Új privát üzeneted érkezett!

galex!

Nagyon sajnálom vigyázz magatokra!!Pihenj sokat!!

Súly:Én is nagyon rossz evő voltam 18-19 évesen voltam kb.45kg :D :D Ha belegondolok,hogy a Nagylányom már most 40 kg :shock: :shock: Na az ő étvágyával nincs gond hálistennek :lol: :lol: Szerintem nem kövér pont jó.

Hétfőn megyek dokihoz az eredményeimmel,már úgy várom.A következő kötelező vizsgált az AFP lesz?Az ugye vérvétel csak vagy UH is?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Galex vigyázz magadra!!!!!!

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok :)


Eladnám kislányom babakocsiját, amely csodaszép, jó állapotú. Kacper Trendy Lux, rózsaszín-szürke, lábzsák kettő van egy téli, és egy nyári, karfa is kettő van ezekhez, esővédő, szunyogháló, nyáriasítható-téliesíthető, pelenkázótáska, mózeskosár ehhez + fedél cipzáros, felfújható nagy kerekek, nagy kosár az alján, kupola egy része lecipzárolható és ott is van a helyén szúnyogháló , akit érdekel írjon és küldök több képet is róla.
Tegnap teljesen ki lett mosva azonnal vihető lenne, nekünk már nem kell :)

Kép

KépKép
baricsne
Pusztaszabolcs
 
 

 
 

Sziasztok!

Én csak olvasgatni szoktam titeket, régen sokat fórumoztam, de azóta már csak csendben vagyok a kis közösségetek tagja. :) (Egyébként szeptember 6-ra várom a babám, a Margit kórházba szülök, ha minden igaz.) Most viszont épp egy altuális témát olvastam nálatok.

Galex!
Azt hiszem egy cipőben járunk. Tegnap hajratakarítás, és estére úgy éreztem, mintha ki akarna szakadni belőlem az alsó részem. Sajnos ezzel az érzéssel már pár hete találkoztam, miután egyik este rohantun ügyeletre, mert elkezdtem vérezni. Napokig tartott utána ez az érzés, de elmúlt. Ezért takarítottam tegnap olyan bátran... Este beigazolódott a félelmem, pici vérszerűséget láttam. Most pánikolok, mert tartok tőle, hogy beindul egy nagyobb adag, mint pár hete... Akkor megnézett az ügyeletes, nem látott semmit, de rá egy hétre az ém dokim látta uh-n a bevérzés helyét a burok mellett. Azt nem tudta megmondani, hogy a burok vált-e le (inkább az), vagy a terhesség elején ikreknek induló másik petezsák távozásával függ- e össze.
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Minden esetre most már pihenj csak, hogy ne lehessen gond! Ja! A vérzés előtt fájdogált a hasad? És utána? Nem görcsösen, hanem csak olyan "megterhelten"?

Üdv,
Myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Galex, Myssnia!

Vigyázzatok magatokra...
Nekem is görcsöl a hasim és 14.én reggelre barnáztam is, de mivel csak halvány barna volt nem ijedtem meg. Szerintem az időben is lehet valami... Ma a bal oldalon (ott fekszik a baba és ott műtöttek sokat) olyan mintha kést szúrnának bele... És a hasim alja görcsöl...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Lányok!!!
Akkor pihi 1000-el mindenkinek!!

Myssnia!
Üdv köztünk!!

Nekem folyamatossan vizelési ingerem van.Olyan mintha a drágám ülne a hólyagomon :shock: :shock: A székrekedés megőrít :evil: :evil: Na jó többet nem nyafogogok :roll:

Koonkri!
Hol vagy?????????????????????????????????????????????????????????

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Galex, Myssina:
Vigyázzatok magatokra, és pihenjetek.
Nekem volt ugyan vérzés, de haematoma miatt, bár az első uh-nál váltig állították, hogy nincs haematomám, aztán a következő uh-n kiderült, hogy mégis.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ibici!

Én is állandóan pisilni járok és néha pillanatok alatt tör rám :)
Székrekedéssel nincs bajom, nekem akkor van ha nem vagyok várandós ilyenkor hellyel közzel rendben van :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is "új" vagyok! Myssnia-ához hasonlóan a Margitban fogok én is szülni. Szeptember 10 és 20 között valamikor. Elvileg 18-ra vagyok kiírva, de ugyis előbb szülök :)

Szeretnék csatlakozni hozzátok.

Szép estét mindenkinek!

Üdv. Seruzád



Na, megint annyi minden volt, hogy mire válaszolnék már méshol tart a téma. :lol: :lol: :lol:

Witch, a csajaink egyidősek és egy magasak, nekem 1-2 centivel kisebb Bibu, Ő kilóra extra kevés, a státuszon majdnem beírták, hogy alultáplált, de aztán megmutattam, hogy nem, csak izom-gyuri a gyerek. :lol:

Tyutyu nekem is fényevő. Néha gondolkozom, hogy tud meglenni, bár mostanában kezd egy fokkal jobb lenni a helyzet.

Galex, Myssina, sok sok erőt és pihit!!!!!

Seruzad, üdv köztünk!!!

Van, aki az Istvánban fog szülni?????

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Seruzás, neked is 3.??? De jó!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Hányan vagyunk vajon 3-asok? Most már öten. Jól számolom ugyi?

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje olvasom a fórumot, de vártam a bejelentkezéssel :oops: :lol: :wink:
Legnagyobb meglepetésünkre nagyon sikeres volt nálunk a baba-projekt. A 8. héten mentem el orvoshoz, akkor történt az első UH, amin kiderült, hogy nem csak 1, de nem is 2, hanem 3!!!! babánk lesz! A létszám azóta sem változott. Már túlvagyunk a 12. heti UH-n is. Egyenlőre minden rendben van.
Van egy egypetéjű párosunk, és egy különálló 3. baba...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Seruzad!
Üdv.köztünk!!

Trgemini!
Üdv.neked is!!Nem semmi rögtön nagycsaládosok lesztek! :lol: :lol: :lol: Gratulálok!!Van iker a családban???

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Nem volt eddig iker a családban...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Myssnia!
Pont ez volt a furcsa, hogy az ég világon semmit sem éreztem.
Lassan 2 napja fekszem, most meg már a fekvéstől van minden bajom :D
Most vannak pici szurkálások, de ugye az nem gáz. Vérzés nincs.
Ma kimerészkedek az ágyból és beruházunk egy szívhang hallgatót.
Lehet, hogy hülyeség, meg pénzkidobás, de most úgy vagyok vele, hátha....
Üdv az újaknak!

Trigemini!
3X-os gratula :lol: Spontán babák? Első terhességed?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Jó reggelt! Köszönöm a fogadtatást! :)

Galex, ha azóta sincs furcsa kiszakadni akaró érzés, akkor remélhetőleg valami ártatlan kis vérzés lehetett. Nekem majd egy hétig tartott utána...

Trigemini! Húúú, hát nem semmi. Gratula! Elsőre félreértelmeztem, azt hittem, már van három gyerkőc és most megint 3 lesz... :)

Witch, tiéd a másik nagy csodálatom! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára myssnia 2012.03.17 10:17-kor.
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Jó ez a fórum, csupa nagycsaládos :). Trigemini tényleg nem semmi, elsőre három baba egyszerre!

Káposzta tesztről hallott már valaki?
seruzad
Solymár
 
 


Sziasztok!

először is köszi a hiányolást! távolmaradásom oka: kedd- minden oké volt crl 43mm, tarkó 16mm, dokim beírt 12nek, de szerintem ez jóindulattal is 11 hét esetleg, viszont ehhez képest soknak tűnik nekem a 16 tarkó, de mivel én is láttam az orrcsontot így oké.
széklet tenyészetem negatív minden vírusra- így elküldtek pajzsmirigy tesztre is.

de szerda. gyerekeket vittük ugye, ahonnan nagy nehezen hazatopogtam mert már úgy szét akart szakadni a szemérem csontom + a kedden kezdődött gyomorszáji görcseim erősödtek. feküdtem, alig ettem. este cukros vizet ittam, mert én éhembem ájulós vagyok, a terhelet vércukrom is mindig 5 alatti.

csütörtök,már az ájulás kerülgetetett gyomorszáji görcsök, éhség, pár falat, de mind után görcs. nagy nehezen megint a cukros víz maradt + ugye baba miatti aggódás az időnkénti járásképtelenségem miatt és a kipottyanás érzés miatt. így összepakoltam és megkértem apát vigyen fehérvárra a kórházba. ja a székletem szerda óta sárga!
ott a nőgyógyon minden rendbe volt, ambulancián a gyomrom nem találták súlyosnak, addigra már szintén éhes voltam, így csökkentek a rohamok is és a sok beteg láttán semmikép se akartam ott maradni. ők ráfogtak mindent a terhességre, jól megmotozták a végbelem :( , megbeszéltük, hogy itthon elmegyek epe uh-ra. akkor este is szenvedtem a görcsöktől + a hasam olyan hangokat adott ki, mintha szívószállal fújkálnák a vizet a pohárban.

tegnap már jobb volt, diétázom... pedig eszembe jut ez az amit ennék szívesen... :)

a szemérem csontom állítólag azért fáj, mert a hormonális változás fellazítja az izületet, így vettem a lidl-ben egy motoros tépőzáras derék protektort, azt felteszem a csípőmre és így jobban üzemelek.
ideig dolgozgatok, ha érzem hogy fáj pihenek. ezek úgy fél órás ciklusok. :) ezt amúgy ajánlom mindenkinek, aki hozzám hasonlóan szenved.
+vettem a lidl-ben egy alakformáló derék izét is a szülés utánra. másodiknál is volt ilyenem, ezt is ajánlom mindenkinek. két okból- egy hogy sokkal könnyebben mozogtam, jó volt, hogy a kiürült löttyedt hasam tartotta, mert az elsőnél konkrétan a hátamhúzta az üres hasam. másik ok, hogy oké az esztétika, könnyebben visszahúzódik a has, csinosabb az ember, de ezt a lelki okok miatt tartom fontosnak- énhajlamos lehetek a depire szülés után, de nekem a másodiknál akkora flash-t adott, mikor a férjem a szülést követő 2. napon csodálattal nézett, megcsókolt és küldött egy sms-t, hogy "csak azt néztem,milyen szép vagy"... onnantól kezdve minden rózsaszín volt és én nem éreztem magam rondának.

na aztán üdv az újaknak!

hármas ikrek spontán ez igen!

amihez szólnék még: szoptatás: bárkinek szívesen segítek! ha csak annyit mondok, hogy a második gyerekem kidobták a csecsemősök, mert a 3.napra meghaladta a születési súlyát. az elsőnél béna voltam eleinte, bár így is több mint kilót hízót első hónapban is, de a másodiknál már nem volt gondom. az első nap ott is nehézkes, de utána minden sima.
azt el mondom sajnos és ettől én is félek, hogy az első szopik fájdalmasak, az első két nap és minél többedik szülés annál jobban, mert ugye a szopi húzza össze a méhet, mivel én azonnal felcuppantottam, brutál volt, mint a fájás, csak ez addig tart míg szopik a baba, Martint volt hogy 6-7 perc után megpusziltam és letettem, és időt kértem, mert majd beszartam a fájdalomtól. így félek már előre a harmadik szopi első napjaitól. de ez van, majd kibírom.
na viszont minden szopi, fejés, masszírozás, borogatás kérdésre szívesen válaszolok. rengeteget olvastam, és legfőképp a tapasztalataim. illetve anyum lestem sokat aki 3+5 gyereket látott el tejjel.
illetve a mezőgazdaságban a tejtermelés alapjait megtanultuk- bár ez így furcsán hangozhat, de az elv tulkép ugyan az, mint a teheneknél. bocsesz.

Manoka örülök, hogy megnyugtattak- én nem is aggódtam, tudtam hogy így lesz.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Csináltam vonalzót, bár ez csak kb. vonalzó, mert sztem mi elég csuszóban vagyunk. de mindegy a lényeg, hogy jövünk.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!
Nagyon örülök, hogy megvagy és lényegében minden oké!
A panaszaidat sajnálom.

Megvettük a szívhanghallgatót :lol: és, ahogy vártuk még nem hallani semmit.
De én így is örülök, hogy meg van a cucc, ettől olyan valóságos ez az egész, és bízom benne, azért minél előbb sikerül majd befogni a kis patadobogást :lol:

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Szép napot!

Mindenki vigyázzon magára!
Nekem az orvos azt mondta, hogy figyeljek a testemre, az apró jelzésekre is... nem szabad túlhajtania magát az embernek!
Nem egyszerre kell megcsinálni a nagytakarítást!!!!!

Galex
Igen, első terhesség és spontán... :lol: :lol: :lol: :lol:
Én nem szívhanghallgatót, hanem UH-gépet készülök venni :oops: :wink:

SEruzad
A 2012 aug-i topikban csinálgatták a káposzta-tesztet... majd mostanában derül ki, hogy milyen sikerességgel...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Mágnes már megmutatta, hogy neki mekkora a pocakja :lol: :wink:

Az enyém... 12 hetesen...
Kép

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok Myssina, Seruzad,Trigemini.

Trigemini: Ejha, 3 spontán baba :-) Nagyon gratulálok!!! A "poci" szép, feszes, formás...hú majd mekkora lesz :-)

Konkri: Jó, hogy előkerültél! Hasmenés nálam lassan 2 hete...gyomorfájás kb 3 napja. Ez vagy ugyanaz a vírus, vagy tényleg a babák. Jobbulást.
babee
 
 


Trigemini merre laksz?
Ha meg lesz az UH, azt hiszem sűrű vendégeid leszünk
:lol:

Ha én raknék fel fotót azt hinnétek holnap szülök :lol:
Sajnos nagy pocakom maradt Alex után is. Még a méhem is megnagyobbodva maradt.
De kistesó után aztán úgy lefogyok!!! :lol:

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Konkri: Látom neked is két fiad van. A szoptatással tökre igazad van, az elsőnél meg se kottyant a méhösszehúzódás szopinál, szóval nem éreztem semmit. A másodiknál rendesen görcsöltem, akkor azt mondta a csecsemős, hogy na majd a harmadiknál az fáj csak igazán. Elsőnél én is béna voltam, vagyis két hétig profi, aztán meg néztem, hogy mi a fene van, csökken a tejem, vagy a picúr eszik többet. Aztán nagy nehezen visszatornáztam a mennyiséget, úgy hogy felhívtam telefonon egy szoptatási tanácsadót, mert semmiképpen nem akartam tápszert adni. A másodiknál már "vér profi" voltam, még tartalékban is annyi tejem volt, hogy tele lett a fagyasztó....

A hasam: hát nekem most akkora, mint az elsővel volt 20 hetesen :). Szerintem így a harmadiknál ez már természetes, mondjuk én szeretem a nagy hasat....

A CRL nekem most a 12+2 napon 63,3 mm így 12+5 naposra tette a gép, de tuti 12+2 napos, valahogy most nagyobb mint az átlag. A második fiam 12+5 napon 64 mm volt, és nem lett óriás bébi 3620 gr lett és 58 cm.

Gondolkodik valaki a káposzta teszten, vagy inkább az uh-t várjátok meg, vagy nem is akarjátok tudni a nemét a babának?



Én még soha nem hallottam a káposzta tesztről...meséljétek már el, mi az!?

KépKép

Kép
babee
 
 


Trigemini:
Üdv itt! Hűű, hármasikrek! Ez tényleg nagy ritkaság, pláne spontán! Gratulálok! :)

Seruzad:
Üdv neked is!

Káposzta teszt:
Szerintem ezek maximum érdekesség képpen jók bármire is.. :) Kb. ugyanúgy, mint az inga (ha nem hozzáértő csinálja), vagy a kanál-villa teszt, vagy a csúcsos pocak kontra terebélyesedő pocak, kínai fogamzás naptár, Jónás naptár,a baba AFP érték alapján nézett neme. Én ezekben nem hiszek, illetve nem láttam még olyan módszert, amire statisztika alapján azt tudnám mondani, hogy ebben lehet valami. Persze kipróbálom a legtöbbet, ami nem jár sok macerával, mert érdekes, és izgalmas,aztán megnézem, bejött -e, de az uh a legbiztosabb(néha még az sem ) .

Szoptatás:
Na ezt alátámasztom, másodikkal az első szoptatások durvák voltak, én mentem is a dokimhoz, hogy nincs rendben valami odabent, mert nagyon görcsölök, benn maradt valami
:lol: Aztán felvilágosított, hogy örüljek,dolgoznak a hormonok, legalább nem kell összehúzó injekció,hamarabb ürül a vérzés, így én nem is kaptam, sokan viszont igen.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Az augusztusi topicba írok (céldátumom 09.03.), de időnként bekukkantok hozzátok is. Most láttam, hogy Seruzad és Myssina is a Margitban fog szülni. Ha nem veszitek tolakodásnak megkérdezhetem, melyik dokihoz jártok? Én a Duna Medical-ba járok gondozásra Sz. doktorhoz.
Még egy érdekesség, hogy én a Margit kórházban születtem, és az engem világra segítő P. doktor még mindig praktizál a kórházban.

Puszi, szép hétvégét!

KépKép
lenovo
 
 


Bocsi, hogy nem reagálok most, igazából még nem is olvastam el mindent, csak megnéztem, előkerült-e ez az elveszett lélek!
Konkri, a frászt hoztad rám! Azt hittem, baj van, azért nem írsz. Beparáztattál ezzel a hülye 13-as számmal... Örülök, hogy minden ok.
Holnap börze a 2-es suliban, tudod? Ha nem, remélem, olvasod még addig. :)

Azt azért észrevettem, hogy vannak újak. Örülök, hogy bővülünk. ;) És hogy egy fórumon belül van ikrünk és hármas ikrünk is.... Kész csoda! :)

Remélem, ki tudjátok használni ezt a szuper napsütéses, meleg időt! Mi egész nap a kertben matatunk. (Én dirigálok, férjem dolgozik.) :) Amikor ki akartam ásni valamit, elvette az ásót, hogy majd ő, nem akarja este hallgatni, ahogy jajgatok. :P Köszi! :)
Majd ha visszatérünk az unalmas hétköznapokba, bepótolom a lemaradásomat olvasás terén. Addig is szép hétvégét!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Lenovo, én is Sz. dokihoz járok. Nekem ő új, korábban másnál szültem, de nagyon szimpatikus, megbízható dokinak tűnik.
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Napocskás szép napot mindenkinek!

Annyira élvezem, hogy bejött a tavasz! :lol: :lol: :lol:
Lejöttem anyukámékhoz Bátára, itt lehet nagyokat sétálni, bicajozni...elmenni a Dunához :lol: :lol: :lol:

Galex
Rémisztő lehetett a vérzés! Remélem, azóta minden rendben!

Myssnia, Seruzad, Trigemini
Üdv itt!

Mindenki vigyázzon magára!

Trigemini
Milyen érzés egyszerre 3 babát várni?
Még nincs is pocakod!
UH: mi is megyünk :lol: :wink:

Konkri
Nálatok vannak ám történések! Hozzád képest az én életem olyan nagyon unalmas :wink:

Milyen az a káposzta-teszt????
A falusi öregasszonyok szerint fiam lesz, mert teljesen jól vagyok, semmi kismamás tünetem nincsen... és a nők akkor vannak jól, ha legalább egy mini pöszörő van bennük... Hát ez az :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Főleg, hogy a férjem már megint sok km távolságra van :cry: :cry: :cry: :cry:

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Sziasztok!

Üdv, az újaknak!!!!
Trigermini, nem semmi!!! Gratula!! Nem is látszódik még a pocódon a 3 kicsi.

Hát, én nem szólnék hozzá a szoptatáshoz, egyikkel sem ment nagyon, nincs is igazán tejem, plussz a mellem sem olyan, így most már megpróbálom inkább ezen nem stresszelni magam, egyik gyerekem sem problémásabb a tápitól. De még csak duckóbb sem, az egészségük, pedig dettó nem ettől függ.
De azért most nagyon laza vagyok, majd ha megint lépten nyomon azt hallom, hogy szar anya vagyok, akkor azért lehet el fogok kámficsorodni. :D :D

ÁÁÁ, kéne már menni jövő héten a kombináltra, de basszus nem vették fel a telefont. :roll:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Mágnes: egy asztrológus erősen megsértődne, ha a Jónás módszert besorolnád a csúcsos has és társai jósláshoz. :)

A káposzta tesztre azért lennék kíváncsi, mert az angoloknál ez szinte kötelező, majdnem minden kisbabát váró nő megcsinálja. Elég nagy találati aránnyal dolgozik. Az én kíváncsiságom pont erre terjed ki, hogy mennyire nagy a százalékos arány, mert ha 80% körül mozog az már elég szép. A kínai naptárra valaki 67 % esélyt számolt ki, bár nekem eddig nem jött be... A Jónásban az "igazi" asztrológus nem úgy hisz, mint mi laikusok (beütjük a születési dátumunkat, aztán kijön egy görbe ami alapján kislány vagy kisfiú). A jó asztrológus egyéb tényezőket is figyelembe vesz, pl. anya, apa születési horoszkópját kielemzi, hogy egyáltalán van-e esély egyik vagy másik nemre, és arra mikor stb.
Az ingához nem értek, hogy kell szakszerűen végezni.
A többi jóslás félét találom kevés eséllyel működő dolognak, pl. csúcsos has, cigány módszer (évek száma osztva 7-el, és akinél több a maradék, apa vagy anya éve, olyan nemű lesz), arcbőr szépsége, rosszullétek stb.

Lenovo: és M. A. dokinál fogok szűlni. A két fiam a Schöpf-Mereiben született, de sajnos az a kórház megszűnt, így körzet alapján a Margithoz tartozunk, de remélem jó lesz ez is, bár azt a pár napot kibírom majd.
seruzad
Solymár
 
 


Sti: Tényleg nem a szoptatástól jó anyuka valaki. Nekem nem volt anyukám, mert két éves korom előtt meghalt, így csak apukám nevelt fel, de a nagymamám sokáig élt és ő mindig mesélt anyukámról. Ő mondta, amikor először terhes lettem, hogy "anyádnak se volt teje, nekem se volt, neked se lesz". Borzasztó volt ezzel a mondattal kezdeni a szoptatást. A kórházban szépen beindult, nagyon sok volt, viszont nem fejtem, ami nálam kötelező lett volna, így otthon el kezdett apadni. A férjem tartotta benne a lelket, hogy a kórházban sok volt, akkor most is lennie kell, rájöttem, hogy igaza van és agyból szinte szugeráltam magam, hogy tejet termelek, és szerencsére visszajött a mennyiség, plusz megfogadtam a szoptatási tanácsadó intelmeit és fejtem minden etetés után. Anatómiailag nekem is kicsik a melleim, de tejmirigy van bennük bőven, de a méretből kifolyólag egyben 120 ml-nél több soha nem volt (sztem nem fért el), így minden etetésnél kettőből szopiztak, jól is laktak. Utólag azt mondom, ha a tejtermelésnek nincs szervi akadálya, akkor nem lehetetlen..., csak nem szabad feladni. Gondolom nálad más a helyzet, mint nálam volt.

Emiatt nem érdemes stresszelni (én is tápszeres baba voltam) és nem lettem duci, immunbeteg vagy bármi más.... És azért két szép babád már van (kislányok?).



seruzad:
Igen, ha asztrológus nézi, akkor lehet a Jónásban valami, de a görbék alapján nekem eddig nem jött be. (Még csak peteérésem sem akkor volt, amikor a Jónás szerint kellett volna) :wink:
Na hát akkor a káposztateszttel is kezdő vagyok, mert, ha kötelező, ha nem, én most, a harmadik (negyedik) terhességemnél hallottam erről először :wink: Nekem nem jött be a kínai sem.

A káposzta teszt a vizelet ph-ján alapul, és az alapján színeződik el a káposzta .Ezt azért nem tartom mérvadónak és ebben bízhatónak, mert a vizelet ph-ja nagy mértékben függ attól is, hogy éppen mit eszek, mit kívánok.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Létezik ilyen is :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.intelligender.com/intelligen ... -test.html


Ha gonoszkodni akarok, akkor azt mondom, hogy kismamáknak mindent el lehet adni! :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Kata:
Az utolsó mondatoddal nagyon egyet értek. :D
(egyébként hallottam már erről a tesztről is, hát mit mondjak, ez sem győzött meg. Engem az ultrahang tud kizárólag :) )

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Seruzad, igen, nálam más volt, más a helyzet, gondolom (de csak gondolom), a korai mensik se segítenek, általában a 4.héten már meg van. :roll: /legalább évekig ne lenne meg, de még ebben sincs szerencsém. :? / és anatómiailag sem túl ideális. nekem szerencsém volt az elsőnél, az istvánban nagyon szopi központúak, sokat akartak segíteni, de az lső lányom nem akart, inkább fulladozott a sírástól. Nála fejtem, ameddig tudtam (5hónapig) és a 3.hónapig próbáltam a szopizással próbálni. Én igazából sosem éreztem magam hibásnak, sőt, kevesen tennék meg, hogy 3óránként fejnek, sterilizálnak, szoptatnak, hiszen mire végeztem a gyerek már kelt. Mindezt 5hónapig, de a 3órásokat 5hétig csináltam. Brutál kemény volt. A másodiknál maximálisan boldog volt, hogy elfogadta és annyira azt hittem, hogy van is tejem, mire kiderült, hogy annyira nincs, hogy a gyerek reggeltől estig sírt az éhségtől, pedig egész nap (igény szerint) szopizhatott. Már beletörődtem, ez van, mindkét lányomat, igen lányok ( :lol: ) imádom és nincs kötődésbeli problémám. De ha tehetném bármit megadnék a "normális" szoptatásért, de most nem akarok lelkileg belebetegedni, mint az első kettőnél. Szerencsére nem az én családom a jó indulatú, hanem a férjemé, arra meg, na mit mondjak....talán azt, hogy sz..rok rájuk és a vélemyénükre. :lol: Csodálkoznék, ha egyszer jó lennék nekik. :lol: :lol:

Sajnálom, Anyukádat, nekem Apukám nincs, de nekem több idő jutott vele, mint neked. Viszont, ahogy olvasom a nagymamád is maximálisan segít, ez nagyon jó lehet. Nekem a nagypapám volt ilyen pót családfő, de már Ő sincs itt.

Kata, szupi a link!!! :lol: Komoly!!!

Én anno a kínait meg talán a czeizelnek van valami táblázata (de ezt lehet rosszul tudom), na én is és a nagyobbik lányom is fiúnak voltunk írva. A nagyobbikkal amúgy a hasam is fiús volt és uhun az utolsó alkalommal a doki is elbizonytalanodott, kérdezte is, ha most fiút mond jöhet festeni? :lol: Mondtuk, hogy naná. De kislány lett... A másik lányomnál azért mondott rá mindenki fiút, mert tök más tüneteim voltak (igazából nem is volt tünetem), csak nagyon ingerült voltam, de én tudtam, hogy lány lesz. Szerintem most is lány lesz, mert Apa nem tud mást csinálni... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A káposzta tesztet komolyan kipróbálom. Milyennek kell lennie ha fiú és milyennek, ha lány?

Nevekkel hogy álltok? Én még nem tudok ebben gondolkodni, de Apjuk nem hagy békén... :shock:
A fiú meg van, Ő jött még a legelején haza, hogy Botond lesz, de a lánnyal gondom van. Az Aisa-t néztem (meglepően ősi magyar) és végülis a család sem nézett vele hülyének, eddig nem szeretik a különleges neveket.
A két nagyobbikam Lilla(Tyutyu - nem mi adtuk, hanem Bibu, aztán rajta maradt, de mostanában Lillusnak hívjuk, Bibu után, persze) és Bianka(Bibu). Én Eszter vagyok, az is mostanában sok van, de én nem szeretem a nevem. Apjuk meg István, mint Apum volt és a férjem apja, így ha fiú lesz, ő is István Botond lesz.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Barbazso: köszi az infót és az érdeklődést- lekéstem a börzét, illetve nem is tudtam volna menni kertészkedtem :) zsír!

Bebee: nekem nem vírusom van, ez már tuti, kitenyésztették, minden nega. illetve nekem már (nem 3 hete, hanem) 3 hónapja van... sajna többször be is f.stam :oops:

hát én a crl-el bajban vagyok és elszomorít. mensi szerint már 13 hetes lennék. ha a fogamzást nézem, akkor kb. 11 szerintem (kb a várt mensi előtti napokon foganhatott) viszont a mérete meg 10 hetesnek tűnik :(
az én picikém 2 centivel is kisebb nálatok - 43mm :( most épp ezen parázok (így hogy az epém már nem görcsöl és a medence fájdalmaim is leszarom)
azt hiszem hogy a 20. hét után elnézek a 4d-re.

viszont mióta tudok enni a hasam is visszajött.

Manoka. ha az újak szeretnék beveszed őket is a táblába? illetve tennél fel megint. nekem a tábla segít képben lenni.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sti: Cserélhettünk volna receptet, nekem meg azt mondja apa, hogy ő csak fiút tud, mondtam is neki, hogy egyszer tehetne kivételt, mondjuk most most most....

Káposzta teszt: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... kiprobalod

Kár, hogy én sem hallottam erről korábban, akkor lenne összehasonlítási alapom, hogy a fiúknál milyen volt. Van egy kismama társam a faluban, ő már a 26. hétbe van, de neki bejött (piros lett) és tudja, hogy fia lesz. Szerintem is a kajálástől függ a vizelet ph értéke... elképzelni se tudom, hogy egy baba mitől változtatná meg, de azt mondják, hogy Ő is pisil, meg hormonokat termel és azok befolyásolják a ph-t. Szerintem a gendertest amit Kata bemásolt az is valami ilyesmi alapján szineződhet el.
seruzad
Solymár
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!!!!

Trigemini
Nem semmi, hogy spontán 3 baba költözött be a pocakodba!
Nálunk IVF-fel is "csak" kettő sikeredett!
Vigyázz magatokra! Nagyon sokat kell majd pihenned, de nem lehetetlen kihordani a 3 babát! :wink:
UH-gép: megyek én is hozzád!
Csinos a pocakod :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem nagyon jól telt a hétvégém. Vendégeink voltak, csavarogtunk, beszélgettünk :lol: :lol: :lol: :lol:

Babee
Akkor az a kórház nem baba-barát :cry:

Mindenki vigyázzon, nem kell senkinek sem megerőletenie magát! Házimunkát meg lehet csinálni lassacskán is... Vagy csak én vagyok ilyen halogató? :oops: :wink:

Káposzta teszt
És akkor mit mutat, ha pl. vegyespárosom van????? :roll: :oops: :lol: :wink:

Kata
Kismamák :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Sti
Név nálunk még nincs. Az én nevem esélyes (Imola), apuka neve is tetszik (Alex).

Konkri
Méreten ne aggódj!!!! Minden gyerek teljesen más ütemben fejlődik!!!!
És minden táblázat más adaot ad meg!
Megnéztem most 2 szakkönyvben... a 43 mm az egyikben 11+0, a másikban 11+4... egyébként függ az UH felbontásától, a vizsgáló gyakorlottságától!

molly80
 
 



http://fetalanomaly.screening.nhs.uk/fe ... e_2009.pdf

A 4. oldalon van egy táblázat... annak alapján a 43mm-s CRL megfelel 10+3 és 11+5 közötti terhességnek!!!!

molly80
 
 


konkri:
A baba mérete miatt ne aggódj, ahány uh gép, annyi féle érték. Bencét nekem nagyon sokáig 2 héttel kisebbnek mérték a koránál, át isírták a szülés dátumát vagy ötször. Aztán a végén mégis 3500 grammal és 55 cm-rel született, és a 28. héten már nagyobb is volt, mint az átlag.

seruzad:
Nekem az sántít ebben a káposztás dologban még, hogy azt mondják, a baba pisil, és annak hatására színeződik el.
Csakhogy a káposzta tesztet már a 9. hét környékétől végzik, a baba pedig a 12-13. hét környékén kezd el vizeletet kiválasztani, addig nem pisil. Amit pedig kipisil az a magzatvíz. A magzatvíz pedig szintén összefüggésben van a mi táplálékunkkal, változik az íze attól függően, hogy mit eszünk. Szóval érdekes ez a teszt dolog :)

A mi neveik már megvannak, igaz nincsenek kibékülve vele a családban, dehát nem is ők hordják ki és nevelgetik majd :wink: Villő vagy Soma lesz a legkisebbik.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon sokat írtatok,nem győzöm visszaolvasni....

A káposzta-tesztet valaki leírhatná,én sem hallottam még róla...

Mi is meg vagyunk,csak kint egész nap.

Újaknak üdv,gratula a háromhoz!!

Én is a Margitban szülök,ott szültem Lilit is,Lacza dokinál,én is nála születtem,és én a Margittal meg voltam nagyon elégedve!

Nekem is nagyobb a pocim,mint először,de most,hogy ki lehet menni végre,többet mozgunk.Pihenjen mindenki,és vigyázzatok ám magatokra!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Szilvi: akkor már hárman vagyunk + Lenovo az augusztusi topikból. Neked mi az időpontod, még az is lehet, hogy hármunk közül valaki valakivel találkozik a kórházban szeptemberben :)

Káposzta teszt linkje kicsit feljebb. Ha valaki megcsinálja, majd megírja mi lett az eredmény??? Meg persze az Uh tutival összevetve, tényleg kíváncsi vagyok mennyire jön be, mert számomra rengeteg a kétely.....

A Margit kórházról érdeklődnék még, hogy ugye bababarát??? Nem szeretném odaadni a picit éjszakára, vele szeretnék aludni, ugye erre van lehetőség?



Margit Kórházról
http://bezzeganya.postr.hu/a-margitban- ... gitik-oket

Nem tudom, mennyire hiteles....

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Köszi Trigemini, ez nagyon jó olvasmány volt. Valami ilyesmire számítottam. Sztem én is a lázadó anyuka leszek, meg a flegma, aki meghallgatja amit mondanak, aztán csinálom ahogy tudom, illetve már kitapasztaltam. Ahogy így olvastam a fizetős szobán el kell gondolkodni, ha a simába nem jöhetnek be a látogatók....

Köszi mégegyszer!
seruzad
Solymár
 
 


Hú én nagyon örültem neki, hogy nem jöhettek be látogatók a szobába :lol:

Kíváncsi leszek én is a káposzta tesztre, hogy kinek hogy jön be. Én nem csinálom meg, aztán még beleélem magam az egyikbe, vagy másikba fölöslegesen. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: