Új privát üzeneted érkezett!

Makimarcsi, Kispiskóta
Üdv itt!

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Csatlakozom.
Makimarcsi, Kispiskóta!

Üdv köztünk!

Kispiskóta!

Én is a Péterfyben szülök újra. De remélem, hogy nekünk a harmadik már lány lesz. Márcsak Apa miatt is, aki nagyon szeretné.
Ki az orvosod?

Egyébként homeos bogyó az Urtica Urens 30ch. Ez való a tejtermelés megszüntetésére.
Vendég
 


Jessica, Catherine köszi a fogadtatást!

Catherine, dr. Anga Kis Balázs az orvosom. Neked? Sajnos császár lesz, az előző kettő is az volt. Elvileg május 4 a kiírt dátum, de előtte egy héttel kilakoltatják. :lol:
Persze, mi is lánykát szerettünk volna (ahogy apósom mondaná, majd a 18. hetin kiderül), viszont ha három fiam lesz, akkor jóóól el leszek kényeztetve.

Láttam ám a pocakfotókat, nagyon helyesek és igazán alakulnak.

Enyém babalak így néz most ki a 12. héten:


Kép

kispiskóta
 
 

 
 

Kispiskota! Makimarcsi!
Üdv korunkben!

Kispiskota!
Húuuuu jó vékony vagy, szerencsés alkat, hogy meg a 3.nal se látszik! Na én ezt nem mondhatom el magamról. Hiába alig eszek, mar 4kg feljött. :cry: Oké így se vészes mert 165cmhez 58kg, de szerettem volna, ha most 60 körül megállók. De úgy néz ki 64kgra vagyok hitelesítve kismamakent, mert eddig mind3mal annyival mentem szülni. Pedig Vikimmel 52ről indultam.
Más. Te nem írtál régen a hőmérőzes topikba?

moni
 
 


Moni, de-de. Így,a mikor felfedtet magad rögtön tudtam ki vagy! :lol: Bár én ritkábban írtam.
Azért 10 kiló hízás az teljesen okés terhesség alatt. Bárcsak én meg tudnék ott állni.

kispiskóta
 
 


Kispiskóta!

Anga Kist ismerem. Még Benivel heteket töltöttem a kórházban mielőtt megszületett. Akkor sokszor találkoztunk. Nekem szimpatikus volt.
Az én orvosom Krasznai Péter. Igaz, ő már nyugdíjas. De amikor megismertem ő volt az osztályvezető főorvos.

Volt olyan ismerősöm, akinek két fiú után a 12 hetes uh-on azt mondták, hogy a harmadik is az. Ő mondta, hogy tuti lány, érzi. A 15. héten volt újra, akkor is fiút mondtak, de a 18. héten már módosítottak lányra. Neki lett igaza. :)

Egyébként én is örülnék 3 fiúnak. Már egy csomószor elképzeltem, hogy milyen jó testvérek lennének. :) Mindig a Valami Amerika jut eszembe ilyenkor.

Moni!

Aki alacsonyabb súlyról indul az többet hízik általában. Kivéve aki szerencsés géneket örökölt.
Én elmondhatom, hogy a második fiammal ugynannyival menetem szülni, mint amennyi akkor voltam amikor a tesztet pozitív lett. És eből 2-3 kg víz az utolsó héten jött fel. De ez csak azért volt lehetséges, mert volt rajtam 35 kg túlsúly, és a terhességi diabétesz miatt diétáznom kellett végig. Most inább v
állalom a 12-15 kg pluszt, ha minden rendben lesz a cukrommal.
Vendég
 


sziasztok!
na, üdv az újaknak!

makimarcsi:akkor te is szent györgybe szülsz? ki a dokid?

mi jó nagyot sétáltunk du, el is fáradtam:)
nektek is jó napotok volt?
a
csengobarack
Csór
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors helyzet jelentés:

Apa mindjárt jön haza külföldről, szeptember eleje óta van már oda, úh már alig várom :)

Ma voltunk a 12 hetes UH-on.
Minden a legnagyobb rendben. Amit a mellékelt ábra is mutat :) Megvan mindene, ficánkol, minden értéke normális, tarkóredő rendben :) Jaj én még úgy elnézegettem volna :) Kérdeztem, de a nemét még nem tudni: "Lehet hogy fiú..." választ kaptam.
Azt mondták legközelebb már meg fogják tudni mondani, december 7-én kell majd mennem.

Amint lesz időm visszaolvasok.

Üdv az újaknak!! :)

Csengobarack
, igen besorolom a mait a jó napok közé!!

Puszi mindenkinek!!

Picurink:
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Aneetha csodálatos!!!
És akkor a cmvvel mi a teendő?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újonnan érkezetteknek.

És Móni, alias Inkognitó, gratulálok a szép nagy családhoz!!!

Meg Aneetha a picurihoz és a jó eredményekhez!

Nagyon eseménydús hét áll mögöttem, van egy nagy jó hírem és egy kicsi rossz, kezdem a rosszal. Sikerült begyűjtenem a múlt héten egy hányós-hasmenős-lázas vírust, amitől kis híján kinyúltam (jó, ez túlzás, de egyszer a vécére rohanvást még el is ájultam, ami még soha életemben nem fordult elő velem). Kolléganőmtől kaptam, aki 1 hétig nyomta vele az ágyat, én 2 nap alatt átvészeltem, de az cudar volt :cry:

A nagy jó hír, hogy hétfőn megvolt a 12. heti UH, és csodásan ficánkolt a bébi, bukfencezett és szaltózott a szemem láttára, ilyen kis elevenséget még nem láttam :lol: A doktornő azt mondta, hogy komoly kihívás elé állította, mert egy természetfotós gyorsaságára volt szüksége ahhoz, hogy röptében le tudja kapni, amikor épp megfelelő szögben volt egy-egy méréshez. :lol: Azért nagyon szépen látszott minden végtagja, gerince, gyomra, szíve, még az orrcsontja is. "Csinos kis" tarkóredője van, 1,4 mm-es. Pont 6 cm-s volt az ülőmagassága, úgyhogy ez alapján 12 hét 4 naposak voltunk, így maradt a május 3-i kiírt időpont. (naptár szerint 1 héttel hamarabb lenne, de az előző két gyerekem is később született 2, ill. 1 héttel) Egy dolog nem látszott biztosan: hogy fiú-e vagy lány, úgyhogy erre a hírre még várnunk kell a 16. hétig, de most úgy érzem, hogy azt sem bánnám, ha zsákbamacska lenne és csak a szülőszobán tudnám meg :wink:

Túlestem az első laboron is, nagyon jók lettek az eredmények, és az integrált teszt első fordulóján (annak csak a második forduló után lesz eredménye).

Töltök fel sztárfotót is az édibébiről, nagyon aranyos kis jószág :)

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
juditanya75
Budapest
 
 


Kép
juditanya75
Budapest
 
 


Sziasztok!

Üdv az újonnan jötteknek!!! :)

A sztárfotók nagyon jók!!! :lol: :D

Én ma megyek 12 hetes uh-ra, bár a doki szerintem elszámolta, mert naptár szerint csak szombaton töltöm a 12.hetet.... Namindegy, ő ért hozzá jobban, majd megmondja... Úgyhogy talán én is tudok fotót hozni - Na nem valószínű, hogy holnap, mert ha minden igaz, holnap reggel vérvételre megyek a kombinálthoz, akkor meg mire bejövök itt lesz a főnök, az orra előtt meg mégsem fogok uh-képeket töltögetni :roll: :lol:

Ez a hetem eddig elég pocsék volt, biztos valami frontok vonulnak mindenfelé, éjszaka nem tudok aludni (illetve úgy hajnal 1-ig tudok, utána felébredek és minden bajom van úgy fél 5-ig, na akkor sikerülne megint elaludnom, viszont akkor meg már nem érdemes, mert 5-kor csörög az óra :( Szóval hulla vagyok napok óta... Illetve ma már jobb egy fokkal, az éjszakám is jobban telt egy picit... Most már csak az uh-t várom nagyon, remélem jó híreket mond a doki :)

Súly: hát egyetértünk Catherine... Én is kibékülök bármennyi hízással, csak a cukrom legyen most rendben :( Az a 150g CH-os diéta nagyon kemény volt, én is 1 kilóval könnyebben mentem szülni, mint amennyivel terhes lettem... És most is kb ennyi a súlyfeleslegem (sajna a diéta után szoptatásnál simán visszajött a duplája és a fene megette, de nem mozdul lefelé...), meg apukám is cukorbeteg (2-es típus), plusz nemcsak én voltam diabéteszes a terhesség alatt, hanem a hugom is, úgyhogy ez nálam simán öröklött :( A háziorvosom már meg is vetette velem a vércukormérőt... Szóval nincsenek jó kilátásaim :(

Kép
xyz7
Budapest
 
 


Moni! Augusztus :D .

Szilly! Köszi :D . Francia barátnőd története elég rosszul hangzik, remélem ez a gyakorlat nálunk sosem fog meghonosodni. Szoptatásról jut eszembe: van valaki, aki pajzsmirigy alulműködő és nem tudott szoptatni? Nálam ez volt, de csak utólag hallottam, hogy lehet összefüggés a kettő között. Tényleg így van? Jessica?

Üdv az újaknak!

Anettha! Szuper hírek, nagyon helyes a picurid.

Xyz7! 150 gr nem volt kevés? Most is kell diétáznod? Én is diétázom inzulinrezisztencia miatt, de nekem 160-170gr-ra van beállítva, pedig 10kg felesleggel indítottam a terhességet ,ami már csak 8, mert fogytam. Meglepődtem, hogy van aki semmit nem hízott. Nekem az endokrinológis is azt mondta, hogy mindenképpen fogok és kell is híznom. Az előző terhességet is végigdiétáztam, sokkal több volt a súlyfeleslegem , és mégis híztam 10 kg-ot (igaz ikrekkel és az össz. születési súlyuk 6,75 kg volt).

Szed valaki Merkformint? Nem volt gond a leállásnál? Jövő héten feleznem kell az adagomat, 12. hét után pedig elhagyni.

Ma este UH, már nagyon várom.

Kép

Kép
szofi74
 
 


Jó reggelt kismamik és kispapi!

Köszönöm a szíves fogadtatást! :D
Nekem nagyon pocsék éjszakám volt. Annyira fájt a gyomrom,hogy alig aludtam valamit. Beninek most jön a hátsó négy foga, és mire elaludtam volna, addigra mindig felsírt szegénykém. Remélem lassan túl leszünk ezen is.

A terhességi cukor engem is megtalált Benivel, és nem számítok most sem jobbra. Nálunk a nagymamám volt cukorbeteg és anyukámnak is emelkedett már a cukra.... Szóval nálam sem fényesek a kilátások. Én is 5kg-val kevesebbel mentem szülni, mint amennyivel terhes lettem. Ez persze tök jó volt, csak hát ugye szoptatás alatt állandóan éhes voltam és így nem tartott sokáig... :oops:

Csengőbarack! Én Bognár Idánál fogok szülni. Beni is nála született és nagyon korrekt és kedves volt. Minden nap meglátogatott és sokat segített még a szoptatásban is.
A mi napunk nem volt ilyen jó tegnap, mert én Beni 10 hónapos korában mentem vissza dolgozni. Persze tudom,hogy sokan elítélnek e miatt, de hát ugye a hiteleket valamiből fizetni kell. Meg ha nem jövök vissza, akkor, lehet,hogy egyáltalán nem kellene.... Szerencsénkre Beni annyira jó kisfiú, nagyon jól vette az akadályt és nagyon jó kis helye is volt a szomszédban. :D

Nekem csak 2 hét múlva kell mennem megint dokihoz, és mivel semmi tünetem nincs egyfolytában aggódok, hogy minden rendben van e odabenn. Persze tudom,hogy igen! :D
makimarcsi
Székesfehérvár
 
 


Szofi74!

Mivel hetenete jártam diabétesz rendelésre, ahol rendszeresen ellenőrzött a főorvosnő, így szerintem nem volt gond, hogy nem híztam. És a 10 kg súlyfelesleg nem ugyanaz, mint a 35 kg. Egyébként nekem volt inzulin is, és 175 g-os diéta mellette.

Xyz7!

Nekem nincs a családban senki, aki diabétszes lenne. Sőt, az első babával én sem voltam. Ezért szinte biztos, hogy nálam csak a túlsúly és a terhesség együtt okozta. Utána el is múlt.
Most már akkor elkezdtem mérni a éhomi cukromat, amikor terveztük a babát. Mérem is rendszeresen minden reggel. Hetente egyszer pedig étkezés után is néha. Eddig minden rendben vele. Remélem marad is így. Marcival már a 6-8 hét között kiderült, hogy nincs rendben a dolog.

Szilly!

A szoptatást leállító injekciót Cipruson is rutinból adják. Egy ismerősünk dolgozott kint orvosként, és a felesége ott szült. Alig akarták elhinni neki, hogy ő szoptatni szeretne.

Juditanya, Aneetha!

Nagyon jók a fotók, és éljenek a jó eredmények!
Várom már, hogy én is itt tartsak.
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon cukker uh fotók!!!!! A 3D-s olyan édes!!!!

Catherine, biztos lemaradtam, de miért kellett a fiaddal kórházban lenned a szülés előtt?

Amúgy én szénhidrát diétával fogytam le mindkét terhességem után, no meg mozgással, amit imádok! Persze más úgy betartani, ha nem muszáj és más úgy ha kötelező.

xyz és szofi drukk a mai uh-hoz!

No mára jóóól beakadt egy ideg a derekamba, már a lábamba sugárzik a fájdalom. Járni még tudok, hajolni nem annyira. Ésss ezen a héten mindkét csimota itthon, mert hétvégén elkaptuk családilag a h-f vírust. Így kifeküdni se lehet.

kispiskóta
 
 


Catherine! Igen igazad van, nem lehet összehasonlítgatni, nincs két egyforma eset és nem is vitatni akartam, csupán érdeklődtem. Én is jártam folyamatos kontrollra a János kórházba, most mégis megkaptam egy másik orvostól, hogy ott teljesen rosszul kezelték a terhességi cukorbetegségemet és ennek következményei lehetnek majd a gyerekeimnél :shock: . Azt látom, hogy a cukorbetegség és főleg az IR megítélése és kezelése nagyon eltérő kórházanként és orvosonként, ezért érdekelnek mások tapasztalatai e téren. Most nem utólag szeretnék okulni, ezért foglalkoztat ennyire a téma.:wink: .

Kép

Kép
szofi74
 
 


Kispiskóta!

Eőször a 25. héten feküdtem bent egy hétig. A vesémmel volt gond. Kaptam is egy JJ katétert, hogy a vizelet eljusson a veséből a húgyhólyagba. Szülés után hat héttel vették ki. (Marcinál már nem jelentkezett ugyanez a probléma.) De mint utólag kiderült, emiatt akár koraszülés is lehetett volna akkor. Főleg, mivel közel 40°C lázam volt.
A végén pedig először két hétig feküdtem itthon, majd három hétig a kórházban. Szintén fenyegető koraszülés miatt. Eléggé ki voltam tágulva. És ugye volt az a probléma a vesémmel is... Végül a betöltött 37. héten megindították a szülést. Akkor már anniyra be volt ékelődve Beni, hogy a fejét nem is lehetett megmérni az uh-on. Mint kiderült, a köldökzsinór a nyakán volt, és valószínűleg az tartotta vissza. Szerencsére. :)

Ez az idegbecsípődés nem túl jól hangzik. Főleg, ha pihenni sem tudsz. De talán hamar helyrejön.
Vendég
 


Szofi!

Nem is éreztem úgy, hogy vitatnád, csak leírtam a saját esetemet.
Egyébként a háziorvosom, aki tagja a diabétesz társaságnak, úgy gondolta, hogy túl szogorú a diabetológusom. Szerinte nem lett volna szükségem inzulinra. (Mondjuk ő homeopátiás orvos is, és ha lehet kerüli a gyógyszereket.)
Szóval tényleg máshogy ítélik meg ugyanazt az esetet is más orvosok. Én megbíztam a főorvosnőben, mert már nagyon régen ezzel foglalkozik, és a kismamák az egyik szakterülete. Ráadásul engem megnyugtatott az inzulin. Tudtam, hogy ha karácsonykor például egy kis sütit szeretnék enni, akor 2-3 egységgel többet adok be, és nem megy fel a cukrom. Néha megengedtem magamnak egy kis kilengést. Inzulin nélkül nem mertem volna. De így végig tökéletesek voltak az eredményeim.

Az pedig hogy a terhességi diabéteszednek leszne-e következményi a gyerekeidnél, senki sem tudja. Márcsak azért sem, mert ha valaha is gondjuk lesz cukrukkal, akkor senki sem fogja tudni megmondani, hogy ez genetikai hajlam, ami miatt nálad is előjött esetleg, vagy a terhességi diabéteszed eredménye.
Vendég
 


Catherine most nézem neked is Mártonod van. :-))))

Szofi, tesóm is IR-es,átérzem a helyzeted és hát nem egyszerű.

kispiskóta
 
 


Szofi!
Nyertel! Nekem szeptember! :P

Kispiskota!
Ilyenkor örülök, hogy mégsem olyan rossz a memoriam! :lol:

Én is ma voltam 12 hetes uh-n a kórházban, és képzel étek, 14 hetesek vagyunk! Mensi szerint lennénk hnap 13. Hat kivi leszek marad-e ez az 1het különbözőség!

Na mennem kell a nagyfiamert!

moni
 
 


Kispiskóta, Makimarcsi!
Sziasztok :wink:!!!

Aneetha!
Jó, hogy minden oké volt a 12. heti UH-n! És hogyan tovább???

Moni!
Az előző UH-k is nagyobbnak mutatták a babát? Amúgy minden paraméter megfelelő? Te voltál kombiteszten is nem? Annak mi lett az eredménye? Vagy ma még nem tudtad meg?

Juditanya!
Olyan jó ez a fotó!!! Végül én is integráltra jelentkeztem be, nov. 10-én lesz az UH és az első vérvétel.

XYZ!
Nálad mi volt az UH-n???

Diabétesz
Nekem apukám 1-es típusúval élt, már csecsemőkorában diagnosztizálták. Szerencsére se a húgom, sem én nem örököltük, de állítólag a hajlam jelen lehet, és terhesség esetén simán előjöhet. Egyikünknél sem volt gond eddig, de most különösen figyelek (mert ugye öreg is vagyok :wink: , ami plusz rizikófaktor). Nem diétázom ugyan, de édességet egyáltalán nem eszem, cukros üdítőket szintén nem, kenyeret és tésztát csak mértékkel (ez hatalmas megpróbáltatás számomra :oops: ). Egyelőre ennyi, remélem, ez elég is lesz a terhesség végéig.

Hízás
Na, ez pillanatnyilag egy elég fájó pontom :roll: . A két naggyal 53-ról kezdtem, és 62-vel mentem szülni (164 cm vagyok). A szoptatás alatt alig tudtam tartani az 50 kg-t, úgy fogytam, mint a csoda. Aztán visszamentem dolgozni, és soha nem látott magasságokba emelkedett a súlyom :oops: . Most pont annyival kezdtem a terhességet, amennyivel a nagyokat szültem. Hát, szerintem ez irtó nagy gáz :oops: :roll: :shock: . Remélem, nem fogok sokat hízni, mert nem akarok zsírdisznó lenni 8 hónap múlva....
Terveztem én, hogy majd a baba előtt lefogyok.. gondoltam, szept.-ben elkezdek diétázni, tornázni, és HA MAJD jön a baba, akkor csak folytatni kell az egészséges életmódot. Azt hittem, lesz pár hónapom, mert minden statisztika szerint jó sok időm lett volna teherbe esni. (Jessica, tényleg "jók" a statisztikák :lol: :lol: :lol: )- 35 évesen, egy petevezetékkel, erősen hátrahajló méhhel az egy éven belüli teherbe esést kb. 30 %-ra becsülik.


Holnap megyek a védőnőhöz, végre hivatalosan is gyereket fogok várni :lol: !!! Kíváncsi vagyok, milyen, elég fiatalnak tűnt a telefonban, meg vidámnak, ami nem hátrány :wink: .

panda
Halásztelek
 
 


Panda!
Kombitesztrol sztem mar írtam, minden a legnagyobb rendben van, azért is fedtem fel magam. :lol: Eddig mindig kicsit nagyobbnak mertek a koránal.

moni
 
 


Moni!
Bocs :oops: . Ha az ember 1-2 napig csak olvas és nem ír, akkor annyira hülye tud lenni :lol:

panda
Halásztelek
 
 


Zsírdisznó :lol:

Én meg csökkenő tendenciát mutattam, nagy fiammal 73-ról, majd 68-ról most meg 64-ről indulok. A végét meglátjuk.

Moni, Marcit mutatta a gép mindig 2 héttel nagyobbnak. 4060 grammal született. :lol:

kispiskóta
 
 


Kispiskóta
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Harmadik gyereket várva ilyen vékony vagy??????? :wink:
Sárgulok rendesen :oops:

Aneetha
Gyönyörű :lol: :lol: :lol:

Juditanya
Édibébi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szofi
Én szedem IR miatt a metformint. DE... én szedni fogom folyamatosan!!!!!
Terhesség önmagában is egy IR állapot. Ha abbahagyod a gyógyszert (Mo-n ez a gyakorlat), akkor viszont nagyon oda kell figyelni a diétára, mozgásra!
Külföldön évtizedek óta bevett gyakorlat, hogy terhesek is szedik a gyógyszert!

Nagyon sokszor a terhességi diabetes IR miatt alakul ki! (sajnos, az inzulint nem nézik a cukor mellett)

Catherine
Ne az éhgyomri cukrot nézzed, inkább a FŐÉTKEZÉS után 1,5 órával!
Amikor mész vérvételre, érdemes nézetni fruktózamint, Hb1ag-t!
IR-re gyanús az lőző terhességek alatti diabetes!

Terhességi diabetes nem igazán a babára veszályes, hanem az anyukára!!!! A magas vércukorszint, a magas inzulinszint érkárosító hatású!!!!!!!!
Főként a kisartériák károsodnak (szemben---vakság, vesében--veseelégtelenség, ezenkívül, infarktus, érszülület..... stb.)

Nekem nem csak az a fontos, hogy egészséges gyerekeim szülessenek, hanem szeretném őket felnevelni is! Szeretnék unokázni is! :wink:

Moni
Vagy csak az átlaghoz képest nagyobb a babád!
(nekem a lombikos ikreimet sosee hozza ki a VALÓS időre az UH)

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Kispiskota!
Na engem ez remelem nem fenyeget, eddig csökkenő tendenciát mutattak sulyban, bár remelem most mar nem lesz kisebb! 3200g, 2900g, 2700g. Igaz Rami előbb jött 2 héttel!

Mennyire gáz a szénhidrát szegény diéta? meg sosem csináltam, de sztem majd szükség lesz rá. Nem szeretnem a zsírpárnáimat gyarapítani, mert az a baj, hogy egy helyre koncentrálódnak... És onnan a legnehezebb eltüntetni. Most arra figyelek, hogy du mar nem eszek szenhidratban gazdag ételeket, de gondban vagyok, hogy mit lehet a gyümölcs és salátán kívül.

moni
 
 


Jessica!

Fura módon nekem az egész az éhomi vércukorszintemből derült ki anno. Egy ideje 5,5 a határ, de nekem általában 5-6 között mozog. A főétkezések után 90 perccel viszont mindig 7, de inkább 6 alatt szokott lenni. És a HgA1c is jó lett. Áprilisban és júlisuban is.
Már én is többször gondoltam, hogy inzulint is nézetni kellene, de azt a háziorvos nem tud. Én pedig egy két és fél évessel nem szívesen megyek be a kórházba.
egyébként is remélem, hogy az a nagy fogyás nem volt hiábavaló. Hiszen tudtommal IR-rel a teherbeesés is gondot okozhat. Nekünk pedig most rögtön az első hónapban sikerült a baba.
Az ereim szerencsére rendben vannak. Évente járok szemészhez, aki nagyon alapoisan megnézi. Azt mondta legutóbb is, hogy semmi jele a diabétesznek. A terhességem alatt pedig havonta jártam urológushoz is, az előző veseprobléma miatt. Akkor nem volt gond. Most még nem voltam.

Moni!

A gyümölcs is szénhidrát. Nekem múltkor keveset lehetett enni, és azt is inkább délelőtt.
Estére fehérje inkább. Sajtok, túró, tojás, sonka. Kenyér helyett abonettel mondjuk. Vagy tk kenyérrel. Mert azért kell a ch akkor is. Csak nem mindegy milyen.
Vendég
 


Sziasztok,

Csak gyors bejelentkezés, mert vérvétel miatt későn értem be és már mindenki itt ücsörög körülöttem :roll: :)

Szóval tegnapi uh-n minden rendben volt, picúr aludt, mikor a doki piszkálta az uh-val, akkor néha picit mocorgott, de úgy volt vele hogy hagyjuk békén :D Gyönyörűen látszott az orrcsontja, mindkét kezén az összes ujja, meg amúgy is minden rendben volt :D
CRL:5,2 cm
nyaki redő: 2mm
BPD: 1,5 cm
Az 5.2 cm-t ráadásul a gép is napra pontosan annyi idősnek hozta ki, amennyinek én számoltam, szóval rendben vagyunk ;)

Képet majd jövő héten, mert most nagy a tömeg, nem tudok szkennelni :? De felrakom majd a picurit, meg szerintem jövő hét tájékán már le is leplezem magam...

Szép napot mindenkinek!!! Majd igyekszem visszaolvasni...

Kép
xyz7
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mikor is van a terhességi cukorterhelés? Nem emlékszem, hány hetes voltam anno...
szilly
 
 


Szilly!

cukorterhelés:
Attól függ. Van akinek előbb is megcsinálják, ha van rá indok. Például magas éhomi vércukorszint, előző terhesség alatt terhességi diabétesz, ha a családban van diabéteszes, magas tetsúly, előzőleg nagy súllyal született baba (talán 4 kg feletti) vagy előző vetélések miatt.
Egyébként pedig csak a 24 hét környékén aktuális a dolog.
Vendég
 


Cath, köszi szépen!
szilly
 
 


.
Sztem ma az nem talál munkát aki nem akar


sziasztok bocs de csak olvasni van időm,az se túl sok,de ez "megütötte" a szemem.....

a párom február óta nem talál rendes melót,volt sok helyen de anyagilag egyik sem volt jó,mert nem tudtuk volna fizetni belőle a házhitelt.....karosszériásként végzett,de a suliba csak vagonokat kalapált így 0 gyakorlattal nem tudott elhelyezkedni,hát elment gyárakba dolgozni,majd családi segítséggel lett sofőr,majd megszűnt a cég,és ismét családi segítséggel egy másik helyen sofőrködött,majd jött a válság a cég csúszott lefelé,majd már majdnem éhbérért akarták dolgoztatni,amin kibukott és kirúgták,azóta hiába keres nem talál,igen nehéz helyzetben van,mert ugye "nincs" használható végzettsége,de sajna netto80-90 ezer nem elég,minimum 130000 kéne,de ezekben a szakmákban nem lehet ennyit keresni,most munkanélkülin van,és vagy 200 helyre elküldtük az önéletrajzát,de semmi.....ja és 40 feletti,így a kora miatt is nehezebb......pedig nagyon akar,mert ha van állása,akkor azért legyen tartalékunk képes szombat -vasárnap is dolgozni.....nem mondható rá hogy munkakerülő.......

még nekem se lesz könnyű dolgom,hisz vendéglátós végzettséggel nem fognak egy irodába felvenni 8-16-ig,hogy még odaérjek a gyerkőkért,az átképzésemre meg most egy forint annyink sincs.....így nekem sem lesz könnyű dolgom.......

Tehát én úgy gondolom,hogy annak akinek van jó végzettsége/nyelvtudása annak lehet hogy könnyű elhelyezkedni,meg annak is akinek nincs lakáshitele,és akár 80 e-ből is meg tud élni,de az aki nem akar azért nem így van!!!!

bocs az off-ért csak addig míg nem voltam ilyen helyzetben én is gondoltam,de már tudom hogy ez nem így van......

Evilany,Erika sajnálom ami történt,:((((

Kispiskóta szia:)))))) :wink:

az uh képek édes babocskák,a pociképek meg gömbölyödnek szépen....

további szép babavárást!

sutimano76
 
 


..bocsi többször ment el
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sutimano76 2011.10.28 18:44-kor.

sutimano76
 
 


...

sutimano76
 
 


sziasztok!

reggel meghozta férjecském a labor leleteket, minden tökéletes lett szerencsére.
baba-mama klubba is voltunk, zsófi jól elépített, dirigált minden kisebbnek:)
elkezdtünk selejtezni, rendet rakni a pincékbe, jó nagy feladat, hihetetlen mi mindent bespelyzolhat az ember...

vércukor:nálunk a kiflis-kefires teszt van, csak ha nagyon rossz az eredmény kell a kórházba töménycukrot inni.. szerencsére normális volt nekem végig, bár ált annyi szénhidrátot se eszem, mint az megengedett, sajna nem látszott meg rajtam...

megint fájnak a csuklóim, kálciumot iszogatok megint...
jól el is fáradtam, jóéjt
csengobarack
Csór
 
 


Csengőbarack!
Jó leletek, éljen!!!
Mitől fáj a csuklód? Valami nyavalya, vagy a baba miatt?

Sütimanó!
Hozzám jár egy kislány, és az ő apukájával ugyanez a helyzet :cry: .Most jön decemberben az 5. gyerek, és elveszítette a munkahelyét tavaly nyáron. Először nem ijedtek meg, mert ő maradt otthon gyes-en a kislánnyal, és anya visszament dolgozni, így nem volt gond. De most, hogy a felesége már otthon van, csak táppénzt kap, ő meg ugye semmit, így elég nagy pácban vannak :cry: (ráadásul albérletben...). Pedig az apuka tényleg mindent elvállalna, rengeteg interjún volt, de valamiért sosem őt választották.
Átképzés... az a baj, hogy ha elmúltál 35, akkor már az sincs ingyen :cry: . Pedig ugye a kismamáknak "ingyenesek" a továbbképzések, felsőfokú szakképzések stb. Ja, ha még nem vagy 35...

xyz!
Akkor jövő héten várjuk a képeket. Bárcsak már nekem is lenne...
A nagyokról olyan szorgalmasan adogatták a fotókat minden UH után kérés nélkül, most meg... Eddig rá sem mertem kérdezni, de a 12. hetin biztos megkérdezem. A Klinikán tuti adnak, csak asszem pénzbe kerül. Bezzeg a méhen kívülimről van egy csomó képem, ingyen és bérmentve, mert hát az ugye "tanulságos", hadd lássa mindenki :cry: .


Én meg ma voltam a védőnőnél, végre igazolni is tudom, hogy babát várok :lol: . Hát, lányok, nem tudom, én vagyok-e már nagyon öreg :wink: , vagy ennyit változott 10 év alatt a világ, de egy kicsit ma meglepődtem. Ülök a váróban, bejön egy fiatal csaj, köszön, hogy "Helló!", és is visszaköszöntem, hogy "Szia". Bement simán a tanácsadóba, ebből gondoltam, hogy ő is védőnő lehet. aztán behívtak, ott volt 3 vadidegen nő, mindegyik "lesziázott". Mondtam, hogy én a K.-H. Rékát keresem, de nem tudom, hogy hármójuk közül mégis ki az. Röhögtek, aztán bemutatkozott a csaj. Simán, tegezve, mintha már ezer éve ismernénk egymást. Hát, nem tudom, de ez nekem furcsa. Én is emberekkel (kismamákkal, anyukákkal) dolgozom, de eszem ágában sincs első blikkre letegezni őket. Maximum az első vizsgálat végén ajánlom fel, ha biztos, hogy hosszabb ideig kell hozzám járniuk (sokkal könnyebb együtt dolgozni velük, ha kicsit oldottabb, bizalmasabb a légkör). Amúgy maradok a magázódásnál, mégis "hivatalos" személy vagyok, ahogy a védőnő is. Nálatok hogy van? Ti is tegeződtök? Az előző védőnőmmel végig magázódtunk, engem nem zavart. Ő nem ajánlotta fel a tegeződést, én meg nem nyilván nem forszíroztam.

panda
Halásztelek
 
 


Süti, sziaaa! :lol:

Panda, enyém védőnő magáz. Engem megmondom egy kicsit idegesít, mert szerintem is sokkal oldottabb, ha tegeződünk és nem 50 éves. De az egyből tegeződést én sem szeretem.

A cukor terhelés nálunk is a 26. héten van. A tömény cukros változat. :?

Szép hétvégét!

kispiskóta
 
 


Sütimano
Én szakorvosként nem kaptam kézhez 100ezret :cry: :cry: :cry: :cry:

Catherine
Nem biztos, hogy meddőségi gondokat okoz az IR. Nem feltétel... Férfiak is lehetnek IR-sek. IR egy anyagcsere-zavar. Felfogható a diabetes egyik formájának.

XYZ
Gratulálok a jó eredményekhez!

Szilly
Alapvetően a 24-28. hét között van. DE rizikó esetén már az első jelentkezéskor, legkésőbb a 12-16. héten.
Hivatalosan a 75g glukózzal végzett terhelés az elfogadott! (WHO)
A tesztreggelis az NEM TERHELÉS, csak sima étkezés utáni vércukorértéket mutat.

Panda
Védőnőnél én kihangsúlyoztam, hogy DOKTOR x.y. vagyok.... :oops: :wink:
Így meg már nem tegezett le!
Én se tegeztem le sose a betegeket....

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Jessica!
Hát, én nem vagyok doktor, csak "...dUktor", de az mégsem ugyanaz. :lol: :lol: :lol: Amúgy a védőnőm 25 éves, pont egy 10-essel fiatalabb, mint én. Na, mindegy, sokszor úgysem fogunk találkozni, nyilván nem fogom kérdésekkel bombázni. Van egy halvány sejtésem, hogy fényévekkel előrébb vagyok tőle mindenféle babás-gyerekes kérdésben :oops: ... Azért remélem, legalább lelkes, nem olyan, mint a régi, aki a 2 gyerekemnél összesen 3 alkalommal volt nálunk, abból 1x csak "terepszemlén", mikor még a nagy nem született meg.
Fizetésed :twisted: , tényleg durva. Enyém csak a sok túlóra miatt haladja meg picit a 100-at. Nálunk az ovivezetőnek (50 éves) van 3 diplomája, ennyi szakképesítés kell ugyanis, ha intézményt vezet az ember, és ezzel keres nettó 160 ezret, 30 év munkaviszony után... Hiába, közszféra, ennyit érünk :cry: .

panda
Halásztelek
 
 


Sutimano!
Igazad van, tisztelet a kivételnek, mert olyanok mindig vannak. És ezt bocsánat, nem tettem hozza. Én konkrétan azokra gondtam, akik állandóan a kifogásokat hozzak fel. Pl sogornom, mikor meg nem volt gyereke, az óvónői diplomájával nem volt hajlandó boltba elmenni dolgozni, pedig eladói érettségije van, mondván, ő ahhoz magasan képzett... Meg különben sem fog minimálbérért dolgozni... Pedig anyós beprotezsalta volna... Azóta szült 2 gyereket, és nem dolgozott... Most nyáron kuldozgetett postán önéletrajzokat és csodálkozott, hogy nem vettek fel sehova... Naná, azért a "szomszédba" sztem illett volna személyesen bemenni...

Nálunk a 27. Heten van a cukroslötty, de én vittem natúr teát, és abba öntettem bele, úgy elviselhető volt, tőlem kérte a többi kismama. :lol: Szóval bátran ajánlom!

Tegezes magazas témáról uez a véleményem. Kapásból én sem sztem, ha letegeznek, de egy idő után jobban sztem a tegezodest.

A fizetesekrol meg tényleg ne is beszéljünk! Sztem felháborító, hogy az orvosok és a tanárok milyen keveset keresnek. Meg úgy általában sztem nagyon sokan. A köztisztviselők bezzeg!!!

moni
 
 


Tegezés-magázás:

Én egy faluban lakom. Itt valahogy mások a szokások. Annyira barátságos az egész, és annyira családias, hogy szinte mindenki tegez mindenkit. Valahogy ez az alap. Már megszoktam. De csak itt. Máshol én is elvárom a civilizációs szokásokat.
Például nekem is sokat számított a házasságkötés előtti névválasztásnál a hivatalos ügyek intézése. Csak ezért vettem fel a férjem nevéből Dr-t is. Sokat jelent az egészségügyben vagy bárhol máshol az ügyéntézésnél. (Hát még ha meghallják, hogy nem orvos, hanem ügyvéd...)
Máshol nem is használom. Szinte mindig a lánykori nevemen mutatkozom be.
Vendég
 


sziasztok

panda: kálciumot vonja ki a szervezetemből, zsófi is ezt csinálta:)
védőnő: talán egy 15 évvel idősebb nálam, de mivel a férjem is munkatársa, meg tanítottam a lányát, kedvesek, szinte az elejétől tegeződünk. Aranyos, alapos nő, kicsit parás szerintem:)

a
csengobarack
Csór
 
 


Sziasztok!

Jövő csütörtökön megyek a genetikaira, már nagyon várom! Tökjó azoknak, akik látták mostanában a babákat.

Üdv az újaknak! A táblázatot már nem emlékszem ki vállalta be, de megtenné, hogy frissíti? Köszi szépen.

Látom felmerült a munkakérdés. Hát mostanában szerintem is más idők járnak, bár én még fiatal vagyok (27 éves) de 4 évvel ezelőtt nem paráztam, hogy lesz-e munkám és elsőre álommelóm lett. Pont ma került szóba a férjemmel beszélgettünk, hogy ki fog engem majd annak idején felvenni 2-3 gyerekkel, úgy, hogy kimaradok a munkaerőpiacról minimum 6 évet.... Hiába van mérnöki diplomám, 3 nyelvvizsgám, férj válasza ez volt (ő is mérnök, vezető beosztásban): "senki. én már mióta mondom, hogy dolgoznod kéne itthonról, hogy benne maradj a sűrűjében" Hát köszi. Egy egyévessel terhesen....

Na mindegy, majd ráér akkor fájni rajta a fejemnek, lehet hogy addigra különben is kolbászból lesz a kerítés és el fognak halmozni minket az ideális részmunkaidős állásokkal!!!

Jó pihenést mindenkinek hétvégére, gondolom nagy csend lesz itt a fórumon.
Vendég
 


Catherine!
Névválasztás... Én hivatalosan felvettem a férjem vezetéknevét né-vel, plusz maradt a lánykori is. Soha az életben ilyen hülyeséget nem csinálnék még egyszer! Nem, minta bajom lenne ezzel, de a férjemnek is "betűzős" neve van, és az enyémet sem értik meg sokan elsőre, így a bemutatkozásnál csak férj vezetékneve+én keresztnevem van. Én ezt szerettem volna annak idején, de a férjem mondta, hogy milyen már, azt hiszik testvérek vagyunk...Így hagytam magam lebeszélni. Azért előnye is van, mert az első terhességemnél elkavartam az RH ellenanyagos hivatalos kikérő papíromat, és nem akarták odaadni (érthető módon). Mutattam a személyimet, megnézte a csaj, és mondta, hogy azért adja csak oda, mert ilyen nevű ember biztos nincs mégegy, de ha Kiss Tibornénak hívnának, személyi ide vagy oda, nem kapnám meg a leletet :wink: .

Lina!
Munka-nekem egyelőre biztos az állásom. Határozatlan idejű szerződésem van, és olyan szuper főnöknőm, aki nincs mégegy a Földön! 10 éve lettem határozatlan idejű, mikor 5 hónapos terhes voltam Ádámmal. Más ilyenkor meg sem hosszabbítja a szerződést, egyből felmond, ha lejár a védett időszak, ő meg képes volt rendes státuszba felvenni úgy, hogy 3 hónap múlva már az utódomat kellett keresnie. Ilyenek is vannak, úgyhogy fel a fejjel, hátha Te is beleütközöl egy hasonlóba :wink: !

További szép hétvégét, ma is jó időnk lesz :lol: ! Legalábbis itt Pest környékén.

panda
Halásztelek
 
 


Lina, ez érdekes, épp ma beszélgettem hosszasan egy kedves anyatársammal a két-gyerek-mellett-munkát-vállalni témáról, és tényleg nem túl rózsás a helyzet. Nekünk mondjuk nem az elhelyezkedés okozott gondot (engem pl. 9 év gyereknevelés + szabadúszó fordítás után visszahívtak a régi munkahelyemre, tehát még keresni sem kellett), hanem inkább az, amit a végén említesz, az "ideális részmunkaidős állás". Hát én még ilyennel nem találkoztam :cry: Mi az ismerősömmel mindketten részmunkaidőben helyezkedtünk el, versenyszférában (az ismerősöm 6, én 7 órában), nyilván csökkentett bérrel, és ennek ellenére 8-9-10 órában teljesíthető munkaterhet raktak ránk. (Sajnos több, hosszas keresés után részmunkaidőben elhelyezkedett anyuka számolt be hasonlóról) Emellett valahol az is probléma, hogy a versenyszféra telis-tele van gyermektelen, se-kutyája-se-macskája, csak a munkájának élő, 20-on, 30-on éves nővel, akikhez képest mi családanyák nagyon "rossz munkaerők" vagyunk, mert munkaidő végén rohannánk az oviba-suliba, és mindig PONT az iskolaszünet idején kunyerálunk szabiért. És ez a trend sajna egyre erősebb, ahogy egyre jobban kitolódik a gyermekvállalás, sőt egyre többen nem vállalnak gyereket. Nálunk a több mint 90%-ban gyerektelenekből álló munkatársak abszolút nem értették meg, hogy nekünk szülői kötelezettségeink is vannak, ők mindig lazán túlóráztak és bevállalták az ünnepnapi ügyeleteket, ha szükség volt rá. Mi közben szembesültünk azzal, hogy míg nekünk van kortól és a gyerekek számától függően évi 25-30 nap szabadságunk, addig az iskolában évi 75 (!) munkanapon nincs tanítás (kb. 3x 5 nap tavaszi-őszi-téli szünet, 55 nap nyári szünet + 5 nevelés nélküli nap). Ezen felül vannak még az olyan napközben vagy kora délután tartott események, mint a farsang, anyák napja, évzáró, versenyek. Így megtörtént velem, hogy kényszerűségből egy osztálytárs anyukáját kértem meg, hogy a fiával együtt vigye el a lányomat a kerületi szavalóversenyre. Minden jól ment, nagylányom boldogan velük tartott, megértette, hogy egyszerűen nem tudok többet hiányozni a munkahelyről, és lélekben vele vagyok, stb. Akkor jött a feketeleves, amikor a verseny után felhívott az anyuka, hogy vége van, már otthon vannak, a lányom nem ért el helyezést, és sírt, biztos azért, mert nem voltam ott vele. Persze az eszemmel tudtam, hogy nem miattam sírt, hanem azért, mert nem nyert, de a lelkem mélyén mégis nagyon bántott a dolog.

Szóval ilyenekről lamentáltunk ma. Ami viszont nagyon bejött nekem (és most 2 hét múlva vissza is térek hozzá), az az itthoni, kötetlen munka vállalkozóként. Nem mondom, hogy kevesebb munkával jár, és sok átdolgozott éjszakám meg hétvégén van benne, sok családi és külső segítségre is szükség volt, hogy határidőre végezzek akkor is, amikor nem volt ovi, de legalább megvan az az előnye, hogy mindig itt vagyok, ha a gyerekeimnek szükségük van rám, és nem a főnököm kénye-kedvétől függ, hogy részt tudok-e venni a számukra fontos eseményeken. Másik előny, hogy esélyem sem volt berozsdásodni (amitől a férjed int, Lina, és valszeg joggal, mert a 3 nyelvvizsga pl. pár év alatt csak egy-egy darab papírrá fakul, ha nem gyakorolsz), mert legalábbis az első babánál szülés után 1-2 héttel (a másodiknál kb. 3 hónappal) már napi pár órában tudtam dolgozni. Ez egyáltalán nem volt megterhelő, és ők sem látták kárát (hiszen aludtak olyankor ;-) ).

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
juditanya75
Budapest
 
 


sziasztok

remélem mindenkinek kellemesen telnek a napjai..
nálunk is szép idő van, sajnos eléggé fáj a fejem már dél óta, nem rég nem bírtam tovább, bevettem egy algopirint, remélem hat...
én se szeretek állapotosan gyógyszert bevenni, de eléggé migrénes vagyok...
időátállás engem jobban megvisel most mint nagylányomat, ő az új, idő szerint alszik, a régi szerint kell..
most hallottam a tvbe, hogy szegény gombos edina válságra fogva nem szül...nem akar kiesni a piacról... hát igen, végülis szuper luxusba lehet csak élni, csak kérdés, hogy érdemes e...? birom amikor sírnak, rínak, hogy nem telik még egy gyerekre..fura
csengobarack
Csór
 
 


Sziasztok,

nekünk nagyon kellemesen telik ez a hosszú hétvége, az első felében gyerekeztünk, végre mindent nyugiban és ráérősen, tegnap pedig elvittük a gyerekeket vidékre a nagyszülőkhöz az őszi szünetre, úgyhogy most édes kettes (+Pocaklakó persze :-) ). Mondjuk én 1-2 napig szoktam ennek örülni, utána annyira hiányoznak, hogy az fáj!

Az anyagi helyzet-gyerekvállalási kedv, ha megfigyeljük mind a történelem során, mind földrajzilag, inkább fordítottan arányos. Régebben is az volt a jellemző, hogy - néhány üdítő kivételtől eltekintve, mint pl. Mária Terézia - inkább a szegényebb néprétegekben született 10-14 gyerek, és most is az van, hogy a legszegényebb országokban szülnek sokat a nők. Sőt, nálunk, az országon belül is megfigyelhető ugyanez: a legalacsonyabb jövedelmű etnikum körében születik a legtöbb gyerek, és a felső tízezer körében a legkevesebb. Amint és ahol megjelenik a fogamzásgátlás, a női emancipáció, iskolázottabbak a nők, és főleg amint és ahol nő az életszínvonal, ott drasztikusan visszaesik a gyerekszám. Nyilván ezek trendek, és lehet hozni ellenpéldákat (én is ismerek olyan tehetős és értelmiségi családot, ahol az ötödiket várják :-) ), de ez csak a kivétel, ami erősíti a szabályt.

Szóval ez a "válság miatt nem futja havi 1 millás jövedelmemből a gyerekre" duma engem sem tud meghatni :wink:

Na megyek is élvezni az édes kettest, mindenkinek további jó hétvégét!

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
juditanya75
Budapest
 
 


Sziasztok!

Látom a munkavállalás a téma.
Szép kis téma. Mikor az elsőm 2 éves lett, vissza szerettem volna menni dolgozni, mert 2 gyereket egyben nem mertem bevállalni – úgy éreztem, hogy az túl sok kiesés lenne a munkaerőpiacról. De a 2 év alatt jött egy új ügyvez. és szépen nem vett vissza. Hiába volt tapasztalatom, végzettségem, nyelvvizsgáim, 6 hónap alatt találtam csak munkát. Igaz ragaszkodtam a szakmámhoz. Most nagyon jó helyem van, a főnököm maximálisan meg van velem elégedve, nálunk is majdnem mindenki gyerektelen (legalábbis a nők), de mondjuk én soha nem igényeltem különleges bánásmódot vagy extra szabit a gyerekem miatt. Ha beteg, akkor megy a nyugdíjas nagyszülőkhöz, a munkaidőmet mindig letöltöm és sajnos az is előfordult már, hogy nem én vettem részt a szülőin, mert éppen külföldön voltam. Szerencsére egy kis szervezéssel mindent meg tudunk oldani. Hogy mi lesz Ketteske után, azt nem tudom. Valakit biztosan fel fognak venni a munkakörömből kifolyólag. Jó lenne 2 évet otthon maradni, de majd meglátjuk hogyan alakul.

Egyébként én is kivagyok azon, hogy olyan ismerőseim mondogatják, hogy nem mernek gyereket bevállalni (vagy max. csak 1-et) az anyagiak miatt, akik kb. havi nettó 6-700 e-ből élnek…

Egy rokonunk most végzett az orvosin. Ő a 140 között volt, akik a 600 végzősből úgy döntöttek, hogy Mo-n maradnak… Állítólag kapnak vmi kiegészítést az alap 94 ezres fizu mellé. Botrányos, ami az egészségügyben van.

Tegezés: én is szeretem, de nem az első pillanattól és ne legyen már automatikus. Tök ciki, van egy dadusnénink az oviban, aki imádja a lányunkat és viszont, kb. egyidősek vagyunk (vagy inkább ő a fiatalabb) és nagyon jókat dumálunk, de nem tegeződünk, pedig sokkal egyszerűbb lenne. Én nem akarom kezdeményezni, mert ő mégiscsak óvodai alkalmazott, ő meg szerintem nem mer. Szóval jól elvagyunk! Kíváncsi vagyok, h ki fogja magát előbb elszólni :lol:

Hát lányok, már én sem tudom letagadni az állapotomat, akkora lett a hasam. A héten megyek dokihoz, aztán végre bejelentem bent is a nagy hírt. Tán még vonalzót is felrakok utána :lol:
virelle
Budapest
 
 


Magas fizetés kontra mennyi gyerek:
Itt is érdemes kicsit átnézni a másik oldalra is. Mert lehet, hogy valakinek magas a fizetése. De senki sem tudja, hogy mennyi kiadása van mellette. Lehet 600-700 e nettó bevétele, ha mondjuk a hiteltörlesztésre elmegy belőle 300-350e, és a rezsire 100e, plusz benzinköltség havonta 40-50e, és esetleg csak magánbölcsi van 60-70 e/hó. Máris közel ugyanannyit tudnak kajára és ruhára költeni mint sokan mások.
Szóval senki sem tudhatja, hogy a nagy (vagy legalábbis szerintünk vélt nagy) bevétel mellett milyen fix havi kiadásai vannak valakinek, amit nem tud csökkenteni.
Az pedig, hogy valaki ismert, nem feltételenül jelenti azt, hogy sokat is keres.

Ennek ellenére nálunk nem anyagi dolgok döntöttek a harmadik baba mellett. Hanem hogy eddig még mindig mindent meg tudtunk oldani. Ezt is meg fogjuk. Ha kettőt fel tudunk nevelni, akkor megy majd a harmadikkal is. :) A szeretetet és a törődést ugyanúgy meg fogják kapni. Éhezni nem fogunk. Ennyi pedig nekem pont elég. :)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: