Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok (bár túl gyakori jelenlétet nem ígérek...)
Mi is a 3. babánkat várjuk, látom sokan vagyunk így!
Eddig 2 fiunk van, 4 és 2 évesek. Most karácsony a cél, pontosabban 23-a :)
Pöttyös labda, a naplódat olvasom, már eddig is sok hasonlóságot fedeztem fel, főleg az eddig leírtakat, de még az is közös, hogy nekem is elfelejtették kiírni a laborba a vércsoport vizsgálatot, mehettem külön körben (O negatív vagyok).

Mi is voltunk kombinált teszten, a létező legkisebb kockázati besorolást kaptuk - jó sok pénzért, de ez így annnnnyira megnyugtató! Holnap megyek dokihoz. És a baba már kb 2 hete mocorog, pontosabban mocorog ő régebben, de azóta én is érzem... ez is annyira megnyugtató, még így harmadszorra is :D
És én is kutya sz.rul voltam az első harmadban (hányás, ájuldozás), igazából néha még most is, pedig már a 14. hétben járunk. Ez új, a fiúkkal kevesebbet émelyegtem, bár akkor is.
Most ennyi így gyorsan rólunk, majd teszek fel vonalzókat én is (volt már sokszor, de lejárt).
szép hetet mindenkinek!
kislilla
 
 


Íme a vonalzók!

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Szia Lilla! Üdv közöttünk! Most kislányra hajtotok vagy mindegy?

Az miért baj, ha a vércsoportra nem kaptatok beutalót? Én sem kaptam, de az úgysem változik, nem? Én O+ vagyok.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Látom, már mindenki érzi a mocorgását... :D
A múlt pénteken voltam védőnőnél, és annyira de annyira jó volt, hallottam a szívhangját! :lol: Azt mondta, hogy nem biztos hogy hallani fogjuk, mert még elég kicsike, de sikerült! Az egész napomat feldobta! :D

Málna!
Örülök, hogy minden rendben veled!

Böbi!

A Jázmin név nagyon szép! 8) :D

Vércsoport: én is furcsállottam, hogy megint meg kellett nézni, de azt mondták, hogy ez kötelező minden terhességnél.

Lilla!
Üdv közöttünk!

Mindig elfelejtem mondani, hogy én gyerekszoba dekorációkat készítek, hungarocellből, ha érdekel benneteket, teszek fel egy pár képet rólak a közös címre.

Dalma

KépKép

KépKép

Kép
dalmacska
 
 


Igen, a vércsoport az elő trimeszterben kötelező mindenkinek, de akinek O negatív, annak különösen, ráadásul minden harmadban nézni kell, nem a vércsoport miatt, hanem nekünk ellenanyagot is néznek, hogy nem termelődik-e, mert akkor baj van... De nem szokott, pláne mivel minden szülés után megkapjuk az anti-D szurit, de akkor is ez a protokoll. Jó nektek +-osok, eggyel kevesebb aggódnivaló :wink:

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Így már értem, mert nekem az első terhességem óta nem néztek vércsoportot.

Dalmacska, én nemrégen vettem hungarocell dekorképeket a teszveszen, ott nem árulsz véletlenül?? :) Hello kittyset meg Dórásat.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Lilla! Üdv köztünk!

Málna! Igen, hallottam én is többektől, meg a védőnő is mondta, hogy változhat a helye. Hát még van ideje, remélem meg is teszi, mert marhára fosok a császártól. Na meg a lehetőségtől, hogy újra bevérzek.

Vércsoport: gondolom protokoll dolog, meg tényleg a negatívosoknak az ellenanyag miatt. Én úgy vagyok vele, hogy a végére úgyis tűpárna leszek, egy kémcsővel több vagy kevesebb már igazán nem számít.

Erre kíváncsi vagyok, hogy az itteni védőnő figyeli e magzati szívhangot. Mikor Levivel voltam várandós, akkor még a másik helyen laktunk, más védőnő, ő egyszer sem nézte. Aki itt van, ő nagyon lelkes, belőle kinézem, hogy hallgatózik. :D

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

Böbi, mindjárt nézek privit :)

Lilla, üdv itt! Nekem megmagyarázta a háziorvos asszisztense, aki a beutalót adja, hogy csak a 16. héten kell az első vércsoport-ellenőrzés. Ellenanyagot nekünk is néznek, mert állítólag az RH faktor változhat. Én is úgy emlékszem egyébként, hogy a másik terhességeknél az első harmadban is nézték, érdekes.
Neked is két fiad van, gratula :) Szépen, sorban, kétévente :)

Dalmácska, nem Te ajánlottál fel ilyen figurákat a Segíts Daninak! blogra? :) Én nem bírom a hungarocell érintését, hangját :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Böbi, azt állítja a babanet, hogy nincs privim :( Mondok egy mailcímet: kecskestimi@gmail.com - itt tuti megkapom!

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Üdv Kislilla!
Jó, hogy írtátot a vércsoport nézést, mert nekünk is nézték eddig az ellenanyagot, majd szólok a dokinak.
Egyébként nem tudom hol olvastam, hogy itt van 16.heti UH, mert most mindenhol azt látom, hogy 3 ajánlott van:
1. 9-12. hét között
2. 11-19. hét között
3. 29-32. hét között.

Biztosan ugyanazokat mérik itt is, (csak állítólag az AFP-t nem, mert az elavult vizsgálat, ezt már otthon is hallottam, hogy Mo-on kívül nem sok országban csinálják már) csak nem annyira mondják nekem, mert nem túlságosan érteném úgysem :).
Annyiból könnyebb, hogy itt nem kell kórházba járni, majd csak a végén, amikor (amelyik kórházat választom) be kell mennem és jelentkeznem, hogy felírják az adataimat és az addigi leleteimet, megismerkedjek a kórházzal. Aztán már csak szülni megyünk oda. Ez nagyon szimpatikus, mert így nem betegnek érzem magam, aki állandóan fél napokat a kórházban ül egy vacak vérvétel miatt. Főleg, hogy terhességi cukrom volt (lehet, hogy most is lesz) és elég sokat kellett járjak, gondolom ezzel nem vagyok egyedül, mostanság olyan sok a cukrosmami, nem? Vagy csak jobban figyelik?

Krisztina - drukk, hogy minél gyorsabban elmásszon onnan, biztosan hamar megtörténik és akkor nyugodtabb lehetsz és nem kell ennyit pihenni sem.

Gratulálok mindenkinek a jó eredményekhez!!!! :)

Itt pl. nincs olyan, hogy védőnő (vagyis egy néven nevezik a szülésznőt és védőnőt és ő az akit lehet hívni, hogy ne a dokit, a végén kell majd egyet választani, de azt hiszem ez sem kötelező, mert úgysem az lesz, akinél épp szülök, ill. majd kijön a szülés után egyszer megnézni a babát, de nincs ilyen kötelező protokoll, hogy járni kell hozzá. Hanem a nőgyógyász végzi az ő szerepét is.)
Elnézést, ha valakit nem érdekelne az itteni szokás, csak még én is most tapasztalom ezeket, azért írom le nektek, hátha összehasonlításként érdekes. :oops:
anettoo
 
 


Anett, engem tökre érdekelnek. A végén nincs még egy uh? 36. hét körül, vagy utána? Tök tetszik ez, hogy nem betegként kezelik az embert. Nekem meg a faluval van szerencsém, mert itt meg lehet csinálni, hogy a háziorvos megbeszélt időpontban leveszi a vért, beküldi a laborba, ő kapja meg az eredményt is, így nem kell bemenni a városba és órákat várni, csak ide elsétálni, aztán telefonon érdeklődni, hogy jó-e.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Erdekesek ezek a szokasok...Nalunk szulesznok vannak, ok is vizsgalgatnak, csak a problemas esetekkel foglalkozik orvos. A szulest is ok vezetik le, ha rendben van... Az orvosok csak a csaszarmetszest es az ultrahangot csinaljak..(Anglia)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Ez az angol vörzsön a legszimpibb nekem...:)
Itthon rendkívül büszkék vagyunk a magyar védőnői hálózatra (állítólag európában egyedi) de azért rengeteg a felesleges dolog benne, ami egyben iszonyat pénzkidobás is. Oké, biztos van, amikor van értelme, hogy szorosan a családon tartja a szemét valaki, de azért az előírt 4! látogatás a család otthonában a várandósság alatt enyhe túlzásnak tűnik, nem? Remélem a védőnénink sem ragaszkodik majd hozzá. (Nekünk is új van, nemrég költöztünk).

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Sziasztok!

Régen voltam de elhavaztam, a héten már szünet van az oviban is. Gergő menne jövőhéten nyaralni anyósékhoz, de lehet beteg lesz.
Kismanó jól van, a végét a genetikán dec. 21-re tették. Múlthéten 69 mm volt, tarkóredő 1,2 mm, a doki alig tudta lemérni, azt mondta eleven gyerek.
Persze másnap valószínűleg valami vírustól rosszul lettem, alig bírtam bemenni a kombitesztre. Iszonyatosan fájta gyomrom is, hála 24 óra alatt elmúlt.

Böbi, Timi, Panndit én is ismerem. Sőt szülés előtt egy héttel még láttam őket a gyerekszigeten. Puszilom őket. Gábor babáról kérhetek egy képet, priviben is jó.

Málna, örülök hogy túl vagy a műtéten. Megvolt Babucid minden lábujja?

Kriszti, pihenj, már ha lehet a fiad mellett.

Üdv, az újaknak!
franci
 
 


Lilla, hozzánk nem is jön a védőnő. Rengeteg kismamája van, én meg szívesen járok hozzá. Amikor Regőt vártam, kijött, megnézte, hogy jó helyre hozzuk a babát, aztán már csak szülés után jött. Szerintem ezt rugalmasan lehet kezelni.

Franci, jaj ez rosszul hangzik, már jól vagy? Baba méretei szépek :) Küldtem privit! Lehet, hogy véletlenül kétszer :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak gyors beköszönök, hogy nem vesztem el.

Üdv köztünk Kislilla :)

Mindenkinek gratulálok a megnyugtató eredményekhez.

Kriszti drukkolok, hogy a pici felismerje a rendszert és a helyére pöccenjen :D

Én holnap megyek védőnőhöz.

Puszi-puszi Mindenkinek, szaladok is mert sok a munka :?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Csupa jo hir!
71.3mm CRL, Tarkoredo 1.8mm, down kor 1:14000, edwards 1:50000 es KISFIU!!!!!!!!!!!
A szulest 1 hettel elorehoztak, dec.26, mert 13 het 3 napos vagyok! Akkora megkonnyebbules!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


A magyar vedonoi halozatrol sajnos nekem lesujto velemenyem van. A hulyesegek mind elokerultek, de AFP beutalot elfelejtett adni, varatlanul, bejelentkezes nelkul jelent meg, felebresztve az eppen nagy nehezen elaltatott kislanyomat stb.. Itt idopont van, te megy, o nem lep a te privat szferadba, csak ha te hivod. Szigoruak, targyilagosak, nem a pletyo a lenyeg, hanem a feladat!
Itt Angliaban amugy sosem kell varakozni az orvosra, jo ez az idopontos rendszer!
Tavaly otthon,a genetikan, 4 orat ultem nyilo mehszajjal, 45 fokban egy muanyag kagyloszeken. Es volt idopontom!!!!
u jo sokat dumalok, nagy boldogsagomban! Bocsi!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Málna, de szuper!!! Ezek az amnio eredményei is részben? Mármint onnan derült ki, hogy kisfiú, vagy ultrahangon látták már? :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok!

Szia Lilla!!!

Málna, ez igazán csudajó kis eredmény!!! ÉS megmutatta a fütykösét?

Én ma megyek genetikai tanácsadásra,hogy lemondjam a hasbaszurit:)
Lesz UH is, remélem megmutizza,hogy na tényleg akkor fiú-e. Anyós tegnap hívott,hogy ugye lány( egyszem lánka unokája van, Hanga és eddig négy fiú...gondolom jó lenne,neki,ha az ötödik nem fiú lenne...de ezt nem mi döntjük el)
Aztán jövő héten már AFP
Eléggé rohan az idő, vagy csak én érzem így?

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Van egy jópár eladó kismamás újságom.
Nekem sokat segítettek.:D
http://www.teszvesz.hu/kismama_baba_mag ... 67477.html

Kép
vizkriszisback
 
 


Sziasztok, Timi nem volt amnio, tudod irtam, hogy el akarom kerulni, es ezekkel az eredmenyekkel nem is megyek. Egyszeruen lattuk a futyit amikor kinyujtotta a labait. Szerencsesek voltunk, persze tudjuk, hogy nem 100%, de valoszinu. Mint kiderult, mar 13.5 hetes vagyok, ugyhogy az UH nekem eleg keson volt. Majd atallitom a vonalzomat.
Rekacs akkor latom te is lemondod az amniot a jo eredmenyeiddel, jol teszed.
Franci vigyazz magadra! Nekem is fajt a torkom 2 napig, meg holyagos volt, de elmult gyogyszer nelkul.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Réka, nem, az idő itt is rohan, meg más barátnőmmel is beszéltük, hogy a harmadik terhesség valahogy rohan :)

Málna, tényleg, most, hogy mondod, emlékszem :) Tök jó, hogy nem kell az amnio, Réka Neked is. Meg hogy már mutogatta is magát a pici :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok!
Már jól vagyok. Igaza reggeli cukros lötyi megviselt, de a fölösleg távozott,és így már ok.
Kombi tesztem is meglett: alacsony kockázatú.
Gergő beteg lett, lázas most is, persze nem alszik, reggel fél 6-tól fent van.

Timi, nem kaptam privit… :(

Málna, ez fantasztikus. Nagyon örülök hogy rendben van a kiskrapek.

Rékacs, drukk az uh-hoz. Kíváncsi vagyok megmutatja e magát. Hol voltál uh-n.
franci
 
 


Gergőnek jobbulást! Kombihoz gratula :) Valami baj lehet a privikkel, én is elvileg kaptam Böbitől, gyakorlatilag meg mégse :( esetleg egy mail?

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek garatulálok a jó eredményekhez! :D

Málna!
Külön gratula! Örülök, hogy minden a legnagyobb rendben!

Én már nagyon várom a hetedikét, hogy végre megint láthassam a picurkámat! :lol:
Amúgy tényleg nagyon repül az idő.... észre sem vesszük és lassan félidőnél tartunk. 8)

Böbi!
A teszveszen is megtalálod a termékeimet, de a vaterán inkább.
(dalmacska néven, ill. a teszveszen: dalmacska_t néven)

Franci!
Gergőnek mielőbbi gyógyulást!


Szép estét!

Dalma

KépKép

KépKép

Kép
dalmacska
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok? :D Látom ez kicsit harmadik babás topikra sikeredett :lol: Akinek meg első, második...Mi is így kezdtük :wink:
Én sem ígérem, hogy napi szinten jelen leszek, de majd igyexem.
Pöttyös labda
Látom ti is a szilvesztert céloztástok meg :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Pöttyös laszti
Bocs, de nem tok számolni :roll: A karácsony is klassz cél :D

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Szia Renata
Jo hogy jottel! Latom jo kis korkulonbseg lesz a 2 kicsi kozt! Hat mi ezt buktuk, elbambultunk, es mire eszbekaptunk, a lanyok mar megnottek (12 es 9). Remeljuk azert meg lesznek szep, kozos emlekek, es jo kapcsolat koztuk! En is ekkorra voltam kiirva, a mult heti UH alapjan 1 hettel elorepakoltak minket..
Lanyok adnatok tanacsot torokfajasra mi a jo? A kislanyom napok ota velem alszik, vmit elkaphattam tole... Csak hazi praktikakat mondjatok, homeos cucc itt nincs, es en nem is hiszek bennuk.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok a babákhoz!

Eredetileg Málnát kerestem, mert láttam a másik fórumban, hogy külföldön él. Szükségem lenne némi segítségre orvosi és szülésznői berkekben.

Viszont ha már itt vagyok, szeretnék valamihez hozzászólni, ha nem haragszotok meg érte.

A Védőnői Szolgálat nem csak egy pénzkidobási forma az országban. Ha valaki szétnéz egy sajnos átlagos, csőd szélén álló, munkanélküli szülőkkel teli kis faluban, az megláthatja hogyan élnek ott a családok... És hová születnek a gyerekek. Egy teljesen normális és egészséges körülmények között élő családban feleslegesnek tűnhet a védőnő, de ma kis országunkban nem ők vannak többen. Ott tényleg szükség van rá. Bejelentkezni pedig elvileg nem is lenne szabad... A lényeg ugyanis a váratlan látogatásokon van. Úgy látni a család igazi életét. Mellesleg már szinte sehol nincs telefonos költségtérítés, így senki ne várja el, hogy valaki saját költségén felhív havonta 100 családot bejelentkezni....
Az egész szolgálatot ne egy védőnő munkája alapján ítéljétek meg. Sokan rendesen, és sokat dolgoznak másokért. Meglepődnétek, hogy hónap végén mennyi papíron szerepeltek ti is adatként és mennyi helyre küldeni kell, hogy pontosan kivel és mi történik egy adott hónapban. Mindenki hibázhat. Ezzel nem azokat a védőnőket akarom védeni, akik nem végzik rendesen a munkájukat.
Sokkal több gyerek lenne elvéve a családoktól, ha nem léteznének védőnők. Mo.-n iszonyatos körülmények vannak sok helyen, itt a védőnő szinte az egyetlen aki be tud jutni a családba és valamennyire el is fogadják a segítségét.
Én is védőnő voltam otthon két nagyon szegény településen. Ott szükség volt a munkámra. A látogatások száma egyébként kötelezően ki van adva minden hónapban, ha ki is megy tényleg annyiszor a védőnő, akkor csak rendesen végzi a munkáját. Mert le is kell ám írnia és leadnia...
Bocsánat ha sok voltam. :oops: Csak szörnyen rossz, amikor hanyag kolléganők miatt leírnak minket. Én mindig védőnő akartam lenni és imádom a munkámat. Szeretnék majd health visitor lenni itt Skóciában. Közel nem olyan lesz a munkám, mint otthon. A lényeg hiányozni fog belőle.

Még egyszer elnézést, hogy leírtam ezeket.
Mindenkinek szép és gondtalan babavárást kívánok!

Málna ha még nem rettentél el tőlem, akkor tényleg érdekelne hogyan megy a szülésznős dolog mifelénk. Gondolkodunk a második babán, de a fiam itteni "védőnője" nem nagyon tudott infókat adni, mert ugye a várandósokkal nem ő foglalkozik. De a szülésznőhöz meg csak pozitív teszttel mehetek... :roll:

Üdv!Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Torokfájás: hagyományos kamillatea, vagy esetleg bodza, hársfa mézzel. Nem tudom még, hogy itt mi kapható, de otthon a Tantum Verde volt a favoritom. Torokba fújva gyulladásra és a fájdalomra is jó. Kismamik is használhatják és gyerekeknek is lehet. Én hoztam ki magunkkal. Nem magyar termék, előfordulhat, hogy kapható.
A sós öblögetés sem rossz állítólag, de nekem még nem terhesen sem megy. :roll: :)

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


~koszi Moni, irtam neked privit, hogy ne a csajokat farasszam itt az angol rendszerrel... koszi, mar fozom is a teat mezzel!!!
Szerinted a landzsas utifu mehet? En azt hoztam otthonrol....

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


málna
Én a mézre esküszöm :D Este lefekvés előtt, és kövezzenek meg a fogorvosok, de fogmosás után....egyszer kibírják a fogaink :wink: A másik hatásos módzser szerintem, ha az ember végiggondolja, hogy milyen problémái vannak. Mi az, amiről nem szívesen beszél....Igaz, én a homeóban is hiszek :lol: Gyógyszert sosem szedünk, mégis meggyógyulunk :wink: De egy a lényeg, hogy remélem gyorsan helyrejössz!
Igen, most kisebb lesz a korkülömbség, mint a "nagyok" között, de csak 8 hónappal :) Tudom, ez azért sok, de Linda 3 évesen sem lesz sokkal könnyebb eset, mint majdnem 2,5 évesen :lol: Semmi kétség!
védőnő
Én egy elég határozott csajszi vagyok, nem érzem, hogy nagy szükségem lenne a védőnőre, de én jónak tartom ezt az egészet. Még így is. A régi védőnöm nem volt ilyen jófej, mint a mostani :) Jön, kérdez, mosolyog a gyerekekre és ha nincs kérdésem fut tovább. Időpontot mindig találkozáskor egyeztetünk előre. Jó lenne a robbanásszerű érkezés, mert tényleg abból lehet levonni a valóságot, de mi nem ülünk itthon, főleg délelőtt, szal hogy neki menjen az ajtónak :roll: Vagy mekkora égés lenne, ha mondjuk a kupink közepébe érkezik :oops:
A bnőm védőnője semmit nem ér. Nem is jár hozzá, pedig van egy 15hós fia és most a 25 hetes a pocakja, szal lenne miért...
Egyetértek! Ne egy védőnő alapján ítéljetek :)

Tegnap én is éreztem, ahogy a pici lábak kalimpálnak! És valamit mondjatok meg! Miért van az, hogy várandósan mindig tök egészségtelen dolgokat kívánok meg? Olyanokat, amiket amúgy nem ennék meg...pl. kóla, zacskósleves :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Gondolom azt kivanod, amit a gyomrod meg bir emeszteni. Hiaba eroltettem a gyumolcsot, ha mindig visszakoszont....a hamburger viszont bentmaradt!!!
Meg egy kerdes...nektek nincsenek meg kemenyedesek? Olyan fajdalom-mentesre gondolok. Most volt egy...a 14.heten kicsit korai.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Na most meg hirtelen milyen sokat írtatok :)

Renáta, üdv itt! Jaja, karácsony, bár szerintem inkább december 22, de a dokim 24-et számolt, de szülni valójában 18-20 körül fogok, és karácsonyra már itthon leszünk :)
Én is gondolom néha, hogy a babának valami ehetetlen mű adalékanyag hiányzik :D a kóla valamiért kifejezetten jó hányingerre, émelygésre, ma épp én is meginnám. Zacskós levest nem tudom, azt nem kívánom :)

Málna, mézes fokhagyma nagyon tuti! Összetört fokhagyma nyersen, pár kanál mézben. Vagy forró, mézes hársfatea. Langyos vizes gargalizálás. Lándzsás útifű is mehet, az inkább köhögésre, úgy tudom, És jobbulást, kislánykádnak is!
Én úgy tudom, keményedések még ne terhesen is vannak, most is lehetnek, néha nekem is van, remélem, normális.

Milénamoni, én igazat adok Neked, eddig nagyon rendben volt mindkét védőnőm, szerintem szerencsések vagyunk, hogy ilyen hálózatunk van, persze mindig vannak rossz példák is, harminc évvel ezelőtti tanácsokkal.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Pöttös laszti
Pont egy 7 van köztünk én meg dec.31, szal ezért írtam a karácsonyt :D Tervezetten szülsz majd? Vagy látod a jövőt :)
Nálam a kóla nem hányinger miatt, hanem az íze miatt :shock: Pedig úúútálom :roll: Hányingerre nekem 2l hideg vízbe fél citrom leve és hajrá :D Ezt ittam éhgyomorra és istenien fincsi volt! Na meg hasznos :wink: És én is azért nem értem ilyenkor magam, mert alapvetően az a fajat vagyok, aki elolvassa mit eszik és ha nem tecc amit olvasok, akkor nem eszem meg...

Tényleg a foghagyma mindig tuti! Fokhagymás pirítóóóóóóóóóóóóóós, nyaminyaminyami

Beu
Tök jó a táblázat! Én is beírtam magam :wink:

Vissza-vissza olvasgattam....Láttam többen csináltattatok kombitesztet....Mivel itt ingyenes, én is megcsináltattam. Engem olyan nagyon nem érdekelt a dolog, az az igazság :oops: Én esélylatolgatásnak látom ezt is. A játszis csajokkal arra jutottunk, hogy az alacsony AFP az olyan "fiús" :lol: Ivánnál is valamivel alacsonyabb volt és több anyuka mondta, hogy a fiánál alacsonyabb volt. Vagyis arra jutottunk, hogy ha alacsonyabb az AFP, akkor jó esély van egy fiú babára :lol: Persze ezt a "normális" eredmény még nem zárja ki :wink:

Málna
Szerintem normálisak az összehúzódások. Én is szoktam érezni. Míg Linda szopizott azt gondoltam ez az oka, de már nem szoptatok (Sajna nem bírtam :cry: )és olykor mégis van. Mondjuk nem kellemetlen, csak érzem. Ivánnál azonnal egy hegy magnéziumot írt fel a doki. Lindánál másik dokim volt, azt mondta tök normális :) Most is másik dokim van, neki még nem mondtam.

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Renáta, üdv itt.
Nekem kicsit fordított, én terhesen nem bírom a csokit, a tegnapi süti is rosszulesett, viszont annyi gyümölcsöt bírok lenyomni, amennyit csak elém tesznek. Gergővel is rengeteg gyümit ettem, és ő meg is tartotta ezt a jó szokását.
Kola igaz jöhet, de azt amúgy is bírom. Szigorúan csak lightot.

Timi, megkaptam a mail. Köszi.

Málna, torkod javulgat?

Mért van az hogy nem mindenki vonalzóját látom. Pl Renátáét és Málnáét nem látom. :(
franci
 
 


koszi, torkom sokkal jobban, most az orrom van bedugulva, a Sterimar spret hasznalom, tengervizes sos spre...
Lanyok ki megy dokihoz a jovo heten? En majd csutortokon az elso mehszaj-nezesre....
Most ereztem a babot. Ez mar tuti o!!! Azert a lepkeszaenynal erosebb!!! Ti mar mindannyian erzitek a mozgolodast?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Sziasztok!

Reni, nem, nem szülök tervezetten, csak kb ez a megérzésem :) A tapasztalatom az, hogy a mi családunkban nem várjuk ki a kiírás napját, talán van ebben genetika is: Marci egy nappal született korábban, aztán tesóm két kisfia 4 és 7 nappal, Regő meg majdnem három héttel, de az azért sok volt, abban szerintem része volt egy felszálló fertőzésnek is. De karácsonykor már babástul itthon szeretnék lenni :)

Franci, nekem is bolondoznak néha a vonalzók, máskor meg látom. Mailt megkaptad?

Málna, örülök, hogy jobban :) Gratula a mozgáshoz :) Én most már majdnem mindennap érzem, de nagyon kis finom. Megyek én is dokihoz csütörtökön :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Timi, megkaptam, köszi.
Irigy hogy minden nap érzed a babót.

Málna, örülök hogy jobban vagy.
franci
 
 


Sziasztok!

Szia Renáta!


Na, voltam csütörtökön genetikán. Konkrétan öt órán át tartott...mármint a várakozás, háromra mentem és nyolckor végeztem. :shock:
És még kicsit morcoskodott is a nő,hogy minek jöttem,ha lemondom...na mindegy.
Az UH jó volt, szupercuki a kölök és tutira fiú. Akkora fütyije van,hogy meg sem kellett szólalnia a dokinak már láttam.

Aztán pénteken meg védőnőnél is voltam.Nekem most nagyon jó fej a védőnőm. Az előzőt is kedveltem.Kicsit suttyó volt,de tök jó fej. De pl a kisunokatesómnak nem védő,hanem támadó nénije volt.
És hát,az is tuti,hogy nem a mi rétegünknek van rájuk szükségünk,de még nekünk is milyen jól jön olykor egy-két hülyeséget megkérdezni,nem?

Na,nálunk most komolyba megkezdődött a néválasztási küzdelem.Nem jutunk közös nevezőre az apával....de remélem meg tudom győzni. Valamiért ugyanis jött nekem,hogy Kolos. Pedig eddig semmi,az ég világon nem kötött ehhez a névhez.Még csak nem is iagzán vettem tudomást a látezéséről,most mege gy hónapja azt gondolom ez a gyerek Kolos. Erre apa szerint,a Kolos ronda, béna, és szó nem lehet róls. Ő FArkast akar- Nekem tetszik a Frakas,mint név,de egyszerűen nem akarom ennek a gyereknek....és szerintem ennek oka van. Mindkettőnek...és most erről meg kéne győzni apát.....hmmmm nehéz lesz.....

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok
Ugyanez megy nalunk Rekacs. Amiota tudjuk, hogy fiu, megy a vita, mert a lanyaim ugyanazt a nevet akarjak, mint a tavalyi babanak -ami nekem kicsit kellemetlen - en vagy Benjamint, vagy Samuelt szeretnek, de az otthon eleg furi. Ti adnatok a babanak ugyanazt a nevet, amit a tavalyi babanak akartunk? A ferjem azzal ervel, hogy regen akarhany baba is halt meg, az elso mindig az apja nevet kapta! Hat nem tudom. Ez a nev nalunk a David.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


NEm adnám! Dávid sajnos meghalt....szomorú, szerencsére amennyire lehet túl vagytok rajta,de ő a nevével együtt elment.
Légy határozott és győzd meg őket!

Én ma mondtam anyámnak, hogy Kolos erre közölte,hogy na akkor biztos magas lesz:) Lehet ezért akarom:) Tényleg hosszú a combcsontja az,majdnem 18 hetesnek felelt meg a többi meg 15-16 hetesnek:)

Ma voltam AFP-n...mondom én ,hogy rohan az idő.
Mindjárt ihatom a cukorszirupot

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Hat igen Rekacs, ezt mondom en is...A Kolos nagyon szep, ferfinak es fiunak is tokeletes! Van meg idod gyozkodni apat, lassu viz partot mos! A parom most kitalalta az Alexandert. En elmenekulok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Akkor inkább legyen Sándor!:) Amúgy szerintem a Sándor igazán szép név,apukám is az és én csak csupán jófej Sándorokat ismerek..

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


de nekunk nem lehet magyar nev!
Soha nem tudnak itt kiejteni. (Anglia).
Eppen eleget kuszkodik a parom a sajat nevevel, es a nagylanyom!
az en nevem is ronda angolul.
Az a jo, hogy a keresztnevunk sem magyar hangzasu (nemet).
Csak valami nemzetkozies hangzasu ferfinev lehet, amit lehetoleg ugyanugy irnak le mindket nyelven. (David, Adam, Daniel, Oliver...)
Minek adjak egy szep, osi magyar nevet, ha szornyen fogjak neki kiejteni!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Amugy a lanyom masodik neve Reka. Ejtsd (Rejika)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Málna, én sem adnám a Davidot. Ő Ő volt:(
Együttérzek név-dilemma ügyben! Nekünk csak lánynevünk van (5 éve:)), ha fiú lesz, gondban leszünk, bár sokat agyalunk a megoldáson.
Rékacs, látom Ti is az azonos magánhangzójú neveket kedvelitek. Mi is így vagyunk, ez tovább nehezíti a dolgot, de most már valahogy azt érzem, a 3. nem lóghat ki a sorból. A sok feltétel mellett arra is ügyelni kell sztem, hogy a nagyok nevéhez passzoljon, áááááá...

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Málna, eszembe jutott egy név (bocsi, hogy helyettetek agyalok ...:oops:...), nekem nagyon tetszik: Simon. Szerintem magyarul is, angolul is szép
Egyébként Benjamint is, Samuelt is ismerek itthon, nincs ezekkel semmi gond!

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Látom nevek mindenhol ááááááááááááááá :roll:
Réka
Én ismerek Kolost, most 3 éves :D Szuper helyes kispasi :wink: Én amúgy ugyanígy voltam Lindánál. Még nem is tudtam, hogy a pocimban van és ismertem is Lindát előtte (bnőm kerilánya, sokat mesél róla) mégsem jutott eszembe soha! Aztán egyszer meghallottam egy német anyukát kiáltani a gyerkcőe után és nyomban azt mondtam, ha összejön a baba és lány, akkor LINDA. Egy hét múlva pozitívat teszteltem 8) Most is így vagyok kicsit. NAgyon tetszett a Gyöngyvér. Azt mondtam, ha egyszzer még lenne lányom.....De mióta babát várok, azóta nem tetszik :shock: Viszont ahogy Lindánál is, bevillant a Luca. Van belőle egy pár, tudom, mi meg jobban szeretjük a kevésbé gyakori neveket,de ez rögtön közös nevező volt :D Valamint Lindát sem lehet "átverni" akármilyen furmányosan kérdezem, hogy a Pocakbaba fiú-e vagy lány, ő mindig azt mondja, hogy "kiszján" :lol: remélem augusztus első hetében megtudjuk :)
Réka
Én sem adnám ugyanazt a nevet :? Szerintem is jó a Samuel. Mindkét nyelven. Oliver is tök jó, nekem nagyon tecc, de azuram, atibi :roll: Linda Simon lett volna, ha fiú, de lány lett :lol: Gondoltam, akkor majd most is ez lesz....de mostmár nem engedi :? Alexander....hááát én megértelek :)
Timi
Hááát, megértelek. A te helyzetedben inkább előtte, mint karácsonykor :D Én remélem kihúzzuk szilveszterig, de lagelább 24-e délutánig :9 Én eddig mindig délután szültem, ez pont megfelelne most is :D Tavaly betegek voltunk. Én is férjem is, szal az angyalkák elég "lájtos" karácsonyt csináltak. Iván meg nem ehhez van szokva, így idén már nem találhatok ki semmit! Ezt bizony Pocakbabának is tudomásul kell vennie! legalábbis jó lenne :) Amúgy Iván 9 nappal előbb született, Linda meg 2 nappal később....
Franci
Áááááááááááááááááááá, édesség és csoki nekem sem, hanem ezek a vacak adalékanyagos levesek és szendvicskrémek, a másjkrém...Szegény anyum...Svájcban él. Mikor legutóbb jött haza, hozott nekem egy csomó csokikülönlegességet. Nézte az arcomat, hogy na melyik lesz, amitől elalélok, de....Kicsit rossz érzés volt :( Úgy készült szegény. Aztán elmondtam, hogy mi az oka :)


Mindenkit irigylek egy kicsit, aki már tudja, hogy ki lakik a pocakjában, még akkor is, ha a néve vita tárgya. Mivel én december utolsó napjára vagyok kiírva, így ugye én leszek mindenben az utolsó, mmint ami a vizsgálatokat illeti :)
Névügyben mi most úgy állunk, hogy tegnap végre azt mondta a férjem, hogy az Ábel kiindulásnak jó lesz...Na ez is valami! Én dobtam fel és nekem tetszik, de a vezetéknevünkhöz nem annyira....

Lilla
Hidd el, azért nem mindenkit foglalkoztat annyira, hogy a gyerekek nevei menjenek egymáshoz ;) Én is olyat keresek, ami passzol azért, azaz rövid :), de valójában ez nem kéne, hogy ekkora szempont legyen. Erre a férjem csak azt szokta mondani, hogy "NŐŐŐŐK :roll: " :lol: Végülis van akit az sem érdekel, hogy a vezeték és keresztnév összeillk-e, pedig ennél nem hiszem, hogy lenne fontosabb szempont :wink: Persze csak azután, hogy mindenkinek, de legalábbis apukának tetszik-e....

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: