Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ucika! Azért ezt a közös panírozást ne úgy képzeld el, hogy Dávid szépen forgatta a husit a lisztbe, tojásba, zsemlemorzsába.. inkább pancsolt a panírban :D Ő sem csinálja azt amit mondok neki, de legalább kicsit lefoglalta magát... Jót mosolyogtam azon, amit írtál, mert nálunk is pont ez a két kedvenc... A Minimaxos Gyerekdalok és mondókák meg a Halász Judit koncertfelvételeiből összeállított DVD... mondjuk nálunk még kérni nem tudja, mert a nemen és az anyán kívül semmi mást nem mond, de ha nagyon nyűgös, én is ezeket vetem be és rögtön nyugi lesz :D Nem gondolnám, hogy ez egyenes következménye a rászokásnak.. az nem baj szerintem, ha ezeket szereti és nézi...

Szerencse! Nem is rossz ötlet a pogácsa gyúrás, na ezt én is kipróbálom vele :)

Kriszta! Milyen lett a torta? Tetszett Ivettnek?

Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


babicsek, én sem mertem eddig írni, de tegnap a férjemnek már mondtam, hogy egyértelműen a babát érzem. :D Eddig én is azt hittem, hogy halucináció, de nem. :D

szerencse, éppen ezt mondták, hogy megszakadásnak számít a munkanélküli miatt. Ezért nem számít a 2011-es év. Ezért kell újra minimum 180 nap.

kriszta, ha 3 gyerekkel számolunk (péntektől lesz igazolásom a 4-re) adózás szempontjából, és a sima 93000 ft-os minimálbérrel, akkor megkérdeznéd nekem, hogy mennyit kell összesen fizetni? Úgy, hogy benne legyen a munkáltató által fizetett és a munkavállaló pénzéből levont pénz összesen. Mert ugye ezt mind nekünk kellene fizetni. :roll: Előre is köszi! :D

Voltam sebészeten, diagnózisom viszont nincsen. El kell mennem hasi uh-ra 24-én, ahol megnézik mi újság. Írt kérdőjellel pár dolgot, amit itt a neten néztem meg, hogy mit jelentenek. Pl. rectus diastasis, ami a hasizom hosszanti szétcsúszását jelenti. A tünetek stimmelnek, de nekem szerintem máshol fáj, mint "kellene". Majd kiderül, de most idegesít, hogy megint várhatok 3 hetet, hogy kiderüljön (27-én megyek vissza a lelettel a sebészhez).

10-e 12. heti uh! :lol: Annyira várom már! :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

bkriszta70: köszi a segítséget. A magzati adókedvezményre az igazolást én a múlt heti uh-nál már kikértem, férjem el is vitte leadni a munkahelyén, tehát azt már márciusban kapni fogjuk.
A bejelentés úgy tűnik nem fog nekem összejönni, napsugár, remélem neked sikerül.
Most hallottam, hogy megváltoztatták ezt a törvényt is, és már nem elég a 180 nap, hanem 360 kell, nem tudom, hogy ez már idén is érvényes, vagy csak jövő évtől lesz így, mindenesetre sehogy sem biztató...

Én sem mertem írni, féltem, hogy hülyének néztek, pláne első babánál, de sokszor érzek halvány motoszkálást odabent, mintha pillangók lennének, de akkor lehet, hogy ez már Ő? :oops: :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 

 
 

Niki, a végső a gyümölcsös túrótorta lett. Ízlett mindenkinek, majd rakok fel képet. Ja és rendelt még apától madártejet. /engem utóbbival ki lehet kergetni a világból/

Napsugár írtam neki, ha meg lesz az infó elküldöm Neked.

Zoya04 szomorú vagyok. Igen tavaly változtak a tb szabályok.

A pillangó repkedést már én is éreztem, de elhesegettem a gondolatot.

Én holnap megyek UH-ra remélem minden Ok! lesz. Persze csak akkor, ha nem lesz hóakadály, nálunk megint esik a hó. Majd meglátjuk mit mondanak, mert amikor bejelentkeztem világosam mondtam, hogy szombaton lesz 12 hetes a Prücsök, erre,7-re adtak időpontot.Akkor 11+3 lesz. Elvileg 11-13. hét között kell.No meglátjuk.

Nem akarom elkiabálni, de nekem úgy tűnik visszatért az energiám és most megint úgy bírom a melót , mint előtte.

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Bkriszta,
ne aggódj a 11+3 miatt, az elvileg már tök jó az UH-ra. Egyébként a magam példájából kiindulva, mi szombaton voltunk (akkor volt nekem is pont 11+3 Ketteske) és az UH szerint meg 12+1 a nagysága, szóval tuti időben voltunk a tarkóredő mérésre. A szonográfus szerint egyébként a 11+3 is jó lett volna teljesen és értékelhető az eredmény a kombinált teszt szempontjából úgy is.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Jó, akkor várjunk még egy kicsit, hogy mindenki jelentkezzen, de én utána mindenképpen a zártat javasolnám.
Niki, én nem mernék így panírozni, utálom a rumlit :cry: de tudom ezekhez hamarosan hozzá kéne szoknom, főleg ha azt akarom hogy kanállal egyen most már..

360 nap? És az a lényeg a két évhez, hogy folyamatos legyen a munkaviszony? Egy barátnőm miatt kérdezem, aki nemrég váltott mhelyet, de jön a baba.
jemes
Budapest XVIII. kerület
 
 


Pillangó? :lol: Szép hasonlat. Én mindig durvábbnak éreztem. Olyan mint egy mini rúgás. Én is szoktam néha. De még nem szóltam én sem férjnek, mert azt hittem nem lehet az..
jemes
Budapest XVIII. kerület
 
 


Én most beszéltem (múlthéten) az oeppel, és nekem 180 napot mondtak. Ha 360 nap kellene, csak szóltak volna, nem? :roll:

kriszta, most nagyon elhúztad előttem a mézesmadzagot. :D Most szenvedni fogok, míg nem ehetek gyümölcsös túrótortát. :D Mostanában nagyon kívánós vagyok... :oops:
Köszi, hogy megkérdezted! :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Napsugár: http://www.life.hu/anyaskodj/20111010-t ... arnak.html
bár nem a legbiztosabb forrás, de már ebben a cikkben is 365 napot írtak, szerintem azért próbálj meg még egyszer rákérdezni, hátha...

Nekem is mindegy, hogy zárt vagy nyitott, de inkább maradjunk szerintem is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

napsugár: a cég 27%os szocho-t vmint 1,5% szakképzést fizet a bruttó bér után. a munkavállalótól pedig 10% nyugdíjat, 8,5% egbizt.és munkaerőpiaci járulékot, vmint 16% szját vonnak. ti a férjeddel megosztva 206.250/gyerek/hó adóalap kedvezményt vehettek igénybe. Így ha a legkisebb közös többszörös eléri a 91. napot, akkor havonta összesen 825.000 adóalapig nem kell szja-t fizetnetek. ha a férjednek 732.000 ft-nál kevesebb a jövedelme, akkor marad annyi kedvezmény, hogy neked ne kelljen szjat fizetned. 26505+9300+7905 = 43.710,- ft az adók és járulékok egy hónapra 93000 ft után.
azonban nem árt kideríteni a következőt: a cég 100%-ban végrehajtotta-e az elvárt béremelést. amenniyben igen, úgy szocho adó kedvezményre is jogosult minden munkavállalója után, azok után is, akik 2012-ben lépnek be újonnan. Ez 93000 ft bérnél havonta 13605 ft, amit a cégnek nem kell megfizetni. így ha ez a helyzet, akkor nehogy veled meg megfizettessék!!

bkriszta, bocsánat, ha elvettem a tb-etek kenyerét... feltéve ha nem tévedtem. de azt hiszem minden benne van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ucika12 2012.02.07 21:07-kor.

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Bár az eg.bizt. ellátásokhoz nem nagyon értek, de megnéztem a törvényt, mint legbiztosabb forrást. :)
48§ (2) A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) naptári napi átlaga alapján kell megállapítani.
(3) Ha a biztosított a (2) bekezdésben megjelölt időtartam alatt nem rendelkezett legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján kell megállapítani. A 180 naptári napi jövedelmet legfeljebb a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő [46. § (7) bek.] megszakítása esetén a táppénz alapjaként a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.

vagyis: egy éven belül 180 nap.
viszont sziszka: tényleg csak annyi időre jár, amennyit biztosítva voltál a táppénz előtt.

ugyanakkor az eg.bizt törvényben ez áll a tgyás és gyed címszó alatt:
40§ (1) Terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt.
42/A§ (1) Gyermekgondozási díjra jogosult
a) a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya esetén a szülést - megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

vagyis itt van a 365 nap biztosítási jogviszony 2 év alatt.

jemes: úgy tudom, hogy nem kell folyamatosnak lenni, hanem a két év alatt összesen.

amúgy az egész adó-járulék-tb területnek ez a táppénz, meg pénzbeli ellátások a legbonyolultabb, legkacifántosabb része. aki ehhez ért, az tuti jó munkát talál! :)

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


és bocsánat, hogy még így teleszóróm a kisbabás felületünket ilyenekkel, de ez érdekes lehet napsugárnak és sziszkának is:
ez az oep honlapján fent lévő, 2012.01.01. dátumú táppénz tájékoztatóból van:
Két évnél rövidebb biztosítási jogviszony esetén a táppénz címen fizetett ellátás összege az előzőek szerint figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának (napi átlagkeresetnek) az 50%-a, azzal, hogy a táppénz napi összegének maximumát nem haladhatja meg.

valamint:
Előfordulhat olyan élethelyzet, amikor a beteg nem felel meg a táppénzre jogosultság feltételeinek. A társadalmi szolidaritás elve alapján az egészségbiztosítónak lehetősége van arra, hogy a jogszabályban meghatározott keretek és a költségvetés biztosította anyagi keretek között méltányosságot gyakorolva, az általános szabályoktól eltérően táppénz jogosultságot állapítson meg annak, aki arra egyébként már nem lenne jogosult. A méltányosságból megállapítható táppénz folyósításának idejét és összegét az egészségbiztosító az általános szabályoktól eltérőn is meghatározhatja, de a méltányosságból megállapított táppénz összege nem lehet magasabb a biztosítási idő figyelembevételével meghatározott mértéknél (60 % vagy 50 %) és a táppénz napi maximalizált összegénél.

és most végre baba téma: ez most komoly, hogy mindenki érzi a maszatkákat?? én akárhogy koncentrálok, nem érzem... :(

kamilla: ez tök jó ötlet, mármint a két doki. talán ez a legésszerűbb, hogy esély legyen a saját orvosnál szülni.

szép estét nektek kismamik!

ucika

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Sziasztok!

Tegnap is és mai visszaolvastalak titeket! Nekem is mindegy, hogy zárt vagy nyitott lesz a topik, de szerintem is maradjunk itt a Babaneten. Ha zárt lesz a topik, akkor szeretnék veletek menni!!!

Zsu: jó lett a táblázat, csak annyi javítást kérek, hogy nem Érden, hanem Budapest Semmelweis II. számún szülök. Pontos terhességi időt holnap írok, mert a kórházban jól összezavartak ezzel kapcsolatban. És én úgy érzem, hogy kisfiú lesz, apa nagy örömére:-). És ő a második babám lesz, 2 angyalka után, akik ikrek lettek volna:-(.

Egyik nap még 8 hét 4 nap, rá 4 napra ugyanaz a UH-s gép szerint 9 hét 5 nap. Szerintem ez azért lehet, mert most a pocaklakó nem szenvedtet meg a rosszullétekkel( eddig 4-szer hánytam), és a nővérkéje már kitágította neki bent a helyet. Én is sokat érzem őt, sokat nyújtózkodik, és helyezkedik a pocakban.

Nagyon szépek a babák, márciusban megyek 3D-s UH-ra és akkor tudok én is felrakni képet a pocaklakómról. A pocakom is kezd növögetni, majd arról is teszek fel képet.

Vivi: én is a Semmelweis II. számú Klinikáján szültem, mert nekem is koraszülött lett a kislányom 34 hétre és napra született, de a méhlepény elöregedett és 2-3 héttel mindig kisebbnek nézték UH-n az utolsó hetekben. Szerencsére erős volt a csajszim és nem volt szükségünk a Pic-re. Sok mindent hallottam akkor is és most is, illetve a csecsemős nővérkékről és a szülő, és gyermekágyas szobákról is tudok írni. Ha bármi kérdésed van, akkor bátran kérdezz tőlem! Nagyon szépek az ikrek!!! Sőt most is ott fogok szülni, mert valószínűleg most is koraszülésem lesz, meg ott már ismerem a járást.

Illetve egy kérdés: kinek van állandóan a hasa legalján a pocaklakó??? És még egy: ki vesz a nyári babájának pólyát vagy kókuszpólyát, nekünk apa miatt kéne???

Bocsi a hosszú dumámért, de már régen nem jelentkeztem rendesen. Holnap még jelentkezem, hogy mi volt a dokinál! Szép estét pocakosok!
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!

Rég voltam már. Vizsgaidőszaknak vége, na nem valami sikeresen, de most nem ez volt a lényeg. Elég rosszul voltam, de most már kezdek energiával megtelni.
Azóta volt egy szép esésem a lépcsőn, méhszáj 2100, bár a doki szerint ez nem olyan vészes. Sokat emelgettem Domit, és sajnos ez lett a következménye. :(

Mi 15-én megyünk az Istenhegyi Géndiagnosztikai Kp-ba 12 hetes uh-ra. Már nagyon várom.

Gyed: tényleg 365 nap kell sajnos, én ebben dolgoztam.
Próbálok visszaolvasni és most már aktívabb lenni. :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Szandra! Én pont most néztem a bugyola.hu -n pólyákat. Tök arik. Igaz, ezek nem hagyományos pólyák, de nekem tetszenek. Vannak kánikula bugyolák is. :)

Mi is szoktunk együtt főzni. Mondjuk enyimek már nagyok és tök ügyesek. Hétvégén egyedül csináltak maguknak banánturmixot. :) Csak az idegesít, hogy mindenbe belenyalnak. Nyers tésztába meg ilyenek...

Ma reggel ez a kiírás fogadott az óvoda ajtaján:
Bárányhimlő, Skarlát, Kötőhártyagyulladás, Hányás-hasmenés járvány van az óvodában.
Még valami?????? :evil:

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Ucika! :)
Dehogy vetted el a kenyerét, mert így tökéletes ahogy leírtad, semmi hozzáfűznivaló nincs. :)

Kamilla én már le sem írom, mert Ucika megadta a választ.

Megjöttünk UH-ról, minden OK!

11+3 -nak megfelelő a fejlődése a nyaki redő is rendben CRL 42mm, BPD 14mm, szóval növöget a prücsök, hál Istennek.

Majd még jövök, de most dolgoznom kell és du megyek vissza Pestre a dokimhoz, tehát pörgős lesz a mai nap is.

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Köszi a választ. Átadom neki.

szandra, szerintem a pólya időjárástól függetlenül jó dolog. Én azt olvastam, hogy a babának biztonságérzetet ad, hogy mindenhol feszesen körbe tartja valami, mert a méhbe is hasonló helyzetben volt. Férjek tényleg könnyebben tartják benne, de nekem is sokkal jobb volt. Ami meg még a meleget illeti, nekem a fiamnál is mindig azt mondták mikor csecsemő volt, hogy más a hőérzetük, a meleg lakásban is mindig legyen hosszú ujjúban, és még egy plusz réteg a kis mellén. Ezért általában hosszú ujjú body-ban, és plüss rugiban volt. Pedig nálunk mindig van legalább 24 fok.
jemes
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Kamilla
Ez nagyon jó megoldás!!!!
És ki volt a dokid a SOTE 1-en akivel ilyen jól lehetett egyezkedni? (És hozzá is jártál rendesen vizsgálatokra magánba? Vagy az SZTK-s rendelésére?)
Óvi: Te jó ég! Akár azt is kiírhatnák, h karantén! Még így olvasva is sok(K)
Oltattad a gyerekeket bárányhimlő ellen?

Kriszti
Gratu! :)
Küldhetnél kicsi energiát nekem is! :) :) :)

Lili
Sajnálom! :( Sok pihi és drukkkkkk!
Van amúgy olyan ismerősöm is, akinek féltáv körül kinyílt a méhszáj és TÚLHORDTA(!) végül a babát, indítani kellett.

Szandra
Köszi, aranyos vagy, de ugyanaz a rendszer van a SOTE 1 és a SOTE 2-n is?
Pólya: én nem gondolkodtam pólyába. Majd a hálózsákot is csak ősztől, addig csak kis takaró/textil pelus.

Ucika
Ez nagyon érthető volt és áttekinthető! Köszönöm én is! (Nekem kb. ez az adózás, munkaügyi dolgok, mintha kínaiul beszélnének... )
Főzés: ne gondold, h nem úgy néz ki utána a konyha mintha bomba robban volna... :) :D Amikor pl. Barni sóz, akkor nemcsak a kaja, hanem az egész gáztűzhely is tiszta só. Csak sajnos muszáj így mert nincs más megoldás!
Tumultus: hát, azt hiszem egyenlőre még van helyük bőven... :D :D :D :D :D
Babamozgás: ketten vannak szerintem azért fedeztem fel előbb. De szerintem lassan te is fogod érezni! :)

A másik fórumom a csajok felvetették, h csináljak összehasonlító fotót, mert sokat panaszkodtam, h hatalmas vagyok! :) Mostmár bizonyítékom is van rá!
Kép

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vivi!
Silhavy Mihály volt. Nem jártam hozzá rendszeresen, csak párszor voltam nála vizsgálaton, meg elküldött laborba meg uh-ra. Ambuláns rendelésen voltam, de előtte beszéltünk telefonon és ő mondta, hogy mikor menjek. Előtte nem ismertük, de a férjemnek egy ismerős ajánlotta, rá hivatkoztunk, mikor felhívtuk.

Kriszta! Örülök, hogy minden ok! :)

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!

wivianne: Kicsit sötét az ikres kép, de azért látszik a különbség rendesen!

Én anno vettem pólyát, de nemtudom milyen most a felhozatal belőle, de nekem nem volt jó, mert valahogy olyan nehezen megfogható volt vele a gyerek. Pedig nagyon szép volt, de nem használtam. Majd most megint elgondolkozok rajta.

bkriszta: Gratulálok, hogy minden oké!

Kamilla: Hát nem semmi ami az oviban van. A férjem tesójáéknál is skarlátos a gyerkőc.... még jó, hogy messze vannak tőlünk.
Én ma kaptam beutalót az ÁNTSZ-be, megyek majd vérvételre ha minden jól alakul csütörtökön, megtudni, hogy voltam e már rózsahimlős. Anyukám szerint egyedül ez nem voltam talán.

lili: Gratulálok a sikeres vizsgákhoz! Mi 13-án megyünk az Istenhegyibe. :)

ucika: Nagyon rendes tőled, hogy ilyen szép felvilágosítást tartassz. Jó hogy van közöttünk aki ért ezekhez.

Csajok én nemtudom, de ilyen tájtól, nekem elkezd úgy puffadni a hasam elalvásig. Pedig nem eszek sokat. Miért van ez? Nektek is van ilyen? Mit kezdtek vele? Normális ez? Reggel viszont tök normálisnak érzem. :roll:

Kép
babicsek
 
 


Vivi,
van különbség az tuti. :lol: A végére leszek kíváncsi. :lol: :lol:

Babicsek,
akkor gyere a részletekkel, mert még mi sem voltunk az Istenhegyibe, de állítólag a legjobbak. Drukkolok a jó eredményhez. :) puffadni én is szoktam és este azért még jön egy kis émelygés is, nehogy jobban érezzem már magam. :lol: A puffadás nem volt nekem még olyan vészes, de úgy tudom az espumisant terhes kismamák is szedhetik. Próbáld ki, hátha segít.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok!
Ucika, köszönöm! Én sem érzem még, az első gyereket is 16 hetes kor körül kezdtem, szóval nincs miért aggódnod, nem vagy egyedül!

Wivi, nagyon komoly ez a kép! :) Kell a hely, ennyi gyerkőcnek :) Mondjuk én is nagyobbnak látom a pocakomat, mint az első terhességkor!

Kamilla, éljen az óvoda :( Nálunk is most lett vége a Kalicinek, mi addig itthon maradtunk. Ma megyek érte ebéd előtt, rohan ki a tornateremből mezítláb? Kérdem mi ez? Közlik, mindig mezítláb tornáznak?????Köpni-nyelni nem tudtam, mert jó időben oké, na de télen????

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Babicsek! Nekem is délután 4órától kezd feszülni a hasam.. :-))
Én nem vettem pólyát, most sem szándékozok. angol pólyám van, azt használtam vagy kétszer, de rendes pólyában sosem volt Blanka. Én nem látom értelmét, apa ugyanolyan ügyesen fogta, pelenkázta Blankát, mint én, ugyhogy emiatt sem kellett volna.. meg la a kis lábait had mozgassa ha már mását úgysem tudja még. :-))) De ez csak az én véleményem. Ja és ha nagyon meleg lesz augusztusban, akkor a pólya nagyon meleg lenne nekik. Nincs még jó hőközpontjuk a kicsiknek, de a meleget ugyanúgy nem tudják kompenzálni, mint a hideget: túl öltöztetni sem szabad őket: és egy pólya azért brutál meleg lehet. Mondom ezt tudatlanul, mert sosem volt nekem. :-)
De tudjátok mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja, meg ahogy Ő érzi jónak. :-))
Ikres pocak: tényleg jó nagy!!! Nekem is jó nagy van már, kb. mint Blankával 28hetesen../vele kicsi volt a pocim végig./
Zárt topik: előző topikunkkal is zártba menekültünk, de még tényleg várni kéne egy picit. az utsó augusztusi 18án tölti a 12hetet, ughogy onnan kezdve még 1-2hetet kb min.várni kéne./én is aug 31re vagyok kiírva, ezért tudom mikor töltöm a 12-t. :-)))/
Na, most megyek mert fürdés van.

Kép
Kép
ronci
 
 


ronci, én nem tudom milyen az angol pólya. Enyém sem az a hagyományos régi pólya volt, hanem olyan ami később takaróvá alakítható. Az sem volt meleg, inkább csak tartotta őt két oldalról. Én is sokszor ha ágyba tettem, ott már kitakartam a pólyából. De könnyebb volt mozgatni nekem így. Egyébként a sote I-en adnak pólyát (arra az időre míg bent van az ember), na persze ez a régi fajta, az tényleg szorosabb és melegebb fajta.

Jó a pocakfotó! Izgalmas lehet ikrekkel. :)
jemes
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

kamilla: a bugyolát én is láttam már korábban, szerintem is nagyon jó pofa. Julcsinál nem volt, mert mire belebotlottam már jóval elmúlt fél éves.
Óvoda: nem semmi, tényleg miért nincs karantén??

kriszta: köszi :) és gratula a tökéletes kis lurkóhoz. szerintem jobb is, ha az ember nem húzza a tarkóredő mérését, mert ha egy picit idősebb a baba a számítottnál, akkor meg nagy riadalom lehet, feleslegesen...

vivi: szép poci, gratulálok! :) látványos a különbség. lassan én is ráveszem magam a fotózásra, szépen gyűlnek a poci fotók. :)

babicsek: szívesen, ha tudok, bármikor segítek. :) Julcsival én is puffadtam kb. az 5.hónapig. szerencsére most nincs. de az rémlik, hogy espumisant szedtem rá néha.

sziszka: ez tényleg kemény, hogy mezítláb engedik ilyenkor a gyerekeket. én még itthon is fázom néha mezítláb.

Velünk semmi extra. Rengeteg a munka, úgyh imádkozom, hogy az orrfolyás ne rosszabbodjon, mert nagyon nem jönne jól az itthonlét. orrszívás ezerrel, két naponta sókuckó, ezt nagyon élvezi, haza sem akar menni.

Mikor lesz már tavasz?? ez szörnyű, hogy nem lehet kimenni a levegőre, nincs is levegő, csak ilyen jeges vmi. szerintem szavazzuk meg a tavaszt, mit szóltok?

szép estét!
ucika

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Sziasztok!

Hoztam pocifotót:
Kép Kép
11hét + 4 nap

Ma megyek védőnőhöz, megkérdezem ezt az Espumisant. Bár olvastam is mintha használható lenne. De úgy vagyok vele, hogy csak végső esetben nyúlok hozzá.

ucika: Én igennel szavazok! :D

lili. ronci: akkor egyformák vagyunk a puffadást illetően... :? csak elmúlik egyszer... szeptemberig mindenképp :wink: (remélem)

Többiek ti is hozzátok a képeket! Lécci, lécci, lécci!

Mazsi merre vagy?

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Húú, jó sokat írtatok! :)

Napsugár! Már csak 2 nap!!! :) Szurkolok, hogy a neme is látszódjon!

Szandra! Kinél szültél a SOTE 2-n? Dávidot én is ott szültem. Maga a klinika jó, meg jól felszerelt, de a csecsemősök nem valami segítőkészek :S

Lili! Gratula a vizsgákhoz! Gondolom azért most már nyugodtabb vagy, hogy ez is megvan.

Kriszta! Mi volt tegnap a dokinál?

Vivi! Szép a pocid! Tényleg jó nagy már... hihetetlen, hogy ekkora a különbség...

Kamilla! Ezek után még mered vinni a gyerkőcöket óviba? Bár gondolom muszáj.

Sziszka! Nagyon durva ez a mezítlábos torna... na én biztos nem hagytam volna szó nélkül... főként, hogy én is dolgoztam óvónőként... hááát eszembe nem jutott volna mezítláb tornáztatni ilyenkor a gyerekeket... így is elég betegeskedős időszak van az óvodákban.

Pólyakérdésben én Ronci véleményén vagyok... augusztusban bepólyázni ezeket a kis csöppeket, hűűű szerintem felér egy kínzással :D persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja... én biztosan nem fogom bepólyázni. Mondjuk nálunk sem félős a férjem... első pillanattól kezdve pelenkázza, fürdeti Dávidot is. Én nála sem használtam pólyát, pedig ő decemberben született.

Hafeszülés kérdésben annyit, hogy nekem is délután-este mindig húzó, tompa fájdalom van a hasamban, ami lesugároz még a szeméremcsontba is... én rákérdeztem, a méhtartó szalagok nyúlása okozza a fájdalmat, ugyanis e tájban jön ki a kismedencéből a méh a hasba. Ez a fájdalom néhány hétig eltart, szóval ha nem görcsös jellegű, akkor nem szabad megijedni, és sajnos nem segít rajta semmi (magnézium sem).

Pólyakérdéssel remélem nem bántottam meg senkit, mondom ez csak az én személyes véleményem!

Szép napot mindenkinek!

Üdv:
Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!

Most beszéltem a Bajcsy genetikával, holnap már mehetek is. Kedves volt a doktornő, mondta, mint régi Schöfist előrevesznek.
Honap még csak UH, és megbeszélés,hogy mikor lehet elvégezni a biopsziát, mert nagy valószínűséggel az lesz.
Tudom, hogy minden rendben, de van bennem egy kis félsz, amíg nincs meg az erdmény. Szorítsatok!

Angol pólya, szerintem az, amibe bele lehet dugni a kis kezét, és alulról vissza lehet hajtani és a derekán megkötni. Így a lábainak szabad mozgásteret biztosít. Én úgy emlékszem, hogy ez az.Anno volt kiskoromban és később a babáimat bugyoláltam bele. :)

Nálunk jövőhéten lesz farsang, eddig úgy néz ki, hogy Kincső Kotkoda lesz.

Puffadás előfordul nálam is, de reggelre minden ok. Terhesség alatt gyakori kísérő jelenség.

Mezítlábas tornaóra, hát megáll az eszem.
Nekem is sokszor a lábam meg a kezem fázik.

Pocik tényleg nőnek :)

Szép napot!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Nekem a puffadás szerencsére csak az elején volt jellemző, egyszer én is vettem be espumisant, azt javasolta a dokim, de csak nagyon végső esetben nyúltam hozzá.

A bugyola pólyái tényleg nagyon édesek, de szerintem is fölösleges augusztusban bepólyálni meg hálózsákozni szegényeket.

Pocakfotók nagyon édesek, én is hoztam végre, ezt ma reggel kattintottam.

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok!
Pocakok nagyon édesek! Megnyugodtam, mert nekem kb. a 20. héten volt akkora Domival, mint most 12 hetesen. :shock: Viszont ez második babával már - a tapasztalatok szerint - normális.

Pólya: nekünk hagyományos van, de soha nem használtuk. Azért vettük, hogy a dédik jobban meg tudják fogni Domit, de nagyon ügyesek voltak. :)

Mezítlábas torna nagyon durva!! :twisted:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Niki, igen, már csak 2 nap, de rettentő hosszú 2 nap. :roll:

Mazsi, ma mész 4d-re! :D Ma már tuti tudni fogod a nemét! :lol: Úgy irigyellek. :P Írj feltétlenül!
Én ma megint azt álmodtam, hogy fiú lesz. :shock: Így már 3-2 arányban a fiú és lány álmok. :roll: Ikrek lesznek? :shock: (Vicceltem...) 8)

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Én is egész délelőtt rohangáltam, beugrottam a dokihoz a táppénzes papíromért, Ucika, nem tudod véletlenül, hogy ha 8-as kóddal lennék 1 hónapot táppénzen, akkor utána indulna a 180 9-essel? vagy ebben annyira nem vagy benne? Már a Tb-s kapcsolataimat is előszedtem 4 körülre ígértek visszahívást. Mert így július 25.-én lejár a 180 nap tb, és aug 31-re vagyok kiírva.... :roll:
Orrfolyásra Allium cepa, homeós, nekünk nagyon bevált, na meg persze az Oscilloconnium....mindenképpen érdemes kipróbálnod!

Jók a pocakfotók, ha hazaér apa én is megkérem, hogy csináljunk :)

Mazsi, hozzál nekünk 4d-s képeket :)

Az én lányom júliusi, mi sem pólyáztunk, nagyon meleg volt akkor.....persze időjárás függő is biztosan, mi viszont éjjelre adtunk hálózsákot, persze + takarója nem volt.

Kriszta, bocs, de lemaradtam, a korod miatt kell a biopszia, vagy valami nem volt rendben? Nagyon szorítok!

Niki, dettó. Én is dolgoztam óvónőként, most egy családi napközink van itthon...errefelé képtelenség normális pedagógusokat találni, mindegyiknek van valami hülyesége. De lehet, hogy az is a baj, hogy olyan dadusnéni dolgozik nálunk itthon, aki ebből az oviból ment a nyáron nyugdíjba, így lehet hogy túl sokat tudok tőle, arról, hogy mennek a dolgok.....az ő hatására már nem eszik a lányunk az oviban....hetekig hallgattam a rémtörténeteket a kaja minőségéről....

Szilvi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sziszka78 2012.02.08 14:23-kor.


<
sziszka78
Tolna
 
 


Ronci neked akartam még írni, hogy egy napra vagyunk kiírva :)


<
sziszka78
Tolna
 
 


Szilvi!

Ha 8-as kód van, akkor 15 nap betegszabival indul az ellátás, amit a munkáltatónak kell fizetni.
Ha 9-es a kód, akkor rendes táppénz, ekkor a munkáltató 30 táppénzhozzájárulást fizet a nagy közösbe.

A genetikai UH-on minden rendben volt, de a korom a lényeg. 42 voltam januárban, ezért kell elvégeztetni.

Kincsivel is volt, mert betöltöttem a 35-öt 2005-ben, amikor született.
Most nosztalgiáztam egy kicsit, megnéztem a Kincsis születési képeket. Tök jó volt :D

Mazsi várjuk a híreket.



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Kriszta, akkor ezzel nyernék 15 napot? Jól értem? DE még mindig nem tudom mi lesz a maradékkal.....próbáljam kivenni a szabikat? A céges TB ügyintézőt nem érem el....Maradjak még 8-ason?
Örülök, hogy minden rendben van veletek :) Van egy jó barátnőm, ő is 42 volt, amikor a 2.-at szülte, már a 3.-ra gyúrnak :)


<
sziszka78
Tolna
 
 


sziszka: lehet, hogy hülye kérdés, de ha ráhúznál a munkára még egy hónapot? Az is jó, ha kiveszed a szabikat, és utána mész tp-re. amíg gyeden vagy, újra fel fog gyűlni.
amúgy ha van 15 nap betegszabid, utána indul a 180 nap táppénz, akkor meg már benne leszel a szülés előtti 28. napban, és kérheted a tgyást.
Amúgy ez az Allium cepa kis fehér bogyó vagy csepp, vagy spray?

babicsek, zoya: szép pocak! :)

kriszta: naná, hogy minden rendben lesz!! :)

napsugár: akkor tuti lány :) amúgy ne aggódj ezen az álmaink csak a félelmeink és a vágyaink kifejeződése, sőt, Jung szerint az álmunkban minden szereplő mi vagyunk. :) amúgy nekem a peteérésed és együttlét sztoriból inkább lánynak tűnik.

hát egy biztos csajok, legkésőbb 6 hónap múlva meg tudjuk. mi lehet, hogy megint a szülőszobára halasztjuk a nagy titok felfedését. férjem nagyon agitál. Julcsinál egyből belementem, tetszett az ötlet. most egy kicsit jobban kiváncsi vagyok, de azt meg nem akarnál, hogy én tudom, ő meg nem. pláne, hogy nem bírnám megtartani.. :)
amúgy nevek terén még mindig semmi!!!

szép estét!
ucika

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


bocsánat, nagyon hosszú leszek!

Napsugár!
Hú, ez nagy szívás a munkanélkülivel, mert eddig az is biztosítotti státuszt adott. Szerintem akkor ezen most változtattak. Hisz pont így ment el csomó mindenki szülni, hogy ez biztosítást adott. Sajnálom nagyon. Én azért megkérdeznék még egyszer valakit, hogy a munkanélküli ad-e biztosítást. Ha gondolod, megkérdezem a volt TB tanáromat.
Hogy néz ki a helyzet? Be tudod magad jelenteni valahova? Megéri anyagilag amúgy? Kiszámoltad?
Bár nem engem kérdeztél, de a fizetendő járulék állambácsinak, vagy esetedben a bejelentő cégnek 43.710,-Ft.
Amúgy érdemes megtenni, hogy férjed veszi igénybe a másik 3 gyerekre a kedvezményt, mert akkor nem vész el a kedvezmény, mert te alig tudsz igénybevenni kedvezményt (14.880,-Ft-ot). Azaz, meg kell osztani a kedvezményt férjeddel. Akár összeg szerűen, nem feltétlenül kell gyerek számilag. Mert így akkor ő is nulla forint SZJA-t fog fizetni, az 1000 %. Ezzel összesen, ha van kettőtöknek annyi adója (bár az csak a politikusoknak van ennyi), akkor 132 ezer forint megtakarításról lenne szó havi szinten. Ennyi az össz. adókedvezmény. Ahhoz már kell rendesen bruttó bér.
Mennyi ideig voltál Gyeden? Ezt már kérdeztem korábban. Mert tudod legutóbb írtam, hogy ha 2 éven belül voltál gyeden, mint te, akkor minimum annyi ideig lehetsz Gyeden most is, kevesebb ideig nem. De itt van a pontos törvényi szöveg:
„(2) Abban az esetben, ha a gyermekgondozási díjra jogosult a jogosultság megszerzésekor vagy azt megelőző 2 éven belül jogosult volt gyermekgondozási díjra, a gyermekgondozási díj folyósításának időtartama nem lehet rövidebb a korábbi gyermekgondozási díj (1) bekezdés alapján megállapított időtartamánál, és ezen gyermekgondozási díj folyósításának időtartama nem hosszabbodik meg a korábbi terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély jogosultsági idejével.”
Amúgy én a helyedben megpróbálnám majd méltányosságból a gyedet, nagy esély lenne, hogy megadják a minimálbér után. Itt figyelik, hogy mennyi a biztosítási időd, és milyen a család helyzete. Szerintem egy 4 gyerekes szülőnek csak megadják.
Ennek a munkanélkülinek mi volt a pontos megnevezése? Mert januártól vezették be, hogy a rehabilitációs járadék, rehab. ellátás folyósítás ideje beleszámít.
De ha meg a munkanélküli nem számít bele, akkor nem is lesz meg a 365 napod. Ez is biztos. Akkor veszett fejsze az egész. A 180 nap az a táppénz alap számításhoz kell. De a feltételhez 365 nap kell. Ez tuti!
Na, most nézem, Zoya is megírta a járulék összegét. De legalább megegyezik a két összeg, ez is valami. És mi is a kompenzációval szívtunk most jó néhány napja, kinek mennyi az annyi. Abban is igaza van Zoyának, hogy az állam a régi TB járulék-ba (most szoc. hozzájárulás) most kedvezményt ad, ha 2012-ben olyan helyre mész, ahol MINDENKIT kompenzálnak. Azaz, ha ezt levonjuk, akkor összesen:30.105,- Ft.
Na, most látom, Zoya írt a méltányosságról is. Bár barátnőmnek nem adták meg 3 éve méltányból a Gyedet, de neki első baba volt, nem a 4.

Zoya!
Lehet, hogy a babát érzed. Én mondjuk 15 hetesen kezdtem el az elsővel. De most szinte az elejétől, mert már a legelején éreztem egy kis gombócot, ami néhol más volt.

Jemes!
Igen, 365 nap kell mindkettőhöz, viszont a Gyáshoz nem kell folyamatosság, de a Gyedhez igen. Ez tavaly még 1000 %, hogy így volt. Ha nincs a két munkahelyed között 30 nap megszakadás, akkor folyamatos a biztosítás.

Szandra!
Jelentem, nekem van mindig nagyon sokszor alul babó. Ráadásul mindig bal oldalon lent van, és az nagyon kellemetlen érzés. Mikor a tarkóredőt mérték, akkor is ott volt, az UH-os csaj próbálta arrébb terelni.

Kamilla!
Ó de kedves fogadtatás az oviban. Mi az? Nincs kedvük dolgozni az óvónőknek? Mindenki oldja meg, hogy ne menjen a gyerek? Aranyos. Te viszed őket?

Kriszti!
Gratula a jó eredményekhez!

Lili!
Nem mondták, hogy szigorú fekvés? Mert azért nem szerencsés, hogy a 12. héten már bent nyitott vagy. Vigyázz magatokra nagyon, és ne emelgesd lehetőség szerint a gyereket. Én szinte teljesen abbahagytam az emelgetést. Közel 2 évesen már a te csemetéd is be és fel tud mászni ahova kell a legtöbb esetben.

Vivi!
Tényleg nagyobb most a pocid, na de azért ne felejtsük el, hogy most ketten vannak, több hely kell nekik.

Babicsek!
Én nap végére a puffadástól úgy nézek ki, mintha félidős lennék, de komolyan.
Nekem még az előző védőnő azt mondta, hogy ne használjunk pólyát (most másik van).
De szép kerek, formás pocakod van. És milyen vékony vagy!

Niki!
Jól emlékszem, végülis teljesen leépítetted már az utrót? Megcsináltad a kápi tesztet? Bocs ha írtad, kiment a fejemből. Mi lett az eredmény?

Zoya!
Jaj de édes a pocakod! Milyen szép kerek. Én fel se merem tenni, akkora nagy.

Sziszka!
Miért kérdezed a kódokat? A 8-as kód, „sima” Tp, ami esetben az első 15 nap betegszabi, utána jön a TP. Tehát kvázi hosszabbodik 15 nappal a jövedelemmel ellátott napjaid száma. Ha 9-es kóddal mész, akkor rögtön TP-re vesznek, nincs betegszabi.
Mivel nekünk a gyedünk 2013-ban kezdődik, ezért a 2012-es év lesz az alap. Ha megvan a két év folyamatos biztosítási időd, és megvan a 180 napod 2012-ben, akkor az átlagkereset lesz az alap. Ha nincs 180 napod (2 év mellett), akkor meg a min.bér kétszerese az alap, ha van annyi béred, mert a TP nem számít bele. Persze ha ennél kevesebb, akkor meg annyi az alap. Ha nincs 2 éves folyamatos biztosításod, más a szitu. Nálad mi a helyzet?
A Gyást el lehet kezdeni a kiírt szülés előtt 28 nappal. Ha rendes a doki, akkor belemegy, hogy ne aug. 31 legyen a céldátum, hanem kb. 1 héttel előbb, így a Gyást is elkezdheted pl. júl. 24-én.
Na, látom, ezt írta Kriszta is a kódokról.
Igen, a szabi még annyival növeli a napokat. De ha megvan a két éved, nem fontos a 180 napra gyúrni!
Mióta vagy TP-en 8-as kóddal? Ha letelt a 15 nap betegszabi, akkor mindegy, melyik kóddal mész tovább, mert onnantól kezdve TP jár.


Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni. Nem rég óta, napközben leesik a vércukrom, és rosszul vagyok. Eszem néhány szem szőlőcukrot, attól helyre jövök. Kihez lehetne fordulni szerintetek? Zavar nagyon, nem akarom ennyiben hagyni a dolgot. Sajna a házidokiban már sokszor csalódtam, hozzá nem akarok menni, nem bízom benne ilyen téren. Az endokrinológusnak meg nem akarok most 6 ezret magánba leperkálni, viszont a TB-s rendelésre meg 2 hónap a várakozási idő. Védőnő tud segíteni? Amúgy nagyon enyhe inzulin rezisztanciám volt terhesség előtt, szedek rá most is gyógyszert, nem tudom, hogy ez befolyásolja – e a dolgokat. Lehet, hogy ezen a gyógyszeren kellene csökkenteni? Tud valaki tanácsot adni? Előre is köszi.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


Kopp kopp :)


Sziasztok!


Szeretnék én is beköszönni és csatlakozni, mint augusztusi babaváró anyuka :)

Reggel már olvasgattam az elmúlt pár nap eseményeit, remélem fokozatosan én is be tudok illeszkedni a csapatba :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

TB ügyben én mindig innen szedem az infót.
Az aktuális törvények vannak leírva benne, elég érthető is.

http://szeretethaz.hu/uploads/shop/szer ... /30166.pdf

Ami nekem nagy szívás volt az előző szülésemnél, hogy 2 bérem volt, egy 40 órás fix (kevés pénzért) és egy megbízási díjas. A munkáltatóm meg csak a szülés után közölte, hogy a megbízási díjas után nem kaphatok tgyás, gyedet, mert abból nem vonnak csak 1 féle eü hozzájárulást. Szóval a fizum sok volt, viszont tgyást, meg baromi keveset kaptam. :-(

Most el kell mennem majd még jövök.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Szilvi látom a lányok már reagáltak a 15 napra.

Nálunk én hál istennek jól be voltam, vagyok jelentve így nem lesz semmi gáz. Most még a férjemnek is jól megnyomtuk a pénzét, így 3 gyerek után jól jön majd a kedvezmény.

Mazsi hol vagy???

Ucika, köszönöm szépen.

Szerencse Neked is köszönöm.

Most izgulok a délután miatt, szerintem el kell indulni legalább 1/2 12 magasságában, mert a keddből tanultam. Alig értünk oda az UH-ra, mert úgy be volt dugulva Pest.

No szép napot, majd este remélem jelentkezem.

Kriszta Kép



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Beszéltem most megint az illetékesekkel, de elfelejtettem két dolgot megkérdezni. 1: Az kiderült, hogy nem ez a 180 nap számít, hanem a 2 éven belüli 365 nap. Ez idáig ok, de ha most munkaviszonyból megyek el szülni, akkor is a 2011-es évet nézik a tgyás számításánál? :?: 2: Ha a 2011-es évet nézik a számításnál, akkor most elég 6 órás munkaviszony, a lényeg, hogy viszonyból megyek szülni? 3: Ha 3 hónapot munkával töltök, utána 3 hónapot táppénzen (amiből szülök), akkor is jár a tgyás? A táppénz is munkaviszony ebből a szempontból?
szerencse, pont erről írtál, de nekem ez még mindig magas. :oops: Félek, hogy fizetek egy csomó pénzt, aztán meg beintenek. :?

igigig, ez jó link, köszi! :D

mazsi!!!!!!!!!!!!!!!!! Hol vagy? :shock: Már nagyon kíváncsiak vagyunk! :lol:

nyugtonmalac, üdv itt! :lol: Mikorra várod a babát?

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Javítok, nem 2 dolgot felejtettem el, többet. :D :oops:
napsugár08
 
 


Jo reggelt!

Kozben betettem az alairasomba a datumjaimat :)

Ez a tappenz es tgyas szamitas nekem is nagyon magas. Most akkor nem szamit a 168 nap 2012- ben, minden keppen az elozo evibol szamoljak a tgyast?

Mert ha igen, akkor nem agyalok azon, hogy az auto berleti dijamat a ferjem nevere tetessem mielobb :) mert nekem ez a fizetesembol vonodik, olyan, mintha ennyivel kevesebb bert kapnek... Tehat a tgyas alatt is fizetem, hiaba lesz mar addigra tutira a parom neven :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Kezdek elveszni a TB kérdések-válaszok között :) Igigig, amit belinkeltél anyag nagyon jó, szerintem nagyon alaposan össze van benne foglalva minden. Mindenesetre szerencsére nekem semmi bonyodalom nincs a kérdésben, én mindent a korábbi fizetésem alapján fogok kapni...

Szerencse! Az utrot leépítettem, de a kápi teszttel még adós vagyok... ne nevessetek ki, de komolyan félek megcsinálni... :oops: Félek, hogy mi van, ha ez is fiút mutat... most még ábrándozok az én kis tündérlánykámról :oops: (De lelkileg minden nap készülök a fiúra is)

Vércukorszint ingadozás tekintetében talán tudok tanácsot adni, mert nekem ugyanez volt a bajom Dávidnál... Én jártam is vele rendszeresen dokihoz. A probléma nálam is az volt, hogy sokszor túlságosan leesett a vércukor szintem. Éhgyomornál 2,7-3-as eredmények születtek, cukorterhelést követően pedig 4-5 között volt az érték. Valamiért a szervezet úgy érzékeli, hogy több inzulint kell termelnie, ezért van ez a probléma. Nekem azt javasolta az orvos, hogy reggel felkelés után mindenképp egyek valamit, de semmiképp se édessel kezdjem (cukros kávé, csokis croassant vagy ilyesmi). Ha reggeliztem utána már jöhet bármi :) Arra kellett figyelnem, hogy soha ne legyek teljesen üres a gyomrom. Egyébként én amikor időpontot kértem, mindig mondanom kellett, hogy sürgős az időpont mert terhes vagyok és gond van a cukrommal, így nem volt gond az előjegyzéssel. Szerintem próbáld meg te is. Sajnos ez esetben sokkal sűrűbben van cukorterheléses ellenőrzés, de megéri! (Nekem 3* volt). Most még nem jelentkezett a probléma, az első laboromnál pont érték felett volt a cukrom 4,02. Remélem idén kimarad ez a kellemetlenség :S

Nyugtonmalac! Üdv közöttünk :)

Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a kórházban védőnőnél. Kaptam egy csomó papírt vérvételekre, amit ma le is tudtam. 5 kémcsővel le is vettek. Van benne vércsoportmeghatározás, cmv, rzsahimlő, toxoplazmózis meg tán hbsAg... a többi normál vérvétel, éhgyomri cukor, trombocitaszám stb... Meg mivel a múltkor volt baci a vizeletben, most azt is megnézik. Délután telefonálok, hogy most milyen lett, mert nem kapom meg, hanem a terhesgondozóba küldik.

Jajj csajok... már annyira izgulok, még 3 nap Pestig!

Én is már csak napi 2 utrót használok. Nemsokára végre vége.

Nikicske: Legyél bátor! Csináld csak azt a kápi tesztet! :)

Nyugtonmalac: Üdv közöttünk. Én nem látom a vonalzódat. Mennyi idős terhes vagy? Jó a név :D .... hogy választottad? A gyerekeid neve is nagyon tetszik nekem!

Mazsi - Mazsi - Mazsi!!!!! Gyere már! Szerintem is!

bkriszta: Mindenkép jelentkezz! Szép a pocid! Meg tájékoztass a pesti közlekedésről is! Mi hétfőn megyünk. Drukkolok!

Szerencse, Ucika: köszi a pocak dícséretet! Én még nem híztam, 55 kg vagyok. Terhesség előtt voltam 57-58 is. Azért remélem sokat nem fogok hízni. Mostanában kezd visszatérni az étvágyam, de este már sosem bírok enni.

zoya: Neked is milyen jól látszik.

Emlékeztek régen milyen kismama ruhák voltak? Bő egybe ruhák.... most azért más a divat... több a hashoz simuló ruci.

Kép
babicsek
 
 


Koszonom a kedves fogadtatast!

:D

Vonalzora meg nem volt idom, de 11+ 6 napos vagyok :D ezt mindig meg tudom nezni, mert a telomon is telepitve van a kismama app es ha belepek irja az aktualis heti tudnivalokat meg a pontos terhessegi koromat :D


En mar tulvagyok a verveteles dolgokon, kiskonyv beszerzesen, ekg-n, meg van a labor eredmenyem, vagy 6 oldalnyi papirt kaptam... Olyan fura dolgokat neztek megmintkorabban egyszersem :D

Jar valaki kozuletek a medicoverbe terhes gondozasra? (nekem munkahelyi juttatas a medicover es a 36. Hetig a terhesgondozas is....) szerintem en utana besetalok a legkozelebbi korhazba es ugyeletesnel szulok :D


Mikor megkerdezik, hogy hol fogok szulni, mindig mondom, hogy a sarkon az ujsagosnal... A szopiane mogott a polcon :D :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Pocakok: nekem nagyon nagy... :S

De az elozo kettonel is ez volt.... Jo latni, hogy necsak az enyem kezdett noni... Mondjuk nekem azert zsirparna is van rajta :D az elozo thessegekbol maradt....


A konyvem azt irta (a dog) hogy a 3. Honapig nem szabad hizni. Hat en mar min. 4 kg-t felszedtem, a tobbit nemertem meg. Be lehet irni az ellenorzombe :D


Szerintem nektek szep pocitok van! Meggymagok...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kismama ruhak: ma megtalaltam a kertesznadraomat, de nem mertem felvenni... :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


nyugtonmalac: akkor veled is egyformán állunk :)

Kép
babicsek
 
 


Hali!

Na, én ezeket a tb-s dolgokat skippeltem, ha nem baj...:)

Asszem Mazsi ma repül haza, úgyhogy ma tuti nem fog írni. De engem is érdekel már nagyon, hogy mi volt uh-n.

Nyugtonmalac! Üdv!

Tegnap nekem is lecsapolták az összes véremet. De miért csak 1 hét múlva lesz eredmény?????

Niki! Csináld azt a kápi tesztet!!!!!!! Jövő héten én is.

Kép

Kép
kamilla306
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: