Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, Mo! Pont miattad néztem be!!! Sírd ki magad, beszélgessetek sokat, aztán majd hozza az élet a hogyantovább-ot... El tudom képzelni, hogy nagyon elkeseredett lehetsz most, de nagyon jó a hozzáállásod: mindennek oka van... Ki tudja, mit hoz az élet... De most tényleg sírd ki magad alaposan! Sajnálom... :(

meri
 
 


Mo, különben tuti minden rendben volt a vizsgálattal? Nem mentek másik dokihoz is?

meri
 
 


Mo! Nagyon sajnálom, hogy ez derült ki. Bevallom, ez egyáltalán meg sem fordult a fejemben. De ha annyira szeretnél anyuka lenni, azért beszéljetek át majd minden lehetőséget - ha túljutottatok ezen.
Vendég
 

 
 

Mo,
Ne adjátok fel! Ez csak egy vizsgálat menjetek el egy profi helyre és ott is nézzék meg. Amúgy ha vesznek szövetet a heréből és ott találnak fickót akkor lombikkal még lehet babátok. Nem értem téged miért nem tájékoztattak erről. Meg kaphat a párod kezelést amitől lehet javulni fog. Nem vagy ezzel egyedül nagyon sok lombikosnál van így vannak lehetőség meg kell próbálni!!! ne tünjél el!!!
Vendég
 


Mo! Nagyon nagyon sajnálom! Igazából nem is tudom, hogy mit lehet mondani. Mi, akik nem vagyunk a te helyzetedben, elképzelni se tudjuk, hogy milyen lehet. Nyugodtan sírjál, szerintem a férjed előtt is. Nem jó, ha úgy csináltok, mintha semmi se történt volna. Sírjatok mindketten! Tudom, hogy kicsit több idő kell hozzá, hogy ezt elfogadjátok, de azért nektek is van lehetőségetek kisbabára, aki így is úgyis csak a tietek lesz és titeket szeret majd a legjobban a világon.

KépKép

KépKép
lnd
 
 


Mo,
Herebiopszia:
Amennyiben az ondófolyadék egyáltalán nem tartalmaz megtermékenyítésre alkalmas spermiumot, ilyen spermiumok kinyerése megkísérelhető hereszövetből (herebiopszia). Az urológiai műtét során több hereszövetminta kerül kivételre, és amennyiben az azonnali vizsgálat mozgó spermiumokat mutat ki, a mintákat lefagyasztják. A későbbi lombikbébi eljárás során ezekből a mintákból lehet spermiumokat kinyerni az ICSI módszer számára.

Sőt egy ismerősünknek is ez volt az eredménye és kettő spontán babája lett! A spermium mennyisége minősége változó lehet nekünk is volt olyan hogy egyszer tökéletes volt 2 hónap múlva meg 95% fejhibás tehát az nem termékenyít meg. Nem tudjuk miért vagy hogyan. Szoktak a pasiknak is hormont adni és persze a rengeteg vitamin ami segíthet! Egy a lényeg megértem hogy most rossz de még nem szabad a saját babáról lemondani amíg nem próbáltatok meg mindent!!
Vendég
 


Mo, teljesen ledöbbentem, erre nem számitottam! - most én is elbőgtem magam, úgy, hogy holnap majd irok......

KépKépKép
ildiko74
 
 


Mo!
Nagyon szomorú vagyok! Beszéljétek át és töltsetek sok időt együtt!
Nagyon egyetértek Pandácskával! Ez nem jelenti azt, hogy sose leszel anya! Simán lehet, hogy a hereszövetben van élő spermium, de valami elzáródás miatt ott is marad! Gyűjtsetek sok erőt és ne adjátok fel!!!!
Nagyon szeretünk!

Éva

Kép
balimama
 
 


Mo! Nem találok szavakat! Nem is látok a könnyeimtől sem!
Szerintem adjátok ki az érzéseiteket, ne tartsátok magatokban és ne adjátok fel!!! Tényleg járjatok utána milyen megoldások vannak!
Nagy-nagy ölelés és millió puszi! És kérlek ne tűnj el!
Vendég
 


Drága Mo, sokat gondoltam rád az este.......annyira lesújtott, amit irtál. Azon gondolkoztam, hogy miért nem azzal kezdte a doki, hogy még egyszer meg kell nézetni a katonákat, azhelyett, hogy nem lehet gyereke a férjednek (már ha nem tud arról a lehetőségről, amit Panda irt)???
Egyfolytában az zakatolt az agyamban, hogy hátha ez csak olyan átmeneti állapot (a férfiaknál létezik ilyen?????), hisz az utóbbi időben nagyon kijutott nektek :cry: :cry: :cry: :cry:
Remélem gyorsan megoldást találtok - és ne felejtsd el, hogy nagyon szeretlek!!!!!!
Remélem, ha ide nem lesz kedved irni, azért az iwiw-en tarthatjuk a kapcsolatot.....

Ne haragudjatok, de most nem tudok másnak irni - amúgy is rossz kedvem van, és még rosszul is aludtam az éjjel (azt álmodtam, hogy készültünk valahova, és én csak pakoltam, és pakoltam és pakoltam, és nem tudtam elkészülni)

puszilok mindenkit!

KépKépKép
ildiko74
 
 


Jaj, Panda, annyira jó, hogy te is ezt írtad! Ugyanis felhívtam Mo-t tegnap egy címmel, telefonszámmal, és ugyanezeket beszéltük, hogy bizony ha csak egy-két sejtecskét találnak, már az is jó!!!! De olyan jó, hogy ezt mások is megerősítik, hisz Mo-nak azért kell a támogatás meg a "rábeszélés" ;). Úgyhogy, Mo, ma is azt mondom, kicsi pihi, rágódás belefér, aztán irány egy másik doki, aki nem adja fel egyből!!!!!!!!!

meri
 
 


Kedves Mo! A doki nem állíthatta mindezt egyetlen vizsgálat alapján! Semmi nincs veszve!
Elzáródás

Amennyiben a spermapróbában egyáltalán nem található ondósejt, a hormonértékek ugyanakkor normálisak, az orvosnak abból kell kiindulnia, hogy a herék és a pénisz között valahol elzáródás lehet. Az ondósejtek ugyanis a méter hosszú mellékhere- csatornán keresztül először az ondóvezetékbe, majd végül a prosztatán keresztül a húgycsőbe kerülnek. Az ondóvezeték a mellékherék gyulladása következtében összetapadhat! Gyakran fiatalkori lágyéksérv vagy
a sterilizáció is okozhatja ezt az elváltozást, ilyenkor az ondósejtek az ejakulációt követően "bent rekednek".

Egy ilyen jellegű elváltozást csak mikroszkóp alatt végzett mikrosebészeti beavatkozással lehet megszüntetni. Az elzárt darabot eltávolítják, és az egészséges végeket ismét összeillesztik.

Ezeket az operációkat csak igen tapasztalt orvosok végezhetik. A műtét hosszú altatásban történik.

Hasznos tudni! Az operáció sikere, az ondósejtek útjának szabaddá válása nagymértékben függ az elzáródás fajtájától.

Refertilizáció esetében mintegy 90%- os a sikeres beavatkozás esélye. Ez azonban korántsem jelenti azt, hogy ezekből a férfiakból biztosan apák lesznek. A gyermekáldáshoz sokkal többre van szükség, mint átjárható ondóvezetékre. Férfiak, figyelem!

Zora
Kép
zora7
 
 


Kijelenthetjük, hogy a férfi meddőség makacs esetei is megoldhatók a megfelelő kezeléssel. Még azok a legsúlyosabb állapotok is, amelyekre néhány évvel ezelőtt az egyetlen megoldás csak a donor inszemináció (AID) vagy az örökbefogadás volt, ma már sikeresen kezelhetők az új mikromanipulációs technikákkal. Mivel a választási lehetőségek skálája széles és néhány kezelési mód nem terjedt el széles körben, a páciensek és az orvosok által hozott döntések alapos megfontolást igényelnek. Ha a kezelésnek helye van, akkor a rendelkezésre álló lehetőségek a következők: gyógyszeres terápia önmagában, in vitro fertilizáció (IVF), gaméta intrafallopian transzfer (GIFT), intracitoplazmakis spermium injekció (ICSI), donor inszemináció (AID, vagy DI), ovuláció indukciót követő intrauterin inszemináció (IUI), valamint micromanipulációs technikák.

Gyógyszeres kezelés

Nincs olyan egyszerű gyógyszeres kezelés, amely növelné a spermiumok számát, vagy javítaná az egyes spermiumok alaki tulajdonságait. Néhány gyógyszert sikeresen alkalmaznak impotencia esetén, különösen, ha az impotencia összefüggést mutat a férfi nemi hormon, a tesztoszteron alacsony szintjével.

Ráadásul, azon esetekben, ahol a férfinak here rendellenessége, vagy más néven hipogonadotrop hipogonadizmusa van (a herék képtelenek spermiumot termelni) hormonpótló készítményeket lehet adni a hereműködés serkentése céljából. Ezeket a "reprodukciós" hormonokat gonadotropinoknak nevezzük és egyaránt adhatóak nőknek és férfiaknak. Nők esetében a petesejt érés elősegítése, míg férfiak esetében a spermiumok termelődésének serkentése céljából alkalmazzuk őket. Minden nő, aki mesterséges megtermékenyítésnek (IVF és GIFT) veti alá magát, először gonadotropin kezelést kap a megtermékenyítéshez szükséges többszörös petesejt érlelés céljából. Férfiak gonadotropin kezelésének célja az ejakulátumban lévő életképes spermiumok számának növelése.

Zora
Kép
zora7
 
 


Intracitoplazmatikus spermium injekció (ICSI) a leggyakrabban emlegetett mikrotechnika, amely kiemelkedően sikeres eredményeket produkál rossz minőségű és alacsony spermiumszám esetén. Az ICSI olyan technika, amellyel az egyedülálló spermiumot közvetlenül a petesejt citoplazmájába juttatják a zónán keresztül. Brüsszelben, ahol ezt a technikát elsők között alkalmazták, az injektált petesejtek 70%-ában jött létre megtermékenyítés gyakran olyan spermiummal, amelyet igen nehéz volt "megmenteni" az adott mintából. Miután az ICSI-vel megtermékenyített petesejteket visszaültették a női szervezetbe, a terhességi és születési ráták ugyanolyan magasak voltak, mint rutin IVF esetén (vagy néhány esetben még ennél is magasabbak).



Ezek a mikrotechnikák nemcsak olyan férfiak kezelését teszik lehetővé, akik igen rossz minőségű spermiumokkal rendelkeznek, hanem azokét is, akiknek egyáltalán nincs spermium termelésük valamilyen gátlás, vagy here rendellenesség miatt. Egy módszer, amelyet mikroepidydimális spermium aspirációnak (MESA) nevezünk, lehetővé teszi, hogy kis mennyiségű ondómintát vegyenek a mellékheréből és az így leszívott spermiumokat használják mikroasszisztált fertilizációhoz (vagy IVF-hez, ha megfelelőek a spermiumok). Az eredmények nagyon ígéretesek. Ezen sikerek azt sugallják, hogy ez a módszer megoldást jelent az ejakulációra képtelen férfiak számára

Zora
Kép
zora7
 
 


Budai Meddőségi és In Vitro Fertlizációs Központ
1997. tavaszán kezdtük el a férfi eredetű meddőség súlyos eseteiben, -ahol nincs spermium (azoospermia)- új programunkat. A mellékhere, illetve a here sebészi feltárása (MESA, TESE) után nyert kis mennyiségű anyagból spermiumokat, illetve spermatidokat izoláltunk és azokat az ICSI módszerrel a petesejtbe adtuk. Igy született meg 1998. februárjában az első TESE-ICSI bébi a Szent János Kórházban. 1997. őszén indítottuk új programunkat, a hereszövet, azaz a benne levő spermiumok fagyasztva tárolását, melynek célja az ismételt here biopsziák elkerülése. 1999. februárjában született meg az első magyarországi olyan bébi, aki a kriokonzervált hereszövetből kinyert spermium felhasználásával végzett ICSI-nek köszönheti létét.

Zora
Kép
zora7
 
 


Akiknél egyáltalán nincs spermium az ondófolyadékban, azok kerülnek az úgynevezett SMART-eljárásra. Ennek során az andrológus mûtét útján a herébõl szövetdarabot, ún. bioptátumot vesz ki. Ez egy fantasztikusan jó módszer, nagyon jó lehetõség azok számára, akiknél látszólag már semmi remény nincs spermium nyerésére. Elaltatják a pácienseket, és egy vagy két borsónyi darabot kimetszenek a páciens heréjébõl. Ezt a bioptátumot dolgozzuk mi fel annak érdekében, hogy a benne lévõ spermiumot kinyerjük. A kezelés során centrifugáljuk, mindenféle maceráción megy keresztül, tubulussejtekre bontjuk. A petri-csészében egy speciális alakzatot hozunk létre a táptalajból – ezt mi fedeztük fel, a formája szakmai titok ! -, olajjal lefedjük, a közepére tesszük a már megkezelt, tubulussejtekbõl kiválogatott spermamasszát, és ha van benne spermium, az biztos, hogy ki fog úszni a szélére. Csak így lehet ezeket összeszedni, más módszer jelenleg nincs. Ha nem úszik ki azon a napon, akkor még várunk a következõ napig. Gyakran elõfordul, hogy csak másnap úszik ki, és akkor tudunk petesejteket szúrni.

Zora
Kép
zora7
 
 


Hát meg sem tudtam szólalni egy darabig miután olvastam mi történt! :cry: Ez nagyon szomorú, de én is azt mondom, hogy még ne add fel Mo!!!!!!!!!
"El kell fogadnunk a véges csalódást, de soha nem szabad elvesztenünk a végtelen reményt"

Mi melletted vagyunk és ha már úgy érzed visszatérz közénk mi várunk nagyon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszi!

Kép
melus2
 
 


Sziasztok!

Lányok annyira jó, hogy ennyi sokmindent találtatok, hogy segítsünk Mo-nak.

Remélem Mo olvasod és nem adjátok fel az első orvos után.

Egész este nem tértem magamhoz, igaz még most sem és csak kattog az agyam, hogy miért ilyen az élet.
De kérlek járjatok utána, hiszen ha valamelyik módszerrel csak 1 spermát ki tudnak nyerni az már elég egy megtermékenyítéshez!!!!
Hogy vagytok? Meg tudtátok beszélni a dolgokat???
Nagyon hiányzol! Várunk sok-sok szeretettel!

Puszi
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Mo!
Én is kérdezősködöm! A férjem egyik legkedvesebb barátjáéknál hasonló volt a probléma. 1-2 élő spermiumot sikerült nyerni éa van egy gyönyörű lombikbabájuk! Náluk is elzáródás volt a probléma, ami talán operálható, de mivel a mama már az előző terhességénél is 37 éves volt és babájuk még nem volt, így azt javasolták, hogy inkább lombik, mint a műtét utáni próbálkozás. Most kezdik a következő lombikprogramot a fagyibabákkal.
Emlékszem rá, hogy mennyire megviselte őket a félelem, hogy talán soha sem lesz gyerekük. Balázskám akkor született és mivel nem beszéltek a problémáról nem értettük miért mondanak le minden megbeszélt találkozót.

Éva

Kép
balimama
 
 


Szia Éva! Hogy vannak a húgyutaid? :lol:

Zora
Kép
zora7
 
 


Szia!
Úgy látszik talán használ az Urogin! Reggel vettem be másodszor és már lényegesen jobb. Azt van ráírva, hogy minimum 3 napig , maximum 5 napig kell alkalmazni, ha nem segít, akkor antibiotikum.
Jó sok kammilateát is ittam! KÖzben Canesten Kombizok, szóval keddre a tenyésztésre remélem tök steril leszek alulról! :lol:

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Mo,
Nekem is ICSI-s babám van :wink: remélem ma már egy picit jobban vagy és felhívod azt a számot amit Meri adott!! Egy véleményre tényleg nem szabad adni!

Voltam ma cukorterhelésen hétfőn lesz eredmény. Volt uh is a babával minden rendben szépen fejlődik éppen kortyolgatta a magzatvizet. Láttuk a nunusát is :D Árnyalattal több a magzatvíz de a doki szerint ez nem jelent semmit nem kell aggódni majd 3 hét múlva megnézzük megint.
Vendég
 


Sziasztok!

Megvannak a párom eredményei - szerintetek jó?
Csak azt irom, amit értek belőle:

25 ml
pH: 8
homogénné válási idő: 30 perc
dbszám: 25.000.000/ ml
80% aktiv

utána még valamiket ir, de azokat a szakszavakat nem tudom leforditani :roll:

puszi mindenkinek

KépKépKép
ildiko74
 
 


Krisz, örülök, hogy minden rendben van :)

KépKépKép
ildiko74
 
 


jujj, most látom, hogy Kriszt irtam, pedig Pandát akartam :oops: :oops: - hol van az eszem?????

KépKépKép
ildiko74
 
 


Ildikó,
Normál spermigram - WHO-1999

A spermiumok
száma > = 20 millió/ml
mozgékonysága >= 50% az összes mozgó spermium aránya
quali. mozgékonyság >= 25% nagyon jó mozgékonyság
quali. mozgékonyság 25% mérsékelten jó mozgékonyság
quali. mozgékonyság < 50% mozdulatlan
alakilag > = 30% a normál morphologiájúak aránya

Az ondó
mennyisége 2-8 ml
pH-ja 7-7,8
kezdeti fruktóztart. 1,2 mg/ml
elfolyósodás ideje < 30 perc

Szóval jó a ti eredményetek de gondolom az elején nem 25 ml hanem 2,5 :wink: mert a 25 kicsit sok lenne :lol:
Vendég
 


Igen, 2,5 - nem figyeltem oda, mit másolok :))

KépKépKép
ildiko74
 
 


csak annyi van felirva, hogy
morphologia: normál alak
kezdeti fruktóztart. ilyesmit nem ir

valami 1% celule germinale és 2% leucocote-t ir - de fogalmam sincs mit jelent
Még valami.... a 8pH az még jó?

Köszi a gyors segitséget :)

KépKépKép
ildiko74
 
 


Ildikó!
Tökéletes! Nálunk is 8 a pH!
A többinek nincsen jelentősége, olyan alakos elemek, amik normálisan vannak jelen. Mint a vizeletnél is.

Éva

Kép
balimama
 
 


Pandácska!
Nagyon örülök!!! Ugye lesz majd képecske is! (Az unokahugit már meglestem az iwiw-en! :lol: )

Éva

Kép
balimama
 
 


Köszi neked is, Éva

Éva, drukkolok, hogy végre eljuthass a hsg-re!!!!

Akkor én is meglesem az unokahugit :D

KépKépKép
ildiko74
 
 


Mindenkinek szép hétvégét kívánok!
Remélem Mo egy kicsit megnyugodtál már!
Gondolok rád, kitartás!
Vigyázzatok magatokra!

Puszi!

Kép
melus2
 
 


Sziasztok! Köszönöm a sok segítséget és a vigaszt! Ma már egy kicsit jobban vagyok és tudok róla beszélni. Még egy vizsgálatot bevállalunk, és ha hasonló lehetőségek maradnak, mint amit ez az orvos mondott (örökbaba, donorsperma), akkor átrendezzük az életünket.... és gyerek nélkül folytatjuk tovább.
Hereleszállási zavarokat állapított meg a doki. Nincsenek teljesen lent a herék, ezért a magas hőmérséklett miatt nincs sperma. Sajnos 6 éves korig lehet megműteni a kisfiúkat, utána a herék elsorvadnak. Sajna a műtétre nem került sor, de semmiről sem tudott az én egyetelen férjem. Lent vannak a heréi, de sajnos vándorolnak... és ez a nagy gond :cry: :cry:
Okt. 10-én megyünk egy klinikára, ahol profi orvosok vannak. Meritől kaptam az infót. Tegnap beszéltünk... vagyis tegnap hallgattam őt és szipogva nyeldestem a könnyeimet. Azt sem tudom, hogy megköszöntem-e, mert annyira kivoltam. :oops: Most szeretném megköszönni Meri! KÖSZÖNÖM!!
Aranyosak vagytok Lányok!!! Nem tudom, hogy hogyan tovább. Gyerekekkel foglalkozom nap, mint nap. Olyan ez: mintha egy börtöntöltelék csomagolná a pénzt a Nemzeti Bankban.
Nem szeretnék tovább tanítani. Elment a kedvem mindentől. Valami nyugis munkát fogok keresni nemsokára... ha kell akkor inkább tanulok még néhány évet és valamivé átképzem magam. Nem bírnám itt.
Egy kicsit elhalkulok. Ha az eredményeket megtudjuk, ígérem hogy jelentkezem majd!

Vigyázzatok magatokra! Nagyon drukkolok nektek! Ígérem, néha azért benézek hozzátok. :wink:
Sziasztok.
Vendég
 


Sziasztok!

Mo, örülök, hogy egy kicsit jobban vagy lelkileg, és tudsz már gondolkodni. Nagyon jó dolgokat írtak a többiek, ezeknek tényleg utána kell járni, mielőtt lemondanátok bármiről is. És kérlek ne tűnj, gyere, ahogyan kedved tartja. Én részben miattad vettem észre ezt a fórumot is (és lám, milyen jó helyet találtam :) )
Vendég
 


Drága Mo!

nagyon-nagyon együttérzek Veled, de bízom benne, hogy van még remény...
most nagyon rossz Neked, és fáj a szívem Érted :( :( :(

de kérlek, ne tűnj el...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Ne már Lányok!
Most akkor megszűnik a topikunk?! :shock:

Mo!
Én szeretlek és Veled vagyok és tudom, ha eltűnök, Te azt fogod hinni, hogy nem hiszek benned!
Szóval itt vagyok és hiszek! Ha Te is akarod és amikor elég erősek lesztek hozzá! Így, vagy úgy, de nem maradtok gyerekek nélkül!

Mi van Veletek?!
Én holnap megyek orvoshoz! Levesszük a tenyésztést!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Én itt vagyok!

Éva! Dehogy szűnik meg, csak LUSTA a banda!

Helló Lányok!!!! TESSÉK ÍRNI!!!!!

Remélem viszonylag hamar meglesz az eredménye a tenyésztésnek és nem lesz benne semmi elkeserítő és hátráltató ok a hsg felé!!! Nagyon szorítok!!!!

Én most a 14. napon vagyok de sajna nem használhatom ki, pedig kb pé-m lehet, mert van tojcsim is meg mintha éreznem a jobboldalam.

Ildikó! Nálad pé volt már??? Te most bizti azért nem érsz rá, mert apával vagy elfoglalva! :lol: :lol: :lol: Mindent bele! Irtóra szorítok!

Mo! Hogy vagytok??? Mikor mentek dokihoz újra??? Jelentkezz ha lesz kedved! Hiányzol ám! Hiányzik a vicces hangulatod!

Andi! Nálad mizu???

MElus! NÁlad mindjárt ciklus vége! Izgi! Drukk hegyek!!!!

Kismamik! Hogy vagytok???? Tessék jelentkezni!
ÁGI, SHEILA? PANDA? VIRÁG? ZORA? IND !!!!!!

VIrág! Vizsgákkal hogy állsz????

Most egy kicsit aggódom, hogy Manóm nehogy beteg legyen, mert folyik az orra. Ma megmértem a lázát 37,4. Remélem nem megy feljebb!

Puszi
Vendég
 


Sziasztok!

Megvolt az írásbelim. Mindenhová írtam valamit, van ahová többet, van ahová kevesebbet. Nagyon szeretnék legalább négyest kapni. De még holnap szóbeli van, és én hullafáradt vagyok.

Éva, én sem szűntem meg. Akkor nálad vége a gyógyszernek és van remény, hogy nincs több baci?

Krisz, annyira jó, hogy te ennyire lelkes vagy! Te mikor mérsz megint? Vagy most is mérsz hőt?

Nekem orvos egy jó hét múlva lesz. Most van 7+2, csak hogy tudjátok követni. Megnyugodtam, hogy az a barna mizé elmúlt, csak most meg folyton fájt a hasam. Remélem, hogy csak a stressztől. Most megyek aludni. :)

Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Virág! Igen mérem, csak mivel most semmi izgi vele ezért nem rakom fel, meg most babás sem lehetek szóval nem érdekes. DE majd a jövő hónapban az én görbémmel lesz tele a topik! :lol: :lol: :lol:
Egyébként muszáj valakinek lelkesnek lenni, mert a kis lusta lakók nem írnak! Ejnyebejnye!!!!

REméljük jó lesz a vizsga! Kitartás!!!

Egyébként most nekem is rengeteg a munkám itthon, de azért igyekszem rátok időt szakítani.

Ildikó! Hőrgörbuszod van??? Megkuksiznám!

Meg mindenkié érdekel aki nem babás! De már lassan nmindenki babás! :roll:

Pusszantó
Vendég
 


Csajok! Hallottatok már erről:

GYNEX

A készítmény besorolása: gyógynövény-koncentrátum

Kiszerelése: 30 ml

Alkalmazása: menstruációs tenziók, hormonális problémák, rendszertelen ciklusok, folyások, petefészek-gyulladás, oszteoporózis, hőhullámok, melldaganatok, klimax esetében használatos. Jótékonyan fejti ki hatását, továbbá férfi terméketlenség, gyomorgyulladás és túl gyorsan romló fogak esetében. Nőknél jól alkalmazható a pajzsmirigy elégtelen működéséből eredő hajhullással szemben. Redukciós diétánál a központi idegrendszeren keresztül csökkenti az étvágyat és stabilizálja a pszichikumot. Lassítja az öregedés folyamatát és javítja a szervezet energetikai állapotát. Kiválóan alkalmazható mell- és méhrák megelőzésére. A készítményt kiegészítő szerként lehet használni szórványos szklerózis, valamint csökkent immunitás esetében. Alkalmazása prosztatagyulladásoknál is előnyös, és férfiak esetében elősegíti a tesztoszteron receptorok számának növelését
http://www.bioenergia.tag.hu/
Vendég
 


Krisz,
Ha jól emlékszem valaki kipróbálta egy másik topicba és felborította a ciklusát :roll:

23 hetes pocakom:
Kép

Éva,
Akkor kövi ciklusban lesz a hsg?

Virág,
Szedjél magnéziumot az jó ha fáj a poci vagy keményedik én is szedem a 36. hétig.
Vendég
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak egy kicsit elhalkultam, mert nagyon megrenditett az, ami Mo-val történik :cry:

Mo, várom, hogy jövő héten jelenkezz - annyira szeretném, hogy jó hirekkel gyere!!!

Éva, szoritok!!!! Ma már eredmény is lesz?

Krisz, felteszem a görbém - a ferti berajzolta a pé-t, de én nem vagyok teljesen biztos, hogy tényleg megvolt. Az az érdekes, hogy nagyon nyugodt vagyok - a hsg után úgy érzem, mintha csak ebben a ciklusban kezdtük volna el a próbálkozást.
Képzeld, mondtam már, hogy nem nagyon szoktam sütni - hát, most 1 hét leforgása alatt már 2 sütit készitettem (persze, nem olyan szépek, mint amit te szoktál sütni, de a párom nagyon örül neki :D :D

Virág, a szóbelit már kibirod valahogy - kezem-lábam keresztben, hogy sikerüljön a vizsgád :wink:
Ha tennél vonalzót, akkor mindig látnánk, hogy hol tartasz....

Panda, gyönyörű pocakod van!!!!!! Én is-én is ilyent akarok!!!!!!

Melus, légyszives jelentkezz!!! A ciklus végén nem ér eltűnni - minden nap jelentést kérünk: hőről, érzésekről meg minden :wink:

Ági, légy szives, ha olvasol irj egy sort, hogy jól vagytok, és még egyben vagytok!?

Na, eldugulok, és megyek melózni :roll:

puszi mindenkinek!

KépKépKép
ildiko74
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, nem tűntem el csak a múlt héten depis voltam, meg hát ami Mo-val történt...............! :cry:

Azért remélem nem adja fel és jön még közénk!
Mi várunk Mo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hát igen a ciklus vége van, elvileg holnap kell megjönnie ezt számolta nekem a ciklus.hu oldal!Szerintem úgyis késik, vagy talán............................................................... :oops:

Ildiko: örülök, hogy a hsg után így megnyugodtál!
a hőm nem mérem :oops: Mindig elfelejtem!

Pandácska nagyon szép pocakod van! :)
Virág:gratulálok a vizsgához és drukk a többihez, de ne hajszold túl magad!

Krisz nálatok most miért nem lehet?

Puszi mindenkinek!

Kép
melus2
 
 


Sziasztok!
Sajnálom ezeket a sötét felhőket a topik fölött, de ne feledjétek, hogy azért a felhők felett mindig kék az ég! Szépen elsimul ám minden, alapvetően azért semmi nem véletlen, sokszor kellenek a nehézségek, hogy valóban megérjünk valamire. Ez kívülről nem látható, csak azt látod, hogy a másik szenved, és a szíved szakad meg érte, de visszanézve látszik majd a válasz a miértekre, de csak visszanézve. Mo talpra fog állni, és sokkal erősebben kerül ki a küzdelemből, mint előtte volt. Én is átéltem ezt a veszteségeim kapcsán, valahogy más lettem utána, jobban és biztosabban tudtam a dolgok helyét az életemben és kicsit megtanultam, mi a lényeg. Ez nem megy fájdalom nélkül, annyira igaz, hogy a fájdalom a megértést magába záró mag megtörése. Fel a fejjel csajok!!!!!

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy újra benézegettek!

Ildikó!
Sajnos az eredményre 1 hetet kell várni. Mindegy nem agyalok rajta. Biztosan annak is megvan az oka, ha a sors valamiért nem akarja azt a hsg-t! :wink:

Melus!
Én ugyanígy vagyok a hőmérőzéssel! Miután felkeltem fél óra múlva eszembe jut! Pedig előtte vagy 8-9 hónapig mértem. Biztos ennek is megvan az oka!

Zora!
Na végre! Képzeld, tegnap vettem tőzegáfonyát és mára úgy tűnik rendben vannak a húgyutaim! Most szerintem ezt szedni fogom karácsonyig, állítólag terhesség alatt is érdemes szedni, mert megvédi a hólyagit a baciktól!

Éva

Kép
balimama
 
 


Pandácska!
Annyira aranyos pocid van! Szerencsés alkat vagy, én biztos akkora leszek, mint egy hegyomlás! Persze ez egyáltalán nem érdekel! :wink:

Éva

Kép
balimama
 
 


Melus, mennek a drukkok +++++++++++++++ mikorra tervezed a tesztet? - Most a hányadik DPO-n vagy?

Éva, én is azt akartam irni, hogy Panda szerencsés alkat, és én biztos olyan leszek, mint egy bálna, de engem sem érdekel :wink: :D :D
HSG nálad úgy is már csak a következő ciklusban lenne - mondjuk, neked nagyon rövidek a ciklusok, úgy hogy nem kell sokat várjál....hacsak ....... :wink:

A hőmérőzéssel kapcsolatban, már én sem vagyok olyan lelkes..... én is néha elfelejtem :oops:
Most látom, hogy az előző irásomhoz nem csatoltam a görbét.... na akkor most:

Kép

KépKépKép
ildiko74
 
 


Hát nem tervezek!
Majd jön magától!
Várok még jövő hétig, mert a múltkor is két hetet késett!

Bár lehet, hogy negatív vagyok, de úgy érzem ez nem fog ilyen egyszerűen menni!
Biztos még egy csomó vizsgálaton kell majd átesnem! :oops:

De azért bizakodok egy kicsit még pár napig hátha! :P

További szép napot nektek lányok!

Zora nagyon jót írtál!
Fel a fejjel! :lol:
Puszi!

Kép
melus2
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a vizsgáról, úgy örülök, ötös lett. Persze jól lemerültem. Most alszom egy kicsit délután, az elmúlt két éjszaka után ez rámfér. Köszönöm mindenkinek a biztatást.

Melus, mennyit szokott késni? Lehet, hogy van esély? Gondolok rád én is!

Ildikó! Te biztosan már nagyon régóta mérsz. De mostmár van értelme! Ez most jó, hogy a 15. napon leesett, csak menjen fölfelé is! Ovutesztet használsz?

Panda, nagyon formás pocakod van. Megkérdezhetem, hogy ez így hánykiló pluszt jelent? Vagy csak átrendeződtek a belső szervek?

Mo, ugye azért olvasol bennünket?

Én nem szeretnék "bálna" lenni! Na majd meglátjuk, végülis talán nem az a legfontosabb. Vonalzót nem akarok tenni legalább jövő hétig, akkor lát orvos.
Vendég
 


Köszönöm a pocak bókokat :D vagyis Dorka köszöni mégis csak az ő helye :wink:

Virág,
2 kg van rajtam eddig. Gratulálok a vizsgádhoz :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: