Új privát üzeneted érkezett!

Szandriii: Igen, ilyenkor nagyon lassan megy az időőőőő, de a drukkok mennek estére. A tüszitől ne parázz, nekem is van minden nap, és már kitapasztaltam hogy görnyedjek, hogy ne a pocakot bántsam ezzel.

Nekem nagyon rossz volt az éjszakám...már lehet, hogy írtam, hogy szokott fájni a combtövem, tegnap pedig nagyon sokat mászkáltunk, hát éjjel még a hasam is megfájdult, és a csípőfájdalom miatt alíg bírtam fordulni az ágyban...előhúztam a szopipárnát, és onnantól kezdve jó volt, ma tripla adag Mg-ot nyomatok. Szerintetek ez normális? Pénteken mindenképpen rákérdezek a dokimnál.

Menü: kelkáposzta főzelék, pörivel

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


A tüsszentés már nekem is okozott néhány kellemetlen percet. Azt hitten oda a gyerek és leszakadt a méhlepényem, úgy fájt. Azóta én is görnyedek, ha érzem, hogy jön.
Aki még nem vett kiságyat, annak csak ajánlom a kiskapusat (kivehető rácsosat), hogy ne járjon úgy mint, Szandrii. Anno én elővigyázatos voltam ebben, mert 9 éve gerincműtétem volt és vannak csavarok meg lemezek a gerincemben és az emelgetés kimondottan nem jó, különben napokig nem tudok kiegyenesedni.
Most is ilyenben alszanak a csajok, csak a kicsiét még nem tettem átjárhatóvá. De megoldja a dolgot, mert lendül egyet és áthajtja magát a korláton, hiába a legalsó fokon van. Ezért ebben nem hagyom felügyelet nélkül. Ha bünti van vagy nyugalom kell (pl. porszívózás miatt) akkor a másikba rakom őket és bezárom a kiskaput. Na onnan se ki se be, amíg nem jön a felmentősereg.
Igen, ilyen háttal már kihordtam két gyereket. De azt szokták mondani, hogy ahol eltörsz ott erősödsz meg.
Gabella: Amúgy Kriszti vagyok, azt is írhatsz.
A mai menűhoz még a betűleves lesz (paradicsomleves betűtésztával).
Bayar: Nem lennnék a helyedben a költözés miatt. Én csak lakásfelújítást éltem át 2-3 hónapos gyerekkel (Hilti, rengeteg sitt, festés, aztán pakolás stb.). Azt mégegyszer soha. Koordinálni, meg irányítani kellett vkinek a munkálatokat ezért itt kellett lennem.
Amúgy én már bő egy hete összetéveszthetetlenűl érzem a babóca rúgásait, ficánkolását.
További szép napot mindenkinek.





ghkriszpi
 
 


Épp most trüsszögtem :D nekem nem nyilat bele! Néha fájdogál nekem is, de csak pár pillanatig szerencsére.
Ma pihi van anyuéknál vagyok.
Ő főz és süt: jó sűrű borsóleves (már 2x ettem) :) és sajtos tejfölös pogi éppen kel :)

Lakáscsere: kicsit félek a változástól, de majd úgyis az lesz, hogy belépünk az "újba" és vagy jó érzésünk lesz, vagy nem. :)
Azt szoktam mondani, hogy jó vagy nem jó a karmája!
Jó lenne meglépni és akkor nem kellene olyan messze lenni mindenkitől meg a munkahelytől (40km)
Meg kis ráfordítással 2x akkora lakásunk lenne!!!
A héten majd kiderül! Szerencsére sok mesterember van a családban, majd ők végzik az emelgetős munkát!
Az is lehet, hogy belenyúlik a nyárba, az nem lenn jó... :?
A felújítás alatt amúgy nem kellene ott lennünk, anyuéknál bőven elférünk, amíg nem készülünk el... ettől nem félek!

Olyan hangulatváltozásaim lettek... néha sírhatnékom van, pedig semmi problémám (kopp-kopp) néha meg kicsattanok....

Én még nem éreztem babamozgást, azt mondta a védőnő, majd 20. héttől fogom... :shock: az még kicsit odébb van :)



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 

 
 

Ajjjjajj!!! Volt egy hangyakönnycseppnyi barna pötty a wc papíron!!!
Most mi legyen? Kicsit megijedtem!!! Elmenjek a dokihoz???
Egy hete voltunk, nem volt gond, most ez mi lehet, egyszer sem volt még!!!


:cry:



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Bayar: remélem azóta minden rendben!!!! gyere majd! :roll:

Szandriii: Mi volt az uh-on?

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Hát nagyon csalódott vagyok!
Nem csak a nemét nem tudta megmondani a doki, de semmit nem mondott. Én meg nem kérdeztem, mert múltkor rajta voltak a méretek a képen, amit kaptam. De most... Még az sem. Kaptam két gyenge minőségű képet 9000ért. pf :shock: :? :(

AFP március 4én, köv talk. márc 27.
Mérges vagyok.

KépKép

Kép
szandriii
 
 


bayar: Jól vagy? Volt vmi előzménye pl. emeltél vmit, rossz mozdulat esetleg? Remélem semmi komoly!





ghkriszpi
 
 


Nekem azt mondta, hogy nyugi meg, (főleg, hogy ma reggel nem volt semmi) de ha gondolom, ránéz uh-val.
Azért nem akarok pánikolni, de ha még lesz, akkor azért bemegyek hozzá!

Szandriii: :( miért nem kérdezel? engem aztán nem érdekel, én írtam listát is, ha már ott vagyunk és fizetünk, akkor hadd kérdezzek. Az enyém sem egy szóf...ó - bocsi a kifejezésért, de azért rendi... meg válaszol....

Nekem ha megyek mindig ad egy papírt, minden paraméterrel, valahogy csak dokumentálja a tied is!?

Nekem meg 14. az AFP.

Ma megint megyünk lakásnézőbe hamarosan.



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Kriszti! Nem emeltem semmit, pont tegnap aztán semmit nem csináltam. Fogalmam sincs, hogy mi lehetett!
Ma figyelem, de remélem, hogy nem lesz belőle semmi.
Ha mégis, akkor bemegyek a kórházba, az a biztos.
Vettem be magne B6-ot is...

Majd még jövök később!



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Bayar, sztem nem kell aggódnod egy pötty miatt. Főleg ha se fájdalom, se további pöttyözés nem követte.

A dokimhoz én is listával mentem, mindent megkérdeztem, de úgy voltam vele, hogy felesleges az időt húznom olyan paraméterek tudakolásával, amik úgyis le vannak írva, főleg este 9kor, miközben a gyerekem lebontja a várótermet :)
De pont most nem volt adat a képeken :(. Hát ebből is okultam.

Megyek, táplálom a nagyobbikat, aztán tentebabázunk egyet, mert szétmegy a fejem. Megint. Kicseszett frontok :twisted: :twisted: :twisted:

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Bayar! Egy pötty miatt én sem aggódnék! Csak nyugi!

Szandri! És ilyenkor leletet nem is ad? Ennyi pénzért többet várnék, mint egy sztk vizsgálat, nem pedig kevesebbet...

Főztem borsólevest, meg mindjárt kész a pizza is. Már nagyon éhes a banda! :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!
Bayar tegnapelőtt én is így jártam csak nekem úgy fájt mellette a derekam mint mikor megszokott jönni!Tapasztaltabbak nekem azt mondták hogy lehet most jönne amúgy meg és attól a hormonok dolgoznak!Pihenjek és ha valami komolyabb akkor menjek dokihoz!Elmúlt!Nyugi!Nekem most ami nagyon idegsítő hogy bal oldalon kb. 3. bordámnál szúr és nem tudom eldönteni h izom csípődött valahol be vagy a frontok viselnek meg vérnyomásügyileg de kellemetlen!Mi lesz velünk nyáron a frontok alatt meg a nagy melegbe 2-szer ekkora pocival? :) Próbálom folyamat hogy ne izguljak ilyeneken hisz ha baj lenne azt úgyis éreznénk hogy nagy baj van és nem bizonytalankodnánk!Most változik mindenünk ezért nyűgösködünk holott bent egy picurka napról-napra jóval nagyobb változáson megy keresztül és nem lesz jobb kedve ha azt érzi h mindenért aggódunk ezért próbálom mindig nyugtatni magam!

Katapetra: amúgy nem jelent gondot ez a vérrögösödés dolog én nem gondoltam hogy ez fontos csak láttam itt a babanetten ez alatt a címszó alatt fórumot és ott olvastam hogy sok mindenki elvetélt és úgy derült ki nekik és végig szúrják magukat! Így úgy gondolom nálam nincs nagy gond mert megtapadt rendesen a lurkó de ezek után inkább rákérdeztem a dokinál és ő mondta h kérjem ki hematológus tanácsát mert másért nem érzéstelenítő,fádalomcsillapító meg császárnál altató miatt fontos kivizsgálni!meg ő mondta hogy valószínűleg megelőzés miatt ajánlani fogja mert így utána senkit nem terhel felelősség (orvosokat) amúgy meg nem árt csak lila foltos leszek ami nyáron nem biztos hogy díjazok de azt hiszem ez a legkevesebb!

Nagyon irigyelem a pocimozgásokat ezerrel figyelem én is bár tudom hogy még hetek de valahol abba bízok hogy ha nagyon figyelek és koncentrálok előbb megérzem pl. mint akik nem első babájukat várják :D !Már nagyon érezném én is :)

Szandriii: Nagyon sajnálom a dokit!Az meg nem rossz ötlet hogy listával menni ,mert én is mindig csomó mindent akarok kérdezni de ahogy bent meglátom a babot háromnegyedét elfelejtem annyira a picire koncentrálok!Képen nekem sincs rajta semmi adat de a papíron nekem is rajta van amit mindig kapom pedig nem is fizetek a dokinak!

Mai menünk: carbonara de a pizza is nagyon ínycsiklandó borsóleves meg múlt héten volt nálunk :)

MagneB6-ra nekem azt javasolták hogy ha nincs nagy problémám még ne szedjem mert a végén úgyis fogom nem tudom elkerülni és akkor ne 3-szoros dózist kelljen bevennem!Így csak akkor veszek be ha nem vagyok jól!
Most pótolom a poci képet!
Kép 12 hetesen még

Már vártam a jó időt erre nálunk hó esik!Felétek?

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Azt el is felejtettem!Ma apával beszélgettünk nevekről eddig a lányokat vettük át mivel apa kis hercegnőt szeretne!Még választott nincs most emészgetjük!Véleméyneket viszont szivesen hallgatom így leírom apa listáját meg az enyémet is :
apa lista: alíz(nekem túl gyakori) Hanka nem szokványos de tetszik és az különösen hogy nekem nem jutott eszembe Lea amire eddig legjobban hajlok apától stella -ü-üm én listám: Hédi egyik kedvenc annyira nem becézhető nem túl gyakori és aranyos Csenge Janka bár túl gyakori már Lili szintén túl sok van ritkábbat szeretnék Lia (L) és a Panka!Várom mindenki véleményét az se baj ha nem teszik legalább még ritkább nevünk lesz! Szeretnék olyat amiből nem 5 rohangál 15 km-es körzetben és az oviba se minden 2.-at hívják majd így,rövidek illennek a vezetéknév mellé illetve lágyabbak nálam ezért is esett ki a stella! :)
suprise
Bátaszék
 
 


A Hankáról még nem hallottam (Hanga v. Hanna). Lili, Csenge, Panka tucatnév. A Hédi a Hedvig önállósult becézett alakja. Lea vagy Lia, ha ezekből kell választani, de ez az én véleményem. Én egyiknél se mondtam meg anno senkinek, de senkinek, hogy melyik nevet választottuk. Elsőnek a csecsemős tudta, aki a karszalagot megírta. Éppen azért, hogy elkerüljünk bármiféle befolyásolást és a nevet ténylegesen mi adjuk, ne a rokonok vagy ismerősök.





ghkriszpi
 
 


Köszönöm a véleményedet befolyásolni nem nagyon fog tudni senki hisz vezetéknevet nem írtam így nem tudjátok azzal együtt melyik hangzik a legjobban :)!Hanka így van az utónévkönyvben és pont ezért tetszik nagyon mert kevesen hallották egyedi lenne az tuti, a Hédi-nek is tudjuk az eredetét de ez annyira nem zavar mert nem azt nézzük honnan ered hanem hogy viselhető!Lea meg a Lia névnél is talán ritkább a Lea!Család abszolút befolyásolni nem fog tudni az anyukámmal egy egyező nevük sincs :D Apuék meg meghallgatták őket de abszolut semmi problémájuk nincs és teljesen ránk hagyják!

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Suprise, ha egyedi nevet akarsz a babád, olyat, amiből nem rohangál másik 5 az oviban, akkor a "régi" nevek.

Az én Imrém olyan egyedülálló lesz az iskolában, hogy csak na :) De glom ez a név a társaság 75%nak egyáltalán nem tetszik.

De azért lehet szép neveket találni. Anna (Panka v Panni becenévként), Annamária (Mia becenév nekem nagyon tetszik), Johanna (Jankának becézve)
Én nem tom, de egy Liából sztem nem lesz komoly ügyvédnő, sem orvos.
És hát a mai nevek. Már van egy Zoé a családban, keresztlányom. Nagyon nehezen szokom még most is, pedig már 4 hónapos a csaj.
És sógornőméknél, ha lány lesz, Helka lesz a baba. Hát ez is egyedi. A Balaton tündére a jelentése.

Nem könnyű, de a babák úgyis megsúgják majd :)

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Ez a névkérdés érdekes! :) Nálunk az tuti, hogy senki nem fog beleszólni, nem is olyan a család. Meg hát szép lenne. :)

Náluk a Zara és Örs a befutó. A lánynév tökéletes a vezetéknévhez, az Örs meg ezer éve nagyon tetszik! :)

Suprise: Alíz: nekem a barátnőmet így hívják, tehát még csak véletlenül sem tudnám azt adni! Nem azért, mert bajom van a bnőmel :D
Amúgy mostanában nem gyakori szt, legalábbis az oviban nem nagyon hallottam mostanában.
A L- betűsek elég gyakoriak, Liliána, Lilian, Lili, stb... A Csengétől falra mászok (bocsánat, senkit nem akarok megsérteni!!!...)
A Hédi: nekem az egyik dadust úgy hívják....
Az a baj, az oviból sok nevet kötök vkihez... így elég nehéz nekem!

Nem jutna eszembe az Imrét adni, de olyan cuki a képen, hogy simán illik rá :) úgy már más :)
Szandriii: gondolom apa vagy papa miatt lett Imre? Vagy nem?

Na nálunk Apu és a Férjem is Zoli, mondták, hogy Zolika legyen, ááá mondom nem, mert a 2 is elég :D
Mondjuk az is szóba jött, hogy Zétény Zoltán- két utónév.
Akkor már lehetne Zara Anita - utánam :)

Szerintem is lehet érezni, hogy mi az ami illene hozzá!
Keresztlányom Julcsi-Júlianna... hát kivoltam, amikor hallottam, hogy az lesz. Most már mást el sem tudnék képzelni rá! :D

Valahol olvastam, hogy Anna Panna volt :)

Helka: Ja a füredi diszkót úgy hívják, nekem az jut róla eszembe :D

Suprise: jó a pocid! :) Milyen csúcsos. nekem egyáltalán nem, inkább mint egy labda, fél labda....
:lol:

Kopp-kopp- ma nem volt semmit pöttyöm, uh nem megyek nézetni, pedig 10-15-ig jártuk a várost, lakásról lakásra....

Jó éjt!



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Nekem ezek a különleges nevek sem igazán szimpatikusak. Az is szempont, hogy pl. a dédi is meg tudja jegyezni, és a környékbeli nénikéknek se kerekedjen a szeme, hogy az meg már milyen név.

Én ismerek amúgy pár Imre nevű gyereket, mind az apja után kapta a nevét. Nekem is tetszik, és gondolkozom is rajta, főleg, mert nálunk már Lackó kapta az apja után a nevét, az én apukám pedig Imre volt.

Alíz napon születtem! :) Alízon is gondolkodtam, mert szép, egyszerű, és nem túl gyakori. (Itt a faluban egyet sem tudnék mondani!)

Suprise! Milyen kis csini hasad van! Szerintem a nyáron nem kétszer, hanem 5x ekkora lesz! :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nekem tetszenek a különleges nevek!Hugóm például kökény nevet kapta először furcsálltuk de már annyira tetszik hogy lehet adnám én is ha nem a húgomat hívnák így!Ha dédin múlva Izaura vagy Esmeralda illetve hasonló neveket adna (tv befolyásoltság :)) és ha ezeket a neveket megtudják jegyezni Hanka is simán menne!Nekem fiúba nagyon tetszik a Csege név is ami szintén ritka pedig ősi magyar név!Én is először az utónévkönyvben olvastam de megakadtam rajta!Én elég sok Alizt ismerek de nem akarlak befolyásolni nyilván nehéz döntés mert egy életre választjuk a gyerekünknek!A Zara név nagyon szimpatikus az Örstől inkább tartózkodom!De Imrét sem adnék a gyermekemnek de ahogy Bayar is írta így kép alapján nem lehetne más csak Imike!Valószínűleg megszokás kérdése az egész úgy ahogy a Kökényt is megszoktam mára és imádom mint nevet is!Valószínűleg bárhogy fognak akárhogy hívni minél többet mondogatjuk annál jobban megszeretjük!

Valami népi mende-monda van arról hogy kinek fia lesz vagy lánya attól függően milyen a hasa!De sajnos nem tudom melyik melyik meg nem is igazán hiszek benne!Nem baj az sem ha 5-ször ekkora lesz csak a kismanó jól érezze magát :)!Mai menük?Nekem ebédre maradt még carbonara lehet este főzök valamit de még passz!

Hóval hogy álltok nálunk fehér minden :S

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Név. Fiúnévben valahogy mindegyikkel van kifogásolnivalóm, apa nevét meg már Lackó örökölte.

Mesinél meg annyira telitalálat az Emese, mindenki szerint, hogy tartok tőle, csak kevésbé jót találunk.

Pl. volt olyan, hogy a bolt előtt békésen aludt a kis drágám a babakocsiban, jött be egy ismerős nő. "Jaj, de gyönyörű az a kisbaba ott a kocsiban! Egyszerűen meseszép! Hogy hívják?" És mikor mondtam, hogy Emese, gratulált, hogy ennél jobbat, ennél hozzá illőbbet nem is találhattunk volna. És ez a megnyilvánulás nem volt egyszeri, sokan szólítottak meg, hogy "meseszép kislány, hogy hívják?"

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nálunk is van Emese, nem áll jól a szeme se' :wink:

Neveken igazándiból nem agyaltam még kis Ketteskének. Gondoltam megvárjuk a nemét.
De olyanok mint Ajándék (Aji), Napsugár (Napsi) meg hasonlók, szóba se jöhetnek. Ilyenek még a növény és gyümölcsnevek, természeti jelenségek, égitestek, állatok, szappanoperahősök, márkanevek. Kizárva. Ja és a betegségek. Emberek. Van olyan bolond, aki Kandidának (Candidának) nevezte el a lányát. Szerencsétlen gyermek :(

Ebédünk hamis gulyásleves pogival, rántott karfiol, rizs,tartár. És tegnap estéről maradt gesztenyepüré. Hát ez lesz ma.

Holnap pedig, jaj már nagyon várom, megyünk anyósomékhoz és úgy volt, hogy este megyünk Republic koncertre. De sajna Cipő állapota miatt lemondtak minden fellépést, ezért kitaláltuk, hogy nem hagyjuk magunkat és tartunk egy Republic estet :). Van egy erre alkalmas hely, ott lesz a család színe-java és lesz csülkös körömpöri, baromi finom kenyérrel és savanyúval. Én odavagyok érte, mert nagyon ritkán eszek. És szerencsére pasi fogja készíteni, így tuti nagyon bomba lesz. Ebédre meg majd lesz vmi könnyű. Tészta. 8) :D :lol:

Suprise:
pociformák, népi hiedelem. Ha csúcsos, előre nyúló, akkor fiút rejt, ha gömbölyű, lapos, inkább széltében elterülő, leányzó. Én legalábbis így tudom. :)

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Mikor kiválasztottuk az Emese nevet, pont mindenki ezzel jött, hogy Emese, nem áll jól a szeme se. Meg akkoriban ment a Budapest Bankos Emese reklám is, de nem hagytuk, hogy elvegyék a kedvünket. És azóta örülünk is neki, mert tényleg amilyen huncut szemű kis művésznő, még ez a "gúnyolódás" is passzol rá. És még ő is szokta mondogatni ezt a versikét. :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja és nálunk is hó. Utálom. Olvad, jön a latyak, a gyerek meg fetreng a vízben. De szó szerint :twisted:

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Szerintem ez a versike inkább a csibészséget emeli ki. Bár ki tudja, lehet, h azért, mert a mi Emesénk is egy csibész. Tényleg szép név.

De én tényleg hiszek benne, h valamilyen módon a baba súg majd a nevet illetőleg.
Anyósom meséli mindig, hogy amikor a 4-et szülte és kórházban volt, akkor hallotta a Gergely nevet és nagyon megtetszett neki. Akkor ott meg is fogadta, ha egyszer lesz még fia, biztosan Gergelynek fogja nevezni. Erre jött az 5., a férjem és eszébe se jutott a G. Teljesen megfeledkezett erről a fogadalmáról, így lett Imre. És végül mikor kiderült a 6-ról, hogy fiú, mintha villámcsapás érte volna, jött a Gergely :)

Nálam pedig az a sztori, hogy világ életemben rettenetesen tetszett az Emma név. Amikor megtudtuk a babát, szinte rosszul voltam ettől a névtől. Aztán lány nevet nem is tudtunk találni. Mind béna volt, nem tetszett egyik sem. Innen tudtam, hogy fiú lesz :)

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Nekem tetszik a lia!Igaz nálunk ugye Liza lesz :lol:

Ami eddig volt Janka,Luca,Adél,Dorka,Kitti,És még rengeteg de hetek ota liza maradt véglegesen

13+6 pocak

Kép
Vendég
 


Huhh jó sok minden történt mióta betegséggel küzdök. De szerencsére már kezdek kilábalni belőle. Remélem a babót nem viselte meg nagyon a folyamatos köhögés és tüsszögés. Majd jövőhéten kiderül!

Nekünk névválasztás szempontjából igen érdekesen alakul a dolog, mert eddig egy fiú nevet se találtunk, ami igazán tetszene mindkettőnknek. Lányneveinknek pedig a 4-ből 3-nak virág a jelentése: Virág, Flóra, Hanga+Fanni.

sorlyke1, már nagyon szép pocid van. A Janka nekem is tetszik, de a férjemnek nem!



miyori
 
 


Sziasztok!

Sorlyke szép pocid van!Tesók mit szólnak?
Miyori hát jobbulást!Jövő héten milyen vizsgálatra mész?Vagy h-h menned kell?Azért kérdezem mert elvileg mi napra pontosan egyezünk :) és nekem nem mondtak semmit! :)
Hanga hasonlít nagyon a Hankára!Fiú nevek megy egyenlőre nekünk se nagyon akarnak jönni!
Megint milyen csend van!
Átpakoltam tegnap meg ma a szekrényeket egy csomó ruhát kiszelektáltam mivel eddig igen feszülős rucijaim voltak sok megy most apuékhoz kicsit pihenni :) Nem is az a baj velük hogy nem jönnek rám hanem ugranak egyet a pocimon és így kint van a pocim alja azt meg nem tartom túl esztétikusnak így pihibe mennek!
Amúgy takarítás mosás főzés: van húsleves meg rizs rántott csirkeszárnnyal sajt-szósszal meg egy kis kakaós muffin!
Nektek hogy telik a hétvége?

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Nálunk is húsleves a menü, egy kis töltött csirkével és sült krumplival! :-D
Mivel én eddig is szerettem a hosszabb derekú felsőket, ezért azt egy ideig nem kell még vennem, bár mivel passzosak eléggé kidomborodik a pocim :-)

Szerdán kell mennem a védőnőhöz, majd másnap terhesgondozásra. Még nincs fogadott orvosom, így azt mondta a védőnő, hogy itt havonta egyszer van terhesgondozás, amire azok mennek, akinek még nincs dokija, ezért megyek én is.
Egyenlőre úgy vagyok vele, hogy eddig is jó ellátást kaptam itt, úgyhogy amíg lehet spórolnék meg pénzt. Ha lesz is fogadott orvosom, csak a 25.-hét után gondoltam rá. Mindenkinek van egyébként saját orvosa?



miyori
 
 


miyori nálunk Liza-Hanka van :)

suprise:örülnek bár reménykednek még a fiuban márc 11 megyek 16 hetes uh-ra
Vendég
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni :)
Aug. 30-ra vagyok kiírva, így akár szeptemberi is lehet, majd meglátjuk :) Bács-Kiskun megyében élek, van egy 5 éves Botond fiam.
Még nem tudjuk ki érkezik, ha lány lesz: Hanga, ha fiú: az nehéz ügy. :D

Remélem befogadtok, igyekszem felvenni a fonalat!

Kép
Kép
csipkebogyo33
 
 


Csipke puxi :D
Vendég
 


Sziasztok!
A nevek nehéz ügy. Úgy vagyok most vele, hogy majd visszatérünk a kérdésre, ha kiderül a baba neme. Hátha mikor meglátom, bevillan a név is.

Miyori! Nekem sincs választott orvosom. A másik két csemetémnél sem volt. És később sem tervezem, hogy fogadjak egyet. Úgy gondoltam, nem fogom senkinek a zsebét tömni, csak azért, hogy máshogy foglalkozzon velem. Ha netán valami komplikáció felmerülne a terhesség során, akkor megfontolnám, de így, hogy igazából minden normálisan zajlik, kicsit pénzkidobásnak érzem.

Üdv itt Csipkebogyó!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Üdv Mindenkinek!

Szia Csikebogyó, jó, hogy jöttél! Gratulálok!

Én kicsit elvoltam havazav, pénteke 4x! :twisted: írtam be ide az üziket, mire fogta magát a net és elszállt....negyedjére a guta ütött meg!
Hétvégén nagy családi szülinap volt, amikre 3 tortát is sütöttem, így szombaton már nagyon elvoltam fáradva...a 7végét anyáéknál töltöttük, vidéken.
Pénteken voltam uh-on kis Beni jól van, és itt a magyar doki is megerősítette, hogy ez bizony kukis!!! :D
Jól van a kis csöppem, az az nem is csöpp, mert az uh szerint 18w6d voltam pénteken. Mesim szerint pedig 17. hetet töltöttem be.
A méhlepény még vándorúton, elindult felfelé, de még nincs a teljes helyén, remélem minél előbb felhúzódik a hátsó falra.

Márc. 6. délután genetikai uh.
Mai menü: rakott karfiol

Puszi lányok, jó babavárást, hisz itt a tavasz!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Sziasztok!

Üdv Csipkebogyó! :)

Na én ma megyek a dokihoz mert most hogy megjöttünk a bevásárlásból megint kicsit barnás és már nem csak pötty....
Uh 5-6 felé vár és megnéz! Majd gondoljatok rám, nagyon nem szeretném, hogy most (meg máskor sem) legyen valami!!!! :cry:

Katapetra: nekem azt mondta az doki a 12 hetesen, hogy az a fix időpont, az akkori méret szerint vagyok kiírva, az után már nem írogatja át! Neked akkor most változott a kiírás?
Vagy mindegyik máshogy számolja???

Tavasz??? :o Nálunk pocsék idő van...



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Itt is gyönyörű tavasz van! Végre nem kellett a bicajozáshoz beöltözni. Nem kellett a farmer alá harisnya, nem kellett vastag sál, de még a kapucni sem a fülvédőre, és még kesztyűt se húztam. És hét ágra süt a nap.

Valami jó is van (néha) Kelet-Magyarországban.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Megvolt a mai ebéd: tonhalas spagetti és a vacsorára való kakaós csiga tésztát most dagasztja a gép.
Holnapra csőben sült brokkolit és karfiolt tervezek vmi körettel.
A nevekbe jól elmerültetek, de én is hiszek a baba sugallatában a nevét illetőleg. Ezért is volt az mindkét esetben, hogy az általam megérzett neveket adtuk, amely egyikünk listáján se volt.
Még most van orvosom, de hosszas nyaralást szervez, úgyhogy szülésre már nem lesz. Úgy döntöttünk marad az ügyeletes, ha nem jön közbe egyéb.
Bayar: drukk!
üdv Csipkebogyó!





ghkriszpi
 
 


Katapetra akkor gratula a kiskukishoz!Én is nagyon várom már hogy megmutassa!Nekem is mindig mást mért a dokim de kiíráshoz hozzá se nyúltak!Dokim szerint még pár nappal kisebb volt!
Bayar:Gondolák rád és szurkolok!De a lényeg hogy addig is pihenj nagyon sokat!De írd meg mindenképp mit mondott a doki?És ne stresszelj semmi baj nem lesz!
Miyori irigyellek hogy nem kell választott orvos de mint régen meséltem Szekszárdon nagyon szemetek volt a CsNT-ben majd mikor fogadni akartam dokit az sem volt túl kedves így kerültem Dombóvárra ahol megkértük a dokit h ő legyen végig de nem fizetünk neki mivel mindig kórházi rendelésre megyek mikor ő dolgozik és majd csak szülésre adunk de ő így is teljesen normális hogy nem tömjük a zsebét igaz családomat ismeri így protekciós vagyok de az az igazság hogy mindenkivel rendes!
Irigylem azokat akiknél már tavasz van nálunk még olyan szomorkás az idő pedig én már nagyon hajtok a tavaszra de nem akar ideérni!
Üdv Csipkebogyó az az igazság h azért vagyunk páran akinek ha lusta lesz kijön a babuci és a végéig bent marad akkor átnyúlunk szeptemberbe!Úgy látszik mindenkinél nehezebb ügy a fiú :)

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Bayar! Ezer drukk! Gondolok rátok!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Bayar nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!

Katapetra gratulálok a fiúcskához! :-D

Suprise remélem, hogy egy ideig még nem kell, bár azt sem mondhatom, hogy eddig túl sok minden közölt velem az orvos. Na majd most csütörtökön kiderül, hogy milyen lesz.

Üdv Csipkebogyó! :-D



miyori
 
 


Megjöttem!

Szerencsére a kismanó nagyon eleven volt, mint múltkor is :) Szépen dobogott a szíve, meg is hallgattuk, pörgött, forgott, és ámultam bámultam, hogy a másfél hét alatt 2 cm-t nőtt :)
Kicsi szívem, olyan jó volt látni!!!

Lényeg, hogy nincs lényeg, mert nem látott semmit, babával biztosan nincsen semmi, volt uh, meg meg is vizslatott engem is. Nem volt kellemes a kacsa.... Pedig a rákszűrésen nem szokott így feszíteni, mindegy... Azt mondta, pihi ezerrel (amúgy is szinte csak pihenek) se sport, se sex, se semmi a kövi taliig, tehát még 5 hét..

28-án megyek a 18 hetesre 19 hetesen :)

Ja!!!
Ügyeletes volt, mikor felértünk a szülészetre, tele volt a folyosó éppen 4-en szültek. Nagyon durva volt. A zárt folyosós uh-ba mentünk be, hallottam a hangokat... AZt mondja erre a dokim: "Ez a jövőkép!" :D
Tiszta babagyár :)

Szóval megnyugodtam, de ennél többet pihenni :shock:

Kriszti!! A csőben sült brokkoli az hogyan van???
Holnapra valami brokkolist megkívántam, de én max rásütni szoktam sajttal a húsra...



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Sziasztok!

bayar: örömmel olvasom, hogy kicsibabátok jól van! :) Jól tetted, hogy elmentél dokihoz...nálam is így volt, amikor baj volt, irány az orvos!
Ismerős ez a pihi ezerrel, én is pihenek, de már egyre nehezebben megy(tudom visszafogom sírni még ezt a nyugis időszakot)...főleg, hogy az idő is 10 fok, és sütöget a napocska...hát én megyek, ha csak egy picit is...
A doki nekem is pihit rendelt el a méhlepényem vándorlása miatt...
A kiírt dátum nem változott, a doki szerint ezek az eltérések normálisak, hiszen minden baba más és más :) majd szól ha változik a dátum. De szerintem előbb meglesz az én "kicsi " fiam....:)

Ghkriszpi: jól hangoznak ezek az ebédek...nyammi

Mai menü: tegnapi maradék(jó nagy adagot készítettem) vacsorát még ki kell találnom.... :roll:

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Bayar nagyon örülök nektek hogy minden rendben!De így a biztos hogy te is láttad hogy minden rendben meg a doki is mondta!És azt nem mondta hogy mitől lehetett?Én is 19 hetesen megyek Uh-ra!Azért nem irigyellek minden pihi szempontból most hogy eltelt a rosszullétes időszak!Meg most a költözés is!Kitartást!
Nálunk még mindig nincs tavasz csak szomorkás idő esővel :S

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Úgy látszik most jön minden... talán 2 órát álltam a konyhában, de brutálisan fáj nem is a derekam, inkább ott a farokcsontom fölött...
De szerencsére semmi barna nincs!!!

Ma én is 2 napra főztem, húsleves, megcsináltam azt a brokkolis besamelmártásost, de én csirkével, meg szilvásgombóc...

Most pihi, de jönnek lakásnézőbe hamarosan...

Hát tényleg nem hiányzik most a költözködés! Mindegy, vigyázok, én csak nézek :D

NA lányok véleményeket kérnék, sőt ha valakinek van tapasztalata, akkor az még jobb:

http://popin.hu/index.php?option=com_vi ... 26&lang=hu

Egy ismerősöm ajánlotta, hogy nagyon jó, igaz, hogy nagyon drága, de visszajön az ára.. hát nem tudom!!!
?



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Bayar: Igen sajtos besamell mártásos a csőben sült brokkoli.
Örülök, hogy nincs semmi a babóddal.

A popin pelust nem ismerem. Mi Pampersezünk, de a nagyobbik nehezen akar leszokni róla. Ha a kicsinek lehet akkor neki is jelszóval. Remélem nem lesz 3 pelenkásom egyidejűleg. Nem az ára miatt, hanem hazacipelni sok. Általában nagyon sokat veszek egyszerre a dm-ben, hogy megérje a kedvezménnyel. Nem szeretek egyesével szaladgálni érte.
Ez a pelus meg mosható ugye? Nem tom, nekünk így is van elég mosnivalónk.

Amúgy a farokcsontom nekem is napok óta fáj.





ghkriszpi
 
 


Én sem vagyok mosható pelus párti. Nagy öko sem vagyok. Bár a műanyagot, a papírt elhordom szelektívbe, de ez minden. Sajnos a magyarok agyban nincsenek ezekre a dolgokra megérve. Persze itthon is gyűjteném kapásból külön a hulladékot, de nem tudok km-eket gyalogolni vele minden alkalommal. (a műanyagot és papírt össze tudom várni és kocsival kivisszük). Másrészt pedig a szemétszállítási díjunk is... pffffffff

Nem beszélve a vízről, a vegyszerről, ami egy-egy mosáskor ugyebár kikerül, no meg a csatornadíj....
Van ismerősöm, aki használ ilyet. Nekem nagynak és kényelmetlennek tűnik szerencsétlen gyereken. Ja és egy idő után undorító, ahogy a legféltettebb pulcsink is tönkre megy a sok mosástól. Na ezeket meg naponta mosni kell, mert egy újszülött kb8at használ el egy nap. Legalábbis nekem így rémlik. És akkor még ott van a temérdek mosnivaló, NAPI SZINTEN. Az én fiam zabálja a ruhákat. Rengeteget használ, főleg a mostani locspocs időben.
Szóval én aztán akkor se használnám, ha ingyen lenne. :oops:

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Csak azért is írok!
Tessék.
:lol:

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Sziasztok! Igaziból én sem tudok mit írni...minden rendben velünk is! lakásfelújítgatás, vendégek.....szóval pörgéssss....

Remélem ti is jól vagytok!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Sziasztok!

Nekem sem volt túl szimpi ez a mosható pelus!Öcsémnek meg hugomnak is a dm-es babylove-s jött be legjobban de ez gyereke válogatja véleményem szerint majd úgyis kapsz ajándékba ilyet-olyat többet kipróbálsz és kitapasztalod!Egyet ki lehet próbálni mosható pelusból is ha neked szimpatikus!Olyan rossz hogy ilyen sokára megyünk uh-ra!Nem is érzem soxor hogy terhes lennék mivel nem érzem mocorogni csak annyi h nő a pocim meg a cicim!Fürdőbe szoktam nézegetni,hogy ott a ksimanó csak olyan rég voltunk már és olyan sokára megyünk még!
na szép estét!

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Senkivel nincs semmi! :)

Én azért érzem, hogy történik valami odabent, mert néha feszít, meg szurkál....

Lassan- lassan elérjük a félidőt :)

Nekem befordulós hangulatom van. Ködös, esős, hideg idő...

Azt hittem ma már naposabb idő lesz, ültetni akarok paradicsommagot, igaz azt még csak kefíres meg tejfölös dobozba, meg kicsit később kintre retket. Tavaly is ültettünk egy csomó paradicsomot :D aztán lett rajta komoly 2 db mini pari :D vicc

Amúgy nincs kertünk, vagy apósomékhoz rakjuk ki, vagy anyuékhoz.
Úgy gondolom, akkor idén 3 db lesz rajta, mivel 3-an vagyunk már :D

Ja és képzeljétek, már 2x álmodtam a szüléssel, mindkétszer kislányunk lett :)
Pár hét és kiderül :)

Igen, ezzel a mosható pelenkával nekem is vannak aggályaim, kényelmesebb az eldobható, az tény...



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi, kicsit elvesztem, és ezután is majd csak hétfőn jövök. Ma be kell mennem dolgoznom, délre, mert a kolléganő apukája kórházba került.

Holnap meg 16 hetes vérvétel.

Mosható pelus. Mindig a lelkiismeretemmel küzdök, mert gondolkoztam rajta sokat. Hihetetlen, hogy egy gyerekkel mi mennyiségű pelenka elfogy az alatt a (jó esetben) 2-3 év alatt! És az mind szemét! De persze a kényelem is nagy úr! Így is, hogy még "csak" négyen vagyunk, minden nap kell egy adagot mosni, mi lesz, ha még jön a baba? Meg még plusz a pelus??? Nem hiszem, hogy bevállalom. Meg tényleg a csomó víz, meg vegyszer. Bár vannak ilyen nagyon alter, nagyon bio anyukák, akiknek erre is van módszerük. Mármint a vizet nem tudja kiváltani, de a mosódió, ecet, mosószóda, háziszappan változatok jelentősen környezetbarátabbak...

Én már egyre többször, és egyre határozottabban érzem a baba mocorgást, de még mindig leginkább akkor, ha apa a hasamra rakja a fülét. :)

Bocsi, mennem kell, mert még vasalnom kell egy blúzt meg ebédelni, meg csomagolni valami uzsit, és délre már ott kell lennem.

További szép napot és jó hétvégét!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: