíviát.

Kép
nyafi
 
 

 
 

Gili!

Gratulálok én is, azért az esetek nagy százalékában nincs semmi gond, úgyhogy csak pozitívan. Én csomó embert ismerek innen a babanetről akik simán kihordták a terhességet szptatás alatt, vagy még az is szokott lenni hogy a baba magától abbahagyja, mert megváltozik a tej íze. De ha nem akkor szülés után lehet kettőt szoptatni :D Arra figyelj hogy szopi közben nem e érzel méhösszehúzódást, görcsöt.

Nyafi!

Akkor már Gigi is nagyon ügyes.

Drienn!

Úgy látom ez a kisgyerekkoros időszak az amikro az ember több tesztet csinál, mint amikor a babaát tervezte :lol: Mert ez a mensi úgy be tud kavarodni...nekem szülés óta most először jött meg pontosan, 28 napra, pedig már 3,5 hónapja nem szoptatok. Mondjuk nekem a szoptatás alatti gyógszer kavart be szerintem, azóta meg nem is szedek semmit, de most hogy beállt végre normálisra el fogok menni feliratni valamit, mert így én is állandóan izgulok.

Tusimi!

Nagyon ügyes vagy az alvással. Lehet nekem is kéne valamit csinálnom, mert az egy dolog hogy kel hajnal 2 körül enni, de ma éjjel felkelt 4-kor is és 1/4 6-ig nem aludt vissza, ebből az utolsó 20 percet azt üvöltötte. Mondjuk szerintem nem enni akart mert végül 8-kor kelt és 50 ml tápszeren kívül ma még semmit sem evett, egyszerűen most az tetszik neki hogy éjjel alszik 7-8 órát aztán felkel, fent van 2 órát és utána átaludja még a fél délelöttöt. És mivel tgenap este 9-kor már aludt, így hajnal 4-kor akart felkelni.Férjem persze mondta etessem megm de mondtm hogy ki van zárva, a hajnal 2-es evést is ki kéne hagytani vele már.
Viszont én ezzel a suttogós felveszem leteszem dologgal nem tudtam mit kezdeni, mert Berti 4-től 3/4 5-ig elgagyogott az ágyában, nem mondanám hogy sírt, csak elvolt, aztán elkezdett ordítani, akkor viszont már hiába veszem fel az ölemben is hisztizik. :roll: Végül kibalhézta magát és utána bealudt az ágyában.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nyafi, megyünk persze, majd hívlak előtte. Tib 5kor végez, utána.

Manó!
Az ő korukban már nincs felvesz rész, csak letesz.
Zitánál is volt úgy, hogy felébredt, majd kb. negyed óráig elénekelgetett az ágyában, állt és minket bámult persze. Aztán már hangoskodott, de az is csak játékból, majd amikor elkezdett nyűglődni, akkor lefektettem. Mire ő felállt, én visszatettem. Megint felállt, persze ilyenkor már bőg, én megint vissza. Na ez 50X. minimum, de inkább több. Felvenni, csak akkor kell, ha fekszik a hátán vagy áll, midegy, te nyújtod felé a kezed, és ő is, különben csak dobálja magát a kezedben, Zitánál így is volt. Amikor már nagyon bőgött, nyújtottam felé a kezemet, mire ő dühből rácsapott, és még jobban bőgött :D Tudod nem egy bújós fajta, bár már az is sokat javult, már nincs hiányérzetem. Néha azért megpróbáltam fölvenni, de csak ordított, és feszítette hátra magát. Úgyhogy maradt a letesz, ill. sokszor úgy tettem le, hogy egy picit azért megemeltem, és az arcomat hozzányomtam az övéhez. Ez kicsit megnyugtatta. Az első éjjel 1 óra alatt, a második éjjel kb. 40 perc alatt tudtam visszarakni, de a nagyon üvöltés ennek a fele sem volt. Úgy gondoltam egy hét alatt leszoktatom az éjszakai felkelésről, fel is vérteztem magam rá, de csak két éjszaka kellett :D Mondjuk nekem nem kelt hetek-hónapok óta, csak egy pár napja kezdett el fixen ébredni, előtte rapszodikus volt, de tény hogy a költözés óta nem voltak olyan jók az éjszakáink.
De most nem ébred éjjel és ez annyira de annyira jó, megérte azt a két "éjszakát" (csak 1-1 óra volt) rááldozni, most nyugodtan alszunk reggelig, ma már csak 7kor kelt, remélem erre be is áll. És azon sem aggódom, ha egyszer egyszer újra megébred éjszaka, mostmár tudom mit kell tennem, etetni nem fogom az biztos.

Ha valaki megpróbálja ezt a módszert fel kell rá készülni, hogy nagyon nagyon nehéz, magánkívül ordítani fog a gyerkőc, és eltarthat egy hétig is, vagy tovább, mire leszokik az ébredésről, de napról napra egyre hamarabb fogja föladni. A lényeg hogy nekünk nem szabad föladni, higgadtnak kell maradni, biztos hogy eredményt fog hozni. Mindennap újra elolvastam ezt a részt a könyvből, hogy erőt merítsek, szükségem is volt rá. Fizikailag is nehéz, a derekam még most is érzem.

Mondjuk még nem tökéletes azért az alvás dolog, mert nap közben rövideket alszik, nyűgös is sokszor emiatt, de legalább már nem ordít ha beteszem az ágyába. Küzd a kis drága, látom, hogy aludni szeretne, forgolódik, össze vissza, de nehezen megy neki (én is ilyen voltam gyerekkoromban, sokszor órák alatt aludtam csak el...). Szóval csak úgy otthagyni nem lehet, vissza kell mindig fektetnem és rá kell tennem a hátára a kezemet, amíg el nem alszik. Majd fokozatosan megpróbálom erről is leszoktatni, hogy önállósodjon, de egyenlőre igényli a jelenlétünket, és nekem már ez is nagy eredmény. Az éktelen ordításai nagyon sokat kivettek belőlem, tuti őszültem közben egy csomót :D

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusi!

Jaaa, értem, akkor ezek szerint jól működik a gyerekem :D Nálunk is így volt, állandóan visszafektettem. Mondjuk ln az egy negyed órás evésébe még beletörődtem, de még egyszer tuti nem adok neki enni. Igazából azon még gondolkodom hogy azt az egy evését is megpróbálom leállítani, de az nála úgy működik hogy nem kel fel (mint most a hajnal 4-esnél) csak csukott szemmel sír és eszik alszik is tovább. Ha nem etetem meg sem balhézik, csak cumival visszaalszik, csak egy óra múlva akkor újra sír csukott szemmel és óránként adogathatoma cumit, ezért szoktam inkább megetetni.De ezt a felkelek, állok a kiságyban nagyra nyílt szemekkel balhét ezt nem tűrőm :twisted: :D

Amúgy is azt hiszem itt az ideje szigorúbbank lenni vele, 9 hónapos,abban az értelemben hogy eddig az volt hogy akkor vittem aludni ha álmos volt, megvártam amíg elálmosodott és így még mindíg nincs napirendünk, egyik nap ilyen lesz másik olyan, és nagyon nagy eltérésekkel. Volt olyan hogy úgy jött ki hogy délután 1/2 6-kor bealudt és 1/2 8-ig aludt, aztán meg 11-ig kuruttyolt nekem fent. Szóval msot próbálom letenni nappal is, nem csak ha látom hogy már alig bírja nyitva tartania szemét, hanem ha én úgy gondolom hogy alvásidő van. Ma is pl 8-kor kelt, 1/2 12-kor elvittem aludni, otthagytam, kicsit nyűglődött de végülis elaludt, most kelt. Nem mondom hogy így nem nehezebb, de azt hiszem ideje átvennem az irányítást ebben. Arról nem is beszélve hogy nappal is pár napja nagyon rosszul viselkedett, állandóan jön utánam, nyűglődik, sír, nincs el mint eddig, szerintem nagyon kell már neki a megbízható napirend. csak ne lennék én is olyan szeleburdi :roll: A lányommal is ez a baj hogy őt is mindíg szabadjára engedtük, most meg szívok vele hogy 11-kor még bőgve megy aludi és reggel alszik 9-ig, így egymásra semmi időnk a férjemmel.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


sziasztok!
ne hari, hogy bepofátlankodok, csak lenne egy kérdésem: szopi alatt teljesen biztonságos a nemi élet? vagy ne legyünk olyan bátrak? mi a véleményetek?

köszi előre is

Kép
Kép
eyi
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem elszek,megyünk a Balcsira pihenni egy kicsit.
Képzeljétek a Levi 4.napja átalussza az éjszakát. :D
Nem tudom,hogy apának az érdeme vagy a 2db ágyrácsvédőnek(így nem veri be a fejét). :D

Megyek is pakolni mert még semmit nem pakoltam be és reggel indulunk.

Vigyázzatok magatokra és a babókra.

Jó éjt

Sziasztok

Szilvi

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Szia Eyi!

Szoptatás alatt nem biztonságos, mert bármikor lehet peteérés és menstruáció is. Pontosan azért, mert a szoptatástól kiszámíthatatlan, egyszerű teherbe esni. Ezzel szemben sok nőnél előfordul az, hogy egyáltalán nincs peteérése, mialatt szoptat. Tehát nem tudni. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


elszek=leszek :oops:

Kép

Kép
szilvi17
 
 


elszek=leszek :oops:

Kép

Kép
szilvi17
 
 


lányok, köszi szépen a gratukat :)
igen, terveztük, ill úgy voltunk vele, hogy múlkor se jött össze olyan könnyen, nekilátunk, aztán az sem baj, ha Eszti 1 éves kora körül sikerül.. hát ehhez képest elsőre :oops: :D pedig igazán nem voltunk sokat együtt apával, csak én egész jól megérzem a pé-t igy könnyű dolgunk volt :)
Eszti valóban választja le magát, de már kb 1 hónapja, szóval nem emiatt, este már egyáltalán nem hajlandó szopizni, elfordul, szoktam neki pótlásként tápszert adni, már annyira megszokta, hogy már egyből azt kéri, mert az nyilván jobban jön, este nincs sok tejem, és luta küzdeni
de reggel direkt nincs pótlás, igy tudja is, hogy vagy cici vagy semmi :) szóval most reggel rendesen szopizik, utána délután mégegy olyan közepes adag szopi, és ennyi.. hát meglátjuk..
dokihoz majd csak 2-3 hét múlva akarok menni, hogy tényleg látsszon már valami, különben csak idegeskednék..
bocsi, hogy nem reagálok semmire, csak holnap is megyek be dolgozni és elég fárasztó :( most már megyek is lefeküdni
jóéjt!!

Kép
gili
 
 


na, közben végigolvastalak titeket
Anika, én úgy látom már ti is próbálkoztok ugye? mikor kéne megjönnie? tök jó lenne, ha nálatok is jönne a kistesó!
Tusi, hú, ez az altatás nem lehetett egyszerű, én is olvastam ezt a suttogósban, de reméltem, hogy nálunk nem kell alkalmazni (koppkopp) nem is kellett mert gyerekem ritka jó alvó, 1 kezemen meg tudom számolni hányszor kelt fel eddig összesen éjszaka.. :D
ha a kistesó is ilyen lesz, nincs miért aggódnom :D
na, most már tényleg itt se vagyok
pááááá

Kép
gili
 
 


Ágnes

Ha Csabi ilyen szépen hízik, akkor tényleg kár aggódni. Szerintem az a fontos, hogy ne stagnáljon és ne fogyjon.

Gili
Hát igen mondhatjuk, hogy nem védekezünk, de mint írtam, hogy nem sűrűn vagyunk együtt mostanában. :oops: A gyerek sokat kell éjjel, aztán meg egész nap velünk van, még nem adtam oda senkinek. :) 1 hete késik, de szerintem nincsen baba. Remélem hamarosan lesz, mi is szeretnénk, ha a gyerek egy éves orában útnak indulna. Szerinted mennyire fontos a tesztet az első vizelettel csinálni?
én nem érzem a peteérést. Mi történik olyankor? Fáj az alhasad? Ezentúl figyelem én is. :)

Szilvi
Jó nektek!

Manó
Hát igen, nekünk sincs időnk egymásra. Sajnálom is a férjemet. Apor is csukott szemmel szopik éjjelente többször, szinte alszik közben. Amikor egy hónapban 5 dekát hízott, akkor is szopott vagy 3-4szer éjjel, úgyhogy egyelőre nem vonom meg tőle. Igyekszem betartani azt, hogy kap egyszer gyümölcsöt, egyszer főzzeléket, aztán időnként este tejpépet, ezen kívül annyiszor szopik ahányszor akar. Egyre jobban ki tudja fejezni, hogy mit akar. :) Napirendünk nekünk sincsen. Én akkor viszem aludni, mikor ásít és dörzsöli a szemét.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Anita!

Amíg csak egy gyerek volt nem volt gon, Emma mindíg későn elalvós volt de reggel durmolt 9-ig minimum de volt hogy tovább, szóval legalább a reggelek a mieink voltak :D De Berti meg épp fordított, viszonylag korán alszik és korán kel. Na ez így aztán :roll:

Egyébként tényleg megbolondulok tőle, felkel és semmi mást nem csinál csak a lábamba kapaszkodva sír nyafog egész nap. De ha felveszem sem jó. Mi a fene történt az én jól elmolyolós, eljátszós gyerekemmel? :evil:

Eyi!

Hát én nem egy esetről hallottam amikro szopi alatt lett új baba, szóval nem egy 100%-os módszer.

Anita!

Én Berti előtt mértem a hőmérsékletem reggelente, ha eszembe jutott, nem túl komolyan, csak sima hőmérősvel és simán hónaljban és létszott mikro volt PÉ. Mondjuk én azért mértem mert kisfiút szerettünk volna :oops: :oops: :oops: Na nem annyira hogy hű, meg ha ha lány lesz, de akartam egy plusz sanszot adni a fiúnak ezért néztem. És bejött 8) Itt dörög az ég :shock:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Na, igen, én sem mertem kockáztatni:-)))) pedig Barninál 7, Bazsinál 8 hóig nem jött meg.

Hu, nem emlkészem már ki kérdezte a diétát, talán Drienn? :) én a 90 napost csinálom, Gastroyaltól rendelem, drasztik kicsit, néha éhen akarok halni, de kibírható. Viszont egyre több szar kaját kapok, ugyhogy ezért felesleges pénzt kidobni, inkább megcsinálom én. A férjemnek sem izlik már, ugyhogy még megpróbálok máshonnan rendelni, így nyáron jó lenne még nem a konyhában tölteni az időt, utána meg főzni fogok.
Ja, és tejcsi ugyanúgy van a diétától.

.....
pont most hozták a kajót, és mondtam nem fogok rendelni, mert nem jó, és adott másik lapot, amit szintén ő szállít, állítólag sokan panaszkodnak a gast.ra ez pedig jobban szeretik. Meglátjuk:-)))) joebéd.hu

Tusi, nagyon ügyi vagy, én nem tudok ilyen lenni,,, Barninál próbáltam annó, de nem vált be, hiába aludt el egyedül az éjszakai ébredések megmaradtak, és ha éjszaka hagytam sírni, akkor annyira bepörgött, hogy 1 ó sírás után, nem lehetett lenyugtatni, csak nagyon nehezen... szóval sztem ez is olyan gyerekfüggő dolog, mert van akivel ezt meg lehet csinálni, van akivel meg nem, és ez hetekig én nem tudnám hallgatni, mert akkkor tuti be is diliznék
:D
Balázs viszont most csak 1* kelt :D ezt most nem tom minek köszönhetem, de tegnap rengeteget sétáltatták a pesztrák, körbe járta az udvart, ugyhogy lehet jól elfáradt:-)

Tegnap a barátnőméknél földet hordtunk, így a sárcok eljátszttak, du meg itthon vágtam a füvet, ők vigyáztak rájuk, ma meg mindjárt esik, ugyhogy ma lőttek a fűvágásnak... nem is baj, hulla vagyok, régen lapátoltam már ennyit:-)))

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Banyus!
Félreérthető voltam? Nem hagyom sírni soha, max. nappal egy-két percet, éjjel annyit sem. Ott vagyok mellette, nyugtatom, beszélek hozzá, megérintem, megsimizem, visszafektetem (magától még mindig nem tud, pedig már 3 hete áll), szóval nem hallgatom passzívan, hogy sír. Zizinél sem működik a sírni hagyás, pillanatok alatt behergeli magát, és aztán nincs ember, aki megnyugtatja. Komolyan mondom, hogy jobb lett a kapcsolatunk az elmúlt egy hétben, látom a szemén, ahogy rám néz, olyan érzésem van, mintha jobban kötődne. Van, hogy csak néz-néz rám, majd édesen, kedvesen, meghittem elmosolyodik és valami lágy kis hangot ad hozzá, mintha azt mondaná szeretlek :D Fú ez tök giccses lett :D Tiszta hülye vagyok amúgy, tegnap megnéztem egy felvétel, amin pár hetes volt, és tehetetlenül feküdt a mellkasomon, és csuklott. Annyira picike volt, és annyira másképp nézett ki, hogy szinte rá sem ismertem. Bőgtem rajta vagy 5 percig, alig bírtam abbahagyni... :) na ilyeneket sem csináltam lánykoromban.

Visszatérve az altatásra, mint írtam két napig tartott csupán, de bírtam volna tovább is. Tegnap nap közben nagyon klasszul aludt 3,5-4 órát összesen, hátha ez is egy jel, hogy visszaáll az alvása, régebben iszonyú jó alvó volt. Ma reggel felébredt f6kor, de nem adtam neki enni, kb. 15 perc kellett, hogy visszaaludjon, igaz az a 15 perc bőgős volt nagyon. Az előbb kb. 5 perc kellett, hogy letegyem, és kb. 3X kellett csak visszafektetnem, szóval higgyétek el nekem, hogy működik.

A napirendre akartam még reagálni. Hogy mennyire de mennyire másképp neveljük a gyerekeinket! Én abszolút napirend hívő vagyok, nagyjából hasonló időben (+- fél óra) eszünk, sétálunk, fürdünk, fekszünk és régebben aludtunk is, ez ugye most még gyúrás alatt :D Az elmúlt pár hétben, amikor kicsit ziláltabbak voltak a napjaink, akkor én is és Zizi is ziláltabbak voltunk, sokkal többet nyűglődött, nekem meg állandóan fekete karikák lógtak a szemem alatt, szörnyen fáradt voltam, egyáltalán nem volt jó se nekem, se neki. Most, hogy megint rend van sokkal jobb mindenkinek. De nem mondtam újat, biztos emlékeztek, hogy újszülött korától ezt a nézetet képviselem, és Zitánál, kezelhetőbb, kiegyensúlyozottabb babát el sem tudtam képzelni. Pedig nehezen indult, ez nekem abszolút visszaigazolás. A költözés kavart be, meg a robbanásszerű mozgásfejlődés, de már rendeződünk, ez nekem nagyon fontos, és a gyereknek is kell az állandóság.

Tudom, hogy sokakat nem zavar, hogy éjszaka többször kel a gyerkőc, hát engem piszkosul zavarna már ebben a korban. Ha szopizna, max 1 éjszakai szopit el tudnék képzelni, de többet nem hiszem. Nekem is szükségem van pihenésre, a férjemnek is szüksége van rám, én nem is értem ti hogy bírjátok szuflával.

Na dugulok. Nem tudom jövök -e még, mert szombaton utazunk 1 hétre Balcsira, remélem jó idő lesz, és Zitus is élvezni fogja.

Ja Banyus, neked akartam még, hogy én az Interfood-tól rendelek, nagyon fini, mindenki dicséri és az árai is jók. Mondjuk nem tudom, hogy felétek terítenek e. Van mindennap 2-2 Inter500 és wellnes kajája, előbbi 500 utóbbi 600-700 kalóriát tartalmaz. Tib mindig ezeket eszi, és már egy csomót fogyott.

Kép
Kép
tusimi
 
 


A ma reggeli visszaalváshoz még, mert nem volt egyértelmű, hogy nem hagytam magában sírni természetesen. Szokásos módszerrel fektettem vissza, az volt 15 perc bőgés.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Tudtátok, hogy a pelenkát és a bébiételt is el lehet számolni egészségpénztárban? Én eddig csak a tápszerről kértem számlát. :cry:

A Gastroyal szerintem is egyre romlik. Decembreben még nagyon meg voltam vele elégedve, az árával is, a mennyiséggel is. De már én sem rendelek 7 napra, csak kevesebbet.

Fiú/lány: állítólag a vegetáriánusok nagyobb arányban szülnek lányt. És aki sok húst, szénhidrátot eszik, azoknál picit magasabb a fiúk aránya. A BBC-n volt egyszer egy riportban.

Ti a banánt hogy adjátok a gyereknek? És aki ad kekszet, az pontosan milyet ad?

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


:-) Bocsi Tusi, hmmm azt hittem azalatt égtelen órdítás van, mert nálunk az volt anno:-))) végülis mindegy mindketten ügyik vagytok!!!
Mit mondjak, azt hittem még Barninál, hogy ez mekkora porbléma, de mára egyáltalán nem tartom olyan nagy tragédiának. Hozzászoktam, megszoktam, majd kinövi,,, blabla ... örülök, ha jól alszik, reggel dünnyögök egy sort, és amikor rámnevet, elmúlik minden bajom:-))) és nem vagyok zombi, csak reggel szeretnék henyélni, de hát a dárga meg koránkelő...de nem baj, rájöttem a reggeli netelés helyett mennyi mindenre is tudok haladni :D nagyon bekényelmesedtem mióta nincsen alom :D
Tusi, jó nyaralást!

Ágnes, akkor nekem azért vannak fiaim :D :D :D
én a banánt felkockázom, az etető tálcájára teszem, és onnan elcsipegeti, kekszet szintén. Milupás vagy hipp kekeszet veszek neki.
Ma megevett majdnem egy egész pizzás fornettit :shock: egyedül, elmajszlizta, annyira édesen ette, hgoy nem volt szívem elvenni :oops:

na megyek, vár a szomszédasszony egy napozásra, srácok alszanak, kis nyugi van:-)

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Era
Hány kilónál tartasz? Nekem irtó lassan megy. :(

Tusi
Lehet, hogy igazad van a napirenddel kapcsolatban. Mint írtam a szilárd étkezésnek nálunk is van napirendje, de a szopizásnak nincs, amikor igénye van rá és akkor alszik, amikor álmos. Apor is jó baba, kivétel éjjel. :D Az a helyzet, hogy Apor nagyon rosszul alszik, ha jön a foga és olyankor a szopizástól megnyugszik. Ha Zita is rosszul viselné a fogzást, nem hiszem, hogy megtagadnád tőle.

Manó
a nemekről jut eszembe, hogy kértem a férjemet, hogy ne kérdezzük meg a baba nemét, de ő nagyon kíváncsi volt, talán a következőnél. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


KÖSZI A VÁLaszokat.még1 kérdés:hőmérővel hogy lehet befolyásolni, hogy fiú legyen?

Kép
Kép
eyi
 
 


eyi,
magával a hőmérővel nem tudod befolyásolni, azzal csak a pé-t tudod belőni, ha pé napján vagytok együtt, akkor nagyobb eséllyal lesz fiú, ha előtte kb 2 nappal, akkor inkább lány, de ugye ezt csak utólag tudod meg..
van még az lh teszt, az is egy elég jó találmány, de ebbe nem mennék bele, mert éhes a gyerekem, megyek etetni..
amúgy én a helyedben kicsit körülnéznk a neten, mert erről azért van elég szakirodalom..

Anika, a pé nálam ilyen alhasi nyomás, nem fáj, de azért elég kellemetlen is tud lenni, és kb 2 napig tart, szerintem akkor van pé amikor épp elmúlt..

Kép
gili
 
 


Gili

Holnaptól komolyabbra szeretném fogni a fogyókúrát, úgyhogy én is tesztelek egyet előtte. :)
Majd leírom az eredményt.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk haza, irdatlan fű és gaz van a kertben, úgyhogy túl sok időm nincs írni. :(

Képzeljétek Bence tegnap felállt a kiságyba kapaszkodva. Utána meg ügyesen leült :). Egyébként nagyon jól van, szépen kúszik, dumál, stb. Ma megyünk szurira, úgyhogy leméretem majd a dokinénivel, aztán írok adatokat.

Napirend: Tusimivel értek egyet. Mondjuk a séta nálunk nincs időhöz kötve (a Balcsin volt, de itthon nem olyan kivitelezhető).Én már az elejétől kezdve igyekeztem körülbelüli időpontokhoz igazítani magunkat, megőrültem volna, ha nem tudom, hogy mikor mi következik. Pedig alapvetően magammal szemben nem vagyok ennyire napirendes, sőt. Nagyon könnyen változtatok programot, stb. De a Bencénél egyértelmű volt számomra, hogy erre van inkább szüksége. De be is vált egyenlőre.

Gratula a kisbabához Gilinek! :D

Kép
vargaviki
 
 


VViki!
Milyen szurira mentek? De jó, hogy itthon vagytok! :) Igaz, mi meg holnap lépünk egy hétre, sebaj egyszer csak összetalálkozunk, ha el nem költöztök addig. Tényleg, vannak biztató kilátások? A húgom kb. 20 lakást nézett meg az elmúlt hónapokban, és egyre kiábrándultabb. Igaz neki elég kevés pénze van, meg picit béna is, nem csekkolja le eléggé telefonon a lakásokat és sok olyat is megnéz, amit már telefonon keresztül is ki lehetett volna rostázni. Remélem ti több szerencsével jártok.
Bence nagyon ügyes kissrác!
Ti nem pityogtatok, amikor először felállt, meg csinált nagy dolgokat? Én persze, hogy igen, csak nézem-nézem az én ügyes örökmozgó kislányom, és eszembejut, hogy még csak most született...és miket tud már.

Anika!
Biztos igazad van, hogyha az ember szoptat, könnyebben odadobja a cicit... bárcsak szoptathatnék még. Mindegy, most se cici, se tápi nincs éjjel, csak én - a szőrös szívű anyaállat :D

Eyi!
Erről én is hallottam, hogy a peteérés napján nagyobb valószínűséggel lesz, fiú, ez a sp-k gyorsaságával van kapcsolatban asszem. A fiú sp-k gyorsabban érnek célt :D Nekem fogalmam sincs, hogy mikor van pém, én hőmérőztem is annó, de nem sok minden derült kis számomra belőle. Nekünk az volt a taktikánk a férjemmel, hogy 3 naponta együtt legyünk. Jó volt, mert amúgy hajlamosak vagyunk elkényelmeskedni... :oops: hiába öregség, ellenben ha visszagondolok a 20as éveim elejére...

Banyus!
Majd ha legközelebb személyesen találkozunk, elmondom rendesen ezt az alvás dolgot, mert most már én sem értem :)
Most nincs alom? Csak a felnőttkutyusok? Ezt a lazaságot kérem.

Ágnes!
Én üvegreszelőn próbálom reszelni a banánt, több-kevesebb sikerrel, végén még a kezemmel és a kiskanállal is nyomkodom és úgy adom. Zita nem nagyon rág még, amiatt vagyok kénytelen bíbelődni. Bár tegnap egy kicsit darabosabban adtam, és ette úgy is. Igaz a banánt annyira imádja, hogy egyben is képes lenne lenyelni.
Keksz: reszelt háztartási keksz, belekeverem a gyümölcsbe

Kép
Kép
tusimi
 
 


Lányok történelmi pillanat. Zizi elaludt EGYEDÜL!!!!!!!!!!! Anélkül, hogy ott álltam volna fölötte, brühühüh sírok örömömben. Nem is emlékszem rá, mikor volt ilyen utoljára. :D :D :D :D

Kép
Kép
tusimi
 
 


sziasztok

hazaerkeztunk a tengerezesrol. Sok idom nincs irni, olvasni, mert ki kell pakolni a rengeteg cuccot.
Azert kepeket teszek fel. Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


utazas

Kép

a part

Kép

apaval a vizben

Kép

mosoly

Kép

nagyival

Kép

anyaval

img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1217598483.8096.jpg[/img]

zsofi

Kép

zsofi

Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


anyaval meg egyszer

Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


Sziasztok!

Meli
Nagyon szépek a képek, ha minden igaz mi is eljutunk oda jövőre.
Most vasárnap GYergyóba utazunk és ott leszünk 1 hetet a Gyergyóújfaluban élő barátainknál.

Tusi
Ügyes vagy! Aranyos volt amit írtál. :) És eredményesnek tűnik nekem ez a minden 3. nap. :)

Gili
Nekem negatív. No mindegy, majd legközelebb. Legkésőbb feruárig jó lenne a kistestvért útnak indítani. :) Apor az első hónapban összejött :) lehet a másik babával nem lesz ennyire könnyű dolgunk.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anika

Nagyon jo volt a tengeren. Mi Mamaian voltunk, itt nagyon tiszta a part, de vannak helyek, ahol panaszkodnak az emberek, hogy nem takaritanak rendesen. Apor kibirja az utat?
A tenger fele nem volt bajom a gyerekekkel, annak ellenere hogy 500 km-t mentunk, a megallasok miatt 9 orat vett fel az ut. Visszafele viszont Mark vegig nyugolodott, igy egy kisse nehez volt hazafele az ut. De megerte. Vittuk magunkkal a nagyit, igy neha 1-2 orara meg tudtunk logni a gyerekektol. Markot egyaltalan nem kavarta meg az utazas.

Kép
Kép
meli78
 
 


Meli

Apor egész jól bírja az utazásokat, de mindig vn 10-20 perc nyűgölődés. Dunaújváros és Temesvár között 4 óra maximum az út. Most pedig Temesvár és Gyergyó között sokkal több lesz. Kiderül, remélem nem lesz gond. Az úton szoptattad Márkot? Apor nem hiszem, hogy hajlandó lesz kocsiban, lehet lefejem neki és pohárból megitatom.

Holnap én is elutazom, egy hét múlva jelentkezem. Addig még lehet, hogy írok, ha lesz mire reagálni. ja, és Apor meggyógyult pár nappal ezelőtt végre. Jót fog tenni neki a nagyvárosi levegő után a székelyföldi levegő. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anika

Igen, Mark szopott 2x az uton, de ugy, hogy mindenkit kipakoltam a kocsibol, hogy siri csend legyen, mert maskepp nem hajlando.
Szekelyudvarhely fele nem lesz utatok?

Kép
Kép
meli78
 
 


Meli
Úgy tudom, hogy igen. :) Holnaphoz egy hétre. Dávid Alpárral fogunk találkozni ruhakészítés céljából. :) Ismered?

Azt hiszem nekem is ezt kell majd tennem. Mostanában Apor csak akkor kér cicit, ha aludni akar. Reggeltől délutánig jól elvan nélküle, majd a délutáni alvás előtt szopik, általában ébredéskor is. akkor este és éjjel és reggel, napközben nem, dehát az út hosszú, biztosan lesz rá igénye.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


sajnos nem ismerem. Milyen ruhakat keszit?

Kép
Kép
meli78
 
 


csak atutaztok a varoson vagy tobb idot is lesztek Udvarhelyen?
Esetleg talalkozhatnank.

Kép
Kép
meli78
 
 


Igen, köszönöm, jelentkezem ha több időt töltünk. :) Esetleg, ha privátban küldenél egy telefonszámot. Azt hiszem székely ruhákat, bocskait, magyar ruhákat. Az esküvőnkre kell. Volt már esküvőnk, de csak polgári Dunaújvárosban, a templomi esküvő és a keresztelő itt lesz Temesváron szeptember végén.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


iwiw-en atkuldom a telefonszamomat. ha van idod talalkozni, csengess meg.

Kép
Kép
meli78
 
 


jo utat es vigyazzatok magatokra!

Kép
Kép
meli78
 
 


Sziasztok!

Meli, klassz lehetett a tengerparton. Most már így a nyár vége felé én is úgy lemennék a Balatonra. Csak nekünk nincs kocsink, és vonattal még nem tudnék lecuccolni. De ha a párom meg tudja valamelyik haverját kérni, hogy levigyen minket, akkor megyünk! Jó lenne nekem is, a gyereknek is némi változatosság.

Azért teszek fel én is képeket: :wink: Csabi imádja a hintaszéket hintáztatni.

Ágnes

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
agnes2000
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk a RÉMálom nyaralásból... Alsópáhok jó hely, tetszett is (volna), ha nem azzal indítunk, hogy Hanna hétfő reggel indulás előtt belázasodik. Ugyhogy hétfőn dokinál kezdtünk. Mondta, hogy kicsit pöttyös a torka és vírusa van, de nyugodtan induljunk el, csak maradjunk napi kapcsolatban.
Ugyhogy lementünk Páhokra, de estére már elég szépen felment a láza 39 fokra (popsiban mértem mindig neki, ott volt ennyi, szóval az kb 38,5 ugye). Ugyhogy folyamatosan panadoloztuk. Kedden napközben végig 38-38,5 között volt, de elég jó kedvű volt. Azért nem jöttünk haza, mert itthon még nyüfisebb lett volna, ott legalább elvolt azzal, hogy messziről nézte a gyerekeket (ezt nagyon szereti :) ). Szerdára 39-39,8 között volt a láza, folyamatosan beszéltem a dokival, hogy mi legyen, ő mindig mondta az itinert, ugyhogy maradtunk, de szerda este ott voltunk, hogy na kész, ha a hűtőfürdő és kúp után nem megy le a láza, akkor most indulunk haza. De szerencsére lement, ugyhogy csütörtökön már orvosi javaslatra fürödtünk 30 fokos vízben és élvezte is. A csütörtöki nap már szuper volt, de ugye pénteken meg indultunk már haza :? Valszeg ez a 3 napos láz volt, mert most meg pöttyös Pankám van :)
Ááááá... kész voltam, úgy jöttem haza nyaralásból, mint akit agyonvertek... :)

Alsópáhok meg egyébként jó hely, de sztem nagyon lehúzós. Nem tetszett, hogy egyáltalán nem volt sem légkondi, sem semmilyen hűtési lehetőség a szobában, ergo kb 35 fok volt éjszaka. A másik ami nagyon nem tetszett, hogy félpanzió volt, mégis a vacsihoz ki kellett fizetni ha ittál egy üdítőt/sört/vizet. És egy capuccinoért volt pofájuk 700 Ft-ot elkérni... :shock: Sztem ennyit nem ér, mert ha van utazóágyad (amit mi ki sem használtunk, mert Hanna velünk aludt, mert folyamatosan néztem, hogy mennyire lázas... ), akkor szinte ugyanezek a feltételek egy sima wellness hotelban is megvannak (babamedence, etetőszék az étteremben). A gyerekprogramok lettek volna jók, ha már mondjuk 3 éves Hanna. Meg persze így a babausziról is lemaradtunk, mert addig nem akartam vízbe vinni míg esetleg fertőz... :?

Na ennyit a nyaralásról :) Majd legközelebb hátha jobb lesz. Bár apa azt mondta, hogy "még 2 ilyen kislányom és anyád letesz arról, hogy nyaralni járjunk", Hanna meg egy jó hangosat nevetett rajta, ugyhogy már nem bízom a jó nyaralásban :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Agnes!

Nagyon ügyes Csabi!!

Tusi!
Ügyes vagy az altatással! Bár töredelmesen bevallom én sem tudnám ezt végigcsinálni. De már rájöttem miért nem. Mert engem nem zavar, hogy el kell altatnom. Így meg ha nem érzi rajtam, hogy márpedig én ezt így akarom, akkor nem is fog úgy viselkedni :lol: Hanna enni nem kel éjjel, már csak egyszer egyszer felsír és akkor cumit kér, aztán békésen alszik tovább. LEgalábbis többnyire. Ha meg nem, akkor befektetem magam mellé, fordul kettőt, visszaalszik és beteszem vissza a helyére. Én már feladtam a szigorú elveket, mert rájöttem, hogy nem is tudnék ilyen lenni :)

Napirend. Hannának nagyjából van. Ő alakította ki magának, én csak követtem őt. Ami tuti, hogy felkelés után peluscsere, tápikaja. Aztán evések és alvások nagyjából azonos időkben, de ezt is csak érzésre, meg nem mondom, hogy hány körül eszik és alszik :oops: De a menet ugyanaz. Séta nincs, mert kertben vagyunk, teraszon vagyunk. Direktbe nem megyek vele sétálni a faluban, mert úgysem marad el babakocsiban 10 percnél tovább. Ami még fix, hogy 7-8 között fürdés és után az uccsó kaja 8 körül aztán alvás és reggelig nincs kaja. Elvileg. Néha (nagyon néha) felkel hajnalban (5 körül) és iszonyú keservesen elkezd sírni. Akkor kap tápit és szó nélkül alszik tovább.

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Meli lemaradtam. Hol voltatok nyaralni? SZép hely!! Nagyon szépek a lurkók! :D

Nyafi :( Akkor nincs barter. Akkor viszont ha szeretnél én tudok küldeni neked, csak írd meg melyiket szeretnéd.

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Na eldugulok, csak még egy.

Gili GRATULA!!! :D

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Agnes

nagyon ugyes csabi. Mark is a szamitogepes szeket szereti a legjobban. Kapaszkodik fel, felall, majd megall ugy, hogy csak 1 kezzel kapaszkodik, es nevet melle, hogy o milyen ugyes mar, hogy ilyeneket tud csinalni. Annyira aranyos, amikor valami ujat csinal egy napig orvend neki.

Babuci

Sajnalom, hogy nem sikerult a nyaralas. Mi a Fekete tenger parjan voltunk. A hely nagyon szep, a part homokos, nem sziklas, igy Zsofi is nyugodtan szaladgalhatott a sekely vizben. A viz sekely, nem melyul hamar, 200 m-re ha bementunk, akkor is csak derekig ert, mivel egy homoknyelv volt a vizben. Ez Mamaian van, mashol, pl. Neptunon 2-3 meter utan mar ellep a viz. A szobaban volt legkondi, huto, igy Zsofinak a tejet be tudtuk tenni a hutobe. Sajat furdovel, tusoloval volt ellatva. Minden nap takaritottak, igy Mark is nyugodtan maszkalhatott a padlon. Egy ejszakara kb. 15-16 ezer forintba kerult.

Kép
Kép
meli78
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
vargaviki
 
 


fotók a nyaralásról :D

Kép
vargaviki
 
 


Viki! Na végre itthon vagytok! :D Nagyon helyes a kép a napszemcsivel! Tudnál segíteni cd-t írni Babucinak?
Tusi! Jó nyaralást!
Meli! Még mindig szépek vagytok!
Babuci! Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült túl jól, de hidd el évek múlva ez majd családi legenda lesz!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Babuci, nagyon sajnálom :( legközelebb már csak jobb lehet! Képeket azért tegyél fel!
Viki, nagyon édi Bence képeken, mesélj nektek hogy sikerült a nyaralás? Rendben vannak az éjszakáitok, vagy még megébred a fiatalember:-)
Ágnes, nem semmi ez a kis srác:-) nagyon ügyike!
Meli, nagyon szép helyen voltatok, és nagyon tündériek a gyerkőcök!

Napirend, Balázsnak mindíg van menetrendje, órához kötött alvásai, kajálások is szinte mindíg ugyan abban az időben. De ha éppen közbe jön vmi, nem reklamál a programváltozásért.
:D
Pénteken először felült magától a szomszédban, persze én nem láttam, és azóta sem csinálta. :roll: állandóan sétálgatni kell vele, mert hisztizik, ha nem, és akkor is ha nem arra megyünk amerre ő akar :twisted: Rájött, hogy a szekrényajót jó nyitogatni :wink: Már teljesen tudatosan pápázik :D és egyre jobban kúszik előre. Ti sétálgattok velük, én ettől meghülyülök :?
Pénteken Barni elment a keresztanyjával Gyöngyösre, mert ő akart. Erre fél 12kor kitaláta, hogy "haza akajok menni" és sírt. A sógornőm beült a kocsiba, és gondolta, ha minden part szakad haza hozza, mert mi éppen szalonnát sütögettünk, és nem voltunk vezetőképesek. Végül hamar elaludt, és így vissza vitte. Másnap gondoltuk, talán okés lesz, de nem .... megint ordítás, haza akar jönni... erre apa elindult érte. Kersztanyja összerakta a táskáját, és a kisszobába tette a szőnyegre, erre Barni megnyugodott, és őrizte a táskáját, és elaludt a szőnyegen mellette :lol: Apja ott aludt, és ma délben jöttek haza.
Én nem normális kitaláltam, hogy kifestem a házat egyedül, és persze Barni segíteni akart ahogy haza jött, hát majdnem sikerült neki fejes ugrani a festékben. Viszont jelentem az előszoba, fürdő, wc, konyha kész, és még a glettelés is szuper lett, és most először csináltam ilyet, és rém büszke vagyok magamra :D persze olyan hulla vagyok, ki gondolta volna, hogy ez ilyen nehéz meló :?
na röviden, tömören ennyi törpént velünk 8)

többiek??? Mona, jó lenne már hallani felőletek!

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: