Új privát üzeneted érkezett!

Nanett!!
Mondtam mar, hogy gratulalok? Ha nem, akkor most nagyon, es mar alig varo rolatok a kepeket, es toled a beszamolot!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Fenix: Orult jol sikerult a felvetel, nezegesd egesz nap minel tobbet! Edes es tokeletes a kicsid!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


FENIX nagyon édi a pici babád :D mi si itt voltunk 4 D-n ahol te és nagyon jó minőségűek itt a képek. CSAJOK köszönöm mindenkinek a segítséget ,már 1 kicsit jobban vagyok :) remélem nem is lesz semmi baj. KINGA én okt 1-től vagyok itton és én nagyon sokat unatkozom mert apa sokáig dolgozik és egyedül vagyok, a napi programom a takarítás.Életemben nem takarítottam ennyit mint ebbe a pár hónapban ,apa mondta is olyan a lakás mintha valami takarítónő lennék :) Ti mit csináltok unatkozás ellen???
Vendég
 

 
 

Fenix, gyönyörű a kisbabótok! :)

Igen, én ajánlottam ezt a rendelőt! :) Mi is megyünk majd február 14.én , Valentín napon :), 19.20-ra......akkor leszek a 26. hét elején!

Kép
elizabeth25
 
 


Nanett: nagy gratula neked es a kicsi Dominikanak! Gyors felepulest es sok tejcsit kivanok, jelentkezz am amikor hazamentek!

Tenyleg elkepeszto mar mennyi babank van.

En ma voltam szuleselokesziton, nem mondtak semmi ujat :( , de ez ket napos talan majd holnap. A parom azert meglepodott egy-ket dolgon, ha masert nem azert megeri menni, hogy legalabb o is jobban "kepbe kerul". :D Szegenykem most jobban parazik mint en, kivancsi vagyok ki fogja tartani a masikban a lelket ha eljon az ido.....

bacsbern: remelem mar felhivtad a korhazat, ha nem mindenkeppen tedd meg, mar csak azert is hogy megnyugodj! Ezerszer jobb szazszor feleslegesen bemenni, mint egyszer nem amikor kellene... Sztem fognak felirni magneziumot, nem lesz semmi gaz.

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Bacsbern: sajnálom, hogy unatkozol, nekem tényleg jobb így!Végre tudom tartani a kapcsolatot a barátaimmal, meglátogatom a kismama és nem kismama barátnőimet, főzni tanulok, kint vagyok az építkezésünkön, kézműveskedem, pakolászok, nyelvet tanulok, internetezek, olvasok. Nekem épp a talkarítás maradt ki :oops: De majd annak is nekilátok :roll:

Kinga Kép
kinga26
 
 


Vitte: gyönyörű kisbabád van! Gratulálok! :D

Kinga Kép
kinga26
 
 


fenix
nagyon szép a baba, határozott vonásai vannak. tiszta anyja :lol:

Kép
Kép
bbeti
 
 


FENIX!
Bár apát még nem láttuk,a képen a pici teljesen te vagy!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az UH-ról,igaz már kicsit korábban,de csak most tudtam leülni a laptop elé!
Na szóval!Minden rendben van a pocaklakómmal,hála az égnek!
A dokim szerint azaz azt mondta hogy óriás babánk van már most!
A méretei alapján 1 héttel nagyobb a koránál,a súlyát 1400 gr-ra mondta kb. és olyan 35-36 cm a picur!
Jövő szerdára pedig bejelentkeztünk 4D-s UH-ra!Már alig várom!
Ja, még annyi hogy írt fel vasat napi 2*1,így most már tele leszek mindenféle vitaminnal! De ez nem baj,a babáért mindent!! :)


Pusszancs mindenkinek!!
Vendég
 


Nanett,
Gratulalok nektek!!! Remelem minden a legnagyobb rendben zajlott, es nem bosszant fel senki! Nagyon sok boldogsagot es egeszseget kivanok nektek es megtobb tejcsit!!! Alig varom, hogy gyere es meselj nekunk!

Fenix,
Nagyon helyes a kis lurkod, igazan jol sikerult ez a kep!!!

Lanyok,
Kesz van a mi tortenetunk is, de mivel a szules is hosszu volt, a tortenet is az lett. Ugy ertem nagyon hosszu. :oops: Szoval a kerdes az, hogy elejetol erdekel titeket a dolog, vagy mar csak a suruje, mert akkor az elejet nem teszem fel... Nem akarok halalra untatni senkit...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi!
Az egész sztori érdekel engem,de szerintem mindenkit! :)
Úgy hogy hajrá!
Kérjük az egészet!


Pussz!
Vendég
 


Őzi:
kérjük a teljes story-t.

Fenix:
tök jó a kép, gyönyörű kisfiad van, büszke lehetsz rá.

Kinek vannak már a vége fele jósló fájásai?
Nekem igazán nincsenek még görcseim, de egy enyhe tompa fájás szokott lenni az alhasamban, ami terjeszkedik a lábamba is.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Fenix:
Nagyon édes a kisbabád!! :D

Őzi:
:D Teljes sztorit kérünk!!!!!!!!!!!!!!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


őzi

az egészet AKAROM! :!: :twisted:

Kép
Kép
bbeti
 
 


Hurrá, jó a gépünk, most olvaslak vissza titeket, lehet, hogy nem is alszom!

Gratulálok az új babákhoz, és jó egészséget!

Chrissyy, döbbenet, ami történt veletek, az ember azt gondolná, hogy ilyen csak a filmekben van. Tényleg csak kitartást tudok kívánni, és egy új kis életet! Hát alaposan be vagyok ijedve én is, de köszi, hogy megosztottad velünk.

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Hello Lanyok!

Na jo, akkor itt az egesz story. Remelem nem krepal be a babanet tole... :)

A mi tortenetunk januar 8-an del korul kezdodott, amikor is valamifele rendszeresseget veltem felfedezni a mensiszeru fajasokban. Elkezdtuk figyelni az orat, es eszrevettuk hogy 20-25 perc kozottiek a fajasok. Ez tulajdonkeppen egesz nap igy ment egeszen keso estig, amikor mar picit rovidultek a szunetek, es igy ejjel mar 10 percesek voltak. Nagyon izgatottak voltunk, nem tudtunk egy hunyast sem aludni. 9-en del korul mar 5 percesek voltak a fajasok, akkor bementunk a korhazba. Meg mindig csak 1 ujjnyira voltam tagulva, a dokim azt mondta, es akarmeddig elhuzodhat, ugyhogy ha akarunk haza is mehetunk, vagy setaljunk valamerre. Igy elmentunk ugyeket intezni es vasarolni. Nem volt egyszeru igy maszkalni, de akkor meg abban a hitben voltam, hogy a seta es a gravitacio majd segiti a tagulast, ugyhogy derekasan meneteltem, csak a fajasok alatt alltam meg. Estere 3-percesek lettek a fajasok es joval kemenyebbek mint korabban. Ejjel fel 12 korul mentunk be megint a korhazba, akkor mar nagyon nem ereztem jol magam, kialvatlan es faradt voltam. Az ejszakat bent toltottuk, 3-4 perces fajasokkal. 10-en reggel a dokim megvizsgalt... meg mindig csak egy ujjnyi a tagulas. Nagyon elkeseredtem, mert ha ugy vesszuk ez a harmadik napja, hogy elkezdodott, es bar az eleje nem volt nehez azert mostanra mar baromira kimerultem, mondtam neki, hogy attol felek, hogy nem fogom tudni vegigcsinalni. Nagyon frusztralo volt, hogy mar miota itt kinlodunk es nem tagultam egy fikarcnyit sem...

Akkor vajudjunk tovabb, labdan, szeken, gugolva, setalva, jakuzziban, a paromra dolve, mindenhogyan... Felhelyezett egy negyed Cytotec-et (prostaglandin-mehszajerlelo), amitol ha lehet erosebbek lettek a fajasok, elkezdtek osszeerni, nem nagyon volt mar szunet kozottuk. De gondoltam ez legalabb mukodik, valahogy csak kibirom. Aztan valami eltort bennem, kezdtem nem erteni hogy mit beszelnek hozzam. Csak hajtogattam a paromnak, hogy nem ertem es hogy segitsen mert ugy erzem el fogok ajulni. Akkor megint megvizsgalt a dokim, a tablettaval 4cm-ig tagultam, ez jo hir volt, de nagyon messze volt meg a vege. Folytattuk a vajudast minden letezo pozicioban, seta, jakuzzi, labda megint. A gugolo poziciotol elegge kiakadtam, lehet hogy nagyon hatasos, de azt hittem megszakadok ugy fajt. Delutan 5 korul ujra megvizsgalt a dokim es kiderult, hogy meg mindig csak 4 cm. Ettol teljesen kesz lettem. Nem jutottam elore semmit egesz delutan. Kovetkezo lehetoseg a burokrepesztes, ennek mar csak meglesz a hatasa! Tovabb erosodo fajasok es tovabbi kemeny vajudas kovetkezett a kovetkezo vizsgalatig, amikor is kiderult hogy megint csak nem tagultam semmit. Ekkor mar nem segitett semmilyen legzestechnika, vagy relaxacio, a fajasok kozott gyakran szunet sem volt, elegge elvesztettem a fonalat.

Nagyon szerettem volna kicsit pihenni a kitolas elott, mert akkorra mar felhullanak ereztem magam kimerultsegtol. Egyre jobban fenyegetett a mutet lehetosege. Ez volt a remalmom, a csaszar. Nekem itt mar par kep kiesett, elegge befele fordultam, a paromon kivul nem nagyon kommunikaltam senkivel. Bejott az ugyeletes sebesz bemutatkozni, en meg csak nyogtem nagyokat, nem, nem lesz itt csaszar... Azt mondta, remeli, hogy nem talakozunk es sok sikert kivant. Maradt meg egy opcio, erositeni kell a fajasokat. Ez nekem eleg furcsan hangzott, mit lehetne ezeken erositeni? Hova? Ja azt nem mondtam, hogy kozben fel orankent vizsaltak Levit, es o mindig rendben volt szerencsere, emiatt nem kellett agodnom. Felhelyeztek a mehszajamhoz egy paranyi kis muszert ami kozvetlenul merte a mehosszehuzodasok erosseget. Nem voltak eleg hatekonyak, igy jott a Pitocin, vagyis oxytocin. Ekkor kertem az EDA-t. Megjott az aneszteziologus, ram nezett es megkerdezte, hogy beszeljunk-e rola vagy csinaljuk? Na erre en epp nem tudtam valaszolni, de gondolom az arcomra volt irva, hogy csinalja mar! ugyhogy belekezdtunk. Az agy szelen kellett ulnom, mozdulatlanul 15 percig, ugy hogy kozben a paromra tamaszkodtam. Ez eleg durva feladatnak tunt elsore, de meg lehetett csinalni. Mondjuk ekkor mar egyatalan nem voltam csendben, jajgattam ezerrel. Egy speci koktelt kaptam, tudtam mozogni, ereztem a labam, ereztem mindenem, a fajasokat viszont mintha elvagtak volna. Ereztem a osszehuzodasokat, ereztem tulajdonkeppen mindent, kiveve az eros veget nem ero fajdalmat. Azonnal kitisztult a fejem, meg is kerdeztuk rogton, hogy megis altalaban mennyivel hosszabitja meg a szulest az EDA. Atlagosan 15-30 perc. Ok, nem baj, most jo, nagyon jo, igy menni fog. Ket orat kapott a mehszajam, ha addig nem lesz latvanyos a valtozas akkor vszleg...csaszar. Hatradoltem es elaludtam. Masfel ora mulva felebredtem, es az elso amit lattam a fajas monitor elott ulo parom elnyuzott es rendesen kiakadt arca volt. Kerdeztem, hogy mi a baj, erre o csak annyit mondott, hogy szarok a fajasok. Meg hogy mindjart jon, csak hoz egy kavet. Na en mar nem ertettem semmit, mert en hatarozottan hatekonynak ereztem a fajasokat, alig vartam a dokimat. Aztan jott, megnezte a fajasokat, amik a kutyu szerint mar nem is voltak. Ezt mar o sem hitte el, rossz lehet a cucc, biztos eltomodott. Megvizsgalt, es vigyorogva bejelentette, hogy akkor szulunk ha benne vagyok. A mehszaj teljesen nyitott, elsimult, Levi feje a szulocsatornaban. Hat innentol kezdve masik idoszamitas kezdodott. En szo szerint nem birtam abbahagyni a vigyorgast, felultem, labak az egbe, dokim nekilatott atoltozni. Parom visszajott, en meg mosolyogva ujsagoltam neki, hogy szulunk. Ekkor mar benne is megkattant valami, mert tiszta hulyenek nezett. Aztan kerdezte a dokit, hogy most mi van, es hogy az hogy lehet ha egyszer szarok a fajasok? Ugy hogy nem voltak szarok, tok jok voltak a Pitocintol. Akkor egyik labamnal a szuleszno, masiknal a parom, kozepen a dokim es a kovetkezo fajaskor nyomas! Nagy levego, benntart, nyom, mig a parom 8-ig szamol. Egy fajas alatt haromszor kell nyomni, ha belefer akkor negyszer. Hat en beleadtam apait anyait, feszultem mint meg soha, kerdeztem jon-e mar, jol csinalom-e. Dokim mondta, hogy szuper, ha igy haladunk hamar meglesz, es kert egy csecsemosnovert. Ekkor tort ram a masodik boldogsagroham, hogy Uramisten nekem hivnak csecsemosnovert, az en fiamhoz jon!!! Ugyhogy nyomtam megint ahogy csak tudtam. Ekkor kicsit lassitani kellett, hogy Levi feje lassan szulessen meg, ne szakadjak szet. Ment a sikositas es masszazs odalent es akkor mar latszott a feje bubja. Elorenyultam es megsimogattam a fejet, ereztem hogy van haja, es vigyorogva szamoltam be a dokimnak, hogy van haja. Mintha o nem latna :). Mondta, hogy nagyon feszes a gat, es hogy szerinte repedni fogok, mutatta is hogy vszleg hol. Aztan egy kisebb nyomasra megszuletett a fejecskeje, de nem repedtem. A nyakan lazan ott volt a zsinor, ugyhogy a doki ovatosan atbujtatta fejen. Vartuk a kovetkezo fajast, ami jott is es akkor bujtak elo az oriasi vallak, ezt viszont mar nem birta a gat... Repedtem, ott ahol megmondta, de nem volt veszes. Azert gatmasszazs ide vagy oda, csodak nincsenek, Levi megiscsak 4.5 kg-mal szuletett... Nevetett, hogy mekkora nagy baba!!! Levente nem sirt, csak nezett kivancsian, a parom rogton a hasamra tette -Szia Levi, hat itt vagy!-, betakartak minket egy elore melegitett takaroval es itt szamomra megallt az ido. Ezekrol a percekrol nehez lenne irni, talan nem is akarok. Inkabb meselem tovabb az esemenyeket. Szoval mi nem akartuk elvagni addig a koldokzsinort amig luktet, de ez vegul mashogy alakult mert szules alatt es utan irdatlan mennyisegu vert vesztettem es megintcsak az en erdekemben minel elobb el kellett vagni. Ugyhogy a parom elvagta, es rogton kaptam egy verzescsillapito injekciot. En azt sem tudom mikor szuletett meg a mehlepeny (jo nagy cucc am az!), mikor varrtak ossze, nekem a kovetkezo masfel ora csak Levirol szolt. A parom kozben ratette a merlegre es kapott egy pelust, aztan mellretettuk (szopott!), megszaglasztam, beszeltunk hozza, simogattuk. Nem sokkal kesobb megerkezett a gyermekorvosunk, megvizsgalta es szerencsere minden rendben volt vele. Mikor Levi elaludt a csecsemos nover bepolyalta, engem pedig az en noverem megmosdatott, miutan elmentem wc-re. Nagyon fontos szules utan pisilni...majd figyeljetek ra. Gratulalt es megdicsert a dokim, nem is gondolta volna hogy 25 perc alatt megszuletik egy ekkora baba! Plane elso szulesnel. A dokimnak is tobben gratulaltak, nem voltam egyszeru eset es remekul kezbentartotta a dolgokat. Aztan atmentunk a sajat szobankba, mig a parom a csomagokat hordta at, a nover megagyazott neki is, aztan a parom elvitte furdeni Levit. Nem lehetett a szobaban furdetni, mert erre van egy baromi meleg helyiseg es ott biztonsagosabb, mert ezek a csoppsegek hamar ki tudnak hulni.
Infuziot kellett kapnom, mert sok vert vesztettem, a vernyomasom is eleg gyengus volt, ugyhogy ejjel allandoan jott a noverem ellenorizni engem, de a tovabbiakban mar nem volt semmi gond. Amikor vegre visszajottek a fiuk, osszebujtunk es egesz ejjel Levit neztuk es meseltuk egymasnak a benyomasainkat, elmenyeinket. Mindez Januar 10-ejjel tortent.

Borzaszto sokat irtam mar es nem is hiszitek mennyi mindent hagytam ki. Osszegzesul meg annyit, hogy bar nem volt egyszeru szules, es eredetileg EDA-t sem akartam, a legfontosabb, hogy a csaszart sikerult elkerulnom, Levivel pedig rendben ment vegig minden, nem sirattak meg, egy percig sem volt tavol tolunk, az elso perctol mi lattuk el es egyutt is maradtunk vegig. A korhaz nagyszeru volt, a szemelyzet pelda nelkuli, a szobank otthonos, egyszeruen semmire sem lehet panaszom. Ahogy a pelda mutatja a malnalevel tea nekem nem hasznalt, a gatmasszazs viszont igen, az EDA pedig igenis megvaltas volt. Nem tudtam volna megszulni Levit termeszetes uton, ha nem tudok tolas elott pihenni. A hosszu vajudas ellenere, az en igazi tortenetem a kitolasnal kezdodik es egeszen mostani percig tart. Csodalatos elemeny volt es igen, ugy ahogy mindenki mas is, en is barmikor ujra vegigszenvednem, ha egyszer ilyen felemelo es feledhetetlen a vege. Levi szuletese csendes volt es oromteli, o vegig tudta es jol is csinalta a dolgat. Es a vegeredmeny egy csodasan fejlett csendes baba, aki a vervetelen kivul eddig nem is nagyon sirt...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!
Őzi: Gyönyörű a történeted... nem is tudok mit írni... megkönnyeztem. Köszönöm!

Fenix: az utolsó üzim természetesen neked szólt, a kisfiad gyönyörű! (Persze Vitte kisfia is az :lol: )

Kinga Kép
kinga26
 
 


Özi:nagyon hosszú történet ez,bár gondolom megélni sem volt rövid.DE MEGÉRTE!

KépKép
vicuska
 
 


Szia Őzi!

Elolvastam én is, hát nem semmi min mentél keresztül!
De ugye mondtam, hogy megéri?
Egy kicsit elérzékenyültem, mert nekünk is fiunk volt. De reméljük mi is hamar megtapasztaljuk a szülés pozitív élményét. Bár így is azt mondom, hogy minden fájdalmat megér!

Csajok! Jók legyetek! A babásoknak jó egészséget, sok tejcit kívánok!
A finish-ben lévőknek kitartás, nemsokára ti is túl lesztek rajta!
Hajrá!
A friss kismamiknak meg gratula, élvezék a terhességet!
Ja, és gratula minden kisbabához, sok képet róluk! Nagyon szépek a babócák egytől egyik!

Üdv: Krisztina
Vendég
 


Lilo!

Nem azért írtam, hogy beijedjetek. Ti kértétek, hát leírtam.
Megmondom őszintén mi egy cseppet sem aggódtunk, hogyha nem mozgott-gondoltuk biztos alszik és úgy is volt. Így vasárnap sem gondoltuk, hogy baj van, ráadásul ekkora.
Fel a fejjel, nem lesz gond senkinél!

Pussz mindenkinek: Krisztina
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Rekanna:
Persze, hogy megvolt minden, be volt rendezve a szoba. A férjemnek össze volt készítve a babyhordóba minden, amibe hazahozzuk. Néha ő nehezebben viselte mint én. Egymásban tartottuk a lelket! Amíg bentvoltam a kórházban, elpakolt mindent a szobából, szép renddel várt haza, és még új függönyt is kaptam tőle-meglepi volt, nagyon jól esett.

bbeti:
Nem tudom, hogy mi segített abban, hogy ne kerüljek diliházba. De szerintem a tudat, hogy ő egészséges volt, jó helyen van, mi is egészségesek vagyunk és persze az, hogy akármennyi babánk lehet még.

elizabeth25:
Milyen néven vagy fent iwiw-en? Amúgy ha fiú lesz a következő is, Dominik lesz nálunk is.

gyanixi:
Ne félj a szüléstől, látod mindenki túélte. Hidd el, nem fogsz arra gondolni, hogy milyen volt, mikor a kezedben tartod a gyermekedet.
Ja és vajúdás közben, meg a tolófájásoknál ne arra gondolj, hogy fáj, hanem arra, hogy mindjárt meglesz. Hidd el, így sokkal könnyebb. Nem figyelsz a fájásokra és észre sem veszed, és már meg is született.

barbamami, dijcsi, edi5, macsek, bacsbern, nikky:
Remélem nem hagytam ki senkit!
Köszönöm a sok bíztatást, és azt is, hogy maradhatok nálatok baba nélkül.
Annyira jól esik, hogy támogattok!
Ja, és nem sírni többet. Nekünk is rossz, de ha ti is elgyengültök, ki ad erőt nekünk? Meg amúgy sem tesz jót a sírás a ti állapototokban!
Úgyhogy nincs sírás, ugye?

Mindenkinek szép napot!

Vigyázzatok magatokra és a babáitokra!

Pusszancs
Vendég
 


fenix: nagyon aranyos a babátok a képen!! :lol:
rekanna:nekem már egy hete esténként vannak főleg fájásaim, tegnap meg azt hittem, h szülünk este. Kimentem a wc-re pisilni...hát akkora szúró görcsös fájdalmat éreztem, alig tudtam bevánszorogni, kiegyenesedni egyáltalán nem. Bele is könnyeztem. Aztán ma semmi a szokásos keményedésen kívül!! :?:

Kép
gyanixi
 
 


Mióta olvastam chrissy történetét, egyfolytában figyelema babát, ha már egy pár órát nem érzem h mozogna, akkor ébreztgetem! Este is sokkoltam, aztán megkaptam a fájásokkal!!Nesze nekem!! :roll:

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok Lányok!

Őzi....nincsenek szavaim... csak érzések és emociók hurrikánja... na meg könnyek... boldogság könnyei... Köszönöm........

Köszi szépen Lányok a szép szavakat!!! Szerintem is nagyon édes a Baby-m :oops: :lol: ... És tiszta apja! De azéer rám is hasonlit egy kicsit!) Juj.. még több mint 3 hónyp van hátra....

AAAAAAAAa... lassan el kell kezdeni a felujitást.... brrrr.. de utálom a kupleráj állapotát...

Kép

Kép
fenix
 
 


Sziasztok!

Gondoltam,jövök kicsit közétek!Először is Nanettnak nagyon gratulálok a babához,várom a képeket és remélem,hamar felépül a császárból!Nikának is gratula,nem lehetett könnyű ekkora babát világra hozni!
Chrissyy:Nagyon sajnálom,ami veletek történt!Nem is gondoltamvolna,hogy ilyen előfordulhat és nem tudom,hogyan tudtad elfogadni ezt a helyzetet,nekem biztos nem menne!Erős vagy!
Őzi:Nagyon jó volt a történeted,mintha könyvet olvastam volna,nagyon beleléltem magam.Megszenvedtél érte,de megérte.
Dicamama:Akkor nektek is óriás baba lesz?Az előző két uh.-n a mi babánk inkább kisebb volt pár nappal,de az utolsó uh.-ra úgy összeszedte magát,hogy már ő is egy héttel nagyobb,a lábán pedig mindenki meglepődik,állítólag óriási,a dokim csak jetinek hívja!
Annyira rohan az idő,a dokim most mondta hogy már csak 2x találkozunk ultrahangon,utána már csak ctg-re megyünk. :D
Nekem sem volt egyszerű az utolsó két hét kb.,természetesen én is átestem az infulenzán,vagy mi a nyavaja volt,nem tudom,de már én is azt hittem,hogy kórház lesz a vége.39 fokos láz 3 napig,aztán meg alig éltem,de hál isten elmúlt.
Én nagyon tartok tőle,hogy nem fogom bírni a szülési fájdalmakat!
Persze úgy fogom fel,hogy ha ilyen sokan túlélték már,akkor én is túl fogom,de.....
Na jó,megyek,majd még jövök,csak elég sok dolgom van!Sziasztok!
Vendég
 


Anyám Őzi...
tök szép ez a történet!!!!!
Úgy örülök hogy ilyen részletesen írtál...nem kell mondanom h én is könnyeztem!!!
Gratulálok mégegyszer....Sok boldogságot nektek..bár ahogy olvasom nincs nagyon többre szükségetek!!Ez nagyon jó dolog,Gratulálok!!!
Azért majd még képek is jöhetnek meg minden-ha meg a másik topikba mész,úgyis oda is átnézek m csajok tök jó dolgokat megtudok onann tőletek néha!!!Annyira jó...ma jó napom lesz sztem...

Fenix..
nagyon szép a babád..!!!!és tökre örülök h raktok fel UHképeket m akkor kbra tudom h Dóri is kb így nézhet ki..szóval szép arcocska már,zsírpárnácskák a kis testénn..húúú nemtudom hogy bírom ki február 6ig!!!

Ja és KÉPZELJÉTEK...február 6án megyek UHra Dórival..és tegnap kiderült hogy az lesz Ő névnapja is egyben!!!Tök jó,nem??

GYANIXI
Ne parázzál ilyeneken,különben esküszom magam megyek le Szegedre...aztán neked annyi lesz.. :lol: :wink:
na jó csak vicceltem,de tényleg..inkább örülj hogy bármelyik napos lehetsz mostmár!!! :P

Kép
nikky
 
 


Sziasztok kismamik!
Őzi története megkönnyeztetett.Én újra éltem az első szülésem,szinte éreztem,amit irt,amit akkor átélt,csak nekem ott az ájulásos sornál ájulás is lett a vége,aztán császár.
Biztosan nem látja már olyan rémesnek utólag,de ugyanigy jártam,szörnyűnek tartom,hogy hagyják még ma is az embert 3 napig szenvedni,én szinte fél halott voltam,a műtét megváltás volt.
Azt hittem,ilyen ma már nincs,ez biztatott,mert ez a bébink természetes szüléssel tervezett,de most megijedtem picit.

Ahogy olvasom a vége felé járókat,elgondolkodom,hogy fogom felhivni apát,ha épp nincs itthon,amikor az Ő pici fia nekiindul a nagyvilágnak...úgy,hogy ne remegjen majd a boldog stressztől.

chrissyy története tényleg ilyesztő,de biztos nem az ilyesztegetés vezérelte.ŐSZINTÉN SAJNÁLOM,sok-sok erőt kivánok neki,és amint lehetséges lesz,egy babust is,aki ugyan nem kárpótol,de boldogságot biztosan hoz majd életükbe.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


segitenétek,hogyan tudom lekicsinyiteni a képet,hogy felrakhassam?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Őzi nagyon szép történet én is belekönnyeztem. A baba tényleg minden fájdalmat megér. Gyanixi szorítunk nemsokára te is babázni fogsz.

Kép
rena12
 
 


gabi.baba! Ha van a gépeden paint (nézd meg a programok/kellékek között), ott nyisd meg a képet, majd kép menü fent, ott kiválasztod, hogy nyújtás/döntés, és átállítod a hossz és a szélesség értékeket pl. 50%-ra, majd mentés másként. Utána ezt a képet tudod ide felölteni. Én legalábbis így kicsinyítek.

Kinga Kép
kinga26
 
 


Köszönöm!Megpróbálom!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Gyanixi:
nem irigyellek a fájások miatt, de én sem vagyok már teljesen jól, főleg este sugárzik ki a hátamba, lábamba a fájdalom, de mint írtam, nem görcsös.
A babamozgás miatt meg ne izgasd magad, egyrészt mert ha nem mozog, nem jelent semmit, nekem is egyértelműen aludt az ultrahangon és ilyenkor nem mozognak akár órákon át. Különben is egyre kevesebb a helye. Másrészt meg ami Chrissyy-vel történt, az egy egyedi eset volt és ők se tudtak volna mit csinálni, ha pánikolsz, akár többet árthatsz a babának, mint ha pozitívan gondolkodsz.

Őzi:
én is sírtam a történeteden, nagyon megható volt és erőt adott, hogy ha Te ilyen jól bírtad a 2 napi vajúdást, akkor én is valahogy csak bírni fogom. Mondjuk az én dokim epidurál ellenes, de talán kibírom anélkül is. Főleg, miután nekem már most állítólag 1 újjnyi a méhszáj fájások nélkül.

Kép

Kép
rekanna
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169648697.74.jpg[/img] [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Gabibaba,
Lehet, hogy nem volt eleg egyertelmu a leirasombol, hogy en vegig minel termeszetesebb szulest akartam. Barmikor kaphattam volna fajdalomcsillapitot, barmikor mehettem volna csaszarra is. Itt epp az a poen, hogy az van amit te akarsz, senki nem dont helyetted. A dokim minden lehetoseget leirt es felkinalt amivel egyatalan elni lehet. Szulni szerintem baromi nehez munka, es vannak olyanok is akik az en vajudasi idomnel is joval tobbet vajudtak. Beszeltem pl egy noverrel a korhazban, aki ugyanolyan nehezen tagult mint en, megsem kert semmilyen fajdalomcsillapitot es mind a negy gyerekevel 5 napig vajudott es mindegyiket termeszetes uton szulte meg. Bennem egyszeruen nem volt ennyi ero. Vittenek is kijutott a vajudasbol, es azt irta o sem csinalna maskepp...

Egyebknet ennek a jelensegnek neve is van "Prodromal labor" . A keves not erint, en sajnos kozejuk tartozom, vszeg a kovetkezo szuleseimnel is hosszu vajudasra kell szamitanom. Lenyegeben annyit jelent, hogy az mehszajnak napokra van szuksege a teljes tagulashoz.

A lenyeg, hogy nem akartalak megijeszteni, nyilvan felreertheto voltam. De muszaj kiallnom a dokim mellett, mert nagyon meg voltam vele elegedve, nem hagyott szenvedni, mert nem az o dontese volt, hanem az enyem.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi!
Félreértettél!
Én ezzel csak azt akartam mondani,hogy én nem birtam!!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Őzi: gratulálok neked. Én is megkönnyeztem a történeted. Csak remélni tudom, hogy bennem is lesz ennyi erő és kitartás.

Fenix: nagyon édes a babád!

Kép
anido
 
 


Gabibaba,
Ok, akkor bocsi! A lenyeg, hogy nem szeretnem, hogy ha az en esetem miatt felnel... mert ez azert eleg ritka.

Lanyok! Mindenkinek koszonom, hogy vettetek a fardsagot es elolvastatok. Remelem azert akad benne nehany hasznalhato tapasztalat is nektek...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Özi!
Lehet hogy azért amiért 3 nap alatt sem tágult a méhszáj abba a nehéz kategóriába tartozom?Ezt honnan tudhatom meg?Szeretnék simán szülni.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Jaj alig tudlak titeket végigolvasni, de örülök, hogy nagyrészt jó híreket találtam. Sajna pár napig nem működött otthon a net, ezért tüntem el, köszi az érdeklődést.

GRATULA Nanettnek, várjuk a beszámolót!!!!

Őzi:
csodaszép a szüléstörténeted, nagyon megható, és az az erő, ami benned volt, egyszerűen hihetetlen!!!

Gyanixi:
neked már vannak fájások? Nekem semmi, csak ma délután eléggé bekeményedett a hasm, de azon kívül az ég világon semmi.

Mi isszuk a málnalevélteát kb 1 litert egy nap, remélem használ. Tegnap megszületett az egyik baratnőm kislánya, már alig várom, hogy meglátogathassam őket!!!
Volt vérvétel, hála minden adat rendben van, baktérium nincs a hüvejben, márcsak az kell, hogy februárra átcsússzon a bab, ugyanis apukája 2 napra küföldre utazik, drukkoljatok!!! :)

Rekanna:
hát a leírásod alapján, nagyon közeleg az az idő :), drukkolunk!!!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Őzi,
Csodálatos a történet, köszönjük a részletes beszámolót. Tényleg nem volt egyszerű, de a Te hozzáállásodból és optimizmusodból erőt meríthetünk mi is.

Chrissyy,
persze nem úgy értettem, örülök, hogy leírtad. Vannak dolgok az életben, melyek nem rajtunk múlnak. Csinálhatunk valamit jól vagy rosszul, nincs hatással az eseményekre. Te mindenesetre mindent jól csináltál, és úgy tűnik, hogy az orvosok is.

Fenix, nagyon jó a kép, tényleg karakteres vonások látszanak. Nagyon szép baba.

Gyanixi, ne aggódj, nem lesz semmi baj. Ha megengeded, javasolnék egy homeopatias szert: Gelsemium. Ez arra való, hogy csökkentse a "nagy" eseményekkel kapcsolatos szorongásokat, félelmeket.

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Gabibaba,
Az az igazsag, hogy errol meg en sem tudok tul sokat. Ha beszelsz angolul akkor rengeteg anyag van errol a neten. Nekem sajnos meg azt sem sikerult kideritenem, hogy hogy hivjak ezt magyarul...
Azt tudom, hogy elsoszuloknel gyakoribb, mint a tobbedszer szuloknel. Ha akarod, fordithatok Neked a temaban, ha lesz egy kis idom...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi egy valami csodás volt olvasni,én is köszönöm,hogy megosztottad velünk! :lol:
Gyanixi hát igen jól megnőttünk. Éppen ma álltam mérlegra,és most tartok 9 kgnál. Haskörfogatom most 104 cm. :D

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Őzi!
Köszönjük hogy leírtad! Csodálatos a történeted!Tényleg erős nőci vagy hogy mindezt végig csináltad, mert ez a 2 nap hosszú idő!De a vége csodálatos! :) Mégegyszer gratula!

Benkoka!
Igen, úgy néz ki óriás baba lesz.A doki szerint is!Nekünk a múltkori UH-on is már nagyobb volt a koránál. De majd a végén kiderül mekkora is lesz valójában.Ja, a dokim hozzátette hogy ha időben szülünk akkor meg van az esély hogy 4 kg körüli legyen.Úgy néz ki örökölte apuci génjeit! :)


A finisben lévőknek kitartás!!

Pusszancs!
Vendég
 


Sziasztok! :D

Őzi:
Hát tényleg jó hosszú a történeted,de pont így jó, ha "kivágtad" volna,úgy nem lenne az igazi! Annyira aranyos volt,amikor azt írtad,hogy megszaglásztad!! :D :D Szinte látom magam előtt,mennyire boldogok voltatok. Olyan jó ilyeneket olvasni! KÖSZÖNÖM hogy leírtad!! :D :D

Gabi.baba:
Akkor ezek szerint az első neked is császár volt? És azért kellett a császár,mert lassan tágultál? Vagy a baba nem bírta várni a tágulást? Hol fogsz most szülni? A dokid mit mondott ezzel kapcsolatban? (Mármint,hogy most simán tudsz-e szülni). Nekem a szobatársam a fiammal azt mondta,hogy miután kapott EDA-t,felgyorsult a szülése,mert neki nagyon elhúzódott. Bocs,hogy ennyit kérdeztem.. Az első nekem is császár volt,de a fiamat sikerült "simán" megszülnöm..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Lilo, veletek mi újság? Magadról nem írtál?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


barbamami!

Az elsőt császárral szültem,mert 3 nap alatt nem tágultam 2 ujjnyinál tovább,de a doki azt mondta,vár még picit,de akkor szivárogni kezdett a magzatviz,ami elég meconiumos-babakakis-volt,ez pedig azt jelzi,hogy ha a baba nem születik meg rövid idön belül,akkor elhunyhat,igy megcsászároztak,de Patrikot igy is lélegeztetni kellett,mert nem sirt fel.(most 8 éves,49kg,nagy fiúcska lett!)
Most az orvosom-természetesen másik-azt mondta,természetes úton szülhetek,persze,ha nem jön közbe semmi.A dokinőm a Szabolcs u.-ban van,nem cserélném le semmi pénzért!!!
Az EDA-t nem utasitanám el,ha akkor úgy érezném,pláne az előző tapasztalataim alapján.Azért szenvedni is szép ilyenkor.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


nikky: aranyos vagy!!Gyereeeee!! :D
rekanna: lehet, h neked nem is lesznek olyan különösebb görcsid!Egyszer csak beindul!!Olyan izgi ez az egész!! :roll:
Luisa: én még csak ma kezdtem a málnalevél teát, napi 2 phárral, remélem segít!De lehet, h többet kéne innom??? :?:
Köszi Liló!!! :lol:

Boszibaba: nem semmi mekkora lehet a hasad...milyen magas vagy??Nekem 95 fölé nem megy a kaskörfogatom!! :lol:

Kép
gyanixi
 
 


naaa, tele van hibával az iromány, de remélem azért érthető......

Kép
gyanixi
 
 


Gabi.baba:
Hát a három nap az nem semmi! Te jó ég.. Nem csodálom, hogy elfogyott a türelme a kisfiadnak.. Én mondjuk gyorsan kitágultam,csak nem jöttek a tolófájások,hiába voltam már órák óta kitágulva. Elmentek a szívhangok.. Én is váltottam dokit,én se cserélném le semmi pénzért! :D :D Jó érzés,ha az ember bízhat az orvosában,az már egy fél siker.. :D
Hát állítólag az EDA-tól pont azért gyorsabb a tágulás,mert ellazít. Én nem próbáltam,de valószínűleg igaz. Hát,lehet,hogy "szép szenvedni", de 2 szülés után a legkevésbé sem csodálkozom azon,ha valaki EDA-t kér. Azt hiszem,semmivel sem lesz kevésbé "értékes" a szülés,ha valaki kicsit könnyíteni akar a fájásokon.. :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: