Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hogy min múlnak dolgok, hog történik e valami baj vagy nem...ma reggel gondoltam főzök gyorsan Bertinek hamit, feltettem egy adag brokkolis puylykát és egy csirkehusit magában, hogy majd belemixelem almába. Berti kimászott a lábamhoz én meg meg akartam nézni hogy jó a már a hús, é rosszul volt a túzhelyen a rács és kiborult a forrásban lévő víz, szerencsére csak pici volt mert csak egy kis darab husi volt benne, rá a hasamra, de hajszálon múlt hogy Bertit nem érte :( Újabb érv a bébiétel mellett. Az a baj hogy alig alszik napközben, nem nagyon tudok akkor főzni amikro alszik, gondoltam a mai kaját letudom reggel, de lehet inkább esténként fogom csinálni mikor a férjem itthon van.

Gili: A tejpép az tulajdonképpen tápszer valamilyen gabonával. Van rízzsel gluténmentes és van búzás is. Van natúr vaníliás, vannak gyümölcsösök. Egy laktató étkezésnek jó. Én néha adok, de nem túl sűrű, heti 2-3x max. Mindegs melyik étkezésre, főzelék helyett van. Por alakú és csak meleg vízhez kell tölteni, olyan lesz minta tejbegríz.

Paradicsom: Énm még csak bébiételesben adtam, igazit nem.

Nyafi: Tömni nem szabad, inkábba hogy írtam Anitának is többször kínálgatni. Nem az a lényeg hogy egyszerre mennyit eszik meg.

Era: Kukibam max a sok só ami nem olyanjó, de hát úgysem eszi éjjel nappal.

A túrókrém az nagy sláger Bertinél, igazából semmi baja nem lesz tőle, de nem kap sűrűn, max heti 1x, két hétben 1x kb. Már csak azért sem mert ezt a lágy kekszeset nem is lehet mindenhol kapni.

Keksz: Én nem teszek a kajájába. A kezébe szoktam adni babakekszet, de míg egy hónappal ezeleött simán megette, most mintha elfelejtette volna mire való, a szájába sem viszi csak játszik vele és elmorzsálja.Így már nem is adok tul képp. Barátnőméknél viszont evett valami piskóta korongot, a lidl-ben vbették (5 héttel idősebb a kislánya) na azért teljesen oda volt berti, mondjuk biztos az is tojásos, de nem lett baja tőle. Vag ycsak a társaság kedvéért ette, mert a Kata is ette :lol:

Én gluténes gabonát csak tészta formájában adok neki egyenlőre illetve néha pár falat kenyeret a miénkből. Lisztet nem használok neki. Tejterméket is csak ötletszerűen kap, nem rendszeresen, kb 1-2 hetente 1x joghurt vagy túrókrém vagy babapuding, egy egy bébiételben van sajt. Szóval minimálisat.

Hal: Lehet igazatok van, én utálom a halat lehet ezért ódzkodok tőle. De akkor majd bébiételben veszek.

Anita!

Berti kezden azt hinni túl jól eszik. Tegnap mértem 9040 gr :oops: A havi 500 gr hízás megint meglesz és ez ennyi idősen lehet már sok. De 3 óránként kér enni kb 200 ml főzelék vagy gyümölcs és napi 5x, +1 éjjeli táp általában+1 táp csak úgy ivás gyanánt. A tejpépet nem is fogom már neki adni, úgysema kedvence, mondjuk nem attól hízott mert nem sokszor kapta, de akkor sem. És ahogy íz előbb írtam kekszet sem kap. Szerintem ez a napi 5-6 evés sok már ennyi idősen, de mit csináljak vele?

Tápszer: babylove 2-es 100 ml 76 kcal

Berti ebből olyan 150 ml-t eszik az ugye kb 110-120 kalória, Mégis éhes 1 -1,5 óra múlva tőle. a bébiétel is kb ennyi kalóriás méis kibírja vele 3 -4órát. A tejpép meg dupla ennyi kalóriás és szintén 3-4órát bír vele, szóval nem csak a kalórián múlik.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


3 hét alatt hízott 260 gr-ot, az mégsincs havi fél kiló, valami miatt úgy vettem 8,5 hónapos, de ránéztem a vonalzómra :lol: Mindegy, akkor dagimadár , beelőztük Aport :o

Nálunk most 9-től alvás volt, aztán éjfélkor sírás, cumi, nem kapsz enni mert 9-kor ettél 1,5 deci tápszert +1-1,5 dl krumplisd tököt 1/2 9-kor 8) , 1-kor megint sírás, akkormegadtam magam, 150 tápszer és alvás reggel 1/2 8-ig.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Még azt akartam írni hogy nálatok is rendesen játszanak már a gyerekek? Én mindne nap elcsodálkozom Bertin hogy milyen érett már, tulajdonképpen majdnem úgy játszik mint egy fél évvel idősebb gyerek. Emma tud vele fogócskázni,valami hihetetlenül élvezi ha kergetik, visítva kacagva mászik Emma elől, kerezstül kasul a lakáson, kimászik az udvarra és sétál Emmával föl le a járdán (a fűre nem megy), labdázik, próbálja maghajtani a búgócsigát, ha épít Emma, lerombolja :lol: plüss állat lóbálásban és ágynemű közt ugrálásban meg verhetetlen.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Sziasztok!

Én nemrég keltem:-) :lol: édes élet, Nyafi ez már nekem pihenés:-))) miután Bazsi 9kor elaludt, és végre aludt 3,5 órát, aztán szopi... és 4 körül mocorog....kaksi,,, 5kor tisztába rakom.....3/4 6kor még magyaráz, na akkor vittem át a hintába.. még anyuék is aludtak persze...aztán szép csendben voltak, így tudtunk aludni Barnival jó sokáig:-)))
Na apa mégsem megy, kihagyjuk, majd legközelebb, ugyhogy megyünk haza :D

Jajjj, és ma nagyon jól keltem :D 8kg minuszba :D és mindenki megjegyzi, hogy fogytam :D :D :D pedig a héten kicsit csaltam, de mégis volt eredmény:-))))))

Na jó, megyek iszok még egy öröm kávét:-)

Ja, és Anika, én azért szoptatom előtte, mert akkor többet szopik, és ugyanúgy megeszi a kajót.
A hal tényleg fontos lenne, mi sem eszünk, csak ritkán, meg egyébként is a tengerit annyira nem csípem, inkább esszük a forever-ös omega-3 kapszuláját:-)))

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Manó: szerintem a napi 5 kaja teljesen normális, csak az a plusz két tápi dob még rá :D

Anita: hajrá az altatással!!!

Nyafi: nem unatkozunk, csak jó lenne többet strandolni :)

Szilvi: üdv újra itt!

Kép
vargaviki
 
 


Manó!
Napi 5 kaja+ 2 táp az = 7 kaja. Így már sztem is sok picit. Én a helyedben megpróbálkoznék a lisztes habarással. Hogy nem mennyiségben/térfogatban egye meg a napi adagot, hanem tápértékben, kalóriában.
Én ezért kezdem a kuk.lisztet - kérdezted Anika - mert Zizi mint írtam jó sokat mozog, eszik is szépen szerencsére, de az éjjeli 11-12 körüli etetést szeretném megszüntetni. Mondjuk jónak mondom akik (te meg Banyus is etettek éjszaka egy csomót), de - meg ne bántódjatok, tudom, hogy nem humorból szoptatjátok éccaka - szerintem egy ekkora gyerek már ne egyen éjszaka. Mi sem eszünk éjszaka. Ráadásul, Zitus hónapokig elvolt este 9től reggel 7-8ig evészet nélkül, ezért szeretnék erre visszaállni. Szerintem menni fog. Szóval a gluténtől és liszttől azt remélem, hogy nappal megeszi a számára szükséges mennyisgét, és ezért ki tudom hagyni az éjszakait.

Banyus! Nekem azt mondta a védőnő, hogy magozni és héjjazni kell a parit, úgy szabad csak adni (nemtom miért pedig mindent megkérdezek), és a tököt is magzom. Mondjuk a bébitököt, lehet nem de amiben már picit nagyobb a mag igen. Cukkinit nem magozom, vicces lenne. Patiszont igen. Magunknak csak úgy félig meddig, gyereknek rendesen.

Ágnes még régebben írtad, hogy te leszeded a borsó héját, miért is?
Habarás= lisztezés. Annyi a különbség, hogy a rántásnál megpirítod olajon a lisztet és azt teszed bele a főzibe sűrítésként, habarásnál csak nyersen a lisztet. A főzelékeket legtöbbször tejfölösen szokták habarni, szóval 1 tejfölben elkeverni pár ek. lisztet, rá kicsi főzőlé, hogy ne legyen csomós, és sutty a főzibe.
Babócáknál eleinte nem tejfölözünk, ma én konkrétan így csináltam a habarást: karalábét, krumplit együtt megfőztem, a főzőlé nagy részét leöntöttem, előre elkészített főtt husi bele a zöldségekbe, botmixerrel összeizéltem, majd 1 kávéskanál kuk.liszet rászórtam, összekevertem, és összerottyantottam. Kis fözőlét visszamertem rá, hogy jó legyen az állaga. Ha biztosra akarsz menni, akkor a lisztet külön elkevered egy kis lével, és úgy rakod vissza a főzelékbe, így tuti nem lesz csomós.
Mondjuk Nyafi a szakácsnagymester, őt kell kérdezni, hivatalosan lehet másképp kell csinálni.

Banyus! Közben már szólt a bnőm, hogy a szomszédja is foglakozik a first-tel, így már intézik nekem a spriccnit.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Banyus! Szuper a 8 kiló! Ha így folytatod, macskanő leszel a köv. talira :D

Manó! Tünemény lehet ahogy a két gyerkőc játszik. Zizi nem játszik így, de neki nincs egy nagyobb tesója, aki kergetné. Ha talál valami érdekeset,a kkor elszöszöl vele, vagy dobálja és megy utána, meg ütni szereti a dolgokat, konvektor, erkélyüveget, de igényli a figyelmet. Nem kell mindig aktívan foglalkoznom vele, de éreznie kell hogy fiygelek rá, különben nyávof. Azért nem tudok pl a gép előtt ülni, az zavarja. Viszont ha a konyhában sertepertélek, azt bírja, ős ott van láb alatt és tesz vesz, amit tud. Érdekes. Lehet azért, mert a konyhában, állok, mozgok, a gép előtt meg látszólag meg igaziból is tétlenül ülök.
Szóval nagyon helyesek lehetnek, ahogy együtt játszanak, Emma is elvolt így annó? Egy nagyobb tesó nagy segítség.

Mona miatt én azért nem aggódom lányok, mert tuti az van, hogy estétől reggelig és még utána is bent van Miluval, sztem csak aludni jár haza, kisebb gondja is nagyobb annál, hogy velünk netezzen. Ha lenne ideje biztos írna, ha jó, ha rossz hír, szerintem. De nyugi, biztos minden rendben van! Rutinműtét már ez, és ilyen pici emberkékre nagyon nagy gonddal vigyáznak.

Dyt, veled mi van? Írj két mondatot, ha olvasol.

Kép
Kép
tusimi
 
 


VViki, hogyhogy dolgozik az ember? Nem együtt nyaraltok 3 hetet?
Bence hogy érzi magát, hogy msá környezetben van. Jól alszik? Miket csináltok nap közben?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Manó, nálunk sem jellemző hogy a lányom úgy rendesen játszana.. pedig próbáltam már épitettem neki várat kockákból, de neki odáig érdekes, hogy megragadjon egy kockát és a szájába vegye..
ugyanez a képeskönnyvvel, mutogattam neki a képeket, persze azt is meg akarta enni, el is vettem, mielőtt még szétmállott a sok nyáltól, lett is üvöltés :D

éjjel evés: nálunk pár hete jött divatba, hogy nem minden éjjel, de 2-3 éjjelente felkel éjjel, hogy éhes, mivel ritkán van ilyen, megszoptatom, nincs mit tenni, mert addig üvölt, de az itteni védőnő szerint hagyjam sirni, tanulja meg hogy éjjel aludni kell... elég spártai módszerek.. viszont ha rendszeres lenne az éjjeli felkelés, akkor valszeg megpróbálnám leszoktatni, mert tényleg csak megszokásból csinálja a legtöbb baba, de mindenki úgy csinálja ahogy érzi,
azért néha szivesen is kelek fel hozzá, mert napközben egyre kevesebbet szopizik, legalább ilyenkor pótolja :)

Tusi, én is átpasszirozom a borsót, mert elég kemény a héja és nehéz megemészteni, tehát puffaszt
de már rég kapott, lehet most már nem szedem le ha legközelebb kap

Kép
gili
 
 


Még szerettem volna kérdezni, hogy ki milyen aktív játékot szokott játszani a minivel?
Nálunk ezek mennek: tapsi-tapsi (már összeteszi a kezét magától, de nem tapsol, csak somolyog rám), csíp-csíp csóka, kerekecske-gombocska, mondókázás, éneklés (egyre kevésbé érdekli), hintázunk de közben muszi énekelnem neki, különben unja. Meg mutogatom neki a játékait, meg sétálunk persze. Néha kis torna, a nagy terpeszre mindig kuncog. Meg dögönyözöm, puszilgatom. Más ötlet?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Küldött nekem a dm kuponokat.Pampers pelenkát és popsitörlőt lehet olcsóbban venni.Ha kell valakinek elküldöm nagyon szívesen postán.Mi Huggiest használunk azért nem kell nekünk.

Van egy július-augusztus Active Baby óriáscsomag(5féle):78db-os mini,64db-os midi,54db-os maxi,50db-os maxi plus és a 46db-os junior kiszerelésű pelenkacsomagokra vonatkozik. -400Ft

Július-auguszus Nedves törlőkendő utántöltő(72 db-os)

Szeptember:Active Baby jumbo pelenkacsomag(5féle):98db-os mini,86db-os midi,72db-os maxi,66db-os maxi plus és a 62db-os junior kiszerelésű pelenkacsomagokra vonatkozik. -500Ft

Október-November:Active Baby economy pelenkacsomag(5féle):80db-os mini,70db-os midi,62db-os maxi,56db-os maxi plus és az 52db-os junior kiszerelésű pelenkacsomagokra vonatkozik. -400Ft.

Tusimi:Kb.mi is ennyi mindent szoktunk csinálni Levi babával. :D

A kukit még nem próbáltuk de a kifli a kedvence.Bulátát is adtam neki de kiköpte.
Nekünk a napirend kajába:7.00-reggeli 150 tápszer
9.30-10.00 tejpép 160ml-ből
12.30-13.00 főzi 1 üveg vagy én főzök neki,utána még 100ml tápszer
16.30 1 üveg gyümi vagy én turmixolok neki gyümiket(azt jobban szereti)
20.00 vacsi 210 jó éjszakát tápszer+ 60-70ml tea vagy víz
Így kb.2 hónapja eszik és nem kel fel enni.De inni annál inkább. :D

Kíváncsi lennék,hogy ki hogy nézett ki gyereknek.Ha megtudjuk oldani felraknátok képet?Azért kérdezem mert én béna vagyok(ti ügyesek vagytok :D ) de megpróbálom.

Az én kisfiam amilyen nehezen aludt el olyan sokáig alszik.Most délbe evett mert péntek az nálunk pizza nap,apa mindig hozza haza a pizzát és leült velünk enni.Kb 1 óra óta alszik.Tuti azért mert szeretnék menni vásárolni. :D

Na megyek megcsinálom neki az uzsit.

sziasztok

Jó hétvégét

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Kép

Finom ez a kifli. :D

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Kép

Én volnék,kicsit fáradt vagyok a képen(meg csúnya is). :D

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Szilvi

Szerintem jó a kép, aranyosak vagytok rajta. :) Levi is sokkal többet eszik, mint Apor. :)

Era
Ügyes vagy, én 6 és fél kilónál járok körülbelül.
MOst már értem, csak én attól félnék, hogy akkor még kevesebb üveges ételt eszik.
Én nem merek kávézni, pedig a terhesség előtt napi kettőt ittam. Aztán a terhesség alatt kb. 9 hónap alatt 3-at. Szoptatás alatt meg egyet sem. Lehet leszokom róla, ha így folytatom. Koffeinmentes kávét azt szoktam iszogatni időnként.

Ma elkészítettem neki a meggyeset, nem ette meg. Aztán kíváncsiságból kinyitottam egy sütőtök- almát amit nagyon szeret, azt sem ette meg, csak délelőtt evett fél üveg gyümölcsöt. Talán holnap. :) Asszem megpróbálom még a tejpépet adni.

Manó
Berti valóban nagyon jól eszik. :)

Tusi
Én nem bánom, hogy szoptatok éjjel, egyszer vagy háromszor. :) Ez nem az evésről szól, ilyenkor ritkább esetben éhesek. Engem nem zavar, hamar vége lesz ennek a korszaknak, akkor meg hiányozni fog. Szeretnék minél tovább szoptatni igény szerint. És éjszaka igénye van rá. Gondolom, ha lesz kistestvére az majd elapasztja a tejet vagy leszokik róla. :)
Játékok: Apor sokat elszöszmötöl magában is, csak szabadon lehessen, mászhasson. Nálunk: éneklés, mondókázás, lovagoltatás, dobálás, kukucskálós játék. Apor nagyon nézi a könyvet, amit mutatok neki és akkor magyarázom, hogy mit lát, mutatok neki állathangokat, attól elvan ragadtatva. Ha zenét hallgatunk, akkor táncolni is szoktunk. Most hirtelen ez jutott az eszembe. Ja igen, Apor mindent ledobál és utána néz, én meg visszaadom neki és újra ledobja, ezt a játékot is nagyon szereti.
Zöldborsó: én is leszedem a héját, mert nehezen emészthető és tudtommal nincs benne semmi vitamin, a belseje értékes.

Gili
Szerintem ne hagyd sírni, többet ártasz vele.

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anika, persze hogy nem hagyom sirni, csak irtam hogy ez az itteni álláspont
csak azt irtam, hogy valahogy megpróbálnánk leszoktatni, ha nagyon rendszeres kezdene lenni a dolog.. de tuti nem igy!

dyt jelentkezhetne, azt irta hogy ma reggel megy dokihoz ugye?

Kép
gili
 
 


Gili

Igen értem. Nekünk is lesz majd később gond, mikor le kell Aport szoktatni a cicin elalvásról. Írtam, hogy tegnap és előtte ügyesen elaludt evés után, tehát nem a cicin. Abban bízom, hogy önállósodik majd. Néhány baba leválasztja magát. :)

Mesélte az egyik barátnőm, hogy két éves koráig szoptatta a kislányát és úgy hagyta abba, hogy megbetegedett, mondta neki, hogy beteg a cici, most nem szabad. Utána már nem kapott, mert mondták most már nem a tiéd, hanem majd a kistesódé, aki lesz valamikor. :) Megértette és beletörődött, de esténként mellé kell bújni és mondja, hogy fog.. És akkor megérinti a cicit és elalszik. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Manó

Még valami. Szerintem nem dagimadár Berti. :) Nekem nagyon tetszik Aporral együtt. A kövér az már nem jó, mint az unokatesó, aki 10 kiló felett van, de a mi babáink még szép csinosak. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Gili

Eszter és Apor majdnem egy napon születtek. :)

Tusi

Azt a képet raktad végül a vonalzódra, ami nekem a legjobban tetszett. :)

Apor el is aludt. Örülök neki, mert holnap reggel 7.45-kor már vízben leszünk. Ezúttal a cicin. Megevett 110 ml-ből készített Milupa Jó éjszakát tejpépet, ízlik neki. Nem adnám, mert nem akarom még leválasztani, csak ma alig evett és nem hízott az elmúlt hónapban.
Holnap vendégségbe megyünk a barátnőmhöz, akinek a kisfia súlyos oxigénhiánnyal született. Tele van a házuk mindenféle fejlesztővel, főképp mozgásfejlesztővel, van nekik az a tölcsér is. Aztán rengeteg szuper játék. Kíváncsi vagyok Apor mit szól majd a dolgokhoz.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Szép jó estét! :D

Csak 1 percre ugrottam be.
Voltam délután a Rossmanba vásárolni.Nagyon sok Kecskeméti bébikaja van leárazva.Csak ennyit szerettem volna mondani.
Megyek mert nagyon álmos vagyok,meg a fülem is búg de mitől?!

Jó éjt

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Dyt

Kérlek írj, mert nagyon izgulunk érted!

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anita: én úgy tudom már a kistesó előtt abba kell hagyni a szoptatást, mert teljesen leterheli a szervezetet. Gondolj bele, hogy a nagy is kiszívja a szervezetedből tejjel a vitaminokat, stb. és a kicsi is elveszi, ami kell neki. Csak az anyának nem marad semmi. Ezt már több orvostól is hallottam.

Tusi: Szerencsére csak két nap kellett dolgoznia! :)
Benő jól van, rengeteget mosolyog, rötyög, felfedezte, hogy van hangja és egyfolytában olyan hangokat ad ki, mint a nazgúlok a Gyűrűk Urában :D. El is neveztük bébi-nazgúlnak.
Tök sokat alszik képzeljétek! Biztos a friss levegő. Napközben több órát is. Otthon kb kétszer fél órát aludt. Este 8tól alszik kb. 5ig, fél 6ig. Az utóbbi napokban felsírt 1kor, kivettem, egyből nyugi ,aztán visszatettem és alszik tovább. Ja és két napja külön szobában alszunk és nincs vele semmi problémája. Balcsiban fürdés nagyon bejön neki, kalimpál, kacag, stb. :D Hihetetlen figura.
Ja és feltérdelt és szépen kúszik.
Rájött, hogy nem kell sírnia ahhoz, hogy kifejezze mit akar, úgyhogy most legtöbbször nyöszörög, ha nem tetszik neki valami. Szerintem tök sokat változott az utóbbi héten. Kiváncsi vagyok szerintetek is-e vagy sem (Tusi, Nyafi).

Anita: szerintem is próbáld szilárddal etetni, az anyatej már nem elég nekik. Nem véletlen mondják, hogy csak 6 hónapos korig legyen a kizárólagos szoptatás.

Kép
vargaviki
 
 


Viki már látnám nagyon a kis pockot! Komolyan úgy hiányzik!!! Bár csak miattam tán nem kéne hazajönnötök :lol:

Kép
nyafi
 
 


Viki

Minden nap próbálkozom, de nem mindig eszi szívesen. Azért a gyümölcsöket szereti.

Hány fokos most a Balaton? Mindig azon dilemmázok, hogy mennyibe szabad bevinni a gyereket. Örülök, hogy Benőnek tetszik a fürdés.
A testvérem kisfia Bendegúz és ő is Benő. :)

Apor is többet alszik nappal mióta kétszer sétálunk.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Viki

Én azt olvastam a szoptatásról, hogy ez szervezetfüggő. Persze a legjobb akkor teherbe esni, amikor az ember már nem szoptat, de állítólag a baba szépen fejlődik, csak az anyát terheli le. Azt is olvastam, ha az ember nem fogy a szoptatástól, akkor valószínű tudna terhesség alatt is szoptatni. De vannak akik nagyon lefogynak, azok szervezetét jobban megviseli, nekik nem ajánlják.
Az biztos, hogy szerintem jó a gyereket 2 éves korig szoptatni, az Egészségügyi Világszervezet szerint. Persze már a fél év nagyon jó, sőt, már az első 6 hét is. Szeretnék három babát, a 3.-at biztosan szeretném 2 éves koráig. :)

Az egyik ismerősöm mesélte, hogy a kisfia 9 hónapos korában egyik napról a másikra nem szopott, kiderült, hogy állapotos. :) Valami hasonlót képzelek el magamnak én is. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Igen, szóval a nap mérlege evés terén kb.:

6 szoptatás, 100 gramm alma- szőlő rizzsel és 4 kanál meggyes krumpli hússal, és 110 ml tejpép. :)

No eltűnök, mert megtelik velem az oldal . :)

jó éjt,
anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Tusi, nem tudtam, miért kell hámozni a 6 hónapos gyereknek a borsót, csak abban a kis füzetben ez volt. Gili most leírta az okát. De most már szerintem sem fontos hámozni.

A habarást köszi, hogy leírtad. Az a baj, hogy egyedül vagyok itthon egész nap a gyerekkel, így is alig győzöm azt a napi egy kaját elkészíteni neki, bármily egyszerű is. De sajna 3 nap óta felkel éjjel szopni. Szóval muszáj újítanom étkezések terén. Ki fogom próbálni.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Sziasztok!

köszönöm szépen mindenkinek at a sok-sok törődést és jókívánságot, amit írtatok-küldtetek nekem az elmúlt napokban.

Sajnos tegnap, mire odaértünk az orvoshoz, már ömlött belőlem a vér...

Adoki ki volt akadva, amikor meséltem, hogy szerda óta vérzek, azt kérdezte miért nem kórházban fekszem..elmeséltem neki mindent, nagyon mérges volt...

Az én kicsi drága kisbabám meghalt, elvetéltem, tegnap meg is műtöttek sürgősségivel..

Ez a szemét, rohadt egészségügy, hogy nem voltak hajlandóak egy vérző terhes nővel foglalkozni, pedig könyörögtünk, a rokonom beszólt már dühében többször is és nem...nem voltak hajlandóak..mire eljutotam a Nyíróbe, adigra meghalt...

Nagyon ki vagyok borulva....

Most regenerálódok, próbálom feldolgozni, nagyon nehéz, a kislányom segít ebben sokat-sokat...

6 hét múlva kontroll, a méhszájam borzalmasan ronda, meg kell azt is műteni...De nem baj, legalább a következő terhességhez már renbe lesz. Én most 1 évig védekezni fogok, rendbe teszem a lelkem, a testem (mivel borzalmas szülésem volt és a testem még fáradt a doki szerint)..és utána újra belevágunk..akkor azonban feküdnöm kell szidorúan, azt mondta a doktor.

Sajnos ez történt....


most egy darabig nem jövök, nincs kedvem, ne haragudjatok...

Vigyázzatok magatokra...

sziasztok!

Kép
dytt
 
 


óó, dyt, annyira sajnálom ami veled történt, kivánom hogy mihamarabb fel tudd dolgozni, megnyugodj, és a következő terhességed teljesen problémamentes és gyönyörű legyen!
tudom, nem vigasztal (meg lehet nem is olvasod), de tudom mit élhetsz át, nekem is volt egy vetélésem még Eszti előtt, megbeszéltük apával, hogy itt az idő, jöhet a baba, minden tökéletesen indult, első hónapban terhes lettem, álmomban sem fordult meg a fejemben, hogy itt bármi baj is lehet. Aztán a 7. héten elkezdtem vérezni, de csak kicsit, és még ekkor sem gondoltam hogy baj van. Megnéztem a neten, sok helyen elhangzott, hogy egy kis vérzés lehet a terhesség alatt. Persze azért felhivtam a dokimat, hogy nézzen meg, minden rendben van e, hát nem volt.. nem volt szivhang, engem is másnap reggel műtöttek..
én ezért is ha ilyet hallok, hogy a terhesség alatt vérzés van, már rögtön megijedek, és nagyon parasztok azok a dokik hogy nem tettek semmit, nem is feltétlen azért, mert meg tudták volna menteni a babát, de azért az embert már az a tudat megnyugtatja, hogy ő mindent megtett..
én még nem ismerek itt annyira senkit, de azért nagyon sajnálnám, ha nem jönnél, nagyon jó kis társaság van itt, úgy látom mindenki igyekszik segiteni a másiknak amiben csak lehet, de tényleg te érzed mi a legjobb neked most..

Kép
gili
 
 


Dyt

Sajnálom én is nagyon, hogy nem maradt meg a baba. Legközelebb nem lesz probléma, ha picit vártok, hogy a méhed regenerálódjon.
Gondolj Bonitára és akkor biztosan könnyebb lesz feldolgozni az eseményeket.
Szeretném, ha nem mennél el a fórumból, persze neked kell eldöntened.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Dyt

Nagyon sajnalom ami tortent és hidd el tudom, hogy mit erzel. Nekem is volt egy veszitesem Mark elott. Tavaly januar elejen estem teherbe, nagyon boldogok voltunk, mert mar szerettunk volna zsofinak egy kistesot. Februar 5-en kezdtem verezni, elmentem a dokihoz, azt mondta, hogy nagyon pici a baba. Utrogestant irt fel es azt mondta, hogy fekudjek, 2 nap mulva megnez, 7-en delutan kellett volna menjek, de delelott elvesztettem a babat. A doki biztatoo, hogy ez igy jobb, mindha egy beteg babat hordtam volna ki. Megkert, hgy 3 honapot varjunk a kovetkezo probalkozas elott. Nagyon le voltam torve, igy azzal vigasztalt, hogy nem fog nagyon megszidni, ha egy honap mulva megyek, azzal hogy terhes vagyok.
Erre fel az o joslata teljesedett be...februar vegen teherbe estem Markkal. Persze ezt csak marciusban tudtam meg, amikor kimaradt a haviverzesem.
Ha most kellene dontsem, hogy egy beteg kisbabat valasszak vagy Markot, hat en ezt az utobbit valasztanam. Es orulok, hogy vegul is igy tortent, es van egy egeszseges kisfiam zsofi mellett. Persze ez nem vigasztal, en is szoktam arra gondolni, hogy vajon milyen lett volna, kislany vagy kisfiu, dehat ez igy kellett tortenjen.
Vigyazz magadra es persze a kis Bonira!!!!

Kép
Kép
meli78
 
 


Sziasztok!

Dyt!

Nagyon sajnálom, de kérlek tényleg ne tünj el emiatt, hiszen ez Bonita fóruma és szeretnénk rólatok hallani. Tudom, most nem könnyű, de tényleg nagyon pici terhesség volt ez még, hidd el jobbe z így ha ennyire nem volt rendben. Kérlek hozasd rendbe amit rendbe kell hozni, aztán arra rá pár hónapra már jöhet a tesó és biztos nem lesz gond. Valami miatt ennek most így kellett lennie, sajnos még csak nem is ritka a korai vetélés, bár tudom ez most téged nem vígasztal.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mi ma visszamentünk Visegrádra, mert a múlt héten nem volt idő a Fellegvárra meg a bobozásra, hát nagyon jó volt, főleg hogy most a férjem is jött. Berti is jól tűrte szerencsére, az utat is meg az ottlétet is, 2x evett, egyszer mikro megérkeztünk, egyszer mielőtt hazaindultunk, amúgy meg a babakocsiban ücsörgött meg az ölünkben. babkocsival kicsit érdekes volt mondjuka vár 8) .

Kép Bobpályán

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

MA voltunk Aporral a barátnőmnél. Az 1 év és 8 hónapo skisfia olyan durva volt Aporral. Háromszor is bántotta, egyszer megdobta és minden játékot kivett a kezéből. Az Apor persze sírt, később már nem is sírt, csak könnyes szemmel panaszkodott. Az anyukája persze mondta minden gyerek ennyire durva ilyenkor. Mondtam neki nem hiszem, hogy Apor ilyen lesz. :) Aztán este találkoztunk egy másik kisfiúval, aki két éves és egyáltalán nem volt durva, Apor nagyon örült neki. :) Állandóan figyelte és nevetett.

A mai evésünk:
6 szopi, 100 gramm szilva, 140 gramm sütőtök pulykával, 100 ml tejpép. Nem rossz szerintem. Ti mit gondoltok?

Manó
Jók a képek! :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anita: ez szerintem is elég jó evés volt.

Ma végre szép időnk volt, nagyot strandoltunk! :)

Dyt: sajnálom! Pihenj sokat!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Dytt, nagyon sajnálom a történteket, főleg amiatt, ahogyan a vége lezajlott. Megértem, ha nincs kedved egyelőre aktívan fórumozni, de azért néha mindenképp nézz be ide, tegyél fel pár fotót Bonitáról, és írj pár sort! Kívánom, hogy hamar helyreállj mind testileg, mind lelkileg!

Manó, jók vagytok a fotón!

Hol lehet kukoricalisztet kapni? A tescoban nem volt.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Manó, köszi a tejpép leirást, hát akkor gyerekem nem hagy ki semmit, mert a főzijébe néha krumpli helyett rizst vagy kukoricadarát rakok, meg a gyümölcsöt is gabonával eszi, vacsira meg kap tápszert.. akkor ez csak egyszerűen egy másfajta kombináció, már értem :)

Anika, tényleg elég közel születtek egymáshoz a porontyaink, ráadásul Eszti este született, igy inkább csak másfél nap van köztük :D amúgy néztem, talán Melivel szültem egy napon ha jól láttam (13-án)

ja, talán a nyelvet kérdeztétek még múlkor: mi nem beszélünk idegen nyelven a gyerekhez, majd a bölcsiben az anyanyelvi dadusok megtanitják, annak hogy én akcentussal gagyogjak hozzá akár angolul akár franciául, hát nem látom sok értelmét..

Kép
gili
 
 


Gili

Úgy tervezitek, hogy végig kint maradtok?
A nyelvtanításról annyit, ha valaki nem tud tökéletesen, akkor valóban nem érdemes. A férjem és a családja anyanyelvszinten beszélik a németet, akcentus nélkül, mert német óvodába és iskolába jártak. Otthon is gyakran hallok német szót. Aporral szoktunk németül foglalkozni, mondókázni, zenét hallgatni, mást nem. Beszéélni mindig magyarul. Ha Temesváron maradunk, akkor Apor úgyis megtanul románul, mert hiába adom magyar óvodába, már heti 2 román nyelvű foglalkozása lesz. Gondolom Gili ott nincsen magyar óvoda. Ez csak annyiból lesz jó, hogy könnyedén fog nyelveket tanulni. A férjem anyanyelvi szinten beszél a magyaron kívül még 3 nyelvet.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Dyt!
Sajnálom, hogy ez történt...valahogy éreztem. :( Közhely, de tényleg jobb hogy ilyen hamar megtörtént, mint mondjuk több hónapos terhesség után. Ha helyrejöttél, lesz még babád, egy csomó! :) Gyere hamar vissza közénk, Bonival együtt.

Ágnes!
Én bioboltban vettem a kuklisztet, de szerintem DM-ben vagy Rossmann-ban is lehet kapni. Különös, hogy a tescoban nem volt, minden multinak van egy bio részlege és ott általában lehet kapni ilyeneket.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Kedves Mindenki,


Eloszoris sziasztok ujra,ugyanis en egy jo ideje el vagyok tunve a lathatarrol.De gondolom,megertitek,itt epp most van szezon,igy amikor nem vendeget varok,akkor eppen takaritok vagy a kertben teszek-veszek es amikor egy kis idom van,akkor rohanunk setalni+hazimunka,stb. tehat mire a gep ele ulhetnek,mar faradt es almos vagyok.
Probaltam beleolvasgatni dehat annyira elmaradtam,hogy mindent nem tudok kovetni.
Babuci Nekunk is pont olyan medencenk van,mint nektek.
Dyt En is nagyon sajnalom,ami veled tortent.
Mi jol vagyunk,koszonjuk szepen,Maya joo fejlodik,utoljara kb. 3 hete mertem,akkor 7100 Gramm volt,meg ketszer szopizik(reggel es este) de mar a szopit potolni kell tappal es napkozben meg 3-szor eszik egyebeket(tejpep,gyumolcs,zoldseg husival).Mar eleg sokmindent megkostolt es nagyjabol elmondhatom,hogy szivesen fogadja az uj izeket,bar amit nem szeret,azt harmadjara,negyedjere sem eszi meg.
Ulni mar egy jo ideje ul stabilan,most kezdett hason hatrafele kuszni,ughogy gondolom,hamarosan a maszas is kovetkezik,mert mar elegge emelgeti a feneket.
Kibujt az also ket foga elol,es elmondhatom,hogy egy mazlista vagyok ilyen teren,mert szinte eszre sem vettem,csak mikor mar ki volt hasadva a foghusa.Nem volt nyugos,talan 1-2 ejjel felebredt 2-szer ejszaka es ennyi.
Nagyon jok a kepek minden babarol,nagyjabol visszanezegettem es hatalmas fejlodesen ment at mindenik.
Remelem,ezutan gyakrabban tudok idot szakitani az irasra es tudok majd jelentkezni.

Kép
agizsuzsi
 
 


Kedves Mindenki,


Eloszoris sziasztok ujra,ugyanis en egy jo ideje el vagyok tunve a lathatarrol.De gondolom,megertitek,itt epp most van szezon,igy amikor nem vendeget varok,akkor eppen takaritok vagy a kertben teszek-veszek es amikor egy kis idom van,akkor rohanunk setalni+hazimunka,stb. tehat mire a gep ele ulhetnek,mar faradt es almos vagyok.
Probaltam beleolvasgatni dehat annyira elmaradtam,hogy mindent nem tudok kovetni.
Babuci Nekunk is pont olyan medencenk van,mint nektek.
Dyt En is nagyon sajnalom,ami veled tortent.
Mi jol vagyunk,koszonjuk szepen,Maya joo fejlodik,utoljara kb. 3 hete mertem,akkor 7100 Gramm volt,meg ketszer szopizik(reggel es este) de mar a szopit potolni kell tappal es napkozben meg 3-szor eszik egyebeket(tejpep,gyumolcs,zoldseg husival).Mar eleg sokmindent megkostolt es nagyjabol elmondhatom,hogy szivesen fogadja az uj izeket,bar amit nem szeret,azt harmadjara,negyedjere sem eszi meg.
Ulni mar egy jo ideje ul stabilan,most kezdett hason hatrafele kuszni,ughogy gondolom,hamarosan a maszas is kovetkezik,mert mar elegge emelgeti a feneket.
Kibujt az also ket foga elol,es elmondhatom,hogy egy mazlista vagyok ilyen teren,mert szinte eszre sem vettem,csak mikor mar ki volt hasadva a foghusa.Nem volt nyugos,talan 1-2 ejjel felebredt 2-szer ejszaka es ennyi.
Nagyon jok a kepek minden babarol,nagyjabol visszanezegettem es hatalmas fejlodesen ment at mindenik.
Remelem,ezutan gyakrabban tudok idot szakitani az irasra es tudok majd jelentkezni.

Kép
agizsuzsi
 
 


Kedves Mindenki,


Eloszoris sziasztok ujra,ugyanis en egy jo ideje el vagyok tunve a lathatarrol.De gondolom,megertitek,itt epp most van szezon,igy amikor nem vendeget varok,akkor eppen takaritok vagy a kertben teszek-veszek es amikor egy kis idom van,akkor rohanunk setalni+hazimunka,stb. tehat mire a gep ele ulhetnek,mar faradt es almos vagyok.
Probaltam beleolvasgatni dehat annyira elmaradtam,hogy mindent nem tudok kovetni.
Babuci Nekunk is pont olyan medencenk van,mint nektek.
Dyt En is nagyon sajnalom,ami veled tortent.
Mi jol vagyunk,koszonjuk szepen,Maya joo fejlodik,utoljara kb. 3 hete mertem,akkor 7100 Gramm volt,meg ketszer szopizik(reggel es este) de mar a szopit potolni kell tappal es napkozben meg 3-szor eszik egyebeket(tejpep,gyumolcs,zoldseg husival).Mar eleg sokmindent megkostolt es nagyjabol elmondhatom,hogy szivesen fogadja az uj izeket,bar amit nem szeret,azt harmadjara,negyedjere sem eszi meg.
Ulni mar egy jo ideje ul stabilan,most kezdett hason hatrafele kuszni,ughogy gondolom,hamarosan a maszas is kovetkezik,mert mar elegge emelgeti a feneket.
Kibujt az also ket foga elol,es elmondhatom,hogy egy mazlista vagyok ilyen teren,mert szinte eszre sem vettem,csak mikor mar ki volt hasadva a foghusa.Nem volt nyugos,talan 1-2 ejjel felebredt 2-szer ejszaka es ennyi.
Nagyon jok a kepek minden babarol,nagyjabol visszanezegettem es hatalmas fejlodesen ment at mindenik.
Remelem,ezutan gyakrabban tudok idot szakitani az irasra es tudok majd jelentkezni.

Kép
agizsuzsi
 
 


sziasztok

Kaja:
03.00 - szopi
06.30 - szopi
09.00 - gyümölcs (tehéntúróval vagy joghurttal, esetleg piskótával)
10.30 - alvás: előtte vagy utána szopi, mikor hogy sikerül, mivel Márk csak szendergő állapotban hajlandó szopizni
14.00 - főzelék husival , májjal vagy tojássárgával
17.00 - alvás: előtte vagy utána szopi
20.00 - tejpép vagy az ebédtől maradt főzelék vagy gyümölcs
21.22 - szopi

tápszert csak a főzelékébe kap, mivel mostanság nem hajlandó a cumisüvegből enni, se teát se tápot.

szopitéma: felvetődött, hogy ki meddig szopiztatna, 2 érdekes esettel találkoztam ma a játszótéren:
1., az anyukának sok teje van, a gyerek 1,8 éves. Lefekvéskor mindig szeretne szopizni, de 2 éves korától kellene bölcsibe menjen (nálunk 2 évig van gyereknevelési segély), igy az anyuka azon van, hogy valahogy elválassza, persze ez nem sikerül, mivel a kislány könyörög a szopiért és nem hajlandó anélkül elaludni. Az anyuka nem tudja, hogy mit tegyen, mert nem szeretné, hogy a gyereket megviselje az, hogy egyszerre kelljen elszakadjon a szopitól és a jól megszokott otthoni környezetétől is. Mondjuk ez inkább a déli alvásnál gond.

2., egy hasonló eset: az első gyerek 2 éves volt, amikor az anyuka teherbe esett a másodikkal. A szülő nem választotta el az első gyereket, egész terhessége alatt szopizott a kislány, és amikor meglett a 2. gyerek, akkor sem volt hajlandó lemondani a szopiról, igy az anyuka egyszerre 2 gyereket szopiztatott :shock: A nagyobbik 4 éves, a kissebbik 9 hónapos. Persze a nagy csak este lefekvéshez kéri a szopit. :D . Szerintem ez a lónak a tulsó oldala már.

Márk hajlandó szopizni, de csak szendergő állapotban, igy ha sikerül elalvás előtt szopizik, hanem utána. Mindegy, hogy mikor eszik mivel csak 1 órát alszik napközben: 1-et délelőtt, 1-et délután, igy nincs nagy szünet 2 kaja között. Mondjuk az látszik rajta, hogy tápot nem eszik, mivel 7700 g.

gili igen, Mark is 13-an szuletett 12.40-kor, 3600g volt es 56 cm.

Kép
Kép
meli78
 
 


Dyt!
Sajnálom :(

Tusi!
Hogy sikerült a szombat? Jól érezted magad? :wink:

Mona. Férjem is azt mondja, mint Tusi, hogy biztos kisebb gondja is nagyobb annál minthogy irogasson. Viszont én aggódom, mivel írta, hogy első időkben be sem mehet Milukához, így talán jobban elütné az időt ha benézne... Mona kérlek írj ha olvasol minket...

Szoptatás.
Az egyetlen veszélye annak ha szoptatás közben esel teherbe, hogy ha közben leszoktatod az első babát a tejcsiről, az elapadás méhösszehúzódásokat generálhat amivel beindulhat a szülés.
Ezt a most terhes barátnőm mondta, akinek a kislánya még szopizik (11 hós) és most már terhes a másik babussal akivel félidős. Ugyhogy emiatt ő is próbálja a végéig fenttartani a szopizást.

Egy hét múlva indulunk Alsópáhokra! Jipppijjéééé !!!! :D

Ágizsuzsi!
Pont a napokban gondoltam rátok :D Jó hogy jöttél :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Kép
Akkor most probalom potolni a kephianyt Kép Apaval
Kép Jarokaban

Kép Szulokkel es keresztszulokkel

Kép

Kép

Kép
Igy orulok a fenykepezogepnek

Kép Anyaval

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
agizsuzsi
 
 


Kép

Kép

Kép
agizsuzsi
 
 


Kép

Kép

Kép
agizsuzsi
 
 


Na bocsi,ket kep 2-szer ment el

Kép
agizsuzsi
 
 


Meg szerettem volna kerdezni,hogy azt a montazst hogy csinaltatok?

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok,

nem nagyon van időm, de nagyon sajnálom Dytt ami veled történt.

Nekem is volt két vetélésem is. Mindkét terhességem előtt. :(

Át tudom érezni fájdalmadat és majd gyere azért ha kicsit rendbe jött a lelked.

Agizsuzsi, van egy Picasa program amit tölts le és azzal tudsz csinálni nagyon könnyen

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: