Új privát üzeneted érkezett!

csekom- ne idegeskedj, nincs semmi baj, sok nőnek kutya baja,ezt jó páran meg is írták, van aki rókázik sokat, van aki sose...Nekem pl. még érzékenyek a melleim, feszülnek, mint állat és émelygek folyton.Nincs étvágyam...egyébként minden ok....
Ne izgulj, minden a legnagyobb rendben van. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Csekom, tényleg ne aggódj a tünetek miatt!
Nekem még feszül a mellem, főleg éjszaka, de semmi egyéb.
Szagok hidegen hagynak, émelygés sosem volt, és már nem akarok folyton elaludni sem.
Ja, a hasam nőni kezdett, ez végülis tünet...
Az egyetlen, aminek meg kell lennie, az a szívhang, erre gondolj!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!
Csekom már nekem sincsenek tüneteim, csak a gyakori pisilési inger, éjjel is még 2szer legalább ki kell mennem. És az én hasam is elkezdett nőni.

Ma voltunk a 12. heti UH-n, itt megállapították, hogy pontosan 11+4, mint a menzesz szerint, én már nem értek semmit (még szombaton azt mondta az ügyeletes, hogy betöltöttem a 12-t) Na mindegy, ezen a pár napon nem múlik, azt hiszem :lol: Sokat ficánkolt, még a pici lábujjacskái is látszottak :) A férjem is bent volt, neki is tetszett :) Mikor bekapcsolták a szívhangot, akkor eltörött a mécses nálam. Kaptunk képeket is. Már majdnem 6 centis.
Háziorvoshoz is elmentünk, a laboreredményem nem tetszett neki, rögtön írt vasat, és kaptam beutalót pajzsmirigy vizsgálatra, mert úgy tűnik az alulműködik :cry:

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Ok, remélem így lesz. :)

A hasam nekem is elkezdett nõni, de én egyébként sem vagyok egy vékony alkat. Meg enni is szeretek, csak így fura kicsit, mert már eléggé látszik egy sima pólóban is...de ez inkább a felesleg miatt...
Szerintem még korai lenne nekem 10 hetesen, fõleg, hogy ez az elsõ terhességem. :)
csekom
Zsurk
 
 


bzs-ezeken a dolgokon hamar és könnyen lehet javítani.Még szerencse, hogy vannak ezek a vizsgálatok.Ne aggódj, minden a legnagyobb rendben lesz meglátod.Még nem tudták megállapítani, hogy milyen neme van?Vagy nem akarjátok tudni?

csekom-ne aggódj,nekem is van hasam bőven, az hogy most első baba vagy nem,a lényeg úgy is ott van, hogy a baba és anyucija legyen egészséges.Majd a szülés után lesz időd lefogyni. :wink: Én azt sem tudom, hogy nőt-e a hasam vagy sem...mert nekem is van bőven Atticy előtt nem volt hasam soha. :oops: Annyit tudok, hogy egyes nacikba már nem érzem kényelmesen magam vezetés közben...Itthon meg inkább melegítőbe vagyok szívesen.Ma reggel is fogtam egy rókát...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Hát azért én örülök, hogy ennyire "tünetmentes" vagyok. :)
Nem baj, hogy nõ a hasam, mert tudom, hogy ezzel jár, inkább csak fura és szokatlan. :) De majd idõvel hozzászokom.
csekom
Zsurk
 
 


Kírus!
Nagyon sajnálom ami történt! :( Jelentkezz, ha hazaértél a kórházból!

Csekom, a múlthét vége óta az én tüneteim is enyhülnek, szerintem az oka, hogy közelítünk a 3. hó végéhez :) És tényleg van sok mázlista aki egyáltalán nincs rosszul az elején!

Csajok, örülök h a többiekkel minden rendben van és megnyugtatóak voltak a ultrahangok!

Pénteken Máté beteg lett, vörös torok,bedagadt mandula, láz... aztán kedden este kiütések és hőemelkedés! Ma azt mondta a doktornő, vírusos, olyan mint 2 éve volt a 3napos láz nevezetű dolog...

Közben az irodában hóvégi zárás és szabi előtti pörgés volt (holnaptól nem megyek aug.15ig :) ) Nagyon elfáradtam. Ezért nem is nagyon ültem a gép elé a héten..

Viszont voltam tegnap este Uh-n :D
A Bébi 51mm, nagyon szépen ver a szíve és minden rendben :) Olyan szép kis kerek feje van :)
Én most kaptam beutalót a védőnőhöz, és aug.17-re időpontot vérvételre.
Az István Kórházba kell mennem, de annyira el voltam varázsolva, hogy nem kérdeztem meg, hogy ott melyik épület.. Jártas valaki arra?

Na megpróbálok visszaauldni..Má rosszat álmodott aztán pisi neki, pisi nekem, takargatás, puszilgatás, lejöttem inni és ki is ment az álom a szememből :)

Évi

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Jó reggelt!

Köszi csajok hogy gondoltatok rám!
Tegnap este 7-kor értem haza a kórházból,6hét múlva kell mennem controllra.

Cserfes!
Fiadnak jobbulást!!
Vendég
 


Köszönöm Kírus!
Hogy vagy? Tudsz pihenni? Vigyázz magadra és kényeztesd valami finomsággal a tested és lelked is !
Évi

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Sziasztok!

kírus remélem hamar jobban leszel a mûtét után lelkileg is.

Látjátok mennyivel másabb azért a magyar egészségügy? Amikor nekem kellett mûvi úton befejezni a vetélést itt Angliában nem volt utána semmilyen kontrol. Amikor visszamentem kb 3 hónap múlva, hogy nem e lehetne esetleg egy UHval megnézni minden rendben van e, azt mondták, hogy nem szoktak ilyet csinálni, hacsak nem indokolt..... köszi.
Valahogy az otthoni egészségügyi hozzállás jobban tetszik és megnyugtatóbb még akkor is, ha tudom, hogy otthon is vannak fura és idegesítõ dolgok.
csekom
Zsurk
 
 


Cserfes!
Jobban vagyok, szerencsére a 2 gyerek lefoglal annyira hogy ne rágódjak egyfolytában azon...
Hát pihennem nem igazán kell mert csak 1 napot nem voltam itthon de a ház a feje tetejére állt...úgyhogy ma takarítgatok reggel óta...

Csekom!
Uh-t itt sem fognak csinálni, csak kézzel fog vizsgálni, meg ugye a védekezést megbeszéljük aztán ír fel valamit...
Vendég
 


sziasztok!
Kírus jó, hogy már tegnap hazaengedtek, otthon mégiscsak jobb lábadozni, mint a kórházban.
Mit mondtak, mikor kezdhettek újra próbálkozni?

Csekom a Te babád is milyen nagy már! Érdekes, hogy csak egy nap van köztünk, mégis ennyi eltérés van.

Timcike nem látszódott még, de minket az nem is érdekelt. A számunkra fontos információkat megtudtuk. A neme egy lényegtelen kis apróság, úgyis 4-et szeretnénk, teljesen mindegy, hogy az első milyen nemű :wink:

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi!

Nem mondta még a dokim, csak a controllt mondta hogy 6 hét múlva menjek...
De nem lesz már 3.gyerkőc :( én mégegyszer nem szeretnék így járni...már volt 4 terhességem abból "csak" 2 gyerekem van.
4 tagú marad a családunk!!
Vendég
 


:(
csekom
Zsurk
 
 


ezt csak Kírusnak küldtem, mert nem tudok erre mit mondani, csak sajnálom, hogy így érez, meg hogy így sikerült...
csekom
Zsurk
 
 


Zsófi!

Lehet vmit félreírtam, de mi még csak 10 hetes 4 naposak vagyunk...te egy bõ héttel elõttem vagy. :)
Vagy esetleg másnak akartad írni?
csekom
Zsurk
 
 


Jaj bocsánat, Csekom, tényleg nem Neked akartam írni, hanem Cserfes/Évinek!

Kírus sajnálom, hogy így érzel. :(

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi, szerintem nekem akartad :)

Nekem azt mondta a doki 10+5 napos vagyok! Gondoltam megvárom a genetikai UH-t amit korházban csinálnak és majd az alapján átírom a vonalzóm. A mostani vonalzó a mensi szerint mutatja Bébike korát :)

Kírus, azért kíméld magad!A rendrakás ráér! Bár legalább elterli az ember gonodlatait a két gyerkőz meg feltölt!

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


bzs-értem.Már nagyon kíváncsi vagyok, mikor írjátok sorra, hogy kinek mit mondtak, kinek milyen nemű lesz a babája...Sajnálom Kírus, viszont meg is tudlak érteni.... :cry: De hátha az idő megoldja ezt a "nem szeretnék" gondolatot is...én legalábbis bízok benne...Lassan össze kéne szednem magam és meg kéne pucolnom az ablakokat és levágjam a füvet...de annyira lusta vagyok,hogy az nem igaz... :oops: De szerdáig ezt muszáj mind megcsináljam.Vasárnap meg felporszívózom az összes szobát és lecserélem az ágyneműket.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Most kaptam egy sms-t, hogy megnézetem a neten a down-kór szűrés eredményemet. 1:44000 :lol:

Viszont itt megint más terhességi kort írnak, hát én már nem tudom mennyi idős vagyok,11 vagy 12...

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Sajnos én is búcsúzom Tőletek a hét elején erős vérzés indult, várom a tisztulást, aztán majd irány uh-ra, hogy teljesen kitisztultam-e. A lelki oldala kilátástalan nekem most.

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!

Kata
Vendég
 


Kata-ez borzasztó!Nem is tudom komolyan, hogy mit is mondja,lassan már nem jutok szóhoz...Őszintén nagyon de nagyon sajnálom.Kitartás drága Kata!Nagyon bízok benne, hogy hamarosan csak sikerül... :cry:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Istenem! Egyre rosszabb hírek.... Együtt érzünk veled! :(
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok Csajok!

Pár pillanatra újra vagyok..szomorúan olvasom, hogy mi történt...

Kírus, Kata nagyon sajnálom, nem tudok okosat mondani sajnos..együtt érzek veletek, pihizetek, amennyit lehet!

Ezek után már az én jó híreim....úgy érzem nem is illene beírnom.
De úgy feldobta a napomat.
Ma voltam integrált tesztet csináltatni, levették a vért és végre újra láthattam pár pillanatra a picurit.
Jelenleg 68 mm-es, ver a kis szívecskéje, szépen fejlődik, eddig minden rendben, 3 hét és megvan a vérvétel eredménye is.

Zsófi!

Én sem tudom, hogy most hányadik hétnél is járunk, a mérete alapján 12. A pajzsmirigy alúlműködés miatt ne aggódj, nekem is van, szedem reggelente a kis bógyókát és ennyi, minden ok.

Hétfőn megyek magándokihoz uh-ra, ott majd alaposabb lesz remélem a dolog és nem csak egy pillanatra fordítják át a monitort.

Tünetek: nekem szinte mind múlóban, nincs émejgés, hányinger, már szagok sem bántanak, egyedül a gyakori pisi van még meg:(
Az étvágyam is nagyon jó, sajna:)már fel is kaptam 1,5 kg:(



kristin27
Székesfehérvár
 
 


kristin-de jó, végre jó híreket is olvasni. :wink: Szépen fejlődik az apróság. :wink:
A pisi az már csak egyre fokozódni fog, nem elmúlni...Ahogy nő a baba,egyre gyakrabban fogsz járni. :lol:
Én most kedden megyek újra vérvételre,majd 15én a belgyógyra,24-én a saját dokimhoz,29-én a 12 hetes vizsgálatra. :wink:
Ki mit csinál ma?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Kata sajnálom ami történt. :(

Krisztin az a gond, hogy a pajzsmirigyem nagyon rosszul működik, a 4,9-es felső határ mellett nekem 8,6 volt a TSH-m. Semmilyen gyógyszert nem kaptam rá, csak egy beutalót ultrahangra, amire csak másfél hónap múlva volt időpont. :(
Tegnap megérdeklődtem a hozzáértő barátnőmnél, ő is azt mondta, hogy ez nagyon magas érték, de szerinte a terhesség dobhatta meg, mivel a teherbeeséshez 1 körüli érték kell, ha magasabb, akkor nem jön össze. És nyilván ha régebben is rossz lett volna, akkor nem jött volna össze a baba.

Timcike mi tegnap megint bababulin voltunk. Mától meg szabin vagyok, holnap indulunk a Balatonhoz. Holnap reggel azért felhívom végre a nőgyógyászt, hogy mikor menjek, meg tájékoztatom az eredményeimről.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi-jó nyaralást nektek.Pihenj sokat. :wink: Írd meg, hogy mit mondott a dokid erre a pajzsmirigyes dologra ok? Ne idegeskedj, mert ha nagy baj lenne, sürgősségi esetben biztosan rögtön megnéztek volna és gyógyszert is kaptál volna rá....

Többiek?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Kristin!

Ne legyen lelkiismeret fúrdalásod, ez nem a Te/Ti hibád.... Te csak élvezd a várandósságot és nyugodtan írd meg, hogy miylen jó dolgo is ez, inkább ez nekünk nehezebb, mert mi nem akarunk rátok ijeszteni vagy lelkiismeretfúrdalást okozni, hogy Nálatok minden rendben, nálunk meg nem. Én úgyanúgy Veled/Veletek örülök, hogy Veletek minden rendben, persze rossz, de mi ezzel csak pár hónapot csúszunk. Majd amikor Ti a vége felé jártok, mi akkor kezdjük. :) :)

Szép napot!

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Kata!

Örülök, hogy ilyen pozitív vagy!Ez a jó hozzáállás, szorítok neked, hogy minnél előbb teljesüljön a Te álmod is:)

Zsófi!

Biztosan a terhesség miatt szállt el a pajzsmirigy értéked, ne idegeskedj miatta, a pm uh után már pontosabban látják, hogy milyen a szerkezete, működése és azért csak utána adnak rá megfelelő gyógyszert. Egyébként nekem tavaly nyáron az a 4 egész körüli érték 44 volt, jah és nem éreztem semmi gondot, nem voltam rosszul sem és terhes sem, szóval ez a betegség ilyen eléggé gyakran ugrál az érték.
Nem kell félned tőle, megkapod a gyógyszert, havi egyszer vért vesznek és minden rendben lesz veled is és a babával is.
Nekem is emelkedet kicsit az érték, hogy pocaklakó van, emelték az adagot és most minden oké.

Tegnap voltam nődokimnál, este 9-re kerültem sorra, már nagyon fáradt voltam, azt hittem a pici is szunyál már:) Képzeljétek el annyit ficánkolt, hogy a doki alig tudott róla csinálni egy fotót:) Azt mondta nagyon mozgékony a picuri, lányok én olyan boldog voltam, végre láttam a kis fejecskéjét, meg kezecske, lábacska...olyan ez mint egy álom!Ma 13 hetes:)

A főnökömnek is végre elmondtam, gratulált és azt mondta, egyik szeme sír a másik nevet, mert sajnálja, hogy itt hagyom őket! Szóval jól fogadta, rendes volt:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk mi is a nyaralásból.

Borzasztó miket olvasok??? Kata, Kirus! Nagyon-nagyon sajnálom. :cry:
Szívből kívánom, hogy hamar túl legyetek a lelki dolgokon. Sajnos tudom, hogy az a legnehezebb.
Nem akarok közhelyeket írni, ezért inkább csak azt mondom, hogy valamiért a sors ezt hozta, mi sosem fogjuk megfejteni.
De biztosan tudom, ezt főleg neked írom, kirus, hiszen te nem akarsz nekifutni újra, hogy változik majd a dolog és sikerülni fog.
A csalódás sajnos benne van, mindenkinek. De te már kettőn túl vagy, most már sikerülnie kell.

kristin!
Nagyon klassz, ahogy a főnököd fogadta. Örülök, így legalább te is megnyugszol egy kicsit.
A harmadik babával én is elég sokáig bujkáltam a munkahelyemen, folyton ki kellett találnom meséket, hogy miért vagyok ilyen nyúzott, miért hordok bővebb ruhákat stb...
Nagyon rossz volt, hihetetlenül megkönnyebbültem, amikor bevallottam. :D

Arról nem is beszélve, hogy a babának sem tett jót, hogy folyton szorongtam, vajon mit szólnak majd hozzá.

Én ma megyek terhesrendelésre, most biztos le fog cseszni a doki, hiszen már a múlt héten kellett volna.
De a nyaralást már nem tudtam áttenni.
Remélem csinál uh-ot, semmit nem tudok a kis csimotáról, hogy fejlődik-e, vagy egyáltalán megvan-e még??? :(
Azon kívül, hogy úgy nézek ki, mint aki lenyelt egy labdát, semmi mást nem érzek, szóval nagyon bekukkantanék a kispöcsösre. (mert hogy kukacosnak kell lennie!! :lol: )

A nagylányom és a középső lányom most a héten a nagyszülőknél van, csak a fiam és a kicsi van itthon.
Olyan csönd van a háznál, ami számomra felfoghatatlan és ijesztő.
Na, meg a rend.
Nincs szétdobálva játék, nincs tele a mosogató, szóval fura egy gyerekes anyukának lenni.
A fiam délig alszik, aztán eszik, (persze mindent a szobájában, alig látom) délután netezik este meg elmegy és reggel jön haza.
Szóval teljesen egy gyerekes lettem. :(

Azért megpróbálom kiélvezni a nyugalmat. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szia Yusz!

Milyen volt a nyaralás?merre voltatok?nektek jó időtök volt?
Nekünk nem volt szerencsénk az idővel, 5 nap után hazajöttünk, mert 1 nap kivételével végig esett...:(

Pocakmérettel kapcsolatosan, rettenetesen nézek ki, óriás pocakom van, mint aki legalább egy hónappal előrébb van, már szinte semmi cuccomban nem férek bele:)

Ismerős az érzés az egyedülléttel kapcsolatosan, múlt hetet egyedül töltöttem én is, mert párom fesztiválozott egyet még utoljára. Fura volt, hogy minden ott volt, ahová tettem...jah és nagy csönd esténként...az a legrosszabb.

Biztos minden rendben van a piciddel, majd szorítok!:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok! Itthon vagyok én is, rövid időre. Nagyon sajnálom a rossz híreket! Az én esetemben az együttérzek veletek kifejezés nagyon találó. Kírus, bízom benne, hogy a legjobb döntést hozod majd a gyermekvállalással kapcsolatban, Kata, mi még "találkozhatunk" :wink: :lol:
És csatlakozom Katához: mindenki örüljön, hogy jól alakul a várandóssága, mert az a helyes. Mi is mind örülünk nektek-veletek.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok,

Még nem jártam a februári topicban, csak a márciusiban, márc elejére várom a kicsim.

Beleki, kírus, nagyon sajnálom, ami történt, mélyen együtt érzek veletek, sajnos én is átéltem már egy baba elvesztését. Bízom benne, hogy sikerül túllépnetek a veszteségen, bár tudom, hogy elfelejteni őket sosem lehet, és az ember szíve mindig összeszorul, ha rá gondol. Fel a fejjel! :cry:

Szia timcike, de jó, hogy itt is összefutunk. :wink:

Többieknek is helló, gratula nektek a törpincsekekhez, kívánok jó egészséget mindannyiotoknak!

Kép
bekacomb
Budapest XII. kerület
 
 


kristin!

Köszi, jó volt a nyaralás, leszámítva, hogy nekünk is betett az idő...

Szia bekacomb!

Épp nézem a vonalzód, egyforma idős terhesek vagyunk. Én is márc 3-ra vagyok kiírva.

Ma voltam uh-on megnéztük a kismanót. Korának megfelelő méretek, vert a kis szivecskéje, doki mondta hogy épp a hátán fekszik.
Jó volt látni és megnyugtató, hogy jól van és minden rendben van vele. :D
Most megint megnyugodtam egy időre.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szia Combi! :wink:

yusz-de jó,nagyon örülök, hogy minden ok a picikével.Szorítottam ám.Képeket a nyarasáról dobsz nekünk?És mesélj egy kicsit.Milyen volt? :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Én is örülök a jó híreknek!
Mi holnap megyünk a 12 hetes UH-ra, nagyon várom. Remélem, a vérömlenyem is elmúlóban lesz, és a babával is minden oké.
Alig hiszem el, hogy elmúlt 12 hét. Nektek is úgy tűnik, hogy nagyon lassan múlik az idő így az elején?

Egyébként ez a kombinált teszt hogy szokott lenni? A vérvételre bárhova elmehetek, csak perkáljam le azt a 10ezer forintot?
Nem is kell beutaló?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly-Nekem a kombinált teszt ingyen lesz,és egy helyen az UH-val.Először leveszik a vért,és utána megyek az UH-ra.Nem tudom nálatok, hogy működik, de Atticy-val így volt.

Látom kezdődik a reklámkampány....régen az ilyesmit a babanet moderátorai kiiktatták, most nem foglalkoznak vele?
A reklámoknak ott van egy csomó hirdető portál csajok!Ingyenesek is, kérlek ne itt reklámozzatok...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Nálunk a kombinált teszt elvégzésekor előbb az uhu van, aztán jön a vérvétel. Így ajánlom, kérdezd meg őket.
Pusz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Szia Békacomb!gratu a bébihez!

Lilly!

Szfváron a nővédelmi központba csinálták nekem az integrált tesztet, egy helyen egymás után azonnal, szerencsém van, mert a fehérvári kismamáknak nálunk ingyenes ez a teszt.
A kettő együtt adja ki a tényleges eredményt, úgyhogy biztosan megcsinálják kb egy helyen.

Beutaló nem kell legalábbis nálunk, megmondod, hogy integrált tesztre jöttél és megcsinálját+ megkapod a kövi vizsgálatra a beutalót, amit a 16 héten kell megcsinálni napra pontosan.
Szorítok az uh miatt neked, biztos minden rendben lesz, nekem óriási élmény volt, no meg a leendő apucinak is!:)

yusz!

szupi, hogy minden oké az aprósággal, nem is kellene sztem aggódnod négy egészséges lurkó után!:)

Lányok mikor derül ki leghamarabb a neme?már teljesen be vagyok sózva, a következő uh-m szeptember 5-én lesz akkor 17 hetes lesz, látható lesz már akkor?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


kristin-nekem a kisfiamat 12 hetesen mondták, hogy több mint valószínű, hogy fiú.A 17 hetesen már szerintem valószínűbb, hogy megmondják. :wink: De biztosat csak szülés után tudsz meg,ezt mindig kihangsúlyozzák. :lol: Van egy ismerősöm,akinek végig kislányt mondtak és mikor megszületett,Uram láss csodát egy fütykös volt a lába között.... :lol:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci!

Én nem bánnám, ha kis fütyköse lenne:) de tulajdonképpen mindegy csak egészséges legyen.

Megvan a kombinált teszt eredményem 1:7800-hoz, alacsony kockázat. Nagyon örülök neki!
A vizsgálat szerint ma 13 hetes és 5 napos a picike:)
Minden héten más időt mondanak:) már kezdem elveszíteni a fonalat:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


kris-ez szuper hír.Nagyon jó.Örülök neki. :wink: Neveken gondolkodtatok már? :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci!

Persze, állandóan agayalok a neveken, de egyenlőre csak fiú neveim vannak:) Nagyon tetszik a Dávid, de néhány rokon lehurrogta, hogy zsidó név:( és a Márk sem rossz...próbálom nem figyelembe venni a véleményeket, meg úgyis én döntök, ha megszületett:D

Neked vannak már kedvencek?

Miből lehet tudni, ha megmozdul a baba? úgy értem, hogy mihez lehet hasonlítani az érzést?a dokim szerint nagyon mozgékony a picúr, de még nem érzek belőle semmit:(



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kris-Nekem fiúnévből sokkal több választékom volt,mint lányból.Kislány nevet nagyon nehezen találtunk,ami mind2-nek tetszelegjen.De végül sikerült.Szende és Zsejke.Ez a kettő ami tetszik.Ősmagyar nevek.Ha kisfiú lesz,akkor: Bendegúz vagy Koppány.
Hát igen...a Dávid...szép név, de amiatt én sem adnám,amit a rokonaid is mondtak. :oops: Mi mindenképpen Ősmagyar neveket akarunk adni.

Érezni csak a 18 hétben lehet általában...olyan,mintha buborékok lennének a pocakodban.Rájössz, meglátod,tudni fogod, hogy ez Ő... :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

kristin!

Gratulálok a kombi teszthez!! :lol:
Én 23-án megyek, utána még pár nap az eredmény. Szóval még odébb van.

Én nem hagynám, hogy befolyásoljanak, milyen eredetű egy név. A nevek 60%-a zsidó név, ha már így belefolytunk a témába.
Az én nevem is az pedig katolikus vagyok, (Judit) és soha semmi bajom nem volt belőle. Ne ez legyen a döntő hanem hogy tetszik-e.

Az meg a legkevésbé érdekelt, hogy a családnak tetszik-e. Mármint a nagyszülők és egyéb rokonok értendőek ezalatt.
A férjemmel egyeztetek, esetleg a nagy gyerekeim is hozzászólhatnak, de a végső döntés kettőnké.

Viszont ami jócskán befolyásol, hogy ismerek-e olyan személyt aki azt a nevet viseli amit a gyereknek adnék.
Ezt úgy értem, hogy ha van olyan negatív személy akinek mondjuk tetszene a neve, már szóba sem jöhet emiatt, mert az illető jutna eszembe róla.
Szóval én sem vagyok egy egyszerű eset...

Én meg pont a fiú nevekkel vagyok bajban, sajnos szinte egyik sem tetszik. Nem tudom miért, de valahogy igazán jó nevet nem tudok mondani.
Ráadásul a vezeték névhez is passzolnia kell(ene) szóval sok a szempont amit figyelni kell.

A lánynevekkel meg az a baj, hogy amik igazán tetszettek, azokat kilőttük a 3 lányommal főleg, hogy második nevük is van.

Na mindegy, majd csak kitalálok valamit. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Ja, amit elfelejtettem, a magzatmozgást először 18-20. hét környékén fogod érezni.
Minél többedszer szül egy nő, annál előbb érzi, hiszen már tudja mire kell figyelni.

Én a legkisebb lányomat már 12 hetesen éreztem meg, igaz még nagyon gyengén, de tudtam, hogy ez csak az lehet.

Olyasmi érzés, mintha apró kis buborékok pukkannának a hasad mélyén. Talán csak az fogja felhívni rá a figyelmed, hogy ilyet eddig nem éreztél.
Picit simogató érzés. Legalábbis én így tudom megfogalmazni. :wink:

Aztán ahogy nő egyre konkrétabb lesz a belső "bökdösés". :lol:
Napról-napra egyre jobban ki fogod ismerni ezeket az érintéseket és tudni fogod, mikor melyik testrészével okozza. Tudni fogod melyik a könyöke, mikor tolja ki a popsiját, vagy a lábával támasztja ki a pocakod.
Számomra a terhesség legszebb része. Sokszor kommunikáltunk úgy, a hasamhoz nyomta a talpacskáját és én simogattam, aztán visszahúzta, majd megint odadugta és megint simogattam.

Meg tudják szokni és ha érzik a simogatást már dugják is oda valamelyik testrészüket.

Persze ez majd a 25-30 hét tájékán, amikor már elég nagyok ehhez.

Amit még megfigyeltem az enyémeknél, hogy amelyik babám inkább nappal volt mozgékonyabb és éjjel nyugton volt, azok kint is jobb alvók voltak éjszaka.
A második lánykám szinte minden éjjel olyan mozgékony volt, alig tudtam tőle aludni.
A mai napig pedig már elmúlt 3 éves, rossz alvó, sokszor fel kel éjjel.
A legkisebb nappali mozgó volt, és most is, ahogy születésétől fogva nagyon jó éjjeli baba.

Hangsúlyozom ez nálunk van így, tehát nem tudományos következtetés. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Köszi az infót a mocorgásról, már nagyon várom, hogy érezzem a kis picikém:)

Timci!

Nekem leginkább az számít, hogy tetszen a név meg amit yusz is mondott, hogy passzoljon a vezetéknévhez, nálunk az eléggé kacifántos, hosszú és i-re végződik, tehát mássalhangzós szép, egyszerű nevet szeretnénk.

Yusz!

egyébként nem vagyon nagyon befolyásolható, szóval úgyis én mondom ki a nevét, ha kibújt, úgyhogy biztosan nem lesz olyan neve, ami nem tetszik:)
nem egyszerű egyébként jó nevet találni, mert az a tapasztalatom, hogy vannak nevek, amik mintha vonzanák a rosszaságot, pl bnőm kisfiát Milánnak hívják, mondtam is neki az elején, hogy a Milán ismerőseim olyan kis rosszcsontok voltak, így én biztos nem adnám neki. Vannak fura képzettársításaim így, vannak olyan nevek, amelyikekhez nekem pl az kapcsolódik, hogy okos,intelligens ügyes vki ilyen pl Dávid.

Van a családunkban is néhány név, ami tetszik, de azt már nem fogom a picinek adni:)
yusz egyébként tényleg szépek a lányaid nevei, el is gondolkodom rajta, ha nem baj?!:)

Milyen tapasztalataitok vannak a szülésszel/szülésnővel kapcsolatosan?Érdemes külön fogadni?ha igen mikor kell elkezdeni foglalkozni a témával?azt hallottam, hogy egy hónapra egy szülész csak 4-5 babát vállalhat, így elég gyorsan betelhetnek a favoritok, ti mit tudtok erről?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!
Olvaslak titeket mindig,de nincs időm írni,viszont ez a név kérdés lázba hozott! :)

Yusz!
Teljesen igazad van, nem is szabad szerintem meghallgatni más véleményét,mert előbb-utóbb beleültetik a bogarat a füledbe,hogy így nem jó meg úgy nem jó,és végül azt veszed észre,hogy le lettél beszélve! Szerintem aki tudja tartsa titokban! A másik meglátásoddal is egyetértek,az asszociáció...én míg nem lettem terhes,nem ismertem Márk nevű embert...na akkor rögtön kettőt is,meg is inogtam,de végül mégis Márk lett. De el kell mondjam,bár nagyon tetszik a neve azóta is,rájöttem,hogy itt Bükön tömegnév,és sajnos a név kötelez,ahogy Kristin is mondja, jógyerek Márkot még nem láttam! :? :lol: Nekem anyós annyit mondott,hogy az "M" kezdőbetűs vezetéknévhez,ne legyen "M"-betűs keresztnév... ühüm...Márk,Mira... 8) a gyerekek szerint a pocaklakót meg Morzsinak kéne hívni! :lol: Még azért alszok rá egyet!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Kata!
Nagyon sajnálom,ami történt,de szorítunk,és bízom benne,hogy pár hónap múlva nagyon jó hírekkel fogsz minket megörvendeztetni!

Timci!
Nekem is már 10 hetesen megmondták a fiamat,hogy fiú lesz, a kiscsajt meg csak 20 hetesen,én megmondom őszintén már alig várom a hétfői uh-t,hátha látszik valami. Igazából teljesen mindegy,mindkettőnek örülnénk,csak tudjuk már!!! És a Zsejke nevet j-vel vagy ly-vel adnátok?

Szia Békacomb!
Üdv itt! Neked is boldog,problémamentes babavárást!! Írj ide is! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!
Na megvolt a 12 hetes UH, minden rendben volt. Édesen integetett a kicsi! :lol:
Hétfőn megyek vérvételre is, szerencsére nálunk is ingyen megcsinálják a klinikán.
A nevekkel mi is gondban vagyunk. Igazán nagy felelősség ráaggatni egy nevet egy gyerekre, amit aztán egy életen át visel. Szerintem ha végra találunk egy-egy fiú- és lánynevet, ami nekem és a férjemnek is tetszik, nem fogjuk kikérni senki más véleményét, nehogy elbizonytalanítsanak. Amúgy tényleg rengeteg a zsidó származású név, és gyönyörűek vannak közöttük. Szerintem ne emiatt zárjátok ki a Dávidot. Én még nem hallottam olyanról, hogy valakit a keresztneve miatt "lezsidóztak" volna. Ha mondjuk a vezetékneve is Rothscild hozzá, az már gyanúsabb...
Egyébként meg, nem mintha számítana, de én ahány Dávidot ismertem, mind nagyon jó pasi volt! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: